ניוקאסל. הקלות של הכניסה למשבר

יונייטד שוב נשברה בקלות רבה מדי

השחקן היחיד שאין לו במיוחד קשר להפסד הוא אנדרס לינדגארד. כי שני השערים הראשונים באמת היו יוצאים מהכלל וכמעט בלתי אפשריים לעצירה, והשלישי היה עצמי. אבל הוא שיקף את העובדה שניוקאסל פשוט הגיעה למספר סביר של מצבים איכותיים ויונייטד כמעט לכלום.

ממש בלי סיבה נראית לעין. ההופעה הגרועה (הפסד תמיד עלול לקרות) הייתה של הרכב בערך מלא לתקופה הזו. הרכב שהבקיע בכל משחק העונה, והבקיע הרבה. עם הרבה שחקנים שהבקיעו ובישלו שערים גם בחודש האחרון. והם כולם שיחקו גרוע. כאמור, חוץ מלינדגארד.

אחד הדברים שהפתיעו אותי כשהשדר אמר שיונייטד לא הפסידה לניוקאסל יותר מעשר שנים. כי משום מה הרגשתי "שאנחנו מפסידים שם הרבה". אולי כי ההפסדים היו כולם מפורארים – אני זוכר לפחות 0-5, 0-3 ו-3-4. אז היום נוסף אחד לא פחות מרשים לרשימה הזו. זה צריך לומר לזכותה של הקבוצה שניצחה. היא תמיד, לכל אורך ההיסטוריה שלה, רואה את עצמה כקבוצה רצינית שגאה ביכולת ההתקפית שלה. היא לא מחפשת לגנוב ממך ניצחון בבונקר-מתפרצות. בגלל זה ספגה מיונייטד במשך השנים גם חמישיות ושישיות. אבל כשיש לה הזדמנות, היא נותנת בראש.

ואני שוב עם התחושה אחרי באזל. שהקבוצה צריכה פירוק והרכבה די מאסיבים. כי אמנם היא משחקת טוב ואפילו מרשים במשחקים לא מעטים. תקלות שפעם היא הייתה גורסת ומתייקת ביעילות, די שוברות אותה.

וזה נכתב לפני המשחק:
ראשית, אני חייב לכם את סיכום דצמבר, שכמו כל העונה הזו הוא ממש לא קוהרנטי. יונייטד ספגה בדצמבר שני הפסדים מאד כואבים – האסון בבאזל והפסד ביתי בבלקבורן. אבל לעומת זאת סגרה שבע נקודות בטבלה (כלומר, מתקנים אותי, חמש עם פוטנציאל לשבע) על מנצ'סטר סיטי למצב של שוויון נקודות וגם כבשה שתי חמישיות. פרגוסון נזקק בחודש הזה למגע הזהב שלו לגבי שחקנים וקיבל המון משני שחקנים שכבר נראו גמורים. דמיטר ברבטוב כבש שישה שערים בשלושה משחקי ליגה – כמה מהם נפלאים – ומייקל קאריק פתאום נסק.

קאריק הוא שחקן החודש שלי כי לדעתי פרגוסון נמצא איתו בצומת דרכים. אם יראה בו את אחד מסוסי העבודה שלו במרכז השדה אז קאריק שחוק כלימון. אבל אם יקדם אותו במגרש עם שחקן פיזי מאחריו – כפי שהיה עם ג'ונס – הוא יגלה שגיל 30 הוא יתרון. מבלי להשוות כמובן: הגדולים שבגדולים בתפקיד הזה – כמו צ'אבי וסקולס – בעצם קיבלו אותו בגיל די מאוחר.

אולי זו הייתה טעות של פרגוסון בכל העידן האחרון. הנסיון לייצר מנהל משחק משחקנים בני 20-22 כמו אנדרסון וקלברלי. כנראה שאין מנהלי משחק אמיתיים בגיל הזה.

כרגע ראוי להתייחס להפסד לבלקבורן כנקודתי. שום קבוצה בעולם לא נראית אותו דבר כשחסרים לה ארבעת הבלמים הראשונים. בנוסף לשוער שמבצע שגיאות קטסטרופליות. סביר שהיום נראה את לינדנגארד בשער אבל יונייטד צריכה לעבור להנחת עבודה 'יצונית: ייתכן שוידיץ וריו פרדיננד הם שחקני עבר.

ובנוסף יונייטד הייתה בלי רוני שלא הייתה ברירה אלא להעניש אותו. זה ווין רוני – בשיאו מהטובים בעולם – אבל לעולם לא עוברים שלושה חודשים בלי איזשהי סיטואציה משברית. פה אני סומך על פרגוסון. היו סיטואציות בהן היה רחמן עם רוני בעבר. הפעם החליט שהפתרון הוא נעל בראש אז כנראה שזה נחוץ.

ההימור שלי: הפרשה הזו הייתה קטנה, כמה דרינקים לחג המולד, וצמד שערים לווין רוני הערב.

*
ולו בגלל שהשער השני הכי גדול שלו הובקע ברגע של התקף עצבים מול ניוקאסל:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הביטו כאן, בתחילת ההילוך החוזר הראשון, האיכות יותר גרועה, אבל אפשר לראות את רוני עסוק בויכוח עם השופט לפני שהוא משחרר את הפגז.

דה באזר גם בפייסבוק (עם תמונה של חודורוב עם מרלין מונרו אז תעשו לייק)

בדרכי למרתון (או: לאן אני רץ..?)
שובם של פועלי הדפוס (הצטרפות לארגון העיתונאים)

119 Comments

גפן 4 בינואר 2012

תיקון – הפער מסיטי היה 5 נקודות,לא 7.

אגב,הערב ערוץ צ'רלטון,להלן,הבית של הכדורגל האנגלי,מעדיף לשדר בערוץ ה HD שלו משחק גביע של בארסה ולא את המשחק של יונייטד.

דורפן 4 בינואר 2012

נכון – הוא היה 7 בפוטנציה אחרי המשחק מול ניוקאסל, אלא שסיטי עשתה למחרת תיקו.

לגבי הטלוויזיה: יש החלטה עקרונית בערוץ הספורט ששום דבר מברצלונה לא "ידלוף" לצ'רלטון. הם תמיד בוחרים את המשחק של בארסה בליגת האלופות (ערוץ הספורט הוא בעל הזכויות הראשון) כדי שבארסה לא תופיע בשום פנים ואופן בצ'רלטון. הגביע הספרדי הוא הדרך היחידה של צ'רלטון לקבל שידור ברצלונה – אז זה לא מפתיע אותי.

גפן 4 בינואר 2012

אוקיי

רק לשים דברים על השולחן,הפער מעולם לא היה 7 כמו שהוא לא היה 3 לסיטי אחרי שיונייטד הפסידה לבלקבורן בשבת.

גפן 4 בינואר 2012

לגבי הטמבלויזיה

כתבתי את זה כאן כי כל הזמן מסתלבטים פה על ערוץ 5 וההעדפות שלו.
והנה,צ'רלטון הבית של הכדור האנגלי מעדיף לשדר משחק גביע של בארסה ממשחק ליגה של יונייטד.ואתה טועה ברמת העיקרון כי בערוצי ה SD שני המשחקים משודרים,ב HD צ'רלטון בחרה לשדר את בארסה ושמה זין (סליחה על הביטוי) על רוב קהל לקוחותיה.

אגב,בצ'רלטון כבר מפמפמים פרומואים מזה שבועיים על צמד משחקי הקלאסיקו בגביע…

דורפן 4 בינואר 2012

אני ממש לא טועה כאן – כי מקבלי ההחלטות עצמם אמרו לי את זה.

יש עם זה בעייתיות. כי אם מישהו עשה מנוי על צ'רלטון הוא מעדיף כנראה ליגה אנגלית. ואם מישהו עשה מנוי לערוץ הספורט הוא מעדיף כנראה ליגה ספרדית.

אבל הם יותר עסוקים במאבקי הכוח ביניהם מאשר בעצם לחשוב למה לקוח הצטרף אליהם.

אביעד 4 בינואר 2012

מנסים לפנות לקהל יעד נוסף. מה הבעיה?

