מחשבות על נאני בזמן ניצחון גביע קל על פולהאם

למרות הכל - אולי הוא עוד שייך

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המסקנה שאני לא רוצה שפרגוסון יסיק מהמשחק הזה הוא שבגלל הניצחון הגבוה והכדורגל הטוב יחסית צריך לעשוית שינויים בהרכב הראשון. כרגע נראה לי נכון תלכיד של הרכב ראשון ותלכיד של הרכב משני. וקלברלי, קגאווה וואן פרסי הם חלקי חובה בהרכב הראשון.

 

השינוי ההתקפי היחיד מההרכב המשני שניצח את ווסט-האם היה קאריק במקום ואלנסיה. זה גם ייצב את מרכז הקישור וגם שלח את נאני לאגף המתאים לו יותר – ימין.

 

נאני הוא שאלה מאד גדולה. וילפריד זאהה המאד-מאד-מבטיח נרכש השבוע מקריסטל פאלאס – אבל נשלח בחזרה להשאלה עד סיום העונה. זה הגיוני – קשה לתת לשחקן שכר לימוד בזמן משחקי הכרעה. ואם יונייטד מתכוונת לשחרר את אחד הקיצונים עדיף לחכות לשוק בו יש קבוצות ליגת אלופות.

 

נאני נראה המועמד הטבעי לעזוב מכל מיני סיבות. אחת מהן היא זו: יכול להיות שמעבר טוב לו. הוא מסיים שש שנים במנצ'סטר יונייטד שחלקן היו טובות מאד. השינוי בשיטה, כשיונייטד תשחק כנראה עם קיצוני אורתודוכסי אחד בלבד ואולי אפילו ללא קיצונים טבעיים, אומר שהוא נחוץ הרבה פחות מאשר בשנים הטובות שלו.

 

אבל מצד שני אני תמיד נזכר בדבר אחד. בשיא השפל שלו ביונייטד, בסוף 2009, מה שהחזיר אותו להרכב ולתקופתו הטובה ביותר שלו ביונייטד, היה שהשחקנים באו וביקשו שישחק. הוא אהוד מאד מבחינהאישית והוא כשרוני בצורה יוצאת דופן. גם היום – משחק מתסכל קצת – אתה רואה כמה קל לו יחסית לאחרים להשתחרר לשטח פתוח, לצור לעצמו רווחים לבעיטה, לאיים בשתי רגליים. וגם יש לזכור – אם הבסיס של ההרכב הפותח הוא קאריק-קלברלי-קגאווה-רוני-ואן פרסי – דווקא יש אופציה ותפקיד אפשריים לנאני.  כשראיתי אותו מנסה להבקיע בדקה ה-92 הבנתי שהוא עדיין רוצה.

 

מי שנרכש בזמנו ביחד עם נאני היה אנדרסון. בניגוד לנאני הוא לא היה אפילו לרגע כוכב גדול במועדון (אולי משחק או שניים כשקרקס את פבגראס). אבל אולי הוא דווקא מצא את מקומו. מחליף אמין למרכז הקישור. במקרה שלו אני לא חושב שיש לו מקום יותר טוב בעולם הכדורגל.

תירגע, זה נגמר
לפעמים הקונספירציה ברורה מדי: יובנטוס יודעת

21 Comments

תומר ש 26 בינואר 2013

מסכים כמעט עם הכל.
לגבי אנדרסון, אני חושב שהוא מעולה השנה כשהוא שיחק. כרגע אי אפשר לפרק את הצמד קאריק את קלברלי ואנדרסון הוא הנפגע הישיר, אבל אני בהחלט רואה סיטואציה בעונה הבאה שקאריק לא מצליח לשחזר את הכושר שלו ואנדרסון יוכל לתפוס את מקומו. כבר ראינו מספר פעמים בעונה שעברה שאנדרסון וקלברלי משתלבים טוב ביחד.

גיל 26 בינואר 2013

נאני פשוט נראה עייף וחסר חשק בחלקים גדולים מהמשחק. במקום להשתמש בכישרון שלו הוא מנסה להפטר מהכדור באיזו הגבהה או בעיטה אקראית לשער. אני לא חושב שזה יהיה הפסד גדול אם יעזוב.

