ווסטהאם. ירידה דרמטית בדרמטיות

אנדרסון הצדיק הזדמנות


szólj hozzá: Man United vs West Ham 1:0 van Persie

דווקא למרות התוצאה הנמוכה, ומעט מאד זיקוקים במשחק עצמו, הוא היה משחק בעל ערך. יונייטד נראתה אחרי הרבה מאד זמן שיטתית ומאורגנת, בעיקר כי כל הקישור – קאריק, אנדרסון, קלברלי ורוני – גם שמר על הכדור וגם שמר על היריבים. והתוצאה הייתה משחק ראשון מזה זמן בו ההגנה לא נראתה כמו תאונה שעומדת להתרחש. וזה, צר לי לומר, גם בגלל אי שיתופו של ריו פרדיננד. המשחק הקודם בו יונייטד נראתה מאורגנת כל כך היה מול ניוקאסל. אלא שאז היא הייתה מבריקה בהרבה התקפית והיום היא לא הייתה.

השאלה אם יונייטד תשאף להשתפר מתוך השיטה הזו. ואני יכול לחשוב על שתי אופציות עיקריות לשינוי. קגאווה יחזור – ואם יחליף את אחד הקשרים האחוריים יותר יוסיף ליונייטד חצי-קיצוני (אני תוהה אם צריך לקרוא את התפקיד על שמו של איניאסטה). והאפשרות השניה היא בכל זאת לשחק עם קיצוני אחד – על חשבון צ'יצ'ריטו כשווין רוני משחק חצי-חלוץ.

אבל למרות משחק לא מלהיב – אני מעדיף את זה על שני קיצונים, חולשה במרכז ופאניקה הגנתית. גם אם הייתה ירידה דרמטית בדרמטיות.

וזה נכתב לפני המשחק כשקיוויתי לאנדרסון בהרכב, וקיבלתי אותו בצורה קצת שונה מהמצופה:
ההחלטה על הפרק כרגע עבור יונייטד היא אנדרסון.

עד עכשיו כששיחק השנה היה טוב. נכון – זה לא היה כקשר המרכזי הפותח של הקבוצה הראשונה – אבל זה היה בהרבה מצבים שונים עם הרכבים שונים, וגם זה קשה.


אנדרסון הפציע כבר לא פעם כהבטחה גדולה, ואיכשהו זה תמיד נעצר. אבל על כך אומר שני דברים.

1. הוא בן 24. התפקיד הזה הוא תפקיד לשחקנים מבוגרים. ברצלונה, קבוצה שמבינה משהו במנהלי משחקי מניעי כדור, לא נתנה לאחד צ'אבי הרננדז את התפקיד הזה באופן קבוע עד המחצית השניה של שנות העשרים שלו.

2. אוהד יכול להגיד "אני לא מאמין באנדרסון". יכול להיות שזה נכון. אבל פרגוסון שמר אותו בקבוצה. אם הוא לא מאמין בו הוא צריך לשחרר אותו. אם הוא בקבוצה ומשחק טוב – הוא צריך לקבל את ההזדמנות שלו. כמו צ'יצ'ריטו.

ולשאלה האם אנחנו שונאים אותם? האם הם שונאים אותנו?
נדמה לי שווסט-האם לא בנויה לשום מערכת יחסים מלבד כזו של שנאה.

חוזה לחמש שנים
הצביעו מס"י - מפלגת הספורט הישראלית

35 Comments

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2012

מאז אותו תיקו ב-95 שנתן במחזור האחרון את האליפות לבלקבורן למרות שהפסידה (לליברפול,שאז היתה עוד עם איזה שהוא כבוד עצמי),שום דבר חוץ מתפילה שיכשלו בכל מה שיעשו.

אסף THE KOP 28 בנובמבר 2012

למה אתה חושב שליברפול היא קבוצה בלי כבוד עצמי ?

