ומה עם סיכויי צפון אירלנד?

חשיפה: תוצאה מפתיעה לזכות צפון אירלנד משפרת בעיקר את סיכויי צפון אירלנד

תנו כבוד!

אני קורא הבוקר בעיתונות העברית שישראל חזרה לתמונת הסיכויים ובאמת תהיתי מדוע. זאת אחרי שביררתי שהסיכויים עליהם דובר הם "סיכויי המונדיאל". שזה מעניין מאד ומצריך בדיקת ההתרחשויות.

ובכן, מסתבר שקרו שני דברים. ראשית ישראל ניצחה בצורה מוחצת את לוכמסבורג ושנית נבחרת צפון אירלנד השיגה תיקו חוץ בפורטוגל.

רק שלא כל כך ברור מה הקשר בין סיכויי נבחרת ישראל לתוצאות הללו.

ראשית, הניצחונות על לוכסמבורג. ניתן לנצח את לוכסמבורג בצורה מרשימה וניתן לשחק מולה משחק מעפן ולגרד ניצחונות. פה ושם היא גם מגרדת תוצאות תיקו. אז בהחלט טוב לנצח אותה בצורה מרשימה. אינני יודע אם כרגע לוכסמבורג עם דור טוב של שחקנים או לא, אבל השחקנים שלה משחקים בליגה בעיקר בלוכסמבורג. בהגנה יש גם שחקן בנוער של מץ ועוד שחקן בליגה בלגית נמוכה. אבל מילא. תשעה שערים הם תמיד סיבה לתחושה טובה וחגיגה ומבטיחים למעשה שישראל תסיים את הקמפיין עם ממוצע של יותר משער למשחק. עדיין – התוצאה החיובית המשמעותית הבודדת של ישראלי היא תיקו באזרביג'אן (בזה דווקא זלזלו בשעתו) והאינדיקטור המרכזי לסיכוייה – כששיחקה מול נבחרת שבאמת תהיה במונדיאל או לכל הפחות בפלייאוף – הייתה הפסד ביתי 0-4 לרוסיה. לא סוף העולם. אבל כרגע האינדיקציה היחידה למקומה של ישראל בטורניר מסוג "מונדיאל".

יותר מעניין ניתוח התיקו של צפון אירלנד בפורטוגל. הניתוח ההגיוני של הדברים היא שנבחרת צפון אירלנד כנראה קצת יותר טובה משחשבו. שאין באמת סיבה לחשוב שישראל טובה ממנה. לא מפתיע – ההרכב ששיחק בפורטוגל כלל כמה שחקני פרמייר ליג שמשחקים באופן קבוע. נכון שאולי יותר קל להם, כי הם בעצם חלק מבריטניה, אבל עדיין השחקנים מתלבשים בשבת ומתייצבים למשחק פרמייר ליג, שזו פעילות רצויה לכדורגלנים. הבלם שלהם ידוע לקוראי בלוג זה כבלם האמין ביותר של מנצ'סטר יונייטד. ולמרות שנכון שהגנת מנצ'סטר יונייטד לא נראית משהו בזמן האחרון, עדיין צריך לקחת בחשבון – לפחות לא לשלול קטגורית – שהיא טובה מהגנת קרית שמונה או אפילו ויטסה ארנהיים ממנה באים בלמי נבחרת ישראל. אז קצת קשה להבין מדוע התיקו של צפון אירלנד קשור לסיכויי המקום השני של ישראל. מה שקרה במציאות שצפון אירלנד צברה נקודה לא צפויה שתקשה על נבחרת ישראל לסיים לפניה בדרוג.

לסיכום אני חושב שצריך להביא עיתונאים זרים כדי לנתח את סיכויי נבחרת ישראל. ולהתחיל לעבוד נכון עם העיתונאים הצעירים שלנו כבר בעיתוני הילדים. לא יכול להיות שהם לא יודעים משהו פשוט כמו שאם צפון אירלנד הוציאה תוצאה טובה זה משפר את סיכויי צפון אירלנד.

אחד הימים הבלתי נשכחים
מה יהיה? (לאן הולכת אליפות העולם בראלי)

131 Comments

אבישי 17 באוקטובר 2012

לייק אחד גדול

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

DISLIKE עוד יותר גדול

אריאל גרייזס 17 באוקטובר 2012

אבל ניצחנו את לוקסמבורג! אין סיכוי שצפון אירלנד תצליח לנצח את הנבחרת החזקה הזאת, ועוד פעמיים!

גיל 17 באוקטובר 2012

צפון אירלנד כבר לא הצליחה לנצח את הנבחרת החזקה הזאת, ועוד בבית, והוציאה ממנה 1:1 הירואי במחזור השני.

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

אריאל, יצאת… מעורב ירושלמי

עמיחי 17 באוקטובר 2012

צודק הרי בסה"כ ניצחנו 0-9 במצטבר את לוקסמבורג כולה 6 נקודות מהנבחרת החלשה בבית,ברור שגם צ.אירלנד ישיגו מולם 6 נקודות.
אה…רגע סליחה הבלפסטים לא סיימו בתיקו ביתי נגד "הסנדלרים" האלו?!
אז נכון הסיכויים למקום שני עדיין קטנים מאוד עד קלושים,מכאן ועד להגיד שגם המקום השלישי יותר הגיוני שיהיה של האירלנדים?!
שוב,נו באמת!
כ"כ ישראלי להמעיט ביכולת של הנבחרת אבל שהיא מנצחת בצורה מרשימה נבחרת שסיימה בתיקו עם אירלנד(צפון,צפון אני יודע!!!) והפסידה בקושי לפורטוגל,אז כמובן מדובר ב"עציצים","קונוסים","עגלות","לא מתאימים לליגה הלאומית שלנו".
ישראל עדיין עולה בשתי רמות לפחות על לוקסמבורג סאן מרינו מאלטה ושות' כמו שהיא נופלת בשתי רמות לפחות מרוסיה ופורטוגל.
למספר 2 אני רואה שמישהו סתם לך את הפה אה ליצן!
אני דורש ממך,אל תגיב אם אתה לא יודע את העובדות לאישורן!
כל

אבישי 17 באוקטובר 2012

המאפיין הגדול של הספורט הישראלי, ובאיזשהו מקום לעיתונות הספורט חלק לא מבוטל בכך, הוא "אנחנו שייכים לצמרת". ככה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לזלזל במי שמתחתינו בדירוג, להתפלל/להתאמץ/לקוות להשיג תוצאה טובה נגד הגדולות – או לפחות לא לחטוף תבוסה – ועדיין להרגיש טוב עם עצמנו שחסר לנו רק גרוש ללירה.

גיל 17 באוקטובר 2012

כל פעם קורה אותו הדבר. ישראל מפסידה במשחקים הראשונים או מוציאה תוצאות גרועות ואז אומרים שהסיכויים לעלות ליורו/מונדיאל נמוכים, ואז היא משיגה ניצחונות על נמושות ויש תוצאה מפתיעה בבית ופתאום מדברים שהסיכויים נפתחים מחדש. בסוף היא גומרת מקום שלישי או רביעי בדיוק איפה שראוי לה וזה גם מה שיקרה הפעם.

דורפן 17 באוקטובר 2012

ובדומה. פורטוגל תמיד פותחת חלש. אבל בהמשך היא תנצח את צפון אירלנד בחוץ ופעמיים את נבחרת ישראל ותמשיך לשלבי הנוקאאוט במונדיאל – כי לשם היא שייכת. אבל קראתי היום גם את השחקנים "שאפשר לנצח את פורטוגל". את הנבחרת היחידה באירופה שספרד מפחדת ממנה.

MG 17 באוקטובר 2012

לא, אפשר אפשרי להוציא מהם פעמיים תיקו-אפס-גועל-נפש בבונקר גוטמנאי וכן לקחת 6 נקודות מצפון אירלנד (לא שאני אומר שזה יקרה, אבל זה לא דמיוני).
בכל מקרה זה לא ישנה כלום, כיוון שאנחנו נובס ברוסיה ופורטוגל ינצחו באזרביג'אן ואת רוסיה בליסבון.

דורפן 17 באוקטובר 2012

MG – זה לא כל כך אפשרי. לפורטוגל יש היסטוריה של תוצאות אידיוטיות בתחילת קמפיין. בהמשך הם הופכים לרוצחים וזה מסתיים בשלבי הנוקאאוט, לא פעם הגבוהים, של הטורניר עצמו
. במצב הקיצוני ביותר תוציא תיקו ביתי מהם. בפורטוגל תפסיד במספר שערים.

אם לחטוא באיזה ניתוח מקצועי. לישראל יש כלים יותר טובים מצפון אירלנד להביס את לוכסמבורג. אבל כלים פחות טובים (וזה נסיון הפרמייר ליג) לבונקר מוצלח מול פורטוגל.

