סוונסי. מחזור 228 ברציפות

יונייטד התאוששה מהדמורליזציה, אבל לא מצאה את הכוחות והיכולת למרדף הפרש השערים

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

היו רגעים במחצית הראשונה שנראה היה שיונייטד תוכל לדחוף ל-3-4 שערים עוד לפני המחצית… ואז מי יודע? וזה הזכיר לי דבר שרציתי לכתוב לפני תקופה. בלי קשר לסוונסי, ליגות לא צריכות להגיע לפארסה כזו. אני לא אוהב את השיטה הספרדית של התחשבות במפגשים הישירים – כי היא גורמת לכך שביתרון 3 מחזור לסיום הליגה גמורה. אבל הפרש שערים נראה חשוף לתלונות על הרכבים מוחלשים ולשאר עניינים. 0-7 לא היה נראה טוב. הפתרון הראוי הוא שהפרש השערים יקבע מי תארח משחק הכרעה.

יונייטד עשויה לצבור  89 נקודות – שזה תשע יותר מהעונה שעברה. וזה לא בגלל שיונייטד הייתה יכולה לנוח – כי שני מחזורים לסיום היה לה משחק אליפות עם צ'לסי. כלומר יש דברים שהיא עושה בסדר – וזו האירוניה בהפסד אליפות צמוד לעומת עונה באמת גרועה. אם אתה מפסיד אליפות בהפרש שערים יש הרבה יותר אשמים והרבה מאד חרטות. לא רק המשחקים מול וויגן ואברטון. הדקה האחרונה וזמן הפציעות של הדרבי הביתי כשיונייטד ניסתה לתקוף בעשרה שחקנים וספגה שלושה שערים נוספים. גם גם המשחק בו הייתי מול ק.פ.ר- בו יונייטד הייתה ביתרון שחקן בדקה ה-15.

כל החמצה וכל טעות הגנתית במשחקים בהם אבדו נקודות היא הסיבה לאבדן האליפות. אז באמת שהתגובה השקולה היא שהרבה שחקנים  דווקא נתנו עונה יפה. והיום ראיתי סימן חיובי בכך שהדמורליזציה העצומה שגרם הניצחון של סיטי חלפה בתוך עשרים דקות. אם הפער בהפרש השערים היה קצת קטן יותר אולי היינו רואים אמונה אמיתית בהגדלת התוצאה.

התפלאתי שברבטוב לא שולב  מוקדם יותר בנסיון לרדוף אחרי הפרש השערים. כי אלו בדיוק היריבות מולן הבקיע לפעמים בכמויות גדולות. אבל טוב ששולב, כי הגיע לו לסיים במגרש את הקריירה באולד טראפורד. היא הייתה בסיכום לא כמובטח, אבל כללה כמה רגעים מאד מאד יפים. שלושער ומספרת חלומית מול ליברפול. חמישיה. מלכות שערים של הליגה וחלק מרכזי באליפות. היו לו את הימים שלו אבל הצטערתי שלא הצליח יותר. כי במיטבו, המועט מדי, הוא היה השחקן הכי כייפי לצפיה ביונייטד.

הנה החמישיה שלו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

בצד הפחות חיובי חשבתי על ההבדל מהעונה שעברה – במיוחד לנוכח הפרמטרים הסטטיסטיים הלא רעים.  בעונה שעברה בשלב הזה של העונה התגבש הרכב ראשון מובהק. זה לא קרה ליונייטד העונה וזה בהחלט  סמלי להתמוטטות שלה במחזורים האחרונים.

הניצחון הבטיח עוד נתון: שש עונות כדורגל מלאות – שזה 228 משחקי כדורגל רצופים – שיונייטד משחקת על האליפות.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

סיכום אפריל הוא סיכום השחקן המצטיין לחודש הזה. אין שחקן החודש. שחקנים הבקיעו ובישלו שערים – אבל יש רק סוג אחד של הצטיינות באפריל. מהלכים מכריעים. איש לא הוציא לפועל מהלכים כאלו. באפריל אין מה לנתח מעבר לתוצאות. הקבוצה שמטה את סיכויי האליפות למרות לוח משחקים לא מאד קשה.

החסרונות שיש לקבוצה ידועים וצריכים פתרון. אבל כמו בהפסד בזמנו בבאזל – אלו חסרונות אם באים לדון במשחקים גדולים. למשל הדרבי. או למשל משחקי נוקאאוט באלופות. יונייטד במצב קשה כי לא הצליחה להשוות בוויגן ולא הצליחה לתרגם יתרון 2-4 בבית על אברטון לניצחון. לטעון שחסרים שחקנים כאלו ואחרים בכדי להשיג את התוצאות הללו זה בכייני.

ובמחאה: אין שחקן החודש! וזה סופי!

*

פרגוסון ניגש לטפל בעונות הבאות ואם אני מבין נכון את היפנית של שינג'י קגוואה דרך אתרים גרמנים הוא באמת אמר "שהוא ישחק בעונה הבאה במנצ'סטר יונייטד".

אין לדעת את העתיד, אבל נתוני הרכישה פנטסטיים. וזו בעיני רכישה מרגשת. באחד מסיכומי המונדיאל שלי התייחסתי לנבחרות האסיאתיות ומגמה שהבחנתי בה. בעוד הקוריאנים מתאימים לקלישאה של עבודה קשה וארגון וכושר גופני ביפן מתפתחים שחקנים עם דמיון וטכניקה נהדרים. מאד קיוויתי שיונייטד תלך על קייסוקה הונדה אז – גם עבור בעיטות העונשין שלו. אבל כרגע קגוואה הוא השם!

