למה מתעלמים מקריית שמונה?

היחס של הטלוויזיה לקרית שמונה לא באמת נובע מרייטינג או מכך שהיא לא מבינה שיש כאן סיפור. אלא בגלל שהם יודעים שאין להם את הכוחות המקצועיים לספר סיפור כזה

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

היחס של הגופים המשדרים בישראל לקריית שמונה הוא יחס של מי שויתרו. הכדורגל נפל עליהם, מישהו פעם חתם הסכם או מישהו מכריח אותם לשדר כדורגל ישראלי, אז משתדלים לסחוט קצת מהלימונים היבשים – מכבי, הפועל, בית"ר, חיפה.  אולי נחזיר את יורם ארבל? (כשהוא שידר את מלמיליאן היה רייטינג)

קראתי הבוקר טור בעניין הזה של אייל לוי – על חוסר החשק של הערוץ הראשון לשדר את האלופה המיועדת והעדפה לשדר דרבי תל אביבי בלי קהל. זה באמת סימן שהם ויתרו. נכון – לקריית שמונה אין אוהדים ברמה הארצית. אבל אולי זה יירגש? אולי זה יעניין? כמו שהרבה מכללות קטנות ועלומות פתאום מעניינות את האמריקאים בחודש הזה?

אבל הם דווקא צודקים שם בערוץ הראשון! אי אפשר לספר כאן סיפור.

לא בגלל שאין כאן סיפור. לא בגלל שהכדורגל הישראלי מת. אלא בגלל שהכוחות המקצועיים כל כך דלים, מתלהמים. איך יספרו סיפור של פריפריה קטנה? עם התובנות של דני נוימן?

מהו כדורגל?
מגיע לפנאתינייקוס לגבור על מכבי תל אביב

41 Comments

גפן 21 במרץ 2012

ערוץ 1 = גוויה

ממליץ על הסרט, המדריך למהפכה ,של דורון צברי.

בוב השקט 21 במרץ 2012

אני לא כל כך מבין למה גם אחרי שהערוץ הראשון נכנע והעביר את המשחק של ק"ש לשני, הדרבי עבר לשבת ולא לראשון.
המצב כרגע הוא שאם הפועל מנצחת את הדרבי (שבינינו, קהל או לא, זה המשחק המרכזי של המחזור) אז המשחק של ק"ש ביום שני הוא לא משחק אליפות, הוא סתם עוד משחק של הקבוצה שקורעת את הליגה.
ולסתם עוד משחק של האלופה המיועדת יהיה רייטינג מאד מאד נמוך.

שירן 21 במרץ 2012

צודק , מילה במילה מה שאני חשבתי – וגם אם זה משחק של אליפות זה בעייתי, מפתיע אותי שבכל הפוסטים על קרית שמונה ו"הקיפוח" שלה מצד התקשורת שוכחים להזכיר שהקהל שלה לא מתעניין בקבוצה בעצמו והבעלים מוכר כרטיסים למשחק ב10 שקלים רק כדי שאנשים יבואו לראות את האלופה שקורעת את הליגה…

רונן דורפן 21 במרץ 2012

שירן – לא רלוונטי. זה המצב בכדורגל הישראלי. גם את נבחרת ישראל איש לא בא לראות בלי מבצעים בסופרמרקט ועדיין משדרים

רועי 21 במרץ 2012

לא מדוייק לדעתי.
במשחק החשוב ביותר של הנברת בקמפיין האחרון בלומפילד היה מלא (לא חשוב שבסוף יוון גברה עלינו)וזה היה ביום שישי בצהריים בשיא החום. בלי מבצעים של סופר.
הקהל עדיין רעב לכדורגל, הבעיה היא שכל ההתנהלות שמסביב גורמת למיאוס.
לקרית שמונה אין פשוט מספיק קהל נכון לעכשיו, אם הם ירוצו כמה שנים בצמרת וישמרו על גחלת השחקנים המרכזית שיש ברשותם אתה תראה בעוד 4-5 שנים ילדים במרכז ובדרום שמעריצים את אותם השחקנים.
בדיוק כמו שבתקופתי העריצו את רביבו ברקוביץ ובנין.