דורפן 4 בינואר 2012

אם זה לא בא על חשבון מה שהתחייבת זה בסדר. אלו ערוצים בתשלום וערוצי נישה בהגדרה. אם אתה הבית של הליגה האנגלית לא ייתכן שאתה לא מראה משחק מרכזי משם – למרות שאולי אני לא מבין מה קרה שם. הם מראים את שני המשחקים ורק אחד מהם באיכות גבוהה?

הם גם לא פונים לעוד קהל יעד – כי אין להם מה לתת לקהל הזה כי בעוד כמה משחקים ייגמרו להם משחקי ברצלונה.

גפן 4 בינואר 2012

רונן

לצ'רלטון יש שני ערוצי SD וערוץ אחד של HD . היום שני המשחקים משודרים בערוצי ה SD , ורק את בארסה בערוץ ה HD .

דורפן 4 בינואר 2012

אה… אם זה ככה זה בסדר. המשחק כן משודר.

גפן 4 בינואר 2012

לא,זה לא בסדר (אם אתה אוהד יונייטד או ניוקסל).

אי אפשר בכלל להשוות צפייה של משחק באיכות HD לבין צפייה במשחק באיכות SD.

ולכן,צ'רלטון הבית של הכדורגל האנגלי,היה צריך לשדר ב HD את יונייטד ולא את בארסה.

אביעד 4 בינואר 2012

ערוץ ה HD אינו בתשלום נוסף, אז אין כאן מצב בו גוזלים ממך את מה ששילמת עבורו. הקהל של משחקי ברצלונה וריאל כיוום הוא עצום וצ'רלטון מנסה להיכנס גם לשוק הזה. כל עוד הם נותנים לך מה ששילמת עבורו, זה נראה לי לגיטימי.

כוכב עליון 4 בינואר 2012

לא שזה כזה חשוב אחרי התבוסה הערב,אבל נראה לי שפספסתם את הנקודה המרכזית מדוע ברצלונה הייתה ב HD, מכיוון שב 21:00 היה משחק נוסף מהגביע, לצ'רלטון הייתה הזדמנות לשדר 2 משחקים מ HD במקרה הזה מהגביע הספרדי במקום רק 1 בשעה 22:00 של היונייטד..בצ'רלטון מפמפמים בפרומואים שלהם כמות במקום איכות (או ברבורים) ואני חושב שזה מה שהנחה אותם הערב לגבי ה HD, לא מעבר לזה

אביעד 4 בינואר 2012

אני דווקא מהמר על דה חאה בשער היום. ובחודש דצמבר צריך לתת המון קרדיט גם לולנסיה. גול ושבעה בישולים בחמישה משחקים.

Danny - Long Island 4 בינואר 2012

Valencia: Yes! De gea: NO

גפן 4 בינואר 2012

רונן –
צ'רלטון היתה מחליפה כבר מאתמול את משחקי הליגה האנגלית בספרדית עם ערוץ 5 אם זה היה תלוי בה…גם זה מידע פנימי.

ובכלל,רוב הלקוחות של צ'רלטון משלמים כסף בכדי לראות כדורגל ישראלי.שאריות הלקוחות שלה הם אנגלופילים,שלא מוכנים לראות כדורגל בלינקים שבורים באינטרנט ובאיכות גרועה.

אביעד –

אם ערוץ 5 היה מחליט לשדר משחק גביע של יונייטד על פני משחק ליגה של בארסה ב HD ,יום אחרי זה הייתי מתנתק וקונה כרטיס של אל ג'זירה ספורט.

דורפן 4 בינואר 2012

זה בכלל לא משנה אם הייתה מחליפה את זה גם בשידור קונצרטים של ג'אז. כרגע היא מכרה ללקוחותיה את הליגה האנגלית. מה לגבי אוהד ניוקאסל, שקבוצתו כמעט לא משודרת, ועכשיו אין לו את המשחק?

אם אתה בעל הזכויות של משהו וזה מוצר מרכזי – תשדר.

גפן 4 בינואר 2012

נו,אתה מחזק אותי…

לאוהדי ניוקסל ויונייטד בישראל יהיה היום את המשחק,אבל בערוץ SD בלבד.

k_700 4 בינואר 2012

בקשר לשוער, פרגוסון במסיבת עיתונאים האחרונה אמר שדה חיאה יפתח במשחקים הקרובים כולל זה נגד ניוקאסל.

בקשר לרוני, תקן אותי אם אני טועה אבל כל עניין העונש והקנס זה פירסום בודד בדיילי מייל(לא הכי אמין).

דורפן 4 בינואר 2012

אגב- איפה קונים את כרטיסי אל ג'זירה? ומה גודל הצלחת הנחוצה?

גפן 4 בינואר 2012

מישראל צריך צלחת של 1.2 ,לא יודע איזה גודל צלחת נדרש מהונגריה..

כרטיס של אל ג'זיירה ספורט עם תוקף לשנה נמכר בישראל במחיר של בין 400 ל 500 שקל.

דורפן 4 בינואר 2012

לא… זה לא בשבילי. לי יש סלינג שזה פתרון יותר טוב. אני פשוט תוהה עם הפסיקה החדשה בעניין מרפי שבעצם מותר לקנות כל כרטיס ולהביא לארץ. ואל ג'זירה בטח נותן את כל הליגות הללו ביחד?

גפן 4 בינואר 2012

אל ג'זירה נותן הכל חוץ מליגה אנגלית…

ליגה וגביע של הליגות – ספרדית,איטלקית,הולנדית,צרפתית,פורטגלית,סקוטית,ברזיל,ארגנטינה.

ליגת האלופות,ליגה אירופית,כדורגל נבחרות משלב הבתים ועד מונדיאל,אליפות אירופה,קופה אמריקה

NBA , NFL

כדורגל אנגלי זה עסק יקר…כרטיס של דובאי ספורט שכולל ממיר עולה 2000 שקל לשנה,אבל מקבלים את כ-ל משחקי הליגה והגביעים.

בישראל,רוב האנשים קונים צלחת וכרטיס שיתוף ב 50 שקל לחודש…ורואים סקיי אנגליה,סקיי איטליה,אל גז'ירה ועוד ועוד ועוד..

דורפן 4 בינואר 2012

אני לא מבין למה הליגות הללו מתעסקות בזכויות. שימו כמו הNFL את כל המשחקים ברשת ב-100 דולר לשנה, מחוץ לאזור המשחק. הליגה האנגלית עושה 200 מליון פאונד מהזכויות מחוץ לאנגליה. מוזר שהיא לא מאמינה ביכולתה למכור שלושה מליון חבילות כאלו? ואפילו לא צריך למכור שלושה מליון – כי אז הפרסום בשידורים שייך לה.

אולי התמחור צריך להיות שונה. בעשרים דולר בשנה אולי אפשר למכור עשרות מליוני חבילות.

ואם אתה עושה זה ברשת שלך אתה לא מחוייב לבלעדיות. אחרי שמכרת את החבילות אתה יכול למכור משחקים מרכזיים בשידור חופשי באוויר.

אריאל 4 בינואר 2012

מקורות יודעי דבר אמרו לי שצ'רלטון מתכוונים לפתוח ערוץ שלישי בקרוב מאוד, מה שאומר שהם יוכלו לשדר כמה משחקי ליגה אנגלית במקביל

טימי 5 בינואר 2012

הכוונה לערות hd נוסף שכבר היה אמור לעלות..

אביעד 4 בינואר 2012

למיטב ידיעתי, ערוץ ה HD של צ'רלטון הוא לא בחיוב נוסף, אז כיוון שמנצ'סטר נגד ניוקאסל משודר, "רק" באיכות רגילה, אני לא רואה בעיה מיוחדת בניסיון של צ'רלטון לפנות לקהל יעד נוסף.
גפן – תעיף מבט בוואלה!, YNET והאתר של ספורט 5, תסתכל בכמות התגובות בכתבות על ריאל וברצלונה וכמות התגובות בכתבות על הליגה האנגלית. פער עצום. אם הייתי בעל זכויות גם אני הייתי מעדיף כיום לשדר את הליגה הספרדית ואני לא צריך מידע פנימי בשביל זה.
השאלה שלי היא אחרת – אם היום הערוצים מתחלפים ביניהם וערוץ הספורט היה מפמפם במשך שנתיים עכשיו את הליגה האנגלית כמו שהוא עושה לליגה הספרדית, המצב לא היה מתהפך?