סאות'פורט 28 בנובמבר 2012

כי ב2010 היו שמעתי ממספיק אוהדי ליברפול שצריך לתת לצ'לסי לנצח העיקר שיונייטד לא תיקח אליפות. (ובאמת בישול גאוני של ג'רארד לדרוגבה העניק את היתרון :-) )
לא הייתי קורא לזה כבוד עצמי יותר עניין של ביטחון עצמי,
ב95 ליברפול עדיין נחשבה אימפריה ופאק יונייטד ואליפות אנחנו משחקים לנצח כל משחק ושנה הבאה ניקח אליפות.
כיום אליפות היא מילה גסה אפילו לKOP וכל מה שנשאר זה לקחת את גביע הליגה כדי להשתחל לליגה האירופית. וממילא הדבר הכי חשוב זה למנוע מיונייטד עוד אליפות כי זה באמת בלתי נסבל.

איתמר 28 בנובמבר 2012

לאנדרסון יש את כל התמיכה והפוטנציאל להתפתח לקשר מרכזי מהטופ העולמי, אך אם הוא לא יעשה את הפריצה שלו השנה, קשה לי לראות אותו נשאר לעוד עונה.
אגב קשרים מרכזיים, לא יודע מה אתך רונן,אבל אני לא מסוגל לצפות במשחקים של יובנטוס העונה. כואב הלב לראות את פוגבה עולה למגרש בטורינו ולא אצלנו.

ניינר 28 בנובמבר 2012

אם אני זוכר נכון התיקו הוא באשמת אנדי קול.

סות' פורט 28 בנובמבר 2012

אבא שלי לעולם לא יסלח לקול על זה.. אפילו כשהביא לנו את שער האליפות בעונת הטרבל(שער יפיפה) הוא רק הפטיר "המחמיצן.."

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2012

אתה זוכר נכון.

אלעד 28 בנובמבר 2012

"ברצלונה, מועדון שמבינה" – מועדון שמבין, לא מבינה.

גיל 29 בנובמבר 2012

לאלעד,
אולי התבלבלת (בעצם בטוח שכן) כי הוא כתב קבוצה שמבינה ולא מועדון שמבינה, וברצלונה היא, אכן, קבוצה גדולה וגם מועדון ענק. במקרה הזה, כמו שמלר היה אומר, על טעויות בהגנה משלמים, על טעויות בהבנה משלמים פחות.

יואב בורוביץ' 28 בנובמבר 2012

דורפן- די עם "שיטה" ו"שיטתית". זה לא רציני. פרגוסון מאמן אתכם 26 שנים. אז אם יש שיטה, היא שם כבר המון זמן. ואם אין שיטה, אז היא לא תהיה שם לפתע.

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2012

לא יצא לי לראות את המשחק בגביע הליגה מול צלסי, שעליו סיפרו כאן שאנדרסון היה המצטיין.מצד שני ראיתי אותו בכל ההופעות האחרות שלו השנה, ומלבד הדקות מול QPR הוא לא עשה כלום, כמובן שלטעמי.
הוא, אנדרסון לא אשם בתצוגה המאוד בינונית היום, יותר מאחרים אבל הוא לא ממריא. אולי השיטה (או העדר השיטה) לא עוזרת לו, אבל התוצאה היא כמו שהיא.
נדמה לי שהיהלום המפורסם הזה שהוא אנטי תזה לשיטה של שני קיצוניים על הקוים, זו שהיתה הדרך שלנו הרבה מאוד שנים, מקלה על היריבות לסגור את המשחק ולמנוע בעיטות לשער. כאשר זה מתווסף לעובדה שאנחנו לא בועטים ממרחק, יש פלונטרים, כמו היום.
מכל הטיעונים שיכולים לבוא לזכותו, האמירה שסיר אלכס מחזיק אותו וזה אומר שיצא מזה משהו,היא קצת מרחיקת לכת.
נניח שאני רוצה בהצלחתו ואשמח לטעות בהנחה שלי שאצלנו הוא לא יממש את הפוטנציאל,עדיין יהיה נכון להגיד שהזמן משחק נגדו,וחבל.