הוא בן 23 וליונייטד תמיד יש הצלחה עם צעירים יותר ולא עם כוכבים מבוגרים.

הוא מבקיע גולים מהקישור המרכזי. הקשרים המרכזיים שהיו ליונייטד בשנים האחרונות הם לא לחלוטין גרועים. לכולם יש תכונות טובות מסויימות וחוסרים אחרים. אבל אם היו מבקיעים קצת היו מפחיתים בהרבה מהביקורת כלפיהם.

הוא כבר אלוף סדרתי. לא צריך לספר לו שום דבר על איך זה ביונייטד וכל זה. הוא יודע מה עושים כדי לקחת תארים.

וכפי שציינתי בעיתון – צד מסחרי. בהתחשב בדרכון שלו, אם יהיה טוב בהחלט יתקרב לספירות של בקהאם ורונאלדו.

אתם יודעים מה? התרככתי. שחקן החודש הוא שינג'י קגוואה!

להפסיק לבנות קבוצה, להתחיל לבנות מועדון
יש אלוהים, ניצלנו מירידה (לפחות בינתיים)

105 Comments

ניינר 6 במאי 2012

בוא נראה איך הוא משחק מחוץ לחממה של קלופ. ראיתי מה קרה לנורי סאחין, לא אתפלא אם זה יקרה גם לקאגאווה.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

מה קרה לו?
הוא פשוט לא משחק, בחירת קבוצה לא חכמה לשחקן צעיר שצריך זמן והכוונה.

א.לוי 6 במאי 2012

קגוואה היה צריך להגיע כבר בתחילת העונה.אני מאוד מאמין בכדורגל היפני והקוראיני.מצטיין החודש? אולי קאריק שאיכשהו ניסה לעשות סדר בבלאגן

אביעד 6 במאי 2012

ניינר, עוד נראה מה קגאווה יעשה. אבל יונייטד תחת פרגוסון היא חממה גדולה בהרבה מריאל מדריד תחת מאמן כלשהו. ושאהין הוא לטעמי אחד הדברים הגדולים שמוריניו עשה – שחקן צעיר מאוד שהגיע לראשונה בחייו לסיר לחץ כזה גדול, נכשל טוטאלית, אבל עוד יש לו צ'אנס להצליח. הוא לא נחשב גמור בריאל. מוריניו איכשהו העלים את העונה הנוראית של שאהין מהרדאר.

קורא 6 במאי 2012

לא היתה לו עונה נוראית, בקושי שיחק וכל החודשים הראשונים היה גם פצוע. גם לו ריאל עשו תומר שטיינהאוור/חנן קרן. בהחלט מוריניו עוד יכול להשתמש בו מעבר לנער פוסטר.

אביעד 6 במאי 2012

אז לטעמך שחקן שהגיע מאלופת גרמניה לסגנית אלופת ספרד ושיחק 10 משחקים בכל המסגרות יכול לסמן וי על העונה הזאת כעל עונה מוצלחת?
העונה הוא נכשל. מה יהיה בעתיד? הכל פתוח.

קורא 6 במאי 2012

ברור שלא, אבל יותר הייתי מגדיר "לא הצליח להשתלב" (אחרי שחזר מפציעה לסגל שרץ טוב כמה חודשים כשחקן חדש) מנכשל – אי אפשר להגיד – הוא קיבל במה והיה גרוע. הבעיה שלי עם העניין זה איך שחקנים שיכולים להיות מובילים בטופ 10 של הקבוצות באירופה מעדיפים להגיע לקצה הספסל של קבוצת טופ 3 (גם קאקא ואלטינטופ כאלה). הרי מוריניו ידוע כמאמן עם רוטצייה והיררכיה בסיסית די קבועה לאורך השנה.

FredTheRed 6 במאי 2012

קגאווה צוטט כאומר בBILD אחרי המשחק של דורטמונד אתמול, מקור קצת יותר רציני, שהוא עדיין לא החליט לאן הוא יילך, ורק ב12 למאי הוא יחליט.

נחכה ונראה.

איש 6 במאי 2012

יש גם טענות שהסיפור מצוץ מהאצבע ושהוא טוען שלא התראיין בכלל לטלויזיה באוסקה-
http://sportwitness.ning.com/forum/topics/kagawa-to-manchester-united-fake-quotes-have-gone-global-and-fool?xg_source=activity

אריק 6 במאי 2012

קודם כל בוא נראה שהוא יגיע. אם כן, והמחיר נכון לפי הגרמנית שבפי אז הוא עולה פחות מבבה זאת עיסקה שהיא NO BRAINER. יצליח או לא יצליח, אי אפשר לסרב לכזאת עיסקה.

אמיר ענבר 6 במאי 2012

קצת לא נעים לומר, אבל הסיפור של הציטוט של קגאווה מפנה זרקור אומלל לתקשורת המודרנית. אתמול, מישהו יצר בטוויטר חשבון חדש וטען שהוא עובד באוסאקה TV. מיהו? מהו? הוא אמיתי? לא ברור. והוא כתב שקגאווה אמר לערוץ שאחרי גמר הגביע בגרמניה הוא יתחיל פרק חדש במנצ'סטר יונייטד. אין כל סימוכין לציטוט.