דורפן 4 בינואר 2012

אני לא יודע כמה עולות הזכויות – אבל יש לליגה האנגלית יש בעיה אינהרנטית של השעות עבור ישראלים. המשחק הראשי בשעות העבודה ביום ראשון. רוב המשחקים הם בשעה המשפחתית של שבת. העובדה שכמעט כל משחקי ריאל ובארסה הם שבת בערב וראשון בערב היא יתרון גדול.

היתרון של הזכויות על האנגלית הוא שבסך הכל יש כמות יותר גדולה של משחקי צמרת. יש יותר קבוצות שונות עם כמות סבירה של אוהדים.

גפן 4 בינואר 2012

אביעד

איזה קהל יעד נוסף? כמה לקוחות ישלמו היום 60 שקל בשביל לראות את בארסה בגביע?הגמר אשתקד בין ריאל לבארסה ניתן מצ'רלטון לערוץ 9 בח-י-נ-ם .צ'רלטון שידר את הגמר בערוץ ה HD ושלח את כל היתר לראות את המשחק ב SD
ושידור SD זה ממש לא "שידור רגיל". זה שידור באיכות זוועה לכל בעלי הטלויזיות שתומכים בשידורי HD,והיום מעל 90% מחזיקים טלויזיות מסוג זה.

ערוץ 5 פימפם שנים על גבי שנים את יונייטד והליגה האנגלית.אל תבכו.
ועם כל הכבוד לפימפום,,אם היית לוקח את השחקנים של בארסה ויונייטד ומחליף בינהם,גם ערוץ 5 על כל שלוחותיו ופימפומיו לא היה מצליח להפוך את הקערה לטובת ה"קבוצה" השלו.

גפן 4 בינואר 2012

רונן

אגב,מה זה סלינג?

דורפן 4 בינואר 2012

סלינג זו קופסא שעולה 150 דולר. אתה מחבר אותה לממיר של לווין או כבלים ולאינטרנט ואז היא מסוגלת לשדר למחשב אחד בו זמנית את מה שקורה באותה קופסת ממיר – אתה גם מחליף תחנות. שלי יושבת בבית של חבר בניו יורק. אין ששום עלויות מלבד קופסת הממיר הנוספת שהוא לקח מהספק שלו החבילה שלו – שזה חמישה דולר לחודש.

מכיוון שזה משדר רק למחשב אחד יש פסיקה שזה חוקי.

וזה יכול לשדר גם לסלולר שלך

http://www.slingmedia.com/

ואני לא בעל מניות…

גפן 4 בינואר 2012

נחמד ביותר,אף פעם לא שמעתי על זה.אני אבדוק את זה למרות ש…אני אישית מחובר לערוץ 5 על כל שלוחותיו,צ'רלטון (לא משלם לערוץ 5 וצ'רלטון אגורה מתוקף עבודתי) ויש לי לווין עם כרטיס שיתוף..כך שאני רואה הכל אבל כולל הכל ורק באיכות HD

האמת היא,שבימינו,בישראל,למי שאין ילדים,אין אופצייה טובה יותר מצלחת לווין וכרטיס שיתוף…

יונתן 4 בינואר 2012

גפן,
אשמח אם תוכל להסביר לי גאים עושים לווין שכזה ומה העלויות ? ומה זה כרטיס שיתוף?

דורפן 4 בינואר 2012

אביעד – כרגע הנכס הכי גדול של בעל הזכויות באנגליה שלמרות שהקבוצות לא חזקות כל כך – יש לו מרוץ אליפות צמוד שאולי ימשיך אל המחזור האחרון – ובתקופה האחרונה הרבה סנסציות. אם האיכות יותר נמוכה באמת – אז אין שום הצדקה. הרי אין פה חיפוש קהל יעד חדש כי אין לך מוצר עבור קהל היעד הזה – כי אין לערוץ הזה עוד משחקי ברצלונה או אפשרות להשיג עוד מהם.

נעל קרועה 4 בינואר 2012

נראה לי שהשאלה הכי קריטית בכדורגל האנגלי היום זה הנסיעה של יאיה טורה לאליפות אפריקה ,השנה יאיה הוא השחקן הכי חשוב בסיטי הרבה יותר מסילבה,האליפות הזו זה בשורות מצוינות ליוניטד

גפן 4 בינואר 2012

אני די מסכים איתך,אבל חולק עליך בנקודה שהוא השחקן הכי חשוב.
סיטי זה קודם כל סילבה,אח"כ יאיא ואחרי זה כל היתר.

ובלי קשר,נאסרי עד עכשיו הוא השחקן הכי מאכזב באנגליה השנה.ראיתי את כל המשחקים של סיטי העונה,והוא פשוט חושך.

אמיר 4 בינואר 2012

רונן – מבחינת הסר ריו ממש לא שחקן עבר,שים לב שבכל מצב שהוא כשיר הוא עדיין הבחירה הראשונה שלו.
לגביי וידיץ זה יותר מורכב,אם יחזור מהפציעה הקשה ללא מוגבלות פרגוסון לא יוותר עליו כל כך מהר.
לגביי דה חאה אז ההיסטוריה מלמדת שהסר אוהב ללכת כנגד דעת הקהל שמצפה ממנו להעניש את השוער הספרדי.
יש בהחלט מצב שהוא פותח היום רק ע"מ להקנות לו בטחון למרות שלטעמי הדני שוער הרבה יותר יציב ושקול.

אריק 4 בינואר 2012

מאחר וג'ונס מוצלח יותר כקשר יש להתחמש בבלם וכולי תקווה שלא גארי קהייל האובר רייטד, שליברפול ייקחו אותו… רגע, בעצם הוא זול מדי בשבילם

אריק 4 בינואר 2012

לא הבנתי. מי זה קלברלי?

אביעד 4 בינואר 2012

גפן, ניחוש שלי (ניחוש בלבד) שכמות האנשים שיהיו מוכנים לעשות מנוי לצ'רלטון בשביל הגביע הספרדי (זניחה ככל שתהיה) היא גבוהה בהרבה מכמות האנשים שיתנתקו בגלל שהיום ברצלונה ב HD ולא היונייטד. אאל"ט, אתמול סיטי נגד ליברפול היה ב HD וריאל נגד מלאגה בשידור רגיל.
הדרך שבה אני רואה את זה היא פשוטה – כשאני עשיתי מנוי לצ'רלטון, בכלל לא היה לה ערוץ HD. בשלב מסוים הם הוסיפו ערוץ כזה בלי שינוי בעלויות שלי. כלומר סוג של בונוס. ובמצב כזה, אני לא חושב ש"דפקו" אותי כי משדרים את ברצלונה ב HD היום. מפריע לי יותר כשצ'רלטון משדרות משחק בתור "מרכזי" רק כי ישראלי מעורב בעניין.
רונן – זה לא שהשידור של היונייטד היום הוא באיכות עלובה או משהו כזה. השידור היום הוא באותה רמה שהייתי מקבל אם המשחק המקביל היה סיטי נגד ליברפול או אם בכלל לא היה לי HD.

גפן 4 בינואר 2012

1) ערוץ ה HD של צ'רלטון הגיע באמת בתור סוג של צ'ופר,רק שעל הדרך לא הבחנת שהמחיר עלה מ 50 ל 60 שקל תשלום לחודש.

2) שידור SD לעומת שידור HD תמיד נראה עלוב.
מכיוון שצ'רלטון הוא בבירור נישה של תכנים אנגליים,אם הייתי לקוח יונייטד של צ'רלטון הייתי מקבל בהבנה שבוחרים לשדר סיטי – ליברפול ב HD על פני ניוקסל – יונייטד.ממש לא הייתי מקבל העדפה של שידור משחק גביע ספרדי בערוץ ה HD על פני משחק של יונייטד/סיטי/ליברפול וואטever.

3)יאללה מגפייז

אביעד 4 בינואר 2012

אני משלם 50…

גפן 4 בינואר 2012

תבדוק שוב

אביעד 4 בינואר 2012

ליונייטד יש אפשרות כרגע לרכוש רק שחקן אחד בחלון ההעברות הזה או בקיץ מבלי להשפיע על חוק ה-25 (וגם זה בהנחה שקושצ'אק וגיבסון יימכרו בקיץ) כל עוד המנג'ר לא יודע את מי הוא ימכור מהסגל הנוכחי (אם בכלל) אז זה גם שיקול.

