הקלאסיקו – פוסט מהשטח! (והמשך הדיון לאחר הבומבה)

הבלוג יצא לשטח. אבל לא למדריד, אלא לברצלונה!

כן, כן, כן… אם רונאלדו מנצל את המצב שלו אז 0-2 והליגה הספרדית עכשיו גמורה ובמקום חגיגות בסמטאות הצרות יש שקט. אבל ידידי זהו הכדורגל והמשחק הזה בסופו של דבר התנהל בתנאים שווים לחלוטין: שתי הקבוצות עלו ליתרון במזל. ברצלונה הייתה טובה וחכמה בסדרי גודל גם בתגובה לפיגור וגם בניצול היתרון.

בכלל – מוריניו חכם. איש לא יכחיש זאת. אבל הוא הופך את שחקניו לברגים. בגלל זה לשחקן כמו קאקה באמת אין מקום אצלו.

זה מעלה אצלי את שאלת הפלייאוף בכדורגל. ונניח שריאל מדריד באמת תצליח, כמו שמנבא פה סאל אמרגי, לזכות באליפות בזכות יציבות עדיפה על ברצלונה. זה בקושי משנה בעיני. מה החשיבות המקצועית של זה? הנפגעת הגדולה מחוסר השוויון בליגה הייתה ונשארה ברצלונה. ברצלונה צוברת 95-100 נקודות כי זה כנראה הגבול האנושי לקבוצה וריאל צוברת את זה בגלל הפער הכלכלי שלה על מרבית היריבות.

רק הערה אחרונה: ברוח ההתלהבות משתי הקבוצות מרבים לטעון כי בכל עמדה יש להן שחקן בין ה-2-3 בעולם. אז לא. יש להן כמה שחקני הגנה לא מבריקים. חלקם שחקני התקפה במסווה, אז זה יותר נסלח, וחלקם לא ממש טובים כשחקני הגנה. היום מאד לא התרשמתי מפיקה (מיקום אדיוטי בזמן השער) וכרגיל מקסיאס שהוא חלש בהוצאת מתפרצות ובארגון הגנה. מי יודע – אולי דה חיאה יהיה בקרוב שוער ספרד?

חוץ מפויול. ממנו התרשמתי מאד.

וזה סיכום ביניים במחצית:

כשהובקע השער של ריאל הבנתי שני דברים. הראשון הוא שגם בברצלונה יש מי שרוצה שבארסה תפסיד. נמאס מהם אמר מרסל החוגג – אוהד אספניול. ואני גם מתרשם שבדורנו הקלאסיקו הוא יריבות ספורטיבית מרתקת. אין באמת אמוציות של שנאה. וכשמוריניו ניסה להטריף את הקהל אחרי הלא-הכשלה של מסי שבצדק לא קיבלה צהוב אנשים צחקו. הם יודעים שזה אופרת סבון: לפחות באזורים היותר אופנתיים של ברצלונה.

ןהשני: חברתו של מרסל – דיאנה – אמרה לי מה היא מעדיפה בכדורגל האנגלי: "שאין את השטות הזו לקרוא לשחקנים בשם פרטי. מה הם חברים שלנו?"

רונאלדו עשה את החטא הכפול: לא מסר לשחקן פנוי וגם החטיא מצב לא רע ל0-2. כעבור לא הרבה זמן הוא נענש בשער השוויון. זה רגע שעלול להגדיר עבורו עונה אם ריאל לא תנצח. מסי במשחק יותר ממנו. במחצית.

וזה היה לפני המשחק:

טוב, אם עד היום לא השתכנעתם שאנחנו אלטרנטיבים פה – לגמרי נגד המגמה – אז אתם מקבלים את הפרה-קלאסיקו ממש מהשטח. אבל לא מה שחשבתם. באופן מוזר התגלגלתי ערב המשחק דווקא לברצלונה שהיא כמובן עיר שיש לכם מזל אם ראיתם חמש כמותה בימי חייכם. אז הדיווח הזה מגיע אליכם ממאורת שתיה תת קרקעית בברסלונטה או לא רחוק משם. כעיתונאי חוקר מיד ביצעתי כמה בירורים לגבי הלך הרוח ואני רושם בפנקסי נטיה מסויימת של הציבור להעדיף דווקא ניצחון של האורחים במשחק המאוחר של טורניר הלה-ליגה הערב!

 

דובר לפעמים על חולשתה, המאד יחסית, של ברצלונה להתמודד עם מצב של פיגור והשאלה הגדולה בעיני היא האם שתי הקבוצות מתייחסות אל המצב ערב המשחק כמצב בו ריאל מובילה במשחק. האם היא תרגיש שהיא מחוייבת לנצח וריאל תרגיש שהתיקו הוא טוב לה. ישמור על יתרון שש הנקודות כשהקלאסיקו השני מאוחר מאד בעונה. אני די חושב שזה המצב.

oh barcelona. cc license

 

בספירות בהן גווארדיולה נמצא, המשחק היום יותר מהרבה אחרים יכול להגדיר את גדולתו וגדולת הקבוצה שברא. בשנה שעברה נתנה ברצלונה כמה משחקי פנינה מתוך דומיננטיות מתחילת העונה ועד סופה. הפעם זה שונה: ריאל פתחה טוב יותר את העונה. אם ברצלונה תוריד עליה גרזן עכשיו זה יהיה מהדהד.

 

למי שתהה "מה תעשה ברצלונה במשחקים הגדולים יותר" אז זה גם פברגאס וגם צ'אבי וגם איניאסטה בהרכב. keep ball galore. ועוד אני חושב שהמאבקים החשובים במשחק הזה הם באגפים – אלבש ואבידל מול יריביהם בצד של מדריד. כי כמעט כל שיטת משחק דומיננטית לאורך חמישים השנים האחרונות תלויה בכך שהקבוצה יכולה להכתיב את רוחב המגרש. אחר כך הפרטים הספציפיים לגבי הקבוצות הגדולות הם שונים. במקרה של ברצלונה היכולת של קשריה להפעיל אינדוודואל מזהיר כמסי.

דה באזר בפייסבוק

ליגת שוקי ההון: תאספו מטבעות אירו למזכרת
אלון דאי (ואיירטון סנה) בארה"ב

141 Comments

גיל שלי 10 בדצמבר 2011

תגיד ביררת למה דווקא בעד האורחת, מה יש להם שם נגד מארחות

גיל 10 בדצמבר 2011

הדבר היחיד שאני מקווה לו זה שיהיה יותר כדורגל מעצירות של המשחק.

נעל קרועה 10 בדצמבר 2011

קדירה בחוץ אוזיל בפנים,מוריניו הולך על התקפה ונצחון
שוב הוא יחטוף 5-0?

O-ren 10 בדצמבר 2011

זה כבר לא יקרה…

גיל 10 בדצמבר 2011

יותר מהכל, המחצית הראשונה נראית פשוט כמו משחק כדורגל נורמלי. שתי קבוצות לא רעות במשחק די פתוח, לא יותר מדי כיסוחים, ואין שליטה אינסופית בכדור של קבוצה מסוימת שמוציאה אותך מדעתך.

אני לא יודע אם זו עייפות של ברצלונה או שזה בגלל שמדובר בריאל אבל ברצלונה נראית כמו קבוצה עייפה או שבעה. והשופט יוצא מן הכלל בשריקות שלו ובעיקר במה שהוא לא שורק.

כסיפוביץ 10 בדצמבר 2011

מעניין מה תהיה הסטטיסטיקה בסוף המשחק על זמן ניפנופי ידיים

נעל קרועה 10 בדצמבר 2011

מחצית
שנה עברה,מה חדש
ריאל מדריד היא הקבוצה היחידה בעולם שמסוגלת לשבש את המשחק של בארסה ,בצורה רצינית מאוד,אבל שוב לא מסוגלת לקחת את היוזמה
וואלדס מסכן
מסי נהדר
רונאלדו בכין

רועי מ 10 בדצמבר 2011

רונאלדו דווקא לא בכה היום.

והא בכלל לא הגיע היום למשחק, חוץ מבעיטה בודדת.

בסה"כ משחק טוב לא יותר מזה.

Yair 10 בדצמבר 2011

די מטריד כמה ההתחזויות הן דבר טבעי אצל שתי הקבוצות, הם פשוט מתייחסים לזה כחלק טבעי מהמשחק.

תומר ש 10 בדצמבר 2011

רונאלדו גומר לריאל את המשחק

גפן 10 בדצמבר 2011

מדהים !

בארסה נתנה לריאל אחד פור,ועדיין ניצחה בקלילות.

אינייסטה פשוט מדהים.כמה שהוא מוערך הוא עדיין אנדרייטד אצל רוב האנגלופילים כאן.

קדימה לאליפות העולם ביפן.רוצים תואר 13 מ 16 אפשריים בעידן פפ.

דניאל אחר 11 בדצמבר 2011

מסכים עם גפן, אינייסטה ה-MVP היום. היכולת שלו לעבור שחקנים בלי מאמץ יוצאת דופן.

אסף רביץ 11 בדצמבר 2011

הסיכום שלי:

1. אחד הנצחונות המרשימים של בארסה, אם לא ה, דווקא בגלל שזה לא היה יום גדול שלה. בחוץ מול הקבוצה שללא ספק היא השנייה בטיבה בעולם, שמחכה למשחק הזה כבר חודשים, שבונה את עצמה במיוחד בשבילו, שעולה ליתרון בדקה הראשונה (מישהו אמר משהו על חזרה מפיגור?), והיא מסיימת אותו עם נצחון קל ביום סביר. ועושה את זה בלי שאף אחד משחק טוב במיוחד (אוקיי, חוץ מפויול. אלוהים, איזה מלך).

2. היום קיבלנו את התשובה למה בעצם גווארדיולה עושה כל השנה הזאת. 4-3-3 או 3-4-3? גם וגם. בארסה שיחקה היום בשתי השיטות יחד. התחילה עם רביעייה הגנתית, בהמשך אלבס הפך לקיצוני בקישור לכל דבר והם שיחקו לחלוטין עם שלישייה מאחורה. לפעמים הם נעו בין השיטות במעבר מהתקפה להגנה וחזרה, כולם ידעו תמיד איפה להיות והתאימו את עצמם לשינויים. אני לא בטוח שראיתי כזה דבר מתבצע בכזאת איכות אי פעם. לא פחות משהם גאונים עם הכדור, השחקנים של בארסה הם גאונים טקטיים אחד אחד.

