מה קורה כמה שבועות אחרי שכולם מוחים בפייסבוק?

הילדה שירה גרינבויים עדיין לא רשאית לשחק

אחד הדברים שלמדתי מהמאבק לעצמאות טיבט שלרשעים יש לא פעם יותר סבלנות מהצודקים. אם קניתם חולצה של פרי טיבט בדרמסלה לפני 20 שנה יש סיכוי שהיא כבר הפכה לסמרטוט או הגיעה לאשפה ואתם שכחתם מזה וטיבט עדיין לא עצמאית. אנשים שוכחים אפילו נושאים שחשובים להם.

 

ומטיבט לישראל שלפני אלף שנה או רק כמה שבועות סערה כי ילדה קטנה הודרה ממשחקי כדורסל. כי חבורה של מאותגרים-אנושית בשם הדת החליטה שזה לא בסדר שתשחק משחק נגד בנים. החליטו שיהוה ממש יתעצבן אם זה יקרה.

 

אנשים מחו וכתבו בפייסבוק והיו בחירות – והגיעה רוח חדשה של שוויון ומודרניות לארץ – ועכשיו הילדה מקבלת הודעה שהיריבה אליצור רעננה מסרבת שהיא תשחק מולם. מנהל הקבוצה הפרימיטיבית הזו –  קוראים לו נוח בנימין – עוד הוסיף בלשונו הציורית הנפלאה "כמו שסוסים לא מתחרים נגד כלבים". אכן השפה בפיו ועולם הדימויים שלו הם זווג נפלא לדעותיו.

 

ההצעה שלי כזו:

 

א. אולי נשאיר את העניין ליהוה. אם זה יפריע לו אולי יפתור את הבעיות ללא נוח בנימין. הוא יכול למשל להכות במכת ברק את המגרש במקום לטפל ברעב באפריקה.

ב. שאליצור רעננה תמצא לה יריבות בעלות אותה השקפת עולם.  יש למשל לא רחוק מהם  פעילות ספורט של החמאס. כל החבורה הזו יכולה להקים ליגה על בסיס ערכיהם המשותפים. שם נראה לי הגיוני גם לא לשתף ילדה בת 10.

ג. שאיגוד הכדורסל ישנה את התקנון שלו ויעשה משהו.

94 Comments

MG 14 בפברואר 2013

רונן, אני חושב שהבעיה הרבה יותר גדולה מאיגוד הכדורסל. תקנון האיגוד אינו יכול לסתור את חוקי מדינת ישראל.
אפשרות חוקית לסעיף כזה בתקנון אינה חוקית, אינה חוקתית (בהנחה שרוח חוקי היסוד מהווים בסיס לחוקה) ויותר מכל אינה מוסרית (ואל תרצו לי על כך שמוסר הוא אינדבידואלי).
במקרה בימים אלה אני נותן שירותים מסויימים לשתי קבוצות כדורסל (אחת גברים ואחת שנים). יו"ר של אחד מהם אמר לי שיום יבוא והבן שלי יהיה שחקן כדורסל. לא רציתי למנות בפניו את הסיבות, אבל אמרתי לו שלא סביר שזה יקרה ושהוא יסתפק בלהיות אוהד מכבי חיפה בכדורגל.
לעניות דעתי, כל הורה שמשלם לקבוצה שמתחרה נגד אליצור רעננה שותף לפשע הזה.

קסיוס קליי 15 בפברואר 2013

לא הבנתי על איזה חוק במדינה זה עובר?? יש חוק כללי ויש חוקים או תקנות ספציפיים והם גוברים על החוק הכללי.

deathcaster 15 בפברואר 2013

זו הבעיה איתך גבעון, שאתה לא מבין

קסיוס קליי 15 בפברואר 2013

תמשיך עם התגובות המיותרות שלך במקום אחר תעשה טובה.

אביעד 15 בפברואר 2013

תקנות לא יכולות לעמוד בניגוד לחוק. אפילו אם הן ספציפיות והחוק כללי.

תומאס נוימן 14 בפברואר 2013

כשהייתי בן 9 שיחקתי בליגת כדורסל ילדים בקליפורניה שהיתה מורכבת מחוגים מקומיים. הקבוצות היו מעורבות כמובן. מעניין מה היה קורה אם היתה קבוצה שדורשת שבקבוצה השניה לא תשחקנה בנות. העניין אצלנו לא ייפתר עד שלא תופרד הדת מהמדינה. זה נשמע קצת קיצוני, אבל זה יהיה קל יותר משינוי תקנון האיגוד. הכי מטריף זה תגובת דובר האיגוד. זה הרבה יותר גרוע מהגזענות של אוהדי בית"ר. פה מדובר בגזענות ממוסדת, כתובה בתקנון. אין הבדל בין הדרת נשים להדרת ערבים. אם את האוהדים שהחזיקו בשלט בית"ר טהורה עצרה המשטרה, מה צריך לעדות לקופל?

אסף THE KOP 14 בפברואר 2013

אני יכול להבין את הזעם על אליצור.
אני לא יכול להבין את ההשוואה לארגון טרור שמטרתו רצח יהודים.

דורפן 14 בפברואר 2013

אני בסך הכל רוצה להביא קרבה לעולם ולהראות לאנשים שיש להם ערכים משותפים – וזה שבנים ובנות לא יגעו אחד בשני בגלל שאלוהים לא רוצה. אולי זה יקרב את השלום בין אנשים כמו נוח בנימין לחמאס – לך תדע?

כפי שלחרדים יש ערכים משותפים עם הניאו נאצים בהונגריה – שהומואים זה פוייה. אולי אם הניאו נאצים הללו יידעו שיש גם יהודים שחושבים שצריך להתקיף הומואים תהיה להם דיעה יותר טובה על יהודים – לך תדע?

ראוי שכל אחד יראה מי החברים שלו לערכים.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2013

אני מתקשה להאמין שנח, על אף החשיכות שלו, תומך ברצח יהודים כמקצוע. על כן, בעצם המהות, הוא שונה מהחמאסניק הממוצע.

אגב, ישראלים רבים חושבים שחרדים זה פויה (אפילו באתר זה). ממש בדומה לדעות של הנאו-נאצים בהונגריה. האם יש מצב לקירוב לבבות ?

דורפן 14 בפברואר 2013

ייתכן מאד שיש מצב לקירוב לבבות!
וחוץ מזה היום תמכתי באופן יוצא דופן בקבוצה שלך – כי הם שיחקו נגד האוהדים הכי פשיסטים באירופה – ומה יצא מזה? מה? תגיד לי?

אסף THE KOP 14 בפברואר 2013

או… נמצאה הסיבה להפסד !

אריק 15 בפברואר 2013

על טעויות משלמים

אופיר 14 בפברואר 2013

פעם ראשונה שאני קורא טקסט בוטה כל כך שלך, רונן.
Bring it on!