כוכב עליון 17 באוקטובר 2012

ובכל זאת לא הייתי רוצה לשמוע משחקנים משפטים בסגנון "אי אפשר לנצח את פורטוגל", להאמין זה תמיד טוב.בלי קשר, המאניה דיפרסיה של העיתונות הישראלית בקשר לנבחרת זה כבר לפסיכיאטריים

ארז N 17 באוקטובר 2012

רונן היקר,
האם אין תוצאת התיקו אמש בפורטו משפרת את סיכויי נבחרת ישראל להעפיל? ברור שהסיכויים נמוכים, עדיין, מאוד, ברור שפורטוגל עדיין טובה מישראל וברור שהתיקו משפר את סיכויי צפון אירלנד להקדים את ישראל. ובכל זאת, כמובן שאיבוד נקודות של קבוצה שמדורגת מעלינו מגדיל את הסיכוי להעפיל. ואם תהיה הפתעה מדהימה וננצח את פורטוגל, אז ברור שהתיקו הזה משרת אותנו.
אין חולק שעיתונות הספורט היא *קקה* במיטבו, אין ספק שישראל ניצחה פעמיים נבחרת נמושה, אין ספק שהמצב חצב. ובכל זאת, אפשר בהחלט לשמוח על התיקו הזה, שמגדיל את סיכויינו להעפיל לפחות מ-0.1% ל0.5%. דיינו.

דורפן 17 באוקטובר 2012

כן – אבל במקביל סיכויי צפון אירלנד הוכפלו מ0.2 ל0.4!

אזי 17 באוקטובר 2012

מעולה!

חלפס 17 באוקטובר 2012

מעולה

ניתאי 17 באוקטובר 2012

לנו יש 7 נקודות, להם יש 7 נקודות – הסיכויים שווים. מה לא? בדיחה. 6 נקודות על לוקסמבורג זה מסט ויהיה אצל כולם. התרחיש היחיד שאפשרי לעלות הוא ניצחון 9 נקודות מאירלנד והאזרים ותוצאות סבירות מול פורטוגל. תרחיש שלא יתממש, לא החלק הראשון ולא החלק השני.
אבל איזה כיף תומר חמד.

MG 17 באוקטובר 2012

6 נקודות מלוכסמבורג כבר בטוח שלא יהיה לכולם.

ניתאי 17 באוקטובר 2012

כולם = מי שחושב שהוא יכול לעלות.

matipool 17 באוקטובר 2012

מדינה משוגעת יש לנו .
מאמן לאומי שמדבר על "מדינה שחיה על חרבה ומה כבר יש לה חוץ מהנבחרת שלה" ( כן גוטמן – כולנו חיים רק לפי התוצאה האחרונה של הנבחרת המרהיבה שלנו . צריך לבנות איצטדיון עם 100,000 מקומות כדי לעמוד בביקוש לכרטיסים ) .
לפני חודש "הקמפיין נגמר" אחרי 2 משחקים ועכשיו פתאום אחרי ניצחון כפול על נבחרת מהדרג התחתון ביותר אנחנו "חזק בתמונה" .
פשוט מגוחך ופאתטי לקרוא ולשמוע את התגובות והניתוחים .

moses 17 באוקטובר 2012

רונן – אכן טור כל כך נכון, אבל…

חייתי באנגליה וגם באוסטרליה קצת קטפתי והרושם שלי הוא שבכל מה שקשור לנבחרות לאומיות ועיתונות ספורט, אנחנו לא יוצאי הדופן. פשוט ככל שכמות כלי התקשורת גדולה יותר יש מקום למגוון דעות ובהן גם כאלה מפוכחות יותר. מה לעשות שבארץ יש שניים וחצי עיתונים זהים לחלוטין.

דורפן 17 באוקטובר 2012

אנחנו לא יוצאי דופן. בטח לא מאנגליה – בהבדלים המחוייבים – שם מדברים על סיכויי זכיה בטורניר. שהם דומים לסיכויי ההעפלה של ישראל

איציק 17 באוקטובר 2012

אבל, בלונדון יש סרטים טובים, בלונדון יש מוזיקה טובה…
בלונדון היאוש נעשה יותר נוח…
:-)

moses 18 באוקטובר 2012

תגובה מאוחרת אבל…

לדעתי גם באנגליה כבר מדברים על סיכויי העפלה

אריק 17 באוקטובר 2012

רגע רגע רונן. צפון אירלנד סיימה בתיקו עם לוקסמבורג בבית למרות הבלם ההוא מיונייטד והשוער ההוא שפעם גם היה ביונייטד. לכן ישראל כנראה תסיים לפניה אם תנצח אותה בבית. מקום שלישי אחרי שתי נבחרות ששות רבע גמר בטורניר עצמו, לא רע בכלל. ישראל יכולה לעלות פעם לטורניר אבל זה יקרה רק אם יהיה שילוב של הגרלה קלה מול נבחרת במשבר קשה וקבוצת שחקנים ישראלים מוכשרים במיוחד וכרגע כל זה לא קורה. בכל מקרה הנקודה שצפון אירלנד הוציא מפורטוגל מחזירה לה נקודה שאיבדה נגד לוקסמבורג, אם תנצח באזרביגן (והיא לא) יהיה לה סיכוי מצויין למקום שלישי, ככה שהתוצאה אכן לא טובה לנו פעמיים, גם הנקודה של האירים וגם פורטוגל שיש לה יכולת להסתבך תבוא מפוקסת ותזיין לנבחרת את הצורה.

יוסי מהאבטיחים 17 באוקטובר 2012

באחד הקמפיינים הקודמים קיבלת מדרג I את יוון ומדרג II את שוויץ, וגם אז לא עלית.
שלא יובן לא נכון, שתי הנבחרות הנ"ל ה-ר-ב-ה יותר טובות מאיתנו בכל פרמטר, ואכן הגיע להן לעלות (למרות פתיחה זוועה של שוויץ בזמנו).
אם מבית כזה לא עלית, כנראה שגם לא תעלה, וזה מסיבה אחת פשוטה- אנחנו פחות טובים.

MG 17 באוקטובר 2012

אנחנו היינו דרג 2 ושוויץ 3.

אריק 17 באוקטובר 2012

כן נכון, אבל זאת הסיטואציה היחידה שכן היית יכול לעלות, כמו שאמרתי צריך עוד גורמים כמו דור מוכשר במיוחד אצלנו מה שלא היה ומשבר אצל אחת הנבחורת האחרות גם זה לא קרה.

yaron 17 באוקטובר 2012

כל כך נכון. הסיכויים שלנו אחרי אתמול ירדו לא עלו.
אם עד אתמול חשבו פרשנים והוזים שאנחנו יותר טובים מצפון אירלנד (אין לי מושג על סמך מה), ושחייבים לקחת מהם ארבע נקודות, היום הם צריכים להתעורר ולחתום על 2-3 נקודות. אני לא רוצה לדמיין איך אנחנו נראה בפורטוגל… כי אין לנו סיכוי לתת משחק כמו שלהם.

רועיש 17 באוקטובר 2012

אני מתחיל לחשוד שגוטמן מקבל ייעוץ מאברם.
הוא מנסה למכור לנו שאחרי התיקו של פורטוגל הבית פתוח.

אלכס 17 באוקטובר 2012

לא מבין את זה!!!
ישראל מדורגת מקום 82 בעולם (!)
על איזה סיכויי העפלה למונדיאל כולם מדברים?
אפילו לפני תחילת הקמפיין ומהשחקים העלובים מול אזרבייג'ן ורוסיה צריך היה לשלול אפשרות זו על הסף.

לצורך השוואה, גאורגיה וארמניה מדורגות 65 ו – 64 בהתאמה.
מישהו פה חושב שהן תעלנה למונדיאל? ואני כבר לא מדבר על שכנותיה הקרובות של ישראל בדירוג – אלבניה, אנגולה, גווטמאלה, עירק וירדן… (גם הסיכוי שלהן נראה לי די קלוש)

אז למה לעזאזל אנחנו? למה???

ניתאי 17 באוקטובר 2012

מה קשור הדירוג? כשהיינו מקום 40 אמרת שכן, רק בגלל שאנחנו מקום 40. מה שחשוב זה קבוצת הדירוג שלך, ואחרי זה גם היכולת.

חיים 17 באוקטובר 2012

רונן למה אתה חושב שיש קשר בין "תוצאות אידיוטיות"בתחילת טורנירים קודמים והתאוששות מהן לבין מה שיקרה בטורניר הזה .אני לא מנסה לעשות פראפרזה לדייויד יום אני רק לא מבין איך ניתן לטעון בטורניר אחר הם התחילו אידיוטים וסיימו רצחניים ולכן גם כאן.

דורפן 17 באוקטובר 2012

הקשר בין התוצאות האדיוטיות קלוש. הקשר ליכולת הגבוהה הוא ברור – יש להם שחקנים מאד מאד מאד מאד טובים.

martzianno 17 באוקטובר 2012

כל מה שזה עשה המשחק אתמול, זה שהפורטוגלים יגיעו לכאן כשהם חייבים, אבל חייבים(!) לנצח. יאיי…
ונכון – גם אם בטעות נסחוט מהם תוצאה טובה, נקבל בראש מהאירים.

חיים 17 באוקטובר 2012

יש להם שחקנים ברמה עולמית ואולי את השחקן הטוב בעולם התוצאות ביחס לרמת השחקנים הן "אידיוטיות" ויתכן שישיגו תוצאה "אידיוטית "גם נגדנו.