שירן 21 במרץ 2012

זה לא המצב בכדורגל הישראלי, זה המצב היום, אם כל 4 הקבוצות שנחשבות גדולות היו בכושר סביר (לא רצות לאליפות אלא בכושר סביר) בתוספת של קבוצה אחת מהבינוניות שיש להן קהל (נתניה,סכנין, הפ' פ"ת) היה לך ממוצע של בין 30 ל40 אלף צופים כל מחזור. שים לב שרק מבחינת כמות מנויים – 4 הקבוצות שנחשבות גדולות מוכרות 20 אלף לפני שמתחילה העונה (ביחד) אז אי אפשר להגיד שאין אוהדים.
קרית שמונה משחקת כדורגל שקשה לאהוב, מבקיעה מעט (כמו מכבי תל אביב במקום ה6) וסופגת מעט ולכן אוהד כדורגל שאינו אוהד הקבוצה מתקשה להזדהות עם זה ולכן אני לא מאמין שבסיס האוהדים שלה יגדל גם אם תהיה בצמרת כמה שנים אלא אם כן תשנה את הגישה שלה.
לגבי הטענה על ברקוביץ', רביבו ובנין – זה רק מחזק את מה שאני אומר, אין מישהו כזה בקרית שמונה שפשר להזדהות איתו.

Sooner 21 במרץ 2012

חבורת מטרידים מהצפון. מה הם רוצים מהערוץ הראשון? שישדרו את חגיגות האליפות שלהם? אפשר לחשוב שאם הם ינצחו את בני יהודה לאחר הפסד של הפועל בדרבי יומיים קודם לכן, החגיגות לא יתאחרו, או לא יערכו גם במשחק במחזור הבא מול אותה הפועל תל אביב, כביכול היריבה שלה על האליפות בשלבים מסוימים העונה, וללא כל קשר מיצג נאמן למרכז המתנשא. יש להם עוד 46 משחקים ביתיים עד לסיום העונה בערך, גם הם יעדיפו לציין את האליפות מול הפועל. מי שמתקשה לגייס אוהדים לאורך כל העונה, מי שמביאה 50 כאלו למשחק חוץ בפתח תקווה, שלא תבכה על זה שהיא לא באמת מעניינת אף אחד.

Sooner 21 במרץ 2012

חוץ מזה, מי החליט שזה משחק האליפות של קרית שמונה? הם כבר סידרו הפסד להפועל? יאללה, שנה שלמה ברור שלקחתם אליפות ואתם, בצדק מבחינתכם, לא מצהירים על כך כפי שהתקשורת משום מה רוצה מכיוון שעד שזה לא סגור, זה לא סגור. אז שיסגר שבוע הבא, מול הפועל. מעכשיו עד לרגע שינצחו גם את המתמטיקה כל הליגה תוכפף לניחושי הווינר של קרית שמונה ביחס לתוצאות היריבות? קבוצה מטרידה.

תולעת 21 במרץ 2012

נכון, מה גם שהפועל ינצחו בדרבי.

ברק המלך 21 במרץ 2012

אני מאוד מעוניין לדעת איך יכול להיות שהמשחק של מכבי(כדורסל) לא שודר באיכות אייג די!?
אני משלם כל חודש 120 שקל נוספים על ערוצי ספורט ואני לא מקבל את הטופ של הכדורסל האירופי באיכות הכי גבוהה…!? איך יכול להיות שפשוט מתעלמים מכל הנושא !?
יש לי המון מה להגיד על ערוץ הספורט אני חושב שהוא מושחת ברמה כל כך גבוהה שזה פשוט מחליא!!!
אם הערוץ מחליט החלטה כזאת או אחרת לפחות שהלקוח ידע למה…אם אני תמים אז כנראה שאין גבולות לשחיתות.על ערוץ 1 אין מה לדבר פשוט צריך לצפות ב"מדריך למהפכה".

קורא אדוק 21 במרץ 2012

טור של דורפן על הקבוצה שלי
now i can die in peace :-)

אני כבר מחכה לפוסט של שלב הבתים של ליגת האלופות ״קרית שמונה-לפני״ בו תפרט על עלילות גילי לנדאו ותמצא את הקווים המקבילים בין סלאח חסארמה לריו פרדיננד

ואם דני נוימן היה צריך לצפות בפרשנות שלו עצמו הוא היה אומר ״חלש מאוד דני נוימן,חלש מאוד״

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2012

דורפן- במאתיים מילה סיפרת את כל הסיפור.

ארנון 21 במרץ 2012

אני לא מבין איך מכתירים את ק"ש שישה או שבעה מחזורים לסיום העונה. הרי תיאורטית הם יכולים לעבור על חוקי ההעסקה או ש-200 האוהדים שלהם יעשו פוגרום ויורידו להם 20 נקודות. לפי קצת הורדת הנקודות לקבוצה השנה, אליפות היא מחולטת רק בסיום המחזור האחרון.

