שקט. נלחמים בגזענות פה

מי שרק לפני חצי שנה נלחמו בגזענות מחרימים עכשיו שחקן כי אח שלו העז להתלונן על גזענות

האמת שזה סתם עדכון כי אמרתי לכם.

אבל זה מה שקרה:

ההתאחדות האנגלית החליטה להלחם בגזענות.

היא הענישה קשות את לואיס סוארז שאמר קללה גזענית לפטריס אברה (ונניח לצורך העניין שהעובדות נכונות).

היא דחתה בעצת המשטרה האנגלית חקירה דומה נגד ג'ון טרי שהעדויות לגביו קשות יותר. הקללות נאמרו כלפי אחיו של שותפו של טרי זה דור בהגנת הנבחרת – המקום היחיד במגרש בו אפשר לתאר את אנגליה כנבחרת וורלד-קלאס אמיתית.

בנסיון למתן את הפארסה ואת האיפה ואיפה בין שחקן זר שבא להתפרנס באנגליה לשחקן שאמור להיות סמל התנהגות על המגרש לכדורגלן האנגלי – היא לקחה מטרי את סרט הקפטן, וגרמה למנג'ר קאפלו להתפטר.

המאמן הנכנס מעדיף מקצועית את ג'ון טרי ומחליט לצוות אותו עם קאהיל. את זה אפשר למכור לעשר דקות כסיפור מקצועי. גם אני באופן עקרוני בעד גישה שבאותו קו במגרש ישחקו שחקנים מאותה קבוצה.

קאהיל נפצע. ובגלל שההתאחדות האנגלית – כשהיא לא נלחמת בגזענות גם לא מטפחת עומק לכדורגל האנגלי – המאמן הנכנס עמד בפני החלטה. והוא לקח את מרטין קלי על פני ריו פרדיננד. שאת זה לא ניתן להסביר אלא באמת.

שהיא שמי שרק לפני חצי שנה נלחמו בגזענות מחרימים עכשיו שחקן כי אח שלו העז להתלונן על גזענות.

אני את הבובה האדומה
מוקדם קצת, לא?

35 Comments

יניר 7 ביוני 2012

האנגלים לא מתימרים להלחם בגזענות אז הם בכלל לא רואים בעיה להשאיר את טרי בנבחרת.
קאפלו לדעתי, רק ניצל הזדמנות וברח מהנבחרת המועדת לכשלון אחרי שקיבל הרבה מאד כסף.
אגב,האנגלים ככלל הם עם מאד לא גזען עם הרבה זוגות מעורבים וסבלנות יחסית גדולה למהגרים

גלן 7 ביוני 2012

תראה.כמעט חצי מהאנשים שעמדו למשפט על המהומות לפני שנה היו שחורים.גזענות כן או לא . יש להם בעיית גזע וחברה. יבוא דורפן ויגיד איקס . יבוא קמרון ( וגלן תומך במקרה זה מרחוק וזה בודאי לא רק ענייני שחורים) ויאמרו ואי . לצייר מצב אידיאלי זה לא מי יודע מה נכון.

צור שפי 7 ביוני 2012

ג׳ורג׳ אורוות מתהפך בקברו.

צור שפי 7 ביוני 2012

אורוול, אורוול.

D! בארץ הקודש 7 ביוני 2012

טוב לקבל ממך אות חיים.

אבל מי שבאמת נדפק פה (מעבר לנבחרת האנגלית) היא ליברפול ששילמה שמונה משחקים והרבה יחסי ציבור רעים (באשמתנו כמובן).

שלו 7 ביוני 2012

הבעיה שלמרות העונה הממש קשה שעברה על ריו, הפציעות כאילו מחייבות את זימונו רק כדי לאתגר את ההתאחדות ולהציף החוצה את הבחירה בטרי ולא בריו. דרך אגב גם לטרי לא הייתה עונה מרהיבה, והיה אפשר לוותר על שניהם.

Abby Wambach 7 ביוני 2012

או כמו שראיתי איפשהו ברשת:

Roy Hodgson is sat with his assistant. “So, unfortunately, now Gary Cahill is injured and ruled out of the Euros. Let’s look at our options…”

“What about Rio Ferdinand, Roy?” asks his assistant. “Five Premier league medals, one F.A. Cup, two League Cups, one European Cup and eighty-one caps for his country.”

“No, not Rio, I’m looking for something a little different,” replied Hodgson.

