יורו (20). שיעור כדורגל בוורשא

אתה טוב כמו החוליה החלשה ביותר שלך. לאיטליה אין כל כך חולשות

לקראת הסיום ביצע לאונרו בונוצ'י כמה פעולות הצלה יפות בהגנה. וזה המחיש משהו דווקא על רקע משחק המסירות המפואר שתפרה איטליה היום. מלבד נבחרת ספרד שמסוגלת להסתיר את חולשותיה עם החזקת הכדור – אתה טוב כמו החוליה הכי חלשה שלך. ולאיטליה אין דפקטים. גם כשהם משחקים פתוח ופוזשן שחקן ההגנה יתקל כאילו הוא במגננת קטנצ'יו.

גרמניה הייתה בלון שהתפוצץ. בהרבה חלקים מהמגרש היא הטובה ביותר. משחק המסירות ההתקפי נהדר. אבל היא לוחצת בעומק ברמה שטובה רק נגד הכמעט והמאד טובים אבל לא נגד המעולים שבמעולים. ופירלו בוורשא ראוי להזכר כמו זידאן בפרנקפורט.

ובמסגרת המתקפה הכללית: הוכחה סופית לטפשותו
רק למביני עניין

95 Comments

גלן 28 ביוני 2012

בהחלט. פירלו היום ממש הזכיר את זידאן.

גלן 28 ביוני 2012

דרך אגב לכל שונאי ספרד. רפא נדאל ידיד שלי בפייסבוק והוא שלח תמונות איך הוא חגג את המשחק אתמול עד הלילה. חשבתי שהוא לא משחק, אולי בגלל זה זה נגמר ככה. חצי נקמה.

IDO 29 ביוני 2012

גלן, זה לא היה תלוי בו בכלל. לוסול ניגב איתו את הרצפה. איזה עוצמות יש לצ'כי הזה.
המערכה החמישית זה לאולם התהילה של הטניס.

גלן 28 ביוני 2012

כלם באבל? אין תגובות. מה זה פה מרד (וורשה) ?

ויכסלפיש 28 ביוני 2012

הבלאגן התחיל במערך, קרוס ניסה לשתק את פירלו ולא היה באגף ימין אז אוזיל פתאום הפך קשר ימני לסירוגין עם חדירה, פודולסקי חושך מצרים בשמאל, ושתי טעויות גסות של הומלס הספיקו לבלוטלי, אבל גרמניה סיכנה את השער ופתחה מצוין את המחצית השנייה, זה לא הספיק מול שש ההצלות של בופון, ובמזל לא נגמר 3,4 לאיטליה

גלן 28 ביוני 2012

זה נוקאוט טוב ויפה. כמו פעם. תחשוב על זה ריברה וריבה טרדלי ואלטובלי שמתחרז עם בלוטלי גרוסו ודל פיירו. תמיד אותה המנגינה אנחנו קלאסה אתם ונדלים. אנחנו שולטים בכם!

גילעד 28 ביוני 2012

לאיטליה עדיין יש דפקטים. המשחק הטוב הראשון של באלוטלי לא יכול להשכיח טורניר שעד עכשיו היה די מזעזע מבחינתו. הסקור הסופי לא מסתיר עדיין את העובדה שאחוז ניצול המצבים של האיטלקים רע, אפילו רע מאוד, אם חושבים על כך שהם בעטו הכי הרבה בעיטות למסגרת בטורניר הזה. מול ספרד, שתחזיק גם מול איטליה בכדור רוב הזמן, האיטלקים יהיו חייבים לנצל את ההזדמנויות שלהם טוב יותר. מה גם שההגנה הספרדית אתלטית יותר מההגנה הגרמנית – אם יש חסרון שאפשר לדבר עליו לגבי הומלס, זו הכבדות שלו.
השאלה החשובה היא האם דל בוסקה למד משהו מהמשחק בשלב המוקדם ויפתח עם טורס. השאלה החשובה השנייה – במידה והוא עושה את זה, האם נשאר לטורס ביטחון עצמי כלשהו אחרי הייבוש במשחק הקודם?

עומרי 29 ביוני 2012

גם פיקה כבד יחסית.
באלוטלי משחק טוב בטורניר, אבל החמיץ המון. היום הכל התלבש לו ואיןם סיבה שזה לא יהיה ככה גם בגמר. הוא מופיע למשחקים גדולים והוכיח את זה פעם אחר פעם.

אסף לאופר 29 ביוני 2012

האמת שהמשחק אתמול של באלוטלי, עם צמד אדיר בחצי גמר היורו מול גרמניה, לגמרי יכול להשכיח את יתר הטורניר. אף אחד לא יזכור מה עשה לפני אתמול.

ובקשר לספרד- במשחק בבית המוקדם האיטלקים ניסו לשחק מול הספרדים כמו שהם שיחקו אתמול מול הגרמנים. ההבדל הוא שההגנה הספרדית יותר חזקה, והרבה יותר קשה לזכות מולם בכדור מאשר מול גרמניה. בגלל זה, כמה שאיטליה היוותה יריב שווה לספרד, המשחק נגמר בתיקו במזל מבחינתה אחרי ההחמצות של טורס בסוף.

ולמרות שהוא לא שיחק דקה בטורניר עד עכשיו- עוד לא אבדה תקוותי לראות את יורנטה הנפלא משחק. אם נגרדו פתח בחצי גמר- יפתח נא יורנטה בגמר!!

גלן 28 ביוני 2012

בכל מקרה היה משחק מרגש. כלם פה מניים דיפרסיבים יום אחד מהללים ויום אחד קוטלים את היורו. חוץ מיום האתמול אף משחק באמת לא היה זוועה מזוקקת אבל גם לא המון מסטרפיסים. אבל היום ראיתם למה עדיין כדורגל הנבחרות שולט בעולם גם אם רמתו ירדה מול הצמפיונס ווהקבוצות. כל המסורת ואסטטיקה באמת כאילו יצאו בגרסת כיסוי ל 82. זאת זהות שמעטים האוהדים היום שעוד יכולים לחוש בה בקבוצות (נודה שהקבוצה של דורפן מובילה בתחום).

