ההפסד המיותר בליברפול

יונייטד דווקא די הוציאה את העוקץ מליברפול. ואז נתנה לה שתי מתנות

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

ההרכב שהוחלט שישחק עמד באופן כללי במשימה והשתלט על המשחק במידה סבירה – למרות שהוא באמת חסר קצת שחקנים התקפיים שיחתכו עניין. יונייטד הייתה יותר טובה ההפסד הגיע בגלל שתי טעויות הגנתיות שלא הייתה להן שום סיבה הגיונית. של דויד דה חיאה בשער הראשון ופטריס אברה בחצי השני. אבל זה מעלה שאלה על הימור שעושה פרגוסון כרגע כששוק ההעברות עדיין פתוח.

ההחלטה להחזיר מפרישה את סקולס היא בעקיפין החלטה שיונייטד נותנת אמון בתום קלברלי ומחכה לו והוא אמור לחזור עוד חודש. ובינתיים, טפו טפו, סקולס ייצב את העניינים. זו החלטה שההגיון שלה ברור – אם תוכיח את עצמה ואם לא. ההחלטה לא להתחזק בהגנה יותר מסוכנת. זו לא אשמת אף אחד שיונייטד הגיעה למשחק הזה בלי וידיץ', בלי פרדיננד ובלי פיל ג'ונס. אבל זו מציאות החיים כבר תקופה ארוכה מאד. זו לא "מכת פציעות בהגנה". זה שהתפקיד בליגה האנגלית גובה הרבה מאד פציעות.

דלגליש באמת הימר כשהחליט לא לפתוח עם קויט ובלאמי. אבל כשהגיע לרבע השעה האחרונה בשוויון, סקולס יצא בגלל עייפות ושני החלוצים החמים שלו נכנסו מול הגנה עייפה, ההימור שלו השתלם.

לפחות יונייטד גילתה מי השוער שלה.

וזה נכתב לפני המשחק:

שני המשחקים באנפילד בעידן דלגליש היו לא טובים ליונייטד. תבוסה בליגה בשנה שעברה ותיקו ממוזל העונה. אני לא חושב שיש ליונייטד דרך למנוע מליברפול לכפות את המשחק שהיא מעוניינת בו היום. שזה משחק מאד פיזי. דלגליש בחר קישור מאד מורחב בלי שני חלוצים – קוייט ובלאמי – שגם היו מצויינים נגד סיטי באמצע השבוע וגם הכוחנות והפעלתנות שלהם תמיד עשו צרות גדולות ליונייטד. צרות במגרש אבל לא בטבלה יש לציין.

אבל היום אין טבלה. יש משחק גביע שהוא משחק העונה של ליברפול שנמצאת לפחות באיזו תנופה מורלית אחרי העליה לגמר גביע הליגה. לא מפתיע אותי שפרגוסון בחר קישור מורחב עם גיגס וסקולס בכדי לתת ליונייטד בסיס מוצק. אבל וולבק לבד בחוד, רוני אפילו לא על הספסל והוא לא מסכן גם את פרדיננד וג'ונס ונאני. כל זה אחרי שאמר שזו הייתה ונשארה היריבות הגדולה ביותר. איזה קשוח ואיזה נעליים, גדול הפרגמטיסטים!

זו הריאליה: עבור יונייטד זה לא משחק העונה ולוח המשחקים בליגה קשה.

זה באזר בפייסבוק

יומן הנרגן / יואב בורוביץ': ימים בינוניים מאוד לכדורסל
נא לא לשכוח בכניסה לאצטדיון

172 Comments

אביעד 28 בינואר 2012

זה לא עניין של פרגמטיזם. נאני, ג'ונס ורוני יצאו עם פציעות מהמשחק מול ארסנל. אפשר היה לשחק עם שני חלוצים, אבל כנראה שקישור שכולל את סקולס או גיגס לא יכול להשתלט על מרכז המגרש מול ליברפול. אנחנו בהרכב הכי סביר שקופת החולים מאפשרת.

אמיר 28 בינואר 2012

עם כל הכבוד לגביע אכן חכם ונכון להסתכל קדימה על הליגה שם המאבק עוד ארוך וצריך לשמר כל טיפת אנרגיה וזמן החלמה לפצועים.
בעיקרון אני אף פעם לא אהבתי לראות את הינייטד עולה עם חלוץ בודד ולא משנה מה העיתוי,חלוצים גדולים מוולבק לא הצליחו לגבור לבדם על הגנה ואני מקווה שיש חלות כלשהו נוסף בריא שיכול לתת לו שם תמיכה….

שחר 28 בינואר 2012

אביעד אהבתי את המשפט האחרון
אנחנו בהרכב הכי סביר שקופת החולים מאפשרת

אריק 28 בינואר 2012

פוגבה ישחק היום

תומר חרוב 28 בינואר 2012

לא מובן הויתור של דלגליש על קאוט, שחקן שכמעט תמיד עושה צרות ליונייטד.  

תומר חרוב 28 בינואר 2012

don't want to say I told u so but….

אריק 28 בינואר 2012

דה חאה עלה כבר באלופות. עלה במקום הראשון. יעלה גם בגביע

אמיר 28 בינואר 2012

מודע שחשבתי שקניית דה חאה היא מצוינת אבל לאחר חצי שנה אני מבין
שהטעות של הסקאוטים ושל פרגי היתה שהם ראו אותו משחק
בליגה כמו הספרדית, שהיא לא פיזית ורוב הכדורים לא הולכים בגובה
כמו באנגליה.
אז כנראה שנפלו איתו ועכשיו פרגי צריך לחשוב איך יוצאים מהמצב
הזה לקראת השנים הבאות למרות ההפסד הכספי. גם הבאת השוער המחליף היתה החלטה מאוד בינונית, ובכלל לאחר שבפעם הקודמת אחרי עזיבתו של שמיכאל לקח כמה שנים טובות עד שמצאו שוער כמו ואן דר סאר שיכול לעמוד בלחץ של היונייטד חשבתי שפרגי יעשה קצת יותר חושבים בנידון ויביא מישהו שיותר דומה לבופון ולא לדה חאה.

אמיר 28 בינואר 2012

אמיר שלום,

ביקשתי ממך כבר לפני כמה שבועות לשנות את השם בו אתה מגיב או להוסיף לו תוספת כלשהי.
אני מגיב תחת השם אמיר כאן באתר כבר כמה שנים ולא נראה לי שטוב לשנינו להשתמש באותו השם לתגוגובות שלנו.
תודה

אמיר

ניינר 28 בינואר 2012

אפשר כבר לסכם סופית שיונייטד זרקה עשרים ומשהו מיליון יורו לפח?

אריק 28 בינואר 2012

סקולס. שישים אחוז פוזישן

ליבר מהאייפון 28 בינואר 2012

אם ליברפול נראית ככה במשחק העונה שלה באנפילד נגד חצי יונייטד אז מצבה קשה משחשבתי.

רועי שהגיע אחר-כך 28 בינואר 2012

אני מסכים עם הביקורת על דה חאה. אני חושב שתקופת החסד שלו נגמרה, וכבר די ברור ששוער גדול הוא לא. לכל היותר שוער סביר עם משחקים טובים פה ושם. לא מספיק.
ואברה, סוף סוף, משחק כמו שצריך. בינתיים.

lbk 28 בינואר 2012

שריקת הסיום.עצבים.
1. יונייטד נראית כמו הקפטן שלה – לוזרית! אברה מגן גרוע שלא מבצע בכלל הגנה. הכי מרגיז שהוא מבצע גם טעויות של חוסר ריכוז וחוסר מחוייבות, רפאל בדיוק ההיפך, נלחם ועושה הכל כדי להוכיח את עצמו
2. כפי שבארטז הטביע מושג – להתברטז, איך נקרא למושג דה חאה – להתדחאה?? שוער רע!!!!(כל התארים העונה הולכים לפח במשחקים שבהם הוא פותח וזוהי תהיה עונה נדירה ללא תארים)

אביעד 28 בינואר 2012

בליברפול משחק פפה ריינה. שוער שבא מהליגה הספרדית, עשה לא מעט שטויות בהתחלה, בייחוד בכדורי הגובה. עכשיו הוא אחד השוערים הטובים בליגה ועדיין עושה שטויות מדי פעם בכדורי גובה. לתת לשוער בן 21 חצי שנה להסתגל לליגה חדשה, בקבוצה עם כ"כ הרבה לחץ ואז לשפוט אותו זה לא "סבלנות".

סימנטוב 28 בינואר 2012

מסכים… סבלנות

אבו ציצריטה מהבלקברי 28 בינואר 2012

יותר קל להיות סבלני בליברפול שם הטעויות ממילא לא עולות בתואר…

תומר ש 28 בינואר 2012

נמאס כבר להפסיד לקבוצה הגרועה הזאת

יואב 28 בינואר 2012

האכזבה מההפסד היא בעיקר כי יונייטד נתנה את אחת המחציות הטובות ביותר שלה באנפילד(כולל בנצחונות) שאני זוכר. משוחרר, סבלני, חכם.
היה צפוי שליברפול(ובעזרת החילופים) תפעיל לחץ לקראת הסוף ואברה(שהגנתית רחוק משיאו כבר שנתיים) נתן להם את החור הדרוש.
סקולסי, קאריק וגיגסי שלטו במתרחש ובסיטואציה שגם תיקו טוב ליונייטד, אולי ההחלפה של סקולסי היתה מעט פזיזה.

יואב 28 בינואר 2012

נ.ב
המסקנות המוחלטות על דה חאה מוקדמות מידי.כרגע, הוא לא שוער פותח ביונייטד על פי יכולתו אבל גם לא חשבתי שתוך חצי שנה הוא כבר ישתלב מושלם בכדורגל האנגלי וישכיח את אדווין.

אריק 28 בינואר 2012

יותר טוב בלי גביע. העיקר שלא יהיה משחק חוזר. אם דה חאה יפתח נגד אייאקס נוכל להתמקד בליגה, שזה מספיק מבחינתי השנה.

רועי שהגיע אחר-כך 28 בינואר 2012

אביעד, זה נובע מהחשיבות של תפקיד השוער. אין מי שיתקן את הטעויות שלו, והטעויות שלו עולות ליונייטד ביותר מדי. עברה קצת יותר מחצי עונה, והוא פשוט לא מתאים. לינדגארד עושה עבודה הרבה יותר טובה, ודה חאה צריך לעשות את ההתרגלות שלו לכדורגל האנגלי מהספסל, כנראה.

