קידמה 2.0

הקידמה היא לפעמים לא לכל טעם

כתבתי אתמול בעיתון על רונדה רוסי -כוכב שנמצא בתוך 15 דקות התהילה שלו. ההופעה שלה בשבת פרצה אל תוך המיינסטרים האמריקאי. ספורט נשים אלים זה הדבר עכשיו. תנו להן לחבוט זו בזו ותעבירו לי את הבירה.

ואני קצת תקוע ולא יודע איך לאכול את זה. האם פריצת דרך חברתית חשובה בענף שהוא רחוק מלהיות התקדמות חברתית. אני אישית – כן, כן, ידידי – חושב שעדיף לבנות לשחק טניס ולהחליק על הקרח. למרות שברור לי שדעתי חשובה כקליפת שום. וmma ענף שאני מקבל אותו יותר בגלל חושים ליברלים שזכותם של אנשים לפוצץ אחד את השני להנאתם של שוחרי התרבות. וכל הסיפור קצת מזכיר לי כותרת שפעם ראיתי – תסלחו לי שאינני זוכר את הכותרת במדויק אבל רוח הדברים מדוייקת – "לראשונה בתולדות טנסי, הוצאה להורג אם לילדים."

ואולי הקדמה היא בכלל מעגלית?
במשחקים האולימפיים האחרונים התגאו מאד בכך ששילבו לראשונה תחרויות איגרוף לנשים. התגאו משום שלא ידעו את ההיסטוריה של עצמם. היה איגרוף במשחקים האולימפיים הקצת פרובוקטיבים של 1904 – אלא שבדיעבד החליטה התנועה האולימפית למחוק את התוצאות מהרשומות. ואת הערכים של מיזורי של קצת אחרי המערב הפרוע החליפו בשמרנות מערבית ועכשיו אחרי כמה דורות החליפו בליברליות מערבית.

בכל מקרה כרגע אוהבים אותן חובטות ומדממות.

76 Comments

אזי 28 בפברואר 2013

רונן,
אני יודע שאתה אוהב פוסטים קצרים וקולעים
אבל לא הסברת למה אתה חושב שעדיף שנשים יחליקו על הקרח?

אם אתה חושב שMMA הוא לא ספורט לגיטימי, אז הוא לא לגיטימי לגברים ונשים כאחד.
אם הוא לגיטימי, אז הוא לגיטימי לכולם.

מה ההבדל בין נשים שלא צריכות ללכת מכות
לגברים שלא צריכים לעשות גלגלונים על מזרן?

דורפן 28 בפברואר 2013

לא כתבתי שעדיף. כתבתי שעדיף לי – כי אני מעדיף לראות את זה – והדגשתי שההעדפה חשובה כקליפת השום.

אזי 28 בפברואר 2013

כנראה שבחירת המילים ("עדיף לי" ולא "לדעתי") גרמה לי להבין אותך לא נכון.

נר הלילה 28 בפברואר 2013

לייק

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2013

זאת הליכה אחורה במסווה של קידמה. כאילו אומרים – אנחנו נותנים לנשים לעשות הכל, כשבעצם נותנים לקהל הגברי את מה שהם רוצים. טוב שלא שמו בוץ בזירה וגמרנו.
מצד שני, מי אנחנו שנחליט בשביל הנשים מה טוב להן ומה לא? יש משהו שובינסטי בזה שגברים יחליטו בשביל נשים מה הן יכולות להתחרות ומה לא. אם הן רוצות, שיהיה להן לבריאות.

גל דגון 28 בפברואר 2013

ראית את הקרב? התגובה הזו מגלה כזו בורות ואטימות שאני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל לסתור אותה.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2013

ראיתי את הסוף שלו. אישית, MMA לא עושה לי את זה, לא גברים ולא נשים, אבל אתה חושב שקרבות נשים זה לא משהו שמיועד לקהל גברי הרבה יותר מקהל נשי?

אזי 28 בפברואר 2013

אז הקרבות הגבריים מיועדים לקהל הנשי?

אני חושב שהרבה פעמים, אנשים יותר מדי נטפלים לפינות בנושאים של שוביניזם וגזענות, שהם בעצמם הופכים חצי שובינסטיים וגזענים…

גמל 28 בפברואר 2013

לגמרי. בוא פשוט נתעלם מהעובדה שהיו עוד תשעה קרבות של גברים באירוע.
אריאל, אני לא מתכוון לומר חלילה שאין לך זכות להביע דיעה, אבל אתה לא חושב שזה קצת מגוחך שראית רק את הסוף של קרב שנמשך בקושי ארבע דקות, שהיה חלק מאירוע של שלוש שעות, ועדיין החלטת שכל המטרה של הקרב הייתה לרצות כמה גברים חרמנים?

אריאל גרייזס 1 במרץ 2013

אני לא אומר שזה מיועד לזה נטו אבל אין לי ספק בכלל שזה חלק מהאפיל של האירוע. עובדה שעל שאר הקרבות לא דיברו בכלל. מי שמתכחש לזה חי, טוב, בהכחשה. וחוץ מזה שתשימו לב שאמרתי שמותר להם לעשות מה שהן רוצות. הרי זה לא שכדורעף חופים נשים הוא פופולרי כל כך בגלל איכות הספורט אבל אני בטוח שלא אכפת לשחקניות

גלעד פרידמן 28 בפברואר 2013

מצד אחד זה נכון באופן מחשבתי (לדעתי) לאפשר שוויון מוחלט בין המינים, ואם רונדה רוסי רוצה לחבוט ולדמם זו זכותה. מצד שני, אני בטוח שרובנו (לפחות השפויים מבינינו) נחטא לאמת אם נסרב להודות שלראות שתי נשים מתאגרפות ומתאבקות באגרסיביות ובאלימות צורם לנו הרבה יותר מאשר אם היה מדובר בשני גברים. זה מקביל בעיניי ללוחמות בצבא. אני חושב שטבוע בגנטיקה שלנו משהו שמאפשר לנו לראות בזה דבר סביר ואפילו מקובל אם מדובר בגברים ולא כך היא לגבי נשים. רק בגלל שהן יכולות – ורוצות – לא הופך את זה למשהו יותר נעים או נכון. וכאן אני מבין את עמדתך רונן.