ויכסלפיש 28 ביוני 2012

צ'כיה פורטוגל היה חושך, ספרד צרפת די עלוב אנגליה איטליה משעמם רוב הזמן וזה רק בנוקאאוט

גלן 28 ביוני 2012

אנגליה איטליה היה על הכיפק. אפס אפס מעניין. הציפיה למסטרפיס בכל משחק היא נאיבית. נראה לי שזה גם אובססיבי להשוות טורנירים כל הזמן כי מול מימד שקל להשוות נניח איכות ואולי מתח צריך להזכר באלטרנטיבה שהיא בשנים האחרונות כדורגל מועדונים ציניים ועשירים. מוכן לקבל שזה לא יאולי לא יורו לדורות אבל מכאן ועד לנהי?

לאונרדו 28 ביוני 2012

ושוב אוכלים את הכובע כל האנגלופילים.. וגם כל אוהבי רועי החזירים של באווריה… אולי סוף סוף תתחילו לכתוב ברצינות פה על הסריה א?? קצת חשבון נפש לכל גנבי הדעת ממדינת הכדורגל ה3457899 בעולם. פורצה איטליה שמלמדת את העולם איך לנצח משחק כדורגל פעם אחר פעם

דורפן 28 ביוני 2012

ידידי היקר. אתה קצת מתבלבל. העובדה שנבחרת איטליה עולה בשנות אור על נבחרת אנגליה לא אומרת שהפרמייר ליג לא שולחת הכי הרבה קבוצות וקבוצות שונות לשלבים הגבוהים של האלופות. אז נכון לעכשיו צריך להיות קצת עיוור לא להכיר בשני דברים:

נבחרת איטליה עולה בשנות אור על נבחרת אנגליה.

הליגה האנגלית חזקה מהאיטלקית.

שלו 29 ביוני 2012

אני כותב פה בעיקר על הסריה א׳.
היא לא צריכה להתחרות באיכות של הפרמיירליג או בלה ליגה.
היא צריכה להיות מעניינת כמו שהייתה בשנה שעברה.

רפי רחמים 28 ביוני 2012

1-שוב התברר שאוזיל הוא לא ברמה של צ"אבי איניסטה או שלא לדבר על רונאלדו מסי
2-יואכים לב מיצה את עצמו בנבחרת וחייב ללכת הביתה
3-טוני קרוס שחקן ענק הוא צריך להנהיג את גרמניה בעתיד
4-טורניר מעולה של קדירה שדי אפור בריאל
5-אם קאסנו משחק כך אחרי ניתוח במוח, מה הפוטיציאל של הבחור?
6-בטורניר הזה נולד מריו בלוטאלי חדש בלי השטויות ממנצ"סטר סיטי
7-ג'ורג'יו קייליני פשוט ענק בהגנה
8- פירלו הכי טוב בטורניר עד היום, בגמר נראה אם לאנייאסטה יש מה לעשות בנידון

גמל (סתם גמל) 29 ביוני 2012

רפי, האם כתבת פה בעבר בשם "נעל קרועה"?
הסגנון של המספרים פשוט נראה לי דומה

שלו 29 ביוני 2012

קסאנו עבר ארוע לב ולא ניתוח במוח.
עד כמה שאני זוכר.

גילעד 29 ביוני 2012

אוזיל היה אדיר בטורניר, שחקן הכי יציב של גרמניה (והכי טוב שלה בלי ספק), דווקא מסמי חדירה לא ממש התרשמתי, מסכים לגבי כל השאר

ערן קאלימי 29 ביוני 2012

אכן, אירוע לב.
לנתח לקסאנו את המוח זה כמו לנתח לי את הכנפיים.

מתי 28 ביוני 2012

ידעתי שאפשר לסמוך עליהם.
חוץ מפירלו ובונוצ'י ההפתעה הכי נעימה היא קסאנו, לא האמנתי שהוא ייתן טורניר כל כך טוב.

martzianno 28 ביוני 2012

פירלו שיחק היום בספירה אחרת לגמרי.
ראו את זה מהתחלה, הבנאדם כאילו שיחק משחק אחר.
איזה נונשאלאנט, איזו קלאסה!

חיימון 28 ביוני 2012

והכושר הגופני? אין מילים..

חיימון 28 ביוני 2012

לאט ובעקביות פראנדלי הכניס את האיטלקים לטורניר בעוד לב עם האף למעלה עם המון שינויים בהרכבים, ונסיונות כאילו זה איזה טורניר קדם עונה. לב בצורה לא אופיינית גם יצר המון פאניקה עם שני החילופים במחצית והביע המון חוסר אמון בגומז שלדעתי לא הגיע לו. אני מתנצל על החוכמולוגיות של היום שאחרי כאן אבל יוגי לב לא עמד במבחן התוצאה, וזה הורגש בחוסר הבטחון של השחקנים עם כל מסירה.. באיזהשהוא מקום אני באופן אישי מאוכזב כי חשבתי שהנבחרת הגרמנית באמת מתפתחת למשהו יוצא דופן וממציאה לנו את הכדורגל קצת מחדש אחרי ההגמוניה הספרדית של השנים האחרונות..

