רובין ואן פרסי. כל הסיפור

מה עשה רובין ואן פרסי

משהו על מדיניות החלוצים של פרגוסון שקיבלה כאן הכינוי "גולים-גולים-גולים". לא בדיוק מאניבול- כי בכדורגל לעולם אין לך את הנתונים הכספיים המדוייקים. אבל כמו שאומרים -בהשראה!

השוויתי את נתוני השנה הנוכחית לקודמת.

ראשית הנתון הכללי – יונייטד עולה מ2.34 שערים משחק למשחק ל2.63. עליה שהיא יפה אבל צריכה להיות עוד גבוהה יותר – כי החלוצים החמיצו כבר ארבעה פנדלים.

זה לא קורה כי היא מבצעת יותר נסיונות הבקעה לשער – להיפך -בשנה שעברה הממוצע היה 17 נסיונות למשחק והעונה טיפה פחות – 15.9. אבל השיפור ביעילות גדול – שער לכל 5.5 בעיטות לעומת 7.25.

בדקתי כמה נסיונות הבקעה של חלוצים היו למשחק – ובכן המספר זהה. בשנה שעברה שישה חלוצים ששיחקו – רוני, וולבק, צ'יצ'ריטו, ברבטוב, אואן ומאקדה הפיקו 8 למשחק – בדיוק המספר של ארבעת החלוצים של העונה הנוכחית.

גם אין ליונייטד באמת יותר חלוצים על המגרש. בשנה שעברה הממוצע ביוניייטד היה 184 דקות חלוצים למשחק. יש עליה מזערית ל-187 דקות חלוץ למשחק.

השורה התחתונה המיידית, והלא כל כך מפתיעה היא רובין ואן פרסי. הוא מפיק כמעט מחצית מנסיונות ההבקעה בעצמו – 3.9 כשהוא משחק. והכדור נוחת ברשת מדי 4.25 נסיונות.

אבל יש עוד הבדל חשוב מאד – החלוצים בינתיים בישלו 11 שערים למשחק – וזה בישול למשחק. בכל העונה הקודמת הם בישלו עשרה.

הסיבה היא שווין רוני הלך לאחור, למעשה הוא עומד על שער ליגה בודד, אבל הוא מחלק את המקום הראשון בליגה עם חמישה בישולים. הוא בקלות המבשל הטוב בליגה כי הוא עשה זאת בשישה משחקים בלבד. ורובין ואן פרסי בישל ארבעה.

ולכן הסיכום שלי הוא כזה. אין פה מקרה של חלוץ שבא להנות מקבוצה טובה יותר משהייתה לו קודם ומנפח את הנתונים שלו. בעצם רובין ואן פרסי קצת יורד בנתוני ההבקעה האישיים שלו לעומת ארסנל. ואן פרסי שדרג דרמטית את התקפת יונייטד. גרם לכל החלוצים לשחק בעמדות מתאימות יותר – רוני מאחור, צ'יצ'ריטו כמחליף, וולבק בלי נטל ההבקעה (ובעצם גם את ברבטוב לפולהאם, המבקיעה מספר 2 בליגה). והכניס תרבות שונה לחלוטין בתוך קו ההתקפה.

ומי שחושב שלהביא את ואן פרסי כשיש לך את רוני זה פשוט להביא מישהו אחד על חשבון השני – הנה נתון מאד מעניין. בשלושת עונות ההבקעה הטובות ביותר של ווין רוני ביונייטד, הקבוצה לא זכתה באליפות. ווין רוני כנראה לא צריך לשאת עליו את נטל ההבקעה.

ליגת שוקי ההון: הזמן הצהוב
יומן אליפות של הניינרס (9). יש דיון קווטרבקים

23 Comments

אופיר 11 בנובמבר 2012

תמשיך להתמוגג מבשר הפיגולים הזה שלכם…

דורפן 11 בנובמבר 2012

כן… הוא בינתיים אפילו לא נותן לאוהדי ארסנל את הנחת בהתרסקות…

תומאס נוימן 11 בנובמבר 2012

יכול להיות שפרגי שידרג את יכולותיו של ואן-פרסי לעומת השנים אצל ארסן, שם היה רק מכונת שערים ותו לא?