גל דגון 28 בפברואר 2013

אגב, רונן, רציתי לשאול אבל לא רציתי להסיט את הדיון בפוסט הקודם – את הטור בעיתון כתבת על סמך צפייה בקרב או על סמך הסיקור שלו?

שניהם לגיטימיים, במיוחד שעיקר הטור נגע להשפעה של הקרב ולא לקרב עצמו. אני פשוט לא חושב שהיתה נשיכה, ניסיון החניקה היה על הפנים של ראוסי (אם הוא היה על הצוואר היא היתה נכנעת או הולכת לישון) ומגן השיניים שלה הוסט.

דורפן 28 בפברואר 2013

צפיתי בקרב – אבל מה שעניין אותי הוא רק הסיקור שלו. שמשהו שאי אפשר היה לדמיין במיינסטרים לפני שני עשורים זכה לכזו תהודה.

דורפן 28 בפברואר 2013

הייתה נשיכה בטעות – קרמושי בכלל לא התלוננה

טל בן יהודה 28 בפברואר 2013

עקבתי קצת אחרי הקרב הזה בסופ"ש האחרון דרך המדיה האמריקאית והאמת היא שעדיין לא גיבשתי איזו שהיא דעה לגבי מעמד האישה בחברה ובספורט כתוצאה מהקרב.

מה שכן, אני לגמרי בעד כתיבה של כמה מאות מילים בנושא אם זה מצדיק העלאה של תמונה כזו (הראשונה, כן? לא השנייה בתחתית הטור).

(רדוד אני יודע… אבל הכרחי לחלוטין)

דורפן 28 בפברואר 2013

לא רדוד. ממכביסט אין ציפיות

ג'רמייקל רוג'רס 28 בפברואר 2013

רונן אתה ללא ספק הכתב האהוב עלי בדה באזזר ובכלל אבל כמו שאני לא אגיב על שחמט עדיף שאת הפוסטים על mma תשאיר לגיל שלי או לבלוגר אורח.
ולעניינו:
לחחימה משולבת לנשים ברמה המקצוענית הגבוהה הוא עניין של השנים האחרונות , יש טרנד שנקרא strong is the new skinny והיום בארהב הקרוספיט מחליף את האירוביויותר ויותר נשים מרימות משקלים ועובדות על חיזוק הגוף.פעם אהבו נשים מלאות ואז רזות ואז מסיליקון עכשיו זה הטרנד.
mma הוא היום מה שהיה הנאסקר לפני עשור .הוא הספורט הגדל ביותר בעולם מזמן העלים את האגרוף [ עליו גדלתי] ומלפני שנה משודר בפריים טיים בנטוורק.
רונדה "ראודי" רוסי היא מדליסטית אולימפית מבייגי'ן ובת לאם ג'ודוקא גם כן ומדליסטית גם כן.
היא הלוחמת היחידה המוכרת למיינסטרים וזאת תודות למראה החיצוני וסיפור החיים המיוחד.
זוהיא אבולוציה טבעית של הספורט ושל תרבות היופי המערבי בשנים האחרונות.
ולסיום הציטוט האהוב עלי של ראוסי : nobody beets me in front of my mom"

גלעד פרידמן 28 בפברואר 2013

או במשפט אחד: The shifting of the zeitgeist?

גיל 28 בפברואר 2013

חצוף מצידך לומר למישהו אחר מה לכתוב. אני אחרי משפט כזה מפסיק לקרוא.

אבירם אברהם 28 בפברואר 2013

הנשים המתחרות בענף הן נשים מיומנות הבאות לרוב מרקע של אמנות לחימה כלשהי או רקע קרבי כלשהו, בדיוק כמו הגברים המתחרים בענף זה.
הן מתאמנות עם גברים ועובדות קשה בדיוק כמו הגברים על מנת להצליח והדחף התחרותי הוא זה שמניע אותן להיכנס לזירה או כלוב ולהתחרות, בדיוק כמו הגברים.
רונדה ראוסי היא לא הראשונה או פורצת הדרך בענף הזה. לפניה היתה ג'ינה קראנו שלדעתי מוכרת יותר בארה"ב (לוהקה התפקיד הראשי בסרט "בגידה כפולה" של סטיבן סודרברג)מאשר רונדה. ההבדל הוא שכעת הלחימה היא בזירת ה"UFC" ולא באיזו תחרות פחות מוכרת.
כמו שנאמר כאן, ראוסי היא מדליסטית אולימפית בג'ודו וליז קארמוש, מי שהיתה נגדה בשבת האחרונה, היא לוחמת מארינס לשעבר אז בואו לא נחשוב כאן שהכריחו אותן לפוצץ אחת לשנייה את הצורה רק למען הנאתנו. הבחירה היתה שלהן, כמו שהבחירה היא בידי כל אחד הנכנס לזירה, לכן אני לא חושב שיש בזה משהו שהוא לא בסדר.

גמל 28 בפברואר 2013

MMA הוא ענף ספורט שלא כל אחד אוהב. בדיוק כמו פוטבול, אגרוף, כדורגל והחלקה על הקרח. אם מישהו מעדיף לראות בזה סוג של קרב רחוב ולהתעלם מאומנויות הלחימה השונות, מהדקויות ומהפילוסופיה שעומדת בבסיס של אומנויות לחימה, זכותו.
אבל אני עדיין מגרד את הראש ומנסה להבין חלק מהדברים שנאמרו פה.
אם אתה מקבל את העובדה ש"זכותם של אנשים לפוצץ אחד את השני" למה אתה חושב שיש איזה הבדל בין גברים לבין נשים? זאת שוביניסטיות במסווה. אתה לכאורה אומר שגברים שצפו בקרב עשו את זה רק בכלל שהם רצו לראות שתי בחורות בלבוש מינימלי, לכאורה מתקומם נגד החפצה של נשים, אבל איך זה תופס אם היו עוד תשעה קרבות של גברים באותו אירוע? יכול להיות שמרבית הצופים היו בכלל נשים והומואים?
מי שרוצה לראות נשים סקסיות בתנוחות מפתות יכול פשוט להיכנס לאתר הפורנו הקרוב לביתו, יש כאלה שרצו לראות שתיים מהלוחמות הכי טובות בעולם היום. יש כאלה שמעריכים טכניקה ורוח לחימה והם נהנו מאוד ביום ראשון.