אין בזה ולו במעט כדי לגרוע מההקרבה, הנחישות וגם היצירתיות במשחק האיטלקי. . בקיצור אחלה משחק ;)

יואב 28 ביוני 2012

זה היה וינטאז׳ 82.
אולי המשחק הטוב ביותר שלהם מאז הטורניר הקסום ההוא.
ולמה? רק תפיסה. איכות תמיד היתה אבל היום גם מחפשים להבקיע וליזום ולא רק לסרס ולהגיב. כשזה קורה בנבחרת עם הגנה נהדרת-זה עוצר נשימה. שנים התלוננתי בבלוג הזה על חוסר הסטייל אצל העם עם הכי הרבה סטייל ואומנות שיש. קיבלתי תשובות כמו ״עם ערסי, על מה אתה מדבר״. אני מקווה שהיום הם הבינו(אבל בספק לגבי זה).
נבחרת מרגשת כמו שספרד לעולם לא תיהיה.
מרקיזיו הוא טארדלי החדש?
לא היתה חגיגת שער גדולה מזאת. טראדלי אמר את כל שמות הקדושים הנוצריים עד שהוא קרס ליד הספסל. ויש המון כאלו(:
למה תמיד אני? מת על התכול הזה.
פירלו ובופון? בנצח מזמן.
פורצה איטליה!

יואב 28 ביוני 2012

נ.ב
קסאנו עשה קסמים היום.
האם היה פעם חוד מטורלל כזה?
נפלא. נהנה מכל שניה.

גלן 28 ביוני 2012

לייק . תוסיף ברקע את השחיתות שתמיד מופיעה במערכה הראשונה.

יואב 29 ביוני 2012

אכן(:

תומר חרוב 28 ביוני 2012

אתה חושב שמ82? אני הייתי עובר בזמנו אבל ממה שאני ראיתי, יכולתי להעלות רק את הגמר של 2000 כמשתווה לתצוגה של היום. אמנם אז הפסדנו אבל הייתה תצוגה גדולה.

גלן 29 ביוני 2012

תומר אני חושב שזה בקונטקסט כללי. הגמר ב 2000 היה על הכיפק אבל נגמר לא משהו לשמחתי הרבה. אבל מעבר לזה התמונה הכללית ומה שנזכור הוא החצי נגד הולנד שאפילו לא הירואי ממש בגלל התסביך של משפחת דהבור והנקודה הלבנה. אבל כן אסטטית לא התמוגגתי מהם מאז 82 . בכלל כל תור הזהב של הליגה האיטלקית שזה מ 85 בערך עד 2000 הוא עם נבחרות חזקות מאד אבל למביט מבחוץ ללא אספקט ריגשי.

תומר חרוב 29 ביוני 2012

בשנות ה90 היה את באג'יו שכל דקה שלו בנבחרת הייתה מלאת השראה כדי לתת את הרגש.
בנוגע לאותו גמר טראגי מבחינתי-הסיום היה עגום אבל הייתה תצוגה נפלאה שאלמלא ההחמצות של דל פיירו היתה אמורה להביס את הנבחרת הטובה בעולם.

תומר חרוב 29 ביוני 2012

צ"ל הייתה אמורה

גלן 29 ביוני 2012

הבה נזכר ב 94. לטעמי מקבץ כל הדקות הטובות של איטליה הוא פחות מחצי שעה שכלה באמת קסם של באגיו אבל בתכלס שיעמום גדול. מה הצכים עשו להם ביורו או השיעמומון ההוא מול צרפת ב 98 . בכל מקרה כדאי לסכם משהו כהצגה גדולה בכדורגל עדיין רצוי לדעתי גם לנצח.

שי 29 ביוני 2012

תומר למרות חיבתי הרבה לאיטלה בטורניר ב2000 היא העיפה בחצי את הנבחרת הכי טובה, וזה אפילו לא היה בבונקר כזה טוב, פשוט המון מזל

אסף רביץ 28 ביוני 2012

ובינתיים בווימבלדון…

אני מניח שהתוכנית הייתה לתת ליורו להיגמר ולהיכנס לעניינים בשבוע השני. עוד אחת מההסתבכויות של נדאל בסיבובים ראשונים וזון פסיכי של השחקן ה-100 בעולם במערכה חמישית שינו את התוכנית.

גלן 28 ביוני 2012

כתבתי למעלה. בפייסבוק שלו רואים איך הוא חוגג אתמול את המשחק עד השעות הקטנות. נהייה רובן עובד הדרק הספרדי.

רועי מ 29 ביוני 2012

פשוט רצו שראפא יגיע לגמר זה הכל.

גלן 29 ביוני 2012

לייק.

בן .א. 28 ביוני 2012

משחק גדול, רק כדורגל נבחרות יכול לרגש ברמה כזאת.

אם לנבחרת איטליה היה בתקשורת הישראלית את הלובי שיש לנבחרת אנגליה/ספרד/גרמניה, אולי היו לוקחים אותה יותר ברצינות.

עד אז, פורצה אזורי !!!

שמעון שוואעי 29 ביוני 2012

עד שנפטרנו מאבי רצון אתה רוצה עכשיו לובי?

תומר חרוב 28 ביוני 2012

קודם כל: יש!!!!!!!!!

אחת התצוגות הגדולות שאני ראיתי מנבחרת איטליה. כולל בחצי הגמר מול גרמניה ב2006שהיה משחק הרבה יותר שקול. זה היה כדורגל מושלם. אני חושב שספרד עדיין פייבוריטית בגמר אבל זה פשוט אומר שהיא תנצח את הנבחרת הטובה באירופה.
מדהים שהגענו לנקודה בה אנחנו מנסים להניח איך ספרד תצליח לעצור את איטליה. אני מאוד לא אוהב את זה. מבחינתי צריך קטאנצ'יו עד המוות. לתת להם להניע 120 דקות וללכת לפנדלים.

מתי 28 ביוני 2012

איזה משחק ענק זה היה ב-2006. בכלל, כשהשתיים האלה משחקות זה מתכון לקלאסיקה. כנראה הטדסקי מוציאים מאיטליה את כל הטוב.