“I see,” said his assistant. “What about Micah Richards? One F.A. Cup-winners medal, one Premier League medal, vice-captain for the Premier League champions and thirteen Caps for his country.”

“Again, I don’t think you are understanding me,” frowns Hodgson. “We need somebody that can slot in nicely alongside John Terry.”

“What about Martin Kelly?” asks his assistant.

“Martin who?” asks Roy.

“He’s some white guy that plays for Liverpool reserves,” replied his assistant.

“Now you’re talking,” says Hodgson.

red sox 7 ביוני 2012

את הפיאסקו שנקרא הסגל האנגלי ליורו אפשר לסכם בשתי מילים: מיקה ריצ'ארדס. ועם כל פציעה שמתווספת, הביזיון של להשאיר אותו בחוץ רק צועק יותר לשמיים.
גלן ג'ונסון, פיל ג'ונס ומרטין קלי מזומנים לפניו לנבחרת.
יותר מזה לא צריך לומר כלום.

בני תבורי 7 ביוני 2012

בדיוק כך. הרפיסות והצביעות של ההתאחדות באנגליה שוברות שיאים. ללא כל קשר, אני חושב שמקומו של ריו פרדיננד בנבחרת לא רק לפני קלי, אלא גם הרבה לפני טרי.

בני תבורי 7 ביוני 2012

או קיי, התלבטתי ואני אומר: שיעופו הביתה ומהר ואני אוהד אנגליה.

גלן 7 ביוני 2012

מאחר ולא היה באמת מאבק בגזענות בהחלטות המגוחכות לפני חצי שנה אז אין מה להתרגש. מצב הגזענות בטח לא נהיה טוב וכל השאר שטויות. באשר לפרדנינד .ברור שמהרגע שטרי היה בסגל אין לו מקום שם. אין בזה שום הגיון חברתי ווזה פתח רק לצרות.
הבעיה היא הפחד המשתק שמוביל את המאמן לא לאמר את האמת אלא להתלות בנימוקים מיקצועיים שלא מחזיקים מים. וזה כבר לא מפתיע כי חוץ מלא-למלא שם תפקיד חיובי ׳המלחמה בגזענות׳ גם מולידה צורך לשקר.

אביאל 7 ביוני 2012

שאלה – במידה וטרי ימצא אשם במשפט שלו, מה המשמעות מבחינת ההשתתפות בליגה ?

בכל מקרה ברגע שהודג׳סון בחר את טרי (ובצדק מבחינת היכולת הנוכחית) זה היה די ברור שפרדינדד בחוץ, עכשיו העניין כבאמת הזוי הוא למה ריצ׳רדס לא זומן וכנ״ל לגבי אדם ג׳ונסון, סטאריידג׳ ולנון ומה לעזאזל קלי, הנדרסון ודאונינג עושים שם ?!

דורפן 7 ביוני 2012

אביאל – תאורטית אין קשר בין המשפט. אבל ועדת המשמעת תעמוד במצב כזה – הם נתנו 12 משחקי הרחקה לסוארז על עבירה שלא הגיעה לכל פליליות. הם ימצאו את עצמם בלחץ לתת עונש מטורף ממש שעם כל העיכובים יהיה יותר משנה לאחר המקרה.

באבא ימים 8 ביוני 2012

העובדות אולי נכונות אבל הקשר הסיבתי קלוש מדי לטעמי. יש איזה שהיא ראיה שתומכת בזה?

יואב 8 ביוני 2012

קלי מוזמן ומיקה לא(נעזוב את ריו בצד)? חחחחח. אין דרך הגיונית להתייחס לזה.

אסף THE KOP 8 ביוני 2012

הבושה הגדולה ביותר היא ה"אחווה" של השחקנים השחורים בנבחרת אנגליה כלפי ריו. במקום לפרוש כאחד מהנבחרת (הרי את הקללה הגזענית של טרי הפרחח היה יכול לספוג כל אחד מהם) לאור ההחלטה השערוריתית להשאיר את טרי הגזען ולסלק את ריו בגלל צבע עורו, הם העדיפו לשחק לצד טרי.

נבחרת שהיא חרפה.

יוסי מזרחי 8 ביוני 2012

מסכים לכל מילה.
אילו היו פורשים, הם היו משיגים אפקט בסדרי גודל של המצעד של מרטין לותר קינג.( אני מגזים פה באופן פראי אבל זה כדי להעביר את הרעיון.)

אסף THE KOP 8 ביוני 2012

אנגליה היא מדינה גזענית, והנבחרת האנגלית היא רק בבואה שלה.

