אייאקס בחוץ

לא רק ניצחון. זה אפילו הסתיים לפני בתשע בערב!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

.חמש נקודות:

 

המשחק הזה בא בזמן טוב מאד. נאני, קלברלי וג'ונס חזרו חלודים מאד. וטוב מאד שישחקו פעם או פעמיים מול קבוצה ברמה של אייאקס לפני שהליגה תתחדש.

 

לגבי כל השלישיה דלמעלה אני תמיד אופטימי. שחקנים! לעומת זאת לגבי אשלי יאנג פחות. ואפילו אמרתי את זה ללוינטל בשעה 8:15 שעון מרכז אירופה. בשעה 8:16 שעון מרכז אירופה הוא כבש את השער. יש משהו טוב במפעל שמשחקים בו מסתיימים לפני תשע בערב.

התלבטות גדולה: הקבוצה נראית הרבה יותר טוב כשוולבק משחק. אבל צ'יצ'ריטו לרוב מבקיע.

 

סקולס טרם שיחק לצד קלברלי.

 

ואנטוניו ואלנסיה מזכיר לי ראנר בק בפוטבול אמריקאי. אם הוא מוצא פרצה 75 מטרים מהשער זה יכול להסתיים בטאצ'דאון.

 

וזה נכתב לפני המשחק תחת הכותרת למה מנצ'סטר יונייטד משחקת עם אייאקס?

זו די בושה שיונייטד משתתפת במפעל הזה. לא בגלל ההדחה מליגת האלופות. זה קורה. וגם לא כוחו של המפעל, שיש בו כמה קבוצות ראויות מאד (סיטי, פורטו, ואלנסיה) והוא חזק לא פחות ממפעלי הגביע באנגליה. אלא שמכל הטפשיות והפיגור של המוסד שנקרא אופ"א – שערי חוץ, קבוצות מאותה מדינה לא יכולות להפגש בשמינית, עכשיו גם פירוק הערבים הנהדרים של גביע האלופות למשחקים בודדים שרובם מעוררים עניין קטן – זה הבזיון הכי גדול: איך קבוצה מעפילה למפעל בכך שנכשלה במפעל אחר?

למה מועדון גדול שנכשל צריך לקבל כפרס את מה שמועדונים קטנים קונים בהצלחה על המגרש? זאת פארסה ספורטיבית. הסיבה היא ברורה: בגלל שהקבוצות הגדולות מתעקשות על שיטת הדרוג שתבטיח כמעט לחלוטין את עלייתן צריך לתת משהו בתמורה לקבוצות האחרות.

זו זילות של גביע אופ"א. אם יש מקום לעוד שמונה קבוצות בשלב הנוקאאוט תקימו עוד ארבע בתים מוקדמים ותזמינו לשם עוד 16 קבוצות מרחבי היבשת שירוויחו את הזכות בהצלחות וישמחו לחוויה של כדורגל אירופי. אפשר להזמין את הקבוצה השמינית של אנגליה או ספרד או את השלישית של הונגריה וביילורוסיה: לאוהדי קבוצות כאלו זו תהיה חוויה הרבה יותר גדולה.

מבחינת מנצ'סטר יונייטד, אם יש הזדמנות במפעל הזה הוא לתת לשחקנים צעירים ניסיון אירופי – שהם במובהק חסרו בשלב הבתים של האלופות. וזה גם המצב ההגיוני במצב שבוא הם מתקיימים בימי חמישי. למרות שהמשחק הזה יוצא דופן כי בסוף השבוע אין ליגה.

אייאקס מכל מקום מסמלת את הפנטזיה בכדורגל. שזו הזדמנות לסרט:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הפוסט הכי קצר שלי אי פעם
פירוק מוסד המשפחה / ח'דר סואעד

39 Comments

יאיר אלון 16 בפברואר 2012

סר אלכס נשאל על האפשרות שסקולס יחזור בקיץ לנבחרת אנגליה ואמר שזה לא נראה לו רציני.
לעומת זאת לאפשרות שימשיך לעונה נוספת ביונייטד הוא אמר שעם יכולת כזאת הוא בטח ירצה את סקולס.

פרננדס 16 בפברואר 2012

שאלה: יונייטד יכלה לפרוש מהמפעל או שהיא מחוייבת להופיע?

