מספר הודעות לקראת גמר הNFC

כמה הערות בזמן שגרין ביי מתגלה כמגדל קלפים

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך העונה בטקסט לעיתון כתבתי שמעולם לא הייתה קבוצת מפלצת – כך אני מכנה את קבוצות ה-1-15 ויותר – כל כך בנויה על יכולתו של שחקן אחד. וארון רודג'רס הוכיח היום שהוא לא רק גאון אלא גם אמיץ. החברים שלו שיחקו משחק שעם כל קווטרבק אחר היה צריך להגמר בהפסד של ארבעים נקודות.

לא ידעתי את זה וזו חוכמה בדיעבד. אבל אני מצטער: זה חלטוריסטי לנסות לעשות רפיט עם ההגנה מספר 32 ביארדים. 32 זה אחרון. אני כמעט אומר מגיע להם: כי הגרין ביי פקרס הם מועדון שהוא דוגמא לכל דבר שמקצועני בספורט וזה פשוט לא מתאים להם לזלזל בצורה קיצונית כל כך בעקרון הגנת היארדים.

אני חייב לציין את העניין שמתאם ההתקפה של גרין ביי ג'ו פילבין אימן את המשחק הזה כמה ימים אחרי מות בנו בתאונה – ואני תוהה כמה הדבר הזה השפיע. אני חושב שלעתים גילויי הגבורה הללו שאופיניים לספורט האמריקאי הם מוגזמים. אני יודע שזה עניין תרבותי – אבל אני חש לא בנוח מהעניין הזה.

לג'ים הרבאו יש עכשיו משימה שהוא באמת לא ציפה לה. להתמודד עם מעמד הפייבוריטית בגמר הNFC. פתאום משחק העונה הרגילה בין הקבוצות הופך לנקודת מוצא. את המשחק ההוא ניצחו הניינרס בגלל עדיפות פיזית שבשלב מסויים גרמה לענקים לקרוס (למרות שהם עוד עשו קאמבק). בגלל זה אין להתכחש לעמדת הפייבוריטית המאד מסוכנת. ואני יודע שזו ניו יורק אחרת. אבל סן פרנסיסקו ניצחה אתמול קבוצה חזקה בהרבה מזו שניו יורק ניצחה היום.

אחרי המשחק הקודם בין הקבוצות כתבתי שלדעתי אילי מאנינג הוא הול-אוף-פיימר. כמה מהקוראים הוכיחו אותי על כך בסטטיסטיקות שאין להתכחש להן והן כנראה מוצדקות, סטטיסטית. אבל כשאני רואה אותו משחק אני רואה הול אוף פיימר.

הודעה: גמר הNFC שהיה אמור להערך במפרץ הירוק, ייערך במקום זאת במפרץ הזהב. אנו מתנצלים אם נגרמה לכם איזשהי אי נוחות בעקבות השינוי.

דה באזר בפייסבוק

יומן העונה של הכחולים: נצחון היומנים
ג'ים רוצה את אלכס

47 Comments

טל 16 בינואר 2012

שמתי לב שהקבוצות שמעמידות עונות רגילות יוצאות דופן, מתקשות מאד בפלייאוף בNFL בעונות האחרונות.

תאוריה שכזו: אולי עדיף להפסיד כמה משחקים בעונה הרגילה, אבל להכיר את הסיטואציה ותחושה של התמודדות עם פיגורים ומצבים קשים בתוך המשחק, מאשר להיות מאד דומיננטים בעונה הרגילה ולא לדעת מה לעשות במשחק הראשון שבו אתה מתקשה (או לפחות המשחק הראשון שקובע משהו).

להבדיל, זה קצת דומה לברצלונה שכל כך רגילה לנצח בקלות, שבמשחקים הבודדים שבהם היא לא מובילה במחצית (או אפילו מובילה אבל דברים לא הולכים לה בקלות), אחוז הניצחונות שלה נמוך בהרבה ממה שהיית מצפה מקבוצה ברמה הזו.

טל 16 בינואר 2012

וכמובן שNFL, שם עונה שלמה מוכרעת במשחק אחד, זה הרבה יותר משמעותי.

דורפן 16 בינואר 2012

טל – אני חושב שיש לכך סיבה אחרת. עונה מושלמת או כמעט מושלמת היא לרוב גם תוצאה של מחוז קל ולוח משחקים קל מסיבה מסויימת (בגלל השיטה). יש לך את המחוז החזק של פיטסבורג ובלטימור שבגלל חוזקו לא מעמיד אף פעם קבוצות של יותר מ-3-13 אבל תמיד ישים קבוצה בגמר האזורי.