Danny - Long Island 26 בינואר 2013

Nani: Great talent with the ball but to me: he is not playing football, what is he doing out there? Who is he helping, what is he doing for the team, I just don't see the football, he might be playing some other game

סימנטוב 26 בינואר 2013

לאנדרסון יש יכולת פריצה נהדרת וזה מצרך די נדיר לקשר מרכזי.
נאני כשרון מטורף היום קצת פחות אבל יותר מדי פעמים הולך על הגרנדיוזי וחבל כי באחוזים זה לא מרשים. גם לי זה נראה שהוא ניסה היום אפילו היתה לו גם סגירה מאוד מרשימה בתחילת המשחק.

טל המנצ'סטרי 26 בינואר 2013

לצערי כבר אי אפשר לסמוך על אנדרסון ונאני.
נאני שחקן מצויין כשהוא בשיאו
אנדרסון שחקן טוב מאוד כשהוא בשיאו
אבל כבר עברו מספיק שנים מאז שהגיעו והדבר הכי בולט לגביהם זה חוסר היציבות וזו עקב אכילס שסבלנו ממנו לא מעט.
אנדרסון וכשהוא לא פצוע אז או שמן מדי או פשוט לא מייצר את רגעי הקסם כמו היום.
נאני עם יכולת קיצונית לטובה ולרעה, כמעט אין באמצע.
אין לי בעיה לו שניהם ימשיכו בקבוצה אבל ככינור ראשון זה כנראה כבר לא יהיה ועם התוספת של סאהה ועם יותר מדי לחשושים בהקשר של נאני ועזיבה, אני לא בטוח שהרומן עם נאני יימשך.
לגבי אנדרסון, כבר שנה שנייה ברציפות אני בדעה שזו השנה הקריטית מבחינה מקצועית ולגבי המשך הדרך ובכל פעם הוא פצוע יותר מאשר כשיר, בעיה.

לגבי קאגווה, אני לא רואה אותו כרגע כשחקן הרכב, הוא עדיין לא ביכולת שמקנה הרכב ואי אפשר להוציא את קאריק לצד קלברלי או רוני לצד ואן פרסי במשחקין הגדולים.
אולי כקיצוני אבל מעדיף שם מישהו כקיצוני קלאסי וקאגווה לא כזה.

בנחמין 26 בינואר 2013

לטעמי יונייטד הקבוצה הטובה באירופה כיום. היא עם החץ לכיוון מעלה כבר כמה חודשים. המקום לשיפור עם המוטיבציה של פרגי שם אותם, בנקודת הזמן הנוכחית כמעומדת לאיזשהו דאבל.
קגוואה יהיה שם במרץ אפריל, קלאברלי הוא אקס פקטור עם המון רעב וסוללת חלוצים ששונים ביכולתם ותפקודם הם מעמסה על כל הגנה. ואם אוהדי יונייטד עדיין חוששים מההגנה הרעועה, אז הרי שהגולים של אברה הם המתכון ליישוב המחלוקת, שבסוף יהיה בסדר.
כשמדובר ביונייטד, אי אפשר להתעלם מהאופי והיכולת לחזור מפיגורים ולכבוש בדקות הסיום. מאפיין חוזר בקבוצות הטובות של פרגי. אם כי הקבוצה עם רונאלדו וטבז פחות נזדקקה לכך, כי פשוט הייתה חזקה מכולן. אבל עדיין, בשבילי אחרי עונה שעברה, פיתוח האופי הקאמבקי הזה הוא סימן שכולם צריכים להזהר
יונייטד קיבלה מכה בשנה שעברה כשהסיטי לקחו אליפות וצ'לסי את אירופה, לדעתי יש להם את המוטיביציה לטרוף בחזרה את מה שהיא מרגישה ששלה. בניגוד לתחושת הנוחות של בארסה בשלב כה מוקדם בעונה, למרות שגם היא הוכיחה אופי העונה, יונייטד רוצה לחטוף כדי להחזיר פי שתיים. בארסה משחקת מדהים, אבל נימנום חורף קל, והיא תזכר שלמאמן שלה יש פחות משנה ותק. אולי באליפות היא כבר זכתה אבל באירופה מי שלא חד חוזר למגירה עד שנה הבאה.
כמובן, שריאל יכולים בכמה דקות קסם לחסל את השאיפות הללו, אבל איכשהו נראה לי שיונייטד עוברת ריאל שסועה. ויכולה להכריע את בארסה במפגש ראש בראש. וכמובן שגם את האחרות במפעל.