המשחק הזה הוא מהמשחקים שמלמדים משהו על חשיבותם של חילופים. החילוף של סקולס היה הסוף של יונייטד (ואני מניח שהוא נבע מזה שלסקולס נגמר האוויר). סקולס יצא, יונייטד איבדה את מרכז השדה לחלוטין, והמחליף שעלה מהעבר השני הצליח לנצח את המשחק.

ואחרי כל זה, משחק נהדר. נהניתי מהצפיה בו כמו שמזמן לא נהניתי ממשחק של יונייטד.

אריק 28 בינואר 2012

למה להכניס את הרננדז ולא את פוגבה?

אביעד 28 בינואר 2012

למה באמת להכניס חלוץ מוכח ולא קשר חסר ניסיון לחלוטין. מה הבסיס למחשבה שפוגבה יכול להשתלט כרגע על משחק חוץ באנפילד?

סימנטוב 28 בינואר 2012

יאללה שיעלו את ברמבי וזהו

אריק 28 בינואר 2012

סתם אביעד מיו מחשבה שאת הקשר המרכזי והכי טוב שלך על המגרש כדאי להחליף בקשר ולא לוותא על האמצע וההמשך הבלתי נמנע – על המשחק.

דורפן 28 בינואר 2012

אריק -שכחת להזכיר שגם בשבוע שעבר פרגוסון טעה בצורה דומה כשהחליף מגן בקשר התקפי.

והשער של ליברפול אכן נבע מהשליטה שלה במרכז השדה. משחק מסירות סבלני, הנעת כדור, בניית המהלך ומסירה חכמה פנימה.

ובמלים אחרות: לפעמים מפסידים כי מפסידים. לא כי הכינו תכנית לא טובה. לפעמים צריך לקבל הפסד.

אריק 28 בינואר 2012

מה הקשר בין רפאל לסקולס? כשאתה מוציא קשר מרכזי ומכניס חלוץ במשחק שאתה טוב יותר בו אתה מזמין הפסד מיותר. הגול הגיע כי נתנו לקבוצה העצובה הזאת בכלל להחזיק בכדור מה שלא קרה במחצית הראשונה.

דורפן 28 בינואר 2012

אני תוהה מאיפה הבטחון העצום שלך בפוגבה. שחקן שעוד לא עשה דבר בכדורגל – כך שאתה כבר נותן לו להחזיק את האמצע במשחק קריטי באנפילד במקום להכניס שחקן שבמקרה הבקיע בשני המשחקים האחרונים שלו שם.

אריק 28 בינואר 2012

זה לא העניין עם פוגבה. שאגב אם היה מניה נסחרת הייתי קונה ואני חושב שתהיה תשואה מאוד יפה. זה העניין של המערך. מצידי שיהיה ניר ביטון (כל דבר חוץ מגיבסון)

אביעד 28 בינואר 2012

ונניח שפוגבה נכנס ולא מתמודד היטב עם המצב. אז גם איבדת את המערך וגם את האופציה להתקיף.

דורפן 28 בינואר 2012

חוץ מזה שליד השם שלו כתוב MF והוא נראה מעולה בקליפ מטושטש ביו-טיוב נגד הרזרבות של וויגן – יש עוד הוכחות שפוגבה משתלט על משחקים באנפילד?

Danny - Long Island 28 בינואר 2012

Like

יואב 28 בינואר 2012

אין נכון יותר מהמשפט האחרון שלך.בטח עם כל החיסורים בהרכב. הפועה טובה מאד.
ועכשיו לליגה…

יואב 28 בינואר 2012

הופעה

אביעד 28 בינואר 2012

משפט המפתח שלך הוא כנראה "עברה קצת יותר מחצי עונה, והוא פשוט לא מתאים".
תחשוב על זה. שוער ספרדי בן 21, הוא לא רגיל לסגנון משחק בו מגביהים הרבה ולוחצים על השוער באופן פיזי בכדורי הגובה. עברה חצי שנה וכבר הוא "גמור"?
אין בעיה שיישב על הספסל בזמן ההתאקלמות, אבל הוא כן צריך לשחק מדי פעם.

רועי שהגיע אחר-כך 28 בינואר 2012

יכול להיות שהוא צריך לשחק במקום אחר. אם העתיד שלו ביונייטד אבל נכון לעכשיו הוא לא מספיק טוב בשביל להתגלח על הזקן של פרגוסון, צריך להשאיל אותו לעונה-שתיים, אולי אפילו שלוש. כשוער, אמורות להיות לו עוד מספיק שנים לפניו כדי שזה ישתלם. אגב, אני מתחיל לחשוב שלדה חיאה יש אינטרס לא פחות גדול בהשאלה כזו מאשר ליונייטד. אם לינדגארד ישתלט על עמדת השוער הראשון, דה חאה עוד ימצא את עצמו בתור מי שהגיע ליונייטד כדי להחליף את קושאק, ולא בתור מי שהגיע להחליף את ואן דר סאר.
ועוד משהו לגבי הצורך להתרגל לסגנון חדש: אני מסכים עם כל מילה, אלא שכל פעם שמעלים את הטיעון הזה, מרמזים על כשל משמעותי במערך הסקאוטינג של יונייטד. דה חאה לא הגיע כדי להתחשל ולהיות שוער העתיד. הוא הגיע כדי להיות שוער ההווה. כשמחפשים שוער הווה, צריך לחפש מישהו שיכול להשתלב מהר. בנקודה הזו, יונייטד טעתה.

אביעד 28 בינואר 2012

יכול להיות שהשאלה היא הפיתרון. אבל לסמן אותו כפלופ כבר עכשיו זו הגזמה.
לגבי ההסתגלות – טרם ראיתי מערך סקאוטינג שיכול לקבוע כיצד שחקן יסתגל למדינה חדשה או עיר חדשה או סגנון חדש. איך בדיוק אפשר לקבוע את זה מראש?

טל 29 בינואר 2012

אביעד,

צר אבל זו שטות. מה, בספרד לא מגביהים קרנות? בספרד אין בלמים של יותר ממטר ותשעים שעולים לאותן קרנות?

הטיעון על הבדלי סגנון רלבנטי למשחק בסטוק, לא לכדור קרן ספציפי שמוגבה באנפילד.

הבעיה של דה חאה היא לא שהוא לא מתאים, אלא שהוא צעיר מידי. אתלטיקו זו אומנם מועדון לחוץ מאד, אבל לא עבורו ספציפית (כשחקן בית שהתחיל את העונה כשוער שלישי והפך מיד לגיבור האוהדים). גם הסיטואציה שבה אתה מותקף הרבה לבין מצב שבו אתה צריך לעשות שלוש-ארבע עצירות במששק, שונה מאד.

מקצועית, ברור שהוא יכול להתאושש, אבל אחרי שהוא מתוייג כ"פלופ" בתודעה, יהיה לו קשה מאד.

ליאב 28 בינואר 2012

עונה מדכאת. העונה הזו איננה ברורה ומסתמנת כאחת הבלתי יציבות בעשור האחרון מבחינת יונייטד. תחילת העונה היתה מופלאה עם הצגות נהדרות וניצול מקסימלי של שחקנים צעירים. בהינתן העובדה שכובד המשקל נופל על הליגה כעת (גביע אירופה לא באמת מעניין את פרגי), אז העונה יכולה להתברר ככישלון צרוב והמועד לחקיקתו של משפט זה ייתכן ויהיה עוד לפני הדרבי. הרכש לא מספיק טוב והפציעות הוציאו את האוויר. לגבי דה חאה, אני רואה פוטנציאל – זה לא מסימו טאיבי או מארק בוסניץ'.. הילד בן 21 ועתידו, ויש לו עתיד, עוד לפניו. ההגנה הצעירה שלפניו היא זו שהופכת את הקו האחורי של יונייטד לכל כך שברירי.

יאיר אלון 28 בינואר 2012

מאן יו השנה היא קבוצה חלשה להחריד. הדוגמא הטובה ביותר להחלשות קבוצות הצמרת בפרמייר ליג ביחס לשנים האחרונות.

את דה חאה הייתי שולח ל-3 שנים התחשלות בלסטר סיטי.
ואברה הגיע הזמן שילך קיבינימט, הוא פשוט כ"כ גרוע!

lbk 28 בינואר 2012

הוא לא רק גרוע, הוא גם מזלזל בעמדה שלו, תמיד זונח אותה ויוצר חורים.
בקשר למה שרונן כתב, על ההגנה הצעירה – ההגנה הצעירה היתה מצויינת היום, ה"מגן הוותיק" שתמיד פותח היה בדיחה, כמו בשער המשחקים העונה

בני תבורי 28 בינואר 2012

יאיר,
אני מבין שמבחינתך היה עדיף שאברה יקבל שמונה משחקים בחוץ ולא סוארז…?

אריק 28 בינואר 2012

מאן יו (מאניור) זה כינוי גנאי ליונייטד… למה אוהדים שלה בארץ משתמשים בו

אביעד 28 בינואר 2012

רונן, האמת היא שעל משמעות ומניעי ההחלטה להחזיר את סקולס ולא לרכוש קשר חדש נגלה רק בקיץ. הסבר אלטרנטיבי – פרגוסון סימן קשר בו הוא מעוניין, רק שאין אפשרות להביאו כרגע. אז מחזירים את סקולס כי צריך עוד קשר כרגע.
ההחלטה שלא להביא בלם אומרת שאו שביונייטד מאמינים שוידיץ' ופרדיננד לא גמורים. כי בסגל מלא, יש לנו 5 בלמים. או שמתכננים על מישהו, רק שאי אפשר להביא אותו עכשיו.