D! בארץ הקודש 14 בפברואר 2013

ובכל זאת – אתה אופטימי – ואני מאד מעריך את זה
קנית חולצה בהודו לפני עשרים שנה והיא עדיין לא הלכה לגן העדן של הבדים (סאפי)? כנראה מיסגרת אותה…

דורפן 14 בפברואר 2013

מעולם לא קניתי אותה.

D! בארץ הקודש 14 בפברואר 2013

אז ברור איך אתה חושב שהיא יכולה לשרוד
אפילו חולצה שקניתי לפני ארבע שנים לא שרדה

ניינר 15 בפברואר 2013

גן העדן של הבדים-אתה גדול! אבל אחרי ארבע שנים, נראה גם בתור סאפי חולצה הודית לא תחזיק

כע 14 בפברואר 2013

מה זה קשור, גם ככה המשחק לא אמור להיות מעורב. ובכלל, מאוד הגזמת עם ההשוואה לחמאס -הדתיים האלה שאתה מדבר עליהם ערכיים ותורמים למדינה הרבה יותר מרוב החילונים ותאמין לי שאין הדרת נשים כזאת גדולה כמו שאתה חושב-הדתיים מכבדים מאוד נשים ורק בענייני צניעות הגמישות שלהם מוגבלת

בלינדר 15 בפברואר 2013

ROFL

אבאלה 15 בפברואר 2013

לא הגמישות שלהם מוגבלת אלא המוח שלהם מוגבל

בן אדום 15 בפברואר 2013

אבאלה.. אתה בד"כ כותב מאוד לענין.. למה הירידה לרמה כזאת נמוכה??..
אני חייב לציין שאני נהנה לראות את התגובות שלך על פוסטים של דורפו בענייני מנצסטר.. חבל שאתה הורס את הרושם הטוב שלך עם התבטאויות לא במקום שכאלה..

אבאלה 15 בפברואר 2013

אין פה ירידה לשום רמה נמוכה. אנשים שחושבים שלהם מותר לאסור על אחרים לעשות משהו כי הם מחליטים להיפגע בשם איזו אמונה מטופשת, הבעיה היא שלהם, הבעיה היא במוח המוגבל שלהם.

אתם לא רוצים לגעת בנשים אל תשחקו בעצמכם. אתם לא רוצים לשבת ליד אישה באוטובוס אל תעלו עליו.

גם אני יכול להחליט עכשיו שלי אסור בשם איזו אמונה מטפסית פרמיטיבית לשחק כדורגל עם חובשי כיפה, ולכן אם אני מגיע למגרש שבו יש חובשי כיפה הם צריכים ללכת הביתה כך שאני אשחק.

איזה עולם נהדר זה יהיה אם כולם יתנהגו כמוהם, לא ?!

אבאלה 15 בפברואר 2013

נראה אם אני מבין אותך נכון, אין לך בעיה עם האמונות אלא עם השפה הלא מכבדת, שאנו החילוניים/אתאיסטים כותבים בה על הנושא.

מה שאתה צריך להבין שלא כל אמונה היא לגיטימית. זה שהם שומרים על האמונות שלהם זה דבר מוערך רק אם האמונה בעצמה ראויה להערכה.

ואמונות בנוסח – יש צורך בהפרדה פיזית בין גברים לנשים או יהודים ללא יהודים או מישהו למישהו אחר, היא אמונה שראויה אך ורק לבוז וללעג.

לכן השפה הקשה. השפה היא מידתית בעוצמתה לעוצמת הטמטום והרשע שאמונות כאלה מכילות

בן אדום 16 בפברואר 2013

לפי מה שהבנתי, זה בדיוק מה שהם עשו.. פשוט ירדו מהמגרש..

גיל 14 בפברואר 2013

הציטוט שהבאת הוא בדיוק מה שאמרו על שיתוף שחורים בספורט בארה"ב לפני 50 ו100 שנה. בעולם מתוקן קבוצה כזו הייתה מפורקת לאלתר או מושעית עד להודעה חדשה.

יעקב 14 בפברואר 2013

כאוהד שרוף של מנצ'סטר יונייטד נכנסתי לבלוג כדי לקרוא על המשחק אתמול. במקום זה נדהמתי לקרוא ביטויי שנאה משולחת רסן כלפי הערכים שאני וכרבע מהעם מחזיקים בהם, וזאת בשם ה"נאורות", ה"סובלנות" ו"אהבת האחר" – כל אחר, בתנאי שהוא לא יהודי, כמובן. ואם משווים לחמאס ולניאו-נאצים (ואני קצת מבין בנושא), הם יזדהו עם התכנים והשנאה של הבלוג והטוקבקים כאן הרבה יותר מאשר הם יזדהו עם יהודים דתיים.
ולגבי ההפרדה – מי שמתנגד להפרדה בין גברים ונשים בספורט שלא יהיה גיבור על אליצור רעננה. למה יש הפרדה באתלטיקה, בשחייה? יתחרו כולם ביחד והטוב ביותר ינצח. מסכימים? ולמה יש הפרדה בכדורסל וכדורגל? מה, רק בליגות לילדים אסור שתהיה גזענות? לבוגרים מותר?

תומאס נוימן 14 בפברואר 2013

ההפרדה בגילאי בוגרים היא מטעמים ספורטיביים נטו, אין קשר לגזענות. בגילאי 10 אין בה הכרח, והסיבה לחרם של אליצור על הילדה איננה קשורה לספורט, אלא מטעמי "צניעות". שחס וחלילה ילד בן 10 לא ייאלץ לגעת בילדה בת 10. שמא לא יהיו לו מחשבות אסורות. זו בעיה שהיהדות האורתודוקסית רואה בילדה בת 10 כאובייקט מיני, כאחרון הפדופילים. וזה לא החרדים שכולם כל כך אוהבים לשנוא, זו הציונות הדתית המהוללת, טובי בנינו וקצינינו וכד'. ערכים נשגבים.

איציק 14 בפברואר 2013

תומאס, אתה מכליל אוכלוסיה דתית שלמה וזה לא נכון. רוב האוכלוסיה הדתית (לא החרדית) לא רואה בזה בעייה כלל, פרט למיעט סוטה ושוטה, אך כאלו יש גם בקרב החילונים.