אסף לאופר 29 ביוני 2012

ב- 2006 זה היה המשחק הטוב ביותר במונדיאל (אולי לצד גרמניה-ארגנטינה)
ביורו 2012 זה ללא ספק המשחק הטוב והאיכותי ביורו.
איטליה היו מדהימים אתמול. התצוגה הטובה ביותר של נבחרת בשנים האחרונות.
ועם כל זאת- ספרד היתה ונשארה הנבחרת שיש לנצח. לאיטליה יהיה הרבה פחות פשוט מול הגנה ספרדית מעולה וקישור ספרדי שלא נותן לחגוג עליו בכזאת קלות.
יש לגמר הזה סיכוי להפוך לאחד הגדולים בהיסטוריה, אבל יש לו גם סיכוי להיות עוד משחק בו שתי נבחרות מבטלות אחת את השנייה ונגררות להארכה ופנדלים. האמת- זה תלוי בספרד. אם הם ימשיכו לדאוג לנטרול היריב בלי לשחק לעומק- יש מצב שנראה שחזור של החצי מול פורטוגל. אני מתפלל שהם ישחקו לעומק. אם הם יעשו זאת- תהיה קלאסיקה.

יאיר אלון 28 ביוני 2012

נבחרת גרמניה היא נבחרת מצוינת שכושלת לזכות בתארים, למרות שהיא מגיעה בעקביות לשלבים הגבוהים מאז 2006.
חסר שם איזשהו משהו, גרוש ללירה.

האופטימיות נשאבת מכך שגרמניה הייתה הנבחרת בעלת הממוצע גילאים הצעיר ביותר בטורניר הזה.

———————————————

לגבי הגמר ככה בקטנה:
* יש לנו קרב מעניין קסיאס נגד בופון, שני השוערים הגדולים של הדור הנוכחי.

* ספרד במודל מאד דומה לא הצליחה לנצח את איטליה כבר פעמיים, לא ברבע גמר ב2008 ולא בשלב הבתים הפעם.

* מריו באלוטלי כשרון ענק שנתן משחק גדול. נגד ספרד אתה מקבל 2-3 הזדמנויות טובות לא יותר, ודווקא הוא לא ידוע באחוז גבוה של ניצול מצבים.
אם חלוצים לאיליה יש יותר מה לבנות על קסאנו ודי נטלה.

* פראנדלי טרם זכה בתואר כמאמן, אלא אם כן אנחנו מחשיבים את המקום הראשון בסריה b כתואר.

פאלאסיו 29 ביוני 2012

כל טורניר מ-2006 מתרצים את ההפסד של גרמניה בכך שהיא נבחרת צעירה ויש לה הרבה פוטנציאל…
משהו חסר שם לעלות מדרגה ולהיות הכי טובים.

ואיזו נבחרת מרגשת איטליה … לדעתי יותר טובה מ- 2006.

גלן 28 ביוני 2012

מברוק תומר וכל האיטלקופילים. בעיני האומה החכמה מכל בכדורגל.

יואבי 29 ביוני 2012

איטליה תענוג!! רק להעביר את קסאנו ליובה בעונה הבאה ואנחנו מסודרים!! אה כן..ולהחתים את פירלו על חוזה ארוך טווח..

בננה 29 ביוני 2012

כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת-
אלא אם כן היא פוגשת מולה את איטליה…

גל דגון 29 ביוני 2012

תשובה נהדרת של באלוטלי לכל המלעיזים.

גלן 29 ביוני 2012

כשבלוטלי כובש צמדים
קורים דברים יפים

מנחם לס 29 ביוני 2012

לאוהדי הכדורסל המעוניינים – באתר שלי אני עושה דראפט חי הלילה ב-2:30. מחר יום ששי ואפשר לישון.

עומרי 29 ביוני 2012

אני רוצה לחזור למשהו שטענתי לפני הטורניר, וגם אברהמי כתב עליו.
הקונספציה בגרמניה שגויה. הם לא הסיקו מסקנות מ-6 השנים האחרונות כי הם לא הפנימו שמשהו לא היה בסדר.
גרעין באיירן שהוביל אותם גם בטורניר הנוכחי הוא ההוכחה לכך.

הנבחרת הזו צריכה להיבנות סביב מריו גוצה. הוא הוינר הגדול של דורו בכדורגל הגרמני וכנראה הוינר האמיתי היחיד.
במקום זה הם המשיכו עם אותם אבירי כמעט מוכרים, וזו התוצאה.

ומנגד, איטליה קבוצה מאוזנת להפליא, בין טכניקה למחץ, בין מבוגרים לצעירים. קבוצה שמונהגת באומנות ע"י פירלו וקסאנו. שמשלבת וינריות מילאנזית עם משמעת טקטית ואחדות מטרה מטורינו.

עומרי 29 ביוני 2012

וכאילו לא מספיק -נדאל הודח והדגים איך עד קץ הדורות יכולים לספור לו את הסלאמים ולחכות שישווה את פדרר, אבל את השיאים הבאמת בלתי שבירים של RF, שיא החצאים ושיא רבעי הגמר הרצופים – אף אחד לא ישבור בדורנו.

דוד מירושלים 29 ביוני 2012

אני עם גלן (ידידי הישן עוד מתופעת דורפן המקוריתת!!11) גם בתמיכה בצפרדעים, וגם בתמיכה באיטליה מול הגרמנים. וכמובן באמונה בטורניר הזה ובכדורגל הנבחרות באופן כללי.

פורצה איטליה, גם בגמר.

יואב 29 ביוני 2012

תומר חרוב ידידי,
איטליה בשלב בית רבע הגמר(לאחר שעלתה מהבית המוקדם עם שלוש תיקואים בהם היא מקדימה את קמרון רק ביחס שערים של 2-2 מול 1-1 ופולין של בונייאק עולה כראש בית) והיתה נהדרת מול אלופת העולם היוצאת ומול הבאה בתור(ברזיל כמובן). כן, מול ברזיל 82 היא נאלצה להתגונן אבל יצאה קדימה כדי ל הבקיע. לברזיל המופלאה ההיא, הספיק תיקו כדי לעלות. ואחרי השיוויון של פאלקאו ל- 2-2 זה היה גיים אובר. רוסייייי.
אתה יודע איך לא הבנתי את המרחק בין מה שיכול להיות למה שהיה.
הנבחרת הכחולה. מ78 שרוסי מנצח את המארחת ואבא שלי שם כי הוא אוהב חלוצים גנבים(גרד מילר, רוסי, בוטרגניו, ראול) .
פורצה איטליה !

