יום קרב וערבו

כמה דברים ששמעתי וראיתי אחרי האתלטיקה

המדליה האולימפית, וזו לא חייבת להיות האליפות האולימפית מוציאה רגשות. בעצם נדמה לי שזו ההשתתפות האולימפית. בוודאי גם לאלו שלא מנצחים ולא מובלים על ידי איש ארגון למסיבת עיתונאים יש רגשות עמוקים לא פחות.

בריגטה בארט האמריקאית נשאלה מה היא שרה לעצמה אחרי המדליה. היא הסבירה שהיא רק חוטאת ועל אלוהים למחול לה, ואז החלה לשיר. בערך דקה במסיבת עיתונאים. מוגזם. מוגזם לבנאדם לקפוץ 2.03 מ'. אנה צ'יצ'רובה סיפרה איך בארט הובילה את כל המשתתפות לתפילה לפני התחרות. וכמה זה עזר גם לה "למרות שברוסיה מתפללים אחרת". והיא נישקה אותה בסיום מסיבת העיתונאים.

תומאס לונגוסיווה מקניה נשאל על ידי עיתונאי מארצו שיספר קצת על איך התגבר מתקופה קשה בצעירותו,  כשנזרק לכלא על ניסיון לזייף את זהותו, ואיך הגיע להיות זוכה הארד האולימפי. הוא החל לענות ואז עצר ואמר "אני ממש מתנצל בפניך אדוני שאולי לא עניתי לך על השאלה כראוי. אני פשוט לא מסוגל לחזור בראש לתקופה הזו."

 

את אליסון פליקס שאלתי אני – דווקא לגבי שיא העולם שלה אתמול ב-4×100- לנפץ את אחד משיאי הבולשיט בטבלת שיא העולם לנשים. חששתי שתענה בדיפלומטיות אבל היא אמרה "שזה מאד מאד קשה ומתסכל. לדעת שהשם שלך לא יופיע אולי בטבלת שיאי העולם".

 *

אוסאין בולט עמד על המסלול. ובתזמון הוציא לדרכם גלים מקסיקנים. אבל כששאלתי אותו מה יותר טוב – אהבת הקהל או מדליות זהב – הוא ענה מדליות זהב.

נדמה לי עכשיו שבולט הוא גדול האתלטים שראיתי. לא בגלל הישגיו אלא בגלל השפעתו על האתלטיקה. זו אהבה חובקת עולם שקרל לואיס או מייקל ג'ונסון מעולם לא התקרבו אליה. מילא השיאים. מילא שהוא מביא לאתלטיקה פופולאריות שלא זכורה שנים. מילא שהוא מרים דור של אתלטים בקאריבים. לעזאזל: הוא גרם לארצות הברית לבצע העברות שליחים מושלמות.

64 Comments

גיל 12 באוגוסט 2012

לגבי בולט, הוא אכן פופולארי מאוד ואחד הספורטאים שהכי מזוהים עם אתלטיקה אי פעם, אבל אני חושב שיש לו לא מעט שונאים ומבקרים בעקבות האליפות הזו.

אזי 12 באוגוסט 2012

אי אפשר להצליח כל כך מבלי שיהיו לך שונאים ומבקרים

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

ענק! "…גרם לארצות הברית לבצע העברות שליחים מושלמות…"

ארה"ב שברה את השיא הלאומי כבר במוקדמות 4X100 גברים ועוד עם שני מחליפים! התחלתי לחשוב אם יש משהו במסלול בלונדון שנותן יתרון…בהנחה שהמסלול עומד בכל התקנים, נשאר לחשוב שפשוט הנבחרות עובדות כקבוצה. בקביעת נבחרת שליחים יש המון שיקולים. הגרמנים חישבו בשנות החמישים כי את הרץ הכי מהיר צריך לשים בקטע השני והצליחו לשכנע את האלוף שלהם, שהיה טיפוס די בעייתי, ארמין הארי, לרוץ את הקטע הזה ברומא 1960. הבריטים ניסו לשכנע את לינפורד כריסטי לרוץ את הקטע השני ונכשלו כליל…קרל לואיס מקדיש קטע נרחב בביוגרפיה שלו לפרשת פסילת הרביעייה בסיאול. היו המון סכסוכים וחשבונות בין הרצים וצוות האימון. כנראה שכאשר אתה חושב שהמדליה מובטחת אז כל אחד חושב שלו ולחברים שלו מגיע לרוץ וגם איזה קטע שירצו. כאשר אתה לא הפייבוריט, יש סיכוי שתקשיב מה המאמנים אומרים לך לעשות…