איציק 14 בפברואר 2013

באמת כנראה שעדיף שתשאר במשחק של מנצ'סטר מול מה שלא יהייה. הו נעמיד ילד בן 10 מול ילדה בת 10 ואותו דבר בין זכר ונקבה בני 20 (כולם לבושים כמובן)ונתן לך משימה של מצא את ההבדלים. היכן תמצא אותם מהר יותר? מובן? אין הבדל משמעותי במבנה הגוף וביכולות בין בנים ובנות. גם במגרש המשחקים הם יותר משחקים יחד בגלל זה. בנות הרבה פעמים לא פחות גבוהות, חזקות, מהירות בגילאים אלו. זה נכון גם בכדורגל, כך שגם במנצ'סטר בגיל 10 הן יכולות להשתלב. אם אתה לא יכול להתאפק, או בנך בן ה-10 בראותו ילדה בת 10, זה אינו קשור לדת, זו כבר בעייה לטיפול פסיכולוגי. ואני אומר זאת אחרי שדיברתי עם לא מעט אנשים דתיים. הם מחזיקים באותה דעה בה אני מחזיק בנושא זה, רק לא נוסעים בשבת ולא אוכלים אוכל טעים.

MOBY 15 בפברואר 2013

יעקב חבל שאתה לא מכבד את השם שלך.
לא יודע איך היום, אבל גם בשחיה האימונים פעם היו מעורבים כנ"ל בטניס. כשההבדלים המקצועיים נפערים מתחילים בחלוקה. אבל כשאלופת הארץ באגודה שלך (ואתה לא מתקרב לרמה הזו) כבוד גדול (אז זה היה די מתסכל) להתאמן ולהתחרות בה. בטניס זה קורה מהר יותר, אבל זה עניין של עוצמה. ואני מגיע ממקומות מרכזיים מעריך שבפריפריה זה יותר מעורב. עניין של מספר המשתתפות.
היום הבת שלי יכולה לקחת כמעט כל בן לטיול כליל. אל מתחת לסל לקרש סל. המהירות שלה לא משהו אבל יש לה עוד שנתיים שלוש להנות. מי אתם חשוכים פדופילים שכמותכם שרואים בכל צל הרים כהרים.
ישבתי עם כלכך הרבה רבנים מכובדים אם תשובות של "אתה צודק אבל הפרשנות של החכם…. אומרת ש….

איציק 14 בפברואר 2013

רבותי, לא נראה לי שיש פה עניין של הדרת נשים. זה נראה לי סתם ניצול ציני של התקנון כדי להחליש את הקבוצה השנייה, כדי להשפיל את הקבוצה השנייה. האיש הזה לא רק חשוך הוא גם בזוי מכול סיבה מוסרית אחרת. אין שום עניין של הדרת נשים בגיל 10. אין דתי (חרדים הם לא דתיים, הם עובדי אלילים) אשר יכול לטעון להדרת נשים לילדות בנות 10. כיוון שהתקנון מאפשר זאת והאיש הוא בזוי אין מה לעשות עד שהתקנון יתוקן ולכן התלונות במידי הן לקופל. זה כמובן יכול לחול מהעונה הבאה בלבד ולמי שיש בעייה שיפרוש. מעניין אותי אם דבר כזה יכול לעמוד בבג"ץ או שזה סעיף בלתי חוקי בתקנון. שלא יאימו בפנייה למוסדות הספורט העולמי. נראה אותם ועוד בגלל זה, זה יעשה כזה רעש שקופל ילך לחפש את עצמו ולא ימצא.
אני חושב שפוסט זה מפספס בגדול כשהוא פונה לעינין הדתי. יש לזכור שבפעם הראשונה הדרישה לפסול היתה מצד המאמן אשר הוא חילוני המאמן בקבוצה דתית. צריך לזכור שלכיפות סרוגות אין בעייה עם המשחק של ילדה בת 10 בקבוצה. יש ליזכור שיש אנשים בזוים אשר יעשו שימוש ציני בתקנון ללא קשר להיותם דתיים או חילוניים. במקרה זה בתקנון יש לקונה המאפשרת לדתים לעשות זאת ולכן יש דתי בזוי שינצל זאת. אם ישנה לקונה אחרת שחילוני גם יכול לנצל, תאמינו לי שימצא חילוני בזוי אשר ישתמש בה. זו אופייה של לקונה ולכן כל הרעש עם הדרישה המיידית לשינוי התקנון הינה לקופל ולאיגוד הכדורסל. זו סיבה מספיק טובה למה לא יעשה שום דבר.

תומאס נוימן 14 בפברואר 2013

זה בהחלט על רקע הדרת נשים, לא איזה משוגע בודד. תבדוק את הפרשה המקורית ואת והתגובות אליה מצד גורמים באליצור לפני כמה שבועות. זה מטעמי צניעות. כן. לילדים בני 10.

איציק 14 בפברואר 2013

לא נכון, זה ניצול ציני של התקנון עם איצטלה דתית, או תחת "מטריה" של ההלכה. איך אמרה לי משהיא שלמדה פעם לגיור, בדת אפשר גם למצוא הצדקה לאכילת חזיר אם זה רק ישתלם להם (לא לדתיים כי אם לאלו שלימדו אותה ספציפית). תאמין לי, אם תשאל את הדתיים האם יש להם בעייה אם זה, הרוב המכריע יומאר שלו (לא חרדים כמובן).

תומאס נוימן 14 בפברואר 2013

אני מזמין אותך לברר מה חושבים במרכז "אליצור". הדתיים הלאומיים לא היו רוצים שתדע, אבל לרבים מהם יש בעיה עם זה. הרבנים, הרבנים…

איציק 14 בפברואר 2013

אני שוב אומר, זה לא עניין של רבנים כי עם עסקנים שמנצלים את הדת והתקנון למען הזוהמה הזו. אין לזה קשר לדת. שאל רבנים רצינים (בכירים) מהרבנות הדתית ואני יותר ממשוכנע שתופתע.

עמית פיבוניה 17 בפברואר 2013

איציק, שאל את הרב אבינר(לא רב חרדי בפעם האחרונה שבדקתי)
ואז תדבר.

כשרבנים דתיים לאומיים מפרסמים הלכות צניעות לילדה בת שלוש, אז בוודאי ובוודאי שיש להם בעיות עם ילדה בת עשר

Yavor 14 בפברואר 2013

נעמה שפיר, דתיה לאומית, שיחקה עם ונגד בנים בילדותה.

תומאס נוימן 14 בפברואר 2013

הזמנים השתנו והכיפות הסרוגות הקצינו ( לא כולם)

עופר 23 בפברואר 2013

נעמה שפיר נולדה ב1990 והיא כיום בת 23. כשהיא היתה בת 16 היא שיחקה כנגד ועם בנים.
עם כל הכבוד להקצנה הדתית, לא קרה שום דבר דרמטי ב7 שנים האחרונות ביחס למה שהיה שנתיים קודם.