דורפן 26 בינואר 2013

הלוואי והיית צודק – אבל אני חושב שיונייטד רחוקה מכך. זו עדיין תהיה הפתעה – לא ענקית – אם תעבור את ריאל. ובארסה אולי משתעממת קצת מדי פעם אבל למשחק גדול היא תבוא חדה ופייבוריטית ברורה מול כל קבוצה.

בנחמין 26 בינואר 2013

אני מבין את החשש מהבארסה, אבל אני חושב שבעימות ישיר הפערים האלה יצטמצמו, גם בעונות שבארסה לקחה את הגביע, למרות השליטה המוחלטת שלה, היא הייתה באיזשהי סכנת הדחה. אם יונייטד תשים אותה במצב כזה או במצב של תוצאה מאוזנת, היא יכולה לשבור אותה.
למרות מוריניו, אני חושב שדווקא יונייטד היא הפייבוריטית עם סגל פחות טוב אבל עם רוח בגב מול אווירת הנכאים במדריד. מינוס קסיאס באולד טראפורד, זה יכול להיות קל משחושבים. טוב, לא קל, אבל פחות קשה.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2013

גם באיירן, דורטמונד יובה קבוצות חזקות מיונייטד. באיירן משמעותית. כל הקטע של לשחק בלי מרכז שדה ברמות הגבוהות מתאים למשחק האנגלי שבו רצים מצד לצד, באירופה זה יהיה משימה מאד קשה להתגבל על החיסרון הזה, בעיקר גם כי ספק יונייטד הנוכחית יכולה לסוגר משחק כפי שהיא עשתה שלה לפני ארבע-חמש שנים.

הכוח של יונייטד הוא באופי, ביכולת לנצח משחקים בדקות האחרונות ונגד כיוון המשחק. אין כמעט ספק שריאל תהיה הקבוצה העדיפה בשני המשחקים, יש תחושה שיש מצב שיונייטד תהיה היעילה והחזקה מנטלית יותר.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2013

זה יהיה = זו תהיה

בנחמין 27 בינואר 2013

לא יודע למה יובה חזקה מיונייטד משמעותית. גם הילדים של קלופ לא חזקים מיונייטד, בטח שלא משמעותית.
עניין נוסף בחוזק של מנצ'סטר זה הכוח הפיזי והכושר הגופני שנועד ולדעתי מצליח לבטל מרכזי שדה בליגה האנגלית. אולי זה לא נגד פירלו או צ'אבי אבל היתרון הזה יכול להתבטל, לדעתי, אם יונייטד כופה את קצב המשחק

תוהה בדרכים 27 בינואר 2013

לא כתבתי שיובה ודורטמונד חזקות מיונייטד משמעותית, כתבתי את זה רק לגבי באיירן.

אין ספק שליונייטד יש יתרונות על דורטמונד, בעיקר ניסיון ותכליתיות. אני לא חושב שיונייטד הנוכחית מסוגלת להציג את הכדורגל ש"הילדים של קלופ" הציגו במשחק החוץ מול סיטי (עזוב את התוצאה, אני מכוו לדומיננטיות המוחלטת שלהם במגרש). לפחות במובן הזה, הם קבוצה חזקה יותר.

אני גם לא חושב שקצב משחק גבוה בהכרח ישרת את יונייטד. ריאל או דורטמונד הן קבוצות הרבה יותר מהירות ואתלטיות. לדעתי אתה קצת מבלבל בין סגנון שהוא יותר טקטי (ולכן נראה לעיתים כיותר איטי)לבין היכולת לשחק באינטנסיביות גבוהה מאד מבחינת לחץ על הכדור, מה שקבוצות באנגליה לא עושות ברמה של ברצלונה, דורטמונד, יובה או ריאל.

דורפן 27 בינואר 2013

מה ההבדל בין "יכולת" לבין "תכליתיות"? האם זה לא בעצם להגיד "לקבוצה א יש קישור יותר טוב ולקבוצה ב חלוצים יותר טובים?"

תוהה בדרכים 27 בינואר 2013

בעיקרון אתה צודק, אבל אצל יונייטד זה נראה כמשהו יותר עמוק מזהות או כושר החלוצים בזמן נתון.