3. מעניין איך בריאל יקבלו אליפות עם שני הפסדים בקלאסיקו. זה באמת ישמח אותם?

אלון זנדר 11 בדצמבר 2011

1 ו-2: מלים בסלע. משחק ענק של פויול, כל השאר סביר. ובכל זאת ניצחון מוחץ, למרות קללת דצמבר, למרות שלא יודעת לחזור מפיגור ולמרות ולמרות. גם אני חושב -וכותב על כך לגלובס מחר – ששינויי השיטה של גווארדיולה באים להתמודד עם העובדה שמוריניו למד אותו ומנסה להכשיר קבוצה שתתמודד עם האיומים של בארסה.

אבל 3. – כן. קלאסיקו זה דבר אחד, עם הרבה הסטוריה – אגב הסטוריה שבה ברצלונה מנצחת לעתים קרובות יותר – אבל אליפות זה דבר אחר. במדריד חושבים על תארים, כל השאר זה רק בדרך.

ויכסלפיש 11 בדצמבר 2011

לדעתי פאברגס הפריע היום יותר משתרם, החליף איזה ארבע עמדות (חלוץ מרכזי, קיצוני שמאלי, קשר מאחורי חלוצים, קשר אחורי) אבל היה שם גם ברגע הנכון ואיש המשחק הוא מסי ולא אינייסטה, שהרשים בעיקר במחצית השנייה.

טל 11 בדצמבר 2011

כמי שלא מת על פאברגאס, אני חייב להודות שהוא יעיל מאד כמחליף של ווייה או פדרו הרבה יותר מאשר כעושה משחק. ברצלונה הייתה חייבת גולר בכושר חוץ ממסי והוא נותן לה את זה.

גפן 11 בדצמבר 2011

מסי זה לא חדש

יש לו העונה 27 שערים + 14 בישולים ב24 משחקים.הוא בספרה אחרת מכל שחקן אחר,כולל רונאלדו.

טל 11 בדצמבר 2011

רונן,

האליפות של יונייטד ב2009 הוכתמה בגלל שני הפסדים לליברפול?

ריאל קבוצה פחות טובה מברצלונה. זה היה ברור מראש וכתבתי את זה פה אחרי ההפסד לחטאפה. אבל מה לעשות שבשביל אליפות צריך לנצח גם בחטאפה ולא רק בברנבאו.

מעבר לעניני ריכוז, מוטיבציה והרכב מלא (אינייסטה בריא במשחק גדול הוא השחקן הטוב בעולם), מקצועית הרבה יותר קל לברצלונה לשחק במגרש גדול כמו הברנבאו מאשר במגרשים הצפופים עם הדשא הגרוע של הקבוצות הקטנות.

אהרון שדה 11 בדצמבר 2011

רונן יש הבדל גדול בין האליפות ההיא של מנצ'סטר למה שקורה כאן.

כיום ברור ששתי הקבוצות הן הטובות בתבל ללא תחרות רצינית. שתי הקבוצות משיגות אחוז נקודות בלתי נתפס ללא תחרות אמיתית ולכן אם ריאל תנצח נניח 30 משחקי ליגה מתוך 38 וברצלונה רק 28, ובגלל זה ריאל תהיה אלופה אחרי שהיא תובך שוב בנואו קאמפ, היא לא תוכיח לאף אחת שהיא טובה מברסה. אולי היא תשמח עם התואר אך אף אחד לא יראה בה קבוצה ברמת ברצלונה (למעט אוהדיה).

טל 11 בדצמבר 2011

מי אמר שהאלופה אמורה להיות בהכרח הקבוצה הטובה ביותר?

התמודדות עם שובע זה חלק מהאתגר שעומד בפני קבוצה אלופה.

דודיק 11 בדצמבר 2011

אולי אפשר כבר להפסיק עם הפזמון על "הקבוצה שללא ספק היא השניה בטיבה בעולם"? ריאל מדריד נפגשה הערב עם היריב הרציני הראשון העונה, והוצגה ככלי ריק למרות המתנה שקיבלה בדקה הראשונה. לפי איזה קריטריון היא עדיפה העונה על באיירן מינכן או אפילו מנצ'סטר סיטי? קצת סבלנות לא תזיק.

טל 11 בדצמבר 2011

ריאל מדריד כל כך הרבה יותר טובה מסיטי שמגוחך אפילו לדון על זה. מבאיירן היא יותר טובה, אבל באיירן בהרכב מלא תיתן לה קרב כמעט שווה בשלב נוק אאוט.

ירון 11 בדצמבר 2011

אתה בטח עושה מיליונים בהימורים

טל 11 בדצמבר 2011

סיטי זו לא הקבוצה שעפה בשלב הבתים בליגת האלופות? שהמשחק היחידי מול הרכב מלא יחסית שהיא ניצחה שם היה בדקה ה93 מול ויאריאל בבית?

חוצפה להשוות אותה לקבוצות הצמרת באירופה. על סמך מה?

ירון 12 בדצמבר 2011

זה לא העניין.
העניין זה היכולת שלך לקבוע מי יותר טוב ופחות וטוב בלי להניד עפעף
סיטי אפסים באיירן ינצחו משער בדקה ב-73 אבל זהי יהיה אחרי אופסייד
קצת צניעות לא הזיקה לאף אחד

דורפן 11 בדצמבר 2011

טל – אליפות היא תמיד אליפות.

אבל במקרה ההוא היו ליונייטד טעונים לכדורגל יותר איכותי – היא הגיעה למשל לגמר האירופי וליברפול עפה ברבע הגמר. והיו מפגשים מול יריבות דומות בסדר גודל – כמו צ'לסי. אם כל ההבדל יהיה ההפסד של בארסה בלבנטה אז זה לגיטימי – אבל בעל ערך איכותי שולי.

כמובן שהעונה ארוכה. אולי ריאל תנצח בברצלונה או תעיף אותה מאירופה.

טל 11 בדצמבר 2011

אני לא חושב..

יונייטד באותה זכתה באליפות בעיקר בגלל אותן 58 מתוך 60 נקודות נגד קבוצות החלק התחתון. נגד הטופ 4 היו לה 4 מתוך 18!

ככה לוקחים אליפות.

jaky 11 בדצמבר 2011

אני פאקינג לא מצליח להבין מה כ"כ גדול באינייסטה???

בואנה הבנאדם עוד לא כבש העונה ובעונה הקודמת הוא בישל שלושה גולים בלבד,כן שלושה.
אז הוא יודע לכדרר קצת נו אז מה?

אהרון שדה 11 בדצמבר 2011

והוא גם הבקיע רק שער אחד בגמר הגביע העולמי ורק שער שוויון בזמן פציעות בצ'לסי ורק חתך את כל הגנת ריאל כאילו הם עפר

jaky 11 בדצמבר 2011

ראה תגובתי למיכלס למטה.

אריק 11 בדצמבר 2011

שאלת באמת?

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

JAKY
מבחינתי אתה מורחק מכל דיון על ברסה בפרט וכדורגל בכלל.
עוכר ישראל שכמותך

jaky 11 בדצמבר 2011

הוא השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה, אין שום טבלת סטטיסטיקה שתגבה את כל הפיוטים שנשפכים עליו!

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

על כדורסל שמעת?
כנראה שזה הספורט בשבילך

jaky 11 בדצמבר 2011

תסלח לי אתה בסדר??
הבחור עונה עשירית בברסה כמעט לא כבש ולא בישל, והוא נחשב לאחד השחקנים הטובים בעולם???
ואח"כ אתם הברסאים טוענים שמוריניו מעקר את התוכן מהכדורגל???

נעל קרועה 11 בדצמבר 2011

1-במבט לאחור מוריניו היה צריך לעלות עם 4-5-1 ,ולחכות לבארסה 30 מטר מהשער שלו,אני בטוח שזה מה שהוא רצה לעשות אבל התבייש.

2-השחקן היחיד שתפקד בבארסה במחצית הראשונה היה מסי, קרח זורם לו בעורקים

3-למה משחק הלחץ של ריאל עבד נהדר במחצית הראשונה,ונכשל בשניה? עייפות?

4- מה יהיה עם רונאלדו,הלחץ הורס אותו.

5-ועכשיו ימכרו לנו שבאירן מינכן תעצור את בארסה.

אביאל 11 בדצמבר 2011

עוד הוכחה שצריך לשחק הגנתי ועם מתפרצות נגד ברצלונה, כל עוד מאמנים לא יפנימו את העניין (מוריניו כבר הפנים את זה פעם, אבל משום מה תמיד במשחק הראשון בינהם הוא מתעקש לשחק פתוח) אי אפשר יהיה לעצור את ברצלונה עם ההרכב הזה.

ובכלל התקשורת הטיפשית בראשות מודי בראון וערוץ הספורט ממשיכים לשדר חוסר הבנה בסיסי בכדורגל ומסתכלים על משחק אחד מתוך 38 בעונה כמשחק על האליפות כאילו שמדובר במשחק שביעי בגמר הNBA, בפעם האחרונה שבדקתי לריאל יש אותו מספר נקודות כמו לברצלונה עם משחק חסר, בנוסף לעובדה שריאל כנראה תמשיך בכושר הנוכחי היא לא תאבד יותר מדי נקודות לאורך הליגה וזה באמת מה שחשוב.

דורפן 11 בדצמבר 2011

טל – אבל למרות שאתה לא אוהב לשמוע את זה – לא היה בין 10-12 הקטנות הללו את המצב שסאל ציין – שתקציב שלם של קבוצה הוא שני שליש מהמשכורת של שחקן בודד ביונייטד. ואפילו לא של חמישה שחקנים. ולבנטה לא יחידה.

אבל הכי חשוב: זה לא שליברפול הייתה קבוצה אדירה שסחפה את העולם. זו הייתה תחרות בין שתי אפורות.