זה בעידן מאז תקרת השכר והפרי אייג'נסי היחסית חופשי. פעם קבוצות של 1-15 – דאלאס, סן פרנסיסקו ושיקגו עולות לי לראש – צעדו לסופרבול וניצחו אותו בהפרש של 30 נקודות.

טל 16 בינואר 2012

הענין של לוח משחקים קשה / קל נלקח בחשבון לפני העונה (נניח במובן שבעונה שעברה הם קיבלו לוח קשה, אז העונה נסדר להם לוח נוח) או שזה רנדומלי לחלוטין (כלומר לפני העונה הנחת הבסיס היא שכל הקבוצות שוות ברמתן)?

דורפן 16 בינואר 2012

אתה משחק נגד המחוז שלך פעמיים. אחר כך אתה משחק פעם אחת נגד כל קבוצות אחד המחוזות מהליגה השניה. למשל לסן פרנסיסקו הוצלב הבית של פיטסבורג-בלטימור השנה. יתר היריבות הן מהקונפרנס שלך וזה אמור להיות לפי מאזן העונה שעברה – במטרה לאזן. חזקות מול חזקות וחלשות מול חלשות.

השנה אבל המון דברים התעוותו. הפציעה של פייטון מאנינג הפכה קבוצה שהיא לפחות פלייאוף לחלשה מאד. והשביתה מאד שינתה את מאזן הכוחות כנראה.

יריב 16 בינואר 2012

תקן אותי אם אני טועה, היריבות מהקונפרנס שלך הם: כל היריבות מבית אחר שהוצלב נגד הבית שלך (רוטציה של שלוש שנים, כמובן), ושתי הקבוצות משני הבתים האחרים שסיימו באותו מקום כמוך בעונה שעברה.

דורפן 16 בינואר 2012

הרוטציה עכשיו היא ארבע שנים. אז יש לך שישה משחקים בבית שלך. ארבעה נגד אחד הבתים בקופרנס השני. ואז מול שלוש הקבוצות בקונפרנס שסיימו במקום שלך. ובנוסף אתה מוצלב עם בית בקונפרנס שלך (עוד שלושה משחקים).

גיל 16 בינואר 2012

אתה צריך לזכור שכל הדיבורים על לוח חלש או חזק צריכים להלקח בערבון מוגבל. הנה, כולם חשבו שהניינרס יהיו חלשים השנה ותראה איך הם שיחקו. יש תמיד הבדלים גדולים בלפחות בכמה קבוצות משנה לשנה.

גיל 16 בינואר 2012

העניין של היארדים מטעה כי הרבה מהיארדים הללו נצברו בסופי משחקים כשהם היו גמורים. עם זאת, אין באמת הצדקה להגנה מחפירה כזו וזה לא שאין שם שחקנים. כמו שכתבתי בהקשר של הניינרס נראה שקשה, אולי פסיכולוגית, שיהיו לך גם הגנה וגם התקפה טובה בו זמנית. רוג'רס באמת ענק אבל גם הוא החמיץ שתי מסירות שביום אחר הוא מוסר בעיניים עצומות.

לגבי איליי וההיכל, אני עדיין לא חושב שהוא שם. נכון, הוא משחק היטב אבל הוא צריך עוד 3-4 עונות כאלו כדי להכנס לדעתי או לחילופין לזכות בעוד סופרבול או אפילו שניים. גם היום הוא היה די טוב אבל לא מבריק בצורה יוצאת דופן.

טל 16 בינואר 2012

וורנר נחשב למועמד ריאלי להיכל?

דורפן 16 בינואר 2012

בעיני הוא חייב להיות.

גיל 16 בינואר 2012

בוודאי והוא גם יכנס לשם.

טל 16 בינואר 2012

וכמה עונות טובות הוא נתן?

גיל 16 בינואר 2012

וורנר הוליך התקפות היסטוריות, מה שאי אפשר לומר על איליי.ה3-4 שנים בתחילת המילניום היו ענקיות עם שני סופרבולים וזכייה אחת. ואחרי זה הוא לקח קבוצה כמו אריזונה לסופרבול ושיחק מצוין בקבוצה שונה לגמרי מהראמס זה רק לזכותו. גם הסיפור שלו לא יזיק. עם זאת, יתכן שהוא לא יכנס בבחירה הראשונה ויקח לו כמה שנים להבחר.