MG 12 באוגוסט 2012

כמה דברים:
1. האם יש סיכוי שבאליפות העולם ב-2013 גם ג'מייקה תבצע חילופים מושלמים. אולי אפילו עם פאוול ברביעיה? כמה הם עוד יכולים להוריד מהשיא?
2. כנראה שבולט לא היחיד שעושה פק"לים את ריצה. אתמול גם פארח עשה כפיפות בטן לאלכסונים בתום ריצת ה-5,000. למה לא יוצאים נגדו בטענות על שחצנות?
3. ליורם אהרוני – אז אולי צדקתי לגבי ריתה ה-10,000 ובאמת מדובר על חבורה של פחדנים. הרי 5,000 הם רצים הרבה ועדיין זו היתה ריתה פחדנית. היה ברור שכדי לנצח את הריצה צריך לרדת את ה-13 דקות וכל תוצאה אחרת מעבירה את הזהב לפארח. מי כמוך יודע שהיו שם כמה שמסוגלים לרדת 13 ביום טוב. הם אפילו לא ניסו. הם העדיפו להמר על ספינט ולנסות לקחת כסף/ארד מאשר לנסות לרוץ פחות מ-13 ולקת זהב.
4. ששחקן כובש שלושער (או שבעצם זה ארבעה שערים) בליגת האלופות הוא לוקח את הכדור הביתה. אולי מישהו יסביר לשופט הבריטי הצנון הזה שמישהו שובר שיא עולם 7 ב-4 תחרויות גדולות תוך 4 שנים נותנים לו לקחת את מקל השליחים.

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

הרצים של היום לא יודעים לרוץ בתחרויות ללא מושך. הראש שלהם כבר בתחרויות כמו סטוקהולם (17.8, עוד 5 ימים…), לוזאן (23.8), בירמינגהאם (23.8), בריסל, רייטי, ציריך ועוד. אין היום בעולם רץ דומיננטי ב-5000 או ב-10,000 שיכול לנקוט יוזמה מול מול פארח. אין היררכיה בקניה ואתיופיה או מדינה אחרת שמישהו יחליט על תוכנית ריצה. בימי השיא של גברסילאסי ובקלה ההיררכיה באתיופה הייתה מאד ברורה וכל הרצים והרצים האחרים ידעו בדיוק מה התכנית בריצה. זה התחיל עוד במקסיקו-סיטי 1968 אצל הקנייתים בריצת 1500 מ' עם קיינו וג'יפצ'ו.

איציק 12 באוגוסט 2012

1. פארח לא עשה פק"לים כי אם פרודיה משעשעת על בולט. זה היה חינני ובמקום. בולט אשה זאת בשחצנות. יש הבדל גדול בין שני האירועים.
2. כפי שאמרת, הרצים ב-5000 ו-10000 פחדנים. זה לא קשור למושך. יש מושך, אין מושך, אתמול הם לא רצו, הם הלכו ב-4600 המטר הראשונים. גם בחצאי גמר לא היו מושכים, ועד כמה שאני זוכר, כל העולים לגמר עשו תוצאה טובה מהזוכה בגמר, פארח. כלומר המם יכלו בלי מושך להוריד לפחות חצי דקה ולהתקרב ל-13 דקות לפחות. גם ב-800 מטר היו הרבה שנים ריצות טקטיות עד שק משהו וזרק את הטקטיקה. ראינו את התוצאה בגמר ה-800. היה תענוג.
3. הסיבה שבולט לא קיבל את המקל אחרי הגמר היא בדיוק כמו שאמרת, צנון אנגלי. אחרי האולימפיאדה יעשו מהמקלות מערוכים וימכרו אותם. בתם קטנוניות.
4. התגובה של צ'יצ'רובה אחרי הזכיה בגובה היתה הרבה יותר חיננית מהתגטבטת של בולט ב-100 וב-200. לגבי השליחים, אם תסתכלו היטב, הוא לא רץ להתחבק עם כל הרביעיה כי אם הלך לקהל ולצלמים. בלייק הצטרף באיזה שלב את שני האחרים הוא בכלל לא ספר. לא ראיתי דבר כזה באף ריצת שליחים באולימפיאדה עם שום קבוצה שזכתה במדליה. מספיק להסתכל על נבחרות ארה"ב וקנדה אחרי המרוץ. אתלט ענק, ספורטאי קטן, אגו מניאק גדול יותר אפילו מיכולותיו כאתלט.
5. אם בגמר ה-200 בולט היה רץ כמו אתמול בשליחים הינו זוכים בריצה לפנתאון, אבל לבולט ההצגה חשובה יותר, ראו סעיף קודם…