בועז 14 בפברואר 2013

לכלל המגיבים,אשמח שתקראו!תודה:)
אלו שבעד ואלו שנגד ובראשם-דורפן היקר.
אני לא בא להיכנס ל"חומרת" המעשה ה"אווילי" שילדה חמודה לא שותפה במשחק כדורסל(למרות שפעמים רבות יצא לי להישאר מחוץ ל"כוחות" בביה"ס ולא זכור לי שכ"כ צרמה לי העובדה הזו…) אני רק בא לבקש בקשה-אם אתה דורפן,או אם כל אחד אחר,מעוניין בשיוויון ובשיתוף הדדי ובעיקר בנכונות לוויתור של כל אחד מהצדדים בעם ישראל עבור כלל העם אני חושב שאולי כדאי שתחחיל לחשוב קצת גם על עצמך.
לפני הכל-אתה לא חושב שהגזמת קצת?"שאלוהים יוריד ברק במגרש!!" ואם לא-משמע שכולנו היינו בסדר…"שאליצור רעננה תשחק מול החמאס!"…אתה מדמיין מה משפט כזה יכול לגרום לילדי אליצור רעננה?אני חושב שאולי לא חווית את הכאב שלהם באותה עוצמה שבה חווית את כאבה של הילדה הנ"ל…
אגב,עצם זה שכתבת את שמו של הקב"ה י-ה-ו-ה פוגע צורם בצורה שאם אינך מאמין אני לא בטוח שתבין…
אני לא בא להצדיק אף אחד.אני בא לזעוק-אנחנו אחים =)
אוהב את כווווולכם…

איציק 14 בפברואר 2013

אם משהו חושב שכתיבת רצף אותיות כלשהו הוא קדוש, אנחנו בעייה כאומה, משהו מקולקל בחלק כלשהו באומה זו. כמה חבל… תחשוב על זה. תחשוב שהחיים פחות חשובים מאיזה דבר אמורפי שהמצאנו, שבשבילו ובשמו מותר לפגוע בכול אחד ובכול דבר וזה מכשיר את השרץ, כי המצאנו כי כה הוא אמר. מה זה בדיוק אומר עלינו??? וגם אם הוא קיים וזה מה שהוא אמר לעשות, מה זה אומר עליו??? האם אין עלינו להתמרד מולו ולומר שהוא לא יהיה בקרבנו!!! הגיע הזמן להתבגר ולהיות עצמאיים, לחשוב לבד, לפעול לבד.
רק תחשוב כמה צער, יגון, מוות היו בשמו בהיסטוריה העולמית, וכמה עוד צפוים לסבול בשמו. הרבה יותר מאשר מכול סיבה אחרת. לעומת זאת סיבות לשימחה הוא לא דאג לספק. מי שמסכים שהאנושות נועדה לסבול בגללו…

נתן העזתי 15 בפברואר 2013

אפרופו יהוה, כמה חבר'ה עם פרופורציות:
http://www.youtube.com/watch?v=MIaORknS1Dk

אריאל ש 16 בפברואר 2013

תענוג צרוף :-)

MOBY 15 בפברואר 2013

בועז גם אתה לא מצדיק את שמך.
כל יום אנשים מצרפים את רצף האותיות יהוה להזכירך אין שום מניעה לכתוב אותו יש אולי בעיה לקרוא אותו בקול. לא נראה לי שיש פה מישהו שמקריא לילדיו או הוריו הזקנים פוסטים של דורפן או דה באזר (בלי לפגוע באף אחד)- תירגע.
חמאס להזכירך יש מוסדות צבאיים ואזרחיים אתה יכול לא להאמין בזה (כמוני) אבל יש כאלה שחושבים שניתן להפריד ביניהם. במאמר מוסגר מסת המתנגדים לגיוס מילואים בצפון בעת ההתנתקות הביאה אותי לחשוש שאנחנו גם בדרך לשם. אבל הדרת הנשים אצל הפנאטים היא דומה ולכן ההקבלה. הפחד הוא שאנו מקצינים.

רפאל 14 בפברואר 2013

בגיל מסויים כבר צריך לעשות הפרדה מטעמים מובנים.
ראוי וצריך לעשות זאת בצורה מסודרת ומכובדת, גם כן מטעמים מובנים.
חבל שעל סיפורים טיפשיים כאלה יש המנסים להתנגח בציבור שסך הכל מנסה לשלב בין לימוד ומסורת יהודית לאורח חיים מודרני ודמוקרטי.

לא דופק חשבון 14 בפברואר 2013

הטינופת דורפן איש השמאל הקיצוני מוחק כאן הודעות שהם נגד הדיעות הפוליטיות שלו
האיש הוא חלאה

אבירם 15 בפברואר 2013

שמאל קיצוני? בנאדם – אתה לא באיזור בכלל.

איך שמאל קיצוני כאשר המשכורת שלו מגיעה מהאדם שפתח עיתון עבור ביבי?

נ.ב. – סגנון הכתיבה שלך מדליק, הרבה ביאליק בילדות?

בלינדר 15 בפברואר 2013

האמת שיותר מזכיר דוסטייבסקי וצ'כוב…ציורי מאד.

ירוק 15 בפברואר 2013

לפחות ויתרת על הקדמת ה"ערב טוב" הידועה שלך לפני פניני החוכמה.

שלו 15 בפברואר 2013

אין כזה דבר בעברית מודרנית "שמאל קיצוני", רק "סמול קיצוני"

Shay 14 בפברואר 2013

אז מה שבעצם אתם אומרים לי, שכל השנים שהושעיה שיתפו את נעמה שפיר בקבוצת בנים והיא היית נותנת לנו בראש זה בכלל היה נגד התקנון? אני יכול עדיין להתלונן או שכבר חל על זה חוק התיישנות?

אלעד 15 בפברואר 2013

המאמן שלך יצא פראייר. מספיק היה להגיד שהחניכים שלו שומרים נגיעה, והייתם נמנעים ממפגש עם נעמה שפיר. איך זה היה משפר אותכם בכדורסל, אני לא יודע

amitpros 15 בפברואר 2013

מה יש כאן להבין?
זו בושה וחרפה.בפעם האחרונה שבדקתי,אנחנו אמורים להשתדל לא להלבין בני אדם אחרים ברבים.וזה בדיוק מה שילדה בת עשר עוברת.
לא נותר לי לאחל לחצוף הזה שעומד בראש אליצור רעננה,שאולי יבוא יום והוא יהיה בצד השני והמושפל ואז אולי יבין על מה המהומה.

אני רק מקווה שהאיגוד יעשה משהו.

לא דופק חשבון 15 בפברואר 2013

ערב טוב

אבירם 15 בפברואר 2013

היו הרבה. אני מניח שזה היה הראש שלך שנפלתי עליו.

הקדוש ברוך who? 15 בפברואר 2013

אני חושב שאגודת אליצור צריכה להדיח את המאמן.

הם באמת רוצים שמאמן הכדורסל של הילדים שלהם הוא מישהו שחושב שסוס ממין נקבה הוא כלב?

