משלנו

שמחה ישראלית אמיתית. העבריין האחראי הוא משלנו

In כללי
צילום: אלן שיבר, ערוץ 5

שמחה גדולה. בא חיים רמון.

 

אוהד הפועל יודע שחיים רמון הוא מורשע בהטרדה מינית. ושהטרדה מינית של בכיר בממשל – גם אם איננה אונס אלים –  היא עניין בעייתי ביותר. האמת יותר מאיזה נוכל רחוב. כפי שיודע תושב קרית מלאכי המפזז סביב משה קצב שהנשיא לשעבר הוא חוטא נוראי. ויודע הש"סניק שבניזרי או דרעי עברו על דיבר "לא תגנב" ועדיין שירת "עוצו עצה ותופר" בפיו.

 

אבל בדומה הם מפזזים בשמחה. כי העבריין הזה הוא משלנו. עם העבריין הזה ניתן להתפלל!

80 Comments

Sooner 5 ביולי 2012

מה אתה אומר, שחיים רמון ומשה קצב חד הם?

דורפן 5 ביולי 2012

לא. אלא שכדי שלא תהיה טינופת כמו משה קצב הציבור צריך להקיא מתוכו גם את מי שהוא רק בכיר בשלטון מטריד מינית

יורם אהרוני 5 ביולי 2012

הבעייה הגדולה עם רמון היא לא ההרשעה שלו אלא, כפי שהגדיר זאת אחד מחבריו לשעבר במפלגת (???) קדימה, שהינו מפרק סדרתי. הוא הצליח עד כה לפרק את ההסתדרות, את מפלגת העבודה, אולי את קדימה וכנראה שעוד ידו נטויה. זכרון אישי כואב: כאשר היה רמון שר הבריאות הוא בא לבקר בבית החולים העמק בעפולה. באותו זמן הייתה אשתי הראשונה, נורית ז"ל, בטיפול כמותרפי לסרטן. רמון הגיע לחדר הטיפולים, עמד בכניסה יחד עם מנהלי בית החולים אך לתדהמת המטופלים ובני משפחותיהם לא ניגש כלל לדבר עם החולים. זה האיש.

matipool 5 ביולי 2012

שמוק ! ( הכוונה כמובן לרמון ) .

בני תבורי 5 ביולי 2012

סליחה יורם, אבל יכולות הפירוק הן בעיה משנית עם כל הכבוד. מדובר באדם שהורשע בדין על פי חוק בעבירה הנושאת קלון. זו הבעיה ולאדם כזה אסור לגעת במועדון כדורגל, במיוחד לא עם הלשון.

בני תבורי 5 ביולי 2012

מתקן טעות חמורה שלי: העבירה במקרה הזה לא נושאת קלון.

סחבק 5 ביולי 2012

אני רק מנסה לדמיין את הכותרות באתרי האינטרנט לו משה דדש היה מכנס מסיבת עיתונאים ומספר ש"חברים" שלו, שמעדיפים לא להיחשף, קנו את בית"ר באמצעותו, ומעכשיו הוא הבעלים של בית"ר עבור אותם "חברים". אה, ובינתיים, עד ש"החברים" אשכרה ישלמו את הכסף, הקבוצה תישאר בידי גאיידמק.

פראיירים לא מתים, הם רק רוצים שמי שידפוק אותם לא יהיה תימני.

יואב 5 ביולי 2012

לייק!

אנונימוס 5 ביולי 2012

מישהו שאל פה מה היה קורה בתקשורת אם דדש היה מכנס מסיבת עיתונאים דומה לגבי ביתר כדורגל.

אני לא יודע מה הייתה התגובה של התקשורת. אני יודע מה הייתה התגובה של אוהדי בית"ר – בנקודת הזמן הנוכחית הם היו קופצים על זה בשתי ידיים.
האלטרנטיבה היא התפוררות פיננסית הדרגתית כל הדרך לליגות הנמוכות. זה מה שביתר חווה בימים אלו, וזה התהליך שהפועל התחילה לחוות.
במצב הנוכחי, עם כל הצער, הולכים על האופציה הפחות רעה.

אנחנו לצערנו בעולם שבו יש 2 אופציות אפשריות
אופציה 1 – טביב בעלים על הנייר, הקבוצה מתפוררת בדרך לליגה השניה
אופציה 2 – לראות מה רמון ושות' יכולים לעשות

בעולם מושלם היו עוד אופציות. בעולם מושלם ההתאחדות לא הייתה חושבת אפילו לתת לטיפוסים כמו טביב להתקרב פה לקבוצה. בעולם מושלם התקשורת והחברה היו מקיאות 90% מהטיפוסים שמסתובבים פה סביב הספורט. הרבה דברים היו קורים בעולם הזה.
אבל אנחנו לא בעולם מושלם.

אני לא אומר שהביקורת על רמון לא מוצדקת. סיפור הנשיקה כמובן (שגם לדעתי נופח למדי, אבל אני מסתכל על זה נקודת מבט התנהגותית, לא משפטית שבה אני לא מבין כלום). הוא גם פוליטיקאי די מגעיל (שזה כבר הרבה יותר חשוב בעיניי), וממה שהבנתי בין האחראים להתמוטטות הפועל כדורסל.
אבל זה מה יש. המבקרים יכולים לבקר. זכותם, ואני מבין את זה. יש מה לבקר (אם כי עדיין הרבה פחות מטביב).
אבל בשורה התחתונה – אני בטוח שאם המועדון שלהם היה עומד בפני צומת דרכים דומה, הם היו עושים את אותה בחירה. זה בעצם אומר הכל

בני תבורי 5 ביולי 2012

נכון.