כשראיתי את זה אתמול בבוקר זה לא נראה לי אמין, אבל מילא, עוד משהו שאוהדים יכולים לדבר עליו. בערב זה כבר התפשט בכל מקום, כולל סוכנויות ידיעות אמינות. רק מאוחר יותר, כשקגאווה הכחיש את הדברים, העסק החל להירגע. והכל בגלל חשבון לא אמין בטוויטר…

אני, אגב, לא אומר שהעסקה הזו לא תתממש. יש דיבורים על עניין של יונייטד בקגאווה זמן רב, והוא נראה לי מתאים לנו מאוד במספר מישורים מקצועיים. אבל הציטוט ההוא, נו…

FredTheRed 6 במאי 2012

יפה אמרת

ניינר 6 במאי 2012

חבר'ה אל תתנפלו עלי-אני חולה דורטמונד שפשוט מבואס מהמעבר. קאגאווה שחקן נפלא וחבל לי מאד שלא נראה אותו בדורטמומד יותר

אריק 6 במאי 2012

טיוטה פותח! פתאום מתגנבת לי איזה תקוונת קטנטנה

אופיר 6 במאי 2012

מתרגש בשבילכם על קגאווה. בחירה מבריקה עבורו (בגלל פרגוסון כמובן) ועבורכם.

יואב בורוביץ' 6 במאי 2012

אהבתי.
גם אני חושב שקגוואה מתאים ליונייטד (או לכל קב' אחרת בעולם). אבל צריך להתחזק גם בחוד. וגם בהגנה (בעיקר בצדדים).

סם בלאק 6 במאי 2012

האוורד ווב פותח בניוקאסל!
אני אופטימי

Sooner 6 במאי 2012

שירת סוונסי

עופר פרוסנר 6 במאי 2012

יותר טוב באנגלית :)

רועי רוטמן 6 במאי 2012

סוונסי, יא סוונסי / תפתחי את הרגליים!

אופיר 6 במאי 2012

יאיא טורה העצום.
כדי לבנות אלופה חייבים שחקן אחד ווינר ברמה עולמית שיכניס באחרים את האמונה שהם יכולים.

אופיר 6 במאי 2012

קחו והכפילו ב-2.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

יש לסיר אלכס את ברבטוב.

אופיר 6 במאי 2012

יותר ברצינות, יש לו את סקולס, גיגס ורוני.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

יותר ברצינות??

אסף רביץ 6 במאי 2012

ואי אפשר לא להחמיא למנצ'יני היום. בדקה 60 אמרתי לעצמי שרק טורה יכול להכריע את זה אבל הוא משחק אחורה מדי, שתי דקות אחר כך הוא עשה חילוף כדי להזיז את טורה קדימה, חילוף מהסוג שאם לא עובד כולם קוטלים אותו. הנצחון הזה רשום לטעמי קודם כל על החלטה אחת גדולה של מאמן.

אני 6 במאי 2012

או במילים אחרות איזה ענק אני חשבתי שצריך להעביר את טורה קדימה האידיוט עשה את זה והופ הוא שם שני גולים אין גדול כמוני מנג'ר החודש

אופיר 6 במאי 2012

חחח…

בני תבורי 6 במאי 2012

אני,
אתה אידיוט.

Sooner 6 במאי 2012

׳אי אפשר לא להחמיא לעצמי היום׳

אריק 6 במאי 2012

יש עוד פרשנים ממעצמת הכדורגל שלנו שרוצים לקטול את מנצ'יני?

אביעד 6 במאי 2012

מגיע לו מחמאות ומגיע לו שיקטלו. הצורה בה הוא ניסה להפיל את הכישלון (דאז) אחרי ארסנל על באלוטלי וסילבה הייתה דוחה.

אריק 6 במאי 2012

אביעד, יש דרך אחת להעריך עבודה של מאמן. מישהו אחר במקומו היה מצליח כמוהו? זה כמובן היפוטתי. אני חשבתי שנה שעברה שהוא עשה הישג מצויין. גביע פלוס מקום באלופות השנה הוא עשה עוד צעד קדימה, הוא ייצב קבוצה שמחזיקה טוב בכדור לוחצת טוב ומתגוננת מצויין, נכון שזה עלה הרבה יותר מדי כסף, אבל אחוז הפגיעה בתחום הזמן שהוא במועדון גבוה מאוד. ונכון, גם הפרחים לוויגאן ואברטון… אבל 89 נקודות זה הרבה מאוד. 10-0 על סוואנסי ואנחנו במקום הראשון

אביעד 6 במאי 2012

הוא עשה עבודה טובה שבגינה מגיעות לו המחמאות. אבל זה לא משנה את העובדה שבשניה שהוא חשב שהוא בצרות, הוא האשים פומבית שחקנים ספציפיים. במקרה של באלוטלי זה היה הכי מגעיל שיש.

עמית 6 במאי 2012

יאללה יאללה… טוב שהוא רק האשים אותו ולא זרק עליו נעל שפגעה לו מעל לגבה..
:)

אביעד 6 במאי 2012

מה הקשר?

אדם 6 במאי 2012

יאללה, המשימה די ברורה עכשיו.. 10-0 מול סוונסי…

אריק 6 במאי 2012

דורפן. צריך לשנות גישה. השבוע – חמש סיבות למה לשנוא את ק.פ.ר ולמה הם צריכים לרדת ליגה. מה אתה אומר?

אביאל 6 במאי 2012

יוסי מזרחי – הוא היה פצוע עד אמצע העונה, הוא בא לריאל מדריד, קבוצה שבעמדה שלו יש כמה שחקנים מעולים. אני מניח שדיירה ילך ותיהיה רוטציה עם קדירה. כן עונה גרועה במונחים שהיינו מצפים אבל אני לא רואה מצב שמוריניו מוותר עליו.

דרך אגב, מהצפייה שלי במשחקי דורטמונד, קוואגה הוא יותר שחקן כנף לא ? פחות שחקן קישור.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

אביאל, אתה מחזק את מה שאמרתי.
הוא לא שיחק ולכן לא נכשל.
ובאשר לבחירת ריאל – זו טעות בעני עבור שחקן שצריך לשחק על בסיס קבוע.