קורא 16 בפברואר 2012

מסכים לגמרי לגבי זה שלא מגיע פרס למי שנכשל בליגת האלופות.
לגבי פיזור השמינית גמר – בעיני זה רעיון מצוין לצופה שיכול לראות 4 שבועות רצוף ליגת האלופות בשלישי ורביעי ומקסימום משחקים בשידור ישיר.
הבעיה השנה היא שאין מספיק משחקים אטרקטיביים בשמינית. בשנים הטובות יותר של המפעל – לחכות שבועיים אחרי יום רביעי היה נצח…

תומר חרוב 16 בפברואר 2012

לא סובל את הפיזור הזה. תקעו לי יותר מידי משחקים בחודש. זה משגע אותי, מצד אחד אני לא רוצה לשרוף את כל ערבי שלישי ורביעי על ליגת האלופות למשך חודש שלם. מצד שני, אני בסופו של דבר כן עושה את זה.
אנחנו מתעסקים פה עם דילרים.

עזי 16 בפברואר 2012

זה אכן ביזיון אולטימטיבי. מסכים מאוד וכתבתי על כך בעבר. אבל התלונה צריכה להיות לעבר המועדונים הגדולים ששולטים ומכופפים את הארגון המנהל. במשך שנים השיטה בגביע אופ"א היתה לא רק של שמונה קבוצות שיורדות מהאלופות אלא גם בתים של חמש קבוצות בסיבוב אחד ששלוש מהן עולות לשלב הבא – חסר תקדים. בישול של ז'ואן לאפורטה נשיא ברצלונה שחשש כשמונה ב-2003 שהקבוצה שלו תסיים את העונה האירופית מוקדם.
אבל שפלאטיני עם כל מגרעותיו מנסה למצוא דרך ביניים בין הפלוטורקטיה של הקבוצות הגדולות לטובת הכדורגל האירופי אתם הורגים אותו.

ארז (דא יונג) 16 בפברואר 2012

אני חייב שוב לשאול : על טווח של שבועיים, מה ההבדל בין קבוצה שמשחקת בראשון – חמישי – ראשון (או שני) ושוב בחמישי לעומת קבוצה שמשחקת בשבת – שלישי – שבת (או ראשון) – רביעי.

למה התסריט השני נראה נורמלי ורגיל עבור קבוצות צ'מפיונס, אבל עבור קבוצות ליגה אירופאית יוצאים מנקודת הנחה שזה שוחק יותר, למרות שמספר ימי המנוחה זהה אם לא גדול יותר.

בספרד ברסה וריאל משחקות רוב הפעמים בימי שבת ובאנגליה הקבוצות משחקות חצי מהזמן בשבת., כך שמשחק בצ'מפיונס ברביעי ומשחק בשבת נותן בדיוק אותם ימי מנוחה כמו אירופה ליג בחמישי וליגה בראשון.

נעל קרועה 16 בפברואר 2012

אכן ערב עם הרבה השפלה לאוהדי היוניטד
אני מאוד מקווה שאוהדי היוניטד יאמצו את ההתלהבות של אוהדי הסיטי מהמפעל

אמיר 16 בפברואר 2012

הכל נכון ועדיין לא ברור מי מפסיד יותר אופ"א או יונייטד וסיטי מההדחה של שתיהן. ולכן, זה מפעל למזעור נזקים לשני הצדדים. לא ספורטיבי ומיותר אבל הדירוג חשוב כי הוא בא למנוע ערבים של ליון-אפואל ובנפיקה -זניט, כי בואו נודה, את מי זה מעניין?

אביעד 16 בפברואר 2012

נדמה לי שהיונייטד וסיטי מפסידות יותר. אלא אם הן בגמר הליגה האירופית, אז הן מפסידות סכומים משמעותיים. אופ"א מפסידה כספים מזה אולי בשלב שמינית הגמר, הפסד שבטח מתקזז עם עליית הרווח שלה מהליגה האירופית (אייאקס נגד יונייטד בטוח מושך הרבה יותר צופים מאייאקס נגד באזל). גם אם יש הפסד כספי לאופ"א, זה לא נראה לי סכום משמעותי, בטח שלא יחסית למחזור של אופ"א.

