יומן אליפות של הניינרס (7): שובם של כמה פרפורמרים נהדרים

ההתקפה לא התאוששה מהמהלומה של הג'ייאנטס. אבל הרבה פרפורמרים אחרים הרימו את הראש

ג'ים הרבאו, בהערה לעיתונאי בסיום המשחק הקודם, אמר שהשיתוף התכוף של קייפרניק אולי הוציא את אלכס סמית' משווי משקל. אז סמית' המשיך לתסכל את אומת הניינרס. כשטד גין החזיר פאנט לחמישים יארד על סף ההפסקה, הוא לא הצליח להתקדם לשער שדה. אחר כך מסר אינטרספשן אל תוך האנד זון כששער שדה היה משיג את יתרון היותר-מטאצ'דאון הנכסף.

אבל זה לא מה שעושה את סמית' לקווטרבק מתסכל כל כך. כי קווטרבקים גרועים יש. זה רגעים מופלאים כמו במחצית הראשונה, כשהצליח להשלים בשלב מסויים שתי מסירות רצופות בלי להשיג דאון ראשון. היכולת שלו להשלים מסירה לשני יארד כשצריך שלושה היא כמעט גאונית.

האמת שחששתי מאד. הג'יאנטס הנחיתו חבטה גדולה על הבטחון של סן פרנסיסקו וסיאטל רכבה על זה. וראסל ווילסון, הקווטרבק הרוקי של סיאטל, הוא תענוג לעיניים. אתלט נהדר שנבחר גם בדראפט הבייסבול כשאצלו המספרים הרעים לא מספרים את הסיפור כי הרסיברים שלו שמטו כמה מסירות טובות מאד. ואני עדיין סבור: ההתחזקות הדרמטית של הדיוויזיה טובה לניינרס ולא רעה.

אבל מה שחזר בסן פרנסיסקו הם האחריות וההקפדה. ובעיקר כמה פרפורמרים גדולים. פטריק וויליס הוא נתון. הוא לא צריך להבחר לשחקן המשחק אלא להעניק את פרס שחקן המשחק למי שעזר לו הכי הרבה. פרנק גור פתאום נראה פתאום קטן במובן החיובי של המילה. לא מתנגש אלא מתחמק. כמעט 200 יארד מצטברים כשהגנת סיאטל תופסת אותו לפחות עוד 3-4 פעמים ממש ברגע האחרון שהוא בדרך למהלך גדול. הרבה מאד מהיארדים הללו היו בזכות מרק איאופטי בתוך קו ההתקפה.

אבל לא פחות מגור – היארדים החסויים שנתנו לניינרס שני שחקנים. אם טד גין חוזר להיות איום בהחזרת בעיטות אלו חדשות נפלאות. ועוד יותר שקט ממנו: אנדי לי הפאנטר. שהוא במלים פשוטות עשרים יארד יותר למהלך.

*
המשבר לא חלף. היה משחק קשה רק ארבעה ימים אחרי תבוסה מול יריבה שהגיעה במומנטום גדול. אבל התמורה לעניין היא שעכשיו יש לניינרס עשרה ימי מנוחה. 2-5 ועשרה ימי מנוחה הם משבר לוקסוס.

יואב, קצנו - מבוא למהפך בהפועל חיפה (עוז הר אדיר)
כמו אוטו חדש (ומקרטע)