יואב 29 ביוני 2012

נ.ב
איטליה לא היתה צינית ב82. היא התמודדה מול הטובות ביותר שיש בבית רבע הגמר.
החצי מול פולין והגמר מול גרמניה זה כבר היה וואלקינג אין דה פארק. הכל השתחרר.
לא היתה נבחרת שהשפילה ככה את גרמניה בגמר ולאחר החמצת פנדל.
המסורת עברה לחצי גמר עכשיו. גם אם זה משחק בייתי שלהם.
פורצה איטליה !

ארנון 29 ביוני 2012

אם אני זוכר נכון, זה היה בטגה שניצח את המארחת ב-78.

גיל 29 ביוני 2012

אני חושב ששוב שופטים פה לפי מבחן התוצאה. מה שאני ראיתי זה נבחרת גרמנית מצוינת שלא ניצלה את המצבים הרבים שהגיעה אליה ואיטליה בשתי מתפרצות הרגה את המשחק. לאיטליה היה הרבה מזל במשחק הזה (ובלוטלי) וגרמניה סבלה מחוסר מזל לא קטן. אני לא חושב שהאיטלקים היו יותר טובים היום אבל גם אי אפשר לומר שהם עלו רק בגלל מזל.

עומרי 29 ביוני 2012

האיטלקים היו יותר תכליתיים והגיעו ליותר מצבים.
יכל גם להסתיים 4:1.
בופון עצר שתי עצירות גדולות, אבל הוא חלק מהכוח של האיטלקים.

אביאל 29 ביוני 2012

עומרי, בוודאי שהיה יכול להסתיים עם רביעיה, כי גרמניה רק רצתה לכבוש ולא חשבה בכלל על הגנה, כמו שכתבתי הכדור הסתובב כמה פעמים ברחבת איטליה, במצבים שביום אחר נכנסים בלי בעיה, שלא נדבר על כמה בעיטות מעולות של קרוס, ההצלות של בופון, הבעיטה החופשית של רויס והכמעט שער עצמי. זה כמובן לא מוריד מהמשחק של איטליה ששיחקה נהדר, בתקווה שיציגו משחק דומה מול ספרד בראשון.

גיל 29 ביוני 2012

האיטלקים אכן היו יותר תכליתיים אבל גרמניה הגיעה ליותר הזדמנויות. ההזדמנויות הטובות של האיטלקים מלבד הגולים הגיעו כשגרמניה הלכה כולה קדימה. בופון אכן היה ענק היום, אני רק אומר שזה לא כזה חד משמעי כמו שאפשר לקרוא מהתגובות.

יואב 29 ביוני 2012

גיל ,
אני חושב שאתה טועה לגמרי.
איטליה היתה מיינדד להתקיף והיא מימשה את זה בכל הזדמנות ועם הרבה יותר כישרון ויצירתיות מאשר היריבה.
ותאכלס? בבודדים?
לסופר מאריו, בופון, פירלו, מרקיזיו, קסאנו . קייליני יש מקום בנבחרת הנגדית? בוודאי.
עשו להם בית ספר ורק דודבן התבוסה היה חסר. עוד מסמר.
שאל את אלטובלי. חבל.
גרמנים מושפלים זה לא מחזה רע לצפייה. לא ממש!

גיל 29 ביוני 2012

היא אכן לא שיחקה הגנתי אבל הייתה פחות טובה עד הגולים. גרמניה הגיע ל2-3 מצבים טובים שלא ניצלו ואז בהזדמנות הרצינית הראשונה של איטליה היה גול ששינה הכל.

יואב 29 ביוני 2012

היה שם כדור רוחב שבופון הגיב לו לא טוב שיצר מצב.
האיטלקים היו נהדרים ויוזמים. לא היו סקנד בסט גם ב0-0.

גיל 29 ביוני 2012

היה שני מקרים שבו הכדור פגע בשחקן הגנה ובמקרה לא נכנס בגול עצמי. כל המקרים הגבוליים נטו לצד האיטלקים במשחק הזה.

יואב 29 ביוני 2012

גם הרשלנות האיטלקית לסיים את זה קל. משהו שיזכר לדורות.
בסוף זה קם ונופל על פעולה שלמיח

שלו 29 ביוני 2012

יש נבחרת שלבופון פירלו ודה רוסי אין מקום?

אביאל 29 ביוני 2012

בתור אוהד גרמניה, בא לי את גרמניה של פעם, את זו שלא הפנטזיה והמסירה היפה חשובים לה אלא היעילות והתארים, סתם חבל ומבאס. כבר שלושה טורנירים זה ככה.
בכל מקרה, קיפצו ברחבה האיטלקית יותר מדי כדורים שלא נוצלו, יום אדיר של בופון והתפרקות הגנתית של גרמניה אחרי הגול הראשון. אני עדיין תוהה מה פודלסקי עושה בהרכב, בשום משחק ביורו (וגם ברוב המשחקים באליפות העולם) הוא לא היה טוב, גם בוטאנג עם טורניר חלש וזה שגצה ושמלצר אלופי גרמניה יושבים על הספסל, ראינו מה שלושה שחקנים של דורטמונד עשו עם פולין, שלא נדבר על זה שרויס היה צריך לפתוח.