דורפן 16 בינואר 2012

גיל – אני כל הזמן נזכר במשפט ששמעתי על סוני ג'ורגנסן שנבחר להיכל בלי המספרים והתארים המתאימים. מישהו אמר עליו: "אבל ראיתם את סוני ג'ורגנסן משחק?"

גיל 16 בינואר 2012

ראינו, ראינו, אבל עדיין לא חושבים שהוא ראוי. אל תשכח שההיכל צריך להכיל את הגדולים באמת בספורט. במיוחד בפוטבול זה מסובך כי יש לך הרבה יותר מועמדים מהרבה יותר עמדות. אז נכון שלקווטרבקים יש יתרון אבל כרגע, אני לא חושב שהוא נכנס. עם זאת, יש לו עוד לא מעט שנים ודברים יכולים להשתנות. לא מסכמים קריירה באמצעיתה!

דורפן 16 בינואר 2012

אני מסכים. כי אנחנו חיים בדור של סטטיסטיקה. חבל שלא יכולים לבחור מישהו סתם כי הוא משחק יפה. האירוני שאפשר – בכל עמדה מלבד הקווטרבק. שם דורשים ממך טבעות

גיל 16 בינואר 2012

לגבי העונה המושלמת, לדעתי זה צירוף מקרים של מזל, חוזק (או חולשה) של יריבות, ויכולת לשמור על אינטנסיביות גבוהה כל הזמן. איכשהוא, אחרי ההפסד הכל כך לא חשוב לקנזס, נדמה שמשהו יצא מפוקוס בגרין ביי או שפשוט בפלייאוף מקבלים את הקבוצות הטובות ביותר ובכושר הכי טוב, מה שלא עוזר.

Sooner 16 בינואר 2012

סן פרנסיסקו לא פייבוריטית. היא עלולה לעצור את הניינרס על פילד גולד בלבד. אני אומר ג׳איינטס בעשר.

דורפן 16 בינואר 2012

היא כן פייבוריטית – מהסיבה הפשוטה שוגאס קבעה כך…. סן פרנסיסקו 4.3 לאליפות וניו יורק 4.7.

Sooner 16 בינואר 2012

אז וגאס טועה (:

יונתן 16 בינואר 2012

גמר האנ אפ סי הוא בעצם הסופרבול של דה באזר.

מנחם לס 16 בינואר 2012

אני מאד מקווה שהג'איינטס תנצח את הכל אבל אני מאד חושש שטום בריידי – כתף וראש מעל כולם – הוא יותר מדי טוב, וכן קבוצתו.

גלן 16 בינואר 2012

בהחלט קבוצת ה 15-1 הפחות מרשימה מכלן. חלק מעונה לא מרשימה בכלל מבחינת הפוטבול פרופר. מה שכן בלי להתלהם ובדומה לענייני ברצלונה השונים בריידי ל
פני קפיצת מדרגה תודעתית לה הוא ראוי. מן משפט "מונטנה ובריידי" שלא נשמע מאולץ.

יובל (אחר) 16 בינואר 2012

גלן, אני מסכים איתך שהעונה הרגילה היתה חלשה למדי, אבל איזה פלייאוף קיבלנו!

יבור 16 בינואר 2012

האם למישהו מוכרת סטטיסטיקה של אחוז ההצלחות של הקבוצות שמקבלות שבוע חופש במשחקן הראשון?
התחושה שקיבלתי בשנים האחרונות היא שהן מגיעות חלודות ולא מנצחות ביותר מדי מהמשחקים.

אריק 16 בינואר 2012

ג'אינטס- ראייבנס בגמר.

ניינר 16 בינואר 2012

החלום המתוק של רוג'ר גודל ורשתות הטלויזיה-ג'איינטס-פאטס בסופרבול. משחק שישבור את כל שיאי הרייטינג (גם סיפור גדול, גם שווקים גדולים, גם עניין רב שלא תלוי באהדת אחת הקבוצות)
חלום הבלהות של הנ"ל-ניינרס-רייבנס בסופרבול. רק אוהדים של שתי הקבוצות הללו יצפו במשחק ועוד כמה חולי פוטבול.

בעניין וורנר- הול אוף פיים בלי שאלה בכלל!

טל 16 בינואר 2012

הניינרס לא נתפסים כקבוצה גדולה ומעוררת ענין בארצות הברית?

ניינר 16 בינואר 2012

לא ממש וזה גם שוק קטן יחסית

טל 16 בינואר 2012

גם גרין ביי שוק קטן, לא?

חשבתי שבגלל ההיסטוריה הם נחשבים לקבוצה גדולה ומעוררת ענין (דורפן מסכים, אבל אולי הוא לא אובייקטיבי).