דורפן 28 בפברואר 2013

אין הבדל בזכות. אבל לא חייב להיות שוויון בהעדפות. אם אני מעדיף מערכות יחסים עם נשים זה אומר שאני הומופוב?

גמל 28 בפברואר 2013

לא. אבל אם אתה אומר צריך לאסור נישואים בין גברים בגלל שנישואים הם סבל, אז אתה הומופוב.
אני קצת מקצין, אבל אני לא מבין איך אפשר לטעון שהמשיכה העיקרית של הקרב הייתה המין של הלוחמות ושיש הבדל בין לוחמות ללוחמים באותה נשימה.

עורב סגול 28 בפברואר 2013

הייתי אוסר נישואים בין גברים לנשים קודם

דורפן 28 בפברואר 2013

זה כבר ביל מאהר אמר. להומואים יש את הזכות המלאה להיות אומללים כמו כולנו

איציק 28 בפברואר 2013

לפי התאורים שלכם אני בכלל לסבי :-) יש לי העדפה ברורה לנשים. האם זו הפליית גברים לרעה מצידי?

גמל 28 בפברואר 2013

כן. תתבייש לך. מנוול.

גמל 28 בפברואר 2013

וזה לא שלקחו דוגמניות ונתנו להן לשחק פוטבול בתחתונים. לקחו מדליסטית ג'ודו אולימפית ולוחמת מארינס, שבמקרה הן לוחמות MMA ונתנו להן לעשות מה שהן עושות כבר שנים. מה השתנה השבוע לאחר השידור בפוקס לעומת שנה שעברה כששידרו את הקרבות של ראוסי בCBS?

לא מבין למה להתמקד בדברים הרבה יותר מעניינים כמו לוחמת לסבית שעולה עם מגן שיניים בצבע דגל הקהילה (מתי גבר עשה דבר דומה?)
או ביכולת ובטכניקה המדהימה של ראוסי לסיים קרבות בבריח יד, בתור אחד שמתאמן קצת לראות את ראוסי עושה בריח יד זה סוג של מדע בדיוני.

גמל 28 בפברואר 2013

למה לא*

דורפן 28 בפברואר 2013

גמל – מאד מאד מאד מאד אשמח שמישהו שמבין בזה מהצד הספורטיבי יכתוב על זה בדה באזר. זה נחוץ – בעיקר בגלל שרק עיוור לא רואה את הנסיקה התקשורתית של זה. אני כותב על הקשיים שלי עם הקדמה – מה שבהחלט יכול להזמין אבחנות שמדובר בשמרן לא מעודכן ופוריטני.

גמל 28 בפברואר 2013

אני אשמח לנסות, למרות שלכתוב לדה באזר זה עניין לא פשוט ודי מלחיץ, אתם מציבים פה רף גבוה מדי.

MG 28 בפברואר 2013

גמל, אם באמת תרצה, אני משאיר לך הצעה פתוחה לביצוע הגהות.
יש לקוקודי האתר רשות מלאה ממני להעביר אליך את המייל שלי.
שלח לי טקסט ודד ליין.

אזי 28 בפברואר 2013

אני לא חושב שאתה יכול להשוות ספורטאית לסבית לספורטאי הומו.
ספורט ותחרותיות נתפסים כאירועים גבריים.
ספורטאית היא כבר אישה, אין לה מה "להפסיד" מהיותה לסבית.
ספורטאי הוא גבר. היותו הומו תגרום לאנשים מסויימים לראות אותו כ"נשי" ולכן ספורטאים לא יוצאים מהארון (או פחות מנשים)

גמל 28 בפברואר 2013

לא השוויתי. פשוט הצעתי נקודה אחרת שלדעתי הייתה יותר מעניינת, והבעתי תקווה שמתישהו גם גברים יעשו דבר דומה.
מה שמעניין בנושא הזה הוא לא רק קרמושי אלא גם התגובה של המנכ"ל של הUFC, אני לא זוכר שראיתי דמות שעומדת בראש של ארגון ספורט שמגלגל מיליארדים ולא מפחדת להביע דיעה בנושא כזה רגיש:

There's a lot of gay athletes out there and actresses. It takes a brave person to come out and admit it because they're always afraid of what its going to do to their career or how people are going to treat them afterwards."

I love what she did. I know I have the big ‘homophobe' persona and people think I'm some homophobe. I'm the furthest thing from it. i think its ridiculous its 2013 and the government tells two people they can't marry each other. Who is the government to tell two people who say they love each other they can't be married? It's ridiculous.
"

איציק 28 בפברואר 2013

דורפן,
סליחה על הקטנוניות אבל "וmma ענף שאני מקבל אותו יותר בגלל חושים ליברלים שזכותם של אנשים לפוצץ אחד את השני להנאתם של שוחרי התרבות." על אילו שוחרי תרבות אתה מדבר? מה בין MMA ותרבות. כדורגל וכדורסל שייכים אולי לתרבות הספורט. ביוון העתיקה ספורט היה אולי חלק מהתרבות. במיקרים רבים ספורט הוא אמצעי פוליטי. לומר על MMA תרבות או אפילו תרבות הספורט זה משהו שלא מסתדר בייחד. זוהי הוצאה של כל האינסטינקטים הכי קמאים והברברים שלנו הן של המתמודדים והן של הצופים. עטפו זאת בצבע ומוכרים כמוצר צריכה (לא כתרבות). אם נסתכל משחר ההיסטוריה, על בסיס הורמונאלי, הגברים, הזכרים מגזע האדם (לא זכרים מכל סוגי בעלי החיים, יש גזעים בהם הנקבה יותר תוקפנית) היו אלו שהשתתפו בקרבות, ואין לזה כל קשר לשיוויון. זכויות האישה/הגבר לא מתבטאים בשיוויון או חוסר שיוויון כי אם ביחס כלפי כל אחד. אם יש משהו שמסכן את אחד המינים יותר מהשני אז זה לא הגיוני לאפשר הכול בשם השיוויון הקדוש. למשל בדיקות סרטן השד עושים לנשים כי אצלם יש סכנה גדולה יותר. גם גברים יכולים ללקות בזה אך בסיכוי נמוך בהרבה ולכן לא שולחים אותם למומוגרפיה רק בשם השיוויון הקדוש והוצאות כספיות לא סבירות. לדעתי הסיבה היחידה ל-MMA נשי הוא מסחרי בלבד, ו-MMA גברי הוא מסחרי עם עודף טסטוסטרון וחסר ב-IQ. אני יודע שאני בוטה, אך היתי מוציא עוד כמה סוגי "ספורט" מתוך ההגדרה הזו, אך זו כמובן רק דעתי.