MG 12 באוגוסט 2012

1. ברור שהוא עשה פרודיה על בולט. בדיוק כמו שבולט עשה פרודיה על השחקנים של מכבי ת"א בפסק הזמן באוסישקין שהם הובילו 20 הפרש.
2. בדיוק. הרי גם רצי 800 רגילים למושך וזה לא מפריע לטובים לפרוץ מההתחלה.
3. להבנתי ממה שקראתי עכשיו, בסוף הוא קיבל את המקל.
4. למה אתה לא מציין שהוא הודה להם אחרי הזכיות ב-100 וב-200 ונתן להם חלק מהקרדיט על התוצאות שלו? הוא אמר שרק תודות לכך שהם מושכים אותו באימונים ובתחרויות הוא מוציא מעצמו כאלה תוצאות. לא שמעתי את פארח או רץ אמריקאי מודה לשאר האצים ממדינתו אחרי ריצה אישית.
5. לגבי זה יש לי תיאורית קונספירציה. בולט יודע שבאולימפיאדה מה שחשוב זה הזהב ואין הרבה הבדל בחשיפה עם או בלי שיא עולם (בעיקר בריצות הספרינט). לעומת זאת, באליפות העולם ישנו הבדל משמעותי בחשיפה אם או בלי שיא עולם. בדיוק מהסיבה הזאת ראית שבביג'ין הוא האט לפני הסוף, אבל בברלין שלח את החזה קדימה בשיא המהירות. אני חושב שבאליפות העולם עוד שנה הוא ינסה לשבור את שיאי העולם ולא רק לקחת זהב – ימים יגידו.

rondi 12 באוגוסט 2012

תאוריית ההד התקשורתי כמניע שלך מאד משכנעת בעיניי. גרמת לי אפילו לצפות שוב בשתי הריצות.

martzianno 12 באוגוסט 2012

בולט אתלט כביר, אבל אהבה חובקת עולם זה מושג קצת קשה במקרה שלו.
אולי צריך לראות אותו לייב, אבל כרגע בשיחות הסלון הוא מעורר אנטגוניזם לפחות כמו שהוא מעורר חיבה.
מדהים לראות אותו רץ, אבל בתכל'ס הוא יוצא די שמוק.

יוני 12 באוגוסט 2012

פאקינג 6 מדליות זהב בריצה בשתי אולימפיאדות. מביא אותן באחוזים של נאש מהעונשין. בלי החטאות. עם כל הסצינה, הבן אדם בריכוז שיא. אני לא מאמין שהוא לוקח דברים שאחרים לא לוקחים. רק שלא אתבדה.

יורם, יש לך הסבר למה בולט לא מנסה להתמקד בריצת 400? הרי יש לו תוצאה טובה מגיל צעיר.

MG 12 באוגוסט 2012

למה לאדם ששובר שיאי עולם (לא רק שובר, אלא מנפץ בכך שהשיפורים הם הרבה מעבר לגרף השיפור ביחס התקופה) בריצות קצרות יותר (קל יותר לרוץ ומביא הרבה יותר תהילה וכסף) לעבור למרחק של 400?
אולי הוא יעבור שהוא יאבד מהמהירות (כמו גביסלאסי שעבר מ5,000-10,000 למרתון).
אם כבר אני חושב שהרבה יותר הגיוני שהוא יהיה גם קופץ לרוחק, כיוון שאז הוא לא צריך לוותר על המרחקים שהוא כבר רץ.

יוני 12 באוגוסט 2012

אני מסכים שיש קורלציה בין קופצים לרוחק וספרינטרים. אבל יש גם בין רצי 200 ל-400. למשל מייקל ג'ונסון. מעבר ל-400, להבדיל מקפיצה לרוחק, לא מצריך ללמוד את הטכניקה של הקפיצה. ולא צריך להתלכלך בחול, שזה לגמרי לא מתאים לבולט…

גברהסילאסי עבר למרתון בגיל מאוחר, כשלא היה יכול לנצח בריצות 5-10 אלפים. זה לא המצב פה… גביסלאסי זה שם חיבה? :) בקיצור, הוא יכול לעשות דבר מטמטם ולרדת מ-44 שניות. הבעיה היא ש-400 מטר זו אחת הריצות הכי קשות.

MG 12 באוגוסט 2012

העניין הוא שכדי לרוץ 400 הוא צריך לוותר על ה-100 (בשל הקורלציה בין כל אחת מהריצות האלה בנפרד ל-200, רצים אותן בתחרויות הגדולות באותן ימים, כך שהרצים משני המרחקים הללו יתחרו ב-200) ואני בספק אם הוא ירצה לעשות זאת (ויתור על כסף ותהילה).
אגב, בתגובות שלי יש כ"כ הרבה שגיאות (למי זמן להגהות תוך כדי עבודה). חבל על הזמן בלנסות לתקן אותי בעניין זה.

יוני 12 באוגוסט 2012

התיקון היה מתוך הומור, לא יותר.