גיל 16 בינואר 2012

לכל משחק יהיה את הסיפור שלו ואין לך קבוצות קטנות יותר. בכל מקרה, זה סופרבול אז הרייטינג יהיה בשמיים. רייבנס ניינרס יהיה משחק אדיר עם הסיפור של האחים וגם המשחק בחג ההודיה היה מצוין כך שאין מה לדאוג.

יובל (אחר) 16 בינואר 2012

גרין-ביי שבנויה על הגדולה של רוג'רס מזכירה לי את הקולטס של 2003-2006 שהיו בנויים על מאנינג בלבד (בעצם עד היום הם די בנויים על מאנינג בלבד). קבוצה מצוינת בעונה הרגילה, אבל מול קבוצות פלייאוף שמתכוננות כראוי ויודעות לנצל את החולשה זה לא מספיק דומיננטי.

גיל 16 בינואר 2012

ואיך זה בדיוק עבד שנה שעברה? לא צריך לעשות יותר מדי מהפסד בודד בפלייאוף, משמעותי ככל שיהיה. לא הלך להם כלום אתמול. הייל מארי מטורף, רסיברים משמיטים כדורים שהם תופסים בדרך כלל בעיניים עצומות. זה בקלות יכל ללכת ההפך.

אביעד 16 בינואר 2012

תחזרו בראש לתחילת העונה. אלכס סמית' מול איליי מאנינג בגמר ה NFC. WTF??????
רודג'רס בהחלט אמיץ, אבל כשהוא רץ, זה אומר שגרין ביי בצרות. כשהוא שובר שיא קריירה בריצה, אז הם ממש בצרות. אתמול הם לא הצליח להשיג שום טאצ'דאון בלי איזו החלטת שיפוט בעייתית והרסיברים בכלל הראו צורך נואש בסופר גלו.

קונדופוני 16 בינואר 2012

משחק מאכזב מאוד אמש לתומך גרין ביי. כל כך הרבה הזדמנויות שלא נוצלו, כל כך הרבה טעויות טיפשיות. עם כל הכבוד (ויש הרבה) לג'איינטס, אני נוטה לומר שגרין ביי הפסידו את המשחק בעצמם.
אחרי המהלך של סיום המחצית כבר הבנתי שהערב הזה לא יסתיים בטוב…

Avg. Joe 16 בינואר 2012

נשוב ונקדם את הסופר הארבואובול
רייבנס VS פורטיניינרס
כנגד הרצון המסתמן לרימאצ' בין בריידי והפטס לאיליי וקופלין (שמסתמן כאחד המאמנים הענקיים של העת הזאת)
קודם כל, כי אז יש לניינרס יותר סיכוי לנצח.
אחר-כך, כי בעונת שבה נשברים רבים משיאי ההתקפה שוב עולה הקלישאה על הגנה ואליפויות.
כי לאד ריד, שוגר ריי לואיס ושאר הלוחמים של הרייבנס, מגיע עוד שוט על התואר.
כי לא טיבו הוא הנס הגדול של העונה, אלא אלכס סמית'. כמה השמצות בעצמי השמעתי נגדו(ואולי אני עדיין ספקן לגביו, גם עכשיו). והנה אמחנו כאן, משחק אחד לפני הס"ב, בבית, מול קבוצה שכבר הפסידה לו השנה.
מה שמוסיף על כך זה, למי שלא שם לב סמית' משחק ללא תופסים כמעט. לניינרס אין לא פוזשיין רסיבר (ניקס, בולדין, מישהו אמר רייס) רציני וגם הרסיברים האחרים הם זניחים לכל היותר . מול הסיאנטס, לדיוויס היו 7 תפיסות ל180 (מפלצת) ולגור7 תפיסות ל38. שאר הרסיברים (גין,קרבטרי, האנטר,וויליאמס, פלי) היו עם 10 תפיסות ל119.
שוב נדגיש את המהפך של תפקיד ה TE. (איזו השתוללות של הTE פשוט תענוג – גראהאם ודיוויס עם משחק ענק, מנצחים את המשחק כל אחד בתורו תוך 2 דקות. שלא לדבר על אבי השיטה (שוב, בליצ'יק) כאשר הTE של הפטס פשוט התעללו בברונקוס (כמו בעצם שעשו לכולם העונה..)
בקיצור
תענוג כמו שרק הפוטבול מביא

יריב 16 בינואר 2012

רונן, לדעתי צריך לשים את המאזן המדויק בעונה הרגילה בפרופורציות. רוב (אני לא רוצה לומר כל) קבוצות ה 15-1 הן בעצם קבוצות 13-3 שהיה להן מזל בעונה הרגילה.