טל 11 בדצמבר 2011

לא הבנתי מה זה רלבנטי (ובכלל מגוחך לדון על זה בעונה שבה לפאקינג טוטנהאם יש מאזן יותר טוב מברצלונה ושווה לריאל), הרי לא כתבתי נגד יונייטד. ציינתי עובדה פשוטה: יונייטד זכתבה באותה עונה באליפות בזכות מאזן מדהים נגד הקבוצות הקטנות. זה יאמר לזכותה. בעיקר כי קבוצות התחתית-אמצע בפרמיירליג היו אז חזקות בהרבה מאשר היום.

טל 11 בדצמבר 2011

ואגב, ליברפול של אותה עונה הייתה קבוצה אדירה ומממש לא אפורה.

ניינר 11 בדצמבר 2011

העיקר ששוב מוריניו מושפל ועוד לעיני האוהדים שלו. מבחינתי זה שווה הכל

טל 11 בדצמבר 2011

אשכרה.

זה מרגיש כמו סדרת סרטים של גיבור קומיקס שמתמודד נגד נוול קבוע שכאילו מתעצם מסרט לסרט רק כדי לקבל בסוף בראש.

ניינר 11 בדצמבר 2011

רק שבמקרה הזה הנבל הוא מוריניו

טל 11 בדצמבר 2011

זו הייתה הכוונה שלי.

הופ 11 בדצמבר 2011

טל – יפה. מוריניו הוא הזאב וברצלונה היא ה-road runner שלו.
הפעם הוא כבר היה בטוח שהיא כבר בידיים שלו…
http://www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk
אבל אין מה לעשות, היא עדיין גדולה עליו.
מיפ מיפ

אבישי 11 בדצמבר 2011

מאחר ולא היה אף שחקן שהתעלה על עצמו היום, זה היה נראה כאילו מוריניו ופפ שיחקו אחד נגד השני כשמוריניו משחק בפלייסטיישן ושולט כל פעם בשחקן בודד וגוארדיולה פשוט יודע את הקוד וכתב תוכנה לקבוצה טובה יותר.

דניאל אחר 11 בדצמבר 2011

רונן, הביקורת על פיקה טיפה לא הוגנת – הטריק שבו שני הבלמים בורחים לצדדים כשהכדור אצל ואלדס הוא מהלך קבוע בברסה, והוא הימור של גווארדיולה. הפעם הוא לא השתלם.

ומלבד זאת – איזו חזרה של ברסה מפיגור (גם פסיכולוגי וגם על המגרש).

קורא 11 בדצמבר 2011

1. מסי באמת מחצית ראשונה לקח עליו את המשחק ובא לכל מקום לשחרר את הלחץ. הוא לא הבקיע אז פרשני ערוץ הספורט לא התייחסו לדומיננטיות שלו.

2. עוד קלאסיקו שרונאלדו (וגם אוזיל) לא היו קיימים – פעולה חיובית אחת לרונאלדו – הצהוב שסחט מפיקה. היחידי ששידר קור רוח בחלק הקדמי של ריאל זה קאקא.

3. פויול ואינייסטה היו גדולים משחק כמעט מושלם של שניהם.

ריאל יצאו במזל מעוד מאניטה (אחרי השני בארסה הגיעו בקלות לשער).

4. רונן, נכון שמעניין היה לראות מה קורה כשריאל מובילה, אבל מוריניו לא מצא פתרון איך להתמודד עם ברסה שהיא מובילה וכל תכנית המשחק שלו בנויה על לנטרל את היוזמה של בארסה.

טל 11 בדצמבר 2011

אני מת על מסוט אוזיל, השחקן האהוב עליי בריאל. אבל אי אפשר להתעלם מזה שבמשחקים נגד ברצלונה הוא באופן קבוע השחקן הכי גרוע על המגרש. מבחינת מה שיש לו ברגליים, הוא יכול להגיע לרמות של אינייסטה וצ'אבי, אבל אולי אין לו את האופי.

מיכלס 11 בדצמבר 2011

א. ראית את המשחק היום( את רונאלדו ראית) ?
ב. ראית את הגול מול צ'לסי ?
ג. ראית את הגול בגמר המונדיאל ?

הוא ספורטאי שיודע להגיע מרוכז למשחקים גדולים ( ממש לא כולם כאלה ). והוא חלק בלתי נפרד מפילוסופית כדורגל שדורשת אינטלגנציה גבוהה כדי בכלל להבין אותה.ככה, הוא תמיד שם בדקות האחרונות.

הוא לא מבקיע ולא מבשל הרבה כי הוא לא רודף את זה , ובדרך כלל הוא לא נדרש לעשות את זה.

jaky 11 בדצמבר 2011

הוא בדיוק על העמדה של פברגאס (הם מגוונים באותה מידה)ומעניין שפברגאס גם מתחיל התקפות בגאוניות וגם מבשל וכובש….
הוא כדררן בחסד עליון, אבל חסר סיומת לחלוטין!
כאילו מה? אם פפ ידרוש ממנו מחר להתחיל להראות נוכחות סטטיסטית, הוא פשוט יתחיל לעשות את זה???

jaky 11 בדצמבר 2011

ולגבי השערים שהוא כבש, אז תגיד שהוא מגיע למשחקים גדולים, אבל מכאן ועד לטוב בעולם…??

אהרון שדה 11 בדצמבר 2011

למה איזה סטיסטיקה מיוחדת הייתה לזידאן ?

טל 11 בדצמבר 2011

אה???

פאברגאס משחק בשלישיה הקידמית (בתפקיד של ווייה או פדרו), אינייסטה בשלישיה האמצעית (לפחות כל עוד קייטה לא משחק). איך הם בדיוק משחקים באותו תפקיד?

ברור שלאורך משחקים שחקנים זזים קצת מהעמדות המקוריות שלהם, אבל בבסיס אינייסטה משחק הרבה יותר מאחור. אם תשים לב, הגולים של פאברגאס הם מול השוער, הם לא בכדרורים או בעיטות מרחוק. הוא מסיים מהלכים כמו חלוץ כי זה התפקיד שלו בברצלונה היום.

ולכתוב על שחקן שהבקיע שער ניצחון בגמר מונדיאל או את השער הכי חשוב ביצירת השושלת הנוכחית של ברצלונה ש"אין לו סיומת" זה מגוחך. עדיף להבקיע גולים חשובים מלבנות סטטיסטיקות על גולים חסרי משמעות שהמשחק גמור.

jaky 11 בדצמבר 2011

fabregas used to play for arsenal as a proper midfielder,
and iniesta is not only playing as a midfielder but also a left winger.
same position! same abilities!

מיכלס 11 בדצמבר 2011

תגובה לjaky

עופר 11 בדצמבר 2011

לדעתי יש עוד הסבר להצלחות של בארסה במשחקי הקלאסיקו בשנים האחרונות, מלבד העובדה שמדובר בקבוצה מעולה.

בארסה עלתה היום עם לפחות 7 שחקנים שגדלו אצלה, ושחונכו על השנאה (הספורטיבית?) לריאל מדריד.

היריבות הזו זורמת אצלם בדם, ומתפרצת על הדשא.

דניאל אחר 11 בדצמבר 2011

jaky – כל מה שאמרו פה ועוד – התנועה שלו קדימה מעולה, והוא מוסיף המון עומק למשחק שבנוי הרבה על מסירות רוחב. בישולים וכיבושים זה נחמד, אבל הוא יוצר המון מצבים, גם אם בסוף הבישול הוא של מישהו אחר.

טל 11 בדצמבר 2011

בברצלונה הסטטיסטיקה האישית מאד משקרת מכוון שבגלל שיטת ה4-3-3 כל המספרים הרישמיים הולכים לשלישיה הקידמית (או לדני אלבס). הרי מול ההגנות הצפופות שמולן ברצלונה מתמודדת הרבה פעמים האסיסט האמיתי הוא לא האסיסט הרישמי אלא הכדור שפתח את ההגנה והשאיר את שחקן הצד בשלישיה הקידמית להשאיר כדור קל לאמצע.

בשיטה אחרת, בתפקיד יותר קידמי, אינייסטה היה עושה מספרים מפלצתיים. תחשבו על דויד סילבה בסיטי, רק משופר מאד.

נכון שאינייסטה לא מצטיין בלהבקיע את הגול הרביעי והחמישי בתבוסות שברצלונה מנחילה לקבוצות. בשביל זה יש את רונאלדו.

דניאל אחר 11 בדצמבר 2011

רק כדי לחזק את דבריו של טל, הנה שער שאינייסטה לא בישל, וגם לא כבש:
http://www.youtube.com/watch?v=pECkKP2z1bU

תiמר 11 בדצמבר 2011

בדיוק!
ועוד אחד:
http://www.youtube.com/watch?v=T1UOSLbE2GA
אינייסטה מתחיל את המהלך מחצי המגרש

אריק 11 בדצמבר 2011

סטיסטיקה זה עניין בעייתי. פיל גונס הוציא אתמול איזה ארבע התקפות שהובילו לשער ולא נרשם לו בישול

יואב 11 בדצמבר 2011

1-ברצלונה זה פשוט עולם אחר של כדורגל. ההבדלים בינה לבין שאר העולם הם בלתי ניתנים לגישור כרגע.

אביאל, זה בכלל לא קשור לאיך תשחק. זה תלוי רק בהם. עוד לא הומצא החיסון. התעסקות בטקאקטיקה היא סתמית ואפילו מבזה את העניין. בסופו של משחק, ברצלונה תפרק אותך בשש עשרה שלך. כל מה שאפשר לעשות זה רק לדחות את הקץ. כמובן שצריך לעשות את המקסימום ובכדורגל קורים דברים. זה מה יש.

2- המיוחד איבד היום את כל התנופה שצבר ואפילו חזר אחורה. המהירות שבה ריאל מגיעה לשער היריב נכשלה מול קבוצה שנותנת לך מעט מאד הזדמנויות לממש את זה.

3- לאוהדי יונייטד המתוסכלים, חובבי הפוטבול מנג׳ר, חסרי האמונה וההבנה- נו מה? גם אוזיל, רונאלדו, דיארה, דה מריה ועוד, לא עשו יותר ובמגרש הבייתי שלהם. אתם לא קצת מבויישים קצת? קצת צניעות? תכירו בגדולה של ברצלונה ותפסיקו להציע לסר מה לעשות כי בשורה התחתונה-ברצלונה כרגע , גדולה מכולן. ומקום שני או חמישי, זה ממש אותו דבר. גם אם אוזיל היה בא. גם אם שניידר. זה לא כיסוי תחת על הכישלון הצורב של באזל, זה לקבל את הגמר האחרון בפרופורציות .

