וולבס. היום הראשון שאחרי

מוטיבציה, רוח צוות, בטחון - כמה דברים שצריך לפני שניגשים לשינויים אחרים

השחקנים האמינו בעצמם וביצעו פעולות התקפיות בטכניקה יפה.

השחקנים גם האמינו זה בזה ושיחקו בחברות רבה.

הקבוצה כולה שיחקה במאמץ גדול כבר מהדקה הראשונה.

בצד המאמץ לנצח, הקבוצה עשתה מאמץ מיוחד לשחק כדורגל יפה והתקפי.

הקהל הגדול שהגיע לאיצטדיון תמך בשחקנים בצורה מוגברת.

יש דברים שקבוצת כדורגל צריכה לפני שהיא ניגשת לשינויים מהותיים יותר.

*

מרבים לדבר על פרגוסון הזועף וחם המזג. אז מצפיה במשחק היום אני מקבל את התחושה שדווקא לא עפו נעליים לראשים של שחקנים אחרי ההפסד המשפיל בבאזל. הנה – אפילו אשלי יאנג שבוודאי הורד לספסל בגלל יכולת לא טובה קיבל כמה דקות סמוך לסיום בנסיון להוכיח את עצמו מחדש.

ופיל ג'ונס.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

וזה נכתב לפני המשחק:

אתמול המשבר במנצ'סטר יונייטד העמיק עוד: וידיץ' בחוץ עד לסיום העונה. התייחסתי בעיתון לכך שבכל זאת היה דבר מאד מוזר במשבר הזה. במהלכו הקבוצה שיחקה לחודש את הכדורגל המבריק ביותר, אם לא הטוב ביותר, אותו שיחקה בעשר השנים האחרונות. הבעיה הייתה כזו: לא היה לכדורגל הזה באמת עומק. פרגוסון בחר בערך 11-12 שחקנים מתוך הסגל שמסוגלים לשחק אותו ובאמת דבק בהרכב ראשון ביציבות שלא הייתה זכורה ממנו.

אבל אז הגיעו הפציעות – ובמצב הזה כל שינוי מההרכב המקורי – שחלקו הקדמי היה יאנג-נאני-קלברלי-אנדרסון-רוני-וולבק – לווה בירידה דרמטית.

 

אנדרסון וקלברלי לא היו מדהימים אבל שיחקו כדורגל מסויים, מחליפיהם לאו דווקא טובים פחות אבל הכדורגל אחר. צ'יצ'ריטו הוא דוגמא עוד יותר קיצונית – הוא כנראה טוב מדני וולבק אבל מאד אפור בהנעת כדור קבוצתית. אנטוניו ואלנסיה היה מצויין כשנכנס שבוע שעבר. אבל כל עקרון חילופי המקומות בין רוני-יאנג-ונאני – ששלושתם יכולים לעבור לשני האגפים ולמרכז – משתבש כשואלנסיה יכול לשחק רק באגף אחד.

ולכן זה מה שאני מקווה שפרגוסון יעשה עכשיו:

להחליט על הרכב הליגה ולדבוק בו בכל הזדמנות. פשוט להוריד כל מפעל אחר לחשיבות אפסית. וכן, ההרכב הזה צריך להיות קרוב ככל היותר לאותו הרכב של החודש הראשון. ולדבוק במרכז הקישור הדינמי. אם זה אומר שמוריסון משחק עכשיו, אז שישחק עכשיו.

המודל נמצא שם: החצי השני של עונת 2005-2006 אחרי הדחה מאירופה. החלטות הרכב ברורות מאד (ואן ניסטלרוי סופסל אז). שינוי חד בשיטת המשחק. שילוב של שתי רכישות במהלך העונה . דווקא בסיטואציה הזו – תתפלאו – יונייטד כמעט חזרה למירוץ האליפות. היא הייתה מוכנה ורעננה לחלוטין ביום הפתיחה של העונה אחר כך. וזה בעידן בו לא היה אליה שום כבוד לאחר שלוש שנים בלי אליפות.

