יומן אליפות של הניינרס. מחזיר הפאנטים שמט

מחזיר הפאנטים שמט את זה. פעמיים. הניינרס לא הגיעו לסופרבול

.

.

.

.

.

.

.

.

טוב. כאן מסתיים יומן האליפות. מסע באמת מופלא של קבוצה שהציפיה היחידה ממנה היתה להראות איזשהו שיפור תחת מאמן רוקי שבכלל הייתה שאלה איך יתאים את עצמו למשחק המקצועני. ובסופו של דבר היא נפלה משוכה לפני הסופרבול בגלל טעויות טרגיות של מחזיר הפאנטים המחליף.

 

לכאורה מצבה של סן פרנסיסקו מאד ברור עכשיו. ההגנה שלה היא הטובה בפוטבול המקצועני ובדרך כלל לא ממש מבוגרת. שיפורים במשחק ההתקפה עשויים להביא אותה לרמה של אלופה.

 

אבל אני לא חושב שזה קרוב. בסך הכל אני חושב שחלק מהצלחת סן פרנסיסקו נבע מעונה מאד חלשה באופן כללי. מצד אחד מספרים מופרכים מקווטרבקים ומצד שני כל קבוצות הצמרת נתנו הרבה מאד יארדים. כמעט כל משחק פלייאוף הוכרע על זוטות. אז הניינרס ניצלו פה וואקום עם אינטנסיביות וקשיחות.

 

ובכל זאת תחושת הבטן שלי היא שיש כאן אלופה עתידית. ושהרבאו יצליח לערוך את שידוד המערכות גם בהתקפה. כי  מהעונה הזו הרבאו יוצא עם הישג אדיר. יש לו קבוצה רלוונטית. שחקנים נחוצים ירצו לבוא לשחק בה. דכדוך של עשור התנדף.

 

וזה נכתב לפני המשחק:

זהו. נגמרה הסבלנות שלי לפורטי-ניינרס. במשך חמישה חודשים הייתי מוכן לתת להם קרדיט בנוסח "שזו קבוצה עם מאמן רוקי והוא מניח את היסודות לשנים הבאות ומה שישיג השנה זה רק בונוס". אבל כל זה נגמר. כי המצב עכשיו הניינרס פייבוריטים להגיע לסופרבול ואם יגיעו לא יהיו אנדרדוגים גדולים מדי שם.

 

אנשים מתבלבלים לפעמים בין השאלה מי הקבוצה היותר טובה לבין השאלה "איזה קווטרבק נראה טוב בשבוע שעבר". הניינרס פייבוריטים כי הם בבית. כי הם ניצחו בסיבוב הראשון את הקבוצה הכי טובה ששיחקה בפלייאוף הזה. וכי הם כבר ניצחו את הג'יאנטס בקנדלסטיק וזה היה למרות פציעה של הקווטרבק ההגנתי של הניינרס -פטריק וויליס.  ושמעתי גם את הטענות "שזו הייתה ניו יורק אחרת". ולא היא. זו הייתה ניו יורק שבאה מניצחון חוץ גדול בניו אינגלנד וסן פרנסיסקו היכתה אותה. בדומה: יכול להיות שניו אינגלנד היא הפייבוריטית לזכיה בסופרבול. אבל בינתיים הם ניצחו בפלייאוף רק את דנבר. אז עוד יש שם הרבה מה להוכיח.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גיל שלי גם מנסה לשכנע את עצמו שסן פרנסיסקו תהיה תחת איזשהו הלם פסיכולוגי כתוצאה מה שקרה מול ניו אורלינס. במציאות קרה משהו אחר. אם סן פרנסיסקו הייתה מנצחת כי ההגנה הייתה מחזיקה עוד חמש דקות אז בחדר ההלבשה הייתה לנו הגנה שסחבה התקפה מקרטעת אל גמר הNFC. עכשיו יש שם 45 שחקנים פוטבול, מתקיפים ומגינים ומיוחדים, שכל אחד יודע שהוא יכול לסמוך על כל האחרים. בכל העמדות.