בני תבורי 5 ביולי 2012

נכון לסחבק.

MG 5 ביולי 2012

יש נטייה לאוהדי הפועל ת"א לציין שהוא הורשע בהטרדה מינית, כאילו הוא זרק למישהי מילה בבר.
אז לא, הוא הורשע בעשיית מעשה מגונה ללא הסכמה! וממש לא מדובר פה בסמנטיקה.
נא לכתוב את הדברים לאשורם ולא לנסות ליפות את המציאות.
בכלל אני ממש סולד מהגישה הזו – אני מאד מקוה שאוהדי הפועל ת"א לא רואים את חיים רמון כמו שהציבור החרדי רואה את נבחריו.

צור שפי 5 ביולי 2012

רונן, יש לי כבר מינון יתר של תגובות בשני הפוסטים האחרים ולכן אקצר ואתמצת:
1. אתה צודק מנקודת ראות פורמלית. מי שמוכן לבדוק את העובדות בתיק רמון לגופן, מעבר לפסיקה, יווכח שהיה כאן חיסול חשבונות משפטי.
2. למה שכתבתי בסעיף הקודם אין קשר לעיסקה. אני לא אוהב אותה, לא בגלל שרמון הוא ״עבריין מין״ אלא בגלל היעדר השקיפות, השפרצת האגו והתחושה שהעניין הזה לא עומד על יסודות איתנים והגונים. עופר פרוסנר כבר פירט בתגובות שלו אצל בקר.  

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

בענין השקיפות אני מסכים לגמרי.

קונספירטור 6 ביולי 2012

אני שמעתי שמי שמוכן לבדוק את העובדות בתיק של קצב יווכח שהיה כאן חיסול חשבונות משפטי
וכמו כן שמעתי שמי שמוכן לבדוק את העובדות בתיק של יגאל עמיר יווכח שהיתה כאן מזימה של השב"כ
אה וחוץ מזה שמעתי גם שאמא של פרס ערביה

פרננדס 5 ביולי 2012

וגם התקשורת מפזזת בשמחה כי הוא משלנו

איתי 5 ביולי 2012

סתם פרובוקציות זולות.
יש פה מהלך שאם יצליח הוא חדשני ומתקדם בפריזמה של תהליכים רחבים יותר. עדיף כדורגל שקרוב לאוהדים ודשו בזה מספיק.
וכן, רמון דחף את הלשון שלו באופן מכוער ובנקודת זמן מאוד בעייתית מבחינת האחראיות.
וכן, עם העבריין הזה ניתן להתפלל. אתה יודע למה לצפות, מתי אפשר לסמוך עליו והיכן לא.
נגמר היורו, אה…

אביאל 5 ביולי 2012

איתי – אני מניח שדחיפת לשון בזמנים שהם פחות "בעייתים" הם דבר טבעי והגיוני מבחינתך, אני גם ישמח לדעת מאיפה הסקת המסקנות המדהימה שאתה מציג לגבי מתי או לא אפשר לסמוך על אנשים כאלה.

צור שפי – אני חושב שהמדינה שלנו קודם כל בבעיה דווקא בגלל שרואים בהרשאה של רמון כחיסול חשבונות פוליטיים ולא דבר שראוי להיענש עליו.

צור שפי 5 ביולי 2012

אביאל – קודם כל תיקונצ'יק: הרשעה, לא הרשאה. לגופו של עניין: חייבים להבדיל בין המימד הפורמלי ללא פורמלי. במישור הפורמלי אין ויכוח – יש פסיקה של בית משפט. נקודה סוף. אם אתה מתעקש להישאר בנקודה הזו אני לא מתווכח אתך.

אבל, ברשותך, בוא נעשה קצת זום אאוט: נתחיל מהסוף: גזר הדין במקרה הזה מוזר ביותר. הוא קובע שהיה מעשה מגונה אבל קובע שאין קלון בין השאר כי "הנאשם איננו עבריין מין" (כך במפורש נאמר בגזר הדין).

מעבר לזה, וכמו שהגבתי כאן כבר קודם, כל התנהלות שלטונות החוק במקרה הזה הדיפה תחושה חריפה של חיסול חשובונות וגרוע מזה של תפירת תיק. לא אחזור על הפרטים (תסתכל בפוסטים של פרוסנר ובקר), אוסיף עליהם רק שבראש ההרכב שהרשיע את רמון עמדה השופטת חיותה כוחן שלגביה נשקל באותו שלב קידום על ידי הנשיאה דאז בינייש, שהיוותה מוקד לביקורתו של רמון ושאכן קודמה זמן קצר אחרי המשפט.

אפתח עוד קצת את הזום: מערכת המשפט הישראלית ידועה באחוז המדהים של הרשעות ביחס למערכות משפט במדינות מתוקנות. אתה יכול לטעון שמקרה רמון איננו זה שבו צריך להתלות כאשר מדברים על תחלואי המערכת ואולי תהיה צודק אבל חשוב לקחת בחשבון גם את זה. בשורה התחתונה אני משוכנע שזה מקרה שלא היה צריך להגיע לבית משפט.