גמל 28 בפברואר 2013

". אם יש משהו שמסכן את אחד המינים יותר מהשני אז זה לא הגיוני לאפשר הכול בשם השיוויון הקדוש"
למה אתה חושב שMMA מסכן את אחד מהמינים יותר מהשני, על סמך מה ביססת את הטענה?

"הסיבה היחידה ל-MMA נשי הוא מסחרי בלבד, ו-MMA גברי הוא מסחרי עם עודף טסטוסטרון וחסר ב-IQ"
שוב, למה אתה רואה הבדל בין MMA גברי לMMA נשי? אתה לא חושב שיכול להיות שגם אצל נשים זה קשור לחוסר IQ ועודף טסטסטורון?

"זכויות האישה/הגבר לא מתבטאים בשיוויון או חוסר שיוויון כי אם ביחס כלפי כל אחד"
איך היית מסביר את זה לאישה שמקבלת משכורת יותר נמוכה מבר אחר באותו התפקיד אבל שמתייחסים אליה בסדר גמור?

איציק 28 בפברואר 2013

גמל,
אתחיל דוקא מן הסוף, כיוון שבנקודה הזו אני איתך. אני חושב שמשכורות נמוכות הן עיניין היסטורי שאינו קשור לשום סיבה מולדת כרגע כי אם למה שהתפתח היסטורית כאשר בעבר הרחוק הגבר יצא לצוד, לעבוד את האדמה וכו', והאישה נשארה לגדל ילדים ולטפל בבית. מאז השתנו הרבה דברים מבחינת יציאת האישה מהבית ועבודות פיזיות שבהן עסק הגבר. כיוון שעכשיו ליכולות הפיזיות (מחוץ ל-MMA) אין יתרון ברוב המקרים, אפילו להרים בלוקים לקומה העשירית עושים עם מנוף, צריך להשוות את השכר.
לא תמצא שאמרתי ש-MMA מסכן למין אחד יותר מהשני. טענתי ששיוויון אינו קדוש באופן כללי ויש מדדים אחרים לא פחות חשובים. לגבי MMA אני לא בטוח, אך למשל לא זכור לי שלגברים יש רחם. במבושים אסור לבעוט או לתפוס על פי הכללים (אולי אני טועה לגבי MMA אבל בהרבה אומנויות לחימה זה כך) אז האשכים די מוגנים. הרחם חשוף למכות. אני לא רופא, אך אולי מכה חזקה באיזור הבטן מסוכנת יותר לרחם, ומקטינה את סיכוי ההתעברות מאשר איברים אחרים, אז אי-השיוויון מובהק. גם אם זה לא כך, עדיין יש חוסר שיוויון כיוון שלנשים יש את אותם האיברים כמו לגברים, פלוס רחם.
לגבי המיסחור, שנינו מסכימים (אני מקווה) שזה חלק חשוב של חוקי המשחק ב-MMA. טסטוסטרון הוא הורמון גברי. אם אניח ששימוש בתוספים אלו אסור לשני המינים, אז באופן מובנה לגבר יש יותר ממנו. מה לעשות, זה לא אנחנו קבענו, כך אנחנו בנוים. ביחד עם הטסטוסטרון באו גם תופעות לואי פרט למסת שריר, גם חלק מעקבות לאגרסיות אצל גברים יותר משוחררות. כאשר האגרסיות משוחררות ה-IQ בבעייה (לפחות לדעתי). למרות שאת נושא ה-IQ אני מוכן להשוות גם לנשים.
שאלה אחרת, אותה אני שואל. אמסטפים ובולטלירים הונדסו להיות כלבי קרב. קרבות כלבים אסורות למרות שהכלבים הללו "מתים" להלחם וסף הכאב שלהם נמוך. אנחנו לקחנו על עצמינו את הזכות למנוע זאת (ולדעתי בצדק). למה אנו מאפשרים דבר בזוי זה לבני-האדם? במה שיסוי זכר (או נקבת) אנוש אחד על השני מוטב משיסוי שני כלבים? מחר יהיו לנו רוצחים תחרותיים (נינצ'ות, סמוראים, רוצחים סידרתיים בדימוס). בואו נעשה קרבות בינהם באומנויות הלחימה שלהם. הרי הם מאוד מיומנים ואפשר להתפאל מיכולתיהם. אם הם מוכנים, נעשה איגוד, אז למה לא? אנחנו רואים את זה בכול מיני סרטים על ימין ועל שמאל ומשלמים הרבה כסף בקופות. בו נוציא זאת לפועל. אני כמובן מקצין רק כדי לומר שהגבול דק, ובשני המקרים לדעתי זה לא מוסרי.

