סטוק. ההגנה וההתקפה

ההגנה לא מוכנה לצ'לסי. וכנראה שלא לבראגה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

זה היה הניצחון של האסטרטגיה הכללית. רכישת ואן פרסי הופכת בונקר באולד טראפורד ללא ישים. וכך יונייטד מיהרה לצאת מהצרה של פיגור מוקדם. ואלנסיה, רוני וואן-פרסי – גם סקולס ודני וולבק – הפיקו כמה מהלכי התקפה נפלאים.  וזו הסיבה שסטוק – קבוצה חכמה שהפסידה רק משחק אחד למרות שכבר פגשה כמעט את כל הגדולות – גם לא נקטה בבונקר. וכשהיא התקיפה היא באמת הביכה הגנה מביכה.

 

השער העצמי של רוני לא קורה אם רוני לא שועט לאחור בגלל החרדה של הקבוצה מכל מצב נייח. והשער של קייטלי הוא הפקרות כי שער כזה נפל גם מול טוטנהאם. ואני אוסיף עוד דבר אחד לגבי ההגנה: אם כבר עושים את העניין הספקולטיבי מאד של רוטציה בין שוערים – סטוק לא צריכה להיות ברשימה של דה חיאה.

 

 

אני לא בעד קאריק כרגע וספציפית אני חושב שהוא צוות רע מאד עם סקולס. כי ליד סקולס צריך שחקן נייד. כי סקולס לא שמע שהוא נחשב ברחבי אירופה לשחקן אגדי. ולכן כשקאריק משאיר חורים הוא רץ לסגור אותם והוא מסתבך מאד בעבירות גבוליות.

 

החדשות הרעות הן צ'לסי שנראתה היום פנטסטי. אי אפשר לקחת הגנה כזו לשם. והחדשות הטובות הם שאנחנו באוקטובר – ולאחר הצטרפות וולבק ורוני – ויונייטד כבר עם 14 מבקיעים העונה.

 

*

 

ומחשבה שממש לא קשורה לכלום: על המגרש היו סימונים של ראגבי – לגמר הראגבי ליג – וזה גרם לי למחשבה הבאה: אולי כמה קווי רוחב דקים יסייעו לקוונים בהחלטות נבדל.

 

 

 

 

וזה נכתב לפני המשחק לפני הדרמה האישית של רוני:

 

 

 

אחרי המשחק היום יגיעו המשחקים מול צ'לסי (הקבוצה הטובה בליגה) וארסנל, אז צריך לקוות שמגמת השיפור במשחק וחצי הקודמים תמשך. וזו השאלה המעניינת: האם אלכס פרגוסון באמת מוכן לכדורגל בלי שני קיצונים טבעיים או שאלו היו רק אילוצי פציעות. האמת היא שאם אני הייתי בוחר הרכב למנצ'סטר יונייטד היום – בהנחה שכולם בריאים וכשירים הייתי כולל את הרביעיה הבאה כבסיס המשחק: פלטשר, (אנדרסון או קאריק), קלברלי, רוני, קגאווה.

את זה אפשר להשלים לכל מיני וריאציות של 4-4-2 או 4-3-3. בעיקר משום שאת רוני, קלברלי וקגאגווה אפשר להציב בעמדות שונות. כי אלו שני הצדדים של הרכב: טקטיקה ותלכיד. אם אתה מסוגל לשנות טקטיקות בתוך אותו תלכיד מצבך מצויין.

אפשר לראות את זה גם כך: ההרכב של מנצ'סטר יונייטד לא צריך להיות תלותי בווין רוני בשום מקום במגרש. לא בהבקעת שערים, לא בניהול המשחק, לא בחוסן של הקישור. כי אם יש לו גיבוי בכל תחום כזה, הוא יכול להתערב במשחק בצורה הנכונה ביותר.

היום הוא חוגג בדיוק עשר שנים להופעת הבכורה שלו בפרמייר ליג – שהייתה מול ארסנל ובמדי אברטון – והסתיימה בשער נפלא. וגם ברגע של השראה מצד השדר:

REMEMBER THE NAME

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

ולמדור האיכותי "האם הם שונאים אותנו/האם אנחנו שונאים אותם?"