בליקי 6 במאי 2012

שוב צריך להעלות את השאלה למה המחזורים האחרונים באנגליה לא נערכים בשעה אחידה?

אין טענות לספורטיביות, כמו זו שהפגינה היום נניח ווסט ברומיץ', אבל יש משמעות לעלות לשחק אחרי שהכל ידוע – לכאן ולכאן.

דורפן 6 במאי 2012

באנגליה רק המחזור האחרון הוא בשעה אחידה. הספורטיביות נמצאת, או לא נמצאת, בלב השחקנים.

אני 6 במאי 2012

טוב, דורפן, בקשתך התגשמה-אשלי יאנג לא יקבל מדלית אליפות.

Sooner 6 במאי 2012

לא טובה הכרעה בהפרש שערים ולא טובה הכרעה במפגשים הישירים. לדעתי צריך מודל חדש – במקרה של שוויון נקודות ונחיתות בפרמטרים שוברי שוויון – האליפות תלך ישירות ליונייטד.

אמיר 6 במאי 2012

קגאווה וואו איזו התרגשות רבתית!!חברים תתעוררו השיטה הזו של לאסוף שחקנים בינוניים או בינוניים פלוס ולנסות להרכיב מהם קבוצה לגיטימית לפרמייר ולמצפיונ'ס עברה חלפה לה!
ראינו את כמות הבינוניים שהגיעו ליונייטד בשנים האחרונות,אני ממש מקווה שהקייץ הזה ינקו את "האורוות" למרות שאצל הסר אף לא ניתן לדעת למה הוא ממשיך להחזיק שחקן כזה או אחר.
המשחק השתנה וזה עוד יקצין,הקאטלונים ישפכו ים כסף הקייץ ופלורנטינו לו אף פעם אין בעייה לשעבד את העיר מדריד כולה קטן עליו עוד 150 200 מליון יורו לרכש בקיץ.
הסר והיונייטד עומדים בפני צומת מכריע של קבלת החלטה לאן פניי הקבוצה מועדות בשנים הקרובות,כל ההחלטה שתתקבל תיהיה קשורה לחשבון הבנק של הגלייזרים ושלא יספרו לנו אחרת.

גיל 6 במאי 2012

מה זה ממש חלפה לה, קראת מה רונן כתב? 89 נקודות יבטיחו לך אליפות בכל שנה כמעט.

אמיר ענבר 6 במאי 2012

החלטה לא תהיה קשורה לחשבון הבנק של הגלייזרים, אלא לכמה אנחנו מכניסים לעומת כמה שאנחנו מוציאים, כשבשנים האחרונות זה כולל גם את נזקי הריבית (מצד שני, הגלייזרים הביאו להעלאה משמעותית בהכנסות – רק לא דרך מחירי כרטיסים אלא גם חוזים מסחריים רבים, זה כן ייאמר לזכותם).

בכל מקרה, זה לא משנה. בלי בעלים עשיר שמוציא כסף מהכיס – ואני לא רוצה כזה, אני רוצה שיונייטד תתקיים מהכנסותיה וזהו – הקבוצה הזו לא מסוגלת להתמודד כלכלית עם סיטי, ריאל או ברצלונה, וזה בסדר גמור. שפיות היא לא מלה גסה ואני אוהב את הצורה שאנחנו עושים דברים, גם אם אני חושב שאי חיזוק הקישור בקיץ היה מהלך דמות ונגר.

קורא 6 במאי 2012

אני עדיין חושב שאת הפסד האליפות הזו אפשר לתלות גם בדברים שפרגוסון עשה, והפסד האליפות הזה רק מצטרף ליציאה המוקדמת מליגת האלופות, שלגמרי קשורה להחלטות שלו, אבל מאשמים לא בונים את הקבוצה לעונה הבאה. מה שברור הוא שחסר שחקן מרכז מגרש וגם שחקני הגנה.

גיל 6 במאי 2012

לדעתי הפרש שערים זה דווקא משהו סביר להכריע אליפות. הוא מבטא יכולת כללית לאורך עונה שלמה. דווקא היום מנצ'סטר שיחקה בהתלהבות ונחישות והלוואי שהיינו רואים מזה יותר בחלקים שונים של העונה ולא רק תגובה דומה במצב של פיגור.

דורפן 6 במאי 2012

לא להבין לא נכון. הפרש שערים בהחלט מראה עליונות והיא שיטה מאד הוגנת. הבעיה היא מצבים של פתיחת רגליים –

גיל 6 במאי 2012

אוקיי, אבל לדעתי אין חשש כזה באנגליה.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

רונן, אתה זוכר מקרה של פתיחת רגלים באנגליה? (ואל תביא את ליברפול של לפני שנתיים נגד צלסי. הם לא דוגמא).

דורפן 6 במאי 2012

אני זוכר מחזור אחרון בישראל עם סיטואציה בעייתית.

