יורו (5). גוועלד, אלימות לאומנית!

אני די ציני לגבי חומרת המהומות. כי הכדורגל די מפלרטט עם אלימות ולאומנות מסיבות מסחריות

אנחנו אחרי יום של קצת קרבות רחוב מאורגנים בורשא – ואני חייב להגיד שאני קצת ציני לגבי העניין הזה. אני אחזור בי מהציניות אם יתברר שהשמועות על אוהד רוסי הרוג נכונות. למרות שהציניות היא לא כלפי סבלם של אנשים.

אני ציני כי הכדורגל קצת מעודד את זה. למסי-רונאלדו יש כוח משיכה די מוגבל למרות כל המאמץ המסחרי. הכדורגל מחפש את הסנטימנט הלאומני כדי לסחוט אותו קצת. ולא רק בכדורגל בינלאומי. קראתי פעם בספר על כך שפעם חבר הנהלת סלטיק אמר באחת הישיבות – שבעצם יש ידידות בין חברי ההנהלה של סלטיק וריינג'רס אז למה שלא נעשה איזה מבצע להורדת הלהבות בין האוהדים. ומה שענו לו זה פחות או יותר "נפלת על הראש? ומה נמכור לאוהדים? כדורגל סקוטי?". אני בטוח אגב שזו הגישה בין המיליונרים בהנהלת ריאל מדריד לאלו בהנהלת ברצלונה. זה טוב לביזנס.

ואני בטוח שבאופ"א רגועים עכשיו. הכדורגל עדיין מסוגל, תודה לאל, ללבות את היצרים. השלום והאיחוד האירופי לא הרסו אותו. והתמונה שתקבלו באתרי החדשות תהיה בצדק של כמה פצועים. אבל התמונה היותר נפוצה הייתה של אוהדים מצטלמים על רקע היחידות המיוחדות של משטרת פולין בלבוש הדארט וויידר המגניב שלהם.

הערות מפאתי מזרח (5) - דברים פחות יפים
גולן וסוסו יטוסו (טומי בספק). הגיוני

48 Comments

לקסוס 12 ביוני 2012

לא הבנתי כלום ידורפן,ציני בקשר לאלימות עצמה? היא הייתה,ציני בקשר למניעים שלה? כי יש כמות לא מבוטלת של שנאה בין העמים,וגם יש כמות לא מבוטלת של אידיוטים שיכורים.
נקודה שלישית-סקוטלנד? יריבות כגורם שיווקי? הכול ידוע,אבל עדיין משום מה אני מצליח יותר להתחבר,להתעניין בסיפורים של כדורגל מאשר של הספורטים האלה,נו האמריקה, שעושים כסף טוב.
כי חוסר השלמות הוא הדבר המעניין ביותר לפעמים.

דורפן 12 ביוני 2012

אני ציני לגבי הרצון האמיתי של הכדורגל למנוע את זה. זה מעולה לביזנס.

לקסוס 12 ביוני 2012

למנוע לאומנות או אלימות לאומית?

דורפן 12 ביוני 2012

הם לא רוצים שלאלימות תהיה תוצאות קשות. הם רוצים אותה על אש נמוכה

Amir A 12 ביוני 2012

כמו שבפוליטיקה מלחמות הן טובות לפוליטיקאים במיוחד כשיש משברים בתוך המדינות. ורק בני האדם טיפשים מדי מכדי להבין את זה.

איתן בקרמן 13 ביוני 2012

אמיר, ראה שלושים שנה ושבוע למלחמת לבנון.

יואב בורוביץ' 13 ביוני 2012

אבל הכדורגל הוא לא ביזנס רווחי.

תום 12 ביוני 2012

אתה ציני כי עכשיו אתה נאלץ לאכול את כל התשבוחות שלך על מזרח אירופה.

הסתובבתי לא מעט בעולם ובאיזורים הפחות מתויירים ומבלי שום ספק במזרח אירופה הגזענות היא הכי גלויה והכי חסרת בושה (גילוי נאות: מעולם לא ביקרתי במדינות ערב).