גיל מזימבבואה 28 בינואר 2012

יש פה כמה אוהדי פח, מה קרה בסה"כ הפסדנו לליברפול שבאנפילד היא בכלל לא רעה. לא היינו נחותים ולפעמים אף יותר טובים ועוד עם מי? עם ה"בית לקשיש" של קיבוץ בית אורן.
לכל מי ששכח, רק לפני שבוע בארסנל אברה היה אחד הטובים, אז חטפנו גול באשמתו בשביל זה כבר לזרוק אותו את העונה ואת כל השנים היפות?
אוהדים צריכים ויכולים להביע ביקורת אבל את המסקנות אני אישית תמיד מעדיף שפרגסון יקבל ולא איזה…(לא רוצה להגיד מה)

אדם 28 בינואר 2012

צודק. לאנשים פשוט אין פרופורציות בחיים, בעיות יש ביפן עם צונאמי וכל מיני אסונות טבע, אברה נתן משחק לא טוב אז אותו צריכים לזרוק, דה חאה הצעיר עשה שטות- ישר לקטול, יונייטד עוברת עונה בלי תואר וזה ישר סוף העולם. אפשר לתת קצת יותר קרדיט לקבוצה עם 272 פצועים, שנמצאת כבר 3 שנים בתהליך של שילוב צעירים לקראת בניית הקבוצה הרביעית הגדולה של פרגי וכל זאת כשהיא עדיין 3 נקודות מקבוצה שקנתה שחקנים בתקציב ששווה לגודל הגירעון של מדינות האיחוד האירופאי. סר אלכס פרגוסון יודע מה הוא עושה, מתי תתחילו לשפוט את הקבוצה מנקודת מבט תקופתית ולא נקודתית ? תודה לאל שאני לא אוהד של צ'לסי למשל, ששופכת 70 מיליון ליש"ט בחלון ההעברות בינואר בשביל לשים פלסטרים על מחדלים של כמה שנים… לא כך בונים קבוצה, הדרך של פרגי היא הדרך.

נגבי מצוי 28 בינואר 2012

גם נגד סיטי בגביע הוא היה טוב… אנשים פה צריכים לנשום עמוק ולהירגע. גם אני מאוכזב מההדחה אבל זה מה יש. ועוד יש ליגה מקומית ואירופית. שזה התואר היחיד שאין לסר עדיין. אז נראה…

יואב 28 בינואר 2012

ואולי טוב לנו בעקיפין הריצה של ליברפול בגביעים שתשמר שם את האשלייה שהכל טוב(קראגר קשר במשחק בית? ייה רייט).בינוניות אול אובר דה פלייס.

יוסי מזרחי 28 בינואר 2012

יש סוגים שונים של הפסדים. אחד מהם, הוא הפסד מעליב.כמו זה של היום, מנקודת מבטי.

.כולם כאן נופלים על דה חאה. הוא אכן אשם בגול הראשון אבל מישהו נתן לו לשחק היום מול קבוצה שכל מה שיש לה למכור, זה הגבהות ומשחק פיזי וכאשר השוער השני נותן כרגע מענה טוב לדברים. וכשנותנים מתנות יש מי שיודע לקחת.
.
אני עדיין חושב, שדה חאה לא סיים את דרכו בקבוצה והוא יתן מענה טוב לשנים, עם צבירת נסיון.
.
עכשיו, יהיו מי שיכתבו ויסבירו לי עד כמה אני שטחי ולא מבין ואולי גם אוהד של הצלחות ועוד פנינים. אני במידה מסוימת שומע כך בבלוג לא מעט פעמים. אבל,מה לעשות, כשאני רואה את הבלם המוביל שלנו גומר את העונה חדשיים לפני מועד ההעברות,ואת הבלם השני נותן בערך חצי עונה,הכי טוב שהוא יכול אבל חצי זמן, וכשבלם העתיד סובל גם הוא מפציעות חוזרות ובכל מקרה הוא לא עמוד תווך, אני בהבנתי הדלה,חושב שיונייטד היתה צריכה להביא חיזוק לעמדה זו כי המציאות הנוכחית היא בעייתית ושטיעון שאולי סימנו מישהו אבל רק לעונה הבאה והיום רק מקווים לטוב, אבל זה לא קורה,אז חוץ מהתממשות סיכונים של אבדן תארים והכסף שנגזר מהם ושהולך לאיבוד,אין כאן כלום ואני לא קורה לזה הימור אלא קלות דעת (לקח לי חצי שעה למצא מונח מתאים).
צלסי הביאו את קייהיל,כי נוצר אצלם צורך דחוף, ומי שחושב שהם לא יחפשו בלם נוסף אולי טוב יותר בסוף העונה לא מבין כלום.וזו רק דוגמא.
.
אברה השתפר באחרונה, אבל הוא רחוק משיאו והופך להיות לא סביר.מחליף יעלה כסף שיתווסף לרכישות אחרות שהקבוצה נזקקת להם ואזמה יקרה? יעשו סדר עדיפויות. ואנחנו? עוקבים אחרי מחליף פוטנציאלי.
על הקישור לא נדבר. ראינו מה קרה כשפול סקולס יצא. מחכים לקלברלי? טוב שלא מחכים למוריסון.

מותר לשאול, למה לשם שמיים ממשיכים להחזיק את ברבטוב, אם גם היום הוא לא משחק? לא חבל על הכסף? לא.
ומה יספרו לנו מספרי הסיפורים ורואי הניסתרות? שהיינו טובים מליברפול?, מליברפול!! איזה עלבון.
.
ומאחר וחיצי הביקורת מתרכזים בכתובת אחת אני רוצה לחזור ולהגיד, שאני קונה את החבילה השלמה יחד בלי היסוסים.את הרע עם הטוב,מבלי לירוק לבאר שממנה אנחנו שותים שנות דור ובלי להסתתר ועם להיישיר מבט למציאות. זו הכלה ואין בילתה.

אדם 28 בינואר 2012

יוסי- דיברנו על זה לפני, לא קונים שחקנים בתור פלסטר… למה לקנות בלם שיהפוך לבלם מס' 6 מתי שכולם יהיו כשירים ?

צ'לסי שמה 50 מיליון על טורס – מה התרומה שלו בשנה שלמה? 6 גולים..
ליברפול שמה 35 מיליון על קארול, מה התרומה שלו בשנה שלמה? 5 גולים..

אפילו יונייטד כשהביאה את לורן בלאן (אומנם לא בינואר) אבל ממש בסוף חלון ההעברות של הקיץ כדי למלא את מקומו של סתאם חוסר התיאום בהגנה גרם להרבה גולים שטותיים בהתחלה..

אני אישית לא חושב שגארי קייהיל הוא כזה בלם WOW.. צ'יצ'ריטו עשה ממנו צחוק במשחק החוץ מול בולטון. אם קלברלי היה כשיר בינואר הבקשה לקשר מרכזי לא הייתה עולה בכלל.

יוסי מזרחי 28 בינואר 2012

אדם יקירי.
1. לא נהיה עם חמשת הבלמים הנוכחים בסוך העונה.נפגש ונדון בזה בעוד כמה חודשים. הצרה היא שלא נהיה עם תוארים והכנסות שסיכויי השגתם היו יותר מטובים וזה כנגזרת ישירה ממשבר הבלמים.
2. קייהיל כמשל לפתרון בעיה ברגע נתון.
3. טורס וקארול, נרכשו בארבע השעות האחרונות של חלון העברות וכך זה נראה. לנו לצורך דוגמא זו היה מספיק זמן כדי להערך.
4. מה שמרגיז אותי היא התפיסה אצל חלק מהכותבים, שהכל בסדר ומה שקורה הן תקלות מקריות.מה שקורה זה יותר מתקלות מקריות.

lbk 28 בינואר 2012

יוסי אתה צודק ומה שרונן כתב כאן אחרי התבוסה לסיטי היה הכי נכון – לקבוצה הנוכחית אין רוח לחימה ואופי שמתאים לקבוצה שנקראת מנצ'סטר יונייטד. ב-20 השנה האחרונות מעולם לא היה לקבוצה סגל שמבחינת שחקנים הוא הטוב באירופה, אפילו לפעמים לא בין ה-10 הטובות אבל מבחינת רוח לחימה, נחישות והרצון לנצח אין על הקבוצה הזאת! כפי שכתבתי קודם – הקבוצה הנוכחית נראית כמו הקפטן שלה, קבוצה ללא נחישות שמוותרת בקלות וחוטפת שערים בקלות רבה, הרבה יותר מידי.
אחרי שקוראים את התגובות כאן עולה הרגשה שכולם חוששים מזה שפרגוסון סומך על השחקנים הלא נכונים ולא מחזק איפה שצריך, גם אם יש בעיה כלכלית.
אין הצדקה שאברה יפתח בכל משחק, בעצם אין הצדקה לכך שהוא יפתח בכלל והענקת סרט הקפטן לבדיחה הזאת היא טעות פטאלית של פרגוסון

אדם 28 בינואר 2012

ושניכם תצאו מה זה פראיירים בסוף העונה כשיונייטד תיקח עוד אליפות. מצחיק שהסגל "חסר רוח הלחימה" הזה של יונייטד עדיין מחזיק אותה 3 נקודות מסיטי ועוד הוביל אותה שנה לפני לגמר האלופות ולאליפות מס' 19. סלחו לי, אתם מבינים יותר מפרגוסון? אתם יודעים משהו לגבי המושג שנקרא פוטנציאל? אתם בכלל אוהדים של יונייטד ושל הדרך שלה? אנחנו לא מילאן או ריאל מדריד שנקנה שחקנים שלמים, זו הדרך של ריאל ומילאן וליונייטד יש את הדרך שלה. מצחיק שמתייחסים לעונה כזו מבחינת אסון קולוסאלי כשרק מסתכלים על צ'לסי או ליברפול ששמו הרבה יותר כסף על רכש בשנה האחרונה, שלא לדבר על 5 השנים האחרונות, לא איבדו שחקנים משמעותיים כמו שיונייטד אבדה, ולא גידלו דור חדש כמו שיונייטד עשתה ותראו או איזה הבדל. יודעים מה? תתחילו לאהוד את סיטי, שם תשיגו חיזוק לכל עמדה שתרצו.

יואבי 28 בינואר 2012

דורפן,הגנון שלך יוצא משליטה.. אולי פוסט מלטף על זה שמותר לפעמים להפסיד באנפילד יעזור.

גיל 28 בינואר 2012

אני לא מבין את אלו שמבקרים את דה חאה. מילא זה שמדובר רק על כמה חודשים של הסתגלות לליגה חדשה לגמרי, אבל העובדה שאין לפניו הגנה ויש עליו לחץ מתמיד היא לא באשמתו. אם הייתה הגנה כמו לפני שנה אז הוא גם היה יותר טוב. נכון שהוא עושה פה ושם טעויות אבל יש כל כך הרבה מהלכים של אחד על אחד והוא מציל חלק גדול מהם. אי אפשר לצפות שהוא לבד יעצור את היריב. בנוסף, אני לא אוהב את המטוטלת שפרגוסון עושה בעמדת השוער. למעט משחקים זניחים בגביע הליגה, צריך שיהיה שוער אחד קבוע לכל המשחקים. קשה לבנות ביטחון ביו יו הזה.