זה לא רק פתיחת רגליים – יש כל מיני מצבים אחרים – נניח לקבוצה אחת יש גמר גביע. או צפיפות משחקים (קורה שבשבוע האחרון משחקים שלושה משחקים). זה מגדיל את הסיכוי שהחלטת שיפוט תקבע גורלות. ואני לא מתכוון רק לאליפות – שבאמת כמעט לא מוכרעת כך. נניח יש שתי קבוצות בתחתית – ואחת פוגשת קבוצה שאמורה לשחק בגמר האלופות שתסתפק בניצחון קטן. יש הרבה ניואנסים כאלו.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

אתה בטח מתכוון למשחק העליה של הפועל תל אביב נגד רמת עמידר.
ואני מצטרף לדעתך, שהפרש שערים היא שיטה הוגנת,שהיום פועלת נגדי,(אבל זה לא משנה באמת)

גלן 6 במאי 2012

יוסי יש פתיחות הפוכות וחוסר מאמץ. סור למאבק הירידה ב 1977 (אותה שנה בה ליברפול השיגו בנשימה האחרונה את סיטי. לא עוד, כנראה). היה שם קדימון לגרמניה-אוסטריה מ 82. בתפקיד גרמניה קובנטרי ובתפקיד אוסטריה בריסטול. סאנדרלנד היו האלגיראים המסכנים. פתיחות רגלים אני לא זוכר כי עד לפני עשור זה היה כדורגל אנגלי. אמת שמאז שזה זהבילנד הכל אפשרי, אפילו מאמן ישראלי, אבל לא נראה לי.

אביעד 6 במאי 2012

האמת, אני לא רואה בעיה בהכרעה על פי הפרש שערים. כמו שקבוצה אחת יכולה לתת 7:0 במשחק נתון, יכולה גם השניה. זו הכרעה שמשקפת עונה שלמה. אם כבר הייתי משנה משהו זה להכניס חריג לפיו אם ההבדל בין 2 הקבוצות בהפרש השערים הוא פחות מ-3 אז מקיימים משחק מכריע.

Sooner 6 במאי 2012

אבל 4 מספיק? אז שער 1 מספיק ניצח כדי להכריע אליפות, אבל 3 לא…

דורפן 6 במאי 2012

לא – אין טעם לקבוע גבול… כי הבעיה היא לא צדק. השיטה צודקת – הבעיה היא חשש ל"נתינת" משחקים ולא 100% מאמץ. אז בהקשר הזה זה לא משנה אם קובעים גבול כי תמיד יהיה מקום לקומבינות.

אביעד 6 במאי 2012

מקום לקומבינות יהיה בכל שיטה. הרעיון שהעליתי לא ממש "מבושל, אבל החשיבה היא שהפרש של 8 משקף הבדל מזערי כלשהו, הבדל של 1 או 2 כבר לא ממש.

אופיר 6 במאי 2012

הסיטי מובילים בענק גם בהפרש השערים וגם במפגשים הישירים.
הוקל לי מאוד שניצחו היום. עם כל כמה שאני מתעב אותם קשה לי המחשבה שהאליפות תלך למי שהובסה פעמיים במפגשים הישירים מול היריבה העיקרית שלה.

גלן 6 במאי 2012

אביעד אתה טועה לדעתי. אמרתי את זה גם בעימות יונייטד צלסי בעונה ההיא של יונייטד מול גרנט שם היה הפרש גדול. זה מדרון חסר שחר שלאו דווקא מבטיח עליונות. לדעתי לא שלוש ולא שלושים.
ההצעה של רונן מצויינת.העניין הוא שזה נדיר (אז לטעמי צלסי נשברו כשהיה ברור מה קורה בויגאן ) וכמעט אף פעם לא מיושם. יש מליון דברים לשנות לפני בשביל ליגה נורמלית

אביעד 6 במאי 2012

יכול בהחלט להיות. הנקודה שלי היא שהבדל גבוה בין הקבוצות בהפרש השערים בהחלט מעיד על הבדל מזערי מסויים ואילו הבדל נמוך עד לא קיים – לא בהכרח.
נגיד את זה ככה – אם הבחירה היא בין "משחק מכריע" לבין "הפרש שערים" (לא משנה כמה מזערי), אז אני מעדיף הפרש שערים.

אביאל 6 במאי 2012

דורפן – בתגובה שלך לגיל לא הבנתי בדיוק מה זה אומר "פתיחת רגליים", האם אתה מתכוון שסוונזי היום לדוגמא היו פותחים רגליים ליונייטד וחוטפים שביעיה לדוגמא ? במקרה הזה, מה השוני לדוגמא מזה שבניטס עלה עם הרכב הזוי מול צ'לסי באליפות של אנצ'לוטי והיו כמה אוהדים של ליברפול שאפילו חגגו בשערים של צ'לסי. מה בדיוק אפשר לעשות מול הדברים האלה ?

דורפן 6 במאי 2012

ממש נתינת שערים זה מצב קיצוני. אבל בוא נגיד היה שוויון בתחתית בין שתי קבוצות ואחת מהן משחקת מול קבוצה שאמורה לשחק בגמר גביע אירופה. יש להניח שהיא לא תתאבד על תוצאה גבוהה והיריבות בתחתית ייפגעו. הרעיון שכל מצב שוויוני יוכרע כך.

גלן 6 במאי 2012

למה הפרש שערים מעיד על עליונות תמיד?

Sooner 6 במאי 2012

אז מה מעיד על עליונות? לקבל שישייה בבית?

דורפן 6 במאי 2012

הדיון לא צריך להיות על עליונות. הדיון הוא בגלל קיום כל מיני מצבי אי שוויון אינהרנטים בין משחקים שונים. נניח קבוצת תחתית אחת משחקת מול מועמדת לאליפות ואחרת מול קבוצת אמצע טבלה. נכון שכולם משחקים עם כולם – אבל ייתכנו עיוותים במצבים הללו. הסיכוי לבעיה בתחתית הרבה יותר גבוה מבצמרת.