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

יש קורלציה (מתאם) בין 100 ורוחק אם מתאמנים על שני המקצועות והיא לא כל כך גדולה. בדקתי לפני שנתיים את זה בתוצאות של כל אתלטי קרב-10 שעשו מעל 8000 נקודות. לקחתי את ההישגים בעת קביעת השיא האישי ועשיתי מתאמים. המתאם בין 100 ורוחק היה 0.313- (מתאם שלילי פירושו במקרה הזה שככל שהזמן בריצת 100 יותר נמוך ההישג ברוחק יותר גדול). זה בהחלט היה מתאם מובהק ברמה של 0.01 לריצת 100 היה כמובן מתאם יותר גבוה עם ריצת 400 (0.418) וגם עם 110 משוכות (0.380). נבדקו הישגיהם של 327 אתלטים. לקפיצה לרוחק היה המתאם הגבוה ביותר עם הניקוד – 0.469
http://www.sportweb.co.il/מאמרים/201_/מקצועות_קרב_10_והניקוד_הכללי

אלון זנדר 13 באוגוסט 2012

יורם, זה מאמר מצויין! הבדיקה (אני לא מבין איך לא עושים אותה לעתים קרובות) היא חשובה, ומאד מפתיעה. לא חשבתי שהמשמעות של 1500 כל כך נמוכה, וחוסר המובהקות הוא גם אלמנט מעניין. אולי זה אומר שצריך לשנות את שיטת הניקוד ולאזן יותר בין המקצועות?

גיל 13 באוגוסט 2012

אני חושב שזה נובע מזה שזה פשוט המקצוע האחרון. לא מפליא שהקפיצה לרוחק היא הכי חשובה כי היא המקצוע השני. אם היו מתחילים ב1500 אני מוכן להתערב שזה היה יוצא גם מובהק. פשוט הריצה הזו היא לפרוטוקול בלבד ולא זכור לי מישהו שניצח את התחרות בריצה הזו (בטח יש דוגמאות לזה אבל זה נדיר).

אלון זנדר 13 באוגוסט 2012

תודה גיל, לא חשבתי על הסדר. אבל עדיין ההבדל בין המקצועות גדול – ונדיר שניצחון יובטח סופית אחרי שמונה מקצועות. אז אולי כן כדאי לווסת יותר את הניקוד?

גיל 13 באוגוסט 2012

לי נראה במבט שטחי שההבדלים הגדולים הם בקפיצות ובזריקות. במקצועות הללו אתה לא תלוי או מושפע מאף אחד אחר. קפיצה לרוחק או זריקת כידון נראה לי סיום הולם לתחרות, משהו שיוסיף לדרמה. אבל בשורה התחתונה, מדובר ב10 מקצועות כך שהשפעה של מקצוע בודד קטנה יחסית וכמו שכתבתי בפוסט אחר, זה הענף הכי מרתק וחשוב אבל הכי פחות טלביזיוני וכזה שקשה למצוא בו שיאים (מהבחינה של חייבים להסתכל על תחרות מסוימת מבחינת המתח).

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

יש היררכיה בספורט: ברוב מדינות העולם הכדורגל במקום הראשון. מי שיכול להתקבל לקבוצת כדורגל ולהיות בהרכב, לא ילך לקבוצת כדוריד. גם באתלטיקה יש היררכיה. מי שיכול להיות אלוף ב-100 מטר, לא ילך לרוץ 400 מ'. 400 מ' זו ריצה קשה מאד. זה אומר גם אימונים הרבה הרבה יותר קשים. אפשר לשאול גם למה השיא העולמי בריצת 400 מ' ב-1948 היה רק 45.9 שניות. התשובה כנראה: כי זה הספיק בשביל להיות שיא עולמי! בשביל שיא יותר טוב צריך לעבוד יותר קשה… בולט נמצא כרגע על פרשת דרכים. הוא בשיא. לא נראה לי שהוא ירצה להכנס לשלב הדעיכה בקריירה. ראינו אתלטים בלונדון הממשיכים להתחרות, הרבה אחרי השיא שלהם: רומן שברלה, יורי בורז'קובסקי, וירגיליוס אלקנה, אנדראס תורקילדסן. חלק חושבים אולי שיש להם סיכוי כמו פליקס סאנשז שבאופן מסתורי חידש נעוריו. לא נראה לי שבולט הוא טיפוס שיתחרה עד גיל מבוגר. קרל לואיס פיתח במקביל לקריירת הספרינט גם קריירת קפיצה לרוחק. הוא היה הרבה יותר דומיננטי כקופץ מאשר כספרינטר. לכן היה יכול למשוך קריירה עד גיל 35. לא שמעתי על מישהו שעובר מספרינט למקצוע אחר בגיל 26. הכוון באתלטיקה הוא מבסיס רחב אל התמחות. מי שהתחיל בקרב-10 כנער יכול לעבור אחר כך לקפיצה במוט כמט אלכס אוורבוך. לא מכיר מישהו שעשה את הדרך ההפוכה. בריצות ארוכות יש תופעה של "בריחה למעלה": כאשר מישהו מרגיש שמיצה עצמו במרחק אחד, הוא מנסה מרחק ארוך יותר. האימונים לא בהכרח נעשים יותר קשים במרחק ארוך יותר (בריצות ארוכות).