אריאל ש 29 בינואר 2012

צודק לחלוטין. זה די ברור שלדה חאה יש פוטנציאל להיות שוער נהדר. הוא צריך להתחזק, לשפר את הביטחון העצמי ואת התאום עם ההגנה (המתחלפת) שלפניו. הבחור צריך יד מנחה וסבלנות כדי להראות את מה שהוא יודע. אני לא חושב שלשלוח אותו בהשאלה לקבוצה נחותה זה רעיון טוב. אם כבר מעלים את הרעיון הזה אז אני לא ממש יכול לזכור שוער מהדרג הגבוה שעבר בהצלחה תקופה כזו, כנראה שיש סיבה למה.

דרך אגב, עד כה אני מתרשם מלינדגרד פחות. הוא שוער טוב במתווה של טים הווארד ושל עוד כמה שוערי פרמייר ליג טובים, אבל הוא לא מי שישדרג לך את משחק ההגנה. עובדה שיונייטד לא השאירו את הווארד למרות שהוא היה סביר. לדה חאה יש פוטנציאל להיות הרבה יותר מזה.

אביעד 29 בינואר 2012

האוורד עזב כי התפרק תחת הלחץ. הוא הודה בזה בעצמו. לגבי שוער שעבר תקופת השאלה בהצלחה בקבוצה נחותה – ג'ו הארט.

אריאל ש 29 בינואר 2012

אביעד, אני מודה שלא זכרתי שג'ו הארט בילה בקבוצות קטנות יותר למטרות התחשלות, אבל אני גם לא מעריך אותו יותר מדי כשוער. הוא יעיל, עם תצוגות הרואיות פעמיים שלוש בעונה וגם עם שתיים שלוש שטויות. אין לו איזו תכונה יוצאת דופן כמו הוצאות הכדור של שמייכל או היכולת באחד על אחד, החתוליות המדהימה של פטר צ'ך בגדולתו (שכבר נשכחה מזמן), החוש המדהים לפנדלים של גארי ביילי או יכולת ניהול הגנה כמו ון דר סאר.

matipool 30 בינואר 2012

אריאל – אתה רציני לגבי הארט ?
השוער הכי טוב בליגה בהפרש גדול על הבאים אחריו .
בכושרו הנוכחי , לא יודע אם יש שוער אחר בעולם שהייתי לוקח לפניו לקבוצה שלי .

באבא ימים 28 בינואר 2012

מה שהוציא את העוקץ מהמשחק של ליברפול היה ההרכב שקני בחר למשחק. הוא עלה בהרכב האיטי ביותר של ליברפול שניתן להעלות על הדעת, הרכב שלא מאפשר לך ללחוץ או להניע כדור תחת הלחץ. עם קאוט ובלאמי זה היה נראה אחרת לגמרי. אני לא יודע אם זה היתה החלטה מחושבת של לתת ליונייטד להתרסק על הבונקר ואז להכניס את קאוט ובלאמי אבל אם כן – היא עבדה יופי. אני זוכר כמה משחקים באנפילד שנראו בדיוק ההיפך – ליברפול שולטת במרכז השדה ויוניייטד גונבת גול.

אביעד 28 בינואר 2012

רגע, אתה רוצה להגיד לי שאדם מוסיף מהירות? :)
לא יודע לגבי קאוט, אבל בלאמי שיחק 90 דקות בשני משחקים ברצף והוא בן 33. זה בטח גם היה השיקול מאחורי היציאה של ג'רארד.

באבא ימים 28 בינואר 2012

בהשוואה לקראגר:-)

גפן 28 בינואר 2012

אחד הפוסטים המצחיקים אי פעם

יואב 28 בינואר 2012

יוסי,
למה צריך להביא עוד בלם? אבנס וסמולינג עושים עבודה טובה.ריו(היה לבוש היום) וג'ונס אלו פציעות נקודתיות. הם יחזרו.
סקולסי? היה נהדר. מה קרה שהוא יצא? עדיין יצאת למתפרצות מסוכנות והמשחק הזה הלך לתיקו טוב.
בשלושת משחקי החוץ האחרונים(סיטי, ארסנל וליברפול) יונייטד שיחקה פוזיטיבי וטוב.היי, מותר גם להפסיד בכדורגל.
מספרי הסיפורים יספרו לך שלפרגי אין עונות אבודות(אם כי הן יכולות להיות שחונות) ומי שלא האמין שנאני, רונאלדו, אברה, וידיץ, בקהאם, באט, קול, סתאם ועוד רבים! אחרים יעשו את המקפצת מדרגה(מעונות 95, 98 2004-2006)לא יאמין בזה גם עכשיו.
אחרי שנים של פרגי ויונייטד, אבחנה ממעוף הציפור היא הכרחית במקום להתמקד במיקרו הרגעי.
הכי חשוב זה לדעת שתיהיה שם להתמודד על כל מה שיש גם בעונה הבאה.
ומי יכולה להגיד את זה היום? רק עוד קבוצה אחת, סיטי.

יוסי מזרחי 28 בינואר 2012

יואב.
כשווידיץ נפצע, ועל רקע הבעיות של ריו, ועם הצורך לנצל את גונס וסמולינג כמגינים וקשרים, נוצר מצב ארוך טווח של בעיה במרכז ההגנה. לכן בין היתר נראה דה חאה כמו שהוא נראה.
אז כך: או שתביא בלם מרכזי ותשלוט בכדורי גובה, (לעזזאל קיבלנו בחצי העונה 20 גולים ותבדוק כמה מהם ממרכז ההגנה) או שתביא מגן או שתביא קשר. לא נוכל לרקוד על כל החתונות ברמת האינטנסיביות שנדרשת ממנצסטר יונייטד לאחרים זה מספיק לנו לא.
ציינתי את היציאה של סקולס דווקא לציין אותו לטובה הרינ הכל התמוטט כשהוא יצא והקישור נשאר שומם.
ואין שמץ טענה אישית לאוונס או סמולינג. להיפך.
התפיסה שהכל זה כח עליון היא הטעות שתביא את הכשלון הבא.

שרבל 28 בינואר 2012

רונן אני מקווה שלא רק יונייטד גילתה מי השוער שלה אלא שגם פרגי הבין שאת וואלבק לא מחזיקים במגרש כשמתחיל לעשות שטויות

גפן 28 בינואר 2012

טוב,לא ראיתי את המשחק,אז אני אכתוב ברמת התיאוריה

זה לא עוד הפסד ליונייטד,זה הפסד משמעותי ליונייטד מכיוון ש

1 – יונייטד כבר הודחה מהצ'מפיונס,מבית קליל בשלב הבתים,במשחק הדחה מול באזל, שליונייטד תוצאת תיקו היתה מספיקה.לדעתי לא משנה איך תסתיים העונה של יונייטד בליגה,הכישלון בצ'מפיונס הוא הכי משמעותי.

2 – זה היה משחק גביע,שאין דרך חזרה ממנו.יונייטד כבר הדיחה את הקבוצה (סיטי) הכי טובה השנה באנגליה מהמפעל,ולאור הכישלון בצ'מפיונס והמצב בליגה,הגביע האנגלי יכל להיות המפלט האחרון לעונת 2011/2012

3 – הסיטי יישרו קו עם היונייטד בעזרת כסף,אבל כעת הם עושים את כל הצעדים הנכונים להתמודד גם במסגרת שפויה תקציבית.
החל מהשקעה מאסיבית בנוער ובמתקנים,וחשוב מזה,ההחתמה רק השבוע של שני מנהלים בכירים ושחקני עבר של ברצלונה,שיעמדו בראש הפרימידה הניהולית.המודל של הסיטי לעתיד ברור – בארסה.
רוצה לומר,שבניגוד לצ'לסי והבעלים הקפריזי שלה,הסיטי תהיה כל העשור הקרוב לפחות כמתמודדת לגיטימית למול היונייטד.יכול להיות שמה שהספיק ליונייטד ב 20 השנה האחרונות,לא יספיק לה ב 20 השנה הבאות.

ועדיין,גם אם יונייטד תסיים את העונה הזו עם א-פ-ס תארים לא קרה כלום!

דורפן 28 בינואר 2012

גפן – וניצחון היום או תיקו היה מונע ממועדון שהשקיע מיליארד דולר בשחקנים ליישר קו? היה מונע מסיטי להפוך לבארסה?

גם צ'לסי השקיעו במתקנים ונוער והקימו בקובהאם מרכז לתפארת והביאו את פרנק ארנסן מאיינדהובן סקאוט ראשי. נדמה לי שהמודל היה אייאקס.

ולא העלו אף אחד.

גפן 28 בינואר 2012

סעיף 3 לא קשור למשחק היום בכלל,אלא לתגבות כאן בפוסטים,ולעתיד.דוגמאות של מה שהספיק ליונייטד בעבר,לא רלוונטיות, כי בכלל לא בטוח שזה יספיק לה בעתיד.

יותר מזה,לדעתי הסיטי בעונות הקרובות יהוו מטרד עצום לא רק לליגה האנגלית,אלא גם לבארסה וריאל בצ'מפיונס.הכסף משמעותי ללא ספק,אבל הדרך המתהווה שם לא פחות.

יואב 28 בינואר 2012

גפן,
מה שהספיק ליונייטד בעבר היה ליצור קבוצות כדורגל גדולות.וזה גם מה שאמור להספיק/או לא בעתיד.

דורפן 28 בינואר 2012

יואבי – אנשים פה מכורים למוספי החגים של יום הכיפורים

יואב 28 בינואר 2012

יוסי,
ג'ונס וסמולינג נקנו בשביל זה.הם מוכשרים וצעירים.לא חושב שקניית בלם עכשיו היא הכרחית ואני בספק אם תמצא טובים מהם כרגע בשוק.הורסיטיליות שלהם(לשחק גם בעמדות אחרות אם צריך) היא יתרון.אני כן חושב שכאשר פאביו בריא,הוא צריך לתת פייט רציני יותר לאברה.זאת אולי העמדה הכי פחות רעננה שיש לנו.
אני לא טוען לכח עליון(אני חושב שפרגי איחר בקיץ מבחינת הקישור והוא מאלתר לא רע עכשיו), אני חושב שלקבוצה הזאת יש המון לאן להתקדם.ואם זה יקרה תוך כדי קרב אמיתי על האליפות(עד המחזורים האחרונים), אנחנו רק נרוויח מזה.

יואב 28 בינואר 2012

נ.ב
הכסף הגדול מגיע מהשתתפות בליגת האלופות.נראה לי שאפשר להיות אופטימים שניהיה שם בעונה הבאה.