דורפן 12 ביוני 2012

נו טוף….מזל שהזכרון שלי לא ממש הלך לגמרי ואני נזכר בהייזל, בשוטר הכמעט הרוג בצרפת-98, במהומות יורו-2000. זו כנראה אחוות האדם המערב האירופית שהולידה אותם.

אין שום קשר בין אירוח לבין השאלה כמה גזענים יש במדינה. המדינה הכי אנטישמית באירופה היא ספרד. בשבדיה ונורבגיה מסתובבים נאצים בתוך שגשוג כלכלי. זה הרבה יותר גרוע

תום 13 ביוני 2012

לא אמרתי שבמערב אירופה או בשאר העולם אין גזענות, אמרתי שבמזרח אירופה זה הכי גלוי.
לא משנה כמה פעמים תצביע על הצביעות המערב אירופית, זה לא ישלול את מה שקורה בשאר העולם. איפה עדיף להיות אישה ממוצא אתני שונה מרוב האוכלוסיה, אוקרינה או בלגיה?

אפילו לא ניסית להגיד שהטענה שלי לא נכונה, פשוט הצבעת על דברים שונים ואמרת שזה גרוע יותר מהגזענות הגלויה וחסרת הבושה במזרח אירופה.

דורפן 13 ביוני 2012

לא נכון. עניתי על הטענה שלך כאילו השבחים לאירוח קשורים במשהו לחוליגנים ולגזענים. לא הם מארחים את האליפות אלא האוכלוסיה הכללית ההגונה.

מספרי הגזענים בכל מדינה לא קשורים לדעתי למזרח או מערב אירופה. אלא למצב הכלכלי. כשגרמניה הייתה עניה היא לא הגיבה בפרץ של אהבת האדם לעניין.

איתן בקרמן 13 ביוני 2012

דורפן, אני לא יודע לגבי גזענים, אבל כן לגבי גזענות. לא אומר שטבע היחיד שונה, אבל לרוב ככל שחברה יותר דמוקרטית היא פרקטית פחות גזענית. במזרח אירופה יש יותר אנשים שחושבים שאדם שחור הוא חצי קוף.

ניימן 13 ביוני 2012

במזרח אירופה הכי גלוי? ביליתי שנה שעברה כמה שבועות בשוויץ. מדהים כמה מהר הולכות שיחות פאב עם מקומיים למקום של מהגרים הורסיםהשתלטו לנו על המדינה. והם לא מתכוונים למהגרים גרמניים אגב.

לא ברור לי על סמך מה אתה מבסס את ההצהרה שלך. ספק זה דבר חשוב.

באבא ימים 13 ביוני 2012

גזענות הולידה את הייזל?!

דורפן 13 ביוני 2012

מתחים חברתיים קשים ושנאה היו פקטור בחוליגניזם באנגליה.
ואגב – זו תקופה שגם הייתה גזענות ספציפית בליברפול – אבל החוליגניזם של הייזל לא היה קשור לזה.

באותה מידה – האם רק גזענות הולידה את החוליגניזם אתמול? (וזו לא ממש גזענות – כי רוסים ופולנים זה אותו גזע). אני מתאר לעצמי שיש חלקים מוזנחים בחברה הפולנית והם מולידים חוליגנים.

סימנטוב 13 ביוני 2012

קצת יצאתי מ"המשחק הזה" בשנים האחרונות. חורה לי כשמדברים בשנאה על אקס-שחקנים שחצו קווים וגבולות (סך הכל זכותם) אני לא מבזבז אנרגיה בזה יותר. באמת שצמצמתי את ההתעניינות שלי לקבוצות שלי ומשם אני נהנה, נלחץ, מגדל וכוסס ציפורניים.

אריק 13 ביוני 2012

הבעיה הגדולה שלי זה שכל מה שלא קשור לקבוצה ההיא, משעמם אותי. כמו הלה ליגה וכמו היורו. קצת חבל. ועדיין ג'רארד למשל מעורר אצלי תחושות שדי קרובות לתיעוב, ואני מת שלפוגבה תהיה קריירה אומללה ומלאת פציעות. איש קטן מה לעשות.