דורפן 16 בינואר 2012

צריך להפריד לשני עידנים. לפני עידן תקרת השכר והפרי אייג'נסי הפתוח אני זוכר כמה וכמה קבוצות 1-15 או 2-14 (שלפעמים הוא סתם תולדה של מתי הבטחת את הביתיות) שזה פשוט היה לא כוחות לשחק נגדן – סן פרנסיסקו 1985, שיקגו 1985, ג'יאנטס 86, סן פרנסיסקו 89, כמה מהקבוצות של דאלאס. וקיבלת סופרבולים מביכים בחד צדדיות שלהם. עכשיו זה אחרת בגלל שוויוניות הרבה יותר גדולה.

יואב בורוביץ' 16 בינואר 2012

(טרם קראתי תגובות)
דורפן- קצת מוגזם להתייחס לאילי כבר כהול אוף פיימר. אין ספק שמדובר בקוורטרבק מוכשר אך היו לו הרבה עונות לא מספיק טובות. לדעתי הוא טוב במאני טיים מאחיו פייטון והוא בפירוש יכול ואולי אף צריך לגבור על הניינרס בפריסקו. אבל הול אוף פיימר? זה קצת מוקדם. אני גם חושב שחלק גדול מההצלחה של ניו יורק נובעת משלושת הרסיברים המעולים שלהם. בכלל, החוקים שמשתנים כל העת לטובת ההתקפה שמה פרימיום משמעותי על עמדת הווייד-רסיבר והטייט אנד ולכן אנחנו גם חוזים בעונה די היסטורית מבחינת יארדים באוויר.

דורפן 16 בינואר 2012

טל – בוודאי שהם קבוצה גדולה וזה סיפור ענק. זה יהיה או שהניינרס מנסים למנוע מבריידי להשתוות למונטנה – ובריידי ממש נולד חמש דקות ממתחם האימונים של הקבוצה. או גמר בין אחים מאמנים שלדעתי לא קרה בהיסטוריה של הספורט באירוע ברמה הזו.

דורפן 16 בינואר 2012

גרין ביי זה שוק ענק בגלל הקלישאה "רוב האמריקאים חיים בגרין ביי". יש להם תמיכה עצומה בכל העיירות הקטנות שלא נמצאות בתוך שוק אחר – שזה באמת רוב האמריקאים. הם גם הקבוצה של האמריקאי מהמעמד העובד שאין לו קבוצת קולג' – כי הקולג' זה עניין של המעמד הבינוני. בגלל זה אנשים מצטרפים לרשימת ההמתנה לכרטיסים שכרגע עומדת על בערך 100 שנים.

דורפן 16 בינואר 2012

ניינר – זה לא שוק כזה זניח. קודם כל הוא עשיר. ושנית זו קליפורניה שהיא בכל זאת הכלכלה החשובה באמריקה. שום רשת שידור לא מתנגדת לקבוצה מקליפורניה בגמר שלה. אל תשכח שבגלל שאין כרגע קבוצות בלוס אנג'לס -אנשים שם מקבלים הרבה פעמים את הניינרס בתור השידור שלהם ביום ראשון.

גלן מטרף לניינרס 16 בינואר 2012

אני לא רואה שום קומבינציה רעה בגמר. וחוץ מזה שסו עם עניבה ליד מארינו המלוקק היה אחד הדברים היותר מגוחכים אתמול

אבו ציצריטה מהבלקברי 16 בינואר 2012

יש משהו שנדמה לי שלא הוזכר בדיון על הגנת גרין ביי, ומשפיע גם על כמות היארדים וגם על כמות המהלכים הגדולים: ההתקפה שלהם ממש טובה. זה אולי נשמע מגוחך, אבל בגלל ששההתקפה משחקת מהר ובאויר, ומבקיעה תוך דקה וחצי שתיים הרבה פעמים, ליריב יש הרבה פוזשנז בכל משחק

סימנטוב 16 בינואר 2012

וואי וואי וואי… יום חמישי טראמפ א'וסליבן גלדיאטורים על השולחן!

רועי מ 17 בינואר 2012

אז המשחק ביום חמישי??
באיזו שעה?
ואין כמו מפרץ הזהב. הייתי שם לפני 12 שנים. בדיוק לדעתי. בטוח שזה היה ינואר פספסתי בקצת משחק סיום עונה חלשה לצערי.
נקווה שסמית והחברים מאחור(בעצם מקדימה) יעשו את העבודה.

Comments closed