אמיר 28 בינואר 2012

אמיר שלום,

ביקשתי ממך כבר לפני כמה שבועות לשנות את השם בו אתה מגיב או להוסיף לו תוספת כלשהי…
אני מגיב תחת השם אמיר כאן באתר כבר כמה שנים ולא נראה לי שטוב לשנינו להשתמש באותו השם בתגובות שלנו.

תודה
אמיר

שרבל 28 בינואר 2012

גפן אל תדאג לבארסה ולריאל יהיה הכסף הדרוש לאיים על סיטי, לשתי הקבוצות האלה לעולםלא תהיה בעייה עם כסף.

טוב עכשיו למשחק אתם יודעים מה מרגיז אותי השנה שכמעט בכל ההפסדים שלנו או הפאשלות שלנו השנה היינו יותר טוב מהקבוצה השנייה, זה מאוד מצער!

גפן 28 בינואר 2012

שרבל

לסיטי כבר עכשיו יש הכי הרבה כסף.הבעלים של הסיטי זה בור ללא תחתית.

ואני ממש לא מפחד,להפך.התרחיש האידאלי שלי זה ביטול הליגות המקומיות לקבוצות העל, וליגה אירופאית.אני רוצה לראות את בארסה מול הסיטי,יונייטד,באיירן,מילאן וכדומה לפחות פעמיים בשנה,אם לא ארבע.
העונה לדוגמה בארסה וריאל לא יפגשו את שתי המנצ'סטריות אפילו פעם אחת.סתם דוגמה.

דורפן 28 בינואר 2012

הלוואי – אני משער שהגדולות באנגליה, גרמניה ואיטליה לא יסכימו אם לא תהיה תקרת שכר וחוזה שידור שוויוני – אבל מרגע שזה יקרה הדרך סלולה. יונייטד לא שיחקה עם ריאל כבר תשע שנים – מצב לא הגיוני באיזשהו ענף ספורט.

גפן 28 בינואר 2012

אמן

אני יותר פסימי ממך.

חוזה שידור שיוויוני יש כבר עכשיו בצ'מפיונס ליג.תקרת שכר לא תהיה,אלא ההגבלות הכלכליות החדשות שהולכות ובאות גם ככה.

אני בניגוד אליך לא חושב שהדרך סלולה.ריקון הליגות הגדולות מקבוצות העל שלהן לא יעבור בקלילות מצד ההתאחדיות המקומיות,ושינוי מהותי או ביטול לחלוטין של הצ'מפיונס ליג תיתקל בקשיים משמעותיים מול אופ"א.

רומינגה מול פלטיני,לא יודע.

אריק 28 בינואר 2012

יוסי. דווקא עם ההפסד היום אין לי שום בעיה (חוץ מהחילוף הטיפשי). כל עוד יונייטד משחקת כדורגל אין לי בעיה. שנה שעברה לקחנו אליפות ועדיין כל משחק היה חוויה נעימה כמו קולונוסקפיה. מאז שסקולס חזר מהעולם הבא של הכדורגל יונייטד משחקת. ואם היא מפסידה באנפילד בלי וידה רוני ריו קלברלי אנדרסון ג'ונס ונאני (ויאנג, אבל זה דווקא יתרון) אחרי שהיא משחקת טוב רב הזמן, באמת שלא אכפת לי.

יוסי מזרחי 28 בינואר 2012

אריק,
אני בניגוד לתגובה שלך, נהיה חולה מלהפסיד לכלומניקים האלה.

טל המנצ'סטרי 28 בינואר 2012

המחצית הראשונה ובכלל המשחק היום היה אחד הטובים שאני זוכר מצד יונייטד באנפילד בכמה וכמה השנים האחרונות כולל הפעמים שניצחנו שם.
שליטה מוחלטת במחצית הראשונה פלוס השנייה עד החילופים ההתקפיים יותר של דלגליש והיציאה של סקולס.
הקישור המעובה של יונייטד עם חלוץ חוד אחד גרם לזה שיונייטד החזיקה והניעה כדור כמו שלא הרבה קבוצות עושות באנפילד, נכון זו ליברפול בינונית ביום בהיר ובכל זאת יש חוקים שונים לגמרי בדו קרב בין הקבוצות וזה לא משנה מי משחק.
ההתגוננות של ליברפול מול חלוץ אחד של יונייטד גרם לזה שלמרות השליטה של יונייטד למספיק מצבים היא לא הגיעה למרות שעם הסבלנות וכשהכדור ברגליים שלך ברוב הזמן, ברוב הפעמים זה מביא ניצחונות, היום לא, בעיקר בגלל 2 טעויות אישיות (שוב ושוב באנפילד)
אבל אם לא החוסר ריכוז/טעות של אברה בסוף, פרגוסון היה מרוצה עם גומלין באולד-טראפורד ובהתחשב בזה שההרכב והמערך היו הותאמו למכת הפציעות שיונייטד עוברת זה מכאיב עוד יותר.

לגבי דה חאה, אנחנו ממשיכים לשלם את שכר הלימוד של שוער צעיר שלא התנסה קודם לכן בפיזיות הזו ברחבה ויותר משחק גובה, ליברפול עם תוכנית מראש חיפשו לשחק על החיסרון הזה שלו.
הביטחון של דה חאה לאחר השער הראשון ירד לקרשים ממש.
נכון להיום אין ספק בכלל שלינדגראד צריך להיות השוער הראשון
ועם דה חאה צריך לעבוד על הליקויים באימונים ולתת לו דקות משחק בליגה האירופאית. לטווח הארוך אי אפשר לדעת איך דברים יתפתחו, מצד אחד אנחנו עדיין יכולים להרוויח את דה חאה ל10 פלוס שנים קדימה כשוער עם המון פוטנציאל, מצד שני גם לא צריך יהיה ללכת עם הראש בקיר, אם עקומת הלמידה שלו בכל הנוגע לכדורי הגובה והטיפול בהם לא תהיה מספקת אז לא צריך יהיה "לסבול" כמה שנים כמו שנפלנו עם בארטז שאכזב יותר מדי פעמים.

זה תמיד כואב ומאכזב להפסיד לליברפול שמבחינתה כרגע הולכת על עונת גביעים, לטעמי זה רק יטשטש את החוסר שיש שם ולליגה זה בטח לא יספיק, נקודתית אולי זכייה בגביע הליגה או הגביע האנגלי יכולים לשים כתר נוסף על ראשו של דלגליש באנפילד אבל לטווח הארוך יותר, עוד עונה בלי ליגת האלופות ואולי מחשבה של הנה, כמו שהסגל הזה היה מספיק טוב לגביעים אז הוא יהיה מספיק טוב לליגה יכולים לעשות רק רע לליברפול בטווח הארוך יותר.

לגבי יונייטד, נתרכז בליגה, עם עונת פציעות איומה כמו שאנחנו עוברים אולי ההדחה המוקדמת מהגביע, כואבת ככל שתהיה, אולי תהיה זה יהיה בסופו של דבר סוג של ברכה.

תומר ש 28 בינואר 2012

רק אני מקבל את ההרגשה שרוני מוציא גימלים ממשחקים בעיר הולדתו?

טל המנצ'סטרי 28 בינואר 2012

בהתחשב בזה שבעטו בו לא מעט והוא סיים את המשחק נגד ארסנל בצליעה אז כן

דורפן 28 בינואר 2012

גפן – הזכרון שלך קצר, או שאתה צעיר משאני חושב. רומיניגה עשה לפלטיני בית ספר ב-82 ו-86 ויעשה לו גם בעניין הזה.

תקרת ההוצאות היא לאו דווקא בגלל ריאל-בארסה. המועדונים הגדולים לא יהיו מוכנים שסיטי ואפילו צ'לסי יקבלו מקום ליד השולחן כשהן לא מביאות אוהדים. מבחינתם בליגה חדשה כזו הן מעדיפות את ליברפול בודאי, את ארסנל בודאי ואולי אפילו את סלטיק וריינג'רס. זה נראה מופרך ברמת הכדורגל הנוכחית – אבל ברמה הכלכלית סלטיק הרבה יותר חשובה אפילו מצ'לסי לליגה כזו.

גפן 28 בינואר 2012

אני בגילך פחות או יותר,עם זיכרון צילומי,אז אתה יכול להיות רגוע.
לא מבין מה הקשר למה שהיה על המגרש בשנות השמונים לסטטוס הנוכחי של שניהם.

אם מתכוונים להביא לליגה הזו שטיחים כמו סלטיק אז מבחינתי לפחות,אפשר מראש לוותר על התענוג.

דורפן 28 בינואר 2012

רומיניגה גם כרגע מחזיק בקלפים האמיתיים.

וסלטיק לא שטיחים בכלל. אין מה להסתכל על המצב הנוכחי – הוא נובע מכך שהם בליגה בלי הכנסות טלוויזיה. הכנסות האיצטדיון והמרצ'נדייז שלהם ברמה מאד גבוהה – במיוחד סלטיק.

במצב בו הם מקבלים כספי טלוויזיה כמו האחרות יש להם מליוני אוהדים נאמנים מאד בכל העולם, הם יהפכו לתחרותיים מהר מאד.

גפן 29 בינואר 2012

נסכים שאנחנו לא מסכימים

אם זה תלוי ברומיניגה אז הסיטי לא משתתפים בשנה הבאה בצ'מפיונס.לא נראה לי שזה יקרה.

סלטיק תישאר שטיח בכל מקרה.שתתחיל אולי קודם במעבר לליגה האנגלית.גם שם אני בספק אם תצליח להשתלב.
לפי הקו שלך גם פנרבחצ'ה חשובה יותר מצ'לסי.

הבסיס ההתחלתי צריך להיות הקבוצות הכי חזקות על המגרש.אחרות יצטרפו ומאידך ינשרו לפי הישגיות.

גפן 28 בינואר 2012

ןריינג'רס בכלל בפשיטת רגל

אופיר 28 בינואר 2012

אוי ברצלונה, אתם חבורת מאוננים כפייתיים עם כדורגל חד מימדי, ועכשיו גם נגמרה לכם הליגה.

גפן 29 בינואר 2012

חח
אתה כזה מתוסכל

נו טוב עוד אחד מנפגעי בארסה.

אופיר 29 בינואר 2012

דווקא רציתי שבארסה תנצח, הכי גרוע בעיני זו אליפות של ריאל.
ועם זאת כבר כמה פעמים העונה העונה שאני רואה קבוצה ספרדית פשוט חונקת אותם, ואין להם שום תכנית ב' מעבר לעוד הנעת כדור מייגעת ועוד נסיון להכנס עם הכדור עד לרשת.