דורפן 15 בפברואר 2013

מנהל ולא מאמן

אנונימוס 15 בפברואר 2013

באותיות הקטנות היום בספורט הארץ
"איגוד הכדורסל יפתח בעונה הבאה ליגת קט-סל מעורבת לבנים ובנות"

דורפן 15 בפברואר 2013

מעולה

אנונימוס 15 בפברואר 2013

לא מעולה בכלל. התגובה המתאימה הייתה לפתוח ליגת קט-סל לא מעורבת. למה דווקא החילונים (הרוב להזכירכם) צריכים להיות בגטו של ליגה מעורבת?

איציק 15 בפברואר 2013

תהיה הפרדה בין דתיים לחילוניים?

ניינר 15 בפברואר 2013

גם אני לצערי מחדש את מלאי חולצות FREE TIBET שלי כבר עשרים שנה ושום דבר טוב לא קורה בגזרה הזו. צדק שחר צוברי, הסינים האלו הם חארות , וזה בלשון המעטה.

כסיפוביץ 15 בפברואר 2013

בכל מקום נורמטיבי הקבוצה הזו הייתה מפורקת לאלתר.
אלו אנשים שמזכירים ימים חשוכים מאוד.

הצעד הבא יהיה לשתף את הילדה אבל היא חייבת לשבת בספסל האחורי של המיניבוס ואסור לה להיכנס בצעד וחצי לסל.

איציק 15 בפברואר 2013

הם לא מזכירים לך ימים חשוכים. כיוון שהם קיימים אז ימים אלו הם ימים חשוכים.
המדינה כבר שנים נשלטת על-ידי חשוכים למרות שאף פעם לא זכו ברוב. זה אומר שאנחנו שחושבים שאנו לא חשוכים אז אנחנו פחדנים. כאשר נצא לרחובות לגרש את החושך (ולא רק בחנוכה) אולי נוכל לבנות מדינה נורמאלית, כולל איגוד כדורסל.

אבאלה 15 בפברואר 2013

בקשה חשובה !!!

כל מי שבאמת חושב שזו בעיה לכתוב את צירוף האותיות יהוה, או לומר אותו בכל רם.
אני מבקש מכם, בבקשה, תלבשו כובעי אלומיניום כך שאני וכל השאר נוכל לדעת מי אתם.

בן אדום 15 בפברואר 2013

עד כמה שאני אוהב לקרוא את הבלוג שלך, ועד כמה שאני מעריך אותך, וחושב שאתה צודק גם בבלוג הזה, השפה, ההשוואות ורוח הזלזול בבלוג ובכמה מהתגובות ממש פוגעני… אתם אנשים אינטיליגנטים, וחלק מהכובע הזה מצריך גם לכבד מישהו שחושב לא כמוכם..

איציק 15 בפברואר 2013

בן אדום,
מה זאת אומרת "חושב לא כמוך"? רוב האנשים שאני מכיר חושבים לא כמוני וזה בסדר גמור, אבל כשיש קבוצה שמשפילה אותי, למה בדיוק אני צריך להיות נחמד אליה. קבוצת אנשים שבזה ודורכת על כל עקרון וערכי המוסר שלי. למה אני צריך להיות נחמד? כואב לי, אז אני מגיב. לא רוצים שאני אגיב, שלא ישפילו אותי. ברגע שעשו זאת, שיצפו לתגובה. נמאס לתת את הלחי השנייה כפי שנעשה עד עכשיו והם המשיכו והמשיכו והמשיכו. הגיע הזמן לומר די!!!

בן אדום 15 בפברואר 2013

צריך להפריד.. אף אחד לא השפיל אותך, אותה קבוצה לא רצתה לשחק עם בנות כי ככה הם האמינו.. הם לא ירקו עליה או זרקו עליה אבנים.. יש להם אמונה מסויימת, והם הלכו לפיה. אתה רוצה תאשים את מי שהחליט שהם אלו שינצחו ניצחון טכני.
דבר שני, גם אם קבוצה מסויימת פגעה בך בצורה כלשהי, אין זה נכון לעשות הכללה על כל המגזרים, אני מכיר אנשים דתיים מדהימים שלא היו פוגעים בזבוב, ומכבדים לא דתיים ודתיים כאחד בצורה שאני מאחל להרבה אנשים לכבד.. ופגיעה באמונה של הקבוצה שפגעה בך, פוגעת גם בהם למרות שהם לא עשו לך כלום!.. כוונתי, יש לך בעיות מסוימות עם קבוצה מסויימת, תיגע בנקודה הפנימית של הדיון, ואל תפגע בסמלים שהם סמלים כללים שאינם נוגעים לעצם הענין.

דורפן 15 בפברואר 2013

בן – אם הפרימיטיבים היו מפרסמים מאמר דיעה נגד שיתוף ילדות, הייתי אומר דעתם שונה מדעתי וכותב דיעה הפוכה. אבל הם ניצלו את כוחם. הם פגעו, אז – אחרי שהקדשתי לזה מחשבה – כתבתי יהוה. בידיעה שזה קצת פוגע (ממש קצת – חלילה לא לפגוע במישהו אישית). שיראו שאלו כללי המשחק. לא שלצד אחד יש דעות והוא חייב להיות זהיר לא לפגוע. והצד השני פוגע בלי להתחשב ברגשות. והילדה בכתה אחרי שסולקה מהמשחק הקודם. זה הרבה יותר גרוע מלפגוע ביהוה שלפי העדויות יודע להסתדר בעצמו.

אגב- גם מבחינה דתית. ביום כיפור אני אגיד ליהוה סליחה והוא יסלח לי. אבל על עבירות שבין אדם לחברו אין יום הכיפורים מכפר.

בן אדום 15 בפברואר 2013

אנחנו כמובן שלא מדברים מבחינה דתית, זה לא הענין, אבל נכון שפגיעה במישהו אחר זה הרבה יותר גרוע מפגיעה בסמל או רעיון כלשהו, תמיד!.. לא משנה מה הרעיון..
אבל לענייננו, כשהשתמשת במושגים האלה, ועשית את ההשוואה לארגון טרור, הרגשתי קצת עקיצה בלב.. כי, ראשית, לא פגעת רק במי שהתכוונת לפגוע, אלא בכלל הציבור הדתי (ככה אני חושב.. אבל אני אשאל ליתר ביטחון.. :) ) , ושנית, השוואת בין ישראלים, שהם בסופו של דבר חלק מהעם שלך עם השקפות קצת בעייתיות, לבין מרצחים.. וזה צרם לי..

אתה כותב מוכשר ברמות, ואני בטוח שיכולת לברוח מזה..
עוד דבר, תוכל באמת להסביר לי (כי כנראה לא הבנתי את כל פרטי המקרה..) במה הייתה פה פגיעה אישית במישהו?.. כי ממה שקראתי והבנתי הם ירדו מהמגרש כשהעלו אותה, ושלחו לפני זה מכתב שהם לא מוכנים לשחק נגדה, אבסורדי ככל שזה יהיה, אני חושב שהם פגעו רק בעצמם, ובכל זאת זה מה שהם מאמינים בו וזכותם, ואיגוד הכדורסל הוא זה שבעצם הבעיה פה, ששפטו לטובתם..
אנא האר את עיני..

