לקורנפיין ולבית"ר מגיע עכשיו גיבוי

בית"ר ירושלים צריכה לקבל גיבוי. לא עונשים עיוורים

In כללי
צילום: אלן שייבר, ספורט5

לא מעט פעמים תקפתי את בית"ר ירושלים על היחס של הקבוצה לערבים ותמיד מיקדתי:

לא יודע מה אחוז הגזענים ביציע ולא מעניין אותי. לא מעניין אותי מה אחוז החוליגנים. מה שמשנה הוא שהמועדון עצמו – לא אוהדיו – נמנע באופן די ברור מהחתמת כדורגלנים ערבים (מוסלמים שיחקו בבית"ר ירושלים). זו הייתה מדיניות. ואגב: היא התחילה איפשהו בשנות השמונים – בימים בהם הריבלינים נהלו את הקבוצה לא הייתה מדיניות כזו אפילו סמויה. היו אז מעט מאד ערבים בכל הליגה ובבית"ר לא היו. ככל שהתרבו מספר הערבים בליגה בעשורים האחרונים זה הפך ברור לחלוטין שליורשי הבית"רים המקוריים כן הייתה מדיניות כזו, וזה התברר גם בלא מעט פליטות פה של אנשים שם.

כל הסימנים הם עכשיו שהמועדון עושה מאמצים לחזור בו מהדרך הזו. גם הבחירות – עד כמה שהן אינדיקציה – מראות שבציבור שתומך בבית"ר ירושלים אולי יש רוב נרחב לימין אבל אין שום ייצוג בולט למי שרוצים מועדון בלי ערבים-מוסלמים.

נהפוך הוא: אם להיות ציני, רובם שמחים ללכת למדינה בה יהיו בעוד דור 50% ערבים בדו קיום. חישבו על זה: ביום בו ייבחר ראש ממשלה ערבי – לא יהיה שום צורך בהסכמי שלום ובהחזרת שטחים!

אבל מאחרית הימים בחזרה לימינו- אין שום הגיון להעניש את בית"ר ירושלים. אין כרגע מועדון בישראל שעושה יותר להלחם בגזענות – ומוכן להתעמת עם אוהדיו שלו. וגם רוב הקהל מוכן להתעמת עם המיעוט בו. לא צריך להתפס להתבטאות אומללה של אלי כהן. לא צריך כל מיני ניתוחים לגבי הפופוליזם של גאדיימק. לא צריך לבדוק אם שני המוסלמים יוחתמו בחלון ההעברות הזה – כי בכל זאת יש עניינים מקצועיים. לא צריך להתפש לעובדה שאלו מוסלמים לא ערבים, כי זהו צעד ראשון. ואיציק קורנפיין מתמודד עם המשימה בצורה מעוררת כבוד. לא מושלמת – אנשים תמיד יגידו איך הם היו עושים זאת טוב יותר – אבל ברמה מעוררת כבוד.

בית"ר ירושלים צריכה לקבל גיבוי. בלי עונשים דרקוניים בשלב הזה. עונש הוא בדיוק מה שרוצה המיעוט הגזעני המחפש עימות.

104 Comments

MG 28 בינואר 2013

רונן, אני מסכים איתך לגבי העיקרון.
ברם, בית"ר, לעניות דעתי, צריכה להיענש מסיבה אחת פשוטה – כך אומר התקנון.
אוי לנו אם הדיינים יחליטו להפעיל את "חוג ההגיון" היכן שקיימת "חקיקה" מסודרת, בדיוק כפי שיש גבול לאקטיביזם השיפוטי ולקתדימים המחייבים. בסופו של דבר החוק קובע.
אי לכך, עד לשינוי התקנון, בית"ר י-ם תריכה להענש, אעפ"י שאני חושב שהיה עדיף אלמלא התקנון הורה כן.

איציק 29 בינואר 2013

MG,
אני לא בטוח שאתה צודק שזה החוק. החוק מעניש אם הקבוצה לא עשתה מאמץ למנוע זאת ולא בכול מיקרה (עד כמה שאני מבין את החוק). אתן דוגמא, הבית קרס, הקבלן אשם, אבל אם זה בגלל רעידת אדמה והבנייה היתה לפי התקן, אז היה אסון טבע. הרי לא תעניש קבלן על אסון טבע. לה פמילייה זה אסון טבעץ לא ממש, אבל בית"ר לבד ממש לא נכולה לטפל בזה. זה להעניש את הש"ג, ויש לו קייס למה הוא לא אשם.

MG 29 בינואר 2013

לא דומה כלל.
ראשית, לא מדובר על חוק אלא על תקנון ההתאחדות.
שנית, תקנון ההתאחדות מייחס לקבוצה אחריות שילוחית לאוהדיה. החוק (לפי איך שאני מכיר אותו, בכל אופן) אינו מייחס לקבלן אחריות שילוחית לגבי אסונות טבע.
הרי ברור שלקבוצה אין הרבה מה לשעות שאוהדיה שורפים כסאות במשחק חוץ ועדיין היא נענשת כשזה קורה.
התקנון מטופש, אבל כל עוד לא שינו אותו והוא אינו עומד בניגוד לחוקי של מדינת ישראל והחוק הבינ"ל, יש לקיימו.

איציק 29 בינואר 2013

לא מכיר את התקנון, אך אם הוא באמת גורף כמו שאתה מתאר אז זה חוסר הגיון מוחלט.

MG 29 בינואר 2013

http://football.org.il/SiteCollectionDocuments/FTP/lee/כללי/תיקוני%20תקנון/תיקון%20תקנון%20המשמעת%20סעיף%2022%20יא%201%20עבר%20בהנהלה%20ביום%2019-12-12.pdf

תסתכל בסעיף 20(יג) וקצת בסעיפים שלפני. שים לב לסעיף 20(יב) – אפילו אם מדובר על אוהדי קבוצה ג' (קרי שאיננה משתתפת במשחק), הקבוצה תוענש אם הם יעברו את העבירה.

רן 28 בינואר 2013

אז את התקנון הטפשי הזה (שכולל בתוכו את העונש הכי חסר הגיון שיש, עונש הרדיוס עם ובלי קהל) צריך היה כבר לבטל מזמן.

בית"ר מנסה (או שאולי מישהו בבית"ר מנסה) כן להביא שחקן מוסלמי. מה הטעם להעניש אותה על תגובת הקהל שהיתה צפויה על ידי כל בר דעת?

הרי ענישה תבהיר לבית"ר שאין לה טעם לנסות זאת בפעם הבאה. האם זו כוונת המשורר?

יוסי מזרחי 28 בינואר 2013

בני.
אתה בטח זוכר, אני אוהד של אותו מועדון שבכותרות.
האמת היא שכתבתי תגובה ארוכה אבל אני שולח קר תמצית שהיא הליבה.
אני מתעלם מאותם צדקנים שיודעים מה לעשות עם המועדון. זה מתחיל אצל יוסי שריד(לסגור) ונגמר בוועדת המשמעת שנותנת פרסים לפורעים.
בקיצור. יש רק פתרון אחד לבעיה שבאה לביטוי בקובץ האנשים מארגון לה פמיליה. הפתרון רחוק מהישג יד של המועדון ההנהלה ומרבית האוהדים הנורמאלים.
קוראים לזה כוח. הרבה כוח. רק כוח. אני מתכוון לכוח שיש בידי המדינה. משטרה, בתי משפט, מחוקקים.
כאשר בעיית הנהיגה בשכרות התגברה, הוחלט להלחם בה מלחמת חורמה והתוצאות היו מצוינות. התופעה צומצמה מאוד. הייתה החלטה נקבעה מדיניות והיה ביצוע.
גם כאן, רק שילוב כזה יעזור גם נגד הפושעים שביציעי טדי וגם לדומים להם ביציעים אחרים ואני לא מפרט כדי לא להסיט את הנושא הצידה.
צריכה להיות מדיניות של אגרוף ברזל של מעצר והבאה לדין ON LINE ולא אחרי חודשים. צריך שיקבעו עונשי מינימום כדי לנטרל שופטים רחמנים ועורכי דין חלקלקים וצריך להטיל עונשי הרחקה מהיציעים, עונשים כספיים משמעותיים והכי חשוב, בלי רחמנות. צריך במקביל לעזור ככל הניתן להנהלת הקבוצה,לקטוע את הקישור המידי לוועדות משמעת מפני שזה משרת את מטרות הפורעים וצריך שוב החלטה ונחישות. אתה יודע כמה זמן ייקח למגר את המחלה הממארת הזו?? עשירית ממה שחשבת. אני מכיר חלק מהגיבורים האלה. לא הייתי יוצא איתם למלחמה.

זה מה שאני מנסה לשלוח כתגובה לדברים שכתב בני תבורי אצלו בפוסט

באבא ימים 29 בינואר 2013

יוסי:

של נעליך כשאתה מדבר על יוסי שריד!!!!!

כמה שחקנים של בית"ר הצילו אותה במו רגליים מירידת ליגה?

לגופו של עניין – מסכים לחלוטין. הסתה לגזענות היא עבירה פלילית ואין סיבה שהחוק הזה לא יאכף.

יוסי מזרחי 29 בינואר 2013

באבא, תרגע.
כל מה שכתבתי על האיש המסית הזה שנזון משינאה הם דברי אמת.
הוא הרי יודע, שמדובר בחלק מקהל גדול שרובו סולד ממכלול ההתנהגות הזו. הוא יודע שהנהלת הקבוצה מנסה להלחם בתופעה הזו. הוא יודע ובכל זאת קורא בהכללה לסגור את המועדון. האיש הזה ניקלה בהתנהגותו וקיצוני לא פחות מאותם פורעים.

בני תבורי 29 בינואר 2013

יוסי,
לא נעלבתי, רק בפעם הבאה… :)
לעצם העניין אני בהחלט מסכים אתך. לפחות בשלב ראשון נדרשת מדיניות של אפס סובלנות ואכיפה.

D! בארץ הקודש 28 בינואר 2013

יותר משצריכה בית"ר לקבל גיבוי (לטעמי כמעט תמיד להעניש את המועשון צריך להיות מוצא אחרון) צריכים האוהדים הבעיתיים ביציע ומחוץ ליציע לקבל בעיטה לתחת.
רק שעד שתפסו אוהדים בסוף השבוע ושפטו אותם תוך יומיים (כל הכבוד) אנחנו מגלים הרחקה לשנה וחצי. אני רוצה להתעודד מזה אבל: א) למה (או איך) רק שלושה?? וב) למה רק שנה וחצי הרחקה? ומכיוון שמעולם לא ראיתי איך התוכנית הזו עובדת אני גם לא בטוח עד כמה היא משמעותית.
מישהו יודע איך בדיוק אוכפים את זה ומה העונש למי שלא מתייצב בתחנת המשטרה? האם זה כולל גם הפקדת דרכון כשהקבוצה משחקת באירופה (אם היא משחקת)?