סימנטוב 13 ביוני 2012

באמת שסבבה, מבחיתי אני פשוט לא רוצה אנרגיות שליליות במשחק הזה יוסי (תגובה מס' 5) סיכם את הכיוון ממנו אני בא הכי טוב.

חיימון 13 ביוני 2012

כדורגל מנציח לאומנות ומדינות ששכחו למה רבו כל פעם נזכות על הדשא שהן שונאות אחת את השנייה הולנד-גרמניה אנגליה-ארגנטינה וכו' למעשה כדורגל בפיסגת הפירמידה שלו בפיפא מנוהל על ידי נציגי מדינות לעומת הועד האולימפי שמנוהל ע"י נציגים. ומה שהיה היום מול מצלמות העולם קורה כל משחק בכל מקום אין בזה טיפת ציניות סתם כמה שיכורים

יוסי 13 ביוני 2012

דורפן, לא יכלתי להסכים איתך יותר, כמו שאומרים בלעז. סוד ידוע שהכדורגל מהווה שסתום לשחרור לחץ, וכמובן שמשחקי נבחרות הם קרקע פוריה ללאומנות. נוסיף קצת אלכוהול למדורה ונקבל להבה לא גדולה מדי, שיש לרבים אינטרס (מסחרי ואחר) לשמר. ובאשר להבדלים בין מזרח למערב אירופה ? SAME SHIT אם תסלח לי על הצרפתית. אגב , הגרמנים לא צריכים מצב כלכלי רע כדי להוציא את השדים שלהם מהבקבוק, וכך גם לגבי ארצות נוספות ביבשת ובעולם. שסתום לויסות לחץ , כאמור.
אני אישית מעדיף את הגישה האמריקנית של FUN בספורט (למרות שבכל ארועי הספורט שם שתיית בירה היא חלק אינטגרלי מהחוויה ), אבל כנראה שאני לא מבין מהחיים שלי .

סימנטוב 13 ביוני 2012

כל מילה יוסי כל מילה

יואב דובינסקי 13 ביוני 2012

אני מסכים עם רוח הפוסט. אבל זה לא אומר שאין ללאומיות השפעה. אני יודע שאני בדעת מיעוט כאן, אבל אני הרבה יותר מתרגש מהלאומיות של היורו מאשר מהיריבות בין מועדונים.

איתן בקרמן 13 ביוני 2012

דורפן, אני עוד באמצע המשפט הראשון, אבל זה שכתבת ורשא ולא ורשה, שזה כמובן לא פחות נכון, עשה לי את זה.

ורשא כמו בספרים הישנים עם העטיפות מעץ ולא מפלסטיק. יש שם אורלוגין?

Abby Wambach 13 ביוני 2012

בדיוק מעל הקמין.

משה 13 ביוני 2012

רק בשביל הרפרנס, מדובר בספר "העולם על פי הכדורגל" של פרנקלין פוייר

אפריים 13 ביוני 2012

אני מבין את הטענה שלך על תידלוק היריבות שמשרת את מי שאמור להילחם בה, אבל נראה לי שזה פשוט לא המקרה הזה.
המשוואה שלך מציבה את החוליגנים הפולנים באותו המקום בו היו מקביליהם האנגלים בשנות השיא שלהם וזה לא ממש נכון. האנגלים אכן באו 'להילחם בשביל המולדת/ הקבוצה', הפולנים באים ללכת מכות בשם עקרונות פוליטיים גרידא ולמען הבלטת תרבות השרירים.
לא מפתיע לראות את לובשי הקפוצ'ונים הלבנים בכל הסרטונים שמגיעים מורשה. אלו אוהדי לגיה ורשה, אלו שמובילים את צעדות יום העצמאות של פולין בעיר והופכים אותם למצעדים ניאו-נאצים. לא יפתיע גם אם הגיעו חבר'ה מקראקוב. הרי אלו מהצד של ויסלה (שכל כך אוהבים את מליקסון…) יצרו פסיפס סטייל ברצלונה שיצא נגד יהודים, שחורים והומואים לפני מספר חודשים.
מה שנכתב לפני שבוע נראה היום רלוונטי מתמיד-
http://www.haaretz.co.il/sport/euro/1.1726027