וזה דבר שכדאי לדעת ושוכחים אותו בתוך ההיסטריה הכללית שאופפת את המשחק (חכו אם בארסה תפסיד הערב – נשמע על "סוף עידן ברצלונה"). בוא מצד אחד כל שבוע יש שחקן היסטורי ומצד שני כל משבר הוא כנראה "משבר לשנים שספק אם אפשר לצאת ממנו בלי ניתוח חד". בעולם האמיתי כמה שבועות הם נצח ובתוך חצי שנה דברים בוודאי יכולים להשתנות לחלוטין. ולפעמים יוצאים ממשבר לא "בשינוי האתוס של המועדון" אלא סתם בהחלפת ווינגר. ראיתי משברים ממש היסטוריים נפתרים בכמה דקות. למשל "המתיחות הפנימית בנבחרת ספרד" או "בעיית השוערים המסורתית של הולנד" או "היעלמות השחקן הגרמני".

מה שמזכיר לי דבר אחד שהייתי רוצה: לשתף בכל זאת את ריאן גיגס כמה שיותר בליגה. יש פה משבר. לא משבר גורלי כמו משבר היורו (הזכויות לגווארדיולה), אלא סתם משבר חסר חשיבות של כדורגל. אבל הייתי רוצה שהצעירים במנצ'סטר יונייטד יפנימו איך מתמודד שחקן אגדי עם משבר (ועכשיו אני רואה שהיום הוא לא בהרכב).

דה באזר בפייסבוק

לקראת הקלאסיקו - מיהו ה-X FACTOR?
ליגת שוקי ההון: תאספו מטבעות אירו למזכרת

40 Comments

אריק 10 בדצמבר 2011

רונן בגדול מה שקרה לדעתי זה שני דברים: אחד שה פציעות והגורם השני היה שפרגוסון העביר לטייס אוטומטי כמו כל שנה בשלב הזה ונרדם על ההגה. לא צריך להתרגש מדי. הבעיה היא שלי אישית כבר קצת משעמם מדי לראות את יונייטד ומבחינתי הגיע העת לשינוי.

דורפן 10 בדצמבר 2011

מה שמעניין אותי זה העניין הזה: לרענן כשמשעמם זה לגיטימי. וגם לגיטימי שאתה רוצה לראות הגלייזרים קצת מנהלים בעצמם – מרתק יהיה לראות אותם מחליפים מאמנים – ממש מעורר תיאבון. אבל איך התחלת לאהוד את יונייטד? התרשמת שזה מועדון שמרבה לרענן שחקנים ומאמנים?

אריק 11 בדצמבר 2011

לא הבנת. אני דווקא חושב שכל מה שקרה זה תאונה קטנה ולא מאוד משמעותית בגלל שפרגי הוריד הילוך ובמקביל באו פציעות. הבעיה היא שהפכתי משועמם מהשיטה של הסר. ואני מוכן לריגושים גם במחיר התדרדרות (קלה). עם זאת, הקטע עם הגלייזרים מעורר אימה. גרמת לי לחשוב שוב.

יוסי מזרחי 10 בדצמבר 2011

קראתי את הכתבה. אני חושב שהרחקת לכת בעיקר בתיאור מה שאתה קורה נפילת האימפריה.
לא נפילה ולא שום דבר דומה. נכון שהפציעות מהוות פקטור רציני אבל אנחנו לפני ינואר ושתי עיסקאות החוצה יעזרו בכסף לשתי עיסקאות פנימה מאלה שפרגוסון ממילא תכנן שהרי פאניקה ורכש מכל הבא ליד זה לא "הצד החזק שלו".
יחד עם חזרה של חלק מהפצועים ועם צמצום נראה לעין של הפער מהסיטי יש עוד חצי עונה ורק שני תוארים בקנה. משום מה אני מרגיש טוב יותר מאשר לפני יומיים,גם משום שהנחתי שווידיץ גמר את העונה,כבר כשראיתי את הפציעה,ולכן זו לא מכה נוספת על מה שהנחתי מלכתחילה.
נראה.