ריאל תמיד מוצאת דרך להבקיע במשחק, ולו רק כי הם לא חבורת רובוטים שמכירים רק תכנית אחת, יעילה ככל שתהיה (ובגלל זה גם הכדורגל של ריאל הרבה יותר שוטף לצפייה).

טל 29 בינואר 2012

כן, כי הסגנון הזה פשוט הוכיח את עצמו ככישלון מוחלט בעונות האחרונות.

האמת היא שמה דפק את ברצלונה זה הניסיון להכניס את פאברגאס להרכב בכל מחיר. היום זה פחות משמעותי כי שחקני ההתקפה היו פצועים בכל מקרה כך שלא הייתה ברירה, אבל במשחקים קודמים זה היה מתוך בחירה. כל הניסיון של גווארדיולה לעבור ל3-4-3 הוא מופרך מיסודו, בטח במשחקי חוץ.

אי אפשר לשחק כדורגל בלי חלוצים. אי אפשר לשחק כדורגל עם יותר מידי מהנדסים. זה לא עבד לדל בוסקה וזה לא יעבוד לגווארדיולה.

אריק 29 בינואר 2012

אכן דוגמא לכישלון הקולוסאלי של ברצלונה. חרא קבוצה לא יזכו בשיטה הזאת בכלום. חבר אוהד ארסנל אמר אחרי שפבריגס עזב שברסה צריכה להגיד שלום לתארים. צדק?

דורפן 29 בינואר 2012

לא שיש סיכוי שזה יכניס חלק מהאנשים פה לפרפורציות. הנה בארסה, משחק שהיא חייבת לנצח, לא מנצחת בחוץ קבוצה מהתחתית. למה? כי זה הכדורגל. לא הכל הולך תמיד לפי התכנון ולפי יחסי הכוחות. גם לויאריאל יש שחקני כדורגל. גם ליברפול היא מועדון עם הרבה מאד שחקנים בינלאומיים יקרים, מסורת ומגרש ביתי – ואין שום הבטחה לנצח אותם.

גם אם פרגוסון היה מכניס את פוגבה במקום צ'יצ'ריטו או היה קונה את גארי קאהיל… :-)

גיל 29 בינואר 2012

זה לא יכניס אף אחד לפרופורציות כי לברצלונה אין בלוג משלה בעברית כמו שלך שבו אנשים חייבים להגיב אחרי כל משחק, במיוחד טרולים שמחכים ללעוג אחרי כל הפסד כאילו כל עונה שהיא לא מושלמת היא כישלון.

יוסי מזרחי 29 בינואר 2012

רונן.
שטחיות עשויה להפוך לסוג של מקצוע.
מאחר והתכונת ככל הנראה אלי (רכישת קיהיל ע"י צלסי), אנסה להכניס קצת סדר בביקורת שאני מעלה (גם) כאן.
סיר אלכס אינו נמדד בשום סקאלה של ניהול כדורגל ואין לו מתחרים בדור הזה ורק מעטים בהיסטוריה.
כל זה לא אומר שהוא לא טועה אף פעם.
.
עכשיו, אנחנו מתווכחים כאן על רכש טקטיקות ועוד. למעשה אין לנו את מלא המידע ואת מערכת השיקולים שבהם הוא מצוי,ולכן לפעמים פעולה או אי פעולה שלו נראית למישהו לא נכונה או יותר מכך.
אבל בסוף הסיפור, זו מהות הדיונים כאן.אחרת נוכל לקחת דוגמא למשל מנתניהו וישראל היום. למה צריך ביקורת? יש דבר כזה? הלא מדובר לפחות בבן האלהים ומי יכול להגיד משהו שהוא לא דברי הלל על האיש??,
רק שהמציאות שונה בתכלית.
.
מותר (גם) לי להעלות דברי ביקורת גם על ניהול המשחק,על חילופים שמתבצעים או צריכים להתבצע, מותר לי לחשוב שמנצסטר יונייטד, היא הגדולה בעולם (אתה רואה, אני אפילו אובייקטיבי) וחלק ממהלכי חיזוק שנדרשים לא מתבצעים ועל פני הזמן עלולים לפגוע במעמד שלנו ביחס לאחרים,ועוד ובלבד שיהיו נאמרים בצורה ובשפה מכובדת.צריך גם, לא לנוע בקיצוניות מצד לצד, לא להמליץ על פירוק והרכבה מחדש,ואחרי שבועיים לתהות למה מישהו חושב שצריך חיזוק מוגדר ומיידי שמשמעו רכש, כי בין היתר יש מכת פציעות עמוקה וארוכת טווח תהליכי התבגרות ירידה בכושר ועוד.
בקיצור לא להיות חד מימדיים ומקובעים, לא להניח שסיר אלכס לא טועה אף פעם,לחשוב באופן עניני ולהגיד דברים גם אם הם לא פופולרים ברגע זה.
.
יונייטד עפה השנה מאירופה גם בגלל חוסר וחולשה בעמדות מסוימות. האילתורים עוזרים פה ושם,אבל לא תמיד וכשעפים מאירופה אז ההפסד מגיע לעשרים פלוס מליוני פאונד שהם עלות של תיקון בעיה בזמן וזו רק דוגמא.
מותר לטעות בחילוף ואפילו אם מפסידים לליברפול במשחק שהיינו בו טובים מהם משמעותים. זה חלק מהסיפור. מותר באותה מידה להניח שעוזר כמו קיירוש יכול לתרום יותר מאלה הנוכחיים ולשאול, למה אין שם מישהו שיעזור לסיר אלכס. ומה לעשות,יש עוד תהיות. ואני לא שוכח לרגע,שמרבית הדברים שאני רואה, הם מעמדה בטוחה על הכורסא בבית. אבל החלפת דעות היא מהות הדיונים כאן, לא?
לכן, כסיכום כדאי להימנע מאמירות ורמזים כלפי מי שחושב אחרת ואומר בקול רם (בהשאלה),וגם, מה לעשות די עיקבי בניתוח והצגת דעתו.
כתב כאן מישהו שבסוף העונה, נצא טמבלים כי יונייטד יהיו אלופים. גם את עיסקת החבילה הזו, אני קונה .

גפן 29 בינואר 2012

אני לא מבין מה הקשר?

אז כמה קבוצות אתה רוצה שיהיו?
בחזון שלי יהיו 16 הכי חזקות,זה אומר 30 משחקים בעונה,ועוד 7 משחקי פלייאוף של מקומות 1 – 8 שהניקוד מצטרף לזה של העונה הרגילה.
37 משחקים שבכל עונה באופן קבוע כל הגדולות נפגשות לפחות פעמיים אחת מול השניה,ולפעמים שלוש.

בארסה תישאר הסיוט של רובכם עוד המון שנים.בינתיים תצהלו בפייס :)

דורפן 29 בינואר 2012

במצב שאין ליגת אלופות הליגה צריכה להיות 50 משחקים. אני מעדיף בסיס אזורי גמיש (כלומר שיש עולות ויורדות) – משהו דומה לNFL – כי אני חושב שבחלוקת כספים שוויונית אין שום מניעה שקבוצות באיסטנבול, מוסקבה, קייב, אמסטרדם, פראג, בודפשט וכו' יוכלו להתחרות. הרי כל הסיבה שהדומיננטיות היא של ארבע מדינות היא שאלו ארבע מחמש המדינות העשירות באירופה. ליגה אירופאית יכולה במידה רבה גם לתקן את המעוות.

אם כבר יוצרים דבר כזה – שיש בו ויתור על הרבה מסורת – אז לא צריך ליצור אותו רק כדי שלבארסה וריאל יהיו יותר יריבות או שבאיירן תעשה יותר כסף. צריך לבנות את זה לטווח של עשרות שנים בצורה נכונה.

גפן 29 בינואר 2012

שוב לא מסכים

העומס שיש כרגע על שחקנים בקבוצות שמשתתפות בכל המפעלים ומגיעות עד השלבים הסופיים בכל המפעלים הוא לא אנושי.חייב לצמצם לפחות בין 10 ל 15 משחקים פיר עונה.

וליגה איזורית לא תפתור כלום.זה יותר גרוע מהמצב הקיים.אוי ואבוי אם זה ילך לכיוון הזה.

מסתבר שיש לנו חזון אחר לליגת אירופאית.

גפן 29 בינואר 2012

הרי כל הקטע שהקבוצות החזקות יפגשו באופן קבוע כמה פעמים כל שנה.

חלוקה אזורית?אתה רוצה קבוצות שיפגשו פעם ב 4 – 5 עונות כמו שקורה בין קבוצות ב NFL ? הניינרס משחקות באותה הליגה של גרין ביי והסיינטס ולא פגשה אחת מהן השנה בעונה הסדירה.מול ה AFC הן נפגשות בכלל פעם בכמה שנים.זה ליגה?

קורא 29 בינואר 2012

דה חאה הוא לא שוער ההווה של יונייטד ולא שוער העתיד של יונייטד כי פשוט הוא לא נועד לליגה הזו ולקבוצה הזו. אני רק מקווה שאנחנו לא הולכים לעוד תקופה עם שוערים הזויים כמו טאיבי עד שנמצא את הואן דר סאר הבא.

דורפן 29 בינואר 2012

גפן – יש גם רעיון אחר די מעניין – שמבוסס על רעיון שהעלה אוריאל דסקל.

לצמצם את הליגות הבכירות ל-16 קבוצות – כשהליגה המקומות מסתיימת ב-1 במארס.

ואז 32 קבוצות באלופות (לפי איזשהו מפתח) – שמשחקות ליגה בדיוק בשיטת הNFL. כלומר כל משחק עונה רגילה הוא מאד קובע – כי הוא עשוי לקבוע לך ביתיות בפלייאוף ובנוסף חזקות נפגשות עם חזקות במהלך העונה – לא כמו היום בה שיטת הדרוגים והחלוקה למדינות מונעת משחקים גדולים משמעותיים ברוב שלבי העונה.

אני רואה פה יתרון גם בכך שבליגה של 16 קבוצות יש יותר סיכוי לאאוטסיידריות להאבק על אליפות ומצד שני העונה של החלשות לא נמרחת כמו מסטיק.

גפן 29 בינואר 2012

קראתי את זה בזמנו,ונחרדתי מהרעיון.