 

אבל התחושה הזו שלי לא באה מהבטחון אלא מעניין אחר. כשאתה במרחק משחק מהסופרבול אין שנה הבאה. אין סבלנות. נכון שכל אוהד ניינר מקווה שהרבאו הוא הביל וולש הבא אבל זה לא מובטח. אני די משוכנע שהוא יעשה מסן פרנסיסקו קונטנדרית קבועה ואפילו אלופה סדרתית של בית הNFC מערב. אבל זה לא אומר כלום. יש הרבה קבוצות מעולות שהן קונטנדריות קבוצות ואת הסופרבול הן לא רואות. מהסיבה שזו ליגה שוויונית מדי וצריך גם מזל.

 

את המזל היה לסן פרנסיסקו מול יריבה חזקה יותר בשבוע שעבר. היום זה זמנה של היכולת. של התודעה ההיסטורית.

 

 

*

 

וזה גם המבחן של הרבאו היום. הסוויץ' הזה. ממצב של "אם נגיע לגרין ביי ונשחק שם בכבוד אז את שלנו עשינו" לבין הדחיפות הזו. של עכשיו או לעולם לא. שאין שנה הבאה. בצד ההגנתי של הכדור אני בטוח שלא תהיה הבעיה הזו. שגולדסון ורוג'רס והסמיתים ופטריק וויליס יביאו את המהלכים הגדולים. הדבר היחיד שמפחיד אותי זה יותר מדי three and out . שישאירו את מאנינג יותר מדי זמן על המגרש. אברהמי אמר לי שפרנק גור הוא איש המפתח. שהוא יכול לתת לניינרס את השעון. הוא יכול להיות. אבל כל מי שיביא כמה דאונים ראשונים יכול להיות הגיבור כאן.

 

כי דבר אחד אני משוכנע. האיום של הג'יאנטס ידוע – זה מאנינג. האיומים של הניינרס. הם מפחידים יותר. 6-7 שחקנים יכולים פתאום להשתלט. ואני צופה ניצחון מרשים לסן פרנסיסקו. משהו כמו 10-27.

דה באזר בפייסבוק

 

יומן העונה של הכחולים: סופרבול
מר יאיר לפיד, האם עישנת סמים קלים? (ומדוע לסתום פיות?)

59 Comments

יובל (אחר) 22 בינואר 2012

אני לא מבין איך אתה מרשה לעצמך להתעסק בעניינים משניים ביום כזה. ניו אינגלנד חייבים להפסיד. זו שנה של מהפכות בהן נופלים דיקטטורים ברחבי העולם והגיע הזמן שהמגמה החיובית הזו תגיע גם ל-NFL.

גיל שלי 22 בינואר 2012

אמנות השכנוע העצמי במלוא תפארתה. יכול להיות שהפאקרס נראו רע גם בגלל ההגנה שלנו? נדמה לי שיש לנו לא מעט איומים משלנו בהגנה. כבר לא יכול לחכות

גיל 22 בינואר 2012

אני עם סן פרנסיסקו כל הדרך וגם לדעתי הם לוקחים היום.

סימנטוב 22 בינואר 2012

אין לי מושג!! משהו ינצח זה ברור!! שיהיה בכיף (שומר ת'ציפורנים ליום אחר)

אריאל 22 בינואר 2012

זה נקודה נכונה לגבי זה שלך תדע מתי זה יחזור. דן מארינו הגיע לסופרבול בעונה השניה שלו – ולא חזר מאז לשם

Danny - Long Island 22 בינואר 2012

So many reasons why the game should be this way or the other. Got to go with the Giants tonight, they know how to win on the road

יובל (אחר) 22 בינואר 2012

לעזאזל איתך ג'ו פלאקו הלוואי שכריס פרטלו יתפוס אותך באיזו חצר במערב בולטימור.

יובל (אחר) 23 בינואר 2012

סקוט נורווד אייכה.

איתי 23 בינואר 2012

לא להאמין…איזה מזל. גו פאטס!

יואבי 23 בינואר 2012

שיפוט ביתי!!

רוגל 23 בינואר 2012

Heart breaking

יואבי 23 בינואר 2012

Superbowl baby!!!!!