4-כל כך שמח שאני אוהב רק את הכדורגל האנגלי. היום, היו עשרים ושתיים שחקנים שרק ניסו לשקר ולהונות את השופט. ממש בילד אין העניין הזה של לרמות.

יואב 11 בדצמבר 2011

שניים

נעל קרועה 11 בדצמבר 2011

אגב מה שבארסה עשתה היום לריאל,נבחרת ספרד תעשה לכולם ביורו

דורפן 11 בדצמבר 2011

פרגוסון אמר פעם מוריניו – דווקא בעונה בה צ'לסי התמודדה עם ארסנל על האליפות ויונייטד הייתה שלישית "שהוא תרם המון ליציבות ולאינטנסיוויות, אבל כלום לאיכות הכדורגל". אולי העזיבה שלו את הליגה האנגלית באמת הורידה בהדרגה את הרמה של כולן.

אני הרבה יותר" סלחני" כלפי סיטי מיונייטד על ההדחה מאירופה. ראשית, היא הודחה מבית מוות ממש – יונייטד הודחה מבית מגוחך מינוס. ושנית, מגיעה לה "הנחה" על חוסר נסיון – שני ההפסדים שגרמו להדחתה היו בהרי געש אמיתיים – מינכן ונאפולי. ושלישית, היא בברור מעדיפה את הליגה. מגיע לה קרדיט על כך: היא מבינה שבלי אליפות מדינה הישגים באירופה זה דבר קצת מלאכותי.

טל 11 בדצמבר 2011

התכוונתי דווקא לקבוצות האמצע.

יש העונה מצב מוזר בפרמיירליג שכל קבוצות השיפולי צמרת-אמצע (וילה, אברטון, בולטון, סנדרלנד, פולהאם, סטוק) מלבד ניוקאסל נותנות עונה בינונית מינוס במקרה הטוב וזוועתית במקרה הרע. אני לא יודע אם יש פה מגמה או סתם מצב מסוים שנוצר בעונה ספציפית, אבל התוצאה של זה שהליגה פחות חזקה העונה מה שמקל על קבוצות הצמרת.

לגבי הצמרת, הסיבה לירידה פשוטה: הקבוצות האנגליות הרבה יותר התקפיות היום ובאלופות זה מתכון לכישלון. במובן הזה, העזיבה של בנטיז לא פחות משמעותית מזו של מוריניו מכוון שהוא ייצר קבוצת צמרת בליגת האלופות מסגל שלא היה שווה את זה. הרי זה לא שלליברפול היו אי פעם שחקנים יותר טובים מאלה של ריאל או באיירן. בניטז הוא זה שייצר את היתרון.

אם שמת לב, שהחרב הייתה על הצוואר, וילאס-בואס נטש את קשיקושי הכדורגל היפה וחזר לטקטיקות של מוריניו (בלי קו גבוה וניסיונות טיקי טאקה): הגנה צפופה קרוב לשער, 9 שחקנים מאחרי הכדור, 70 מאחוז פוזשן ליריבה במשחק ביתי, מתפרצות וכדורים ארוכים לדרוגבה. זה לא היה יפה, אבל זה עבד. ככה מצליחים באירופה.

אהרון שדה 11 בדצמבר 2011

להלן הסיכום שלי בכמה משפטים

1. אין חדש תחת השמש/

2. ריאל קבוצה יוצאת מן הכלל אך ברצלונה היא קבוצה היסטורית .לדעת רבים הטובה בהיסטוריה לדעת אחרים בין הטובות אך היא לא קבוצה שרואים כל יום.

3. למרות הניצחון ריאל פייבוריטית לתואר מכיוון שהאליפות תוכרע במשחקים מול גיחון ואוססונה וברצלונה פגיעה יותר ראו מה כתב האורח מברצלונה .

4. אך במפגשים ביניהם ברצלונה רואה סדין אדום ברצלונה תכוון העונה יותר לעבר הצמפיון והיא הפייבוריטית המוחלטת במפעל.

5. אנייסטה היה היום המצטיין בשדה אח"כ פויול.
6. מסי שוב הוכיח איזה גאון הוא

7. מוריניו איכזב אני הייתי בטוח שהוא יעניק לקאקה מקום בהרכב אך הוא לא עשה זאת.

8. שיפוט מצוין סוף כל סוף משחק ללא פרופקציות.

ברסלוניסטה 11 בדצמבר 2011

ניצחנו דורפן! ניצחנו!!!!!!! את הידע שיש לפפ בכדורגל לאף אחד מאיתנו לעולם לא יהיה!

גיל 11 בדצמבר 2011

אז בסופו של דבר רצינו ללמוד איך ברצלונה מתמודדת עם פיגור ולא חשבנו בכלל שזו תהיה השאלה לגבי ריאל. נכון, הגול השני היה מקרי ואם רונאלדו היה מבקיע הכל היה שונה, אבל לקבוצה ברמה שלה זה בלתי נסלח ההתפרקות שבאה אחר כך והקבלה של ההפסד. בלתי נסלח.

קורא 11 בדצמבר 2011

צודק, אבל גם הגול הראשון של ריאל לא היה ממהלך כדורגל שעובדים עליו באימונים. ממוריניו כבר אי אפשר לצפות שיגיב באובייקטיביות למה שהיה במגרש.

לריאל לא היו שום רצף דקות של כדורגל טוב. בסה"כ רבע שעה (בפתיחה שמנעה מברסה לפתח את המשחק שלה.

יואב 11 בדצמבר 2011

גיל,
אמ רק היינו מביאים את אוזיל. או דיארה. או את אלונסו.
פרגי אאוט?

גיל 11 בדצמבר 2011

לא ממש הבנתי, מצטער.

יואב 11 בדצמבר 2011

גיל,
איתך לגמרי. כל העניין של לקנות את ההוא ואת הזה. מול העיניים שלנו התפרקה הקבוצה השניה באיכותה בעולם ובבית שלה.
לונג ליו פרגי. ושהטרמפיסטים יעופו. חסרי פרספקטיבה.

גיל 11 בדצמבר 2011

אני מסכים. אם היה פה בלוג של ריאל היום אני לא רוצה לחשוב מה היו אומרים עליהם.

גיל 11 בדצמבר 2011

ראיין בראון הMVP היהודי של הNL נמצא נבדק חיובי בסמים. זה מאפיל על כל החדשות היום ובעיקר על ההייזמן.

דורפן 11 בדצמבר 2011

הוא לא יהודי. אמא שלו קתולית :-)

אביאל 11 בדצמבר 2011

יואב – אני לא מסכים בכלל, אפשר לעצור ברצלונה וכבר עשו את זה, צ'לסי עשתה את זה, אינטר עשתה את זה וגם ריאל בעונה שעברה עשתה את זה, מדי פעם הגיעו שופטים והכריעו את המשחקים אבל בהחלט במשחק טקטי נכון אפשר לעצור את ברצלונה. אתמול, שוב כמו בדיוק לפני שנה בחמש אפס, ריאל באה לשחק פתוח, אמנם היום ריאל יותר מחוברת והמשחק לא היה דומה לקודם, אבל שמשחקים פתוח מול ברצלונה זה בהחלט מה שחוטפים, מחמיצים פעמיים שערים כמעט בטוחים וישר חוטפים בתגובה.

אריק 11 בדצמבר 2011

עשיתי כמה גרושים בהתערבות על המנצחת. ריאל קבוצה עם לא מעט בעיות.

גפן 11 בדצמבר 2011

אביאל –

אני חייב לעשות סטופ לפרודיה הזו של מוריניו יודע איך לעצור את בארסה,ושפפ מחרבן מפחד ממוריניו.

בשנתיים וחצי האחרונות מוריניו התמודד עם אינטר וריאל מול בארסה מודל פפ 12 פעמים. בארסה ניצחה 6 , 4 תיקו , 2 ניצחונות לקבוצות של מוריניו.

רק בארסה יכולה לעצור את בארסה וזו בדיוק הסיבה שלריאל יש צ'אנס יותר מריאלי לקחת אליפות או צ'מפיונס ליג העונה או בעונות הבאות.

ריאל קבוצה אדירה.יש לה רק בעיה אחת שנקראת בארסה.

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

מוריניו לא יודע איך לעצור את ברסה וזה לא יקרה בגלגול הזה.
הדבר הכי יצירתי שהוא הצליח לחשוב עליו זה לחמם את פפה ומרסלו שישברו רגליים.

ואכן
רק ברסה מסוגלת לעצור את ברסה

גפן 11 בדצמבר 2011

כספי

לא צריך להיות קיצוני לצד השני.למוריניו יש מספיק קבלות והישגים בקריירה.

פשוט נוצרה בועה בתקשורת שהוא יודע איך לעצור את בארסה.רק שהתוצאות בשטח מוכיחות בדיוק ההיפך.

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

אני לא קיצוני לגביו. אני גם חושב שהוא העמיד קבוצה אדירה שיש לה עדיין את רוב הסיכויים לקחת אליפות.

במשחקים שלו מול ברצלונה היו לו את כל הכלים לנסות לשבור את הברסה ללא הצלחה.

הניצחון הזה של ברצלונה על הקבוצה הנוכחית של ריאל לטעמי הוא הגדול ביותר בשנים האחרונות.

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

ותוספת אחרונה שגם כתבת אותה.
ברצלונה היום היא קבוצה שתלויה אך ורק בעצמה.
גם מוריניו לא ישנה זאת

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

צ'אבי היום נתן מחצית ראשונה אדירה.

הוא האיש שאחרי 10 דקות ירד 20 מטר מהשער שלו והתחיל להזיז את המכונה.

אינייסטה היה פשוט עצום בחצי השני. כל נגיעה דבש.

ואני בטוח שרונאלדו כבר היום על ספת הפסיכולוג שלו מנסה לגרש את השד הזה שנקרא פויול

martzianno 11 בדצמבר 2011

כסיפוביץ' –
אני לא יודע אם ראית את התכנית של BBC על רונאלדו (לינק ממש באתר הזה) בה הוא עובר ניסויי כדורגל כאחרון עכברי המעבדה.
אותם ניסויים הייתי מעביר אותו, רק עם תמונה ענקית של פויול ברקע.
התוצאות פשוט יותר רלבנטיות למציאות.