נמאס לי לראות את יונייטד מול אברטון.
נמאס לי לראות את בארסה מול מאיורקה
נמאס לי לראות את מילאן מול קטאניה
נמאס לי לראות את מינכן מול קלן

אני רוצה לראות כל סופ"ש סדרה של משחקים כמו
בארסה מול סיטי
ריאל מול מינכן
יונייטד מול מילאן
צ'לסי מול אינטר

הבנת כבר את הכיוון.

גיל 29 בינואר 2012

דורפן, מתי ראית איזה שהוא רעיון מעניין מוכן לשימוש בכדורגל האירופאי?

דורפן 29 בינואר 2012

רעיונות ראיתי הרבה. אבל אין שום נכונות של אופ"א

דורפן 29 בינואר 2012

גפן – אם הן טובות – הן ייפגשו יותר. בNFL מפגישים את אלופות הבתים כל שנה. מלבד הפלייאוף כמובן. זה מבטיח שבכל עידן – גם בעידן בו צ.ס.ק.א ובנפיקה יהיו החזקות באירופה – יהיו הרבה מפגשים בין הטובות ומי שלא טובות לא ייפגשו כל כך הרבה.

גפן 29 בינואר 2012

אם הן טובות הן צריכות באופן אוטומטי וקבוע לשחק כל עונה בין 2 ל 4 משחקים.נקודה.

גיל 29 בינואר 2012

ואפרופו הגמר באוסטרליה מחר, אני ממליץ לכולם להציץ בהפסקות לגולף מאבו דאבי שתתחילו לבנות מומנטום לקראת המאסטרס!

דורפן 29 בינואר 2012

גפן – החוסר שוויוניות בליגות נמאס כמעט לכולם. אני משער שהרעיון שלך הוא משהו כמו שלוש ליגות אירופאיות אחת מעל השניה של 16 בכל אחת – ומתחתיהן ליגות אזוריות. על פניו זה סביר – כי זה גם נותן הזדמנות לכל קבוצות ביבשת להעפיל במעלה הליגות ולהפוך לקבוצת פאר. אני רק חושש שבתוכן תווצר אותה בעיה – 4-5 קבוצותו פאר שלא זזות מהמעמד שלהן והוא מתקבע בזכות כוחן הכלכלי.

גפן 29 בינואר 2012

לא מבין בחיי

אנשים כל הזמן בוכים על קבוצות סמרטוט בכל הליגות.אני נותן לך פה מודל של כמה ליגות משולבות,שהליגה הבכירה ביותר היא עם 16 הקבוצות הכי חזקות,עם עליות וירידות ו 37 מחזורי ליגה,שבכל מחזור יש 8 משחקים במעמד של לפחות רבע גמר צ'מפיונס,אם לא יותר.

תפסיקו כבר להביא מודל מהשוק האמריקאי.זה שוק סגור וליגה סגורה,בלי עליות ובלי ירידות,עם עשרות קבוצות מכל הליגות יחדיו שבקושי נפגשות אחת מול השניה ועשרות קבוצות שאף פעם לא היו קרובות אפילו לאליפות.והכי מדהים שאתם לא מפנימים שהכל מושתת שם על הדראפט.לקבוצת אין עתודות נוער בכלל.זה לא המצב באירופה.

טל 29 בינואר 2012

אין בכדורגל שום חוסר שיוויוניות של ראינו בעבר. זה מיתוס חסר בסיס שהומצא כדי להסביר את היווצרותן של קבוצות העל בספרד.

יש פערים תקציביים אבל ניתן להתמודד איתם בעונה נתונה, כפי שרואים בגרמניה או איטליה וכפי שראינו בספרד בעבר (הליגה היחידה שיוצאת דופן בענין היא אנגליה, מכוון ששם אין מספיק כישרון מקומי כדי לסגור את פערי תקציב והיסטורית זו הליגה שבה מתקיים המתאם הכי מובהק בין תקציב ומיקום).

רואים העונה שעם קצת שובע, קצת פציעות וקצת החלטות שיפוטיות שהלכו נגדה, קצב צבירת הנקודת של ברצלונה יורד לרמות אונשיות. רואים שבמצב הזה, "קבוצות התחתית החלשות בספרד" (שהיו ונשארו החזקות ביותר מבין הליגת באירופה) פתאום חוזרות להיות קשות לפיצוח, בדיוק כפי שהן היו לפני ארבע שנים. מוזר, לא?

לריאל זה לא קורה כי הם לא זכו בכלום בעונות האחרונות, כך שהם מאד רעבים (השופטים קצת עוזרו להם במשחקים מסוימים, כך שגם להם היו צריכות להיות 4-5 נקודות פחות). זה יקרה להם בעונות הבאות.

אותה ברצלונה עם אותו סגל שהיווה את הבסיס לתקופת גווארדיולה, סיימה את עונת 2007/8, עם 68 נקודות, 10 נקודות אחרי ויאריאל ולא רחוק מאיבוד מקום בליגת האלופות. אז התקציב לא השפיע?

אין שום בעיה הכדורגל היום ושום צורך לשנות. הכדורגל במצב טוב מאי פעם (במיקרו צריך לשנות את חלוקת זכויות שידור בספרד, אבל אלו מהלכים שוליים בתמונה הכוללת) והליגות המקומיות היו ונשארו החלק הכי חשוב ומהותי בו.

טל המנצ'סטרי 29 בינואר 2012

מיתוס שהומצא בכדי להסביר את היווצרותן של קבוצות העל בספרד?
קבוצות ברבים?…אתה מתכוון ברצלונה והעונה ריאל מדריד שלבטח לא היתה כוח ממשי לברצלונה בעונות האחרונות בליגה ויותר עונות שלא היוותה שום כוח ממשי באירופה.

על סמך מה החלטת שקבוצות התחתית בספרד נשארו מהחזקות ביותר מבין שאר הליגות באירופה? אפשר שקבוצות נקודתית פה ושם יקבלו בראש מהגדולות אבל בקצב ובפער שזה קורה בספרד זה מעיד על דבר אחד, פער עצום בין מקומות 1-2 לבין כל השאר והפער הזה רק גדל, איך אומרים, הטבלה לא משקרת.

השופטים פגעו בברצלונה ועזרו לריאל מדריד…זה האכלו לי ושתו לי החדש מטעם ברצלונה?

מוט'לה שפיגלר אמר בזמנו, נתניה ועוד 15, על אותו המשקל הליגה בספרד וזה רק יתעצם גם כי החומר המקומי לא מספיק טוב לתת פייט רציני יותר לגדולות ולמרות שיש להם שמות אטרקטיביים שמתגלגלים יופי על הלשון.

טל 29 בינואר 2012

על סמך זה שמנצ'סטר יונייטד בעונה עם הקבוצה החלשה יותר שלה מזה שנים (בתוספת מכת פציעות חסרת תקדים) , איבדה 15 נקודות ב22 מחזורים. על סמך זה שקבוצה לא גדולה כמו סיטי, עומדת על קצב צבירת נקודות של יותר מ90 נקודות בעונה. בחיים זה לא היה קורה בספרד. אף אחד לא מתרגש שם משחקן כמו דויד סילבה שמעולם לא עבר בליגה הספרדית 71 נקודות (ולפחות התקפית, הוא שיחק שם עם שחקנים לא פחות טובים משיש בסיטי).

החומר המקומי בספרד הוא הטוב ביותר בעולם. ולראיה, שחקן ספסל בנבחרת ספרד הוא השחקן המצטיין בפרמיירליג.

טל המנצ'סטרי 29 בינואר 2012

טל

מה עם לראייה שבלם פותח בריאל מדריד מוליכת הליגה הספרדית הוא כזה שכבר לא עמד בקצב של הליגה האנגלית, מה זה אומר לך?

מנצ'סטר יונייטד בעונה טובה וטובה מאוד בסטנדרט של הליגה ובזכות,
לא בגלל חולשה של אחרים.
תסתכל שוב על הטבלה הסופית בספרד בעונה שעברה, היא לא משקרת אלא מספרת את כל הסיפור.

יש את ברצלונה, היום גם את ריאל מדריד שזה פחות או יותר נבחרת ספרד, כל השאר ברמה נמוכה הרבה יותר.

ניק 29 בינואר 2012

טל, בקבוצות התחתית החזקות אתה מדבר במקרה על ויאריאל שסיימה עם 0 נקודות? או ולנסיה שעפה מבית לא כזה קשה? או אולי סביליה שעפה מול קבוצה פורטוגלית בשנה הראשונה שלה באירופה בשנה שעברה?

לגבי סילבה- שחקנים מתפתחים אתה יודע.. זה שהוא היה שחקן סביר בולנסיה לא אומר שהוא אותו שחקן כיום.. גם רונלדו של ליסבון הוא לא בדיוק הרונלדו של ריאל.. לגבי שחקן ספסל בספרד הוא שחקן העונה באנגליה- על אותה מידה אני יכול להגיד לך ששחקנים כמו פורלן, רוסי ופיקה שלא היו מספיק טובים לקצה הספסל של מנצסטר הפכו לכוכבי ענק בספרד.. אין שום קשר…

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

בוקר טוב לכלם,
בהצלחה למתחרים. הנה התוכנית שלי להצלת מערכת החינוך הישראלית. לא כסף ולא כתות קטנות. הכל חארטה.
ביום כמו היום הושיבו את העוללים מול האקרן. דברו איתם על חריצות, הגינות, וצניעות. המחנך-דורפן! ובא לציון וסינגפור גואל.
תחושתי טובה (נדאל) אבל הניחוס כמובן בפתח. וגם הבחור השני חביב עליי משום מה. אין דם רע אמיתי בעידן הזהב הזה.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

גדעון סער: משחקון חמישי כמוטיב מרכזי….

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

אם דהבאזר היה בשנות ה70- יש מצב שלא היה פוסט (חי?) נניח על נורטון-עלי השלישי? או השני?

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

ומילא הקוראים בארץ עובדים. אבל הכותבים??????????

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

5:5.
בהחלט שווה לקום בבוקר.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

1:1 במערכות. 2:1 לדג'וקו. מי יותר מותש?

גפן 29 בינואר 2012

כבר 2 – 1 במערכות לטובת גוקוביץ'.

ולמה שנדאל יהיה יותר מותש?היו לו 24 שעות אקסטרה מנוחה על פני גוקוביץ'

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

טוב , מתבהרת תמונה.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

גפן, התגובות שלך בפיגור זמן……

גפן 29 בינואר 2012

לא מבין מה אתה מנסה להגיד

דורפן 29 בינואר 2012

ששחקן לא צועק יש אחרי נקודה כי הוא חושב לעצמו "וואו, הוא שחקן הרבה יותר טוב ממני" אלא כדי לעודד את עצמו. וכך הוא ממשיך להלחם. השחקן שחושב בצורה שתארת מסיים את הקריירה בלי סלאמים.