ועוד דבר: אם אתה מקבל ללא ביקורת את הפסיקה של מערכת המשפט כדאי גם שתיקח בחשבון את פסיקתה של שופטת ביהמ"ש העליון אילה פרוקצ'יה שבדחותה את העתירות נגד שובו של רמון לתפקיד שר ציינה שמעשהו היה "כשל נקודתי שאיננו משקף דופי מוסרי".

ושוב – לכל זה אין קשר לעסקת המכירה שלא מוצאת חן בעיני.

יוסי מזרחי 5 ביולי 2012

צור שפי,
כל הכבוד על תגובה שקולה אמיתית ממצה וראויה.
אני כידוע לא אוהד הפועל תל אביב. רחוק מאוד מזה,ומכאן שאין לי עמדה על העיסקה למכירת הקבוצה.
אני גם לא אצביע לרמון ולשום מפלגה שימליץ עליה.
כל זה לא משנה את העובדה, שמה שקרה בפרשת רמון היה נסיון לרצח פוליטי על ידי מי שקרוי צמרת המשפט בארץ.הנסיון כמעט הצליח,וחלק מ"ההצלחה" רואים במה שנשאר ממעמד הרשות השופטת בעיני הציבור. במציאות חיינו, החלפת נשיקות הפכה לענין יומיומי ורמון נכשל בהבנת התוצאות האפשריות. הוא כמובן לא לקח בחשבון את מה שיכול היה לקרות וגם קרה ולא העריך שתת ניצב במשטרה, שומרת שבת, תצא ביום שבת ברכבה כדי לאלץ את החיילת להגיש תלונה נגד רצונה, ושיועץ משפטי כושל לא יפעיל מידה מינימלית של שכל והגינות עד כדי כך היה לאותה כנופיה אינרס לחיסול פוליטי.
עצם העלאת נושא מכירת הפועל מידי טביב לקבוצת רוכשים ולשלב בה את ענינו האישי של רמון הוא כשלון עיתונאי.אבל זה חלק מהמשחק וכאן לא משלמים על כשלונות.

יוסי מזרחי 5 ביולי 2012

אינרס = אינטרס

צור שפי 5 ביולי 2012

יוסי – תודה על המחמאה. מוציאה אותי מדעתי הפשטנות הגלומה בראיה לפיה אם יש לי ביקורת על התהליך המשפטי במקרה של רמון אז בהכרח אני גרופי שלו ו/או של העיסקה שהוא רקח לנו אתמול.

שלו 5 ביולי 2012

מה לגבי שיקול הדעת של משהוא שיכול להיות אבא של אותה חיילת ונראה לו הגיוני לדחוף לה את הלשון.
והעבר המפואר שלו בתור אחד שמשאיר אדמה חרוכה זה לא מטריד את אוהדי הפועל?
סה״כ הוא ריסק את ההסתדרות, מפלגת העבודה וקדימה.
אם הייתי אוהד הפועל הייתי מודאג, אבל אני אוהד מכבי יש לי צרות משלי.

MG 5 ביולי 2012

צור שפי, קראתי את מגוון התגובות שלך היום ואנסה לתמצת את התייחסותי ב-2 נקודות קצרות:
1. הורשע או לאו (וחשוב שכן), נתפר לו תיק או לאו, נעשה לו עוול או לאו (אני חושב שלא), הוא עשה מעשה גועלי, דוחה ומשפיל. לדעתי יש לגנות באופן לא פרופורציונאלי כל אדם שעשה דבר מסוג זה.
2. המידע על אחוז ההשקעות הוא מעט דמגוגי (אם כי נכון) – ואני אסביר. יש לציין עם מידע זה את פערי השוויון, מגוון העדות והתרבויות, המיעוט הערבי וכו'. אתה כאילו מתעלם בהצגת הדברים מכך שבכל דברך שלא תבחן את שיעור הפשיעה בישראל הוא גבוה עשרות מונים מהמדינות אליהן אתה משווה את אחוז ההרשעות. חוץ מזה, אולי הדבר מצביע על מערכת יעילה, שיודעת לנסן את החפים מפשע ולא להביאם למשפט. הרי שפרחח כלשהו מגלה אלימות במגרש הכדורגל ומביאים אותו בפני שופט זה לרוב מסתיים בלא כלום, אז המשטרה מפסיקה להגיש כתבי אישום, אלא אם מדובר במקרה חמור ואחוז ההרשעות עולה.

צור שפי 5 ביולי 2012

MG – לגבי סעיף 1 אני חושב שהמעשה של רמון היה מאוד לא ראוי אבל לדעתי ככלל חשוב מאוד, בכל תחום בחיים, לשמור על פרופורציה. לגבי סעיף 2 הנושא של ריבוי הרשעות מטריד משפטנים, זה לא משהו שאני המצאתי. הדעה המקובלת היא שהתופעה הזו נובעת בעיקר מהעומס הרב מדי המוטל על השופטים המונע מהם להתעמק בתיקים המובאים בפניהם.

יריב 5 ביולי 2012

יש גם שיעור גבוה של עסקאות טיעון, זה מרכיב בשיעור ההרשעות הגבוה.

טאקיטוס 5 ביולי 2012

אכן מילים כדורבנות, שפי. דברים אלה עלו בראשי כאשר קראתי את פסק הדין. ללא כל קשר, אני סולד מרמון כפוליטיקאי.