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

חחחח
ראיתי ואחרי אתמול הכל נכנס לפרספקטיבה שונה.
הבעיה שאי אפשר לתת לפויול את הניסוי הזה כי אני לא מכיר הרבה אנשים שרוצים לראות את קלוז אפ עליו ב-HD

אביאל 11 בדצמבר 2011

גפן – לא כתבתי שפפ מחרבן ממוריניו, כתבתי שזו בינתיים הדרך הכי בטוחה שיש לעצור את ברצלונה, בכל תוצאות התיקו והנצחונות זו היתה השיטה, ככה שזה כנראה עדיף מאשר לשחק פתוח ולהפסיד, לא ?

גפן 11 בדצמבר 2011

אתה צריך להבין את התמונה הכללית

ריאל מדריד זה המועדון המעוטר ביותר בהיסטוריה.זה בעיה בשביל מוריניו לשחק בונקר אחרי בונקר שהוא מאמן את ריאל מדריד האגדית,ועוד במשחק ביתי.הקהל לא יקבל את זה.ריאל מפרקים כל קבוצה בספרד ובאירופה עם כדורגל סופר התקפי ואתה מצפה שהוא ישחק בונקר ביתי מול בארסה,זו קצת בעיה לתדמית.

ושוב,אני אומר את זה מהיום הראשון שלי כאן בדה באזר.ריאל קבוצה אדירה ואצלי היא לפחות ברמה אחת טובה ממינכן,שתי המנצ'סטריות,מילאן וכל היתר.

אביעד 11 בדצמבר 2011

התמונה הכללית שאתה מדבר עליה בקשר למדריד נכונה בד"כ. היא הייתה נכונה בעידן קאפלו ב-2007(למשל). אבל כרגע, ברצלונה בועטת בתחת של ריאל באופן די משפיל כבר 3.5 שנים. אם מוריניו דופק בונקר של החיים בקלאסיקו בקאמפ נואו ואיכשהו יוצא עם ניצחון ובסוף גם אליפות, אני לא חושב שיש אוהד אחד של מדריד (למעט ולדאנו וקלדרון) שיתלונן.

אביאל 11 בדצמבר 2011

גפן – הכל נכון לגבי ריאל, יש אתוס של כדורגל התקפי, אבל בתור אוהד ריאל מגיל ארבע שמבין את אותו אתוס, כדי לעצור את ברצלונה זה מה שצריך לעשות, אם שתי תוצאות תיקו במשחקים משעממים נגד ברצלונה זה מה שישנה בדרך לאליפות אז כולם ישכחו את זה שיחגגו ברחובות מדריד.

ראינו איך פרגסון מחוסל פעמיים בגמר ליגת האלופות כי הוא לא עשה בונקר מול ברצלונה, בימנו מה שחשוב זה התארים, זה הדבר שזוכרים ולא משחק הגנתי כזה או אחר, ראה עונת הטרבל של אינטר.

גפן 11 בדצמבר 2011

אביאל

מוריניו גם עם בונקרים הפסיד לבארסה.לא פעם ולא פעמיים.

שהוא מגיע למפגש ביתי מול בארסה,עם 15 ניצחונות רצופים בכל המסגרות (ליגה+צ'מפיונס),ביתרון 6 נקודות מבארסה (היה 3 לפני המשחק +משחק חסר לריאל) ועם כל המומנטום הוא ניסה לנצח בכדורגל פתוח.

לסיכום – בונקר לא היה מבטיח לו תוצאה אחרת.

אביעד 11 בדצמבר 2011

גפן, נראה לי שהנקודה של אביאל היא לא שבונקר היה "מבטיח ניצחון" אלא שלבונקר יש סיכוי יותר גבוה מול ברצלונה מאשר משחק פתוח (נניח 5% לזה ו10-15% לשני, סתם מספרים מומצאים).

דבר שני, תמיד אפשר יהיה להאשים את רונאלדו על שלא עשה 2:0 או השווה ל 2:2, אבל קצת יותר דיוק וקילינג אינסטינקט בדקות האחרונות מצד ברצלונה וזה היה נגמר גרוע יותר. לפעמים התרסקות היא רק בתוצאה.

דבר שלישי – מישהו ברצינות היה מאמין לפני שנה שקארים בנזמה יהיה השחקן אולי הכי טוב של ריאל בקלאסיקו?

גפן 11 בדצמבר 2011

אביעד

אני הבנתי את אביאל טוב מאוד מלכתחילה.

שוב, עם 15 ניצחונות רצופים,במשחק ביתי מול הקהל שלך,עם 6 נקודות פור ושכל המומנטום עם ריאל הוא ניסה לנצח במשחק פתוח.

אגב מוריניו הוא המאמן הראשון בהיסטוריה המאוד ארוכה ומפוארת של ריאל מדריד שלא ניצח אפילו משחק ביתי אחד מתוך 4 הראשונים מול בארסה.

גפן 11 בדצמבר 2011

ואגב רונאלדו
מאז שהוא הצטרף לריאל,הוא שיחק מול בארסה ב 10 משחקים – בארסה ניצחה ב 6 ,3 תיקו,ניצחון אחד לריאל.

מישהו יכול לומר לי אם הוא הופיע אפילו למשחק אחד מבין כל אלה? וכן אני יודע שהוא הבקיע שער נגיחה בהארכה בגביע אבל זו הייתה הפעולה היחידה שלו במשחק.

שחר 11 בדצמבר 2011

לי קורזיץ -ענקית, אחרי שתי פציעות קשות חזרה בגדול,
כל הכבוד.

זיזו 11 בדצמבר 2011

משקשקים כרגיל, רונאלדו פחדן, לאס אליל.

אין חדש תחת השמש.

אביעד 11 בדצמבר 2011

מסכים לראשון ולרביעי. לא לשני ולא לשלישי.

תום 11 בדצמבר 2011

חוסר היכולת הפתולוגית של ריאל לנצל הזדמניות כמעט בטוחות לשער מול ברצלונה צריכה להיחקר. מול כל קבוצה אחרת ריאל הייתה יורדת למחצית עם 3-0.

jaky 11 בדצמבר 2011

אין לנו הרבה מה לעשות אלא להמתין שאימפריית הצביעות והבכיינות הזאת תתמסמס לה עם הזמן, לפחות מנחמת אותי העובדה שעוד מעט הם ישקעו שוב לתוך שני עשורים של בינוניות ורגשי נחיתות.

סתםאחד 11 בדצמבר 2011

ערוץ 5 כל הכבוד לכם תפסתם מדינה שלמה בבצים האופן שבו אתם משווקים את האל קלאסיקו(ובכלל את האירועי הספורט המעטים שיש לכם עליהם הזכויות-ליגת האלופות,מכבי תל אביב, ספרדית) צריך ללמוד בכל ביה"ס לתקשורת המכבד את עצמו.אני בטוח שהם זכויות היו המשחק אצל צ'רלטון המשחק לא היה מקבל כזה הייפ סביבו

אביעד 11 בדצמבר 2011

אולי. אבל בעיקר בגלל שצ'רלטון פשוט לא פתוחים לציבור הרחב.

ניקו 11 בדצמבר 2011

ניסיתי לחפש את הוידאו של ניסויי רונאלדו ב BBC ולא מצאתי מישהו יכול לעזור

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2011

יש אותו ביו טיוב
וזה של sky sport

דורפן 11 בדצמבר 2011

טל – ובאיירן היא קבוצה עם ארבעה הפסדים בגרמניה, ואפשר להמשיך עד מחר. יש עונה מפתיעה. הראשונה והכי טובה בגרמניה – אפילו לא עלתה אפילו לאופ"א. הפרמייר ליג נכשלה ב-1-2 אבל 3-4 שלה עלו. אינטר עלו והם מביכים בליגה איטלקית.

סיטי היא קבוצת צמרת אירופית שהיו לה תוצאות גרועות והיא כשלה באירופה. עלו לפניה קבוצות שקצת מדשדשות בליגה. אף קבוצה לא יכולה לומר בבטחון שאם הייתה בפרמייר ליג היא הייתה עם מאזן טוב יותר כרגע. אין לה הפסדים והיא מבקיעה המון והשחקנים שלה טובים.

טל 11 בדצמבר 2011

לבאיירן יש ארבעה הפסדים כי היא יכולה להרשות את זה לעצמה, בדיוק כפי שיונייטד בעונה שעברה יכלה להרשות לעצמה לזכות באליפות עם חמישה נצחנות חוץ והעונה היא לא יכולה. ואף אחד לא מתייחס לדורטמונד כאחת הקבוצות הטובות באירופה.

זה לא ויכוח על ליגות. הרי אף אחד לא טוען שיונייטד היא לא קבוצת על, גם אם היא פישלה העונה. אבל סיטי? לקחת קבוצה שלא עברה בית מוקדם בליגת האלופות ולשים אותה בדיון על "הקבוצה מספר 2" זה הזוי.

אביעד 11 בדצמבר 2011

הזוי בערך כמו הטענות של ריאל למעמד מס' 2 ולמעמד מס' 1 גם בתקופה של 7 שנים בלי לעבור שמינית גמר באלופות. הספיקה שנה אחת בה הם עברו שמינית בכדי "לבצר" את מעמדם.

טל 11 בדצמבר 2011

לא, ריאל לא נחשבו לקבוצה מספר 2, עד השנתיים האחרונות שבהן הם מפרקים כל קבוצה שהיא לא ברצלונה. סיטי לעומת זאת, לא עברו בית מוקדם (דבר שריאל מעולם לא עשתה) ולא נראים כמו כלום ברגע שהם משחקים מול קבוצות מחוץ לאנגליה שלא מופיעות בהרכב השני שלהן.

וזה מעבר לכך שרמת הכדורגל של ריאל מדריד, רמת המאמן שלה (עם כל השנאה למוריניו, איפה הוא ואיפה מנצ'יני) והסגל שלה, עולים על אלו של סיטי בהרבה.