אביעד 15 בפברואר 2013

בן, הם פגעו במישהו. הם פגעו בילדה בת 10. לא ירקו עליה ולא זרקו עליה אבנים. סתם אמרו לה שהיא לא ראויה לשחק נגדם. "הלכו אם האמונה שלהם"? איזו אמונה? על פי זה הלכה בדיוק נקבע שילדה בת 10 זה טומאה או תועבה או מה שהם לא קוראים לזה?

איציק 15 בפברואר 2013

בן,
בשום מקום לא התקוממתי נגד הדתיים כדתיים, למרות שאיני מסוגל להבין את הרמיונאל מאחורי היות האדם דתי במאה ה-21. יש לי חברים דתיים ואנחנו דנים רבות בשאלה זו. הדבר היפה שהם אף פעם לא בורחים מהשאלות ומוכנים לאתגר, ואותו דבר לצד השני. כשהם שומעים את הסיפור שאתה מספר כי לא פגע באיש, הם מזועזעים. הם אומרים שזו לא דת כי עם צביעות. מבין, הם, לא אני, חילוני גמור.
תסביר לי איך לא היתה פגיעה? עזוב את הקבוצה שבה משחקת הילדה, אשר הפסידה טכני. אז הלכו שתי נקודות. תחשוב מה הרגישה הילדה (ואני ראיי כתבה איתה ואימה בטלביזיה). היא מתאמנת ומשחקת עם הילדים במשחק שהיא מאוד אוהבת, במסגרת שהיא מאוד אוהבת, ומישהו בא ואומר לה "היום תשבי בחוץ כי את בת!!!" לא אישה בוגרת שאולי ל"דתיים בכאילו" יש בעייה לעמוד בפני הפיתוי, ילדה בת 10. אחרי המקרה הראשון היא בכתה, עכשיו זה המקרה השני. אוי לדת שכך מפחדת מילדות בנות 10. לדת זו אין תקומה.
אז חברי הדתיים ממש לא נפגעים ממה שאני כותב. אני אומר להם זאת בפנים והם יכולים להסכים או לא (במקרה זה כן), אבל לא נפגעים כיוון שהם אינם חשוכים. אלו שנפגעו, פגעו באחרים וממשיכים לפגוע הרבה יותר. אין להם שום עניין בהדברות עד שהם לא רואים התנגדות (ראה מה קורה עם ש"ס ויהדות התורה הצבועים כאשר מרגישות התנגדות). כאשר הם יגיעו לרמה התפתחותית שניתן יהיה לדון איתם ואולי להתפשר, אשמח לעשות זאת.

בן אדום 15 בפברואר 2013

איציק תגובתך יפה מאוד, ונהנתי לקרוא אותה..
אך היא קצת ברחה ממה שהתכוונתי. כתבתי כמה פעמים שאני לגמרי מסכים עם מה שדורפן כתב.. וגם אם מה שאתה כתבת..
כל מה שבאתי לציין זה שהדעה נכתבה בצורה לא הוגנת לטעמי, ודורפן עשה זאת בקטנה, והתגובות שבאו אחריו, של אנשים שמדברים לענין ברוב המקרים ואני נהנה לקרוא את תגובתיהם, פתאום מדברים בצורה ביריונית..
זה מה שכאב לי, אתה צודק במאה אחוז, גם לי יש חברים דתיים ולא דתיים ביחד, ואנחנו מסתדרים הכי טוב בעולם, אנחנו לא פוחדים לשאול, והם לא פוחדים לענות , או לא לענות, כי לא תמיד יש תשובה.. וזה גם בסדר..
ובנוגע לילדה, שוב אציין כי אני חושב כמוכם בדיוק, אבל תנסה להבין את הצד השני.
גיל הילדה לא משנה כלום לצורך הענין, כי זה משהו עקרוני ולא ספציפי, כי אם כך תגיד שנגד בנות מכוערות גם יהיה בסדר לשחק.. ( מצטער על השפה, פשוט זה בא לבטא רעיון..)
אז מעבר לזה, אותה קבוצה הודיע כי היא לא יכולה לשחק נגד בנות, זה חלק מהרוח של המועדון, אז מה אתה רוצה שהם יעשו??.. תציע פתרון.. הם לא התכוונו לפגוע בילדה עצמה, אני בטוח בזה, הם פשוט היו חייבים לקיים את הצו האמוני שלהם, שלצערם פגע בילדה.. אני חושב שזה לא בסדר להכניס אותה למצב הזה, ושלהבא לא יתקיימו משחקים כאלה..
אבל אני אשאל אותך שאלה , האם היית במצב דומה, בו עומדים לפגוע בעקרונות שאתה מאמין בהם, יהיו אשר יהיו (יכול להיות שאחרים לא מסכימים איתם), האם לא היית פועל לפי צו מצפונך למרות שזה בעיקיפין (!! חשוב מאוד לציין את זה, כי חס וחלילה לפגוע ישירות במישהו..) היה פוגע או מעליב מישהו?.. תענה בכנות..

איציק 15 בפברואר 2013

בן,
פשוט, שיודיעו שהם לא מגיעים (בלי לציין סיבה), ויספגו הפסד טכני ואולי כנס. אם אמונתם כה חשובה, שיעשו זאת על חשבונם ולא על גב הילדה. לא צריך להשפיל אותה.

גיא 15 בפברואר 2013

הגיע הזמן להפריד את מוסדות הדת מהמדינה.

הגיע הזמן להפסיק לתמוך ולתקצב מוסדות ומגזרים אנטי-דמוקרטיים ואנטי-הומניסטיים.

מפסיקים לתמוך במוסדות ש:
– מעודדים בורות ומטפחים עוני
– מדכאים נשים ויוצרים בדלנות
– מונעים חירות וחינוך ראוי מילדים
– שוללים את זכויות האדם מהאזרחים

בישראל קיימות ארבע מערכות חינוך (כללית, חרדית, דתית, וערבית),
כאשר הממלכתית-כללית מחנכת רק 37% מתלמידי ישראל.
בנוסף, קיימים בתי דין מגזריים (רבניים, שרעיים-מוסלמיים, נוצריים, דרוזיים),
אשר פועלים כנגד ערכי הדמוקרטיה וההומניזם.