Danny - Long Island 23 בינואר 2012

איזה משחק! הולכים לסופרבול

גיל 23 בינואר 2012

מעניין שהמשחקים היום הוכרעו בעיקר על טעויות ולא איזה שהם מהלכים יוצאי דופן של ההתקפה.

Danny - Long Island 23 בינואר 2012

Turnovers הם שם המשחק, זה נכון תמיד

אריאל 23 בינואר 2012

ועדיין, ניו אינגלנד איבדו שלושה כדורים, בולטימור אפס – ועדיין ניצחו

גיל 23 בינואר 2012

זה בגלל שבולטימור לא ידעו לנצל את האיבודים הללו. באמת הייתה להם אפשרות לשים לא מעט נקודות באיבודים הללו אבל משחק שמרני ופחדני מנע את זה מהם.

אריאל 23 בינואר 2012

זה בולטימור, תמיד היתה ותמיד תהיה תחת הארבו

Danny - Long Island 23 בינואר 2012

Missed punt from 31 yards out is a turnover

יבור 23 בינואר 2012

הרבאו אחד הולך הביתה בגלל פילד גול שהוחמץ, והשני – בגלל פילד גול שנכנס.

יואבי 23 בינואר 2012

The giants-wil never die!

איתי 23 בינואר 2012

סן פרנסיסקו לא הפסידו היום בגלל מחזיר הפאנטים בכלל. הם הפסידו בגלל מהלך הגנתי ענק שקרה בזמן שמחזיר הפאנטים רץ עם הכדור ביד, אחד מיני מהלכים הגנתיים רבים ומצוינים שהיו במשחק. אבל יותר מזה הם הפסידו בגלל שעם 0 מ-11 בדאון שלישי לא מנצחים משחק פלייאוף.

גיל 23 בינואר 2012

אין כמעט שום סיבה להחזיר פאנטים היום. כל כך הרבה דברים יכולים לקרות לרעתך ששווה לא לגעת בכדור בכלל.

amitpros 23 בינואר 2012

ואם מאנינג יגיע,הניינרס הופכת להיות המועמדת מספר אחד כאן ועכשיו.

גפן 23 בינואר 2012

לא נורא

הניינרס עשו עונה מדהימה. בשיטה של משחק אחד, טעות קטנה אחת, ופרנצייז שלם
נופל.

אריאל 23 בינואר 2012

צריך לומר שמחזיר הפאנטים הוא רק תירוץ. ראיתי את ההתקפה של הניינרס והיו נותנים להם לשחק עוד 10 הארכות הם לא היו שמים נקודות על הלוח. ההתקפה הזאת מוגבלת, מוגבלת מדי, יש גבול כמה פעמים אלכס סמית יכול לזרוק לרגליים של הרסיברים שלו.
הארבו עומד בפני החלטה קשה באוף סיזן והוא חייב לעשות את ההחלטה הנכונה, אפילו אם זה אומר פגיעה בק"ב הנאמן שלו. אם אלכס סמית, מה שראינו היום יהיה התקרה של הניינרס – וגם זה במקרה הטוב

ת'ריון 23 בינואר 2012

אני לא מאמין שאני הולך לסנגר על אלקס סמית, אבל חוץ מדיוויס אין לו אף רסיבר נורמאלי.
יש פה כרגע קבוצה בפוטנציאל לסופרבול, אלא אם אנחנו יכולים להשיג את פייטון, להחליף ק"ב הוא מהלך שיכול להחזיר את הקבוצה הזו כמה שנים אחורה.

ניינר ששונא את אלכס סמית האפס 23 בינואר 2012

עכשיו ברור לחלוטין-צריך להטיס את אלכס סמית לכל הרוחות וללכת בכל הכח על פייטון. סמית הכלומניק לא מסוגל לעשות דאון שלישי גם אם חייו תלויים בכך וזה היה ביזיון לו היה מזהם את הסופרבול בנוכחותו.
תודה על עונה נפלאה של כל הקבוצה פרט למס' 11. חבל שבגלל טימטום של רוקי הפסדנו אבל חייבים להיות כנים-כל עוד סמית "מוליך" את ההתקפה של הניינרס אין לנו שום קשר לסופרבול ואיננו ראויים להיות שם.
עכשיו רק נשאר לחכות לנקמה של בריידי על 2008-גו פאטס!!!