ובכן מסתבר שכן. תאורטית זו לא אמורה להיות יריבות טעונה במיוחד – מפאת העובדה שהקבוצות לא שיחקו ביניהן הרבה שנים והן לא בדיוק באותו סדר גודל וסטוק גם די עמוסה בשחקני אקדמיה של יונייטד. אבל מסתבר שבסתר בסתר אוהדי סטוק טיפחו איבה גדולה למנצ'סטר יונייטד. את ההסבר נתן איזה אוהד סטוק באחד הפורומים. "גיאוגרפית מנצ'סטר יונייטד היא אחד המועדונים הכי קרובים לסטוק סיטי. רק ששים מייל." ששים מייל זה הרבה באנגליה, אבל איכשהו סטוק היא מועדון קצת מבודד.

המועדון הכי קרוב גאוגרפית לסטוק הוא פורט וייל, אבל על כך אמר אותו אוהד "זה קצת עלוב לשנוא את פורט וייל".

 

 

פוצ'ומוי קטן, פוצ'ומוי (פוסט אורח)
צ'לסי החדשה - קלאסה!

44 Comments

אביעד 20 באוקטובר 2012

and guess who's record he just broke – Michael Owen. אואן נמצא היום על הספסל של סטוק…

ניינר (בדרכו למוסד סגור בגלל א סמית) 20 באוקטובר 2012

רונן, הפגנת כאן את אחד הניחוסים הגדולים בהסטוריה

דורפן 20 באוקטובר 2012

כרגע ייסדת את מוסד ה"קאונטר-ניחוס"

ניינר (בדרכו למוסד סגור בגלל א סמית) 20 באוקטובר 2012

מעולה-איך מפעילים את זה על הניינרס?

דורון (אחר) 20 באוקטובר 2012

דרך מצויינת לחגוג עשור בליגה

קורא 20 באוקטובר 2012

לאחרונה אני וחבריי מכנים את דה-חאה דה חרא.

אמנם ילדותי, אבל משקף את התחושות לגבי יכולתו בכדורי גובה.

דורון (אחר) 20 באוקטובר 2012

זה היה צפוי

גיל 20 באוקטובר 2012

ואן פארסי הוא גאון כדורגל. יהיה שחקן העונה באנגליה.

Yair 20 באוקטובר 2012

ספורט1, ניר לוין מספר לנו על שחקני ההגנה הגבוהים של סטוק: "גם בגוביץ' עם משחק ראש מצויין"

D! בארץ הקודש 20 באוקטובר 2012

איך רוני הצליח לאבד כלכך הרבה שיער בכלכך מעט זמן?

רבלינו 20 באוקטובר 2012

השלישיה האיומה של צ"לסי מתחברת חזק מאוד
מאטה,הזאר,אוסקר
אמנם טורס קצת מפריע,אבל בכל אופן הם שווים 2 שערים מינימום בכל משחק
יהיה מענין מול ההגנה והשוער של יוניטד

גיל 20 באוקטובר 2012

אני לא זוכר ניגוד כזה גדול בין התקפה מעולה להגנה גרועה. לדעתי דה חייאה צריך לקבל את המפתחות בכל המשחקים. הוא עושה פלאים עם הגנה כזו ולא צריכה להיות ספקולציה לגבי השוער.

אבישי 20 באוקטובר 2012

מעניינת אותי הנתון הסטטיסטי שמצביע על השינוי באסטרטגיה הכללית. אחוז הפוזשן של יונייטד עד המשחק נגד קלוז' וממנו.
פתאום מחזיקים בכדור 60% פלוס מהזמן (מה שכמובן מתאפשר הודות לציוות רוני ואן פרסי). כאילו אומרים ההגנה שלנו לא משהו, מודים, אבל נסו לנצח אותנו בלי כדור ועם גולים שלנו.

יוסי מזרחי 20 באוקטובר 2012

רונן,
מה שרוני עשה היום, נחשב לשלושער או סתם כך?….

סימנטוב 20 באוקטובר 2012

לא, שער אחד…
1+1-1=1
:)

אריק 20 באוקטובר 2012

לא רוצה להיות משבית השמחות ואני מחבב מאוד את קאריק ובודאי ובודאי שאת פול סקולס. אבל השער שביאס אותי היום היה קשור ליחס אליהם מהמנג'ר שקצת תוקע את כל העסק בטווח הארוך:
http://www.dailymotion.com/video/xuhe1f_juventus-vs-napoli-great-goal-by-pogba_sport

איזה בחור חכם פוגבה, מנצח את המשחק הכי גדול בליגה, כשמול צלסי שבוע הבא הוא לא היה בסגל אם היה נשאר. באסה