איציק 12 באוגוסט 2012

בולט אמר לא פעם שאולי ינסה את ריצת ה-400 כשיצא לו החשק מה-100 מטר. צריך להמתין ולראות מתי יצא לו החשק מה-100 מטר, ואז אולי יעבור ל-400. באופן כללי ה-400 היא ריצה די יחודית לא ספרינט ולא ריצת מרחק בינוני. אין הרבה רצים כמו מיקל ג'ונסון שעשו את גם 200 וגם 400, מצד שני גם אין הרבה כמו אלברטו חונטורנה שעשו 400 ו-800. 400 זו התמחות בפני עצמה. זה די הולך 100 ו-200 או 800 ו-1500. אם הוא יצליח ב-400 זה באמת יהיה משהו יוצא דופן. לא שמעתי על אף אחד (זה לא אומר שלא היה) שהיה כוכב בשלוש ריצות 100, 200, 400, ואני לא מדבר על משהו שמצתרף לשליחים כי אין רץ רביעי.

MG 12 באוגוסט 2012

אליסון פיליקס די מתקרבת. היא לא כוכבת על ב-100, אבל בהחלט ב-5 הראשונה בעולם בשלושת הריצות.

איציק 12 באוגוסט 2012

OK, תודה, לא ידעתי שהיא מתחרה קבוע בכל שלושת המרחקים.

יוני 12 באוגוסט 2012

תודה לעונים. אחלה דיון.

אזי 12 באוגוסט 2012

אני לא מצליח להבין את השנאה הזאת לבולט.
אני מבין שהוא שחצן וכל זה,
אבל בסופו של דבר, הוא אצן. זה ענף ספורט שכמעט ואין בו אהדה ולכן הוא לא מעורר אמוציות.
יש אנשים ששונאים את כריסטיאנו, או פניני, או יוסי אבוקסיס או לברון וכו' אני מבין את זה, כדורגל וכדורסל הם ענפים מאוד אמוציונאלים.
אבל ריצה זה ענף שאין בו אוהדים (כמעט).

הבנאדם אצן שלא היה כמותו מעולם. אז הוא מאוהב בעצמו, אז מה?

גל 12 באוגוסט 2012

אישית אותי הוא משעשע, אבל אתמול מבחינתי התצוגה שלו ושל בלייק בסוף המרוץ עוררה קצת חוסר נעימות. בעוד האמריקאים והקנדים מתחבקים הוא ובלייק רצים ומתעלמים בחוסר חינניות משאר הרצים בקבוצה.

הופמן 12 באוגוסט 2012

מסכים. למה הוא לא הלך להודות לשותפים האחרים לנבחרת? הרי גם בזכותם הוא שבר את השיא.
אבל בכללי אין לי בעיה עם ההצגות שלו. זה מוסיף צבע ועניין בעיניי.

אזי 12 באוגוסט 2012

אני גם לא אוהב את ההצגות שלו
זה היה משעשע בהתחלה, עכשיו זה מיותר.

העניין הוא שהוא לא ליצן, הוא אצן.
ואני נדהם מהריצות שלו, ולא מסוגל בשום דרך לחשוב עליו משהו שלילי כי הוא בנאדם לא נעים.
כשאני אתקע איתו בבית האח הגדול הדיעה שלי תשתנה. עד אז, לא מוצא שום סיבה לשנוא אותו.

איציק 12 באוגוסט 2012

זו לא שינאה, זה אנטגוניזם. גם לגבי רונלדו אני חושב שהמילה שינאה היא קשה מידי מבחינת הקהל הרחב. הם לא עשו אישית לאף אחד מאיתנו שום דבר רע. אנחנו פשוט לא אוהבים את ההתנהלות שלהם.

אזי 12 באוגוסט 2012

כשפניני לא היה במכבי – שנאתי אותו
את מוסינזון אני שונא עד היום

זאת שנאה ספורטיבית, אבל עדיין שנאה..
אני לא מכיר לא את זה ולא את זה…
אבל אנטגוניזם זה אנדר-רייטד למה הם גרמו לי להגיש.

MG 12 באוגוסט 2012

אזי, אחרי שחבייר דירסאו נתן אגרוף לחיים מגרשבילי, רציתי שיעיפו אותו מהקבוצה, למרות שהיה ברור (מה שהתברר כנכון עד היום) שיהיה קשה למצוא קשר אחורי ברמתו. אני לא מבין איך אתה "אוהב" את פניני היום. מדובר בשחקן מלוכלך שאם היה גם קצת יותר אתלטי אולי ליאור אליהו היום היה שוכב ליד מני לוי (תלוי אם השלטים היו עוצרים את ההתרסקות שלו או האוהדים של הפועל י-ם).