יואב בורוביץ' 10 בדצמבר 2011

ועוד משהו חשוב: רוני משחק כחלוץ (כשכמובן אומרים לו שהוא יכול להיות איפה שהוא רוצה על המגרש. אבל להבהיר לו: "חזרת להיות חלוץ"). עם רוני בפורמה למעלה אתם די מסודרים, כמעט מול כל יריבה באנגליה.

גיל 10 בדצמבר 2011

רונן, נשמע שאחרי כמה ימים אתה יותר מפוכח ופחות דרמטי מאשר אחרי ההפסד ואני מסכים מאוד עם הניתוח הזה. לדעתי, צריך לתת כמה שיותר לברבטוב לשחק. הוא שחקן יציב וותיק שצריך להשתמש בו כמה שיותר.

יניב 10 בדצמבר 2011

אני מצטער אבל לדעתי יונייטד ופרגוסון גילו חוסר אחריות ניהולית בהסתכלות שלהם על התחרות , אני מאמין שהם קיבלו מכה קשה וכנראה נראה שינויים גדולים בינואר.
לאבד בשנה אחת 2 עוגנים כמו סקולס וואן דר סאר, להתעלם מהתהליך ההזקנה המואץ שעובר על ההגנה , להמשיך ולבנות על שחקן בגילו של גיגס ובעיקר להתעלם מגודל התחרות שמציבה הסיטי זה יותר מדי טעויות בשנה אחת וחבל שזה המחיר , התבוסה בדרבי היתה צריכה להיות מספיקה .
יונייטד היתה צריכה לחפש שוער מנוסה בתחילת העונה אבל זה כבר אבוד .
היא חייבת קשר אחורי , קשר קדמי וחלוץ וכולם צריכים להיות שחקנים מוכחים ברמה הגבוהה ביותר , זה את הכל כסף יכול לפתור- חלק יצטרך לבוא כטריידים והכל פתוח (נאני , ציציטריטו , ברברטוב וכיוצ"ב).
מפה לשחק בפנטזי פוטבול מול כרישים כמוכם זה גדול עללי, אבל אני חושב שטרייד מרכזי אחד יבוא עם מדריד וקאקה בתוכו.
יונייטד שניסתה לשמור על שפיות כלכלית, מאבדת הרבה כסף בגלל ההדחה המוקדמת ותשפוך עוד יותר כדי לחזור למקום הראוי עבורה.
סקוטי בן 70 + הולך לשבור כמה מיתוסים

גיל 10 בדצמבר 2011

למה חוסר אחריות? היו חילופי דורות וזה עבד יופי חודשיים ראשונים של השנה. הפציעות הוציאו את הקבוצה מאיזון, לא משהו נדיר בכדורגל היום.

בחייך, לא בונים על גיגס. היום הוא תופסת נחמדה אבל לא בונים את הקבוצה סביבו.

ומה אתה רוצה מהשוער? שוער זו דווקא העמדה הכי יציבה שיש ליונייטד. שם בטח לא הבעייה.

אחרי שהחבורה הזו תוביל לעוד שתי אליפויות מעניין יהיה לראות אם מי מהמבקרים חסרי הסבלנות יחזרו להודות על טעותם.

בר שושני 10 בדצמבר 2011

יונייטד היתה צריכה לחפש שוער מנוסה?! דויד דה חאה, כבר היום אחד השוערים הטובים בליגה, הוא הבעיה של הקבוצה הזאת?! אתה באמת חושב ככה?..

דורפן 10 בדצמבר 2011

יניב – אם אתה טוען שהיה צריך לקנות כמה שחקנים אחרי ההפסד בדרבי, אין ספק שאתה צודק.
אחרי כל משחק שוער הופך למנוסה יותר.

אם אתה כבר נכנס לכספים – יונייטד איבדה בהדחה מהאליפות סכום נמוך בהרבה מהמחירים שמדברים עליהם לשחקנים כאלו. אין מה לעשות: עם כל הרצון להוכיח שרכישות ענק חשובות כלכלית, הן לא. ייתכן שיש בהן לפעמים הגיון כדורגל אבל ההגיון הכלכלי דווקא לא מכתיב אותן.