גיל שלי 23 בינואר 2012

ניינר – איפה היית אתמול בפוסט החי? ההגנה שלכם השנה היתה חד פעמית. אני לא מאמין שתצליחו להעמיד הגנה כל כך טובה שנה הבאה. אני מסכים שאלכס סמית הוא קווטרבק בינוני, אבל הוא בטח לא אפס. אתמול מייקל קרבטרי היה הרסיבר היחידי שראה כדורים, לא שהוא היה פתוח יותר מדי. את הטייט אנדס שלכם סמית הפעיל באופן סביר. הוא לא איבד כדורים. בקיצור, הוא נתן להגנה שלכם הזדמנות לנצח, וכמעט הצליח לכם. אני לא בטוח ששנה הבאה יהיה לכם קווטרבק יותר טוב, אני די בטוח שתצטרכו כזה שנה הבאה

ניינר ששונא את אלכס סמית האפס 23 בינואר 2012

גיל, הייתי כל כך מרוכז במשחק כך שלא יכולתי להוסיף הערות (אבל הייתי מעודכן בפוסט לאורך המשחק). אני חושב ש"בינוני" זו מחמאה ענקית לק"ב שלא מסוגל לעשות דאון שלישי במשחק שלם, מציג מספרים נוראיים ומשקשק בכל פעם שהכדור בידיו. יש לנו קבוצה בשלה ומוכנה לאליפות, בטח אחרי הניסיון שנצבר העונה, מאמן מעולה ורק הגולם מאחורי הסנטר מפריד ביננו לעוד לומברדי.
יאללה פייטון, בוא למפרץ!!!

טל 23 בינואר 2012

שאלה למומחי הפוטבול פה:

למה במצב של דאון רביעי ויארד אחד, קבוצות הולכות תמיד לבעיטה ולא לוקחות צ'אנס?

ברור שיש פה סיכון, אבל ברמה ההסתברותית, זה נראה כמהלך בעל סיכוי גדול יותר מלוותר על הכדור במצב שבו שער שדה גומר משחק.

גיל 23 בינואר 2012

לא תמיד הם עושים את זה ולפעמים באמת הולכים על היארד החסר. זה תלוי איפה אתה במגרש. אם אתה ב20 יארד שלך, אז כישלון מבטיח לפחות שער שדה ליריבה. עם זאת, סטטיסטית באמת כנראה עדיף ללכת יותר על המהלך הזה רק שיש הרבה שמרנות אצל מאמנים (יש קבוצת היי סקול שהמאמן שלה אף פעם לא עושה פאנט גם במצב של 4 ו20).

דורפן 23 בינואר 2012

להחלטות מאמנים בכל ענף ספורט יש שני רציונלים.

1. ההחלטה הטובה יותר. וכאן אנשים נוטים להיות שמרנים. אחת הדוגמאות הטובות לכך שהוא שמאמנים כמעט תמיד הולכים ל-2 נקודות במקום ל-3 בפיגור 2 סמוך לסיום. למרות שאם תאורטית שלשה נקלעת ב-33% וקליעה ל-2 ב-50% השלשה עדיפה כי גם בהארכה הסיכוי הוא בערך 50%. אבל הסיכוי לדחות את הקץ הוא מאד מפתה. זו גם הסיבה שאנשים לא לוקחים קלף כשהם עומדים בין 12 ל-16 בבלק ג'ק נקד 10 (מחשש שיפסידו לפני שהדילר מחלק לעצמו) למרות שסטטיסטית צריך לקחת קלף.

2. התירוץ במקרה של כשלון. שהוא במקרה הזה "סמכתי על ההגנה שלנו שהביאה אותנו עד הלום". כלומר עדיף להפסיד ב-70% בגלל השחקנים ולא ב-55% עם סיכוי שהאחריות תיפול על המאמן.

טל 23 בינואר 2012

פוטבול לא אמור להיות משחק מחושב בצורה כמעט מדעית?

לכן, אפשרות 2 נראית כסבירה ביותר: מאמן שיפסיד משחק מכריע על החלטה כזו, יכול כנראה לשכוח מהג'וב שלו, או סתם יקבל זובור תקשורתי. את ההחלטה השניה אף אחד לא יזקוף לחובתך.