רון מהכפר 4 בינואר 2012

החלטה נכונה של החברים בצ'רלטון.
אם היינו משלמים ולו שקל על ערוץ ה-HD הטענות היו מוצדקות. אם תשימו לב טוב לפרומואים של צ'רלטון ולמיתוג שהם עושים הוא שהליגה האנגלית היא הטובה בעולם ולא שהם ה"בית של הכדורגל האנגלי". אגב אין ויכוח כי זהו הבית של הכדורגל האנגלי- הם היחידים שמשדרים את המפעלים האנגליים.
רונן צודק- ערוץ הספורט עט על קבוצות אנגליות בצ'מפיונס לעיתים רק כדי לשדר את הקבוצות החמות מאנגליה אצלו (כי אחרת צ'רלטון תשדר את אותו משחק). ניתן לשים לב במחזורי בתים בצ'מפיונס לבחירות "הזויות" מעט בהקשר הזה.
ובתור צופה של שני הערוצים ללא צלחות לוויין ושיטות אחרות- יותר חשוב לי את מי ישבצו לנו הערב לשדר/לפרשן מאשר מה ישודר בHD.

גפן 4 בינואר 2012

כתבתי כבר לאביעד אבל אני אחזור.

צ'רלטון לא נתנה באמת ערוץ HD חינם.המחיר עלה מ50 ל60 שקל ( אתם מוזמנים לבדוק)

ואתה טועה גם לגבי הצ'מפיונס.ערוץ 5 שידר בערוץ ה HD שלו את כל 5 המשחקים הראשונים של בארסה וריאל (גם שבארסה שיחקה מול פילזן ובאטה…). רק במחזור ה 6 ששתיהן הבטיחו כבר עליה מהמקום הראשון הן עברו ל SD .

רון מהכפר 4 בינואר 2012

אין פה עניין של טעו.
המחיר עלה במשך השנים ולא בגלל ה-HD.
אתה לא יכול לוותר עליו ולשלם פחות.

גפן 4 בינואר 2012

אז אתה אומר שממש במקרה שהוסיפו ערוץ HD העלו את המחיר ב 10 שקל? כי מאז עברה מעל שנה וחצי המחיר התייצב על 60..ללא עליה נוספת.

למען הסר ספק,אני חושב שצ'רלטון עדיפים מערוץ 5.בצ'רלטון משדרים הרבה יותר תכני ספורט מאשר בערוץ 5 שם יש התמקדות יתרה בהפקות מקור.בצ'רלטון מתמקדים בזכויות שידור.בערוץ 5 מתמקדים הרבה בפטפטת,למזלם יש להם את הצ'מפיונס ליג,בארסה וריאל בליגה הספרדית ומכבי כדורסל ( שחלק מבעליה הם גם הבעלים של ערוץ 5)

גפן 4 בינואר 2012

ווב זה השופט הכי גרוע בעולם

אופיר 4 בינואר 2012

דמבה בא לעבודה.

אריק 4 בינואר 2012

החלוץ הטוב בעולם 2012. כמה שערים היו לו נגיד בארסנל?

טל 4 בינואר 2012

לפי הלוגיגקה הזו, כמה שערים, נגיד, היו לעמשה בארסנל? תראה כמה הוא מבקיע עם הקישור העלוב של חיפה. ואם ניקח דוגמה פחות קיצונית והרבה יותר רלבנטית: אנדי קרול בניוקאסל לעומת אנדי קארול בליברפול.

דברים לא עובדים בצורה הזו, יש שחקנים שמתאימים לקבוצות קטנות (דארן בנט למשל). לא יודע אם זה המצב לגבי דמבה בה (לתחושתי כן), אבל לא כל שחקן שמבקיע הרבה שערים בקבוצת מרכז טבלה בפרמיירליג הוא סופרסטאר שישבור שיאי הבקעה בקבוצה גדולה. הוא יותר טוב מאנדי קרול, זה כן.

אריק 4 בינואר 2012

במקרה של בא בניגוד לקארול זה פיור קלאס אמיתי שיצליח אם ישאר בריא בכל מקום

טל 4 בינואר 2012

בליגה נטולת הגנות שבה בול עץ כמו דזקו הוא סופרסטאר, הונטלר עושה מספרים של מסי, ראול בגיל 718 הוא אחד השחקנים הטובים בליגה וגאקס וקלאדיו פיזארו מבקיעים בצרורות, הוא לא התקרב למספרים האלו.

הוא יותר טוב מקרול ללא ספק, אבל אחד החלוצים הטובים בעולם?

נעל קרועה 4 בינואר 2012

מחצית
יוניטד נראת אסון,למזלם יש להם את השחקן ה12 הווארד ווב
נראה לי שהנחמה היחידה לאוהדי היוניטד ב2012 ,זו ההצלחה המסחררת של ההשתלת שיער של רוני

matipool 5 בינואר 2012

ההשתלה שלו היא באמת הצלחה מסחררת .
אתמול היא נראתה מעולה . הטובה ביותר שראיתי אי פעם .

גפן 4 בינואר 2012

יונתן

תתחיל כאן –
http://www.hometheater.co.il/article03022.%D7%A6%D7%9C%D7%97%D7%AA-%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94

כרטיס שיתוך זה לא כ"כ חוקי.. ככה שאני לא יודע אם אפשר לפרט כאן..בקצרה זה כרטיס שמרכז בתוכו את כל חבילות התוכן המאוד מאוד יקרותׁׁ(סקיי אנגליה,סקיי איטליה,אל גזירה ספורט, ועוד אלף ואחת חבילות..),והוא מחובר לממיר דרך חיבור אינטרנט.

תגגל על – כרטיס שיתוף, או עדיף באנגלית cardsharing
יש גם פורום לווינים בישראל… SAT-ISRAEL

אריק 4 בינואר 2012

געגעוים לסקולסי

בר שושני 4 בינואר 2012

קבוצה שמשחקת כדורגל רק כשבמקום לחשוב היא זזה. וזה קורה רק בפיגור שני שערים במשחקים האחרונים.

LOL 4 בינואר 2012

הפער האיכותי בין סיטי ליונייטד הוא דו סיפרתי ולכן מיותר להתמקד בפער הנקודות והדרבי בגביע יבהיר זאת.

אריק 4 בינואר 2012

לך אלכס הרסת ת'מועדון

אריק 4 בינואר 2012

מה זה הג'ונס הזה? לזה קוראים רכש?

אביעד 4 בינואר 2012

מי שלא רוצה, לא מנצח.

סימנטוב 4 בינואר 2012

חסר לנו האומץ, גיגנס הנפלא ואברה היו היחידים שניסו, נאני כישרון מדהים אבל הוא לא מנהיג (ולנסיה פחות מוכשר אך יוזם יותר).
קולוצ'יני נהדר

גיל 4 בינואר 2012

אני היום יותר מסכים איתך מבעבר. משהו ברוח ובכימיה של השחקנים לא עובד וזה לא קשור בכלל לפציעות.

ארנון 4 בינואר 2012

יום טוב לשוערים באנגליה – האווארד מבקיע וקרול מבשל שער עצמי…

Yair 4 בינואר 2012

אם יש משהו שמפחיד אותי יותר מפרישה של פרגי זה שהוא ישאר ויהפוך לעקשן מדי בזמן שהקבוצה שלו מתדרדרת והאוהדים פונים נגדו.
אנחנו רחוקים מאוד משם אבל תוצאות והופעות כאלה מזכירות לי את זה כל פעם מחדש.

גיל מזימבבואה 4 בינואר 2012

אם כבר להיות במשבר אז עדיף שפרגסון יפרק אותו, יש גם תקופות כאלה ויותר גרועות. סה"כ 18 קבוצות היו מתחלפות עם יוניטד.

יוסי מזרחי 4 בינואר 2012

עובדתית זה נכון אבל מנקודת המבט שלנו,זו אמירה חסרת משמעות.מין קלישאה מסוג לא מוצלח.
אנחנו אחרי הכל לא מסתכלים אחורה אלא קדימה ושם נמצאת קבוצת ההתיחסות שלנו.