אלכס 5 ביולי 2012

פשוט אמת ויציב צור שפי, אני לא אוהב את חיים רמון בכלל, ולא את התנועה ממנה הוא בא, ולא את הכיוון הפוליטי שלה…אבל ההרשעה שלו היתה חיסול חשבונות, ובכלל כיום זה נהיה קל מדי לחסל קריירה של מישהו באמצעות "הטרדה מינית" כלשהי.
לא אומר שזה לא קיים(ומן הסתם מקרה קצב הוא דוגמה למקרה שכן קרה) אבל לדעתי, ובנוסף הכרותי עם כמה אנשים במערכות משפטיות שונות מדובר לפחות בחלק ניכר מהמקרים בטענות שווא, שרובם מתוחזקות כתוצאה מאג'נדה זו או אחרת כנגד ה"מואשם" .

אריאל גרייזס 5 ביולי 2012

אני חושב שזאת טעות גסה ליפול על הנושא של ההטרדה המינית ובטח ובטח על הנושא הגזעי. חיים רמון הוא ייצור מתועב בלי קשר לשנייהם ולתקוף אותו על ההטרדה המינית, שהיא מסוג התיקים הציבוריים המיותרים שהיו פה (גם היועץ המשפטי שהגיש אותו הודה בכך ובעצם "נאלץ" להגיש אותו כי חיים רמון התעקש).

גלן 5 ביולי 2012

מדוייק. אריאל אולי תקרא את פסק הדין. תלמד על הלחצים והמעשים שעשו רמון וחבריו נגד המתלוננת. אחר כך תדמיין את ביתך עוד כמה שנים בקרייה או קלב אחר. ואז נוכל לדון שוב בחיים רמון.

אריאל גרייזס 5 ביולי 2012

אני חושב שיש פה בעיתיות מסוימת. החיילת בעצמה הודתה שהיא ניסתה להתקרב לרמון. יש פה אלמנט שאנחנו מכירים של המשכות לבעלי כוח. רמון הבין אותה לא נכון ועל זה הוא היה צריך לעמוד למשפט הציבור – אבל להפוך אותו לעבריין מין תהיה טעות.
האיש הוא נאלח אמיתי, בלי קשר למה שהוא עשה לאותה חיילת. לגבי הלחצים, אני מניח שלא היה איש פוליטי שלא היה מפעיל לחצים מהסוג הזה.
אני לא מנסה לפטור אותו מאשמה או משהו, אני רק אומר שלא זה התיק שצריך להלביש עליו. כמו שאוסטלדו מתחתי אומר – מדובר בנחש פוליטי מהזן הגרוע ביותר. במידה מסוימת, הוא מתיישב יפה על הפועל

גיל 5 ביולי 2012

נכון מאוד. מה שעשה אולי לא היה ראוי, בטח בסיטואציה של המלחמה, אבל מדובר בחיזור שקיים בכל מקום בעולם.

austaldo 5 ביולי 2012

אריאל, מסכים לגמרי עם מה שאתה אומר. זה די אירוני שהוא הורשע בתיק מטופש של הטרדה מינית ויצא בלי שום עונש על האונס הברוטלי שהוא עשה לכל אדם עובד במדינה עם חוק הבריאות שהוא העביר לצורך הברית הטמאה שהיתה לו אז עם אריה דרעי. מה שאני מאחל ליצור המתועב הזה כמו שהגדרת אותו יפה לא יעבור אפילו את הצנזורה המינימלית של דה באזר.

גלן 5 ביולי 2012

מדוייק. ביני וביני אני תוהה מה היה קורה עם שבס באמת היה רוכש את המועדון. אני מוציא את כלם זכאים מגלגול עינים וזאת מחמת הספק שהרכישה לא התרחשה. אם כי איש לא פצה פה כשהיא הייתה מלפפון עסיסי.

MG 5 ביולי 2012

לפי מגמה המסתמנת מי שירכוש את המועדון הוא השב"ס.

יריב ס. 5 ביולי 2012

אהבתי :-)

שודד 5 ביולי 2012

אז למה זה כואב לכם?

הרי לנו כל דבר עדיף על טביב,

מה שבטוח זה דבר אחד – חיים רמון יותר אנטלגנטי מרוב בעלי הבית בארץ ובא מתוך אהבה למועדון ולמשחק ועם המון כוונות טובות.

בעבר, הוא נשפט ושילם ביוקר על מה שעשה (או לא עשה) לאותה בחורה

אז אולי זה פשוט הפחד שמדבר פה, הרי סופסוף נכנסו להפועל אנשים רציניים שיעשו סדר בבלאגן, אז רבותי תרגיעו, תנו לבן אדם לעבוד

ובהצלחה למועדון עם הקהל הטוב בישראל!

יואב 5 ביולי 2012

כואב? פחד? חחחח.
יום נהדר למכבי ולחיפה.