אדם 20 באוקטובר 2012

לא הגזמת בכלל… אם לא שמת לב ליונייטד יש את הסגל הכי צעיר מבין קבוצות הצמרת בליגה. גם השחקנים היותר צעירים ביונייטד רובם אחרי לפחות 2 עונות בפרמיירליג. (וולבק, קלברלי, ג'ונס, סמאלינג, רפאל, צ'יצ'ריטו, אבאנס, פאביו שבהשאלה)- להגיד על פרגוסון שהוא תוקע את העסק בטווח הארוך זה מופרך.
יכול להיות שהפסדנו קשר אחורי לעתיד, תסתכל במקביל כמה עמדות לעתיד הרווחנו.. לדוגמא : במקום רפאל אחד צ'לסי קנתה את איבנוביץ', בוזיגווה, ברידג', בולחרוז, פריירה עד שנסגרה על מגן ימני, ואולי לא…

אביאל 21 באוקטובר 2012

אדם – אתה עושה צחוק ? אפשר לחשוב שרפאל משחק ביונייטד מאז שבולרוז שיחק בצ'לסי. גם כל הכבוד לרפאל, הוא לא משתווה לכמעט אף אחד מהם, בטח בצד ההגנתי.
שכחת שהוא אחד הגורמים העיקריים לכך שיונייטד עפה מליגת האלופות מול באיירן לפני כמה שנים, אחרי הרחקה אידיוטית שלו ולא חסרים לו שטויות.

אדם 21 באוקטובר 2012

זה מה שנקרא זיכרון סלקטיבי.. גם בגלל אברה עפנו מול מילאן בגלל שבחר לעשות "תאונת דרכים" עם היינצה במקום לעצור כדור פשוט מהאוויר מול קאקא…
רפאל כבר 4 שנים ביונייטד, בחודש שעבר הוא קיבל את תואר מצטיין החודש מטעם האוהדים. קצת פרופורציות, אבל לילד בן 18 שמגיע מברזיל לאנגליה לא מצפים שייפרע שטרות במועדון כמו מנצ'סטר יונייטד על השנה הראשונה.
לרפאל יש דבר אחד שלכל השחקנים האלה שהזכרתי לפני אין- רוח לחימה, לא סתם פרגי ממשיך להאמין בו, רק תראה אתמול איך הוא שיחק מול שחקני סטוק שהנמוך ביניהם גבוהה ממנו ב-20 ס"מ..

סימנטוב 21 באוקטובר 2012

כל מילה בסלע!

אמנון 22 באוקטובר 2012

לא רוצה להתפס לקטנות, אבל פריירה בצ'לסי משנת 2004. הוא כזה אולד סקול שכשהוא עלה שנה שעברה מול בנפיקה לקח לי שנייה לזהות אותו.
ואיבנוביץ' ורפאל הגיעו שניהם ב2008, שזה ממש בעונה שויין ברידג' עזב את צ'לסי. בינתיים בכל עונה יש לאיבנוביץ' יותר הופעות הרכב בליגה מאשר לרפאל, ככה שאני לא מבין את ההקבלה ביניהם כל כך, ובכלל את ההשוואה של רפאל אחד מול שאר השחקנים של צ'לסי.

אביעד 20 באוקטובר 2012

פוגבה לא עזב בגלל דקות משחק אלא כי רצה שכר שמקביל לשחקן שנתן 3 עונות בקבוצה הבוגרת. הוא התחיל לקבל דקות בשלהי העונה שעברה והיה מקבל הרבה יותר דקות השנה. רצה כסף, קיבל כסף, שיהיה לו בהצלחה.

ברק 21 באוקטובר 2012

זה לא רק הכסף (אם כי בעיקר), אלא גם היחס למועדון ולפרגי. מה גם שהסוכן של פוגבה מתברר כחלאה, לפי הפרסומים השונים.
אם לא יהיו הפתעות כלשהן, הוא הולך להיות שחקן ענק, אחד הטובים בעולם. אבל כנראה שפרגי לא רוצה אחד עם אופי כזה אצלו בסגל ולשלם על זה שכר מאוד יקר.