וא

Sooner 6 במאי 2012

מי שדורש שוויון מוחלט, מדעי, בין קבוצות מתעלם מהעובדה שמדובר בליגה שנארכת לאורך 38 מחזורים. לאורך פרק זמן ארוך שכזה ישנם אינספור הבדלים. לפעמים זה בא לידי ביטוי בצד של המיטה בו רוני התעורר. אפשר מצד שני לשחק באקווריום.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 7 במאי 2012

אני עם סונר, אם יש מצב בו שתי קבוצות נלחמות על תואר, נגד ירידה וכו', ואחת משחקת נגד קבוצה שגמרה את העונה ונשאר לה גמר גביע, כמו בדוגמה, זה בהגדרה מצב של אי שויון, ואין הרבה מה לעשות בענין זה.

Sooner 6 במאי 2012

מתנהל פה דיון כמעט הזוי על מה יותר נכון לשבירת שוויון, הפרש שערים או מאזן פנימי. תבחרו מה שאתם רוצים, אוהדי יונייטד – אתם מחזיקים את המקל הקצר. אפשר לקבל את זה בהכנעה מכיוון שאלו הדרכים המקובלות וההגיוניות ביותר לשבירת שוויון (כשמו כן הוא, שוויון שצריך לשבור, משמע הכרעה שמתקבלת על בסיס דקויות). אף אחד לא מקיים משחק על אליפות במקרה של שוויון נקודות חוץ מבישראל ובארגנטינה. נראה לי שמרבית מהאנגלופילים כאן משתדלים לבדל את עצמם מחבורות הפראים הללו בכל הזדמנות אפשרית. חלקם מתייחסים לילידים מוסרמיל ונתניה רק כאשר אלו מכפכפים אחד את השני וצריך להעלות על נס את המנוי שלהם לצ'רלטון כבחירה מודעת באסתטיקה ובתרבות. משהו שווה ערך למנוי לקאמרי.
עצוב, אבל היו טרגדיות גדולות יותר.

דורפן 6 במאי 2012

טוב – אחרי שתנשום ותשתה. דווקא ניהלת פה דיון עם אוהד סיטי… ואיבדתי אותך בדרך לפראים מווסרמיל.

Sooner 6 במאי 2012

תשתה, תנשום ותחפש את הדרך בחזרה.

גלן 6 במאי 2012

סונר- אני דווקא בצד המרויח. ואין מצב שזה יוריד מיליטר של שמחה ממישהו שאוהד את סיטי ורוצה באלפויות. אבל הדיון הוא דיון. אני מסכים שהוא שולי כי זה נדיר ויש מלאן בעיות אחרות אבל מצד שני אנחנו נעים סביבו אז לא נדבר?

Sooner 6 במאי 2012

בוודאי שנדבר. זה לא מוריד ממשקל הטיעונים של חלק מהמעורבים.

אביעד 6 במאי 2012

מה שחבל זה שאתה מניח שהטיעונים נובעים מאינטרס. נוצרה סיטואציה מסויימת שמעלה שאלה לגיטימית – מהו שובר השוויון הכי טוב. אבל אתה מניח אוטומטית שכל אוהד יונייטד שמגיב עושה את זה מאינטרס של משהו שיהיה יותר יעיל ליונייטד.

דורפן 6 במאי 2012

ליונייטד אין כמעט אינטרס בעניין הזה- השנה בוא מצב מקרי. כי היא תמיד בתחרות עם מקסימום שתי קבוצות והסיכוי לשוויון מזערי. בתחתית זה הרבה יותר אקוטי.

גלן 6 במאי 2012

בגדול דווקא אין שיווין אם אחד ממשיך באירופא והשני לא אבל ניחא.
בכל מקרה בודאי שאתה צודק. אני חושב שזה אפילו יותר מורכב מזה אבל באמת יש מיליון בעיות אחרות לפני הפרש השערים.

דורפן 6 במאי 2012

גלן – האמת יותר תיאורטי משחשבתי. בדקתי – ובשש השנים האחרונות רק פעמיים הפרש שערים קבע משהו (יורדת) – חשבתי שביחד עם המקום הרביעי זה יותר.

כרגע למשל השיטה עובדת לטובת יונייטד. כי בגלל הפרש שערים מול בולטון ק.פ.ר ניצלת עם תיקו. אז אין לה מוטיבציה להזיז את האוטובוס מהחניה עד שהיא סופגת.

גלן 6 במאי 2012

בודאי נדיר אבל אתה צריך להוסיף גם ״כמעטים" . אם מישהו מוביל בבטחה בהפרש השערים ומוביל בבטחה גם במשחק האחרון אז זה גם בראש של השני אפילו אם הוא לא מנצח ואין שיוויון. יונייטד מול גרנט כמשל

דורפן 6 במאי 2012

נכון – לא סביר שצ'לסי הייתה מסיימת שם בתיקו אם היה לה סיכוי. יש הרבה השפעות עקיפות. קבוצות נאלצות ללכת על ניצחון כי תיקו לא מספיק או קבוצות איבדו תקווה כי הן בפיגור 3 והפרש שערים.

גיל 6 במאי 2012

אני חושב שאם זה מגיע למצב שבו קבוצה מתלוננת שקבוצה אחרת לא מתאמצת מול היריבה שלה אז בסך הכל היא יכולה להאשים רק את עצמה שלא צברה יותר נקודות. זה דומה למצב שפופוביץ' נותן מנוחה לשחקנים ואז לכאורה קבוצה מרוויחה ניצחון קל וקבוצה אחרת מפסידה כי שיחקה נגד הספרס בהרכב הכי חזק. אז אולי זה לא קובע אליפות אבל העיקרון דומה.