יריב ס. 5 ביולי 2012

1. אנשים רציניים? מאיפה אתה יודע מי הבעלים החדשים? רמון מסרב להגיד מאיפה הכסף. אתה יודע מי היו"ר אבל אתה ממש לא יודע מי הבעלים. חשבתי שאוהדי הפועל תובעים שקיפות…
2. גם אם נגיד חיים רמון יותר אינטיליגנטי מרוב בעלי הבית (ולא אמרתי שאני מסכים איתך) הוא לא בעל הבית, הוא לא קשור לקבוצה – הוא פשוט מתווך בין טביב לבין ___________ (השלם את החסר)
3. מספיק כבר עם הקהל הטוב בישראל – אתם לא וממש לא. אתם עוד קהל בדיוק כמו כולם.
4. שודד – אחלה שם לאוהד הפועל תל אביב…

גלן 5 ביולי 2012

אין ספק, אמר אדהם שבטה, אנחנו הקהל הטוב בעולם.

עמיחי 5 ביולי 2012

אני מתפעל מתחום ידע חדש של דורפן שטרם ידעתי עליו: נוסח תפילת יום הכיפורים. :-)

דורפן 5 ביולי 2012

כשאתה הולך בדיוק יום אחד בשנה לבית כנסת אתה מתמחה…

יוסי 5 ביולי 2012

חשבתי שאחרי גיל 12 אנחנו פטורים מלדעת על קיומו של הכדורגל הישראלי.

אליאור 5 ביולי 2012

הפועל ת"א = העבריין מת! יחי העבריין!

אדום ותיק 5 ביולי 2012

רמון לא אמין,סיכם עם טביב על 22 מיליון!
לא 12 מיליון,לא 17 מיליון

טביב יקבל עוד 5 מיליון שקלים על מכירת דאגלס!

אז שלא יעבדו עליכם!

יריב ס. 5 ביולי 2012

באמת, רמון לא אמין??????????
חוץ מזה רמון היה תמיד טוב בלהבטיח על חשבון אחרים, ראה דרעי ושות'

יואב 5 ביולי 2012

נו שיט.

גיל 5 ביולי 2012

אני לא מחסידי רמון אבל להחזיק את ההרשעה הזו נגדו זו הדבקות לפורמליזם ולא לעובדות. היה כאן ניסיון בוטה לא רק לחיסול חשבונות פוליטי, כולל לחצים על המתלוננת להגיש תלונה כשהיא לא רצתה, אלא פרשנות מאוד מרחיקת לכת ובעייתית של מה שהתרחש שם כולל הערות של שופטים שלא צריכות להכתב בגזר דין. זה אחד מגזרי הדין השערורייתים ביותר שנכתבו בארץ לדעתי, וכתבתי על זה בהרחבה (כמו רבים אחרים בזמנו) אצלי בבלוג:

http://greengross.wordpress.com/2007/02/24/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%98-%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%99-%D7%94%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94/

דורפן 5 ביולי 2012

גיל – אני מצטט מתוך הפוסט שלך את הפיסקה לגביה יש לי אי הסכמה:

"מהצד השני, אם רמון העריך שה' מפלרטטת עימו, די טבעי שהוא ינסה לבדוק את גבולות אותו פלירטוט ומה עומד מאחוריהם. בכל מעשה חיזור בהכרח נעשים דברים שאולי לא יהיו מקובלים על הצד השני במטרה לבדוק את הכוונות האמיתיות שלהם."

לא. אנחנו לא חיים בטבע. אנחנו חיים בחברה אנושית והוא בכיר בממשל. בכיר בממשל לא צריך לבדוק את הגבולות גם לגבי בחורה שמגיעה לעבודה בלי חזיה וקורצת לו כל היום.

העובדה שהשתמשו בזה פוליטית? חרא מדינה.

גיל 5 ביולי 2012

אני מסכים איתך שהמעשה שלא לא יאה, ואפילו לא מוסריף, אבל פלילי? למה זה שהוא אישיות פוליטית צריך להשפיע על מה שהוא עשה במישור הפלילי? הוא עשה מה שגברים רבים עשו במצבים דומים שבחורה כרכרה סביבם. זה מעשה לא ראוי בנסיבות, אבל החשבון איתו צריך להיות פוליטי ולא העמדה לדין.

אסף 5 ביולי 2012

למה לא פלילי? החוק מאוד חד משמעי בנושא: אסור לנשק בחורה שלא רוצה שינשקו אותה. רמון נישק בחורה שלא רצתה שינשק אותה. אני לא רואה דרך מסביב לזה.

הסיבה שקיים חוק כזה היא בדיוק בגלל מה שציינת – שזה מה שגברים רבים עשו במצבים דומים. מטרת החוק היא לבער את הנורמה הזו, ורמון – שאגב לא הגיש עירעור, כנראה שידע למה – הוא בדיוק מסוג הגברים שצריכים חוק כדי לשים לעצמם גבול.

גיל 5 ביולי 2012

בכלל לא ברור שהוא נישק אותה בניגוד לרצונה בהתחשב בכל ההתמרחויות שלה עליו. יש הבדל משמעותי בין חיזורים שמן הסתם הרבה פעמים בגבול האפור, לבין כפייה ואם החוק לא מבדיל ביניהם אז הוא חוק רע. אי אפשר למשטר חיזור, ובכל יחסים יש מצבים שלא שואלים לרשות מפורשת על כל צעד אלא מסיקים ממה שהצד השני עושה, ואם לא רוצים אז אומרים לא ומפסיקים. לא ברור בכלל שהבחורה התנגדה אלא בדיעבד החליטה (או שדחפו אותה להחליט) שהיא לא רצתה את זה.