אריק 21 באוקטובר 2012

הוא קיבל את אותה הצעה מיונייטד. אבל נמאס לו לראות את גיבסון ואחרים משחקים לפניו, חסר סבלנות? אולי אבל ביובה הוא משחק

אביעד 21 באוקטובר 2012

לפי הפרסומים שאני מכיר הוא קיבל מהיונייטד הצעה שהיא חצי ממה שדרש. גיבסון? מה הוא קשור לזה? הוא שיחק אולי משחק אחד ביונייטד מאז סוף עונת 2010/11 ופוגבה אז היה בן 17.
הסוכן שלו הוא מינו ראיולה, שידוע כאחד שמחפש לקליינטים שלו מעברים תכופים בשביל לרפד את הכיסים שלו, ע"ע זלטאן.
אם פוגבה היה שחקן שצמא לדקות בבוגרים, הוא לא היה עוזב את לה האבר בשביל היונייטד…

אריק 21 באוקטובר 2012

שיחק שנה שעברה לקראת הכריסמס שני משחקים ב-ה-ר-כ-ב. שלא לדבר על פארק וגיגס באמצע וכל מיני אחרים במקןם ללת לפוגבה לשחק

אריק 21 באוקטובר 2012

והם השוו לו את 20,000 הפאונד לשבוע. הוא לא היה משחק ביונייטד עם השניים באמצע והוא משחק ביובה עם השלושה באמצע מאוד פשוט

אביעד 21 באוקטובר 2012

ממש לא "מאוד פשוט". הוא דרש מהיונייטד 50K לשבוע, קיבל מיובה 20K עם מענק חתימה שמן, שלא לדבר על מענק שמן שהסוכן שלו דרש מהיונייטד ולא קיבל (אבל כן קיבל מיובה). וזה מבלי שניכנס לרקורד בקידום צעירים של יובה בעשור האחרון מול זה של היונייטד או זה של פרגוסון מול קונטה.

שאול 20 באוקטובר 2012

אני בתור אוהד צ"לסי מחכה מאוד למשחק שבוע הבא.. צ"לסי בכושר מטורף ויהיה באמת משחק גדול!

אביאל 21 באוקטובר 2012

שאול – אני דווקא חושש קצת מהמשחק (גם אני אוהד צ'לסי). בטח שטרי מורחק, ראית היום איך טוטנהאם פצועה כובשת צמד בלי הרבה בעיות, אז אני לא רוצה לחשוב על ואן פרסי, רוני, קאגווה וולנסיה.
אני גם חושב שמעל לכל צ'לסי שהיתה עושה בעיות קבועה ליונייטד לאורך השנים עשתה את זה בגלל הפיזיות של השחקנים, דבר שקצת נעלם בצ'לסי של שתי העונות האחרונות.

אמנון 22 באוקטובר 2012

קודם כל, אני מסכים. הפיזיות והקשיחות של צ'לסי, בעיקר בהגנה, נהרסה על ידי וילאש בואש ומשוקמת לאט לאט תחת ידיו העדינות של די מתאו.
לפי דעתי, גארי קהייל הוא הבלם הטוב ביותר של צ'לסי, אולי אפילו שחקן ההגנה הטוב ביותר שלה.הציוות של עם לואיז הוא נהדר בעיניי, למרות השטויות שהברזילאי עושה(משום מה אני זוכר שיש לו נטייה לתת משחקים טובים מול יונייטד).
השחקן שהכי מרגיז אותי בצ'לסי בינתיים זה מיקל, שצריך לאבד 3 מסירות לפני שיצליח לשחרר אחת כמו שצריך(דפק לנו את המשחק מול יובה).

סימנטוב 20 באוקטובר 2012

הסיפור הזה היה סגור מראש הסוכנים סיבבו את פוגבה בכדי לגזור קופון.

סימנטוב 20 באוקטובר 2012

תגובה לאריק (13)

wazza 20 באוקטובר 2012

לדעתי זה בגלל שההגנה חלשה ויותר בגלל שרוב הקבוצה נמצאת יותר למעלה מבעבר ולא מספיקה לרדת, קאריק לטעמי שחקן מצוין שרק בשנה וחצי האחרונות הראה מה הוא שווה אבל הוא מאוד איטי, רונן אני גם חשבתי שזה סימונים של ראגבי אבל זה נראה לי יותר מדי קווים לא?
נ.ב לא שמענו ממך על הניצחון על סרביה.

דורפן 20 באוקטובר 2012

וואזה. אלו סימנים של ראגבי ליג. יש שם יותר קווים וכל השנה הגרנד-פינל באולד טראפורד. רק שהמשחק היה לפני שבועיים, אז קצת מפתיע אותי שלא ניקו את המגרש.