צור שפי 21 במרץ 2012

״מדריך למהפכה״ באמת סרט ענק אבל חוץ מהספורט אני מעדיף את ערוץ 1 על 10 ובמיוחד על תועבת ערוץ 2 כמעט בכל פרמטר.

ויכסלפיש 21 במרץ 2012

מעניין מי האינטרסנט שהביא את "המשחק המרכזי" לערוץ 1 כשלפני שנתיים או שלוש אף אחד לא רצה לגעת בזה. צור שפי, אני מעדיף לחיות בלי טלוויזיה

אזי 21 במרץ 2012

תגידו…
אני יודע שאני קטנוני.. אבל גם כל הויכוח הזה קטנוני…
אם התוצאה של הפועל יכולה להשפיע על התוצאה בק"ש, לא כדאי ששני המשחקים יושחקו במקביל? או שרק במחזור האחרון של הליגה העניין הזה תופס?

בכל מקרה, מתחילת ההיסטריה סביב ק"ש, אני ועוד חבר רק חיכינו ליום שבו דרבי תל אביבי יפול על משחק חשוב של קריית שמונה.
רצינו לראות, אחרי כל הסופרלטיבים ששופכים על הקבוצה הזאת כל העונה, מה יחליטו שם בערוץ הראשון בזמן אמת.
אז הם הלכו עם הדרבי.. ואז הבינו שזה לא נראה טוב.. והפכו את ההחלטה שלהם.. עכשיו נשאר רק שהם יוותרו גם על ילד הבמבה, דני נויימן.

ניר לוי 21 במרץ 2012

צודק ברמה העקרונית, לגבי המחזור הספציפי הזה- הדרבי פשוט יותר מעניין, ולא רק יביא יותר רייטינג.
קריית שמונה אלופה, זה לא ממש משנה אם זה יהיה רשמי השבוע או בשבוע הבא, ומשחק שלה מול קבוצה שכבר סיימה את העונה לא מעניין. הדרבי, גם לאור אירועי הדרבי הקודם וגם בלי קהל, מעניין הרבה יותר, וזה משחק שעדיין קובע לשתי הקבוצות.

זה נכון לאורך העונה כולה, זה ששודרו יותר משחקים של התל אביביות או ביתר מאשר של ק"ש זה ביזיון, אבל במקרה הספציפי של המחזור הזה, הדרבי הוא המשחק המרכזי

רפאל 23 במרץ 2012

במהלך העונה נתנו פרופורציה נכונה לקרית שמונה בשידור המרכזי.
העניין הוא שבעונה רגילה, כאשר אחת מ4 הקבועות מובילה את הליגה, הסיכוי היחיד לראות קבוצות כמו ק.שמונה בשידור המרכזי הוא אך ורק כאשר תורם לשחק מול אותו מקום ראשון.

אביעד 21 במרץ 2012

אני לא הבנתי אתמול ולא מבין עכשיו מה הבעיה לערוך שידור משולב ביום שני של שני המשחקים.

אנונימוס 21 במרץ 2012

גם אני לא

יובל (אחר) 21 במרץ 2012

רונן, אני מסכים לגבי הביקורת על הערוץ הראשון: כערוץ שידור ציבורי וממלכתי ראוי שהוא יטרח וישדר את האלופה המיועדת, גם אם היא לא מת"א/חיפה/ירושלים.
אבל לגבי היתר: קרית שמונה לא מצליחה למלא את האיצטדיון הביתי שלה, שמכיל 5300 מקומות ישיבה. להשוות את זה למכללות "קטנות ועלומות" בארה"ב זה לא לגמרי מדויק. בגלל צירוף של נסיבות – בין היתר הדעיכה של העניין בכדורגל ישראלי – יצא שיש אלופה שמתקשה להביא יותר מ-3000 צופים למשחק. עיתונות הספורט פשוט מתאימה את עצמה לרמת הכדורגל בארץ.

רונן דורפן 21 במרץ 2012

ואיך יווצרו לקבוצות אוהדים בלי טלוויזיה?

יש לך הסבר למה סקיי הפראיירים משדרים כל קבוצה לפחות פעם אחת בשידור הראשי במהלך העונה?
האם לא מבינים ברייטינג?
הם לא יודעים שאין סיכוי שוויגן תביא יותר ממשחק סתמי של מנצ'סטר יונייטד?

אולי הם צריכים ללמוד איך לקדם כדורגל. והכללים: "לך על קבוצות של רייטינג גם בעונה כושלת. אל תיתן לאף קבוצה אחרת להרים את הראש".