Tall 29 ביוני 2012

נראה לי שיש פה התלהבות יתרה מהאיטלקים.
במשחק שאני ראיתי הגרמנים היו לא פחות ואולי יותר טובים בחלקים גדולים ( אם הכדור שפירלו לקח מהקו בדקה ה5 נכנס, אנחנו במשחק אחר לגמרי). כל שאר המצבים של האיטלקים כולל הגול השני היו כשהגרמנים הלכו קדימה.
לגבי הגרמנים- לשווינשטייגר ואוזיל שהם הציר המרכזי פשוט אין את זה. הם שחקני משנה מעולים וליד מנהיג אמיתי עשויים להחזיר לגרמנים את תפארתם.
82?
מי שראה לא ישכח, אין מקום להשוואה. הנצחון על ברזיל היה אחת הגנבות הספורטיביות הגדולות בכל הזמנים (לא התקפה ולא נעליים,וליתר דיוק 3 התקפות שאחת מהן היתה חטיפת כדור ולא התקפה ממש)
היום הם ניצחו נבחרת ברמתם במשחק יחסית שקול.

גיל 29 ביוני 2012

על הכל אני מסכים, אבל בתור אוהד ברזיל אי אפשר לומר שהניצחון האיטלקי היה גניבה. ההגנה של ברזיל הייתה לא קיימת וכל פעם שהם היו צריכים גול הם הבקיעו.

יואב 29 ביוני 2012

כי הוא חסר מושג. יכול לעשות הרצאות על המשחק הזה.
ובמה איטליה ואשמת ? שהיא מנצלת יתרונות מול הנבחרת הכי טובה של ברזיל מאז 70 ועד היום?
גם לטימטום יש גבול.

יואב 29 ביוני 2012

ראיתי את 82 בזמן אמת. ואת הניצחון על ברזיל הגדולה-עשרות פעמים. אתה לא יכול לחדש לי כלום שם.
פנדל שלא נשרק , שער חוקי שנפסל(קליין- שאיתו איטליה לא הפסידה אף פעם). שחרר אותי מהשטויות האלה כי איטליה כבשה שלושה גולים מול הנבחרת הכי טובה בהיסטוריה שלא לקחה. והספיקה לה נקודה.
טל -אתה חסר מושג או מפרש לא נכון. ברור שברזיל היתה טובה יותר. אבל אמ דינו הגדול לא מקבל את הגול לפינה הקרובה שלו אתה יכול להתקיף עד היום. ולקבל עוד שניים מפאולו.
תנוח…..

גיל 29 ביוני 2012

אני לא חושב שברזיל הייתה הנבחרת הכי טובה בהיסטוריה שלא לקחה. היא אולי הייתה הכי מלהיבה, אבל בקשר לאיכות אפשר לחשוב על כמה וכמה שהיו כנראה טובות יותר ולא זכו.

יואב 29 ביוני 2012

תן לי עוד אחת. יש את הולנד 74 שעלתה לגמר. את נבחרת הפלא ההונגרית( שגם הפסידה בגמר) – לא ראיתי.
אבל את זיקו, ג׳וניור, סוקרטס , פאלקאו , סרזו, אדר-ראיתי.גם פאולו (:

גיל 29 ביוני 2012

צרפת של אותה שנה וברזיל של 86 היו חזקות יותר לדעתי.

אלכס 29 ביוני 2012

זו לא שאלה בכלל אלא עובדה.
גם הולנד של 74 ו-78 היו נבחרות מצויינות שלא לקחו והיו עוד כמה טובות, אבל כמות הכשרון היתה לברזיל של 82, היתה בלתי ניתנת להקבלה…לפחות לא זה ההתקפי.
הגנה ושוער, זה כבר משהו אחר.

יואב 29 ביוני 2012

לגמרי
חוץ מג׳וניור שהיה הגירסה המוקדמת לרוברטו קארלוס.
טל,
מתנצל על ״חוסר מושג״ . זה היה רק בלהט הויכוח.

גיל 29 ביוני 2012

זו עובדה כמו הגרביטיציה או תורת היחסות? כמות כישרון לא קובע בהכרח איכות של קבוצה וברזיל היא דוגמא מצוינת לכך. כדורגל משחקים על המגרש והיא הפסידה לנבחרת מצוינת שהייתה חייבת לנצח.

ומה זה הגנה ושוער, סתם 4-5 שחקנים שמסתובבים בצורה אקראית על המגרש ואין להם קשר לאיכותה של נבחרת? כי כמובן בעיניך היא נמדדת רק על התקפה וקישור. כמו שרונן כתב, קבוצה נמדדת בחוליות החלשות שלה ואלו של ברזיל היו חלשות בצורה מעוררת רחמים.

שלו 29 ביוני 2012

הכי כיף לראות משחק בדיעבד.
גלן הודל מציעה פנדלים אחרי 90 דקות כך שלהארכה שתי הקבוצות עולות כשהן יודעות מי ניצח אם הארכה לא מוכרעת, מעניין.
לשמוע את רוד חוליט וגלן הודל, מסבירים איך ניתן וצריך לשבור את המערך האיטלקי ולמה אף אחד לא מצליח (עוד לפני המשחק) ואיך לא תמיד מה שברור לך שצריך לעשות נעשה על המגרש כי אתה לא משחק לבד.
לגבי ספרד, אין ספק שהיא הנבחרת הכי חזקה בעולם היום (לי אין ספק).
היא נבחרת היסטורית בזכות ההישגים שלה בארבע שנים האחרונות.
אני אומנם רוצה שאיטליה תיקח את הגביע אבל ברור לי לחלוטין שספרד היא העדיפה, אני לא מתבלבל.
אבל לפחות שתזיע בשביל הגביע ותפסיק להיות צינית.

גיל 29 ביוני 2012

זו הצעה ישנה אבל לא טובה. הקבוצה שתנצח בפנדלים תכנס לבונקר ולא תנסה ליזום אלא אם תהיה בפיגור.