ניתאי 28 בינואר 2013

אם נותנים גיבוי זה צריך להיות גיבוי בתנאי. אחרת זה יהיה רק מפלט ללא לעשות כלום. מקל וגזר.

ויכסלפיש 28 בינואר 2013

אין ספק שקורנפיין וההנהלה אינם אחראים למוצא פיהם של האוהדים והקללות הגזעניות, ואני משוכנע שהם מתנערים מהתופעה. אבל על האישור להכניס שלטים גזעניים לטדי (תופעה שנמשכת כבר שנים) יש להם אחריות גם אם עקיפה (חברת אבטחה חיצונית) ולכן קנס של כמה עשרות אלפי יורו על "טהורה.." אפקטיבי בהרבה מגיבוי אוטומטי

יוסי מזרחי 29 בינואר 2013

טעות.
האגודה ביקשה מהמשטרה להסיר את השלטים ונענתה בשלילה כי הם לא חרגו מהמותר. זה נכון אם רק קוראים את המשפטים ההם,זה רחוק מלהיות תמים כשעושים את ההקשר.

נביא בעירו 28 בינואר 2013

לא מסכים.

קורנפיין מבין היטב שהשתנו הזמנים ואי אפשר להתעלם מהבעיה. אבל מה שהוא עושה זו לא מלחמת חורמה, אלא הילוך עדין ומחושב בין הטיפות. אני מבין את הצורך הזה וגם את ההגיון שבלתת לזה גיבוי, אבל לבנאדם שאומר את המשפט המגעיל: "מעולם לא הציעו לי שחקן ערבי טוב" (אגב, גם אם זה נכון עובדתית), אני חושב שאסור לתת גיבוי וקורנפיין אמר את הדברים רק לפני חודשיים…

גיא זהר 29 בינואר 2013

בית"ר צריכה את הג'קי רובינסון שלה ואידך זיל גמור. זה מה שיפתור את הבעיה בדיוק כמו שסלאח חסאמה פתר את הבעיה בבני יהודה. ברגע שיקבע העקרון, השאר כבר באמת בקטנה

קורא 28 בינואר 2013

הדבר שהכי מצחיק בכל הסיפור הזה זו החלם שאנחנו חיים בה. השוטרים עצמם, אוהדי בית"ר רחמנים, ולכן הם משחררים חצי מהפושעים או בכלל לא תופסים אותם.

והאוהדים עצמם, שונאים ערבים, כשמוצאם הוא מארצות ערב והם בעצמם ערבים, אבל ערבים יהודים.

אביאל 29 בינואר 2013

קורא – השורה האחרונה שלך היא בדיוק האבסורד שמוכיח שלא מדובר לרוב על מניעים גזעניים טהורים ושלט עם המילה טהור לא הופך את זה לתורת גזע אלא רק קולע למטרה.

בקשר לשוטרים, אתה בהחלט מוזמן ללכת למשחק מחר בטדי (אם יהיה קהל), אם תראה את ההתנהגות של השוטרים אני בטוח שתחזור בך מהאמירה שהם אוהדי בית"ר, לרוב מדובר על אנשים שרק מחכים להרביץ לאוהדים (שלחלקם בהחלט מגיע).

שמעון כסאח 30 בינואר 2013

כורדים הם לא ערבים…

כורדי 11 ביולי 2013

לך תלמד היסטוריה יא נעל כורדים באו מעיראק הם אכבר ערבים יגנוב

אורן29 28 בינואר 2013

אני הייתי רוצה להוסיף שני רפרנסים היסטוריים/טריוויאלים בנוגע להיסטוריה של בית"ר וערבים:

1) בשנות השמונים שיחק בבית"ר שחקן בשם שלמה קירט, רחובותי במקור אם אני לא טועה, ושחקן הכדורגל היחיד בישראל שתמך בגלוי ובמוצהר בתנועת כך שהיתה אז בכנסת. ב 1985 הוא גם התבטא נגד שיתופם של זאהי ארמלי וריפעת טורק בנבחרת, והושעה ממנה לכל ימי חייו:

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/978/599.html

2) ב 1994 או 1995 נלחמה בית"ר עם הפועל חיפה על שירותיו של המגן דוד אמסלם. להפועל חיפה היה אז יתרון פיננסי (רובי שפירא) ומקצועי (אברם גרנט וגם טל בנין ורובן עטר נדמה לי), אבל דדש לא ויתר, ובמהלך המשא ומתן הוא אמר משהו כמו "למה שאמסלם לא ישחק אצלנו? מה אנחנו, ערבים?". היתה סערה תקשורתית, ודדש התנצל בסוף (וגם השיג את אמסלם).

אני לא יכול לחלץ מוסר השכל משתי האנקדוטות האלה. אולי העובדה ששנאת הערבים האינסטינקטיבית שיש בעיר ירושלים (מכל מיני סיבות, חלקן מובנות וחלקן פחות) הבשילה בבית"ר למשהו מזוהם ממש, שלמרבה הצער לא טופל בזמן.

S&M 29 בינואר 2013

איך קשור שלמה קירט למורשת של מועדון ביתר? הוא שיחק באינספור קבוצות, גדל בשעריים, שיחק גם בכפר סבא, בני יהודה, מכבי תל אביב,אז מה, כולם גזענים? ביתר קלטה אותו כי הוא גזען? הוא חש חופשי לבטא עמדות כהניסטיות בגלל ביתר?

או כשדדש אומר מה אנחנו ערבים, במה זה שונה מהביטוי השגור בעברית "עבודה ערבית"?

אתה מחליש את הטיעונים של עצמך עם דוגמאות לא רלבנטיות.

הקהל של ביתר ימני. הימנים הקיצוניים נגד ערבים. נקודה. לא צריך דוגמאות להוכחת הגזענות, היא צועקת.

צריך להנפיק תעודות אוהד, לאפשר כניסה רק עם תעודה, לצלם בודדים, להרחיק בודדים, ואז כל הגזענים ימשיכו להיות כאלה בבית ולא במגרש. וכשהם לא יהיו גזענים ביציע, ההנהלה תפסיק לפחד מהקהל, והמועדון יפסיק להיות שבוי בידי כהניסטים. מאוד פשוט לביצוע, ואם זה לא קורה, זו אשמת ההתאחדות שמעדיפה לא להכתים את המוצר שלה וטומנת את הראש בחול.

אורן29 29 בינואר 2013

ראשית- לא ניסיתי להוכיח פה איזה DNA גזעני שקיים בקבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים. שלפתי מהזכרון שתי אנקדוטות, אחת אנקדוטלית והשניה קצת פחות. משום מה אני לא מצליח להיזכר באנקדוטות דומות שקשורות לקבוצות אחרות. אולי הנהמות המטונפות כלפי סיריל מקנאקי, אבל זה היה "חוצה מחנות" אם אני זוכר טוב.

לגבי הדוגמאות שלי:

1) כן, קירט הוא באמת מקרה שלא קשור לבית"ר באופן ספציפי. אפשר לתהות אם הוא היה מרגיש נוח לחשוף את גזענותו בפומבי בקבוצה או בעיר אחרת, אבל זאת שאלה שתלויה באוויר, ועובדה היא שאת המסמר האחרון בקריירה שלו הוא תקע בנבחרת, ולא בבית"ר.

2) האמירה של דדש הרבה יותר עקרונית. נכון "עבודה ערבית" הוא מונח שגור בקרב ישראלים, כמו גם בדיחות שוביניסטיות, הומופוביות, ושונאות זרים באופן כללי. ועדיין, רק יו"ר בית"ר ירושלים אמר את זה. לא שחר, לא שפירא, לא רוני קליימן, גם לא אבי לוזון. דדש. אפשר לדון בפסיכולוגיה של האמירה ושל דדש (שהרגיש אולי שמבטלים אותו אל מול הכסף הגדול שבדיוק התחיל לזרום לכדורגל בארץ), אבל זה לא משנה.

ובסופו של דבר- בגזענות, כמו בכל תופעת בריונות יציע, המשטרה צריכה לטפל, לא הקבוצה.

זה מסנטה פה 29 בינואר 2013

אני מוכרח להגיב ולאמר שרבים לא ממש מודעים למתח הגבוה והנבדל מהרבה מקומות בארץ שיש בעיר הבירה, בין יהודים לערבים (אני לא מצדיק את השלטים, האימרות ולא שום דבר).

אני אוהד בית"ר, ירושלמי לשעבר שכבר לא הולך למשחקים בגלל הקופים האלה (500 איש +- מתוך אלפים), אך יש אנשים שלא מבינים שהעיר הזאת היא עיר קשה, שיש בה הרבה בעיות חברתיות, דתיות, לאומניות.
חלק מהדברים קל יותר לפתור וחלק פחות אבל אי אפשר להיתמם ולצפות שהטיפול בקהל הירושלמי הוא זהה לזה התל אביבי או החיפאי.

אני חושב שזה די קל לפתור את הבעיה ע"י מעצרים בלתי פוסקים, או אולי סגירת ה'לה פמיליה' (אם הצעד אפשרי חוקתית אין לי מושג).

אך מחשבה אחרת עולה לי בראש, אולי הממשלהמשטרהבתי-הדין לא מתערבים מספיק (בכלל) כי זה משרת מטרתה אחרת? גדולה יותר? זה לא כל-כך תלוש מהמציאות.
(אני לא טוען כלום אני פשוט מתחבט עם הנושא הזה יותר מדי זמן)

מקוה שיהיה משחק כדורגל! טוב

שמעון כסאח 30 בינואר 2013

"אך מחשבה אחרת עולה לי בראש, אולי הממשלהמשטרהבתי-הדין לא מתערבים מספיק (בכלל) כי זה משרת מטרתה אחרת? גדולה יותר? זה לא כל-כך תלוש מהמציאות."

עלית על הנקודה(אם כי כנראה הכוון שלך שונה משלי).
אם יתחילו עם אוהדי בית"ר זה לא יוכלו לעצר שם, גם לא רק בצד ימין של המפה ואפילו לא רק ביהודים.