אלון זנדר 13 ביוני 2012

רק כדי להבהיר – אין כמעט הבדלים בין חוליגנים במדינות שונות. מדובר על קבוצות רפרנס שמטרתן להעניק לחוליגן זהות, ובמקביל לתת לו אויב משותף. להבדיל מהאולטרס, קבוצות החוליגנים מנצלות את הכדורגל כדי להתפרק, הן לא תלויות בו. והן מחפשות את האלימות לשם אלימות. כשנותנים להם, החוליגנים מארגנים סביב משחקים אורגיות של אלימות בשדה מחוץ לעיר, וכולם מרוצים – חוץ מהמשפחות של ההרוגים. זה נפןץ למשל בהולנד – ואין לכך קשר דווקא לגזענות (למרות שיש חפיפה מעניינת) או למזרח אירופה.

אריק 13 ביוני 2012

ראיתי משחק שלם של קרו בגלל ניק פאוול, ודי התעלפתי. הוא לא המוצר המוגמר אבל הכשרון שם ובגדול וגם האופי.

סימנטוב 13 ביוני 2012

שערים מרהיבים יש לילד הזה. מעניין מי בדרך החוצה…

ויינר 13 ביוני 2012

אני אדם ציני אבל לא קונה את זה שכולם בצמרת של כל מקום (בפוליטיקה, בכלכלה, בספורט וכו') הם ציניים. יכול להיות שזה טוב לביזנס אבל אני כן מאמין שבעלי ריינג'רס שונאים את סלטיק ובעלי ריאל את בארסה, והפוך. לפחות ברובם.
כמו שרוב ראשי הממשלה הם ציוניים ורוב הרמטכ"לים באמת מאמינים שחיסול ממוקד יעזור להם במשהו.

תומר. 13 ביוני 2012

אחרי שראיתי תכנית על החוליגנים ברוסיה(אתמול ערוץ 9) אני מאמין שהם הגרועים ביותר בכדורגל העולמי, זה פסיכי לגמרי.

בני תבורי 13 ביוני 2012

תומר,
ביו טיוב תוכל למצוא את כל הסדרה שפרק ממנה ראית אתמול. נדמה לי שכשזה מגיע לטירוף ואמונה בצדקת הדרך, אין הבדל בין קבוצות החוליגנים.

תומר. 13 ביוני 2012

מסכים איתך, אבל משום מה נראה לי שהרוסים לוקחים את זה צעד אחד קדימה.

martzianno 13 ביוני 2012

אתמול במשחק פולין-רוסיה (משחק סבבה לגמרי אגב) נפצע אחד משחקני ההגנה של פולין (פרקיס נדמה לי) אחרי ששחקן רוסי עשה לו חור ברגל עם הפקקים. וירד לו דם.
והמצלמה התעכבה על הפצע בקלוז-אפ בהילוך חוזר ואיטי ואני חשבתי לעצמי, למה צריך לראות את זה? זו הייתה פציעה קלילה שבקלילות, אבל כאמור ירד די הרבה דם.
ואז הבנתי שפשוט מחפשים קצת דם – הכדורגל הפך לכלכך מקצועני, וכיוון שכך – נקי. השחקנים הם ילדים חביבים, הכל ממוסחר ומשעמם, ספורט לכל המשפחה – את מי זה מעניין?

בקיצור: מסכים.

אלון זנדר 13 ביוני 2012

יופי של זווית – ואני אוסיף: גם במגרש, כשברור לחלוטין איזה דם רע נמצא ביציעים, אופ"א והמארגנים הריצו את התכנית הסטנדרטית של פתיחת המשחק יחד עם קריאות העידוד המשלהבות וההגזמה המופרכת בשידור פעימות הלב לפני שריקת הפתיחה – כאילו חסר אדרנלין.