דורפן 17 באוקטובר 2012

הכל ייתכן. אבל הפתעות מתמעטות ככל שמתקרבים לטורנירים.

ליבר מהאייפון 17 באוקטובר 2012

דורפן – איתן טיבי עבר למכבי
לכן להסיק שבלם פותח באימפריה הצהובה
לא משתווה לאיזה בחור מצפון אירלנד
זה פשוט מגוחך

עד 17 באוקטובר 2012

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אוהדי מכבי ידועים בכך שהם חיים בסרט

ran 17 באוקטובר 2012

אם הנבחרת הצפון אירית תתנהל כמו קבוצות העבר שמרטין אוניל אימן,
אנחנו הולכים לאכול קש אצלהם ו – 4 נקודות יהיה הישג חלומי.

רועי 17 באוקטובר 2012

שכחת שצפון אירלנד עשתה תיקו 1 עם לוקסמבורג… מה שמעלה את ההשערה שהתיקו של אתמול די התפלק להם, ומה שקרה זה בעצם איבוד נקודות של פורטוגל ולא השגת נקודות שלהם.
לא שזה אומר שיש לנו סיכוי כלשהו.
זה שהמשחק מול פורטוגל נהיה כאילו חשוב פתאם לא אומר שומדבר על זה שלישראל יש סיכוי להוציא ממנו משהו. די להיפך האמת.
באופן מסורתי אנחנו מתפרקים במשחקים ה"חשובים" האלה ומוציאים הפתעות באלה החסרי-לחץ…
אבל מי יודע?…

איציק 17 באוקטובר 2012

רועי,
אתה טועה בגדול!!!
הם עשו 1-1 עם לוקסמבורג; 1-1 עם פורטוגל. לי זה כבר נראה כמו משהו עקבי ולא התפלק. אני אהיה מופתע מכל תוצאה אחרת פרט ל-1-1 בהמשך הקמפין שלהם :-)

דניאל 17 באוקטובר 2012

תודה דוד, החכמת את כולנו.

ברק 17 באוקטובר 2012

דורפן – כל מה שאתה כותב נכון, ועדיין זה סתם קטילה לצורך הקטילה.

החסם התחתון לניתוח הסיכויים שלנו הוא ניתוח פערי האיכות – הפורטוגלים טובים מאתנו בהרבה וברור שלא נעבור אותם – אז זה לא מעניין

החסם העליון הוא החסם התיאורטי – תיאורטית אנחנו יכולים לנצח את כולם עד סוף הקמפיין וכל האחרים יצאו תיקו אחד עם השני ונעלה ממקום ראשון – אבל זה גם לא מעניין

אז מה אתה מציע – שלא נסתכל על אף משחק עד שננצח את פורטוגל בטעות?

העיתונאים מצאו פתרון אחר ודי אינטיליגנטי – הם מצמצמים את המרחב שדיברתי עליו קודם למרחב יותר צר:
אם גם אנחנו וגם פורטוגל נפסיד לרוסיה וננצח את הקבוצות הפחות טובות, ואם נשיג 3-4 נק' מפורטוגל (כי אם לא, בשביל מה אנחנו משחקים) – האם אז נעלה?
אם למרות כל ההנחות, 4 נק' מפורטוגל לא יספיקו כדי לעבור אותה (כמו המצב ערב התיקו שלה עם הצפונאירים) – אפשר להגיד שהקמפיין גמור. ברגע שנכנסנו לתוך התחום הזה – אנחנו במרחק הפתעה אחת… וזהו המרחב שאליו העיתונאים מכוונים.

זוהי רק דוגמא ספציפית ליריבה התורנית ולנקודת הזמן הנוכחית, אך נראה לי שכך העקרון עובד תמיד

איציק 17 באוקטובר 2012

בניתוח שלך הנחת שהסיכוי שלנו להפתיע את רוסיה ברוסיה שווה לסיכוי של פורטוגל "להפתיע" את רוסיה בפורטוגל (שים לב שעבור פורטוגל להפתיע בגרשים). האם זו הנחה הגיונית?
כאשר מספרים סיפורים ללא הצגת ההנחות שחלקן מגוכחות וחלקן לא זה נותן אשליה עקומה מאוד. אפשר לעשות סימולציות וספקולציות אך צריך גם לדבר מה הסיכוים שתנאים אלו יתקיימו.
הדיון לגבי הסיכוי התיאורטי מול הסיכוי הפרקטי של ישראל לעלות למונדיאל מבית זה הוא כמו הבדיחה שבתאוריה יש לנו 3 מיליון דולר, אבל בפרקטיקה יש לנו שלוש … בבית.

ברק 17 באוקטובר 2012

לא. אם אנחנו עושים נצחון ותיקו עם פורטוגל (לא ריאלי, אבל אחרת – בשביל מה אנחנו משחקים), גם התסריט שתיארת מסתיים בשוויון נקודות ואז הפרש השערים שעשינו מול לוקסמבורג עשוי להכריע

yaron 17 באוקטובר 2012

זה מצחיק שמדברים על לעבור את פורטוגל, אבל גם אם זה לא מצחיק, ההתעלמות מצפון אירלנד תמוהה.
העיניין הוא שאנחנו מנסים להוציא משהו בלתי אפשרי ומתעלמים מהאפשרי – תן לי קמפיין טוב עם מאמן וסגל שמתחברים ומקום שלישי ואני אשמח עד הגג. אם היינו באמת מתכוונים לזה כשאנחנו מבקשים "דרך" היינו מתרכזים בלבנות נבחרת שתוכל ב א מ ת להתמודד עם הקמפיין הבא שאמור להיות יותר ריאלי עם המעבר ל-32 קבוצות ביורו.

יונתן 17 באוקטובר 2012

מה שאתה לא מבין שהתיקו של צפון אירלנד לא אומר שהם קבוצה טובה, כמו שהניצחון של חטאפה על ריאל מדריד לא הפך אותם לקבוצה טובה יותר מריאל, בן אדם שחושב שזה אומר משהו לא יודע כדורגל.
אין לך כנראה הבנה בכדורגל לכן אתה לא יודע שצפון אירלנד קבוצה נוראית, קצת יותר טובה מלוכסנבורג. אנחנו אמורים להוציא לפחות 4 נקודות משני המשחקים מולם וזה שהם הצליחו להוציא מפורטוגל שני נקודות שיכולות להיות קריטיות זה מצוין עבור ישראל!!

דורפן 17 באוקטובר 2012

חוץ מלקלל (שזה לא מעיד עליך – אלא על מי שחינך אותך) שאלה: צריך להיות קבוצה טובה כדי להיות יותר טוב מישראל?

אריק 17 באוקטובר 2012

זהו דורפן עכשיו הכל ברור, אין לך מושג בכדורגל. מי זה בכלל רונאלדו ופורטוגל האלה, ראית את חמד? גם כן מדינת כדורגל מי אלה מוריניו אוסביו ופיגו לעומת גרנט שפיגלר וברקו, תופסי תחת הפורטוגלים האלה.

MG 17 באוקטובר 2012

דורפן, תהיה קל איתו.
הוא הצליח לנחש מה אתה מבין עכשיו, מה אתה חושב, מה אתה יודע, מה רמת ההבנה שלך בכללי ואפילו חתם עם 2!! סימני קריאה.
לדעתי מגיע לו פוסט אורח…

MCMANAMAN 18 באוקטובר 2012

למה אין אישור להגיב פה רק מעל גיל 18? או אפילו רק מעל גיל 15 במקרה של הילדון פה – יונתן אנחנו היינו ב 3 מונדיאלים? אנחנו הוצאנו שחקן כמו ג'ורג' בסט? אז אפשר לכבד קצת נבחרת עם מסורת והישגים בכדורגל שאנחנו רחוקים שנות אור מהם.
גם כאשר נבחרת ישראל הייתה בבתים קלים הרבה יותר עם נבחרות שהן לא מאריות הכדורגל האירופאי כמו רוסיה ופורטוגל המקסימום שהצלחנו לעשות, וזה עם דור שחקנים שלא נראה לפני ומאז בארצנו הקטנטונת, זה לחטוף תבוסה מבישה מ"חבורת דייגים" מדנמרק.
הבעיה של הכדורגלן הישראלי, ואיתו גם של הנבחרת והעם הישראלי, היא המנטליות. אנחנו חאפרים. לא מקצועיים. מחפפים ולא מציגים רמה גבוהה לאורך זמן. מונדיאל? קודם שנדע להתנהג

איציק 17 באוקטובר 2012

ואוו, איזה תגובה רצינית, החכמתי, תודה!!!

איציק 17 באוקטובר 2012

אם הורדתם (ובצדק) את התגובה המהממת של דוד, למה השארתם את התגובות לתגובה שלי ושל דניאל? למה הן שייכות עכשיו :-)
למעוניינים, אתם מוזמנים להגיב לתגובה לתגובה, ללא התגובה המקורית ;)

matipool 17 באוקטובר 2012

איפה אפשר להשיג את התגובה המהממת של דוד ?

גורדיטו 17 באוקטובר 2012

גם אני רוצה!

מתי 17 באוקטובר 2012

אני לא. בוואלה ראיתי מספיק כמוהו לכל החיים.

