יומן אליפות של הניקס. וי על בוסטון

מה שלא הולך בכוח. לא שייך לניו יורק.

gtt

באליפות העולם האחרונה לשחמט אמר לי נייג'ל שורט שלא צריך להחזיר את קרב התואר לסדרות של 24 או אפילו יותר מ-50 משחקים, אלא ל-16. שאלתי למה 16. הוא ענה כי מעולם לא קרה שמי שהוביל אחרי המשחק ה-16 לא ניצח בדו קרב.

ב-67 שנים של הNBA לא חזרו מ-0-3. אז למה פשוט לא מסיימים סדרה שמגיעה למצב של 0-3? (מלבד בגמר כי אנחנו לא נגד מסורת). הדבר דווקא יוסיף המון עניין. הוא יהפוך את המשחק השלישי במצב של 0-2 למשחק אלימינציה ענק.

אז עכשיו יש לנו — סדרות חד צדדיות שתקועות על 0-3. וכן, יש סיכוי טוב שהן יילכו למשחק חמישי, כי כרגיל במצבים הללו הקבוצה בפיגור עושה מאמץ גדול למנוע את הסוויפ. ולא פעם היא מצליחה רק בכדי להגיד במסיבות העיתונאים שזה לא אבוד. למרות שזה אבוד.

אפשר להתייחס לזה בביטול. אבל העניין הוא שהסדרות הארוכות מדי מגיעות אחרי עונה ארוכה מדי. ועכשיו אנחנו כבר בלי בראיינט, ובלי רוז, ובלי רונדו ובלי ווסטברוק ובלי נאש. כמובן שזה אולי מקרה – אבל הם רק דוגמאות.

*

בינתיים (בשידור חוזר) הניקס צלחו את הסדרה הראשונה שלהם מאז שנת 2000ֿ וכרמלו אנטוני את הסדרה השלישית בקריירה שלו. הם נטרלו את כל העניינים האמוציונלים כמו האווירה בבוסטון או יחסי קווין גארנט עם אנטוני. ודבר אחד חייבים לתת להם: הם נגמלו לחלוטין מהצורך שלהם לשחק כדורסל חיובי אותו סימל לכאורה מייק דאנטוני (שלקח את הכדורסל החיובי שלו ללייקרס). היסטורית, יש רק דרך אחת בה ניו יורק מנצחת משחקי כדורסל. בכסאח. אפילו ההרחקה של ג'יי אר סמית תהיה עכשיו ממשחק חסר חשיבות.

פליאוף NBA
איפה הכסף, איפה הספורטיביות?

40 Comments

מתן גילור 27 באפריל 2013

עד 2005 אף קבוצה לא חזרה מ: 0-3 בגמר ליגת האלופות, אז היה צריך לשרוק לסיום כאשר מילאן הובילו 0-3…
האם יש צורך בקיום הגומלין בין באיירן לברסה? הרי אף קבוצה לא חזרה מ- 4-0.
בוא נניח לרגע שווסטברוק חוזר בפיגור 3-0 מול הקליפרס/ממפיס. האם אין סיכוי סביר שאוקלאומה יעשו בק-דור סוויפ (אם אני זוכר נכון את הכינוי)?

דורפן 27 באפריל 2013

כן – אבל אנחנו מדברים על שחיקה של שחקנים. זה לא קורה במצבים שתארת. לא על סיכוי. ואגב – עד לפני כמה שנים לא היו שבעה משחקים בסיבוב הראשון של הפלייאוף – מה היה הצורך להוסיף משחקים דווקא לסדרות החד צדדיות ביותר? כדורסל או כסף?

מתן גילור 27 באפריל 2013

מסכים. הטוב מ-5 בסיבוב הראשון הספיק בהחלט והפך את העניין למותחן כאשר מקום 8 הצליח לגנוב משחק.