לקסוס 13 ביוני 2012

הציניות היא שהפכה למשעממת, אני נהנתתי אתמול מאוד מהשידור והמשחק.
תשחררו קצת.
וגם לא בוררה לי הטענה שלך? מה רע בהבלטת יריבות ?,דם ופציאות תמיד הראו,אני לא חושב שיש איזושהי דרמטיות יתר בצילום של פציעת כאלה על פני אחרות,פשוט במקרה לפציעה הזאת יש איזה סימן חיצוני כמו דם אז למה לא להראות?.

אלון זנדר 13 ביוני 2012

תגיד, אתה באמת חושב שלהנאה שלך ממשחק כדורגל יש איזשהו משקל כשהמחיר של שלהוב היצרים הוא אלימות כלפי חפים מפשע וחס ושלום פצועים או הרוגים? אפילו פסיק?

לקסוס 13 ביוני 2012

רגע,היו דיווחים של אלימות אחרי כל הריפליים על הדם ואחרי כל מה שתלוננת עליו? לא ,ככה שכל התיאוריה שלך מתרסקת,אין שום דבר רע בלהראות פגיעות,יריבות, וכל בילד אפ שמשדרים באירוע,בינתיים כולם נהנים ורק אתה מתלונן בדה באזר.

בני תבורי 13 ביוני 2012

לגמרי, גם אני תהיתי על הקלוז אפ עד שראיתי את התגובה שלך.

פאקו 13 ביוני 2012

לא יודע. נראה יותר כמו דרך טובה למלא את הזמן עד שהמשחק יתחדש. נראה לי שגם אם המשחק היה נעצר, ואחד השחקנים היה עושה שורה של פרצופים מצחיקים, היו מראים את זה בסופר סלומו כמו את המקרה שהזכרת.
ולגבי מה שנכתב בפוסט. מה לעשות, אנחנו חיים בעידן בו אתה חייב לעשות יח"צ לכל דבר כדי לזכות בתשומת הלב, ואין כמו קצת דם רע כדי לעשות זאת. זאת, עד שזה יגיע למינון שייראה מאוס לקהל הפוטנציאלי, ואז יחפשו גימיקים חדשים. זוהי דרכו של עולם.

אנונימוס 13 ביוני 2012

העיקר שלא מראים מכות או חזיזים ביציע. כדי לא לעודד אותם כמובן.
הרי אנחנו לא יודעים שיש דברים כאלה בכלל בכדורגל, ובכלל חזיזים זה מגעיל. פיכסה

cookie-monster 13 ביוני 2012

אגב זוויות צילום יצא לי לראות קצת מגרמניה פורטוגל בשידור חוזר בלילה ביורוספורט נראה לי, ויה נראה לי שהבימאי פשוט שיכור מכל המצלמות שיש לרשותו . זה היה פסיכי, לא היה אפשר לצפות במשחק מרוב מעברים וזוויות צילום 'מגניבות', ריפלייס בסלואו מושן שלא מראים כלום – נראה שהם סתם שם בשביל להראות איזה מגניב זה כשיש רי-פליי מזווית מענינת. קיצר זוועת עולם.

לקסוס 13 ביוני 2012

טוב שלא הגזמת מפלצת העוגיות,אבל כנראה שאם מחפשים את הרע תמיד אפשר למצוא.

cookie-monster 16 ביוני 2012

לא מוגזם בכלל. התכוונתי לכל מילה ומילולית כיביתי את הטלוויזיה כתוצאה מזה.

Josh 13 ביוני 2012

Dorfman- Imagine 2,000 Israelis marching with flags in the middle of the future Palastinian capital celebrating independence day in their first major international event, and you'll understand why violence was inevitable . Whether the fat cats wanted it or not.

תומר. 13 ביוני 2012

Palastinian capital=science fiction:)

Josh 14 ביוני 2012

well, let's see about that
I think we'll have an answer in our lifetime

סימנטוב 13 ביוני 2012

On the day Nick Powell was born in 1994, Paul Scholes was scoring a hat-trick for United reserves in a 7-0 away demolition of Leeds.

Read more at: http://menmedia.co.uk/manchestereveningnews/sport/football/manchester_united/s/1581201_sir-alex-ferguson-planning-for-manchester-uniteds-future

Comments closed