גיל 4 בינואר 2012

יוסי זו לא אמירה חסרת משמעות באמת צריך קצת פרופורציה ותרבות הטוקבקים שיבשה לאנשים את דעתם. תחשוב כמה דברי נאצה היו כתובים פה בבלוג אם היה קיים בתחילת שנות ה2000 כשארסנל לקחה אליפות ללא הפסד או צל'סי לקחו שניים רצוף. יש גם עונות כאלו ששום דבר לא הולך, לא צריך להתרגש מהן יותר מדי, מי שלא מנסה לא טועה.

גפן 5 בינואר 2012

בדיוק.

קצת פרופרציות.אי אפשר רק לנצח ולנצח ולנצח.

לא יקרה כלום אם יונייטד ( זה תופס גם לגבי בארסה ) לא תיקח העונה שום תואר.ובכל מקרה גם אם "תיכשל" בלהשיג אליפות השנה, הכישלון האמיתי שלה היה בצ'מפיונס ליג (לא לעלות משלב הבתים,ועוד מבית כזה קליל).

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 4 בינואר 2012

אוקיי אי צריך להוציא את זה כאחרון יושבי הטריבונה ושלא כדרכי – סססאמממממקקק אמא שלכם בגבס ביום הולדת שלי אני מתיישב לסגור את היום עם קצת נחת ואתם מקבלים שלישיה ונראים כמו הצרות שלי. זה אולי עוד יום בהיסטוריה של יונייטד – יום מחורבן במיוחד בהיסטוריה הזו – אבל זה יום הולדת שלי!!!

סימנטוב 4 בינואר 2012

אז מזל טוב? כן למה לא…

k_700 4 בינואר 2012

מזל טוב אבא של צ'יצ'ריטו, שתזכה לימים יפה יותר.

יואב 5 בינואר 2012

מזל טוב. אתה בחברה טובה של מקולקלי היום הולדת(:

דוד מירושלים 4 בינואר 2012

כיף להיות אוהד ניוקאסל (בחיי).
היום אפילו מבחינה אובייקטיבית זה משתלם..

איתי 4 בינואר 2012

למרות התוצאה אני דווקא לא חושב שההגנה הייתה גרועה היום, פרדיננד (לא היה הרבה מה לעשות בגול הראשון הנפלא) וולנסיה היו בסדר גמור. ג'ונס סבל מחוסר מזל ולא יותר מזה. כמו שרונן אמר ניוקאסל הגיעו למצבים סבירים, לא יותר מזה. בעצם שלושת הגולים באו משני חצאי מצבים.

מה שהכי הפריע לי זה החוסר דיוק הלא מוסבר הזה בהתקפה. חוץ מגיגס אף אחד לא מסר כמו שצריך ואני לא מצליח להבין למה. דווקא בצדדים ניוקאסל כמעט ולא לחצה ועדיין שום מסירה לא הגיעה לכתובת. אגף ימין שלנו היה היום על הפנים – נאני לא היה תכליתי ולא ברח מהשומרים שלו בכלל וולנסיה היה מאוד צפוי בהתקפה, זה כאילו יש לו רק טריק אחד וזה לרוץ מהר קדימה ולהרים.

ועל רוני בכלל אין מה לדבר. הבלבול שלו ברגליים, שגיגס השאיר אותו מול השוער בתחילת המשחק, סימלו הכול.

9

lbk 5 בינואר 2012

זה לא כאילו יש לו רק טריק אחד. יש לו רק טריק אחד

דוב 4 בינואר 2012

לא יצא לי לראות את מניונייטד הרבה העונה, אולי בגלל זה הופתעתי כל-כך לראות עד כמה גיגס חלש. איבד כמעט כל כדור, כמה מטופשים במיוחד. גם המהירות לא מה שהייתה (באופן צפוי).

עצוב מאוד אם יהיה לקריירה שלו סוף כזה, אולי בעונה בלי תארים.

יואב 4 בינואר 2012

כשנאני מתכנס בעצמו ורוני באחד מהימים בו הוא מחפש רק עם מי לריב, קשה לייצר משהו באמת.
ריו עדיין בלם טוב לרוטציה אבל המהירות קצת אבדה ונראה שגם הביטחון.הוא כבר לא מניה בטוחה והפנדל המטופש והלא מחוייב שהתעקש לעשות ממחיש זאת במדוייק.
היום גם לא היינו ראשונים לכדור ופשוט נכנענו לכח הרצון של היריב.לדעתי,זה הרבה יותר מעליב את פרגי מסתם לשחק רע.

נבירה נקודתית בשוק העברות(סטייל הקניה של וידיץ ואברה)כנראה נדרשת.לא כדי להציל את העונה הזאת(היא לא אבודה)אלא כדי להכין טוב יותר את העונה הבאה…

אדם 4 בינואר 2012

זה רק אני או שעברנו ימים קשים יותר מזה? לפני שתי עונות אני זוכר שני מחזורים רצופים של תבוסות 3-1 ו3-0.. (יכול להיות שהיו שתיהן 3-0..לא בטוח) מול וילה בבית ואחרי זה מול פולהאם בחוץ. גם אז סבלנו ממכת פציעות גדולה – קאריק ופלטשר שיחקו אז בתור בלמים ופארק בתור מגן ימני.

שנה שעברה זה קרה לנו עם הפסד לליברפול 3-1 כשהיינו מינוס 6 שחקני הרכב.
אחרי 5 מחזורים כל העולם הכתיר את יונייטד כאלופה השנה, מאז ה-6-1 כל העולם משמיץ אותה וכבר הכתירו את סיטי.. שכולה רחוקה 3 נקודות.. מול צ'לסי של מוריניו זה הלך לנו יותר קשה.. בואו נהיה כנים. אני מסרב להיכנס לפאניקה, יהיה טוב.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

היום הוגש לפרעון חלק נוסף מהתשלום על מחדל הזנחת מרכז הקישור של התקופה מאז פרש רוי קין.
לקבוצה בסדר הגודל שלנו, הבור שקיים שם, ובא לביטוי מול כל קבוצה שיש לה שם איכות סבירה,הוא קטלני.ומחדל הוא ביטוי קטן כדי לתאר את מה שקורה.
עם מה שיש לנו להציע שם (או לאלתר) זה בלתי אפשרי לצאת למלחמה.
כמו במשחק של היום, מול קבוצה שמשחקת משחק אנגלי ישן, של מהירות וכח פיזי שמנוצל נגד קשרים כמו גיגס וקאריק,(שברמה האישית, אני מעריך את שניהם מאוד)ומשיגה שליטה מוחלטת במרכז במשך רוב חלקי המשחק. וכשאין שליטה במרכז המגרש, אין תמיכה בהתקפה ולכן ברבטוב של היום נראה כמו שנראה,ואין עזרה להגנה ולכן אין על מה להתפלא שמרכז ההגנה כושל במיוחד מול חלוצים מהירים וכבדים.לך תעצור את דמבה בה כשהוא מסתער.
והמחדל הזה לא קשור למכת פציעות נוראית אלא שהוא מועצם עקב כך.
.
אני אחרון מרימי הידיים בעולם, אבל אם סיטי יקחו אליפות, היא תהיה בעיקר בגלל מחדלים על סף הטפשות אצלנו ,ואח"כ בגלל שהם טובים.
ומאוזנים.
את הביקורות על הדברים האלה אקרא כבר בבוקר, אבל יש לי הרגשה שהם יכללו הערות על איך מבקרים את סיר אלכס אחרי כל ההישגים, ועל כפיות הטובה, ויהיו גם מי שיגידו כמה מילים על אוהדים של הצלחות בלבד.
יאללה ב'סדר.

אדם 5 בינואר 2012

רוי קין שיחק ביונייטד 12 שנים, זכה ב-7 אליפויות, ותואר ליגת אלופות אחד. עזב את יונייטד ב-2006.
מאז… 4 אליפויות ליונייטד, זכייה בליגת האלופות ועוד שני גמרים אירופאיים.. ממש רואים איך יונייטד לא מסתדרת בלי רוי קין..

טל 5 בינואר 2012

אדם,

יונייטד זכתה בתארים מאז תקופת קין (והשיא של סקולס) למרות מרכז השדה ולא בגללו. במילים אחרות, בגלל רונאלדו וההגנה (וקצת רוני).
גם בשנתיים הרצופות שיונייטד הגיעו לגמר ליגת האלופות זו הייתה נקודת התורפה של הקבוצה, רק שאז החלקים אחרים שהזכרתי חיפו על זה. היום אין מי שיחפה.