אמיר 16 בפברואר 2012

זאת השנה הראשונה שהגרף המכירות יורד בצ'מפיונס…

אביעד 16 בפברואר 2012

אבל בטח יש עלייה בגרף המכירות בליגה האירופית…

גאזה 17 בפברואר 2012

בנפיקה-זניט היה משחק מעולה, בכלל לבנפיקה יש קבוצה מאוד מהנה לצפייה. עדיף בהרבה בעיני על לצפות לבלרקוזן מתבנקרת בהיסטריה נגד מסי ושות'.

גיל 16 בפברואר 2012

זו פשוט מחלבת כספים. אין שום הגיון באף שיטה חוץ ממשחקי בית וחוץ. גביע אופא ירד בחשיבותו בגלל שרוב הקבוצות הטובות משחקות באלופות. ולא נשכח את גביע המחזיקות – יוחזר לאלתר!

עזי 16 בפברואר 2012

מניונייטד שיחקה נגד אייאקס, אפילו במקבילה של המפעל הנוכחי, גביע אופ"א, באמצע שנות השבעים. וגם עברה אותה.

טל המנצ'סטרי 16 בפברואר 2012

שיחקנו נגד אייאקס ב 76

דורפן 16 בפברואר 2012

טל, עזי – תודה תיקנתי

עופר 16 בפברואר 2012

לא מבין את התלונות על השמינית באלופות.
מצד אחד, הרבה אנשים מתלוננים כבר שנים (ובצדק) שליגת האלופות נהפכה למועדון סגור של הקבוצות הגדולות.
מצד שני, כשעולות כמה קבוצות מדרג בינוני לשמינית, מתלוננים שהגדולות חסרות.
אז בבקשה להחליט…

אסף THE KOP 16 בפברואר 2012

נראה לי שסוארז יצפה במשחק… (-:

סימנטוב 16 בפברואר 2012

מה הסיפור של סקולס הזה הוא מתפטר מהכדור עוד לפני שהוא מגיע אליו ובכלל לכוון ההפוך, למה למסור את הכדור לאזור שאתה לא רואה…

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2012

לא בטוח שזה קשור, אבל היתה לו בעית ראיה לפני כמה שנים…

סימנטוב 16 בפברואר 2012

:)

יואב 16 בפברואר 2012

ולנסיה כראנר בק וקאריק מזכיר לי קווטרבק. בעמידה עם כיפוף אחורה מחפש את הפס הנכון ויש את ההרגשה שיש לו הגנה מסביבו. הוא מוסר מאד פינצטי וסטרילי.

אביעד 16 בפברואר 2012

לפי פרגוסון, ולנסיה בחוץ לחודש. אני אומר לכם, רק נזק הליגה האירופית הזאת.

אבי 16 בפברואר 2012

הבלוג ממשיך להיות מנותק מהארץ! – הוא מתקיים בזמן מרכז אירופה.

אבי 16 בפברואר 2012

והתגובה שלי היא מ- 00:58!!!

יואב דובינסקי 17 בפברואר 2012

עוד יום עצוב מאוד לאוהדי איאקס

טל 17 בפברואר 2012

לעניות דעתי העיוות הכי גדול שמעבר הקבוצות לליגה האירופית יוצר, הוא בקטע של הניקוד. גם הקבוצתי, אבל בעיקר של ליגות.

יש פה אבסורד שבו ליגות מרוויחות מכל שקבוצות מסיימות במקום שלישי וכך יכולות להשיג ניקוד גבוה יותר בתחרות נוחה יותר עבורן.

העונה הייתה צריכה להיות העונה שבה אנגליה תאבד את המקום הראשון: חמש קבוצות אנגליות הודחו בבית המוקדם, השישית 95 אחוז בחוץ (ארסנל), השביעית 80 אחוז (סטוק, אבל פה צריך לציין שהיא כנראה תודח על ידי קבוצה שבעצמה נפלה מהאלופות). במקום זה, אתה מקבל מצב שבו הקבוצות ממנצ'סטר יעשו קרוב לודאי ניקוד גבוה בליגה האירופית ואנגליה אולי רק תרוויח מההדחות המקודמות שלהן. מה ההגיון פה?