ואפרופו גזענות, אוהדי הפועל "הנאורים" בעיני עצמם עסוקים מזה מס' חודשים במסע שיסוי והת נגד אלי טביב, ודואגים להזכיר לכולם שהוא עבריין שהורשכ בפלילים. אממה, לאחרונה פורסם כי קבוצה ברשות שמעון שבס וחיים רמון עומדים מאחורי קבוצה ששוקלת לרכוש את הפועל ת"א, שמעון שבס וחיים רמון, האחד הורשע במצן שוחד והשני בעבירת מין. לא שמעתם ציוץ מצד אוהדי הפועל – האם זה בגלל ששבס את רמון לבנים ?

אדום 8 ביוני 2012

כן. בגלל זה גם אנחנו שונאים את שאול אייזנברג ונלחמנו נגדו, כי הוא מזרחי. עלית עלינו, אנחנו פשוט כאלה גזענים, בגלל זה אנחנו אוהבים את ידין ואבוטבול, כי הם אשכנזים, ואוהבים את הקפטן שלנו ואת טועמה ואת לאלה, כי הם אשכנזים.
הקיצר, תנסה להיות פחות דמגוג.

אסף the kop 8 ביוני 2012

כל עוד הכושי הוא שחקן ולא בעלים, אין לכם בעיה איתם.

אדום 8 ביוני 2012

א', זה אחד המשפטים היותר מטומטמים ששמעתי. אם מישהו גזען הוא יהיה גזען כלפי כל אותם אנשים מאותו גזע בלי קשר לתפקיד אותו הם מחזיקים. ב', אם איכשהו אני לוקח ברצינות את הטענה הטיפשית שלך, איך אתה מסביר את מקרה שאול אייזנברג. ג', אם היינו כאלה ג, אם היינו כאלה גזענים היינו שונאים את טביב מלכתחילה ומתנכלים לו מלכתחילה ולא כמו שקרה, רק אחרי שראינו שבדרך התנהלות שלו הוא בדרך ללהרוס את הפועל.

בשורה התחתונה, אתה יכול ללכת לחפש גזענים במקום אחר (רמז: חפש בצד השני של הכביש וליד ירדן), דמגוג בשנקל.

יואב 8 ביוני 2012

התכוונת לבבונים ולגרמנים?
הכל טוב.

הגולנצ'יק 8 ביוני 2012

אבל אולי תגיב על הטענה הכן הגיונית בתגובה שלו ?
כמו למה אתם תוקפים את טביב על כך שהורשע בעבירות ואילו את שבס ורמון לא ? הרי הובלתם מחאה צודקת לסילוק עבריינים מהכדורגל שלנו, או שעבריינים זה רק מי שאתם מחליטים ?

אסף THE KOP 8 ביוני 2012

אדום, אל תאשים אותי בכך שאתה לא העיפרון הכי חד בקלמר, ואפילו לא בילקוט.

זה שהייתם נגד אייזנברג לא אומר שאתם לא גזענים.
אם הקבוצה שלכם הייתה על טהרת האשכנז, הייתם משחקים ככל הנראה בליגה למקומות עבודה.

אתם לא אוהבים ששחורים עם עבר פלילי הם הבעלים שלכם. עובדה, אין לכם בעיה עם לבנים עם עבר פלילי.

אדום 8 ביוני 2012

יואב, אני מתכוון לבבונים (מה לעשות שכקהל הם מתנהגים כמו בבונים) ולאוהדי מכבי שקוראים קריאות גזעניות נגד טועמה במשך שנים. אני לא קורא למכבי גרמנים.

אסף, אני לא יודע מה יותר מגוחך, אתה או הטענה שלך על הגזענות שלנו.

גולנצ'יק, אני אגיד לך את האמת, הבעיה עם טביב היא שהוא אדם מסוכן שבדרך הנכונה להרוס את הפועל, הקטע עם ה"עבריין מורשע" בא כחלק מהקמפיין שלו ופחות בגלל שמפריע לנו שהוא הורשע בעבירה פלילית בעבר. דרך אגב, אם הוא יורשע באלימות כנגד אוהד הפועל על כך שקילל אותו, זאת כבר הרשעה שמפריעה לנו. המאבק הוא פחות נגד עבריינים, כי זה בעיקר עניין של אם תופסים אותך או לא, המאבק הוא נגד טביב ועסקנים מסוגו שההתנהלות שלהם רעה לכדורגל ולקבוצות אותם הם מנהלים.