איציק 12 באוגוסט 2012

הלכתם קצת רחוק מידי, מפוזות וראיונות של בולט אשר יוצרות אנטגוניזם, לאלימות או סף אלימות שיוצרים שינאה. זה לא אותו הדבר. אני לא חובב את ההתנהגות של בולט, אבל להשוות למה שאתם כותבים, הלכתם קצת רחוק מידי.

אזי 12 באוגוסט 2012

MG, אני חושב שאתה קצת נסחף, אבל בכל מקרה
אני לא אוהב את ההתנהגות שלו
אבל אני נהנה ממנה, כי שנים שנאתי אותה וכל העיתונים ואוהדי הפועל אמרו ש"זה פניני וזה חלק מהעניין שבו".
היום פתאום כשהוא עושה את השטוית שלו הוא שחקן מלוכלך. זה משעשע אותי.

בכל מקרה, הוא לא שחקן אלים, סתם אוהב לעצבן. אני לא זוכר את המקרה שאתה מדבר ספציפית. אבל אני לא זוכר שפניני מחפש סתם אלימות.

MG 12 באוגוסט 2012

אני נסחף? אולי ציטוטים של ליאור אליהו ושמעון מזרחי יראו לך פחות נסחפים:
ליאור אליהו: "הפאול של פניני היה מסוכן והיה יכול לגמור לי את הקריירה".
שמעון מזרחי: "אני חושב שזו לא היתה עבירה אלא הורדת זקיף מכוונת ומתוכננת, שעלולה היתה להשבית את ליאור אליהו מפעילות לתקופה מאוד ארוכה".

"ספורטאים לא מתנהגים ככה לספורטאים אחרים ושום התנצלות שלאחר מעשה לא יכולה לכפר על דבר כזה. השופטים היו צריכים להרחיק אותו במקום. אני לא מבין מדוע המאמן שלו לא להוציא אותו מהמגרש, עצם השארתו היתה יכולה לגרום לפרובוקציה גדולה".

אפילו עודד קטש: "העבירה של פניני היא אחד הדברים המכוערים שראיתי. מה שהוא עשה לא מקובל, זה מוריד לי ממנו מבחינת האישיות, הוא חצה את הקו. מישהו צריך להרים את הכפפה ולהטיל עליו עונש מרתיע".

http://www.one.co.il/Article/100642

אתה מוזמן לקרוא בלינק גם את התגובות של "הלב הצהוב".

גיל 12 באוגוסט 2012

אני אומר לך מה הבעייה. הבעייה מתחילה כאשר אדם מודע לעצמו ואז עושה דברים לא בשבילו אלא בשביל הקהל. בהתחלה הוא היה עושה דברים שובבים כי נראה שזה חלק מהאישיות שלו. היום התקשורת מצפה לזה והוא מגזים בתגובות שלו לפני ואחרי המירוצים. גם זה שהוא מכריז על עצמו כמספר 1 לא מביא לו הרבה אוהדים. מילא שאתה הכי טוב, אבל להצהיר על זה בריש גלי שוב ושוב? אין כמעט ספורטאי ברמתו שיעשה את זה.

איציק 12 באוגוסט 2012

אכן אין הרבה שאמרו זאת בגלוי, במיוחד לא מאז קסיוס קלי ופלא. אולי גם מרדונה דיבר כך, אך אני לא בטוח.

הופמן 12 באוגוסט 2012

פוסט מעולה, כמו כל הפרויקט הזה.
רק שים לב שנשמטו כמה מילים פה ושם (המשפט השלישי נקטע למשל).

IDO 12 באוגוסט 2012

טיפוסים אחד אחד הג'מייקנים האלה

הנה הראיון שלהם אחרי השליחים עם ערוץ 9 האוסטרלי

http://wwos.ninemsn.com.au/london-olympics/video/catch-up?videoid=52034003-27c2-4b1d-acd8-e35bdde01b4c

ויכסלפיש 12 באוגוסט 2012

יורם, שמתי לב שבולט ממעט להופיע בליגת היהלום, ומשאיר את הבמה ב-100 מטר לטייסון גאי ואסאפה פאוול, למה זה קורה?

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

אתלטיקה זה לא טניס. זה ספורט חובבי שעבר חלקית למקצוענות בהדרגה. בטניס, אני משער, אסור לשלם לשחקנים דמי הופעות לטורנירים אבל יש פרסים גדולים לזוכים. באתלטיקה אתה אף פעם לא יודע רשמית כמה קיבל בולט דמי הופעה. אצלו דמי ההופעה גבוהים בהרבה מאשר הפרסים בליגת היהלום. לפני שנה הוא לא לא התחרה בלונדון בגלל בעיות מיסוי. רצו ממנו מס על ההכנסה שלו מהתחרות כפונקציה של ההכנסה הכללית שלו בכל השנה ולא רק בבריטניה. אני לא מבין כלום בחוקי מיסוי אבל לפי מה שנכתב אז הוא היה צריך לשלם מס הרבה יותר ממהכנסה שלו בתחרות. הוא האתלט היחיד בעולם ה"סובל" מהבעיה הזו. נדמה לי שלא הספורטאי היחיד. אני מבין שלקראת המשחקים האולימפיים שלטונות המס של בריטניה קצת נרגעו