או שפשוט הוא מפיק מעצמו משהו אחר כי הוא משחק לצד שחקנים טובים יותר (למרות שגם בנבחרת הולנד הוא תמיד לצד הטובים ביותר, ושם הוא פחות יעיל לדעתי).

7even 11 בנובמבר 2012

לא האמנתי ש RVP(הכינוי מזכיר באופן חשוד את RG3 למרות הקשר הקלוש עד לא קיים) יתאקלם כ"כ מהר ופחדתי ממקרה דייגו פורלאן.

כן, אני יודע שפורלאן הגיע ממקום שטונה וסגנון שונה לחלוטין, אבל מעולם לא שמחתי כ"כ להתבדות.

ואם כבר – תמיד רציתי לשאול אוהד יונייטד – מי לדעתך 3 מס' ה-7 הכי טובים בקבוצה אי פעם (לפי סדר)?

דורפן 11 בנובמבר 2012

ברר… ברור שזה קנטונה,בסט,רונאלדו. מבחינת רמה היסטורית קנטונה מתחת לשני האחרים מבחינת השפעה על יונייטד מעל.

גיל מזימבבואה 11 בנובמבר 2012

גארי ביילי טוען ש 8 בעיטות למסגרות שוות גול, מצבנו מצוין!!
הבעיה היא שכל 3 בעיטות לשער שלנו אנחנו חוטפים, זוהי בעיה אמיתית.

אריק 12 בנובמבר 2012

למרות שהחלטתי לא להגיב פה יותר, בגלל הדיונים המתישים על השיפוט. אני חוזר בשביל לומר שאפו גדול על הדירוג (אגב שני הפוסטים האחרונים מאוד מזוקקים)

צור שפי 11 בנובמבר 2012

כשגאונות נמצאת בסביבה במשך עשרות שנים יש סכנה להתרגל אליה ולקבלה, כמו מזג האוויר, כחלק מחיינו. זה עוול לגאונות ולכן חובה להזכיר אותה בשמה והתארך: סר אלכס פרגוסון.

becks 11 בנובמבר 2012

ומה איתי?
רק ממכירת חולצות בדרום מזרח אסיה יש ליונייטד מספיק קאש לקנות את ברבטוב בשלוש מאות מיליארד רופי.
חוצמזה מסכים…

זן נדיר 11 בנובמבר 2012

דורפן, נתונים על אדין דזקו יש ? כי נדמה לי שהטאוויל הזה כובש אחת לשבע דקות בממוצע…

אהוד 11 בנובמבר 2012

לדזקו יש שישה שערים ב-389 דקות העונה, כלומר שער כל 64.8 דקות. הוא מבקיע שער מכל 4.5 מצבים

ע.פ 11 בנובמבר 2012

כאוהד ליברפול תרשו לי להשתתף בשמחתכם. רק שאלה אחת: אם אחת משתי המטרות של הסר זו זכייה בליגת האלופות, מה יעזרו 4 חלוצי על, אם וכאשר תיפגשו את ברצלונה ? מה עושים עם כל כך הרבה חלוצים טובים כשיש מספר זעום של הזדמנויות וכל כך מעט זמן את הכדור ? נכון ששיפור היעילות יכול להיות משמעותי, אבל מצד שני, הפסד שלישי לברצלונה בשלבים מתקדמים של הצ'מפיונס יכול לגרום לסדק רציני במורשת של הסר. לא נראה ש 4 חלוצי על הם אלו שיחסלו את הנמסיס שלו.

דורפן 11 בנובמבר 2012

אני לא חושב שבעקבות אבדן אליפות נוספת זה יישמע טוב אם ההסבר יהיה "אה.. לא רציתי להפסיד לברצלונה פעם שלישית. אז הכנתי את הקבוצה למשחק עם ברצלונה. שדרך אגב לא קרה כי מישהו הדיח אותנו או אותם לפני זה".