19 Comments

רובן פז 19 באוקטובר 2012

נכון, התופסים שמטו כמה הזדמנויות פז, אבל ווילסון פשוט לא מספיק מול הגנת הניינרס הנוכחית. בטח במשחק חוץ. לסיהוקס הייתה הזדמנות להלום אבל לא היה להם כלים. שוב הניינרס סגרו את האנדזון ונדמה לי שאפילו לא הרשו להם להגיע לרדזון. לינץ' חפר בתוך החצי הלא נכון ורק המרה אחת לפירסט מהדאון השלישי לסיהוקס במשחק כולו.
וחבל, כי אם ההתקפה של הסיהוקס הייתה נותנת קצת חמצן להגנה פרנק גור לא היה מטייל ככה ברבע הרביעי. וחבל גם כי לסיאטל הגנה מדהימה אבל ההתקפה פשוט חלשה מדי ותלויה בניסים(פאטס) וחיזיונות שווא(פאקרס). קווטארבאק זה לא פליימקר. אתה לא יכול להיות מסי או צ'אבי ולהצליח. בטח לא בטווח הארוך. ובטח אם לא הבאת (ושרפת לדעתי) את מאט פלין. ווילסון בורח מהפוקט ולא רואה את הקו. הוא מתקשה לייצר דרייבים ראויים לשמם באופן רציף ורק יכולת הריצה משחררת אותו לעיתים. כן, התופסים שמטו כמה כדורים שהיו יכולים להיות מהלכים מנצחים. אבל ווילסון לא נתן לתופסים שלו מספיק הזדמנויות.
ניינרס עדיין החזקים בבית. למרות אלכס סמית. ובגלל הארבו

גיל 19 באוקטובר 2012

מה אתה רוצה מוילסון? הוא עשה כל מה שהיה יכול מול ההגנה הכי טובה בליגה. הוא בסך הכל רוקי ועד עכשיו משחק מצוין בשביל רוקי. לי נראה שישחררו את פלין בסוף השנה כדי שיקבל את ההזדמנות שלו במקום אחר, את הפרנצ'ייז ק"ב יש להם וסן פרנסיסקו יכולה רק לחלום על אחד כמוהו.

רובן פז 19 באוקטובר 2012

לא רוצה מווילסון כלום. אבל לדעתי סיאטל הייתה צריכה לתת לפאלין את המפתחות. למרות הטרום עונה הלא מרשים שלו. עניין הגודל יהיה משמעותי בקריירה של ווילסון ויהיה לו קשה להוביל את הקבוצה. הוא אתלט נהדר והוא מאוד נחוש, וכן, הוא רוקי שעוד ילמד. אבל בליגה שצריך לזרוק. והרבה. קבוצה שרוצה להתחרות בסאן פרנסיסקו הנוכחית צריכה קווטרבאק מעט יותר רציני. בעיקר שוב כשעל הספסל יש את פאלין. שלדעתי היה נותן לסיהוקס יותר סיכוי

גיל 19 באוקטובר 2012

למה הם צריכים לתת למישהו לפתוח אם הוא לא מספיק טוב? פיט קארול, בצדק, לא עושה חשבונות פוליטיים לאורך הקריירה שלו ונותן לפתוח למי שמגיע. אני מניח שאם וילסון לא יהיה מספיק טוב אז יתנו לפלין לפתוח, אם וילסון ימשיך להצטיין אז הוא ימשיך ךלשחק. הגובה שלו אגב דומה לזה של דרו בריז כך שזה כלשעצמו לא צריך להפריע. לפעמים מנסים לשים שחקנים בשבלונות שונות בלי לתת להם הזדמנות להראות מה הם יכולים. לא אומר שהוא יהיה בהכרח שחקן על אבל הוא הרוויח את הפתיחות שלו בינתיים.

דורפן 19 באוקטובר 2012

רובן – אם אתמול היה המשחק השביעי בקריירה של ווילסון הוא במצב נפלא. הוא פשוט משדר שכל וגיימריות. כמו דרו בריז אני לא חושב שהגובה יהיה בעיה גדולה מדי.

דורפן 19 באוקטובר 2012

ויש לי משפט שקצת לא ברור לי "אתה לא יכול להיות צ'אבי או מסי ולהצליח"

גיל 19 באוקטובר 2012

הניינרס יגיעו לפלייאוף אבל יפסידו כמו שנה שעברה. ההגנה שלהם לא יכולה לעצור לגמרי התקפות טובות ואין להם ק"ב שיתן להם מרווח נשימה כלשהוא או שיחזיר אותם מפיגור.