גיל 5 ביולי 2012

אגב, רחביה ברמן נתן ניתוח מצוין של המקרה כאן:

http://www.kedem.info/?p=28437

אסף 5 ביולי 2012

גיל, אם אני מבין נכון, החוק כן מבדיל בין חיזורים לבין כפייה – פלירטוט, קריצה, כתיבת מכתב, חמשיר, וכו' – זה חיזור. מגע פיסי ללא הסכמת שני הצדדים – כפייה.
נכון שקיים תחום אפור, אבל זה לא המקרה: כאן היה מגע פיזי, חד וחלק. גם אין צורך בהפגנת התנגדות אקטיבית מצד הבחורה.

אני לא מקבל את זה שגבר יכול להניח שהוא מבין מה הבחורה רוצה ועל סמך זה לקחת את זה ממנה בכח. או לפחות: אם הוא שגה בהנחה שלו – שישלם על זה.

אתן לך דוגמה – נגיד שאני מניח שאתה תקבל בהבנה אגרוף ידידותי בכתף. אם אני צודק, תחזיר לי צ'פחה חברית על הגב, וכולם מרוצים. אם אני טועה, אתה עלול לתבוע אותי על תקיפה, ואני אצטרך לשלם על ההנחה השגויה שלי. אני, ולא אתה.

גיל 5 ביולי 2012

איך הוא בדיוק מבדיל ואיך הוא יכול עקרונית להבדיל? פלירטוט וחיזור הם מטבעם דברים שבתחום האפור, ותקרא איך רחביה מסביר את זה בצורה מדויקת. כשיש לך שני בני אדם שכל אחד מפרש את הרצונות אחד של השני קצת שונה, אז מן הסתם יהיו טעויות. אבל כאן לא נראה בכלל שהייתה פרשנות שונה בכלל אלא פרשנות הגיונית בהחלט שלא נראה שהמתלוננת חשבה שיש איתה בעייה עד שלחצו עליה.

מה הקשר לזה שהיה פה מגע פיסי? זה לא הופך אותו לכפייה. האם בכל מערכת יחסים שהייתה לך, כל התקדמות פיסית לוותה בשאלה מפורשת אם זה בסדר? יש הבדל בין לנסות לקדם את היחסים בקצת ואולי לטעות, לבין נניח לקפוץ ולהפשיט אותה מה שבאמת יהיה מוגזם. ושוב, אין שום אינדיקציה שהבחורה בכלל התנגדה לנשיקה בזמן שנושקה.

כסיפוביץ 5 ביולי 2012

אני נדהם מהניסיון לטייח את העברה של רמון מתחת לשטיח האדום.
תרתי משמע.

כסיפוביץ 5 ביולי 2012

עבירה כמובן

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

רמון עשה מעשה מכוער, שלא כדין, נשפט על זה על פי חוק וגם שילם מחיר פוליטי יקר.

מכאן והלאה הכל כסדרו. הוא לא מתמודד פה לראשות הממשלה, הוא לא עושה (אלא אם יוכח אחרת) שום דבר פסול.

אני מסכים לגמרי שצריך לדרוש שקיפות מלאה, במהלך הזה ובכלל, אבל זה ענין אחר. רמון, לגופו, לגיטימי לגמרי לעשות מהלך עסקי בכדורגל.

(ודורפן, אם עוד פעם אחת אני אלך בחום הזה לדואר של יפו (!) כדי לשלוח מסמכים התגובות יהיו חריפות בהרבה)

MG 5 ביולי 2012

איתן, קודם כל יפה שחזרת לעניינים (שרשור תגובה 9…) חחחחח.
עכשיו ברצינות, אני חושב שיש בעייתיות עם כל עניין "המחיר הפוליטי". זה נכון שהוא שילם מחיר כזה, אבל מאד לא רלוונטי.
הבעיה היא שמשתמשים בזה כתירוץ בשלב הטיעונים לעונש. אפילו יוסי ביילין מתך בכך שקצב של ישב בכלא, כי הוא שילם "מחר פוליטי".
את מי זה מעניין "המחיר הפוליטי"? אני חושב שעדיף להימנע מלהזכיר ולו רק שלא יעשה השימוש הלא ראוי.

אביאל 5 ביולי 2012

צור שפי – תודה על התיקון. שלו ניסח את זה בצורה הטובה ביותר, אם היית אבא של הבחורה כל התפלפלות הארוכה שכתבת היתה מיותרת. כחובב קונספרציות אני יודע בצורה טובה מאוד איך אפשר לסובב דברים (בדיוק השופטת ההיא היתה צריכה לקבל קידום והבוסית שלה רוצה לסגור חשבונות, אחוז ההרשעות, התנהלות בתי המשפט הישראלי וכו'), יוסי הדגים את זה יפה מאוד שציין שוטרת שומרת שבת שיצאה "לטפל" בעניין, אני דווקא הייתי מעניק לה צל"ש על זה שהיא פגעה באמונתה כדי לעשות את העבודה שלה. כמו שכתבתי המדינה שלנו בבעיה גדולה אם אדם מרשה לעצמו לדחוף לבחורה צעירה לשון לפה בתוך משרד ממשלתי (אם אני לא טועה זה היה גם לפני דיון חשוב) ולהרגיש שהוא כל יכול וההגנה עליו מסתכמת בחיסול חשבונות פוליטי.

