הכל חוץ מכדורגל (10). איגרוף, ספורט מזרח לונדוני אמיתי!

אנשים מרגישים שהם צריכים להתלבש יפה ככל שהעיסוק פחות מהוגן?

מצחיק היה לראות את הקהל באגרוף היום. קהל מזרח-לונדוני טוב. זה ספורט שהם מבינים ואוהבים. ומה היה מצחיק? שהם הגיעו לבושים בהידור יחסי. כמה גברים בחליפות ונשים בשמלות, בניגוד לרוב הקהל באירועים האחרים שמגיע בטי שירטים ואימוניות או בגדים מצחיקים.

אנשים מרגישים שהם צריכים להתלבש יפה כשהם עושים משהו לא מהוגן. כך למשל יש קוד לבוש לבתי קזינו באירופה. ולפעמים מחוץ למועדון חשפנות רואים הודעה שהכניסה בג'ינס או סניקרס אסורה. ובאיגרוף יש קצת מהחטא.

הדבר הראשון שגיליתי שהאגרוף האולימפי חזר לשלושה סיבובים של שלוש דקות. אבל למרות שהקרבות התארכו בדקה, הניקוד נמוך מאד. "שמרני", אני אומר לעיתונאי שכותב עבור האתר של התאחדות האגרוף החובבני. "ריאליסטי", הוא עונה לי. הכוונה היא שכבר לא מקבלים נקודה על זה ששפשפת איכשהו את היריב אלא רק על חבטה רצינית.

ארצות הברית הפסידה את כל שלושת המתאגרפים שלה במשמרת הבוקר. מה לעשות – קשה מאד להצליח באגרוף אולימפי עם ילדים שחולמים על קריירה מקצוענית מול מקצוענים בני 25-30 מרוסיה, קובה, קזחסטן או איטליה. למה אני אומר מקצוענים? כי אם מתאגרף שהוא אלוף של מדינה שתומכת היטב בספורטאים מקבל 100 אלף דולר לשנה כדי להלחם באגרוף אולימפי, עדיף לו לחשוב הרבה לפני שהוא הולך לאיגרוף מקצועני לסכן את בריאותו עבור צ'קים יותר שמנים, אבל כאלו שעלולים להיות זמניים. רוב רובו של עולם האיגרוף המקצועני לא מציע 100 אלף דולר לשנה אלא חלומות על יותר. וזו תקומתו המחודשת של האיגרוף האולימפי.

שלושה היו מרשימים במיוחד:

טרבל פולב מבולגריה שניצח את וואנג ז'ואנז'ואן מסין.

מגומדרסי מדז'ידוב מאזרביג'אן שניצח את מג'י מוונבה מקמרון.

ובמיוחד רוברטו קמרלה מאיטליה שניצח את ייפלו פראה קסטילו מקמרון.

ובערב ניצח אנטוני ג'ושוע, בריטי שמייעדים לו עתיד עצום, את אריסלאנדי סבון, האחיין של פליכס.

לונדון (6) - מאניה-דיפרסיה
הסיפור הלא פתור עם סין

10 Comments

אלון 2 באוגוסט 2012

3 סיבובים של 3 דקות. אני מוסיף לי נקודה לחידון על איגרוף אולימפי.

סקרן 2 באוגוסט 2012

אין חוק התיישנות?

דורפן 2 באוגוסט 2012

בצדק

דובי מילר 2 באוגוסט 2012

לראות אגרוף אולימפי זה ממש חזרה למקורות ולפחות שם, אני מקווה, אין הצגות וסיפורים מסביב…

Yair N 2 באוגוסט 2012

Olympic boxing is beautiful. Should Should Pankration be re-admitted to the Olympic games?

גל דגון 2 באוגוסט 2012

זה רעיון מעניין, אבל אני לא יודע כמה עוסקים בזה מחוץ ליוון. בכל זאת זו אמנות לחימה שנעלמה מהעולם כמעט לחלוטין וחודשה בעזרת ארכיאולוגיה.

Yair N 2 באוגוסט 2012

?MMA is the modern version, no

גל דגון 2 באוגוסט 2012

לא הייתי קורא לזה כך.

קיים ספורט שנקרא פנקרטיון עם חוקים שונים מאוד מאלה של MMA (אין כפפות, אין אגרופים לפנים, ואין G&P). ספורט זה שואב מאמנות הלחימה הקלאסית ונשען על המסורת שלה. לא יצא לי לראות לחרויות אבל מהחוקים לעיל אני מתאר לעצמי שהקרבות נגמרים עם פחות דם על המזרן מאירועי UFC.

MMA זה משהו אחר. זה שילוב של כל אמנויות הלחימה הקיימות והחוקים של הארגונים העיקריים היום באים מהמועצה האתלטית של נבאדה. אני מאוד אוהב MMA אבל מתקשה לתאר לעצמי את הספורט הזה משתלב בתכנית האולימפית במתכונתו הנוכחית. תעבור בהזדמנות על רשימת הפציעות מאירוע UFC נתון ונסה לתאר לעצמך איך מארגנים טורניר בספורט שבו גם המנצחים יוצאים עם פציעות שמונעות מהם להתאמן חודש.

תום 2 באוגוסט 2012

מאמר מעולה על אגרוף אולימפי ושיטת הניקוד הקלוקלת שמשתמשים בה:

http://www.grantland.com/blog/the-triangle/post/_/id/33224/why-i-wont-be-watching-olympic-boxing

ש. בן ד. 2 באוגוסט 2012

היום ישנה ירידה מאד ברורה בהכנסות של האיגרוף המקצוני (גם באירופה).
באירגון האיגרוף החובבני AIBA התחילו להבין את בעובדה שהמצב הזה משחק לטובתם והתחילו להגמיש קצת את החוקים שלהם. במהלך העונה ישנה "ליגה" של קבוצות מכל העולם שמשלמות שכר מלא ל"חובבנים" (עפ"י החוק עד 150 אלף דולר למתאגרף ל-8 קרבות). הקרבות נערכים במתכונת של 5 סיבובים ללא ציוד הגנה כמו שאנחנו רואים באולימפיאדה. הטטרה המוצהרת היא להשאיר את המתאגרפים הטובים כחובבנים ולהחזיר את החשיבות של האיגרוף האולימפי.
(סתם כדי לסבר את האוזן, לאורך קריירה של 15 שנים עדיף, בממוצע, להיות מתאגרף חובבני בסכומים האלו).

ועוד משהו בנוגע לניקוד, יו"ר AIBA הבטיח שבקרוב יהיה ניקוד מקצועני (10 נק' חובה למנצח בכל סיבוב).

Comments closed