קורא אדוק 19 באוקטובר 2012

רונן עדיין קיימת בעיה לקבל עדכונים על פוסטים חדשים דרך גוגל רידר…

ניינר 19 באוקטובר 2012

ניצחון מכוער באחד המשחקים המחרידים שראיתי מעודי. במקום לשבת ולהנות מהקבוצה שלי אני יושב וסובל. רונן, הגיע הזמן לשנות את שם הבלוג ליומן העליבות של אלכס סמית. הבנאדם לא מסוגל להשלים מסירה בדאון שלישי, האינטרספשן שלו הוא אחד האיומים בהסטוריה והריצות שלו בדאון שלישי בעצם מספרות את כל הסיפור-ברור לכולם שהוא לא יעשה דאון ראשון בריצה ועדיין מעדיפים שהוא ירוץ ולא יזרוק. אין מקום לשחקן כזה בליגה.
ברשימת האסונות שעברו על העיר הנפלאה בעולם אפשר למנות את השריפה הגדולה, את רעידת האדמה ב1988 ואת יום הדראפט בשנת 2005

דורפן 19 באוקטובר 2012

אני חלוק איתך. אלכס סמית לא ראוי להיות בליגה אבל זה לא מונע ממני להנות מוויליס, מגור, מגולדסטון, מג'סטין סמית', מדייויס ומהרבה שחקנים שפשוט משחקים עם נשמה.

ניינר 19 באוקטובר 2012

אני מבין אותך לחלוטין אבל הציוות של כל השחקנים הנפלאים הללו עם האפס הכי גדול בליגה גורם לי לי לכאב לב מצד אחד ולזעם גדול מצד שני. אני לא יכול להנות מהיכולות שלהם כשאני יודע שמישהו יחרב את כל מה שהם יעשו.

רועיש 19 באוקטובר 2012

מזדהה איתך לגמרי. המהלך של אחרי ההחזרת פנאט לחצי המגרש שבר אותי והלכתי לישון במחצית. גם לאבד שעות שינה וגם לאבד שעות מהחיים זה יותר מדי בשבילי

גיל 19 באוקטובר 2012

כל המשחקים בימי חמישי מחרידים. צריך לבטל אותם ועם גודל חרד לאינטגריטי והתדמית של הליגה הוא גם יעשה את זה.

רובן פז 19 באוקטובר 2012

לא יודע כמה המשחק הזה היה פחות מחריד אם הוא היה בראשון. זה מה יש לקבוצות האלה להציע. הגנת ברזל והתקפת לב. אבל בשם התחרותיות ובריאות השחקנים, שיבטלו את משחקי חמישי.

גיל 19 באוקטובר 2012

שחקנים עייפים ופצועים במשחק של יום חמישי, שלא לדבר על הכנות רציניות אליו. כל המשחקים השנה היו גרועים ורובם חד צדדיים עם תוצאות נמוכות מהרגיל.

ניינר 19 באוקטובר 2012

אתה צודק גיל אבל מצד שני אני מאד אוהב את הקטע של לקום ביום ששי ולראות משחק על הבוקרככה להתחיל את הוויקאנד

גיל 19 באוקטובר 2012

יכול להיות שבישראל זה מתאים בול, אבל פה בארה"ב זה נתפס כמו די מועקה.

רובן פז 19 באוקטובר 2012

כן, הכוונה הייתה שכדורגל זה לא פוטבול. וצריך איזה סוג של נוכחות מול המפלצות שמולך. אם כי הייתי שמח להתבדות ולקבל איזה ננס בעמדה הזו שייתן מסירות בין שניים.
נדמה לי שלבריז יש 3 סנטימטר על ווילסון. בריז גם יודע להתמודד בפוקט ולשחרר כדור מהר. לא חושב שלווילסון יש את זה. אולי יהיה לו. הלוואי. לי זה פשוט נראה שהסיהוקס בחרו בו כמייצג של השאיפות הקטנות של המועדון.

אביעד 19 באוקטובר 2012

הקלטתי וראיתי עכשיו. נראה לי שאם היינו מחליפים בין סמית' לווילסון, אז הניינרס היום היו מנצחים בשאט אאוט. לראות את ווילסון שם כדור על היד של שחקן (שמשמיט) במרחק 40 יארד ואז את סמית' מוסר גבוה מדי למישהו במרחק 10 יארד למעשה מספר את כל הסיפור…

Comments closed