גורדיטו 17 באוקטובר 2012

התכוונת למאממת, לא?

דוד 17 באוקטובר 2012

ובגלל שגם לנו וגם לפורטוגל יש 7 נקודות גם תיקו ברמת גן לא יהיה כל כך רע ימטומטם

MG 17 באוקטובר 2012

דוד, מילא חתמת בקללה לא הכרחית ומכוערת, אבל האם אינך יודע שאין "בגלל ש…" בעברית? בלעדיה עוד היו מבקשים ממך להלחינה…

איציק 17 באוקטובר 2012

MG,
אתה לא מבין, זו לא קללה, זה צורה מעניינת של סימני פיסוק. במקרה זה, זה בא במקום '.' (אולי '!', '?' לא נראה לי).

יונתן 17 באוקטובר 2012

ושכחתי להוסיף שהתיקו של אתמול לא היה הישג של צ. אירלנד אלא פשלה של פורטוגל. בדיוק כמו ריאל נגד חטאפה.

עד 17 באוקטובר 2012

איזה בלם של יונייטד משחק שם ?

רונן דורפן 17 באוקטובר 2012

ג'וני אבנס

gיא 17 באוקטובר 2012

Jonny Evans

Jack 17 באוקטובר 2012

מה רע בקצת אופטימיות??? למה לא להגיד שיש סיכוי גם אם הוא קטן??למה לא להגיד שישראל חזרה לחיים? למה שלא נעביר את ה5 חודשים הבאים בפנטזיות על המונדיאל?? התיקו הזה כן משפר את הסיכויים של ישראל לעלות למונדיאל! ישראל תגיע למפגש מול פורטוגל כשהיא מעליה בטבלה! זה הישג כשלעצמו (כן גם אם זה אחרי 2 משחקים נגד לוקסמבורג, פורטוגל בקושי ניצחה אותם..) די עם הפסימיות די עם הדכדוך! יאללה ישראלֱ.

רונן דורפן 17 באוקטובר 2012

קניתי.
אל אל ישראל.

זה באמת הטיעון המנצח. למה לא להיות אופטימי!

wazza 17 באוקטובר 2012

רונן עם כל הציניות הוא עדיין צודק, בשביל להעפיל לטורניר גדול ולהשתפר צריך לנצח קבוצות טובות מאיתנו אז מותר גם לקוות ולהיות אופטימים

ניב פוניס 17 באוקטובר 2012

אני לא מסכים עם מה שנאמר בכתבה. לפי דעתי נבחרת צפון אירלנד היא נבחרת נחותה על הנייר למרות שהיא הוציאה תוצאה גדולה אתמול בדרגאו.אסור לשכוח שהיא סוחבת איתה נקודה שחורה בדמות תיקו ביתי עם לוקסמבורג… כן אותה לוקסמבורג שלא החמאת לה בכתבה. למעשה מי שמנתח נכון את הבית ואת המשחקים שנותרו התוצאה הזאת שירתה אותנו יותר ממה שהיא שירתה את צפון אירלנד. שלא תטעה לרגע , אני עדיין חושב שלמרות התוצאה אנחנו לא נסיים במקום השני והתשובה לצערי תתקבל ב22 למרץ.

דורפן 17 באוקטובר 2012

ניב – לא חושב שירדת לסוף דעתי. דעתי היא זו: אם צפון אירלנד תסיים לפני ישראל זו תהיה הפתעה הרבה יותר קטנה מאשר אם ישראל תסיים לפני פורטוגל. ואני אפילו מעז לומר – הפתעה קטנה מאד. ישראל וצפון אירלנד הן שתי נבחרות קטנות בלי שחקני איכות אמיתיים. פה ושם שחקן רציני (אוואט, ג'וני אבנס). ההסבר לתוצאות הוא כנראה שישראל טובה יותר התקפית (ולכן הביסה את לוכסמבורג) וטובה פחות הגנתית – ולכן האירים הוציאו בהירואיות תוצאה שישראל לא הצליחה להוציא מול רוסיה.

ניב פוניס 17 באוקטובר 2012

דורפן – אני לא ראיתי את כל המשחק של אירלנד מול פורטוגל אבל ממה שקראתי ושמעתי רוי קארול די הציל אותם. אני רוצה להזכיר לך את המשחק של בילבאו נגד קריית שמונה שכל הכתבים שיבחו את המלחמה של קריית שמונה במשחק. את המשחק הזה דווקא ראיתי במלואו ( אני יודע שהוא לא שודר בארץ, ראיתי דרך העבודה) אם לא דני עמוס תופס יום קטלני זה היה נגמר 7-1, המשחק של קריית שמונה היה מביך ובטח שלא הייתה לה הגנה חזקה ומבריקה. יורנטה שנכנס במחצית סיים את המשחק עם 10 בעיטות לשער. יש לי תחושה שככה גם היה אתמול במשחק
אבל לא ראיתי. יכול להיות שלצפון אירלנד היה אתמול יותר מזל מהגנה חזקה. קראתי את התגובה של איציק ואני די מסכים איתה ( חוץ מהנימה המזלזלת וכמה תגובות לא יפות שלא מכבדות אותו) אני חושב שהרעיון הכללי שהוא מנסה להעביר נכון ביותר

איציק 17 באוקטובר 2012

ניב,
מדבר איציק. כתבתי מספר תגובות ומבקש שתפנה אותי לזו שבה אני מזלזל בצורה בוטה. אני די ציני, ולפעמים מזלזל אך לא מתוך כוונה לפגוע במישהו/משהו כי אם זה המצב האמיתי.
אם טעיתי אשמח לחזור בי/לבקש סליחה.

ניב פוניס 18 באוקטובר 2012

איציק אני מתנצל זאת לא הייתה התגובה שלך. סליחה

איציק 18 באוקטובר 2012

:-)
אז מה אני מסיק מזה? לא קראת את התגובות שלי :-( ;)

אריה 17 באוקטובר 2012

מה הם הוציאו נגד האירים? הם בכלל לא שיחקו מולם עדיין, ואתה משווה את התוצאות שלנו ושל האירים מול לוקסנבורג? הם הוציאו תיקו ביתי 1-1 מולם אז איפה בדיוק בדיוק אתה רואה שההגנה שלהם טובה יותר, ואני לעומתך כותב עובדות

אלעד 17 באוקטובר 2012

מסכים יותר עם ניב מאשר עם דורפן.
לא ממש משנה איזו הפתעה יותר גדולה, יש לחלק את העניין לשניים:
1. מבחינה מתמטית פשוטה סיכויי נבחרת ישראל לעלות להצלבה עלו אתמול ולא ירדו (ונכון, גם סיכוייה של צפון אירלנד אך אנו רוצים להתרכז אך ורק במה שמוטל על נבחרת ישראל לעשות).
2. מבחינה מעשית- ע"מ לממש את הסיכוי התיאורטי הזה יש לנהוג בחוכמה,כלומר, להתכונן טקטית ומנטלית לקראת פורטוגל. פורטוגל תגיע עם המון לחץ וישראל צריכה להגיע עם יותר ביטחון (לא זחיחות אופיינית, אלא ביטחון) למשחק ברמת גן. אם נהיה סבלניים ובונקריסטים טובים (צריך כמובן להתאמן על זה) ככל שיעברו הדקות- הלחץ והעצבים אצל פורטוגל יעלו ואולי נוכל לגנוב גול/להוציא תיקו (עיין ערך הפועל-מוסקבה). זה אינו תרחיש דמיוני כלל והסטטיסטיקה של פורטוגל בטורנירים קודמים אינה משנה דבר. במצב כזה, ובהנחה ריאלית מאוד שרוסיה תמשיך לנצח (לפחות עד משחק החוץ בפורטוגל) אנו מגיעים לרוסיה כאשר היא עם 2 רגליים במונדיאל והמשחק מבחינתה פחות חשוב. נכון שעדיין איננו תלויים בעצמנו, כלומר, פורטוגל ככל הנראה תנצח את רוסיה וגם אותנו בביתה, אך ברור שאם פורטוגל הייתה מנצחת אתמול אז מצבנו היה בלתי הפיך בעליל. ולכן, בלי קשר לכמה מאיימת צפון אירלנד על המקום השלישי (שמעניין רק את לוזון) ברור שסיכויי נבחרת ישראל השתפרו. אגב, ראיתי שמישהו כתב שצריך לשחק התקפי גם נגד פורטוגל וההסבר שלי לסיבה שהוא כתב את זה הוא:
1. הוא רוצה שהנבחרת תפסיד (פפה שכמעט מצליח לנטרל את מסי יאכל את חמד לארוחת צהריים ויקנח במנת בן בסט משובחת).
2. הוא לא ישן מספיק הלילה.
3. הוא פרשן ישראלי בגרוש.
אשמח להתייחסותך

דורפן 17 באוקטובר 2012

הסיבה העיקרית שסיכויינו אפסיים היא שהנבחרת הפורטוגזית עולה עלינו בשנות אור. הם חזקים יותר מנטלית, גופנית, טקטית וכל היתרון הזה מתגמד לעומת הפער העצום בחומר השחקנים. למעשה אינני יודע אם יש לישראל שחקן שדה שהיה מקבל הופעה בינלאומית בנבחרת פורטוגל.