ימי השיא של קין, היו אולי התקופה היחידה ב20 השנים האחרונות שבה יונייטד הייתה דומיננטית באמצע מול קבוצות מאד חזקות בחלק הזה של המגרש (יובנטוס עם זידאן ודוידס למשל).

אדם 5 בינואר 2012

אני עדיין לא מסכים עם כל ההשמצות נגד מרכז הקישור של יונייטד.. מה אתה מציע שיונייטד יביאו ? אני לא כל כך מבין בטקטיקה.. אבל הסטטיסטיקה לא משקרת. בשנתיים האחרונות יונייטד הייתה בלי רונאלדו, עם ריו פרדיננד בירידה ובכל זאת לקחנו אליפות, גמר אירופאי, רבע גמר שהפסדנו בגלל אדום ושער טיפשי באשמת אברה, ואליפות על חודה של נקודה מצ'לסי בפורמה אדירה..
גם אם מרכז הקישור שלנו הוא לא ברסאי, אני לא מסכים שהוא חוליה חלשה, בטח לא השנה שההגנה היא החוליה החלשה שלנו. היום ספגנו 3 גולים אחד מבישול של שוער, שני מבעיטה חופשית ושלישי עוד כדור ארוך שגרם לשער עצמי. לקישור שלנו אין שום קשר לזה.. ההפסד לבלקבורן ? טעות של דה חאה, התיקו מול בנפיקה? שער עצמי של ג'ונס ובישול של דה חאה במשחק בו מרכז הקישור של יונייטד שלט באופן מוחלט במשחק. התיקו מול באזל ? דה חאה, אברה ופרדיננד. ההגנה היא החושך שלנו השנה.

Shukrman 5 בינואר 2012

תפקידו של הקישור הוא לא רק לשלוט במשחק אלא לההזין את החלוצים בבישולים ומצבים כדי להבקיע. ראה ערך: ברצלונה מ.כ , ריאל מדריד מ.כ ,באיירן מינכן וכו'…

אדם 5 בינואר 2012

shukrman
עד עכשיו יונייטד היא ההתקפה השניה בטיבה באנגליה.
בעונה שעברה – 78 גולים, ההתקפה הכי טובה בליגה
עונת 09/10 – 86 גולים, ההתקפה מס' 2 באנגליה
עונת 08/09 (עם רונאלדו) – 68 גולים מס' 2 באנגליה.
עונת 07/08- 80 גולים, מס' 1 באנגליה
לא יודע מה איתך.. אבל נראה לי שב-5 השנים האחרונות, עבודת ההזנה לחלוצים עבדה די טוב… רואים שמישהו מבשל למישהו.. ועוד בצורה די טובה.. הגזמתם עם הביקורות, עוד מעט תגידו שמרכז הקישור שלנו לא חיבר פס אחד ב-5 השנים האחרונות.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

אדם,
למה השמצות? ביקורת זו הגדרה נכונה, אפילו בלי להסכים לתוכן. השמצות באות מנקודת מבט שלילית, ויש לי הרגשה שאתה לא מאשים אותי בזה.

טל 5 בינואר 2012

שוב, יונייטד לקחו תארים למרות האמצע ולא בגללו.

זה לא ענין גול ספציפי כזה או אחר שהיה יכול להימנע, אלא חוסר היכולת של יונייטד לדעת שהיא מגיעה למשחק (בעיקר בחוץ, אבל לא רק) מול יבה סבירה, בידיעה ובביטחון שהיא זו שתכתיב את הקצב וסגנון המשחק. שגם אם הדברים ילכו קשה, לפחות היא תכפה על הירב שהמשחק יתנהל בין חתול ועכבר, כלומר בתנאים שלה. שזה המינימום שנדרש מקבוצת על. היא נכשלת בזה בקביעות בעונות האחרונות, גם מול קבוצות פחות טובות מניקואסל וגם במשחקים יותר חשובים מהיום.

בהגנה, בהתקפה ובאגפים ליונייטד יש שחקנים מצוינים שיכולים לשחק כמעט בלי יוצא מהכלל, כמעט בכל קבוצה בעולם. במרכז השדה יש לה שחקנים שלא נותנים יתרון על קבוצה אירופאית סבירה+.

אדם 5 בינואר 2012

את הביקורת הזו אפשר להצדיק כמו במשחק מול ביירן בחוץ לפני שנתיים אבל באותה מידה גם אפשר להפריך אותה- יונייטד העלימה את צ'לסי בשלושה משחקים בעונה שעברה, עם מרכז קישור של גיגס וקאריק בלבד, ועוד שיחקנו עם שני חלוצים..
מצד שני, מול ביירן ב-2010 עוד שיחקנו רק עם חלוץ חוד, עם 3 קשרים באמצע וקרה שביירן דווקא שלטה יותר במשחק..

שוב, בוא נסתכל אחורה קצת, בעונה שעברה בכל משחקי החוץ בנוקאאוט יונייטד לא ספגה שער אחד, והם כן שלטו בקצב המשחק בכל המשחקים. אני תמיד מביא לדוגמא את צ'לסי כי יש מעט מאד קבוצות שיש להן מרכז שדה יותר פיזי ממנה ובכל זאת יונייטד הסתדרה איתה, גם בלי רונאלדו, גם עם ירידה בכושר של פרדיננד ואברה.
המשחק היחידי שבאה קבוצה והעלימה את יונייטד לחלוטין זה היה בגמר בוומבלי מול ברסה.. וברסה גדולה גם על ריאל עם אלונסו, חדירה, אוזיל, פפה ודיארה.. שחקנים שהם לכאורה יותר טובים מקאריק ופלטשר.

אני רק רוצה להזכיר לכם שפעם שיחקו פיל ניוויל, ניקי באט ואלן סמית' במרכז הקישור של יונייטד, והיא עדיין נחשבה לקבוצה מלהיבה.

Shukrman 5 בינואר 2012

4 אליפויות – שלוש חתומות על שמו של רונאלדו בלבד. ואחת על שמו של המזל שהביא לכך שצ'לסי תזדקן ,ליברפול תקרוס וארסנל תעלם.

השנה קיבלנו את יונייטד הטהורה בלי רונאלדו ובלי המזל: זו שהייתה שם אחרי שרונאלדו עזב והפסידה אליפות לצ'לסי וקרסה מול באיירן בצ'מפיונס.
ואנחנו שוב עם החור באמצע.

אדם 5 בינואר 2012

12 אליפויות, שכולן חתומות על שם פרגי, לא רונאלדו ולא בטיח.
צריך להתנצל על זה שצ'לסי הזדקנה? גם יונייטד הזדקנה לא? או שראיין גיגס, ריו פרדיננד, גארי ניוויל אדווין ואן דר סר ופול סקולס הם שחקני נוער?
זו אותה צ'לסי שהביאה את באלאק כשיונייטד הביאה את קאריק, לכאורה תותח על באמצע, בדיוק מהסוג שחסר לנו היום לטענתכם, והוא עוד הגיע למרכז קישור שכלל את למפארד ואסיין, לקבוצה הכי פיזית בעשר השנים האחרונות, ואלה.. די הסתדרנו עם החור במרכז המגרש, וזה עם מייקל קאריק אחד, דארן פלטשר ופול סקולס בגיל 32+..

יואב 5 בינואר 2012

אדם,
כל מילה.
יונייטד כשלה במבחן ברצלונה(כמעט כולן יכשלו מולה) אבל עברה כמעט כל מבחן אחר-בטח מול הקישור הפיזי והאיכותי של צלסי.ועוד משהו, הקישור המזהיר של ניוקאסל היום כמעט ולא עבר את החצי לפני חודש ובנס לא הובס.חסרה לנו איכות בקישור אבל זאת לא מראית הכל.לא כל הפסד נגרם בגלל זה.

Shukrman
יונייטד ללא המזל, ללא רונאלדו ועם רוני פצוע בשלבים המכריעים, הפסידה את האליפות לצלסי בנקודה אחת שלמה.מה אומר לך, גם יונייטד הטהורה לא כל כך רעה.

אמיר 5 בינואר 2012

שכחת שעגין היו שם האדונים סקולס וגיגס וסתם אחד כרסטיאנו רונאלדו!