אגב, דווקא בכדורסל קבוצות הרבה מאד פעמים הולכות על זריקת שלוש.

דורפן 23 בינואר 2012

הוא מחושב מדעית אבל מחקרים מראים שהנטייה לשמרנות ודחיית קץ היא חזקה לעומת ההסתברויות האמיתיות. גם בכדורסל וגם בקזינו (לקזינו יתרון הסתברותי זעיר בלבד על המשתתפים – אבל מעשית בגלל הנטיה הזו יתרונו גדול)

גיל צודק לגבי ביליצ'ק. וזה מביא אותנו לחשיבות הבטחון התעסוקתי של מאמן. ביליצ'ק לא יפוטר, הוא יכול לקחת סיכונים. לכן הוא בסופרבול חמישי במאה הזו (קבוצה אחת הייתה בשלושה, שתי אחרות לשתיים ואף אחד אחר לא יותר מפעם אחת. זו סטייה מאד גדולה בליגה עם שוויון כלכלי מוחלט). מאמן עם בטחון תעסוקתי נמצא בעמדה יותר טובה לקבל החלטה נכונה

טל 23 בינואר 2012

במצב שבו היו הניירס בהארכה, היית לוקח את החלטה לא ללכת על בעיטה?

דורפן 23 בינואר 2012

בחצי המגרש של היריב כן.

גיל שלי 23 בינואר 2012

ביליצק הרבה פעמים הולך על זה. זה תלוי יותר במקום במגרש, ואיכות ההגנה שלך, ולאחר מכן איכות ההגנה שממול

טל 23 בינואר 2012

יש סטטיטיסקה לאחוז ההצלחה ממוצע במצב שבו קבוצות צריכות יארד אחד?

זה חייב להיות הרבה מעל 50 אחוז.

גיל שלי 23 בינואר 2012

זה יותר נמוך. זה גם תלוי בקבוצה שמבצעת. בעיקרון בין השלושיםהוחמש יארד לארבעים יארד בחצי של היריב כל המאמנים ילכו על זה

בני תבורי 23 בינואר 2012

עד לפני שלושה שבועות הציפיות שלי היו בגובה של יצחק שמיר. שמחתי על כל נצחון בידיעה שזהו זה וגם עד כאן זה יופי. עכשיו אני מבואס. אני חזיר?

אריאל 23 בינואר 2012

לא, אתה אוהד

אריאל 23 בינואר 2012

ההחלטה ללכת על זה או להרחיק היא החלטה לא-רציונלית בעליל. אם תרצו, היא לקוחה ישר מתורת המשחקים, ומזכירה דילמת אסיר שבסופו של דבר המאמן מעדיף לקחת את האופציה שבה הוא ממזער את הסיכוי שלו להדפק כביכול, גם אם למעשה הוא מגדיל אותו.
זה לא פלא, אם כן, שהמאמן שעושה הפוך מכך הרבה פעמים הוא ביליצ'ק – מאמן שכל הקטע של אמוציות רחוק ממנו (ולראיה, תראו אותו אחרי החטאת הפילד גול של קנדיף, הוא נראה לא שייך לגמרי)