תומר חרוב 28 בינואר 2013

אני מסכים אבל השאלה היא מה זה גיבוי. קורנפיין ובית"ר מבקשים לקיים את המשחק מול א.א.פאחם ביום רביעי ללא קהל שזו לדעתי פשוט חוצפה. אם השמטרה הייתה ממליצה שלא לקיים את המשחק אז ניחא. אבל בית"ר שמתלוננת ללא הרף על הפגיעה שהיא סופגת בעונשי הרדיוס ועל חוסר הצדק עלפי הקהל, היא מבקשת שלא לקיים את המשחק לעיני קהל? למה? כי לא מסתדר לה עכשיו שיש קבוצה ערבית בגביע? כי הקבוצה הזו הודיעה שהיא לא תסבול קריאות גזעניות ותרד מהדשא לאלתר? אם קורנפיין כל כך פוחד, שיעביר את הביתיות לא.א.פאחם. שיבטל את המשחק ויפסיד טכנית.
אני מאוד שמח שבבית"ר החליטו להילחם בגזענות סוף סוף, אבל המלחמה בגזענות(שהייתה צריכה לקרות לפני שנים) תעלה במחיר מסוים לבית"ר והיא צריכה להבין שאין לה ברירה אלא לשלם את המחיר הזה.

אביעד 29 בינואר 2013

הבקשה בקשר לגביע לא קשורה לגזענות ולא כלום. היא קשורה לכסף. בית"ר תמכור בגביע פחות כרטיסים מאשר בליגה, היא תצטרך לחלק ממילא את ההכנסות עם ההתאחדות ואום אל פאחם, אז יותר משתלם להם כלכלית שהרדיוס יהיה בגביע. זה כמובן לא משנה בכלום את החוצפה של הבקשה.

תומר חרוב 29 בינואר 2013

לא חושב. לדעתי בבית"ר משקשקים שאום אל פאחם ירדו מהמגרש. ראינו איזו תהודה קיבל המהלך של באוטנג וזה היה במשחק ידידות. אם א.א. פאחם ירדו מהמגרש, כל אירופה תדבר על זה.
ואני חושב שהיא תמכור המון כרטיסים, בטח לאור המצב הנוכחי. כשאנחנו שיחקנו נגד הפועל אום אל פאחם הגיעו 1500 אוהדים(ניצלו את כל המכסה שלהם והייתה חוויה נהדרת, אחד המשחקים הגדולים שהייתי בהם). תחשוב כמה יגיעו למשחק מול בית"ר.
הם לא חושבים כלכלית, הם חושבים תדמיתית. עכשיו הם הבינו שתדמיתית הבקשה הזו לא משרתת אותם אז הם משכו אותה.

הלוחש לסוסים 28 בינואר 2013

מעניין שכשקבוצה כמו בילבאו משתפת רק בסקים זה נראה לנו רומנטי ואידיאולוגי ויפה, אבל כשקבוצה שלנו עושה את זה- זה אסון טבע לאומי.

כן, בבית"ר יש מסורת של שנאת ערבים, ולא ראיתי שבחוק כתוב שאסור לשנוא ערבים. כמו ש75% מהאנשים לא יעסיקו ערבים (רק שהם לא יגידו את זה בפומבי כי זה לא פוליטיקלי קורקט).

אצל בית"ר, ובייחוד אצל אוהדיה, יש ישרות, והם לא מפחדים להגיד בדיוק מה הם חושבים, גם אם לא נעים לשמוע. הרי כשבית"ר לא מחתימה ערבים, זה לא פוגע באף אחד חוץ ממנה. זכותה המלאה להחליט שהיא לא מחתימה ערבים.

אני זוכר סיפור מלפני כמה שנים מנושא אחר שקשור לנושא- עד לפני כמה שנים, אחיות במחלקת לידה השתדלו לחלק את היולדות ככה שבאותו חדר יהיו רק ערביות, או רק דתיות, חילוניות וכו'. הדבר היה טוב לכולם, עד שיום אחד החליט מאן דהו שזה לא חוקי, ומאז אסור לאחיות לעשות חלוקה כזאת. עכשיו אם נחשוב רגע- זה דבר מפגר! הרבה יותר קל ליולדות ערביות להיות ביחד, מאשר שמתנחלת תהיה עם ערבייה! כנ"ל לגבי יהודיות, חרדיות וכו'. כך גם בכדורגל- זה שיש איזה חוק דבילי שמכריח קבוצה (או כל מקום עבודה אחר) לשחק עם שחקנים מסויימים כדי שזה ייראה יפה וליברלי- זה טמטום. לכל מקום יש את הdna שלו, את הלך הרוח המיוחד שלו. זה היופי בקבוצות כדורגל (בייחוד פה בארץ שהרמה לא גבוהה במיוחד, בלשון המעטה)- שהשייכות והאהדה לקבוצה, מבטאת יותר מאשר אהבה סתמית למשהו מסויים. זכותו של כל בעל עסק להחליט על פי שיקוליו להחליט למי לשלם כסף, ולמי הוא לא רוצה לשלם כסף- לא משנה למה. בקבוצת כדורגל, בייחוד בית"ר, בנויה על אוהדיה, ולכן אם הקהל דורש שלא יהיו ערבים, אז שלא יהיו ערבים!. ואם קבוצה בחו"ל לא רוצה לשחק עם "יהודונים", שלא ישחקו! הרי זה בסך הכל עסק כלכלי שבנוי על הקהל ורצונותיו- הרי כדורגל זה בסה"כ בידור, שעשוע (למרות שכאן בבלוג זה יותר קרוב לדת…), וכל עסק שעשוע עובד על רצונות הקהל.

חשוב להדגיש שכל המדובר כאן הוא בענייני עבודה וכו', וודאי שיש לטפל בכאלה שפוגעים בערבים וכיוצא באלו, אך בכל הקשור להעסקת עובדים שחקנים, אני חושב שזה טמטום שאפשר להכריח עסק להעסיק מישהו בגלל היותו ערבי יהודי, ואם הקבוצההעסק לא רוצים, מכל סיבה שהוא (הבוס לא רוצה ערביםיהודים, האוהדים לא רוצים ערביםיהודים), אין זכות לאף אחד לקבוע לבן אדם למי לשלם כסף.

אפשר לקרוא לי גזען, חשוך וכו', אבל האמת הפשוטה היא שיש הבדלים בחיים. הבסיס המשותף- כולם שווים וזכאים לזכויות כמו ביטחון, רפואה, חינוך, וגם בעבודות ממשלתיות וציבוריות יש מקום להעניק לערבים, אבל בעסק פרטי אין שום זכות לאף אחד להחליט בשביל הקבוצה למי לשלם ולמי לא.

אשמח לתגובות, רצוי ענייניות ולא מתלהמות- ילדותיות

דורפן 28 בינואר 2013

א. בית"ר לא עסק פרטי – היא מקבלת הרבה מאד כסף ציבורי.

ב. הדוגמא השחוקה לעייפה של בילבאו לא קשורה בכלל. היא הייתה דומה אם בית"ר הייתה משחקת רק עם יהודים או רק עם ישראלים. במציאות היא מפלה רק נגד סוג אחד של אנשים. זה כלל ארוך וממוסד בכל שיטות המשפט שמותר להעדיף קבוצת אוכלוסייה אחת – אסור לבחור קבוצת אוכלוסייה אחת ולהפלותה.

ירון 29 בינואר 2013

מאד אהבתי את התגובה של דורפן.

אני רק אוסיף שאלה – תגיד הלוחש – לא מפריע לך כשאתה חושב על ההיבט החברתי של החלטה כזו? שקבוצה אומרת לא רוצים ערבים? אני יכול להגיד לך שבאנגליה (אני גר פה) אין סיכוי שזה היה קורה. וזה לא לא בגלל שאין גזענות. פשוט פה equal rights opportunity זה כלל בסיסי.

ואל תגיד לי שאם קבוצה שהאוהדים שלה צועקים מוות ליהודים חורטת על דיגלה שהיא לא תחתים יהודים זה לא היה צובט לך קצת. קצת הרבה.

ואגב, גילוי נאות – אני אוהד בית"ר. כבר שנים אני מת שיחתימו שחקן ערבי ויציבו עובדה. אני רק חושש לחייו.

איציק 29 בינואר 2013

שני תיקונים:
1. הבוסים של בית"ר רוצים שחקן ערבי/מוסלמי, והחתימו בעבר, אך הוא הושפל על-ידי האוהדים. לכן הטענה שהבעלים לא רוצים, לא תופסת.
2. יש הבדל בין להיות קבוצה רק יהודית לבין הקריאות הגזעניות של האוהדים. תוסיף לזה שהקבוצה לא יהודית בלבד, אזי יש הפלייה לרעה כמו שדופן כתב.

תומאס נוימן 29 בינואר 2013

הבוסים של בית"ר יכלו להחתים את עבאס סואן וקיבלו רגליים קרות בגלל שהוא ערבי-ישראלי. העסקה נפלה כי הבוסים של בית"ר (אז זה היה גידאמק, קורנפיין עוד לא היה יו"ר) חזרו בהם, מחשש לעצבן את האוהדים. הבוסים של בית"ר, לאורך כל ההיסטוריה, מפחדים מהאוהדים הגזענים של בית"ר.

איציק 29 בינואר 2013

צריך להבדיל בין מפחד ללא רוצה.

תומאס נוימן 29 בינואר 2013

לוחש – אתה טועה בכל כך הרבה עובדות, שקצרה היריעה. החוק בישראל איננו מאפשר כיום למעסיק פרטי (לא הממשלה) שלא לקבל אדם לעבודה על רקע מוצאו, דתו וכד'.

החוק בישראל איננו מאפשר לבעל עסק פרטי (מסעדות, מועדונים וכד') שלא להכניס לעסק אנשים על רקע מוצאם, דתם וכו'.

באיזו מדינה אתה חי? באיזו מדינה אתה רוצה לחיות?

כתבת שאפשר לקרוא לך גזען, חשוך וכו'? אז – וכו'.

S&M 29 בינואר 2013

יש לי חדשות בשבילך. זה נקרא "פשע שנאה", ועל פי חוקי מדינת ישראל הוא אסור. גם להיות סתם עוין נגד קבוצה אתנית או דתית זה אסור.