מישהו אמר שאין לשבח את צפון אירלנד על התיקו בפורטוגל, כי גם גרנדה הפתיעה את ריאל מדריד. ובכן – הפער בין ישראל לפורטוגל הוא כמו בין ריאל מדריד לגרנדה פחות או יותר. וכך ישראל תמוקם מאחריה בטבלה.

אם סיכויינו השתפרו זה בתוך שברירי אחוזים.

יונתן 17 באוקטובר 2012

דורפן אני משתתף בצערך שאתה צריך להתמודד מול כל החדלי אישים הללו, אבל כנראה שזה המחיר שמשלמים כשהכתבה שלך היא הכותרת הראשית בערוץ הספורט.
(אגב כמובן שהקשר היחיד ביני לבין יונתן שהגיב למעלה מסתכם בשם שהעניקו לנו הורינו כשהגחנו לאוויר העולם)

matipool 17 באוקטובר 2012

מסביר את התמהון שלי כשקראתי את התגובה של יונתן השני .
מצד שני , זה נותן תזכורת לעובדה שהבלוג הזה ומשתתפיו כל כך יותר איכותיים ממה שקורה מסביב .

איציק 17 באוקטובר 2012

הסיבה היחידה שאני רואה למה לספר לנו שיש סיכוי ללא כשר למציאות היא האוירה האופטימית שהסיפור יוצר. אופטימיות גורמת לנהיגה יותר זהירה, לתפוקת עבודה יותר גבוה, ותופעות חיוביות אחרות. הבעייה תהייה אחרי שנתעורר מהחלום, נצטרך לעבור תהליך גמילה, כאבים עזים. מה יהיה אז, שוב אלימות, תקיפות, תעונות, באגים בכול מקום עבודה. אני לא בטוח שה-היי של עכשיו שווה את תופעות הלוואי העתידיות.
עדיף להיות פסימיסט, במקרה הגרוע תופתע לטובה ותחפש הסבר איך הכל השתבש.
המצב האמיתי הוא שאין לנו סיכוי ריאלי בגלל שאין אף עמדה במגרש או על הספסל שבו יש לנו יתרון לא ביכול המשחק ולא בחוסן המנטאלי. פורטוגל למשל צריכה לשחק מול לוקסמבורג ולנו כבר אין את הלוקסוס הזה; פורטוגל צריכה לארח את רוסיה בפורטוגל, ולנו אין אפשרות לשחק מול רוסיה בפורטוגל ( :-) ), אנחנו נצטרך לשחק ברוסיה, ובארץ כבר הראנו להם. מי שבונה על חיים קלים מול אזרביג'אן בבית או צפון אירלנד, כנראה עישן משהו טוב מאוד.
כאשר כתב כותב פסקה על הסיכוים הריאליים, זה בסדר; כאשר זו כתבה שלמה, זה חוסר מקצועיות וחוסר הגינות.
ואחרי כל זאת, הלואי ונעלה.

Chaunce 17 באוקטובר 2012

תקשורת הספורט בארץ היא בזויה.
היא חייבת למכור ולכן מנפחת או חותכת. כי לנפח או לחתוך זה הישראליות במיטבה וזה מוכר.
תיקו מול נבחרת ברמה שלנו (אזרבייגן) מתקבל כאילו הפסדנו לליכטנשטיין. תבוסה מול נחברת עדיפה עלינו (רוסיה) וחותכים את גוטמן למה הוא לא שיחק 3-4-4 כאילו זה משנה, או אם בקמום שכטר היה בן בסט זה היה משנה במשהו (כי גם ככה לא הגענו לחצי מצב).

תקשורת הספורט היא אותה תקשורת ספורט בזויה ברדיו.
זאת אותה תקשורת בזויה שאחרי חמישה שערים של חמד מול ההגנה הגרועה של ליכטנשטיין מכתירים אותו בתור גדול חלוצי ישראל. נו באמת.

אם נחלץ תיקו מול פורטוגל בישראל זה יהיה ההישג הכי גדול מאז פריז 1993.
אני לא רואה איך מוציאים 6 נקודות מול צ.אירלנד. נראה לי גוטמן קונה 4 נקודות מולם.

מקומנו הוא בין מקום 3 ל4.

מישהו 17 באוקטובר 2012

לא מבין את ערוץ הספורט מה פתאום דעה משובשת של מישהו משובש צריכה להיות בכותרת ראשית.
מכיוון שפטור בלא כלום אי אפשר אז צריך גם לנמק למה דורפן משובש.
להלן התשובה בקצרה.
עובדות.
1. הראשונה מעפילה אוטומטית
2.השנייה מתמודדת בפליאוף.
3 מקומות 3-6 רואות את המונדיאל בטלוויזיה.
ולכן.
1. נראה שהנבחרת הרוסית ברחה לכל הנבחרות האחרות במירוץ לכרטיס האוטומטי למונדיאל.
2. לכן נשאר המאבק על המקום השני.

לפני תחילת השבוע מצבה של נבחרתנו נראה בכי רע איבוד נקודות באייג'רביזאן ותבוסה ביתית לרוסיה.

השבוע המצב הזה השתפר משמעותית .פחות בגלל הניצחונות החלקים על לוקסמבורג ויותר בגלל הפישולים של הפורטוגלים.

בסופו של דבר כל נבחרת שתרצה להשיג את המקום השני בבית תצטרך לעבור את פורטוגל.

ולכן בתחילת השבוע נבחרת ישראל הייתה צריכה שני ניצחונות על פורטוגל בשביל הסיכוי למקום זה .כיום יספיק ניצחון ותיקו וייתכן שאף ניצחון והפסד.

כשבאים לערוך השוואה בין פורטוגל לישראל מגלים שישראל איבדה נקודות אצל האזרים שזה לא משמעותי יותר מאיבוד הנקודות הביתי של פורטוגל מול צפון אירלנד.
נכון אנו הובסו בבית מול רוסיה ופורטוגל נוצחה בחוץ.
ולכן היתרון הוא עדיין של פורטוגל .אך עדיין הפורטוגלים לא השיגו 3 נקודות מול הרוסים אצלם בבית ואנחנו עדיין לא איבדנו אותם בחוץ.

והערה לסיום בהקשר ללוקסמבורג.
במשחקה הראשון היא נוצחה 2-1 בבית ע"י פורטוגל הגדולה.
במשחקה השני היא הוציאה תיקו 1-1 בחוץ מול הצפון אירים.
ורק אנחנו ניצחנו אותם חלק 6-0 ו 0-3 .ולכן
1. לא לזלזל
2. ישנה היתכנות (קלושה אך היו דברים מעולם) שהיריבות האחרות יאבדו נקודות מולה. ולכן כל ניצחון מחזק את הסיכוי .וכל פאשלה של מתמודדת ישירה מחזק גםן כן את הסיכוי .
פשוט וקל ודורפן כרגיל פופוליסטי בגרוש.

איציק 17 באוקטובר 2012

באופטימיות שלך אתה המתחרה הרציני ביותר מול הנשיא פרס, וכיוון שיש לו היסטוריה עשירה של מקומות שניים, הסיכוי שתזכה גבוה מאוד :-)
עלה והצלח.

מילאנלו 17 באוקטובר 2012

כמו שאתם רואים גוטמן עשה גוטמן צדק,לא זימן את טל בן חיים(הסחבה) ויוסי בניון(הפצוע האנגלי) לנבחרת,במקומם זימן שחקנים שמשחקים בשביל הדגל ולא בשביל הכסף,לא כאלה שיושבים על הספסל רוב הזמן בקבוצותיהם כמו ערן זהבי(מתי יצא לו לשחק בכלל?),אי אפשר להגיד שגוטמן לא צדק בבחירת השחקנים,נכון לוקסמבורג היא נבחרת של סמרטוטים אבל נקווה שהשינוי הזה של אי זימון בניון ובן חיים לנבחרת באמת הביא לשיפור ובואו נחכה לראות מה יקרה באמת מול פורטוגל.

גוטמן בהצלחה לך ולשחקני הנבחרת

אורליוס 17 באוקטובר 2012

אחלה פוסט.
אני חייב לציין שגם אחרי אזרבייג'ן לא הבנתי מה המהומה. לעשות תיקו בחוץ זה תוצאה טובה. כל הקבוצות עוד יאבדו נקודות במקומות מפתיעים, והקרב על המקום השלישי יהיה מעניין… מי שגונבת נקודות מרוסיה ופורטוגל אכן מקבלת יתרון קטן, ומי שמאבדת נקודות מול לקוקסמבורג מקבלת חיסרון קטן. כרגע צפון אירלנד די מאוזנת, אזרבייג'ן לא מפתיעה ואנחנו בינתיים ללא נפילות משמעותיות. גם הפסד מול פורטוגל לא יסיים את סיכויינו למקום שלישי, הקרב יהיה בראש בראש מול אירלנד ואזרבייג'ן.
מצטער שאני מתייחס למקום השלישי כיעד שלנו, אבל זה מקומנו מבחינת איכות ומאוד חשוב לי שנשמור עליו לקראת היורו שבו ישתתפו 24 קבוצות…

ניתאי 17 באוקטובר 2012

מכיוון שאנחנו מתחילים בעמדת נחיתות מול 2 הנבחרות החזקות, ובהנחה שאנחנו כן רוצים לעלות, יש (בגדול) 2 תסריטים: להוציא מהנבחרות החזקות נקודות (משהו כמו 5-6 מינימום) או להוציא 18 מהחלשות ואז יכול להיות שגם 2 מול החזקות יספיקו. מכיוון שהתסריט הראשון לא ריאלי, התיקו מול האזרים היה אכן גרוע.