אביעד 11 בדצמבר 2011

ב"מפרקים כל קבוצה חוץ מברצלונה", כמה בדיוק היו קבוצות חזקות? בערך 2 – ולנסיה וטוטנהאם. וזה משליך ישירות על "רמת הכדורגל".
אל תבין אותי לא נכון, אני גם לא ממהר לשים את סיטי במס' 2. אני פשוט לא כ"כ מבין על פי איזה הגיון ריאל היא מס' וודאי ושיוך של סיטי לדיון הוא הזוי.

טל 11 בדצמבר 2011

ריאל בעונה שעברה פירקו גם את מילאן.

וזהו, שסיטי לא מפרקים גם קבוצות לא חזקות. נאפולי למשל, עם כל ההייפ, היא לא קבוצה בדרג שונה מליון והרבה פחות טובה ממילאן של העונה שעברה שריאל ניצחה בקלות בבית והייתה עדיפה עליה בהרבה בחוץ. אפילו אייאקס שריאל מפרקים בהרכב השני במשחק חשוב עבור איאקס, היא לא בטח קבוצה פחות טובה מבאזל שיונייטד כל כך התקשתה מולה. רוצה לומר, זה ממש לא מובן מאליו לפרק קבוצות ברמה הזו ואף אחד מלבד ריאל לא עושה את זה בכזו יציבות, בליגה שלה ומחוצה לה.

עצם הניסיון להכניס לדיון קבוצה שלא עברה בצדק (כלומר לא בגלל חוסר מזל יוצא דופן, פציעות או טעויות שיפוט) את הבית המוקדם בליגת האלופות הוא הזוי. הקבוצה היחידה שיש לה קייס מול ריאל מבחינת רמת כדורגל וסגל, היא באיירן. וגם היא נופלת ממנה ביציבות ובכישרון.

טל 11 בדצמבר 2011

אגב, גם טענות חוסר הניסיון לא רלבנטיים. לסיטי כמועדון אולי ניסיון, אבל למאמן ולשחקנים שלה יש הרבה יותר ניסיון מלמקבילים שלהם בנאפולי ובלא מעט קבוצות אחרות שכ"מועדונים" נחשבים לבעלי מסורת גדולה יותר בליגת האלופות.

טל 11 בדצמבר 2011

אפשר לשאול את זה אחרת: עזוב פירקו. מלבד יונייטד ונניח טוטנהאם, יש קבוצה שמתקרבת לחזקה, שסיטי היו דומיננטים מולה? לא ברמה של ברצלונה. אפילו ברמה של ליון. אפילו לא ליון. ויריאל בהרכב מלא. ראבק, אפילו מול ליברפול הנוכחית הם בקושי הוציאו תיקו. במילים אחרות, מה בסיס הטיעון לכך שהם אחת הקבוצות הטובות באירופה?

אביעד 11 בדצמבר 2011

אותו טיעון לפיו ריאל פירקו את מילאן 2:2. אותו טיעון שהיה ב-2008/9 כשריאל העבירו סיבוב שלם בליגה הספרדית עם 18 נצחונות ותיקו עד שחטפו רביעייה באנפילד ושישייה מברצלונה. אותו טיעון שהיה ב 2009/10 עד שליון ניפצה אותו.
תוציא שניה את טוטנהאם (ששתי הקבוצות הביסו), יונייטד קבוצה חזקה (גם עכשיו) יותר מכל קבוצה שריאל של מוריניו פגשה (למעט ברצלונה כמובן). אבל מבחינתך זה "תוציא שניה את יונייטד וטוטנהאם".
השוואה בין באזל לאייאקס לא רלבנטית כי אף אחד לא אמר שריאל לא קבוצה טובה מאוד. השאלה היא עד כמה טובה.
ובניגוד לנאפולי, בסיטי הצהירו שחקנים ובעיקר המנג'ר שהליגה זו המטרה. לא ראיתי כזה דבר בנאפולי. הם הולכים להתאבד על כל משחק בצ'מפיונס בדיוק כמו טוטנהאם אשתקד.
שוב, אני לא אומר בהכרח שסיטי מס' 2. למעשה, אני גם לא חושב ככה. אני פשוט חושב שקביעה שריאל בוודאות מס' 2 על בסיס הקבלות שהיא (לא) הציגה מתנגשת עם טענה לפיה מחשבה על סיטי כמס' 2 היא הזויה בגלל היעדר קבלות.

טל 11 בדצמבר 2011

ריאל בעונה שעברה פירקו את מילאן בברנבאו עם 2-0 שהיה צריך להיות חמש. גם לא הייתי מזלזל בדומיננטיות המוחלטת שלהם בסאן סירו לאור זה שסיטי לא הצליחה לייצר דומיננטיות כזו במשחק שלה באיטליה, מול ירה פחות חזקה.

אף אחד לא טען על ריאל מדריד של 2008/9 שהיא הקבוצה מספר 2 בטיבה באירופה. ואם היו טענות כאלה, הן נגמרו אחרי ההדחה מול ליברפול בדיוק כפי שכל טענות לטובת סיטי (שהייתה מגוכחת מלכתחילה) היו צריכות להסתיים אחרי שהם הודחו בצדק בבבית המוקדם.

ריאל של פלגריני לפחות סבלו מחוסר מזל משווע במשחק נגד ליון. סיטי נהנו ממזל יוצא דופן (הרכב חסרים של היריבות, שער עשר שניות לסיום שהשאיר אותם בחיים) ועדיין הודחו. ולא בשלב נוק אאוט שבו יש למקריות משמעות גדולה. בבית מוקדם שכלל שישה משחקים.

ואגב, ריאל הנוכחית ניצחה את ברצלונה במשחק על תואר, בהרכב הכי קרוב למלא שלה שהפסיד תואר בעידן גווארדיולה (רק פויול ואבידאל היו חסרים). במשחק שאתה לא יכול לתאר את התוצאה שלו כלא מוצדקת. זה בטח יותר מכל מה שסיטי עשתה.

נכתוב זאת כך: ריאל של מוריניו מעולם לא הפסידה תואר, לא לברצלונה ישירות.

אביעד 11 בדצמבר 2011

מה? אבל, מה? אליפות זה לא תואר? צ'מפיונס ליג זה לא תואר? סופר קופה זה לא תואר?
לא יודע, נראה לי הגיוני שאם גם סיטי מקבלת 8 משחקים נגד ברצלונה, היא לוקחת אחד.
סיטי אולי פישלה מול נאפולי, אבל היא ניצחה את היונייטד פעמיים. קבוצה שחזקה יותר מכל מה שריאל התמודדה מולו למעט ברצלונה.
היא לא מס' 2, אבל יש לה קייס לגיטימי בדיוק כמו של ריאל, מינוס כל היח"צ.

טל 11 בדצמבר 2011

איך יש לה קייס בדיוק כמו ריאל אם היא עפה בבית המוקדם של ליגת האלופות, מפעל שבו בעונה שעברה ריאל מדריד צברה 16 נקודות מתוך 18 ועברה בצורה מוחצת קבוצות כמו ליון וטוטנהאם? מפעל שבו היא ניצחה העונה את ששת המשחקים בבית המוקדם בהפרש שערים מהגבוהים בהיסטוריה של המפעל?

יחסי הציבור שהזכרת הם של סיטי, קבוצה שלא נראית כמו כלום באירופה ונחשבת לאחת הקבוצות החזקות באירופה רק בגלל התוצאות שהיא משיגה בבית. בעולם נורמלי זה היה אמור להעיד על רמת הליגה שבה היא משחקת, בעולם יחסי הציבור של הפרמיירליג עוד מנסים לשווק אותה כבת השוואה לריאל מדריד.

טל 11 בדצמבר 2011

ולא כתבתי שהם זכן בכל תואר, כתבתי שהם מעולם לא הפסידו תואר ישירות לקבוצה שהיא לא ברצלונה.

ולא, אני לא חושב שסיטי היו מנצחים את ברצלונה (בטח לא בצורה מוצדקת יחסית), בהרכב כמעט מלא, במשחק על תואר.

טל 11 בדצמבר 2011

ואם אתה לוקח את סיטי עוד העונה שעברה (הרי שם הושג הניצחון הראשון על יונייטד שזקפת לזכותה), אז באותה עונה היא גם הפסידה תואר לדינאמו קייב (והיא שיחקה בהרכב חזק). רק כדי לשים דברים בפורפורציות.

אביעד 11 בדצמבר 2011

אין מה להשוות בין מכונת היח"צ של ריאל, שכל שנה משווקת את עצמה כגדולה מכולן, עם או בלי קבלות, לבין כל קבוצה אחרת. במיוחד לא סיטי.
ויפה שהכנסת להשוואה את הבית המוקדם של ריאל באלופות. בית שכלל כקבוצה החזקה השניה את ליון כשהיא במשבר ובתקציב מקוצץ. רוצה להשוות את זה לבית של סיטי? אפילו ויאריאל שהייתה כמעט הכי גרועה השנה במפעל הייתה בוודאי טובה יותר מדינאמו זגרב.
וזה דרך אגב המשמעות של יח"צ. לדרוס את ליון, אייאקס ודינמו זגרב ולקדם את זה כאילו זה הופך אותך להכי טוב בעולם.
לגבי "לא הפסידה תואר לקבוצה שאינה ברצלונה" – עם מי בדיוק היא עמדה בקרב על תואר שאינו ברצלונה? ליון? טוטנהאם (ב-10 שחקנים)? סיטי ניצחה בקרב על תואר קבוצה חזקה מאלו.
ריאל ניצחה את ברצלונה פעם אחת בשמונה משחקים. בהארכה וכשברצלונה ללא ואלדס, פויול ואבידאל (והחיסרון של ואלדס מאוד מאוד משמעותי). לפי מה בדיוק החלטת שסיטי לא יכולה להשיג מאזן דומה? כי סיטי הודחה בשלב הבתים? גם ולנסיה הודחה בשלב הבתים. היא שיחקה נגד יריבות בערך באותה רמה (פחות או יותר. נאפולי כנראה עדיפה על לברקוזן ובאיירן כנראה עדיפה על סיטי) והיא הוציאה תיקו ביתי מול ברצלונה ולא הייתה רחוקה מניצחון. סיטי לא יכולה לעשות את זה וטיפה'לה יותר במשחק אחד מתוך שמונה?
ואני אחזור שוב – הטיעון לפיו סיטי ה-2 בטובה באירופה אינו בהכרח נכון (אני אישית לא מאמין בו כ"כ), הוא פשוט מתבסס על אותו עיקרון לפיו ריאל היא ה-2 באירופה. רק שכשזה קשור לסיטי אתה קורא לעיקרון הזה הזוי וכשהוא קשור לריאל אתה מתייחס אליו כאל וודאות.