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

אני מקוה מאוד שלא משתמע מהדיון הזה, כאילו (אוהדי) יונייטד יוצאים נגד השיטה, מפני שאם סיטי תיקח אליפות זה לא יהיה רק בזכות הפרש שערים.

גלן 6 במאי 2012

חלילה. אני באמת מתנגד של השיטה אפילו אם התוצאה מצויינת וכאולי גם מוצדקת.

ירומיל 6 במאי 2012

לדעתי דווקא יש בעיה יסודית בשבירת שוויון לפי הפרש שערים. מטרתו של משחק הכדורגל היא להבקיע יותר שערים מהיריבה — ומידע לגבי מידת ההצלחה של כל קבוצה בתחום הזה ניתן לנו בעמודת הנקודות שלה. ברגע שמוסיפים לקלחת גם את הפרש השערים, אנחנו מדברים לא רק על *מי* ניצחה, אלא גם על *איך* היא ניצחה. אנחנו מחליטים, למשל, שהשגת עליונות בעזרת התקפת־מחץ שווה יותר מהשגת עליונות בעזרת הגנת־ברזל. יש בהחלטה כזו היגיון שיווקי, אבל אני מתקשה לראות את ההיגיון הספורטיבי.

דורפן 6 במאי 2012

הבעיה הזו קיימת בכדורגל כבר שנים – מאז ששני תיקו לא שווים ניצחון. אבל היא התקבלה בכדי להפוך את המשחק ליותר אטרקטיבי בעידן בו היה מאד סגור.

גיל 6 במאי 2012

זה לא בהכרח משתמע ככה. הפרש שערים זו לא הקבוצה שהבקיעה יותר. קבוצה יכולה להיות עם הגנה מעולה והתקפה סבירה ולהיות עם הפרש טוב יותר מקבוצה עם התקפה מעולה והגנה גרועה.

ירומיל 6 במאי 2012

לא בהכרח, אבל כן מושך לכיוון הזה. כמו שכתב דורפן לעיל: ההחלטה התקבלה כדי להפוך את המשחק ליותר אטרקטיבי בעידן שבו הוא היה מאוד סגור. בכל אופן, העמדה שלי הייתה דומה גם אילו המשיכה הייתה לכיוון ההפוך: מה שמפריע לי הוא ההכנסה של שיקולים נוספים, מעבר ל"מי ניצח".

שלא ישתמע, דרך אגב, שיש לי שיטה טובה מזו לשבור שוויוני־נקודות. גם הרעיון של משחק מכריע הוא בעייתי, כי הוא חוטא לרעיון של ליגה: בחינת יכולת לאורך זמן מול מגוון יריבים.
אולי שורש הבעיה הוא הקיבעון על סדר טוב, על דירוג מושלם של הטבלה מאחת ועד עשרים. אם מדובר בשיטת ליגה, אולי באמת שתי קבוצות שונות יכולות להצליח בה באופן שווה. אז אם לשתי מוליכות הטבלה יש בסוף העונה מספר שווה של נקודות — מה שאומר שהן הצליחו בליגה באופן דומה — לא בלתי־הגון להחליט ששתיהן אלופות, או, לחלופין, שאין אלופה.
זה כמובן לא־ישים, כי מוכרחים, למשל, להכריע על מספר מסוים של נציגות לאירופה. אבל כשעשוע מחשבתי זה נחמד.

גיל 6 במאי 2012

אין מה לעשות, צריך לקבוע שוברי שיוויון במקרים הנדירים הללו וזה הגיוני כמו כל שובר שיוויון אחר. אי אפשר לקבוע משחקים נוספים בשלב הזה וצריך להשתמש בנתונים שיש. כל נתון שתבחר תהיה איתו בעייה זו או אחרת. ונכון, ההכרעות לפעמים קצת שרירותיות.

אביעד 6 במאי 2012

אגב, מעניין מה התקנון אומר לגבי מצב של שוויון נק' + הפרש שערים זהה (כולל מס' הבקעות זהה).

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

מספר הנצחונות הוא הבא בתור.

גלן 6 במאי 2012

בקיצר במקום לדבר תעשו מעשה! תיקו ומטה בסנדרלנד ולא נפריע לעם היושב בציון ובניכר בזוטות.

סיימתי לא מזמן צפייה חוזרת בקוטו מייותר. למי שיכול , כדאי. קרב מצויין , מהנה ומותח. אני מיציתי את דיוני פאקיו. יש לפלויד עוד מעט קרבות. אני מתכנן להנות מהם וכל הסימנים שגם הוא.

גלן 6 במאי 2012

בקיצר במקום לדבר תעשו מעשה! תיקו ומטה בסנדרלנד ולא נפריע לעם היושב בציון ובניכר בזוטות.
ובלי קשר

סיימתי לא מזמן צפייה חוזרת בקוטו מייותר. למי שיכול , כדאי. קרב מצויין , מהנה ומותח. אני מיציתי את דיוני פאקיו. יש לפלויד עוד מעט קרבות. אני מתכנן להנות מהם וכל הסימנים שגם הוא.

אופיר 6 במאי 2012

הימורים על מספר הזריקות של כרמלו הערב והאחוזים מהשדה?