עלינו לפעול למען:
1. החלת שוויון זכויות וחובות לכלל האזרחים.
2. הפסקת התמיכה והתקצוב של מערכות החינוך ובתי הדין המגזריים.
3. יצירת מערכת חינוך שוויונית אחת, אשר מעודדת חשיבה עצמאית, ביקורתית, מדעית, וחופשית.
4. החזרת לימודי האבולוציה לתוכנית הלימודים.
5. ביטול הקצבאות וההטבות המפלות (קצבת אברכים, קצבת ילדים, הבטחת הכנסה, פטור ממיסים, וכו')

איציק 15 בפברואר 2013

עם גישה כזו ש"ס ואגודה לעולם לא ישבו איתך בקואליציה ;)

אבאלה 15 בפברואר 2013

יפה מאוד

בלינדר 15 בפברואר 2013

רגע, רגע…לא מלמדים יותר אבולוציה בבתי הספר בישראל? מתי זה קרה?

אבאלה 15 בפברואר 2013

אני מורה בבית ספר, ובפועל ממש מעט תלמידים זוכים בכלל להתקל בנושא, בטח שלא ללמוד אותו לעומק.

והתוצאה של הדבר היא שרוב הציבור רואה באבולוציה כ"רק תאוריה", אני מניח שגם הרבה מהכותבים והקוראים פה חושבים כך.

כאשר אין חינוך טוב, נכנסת פרופגנדה דתית, וזה בדיוק המקרה עם אבולוציה, שהיא עובדה מדעית שלא מוטלת בספק, אבל בישראל כמו בישראל, הרבה יותר חשוב מה רבנים אומרים על מוצא האדם מאשר חוקרים מוסמכים.

איציק 15 בפברואר 2013

אבאלה,
אבולוציה היא תורה וככול תורה היא תקפה כל עוד היא מצליחה לתאר היטב את התצפיות הקיימות ולנבא תצפיות עתידיות. ברגע שזה לא יקרה יחפשו תורה יותר מכלילה. על-כן ההצהרה שהיא "עובדה מדעית אשר אינה מוטלת בספק" מסוכנת מאוד מבחינה מדעית.
עיניין אחר הוא, שהיותה תורה מדעית חשובה צריכה להיות מוצגת לתלמידים כמו הרבה תורות אחרות אשר יכולות להינתן ברמה של תלמידי בית-ספר. הבעייה הינה לא רק בחרדים. גם ביהדות הדתית ציונית יש פלגים התנגדים ללימוד תחום זה. מורים לביולוגיה אומרים במפורש שבהכשרות שהם עוברים הם מתבקשים ללא לגעת בנושא כדי לא לפגוע ברגשות. זו בושה גדולה. ממתי מדע פוגע ברגשות. ממתי היהדת מפחדת להתאמת ולהוכיח את צידקת. פעם הויכוח היה לב ליבה של היהדות. היום מנסים למנוע את הויכוח, לא ללמד ולהשאר בחושך. זה קורה רק כאשר משהו לא בטוח בכוח ולכן במקום לצאת בטוח ולהתאמת הוא פוחד ומנסה למנוע זאת. הבושה היא שאנחנו מסכימים לחשכה להטלת ונותנים לזה יד.

גיל 16 בפברואר 2013

איציק, אבולוציה היא תאוריה מדעית ולא תורה. היא אכן אינה מוטלת בספק בדיוק כמו שכוח המשיכה לא מוטל בספק. כלומר, תאורטית יש מצב להפריכה, אבל לכל דבר ועניין היא עובדה לא ניתנת לערעור. משום מה, רק כשמדובר באבולוציה פתאום "נזכרים" כל המתנגדים בפילוסופיה של המדע ובזה ששום דבר לא בטוח. אם אתה לא מחיל את אותן הסתיגויות לגבי כל תאוריה מדעית אחרת שחזקה באותה מידה זה מראה על הטייה כנגד האבולוציה.

איציק 16 בפברואר 2013

זו הנקודה, אני מחיל זאת לכול תיאוריה, תורת היחסות לא שלמה, יש לה בעייה עם הקוואנטים, וכך גם לכול אחת אחרת. אני לא טוען שהן לא נכונות או כן נכונות, אני טוען שהן לא שלמות (להבדיל מהדתיים שטוענים שתורתם שלמה). אני כאיש מדע מפקפק בכול אחת ואחת ומחפש אחת שלמה יותר. היוצאות מין הכלל הן התורות המתמטיות כמו תורת המספרים וכו'. שם אין צורך בניסוים שיאשרו משהו. יש אקסיומות שצריך לבדוק את הקונסיסטנטיות שלהם וכך גם להגדרות ומכאן והלאה יש משפטים אותם צריך להוכיח או להפריך. לא תמיד זה ניתן במסגרת סט האקסיומות הנתון וצריך להוסיף אקסיומות, אך מרגע שמשהו הוכח זה נכון ומרגע שהופרך זה שגוי. כמובן שיש מיקרים כמו השארת רימן אשר טרם הוכחה (למרות שכולם בטוחים שהיא נכונה, לפחות לפי המקרים הפרטייים שהוכחו עד כה) ועליה נבנו המון הוכחות המניחים את נכונותה. זה גם הפחד של המתמטיקאים, מה יקרה אם היא שגויה ואז כל מיגדל הקלפים קורס.
אז נכון, מה שמקובל לקרוא "תורת המינים" היא תאוריה, והיא לא עובדה כמו שאתה מכנה אותה. היא מתארת את המציאות הנוכחית, וכניראה גם ניבאה תצפיות, אך תמיד יש סיכוי שתיטעה בניבוי הבאה ולכן צריך תמיד, אבל תמיד, לחשוד בה. וזו סיבה עוד יותר טובה ללמד אותה, וללמד את התלמידים לשאול שאלות, וכך גם בפיזיקה ובכימיה.

אבאלה 16 בפברואר 2013

יש פה קצת בלבול (בעיקר סמנטי) לגבי מה זו תורה/תאוריה וכו'. המהות של הדיון היא הוודאות שיש לנו לגבי הטבע, האמת וכו'.

הוודאות הקיימת במתמטיקה או לוגיקה (למשל העובדה שבכל משולש סכום הזוויות הוא 180, כלומר חצי המעגל, כמובן במישור אוקלידי), היא וודאות של חוסר הטלת ספק.

במדע תמיד יש מקום להטלת ספק, אין שום דבר שהוא וודאי כמו עובדות מתמטיות. כשאני אומר על עובדה מדעית שאין להטיל בה ספק, אני מתכוון לכך במסגרת של הידע המדעי שכאמור לעולם לא נמלט באיזושהי ספקנות פילוסופית.

ובמסגרת המדע אבולוציה היא ההסבר הכי טוב, היחיד הטוב, שתואם את כל הראיות בצורה מדהימה. להכחיש את האבולוציה אחרי שנחשפת לכמות הראיות הקיימת יהיה מטופש כמו להכחיש את השואה לאור הראיות הקיימות.

אז למה יש כ"כ הרבה מכחישי אבולוציה בעולם ? כי אנשים לא נחשפים לראיות. האם במכוון ? כן, מאוד במכוון, יש פרופגנדה דתית מאוד חזקה ליצור הכחשת אבולוציה.