יואב מקטמון 28 בנובמבר 2012

מחצית ראשונה נהדרת שלנו, ההמשך קצת פחות טוב. אני מאד אוהב את השילוב של אנדרסון וקלוורלי, שחושבים כל הזמן קדימה, לא מחזיקים אצלם את הכדור שעות, לוחצים יפה את הקישור האחורי של היריב.
מי שהיה חלש היום זה דווקא רוני, והחולשה שלו גרמה לכך שלא היו לנו יותר מדי הזדמנויות להבקיע. לא היה מי שיהפוך את הדומיננטיות באמצע למצבים ברחבה.

אבל עזבו אתכם משטויות. ראיתם את לייטון ביינס של אברטון?
לרגע חשבתי שאני רואה "משחק השבוע" ביום חמישי בערב! פיאות הלחיים והשפם היישר משנות השבעים. רק היה חסר בוץ במקום דשא…

אביעד 28 בנובמבר 2012

all hail Movember!!!!
חודש השפם הזה פשוט נהדר :)

אדום עתיק 30 בנובמבר 2012

הוצאת לי את המילמול מתחת לשפם…

mnm 29 בנובמבר 2012

אני חושב שההרכב הזה יותר מבחינת התוכן ןפחות השחקנים הוא האופטמלי לליגה מבחינת מנצ'סטר, ההגנה לא משנה מי משחק צריכה להיות מספיקה מול 70% מקבוצות הליגיה אבל בא נגיד שבמשחקים גדולים נרצה לראות את שני הבלמים בכושר הכי טוב ורפאל ואברה בצדדים, קשר אחורי קאריק או פלטשר עם עדיפות לפלטשר שמוסיף דינמיות לקישור במיוחד אם לפניו ישחקו קלברלי/סקולס/אנדרסון(2 מהם) ובשלישה הקדמית גם ישנם כמה אופציות אבל זה די יוציא את ולנסיה ויאנג מהרוטציה וכדאי לא לאבד אותם, בעיקר את ולנסיה אפשר יהיה להכניס אותו או לשלישה קדמית ולשחק עם שתי חלוצים שאחד מהם חצי קיצוני או להכניס לשלישית הקישור במקום הקשר האחורי(פלצ' או קאריק).
בשיטה הזו ליונייטד יהיה הרבה יותר מצבים מסוכנים שליטה בכדור וחטיפות מול היריב אבל מצד שני אני חושב יפגע קצת בקצב המשחק המהיר שלדעתי יותר מתאים לשחקני יונייטד.

אור שחולם להיות אלבס 29 בנובמבר 2012

לא ראיתי תמשחק אבל שמח שהעלה את אנדרסון, הבן אדם חושב רק קדימה.
יאנג ווולבק לא צריכים לראות מגרש, הם כאלה אפטיים, מייאש לראות אותם.

יואב 29 בנובמבר 2012

ההולנדי ממשיך להביא נקודות. כח ההרתעה של יונייטד הוכפל עם הרכישה שלו.
מצבת השחקנים של יונייטד בהגנה והקישור(כשהפציעות ירגעו) בהחלט מספיקה להתמודדות.
ההתקפה-בטח.

אזי 29 בנובמבר 2012

אני תוהה מתי אני אכנס לפוסט שלך ואני אראה דבר כזה:
——————————————————

RVP

וזה נכתב לפני המשחק:
RVP

צור שפי 29 בנובמבר 2012

נדמה לי שזה שיא של מספר תגובות נמוך לפוסט על משחק של יונייטד. אכן, ירידה דרמטית בדרמטיות (כמובן שהתגובה הזו מחבלת בסטטיסטיקה הזו).

קורא 29 בנובמבר 2012

אנדרסון, גם במשחק לא מדהים, הצליח לתת שתיים-שלוש מסירות גאוניות פנימה, שזה יותר ממה שרוב הקשרים ביונייטד מצליחים להפיק. הם אמנם (סקולס וקאריק) מצליחים לתת מסירות לגולים, שהן טובות, אבל אין בהן את הניצוץ הזה.