שלו 29 ביוני 2012

כשכותבים על בלוטלי צריך לזכור,
הוא בן 22 (עוד מעט).
הוא משחק ברמות הגבוהות ביותר מגיל 17.
הוא זכה שבשלוש אליפויות איטליה ואחת אנגלית.
לקח את ליגת האלופות עם אינטר.
הוא עבר ילדות קשה מאוד והצקות על רקע גזעני.
זאת חבילה לא פשוטה, לאף אחד.
בטח לא לילד, לא ממש יציב.
אני מקווה שזה לא יהפוך להיות הסיפור של גאזה או בסט.

אסף לאופר 29 ביוני 2012

יש מצב שגרמניה תיכנס לסוג של רה-ארגון אחרי המשחק הזה? הרי בכל השנים האחרונות הם מאמינים בלב שלם שהם הנבחרת הכי טובה בעולם חוץ מספרד, ושזה רק עניין של זמן עד שהם יעקפו את הספרדים.
והנה באה היריבה המרה ביותר שלהם במאה האחרונה, ומנצחת אותם תוך הפגנת עליונות בולטת. האם הגרמנים שוב ישמחו מזה שהם רוב הטורניר הציגו כדורגל יפה והגיעו לחצי הגמר? לי יש הרגשה שלא…

גיל 29 ביוני 2012

איזו עליונות בולטת הייתה בדיוק אתמול? היה משחק טוב מצד שני הקבוצות והאיטלקים ניצחו. מתוך 10 משחקים אני לא בטוח שהאיטלקים יקחו יותר מ5.

אסף לאופר 29 ביוני 2012

על מה אתה מדבר, הגרמנים נראו ברוב המשחק חסרי אונים. יכול להיות שמתוך 10 משחקים בין איטליה לגרמניה הגרמנים מנצחים 5 (למרות שההיסטוריה לא תומכת בזה, לפחות לא במשחקים רשמיים…) אבל במשחק כמו אתמול, איטליה לוקחת 10 מ- 10.
גרמניה לא שיחקה טוב אתמול. הרבה בגלל האיטלקים, הרבה בגלל המערך, אבל בשורה התחתונה- ברוב המשחק איטליה היתה קרובה ל- 0-3 לפחות כמו שגרמניה היתה קרובה ל- 1-2 אם לא יותר

גיל 29 ביוני 2012

חסרי אונים? ראינו אותו המשחק? הם היו טובים מהאיטלקים לפני הגולים והגיעו למשהו כמו 6-7 מצבים טובים עד טובים מאוד. מה שהצרפתים עשו היה חסר אונים, האנגלים גם אבל לא גרמניה. איטליה הייתה קרובה ל3:0 בגלל שגרמניה נאלצה להפקיר את ההגנה שלה כדי לנסות להשיג שיוויון. זה לא מעיד על העליונות שלה.

אסף לאופר 30 ביוני 2012

חוסר אונים הוא לא רק בונקר. אתה יכול להציג משחק התקפי, אפילו להגיע לשניים-שלושה מצבים (זה מה שהיה שם, לא יותר), ועדיין להיות בנחיתות בולטת. לא קפץ לך לעין שהאיטלקים היו הרבה יותר מסודרים עם הכדור, והרבה יותר מסוכנים ביציאות שלהם קדימה, ושהגרמנים ככל שעבר הזמן פשוט התבלגנו יותר ויותר? זה חוסר אונים בעיני.

וחוצמזה- השער השני הובקע בדקה ה- 35. הוא הובקע אחרי שבאלוטלי רץ לבד לכיוון השער בחצי המגרש הגרמני. זה לא שער שנבחרת ששולטת בעצמה צריכה לספוג בדקה ה- 35. גם לא בפיגור. בדקה ה- 80 אולי, אבל לא 35. וכשאתה כביכול תוקף כדי להשוות אבל המצבים הטובים ביותר הם של היריבה, זו בהחלט עליונות איטלקית לדעתי.

גיל 30 ביוני 2012

היו שם הרבה יותר מ2-3 מצבים. הם הגיעו למשהו כמו 10 מצבים כש5-6 מהם טובים מאוד שאם היה להם חלוץ טוב היו מבקיעים כמה גולים. ללא ספק האיטלקים היו יותר מסוכנים בהתקפות המתפרצות שלהם, על זה אי אפשר להתווכח, אבל זה בדיוק ההבדל בין שתי הקבוצות, האיטלקים היו מאוד אופורטוניסטים בעוד הגרמנים לא.

רונן דורפן 30 ביוני 2012

גיל – אני חושב שאתה מבלבל בין יוזמה לבין יכולת. האיטלקים היו יותר טובים בכל: השוער היה יותר טוב, התיקולים יותר טובים, המגינים יותר החלטיים, הקשרים יותר חכמים, השחקנים היצירתיים יותר מבריקים והמסיים שלהם היה יותר חד. הם היו יותר טובים ברחבה שלהם ויותר טובים ברחבה הגרמנית. זה שהייתה במשחק הרבה יוזמה גרמנית לא משנה את זה.

אסף לאופר 1 ביולי 2012

תודה רונן, תמצתת את זה בדיוק

גיל 1 ביולי 2012

אני לא מסכים שהם היו טובים יותר בכל. הגרמנים הגיעו ליותר מצבים במצב של שיוויון ולמספר שווה של מצבים כשאיטליה הובילה. הם לא ניצלו אותם, זה נכון, אבל זה לא מצב אחד או שניים מקריים. רק יום גדול של בופון ופחות של ההגנה האיטלקית הציל אותם. אז בסך הכל איטליה היו טובים יותר והתוצאה לא משקרת אבל להציג את זה כאילו זה היה נוקאאוט שאיטליה שוכבת על השער הגרמני וגרמניה אובדת עיצות פשוט לא עושה צדק למשחק. בסופו של דבר כל האיטלקים היו חסרי תכלתיות כמו הגרמנים למעט שחקן אחד שעשה את ההבדל בדמות בלוטלי.