"העובר עבירה מתוך מניע של גזענות או של עוינות כלפי ציבור מחמת דת, קבוצה דתית, מוצא עדתי, נטיה מינית או היותם עובדים זרים, דינו – כפל העונש הקבוע לאותה עבירה או מאסר עשר שנים, הכל לפי העונש הקל יותר" (חוק העונשין, סעיף 144ו')

תעדכן את הגזענות החשוכה שלך בטיעונים קצת יותר מוצלחים לסיבה שאתה שונא ערבים. עסק פרטי או ציבורי, זה לא מעניין. זה החוק.

יוני 28 בינואר 2013

פעם ראשונה שאני מסכים איתך דורפן ממש ציון דרך.
בנושא אחד האמת אני מסכים איתך ענישה של בית"ר תשדר מסר שלא כדאי להביא שחקן ערבי לבית"ר.מי שיודע אילו מאמצים אדירים עושה איציק קורנפיין למלחמה בגזענות ומי שבאמת הגון והוגן ואובייקטיבי צריך להודות באמת הגזענות פחתה בשנתיים האחרונות ואיציק קורנפיין שילם על כך מחיר אישי.
לעניות דעתי בית הדין של ההתאחדות צריך לראות צעד מבורך ופעם אחת ולתמיד לתת למשטרה ובתי המשפט לעשות את עבודתם בושה שהם משליכים את האחריות על בית"ר הרי רוב אוהדי בית"ר לא גזענים ויצאו נגד הקריאות.אני מברך על דעתך דורפן מקווה שתמשיך כך בניגוד לחבריך הכותבים האחרים באתר אני רואה ששנאה לבית"ר לא מניעה אותך.

הלוחש לסוסים 28 בינואר 2013

א. בית"ר היא עסק פרטי, וכעובדה ראה איך מספר לא מועט של עונות הם בקושי התחילו בגלל בעיות תקציב. אמנם הם מקבלים כספי סיוע מההתאחדות, אך אין זה נותן להתאחדות שליטה בכלל על הקבוצה. בית"ר היא עסק פרטי בבעלות ארקדי גאידמק. זה שהמדינה רוצה לתקצב את הספורט ואת קבוצות הכדורגל- זכותה, אך זה עדיין עסק פרטי. הרי כאשר ספורטאי מקבל כסף מאיגוד האתלטיקה, הוא לא שייך להם, והם לא יכולים להחליט לגביו שום החלטה מקצועית. כך גם בית"ר- זכותה לעשות הישר בעיניה בענייניה המקצועיים.

אפילו בחישוב כלכלי פשוט- אם בית"ר רוצה כסף, היא צריכה אוהדים. האוהדים דורשים שלא יהיו ערבים, וכעסק בידורי- זו החלטה נבונה ונכונה מצד בית"ר לא להעסיק ערבים.

אביא כאן עוד דוגמא לחדד את הרעיון- ישנן חברות בנייה שמתהדרות שהן "עבודה עברית". האם הם גזעניות שאינן מעסיקות ערבים? לא, הן עונות על צורך של קהל מסוים (אנשים שרוצים בית בעבודה עברית אנשים שמעדיפים לפרנס יהודים), ומשחקות על פי כללי הקהל ההוא.

ב. בבילבאו אמנם נכון שהעיקר זה הגאווה הביתית, אך זו בדיוק הייתה כוונתי- הם עונים על צורך מסוים (הגאווה הבסקית) של קהל מסוים, למרות שבכך יש "אפליה" של אדם חברה מסויימת. בבית"ר אמנם זה לא חיובי (גאוה לאומית וכו') אלא של שנאת זרים, ושנאת זרים, כמו שכתבתי בהתחלה, כל עוד היא לא גולשת לפסים של אלימות ופגיעה בזכויות בסיסיות, מותרת לחלוטין.

דורפן 28 בינואר 2013

מה לעשות שאולי זו נראית לך סימנטיקה אבל בתי משפט בכל העולם כן הגנו על ערכים חיוביים (כמו גאווה לאומית או אזורית) ולא הגנו על ערכים שליליים (כמו שנאה) וביננו – טוב שכך.

ייתכן שאתה צודק לגבי הפרטי-ציבורי אבל אז המסקנה היא שאסור בשום פנים ואופן לגוף ציבורי לתת להם כסף.

אביעד 29 בינואר 2013

1. גם לעסק פרטי אסור להפלות על פי החוק.
2. בבילבאו משחקים רק באסקים. בבית"ר לא משחקים מוסלמים. בבילבאו מגינים על מיעוט מסוים, בבית"ר מדירים מיעוט מסוים. הבדל חשוב מאוד. אם בית"ר הייתה מכריזה "רק יהודים" אז אולי היה לה קייס (סביר שלא. היהודים בישראל אינם מיעוט שזקוק להגנה).
באופן כללי, מה שהטיעונים שלך מבטאים זו גזענות חשוכה. אם הייתי לוקח את דברייך מילה במילה ומחליף את המילה ערבי ב"שחור" ואת המילה יהודי (או עברי) ב"לבן" הייתי מקבל את ארה"ב של הסגרגציה.

הלוחש לסוסים 29 בינואר 2013

או שאולי מותר לתת להם כסף, כי הם כן עוזרים בדברים אחרים ורב העזרה שהם עושים מהנזק שהם עושים (לא שאני בטוח שזה המצב, אך טוענים שזה עוזר למניעת פשע וכו').

ואולי זה נשמע טיפה התפתלות, אבל בקרב אוהדי בית"ר יש הרבה מאוד גאווה לאומית, שמתבטאת ע"י שנאת ערבים (דבר שקשור בסכסוך במשך ה-60 שנה האחרונות- שהגדרת קיומנו הוא ע"י שלילת השני).

אביאל 29 בינואר 2013

דורפן ולוחש לסוסים – אני לא אוהב את כל העיסוק הזה בכסף ציבורי כן או לא, לפעמים בחיים פשוט צריך לעשות את המעשה הנכון ולסגור את הסיפור בלי כל מיני מחשבות וסעיפים של עורכי דין ורואי חשבון, שאתה מסתכל על המספרים והאותיות הקטנות אתה עלול מהר מאוד לאבד את התמונה הכללית, זאת התמונה שבה אנחנו חיים. והלוחש לסוסים – כל האנלוגיות שלך הם התחסדות שמזכירה את ימי ההפרדה הגזעית בארה"ב, לא אתה ולא אני היינו רוצים ללכת למקום עבודה ולא להתקבל בגלל המוצאצבע העורהדת שלנו.
אם תסתכל על ההיסטוריה תלמד שדווקא החברות הפרטיות הם אלה שהצליחו בסופו של דבר לפתור המון מהבעיות של העולם, בדיוק על הטיעון שנתת, הרצון לעשות כסף, ככה חברה לא מסתכלת על צבע העור או הדת שלך אלא על השורה התחתונה, האם אתה יכול לייצר בשבילה ערך, שזה בדיוק ההפך ממה שאתה מתאר בנוגע לעניין הפרטי.

אני אוהד בית"ר, שגדל בתקופת הפיגועים בירושלים, נאמר את זה בעדינות שיש לי בעיה עם המון מהלכי הרוח של הערבים סביבנו, בכל זאת חבר שלי עלה לאוטובוס בכיתה י"ב בדרך לבוחן בתנ"ך והתפוצץ, אבל בין זה לבין הקביעה שמדובר בעסק פרטי וכל מיני בלבולים על השטויות כמו טוהר ותורות גזע (לטמבל שהרים את השלט אין מושג מה זה בכלל תורת גזע) וכל מה שהולך בדה באזר ובתקשורת הישראלית בימים האחרונים, פשוט בא לי שיחיתמו חמישה ערביםמוסלמיםצ'רקסים או צ'צ'נים ושכולם פשוט יסתמו את הפה, שיסתמו גם הטיפשים מהיציע וגם העיתונאים יפי הנפש שמבזים את השואה כאשר הם מעמידים כמה את אותם טמבלים בשורה אחת עם גרינג וגבלס שהם קוראים להם יודונאצים, במקום לחפש פתרון (כמו שדורפן נתן כאן) שני הצדדים מלבים את האש ובאמת שנמאס מזה כבר. (ותהייה לעתיד, מעניין מאוד מה יקרה ביום שיוחתם לבסוף שחקן ערבי בבית"ר ולתקשורת שכל כך שונאת את בית"ר לא יהיה כבר מה לטעון נגדה).

wazza 29 בינואר 2013

לראשונה אני מסכים אתך (חלקית), זה פשוט אבסורד שגאידמק מנסה ללמד את בית"ר מוסר זאת אמנם קבוצה שלו אבל בכל זאת, כל ההקבלות האלו לשואה מיותרות ומזכירות דווקא את הפועל ת"א, שלומי ברזל כתב אתמול
http://www.haaretz.co.il/sport/opinions/1.1915862

צור שפי 29 בינואר 2013

גם בתל אביב התפוצצו אוטובוסים והרבה. לנימוק הבא לשנאה הגזענית בבקשה.

הלוחש לסוסים 29 בינואר 2013

אביאל- ברור שלא הייתי רוצה ללכת למקום ולא להתקבל בגלל צבע העור שלי וכו', אבל זו זכותו המלאה של המעסיק לא לשלם לי מכספו מכל סיבה שהוא יבחר.

דעתי ככה גם בעניין הכושים, היהודים וכל קבוצת מיעוט בכל מקום שהוא- בכל מה שנוגע למרחב הציבורי, הם שווים. אך כאשר זה נוגע לכיסו הפרטי של אדם מסויים- אין לאף אחד את הזכות לקבוע מה תהיה מערכת השיקולים שלו- הוא יכול לקבוע על פי דת, גזע, מין, ואפילו לפי איזה קבוצת כדורגל הוא אוהד. בסופו של דבר, מי שמשלם הוא הבוס, ולכ הוא שיחליט. במקרה של בית"ר, אוהדי בית"ר הבהירו לבוס את דעתם בנושא- זכותם המלאה. זכותו גם של גאידמק לצפצף עליהם. ברור שדעת הקהל בקבוצת כדורגל, ובמיוחד בבית"ר, היא חשובה.

אגב, מסכים איתך שהרבה מאוהדי בית"ר לא באמת שונאים ערבים והולכים אחרי העדר, אך כמו שאמרתי- אין איסור לשנוא ערבים, ואין איסור ללכת אחרי העדר- כל עוד אין פגיעה חיי אדם ובזכויותיו הבסיסיות.