טל המנצ'סטרי 29 בנובמבר 2012

נתחיל מהשורה התחתונה, 3 נקודות, לא ספגנו ועדיין במקום הראשון.
היכולת אמש? לא משהו לכתוב עליו הביתה…
בלי קיצוניים וכמו שחלקנו קיווה לאור היכולת של הקיצוניים במחזורים האחרונים (ולנסיה ונאני גם פצועים) מרכז קישור מעובה ובלי שאחד מהם הוא סקולס או גיגס שנמצאים בכושר לא מספיק טוב או כשעולים לשחק הם מצוותים עם שחקנים שפחות יכולים לעזור להם
ועדיין שיחקנו לאט מדי, שקוף מדי ובלי תנועה וזה הסתדר יופי לווסטהאם שצופפה עמוק למטה ובעצם נפלנו למלכודת שלהם,
בניסיון אולי לגנוב איזה גול מכדור נייח (כשגם עבירות ממש במרכז המגרש הפכו לכדורים נייחים ארוכים אל תוך הרחבה) או מתפרצת.
אז ממה כן אפשר להיות מרוצים מעבר לשורה התחתונה?
חוליית ההגנה, רפאל ואוונס בעיקר, גם סמולינג היה בסדר גמור במאבקי האוויר מול קארול וגם אברה היה יציב.
לינגראד עם 2 יציאות לכדורי גובה ואגרף אותם כמו שצריך,
גם הציל שער בטוח מבעיטה מקרוב של קרלטון קול וזה תמיד סימן טוב ששוער שברוב המשחק מחוסר עבודה אבל עדיין מספיק מרוכז כשצריך פעם אחת ולקראת הסוף לתת הדיפה שמביאה נקודות.
ואולי גם מילה טובה על קלברלי, לא שהוא שיחק טוב אתמול אבל גם בפעולות שלא הצליחו לו הוא הראה שהוא חושב מחוץ לקופסא.

סימנטוב 29 בנובמבר 2012

עושה רושם שהמשחק הסטטי לאט לאט הופך להיות בעיה המהותית במשחק שלנו.

שחר 29 בנובמבר 2012

טל!אברה כמעט סידר שוויון לווסטהאם בדקות הסיום.

טל המנצ'סטרי 29 בנובמבר 2012

נכון, הכדור קפץ לו רגע לפני ולכן יצאה לו החזרת כדור רעה ומזל שאוונס היה שם לחלץ אבל זה לא משהו שמעיד על המשחק שלו (אברה) אתמול.

נאור 29 בנובמבר 2012

חברים בואו נודה על האמת אין לנו קבוצה טובה השנה וכל עוד פרגי יתבסס על חוטבי עצים ושואבי מים כדוגמת פלטשר ואנדרסון זה ימשיך להיראות ככה.וולבק,אנדרסון,אברה,קאריק,פלטשר,ריו צריכים ללכת והקבוצה צריכה להתבסס על קלברלי וג'ונס והמגן השמאלי ההולנדי וכמובן נותני התפוקה הרגילים (רוני,ון פרסי וכו')
בעונת 95-96 פרגי העלה חבורת ילדים כשרונית שהיוותה בסיס לקבוצה נפלאה עד עונת 02-03.אין שום סיבה שזה לא יקרה עכשיו
ועוד מילה על אברה-תסבירו לי למה פרגי מחזיק אותו בקבוצה התקפית הוא לא קיים והגנתית הוא עושה שטויות למשל מספרת ברחבה ענין שכבר עלה לנו בשער נגד מילאן בסן סירו כשניצחנו שם.הביתה ומהר

נאור 29 בנובמבר 2012

גם את יאנג הייתי מוסיף לרשימת ה"הביתה דחוף".לגבי נאני- כמות הכישרון ברגליים ביחס ישר לבלבול בקבסה.בעיה

סימנטוב 29 בנובמבר 2012

מסכים יאנג לא צריך להיות הרבה יותר משחק סגל אבל במצב הקיים…

יוסי מזרחי 29 בנובמבר 2012

טוב שהוספת את יאנג לאלה ההולכים (על פי רצונך), אחרת הוא היה נפגע.