בעז 12 באוגוסט 2012

לפי מה שאני יודע ההזוכים בליגת היהלום מקבלים לא מעט כסף כשזה היה גולדן ליג זכו במטילי זהב בשווי של עד מיליון יורו ככה שנראה לי שהיום זה יותר

אלון זנדר 13 באוגוסט 2012

בולט מקבל יותר מ200 אלף דולר לתחרות, ומגיע לכפול מזה
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000773060

הסיפור בבריניה היה שסוכנות המס הבריטית הודיעה, שבולט משתתף רק בחמש תחרויות בשנה, ולכן מעשית הוא מרוויח את חמישית משכרו כשהוא רץ בתחרות בלונדון. מס של יותר מחצי מההכנסה שלו (שכוללת בעיקר הכנסות מספונסרים ופרסומת, שמבוססות לטענת הרשויות על ההופעה בתחרויות) היה מגיעע ליותר מ300 אלף דולר בזמנו, היום כמעט מיליון.
זו הסיבה שאחד התנאים של הועד האולימפי הוא ביטול חוקי המס המקומיים על משתתפי הקרקס ומארגניו לאותה שנה – סלע מחלוקת רציני ומקור לשמועות על שחיתות. זה נכון גם למונדיאל ולליגת האלופות, אגב, והיווה אבן נגף מספר פעמים בגרמניה ובאנגליה. אבל הממשלות בשתי המדינות נכנעו וחוקקו תיקונים לחוקי המס המקומיים.

MENAHEM LESS 12 באוגוסט 2012

לכל המעוניינים!

אנחנו הולכים על בלוג חי ארה"ב – ספרד (כי לדעתי לספרד ישנו סכוי ריאלי להיות במשחק עד הסוף) באתר החדש

hoops.co.il

כולם מוזמנים

נגעל ממנחם 12 באוגוסט 2012

מנחם, דיי להספים את האתר הזה!, לך תטריד מישהו אחר, אנחנו לא אוהבים אותך

MENAHEM LESS 12 באוגוסט 2012

כל זמן שאשתי אוהבת אותי, ולאמריקאים יש את האולימפיאדה המוצלחת ביותר מאז סנט לואיס 1925, LIFE IS GOOD!

דיזידין 12 באוגוסט 2012

עד היום לא שמעתי על אולימפיאדת סנט לואיס 1925.

MENAHEM LESS 12 באוגוסט 2012

אז טעיתי בשנה. רק אז זכו ב-44 זהבים. למעשה, אולי גם במכסיקו 1968. אבל אז לא היו סינים באולימפיאדה.

איציק 12 באוגוסט 2012

אם תמשיך להרגיז ככה גם אישתך תוהב אותך Less & Less. רד מזה חביבי.

אופיר 12 באוגוסט 2012

אני נגעל ממך.

יוני 12 באוגוסט 2012

בהנחה שאתה נגעל מהנגעל, אני איתך. בעצם, לא מתחשק לי להיגעל בדה-באזר. פוי.

שגיב 12 באוגוסט 2012

מסכים עם התוכן, לא עם הצורה.

אבל באמת מנחם, אי-אפשר גם לטנף על האתר, עורכיו, כותביו וקוראיו וגם לנצל אותו כפלטפורמה שיווקית בלי להניד עפעף.

מה שכן, משעשע אותי כל פעם מחדש ההתגאות שלך בהישגי האמריקאים שנעשית תמיד בדרך כל-כך כל-כך ישראלית :)

דיזידין 12 באוגוסט 2012

לא 1925, אלא 1924.
ולא סנט לואיס, אלא פאריז.
רק נקווה שבעניין של אשתך אין טעות :)

אלעד 12 באוגוסט 2012

אהבתי לראות את הדקויות בקפיצה לגובה נשים. אנה צ'צ'רובה פשוט מרתקת! יפהפייה אמיתית ואתלטית מעולה, וגם לא מחביאה את הרגשות. לעומתה הרוסייה השניה לא הזיזה שריר פנים אחד, אפילו לא כשעברה גובה בניסיון שלישי ואחרון, או כשהבטיחה לעצמה מדליה.
היה מעניין לראות כשהאמריקאית עברה 2.03 והבטיחה את הכסף, והתחילה עם הריקודים והשמחה, צ'יצ'רובה הגניבה חיוך מתחת למגבת (הזהב כבר היה שלה). משהו אומר לי שהיא הייתה יותר בעד האמריקאית מאשר בעד חברתה למשלחת.

rondi 12 באוגוסט 2012

אמנם לא זכור לי אתלט מפעים ממנו. היכולת האישית שלו לא קשורה בכלל לאלו שהוא מתחרה בהם. בזמן שכל ספורטאי אולימפי עובד כדי להגיע לשיא פעם בארבע שנים, בולט רק צריך לוודא שהוא כשיר.