טל 5 בינואר 2012

צודק במילארד אחוז.

מדברים הרבה על דמבה בה, אבל שחקהים כמו קבאי וטיוטה עלו לניוקאסל גרושים והיו יכולים לעשות עבודה טובה עבר יונייטד.

רונן כותב על הבעיות בהגנה. הנקודה היא שמעבר לכך שזה יסייע לחלוצים לקבל יותר כדורים, מרכז שדה יותר טוב ימנע בכלל מצבים שבהם קבוצות בדרג של ניקאסל יכולו לתקוף את יונייטד גלים, גלים, כך שמה שיש היום בהגנה יספיק.

מרכז השדה זה החלק הכי חשוב במשחק המודרני. לא מובן למה פרגוסון מתעקש לא לטפל בזה.

יואב 5 בינואר 2012

יוסי,
אין לי ויכוח איתך בקשר לקישור.הוא זקוק לחיזוק וכנראה פרגי איחר בקיץ אחד. מעולם לא טענתי שהוא לא טועה וזה לא פחות מרתק- לראות איך מוח הכדורגל שלו חושב.גם בטעויות.

רק את עניין איזכורו של קינו לא הבנתי.4 אליפויות מאז.פשוט שיחקנו אחרת ובהדגשים שונים.סקולסי וקאריק בשיאם ב07, לקחו את המשחק לשטח היריב כל הזמן ובעצם שיחקנו ללא מרוויח כדורים אמיתי.לחוכמת המשחק ולטכניקת המסירה שלהם היו יתרונות עצומים למשחק ההתקפה ולפוזשן שלנו.
שום קשר לקינו. לא הרגשתי שחסרה לי איכות שם, ברוב הזמן.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

יואב,
קינו כמשל.
בחמש שש השנים האחרונות אנחנו לא במצב שבו אנחנו קובעים את מהלך המשחק דרך שליטה ברורה או מוחלטת באמצע המגרש. נכון, היו לנו הרבה משחקים, מול קבוצות עם קשרים מאסיבים יותר והדוגמאות שניתנו כאן, מיצגות, אבל את הנקודה וחצי שלקחנו מכל משחק לפני שהוא התחיל בגלל שהיריב ידע ורעד ממה שהוא הולך לפגוש, את זה אין לנו.
הבעיה היא יותר במשמעות של "וויתור" על הדומיננטיות הזו ולא באיחור בחיזוק הנכון ובזמן.
ההרגשה שיונייטד אומרת היום, אני אנצח במשחק בצדדים,והאמצע פחות חשוב ורק לדוגמא,חשוב כמה מתפרצות שבהן חלוץ יריב רץ עשרים שלושים מטר בלי בעיה החו במשחק אתמול.אצל קין, שוב כמשל, הוא היה חושב על פנסיה מוקדמת עוד בעיגול האמצע.
ואין ולא היתה לי טענה נגד חוסר כשרון טכני כמו למשל לקאריק. רק שתראה כנה קאריק טוב, היום בגיל 30+ כשמשחק לידו קשר מרכזי חזק ומאסיבי כמו ג'ונס וה רק אילתור.
ולסיום, אני קונה בכל ר"מח אברי ושס"ה גידי את סיר אלכס, הצלחותיו וכשלונותיו בכל מצב ובכל מזג אויר.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

החו=כמו
כנה=כמה

גפן 5 בינואר 2012

ראיתי רק מחצית ראשונה של יונייטד..ועדיין למרות כל התוגה כאן הפער מהסיטי רק 3 נקודות.זה כלום.

מבחינת יכולת ואיכות משחק הסיטי טובה מיונייטד בדרגה אחת לפחות כבר מאוקטובר.עדיין,לא בטוח שזה יספיק לסיטי לאליפות.

גפן 5 בינואר 2012

בארסה מתחילה את 2012 כפי שסיימה את 2011.

ניצחון קליל בגביע.ססק עם שער של פנומן,צ'אבי עם 3 בישולים ומסי מהספסל עם עוד צמד לאוסף.שער 31 של מסי פלוס 15 בישולים ב 27 משחקים מאז התחילה עונת 11/12 . just saying

בהנחה שריאל לא תפסיד למלאגה בחוץ,יש לנו עוד שבועיים עוד דאבל קלאסיקו ברבע גמר גביע.חגיגה לצ'רלטון : )

נעל קרועה 5 בינואר 2012

חגיגה לנו הצופים

גפן 5 בינואר 2012

אכן חגיגה.

בקצב הזה יש לנו כבר 6 ( 3 כבר עברנו )קלאסיקו מובטחים בעונת 11/12,ואם יפגשו בצ'מפיונס זה יגיע ל 7 או 8 .

נעל קרועה 5 בינואר 2012

נשיא סנטוס הביע נכונות למכור את גאנסו
מישהו מיוניטד קרא את זה?

גפן 5 בינואר 2012

שער הזוי של טים הווארד, שוער אברטון

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lStaG13pEL4

אמיר 5 בינואר 2012

לא שדים לא אדומים ואפילו כבר לא נלחמים!אין ולו עמדה אחת במגרש שלא זקוקה לחיזוק דחוף!
אי אפשר לצאת למלחמה על תארים עם הסגל הזה,אם לא ניתן לסמוך על שני השחקנים המובילים שלך שישמרו על רמת משחק גבוהה זהה לאורך תקופה מה ניתן לדרוש מכל השאר? רוני ונאני הכי חלשים אתמול.
למה לרכוש שחקנים בעשרות מליונים כשיש קודיציני כזה בכסף קטן באותה הרמה,ראו את דמבה בה ללא ספק טוב יותר מרוב חלוצי היוניטד.
חלוץ מרכזי אמיתי חזק מהיר עם בעיטה מעולה ומשחק ראש.
מה שקורה בעמדת המגן הימני כבר גובל בבדיחה,רפאל כנראה לא יהיה המגן שיילווה אותנו לאורך שנים כפי שהיה גארי נוויל,נשארנו עם קיצוני שהתחפש למגן וחסר לנו בהתקפה.
קראתי אתמול שריו טוען שהתבוסה לסיטי היתה הדבר הטוב ביותר שקרה העונה ליוניטד,אני רוצה לראות את ריו מוציא משפט כזה מהפה כשקינו הגדול הקפטן שלו!
קראתי גם היום בעיתון כי דיויד בלאט חושב שחומר השחקנים שלו טוב מספיק כדיי להיאבק על כל התארים,גם הסר חשב או עדיין חושב כך ובעוד כמה חודשים שניהם יבינו שצריך לבנות כול מחדש.
יום ראשון הקרב הופך ליות מפיד מתמיד…….

אריק 5 בינואר 2012

יונייטד ינצחו בראשון

אדם 5 בינואר 2012

יוסי מזרחי –
אני לא מאשים אותך בהשמצות.. אבל עדיין אני לא חושב שאתם נותנים מספיק קרדיט ליונייטד, תסתכלו על ההפסדים האחרונים של הקבוצה :
עונת 10/11 :
ליברפול בחוץ – בלי 6 שחקני הרכב
סיטי בגביע – עם 10 שחקנים, הרחקה של פול סקולס
ברסה בגמר ליגת האלופות

עונת 11/12:
סיטי 6-1 – עם 10 שחקנים (אנשים שכחו שרק חודשיים לפני זה ניצחנו אותם 3-2.. לא שמעתי אף טענה נגד מרכז הקישור שלנו אז)
באזל בחוץ- ללא ספק קטסטרופה אבל יונייטד הייתה תחת מכת פציעות גדולה
בלקבורן בבית- 12 שחקני סגל פצועים עם הרכב טלאים.

בתווך עוד היו 4 ניצחונות על צ'לסי, 2 על סיטי, ועוד שניים של טוטנהאם וארסנל.. למה בכל ששת הנצחונות על צ'לסי וסיטי לא אמרתם מילה נגד מרכז הקישור?

אמיר-
ב3-2 בגביע הצדקה אף אחד לא הרגיש את החסרון של סקולסי או רונאלדו.