גמל 28 בפברואר 2013

יכול להיות שלא הבנתי את מה שכתבת לפני שהסברת עכשיו.
לא נתקלתי בשום הסבר רפואי שמסביר שלנשים יש סיכון גדול יותר בגלל מבנה גופני שונה מלגברים ולכן אני לא יודע איך להתייחס לטענה כזאת. ברשותך בוא נתעלם מהטענה של הרחם מכיוון שזה סוג של ניחוש לא מבוסס.
אם אתה מתנגד לMMA גם אצל גברים וגם אצל נשים זה כבר סיפור אחר. זאת דיעה לגיטימית, אני יודע שלפעמים זה לא קל לעיכול מבחינה ויזואלית, בעיקר אם אין כל כך ידע באומנויות לחימה.
במקום להיכנס לדיון ארוך ומתיש על ההבדלים בין MMA לקרב כלבים אני אשאל אותך משהו אחר, האם אתה חושב שצריך לאסור על קיום תחרויות MMA מכיוון שהן ברוטליות מדי לדעתך?
אם כן, האם צריך לאסור על קיום תחרויות אגרוף ופוטבול שכבר הוכח שנגרם בהן נזק בריאותי גדול הרבה יותר מאשר MMA, או שלדעתך מה שחשוב הוא לא הנזק שיכול להגרם למתחרים אלא הרושם שזה יוצר עליך?
האם צריך לאסור על ביצוע דברים אחרים שהוכח שהם מזיקים לבריאות כמו עישון, איפה עובר הגבול?

איציק 28 בפברואר 2013

אתה מכריח אותי ללכת על הגבול הדק, ואני מודה שאני לא בטוח שאוכל לענות היכן הוא, וסומך על ההגיון הבריא שלי, שהוא לאו דוקא בריא לאחרים.
כן, אני נגד איגרוף!!! יש לי בעייה עם פוטבול למרות המגנים. לגבי רוגבי אני לא בטוח. ממה שראיתי זה נראה פחות אלים.
הבעייה של הגבול הוא קשה, כיוון שכל ספורט מיקצועני יש בו פגיעה לטווח רחוק, כולל שחייה (אולי פרט לשחמט). היתי אומר שהגבול הוא מבחינתי הסיכוי המוחשי לפגיעות ראש, נכות, ועידוד לאלימות. עידוד לאלימות כמובן שאינה המטרה של איגרוף או MMA, אך נוער שצופה בכך ואין לו הבנה זו בהחלט השפעה צפויה. גם כאן יש בעייה כיוון שאולי נפסול סרטים ועוד. גם פה אין לי תשובה חד משמעית אך כן צריך להתחשב גם בכך לדעתי.
עישון זה סיפור אחר והלוואי שהיה אפשר לאסור אותו. נראה לי שזו גזרה שהציבור לא יוכל לעמוד בה ולכן אין ליגזור אותה, אבל חפיסה ב-100 ש"ח, אני בעד.

גמל 28 בפברואר 2013

זה בהחלט גבול דק
אני באופן כללי בעד שהממשלה תתערב כמה שפחות בחיים של האזרחים אלא אם זה פוגע באנשים אחרים

Childish 28 בפברואר 2013

הקרב עצמו היה מדהים והוכיח מעל לכל ספק שנשים יכולות להילחם בצורה מרשימה בדיוק כמו גברים
הדבר המשמעותי ביותר ביותר מבחינת התקדמות לספורט נשי היא העובדה שהקרב הזה היה הקרב המרכזי כלומר האירוע נמכר בעיקר על בסיס הקרב הזה (למורת שהקרבות המשניים היו חזקים יחסית לאירועים דומים) באיזה עוד ענף ספורט אתה מכיר שהנשים נמצאות באירוע המרכזי אפילו טניס שם את הנשים יום לפני גמר הגברים
בנוסף זה נותן אפיק נוסף ורווחי לנשים העוסקות באומניות לחימה

איציק 28 בפברואר 2013

התעמלות אומנותית!!!

גמל 28 בפברואר 2013

תחרות מלכת היופי!!!

Childish 28 בפברואר 2013

אני דיברתי על ספורט אמיתי :)
אבל ברצינות אני חושב שצריך להבין את המסע הריצני והעמוק שעבר ענף ה-wmma מכך שרק לפני שנה וחצי שהבעלים של הufc אמר שבחיים לא יהיה קרב נשים בארגון לעובדה שקרב נשים היה הקרב המרכזי למרות ביקורת רצינית של אני העיתונות המקצועית בתחום שטענו שנשים לא יכולות למשוך קהל צופים גדול באירוע ppv (הקרב הזה ניפץ את השיא הקודם של קניות ppv שהיה שייך לילה עלי נגד הבת של פריז'ר.
צריך לתת קרדיט ענק לרונדה שבזכות היכולת שלה (וגם המראה הגופני) לקחה ענף שולי והפכה אותו לחלק משמועתי בארגון

גמל 28 בפברואר 2013

הוא טען שלא יהיה קרב נשים בארגון בגלל שאין מספיק לוחמות מוכשרות לא בגלל שהן נשים. זאת בדיוק הסיבה שבגללה לא היו לוחמים גברים במשקלים של פחות מ70 ק"ג עד לפני שנתיים.

אמנון 28 בפברואר 2013

זאת התחבטות שדומה מאוד לשאלת הזכות על הגוף של נשים בענייני זנות, חשפנות, ועוד.
התשובה כרוכה בהכרה בכך שקיימות פריוולגיות (ולא זכויות), ואנחנו נהנים לנצל את הפריוולגיות שלנו על חשבון אלו שלהן אין. האם הבחירה של אותה אישה היא אכן חופשית, או שאין לה את הפריווליגיה לוותר על חשיפת גופה בתמורה להצלחה הכלכלית. לי כגבר, יש אפשרות להצליח בעולם הספורט בלי שיעסקו בהיקף הישבן או החזה שלי. לאישה, כנראה שהרבה פחות.
נשים עוברות תהליך של החפצה מינית בחברה המערבית. השאלה היא לא האם יש נשים שגם יוצאות נשכרות מתהליך זה, אלא האם לכל אישה יש את היכולת לבחור אם לקחת בו חלק או לא. וזה נכון בספורט כמו שזה נכון בפוליטיקה או בתרבות או בכל תחום חיים אחר.