כסיפוביץ 29 ביוני 2012

אמנם היה משחק מצוין אבל המשפט שצריך להתמקד בו [כי בפוסט הקודם עליו הדיון היה בעיקר על הפנדל] זה אדון פירלו שפשוט מרחף בטורניר הזה לרמות הכי הגבוהות.

אני חולה על פירלו כבר שנים וקשה לזכור ממנו כזו הופעה דומיננטית לאורך טורניר שלם.

האיש אתמול ניצח על קצב המשחק כמו מנצח על תזמורת.
בכלל יש לשים לב על חולשתו של שונשטייגר אתמול מול העצמה של פירלו.

הנבחרות החזקות עד כה בטורניר הם הנבחרות עם הקישור הכי חזק בעולם.
גרמניה- אוזיל ח'דרה ושוונשטייגר
ספרד- בוסקטס, אלונסו וצ'אבי
איטליה- פירלו ודה רוסי.
אצל פורטוגל בשקט בשקט מיירלש נתן טורניר מדהים.

פירלו הוא יין טוב. הוא אומן על המגרש.

אלפורטנייו 29 ביוני 2012

ספרד, ובקלות. 0:1 ואפילו 0:2, ומהסוג של אין-סיכוי לאיטליה.
דל בוסקה כנראה ייאלץ לשבור את הפיפטי-פיפטי הלאומי הקדוש, ולעלות בהרכב ברצלונאי מובהק (פויול, אלבה, בוסקטס, צ'אבי, אינייסטה ופדרו, אולי גם ססק), שמוכיח את עצמו הרבה יותר מכל ניסוי אחר. קסיאס ממילא יניף גביע – ספרד תישאר מאוחדת.

אין לאיטליה סיכוי נגד החומה הספרדית. מה שעבד מול ההתלהבות-הפקרות הגרמנית, והאין הגנה שלהם, לא יעבוד הפעם. ספרד כבר ספגה את השער התורן שלה מאיטליה במשחק הראשון. זה לא יחזור ביום ראשון.

אגב, במקום "רונאלדו או מסי" שנמחק סופית, אפשר לעדכן ל"רונאלדו או באלוטלי".

ג'ו הממוצע 29 ביוני 2012

1-המנצח האמיתי הוא המאמן האיטלקי. לא פראנדלי, אלא המאמן האלמוני שמלמד ילדים איך לשמור איך לתקל ואיך לעשות סגירה אלכסונית או חיפוי. פשוט תצוגה אדירה של טכניקה טקטית.
2-יש לומר שזו נבחרת איטלקית אטרקטיבית למדי ולא רק הגנה קשוחה.
3-יואכים לב ובואטנג, האחד פחדן מתחכם והשני אובר-רייטד. ביחד וכל אחד לחוד ובתורו הפסידו את המשחק לגרמנים.
4- מה יהיה עם הביטוי של ליניקר על הגרמנים. אולי צריך לומר שכדורגל הוא משחק שבו בשלבים הראשונים הם נראים בלתי מנוצחים עד שבסוף הם מפסידים.
5-לא כך קרה גם בשתי מלחמות העולם.
6-בשקט בשקט (אלא מה…)…הפך א"א יקיר התגובה לשחקן הכי חשוב/משפיע בעולם. שער ביום ראשון יסגור סופית את העניין.
אנדראס
7-המצטיינים עד כה:1.פירלו 2.אינייסטה 3.אלבה 4. ח'דירה 5.בופון 6.קסיאס 7.נאני (סובל בגלל כריסטיאנו) 8.הומלס (גם אחרי אתמול) 9.טרי 10.דה-רוסי

הופמן 29 ביוני 2012

משחק נהדר, איטליה היתה נפלאה. אני עדיין חושב שהם תלויים יותר מדי בפירלו, שנותן טורניר מושלם אבל אם הספרדים יסגרו אותו טוב זה ישתק אותם.
מה שבעיקר מפחיד אותי זה שבלוטלי נכנס לזון.

tsur 29 ביוני 2012

איזה כיף זה להיות עיתונאי כדורגל או בלוגר, הכל אפשר לכתוב בדיעבד.
עכשיו רק חסר להכין את הכתבה על הניצחון הברור של איטליה שהיה ודאי מתחילת הטורניר.
הרי הם הציגו את הכדורגל הכי טוב, שני תוצאות תיקו וניצחון על הקבוצה החלשה בטורניר, עוד ניצחון בקושי רב מאוד על הנבחרת הגדולה הכי גרועה בטורניר (לפי דעות של עיתונאים למינהם).
מי בכלל ספר את איטליה בתחילת הטורניר, מי לא היה שם את כל כספו על גרמניה.
קבוצה שהגיעה בקושי לחצי מול קבוצה שהגיעה תוך הצגת עליונות מוחלטת לאורך כל הטורניר.
כמו שכל העיתונאים בעולם כבר הבינו, כשברצלונה מפסידה זה בדרך כלל באשמתה, כך גם ראוי להתייחס למקרה הזה.
גרמניה הפסידה את המשחק. את הסיבות לזה כבר צריך לנתח, כי אין ספק שהיא לא היתה הנחותה אתמול.
ומילה אחת על יוגי לב, כשיש לך שני שחקנים כל כך מרכזיים כמו תומס מולר ומריו גומז, שאחראים על רוב הסיומת של הקבוצה, ואתה מטיל בהם ספק אתה גם משלם על זה בבינוניות מול השער.
וליום ראשון, למרות כל מה שהיה לאף אחד עדיין אין ספק, ספרד צריכה להשלים את הזכיה, הפוסט היחידי שראוי לפרסם במקרה אחר הוא מי אשם בהפסד.
זכיה איטלקית לדעתי היא בגדר מתנה מהקבוצה השניה.
(ראה ערך מונדיאל 2006 וההרחקה של זידאן).

Comments closed