יונייטד היא ללא ספק הקבוצה מספר 1 בעולם מבחינת היכולת לנצח משחקים בדקות האחרונות, נגד כיוון המשחק, מעמדת פיגור. וזו מחמאה אדירה לפרגוסון כי ההנחה היא שזה אופי שנובע מרוח המפקד.

mnm 26 בינואר 2013

ממש לא רואה את קאגווה בתור באנקר בהרכב, הוא לא הוכיח את עצמו במשחקים ששיחק אבל ניתן לו צ'אנס בגלל הפציעה עד סוף השנה אבל הוא בטח לא הראה משהו שיבטיח לו את חולצת ה11 אני למשל חושב שצריך לפתוח עם רוני מאחורי צ'יצ'ריטו וואן פרסי במשחקים הגדולים אבל אני לא רןאה את פרגוסון עושה את זה…

אדם 26 בינואר 2013

אני ממש חייב הסבר מה אנשים מוצאים באנדרסון.
אני לא זוכר משחק אחד בו הוא שיחק ולא אמרתי לעצמי, בואנה, הוא טיפש.
הוא פשוט לא מבין את המשחק ומאבד המון כדורים. לא הייתי סומך עליו בשום משחק בעל חשיבות כלשהי. יש לו נתונים אדירים אבל זה לא שווה הרבה.

אשמח להארות בנושא

Shay 26 בינואר 2013

אדם גם אני כבר שנים שואל את אותה שאלה, הוא לא רק טיפש אלה גם חסר טכניקה בגרוש לפעמים ממש מביך לראות איך הוא לא מסוגל לעצור כדור

אריק 26 בינואר 2013

(We need a Nani!… (At Least until Zaha will settle

ליבר מהאייפון 26 בינואר 2013

הבעיה עם נאני שכאשר הוא רוצה וכל הברגים מסודרים כמו שצריך אז הוא שחקן ברמה עולמית. לפחות בשתי דרגות מעל ואלנסיה ויאנג. לכן זה כל כך מתסכל לראות אותו מחרבן את זה.
היום אני חשבתי שהוא השתדל מאוד ונראה כמו שחקן שרוצה להציל לעצמו את הקריירה.
אנדרסון היה היום מצויין. הוא תמיד חושב קדימה. משתדל לשחק מהר גם אם זה לא תמיד מדויק.
היתרון הגדול שלו זה שהוא יכול להשתלב גם בתור קשר הגנתי יותר במקום קאריק וגם בתור קשר התקפי יותר במקום קלברלי. לכן ביונייטד תמיד יהיו לו לפחות 20 משחקים בעונה.

אבישי 27 בינואר 2013

הבעיה הגדולה של נאני ביונייטד היא, עדיין, צלו הגדול של כריסטיאנו רונאלדו. כמובן שיש לבעיה הזו כל מיני סיבות שנמצאות כולן באזור שנמצא אצלו בין האוזניים ומאחורי העיניים, אבל בעקבות עמיתו הפורטוגזי גם נאני כבר הצהיר שהוא רוצה להיזכר כאחד הגדולים בתולדות המשחק. אין לי שום בעיה עם הצהרות אמביציוזיות, אבל אצל נאני זה מתבטא בכך שהוא כופה עצמו על המשחק יותר מדי מבלי להביא מספיק קבלות כאינדיבידואל.
מבין שלושת הקיצונים של יונייטד הוא ללא ספק המוכשר ביותר והמגוון ביותר, וכמה שאני אוהב את ולנסיה ומעריך את אשלי יאנג, אם נאני היה משתלב טוב יותר במשחק הקבוצתי – לא היה צורך בהם, או לפחות באחד מהם.

ייספר אולסן 27 בינואר 2013

הכישרון שיש לנאני ברגליים הוא נדיר. בשיאו – עונת 2010-2011 – הוא היה ברמה העולמית הגבוהה ביותר. ועדיין, גם בעונה הזו כשוולנסיה החלים הוא זה שהפך להיות הבאנקר של פרגוסון על הקו בשלבי ההכרעה, כולל בגמר ליגת האלופות מול ברצלונה. אולי זה אומר שזו תקרת הזכוכית שלו?

אנרדסון הוא סיפור קצת אחר, כי נדמה לי ש(בדומה למה שרונן כתב) הוא בשום שלב לא הגשים את הפוטנציאל שלו, הרבה בגלל חוסר מזל. כשהוא בריא, הוא יכול להשתלט כמעט לבד על מרכז השדה (ע"ע משחק גביע הליגה מול צ'לסי), אבל זה קורה מעט מאוד. הייתי שמח אם הוא היה יותר בתמונת ההרכב. לאו דווקא פותח קבוע, אבל תמיד בתמונה. הוא מביא המון אנרגיה ויצירתיות לקישור המרכזי והיתה לו אתמול תרומה כמעט בכל השערים.

Comments closed