גמל 28 בפברואר 2013

למה בשם כל הקדושים ורעייתם זה מתנקז רק לשאלה הזאת?
חשיפת גוף תמורת הצלחה כלכלית?! אתה מבין שזה היה קרב בין שתי נשים ולא צעידה על מסלול דוגמנות, את התוצאה קבעו שתי הלוחמות בעצמן ולא הקהל על ידי הודעות SMS.

כשזה נוגע לפרסומות וכל השטויות מסביב, למראה חיצוני באמת יש השפעה וזה נכון לגבי מריה שראפובה כמו שזה נכון לגבי דייויד בקהאם. אבל בהתמודדות עצמה אין למראה שום השפעה, אתה יכול לשאול את סרינה וויליאמס.

גיל 28 בפברואר 2013

גמל, כל מילה בסלע. כל תגובה דומה דווקא עושה ההפך והיא זו שמגבילה את מה שנשים עושות. אני לא מתמייר לקבוע לשום אישה מה לעשות בניגוד להרבה גברים ש"יודעים" את המניעים הנסתרים שלהן.

גמל 1 במרץ 2013

אין דבר כזה גבר שמבין נשים. בשום תחום. אף פעם.

אנונימוס 28 בפברואר 2013

זה אולי מיושן לאמר, אבל בעיניי איגרוף וMMA וכל החרא הזה מגעילים באותה מידה, לא משנה אם מדובר בגבר או אישה.

וקצת יותר ברומו של עולם – מה שאני בעיקר לא אוהב בזה זה שזה מזכיר לי את כל נושא מאבק שיוויון הזכויות לשחורים, שלכאורה הסתיים ומעשית נמצא עדיין בשיאו.
במקרה הזה להרגשתי זה חלק מתהליך דעיכת הפמיניזם. ליתר דיוק, תהליך ההכלה שלו. כי עכשיו אפשר לאמר – "נו מה אתם רוצים, הנה יש אישה טייסת, ובמארינס, ובMMA, ואישה מנכ"ל תאגיד" וכו' וכו'.
אז כולם מרגישים כאילו בעית השיוויון נפתרה. אבל עדיין בשורה התחתונה לנשים יש הרבה פחות הזדמנויות, ועדיין הן מקבלות משמעותית פחות שכר, ומנותבות למקצועות פחות רווחיים, ועדיין מצפים מהן לטפל בילדים ולהקריב את הקריירה ולא פותחים מיליון מעונות יום.
בקיצור יוצרים תחושה מזוייפת שהמאבק לשיוויון נגמר, ע"י כך שזורקים לתקשורת וללוחמי הזכויות כמה עצמות ייצוגיות, כמו למשל קרב מרכזי בMMA של נשים.
אבל תכלס לא הרבה השתנה, ומרבית הנשים מעשית תקועות בפוזיציה לא רחוקה בהרבה מזו של מקבילותיהן לפני 50 שנה.

גיא 28 בפברואר 2013

הבטת סביבך לאחרונה ? אם יש כיום אפלייה , היא כנגד גברים.
אתה יכול פשוט להחליף ת'ניק שלך ל "שלום,אני שטוף מח ע"י מכונת הפמיניזם".
כמו ששובינזים הוא פסול, מאותה בחינה גם פמיניזם פסול. אין שום דלת משמעותית שחסומה בפני אישה כיום, בעולם המערבי. ולפני שחכם כלשהו יקפוץ, נשים יוכלו להיות ראשי מטות צבאיים בדיוק דקה אחרי שגברים יוכלו להיות אם של מנזר, שמעתי שזה אחלה ג'וב.
בקיצור, אל 'דבר שטויות.

אנונימוס 1 במרץ 2013

אני מסתכל סביבי הרבה. ואז אני קופץ לאתר הלמ"ס, ומקבל קצת מנת מציאות אמיתית ולא מוטה. מומלץ בחום

נר הלילה 28 בפברואר 2013

למה דווקא התמונה הזאת ? ספורט בעייתי מאוד. קצת מתחת לראלי דקר שבו מתים כמה אנשים כל שנה. מאחר והוא רץ אי אלו שנים אני תוהה האם יש סטטיסטיקות על לוחמי עבר ונזקים בריאותיים?

גמל 28 בפברואר 2013

האירוע הראשון היה רק ב1993 והתחיל לצבור תנופה רק בתחילת שנות האלפיים ולכן עדיין אין מספיק מידע בנושא הזה.
הטענה היא שבגלל שהכפפות קטנות יותר מבאגרוף וכמות המכות לראש שלוחם סופג בקרב קטנה משמעותית מבאגרוף, בנוסף לכך שיש דרכים נוספות לנצח מלבד נוקאאוט ולכן הנזק שננרם קטן יותר.
כמובן שלמרות כל זה אין ספק שלקבל מכות זה לא דבר בריא לגוף בשום מקרה.
לא היה אף מקרה מוות בזירה, זאת גם סוג של סטטיסטיקה…

איציק 28 בפברואר 2013

גמל,
כפפות קטנות יותר יש פחות חומר רך והמכה חזקה יותר לדעתי. השאלה שלי לא האם משהו מת בזירה כי אם פגיעה לטווח רחוק כמו שיתוקים, פרקינגסון ועוד כתוצאה מהלחימה בזירה/אימונים. אני לא יודע האם 20 שנה זה מספיק זמן לסטטיסטיקות מעין אלו (לדעתי ממש לא) אבל אם יש, מבחינתי זה הרבה יותר מעניין. אם יש לך, אשמח אם תכתוב על זה.

גמל 28 בפברואר 2013

נכון. אבל בגלל שהכפפות קטנות יותר הלוחמים נותנים פחות אגרופים מאשר באגרוף וכשכבר פוגעים הסיכוי לנוקאאוט גדול יותר. זה נשמע כמו פרדוקס אבל תחשוב על זה ככה, מה פחות גרוע לקבל 350 אגרופים ואז לקבל נוקאאוט או לקבל 30 אגרופים ואז נוקאאוט.
כמובן שבאגרוף יש רק אגרופים ובMMA יש אלמנטים אחרים שמקטינים את כמות האגרופים, הטלות, בריחים וחניקות, קלינץ' (כששני הלוחמים "מחבקים" אחד את השני ומנסים להשיג אחיזה טובה יותר).
ברור שבכל מקרה זה לא בריא לגוף, אני רק אומר שזה כנראה פחות מסוכן מענפים אחרים שמקובלים לגמרי בעולם כמו פוטבול, ראגבי, אגרוף או מירוצי מכוניות.
ואתה צודק לגמרי, עשרים שנה זה לא מספיק בשביל מחקר שכזה. אבל מצד שני, קיימים מחקרים כאלה בענפים אחרים ואני לא רואה שאכפת בכלל למישהו מהם.