אתה פשוט אומר- יאללה שיחתימו ערבים וזהו. אבל זה לא ככה- יש לא מעט אוהדים בבית"ר, שלא מעט מתוכם הם סתם זקנים נחמדים ירושלמים, או סתם צעירים חמומי מוח, שבאמת ובתמים רוצים את בית"ר ללא ערבים, ובאמת יכאב להם אם יהיה ערבי בבית"ר. כל הגישה הזו של "הרי זה רק קצת אנשים אז מה אכפת לנו מהם?" היא לא נכונה- הרי בבית"ר לא החתימו ערבים הרבה לפני שהצעירים של הלה פאמילייה בכלל נולדו! יש הרבה מהביתרי"ם האמיתיים, של פעם, שלא רוצים ערבים, ואני חושב שזו זכותם המלאה להביע את דעתם, גם אם היא לא נחמדה וקצת פרימיטיבית לציבור הרחב.

יש פה מלחמה פנימית בבית"ר- האם היא נשארת נאמנת לערכים שהיו לה- לא משנה אם הם נכונים וצודקים או סתם פרימיטיביים ומרושעים, או שהיא "נפתחת" ונהיית יותר "ליברלית" ו"מודרנית". אמנם נראה שההנהלה וחלק לא קטן מן האוהדים רוצים לעשות את השינוי, אך יש כאלה, והם לא נראה לי כ"כ מעט כפי שחושבים שהם, שרוצים להישאר עם "בית"ר של פעם", שהייתה משפחתית וחמה, מעין קומונה- קצת פרימיטיבית, קצת מיושנת, אבל משפחתית ואוהבת, ושונאת ערבים והפועל. כל מי שמזלזל בצד הזה- לא מבין בכלל את הצד שמתנגד לערבים, ולפי דעתי- מי שלא מבין את הצד השני, גם אם הוא לא מסכים איתו, בכלל לא יכול לשפוט אותו.
יש צד אמיתי שבאמת רוצה שלא יהיו ערבים בבית"ר, ויכול להיות שצריכים לוותר עליו, להתבגר, להיפתח וכו', אבל אי אפשר סתם לזלזל בו ולומר דברים כמו "יאללה, שיחתימו ערבים ונגמור עם זה" (קצת חפרתי, אבל זה באמת בוער בי כל העליהום שעושים על בית"ר)

דורפן 29 בינואר 2013

טוב – אתה בוודאי לא צריך שאצטט לך מז'בוטינסקי כדי להבהיר את עניין הזקנים הבית"רים…

דורפן 29 בינואר 2013

וכן – צריך להתעלם סתם ככה מכל אותם אנשים חביבים שלא רוצים ערבים בבית"ר. מה לעשות – יש טובת הכדורגל הישראלי. זה יהיה מאד מאד רע למעמדנו המאד לא מובן מאליו באירופה. אתה יכול להיות בטוח שאם גמר יורו 2013 יהיה באיצטדיונה של קבוצה שלא משתפת ערבים כמדיניות זה יעשה הרבה מאד רעש שלא ינעם לאופ"א אז כן – צריך להפטר מהמנהג האוטנטי הזה של בית"ר

הלוחש לסוסים 29 בינואר 2013

אל תדאג- אם הסתדרו עם לאציו של איטליה, פיינורד של הולנד, אוססונה של ספרד (אנטי כושים לחלוטין) וכו', אני בטוח שיסתדרו גם עם בית"ר.

דורפן 29 בינואר 2013

אני מאד דואג. יש פער מאד מאד מעשי בין קהל גזעני (ויש המון כאלו) למועדון עם מדיניות גזענית. אגב – הונגריה מארחת משחק מכריע במוקדמות בלי קהל בגלל צעקות אנטי יהודיות – אופ"א בהחלט מתחילה לרכב על הסוס הזה

אמנון 29 בינואר 2013

אתה טועה. יש בארץ חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ולמעסיק אין שום זכות להפלות אותך על רקע גזע, דת, מין, וכ'ו וכ'ו. קוראים לזה הזכות לשוויון.
ובכל אופן, זאת בכלל לא שאלה חוקית, אלא שאלה מוסרית. רוצה לומר, העובדה שאתה מקבל מצב בו אפלייה גזענית היא מקובלת בחברה, הוא בעייה מוסרית חריפה.

אביעד 29 בינואר 2013

הטיעון הבסיסי שלך הוא "במרחב הציבורי שווים, במרחב הפרטי – רק למי שמתחשק לו" – התוצאה הסופית היא אי שוויון, איך שלא תסתכל על זה. המטרה שלך היא פשוט לקבע את הגזענות.
ואגב, בואו נשחק שניה עם הטיעון שלך, לפיו בעל העסק הוא זה שמחליט. נניח והבוס מחליט שהוא לא רוצה לשלם לעובדים. האם זה לגיטימי? אחרי הכל, זה כיסו הפרטי, לא?

הלוחש לסוסים 29 בינואר 2013

ביתר זה כבר מזמן לא ז'בוטינסקי, כמו שהליכוד זה כבר לא ז'בוטינסקי. הבית"רים האלה לא נאמנים לתורת ז'בוטינסקי, וספק אם הם בכלל מכירים אותה. הם ירושלמים, שגרים 70 שנה בעיר ואוהדים בית"ר מגיל 0. קבצת הכדורגל של בית"ר לא שייכת בשום דרך לז'אבו, כמו שמכבי והפועל לא קשורות למפא"י ובן גוריון. די חבר'ה, תתעדכנו. אהדה לבית"ר לא מחייבת חברות בליכוד (למרות שבאמת הרבה מהירושלמים הזקנים האלה מצביעים ליכוד)או שבועת נאמנות לתנועת בית"ר (היא עוד קיימת בכלל?)

הלוחש לסוסים 29 בינואר 2013

המועדון לא מחוייב לדבר מלבד לשחק על פי החוקים. המועדון מטרתו לייצר כמה שיותר כסף, הוא עושה את זה ע"י מס' אוהדים גדול (יחסית לארץ), וזה נעשה ע"י הקשבה לרצון הקהל ולעשות מה שהוא רוצה. בית"ר היא הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים דומיננטיים בארץ (דומיננטיים= באים למשחקים). אני לא מבין את החוצפה לפנות לעסק פרטי ולהגיד לו איך להתנהל! נכון, צריך להתחשב במעמדנו באירופה והכל, ואפשר לבקש מבית"ר להתנהל בצורה יותר פתוחה ולא גזענית, אבל לדרוש! אולי גם נעשה חוק שיחייב כל חברה להעסיק 10% עובדים ערבים!? נכון, זה נראה לא טוב, זה מעצבן, וכנראה גם פוגע בתדמית שלנו, אבל כל הקריאות שנשמעות- החל מעירוב הכנסת, בית המשפט, המשטרה וכלה בקנסות והפחתת נקודות- בושה למקצוענות של הכדורגל! סקופ: גם במועצת יש"ע אין ערבים! בושה!. ברור שאני מגזים אבל זה רק ממחיש למה בחיים לא נהיה מקצוענים. זכותה של כל קבוצה להחליט על אופייה המיוחד- באשר הוא! מצידי שתהיה קבוצה גרמנית כולה ארית שתשנא יהודים, כושים והומואים! אני לא אאהוד אותה, ובחיים לא אלך למשחק שלה. אבל אם יש מישהו שמוכן להיות ככה, זכותו.

גיל (לשעבר מבוסטון) 29 בינואר 2013

הלוחש לסוסים,
לא כל דבר צריך לפרק לגורמים, לנמק ולהסביר. יש דברים שברמה האנושית הבסיסית צריך להקיא ולדחות בלי להפוך את זה לסימנריון אקדמי.
אנושית, כאדם, כיהודי וכישראלי (בסדר הזה) חשתי זעזוע ברמה העמוקה ביותר כנאלצתי לבהות ממוצ"ש האחרון מהיציע המערבי בשלטי ה"טוהרה" ו"העקרונות" שנפרסו ביציע המזרחי, בדיוק כמו שאני בוש בכך שבבית"ר טרם שיחק שחקן ערבי, סתם כי הוא "ערבי". זעזוע דומה אני חש כשאני קורא בעיתון על מועדונים (פרטיים…) שסירבו להכניס אתיופים / בעלי חזות מזרחית, כשאני רואה סרט על ארה"ב בשנות החמישים ועל אוטובוסים (פרטיים…) אשר דחקו את השחורים לספסלים האחוריים, רק שבמקרה של בית"ר הזעזוע גדול יותר כי "זה שלי".
שום הסבר מפולפל ומתחכם לא יכשיר את השרץ. מי שנלחם כתף אל כתף עם גששים בדוואים בהתקלויות בלבנון לא צריך לשמוע שטויות וזיבולי שכל מילדים מפגרים על טדי כ"מקווה טהרה".
אני רוצה לקום בבוקר ולא להתבייש בדמות שנשקפת אלי מהמראה. ה"קומץ" של הקבוצה שלנו גורם לי בושה כאוהד, כיהודי, כישראלי וכאדם.

קורא 29 בינואר 2013

לוחש, אולי לא הבנת משהו במסגרת המדינתית, ביתר היא אמנם עסק פרטי אך היא נמצאת בגבולות מדינת ישראל ולכן מחוייבת לחוקיה, ממש כמו שאני ואתה אנשים פרטיים שמחוייבים לחוקי המדינה. חוק שיוויון ההזדמנויות קובע שאסור להפלות אדם על רקע מוצאו ולכן אסור לביתר להפלות שחקנים ערבים במוצהר, שלא במוצהר, הם יכולים להגיד שפשוט אין שחקן שמעניין אותם. ודבר אחרון, הסתה לגזענות גם היא עבירה ופשוט צריך לתפוס את כל מניפי השלטים ולזרוק לכלא. מדהים שבתור יהודים אנחנו חוזרים על מה שעשו לנו, כמו ילדים של הורים מכים שמרביצים בתורם לילדים שלהם.

משה 29 בינואר 2013

שמעתי אתמול את שמוליק לוי, חבר הדירקטוריון מטעם העמותה מתראיין בשתי תכניות רדיו, ממה שמשתמע מדבריו אין פה שום כוונה להילחם בגזענות אלא סתם יוזמה מהפה לחוץ כדי להימנע מענישה כבדה יותר. אם זה המצב אני בעד שייכנסו בהם בכל הכוח.
ללוחש לסוסים, גם אם הייתי מסכים עם ההפרדה שאתה מנסה לעשות, ואני ממש לא, אני לא אקח את ילדיי לאירוע בו חבורת הטינופות שאתה מגדיר אוהדי כדורגל מקבלים במה. השימוש הציני שאתה עושה במונחים כמו בירה ושוק חופשי לא אומרים שהמרחב הציבורי שלי צריך להזדהם ברפש הזה.