אני מהמר על 30 זריקות (פלוס מינוס 3) ומתחת ל-30%.

sui 6 במאי 2012

סתם שאלה – ברבטוב ? מה קרה לו? וולבק חזר מהשאלה העונה וזהו… הוא נהיה חלוץ 4 שכמעט ולא משחק/ רק 20 משחקים כל העונה (בכל המסגרות) ולמרות שלא ראיתי את כל המשחקים של יונייטד, אני מניח שכמעט חצי מהם הוא לא שיחק בהרכב פותח… גם אם פרגוסון החליט לוותר עליו משום מה,הייתה תקופת פציעות קצרה של וולבק וצ'יצ'ריטו וגם אז אני לא זוכר אותו משחק כמעט… יכול להיות שזיכרוני מטעה אותי, אבל אם לא, למישהו יש מושג מה קרה לברבאפרגי ?
הוויתור עליו לא נראה אופיני לפרגוסון…אומנם הוא חלוץ חסר מוטיבציה לפעמים, שלא לומר שבע ועצל (מבחינת שערים) אבל אין ספק לגבי הכשרון שלו ומה קורה כשהוא מתעורר…(שלושער וחמישייה שדורפן הזכיר)

יוסי מזרחי 6 במאי 2012

ברבטוב היה מתמיד, ביוניטד משהו שמיצג טעות.
מדובר בשחקן מוכשר באופן בולט אבל חסר את התכונה הכי חשובה שהיא הבנה שכדורגל הוא גם משחק של תנועה ומהירות. זו היתה טעות להביא אותו (ולמען ההגינות הייתי בין אלה ששמחו לבואו),וטעות יור גדולה להחזיק אותו כל כך הרבה זמן.גם עבורו וגם עבורנו.
הוא הפסיד שנתיים של משחק במקום שמתאים לו,כמו אצל הספרס,ואנחנו הרווחנו אשליה שיש לנו תותח על, ועל הדרך, שכבו להם לישון (על הספסל) שנת ישרים, אי אלו מליוני פאונדים שהיו מועילים במקומות אחרים במגרש.
זו דוגמא מצוינת לטעות שסיר אלכס ביצע, ומותר לו גם כאלה,ודוגמא לאי הכרה או לחוסר רצון להודות בטעות.
מי שטוען שלסיטי כסף בלתי מוגבל, צודק, אבל זה לא אומר שליונייטד אין בכלל כסף. הענין הוא שהם יכולים לקבור חמישים-מאה מליון פאונד ולנו, זה כסף שמונע חיזוק איפה שצריך.
אבל אין רע בלי טוב. הטוב הוא שמעט הכסף שיבוא ממכירתו, הוא התחלה של כסף שלא תהיה ברירה אלא להוציאו על רכש, וזו כבר התחלה.
הא, איזו מרירות צרופה.

יואב 7 במאי 2012

שנה של משחק.
לקח שתי אליפויות כשבאחת מהן הוא מלך השערים(וטוב בשתי האחרות).
בוא לא נעוות את המציאות .

יוסי מזרחי 7 במאי 2012

יואב,
אנא ממך, תראה לי איפה יש עיוות של המציאות בדברים שכתבתי, גם כאן ועכשיו וגם בדיונים אחרים.
וכדאי לזכור, זו לא שנה של משחק. הוא בשנה הרביעית לחוזה שלו,ולא היו לו פציעות יוצאות דופן.
מה לעשות, רכישת ברבטוב היא הכשלון הגדול ביותר של סיר אלכס בתחום הזה. זה יכול לקרות ולא נכון לטמון את הראש בחול.

יואב 7 במאי 2012

הסבר לי את המושג-שנתיים ללא משחק, כי עדיין לא הבנתי אותו. העונה הזאת היא העונה היחידה בה לא היה רלוונטי.זאת לא דעה, זאת עובדה.

יוסי מזרחי 7 במאי 2012

יואב
שנתיים ללא משחק במקום שהתאים לו,משמע בקבוצה אחרת.
.
ועדיין, בשתי העונות האחרות שלדעתך כן היה רלונטי, לא היתה שם איזו קפיצת מדרגה ביכולת של הקבוצה, מה שאפשר לצפות מרכש בסדר גודל כזה.

יואב 7 במאי 2012

אולי השער המצמק של פלטשר(מתגעגע אליו) הוא הרגע המכונן של העונה הזאת.
יונייטד התחרמנה, לא יודעת איך לשחק על הפסד (ראוי) בבית ויצאה קדימה כאילו אין מחר.
שלושת השערים המאוחרים שספגה, הם ההפרש המהותי מסיטי.

ועדיין, אם להפסיד אליפות אז ככה-כשהילדים טועמים מאבק כזה, כשרוני על הדרך כובש וכובש, כשהיו הצגות נהדרות, כשהבעיות התחדדו אבל לא מנעו עונה טובה, כשנותנים קרב עד המחזור האחרון.

טורה הוא שחקן העונה האמיתי. כולם השתינו שם היום חוץ ממנו.

איש 7 במאי 2012

יש פתרון לנושא הפרש השערים והוא מיושם בטורניר אמסטרדם בקיץ- מקבלים שם נקודות על שערים. אני לא יודע אם זה ישים בליגה של 38 מחזורים (ריאל וברסה היו מסיימות עם מעל 200 נק' כל אחת) אבל משהו בסגנון הזה בהחלט מעודד קבוצות לנסות לכבוש ולא רק לשחק כדי לא לספוג.

ירומיל 7 במאי 2012

זה פתרון רע: יוצא שאליפויות מוכרעות לא לפי הצלחה ממשית במשחקי כדורגל — לא לפי הניצחונות עצמם — אלא לפי השאלה, מי הצליחה להביס את נמושות־הליגה בתוצאות אסטרונומיות יותר.

אופיר 7 במאי 2012

הו, זה לא היה היום הנכון לצחוק על כרמלו…

אופיר 7 במאי 2012

הניקס ניצחה משחק פלייאוף…
כרמלו קלע מעל 50%…
זלאטן הפסיד אליפות…
הגהינום קפא…

Taninanak 7 במאי 2012

Like!

Comments closed