יובל (אחר) 21 במרץ 2012

כאמור – אני שותף לביקורת על הערוץ הראשון, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שכדורגל ישראלי כבר לא מוקד רייטינג ופופולריות כמו שהוא היה בעבר, בלי קשר להחלטה לשדר או לא לשדר את קריית שמונה. זה כנראה יותר קשור לשידורים של כדורגל בינלאומי ולעובדה שמבחינה מקצועית ותשתיתית הכדורגל הישראלי תקוע בשנות השמונים, במקרה הטוב. אם אתה חושב שכיסוי תקשורתי טוב והגון יותר היה מגביר את הפופולריות אז אני לא מסכים איתך ברמה הראשונית. מה שנכון הוא שסיקור תקשורתי הגון של הכדורגל בארץ עשוי להביא לכך שחוליים של הענף הזה יתוקנו וישופרו. אבל לא נראה לי שזה קשור לקריית שמונה מול תל אביב – הרי זה לא שהכיסוי של הקבוצות הפופולריות יותר הוא איכותי.

אגב – אני מפקפק בפילנטרופיות של סקיי. הם באמת עושים את זה משיקולים ספורטיביים ומוותרים על הכנסות ורייטינג או שהחוזה שלהם מכריח אותם לעשות זאת?

שירן 21 במרץ 2012

לוויגן יש אוהדים שילוו אותה גם בליגה שלישית, קרית שמונה – ביום שהיא תהיה סתם קבוצת מרכז טבלה (שזה שנה הבאה) לא יהיו לא יותר אוהדים ממכבי פתח תקווה, זה לא עניין של מסודת אלא של תרבות ספורט שלא קיימת בקרית שמונה.

תולעת 21 במרץ 2012

גם הערוץ הראשון מחויב לשדר כל קבוצה פעם אחת במהלך העונה

רונן דורפן 21 במרץ 2012

שירן – אה … אין להם תרבות ספורט. אגב, תרבות מתמטיקה, יחסית לאוכלוסיית העיק יש לקריית שמונה פחות צופים ממכבי תל אביב או שתי התל אביביות ביחד? בית"ר ירושלים?

יובל – זה קשור גם בתנאי החוזה, אבל…סקיי לא עושים לעצמם עבודה קלה ופשוט משדרים את הקטנות הללו מול מנצ'סטר יונייטד. הם משדרים לפעמים גם משחקים בין שתי קטנות.

ותתפלא. הולך להם! יותר מליגות אחרות ששם לא כובלים המשדרים.

יואב 21 במרץ 2012

רונן,
כל מילה. תרבות ספורט אין למי שלא רואה מעבר לחוטמו.

מתי 21 במרץ 2012

הדרבי של מי? העונה הזאת של קרית שמונה גרמה לי להתרגש למכדורגל ישראלי בפעם הראשונה אחרי הרבה זמן. משחקים של הקבוצות הגדולות לא גרמו לי לפתוח טלויזיה.
עונה היסטורית שלא זוכה לכבוד הראוי לה.

Sooner 21 במרץ 2012

אתה צופה מבחוץ. זה שאתה מתרגש לשם שינוי לא אמור לעניין את צרכני המוצר הקבועים

תולעת 21 במרץ 2012

בפרט שצרכני המוצר הזה לא יכולים לראות אותו אלא אם ישלמו הון תועפות לצ'רלטון. אין ספק שמדובר בצדק חברתי.

מתי 21 במרץ 2012

תודה לך שגילית לי פרטים על עצמי. אני לא צופה מבחוץ ואתה לא בדיוק סמכות עליונה לייצוג "צרכני המוצר הקבועים".
ולעניינו, חיזקת את דברי. קבוצה קטנה מהפריפריה הולכת לזכות באליפות ראשונה בתולדותיה בפער עצום וכל מה שאני שומע זה כמה היא משעממת ומשחקת מכוער ואיך היא נהנתה ממזל חד-פעמי וגם ככה תעלם בעונה הבאה. אז למה שלערוץ 1 יהיה אכפת באמת. פוסט מדויק מאוד.

רפאל 23 במרץ 2012

אני מצטער לומר שגם אני לא התרגשתי באמת לרגע אחד מהאליפות הזאת וזה לא קשור לזהות הקבוצה, לכדורגל שהיא משחקת, מה שמסביב ובטח לא מאחוזי הצלחתה שמרשימים בכל קנה מידה יש לומר.