אריה 17 באוקטובר 2012

לדורפן:
תסביר לי בדיוק במה טועים העיתונאים שכותבים שישראל חזק בתמונה?הסתכלת בטבלה? האם לישראל אין אותו מספר נקודות עם פורטוגל ואותו מספר משחקים? צפון אירלנד גם בתמונה אם תנצח את המשחק החסר שלה אבל בכל מקרה יהיה לה חמש נקודות כך שאחרי ארבע מחזורים ישראל בתמונה בדיוק כמו פורטגל.

דורפן 17 באוקטובר 2012

אריה – מכיוון שנקודות מול לוקסמבורג כולם יוציאו כמעט את הכל (צפון אירלנד נפלה). לישראל יש נקודה משני משחקים במשחקים האחרים. ולכן לדעתי היא לא חזק בתמונה. בנוסף – כפי שרמזתי – התיקו של פורטוגל עם צפון אירלנד מרמז שלא תנצח את צפון אירלנד בקלות. כי בסך הכל מדובר בנבחרות עם סגלים פחות או יותר שווים.

אריה 17 באוקטובר 2012

אוקי, הוצאנו שש נקודות מול יריבה החלשה בבית לדעתך אבל לדעתי ולפי דירוג פיפא צפון אירלנד לא הרבה פחות חלשה (עוד עובדה זה התיקו בינהם),
אבל שוב נכון להיום אנחנו מדורגים במקום השני אם אותו מספר נקודות כמו פורטוגל, אז מה אתה רוצה מהעיתונאים? שיתעלמו מהטבלה? אף עיתונאי לא יכול לומר שאין סיכוי שליד הכתבה שלן יש טבלה בה אתה במקום השני

איציק 17 באוקטובר 2012

אריה, זו הבחנה לא נכונה.
נדגים: יש שתי קבוצות ועושים תחרות קליעה לשני סלים: סל אחד גדול והשני קטן. כל קבוצה מתחילה עם סל אחר ואחרי הסיבוב הראשון לשתי הקבוצות אותו מספר נקודות (לא מלא כיוון ששתיהן פספסו כמה סלים). האם תומר שאחרי הסיבוב הראשון הסיכוים שווים? לא נראה לי. הרי ההיגיון הישר יומאר שקבוצה אשר זרקה בסיבוב הראשון לסל הקטן בעלת סיכוים משופרים כי עכשיו תזרוק לסל גדול, ושל הקבוצה השנייה הסיכוים נמוכים. זו ההשוואה הנכונה. מספר נקודות הוא לא כל הסיפור, וישראל זרקה לסל הגדול יותר בנתיים.

מנתח 17 באוקטובר 2012

די עם התבוסתנות!
כל הכיף זה הספקולציות. מה כואב לכם שאנשים אומרים שיש לנו סיכוי? עד שלא נאבד את הסיכוי התיאורטי לעקוף במספר הנקודות את הקבוצה שתהיה במקום השני אז הכל עוד פתוח. ככה אוהדים צריכים לחשוב, כי אם לא, בשביל מה אנחנו אוהדים?
כל הכיף זה להתאכזב בסוף. כמה קינאתי באוהדי מכבי חיפה שישבו בבלומפילד בסוף המשחק מול בני-יהודה. חוויה לכל החיים.
אני עם נתניה שלי חווה את אובדן האליפות בכל שנה איזה תשעה מחזורים לסוף אחרי תיקו סתמי עם הפועל פ"ת או אשדוד.
יאללה אחמד סבע!

לרונן דורפן 17 באוקטובר 2012

מה שאתה משדר בעצם זה תבוסתנות ושאיפה למקום השלישי, למרות שהשני כבר בידנו, זה ישמע לך מוזר אבל בוא אני אסביר לך.
בגלל שהפסדנו לרוסיה 4-0 (הגיוני בגלל שרוסיה הקבוצה הכי חזקה בבית עם המאמן הכי טוב שהחדיר בהם מוטיבציה ואנרגיות מטורפות) אז כולם כבר ויתרו על הקמפיין, כי הפסד "גומר את כל הסיכוים" אם היינו מפסידים 2-1 היו מדברים אחרת… להזכיר לך את שווייץ שהפסידו ללוכסמבורג במשחק הראשון לפני שני קמפיינים, והעפילו מהמקום הראשון? זה התבוסתנות שהורגת אותנו.
לגבי "חוסר הסיכוים" שלנו לנצח את פורטוגל, בולשיט. אם מדברים על סיכוים, אז ההסתברות אומרת שקבוצה שהפסידה ללוכסמבורג בחוץ והוציאה תיקו עם צפון אירלנד בבית (!!!) סיכוים לא רעים שהיא תפסיד גם ברמת גן, ככה אנחנו צריכים להאמין, ניסים קורים בכדורגל. תיקו בין פורטוגל לצפון אירלנד היתה תוצאה מושלמת בשבילנו, היא חילקה את הנקודות. בסך הכל אנחנו במקום השני והכל תלוי בנו אבל אתה בא ואומר – "עזבו, בואו נהיה תלוים באחרים ונגרד את המקום שלישי" ככה נגיע למקום הרביעי. למעשה המפתח להצלחה הוא תמיד לשאוף למקום אחד יותר גבוה ממה שאתה יכול, וזה כל בן אדם שהצליח במשהו יודע. אז הכל תלוי בנו.

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

LIKE

אריק 17 באוקטובר 2012

איזה נבחרת הפסידה בלוקסמבורג? פיספסתי משהו?

גיל 17 באוקטובר 2012

בטח תבוסתנות, עכשיו מאיפה רונן ימצא את המוטיבציה לעלות למשחק הבא?

יוסי 18 באוקטובר 2012

למה תבוסתנות? דורפן מאמין בווינריות של פרוטוגל.

זה יהיה סיוט לכל אוהד כדורגל, בעיקר לישראלים שבהם, אם נבחרת ישראל תצליח יום אחד להעפיל לטורניר כדורגל בינלאומי. נצטרך ללמוד אוזבקית כדי לראות שידורים מאוזבקיסטן, ורק לא לשמוע את הטמטום הפטריוטי של מיטב שדרינו ופרשנינו.

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

מוקדמות 82, משחק מכריע עבור פורטוגל – ישראל פורטוגל 1:4

http://video.google.com/videoplay?docid=5247779016198497927

בלי האמונה צסק"א לא הייתה אוכלת אותה, וגם פורטוגל לא תאכל אם לא נאמין.

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

ומה עם סיכויי שבדיה לחזור מ 4:0 בברלין?

איציק 17 באוקטובר 2012

אך פנדלוביץ', אתה מדבר על דברים של פעם בחיים, ללקק את האצבעות. אבל אם הסיכוי שלנו לעלות הוא אותו הסיכוי כמו של שבדיה להשוות אז מצבנו חמור. הם כבר בזבזו לנו את הסיכוי. כמה חבל…

פנדלוביץ 17 באוקטובר 2012

תמיד יש תקווה וסיכוי. אם בספורט הכל היה הולך לפי התחזיות -לא הייתה כל תחרות.
פורטוגל חזקה? אבל גם לא יציבה. צפון אירלנד חזקה? לא. גם אנחנו לא, אבל זה לא שאין סיכוי לנצח אותם.
בקמפיין 82, הראשון שלנו באירופה אחרי הרבה שנים, עשינו :
צפון אירלנד: 0:0 בבית, הפסד 1:0 בחוץ
פורטוגל: 3:0הפסד בחוץ, ניצחון 1:4 בבית (במשחק שהיה מכריע לפורטוגל).
צפון אירלנד של אז הייתה טובה בהרבה מזו של היום. אולי גם ישראל, אבל סיכויים להוציא מולם נקודות גם בבית וגם בחוץ קיימים בהחלט.

ה 4:0 של שבדיה הוא לא פעם בחיים. ניוקאסל עשתה את זה בעונה שעברה, ואני זוכר משחק באליפות אפריקה בו קרה דבר דומה, ולבטח היו עוד דוגמאות.

איציק 17 באוקטובר 2012

אני בעד!!!