אני לא אומר שמרכז הקישור שלנו מצויין, רק שהביקורת עליו לא מוצדקת. בכלל, בשלושת המקרים האחרונים שהביקורת הזו עלתה בצורה הכי חריפה זה היה מול ביירן וסיטי בשלושה משחקים בהם יונייטד קיבלה אדום ואחד מול ברסה שגם ריאל של קאקא, אוזיל, אלונסו, חדירה, פפה ודיארה לא יכלה עליה.. ועוד יש להם את כרסטיאנו רונאלדו.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

אדם.
נסה להשוות את מה שיש לנו להציע במרכז מול עשר הקבוצות הטובות בעולם.
ושים לב לכך שהטיעון שלי מדבר על תפיסת עולם ששמה את הקישור המרכזי בעדיפות נמוכה.
ולבסוך,דמיין את יונייטד עם קשר מרכזי כמושהיה אסיין או כמו קולו טורה.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

ואני מכיר את כל העובדות שציינת.כולם אמת.

אדם 5 בינואר 2012

ליונייטד אין קישור מרכזי פיזי. אין לנו מאקללה, אסיין, באלאק או למפארד כמו שהיה אז לצ'לסי ואין לנו יאיא טורה, כמו שיש לסיטי. אני מסכים איתך בקטע הזה..

אני לא יודע איך אני אגרום לך לרדת אל סף דעתי. בגמר האלופות מול צ'לסי, ובכלל בשנות רונאלדו שלנו נגד צ'לסי הרבה הרבה יותר פיזית מיונייטד, פרגוסון ניסה להתמודד מול הפיזיות של צ'לסי בכך ששיחק מין 4-3-3, כשגם הרגריבס, סקולס וקאריק היו קשרי אמצע (הרגריבס היה משובץ בתור קשר ימני אבל בעצם עיקר התפקיד שלו היה לעזור לאמצע), כשיונייטד ניסתה להיגרר למשחק הפיזי של צ'לסי, צ'לסי הפגינה דומיננטיות, שאני עדיין חש את ה"אדים" שלה גם היום.. אני מאמין שתחושת הנחיתות שיש לך במרכז הקישור של יונייטד מקורה עוד מאותם משחקים מול צ'לסי, כי הרי הביקורת הזו לא התחילה מאתמול, אני שומע אותה כבר 5 שנים.

גם אני פעם חשבתי שצריך שני גרזנים סטייל אסיין ומאקללה באמצע ועוד איזה למפארד או ג'רארד מקדימה כדי לשלוט במשחקים.. אבל יונייטד הראתה שאפשר לנצח קבוצות אחרות מבלי להיגרר למשחק הפיזי שלהם.. אנחנו ניצחנו את כל אותן הקבוצות שהזכרתי בתגובה לפני רק עם שני קשרים באמצע, ובצורה די מרשימה, תסתכלו על בארסה- אין להם שום אסיין ומאקללה אבל שיטת המשחק שלהם מבטלת את הצורך הזה בשחקנים כאלה..
כשיונייטד חזרה מ-2-0 ל-3-2 מול סיטי בגביע הצדקה, כמה מגוחכים נראו כל המקררים שיש לסיטי בקישור כשנאני, קלברלי וג'ונס עשו להם ביה"ס?

להזכיר לך, העפנו גם את מילאן של פירלו, רונלדיניו, גטוסו וסיידורף, בלי רונאלדו.. וכשעפנו מול ביירן עפנו רק בגלל האדום של רפאל, אנשים שכחו 3-0 אחרי איזה 30 דקות ועוד עם דארן גיבסון בקישור !

תביא לי את 10 הקבוצות הטובות בעולם. תוציא את ברסה, אין הרבה שחקנים שיכולים להתמודד עם הרזומה של קאריק ופלטשר מבחינת תארים והופעות בגמרים אירופאיים..

אם ליונייטד יש את מרכז הקישור מס' 11 באירופה אז איך היא הצליחה להשיג 4 אליפויות, להגיע ל-3 גמרים אירופאיים, להפסיד אליפות על חודה של נקודה ולעוף מליגת אלופות בגלל אדום של רפאל ושער פוקציונרי בדקה ה-90 מול ביירן ברבע הגמר, כשבתווך היא גם שוברת שיאים של 24 משחקים ללא הפסד בליגת האלופות, עונה עם 18 נצחונות בבית ו-0 ספיגות במשחקי חוץ בליגת האלופות ? אתה רוצה להגיד לי שלקאריק ופלטשר אין אפילו חלק בהצלחה של יונייטד? שכל ההישגים שלה היא למרות שניהם ? משהו כאן לא מסתדר…

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

אדם.
קשה להתווכח עם הדברים. הניתוח שלך והדוגמאות, כולם נכונים,ועם זאת זו יותר מסתם תחושה שמרכז השדה שלנו מוזנח יחסית לשאר העמדות ובהרבה יותר מדי מקרים, אנחנו נופלים שם. אתמול זו היתה דוגמא נוספת.כאשר ההתקפה לא מתפקדת, אנחנו לא יכולים לסגור את האמצע.פשוטו כמשמעו,ואל תביא לי דוגמאות מזדמנות ששוללות את הדברים. אני מדבר על אסטרטגיה ולא על טקטיקה.

דורפן 5 בינואר 2012

יוסי – אולי המסקנה ממספר התארים של יונייטד היא שבאנגליה קיצונים חשובים ממרכז שדה?

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

רונן.
זאת יכולה להיות אחת המסקנות. היא לא יכולה להיות עומדת לבדה,אלא אולי כראשונה בסדרת תובנות.
אבל הפער בין ההתיחסות לשני סוגי התפקידים הוא מה שמבליט את הבעיה ,מנקודת המבט שלי.
ורק במאמר מוסגר, בכדורגל המודרני ובכוונים שבו הוא מתפתח, עמדת הקשר המרכזי מקבלת חשיבות הולכת וגדלה. זאת היא אני חושב, כבר עובדה

בר שושני 5 בינואר 2012

אומר רק שהמעבר בין הטענה "X חשוב מ-Y" לבין המסקנה "לכן Y אינו חשוב בכלל" הוא כשל.

יכול להיות שקיצונים חשובים יותר משחקי מרכז בליגה האנגלית. בוא נניח שזה נכון. זה לא אומר שאין צורך בכלל במרכז מגרש, או שאין איזשהוא רף איכות שאם אתה יורד מתחתיו, אתה בבעיה רצינית.

יואב 5 בינואר 2012

אמיר,
אני אישית לא מחזיק מקודיציני אבל גם אם כן,לא שם הבעיה(והפציעה של וידיץ היא אכן בעיה).
צ'יציריטו גם נקנה בכסף בכסף קטן(יחסית).
לא יודע אם צריך לבנות מחדש.צריך לחזק את הבסיס.
יוסי,
אם נתעלם לרגע מההדחה המשפילה מליגת האלופות(שלא נבעה מחוסר איכות בבית הזה אלא מגישה), את האליפות באנגליה בשנים האחרונות לוקחת ההגנה, כאשר נקודת ההנחה היא שלכל המתמודדות על התואר יש כלים התקפיים מצויינים.בעניין הזה, בגלל פציעות וחוסר הרכב קבוע, אנחנו פחות טובים מבעבר ורק עסוקים באילתור.
הבנתי את קינו כמשל.לא מתווכח.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2012

יואב,
תראה את הפרדוקס: גם הזזת גונס מההגנה למרכז, ליד קאריק,היתה אילתור.
ותראה מה זה עשה לקאריק, למשחק שלנו ולמשחק רגוע יותר של צמד בלמים מאותר גם הוא.

אמיר 5 בינואר 2012

גונס וריו לא מתפקדים טוב יחדיו,כבר היו שניים שלושה משחקים אחרים וגם בהם היתה בעייה בכימיה.
גונס יכול לשחק את הבלם האחורי אבל לא את הקדמי,כל עוד ריו מצוות ע"י הסר עדיף שגונס ישחק בקישור או כמגן ימני בשתי העמדות הוא היה סופר יעיל…עובדה שבשני המשחקים האחרונים כשהוא לא תופקד בקישור איבדנו את השליטה במגרש

פרנק גלגר 5 בינואר 2012

לא הבנתי למה פרגי הכניס את אנדרסון במקום רוני כשהיינו בפיגור של שני שערים. חוץ מזה שאנדרסון בורח מהכדור כבר כמה שנים – למה להוציא את רוני וברבטוב כשצריך להשוות?

Comments closed