מנג'ר מסודר מתכנן את העונה לקראת המשחקים הצפויים לו – ואלו מופיעים בלוח המשחקים המתפרסם בתחילתה. הוא גם מנסה לחזקה כמה שיותר לקראת משחקים לא צפויים (כמו אלו באירופה) ועליו להתעסק בזאת ולא במורשת שאולי תהיה או לא תהיה אחרי הקריירה שלו.

דורפן 11 בנובמבר 2012

וגם אין ארבעה חלוצי על. יש אולי שלושה, כל אחד בדרכו

גיל 11 בנובמבר 2012

סדק רציני? על בסיס מה בדיוק? המורשת של פרגוסון לא תשתנה גם אם יפסיד עשרה משחקים רצופים לברצלונה. ברצלונה בכלל לא האויב. הוא לא יכול להתכונן לקבוצה שלא בטוח שבכלל ישחק נגדה.

שון 11 בנובמבר 2012

אין לנו 4 חלוצי על, אני לא מחשיב את וולבק לחלוץ על, אפילו לא לחלוץ, יודע מה? אפילו לא לכדורגלן . הוא לא שחקן שמתאים ליונייטד בכלל, מצטער אבל הוא לא יודע בכלל למסור פס פשוט .
אבל צ'יצ'אריטו, ואן פרסי ורוני זו התקפה שאם תפתח ביחד כאשר רוני משחק בתפקיד קצת יותר תחתון, יכולה גם להבקיע 2 לפחות מול ברצלונה . השאלה האמיתית היא ההגנה . אין איזון .

רום 11 בנובמבר 2012

מה לא ברור שרובין ואן פארסי מתפקד על תקן "דניס ברקאמפ" של היונייטד?! הוא מסוג השחקנים שלא צריך שכל נטל ההבקעה יהיה בעיקר עליו(כמו עונה שעברה בארסנל) וכאשר הוא משחק עם עוד שתי חלוצים טובים ככמו רוני וצ'צ'יאריטו הוא משדרג אותם ואת הקבוצה…ויונייטד של השנה היא דוגמה טובה מאוד לאיך שלושה חלוצים יכולים לשדרג קבוצה ביחד על חשבונם…וכך השלם גדול מסך חלקיו.

אביאל 11 בנובמבר 2012

גיל – פרגסון אמר לא פעם שאחד מהדברים שהוא מתחרט עליהם הם המפעלים האירופיים. כפי שזה נראה מול הקבוצות הגדולות של היבשת לא בטוח שהשיטה הנוכחית תעבוד, אבל אף אחד לא באמת יודע.

אני כנראה ישנא את ונגר לעד על המכירה ההזויה הזאת, מגיע לארסנל לסיים מחוץ לארבע הגדולות כי להיענש על דבר שלא עושים, פרגסון לא מכר אפילו את היינצה שהיה חור הגנתי (והפסיד כסף) לליברפול, אני כל כך מתעב את ונגר העונה.

אופיר 11 בנובמבר 2012

מה אתה מיילל, קיבלתם את 3 הנקודות שלכם באמירויות.

אביאל 11 בנובמבר 2012

ברור שאני יילל. כמה נקודות ואן פרסי הביא ליונייטד העונה ? הרבה יותר מהשלוש שלקחנו (דיי במזל) באמירויות.

אופיר 11 בנובמבר 2012

אנחנו בקטע של לרצות את כולם.

מוזר איך שליברפול, אומללים ככל שיהיו,עדיין גורמים לכל הגדולות לירוק דם, בעוד שנגדנו הם מתקפלים ללא תנאים.

יואלזיניו 11 בנובמבר 2012

עוד שנה ון פרסי היה עוזב בחינם והשנה הוא היה משחק בלי חשק אם היה נשאר. מה אתה אתה רוצה מונגר במקרה הזה? מכירה הזויה?

Orlev 11 בנובמבר 2012

אחלה כתבה, היה כייף לקרוא :)

ודורפן נראה לי שהגיע הזמן לתת כבוד לווינגר של היונייטד – מס' 7 אמיתי שמוכיח שיש לו גם מקום של כבוד בהיכל התהילה של מנצ'סטר.

Comments closed