בתור דוקטורנט לפילוסופיה של המדע זה מפריע לי מאוד. פשוט כי מאוד חשובה לי האמת. ובקשר לתורת היחסות, תורת היחסות חוזה אירועים בדיוק גדול מאוד, לא בדיוק מושלם, ואכן יש בה קשיים כאשר נכנסים לרזולוציה מאוד קטנה.

זה לא אומר שהיא לא נכונה, זה אומר שהיא לא שלמה. מאוד מאוד מאוד מאוד לא סביר שיום אחד נהפוך את הפיזיקה על ראשה, אך מאוד מאוד מאוד סביר שיום אחד ישתנו במעט כמה אלמנטים בתורת היחסות וזה כמובן כתוצאה מניסויים ותצפיות. מדענים או כל חושב רציונלי ראוי לו לחשוב לא בשחור ולבן, העובדה שהמדע מתעדכן ומתפתח לא אומרת ששום ידע בו אינו נכון או וודאי, אלא שרמת הוודאות תמיד מוטלת בספק פילוסופי ושהעידכון לא זורק הכל ומתחיל מחדש אלא משפר את ההבנה הקודמת.

גיל 16 בפברואר 2013

למה צריך לפקפק במשהו שיש לו מספר עצום של הוכחות? ספקנות לשם ספקנות אינה דבר בריא כי אז היא לא מאפשרת שום התקדמות ממשית. ספקנות מסוימת תמיד בריאה, אבל בשלב מסוים צריך להכיר שיש תאוריות חזקות כל כך שהסיכוי שהן יופרכו אפסי והחיפוש אחרי אלטרנטיבה פשוט מיותר ולא מפרה. בפועל, אף אחד לא מחפש חלופות לאבולוציה או כוח המשיכה ובצדק.

והאבולוציה היא כן עובדה בדיוק כמו כוח המשיכה. היא עובדה מדעית שהסיכוי שהיא לא נכונה כל כך אפסי שזה ממש לא ענייני להתייחס אליה כאל משהו שיכול להיות מופרך למרות שתאורטית הכל יכול להיות. אם היא לא הייתה עובדה אז כל הביולוגיה המודרנית הייתה קורסת.

חיים שדמי 15 בפברואר 2013

דורפן, אתה מלך.

טקסט מופלא.

אריאל גרייזס 15 בפברואר 2013

הנה האמת הפשוטה – דת היא דבר לא מתפשר. כל אותם אנשים דתיים פה שמדברים על זה שצריך לכבד את האמונה שלהם לא מוכנים לתת את אותו כבוד לצד השני. הדרך היחידה שזה ייקרה זה הפרדת דת ומדינה, כמו שקורה בכל מדינה מתוקנת.
הגיע הזמן שהחילונים במדינה הזאת יבינו שאין פה עניין של פשרות. כל פשרה היא ניצחון לצד השני. לכן הפוסט של רונן כל כך מדויק – בגלל שהוא פוגע במרכז המטרה. כן, הוא פוגע בצד השני וזה בסדר גמור, כי הגיע הזמן שהמשחקים ייגמרו. אם להם כל כך מפריע שפוגעים בהם, שיעשו מה שצריך כדי לא לפגוע בנו. וכשאומרים לילדה לא לשחק (שלא לדבר על ההשוואה המטופשת עם החיות) זה פוגע בנו. מאוד. פוגע באמונה שלנו לא פחות מאשר לכתוב יהוה או להשוות בין היהדות לחמאס פוגע בצד השני.

איציק 15 בפברואר 2013

העיניין הוא כמו שציינת שהדתיים מתייחסים לחילוניים כחסרי אמונה ולכן יכולים להכיל את הכול, ולהם לעומת זאת יש אמונה שאנחנו צריכים להתחשב בה. צריך להבהיר אחת ולתמיד, חילוני יכול להיות אדם סופר מאמין. אנחנו מאמינים בערכים, בסובלנות, בהתחשבות, ואין לנו צורך באלוהים כדי להאמין בכול זה. פגיע באמונה שלנו פוגעת בנו לא פחות מהפגיעה באמונה שלהם. עד שהם לא יבינו זאת, לא יכבדו זאת, ולא יתחשבו בזה, אם לא נילחם בהם הם ימשיכו לדרוך עלינו ועל אמונתינו.

סימנטוב 15 בפברואר 2013

כל מילה (לשניכם)

אנונימוס 16 בפברואר 2013

כל מילה

אבאלה 16 בפברואר 2013

בדיוק

אריאל גרייזס 16 בפברואר 2013

נכון מאוד.

שרון 19 בפברואר 2013

תמיד כדאי לנסות את ההיגיון שמנחה את היריב שלך בוויכוח.
לא הוגן ולא נכון לרדד את הטיעון של הדתיים ל-"כי ככה יהווה אמר".
יהוה לא אמר שום דבר על כדורסל. המלה פשוט לא מופיעה בתורה וגם לא בתלמוד וכמובן שגם הדתיים יודעים את זה.
הטענה של הדתיים אחרת לגמרי.
ההיגיון בהפרדה בין המינים הוא משטור המיניות. וכן, ילדים בני עשר-אחת עשרה הם כבר יצורים מיניים, ויש לא מעט אנשים שמתחילים לאונן בגיל הזה.
בתוך משחק כדורסל יש מגע פיסי הדוק. תקראו לי סוטה, אבל אם אשמור צמוד על מישהי שנראית ממש טוב יעברו לי בראש מחשבות על סקס. ואני ממש לא היחיד.
הדתיים רוצים להימנע מהמצב הזה. הם מאמינים שכל חייו על אדם לקיים קשר מיני רק עם אדם נוסף אחד, שאתו התחתן.
כשאני מסתכל על כמות הפורנוגרפיה, הבגידות, הזיונים חסרי הרגש והזנות בעולם – אני לא בטוח שהגישה הפוריטנית רק טועה. אני מכיר בזה שיש לה יתרונות על צורת החיים שלי (אני חילוני גמור, שפשוט יש לו יותר נכונות מחילונים אחרים, בהם המגיבים בבלוג הזה, להקשיב לדתיים).

שרון 19 בפברואר 2013

ואגב, אני מקווה שאתם מבינים שהנקודה היא לא שגישתם של הדתיים עדיפה על הגישה החילונית למיניות. הנקודה היא שאם יכריחו אותם לשחק בנות עם בנים, זה כמו שבושמנים יכריחו אתכם ללכת עירומים. לכל אחד גם ברור שזה לא יקרה, כך שהבחירה היא לאבד קבוצות דתיות שלמות בליגה, או לבקש מילדה אחת לוותר על שני משחקים בשנה או לשחק בליגה של בנות.

Comments closed