גפן 29 בינואר 2012

ממש לא

הוא צועק יש אחרי כל נקודה כי הוא במצוקה.לפי התיאוריה שלך כל שחקן טניס צריך לצעוק יש אחרי כל נקודה שהוא מנצח החל מהגיים הראשון במשחק.

דורפן 29 בינואר 2012

ברור – צועקים בפיגור.

גפן 29 בינואר 2012

אז עכשיו שהם בשיוויון הוא יפסיק לצעוק?

דורפן 29 בינואר 2012

אין לי מושג מתי יצעק. מה שאני אומר לך – לא צועקים כשמיואשים. צועקים כשיש סיכוי. כשמיואשים מושכים כתפיים ומחייכים, מנסים כמה מכות לא אפשריות והולכים הביתה.

גפן 29 בינואר 2012

הוא התחיל לצעוק יש ולחגוג כל נקודה מאמצע הסט השלישי.בדיוק בנקודה שגוקוביץ התחיל לאמלל אותו.חוגגים בסוף גיים מכריע,בטח בסוף סט.

גוקוביץ' עכשיו בתחלת סט חמישי,וללא רגליים.אני בטוח שהוא עדיין מאמין בעצמו,אבל הוא לא חוגג כל נקודה בקפיצה והנפת ידיים.

ולרגע לא טענתי שנדאל לא לוחם,או אחד שמוותר.את זה אף אחד לא ייקח ממנו לעולם.בין זה לבין הקפיצות הפתטיות (לדעתי) המרחק עצום.

טיל אויגנשפיגל 29 בינואר 2012

הזמנתי היום פיצה במנצ'סטר, פתאום מגיע על קטנוע דוד דה חאה. נתתי לו טיפ טוב.

אופיר 29 בינואר 2012

אוי, דיוקוביץ' שוב הופך את נדאל על הבטן ומשתעשע בו.

לא חשבתי שאראה טניסאי חזק פיזית מנדאל בימי חיי.

גפן 29 בינואר 2012

נדאל חוגג כל נקודה כאילו ניצח את הסט לפחות.

עד כדי כך הוא נואש וחסר אונים מול ג'וקו.

אופיר 29 בינואר 2012

חבל שלא סיימת עם זה כבר נובאק. כואב רק לצפות בזה, אני לא יכול לדמיין מה זה לקחת חלק במפגן הברוטאלי הזה.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

הפסקת גשם. או קי אתם צודקים. ברוטאלי.
אבל החזרה הזאת היא מופת לווריור. לזה שלא נכנע.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

עד טיפת הדם האחרונה

אופיר 29 בינואר 2012

פאדיחה של נובאק. הוא היה השחקן הדומיננטי בסט, ונתן להעוויות הפנים, הקפיצות והצעקות לבלבל אותו.

גפן 29 בינואר 2012

נגמרו לנולה הבטריות ברגליים.חבל בשבילו כי היה לו את הסט הרביעי בידיים.

יואב 29 בינואר 2012

יוסי מזרחי,
לי אין בעיה עם ביקורת ובטח לא ממך(שאני מאד מכבד) אבל בשולי הדברים צריך לזכור, לפעמים מפסידים גם אם עושים הכל נכון. לא כל הפסד הוא טעות בהרכב, מערך או בחילופים.כל משחק לגופו.
שיהיה אחלה יום(:

יוסי מזרחי 29 בינואר 2012

יואב.
אני מניח שקראת את תגובתי לרונן (43). אני מקוה ששם הצלחתי להעביר את הדברים. בכל מקרה, הביקורת אינה רק לשמה ואינה סוחפת.
אני מסכים למה שכתבת,ואפילו התיחסתי למשחק אתמול ולחילוף, בין יתר הדברים.
בריאות ואריכות ימים (ושנזכה לראות את מספר 30, זה בסך הכל בעוד 11 שנים…)

יואב 29 בינואר 2012

אמן ואמן.

גלו מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

http://www.youtube.com/watch?v=YgcFbPrt1I8

שיר לתחילת השבוע

גלו מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

מוקדש לשני הלוחמים

גלו מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

גפן ואופיר. אני מבקש לשכשיגיע יומי תהיו אתם המספידים. זה נראה לי כסגולה לאריכות….

גפן 29 בינואר 2012

לא ברור איך נולה שבר בחזרה,הוא באפיסת כוחות,בקושי נושם.

גפן 29 בינואר 2012

שיוויון 5

אוטוטו 6 שעות של טניס

משחק לפנתיאון

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

גפן- מהתחלה אמרתי . לתוכנית הלימודים. ופעם הייתה שעה שישית אז אפשר.

גפן 29 בינואר 2012

יוו

אופיר 29 בינואר 2012

כמה שדיוקוביץ' היה רוצה סרב כמו של סמפראס עכשיו…

גפן 29 בינואר 2012

איזה מלך הנובאק הזה

בלי קפיצות ובלי הנפות ידיים,ובאפיסת כוחות הוא מנצח את נדאל בפעם השביעית ברציפות תוך שנה.

הפער בין נולה לנדאל הרבה יותר גדול מהפער בין נדאל לפדרר

אופיר 29 בינואר 2012

אחרי 6 שעות של טניס כששערה מפרידה ביניהם אני לא חושב שאפשר לדבר על פער של ממש.

גפן 29 בינואר 2012

אם 7 ניצחונות רצופים תוך שנה לא מספיקים לך לא יודע מה כן.

4 מהצחונות היו בגראנד סלאם,ו 2 היו על חימר בגמר טורנירי מאסטרס.

אופיר 29 בינואר 2012

3 בגראנד סלאם, 2 במאסטרס על אספלט ו-2 במאסטרס על חימר. אין אפס, דיוקוביץ' ראוי למקום הראשון, אבל שניהם כרגע ראש וחצי מעל פדרר, והפער ביניהם לא כזה גדול.

דורפן 29 בינואר 2012

אופיר – אתה לא מבין. יש זן של אוהדי ספורט שעבורם אין משחק אם צד אחד לא הוכה והוכח כלא שווה. שבמשחק של 5:50 רואים מנצח ברור לחלוטין.

גפן 29 בינואר 2012

רק אתה מבין דורפן

אופיר 29 בינואר 2012

לא, אני דווקא עם דורפן כאן, והייתי בעד נובאק כל המשחק. אחרי 6 שעות רצחניות, במשחק שהוכרע ע"י פחות או יותר הטלת קובייה, לבוא ולהגיד שאחד מהצדדים טוב מהאחר בפער ניכר זו פשוט פרובוקציה לשמה.

הייתי חושב שאולי זו אבחנה נמהרת אם זה לא היה עקבי עם ההתנהגות שלך כאן מהרגע הראשון: פרובוקטור וטראש-טוקר. יש כאן מגיבים (אסף THE KOP וטל "ברצלונה" למשל) שיילחמו על הזכות שלהם להשמיע דעה מחוץ לקונצנזוס. במקרה שלך זו סתם התנהגות מבזה ומזלזלת בכל מי ומה שסביבך.

עכשיו בטח תגיב ותמשיך להתווכח לנצח, אז אני אחסוך לך את הזמן ואפנה אותך להתווכח עם כף היד שלך.

גפן 29 בינואר 2012

מי שמדבר

בינתיים מי שכותב כאן על מאוננים זה אתה.

אופיר 29 בינואר 2012

הניצחון הגדול בכל הזמנים. שניהם צריכים לצאת לפנסיה עכשיו.

גלן מצטרף לפטריוטס ונדאל 29 בינואר 2012

אין שום סיבה להתעצב. מופת.

גפן 29 בינואר 2012

ועכשיו כמעשה נדאל

ישששששששששששששש!

אופיר 29 בינואר 2012

למרות שאני לא אוהב את הטניס שלו, ולמרות שקשה לרחם על מיליונר צעיר עם 10 תארי גראנד סלאם, אני כן אוהב את נדאל והלב נכמר עליו.

גפן 29 בינואר 2012

גם אני אוהב את נדאל
אבל את נולה יותר

אופיר 29 בינואר 2012

ועוד משהו קטן: למרות שאלה היו 6 שעות איכותיות, אני קצת מתגעגע לסתם לנדל נגד בקר, כשמשחק לא היה חייב להגרר למלחמת עולם כדי להיות מותח ואיכותי.

גלן 29 בינואר 2012

אני לא מתגעגע אבל מבין. זהו תור הזהב . אני משוכנע שכזה דבר לא היה ואני ממש לא אוהד טניס סדרתי. יש שם פשוט הכל

אופיר 29 בינואר 2012

אחרי 2 חצאי הגמר והגמר היום קשה להתווכח עם זה.

דודו פ. 29 בינואר 2012

איזה משחק ענק ואיזה שחקן ענק נולה!
בקושי יומיים אחרי מרתון של 5 שעות, עם יום מנוחה פחות מנדאל, החזיק מעמד במשחק מטורף, מלא מהפכי מומנטום, שהגיע כמעט ל- 6 שעות.
איזה עוצמה מנטלית ופיזית יש לשחקן הזה. נדאל נתן את כל מה שיש לו וזה לא הספיק. המשחק הזה יכול לתסכל את רפא מאוד. הוא עשה את כל ההתאמות והשיפורים שהוא יכול כדי להתמודד עם נולה ובכל זאת יצא מנוצח. זה ישב לו חזק מאוד בראש. לא יפתיע אותי עם נולה ייקח גם את רולאן גארוס, מגרש הבית של רפא.

גפן 29 בינואר 2012

פעם ראשונה שאני רואה שני שחקנים יושבים על כיסא במהלך הטקס.

הם לא בהכרה.

אשרינו שזכינו לראות טניס כזה בימי חיינו.

גלן 29 בינואר 2012

אם מארי היה נוגס וונס אינ א וייל היה ממש מושלם

גפן 29 בינואר 2012

איזה ג'נטלמן הנדאל הזה.תמיד היה.אף פעם לא הבנתי למה אוהדי פדרר שונאים אותו.

מיכאל 30 בינואר 2012

אין על ליברפול. הקהל באנפילד עושה את ההבדל. לפי דעתי הקהל הטוב בעולם. ממש לקבל צמרמורת ששרים את youll never walk alone

Comments closed