אותי מעניין עוד יותר אם היית כותב את התגובה בדיון על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון והיחסים בין המגזר הזה לבין בית המשפט, מעניין אם גם אז תחלואי בתי המשפט הישראלי תקפים, או כרגיל אצל השמאל הישראלי, הצדק הוא מנת חלקו של צדק אחד בלבד.

לגבי "גרופי", אני לא בדיוק רואה איפה טענתי את זה.

צור שפי 5 ביולי 2012

אביאל – הטיעון של "אם היית האבא של הבחורה" פשוט לא לעניין. אין לנו כאן עניין עם איזה נערה תמה אלא עם אשה צעירה ואסרטיבית ששלחה רמזים מיניים בוטים לרמון כמה דקות לפני הנשיקה. מישהו כאן היה ירוד מספיק להאשים אותי בשנאת נשים. אני חושב שזה בדיוק להפך, אני מספיק מעריך נשים כדי לא להפוך אותן לבריות שאינן אחראיות למעשיהן. אינני בא בשום אופן לטעון שהמעשה של רמון היה ראוי אבל בין מעשה לא ראוי לכל מה שהתפתח ממנו יש תהום שעליה רשויות החוק הקפידו לגשר בלהט בלתי מצוי.

צור שפי 5 ביולי 2012

אביאל – ובקריאה נוספת, בוא נשאיר את נושא המתנחלים מחוץ לדיון הזה הרי זה ניסיון להסיט את הדיון. אני יכול להיות נגד ההתנחלויות (אני באמת נגד) ועדיין נקודתית להסכים עם המתנחלים בכל מיני נקודות ביקורת שיש להם על מערכת המשפט. ביקורת על בתי המשפט וביקורת בכלל היא לגיטימית כל זמן שהיא מנומקת, הרי אני כתבתי שכל מי שהעז לצאת נגד רודנות האקטיביזם השיפוטי חטף והזכרתי ביניהם את יעקב נאמן ודניאל פרידמן – לא בדיוק אנשי שמאל.

יוסי מזרחי 5 ביולי 2012

אביאל.
הבהרה על אותה קצינת משטרה.
כשהיא פוגשת את הדר (זה שמה הפרטי של הקצינה), שלא רוצה להגיש תלונה, היא אומרת לה בערך כך: את חייבת להתלונן, שאם לא כן, יוכל רמון להתלונן נגדך (שקר גס ומכוון) והיא עוד מוסיפה כך: את חייבת להתלונן, האם את רוצה שנבל כזה ימנה את נשיא בית המשפט העליון? -הבהרה: אני לא מצטט במדויק אבל כמעט שכן,ואם תתעקש, אשיג את הציטטה במדויק-.
בכל מקרה, זו רוח הדברים, ולצורך זה יצאה השוטרת ל"משימה" ביום שבת למרות היותה שומרת שבת.
אני מכיר המון שוטרים וממלאי תפקידים שונים במערך הבטחון, דתיים ושומרי שבת, שמבצעים עבודה גם בשבת ובכיפור, אם היא נדרשת. בלי צלש ובלי טובות. מה שעשתה אותה קצינה ,היה פשע מכוון ולמטרה פוליטית.חיסול שר משפטים שלא הלך בתלם שרצתה אותה "כנופית שלטון החוק". וכל הזכויות להגדרה שמורות לרובי ריבלין.
.
ואנחנו בבלוג שעוסק בספורט…..

אלכס 5 ביולי 2012

כנופיית שלטון החוק, זה אחד הביטויים הכי חזקים ששמעתי לאחרונה, ומצטער מר ריבלין, לא ידעתי שזה אתה שהגית את הדבר.
יוסי וצור, מסכים עמכם במאת האחוזים, ואביאל, זה בהחלט נכון שהבעייתיות במערכת המשפטית היא לשתי הקצוות של הקשת הפוליטית, ואת זה אני אומר כאיש ימין כמובן(ומיותר להוסיף, גילוי נאות D:).

אביאל 5 ביולי 2012

איתן בקרמן – אם אני לא טועה גם אלי טביב שילם את חובו לציבור, זה לא הפריע לאוהדי הפועל בשנתיים הראשונות שלהם איתו (ביחד עם החיזוק היפה מכפר סבא), זה הפריע והפך להיות כלי הנשק שלהם במאבק.

יוסי מזרחי 5 ביולי 2012

נכון ,מדויק ובמקום,

גיל 5 ביולי 2012

אגב, תיקון לפוסט. רמון הורשע במעשה מגונה ללא הסכמה, לא בהטרדה מינית למרות שזה מה שהרוב חושבים שהוא הורשע בו.

בוזו 5 ביולי 2012

עם כל הכבוד, הבעייתיות במעשה של רמון (שאני מסכים שלא היה פלילי, אלא פגום מוסרית) היתה לא רק בעצם המעשה אלא בעיתוי.

דקות לפני ישיבת ממשלה שמחליטה על יציאה למלחמה בה יכולים להיהרג חיילים ואזרחים (ולדאבון הלב,כך גם קרה) אני מצפה ש"ירעדו לשרים הביצים" לא מתוך תשוקה לחיילת אלא מתוך הבנת הכח והאחריות העצומה שבידיהם.
נראה לא לא נתפס שברגעים כאלה אדם מתעסק בנשיקות ופלירטוטים ולא הופך בראשו כל הזמן את התרחישים של מה שעומד לקרות.