תומר חרוב 29 בינואר 2013

הלוחש לסוסים. שמעת פעם על בולשיט מאונטן? נראה לי שאתה בהחלט יכול לעבוד שם. אז בית"ר היא לא גוף פרטי, היא ציבורית כמו כל הקבוצות בארץ והיא חיה על כסף ציבורי. ולאף בעל בית, גם פרטי אין זכות לפסול העסקה על פי גזע, מוצא ומין, גם אם זה עסק פרטי שלו.
מועדון משפחתי וחם זה נפלא, רק בלי שחורים בבקשה. כי אם משפחתיות אז עד הסוף. וגם בלי בעל בית מרוסיה שמביא 150 מליון שקל בשנה כי זה לא משפחתי וחם.
ואני לא מבין איזו ערכיות יש בשנאת האחר ולמה אני צריך בדיוק "להבין" את הצד הזה. הטיעונים שלך אולי מנוסחים בבהירות ובנימוס אבל מצטער, אתה יותר גרוע מאלה שנוהמים לשחורים או שרים שהם משתינים על הקוראן.

יוסי 29 בינואר 2013

+1
בהחלט בולשיט מאונטן.

איציק 29 בינואר 2013

אחרי כל הדיון של הלוחש לסוסים ואחרים, משום מה אני לא בטוח שאפילו העיניין הכספי שאותו הלוחש לסוסים מעלה תקף. נראה לי שאם יסלקו את הלה פמילייה, בית"ר תרוויח עוד אוהדים וגם מבחינת המצב הכספי של מכירת כרטיסים ומציאת ספונסרים היא תרויח בגדול. אפילו טיעון זה אינו מחזיק מים, וכמובן כל שאר הטיעונים.

אמנון 29 בינואר 2013

ללוחש לסוסים, גם על השוק החופשי צריכה להיות קיימת הגבלות ורגולציה ממשלתית. זאת המטרה של חוקים, שהמדינה תאכוף זכויות גם עבור מי שלא מסוגלים להשמיע את קולם ולטבוע אותם בעצמם. ממש כמו שאם בשכונה מסויימת יחליטו שזה דווקא סבבה לאנוס בחורות, או לסקול יהודים, או אפילו רק לקלל נכים, זה לא יהיה בסדר.
ומילה נוספת, שאני לא בטוח שיהיה לי כח להרחיב בנושא אבל תחשבו על זה. הגזענות בארץ לא מתחילה ביציע המזרחי והיא בטח לא נגמרת שם. היא מבעבעת מבפנים, והשלט אתמול הוא בסך הכל חצ'קון מכוער שבקע החוצה. הגזענות, שהיא מילה מכובסת למשטר הסגרגציה האפרטהיידי שאנחנו חיים בו, מוטבעת בהוויה הכי בסיסית של הקונצנזוס הישראלי-ציוני. ככה שמי שחשוב לו להלחם נגד גזענות, זה טוב ויפה לצקצק בלשון מול "הכהניסטים", אבל עדיף שיסתכל על הרחוב, השכונה, העיר או החברה שבה הוא חי, כי נמצאת שם הרבה מאוד גזענות. ואז שיתסכל על משרד אחד, נניח משרד השיכון או החקלאות או החינוך, וימצא את הגזענות בו. זה לא עומד להיות כזה קשה.

תומר חרוב מהאייפון 29 בינואר 2013

בזה אני מסכים. הגזענות לא מתחילה ונגמרת בבית״ר. אפילו לא קרוב לזה.

איציק 29 בינואר 2013

כל מה שכתבת עד למילה אפרטהייד. ברגע שהכנסת את המוסג הזה, אתה חוטא לאמת וחבל. בכול מכום תמצא גזענות, אוסטרליה, ארה"ב, הולנד, ניגריה. זה עדיין לא הופך כל מדינה לאפרטהייד. זה אומר שיש עוד מה לעשות, אבל האנירה שלך היא שטות. אין שום מדיניות של גזענות, ואומר אף יותר מכך, הגזענות המדינה פוחתת. אם תראה כמה ערבים לומדים באקדמיה, מתקדמים באקדמיה ובתעשיה, תראה כמה ערבים גרים בערים שנחשבו "יהודיות" ותראה שיש הרבה יותר ממה שהיה לפני אך חמש שנים. האם יש מה לעשות עוד, ודאי, אפרטהייד, בשום אופן לא. אם כבר מדברים, הרבה יותר בטוח ופשוט לערבי למצוא דירה בירוחם או בבאר-שבע מאשר ליהודי בעיר/כפר ערבי (אל תשאל אותי האם יהודי ירצה לגור שם כי זה לא שייך לעיניין).

תומאס נוימן 29 בינואר 2013

כיום אין פה אפרטהייד, אבל אנחנו בדרך המהירה לשם. הסיבה לכך שממשלות הימין לא סיפחו עד היום את השטחים (כמו שעשו עם רמת הגולן ומזרח ירושלים) היא כדי לא להיכנס למצב של משטר אפרטהייד. אבל לא ירחק היום …

איציק 29 בינואר 2013

אתה ממש טועה ומטעה. גם אם נספח את השטחים, וכשטח כבוש זה ניתן, זה עדיין לא אומר אפרטהייד. אם נספח ולא ניתן להם זכויות, אז תוכל לדבר. הדרך מאוד ארוכה ובכלל לא בכיוון לכן חבל סתם לדבר על דברים שאין להם שום בסיס ויסוד. זו גם תכונה יהודית ידועה הנקראת הלקאה עצמית.

תומאס נוימן 29 בינואר 2013

לזה בדיוק התכוונתי – אם נספח ולא ניתן להם אזרחות ישראלית. אז יהיה אפרטהייד. ואם נספח ונעניק להם אזרחות – זו סוף המדינה היהודית ותחילתה של מדינה דו-לאומית. זה בדיוק המלכוד שיצרנו לעצמנו…

איציק 29 בינואר 2013

לא מבין את המילכוד. לא סיפחנו ולא מספחים. היכן המדינה הדו-לאומית? היכן האפרטהיד? סתם לזרוק סיסמאות שנשמעות בומבסטי? לא מתאים לך תומאס.

ג'וג'וסיאן 29 בינואר 2013

איציק, לא הבנתי איפה פה הסיסמאות ואיפה הטועה והמטעה.
כרגע אנחנו שולטים על 4 מיליון פלסטינים שזכויות האזרח שלהם פחותות מזכויות האזרח של היהודים שחיים לידם, של היהודים שחיים בגבולות 48 ושל הערבים שחיים בגבולות 48.
זה מצב שאפשר לקרוא לו אפרטהייד בלי להתלהם יותר מדי.

איציק 29 בינואר 2013

ג'וג'וסיאן,
יש הבדל בין אזרח שמופלה לרעה לבין הגנה עצמית מפני אנשים שאינם איזרחי מדינת ומנסים לפגוע בה!!! אל תספר לי שהם כולם מלאכים שרוצים שלום ואנחנו מתעללים בהם. לא קונה. אם הם היו רוצים הסכם יכלו לקבל 98% ממה שרצו אך הם רוצים 120%. בהסכם יש פשרה, אם קבלת 98% זה לא פשרה מה כן? אני יודע מה כן לדעתך, אני חולק עליך, וזה תבעו של מסע ומתן, ועד אז תפקידנו להגן על עצמנו ולהשיג עמדות שיביאו אותנו למצב טוב יותר. ניתן להתווקח האם הפעולות טובות או שגויות אבל אין לזה שום קשר לאפרטהייד.

ג'וג'וסיאן 30 בינואר 2013

איציק, העניין הוא כזה:
החלטת לשלוט עליהם, אז אתה אחראי לרווחתם.
כל הטענות על הגנה עצמית וכל השקרים על אנחנו רצינו הם לא רצו לא תופסים, ולא רק בגלל שהם שקרים. החלטת לשלוט, אתה אחראי. יכולת לא לשלוט. אף אחד לא הכריח אותך.
החלטת לשלוט ולהפלות, לזה אפשר לקרוא אפרטהייד.

איציק 30 בינואר 2013

אני מבין שאתה מעדיף אותי עף מהמדינה או מת ולכן הגנה עצמית לא תופסת אך אל תבלבל את המוח בלקרוא לדברים שכתבתי שקר! לפי כל חוק בינלאומי, הגנה עצמית מותרת. זה שרבים בעולם צבועים או האינטרסים שלהם ללכת עם הערבים זה נושא אחר. כשנוגעים בהם הם מגיבים אחרת לגמרי. שקר זה לספר לי את השטויות שלך. אתה מספר לי שים ת'ראש ואם הם לא יערפו אותו אולי תחיי. אני לא לוקח סיכון זה בלי ערבויות מאוד מאוד רציניות.

ג'וג'וסיאן 30 בינואר 2013

יש כאן שתי טענות שונות:
1. אנחנו רצינו שלום והם לא. החלק הראשון של הטענה הוא שקר.
2. אנחנו מפלים את הפלסטינים כהגנה עצמית. לא הבעתי את דעתי על הטענה הזאת. אבל אתה אומר שהיא אמת, הבנתי נכון?

איציק 30 בינואר 2013

לגבי השקר, חייה בהכחשה.
לגבי הבנת נכון, אז לא. אנחנו לא מפלים אנחנו מגנים על עצמינו. אני לא נוצרי ולא מגיש לחי שנייה. אין לי רצון להפלות ואני לא מפלה. אני שומר על חיי!!! אם זו הפלייה, להעדיף את מניעת הסכנה המיידית והמוחשית של החיים שלי, אז ההגדרה שלך מעוותת וקרא לזה איך שבא לך.

אביאל 29 בינואר 2013

תומאס נוימן – בוא רגע נדבר על התיאוריה בחסות התקשורת של "נספח את השטחים", האם בכזאת קלות אבו מאזן ושאר השליטים בגדה המערבית (על עזה אין מה לדבר על זה בכלל) יסכימו לוותר על עמדות הכוח שלהם בשביל שתוכל לספח אותם ? האם בכלל יהיה איזה היגיון לספח את יהודה ושומרון לישראל ולתת לכמה מיליוני פלסטינים להתחיל להסתובב חופשי בארץ ? אני פשוט חייב להבין מאיפה ההזייה הזאת של סיפוחי שטחים ? אחרי מבצע קדש בשנת 56 (בלי התקשורת ודעת הקהל השלילית של ימנו) בן גוריון ניסה לספח את סיני לישראל (נאום ממלכת ישראל השלישית), שם ישבו כמה בדואים ולא כמה מיליוני פלסטינים ואחרי 22 שעות הוא חזר בו אחרי שארה"ב וברית המועצות דחקו אותו לפינה (דרך אגב, המאורע הזה נחשב לציון דרך היסטורי כאחת ההחלטות המשותפות הראשונות של שני הגושים בעידן המלחמה הקרה).