הגולנצ'יק 8 ביוני 2012

אס אתה מסכים שהטענות שלכם נגד טביב הן רק כי אתם לא אוהבים אותו או לא רוצים אותו בהפועל. אם לכם בעיה עם עבריינים, כל עוד הם לא טביב. מה עם אנשים שכבר פירקו קבוצות (דניאל יאמר ? ארקדי גאידמק ?) גם את זה תקבלו כי זה לא טביב ?

לפחות קיבלנו מאוהד הפועל אחד תגובה שלא טוענת שהמאבק של הפועל הוא למען הצדק וטובת הכדורגל. הוא פשוט מאבק עצמאי של אוהדי קבוצה אחת (זה מתקשר לפוסט אחר שהיה פה לא מזמן שם היה ויכוח אם הדרישה של אוהדי הפועל שיתמכו בהם, או לפחות הפליאה שלהם איך יש אנשים שלא מבינים את מאבקם הצודק)

אסף THE KOP 9 ביוני 2012

אדום, אני לא יודע מה יותר הזוי, אתה או ההסברים שלך למה טביב לא ושבס את רמון כן.

אדום 9 ביוני 2012

גולנצ'יק, זוהי מחאה קודם כל כנגד טביב כדי להציל את הקבוצה שלנו. אנו מקווים שכתוצר נלווה זה יעלה דיון לגבי הבעלים בארץ, שמקרים כגון טביב, גאידמק, יאמר (כן, גם אותם לא הייתי רוצה כבעלים של הקבוצה שלי) ועוד אחרים שמוציאים שם רע לכדורגל ומרחיקים ממנו אנשים טובים.
אנחנו לא מצפים שתצאו להפגין איתנו, אנחנו מצפים שתבינו את המחאה וכמה שהיא צודקת. היום זה אנחנו, אתמול זה בית"ר, לכו תדעו מי הבא בתור עם כל העסקונה שמסתובבת כאן.

יואב 9 ביוני 2012

הם מתנהגים כמו בבונים והאלה שרים שירים גזענים לטועמה. מודה לך שסידרת לי את הבילבול.
קצת חילול קברים וזילות שואה, קצת וונדליזם , בוודאי עובר מתחת לרדאר.זה רדאר מיוחד זה. משוכלל. כבוד.

הגולנצ'יק 9 ביוני 2012

לא הבנת יואב, אצלם זה קומץ אתה צריך להבין. אצל בית"ר זה כולם, אצל מכבי זה כולם, אצל הפועל זה קומץ קטן שמפריע למחאה התרבותית נגד אנשים שראשי המחאה החליטו שהם לא אוהבים.

אדום 9 ביוני 2012

גולנצ'יק זוהי מחאה קודם כל כנגד טביב כדי להציל את הקבוצה שלנו. אנו מקווים שכתוצר נלווה זה יעלה דיון לגבי הבעלים בארץ, שמקרים כגון טביב, גאידמק, יאמר (כן, גם אותם לא הייתי רוצה כבעלים של הקבוצה שלי) ועוד אחרים שמוציאים שם רע לכדורגל ומרחיקים ממנו אנשים טובים.
אנחנו לא מצפים שתצאו להפגין איתנו, אנחנו מצפים שתבינו את המחאה וכמה שהיא צודקת. היום זה אנחנו, אתמול זה בית"ר, לכו תדעו מי הבא בתור עם כל העסקונה שמסתובבת כאן.

אביעד 8 ביוני 2012

גם מבחינה מקצועית ההחלטה לבחור בטרי לפני ריו היא לא בהכרח נכונה. אבל השיקול המקצועי הוא של המנג'ר. פשוט לא יכול להיות שמתקבלת החלטה לפיה השניים לא יכולים להסתדר ביחד וג'ון טרי זוכה. פשוט ביזיון. או שרק טרי בחוץ או ששניהם בחוץ.

גלן 8 ביוני 2012

לא מסכים כלל וכלל . הייתה תוכנית טרי וקהיל וזה נפל. עכשיו אין מצב להוציא את טרי ולכן בהחלט ברור שאין מקום חברתי לפרדנינד. פשוט אין סיבה לתרץ את זה.

באבא ימים 8 ביוני 2012

מישהו יכול להסביר מנין הקביעה שהמניע לכך הוא גזעני? שחקנים שחורים כן משחקים בנבחרת. למה הדבר הזה מוכיח משהו מעבר לכך שהדג'סון אידיוט (שזה לכשעצמו לא חדשות מרעישות במיוחד)?

Comments closed