טל 11 בדצמבר 2011

הטיעון שלך הזוי מכוון שהוא מתעלם באלגנטיות מכך שסיטי הודחה בבית המוקדם של ליגת האלופות. בצדק מוחלט. על ידי קבוצה ברמה של נאפולי. עצם זה פוסל אותה מלהיות בכלל בדיון על "הקבוצה מספר 2". הניסיון שלך לטעון שאין הבדל בין קבוצה שהמאזן שלה לא נגד ברצלונה באלופות בשנתיים האחרונות הוא 14 ניצחונות ושתי תוצאות תיקו (וגם זה במשחקים שביהם היא עדיפה על היריב) לבין קבוצה שהניצחון היחיד שלה על יריבה ששיחקה במשהו שמתקרב להרכב מלא היה בדקה ה93. בבית. על הקבוצה שנכון להיום שמדורגת מקום 17 בליגה הספרדית.

קבוצה שמודחת בבית המוקדם של ליגת האלופות ולא נראית כמו כלום במשחקים נגד קבוצות מחוץ לאי שלה אין דינה כקבוצה שנעצרה בחצי גמר על ידי הקבוצה שנחשבת לחזקה ביותר ופירקה בהליכה אחורה קבוצות בסדר הגודל של הקבוצה שסיטי נכשלה מולה. מה לא מובן מאליו בזה? אין הבדל בין קבוצה שיש לה מאזן כמעט מושלם במפעל ונעצרה רק על ידי ברצלונה לבין קבוצה שעפה בבית המוקדם והייתה נחותה בכמעט כל המשחקים מול יריבות סבירות?

וזה מבלי להיכנס לסגלי שחקנים, רמת אימון ורמת כדורגל שגם פה היתרון של ריאל מדריד ברור לחלוטין.

האם לשיטתך אפשר היה לטעון לפני שלוש עונות שאין לעובדה שריאל מדריד הודחה בצורה כל כך משפילה מול ליברפול בשמינית הגמר משמעות בדיון על מי הקבוצה השניה בטיבה באירופה?

וכן, יש הבדל ענק בין תוצאה במשחק ליגה שהיא אחת מתוך 38 לבין משחק על תואר, בטח במגרש ניטראלי. ולנסיה לא הייתה מתקרבת לנצח את ברצלונה בגמר גביע.

טל 11 בדצמבר 2011

ואגב, מענין אותי מי הקבוצות שרלבנטיות בעינך לדיון הזה.

יונייטד, בנקודת הזמן הנוכחית, בטח לא. באיירן? לדעתי האיום היחידי על ריאל מדריד, אבל נכון להיום יש לה פחות קבלות וסגל פחות טוב. יש לך אפשרויות נוספות?

אסף 12 בדצמבר 2011

אביעד, לטעון נגד החוזק של ריאל זה לגמרי 2010.
בוא נלך יומיים אחורה, כי אנחנו מסכימים שמשחק נגד ברצלונה הוא לא קנה מידה לכלום.
אתה יכול למצוא מישהו שטען שלשום שריאל היא לא בין שתי הקבוצות הטובות באירופה? יש אינטרנט, הכל שמור. לך על זה.
הרי הדיעה הרווחת, גם כאן בדה באזר ובכל מקום אחר, היתה שהיא פייבוריטית גם לקלאסיקו ( אני חושב שיש לזה גיבוי בליינים של הימורים ).

ולא צריך להידרש להשוואות מספריות : המשחק שריאל הציגה בחודשים האחרונים לא היה דומה לשום דבר אחר באירופה, כולל זה של ברצלונה.
לבוא ולטעון נגד היריבות שלה זה לברוח הצידה מהדיון, כי לפי ההגיון הזה גם ברצלונה של השנה הנוכחית היא ברת השוואה לסיטי לארסנל או לבנפיקה.

אביעד 12 בדצמבר 2011

אסף, גם לפני יומיים חשבתי ככה. מקהלת היח"צ של ריאל מדריד עושה את שלה.
טל, אתה מתעלם באופן מכוון ממנצ'סטר יונייטד. פעמיים. לא מתעלם ממנה כמועמדת למס' 2 (כי היא לא) אלא מתעלם מזה שסיטי ניצחה אותה. פעמיים. פעם אחת באולד טראפורד ופעם אחת בקרב ישיר על תואר. בלי הארכות.
עדיין לא הבהרת לי מדוע סיטי לא יכולה לקחת 1 מ-8 מול ברצלונה. הסברת שהיא לא יכולה מול הרכב מלא ואינטנסיביות של תואר, אבל היו גם משחקים לפרוטוקול כמו המשחק בברנבאו בליגה אשתקד או הגומלין בחצי גמר האלופות. אפילו בסופר קופה כשריאל נראו טוב הסבירו שזה בעצם גם בגלל הרכב חסר של ברצלונה וכו'. אז סיטי לא יכולה לקחת 1 מ-8 מול ברצלונה?
כן, סיטי הודחה מאירופה בשלב הבתים מול נאפולי. זה קרה כי היא הפסידה לנאפולי. זה הכל. כל ההסבר שלך שהטיעון לטובת סיטי הוא "הזוי" הוא כי סיטי הפסידה משחק לנאפולי בחוץ.
אם זה עובד ככה אז בינתיים ריאל הפסידה ללבאנטה. האם זה אומר שהיא לא שווה מס' 2 באירופה?
אם הייתי צריך לבחור אז הדירוג שלי יהיה באיירן-ריאל-סיטי. גם אני חושב שריאל טובה מהסיטי. אבל הטיעון שלי מעולם לא היה אחרת. אתה פשוט מתעלם מזה באופן קיצוני ועכשיו אני כותב את זה שוב (בדקתי, זו תהיה התגובה השישית בה אני רושם את אותו משפט) – לא ברור לי למה ריאל "בוודאי" מס' 2 באירופה ע"ב עיקרון מסוים בעוד שיוך של הסיטי לדיון ע"ב אותו עיקרון הוא "הזוי".
הטיעון שלך חוזר שוב ושוב ל"למה ריאל טובה מסיטי" בלי להתייחס לשאלה "למה שיוך של הסיטי לדיון הוא הזוי" (מלבד לכתוב שזה הזוי כמובן).

טל 12 בדצמבר 2011

אביעד,

משחק נגד ברצלונה גורם לך לשנות את דעתך אבל סדרת משחקים איומה נגד באיירן, נאפולי ואפילו ויאריאל, לא נתנו לך תחושה שסיטי לא כאלה גדולים? או היכולת העלובה של באיירן נגד דורטמונד?

זאת בדיוק הנקודה. ריאל הנוכחית חוזרת לפורפורציות רק במשחקים נגד ברצלונה. לא נגד דורטונד או נאפולי.

מענין אותי איזה קבלות יש לבאיירן שאין לריאל? חוץ כמובן מהעובדה שהם לא הפסידו לברצלונה.

אני לא מבטל את מה שסיטי ניצחה את יונייטד במשחק על תואר, אבל לא מעט קבוצות ניצחו את יונייטד במשחקים כאלה (כולל באזל). הנקודה המרכזית הייתה ונשארה שסיטי הפסידו משחקים על תואר לנאפולי או דינאמו קייב. ריאל הפסידו רק לברצלונה. למעשה, ריאל מדריד היא הקבוצה היחידה מאז 2008 שניצחה את צ'אבי ואינייסטה במשחק על תואר. לא הייתי שם את זה באותה רמה עם ניצחון על יונייטד הנוכחית, עם כל הכבוד.

טל 12 בדצמבר 2011

ואני חוזר בפעם האלף: השיוך של סיטי לדיון הוא הזוי מכוון שהיא עפה בצדק בבית המוקדם של ליגת האלופות.

השאלה האמיתית היא לא למה השיוך של סיטי הוא הזוי אלא מה סיטי עשתה שבכלל מגיע לה איזכור בדיון הזה.

אביעד 12 בדצמבר 2011

למעשה, בשנתיים האחרונות במשחק על תואר (וברשותך לא נכליל את גביע הליגה) היונייטד הפסידה לבאזל, סיטי ולברצלונה.
ברצלונה מאז 2008 הפסידה תארים גם לסביליה ואינטר. צמצמת את ל"צ'אבי ואינייסטה" כי זה נוח לך, לא כי זה בעל משמעות מיוחדת (ברצלונה קבוצה סופר סופר חזקה גם בלי אינייסטה). באותה מידה אני יכול לומר שמאז 2009, מנצ'סטר יונייטד עם וידיץ' ורוני למשחק שלם הפסידה תואר רק לברצלונה. האם זה יהפוך אותה לשניה באירופה? יעלים בעיות שהתגלו במשחקים בלי שניהם או אחד מהם? ברור שלא.
היכולת העלובה של באיירן מול דורטמונד? רלבנטית בערך כמו היכולת העלובה של ריאל מול לבאנטה וסנטאנדר.
זו הבעיה מבחינתי בדיון באיירן-סיטי-ריאל: לשלושתן אין קבלות ממשיות, לא מהעונה הזו ולא מהעונה שעברה. בייחוד באיירן. ה"קבלות" היחידות שיש להן זו יכולת מרשימה בעונה הנוכחית. באיירן פישלה בכמה משחקים בליגה, ריאל גם פישלה בכמה משחקים בליגה וסיטי פישלה בכמה משחקים באירופה (אף אחת מהם אגב לא מוטרדת במיוחד מהפשלות הללו. ריאל ובאירן לא איבדו את הליגה וסיטי ממילא שמה את הליגה הרבה לפני אירופה).
רק שמבחינתך זה אומר שריאל בוודאות חזקה, אני מבין שאתה מוכן לקבל שבאיירן חזקה אבל פחות מריאל (אני טועה?) ואתה חושב שטענה שסיטי חזקה בסדר הגודל הזה היא "הזויה".
עצם העובדה שסיטי מחזיקת הגביע האנגלי (וניצחה את היונייטד בכושר בשביל להגיע לשם), מובילת הליגה האנגלית תוך שהיא מבקיעה כמות נכבדה של שערים ועם כמה תצוגות כדורגל נהדרות ( עד כמה שקשה לי לומר את זה) מבחינתך לא מספיקה. מבחינתך אלו טיעונים הזויים.
העניין הוא שמה שונה כ"כ בטיעונים של ריאל? מובילת הליגה הספרדית (הלכה למעשה) תוך שהיא מבקיעה כמות נכבדה של שערים ועם כמה תצוגות כדורגל נהדרות.
מה שמבדיל בין השתיים זה (1) שריאל עלתה לשמינית גמר האלופות בקלילות מבית של ליון, אייאקס ודינמו זגרב בעוד שסיטי עפה מבית שכלל את באיירן, ויאריאל ונאפולי. תיקו של סיטי באיטליה (מה שממש לא היה רחוק מלקרות) וסיטי הייתה עולה לשמינית הגמר, מה שהיה גומר את כל הטיעון הזה. יש לך טיעונים לגיטימיים לפיהם ריאל עדיפה מסיטי (שכפי שאמרתי, זו טענה שאני מסכים אליה), אבל לא ראיתי אפילו טיעון נורמלי אחד שיסביר למה עצם ההשוואה היא הזויה. (2) אני מניח שהבסיס הוא אותו דבר שיכניס אותנו לדיון הישן. אתה לא מעריך במיוחד קבוצות אנגליות באופן כללי ומחזיק בדעה שהליגה הספרדית טובה (בהרבה) מהליגה האנגלית. מתוך ההשקפה הזאת יוצאת באורח טבעי החשיבה שקבוצה שדורסת את הליגה הספרדית אינה ברת השוואה לקבוצה שדורסת את הליגה האנגלית. אני רואה את הדברים באורח שונה ואם תסלח לי, ממש לא בא לי להיכנס איתך לדיון הליגות המתיש הזה.