אגב – נושא הטרייד. זכור לך טרייד אחד בתולדות הכדורגל, כולם כל כך מדברים על טרייד ששוכחים שזה מוסד כמעט בלתי קיים בכדורגל.

יניב 10 בדצמבר 2011

גיל – חוסר אחריות זה להתעלם מכל כך הרבה תמרורים . כמו שפירטתי .
בר שושני – לגביי השוער, אני עדיין חושב שעדיף היה להם שוער ברמה של בופון עם הניסיון הנלווה, אבל זה לא הסיפור, פה הם השקיעו ולקחו סיכון מחושב, עד עכשיו זו באמת לא הבעיה . לשאר התמרורים הם לא הגיבו . וחבל.
דורפן – לפעמים כשאתה רוצה אתה לא תמיד יכול , ברמה הכלכלית ייתכן ורכישות שהיו עולות איקס יעלו עכשיו יותר כשכל העולם יודע שהם בלחץ.
לגביי טרייד , אני חושב שזה המקום שהיונייטד צריכה להוביל מהלך חשיבתי אחר , הם הרי לא רוצים לשפוך הון, ועדיין יש להם כמה קלפים טובים לשחק איתם

גיל 10 בדצמבר 2011

יניב, ה"תמרורים" שלך הם יותר פרשנויות סובייקטיביות שלך ולא איזו מציאות לא ניתנת לערעור. אין כאן שום תמרורים מיוחדים חוץ ממכת פציעות נוראית ויכול להיות שאננות מסוימת. לקבוצות יש מחזור טבעי והציפייה שמנצ'סטר תקח אליפות כל שנה או תגיע לפחות לרבע גמר האלופות לא ראלית.

Yair 10 בדצמבר 2011

מצטער על ההומור השחור אבל איזו הרגשה מוזרה לפתוח משחק בלי דקת דומייה לגארי ספיד.

אבישי 10 בדצמבר 2011

או שהם הגיעו לבאזל באוטובוס או שהם חזרו משם באוטובוס.

Yair 10 בדצמבר 2011

גאוני, הפרשן בשידור בצ'ארלטון: "אתה רואה את השלט הצהוב? לשם ניסה דה חאה להדוף את הכדור" – עכשיו זה מגוחך כשלעצמו, אבל המגרש כולו מוקף בשלט אלקטרוני שבאותן שניות הראה פרסומת בצהוב ל-DHL.

אביעד 10 בדצמבר 2011

קאריק ממשיך בכושר המצויין שלו…

גיא אלון 10 בדצמבר 2011

רונן,
אתה לא קצת סותר את עצמך ? לפני יומיים קראת לפרק את הקבוצה, ועכשיו אתה מציין (בצדק) שאולי שינוי נקודתי ומדוייק יכול לפתור ולאזן את המצב.

לגבי גיגס – גם אם כוחו עדיין במותניו (ואני לא חושב כך, כבר מעל לשנה), לא יהיה נכון לתת לו להוביל את מאמצי הקבוצה לצאת מהמשבר. זה הזמן לתת לצעירים לצאת מצל הותיקים ולהגיד להם "you are on your own" !!!

ההדחה המוקדמת היא הזדמנות זהב לשחרר קצת אויר, לבעוט בכמה פרות קדושות, ולתת לסגל שאמור להוביל את הקבוצה בשנים הקרובות להתייצב במשחקי הליגה, ולא לזרוק להם את גיגס.
אם לתת בהם אמון, אז עד הסוף.
ואם המחיר יהיה עונה בלי אליפות, שיהיה. כל עוד המקום בליגת האלופות בעונה הבאה לא בסכנה.

דורפן 10 בדצמבר 2011

גיא – פירוק הקבוצה הוא לא הפרישה ממשחקי הליגה. אני בהחלט חושב שצריך להמשיך במפעלים אליה הקבוצה נרשמה. זה פירוק הקונצפט שבמשחקים חשובים אברה-פארק-וידיץ'-פלטשר יעשו את העבודה. והיא צריכה גם להטמיע כוכב נוסף שיוריד עומס מרוני ונאני. זה לא שחקן בתפקיד מסויים – זה פשוט להוריד מהם את העול שהם סוחבים את מנצ'סטר יונייטד.