אז בבקשה, קצת היסטוריה, קצת ראייה של יחסי כוח ושל העולם בו אנו חיים, אם לא כבשנו את יהודה שומרון ועזה ב48, היינו יכולים (נקרא הבכייה לדורות), לא סיפחנו אותה ב67 שכל העולם העריץ אותנו, אז בטח תשכח מזה שבימנו מישהו בכלל יתן לנו לחשוב על סיפוח. גם התוכנית של בנט על הסיפוח שטחי B וC (עם כמה עשרות אלפי פלסטינים) ואוטונומיה בשטחי A נתפסת כהזויה. אם ארה"ב עושה לישראל את המוות על כמה יחידות דיור בגילה, כן כן בגילה שהיא מקום שהפלסטינים בכלל לא חולמים לקבל בשום סוג של הסדר, אז מי נראה לך יתן לנו לספח את השטחים ?

דיי עם השטות הזאת ועם הצעקות על האפרטהייד.

אלעד אחד 29 בינואר 2013

אביאל, המפלגה הגדולה ביותר במדינה רוצה לספח את השטחים ולא לתת זכויות לחלק הארי של התושבים שם. רק הפחד מלחץ בינלאומי הוא מה שמונע מזה לקרות.

תומאס נוימן 29 בינואר 2013

אביאל – לא אמרתי שיש בזה היגיון. זה הזוי בעיניי בדיוק כמו בעיניך כנראה. אבל גורמים בימין (כולל רובי ריבלין למשל) כבר מדברים על זה. נמאס להם שכל ההתנחלויות מצויות למעשה מחוץ לגבולה הרשמי של ישראל (לא בעיני העולם, אפילו בעיני ישראל עצמה). בסופו של דבר יקרה אחד מהשתיים – 1. תוקם מדינה פלסטינית בשטחי יהודה שומרון ועזה או 2. השטחים יספוחו, על אפו וחמתו של אבו מאזן (שלדעתי יברך על הסיפוח ועל האפשרות להביא לסופה של המדינה היהודית ללא צורך במלחמה ובטרור).

אגב, סיפחנו את מזרח ירושלים ואת רמת הגולן – והעולם בלע את זה. העולם גם יקבל סיפוח של השטחים, ובתנאי שנעניק אזרחות לכל הערבים שם.

המצב הנוכחי – בו יש שם מיליונים שאינם אזרחי מדינה פלסטינית ואינם אזרחי מדינת ישראל – לא יימשך יותר. זה עניין של עוד 4-5 שנים לכל היותר.

וחלק מהעולם (ובשגגה לדעתי) מגדיר כבר את המצב כיום כאפרטהייד. ולא ירחק היום (וזה לא קשור בכלל אם העולם "צודק" או לא) שמרבית מדינות העולם יתייחסו אלינו כמדינת אפרטהייד. השאלה היא עד כמה ידידתנו האחרונה, ארה"ב, תעמוד מנגד אם היא תיאלץ להיות המדינה האחרונה בעולם (חוץ ממיקרונזיה) שמקיימת איתנו קשרי מסחר.

בקיצור – מדינה פלסטינית או סיפוח. זו המציאות בתוך מספר שנים. בלי קשר לשאלה "כן שלום" או "לא שלום". מי שלא קורא את המפה טומן ראשו בחול. אגב – בנט מבין את זה טוב מאוד. וגם רובי ריבלין.

איציק 29 בינואר 2013

תומאס, הניתוח שלך הגיוני, אך לוח הזמנים שגוי לדעתי. אני חושב שמה שקורה באירופה עם המוסלמים יגרום לאחד מהשנים: 1. יזרז תהליכים מעבר למה שקורה עכשיו במקרה והמוסלמים ירימו ראש מעבר למה שקוה עכשיו; 2. אירופה תצא נגד המוסלמים ואז יהיה לנו מרווח נשימה ארוך בהרבה ומנופי לחץ הרבה יותר גדולים. זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לחפש דרך להסדר בשביל עצמנו, זה רק אומר שלוח הזמנים שאתה מצייר שגוי לאחד הכיוונים. לאירופה מבחינה זו תהייה השפעה לא יותר קטנה מאשר לארה"ב.

דורפן 29 בינואר 2013

איציק – המחשבה שהתפרצות גזענית נגד מוסלמים באירופה תועיל לנו באיזשהו צורה היא לדעתי טעות קשה. היא תגביר מאד גם אנטישמיות. תגרור האשמה של ישראל מצד חוגים רבים. אולי בשולי הימין האמריקאי יש אנשים שאוהבים נורא את ישראל כי הם שונאים נורא מוסלמים. באירופה זה לא קיים.

איציק 29 בינואר 2013

דורפן,
כנראה אתה לא הסקתה את המסקנה שכיוונתי אליה. אני טוען שזה יאט את התהליכים של לחץ ממשלות על ישראל. לא דיברתי על השלכות אחרות שממש לא תבהכרח יהיו טובות לנו. למרות שאני חושב שהבעייה החמורה יותר לא תהייה כלפי מדינת ישראל כי אם כלפי יהודים ברחבי אירופה, וזו ממש לא נחמה. אם מסתכלים מה קורה באירופה בנוסף לאיסלאם העולה, תוסיף את התחזקות האנטישמיות בהונגריה ועליה של המפלגה הניאו-נאצית ביוון, אז הסימנים לא מבשרים טובות בכלל.

איציק 29 בינואר 2013

אני גם צופה בהתגברות העליה בעקבות המצב באירופה, ואיך זה ישפיע על הכלכלה בישראל זה ממש לא ברור. מצד אחד זו תהייה עליה מסכילה ודי מבוססת כלכלית, מצד שני כל עליה זו מעמסה כלכלית, ובמצב שלנו זה יהיה הכרחי אך די קשה.

אלכס 30 בינואר 2013

זה לא אולי רונן, וזה ממש לא שולי הימין האמריקאי, זה די המיינסטרים הרפובליקני. ואפילו במדינת יוניון דמוקרטית מובהקת כמו מישיגן(בה אני חי), יש קונצנזוס לא מבוטל לגבי את מי הם מעדיפים…וזה לא המוסלמים.

רונן דורפן 30 בינואר 2013

אני חושב שאתה מבלבל בין התחושה הנהדרת ליהודים של לא להיות הכי שנואים כי יש מישהו יותר שנוא (באירופה) או בקושי שונאים אותם בכל (אמריקה) לבין התחושה "בוא נחזיק צבא אמריקאי גדול כדי לעזור לישראל לא ללכת לתהליך מדיני ולהמשיך ליישב את יהודה ושומרון".

אלכס 30 בינואר 2013

רונן, אני מכבד אותך , אז כבדני בבקשה גם כן (:
אני ממש לא מבולבל, ואני אומר לך את מה ששמעתי ממצביעי אובמה(הלא רבים, יש לציין, באיזורי), שלא לדבר על אלו שלא.

דורפן 30 בינואר 2013

קודם כל מצטער אם הרגשת שאני לא מכבד אותך. לא הייתה שום כוונה כזו.

אבל היא הנותנת: הם הצביעו אובמה – למרות שהוא הנשיא הפחות נוח לממשל הישראלי הנוכחי.

אלכס 31 בינואר 2013

זה שהם הצביעו לאובמה(כנציג המפלגה הדמוקרטית, במדינה שהיא מסורתית שייכת להם, כמרכז תעשיית הרכב, הצווארון הכחול, האיגודים וכל הג'אז הזה) זה נכון.
זה שהם בהכרח חושבים שדעותיו בנוגע לסכסוך הם נכונות, אהה, לא ממש…זה פשוט לא מעניין מספיק בכדי להיות גורם מכריע בבחירות.
המצב הפנימי בארה"ב הרבה יותר חשוב להם, אבל אם תדבר עם רובם באחד על אחד, הם יאמרו לך מה דעתם, ואני חייב לציין שכמעט בכל מקום שמעתי תמיכה גורפת לישראל.

דורפן 31 בינואר 2013

אלכס – אבל שוב, בדיוק מה שאמרתי. היחידים שמוכנים לדחוף את ארצות הברית למדיניות תומכת סיפוחים של ישראל הם הימין הקיצוני.

גיל שלי 29 בינואר 2013

מסכים. כן טוב נו, אבל….
צריך להעיף לכל הרוחות את מפקד כוחות המשטרה שהיה בטדי ולא דאג שיורידו את השלט ויעצרו את האוהדים שהניפו אותו.
צריך לדאוג לסדרנים שיצליחו לטפל בתופעה.

אביאל 29 בינואר 2013

צודק בקשר למפקד הכוח המשטרה, בדרך כלל במשחקים רגישים כאלו מפקד הפיקוד נמצא שם והוא בעיקר מתהלך על הדשא עם איזה סוג של פסון ובזה זה מסתכם.

בקשר לסדרנים, לא הייתי תולה יותר מדי תקווה שהם יתעמתו עם האוהדים האלה, היה לי מנוי מסומן ליציע המערבי בבית"ר, אנשים כמובן ישבו לי תמיד במקום, בכל פעם הייתי צריך לבקש מהם ולהסביר להם שזה מקום מסומן למנוי וכל פעם מחדש ראיתי כמה הסדרנים לא יכולים לעשות כלום, הם לא יסכנו את עצמם בשביל שכר המינימום שהם מקבלים ובצדק, תמיד הבעיה נפתרה רק ששוטר הגיע, לכן השוטרים הם אלה שצריכים לטפל בעניין, אבל מניסיון במדינה שלנו בוא לא נסמוך על זה יותר מדי.

יוסי מזרחי 1 בפברואר 2013

אביאל.
כל סדרן שירים יד או אפילו אצבע, חשוף לתלונה במשטרה ולהליך פלילי. אין לו שום הגנה מהחוק.