איציק 28 בפברואר 2013

אתה צודק, לאף אחד לא איכפת וחבל.

נר הלילה 1 במרץ 2013

כן אבל שכחת בעיטות מרפקים ברכיות תקיפה בסדרות של מכות רציפה על מנת לגמור כשהירב כמעט נפל, כולל מאחור. המשך שעיניים נוזלות דם, איפה זה ואיפה איגרוף?
האם יש קודים אתיים פנימיים בין הלוחמים של זה לא עושים ?

גמל 1 במרץ 2013

נר הלילה, לא אמרתי שלקבל בעיטה לפנים זה בריא. אבל מקבלים מכות לא פחות חזקות ומסוכנות בענפי ספורט אחרים. אומנם בעיטה לפנים לא מצטלמת טוב אבל אין הבדל בין לקבל ברך לפנים לבין אגרוף או סתם להיכנס חזיתית במפלצת שרירים אמריקאית עמוסה במגינים וקסדות.
באיגרוף לוחם יכול לקבל נוקדאון, לנצל את הספירה כדי "להתאושש" רק כדי לקבל שוב נוקדאון וחוזר חלילה. הרבה פחות מזיק היה אם המתאגרף השני היה נותן לו עוד איזה אגרוף או שניים והשופט היה מפסיק את הקרב מאשר ה"נחום-תקום" הזה.
אין דבר כזה מכות מאחור. אין מכות לעמוד השדרה או לחלק האחורי של הראש.
תנסה להפריד בין כמה שזה מסוכן לבין איך שזה נראה לך.
כשאנחנו רואים לוחם שוכב על הגב אנחנו חושבים אוטומטית שהוא בנחיתות איומה והוא חסר אונים ושזה יותר מסוכן ממתאגרף שנופל ומקבל זמן להתאושש. זה פשוט לא נכון.
בקשר לדם, יש שופט ורופא שתפקידם לשמור על בריאות הלוחמים. אם לוחם מדמם, רופא בודק את מיקום החתך ואת העומק שלו ומחליט אם הוא יכול להמשיך להילחם. לפעמים חתך קטן במצח יכול ליצור רושם וזעזוע כשזה בסך הכל בקושי שריטה. ולפעמים מחליטים על הפסקת הקרב.

לא צריך קודים אתיים מכיוון שיש רשימה ארוכה של חוקים שמפרטת מה מותר לעשות ומתי, ושופט שתפקידו לאכוף.

איציק 1 במרץ 2013

גמל,
אני מנצל תגובה זו כדי לענות לך מה כל כך מפריע לי ב"ספורט" זה, באיגרוף ודומיו יותר מפוטבול אמריקאי או רוגבי (מודה ששאלתך גרמה לי לחשוב וחדד את מה שמפריע לי ולא רק לומר "מפריע אך קשה לי להסביר"). בענפי "ספורט" אלו הפגיע ביריב היא המטרה. לא שהם חס וחלילה מעוניינים לשבור ליריב רגל או לגרום לזעזוע מוח, אך לפגוע ביריב שיאלץ להיכנע, ועדיף שהוא לא יגיב ואם בכך השופט יפסיק את הקרב מה טוב. אם תשאל לוחם MMA מה הוא יעדיף, לתת מכה אחת שתעלף את היריב או להסתכן ולנסות לרתק את היריב כדי לנצח תוך פגיע מינימאלית, לשנינו אין ספק שהוא אפילו לא יבין את השאלה המטומטמת. אותו כנ"ל באיגרוף. בפוטבול אין מטרה לפגוע ביריב כי אם לקחת את הכדור. שחקן אשר יכול לחטוף כדור במעופו אפילו לא יחשוב להיכנס על הדרך ביריב. הפגיע לא מובנת, היא תוצר המאמץ לזכות בכדור (גם פוטבול אני לא אוהב חלקחי גם בגלל תוצרים אלו). בכדורגל וכדורסל שחקן אשר במאמץ לקחת כדור יפגע ביריב באופן בוטא נחשב לשחקן ברוטאלי ולא ספורטיבי. כלומר הפגיע היא תוצר לואי אותו מנסים למנוע והוא נגד הקודים של המשחק. באתלטיקה אם תשים רגל לרץ המתחרה אתה יכול להיות מושעה לתקופה ארוכה. ב-MMA, אם נתת פיצוץ רציני שגרם לזעזוע מוח יכתבו עליך כתבות של כבוד על איזה יכולות אדירות יש לך. זהו הבדל משמעותי הגורם לי לחשוב שענף זה (כמו גם איגרוף) אסור שיחשב לספורט ואני בעד להוציאו מחוץ לחוק, גברים ונשים כאחד.

קורא 28 בפברואר 2013

איציק, מבלי להבין בתחום, זה מקביל לטענות שבראגבי יש פחות פציעות ופגיעות מבפוטבול דווקא בגלל שאין מגינים וקסדות.

איציק 28 בפברואר 2013

לא הבנתי

Childish 28 בפברואר 2013

הטענה שלו נראית לא רצינית במיוחד שלוקחים בחשבון את פתיחת קטגורית המשקל flywight ששם יש בערך 4 לוחמים בעוד בארגונים רבים יש רבים יש נשים וקיים אפילו ארגון שכולו מבוסס על נשים.
בסופו של דבר הוא לא האמין שנשים יכולות להרוויח כסף

גמל 28 בפברואר 2013

יכול מאוד להיות שזה מה שהוא חשב אבל אתה צריך לקחת בחשבון את ההשתלטות של זופה על סטרייקפורס והאיחוד של הWEC עם הUFC, זה הוסיף לא מעט לוחמים במשקלים נמוכים. מה גם שאחרי פתיחת המשקלים הנמוכים לוחמים שנאלצו להילחם בעבר במשקל קל יכלו לרדת למשקלים שיותר מתאימים להם.
הקטגוריה של משקל זבוב היא באמת הכי רזה בלוחמים אבל יש בקושי שתי קטגוריות משקל לנשים שאפשר לגרד בהן מספיק לוחמות טובות כמו במשקל זבוב אצל הגברים.