זה "פירוק" דומה לזה שנעשה ב-2006

בר שושני 10 בדצמבר 2011

טוב, מסקנה ראשונה, שלוש דקות לפני סוף המשחק: צריך להביא עוד שניים-שלושה פיל ג'ונס, כי יחד עם השלושה פיל ג'ונס שהיו היום על המגרש, יהיה לנו אחלה סגל.

אביעד 10 בדצמבר 2011

אני מאוד מרוצה מהתגובה של השחקנים. עזבו שניה את היריבה, היום ראינו לב ורצון.
ולנסיה עדיין קיצוני טוב מאוד, המוגבלות שלו ברגל יוצרת מצב בו הוא יחסית צפוי, אבל כשיש לו כמה מטרות ברחבה הוא מאוד יעיל.

ערן ק 10 בדצמבר 2011

כל עוד אבנס מגן, החיבור של קאריק וג'ונס הוא חובה (וג'ונס בקישור בכלל). בלי קשר לאבנס, זה שילוב מעולה, שלפחות בי מעלה את השאלה אם מרכז הקישור הדינמי, הכל כך מרשים, הוא באמת נכון לתקופה הזאת. בעיקר כי ההגנה צריכה להתחיל לרכוש ביטחון.

וולנסיה במשחקים כאלו, בהם הוא עולה על ההגנה, ונאני ורוני טובים, מסתיר את הפגיעה שלו בחילופים, אבל לדעתי זה מספיק טוב למחליף, לא להרכב.

אברה לא מספיק מדויק, וזה כבר לא עניין של תקופה.

יוסי מזרחי 10 בדצמבר 2011

לא רע בתור התחלה.

סימנטוב 10 בדצמבר 2011

ניצחון משמח מאוד חפרו עמוק ושיחקו עם לב. ברמה האנושית נאני הוא פנומן (שמח על standing ovation). פרגי לא ויתר על אוונס שנה שעברה ונתן לדה חאה להתאושש על המגרש היום ככה בונים חומה. מה כבר אפשר להוסיף על ג'ונס יש לילד הזה ביצים.

קורא 10 בדצמבר 2011

יונייטד חסרה בסך הכל שני שחקנים, בלם וקשר אמצע. הבלם, בגלל חיסרון של וידיץ' ומצבו של פרדיננד שכבר רחוק משיאו, וקשר אמצע חסר כבר מאז תחילת העונה, אבל השיעור הזה כבר עלה ליונייטד מספיק כסף, אני מניח שהם הפנימו אותו כבר.

דורפן 10 בדצמבר 2011

כלומר עוד שני פיל ג'ונס.

אבישי 10 בדצמבר 2011

שני פיל ג'ונס יהיו זולים יותר משלושה פיל ג'ונס.

LOL 10 בדצמבר 2011

האם הדברים שפרגי אמר אתמול על כך שאוהדי יונייטד לא צריכים לצפות לרכש בינואר הם דברי אמת או מסך עשן שנועד למנוע את מה שקרה בעבר כאשר יונייטד הודיעה על התעניינות בשחקן ומחירו עלה ולעיתים אחת היריבות של יונייטד גנבה אותו מתחת לאפה ?
קשה להאמין שפרגי חושב שהסגל הנוכחי עם שלל הפצועים יכול למשוך עד סיום העונה ומנגד כנראה שידם של הגלייזרים קפוצה כך שיהיה מעניין לגלות איך פרגי יתנהל בשבועות הקרובים.

דורפן 10 בדצמבר 2011

בזבוז הזמן הכי גדול הוא לקרוא משהו שקשור לשוק ההעברות. האמירה הזו פירושה הוודאי הוא שאו שייקנו שחקנים או שלא.

איש 10 בדצמבר 2011

מסכים עם גיל לגבי הניתוח המתון יותר. יהיה מעניין לראות את ההתנהלות בליגה והאם הליגה האירופאית תשמש עכשיו לצבירת נסיון לשחקנים הצעירים יותר.
נראה עכשיו איך סיטי תתמודד עם צמצום הפער, אאל"ט זו הפעם הראשונה מאז שהפער עלה לחמש נק' שהיא משחקת יותר משעתיים אחרי ניצחון של יונייטד וצריכה שוב להגדיל אותו. יש להם משחק חוץ קשה מול צ'לסי עם יומיים להתבשל לפני זה.