AVG. Joe 23 בינואר 2012

סוף-סוף נגמר.
בתור ניינר ותיק (המשחק הראשון שראיתי היה בשנת 1982 הניינרס נגד הבנגאלס בס"ב- הלכתי עם הצבע של המדים ועם הקסם של להגיד סן-פרנסיסקו).
אפשר לנצח עם אלכס סמית'. אפילו 13 משחקים בעונה הסדירה וגם אפילו נצחון אפי בדיביזיונאלס, אבל כנראה שאי אפשר להיות אלוף. ובטח שלו אלוף במסורת של הניינרס.
אתמול, המשחק היה באמת כל כך צמוד, וההפסד נבע ישירות מהמאזן של איבודי הכדור (0-2 לג'יאנטס). מעניין מה יהיה עם הקריירה של הוויליאמס הזה? עד שרבים עלולים לומר, ואללה האלכס הזה לא רע..אולי אם דילייני ווקר היה תופס את הכדור ההוא אז…
אז זהו, שלא. לצערי זו הסחה מהעובדה הפשוטה שאלכס סמית' הוא ק"ב בינוני ומטה שלמרות כל הצרות קיבל מספיק הזדמנויות וכעת גם אחרי ההצלחה העונה הוא ככל הנראה יקבל עוד שנה (…אילולי הקיק רטרנר היה יותר…וגומר.) אולם כל זה מהווה מעין הסחה לכך שאת מגרעות של סמית' אי אפשר ממש לתקן. לו אני מנהל את הניינרס הייתי מנסה לנצל את העונה הטובה של סמית' ומנסה למכור אותו (אולי למטומטמים מהעבר השני של המפרץ…
אולי נקודה שמקלה היא העובדה הפשוטה שאין, פשוט אין לניינרס רסיברים. במשחק מול הג'יאנטס סך כל התפיסות של הרסיברים היו 1 ל 3 יארד (קרבטרי – שבאיזו שלב במשחק הארבואו הוציא צו חיפוש עבורו)

יונתן מהתנינים 23 בינואר 2012

היתה עונה מדהימה ולי כואב רק בגלל שהמשחק נגמר צמוד,
מי היה מאמין בתחילת העונה שהפוסט הזה יהיה כל כך נכון ואנו נגיע כל כך רחוק..
אמנם אלכס הוא לא מטובי הקב בליגה אבל עדיין היינו כל כך קרובים,
נפגש בעונה הבאה!

Avg. Joe 23 בינואר 2012

הדבר הטוב שכן קרה הוא שהניינרס הפכו את עצמם לקונטנדורים, עובדה שיכולה לחזק את המשיכה שלהם לשחקנים ולתת בוסט מורלי לנשארים.
קודם כל ק"ב חדש; הספקולציות רבות: מניננג הבכור, מאט פלין מגרין-ביי, מאט מור מהדולפינס.
ןמייד אחר-כך פוזשיין רסיבר ברמה מישהוא בקליבר של וינסנט ג'קסון ואולי אפילו סנטוניו הולמס.

גיל 23 בינואר 2012

תעזבו את הפנטזיות על מאנינג. הוא לא יגיע לסן פרנסיסקו, בטח לא השנה. אם מאנינג בריא הוא ישחק בקולטס.

דורפן 23 בינואר 2012

כל ההתנהלות של הקולטס מרמזת על כך שהם החליטו ללכת על אנדרו לאק. הם פיטרו את כל הצוות שעבד סביב מאנינג.

הרבאו לא יביא את מאנינג כי הוא ירצה מישהו צעיר. פייטון ישחק לדעתי בג'טס

גיל 23 בינואר 2012

הם בוודאי יקחו את לאק בדראפט אבל זה לא אומר שהוא צריך לשחק מהשנה הראשונה.

להפך, אני דווקא מפרש את ההתנהלות שלהם אחרת. אירסי פיטר את פוליאן בגלל שהוא נשמע פחות נאמן למאנינג. הבעלים מאוד קשור למאנינג וכבר הצהיר שאם הוא בריא הוא ישחק שם. השאלה המרכזית היא עד כמה בריא הוא יהיה בעוד חודש וקצת כשהם צריכים להחליט אם לתת לו 28 מיליון או להפוך אותו לשחקן חופשי.

דורפן 23 בינואר 2012

אני לא חושב שקבוצה של 14-2 (אחרי ששכנעת אותי שלא היה טנקינג) יכולה להרשות לעצמה את הלוקסוס של לאק על הספסל במשכורת ענק מחכה שמאנינג יפרוש. זה לא מקרה רודג'רס ופארב. הם צריכים את הכסף או את מה שיקבלו בטרייד.

עכשיו מבחינת מאנינג ברור שציבורית הוא אומר שהוא רוצה להיות בקולטס. אבל מבחינה מעשית בגילו האם הוא מאמין שהוא ייקח מועדון של 14-2 עם מאמן חדש ויעשה ממנו קונטנדר? הרי בדבר אחד צודקים פה: אם הוא יבוא לניינרס יש לו סיכוי סביר לשחק שוב בסופרבול. יותר טוב מאשר בקולטס.