MCMANAMAN 18 באוקטובר 2012

אז למה לעצור שם??? רוסיה ניצחה אותנו 4-0? אז מה היא כמעט סיימה בתיקו בבית עם האזרים! גם מקום ראשון אנחנו יכולים להשיג!!! מסי שם 5 בעיטות חופשיות ברצף ב 10 המשחקים האחרונים שלו? גם נאתכו יכול!!!
יש להיות אופטימי ויש להיות מנותק מהמציאות. לכל משחק ומשחק צריך לבוא אופטימיים אם אתה שחקן(בתור אוהד זה בא לך לבד) אבל גם צריך להבין באיזו מציאות אתה נמצא. רוב אוהדי הכדורגל אמרו ישר אחרי הגרלת הבית שלנו שאין לנו סיכוי לעלות. אנחנו יכולים לעלות. אבל גם אסטרואיד יכול לפגוע בכדור הארץ. הכל יכול לקרות. זה לא אומר שזה יקרה ומה שרונן, לפי מה שהבנתי, טוען זה שכמו שאנחנו יכולים לעלות גם הצפון אירים יכולים לעלות. זה לא שינוי שהוא מספיק דרסטי על מנת לשנות את המציאות. אם ננצח את פורטוגל אפשר יהיה לדבר איך שכתבים ואנשים דיברו פה בארץ אחרי התיקו בפורטוגל

ירח אדום 17 באוקטובר 2012

לייק גדול רון.העיתונים היום הם אינדקציה טובה למצבה המדרדר של עיתונות הספור בישראל:אחרי רוסיה אנחנו הכי גרועים בעולם קדימהלפטר לפטרואילו היום האופוריה שולטתתתת ואנחנו בתמונה.פשוט הזוי.
לא היה ואין לנו סיכוי בבית שכזה לעלות לשום דבר.כמו שמישהו כתב פה באחת התגובות אם מהבית המזעזע עם יוון ושוייץ(איזו התקדמות שהם עשו) לא עלינו כנראה שנחכה עוד כמה עשרות שנים עד שנגיע לטורניר גדול.
אל אל …

ירח אדום 17 באוקטובר 2012

התכוונתי כמובן :לייק גדול לרונן

ליאור 17 באוקטובר 2012

המזל הגדול של נבחרת ישראל הוא שבמחזור הבא היא משחקת נגד נבחרת טובה ממנה בבירור, כי אם אזרבייג'ן או צפון אירלנד היו מגיעות לרמת גן מול הנבחרת השיכורה מהניצחונות על לוקסמבורג, זו שכעת חושבת שהיא יכולה להוות יריב ראוי לכל נבחרת בעולם כולל ספרד של צ'רבי ואינייסטה וגרמניה של רויס וקלוזה (למה מי זאת גרמניה? ישראל בחיים לא תאבד יתרון 4:0 בבית…), הן כבר היו דואגות להנחית אותה אל הקרקע מהר מאוד.

הסיבה שישראל כל כך בטוחה בעצמה בכל פעם מחדש להעפיל מאחד משני המקומות הראשונים, היא בדיוק הסיבה שבגללה נבחרות כמו פורטוגל ורוסיה באות במטרה לפרק לנו את הצורה ונגד לוקסמבורג ואזרבייג'ן הן מרשות לעצמן לתת לכוכבים לנוח, וככה לגרור את עצמן למשחק צמוד ולעיתים אף לאיבוד נקודות.

MG 17 באוקטובר 2012

דורפן, קטונתי מלחלק ציונים, אבל כל הכבוד שאתה משקיע את הזמן והעצבים לענות למגיבים – זה לא טרוויאלי.
לעניות דעתי, זו חלק מהמהות של האתר.
תודה.

אסף רביץ 17 באוקטובר 2012

טוב, נו, לשלוש וחצי דקות בין הנצחונות על לוקסמבורג לתיקו של פורטוגל היו כאן פרופורציות סבירות לגבי איכות הנבחרת. גם זה משהו.

רועיש 17 באוקטובר 2012

רונן לדעתי אתה צריך לבקש מערוץ הספורט שלא יעלו פוסטים שלך בכותרת הראשית.
רמת השיחה צנחה פה באלפי אחוזים.
במקום לבזבז אנרגיה על נבחרת ישראל צריך לנוח כי מחר הניינרס משחקים באמצע הלילה.

אדם בן דוד 17 באוקטובר 2012

like וכאלה. מספיק סבל יש לנו מהחיבור לקופמנים והשרפים- כותרת ראשית זה כבר יותר מדי. האם שווה לך למכור את האיכות, המשפחתיות ותרבות השיח באתר תמורת חופן יוזרים? למה לא לפרסם- "ברצלונה החתימה את בר רפאלי כדי להתמודד עם ההחתמה המפתיעה של נינט בריאל". זה גם ימשוך מלא קוראים.

דוד 17 באוקטובר 2012

הניתוח שלך פשוט שגוי – לא מבין איך הגעת לזה. אם יש קרב על המקום השני, לא משנה בין מי למי, אנחנו צריכים שכולם יאבדו נקודות בדרך לשם. ופורטוגל הרגע איבדה שתיים.

אופי 17 באוקטובר 2012

דורפן – אתה צודק אבל טועה:
מבחינה סטטיסטית הסיכויים שלנו טובים יותר משל צ.אירלנד – הם אמנם שיפרו את הסיכוי שלהם אבל ביחס לעצמם בלבד. ביחס לישראל – הסיכוי שלנו טוב יותר, להזכירך אירלנד סיימו בתיקו עם לוכסמבורג.
כיוון שאנחנו לא שיחקנו עדיין מול פורטוגל, עקרונית, עד מרץ, הסיכוי שלנו טוב יותר.
זה כמובן לא אומר שיש לנו סיכוי מול פורטוגל, אבל החבר'ה ביציע העיתונות/חדשות הספורט/תכניות הספורט ברדיו צריכים להתפרנס ולמלא דקות שידור איכשהו….

רועי 17 באוקטובר 2012

דורפן אני אשמח לתגובה ממך – יש עניין מאוד חשוב שאנשים רבים שוכחים אותו, והוא הטקטיקה שבה הנבחרות עולות לשחק. הדוגמא הכי פשוטה היא הטקטיקה שבה נקטה לוקסמבורג במשחק הבית שלה מול ישראל. לוקסמבורג טעתה וחשבה שאם היא הוציאה תיקו נגד פורטוגל, יש לה סיכוי טוב לנצח את ישראל, שספגה תבוסה משפילה בביתה מול רוסיה (הנחשבת פחות טובה מפורטוגל, מולה לוקסמבורג הפסידה הפסד מינימלי). מה שקרה הוא שלוקסמבורג שיחקה כדורגל פתוח מדי, וחטפה שישיה. כשאותה לוקסמבורג עלתה מול ישראל בפעם השניה, היא חזרה למקורות ושיחקה את הבונקר שלה, ואלמלא השער הנחמד של בן בסט המשחק היה נגמר בתוצאה מינימלית של 2-0. כך עשתה גם צפון אירלנד נגד פורטוגל. שיחקה בונקר וניסתה לעקוץ, והצליחה להוציא את התיקו. מול ישראל היא תשחק הרבה יותר פתוח, במחשבה שהיא לא נופלת מישראל. אם ישראל תשחק בטקטיקה דומה למשחקים מול לוקסמבורג אני מאמין שננצח את האירים בשני המשחקים (יצא טוב שהמשחק הראשון מולם בחוץ). בכל מקרה, ישראל צריכה להיות מודעות למגבלות שלה, ומול פורטוגל בבית לשחק בצורה זהירה, אחרת המשחק יגמר כמו מול רוסיה. אם נוציא מפורטוגל תיקו בבית ובחוץ אני מאמין שיישאר סיכוי סביר להעפיל, כל עוד רוסיה תצליח לא להפסיד מול פורטוגל גם כן.

MG 17 באוקטובר 2012

לוכסמבורג הפסידה לפורטוגל, אך היה זה הפסד מינימאלי שאינו סותר את הטענה שלך.

דניאל 17 באוקטובר 2012

לפני שני המשחקים ישראל היום מקום 3!! לקחנו 66 ופורטוגל שהיו 2 לקחו 16 !! אז זה כן עזר!! אם אתה נגד הנבחרת שלנו אז כנראה שזה שלא עזר לך!!!!! וצפון אירלנד עשו תיקו עם לוקסמבורג, מה תגיד על זה?????

הארכיון 17 באוקטובר 2012

קרה אסון רציני, צפון אירלנד עשתה תיקו עם פורטוגל!!!!
ועכשיו כל הליצנים יצאו מהחורים עם המחשבונים הפיננסיים.
ימלאו עיתונים ויפמפמו את ראשנו על ה"משחק החשוב בהיסטוריה של נבחרת ישראל" מול פורטוגל.
ואני מודיע לכולם חד משמעית ומוכן לשים על זה כסף שגם אם ישראל תנצח את פורטוגל סיכוייה להעפיל למונדיאל הם אפסיים.
אנשים שוכחים שהסיכוי של ישראל להוציא נקודות בחוץ מול רוסיה ופורטוגל הוא 0% גורף. השיטה של לארח את הגדולות בהתחלת קמפיין היא גאונית ואברם גרנט כבר עשה קמפיין שלם מהמונח "סיכויי עליה". הסיכוי של ישראל לעלות מהמקום השני הוא כה קטן שניתן לומר שהוא שווה לסיכוי של קרית שמונה לקחת אליפות. אמנם זה קורה פעם בדור אבל אל תשכחו שמקום שני זה בסך הכל משחק הצלבה בו הסיכויים כשישראל לא מדורגת הם יותר אפסיים מאפסיים ובמקרה הזה ממינוס ומינוס לא יוצא פלוס. ודי לחכימא ברמיזא ולעלות הדיו/חשמל המחשב שבזבזתי על התגובה.

matipool 17 באוקטובר 2012

טוב , אחרי שנכנסתי לאתר ערוץ הספורט , בהחלט אפשר להבין מאיפה הגיעו כל תגובות האורחים .
לא יודע אם ראית אבל עשו לך שם אחלה פרומו כמיטב מסורת אתרי הספורט בארץ .