צריך גם לציין שלמרות שהעונה נקודתית אנגליה מרוויחה מענין, מי שהרוויחה מזה בעיקר לאורך השנים היא גרמניה, שזו אחת הדרכים שאיפשרו לה, כמעט בלי הישגים אירופאיים, לעבור את איטליה .

דורפן 17 בפברואר 2012

לא פעם ראשונה שאתה מתייחס לדרוג הזה ושוכח את תפקידו. הדרוג איננו מפעל ולא מוענק גביע בסופו. הוא בסך הכל קובע איזו מדינה תקבל נציגה שניה, שלישית ורביעית וכך הלאה.

הדרך ההגיונית היא לעבוד כך:
נציגה מספר 1 מנוטרל – כי לכולם יש – וזה משמש רק לדרוג קבוצתי (מי מקבל מקום אוטומטי בבתים ומה הדרוג).
נציגה מספר 2 – לא זוכר כמה מדינות, אבל נניח זה 10, אז מי 10 הקבוצות שנציגה מספר 2 שלהן הכי הצליחה.
נציגה מספר 3. מי המדינות שנציגה שלישית שלהן הכי הצליחה.
וכך הלאה.

ואני אופתע אם אנגליה לא עדיין הכי חזקה בהישג ממוצע של 3 ו-4 בחמש השנים האחרונות.

טל 17 בפברואר 2012

לא הבנת.

לא נכנסתי פה לדיון על כל מהות הדרוג אלא אספקט ספציפי פה: העובדה שליגות מרוויחות מכך שקבוצות שלהן מסיימות מקום שלישי במקום שני. זה אבסורד.

זה הדרוג נכון להיום: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html

לאנגליה יש יתרון של שש וחצי נקודות, אבל ארבע מתוכן ימחקו בתום העונה (כלומר בעצם יש להם יתרון של שתיים וחצי נקודות). בלי השיטה הנוכחית, הוא היה נמחק כבר העונה.

דורפן 17 בפברואר 2012

אם הולכים על שיטה של "כוח כללי". – כלומר מחליטים שבגלל יכולתה של ברצלונה צריך לשמור על מעמדה של לבנטה, אם תגמור רביעית, אז יש לשיטה הגיון פנימי כי היא מתחשבת בהכל.

כרגיל באופ"א היא שיטה פשוט מחורבנת. אם מטרת השיטה היא לקבוע נציגה רביעית לאלופות – דירוג פשוט יראה מצב כזה:
שלב הבתים – חמש שנים אחרונות

נציגה רביעית של אנגליה: 59 נקודות
נציגה רביעית של ספרד: 20 (ושלוש נקודות בשלוש השנים האחרונות)

איך יצרו שיטה בה ספרד מסכנת את אנגליה על הכרטיס הרביעי – לא ברור. אבל האנגלים הם האחרונים שמופלים לטובה כאן.

טל 17 בפברואר 2012

אה??? להזכיר לך מה עשו הקבוצות הספרדיות באופ"א ומה עשו הקבוצות האנגליות? בכמה תארים זכו הספרדים וכמה האנגלים? בזה שבשלוש השנים האחרונות יהיו, מקסימום, שתי קבוצות אנגליות (אלו שתמיד מספרים לנו ש"שולטות בליגת האלופות") בחצי גמר האלופות? שקבוצות ספרדיות הדיחו קבוצות אנגליות בשמונת המפגשים האחרונים בנוק אאוט?

אתה מדבר על הנציגה הרביעית, אבל פה אנגלים מרוויחים מחוסר התחרותיות בליגה שלהם, כאשר הטופ 4 נשאר כמעט ללא שינוי כל עונה, בעוד בספרד קבוצה יכולה להיות טופ 4 עונה אחת ואחריה להאבק נגד הירידה. הרי ויאריאל של העונה הייתה (לפחות לפני חילופי המאמנים) מקבילה של בולטון בערך.

ולא טענתי שאנגלים לא מופלים לטובה באופן כללי (אלו דווקא הגרמנים), אבל העונה הזו ספציפית הם מרוויחים מהשיטה.

דורפן 17 בפברואר 2012

רגע ואצל הגרמניות התחלופה בליגה לא פוגעת?

ואם הספרדיות יותר טובות בגביע אופ"א אז הן לא נהנו מהמצב הזה?