אתה מתכוון בוודאי לניצחון על סרביה בראגבי (יוניון). זה נהדר אבל לא הייתי במשחק אז אין לי מה לומר. אני רק שאלה: לנבחרת יש משחק גומלין בסרביה?

wazza 20 באוקטובר 2012

אני לא סגור על זה אבל ב27 הם באנדורה

wazza 20 באוקטובר 2012

דרך אגב כבר הוכח שלא צריך לראות משחק בשביל לכתוב עליו

דורפן 20 באוקטובר 2012

הפחות מוכשרים צריכים…

wazza 20 באוקטובר 2012

*לא בגלל שההגנה חלשה

אמיר המקורי 20 באוקטובר 2012

אני אומר זאת מתחילת העונה,אם הגנה כזו אתה לא רץ לשום מקום ולא רובין או כריסטיאנו או גם הגאון הארגנטינאי אחד מסי שמו לא היה עוזר!
אליפות משיגים קודם כל משוער והגנת ברזל כי השערים מגיעים ולא צריך שלישיות או רביעיות כדיי לקחת אליפות!
לפני שבועיים מול המגפייז זה היה הכדורגל הטוב ביותר שלנו וזה נבע מציוות נכון של חוליית הקישור בראשותם של רוני וקלברלי ששרף שטחים עצומים והזכיר לי את העבודה שעשו בזמנו קינו ופול אינס לפניו.
אין שום פלא שגם ההגנה נראתה טוב בניוקאסל תודות לעבודה של הקישור.
צודק דורפן באומרו שהציוות של קאריק וסקולס הוא בעייתי ועל זה יש להוסיף גם את בעיית הגיל.
לא יודע מה הניע היום את הסר לשנות מניסיון העבר זו המחשבה על יום שלישי הקרוב ויום ראשון הבא,הסר חייב לייצר היררכיה במהירות כי החילופים התכופים האלו בחוליית הקישור הורגים אותנו בשני צידי המגרש.

blue moon - man.city 21 באוקטובר 2012

מבקש להיעלב בשם היריבה העירונית שאתם מכנים אותה בתור שכנה מעצבנת או משהו כזה…

זה נכון שצריך לפחד מצ'לסי ואני חושב שגם החברים פה וגם הסר ממנצ'סטר יסכימו על תיקו מכובד אבל מה איתנו ?!?! במשחקי הבית מידי פעם יש ניצוצות אבל במשחקי החוץ אנחנו נראים כמו ליברפול ביום רע ואיכשהוא מצליחים לגנוב ניצחון דחוק…
כל משחק מנצ'יני מקלל עושה תנועות ייאוש ובסוף נכנס אדווין דז'קו… עולה השאלה – מדוע לא מההתחלה לשחק עם דז'קו ? ותשובה – אין… כמה התקפי לב בקנה – כבר מחודש מאי שעבר יש תודה ששאלתם.

הפואנטה שלי היא שכאשר הקבוצה תתחבר, אם וכאשר, היא תהווה איום רציני בצמרת.

שימו לב שאם וכאשר יגיע ניצחון ביתי על הברבורים של סוונסי (ושכטר שוב פעם בתו צופה על הספסל כנראה…) זה כבר יהיה ניצחון 4 ברצף בליגה… ואף מילה על המשחק באמסטרדם השבוע !!!

have a good one lads

דורפן 21 באוקטובר 2012

סיטי עם סיכוי מצויין. במידה רבה יונייטד מעתיקה את הקונצפט שלה: שמספיק כוח בחלוצים יפתור בעיות אחרות.
בגלל זה – בהנחה שלרוב הוא יפסיד לסיטי בכל מאבק על שחקן מסיבות כספיות – פרגוסון לא היה מוכן להפסיד את ואן פרסי. כי ואן פרסי כבר היה מטה יותר מדי את כפות המאזניים.

אמנון 22 באוקטובר 2012

וסיטי מעתיקה את הקונצפט של יונייטד:ניצחונות בדקות הסיום.
ממש גן עדן פיראטי ושיתופי נוסד לו במנצ'סטר

blue moon - man.city 22 באוקטובר 2012

מקבל את ההערה/הבהרה.
מבטיח להמשיך לקרוא את הטורים השבועיים שלך על הליגה האנגלית שהיא by far הטובה והקשה בעולם לדעתי…בינתיים כל מחזור שם הוא הנאה ענקית למרות שבטח אני אהיה פחות נחמד שהדרבי יתקרב :)

מחכה לראות מה תכתוב במדד השנאה עם צ'לסי – יש כל כך הרבה מפגשים היסטוריים בין שתי הקבוצות בעשור האחרון אבל לצערי כרגע אני רק זוכר את ההחטאה של טורס מול שער ריק בעונה שעברה…

Comments closed