אביעד 29 בינואר 2013

הכל טוב ויפה, עד לרגע בו אני שואל את עצמי מה בדיוק קורנפיין מנסה לעשות כאן. אני לא בטוח שמה שקורנפיין עושה זה להכין את השטח לשחקן ערבי. זה נראה יותר כמו ניסיון להסוות את המשך המדיניות הישנה.
מהצד השני, עונשי רדיוס לא עוזרים לשום דבר. בטח שלא במצב בו אין שום דבר שדומה לקונצנזוס בתוך הקהל של בית"ר בנושא הגזענות. יש שם כמות גדולה של אוהדים שמתנערים מהגזענות הזאת ובכ"ז ייענשו וזה לא צדק ולא תורם לכלום. הענישה חייבת להיות פרסונלית.

נתן 29 בינואר 2013

מצטער מראש על טון הכתיבה שלי המאיין את כל הויכוח הדי אידיוטי שנוצר מן המצגת הגזענית בשבת .הכתובת היחידה היא רשויות החוק ואין בלתה. כשמדינת ישראל רוצה למגר חמסניקים היא עושה זאת בנקל היחס צריך להיות דומה כנראה ואני אומר זאת באחריות רוב כוחות הבטחון במשטרה וגם בשבכ הם אנשי ימין בעצמם וזה לא נראה להם נורא כל כך . שתוצאות הבחירות לא יבלבלו אתכם המנדטים של לפיד הם לא שמאל

שער 5 29 בינואר 2013

מעניין שלפני שבוע בבלומפילד כל היציע של ביתר(קומץ של 2000) שר "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה" אף אחד לא אמר כלום(טוב הם זיינו את הפועל) ועכשיו כולם קופצים.
חוץ מזה הם לא מיעוט(בן ארי קיבל בירושלים 8000 קולות) כולם אוהדי ביתר

אביאל 29 בינואר 2013

שער 5 – אני פשוט מעריץ אנשים כמוך, אתה יודע את כל סודות הנסתר ויודע שכל 8000 הקולות של עוצמה לישראל התקבלו כולם על ידי אוהדי בית"ר, פשוט מדהים. אני מציע שבקמפיין הבחירות הבא תתפוס לך איזה מפלגה ותעזור להם לנחש מה כל בנאדם הצביע, תוכל לעשות הרבה מאוד כסף.

שער 5 29 בינואר 2013

אתה צודק- לא כולם רובם

ארקדי 29 בינואר 2013

אדום פאנאט חסר מוח. אתה כמו ה- 500 של הלה-פמיליה.
הם 5% מהאוהדים (הערכה מופרזת כלפי מעלה).
רק שהם רועשים, אלימים ותמיד באים.
לפני שאתה כורך את כולנו איתם – תתעסק עם שירי השואה של האוהדים האדומים (שממש לא בטוח שזה פחות גרוע ופחות נפוץ אצלכם מהלה-פמיליה הדפקים שלנו).

אמנון 29 בינואר 2013

ביום שבו אוהדי הפועל יעשו לינץ' (תקיפה המונית לשונאי ההשוואות) ביהודים על רקע גזעני, יהיה אפשר להשוות בין שתי התופעות.

אביאל 29 בינואר 2013

הלוחש לסוסים – עכשיו אנחנו נכנסים לויכוח של הציבורי מול הפרטי, אני לא משפטן אבל אני דיי בטוח בעובדה שקבוצה שנמצאת תחת בקרה של גוף ציבורי ובעלת רישיון ציבורי וגם כמו שנאמר מקבלת כסף מגופים ציבוריים (ההתאחדות, רשות השידור ועוד) כפופה לרעיונות של גוף ציבורי אותם אתה מציג.

גם במקרה הפרטי אסורה אפליה על רקעים שונים, אמנם אי אפשר להוכיח שאכן נעשתה כזאת מבחינה משפטית, בדיוק כמו שבעל חברה מסוימת יכול שלא להעסיק ערבים ולמצוא מיליון סיבות אחרות, אבל יש פה ריח מסריח.

עם כל הכבוד לזקנים בני שבעים או לילדים בלי שכל, שניהם לא ממש מעניינים, תלך לטדי ותראה איפה הרוב נמצא, אתה מדבר מצד אחד על ערכים ותפיסות של אותם אוהדים וקשורים לבית"ר ומצד שני אתה פוטר בכזאת קלות את המשנה הבסיסית שעליה הוקמה בית"ר (ז'בוטינסקי), אם אתה בוחן הקשרים היסטוריים אתה פשוט לא יכול לפתור אחרים כדי שהם יתשבו עם קו המחשבה שלך, ערכי בית"ר המקוריים הם חזקים יותר, בתקנון המועדון וברוח המועדון, הרבה יותר ממשנה של כמה אוהדים שהיא לא סדורה ולא מקובלת על הקהל שלה. ברור שכיום הזיקה נחלשה לעומת העבר, אבל באותה מידה אני פשוט יכול לטעון שהתפיסות שאותם הצגת הם המצאה שלא מקובלת על המועדון ועל בעליו הנוכחיים.
מעבר לזה הדיון איתך קצת אבסורדי, אתה מציג את הבוס ככזה שמחליט לטובת העסק שלו, אז הבוס הנוכחי של בית"ר רוצה להביא מוסלמים והקהל (הלקוחות) לא מסכימים, במקרה הזה מדובר בכל מקרה בלקוח שבוי (שׁלא יעבור לקבוצה אחרת) ככה שבעל המאה הוא בהחלט בעל הדעה, ככה שכל הטיעון שלך לגבי הרצון של הבוס ואי העסקת עובדים מסוג מסוים פשוט לא תופס.

ארקדי 29 בינואר 2013

עונש לבית"ר על מה? שרוצה להחתים שחקנים מוסלמים !
עונש לבית"ר – וטו לחוליגנים על רקע גזעני !
עונש לבית"ר – ולעולם לא יהיה מוסלמי/ערבי בבית"ר-זה מה שרוצים ?

צור שפי 29 בינואר 2013

רונן, לא צריך להמציא גלגלים, מה עשו ועושים נגד קהלים גזעניים במקומות אחרים? צריך ללמוד מהניסיון הנרכש.

משה 29 בינואר 2013

דרך אגב, כל הטיעונים של הלוחש לסוסים נשמעים כמו המשפט המשעשע שיצא מפי אוהד בית"ר לפני מס' שנים:"זה לא עניין של גזענות, זה עניין של עיקרון…". חוץ מזה, אתה לוחש גם לסוסים ערבים או שגם שם יש לך עקרונות ?

דוד מירושלים 29 בינואר 2013

https://www.facebook.com/beitarfans

חברים יקרים, הנה דף פייסבוק חשוב מאוד.

אם אתם אוהבים את בית"ר עשו לו לייק, ואם אתם לא אוהבים את בית"ר עשו לו לייק.

יוני מצויינים 29 בינואר 2013

לא מבין דבר אחד- למה אוהדי בית"ר שלא אוהבים את הקריאות הללו שולחים אותנו לטדי לראות שזה "קומץ"?
כל פעם שהייתי בטדי, והייתי גם ביציע אורחים וגם ביציעי בית"ר, הקריאות הגזעניות היו מיציע כמעט שלם. במו עיניי, אוזניי וקיבתי שמעתי זאת. ואין לי ספק שאני לא היחיד.
למה מתחמקים מזה? זה בדיוק שהקריאות של אוהדי הפועל נגד מכבי לרוב באו מיציע שלם. גם כאן טענו שהיה קומץ. אולי זה איזה יד אחת שעשו כל מיני אנשי כדורגל שעברו לעיתונות ודואגים לענף שלהם עם הקבוצות? אבל אלה התחמקויות. למה חושבים שאנשים עיוורים?? חירשים?? טיפשים??
הרי למה הרבה אוהדי בית"ר הפסיקו לבוא למשחקים? בגלל 40-50 אנשים?
מפתיע שיש כאן אנשים שמדברים על כמה, קצת, קומץ, שמומץ- יציעים שלמים שרו שירים נגד ערבים, נגד רבין נגד נגד נגד. ויציעי הפועל שלמים שרו נגד מכבי נאצי ואוברואוב וכו'.
לא צריך לסגור את בית"ר כי היא מראה. לא חצי מראה, לא מראה שבורה. מראה. זה ישראל. וזה הרוב היהודי בארץ. בין קצת גזעני לממש גזעני. זה מה שיש כאן. וצודקים אוהדי בית"ר שזה קיים בקבוצות אחרות(בני יהודה? מכבי ת"א? ב"ש? כל קבוצה בעצם?). רק שבמנות קטנות יותר. בנוסף לעובדונת שאין לקבוצות הללו מדיניות החרמה על מוסלמים.
ולמרות זאת, מבחינה הגדרתית, לא שזה באמת משנה, אבל אוהדי בית"ר צודקים כאן באופן מעט מעוות- אין כאן גזענות, שהרי הביטול של צ'צ'ני מדת מוסלמי הוא בגלל דתו ולא "גזעו" הערבי. כשזה מגיע לערבים זה שתי ציפורים במכה(ואז זה גם גזעני וגם דתי). אם כי שערבי מדת יהודית שר את השירים, זה כמעט כמו שוודי אלן צוחק על יהודים. הם הרי גם ערבים. לא שרדיפה דתית היא כזו שוס. אבל מבחינה הגדרתית- זה לא גזעני. האם זה הופך מישהו מהאנשים האלה לבן אדם? לא.
כל הטיעונים האלה שמהשטרה צריכה לעצור חבורות ילדים, חבורות עבריינים, איך שלא תקראו להם, לא קיימים במציאות בה צריך היה, במידה וחושבים שצריך שהמשטרה תפעל, לזרוק יציע שלם לכלא.
בכל מקרה, יותר מפחיד להיות בטדי כאוהד יהודי לא אלים של הקבוצה היריבה מאשר אוהד ערבי. בערבי אפשר להרביץ ברכבת הקלה, בקניון ובשוק, אוהד של קבוצה יריבה תוכל לתפוס רק בטדי.

אנטיתזה! 30 בינואר 2013

מה שמדאיג באמת זה איך אתמול כל הקהל של אום אל פחם צעק "ברוח ודם נפדה את פלסטין", קריאה המונית לרצח שלה היה שותף כל הקהל הערבי ואף אחד שם לא קם להשתיק…..ואף איש תקשורת או שמאלן מסריח לא נבח כמו כלב מוכה כלבת? יהודים מותר לרצוח? תתביישו צבועים!!!

ויינר 30 בינואר 2013

מאיפה ההנחה בדבר 50% ערבים? שינויים דמוגרפיים שלא נחזו בעבר הפריכו לחלוטין את נבואות הזעם האלו (ופינו את מקומם לנבואות זעם אחרות בדבר מדינת הלכה )

Comments closed