מלבד בזכיה עצמה בגביע. אנגליה השיגה יותר גמרים, יותר חצי גמרים, יותר רבעי גמר, יותר שמיניות גמר והרבה יותר נקודות בשלב הבתים. (אפילו אלופות ספרד השיגו רק נקודת שלב בתים אחת יותר מאלופות אנגליה – וזה אשמת יונייטד השנה)

אז הגיוני אולי ללת לברצלונה לרשום שתי קבוצות לליגת האלופות. אבל לא הגיוני בשום דרך לדרג את ספרד כליגה מעל אנגליה למפעל הזה. אפילו לא השנה.

בגביע אופ"א מגיעות להן יותר נציגות.

דורפן 17 בפברואר 2012

וגם נושא התחלופה לא ממש מתיישב אם מה שבאמת התרחש. את אנגליה ייצגו שש נציגות בליגת האלופות ואת ספרד ייצגו שש נציגות.

טל 17 בפברואר 2012

אתה טועה, כי הדרוג הוא לא רק למפעל הזה אלא לכלל ההישגים באירופה, בכל המפעלים.

בכלל, כל היתרון של האנגלים מתבסס על עונות 2007/8 ו2008/9, בשלוש העונות האחרונות היתרון הוא ספרדי (כולל בעולות לחצי גמר. וזה ישאר נכון גם אם לא תעלה אף ספרדית העונה לחצי). אני חוזר: במידה וצ'לסי תודח, יהיה מצב שבו בשלוש עונות, רק קבוצה אנגלית אחת תשחק בחצי. לספרד, מעולם, לא היה מאזן כזה. למעשה, זה מאזן שמזכיר את המאזן שעקבותיו קברו את הסיירה א'.

וזה בעיקר לא הנושא. בסך הכל צייניתי עובדה פשוטה: הדרוג במתכונת הנוכחית שלו לא הוגן, מכוון שהוא נותן יתרון לקבוצה שמסיימת שלישית על פני קבוצה שמסיימת שניה. זה עיוות. שהעונה מרוויחה ממנו אנגליה ובעבר הרוויחו ממנו ליגות אחרות.

ניק 17 בפברואר 2012

טל אתה מודע לעובדה שאם נוציא את ברסה מהמשוואה רק 3 קבוצות ספרדיות עברו את השמינית גמר ב5 שנים האחרונות???

כל הישג שאתה זוקף לטובת הליגה הספרדתית מתבסס על ברצלונה בלבד!

טל 17 בפברואר 2012

ניק,

מעבר לכך שזה לא רלבנטי לנקודה שהעלתי, אתה מודע לכך שבמידה וצ'לסי תודח, אנחנו נגיע למצב של קבוצה אנגלית אחת בחצי הגמר בשלוש שנים?
במילים אחרות, מה בדיוק יש לאנגליה להציע בדיון הזה?

הטענה שלך ממשיכה לצאת מתוך איזה נקודת הנחה שיש דומיננטיות אנגלית בליגת האלופות, שבמקרה הקיצוני, לקחה הפסקה של עונה אחת. אז זהו שלא. ולא רק העונה, כבר שלוש עונות (שזה בדיוק היה תקופת ה"דומיננטיות האנגלית" מתוך 20 עונת של ליגת האלופות, שנמשיך לשמוע עליה עוד 10 שנים).

ניק 19 בפברואר 2012

אולי לאנגליות אין דומיננטיות אבל גם לספרדיות ששמם לא ברצלונה ממש אין…
לספרד, חוץ מברצלונה הייתה נציגה אחת בחצי גמר בבערך 5-6 שנים האחרונות(מאז ויאריאל, לא זוכר באיזה שנה זה היה)… כמו לצרפת למשל…

ליבר מהאייפון 17 בפברואר 2012

והשאלה הגדולה היא:
האם נאני מוכן להפסיק לשחק כמו פח זבל?!
עכשיו שואלנסיה נפצע ( אני מקווה שהסיר מגזים כי חודש בלעדיו נראה לי קוסטרופה) חייבים שנאני יתחיל לשחק נורמאלי. במהלך המשחק הרגשתי שרוני קרוב מאוד להביא לו בעיטה בטיז!

Comments closed