Childish 28 בפברואר 2013

באופן עקרוני זה נכון אבל דווקא ההשתלטות על סטריקפורס שהייתה לה דוויזית נשים מאוד מפותחת עם הרבה לוחמות טובות היה אמור לעזור לקבל את ההחלטה להקים דיווזיה דומה בUFC אבל בסופו של דבר מה שגרם לדנה וויט להביא את הנשים זו העובדה שרונדה נהייתה כוכבת מיינסטרים בצורה מטורפת בארצות הברית והמחשבה שהארגון יוכל להרוויח ממנה כסף

גיל שלי 28 בפברואר 2013

לכל המודאגים מבטיחות הלוחמים, הספורט הזה בצורה פרדוקסלית הרבה יותר בטוח מאגרוף וגם מפוטבול. זה כמובן לא אומר שהייתי רוצה לראות את הבן שלי נכנס לזירה עם ג'ורג' סנט פייר, אבל מצד שני הייתי מאוד שמח אם היה שולט באומנויות לחימה באותה רמה איתו

Childish 28 בפברואר 2013

דווקא GSP? יש מצב שגם את הבן שלך הוא גורר להכרעה מצד שני להכנס לזירה עם העכביש זה כבר באמת מפחיד

גיל 28 בפברואר 2013

זה סיפור די גדול כאן בארה"ב ואני חושב שבצדק. יש בזה ערך סימבולי שהספורט שהיה הכי גברי פתאום נפתח לנשים והיא מישהי שלא הייתי רוצה לפגוש בסימטה חשוכה. הייתי שולח אותה גם להרביץ לחלק מהאנשים שכתבו נגד רבקה מרינו והובילו לפרישה שלה מטניס.

בסופו של דבר, זו עדות לאופנות מתחלפות. זה לא כוס התה שלי ושל רבים מבני דורי אבל קו ישר מחבר בין הפופולאריות של MMA לזריקה של ההאבקות מהמשחקים האולימפיים. ספורט צריך להיות היות נגיש לקהל צעיר, טלביזיוני ורצוי עם דמויות שקל להזדהות איתן ולא נראות כמו ממותות.

גמל 28 בפברואר 2013

לא כל כך מסכים עם ההקשר שעשית להיאבקות. אין לי חבר אחד שמתאמן או חובב MMA שלא כתב סטטוס פייסבוק זועם בנוגע לגזירה המטומטמת הזאת.
אני חושב שרוב האנשים שצופים בMMA מעריכים את היעילות והחשיבות של ההיאבקות. חלק גדול מהלוחמים האמריקאיים בענף היו מתאבקים בתחילת דרכם או אפילו מתאבקים אולימפים (יש אפילו כמה מדליסטים)

גיל 28 בפברואר 2013

אני לא מדבר על הצופים, ברור שהם יתנגדו. אני מדבר על חברי הועד האולימפי שכל מה שהם מעוניינים בו זה להגדיל את הרייטינג של המשחקים ולהפוך אותם ליותר נגישים לצעירים גם על חשבון המסורת.

עם זאת, הבנתי שההחלטה עדיין לא סופית ונקווה שידחו אותה בסוף.

בני תבורי 28 בפברואר 2013

גמל,
אני צריך לשוחח אתך. איך אנחנו עושים את זה לא דרך מערכת התגובות של דה באזר?

גמל 28 בפברואר 2013

fsm555@gmail.com
או בפייסבוק shahar damri
איך שנוח לך

מנחם לס 1 במרץ 2013

נכנסתי הנה מאוחר, ומאחר ואני כותב ב-11 בערב באור עמום מסירת מפרש מול האי 'הילטון הד', לא קראתי את רוב התגובות, רק את הפוסט.
אז חשוב לציין שנערכו כבר כמה מחקרים על MMA לעומת אגרוף, והתוצאות ברורות: ישנן יותר פציעות קלות (חתכים, סריטות,נקעים, וכו'), אבל פחות פציעות קשות כגון זעזועי מוח. וזאת בגלל שבאגרוף, שני היריבים עומדים רחוק באופן יחסי אחד מהשני, ואז עוצמת החבטה גדולה פי כמה מעצמת החבטה ב-MMA שם היריבים צמודים אחד לשני. עוצמת החבטה היא מסה כפול מהירות (מומנטום=מסה כפול V). בגלל שבאגרוף השניים עומדים במרחק ניכר אחד מהשני, תאוצת החבטה ארוכה יותר, ואז כמובן מהירותה גדולה יותר. גם המסה באגרוף גדולה יותר בגלל שלמתאגרף ישנה אפשרות "TO PUT HIS BODY INTO THE PUNCH" ('להכניס' כמה שיותר ממסת הגוף לאגרוף) מאשר ב-MMA שם אין אפשרות לעשות זאת.
ז"א ש-MMA "נראה" אלים יותר, אבל הוא מסוכן פחות, גם לגברים וגם לנשים.

גיל 1 במרץ 2013

הבעייה עם הספורט הזה וגם עם איגרוף היא לא כל כך הפציעות של המשתתפים עצמם, אלא של כל האחרים. המקצוענים עשו את הבחירה שלהם והם מתוגמלים עליה היטב. אבל מה עם כל אותם ילדים שמנסים לחקות את הלוחמים ובלי הדרכה מספיקה ואמצעי הגנה פוגעים אחד בשני?

מצד שני, אם אנשים לומדים אמנויות לחימה כדרך להגנה עצמית או כצורת חיים פילוסופית אז יש בזה גם תועלת.

Comments closed