הארכיון 17 באוקטובר 2012

קרה אסון רציני, צפון אירלנד עשתה תיקו עם פורטוגל!!!!
ועכשיו כל הליצנים יצאו מהחורים עם המחשבונים הפיננסיים.
ימלאו עיתונים ויפמפמו את ראשנו על ה"משחק החשוב בהיסטוריה של נבחרת ישראל" מול פורטוגל.
ואני מודיע לכולם חד משמעית ומוכן לשים על זה כסף שגם אם ישראל תנצח את פורטוגל סיכוייה להעפיל למונדיאל הם אפסיים.
אנשים שוכחים שהסיכוי של ישראל להוציא נקודות בחוץ מול רוסיה ופורטוגל הוא 0% גורף. השיטה של לארח את הגדולות בהתחלת קמפיין היא גאונית ואברם גרנט כבר עשה קמפיין שלם מהמונח "סיכויי עליה". הסיכוי של ישראל לעלות מהמקום השני הוא כה קטן שניתן לומר שהוא שווה לסיכוי של קרית שמונה לקחת אליפות. אמנם זה קורה פעם בדור אבל אל תשכחו שמקום שני זה בסך הכל משחק הצלבה בו הסיכויים כשישראל לא מדורגת הם יותר אפסיים מאפסיים ובמקרה הזה ממינוס ומינוס לא יוצא פלוס. ודי לחכימא ברמיזא ולעלות הדיו/חשמל המחשב שבזבזתי על התגובה…

מאור 17 באוקטובר 2012

אלפי מילים,עשרות של תגובות ובסוף כולנו נשב ב22 במרץ 2013 הדקה תהיה הדקה ה20 והתוצאה 2:0 לפורטוגל(השער הראשון כמובן מקרן).
אז חבל להתאמץ ולפתח תקוות מה שכן נכון לעשות הוא לחכות ליורו 2016 שם יהיו 24 נבחרות ואז, רק אז, אולי לנבחרת שלנו יהיה סיכוי לעלות.

מורן 17 באוקטובר 2012

הוצאת לי את המילים… למרות שאני לא הייתי מנסח אותם יפה כמוך

סימנטוב 17 באוקטובר 2012

כולם צריכים להרוויח.
ובנתיים בש"ס הולכים על המערכון הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=sShMA85pv8M

סאם בלאק 17 באוקטובר 2012

אני מאמין רק בכסף (put your money where your mouth is), ולפי סוכנויות ההימורים http://world-cup.betting-directory.com/group-f-qualifying.php
ישראל בעלת סיכוי הרבה יותר גבוה מצפון אירלנד

יונתן 17 באוקטובר 2012

תצטרפו לספורט 5 הם אמרו, זה יהיה כיף הם הבטיחו

רבלינו 17 באוקטובר 2012

יהיה קשה מאוד להוציא נקודות מול פורטוגל ורוסיה כמובן

גודיונסן 17 באוקטובר 2012

ישראל 2020 – הפרוייקט

דורפן צודק, והסיבה היא שבכלל לא משנה מה הסיכויים, כי לא השתפרנו פתאום באופן שמצדיק התלהבות או נותן לנו סיכוי אמיתי להיות יציבים ולעמוד בלחץ במקרה שיגיעו משחקים מכריעים. סה"כ תוצאות צפויות ולא מעידות יותר מדי.

אני מציע שנבנה קדימה – כדי לעלות לטורניר ב-2020, שיהיה יורו עם המון נבחרות.
לכן, חשוב שמצאנו שחקנים שיוכלו להנהיג הלאה. ואני לא מתכוון למליקסון, למרות שהוא מצוין – הוא יהיה כבר בגיל פרישה.

אני כן מדבר על בן-בסט, חמד, עזרא, וגבאי – התרשמתי מהם ואני מקווה שיקבלו עוד הזדמנויות לתקוע יתד.
לגבי הבלמים אני עדיין לא משוכנע. שוער צריך להתחיל לטפח.

נתראה במרץ.

עומר ב. 17 באוקטובר 2012

דורפן זה גדול במיוחד הקטע על העיתונאים בסוף!

רום 18 באוקטובר 2012

איי איי איי…לא אמרנו כבר שהנבואה ניתנת לשוטים?
קודם כל שיהיה לכולם ברור שפורטוגל מנצחת אותנו ברמת גן 2-0 בהליכה, זה קודם כל אבל והיה ו איכשהו גירדנו מהם תיקו פה…למה נראה לכם שאנחנו נוציא יותר מ4 נקודות מצפון אירלנד? ולמה נראה לכם שאנחנו בוודאות מנצחים את אזרבז'אן ברמת גן? ונניח וכן ניצחנו ברמת גן גם את אזרבז'אן וגם את אירלנד וגם את פורטוגל (ביסי-היידרו עושה אותי אופוטימי מידי לפעמים) שכחתם שלפורטוגל יש כל הכלים וכל הסטטיסטיקות (יותר חשוב מהכלים) לנצח את כל המשחקים שנותרו לה עד סוף הקמפיין….כי זו פורטוגל וכי סטטיסטית היא תעלה מהמקום ה2 לפלייאוף וגם אותו תעבור בקושי אך במונדיאל עצמו תגיע לנוק אאוט כרגיל!!!!
אנחנו נסיים במקום ה3 שכל כך מוכר לנו ואל לנו לבקש יותר כי לסיים עם הנבחרת הזו מעל צ.אירלנד זה לא בא ברגל!!!!

רום 18 באוקטובר 2012

אז ככה… כולם כבר מדברים על היורו ב2016 שסוף סוף מקום 3 בבית מוקדמות יקנה פלייאוף או עלייה אוטומטית…..אז יש לי חדשות בשביל כל החיים בסרט למיניהם…………………….ואלה שמות הנבחרות שסיכוייהן לעלות ליורו הבא(שיכלול 24 נבחרות)גבוהים יותר משלנו: בלגיה,סלובקיה,סלובניה,בוסניה,רומניה,סרביה,שוויץ,מונטנגרו,בולגריה,נורווגיה,סקוטלנד ואוקראינה רבותי הן טובות מאיתנו והן כל כמה קמפיינים עולות לטורניר גדול ולעיתים גם מעפילות שלב אחד.
הן טובות מאיתנו!!!! כן לא נעים לראות את זה שחור על גבי לבן אבל כשמתעמקים בנבחרות שהעלתי על הכתב מבינים שאנחנו איפשהו באזור של פינלנד,ווילס,הונגריה ולטביה.
נ.ב גם אם נסיים מקום 3 במוקדמות ונעפיל לפלייאוף כנראה שנפגוש נבחרת טובה מאתנו או נחושה מאתנו, או סתם אחת עם תרבות ספורט אמיתית, גם קנדה חשבו שהם יעפילו לשלב המוקדמות הבא……אז חשבו! (הפסידו 8-1 במשחק המכריע להונדורס.

Yavor 18 באוקטובר 2012

חברים
זה נשמע כמו מועדון פלצני שנהנה לרדת על "מצטרפים" חדשים. תירגעו כבר!
רונן כתב טור מאתגר ולא קונפורמיסטי, לכן ברור שיהיו לו מתנגדים. ממה שראיתי, מספר התגובות הלא מנומסות נמוך מהמספר של אלו ה"יורדים" עליהן. נכון, כמה השתמשו בשפה נלוזה, אבל הם בטלים בשישים. לא חייבים לקפוץ כמו…. עם התגובה האוטומטית של "מאז שהצטרפתם לערוץ 5…".
גילוי נאות: הייתי פה כבר קודם.

אלעד 18 באוקטובר 2012

תגובה יפה.

תיקו תיקו 18 באוקטובר 2012

מה שנכון נכון. חלק מתגובות הנגד לא פחות ילדותיות מהמקור.

רומן 18 באוקטובר 2012

ראיתי את כל המשחק של צ.אירלנד נגד פורטוגל, ישראל נבחרת משמעותית יותר טובה מצפון אירלנד ופורטוגל לא מסוגל לתפקד נגד קבוצה שעושה הגנה צפופה(אבל את זה כבר ידענו קודם).
סיכויים זה בישעור הסתברות, פה צריך לדבר כדורגל, ישראל נראית משתפרת, השיטה של ה 4-4-2 זו השיטה שצריך לשחק בה ולגוטמן יש עכשיו חצי שנה לעבוד בשקט!!
יש משחק במרץ, צריך לנצח פה את פורטוגל ולהמשיך הלאה, לא צריך לדבר צריך לעבוד, ואין שום סיבה שלא ננצח את פורטוגל ונסיים שניים את הבית.

Comments closed