אבל אולי זה רק אני.

גיל 5 ביולי 2012

זה ברור, אבל אנחנו עוסקים בעניין הפלילי. דווקא מהבחינה הזו, ההרשעה הזו מטשטשת את הנסיבות הפוליטיות שבהן המעשה נעשה.

MOBY 5 ביולי 2012

רמון=הטפלון האולטימטיבי, דבר לא נדבק. 90- התרגיל המסריח (והסרחון לא נדבק). 92-94 – חוק הבריאות הממלכתי המפורסם. מערכת הבריאות לא מתאוששת מהחוק הנפלא הזה… 94-95 – חירב את ההסתדרות 95 – הוביל את המערך למפלה הגדולה מכולם כשאי אפשר היה להפסיד הצליח להפסיד. 02- הפסיד למצנע!!! 05 -לאחר שחירב את מפלגת העבודה עבר למפלגה המאוד ערכית ובעלת המצע הסדור.. קדימה. 12 – לאחר שחירב את מפלגת קדימה (הערכית) עוזב להקמת מפלגה חדשה.. הוא פלסטלינה הוא מורשע- כפי שכתבתי יש איזה קוד אתי להתאחדות, מעניין אם יאשרו אותו. ונסיים בשאלה- במה בדיוק נפגע בהרשעתו? משר משפטים הוא קודם למשנה ראש הממשלה יד ימינה של ציפי ושל אולמרט. איש סודו של עומרי שרון. וחבר טוב של דרעי, ושבס. איש ערכים בעל עמוד שדרה, שהחליק לפיה של חיילת "שפיתתה" אותו ופתחה פיה. מעניין למה לא מראיינים את הידועה בציבור שלו למעשה? למה רק את גילה?

The Nard Dawg 5 ביולי 2012

קצת אוף טופיק, אבל מה בדיוק הבעיות של חוק הבריאות הממלכתי?

גלן 5 ביולי 2012

ומעניין לעניין באותה רוח דברים. מעניין אותי רונן וגיל שלי מה דעתכם על ההנפקה של יונייטד בניו יורק. זה בכל מקרה לא מיועד לכיסוי כל החובות. יש לזה הגיון כלכלי (מן הסתם יש ) כדאי לשים עליהם כמה גובות (כשזה נוגע לרווחים אני מוכן לשים כסף אפילו על יונייטד ). בכל זאת צריך לסוך לילדים לאוניברסיטה….

דורפן 5 ביולי 2012

דעתי היא שהסיבוב שלהם פחות או יותר הושלם בהצלחה. הם קנו את הקבוצה כשהם מביאים 30 אחוז מהכסף והם יכסו את החובות כשינפיקו בערך שליש ממנה בהדרגה. לעולם לא חששתי שהם ימוטטו אותה כי יונייטד זה עסק שבאופן בסיסי רק מרוויח. הם קצת דפקו אותה, זה הכל…

תום 5 ביולי 2012

כמה כיף להיות אוהד מכבי חיפה.

ד. ישראל 5 ביולי 2012

זאת תמימות (או היתממות) להניח שהעבר הפלילי של טביב הוא מה שמפריע לאוהדי הפועל. זה רק עוד כלי לניגוח שהשתמשו בו במחאה, שנסבה על עניינים אחרים, ונמצא היכן שהוא על הרצף בין שלטים במגרש וחרם מינויים (לגיטימי מאוד) לבין קללות מחוץ לבית והטרדת המשפחה (לא לגיטימי). לדעתי ברגע שיבינו שרמון הוא זאב בעור של כבש, גם הוא יספוג את אותן קריאות, וגם ההרשעה שלו תככב בגל המחאה הבא – אלא אם כן ישכיל להרחיק את עצמו מהתמונה לפני כן.

מאשקה 5 ביולי 2012

שאף פוליטיקאי לא ייכנס לנו לספורט ובטח לא לניהול אגודות וקבוצות ספורט, מספיק אני רואה את התעלולים שלהם בפוליטיקה שלנו בכנסת והממשלה, והתוצאות לא משהו חוף מהפחדות כל העת.

ארז N 5 ביולי 2012

אז עם כל הכבוד (ויש כבוד…) לכדורגל הישראלי, וגם לזה הבינלאומי (אישור טכנולוגיית קו השער מישהו?) מה קורה עם קצת טור דה פראנס, או לפחות (…) ווימבלדון? שני חצאי גמר מהסרטים מחר.

אבי 6 ביולי 2012

רציתי להגיב, אבל גיל אמר כבר הכל.
מסכים איתו מאד.

קורא 6 ביולי 2012

במה הוא יותר גרוע מטביב שגם לו יש עבר עם החוק, אלא שפשוט עבר עתיק, ושכרגע מואשם בתקיפה. במה הוא פחות טוב מפרוספר אזגי? אם בכדורגל שלנו היו רק אנשים טובים, לתשעים אחוז מהקבוצות לא היו בעלים כרגע.

זה עמנו, זה הכדורגל שלנו, ואני דווקא שמח שהכדורגל הוא בבואה של החברה הישראלית.

סופרפלי 6 ביולי 2012

לא אוהד הפועל, או אוהד רמון, אבל הביקורת על "תיק רמון" ידועה מאוד – הנה לינק אחד בנושא. מאמר של שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן – http://danielfriedmann.com/press-articles/ramons-verdic

Comments closed