גיל מזימבבואה 29 בנובמבר 2012

משחק מוזר היה אתמול. זהו.

אייל סורקין 29 בנובמבר 2012

ומילה על רפאל, שפשוט הופך להיות מגן ימני נהדר

איאד - שד אדום 29 בנובמבר 2012

אמנם ראשונה שאני מגיב אמנם , אבל אני שד אדום כבר עשרים שנה.."היהלום" זה סוג של חידוש שפרגי מנסה להשחיל השנה למרות שמשחק אגפים זה ב- די.אן.איי של הקבוצה וזה מה שהפך אותה למותג עולמי. היהלום פוגע בקצב ובמהירות – מתאים , לדעתי , למשחקי חוץ קשים (ויכול להתאים לשלבים המתקדמים של הצ'מפיונס) אך לא למשחק ביתי נגד ווסהאם שגם ככה תבוא לצופף ולסגור וזה מה שגרם "לפקק" אתמול..הסיבה שפרגי שיחק יהלום אתמול זה הפציעה של וולנסיה ונאני (בעיקר הראשון) והכושר העלוב בו נמצא יאנג בשבועות האחרונים (וולבק לא קיצוני ומתבזבז שם)- אם ולנסיה היה כשיר הוא באנקר (תמיד). בכלל אני חושב שולנסיה במקום צ'יצ'ה (כשרוני בא משמאל) זה ההרכב האולטימטיבי (לדרבי אני מתכוון) וכל עוד קגאווה פצוע..קישור עם קאריק קלברלי ואנדו והתקפה עם טוני ואן פרסי ורוני (גיגס וסקולס , עם כל הכבוד , מתחילים לאבד את זה "פיזית" והם בגדר חור מהלך בכל מה שקשור לעבודה הגנתית בקישור)

wazza 29 בנובמבר 2012

מסכים עם רוב מה שכתבת אבל לדעתי ולנסיה במשחקים כאלו לא בא לידי ביטוי כיוון שהיתרון הגדול שלו טמון במהירות שלו ובמשחק שמתנהל ברובו בחצי של היריבה הוא קצת הולך לאיבוד

wazza 29 בנובמבר 2012

ורפאל הפתעה ענקית

אדום עתיק 30 בנובמבר 2012

האם רק לדעתי צ'רלטון הוא שם נרדף לחובבנות?

1. איכות השידור והתמונה בספורט 1 HD בינונית ואינה דומה לשידור HD בערוצים מקבילים – מדוע?

2. מדוע אין ערוץ HD גם לספורט 2 (כמו במדינות מתוקנות)?

3. שיקול הדעת של העורכים בערוץ לוקה בחסר לטעמי – מדוע מועדף שידור של משחק גביע ספרדי לפרוטוקול (ברצלונה אלבס – גומלין) בערוץ ה HD על פני שידור משולב מהליגה האנגלית (אין מספיק מסי בספורט 5)?

4. ה"פטנט" של שידור משולב הוא נורא ואיום לדעתי – תמיד רואים את הגולים בהילוך חוזר אחרי שהובקעו ולא בשידור חי ובכך הורסים את החוויה. צריך ערוץ אחד נוסף לשידור משולב ולאפשר לראות משחק כהלכתו.

גם יונייטד-רדינג ישודר בספורט 2 עם "פריצות" – אפשר לקרוא לזה הערוץ הפרוץ…

דורפן 30 בנובמבר 2012

לעניות דעתי – אני צופה בערוצים הללו רק בביקורי בישראל – יש בעיות בשני המשדרים.

בצ'רלטון יש הרבה פרשנים לא מוכנים לשידור והשידור המשולב הוא קטסטרופה

בערוץ הספורט לעומת זאת יש היפוך בחשיבות – המשחק תופס מקום שני לשידור, השידור המקדים ולמעצבה גם לא פעם המגישים והשדרים עצמם.

Comments closed