גיל 10 בדצמבר 2011

אגב, למרות התוצאה עדיין יש חוסר חדות מול השער וגם פחות מדי פרגון. היו כמה מצבים ששחקן החליט ללכת עם הראש בקיר במקום למסור לשחקן פנוי בהרבה.

גלן 10 בדצמבר 2011

כמו חלק מהמגיבים- נשארתי מבולבל בין אוירת סוף הקורס בפוסט ביום רביעי לרוח שצצה פה.

יוסי מזרחי 10 בדצמבר 2011

זו טכניקה של דורפן להרדים את אוהדי הסיטי….

Shukrman 10 בדצמבר 2011

לא זוכר איפה קראתי את זה ,אבל נאני בכה בחדר הלבשה אחרי ההדחה בבאזל.
בגלל זה פרגסון כנראה לא העיף נעליים ,גם כי ה-11 ששיחקו בבאזל היו כביכול "המנוסים יותר" עם גיגס ופארק בסגל.
היום ואלנסיה ווולבק חזרו וזה ההרכב הטוב ביותר שמנצ'סטר יכולה כיום להציע , הסגל שמשחק אטרקטיבי והתקפי אבל עד היום היה עם בעייה בסיומת ,היום אותה בעיה נפתרה כנראה.

Yair 10 בדצמבר 2011

הבעיה של הקבוצה הנוכחית של היונייטד כפי שאני רואה את זה אחרי המשחק היום היא שלא נשחק יותר העונה נגד וולבס בבית.

הכדורגל היום היה אטרקטיבי והתוצאה נהדרת אבל הקבוצה שרונן רצה לבנות מחדש ביום רביעי לא נועדה לפרק את וולבס בבית, בקושי היה מתנגד היום.

ניק 10 בדצמבר 2011

ממש לא מפתיע שבהפסד לבזל, כמו גם בדרבי, קאריק לא שיחק.. לבן אדם יש פשוט טונות של אחריות והרבה יותר קשה להפתיע את היונייטד כשהוא על המגרש…

גיל 10 בדצמבר 2011

יותר מהכל, המחצית הראשונה נראית פשוט כמו משחק כדורגל נורמלי. שתי קבוצות לא רעות במשחק די פתוח, לא יותר מדי כיסוחים, ואין שליטה אינסופית בכדור של קבוצה מסוימת שמוציאה אותך מדעתך. אני לא יודע אם זו עייפות של ברצלונה או שזה בגלל שמדובר בריאל אבל ברצלונה נראית כמו קבוצה עייפה או שבעה. והשופט יוצא מן הכלל בשריקות שלו ובעיקר במה שהוא לא שורק.

גיל 10 בדצמבר 2011

אופס, פוסט לא נכון.

אריק 11 בדצמבר 2011

דאנקן פיל ג'ונס אדואדרס! חסם איזה חמש נסיונות הבקעה והוציא את כל ההתקפות שהסתיימו במצבים. גורם לקאריק לשחק מעולה.

אמיר 11 בדצמבר 2011

רונן – אהבתי את הטור של יום שישי בישראל היום,אני חושב שזה היה ניתוח מבריק שהסביר מדוע קבוצה ששיחקה כדורגל כמעט מושלם מצליחה תוך חודש וחצי לאבד את הדרך ולקינוח לעוף מהאלופות עוד בשלב הבתים.
אני אישית אהיה שמח באם הסר יחזור לסוג הכדורגל הזה אבל מבין שכעת אילוצי הסגל לא מאפשרים זאת.
מקווה שחקני רכש שיגיעו ולא משנה מתיי יהיו כאלו שיתאימו לשיטה של תחילת העונה ואולי נזכה בעונה הבאה לראות שוב את המתאבן הזה.

אבי 11 בדצמבר 2011

באמת היה טור מצויין.

Comments closed