אין לי שום בעיה עם המניירות שלו. עד היום הם היו חינניות, ובלונדון הן קצת הפכו למאולצות בעיניי. זה לא משהו שיגרום לי לשנוא או לאהוב אותו.

אבל בשבוע האחרון משהו מהכבוד שלי אליו כספורטאי נפגע. הצפייה שלי מכל ספורטאי היא להיות הכי טוב שהוא יכול להיות – לא פחות ולא יותר. אם אלכס שטילוב מתחרה ברמה עולמית נותן את מה שיש לו ומוצא את עצמו מחוץ למדליות, הרבה יותר קל לי לכבד אותו, מאשר ספורטאי שהוא כל כך יותר טוב שהוא כבר לא מחויב לענף שהוא מתחרה בו.

הריצה שלו אתמול בשליחים (ביחד עם תאוריית הקונספירציה המשכנעת של MG מעליי) משאירות לי עדיין תקווה שלבולט יש תכנית על לספר סיפור עם הקריירה שלו, אבל מבחינתי לונדון הייתה תחנה מאכזבת.

The Nard Dawg 12 באוגוסט 2012

יש תקדים לאתלטים שזוכים באותה אולימפיאדה במדליה ב100, 200 ו400 כמו ג'טר ופליקס? (גם אם זה בשליחים)

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

פלורנס גריפית ג'וינר עליה השלום בסיאול 1988: 100 (זהב), 200 (זהב), 4X100 (זהב), 4X400 (זהב)

יורם אהרוני 12 באוגוסט 2012

כמובן 4X400 כסף…

MG 13 באוגוסט 2012

ג'טר זכתה ב-400?

איציק 12 באוגוסט 2012

אומנם האולימפיאדה הולכת להגמר אך אני מקווה שלא יעשו לפוסטים פוסט מורטום. יש אחלאה דיונים. כאחד שנאלץ לשבת בחו"ל לעוד חודש וחצי לפחות, אני חייב להודות שזה הציל לי את הזמן. אז אם עניתי למישהו בצורה בה הוא נפגע ממני, אז דעו לכם, ללא כונות רעות וללא כונות רווח, ואני לא כותב דרך כוונות, גם אם זה מוביל לפעמים לגיהנום :-)

בר שושני 12 באוגוסט 2012

רבעאק, אנשים משגעים אותי לפעמים. האיש הרגע סיים לרוץ, הלב שלו דופק כמו קטר טורקי, הגוף רועד, השרירים רועמים, הוורידים בוערים. הוא הגיע ראשון, הגוף מלא במנת יתר כמעט קטלנית של אמפטמינים ושל אדרנלין.

ברגעים כאלה אתה בעיקר רוצה לרוץ לכל הכיוונים בבת אחת ולצרוח שאגות בשפה לא מובנת. אתה פועל מתוך אינסטינקט, אתה נסחף מתוך התנועה עצמה, ולא גורם לתנועה. אז בולט רץ עם חבר שלו, או שהתחיל לעשות שכיבות סמיכה.

מי שחושב שזה מתוכנן או שזה איזשהוא סמל מתוחכם שהוא הספיק לחשוב עליו אחרי הריצה (או במהלך הריצה אולי?) שיבושם לו. אני מניח שאם היו מחברים מיקרופון למוח שלו אחרי הריצה לא היו שומעים "הידד, ניצחתי, עכשיו איך אפגין את עליונותי הבלתי ניתנת להבנה? אני יודע! אבצע אקט סימבולי שידמה, בתנועה, את הטענה שזה היה קלי קלות!".

אני מניח שזה נשמע יותר ככה: "אוווואההה!!!! מקום ראשון!!! עגלכילגיכעלראלדיעלדיעלדיעדג!!!! ערדליט!!! אעעהה!! רהההההה!!! בוההעעהללההה!!!".

גיל 12 באוגוסט 2012

זה די ברור שהכל מתוכנן. עובדה, אף אחד אחר לא עשה את זה אחרי הניצחון שלו.

אוגלבי 12 באוגוסט 2012

בולט פשוט מדהים. ההשפעה שלו, האהבה שהוא מקבל, השואו שהוא נותן. הוא מקבל, ומחזיר בגדול לענף שתמיד מחפש את האנשים הללו שירימו אותו. חבל רק שבגמר השליחים 4 כפול 100 השופטים רצו לגנוב את ההצגה מבולט בסיום. בסופו של דבר הכל הסתדר כפי שניתן לקרוא כאן – http://www.israsport.co.il/?p=5331

גיל 13 באוגוסט 2012

גם לפה הגעת עם הצפות של האתר שלך?

Comments closed