גיל 23 בינואר 2012

אני לא חושב שהם יחכו עם לאק עד שמאנינג יפרוש אבל מה רע בזה שהוא ישב על הספסל שנה או שנתיים? דווקא ההסכם החדש מאפשר את זה כי לאק ירוויח הרבה פחות. אני חושב שלאק יכול להיות תעודת ביטוח מצוינת כי באמת אף אחד לא יודע איך מאנינג יחזור, ואז אם מאנינג יראה אי יציבות או לא יוכל לשחק יש לך מחליף מיידי. אם מאנינג חוזר לרמה הגבוהה ביותר אז תהיה להם חתיכת דילמה אבל לפחות ידחו אותה בשנה.

לפי מה שאני שומע, מאנינג אומר שאו שהוא ישחק בקולטס או שהוא לא ישחק בכלל. אני באמת לא יודע עד כמה זה נכון.

רועי מונדר 23 בינואר 2012

מה הקטע של הארכה לא כל כך הבנתי הייתי חצי רדום.
מה היו התנאים שם? באיזה מקרה הניינרס היו מקבלים סיכוי להגיב בהתק]ת נגד לאחר שער בבעיטה או טאצ' דאון?
מקווה שהשאלה מובנת כי לא כל כך הבנתי מה השופט הסביר. הייתי מסטול קצת.

דורפן 23 בינואר 2012

בהארכה בפלייאוף מנצח מי שמבקיע ראשון. אלא אם ההתקפה מבקיעה בהתקפה הראשונה שער שדה ואז ליריבה יש הזדמנות להתחיל במהלך משלה. זה לא קרה בשתי ההארכות הראשונות בפליאוף הזה – דנבר השיגה טאצ'דאון ואתמול הכדור עבר ידיים מספר פעמים עד שהג'יאנטס ניצחו

גיל 23 בינואר 2012

זה לא רק אתה מסטול אלא חוק מפגר ביותר. רוצים לתת לשתי הקבוצות הזדמנות? אז בבקשה, תתנו להם לפחות פוזישן אחד בלי קשר לאיך הקבוצה השנייה הבקיעה. זה חוק מאוד מסורבל ועוד רק עבור הפלייאוף.

טל 25 בינואר 2012

שאלה נוספת למומחים:

האם בפוטבול קיימת בדאון הרביעי חובה ללכת למהלך שאתה לכאורה הולך אליו (בעיטה או מסירה). כלומר, האם מותר לך ללכת כאילו לבעיטה ובעצם למסור או לרוץ?

בהנחה שניתן "לרמות" את היריב, האם יש שחקנים שמסוגלים לבצע ברמה גבוהה גם מסירה וגם בעיטה? והאם מהלך כזה נוסה אי פעם ברגע מכריע?

דורפן 25 בינואר 2012

כן וכן. לא זוכר רגע הכי מכריע – נניח של עונה – אבל זה קורה לא מעט.

גיל 25 בינואר 2012

בוודאי. כל המשחק בנוי על זה שאתה מנסה "לרמות" את ההגנה ולתת לה לחשוב שאתה עושה משהו אחד ועושה משהו אחר. הקבוצה היריבה למשל לא יודעת אם אתה הולך למסור או לרוץ וזה משהו שקורה בכל מהלך. מה שאתה מתכוון אליו הוא שצפוי בסיטואציה המסוימת לבצע מהלך הגנתי, והקבוצה גם נערכת במבנה המתאים ואז לעשות מהלך התקפי. הדוגמא הכי נפוצה היא בעיטות הרחקה. לפעמים קבוצה תערך עם הספיישל טים בדאון רביעי להרחיק כדור, ואז הפאנטר ירוץ וינסה להשיג את היארדים החסרים או אפילו ימסור.

דוגמא אחרת התרחשה לפני שנתיים בסופרבול. בתחילת המשחק והמחצית קבוצות נוהגות לבעוט בעיטת הרחקה אבל ניו אורלינס עשתה אונסייד קיק וזכתה בכדור.

גיל 25 בינואר 2012

ואגב, במכללות זה קורה הרבה יותר. קבוצות כמו בויזי סטייט עושות טריקים כאלו כל הזמן.

Comments closed