גיל מזימבבואה 11 בדצמבר 2011

קאקא ורונאלדו ליוניטד, מוריניו למכבי.

Tal 11 בדצמבר 2011

הייתה איזו נקודה במשחק, לדעתי זה היה בדיוק אחרי הגול השלישי, שריאל חדלו לשחק לחלוטין. כאילו כל הרוח יצאה מהמפרשים שלהם.

לדעתי בנקודה הזו הם הבינו שאם הם לא הצליחו לנצח את בארסה אתמול, בבית, כשהם מגיעים במומנטום אדיר ובארסה בתקופה קצת מגומגמת (במונחים שלה), הם לא ינצחו את בארסה לעולם.

חוץ מזה, אמרתי לחבר'ה שלי אתמול לפני המשחק, לדעתי פפ מגשים חלום קטן: אחרי כ"כ הרבה מלחמות פסיכולוגיות,הצהרות ומסיבות עיתונאים, לראשונה מזה 4 שנים הוא מצליח להגיע לקאלסיקו כאנדרדוג. לדעתי זה גם עזר לבארסה לחזור מפיגור, משום שהיה עליהם פחות לחץ מבד"כ.

תiמר 11 בדצמבר 2011

תגידו לי, מאיזה אומנות לחימה זה לקוח?
http://www.youtube.com/watch?v=_XCjOvtmJ2M

אביעד 11 בדצמבר 2011

עשה לי טובה.

גל ד 11 בדצמבר 2011

מואי תאי, או אולי פרדל סיריי.

סתם, אביעד צודק.

ראול 11 בדצמבר 2011

מסכים לחלוטין עם תגובתו של אביאל.
מוריניו כבר למד איך עוצרים את בארסה, אך משום מה, כמו ב0:5 בעונה שעברה (או כמו פרגי בגמר הצ'מפיונס) הוא בחר ללכת על המשחק הרגיל ולא להתאים את עצמו למשחק של בארסה.
זאת אמנם חוכמה בדיעבד, אבל אני די משוכנע שאם ניתן היה לערוך את המשחק שוב, מוריניו היה בוחר במערך שונה (קישור אחורי מעובה:לאס-קדירה-אלונסו).
בארסה ניצחה אתמול לא כי הייתה גדולה, אלא כי ניטרלה את המשחק של ריאל והכתיבה את הסגנון שלה (וגם כי רונאלדו לא מגיע פעם נוספת לקלאסיקו ומחטיא שני שערים בטוחים).
זאת הגדולה שלה. הם כל כך דבקים ומקובעים לשיטה, כך שהם מבצעים אותה בדייקנות ללא קשר לתוצאה.
ב-4 המפגשים אשתקד בהם מוריניו עלה ע"מ לנטרל את המשחק של בארסה, הוא הצליח בכל המקרים.
יתכן שתוצאות החוץ הגרועות של בארסה + 15 הניצחונות הרצופים הביאו אותו לחשוב שהפעם אין בכך צורך.

טל 11 בדצמבר 2011

במילים אחרות, אתה חושב שמוריניו היה צריך לעשות בונקר במשחק ביתי ולא להסתפק רק במשחק זהיר.
הרי "הניטרול" של המשחק של ברצלונה (מה שמוריניו ניסה לעשות בחצי גמר הראשון בעונה שעברה) הוא בעצם וויתור על כל ניסיון תקיפה מצד ריאל. במשחק ביתי.

הטענה שברצלונה לא הייתה גדולה במשחק שבו היא עשתה בית ספר לריאל במשחק חוץ כל כך קריטי עבורה, למרות פיגור מהדקה הראשונה היא תמוהה משהו. מה היה קורה אם היא הייתה גדולה? 6-1? 7-1?

הופ 11 בדצמבר 2011

בארסה לא היתה גדולה, היא היתה ענקית. נתנה אחד פור לריאל, בברנבאו, רק בשביל להביס אותה די בקלילות, כשלאורך כמעט כל המחצית השניה היא עושה משולשים לשחקנים היקרים בעולם.
או שהיכולת המופלאה של ברצלונה הפכה למובנת מאליה עבורך, או שאתה אוהד ריאל. אני לא רואה דרך אחרת להסביר את המשפט הזה.

טל 11 בדצמבר 2011

עוד נקודה שמענין להתייחס אליה: מיתוס "העונה השניה של מוריניו". על מה זה בעצם מתבסס?

בפורטו העונה השניה הייתה יותר מוצלחת, אבל זו לא באמת חוכמה לאור העובדה שהוא קיבל קבוצה במשבר באמצע העונה.

צ'לסי של מוריניו הייתה יותר חזקה בעונה הראשונה שלו, גם בליגה וגם באירופה. למעשה הייתה שם ירידה הדרגתית בכל עונה לאורך התקופה שלו שם.

באינטר אין ספק היה שיפור, לפחות באירופה, בעונה השניה. אבל זו הייתה קבוצה כמעט חדשה לגמרי: מינוס זלטאן, שחקן המפתח בעונה הראשונה ועם סניידר, אטו, מליטו, לוסיו ומוטה שהגיעו. כלומר, אין פה ענין של "למידת השיטה" אלא של צוות שחקנים חדש וטוב יותר.

פשוט מיתוס חסר ביסוס.

חכם בדיעבד 11 בדצמבר 2011

רונן
בפעם הבא שאתה מזדמן לקטלוניה בזמן קלאסיקו אתה מוזמן לראות אותו באוירה הנפלאה של "בית העם" כאן בכפר, עם כל הזקנים שכבר ראו הכל, וכל הצעירים שחושבים שהם ראו הכל, עם שולחנות ארוכים וקריאות עידוד אל המסך, עם דגלים של קטלוניה וחולצות של בארסה ממודלים עתיקים.

דורפן 11 בדצמבר 2011

באמת תודה רבה… ראיתי אותו בבאר שלמרות שהיו בו כמה אוהדי אספניול נחמדים, ורוב יפה לברצלונה, ממש על ידי ישבו אנשים, לא חשוב מאיזה מדינה, אבל הם חשבו שבארסה זה "פרנצ'ייז אנבליבל"

אורי 12 בדצמבר 2011

לטעמי הגדולה של ברסה היא לא הדבקות בשיטה כפי שטוען ( או טועה ) כאן ראול אלא פיתוח השיטה ושכלולה למרות שהם כבר משחקים את הכדורגל הכי יפה בעולם כבר שנתיים וחצי לפחות. ה"שיטה" בה שיחקה ברסה אתמול היא לא ה"שיטה" בה שיחקה שנה שעברה שגם היא היתה שונה מה"שיטה" בה היא שיחקה שנה קודם לכן, כמה ביקורת קיבל פפ על מערך שחושת שחקני ההגנה שלו כשולנסיה הביכה את ברצלונה במסטאייה במשך כל החצי הראשון? אתמול בסוף החצי הראשון ברסה שיחקה באותה שיטה בדיוק כאשר דני אלבס הוצבבקישור ומאחורה נותרו פיקה פויול הענק ואבידל וזה עבד באופן מושלם, מה שמראה לנו שהרבה מהנסיונות או ה"פגיעות" של ברסה במהלך השנה הם פשוט נסיונות של פפ לשפר ולשכלל את השיטה. כמובן שלא כולם. בנוסף היה ניתן לראות תפקדו מעניין מאד של ססק במרכז בחצי מקשר בין צ'אבי ולאינייסטה מה שאיפשר לאייניסטה להישאר יחסית בחלק ההתקפי ולא לרדת כל כך אחורה כמו צ'אבי ומסי לעיתים , עוד חלק ב"שיטה" שלא ראינו עד אתמול. שאפו ענק לפפ לדעתי שלא מסתפק לרגע בקיים

דניאל אחר 12 בדצמבר 2011

פעם נוספת: המיתוס שלמוריניו "הולך טוב נגד ברסה" כשהוא סוגר את המשחק הוא מוטעה לחלוטין. את ההישג שלו עם אינטר הוא לא השיג בבונקר, אלא ב-3:1 בסן-סירו שהיה משחק פתוח לחלוטין, קצבי ומלא במצבים לשני הצדדים.
מניסיון השנים האחרונות, זה בדיוק הסגנון שמולו ברסה הכי פגיעה – משחק מהיר מאוד, עדיף במגרש חוץ מול קהל משולהב. זה עבד לאינטר, זה עבד לארסנל פעמיים, וגם לבילבאו.

Comments closed