ברגע שיש לך עמדה ודעה מוצקה שבנויה על ניסיון והסקת מסקנות-
קשה להתלהב מכל אירוע נקודתי שמנסים לגרור אותך אליו.
גם כשעוברת לכאורה סנסציה על הליגה, זה כל כך משעמם, כל כך איטי וההשלכות כל כך ידועות, הדיבורים כה צפויים, התירוצים, ההאשמות, ההצטדקויות ולא פחות מכך- התמימות והטיפשות… כבר אין טעם.
יודע שמנסים לעבוד עלינו. כל אחד מהכיוון והאינטרס שלו.
כשעולים על זה ומבינים את המצב- כמעט בלתי אפשרי להתרגש עוד מספורט שכזה. כמו שבפוליטיקה נהיים ציניים ( ובצדק), כך גם בספורט הישראלי ובפרט בכדורגל ( כל ענף והבעיות שלו כאמור).
אין על מה לדבר, אין עם מי לדבר-אבל אף פעם לא חסר מי שינסה.
שיהיה לבריאות, מה עוד אומר?

באבא ימים 21 במרץ 2012

אוקי:

זה ערוץ 1. מה עם יתר הערוצים? למה לאף ערוץ אין את הרצון להרים את הכפפה ולספר סיפור שהוא מדהים איך שלא תסתכל עליו (בין אם זה ה – feel good story על עליית הקבוצה מהפריפריה או ההוכחה למות הכדורגל הישראלי)?

בני תבורי 21 במרץ 2012

באבא,
כי קרית שמונה לא מוכרת פרסומות גם כשהיא בוערת מטילים. ערוצי הטלביזיה השונים מזמן הפסיקו לכסות נושאים על בסיס עניין לציבור או ערכים. זה מוכר, טוב. לא מוכר, שהמקומון יכתוב.

כוכב עליון 21 במרץ 2012

לדעתי, צריך להפריד בין שני דברים. אחד את היחס העלוב לקרית שמונה ע"י כל הגופים המשדרים (ערוץ 1, צ'רלטון), את המשחקים של קרית שמונה ששודרו בטלוויזיה סביר שאפשר בכף יד אחת. הדבר השני שעד עכשיו לא הבנתי, מה הבעיה שקרית שמונה תחגוג אליפות אחרי צפיה בטלוויזיה? לידס יונייטד שנת 92 חגגה ככה (עד עכשיו זכורה לי התמונה של צ'פמן וקנטונה באותו בית, אולי באותו יום הקריירה התחלנו את השושלת..), בסך הכל מדובר ב 7 מחזורים לסיום העונה, אין סיבה לעשות זאת באותה שעה, ואין מה לעשות, בליגה המשמימה שלנו, אין הרבה משחקים מעניינים כמו הדרבי ולא תמיד מהסיבות הנכונות.

יניר 21 במרץ 2012

זה כל כך פשוט:
קרית שמונה זה רחוק, להוציא ניידת זה יקר, ועד הטכנאים יחחיב את הערוץ לספק ארוחת ערב, ארוחת לילה וארוחת בוקר במסעדות גורמה בצפון,ועד הנהגים יחחיב לינה במלון 5 כוכבים שאין בסביבה, ועד המאפרות יחחיב שנת צהריים וחוץ מזה אף אחד לא מוכן להיות עם נוימן 8 שעות רצוף כולל הנסיעות.
לשדר מבלומפילד זה הרבה יותר פשוט

יוסי מזרחי 21 במרץ 2012

יניר.
אמת לאמיתה. כמעט וחשבתי שהעלת לאויר את מחשבותי בשידור חי.

בני תבורי 21 במרץ 2012

סידרת לו מלון וארוחת גורמה? :)

אדם בן דוד 21 במרץ 2012

האם חצי זיוה עם ביצה בנרגילה בק"ש נחשב גורמה? ומה לגבי שווארמה בבאגט בבאגט הזהב? ממה שאני זוכר מהשירות- אלה 2 המסעדות היחידות בק"ש

דודו 21 במרץ 2012

סתם תהייה: טבלאית,עניינית, מעשית, במה שונה הדרבי הזה מכזה שנערך בשלב הבתים של גביע הטוטו
קרית שמונה תהייה אלופה גם עם נבחרת דה באזר תעלה בהרכב שלה ומסי יעלה בהרכב של הפועל ת"א

הקרבות האמיתיים הן בתחתית: הקרב בין בית"ר למכבי פ"ת ןהקרב בין באר שבע להפועל חיפה הרבה יותר חשובים ומעניינים מדרבי על כלום שמשוחק מול אף אחד.

בלי קשר: את המשחק של קרית שמונה אם וכאשר ? חייבים היו לשדר.

גיל 21 במרץ 2012

וואו, שון פייטון מושעה לשנה וטיבו לג'טס.

Comments closed