דורפן 27 באפריל 2013

יפה – ומכיוון שהצעתי לא קיימת לגבי הגמר, ואנחנו מסכימים על סיבוב ראשון – נותר לנו רק לקיים משא ומתן על הסיבוב השני והשלישי…:-)

yaron 27 באפריל 2013

אחלה רעיון, האמת שתמיד תמכתי בחזרה לחמישה בסיבוב הראשון ואפילו השני, אבל רעיון ה3-0 טוב יותר.
מצד אחד אם יש מאבק הוא יכול ללכת ל-7, אבל אם אין מאבק חבל על הבריאות :-)
את הגמרים הייתי משאיר במתכונת הטוב מ-7
לגבי הניקס – הסיבוב השני יהיה הרבה יותר קשה ומפחיד אותי יותר מגמר המזרח נגד מיאמי.
אם אנחנו לוקחי את אינדיאנה ונשארים בריאים אנחנו ניתן גם למיאמי בראש!

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2013

צודק דורפן- ההחלטה להרחיב את סדרות הסיבוב הראשון לטוב מ-7 לגמרי גרועה.

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2013

השיטה של ה-NFL לתת סיבוב חופשי (BYE) לשתי הקב' עם המאזן הטוב ביותר בקונפרנס יכולה להיות מאומצת גם ב-NBA- ובכלל ניתן להקטין קצת את הפלייאוף.

אלעד 27 באפריל 2013

לא כדורסל ולא כסף, אם אני זוכר נכון זה היה כדי להציל את הלייקרס שבאותה שנה נקלעו לסדרת סיבוב ראשון בלי יתרון ביתיות.

גיל 27 באפריל 2013

זה לא היה קשור ללייקרס אלא לכסף. בזה שהפכו את הסדרות להטוב ל7 הרגו חלק גדול מההפתעות שהיו בסיבוב הראשון והאריכו את הפלייאוף עוד יותר כמו מסטיק.

אסף רביץ 27 באפריל 2013

בשנים האחרונות היו דווקא לא מעט סדרות גדולות בסיבוב ראשון (דאלאס-גולדן סטייט, בוסטון-שיקאגו, סן אנטוניו-ממפיס). נראה לי הרבה יותר הגיוני לצמצם את העונה הרגילה מאשר לוותר על הטוב מ-7 בסיבוב הראשון.

לגבי חזרה מ-3:0- בסוף זה יקרה. היו כבר מצבים בהם זה לא היה עד כדי כך רחוק.

יובל (אחר) 27 באפריל 2013

נו, עד 2004 אף קבוצת בייסבול לא חזרה מפיגור של 3-0 בסדרה. ולבייסבול יש היסטוריה ארוכה קצת יותר מזו של ה-NBA.

ולהזכיר: הרד-סוקס חזרו אז לא סתם מ-3-0 אלא מ-3-0 כשהם בפיגור בעת הכניסה לאינינג התשיעי במשחק הרביעי. היה חבל להפסיד קאמבק כזה רק כדי לקצר כמה סדרות משחקים, לא?

דורפן 27 באפריל 2013

יובל – כן! ואסביר. במקום דרמה אחת בשמונים שנה. תקבל המון דרמות במשחק מספר 3. ובמצב כזה לעתים נדירות מאד יתקיים משחק גרבג'

בני 27 באפריל 2013

ולא זו בלבד. כדי למנוע את הקאמבק המביש שהרד סוקס עשו אפשר לעשות כל דבר. אם אפשר ללכת אחורה בזמן ולמחוק את זה, אני אהיה אסיר תודה

אסף 27 באפריל 2013

היסטורית, דווקא את האליפויות שלהם הניקס לקחו עם כדורסל שנחשב חיובי.
אבל בעצם זו כבר פרה-היסטוריה.

רועי 27 באפריל 2013

מעבר לבדיחה על בצורת האליפות של הניקס, מה המועדון עשה כשג'ייסון קיד נולד לא רלוונטי בכלל. מה הוא עשה בעידן פטריק יואינג כנ"ל, אגב.
הנקודה החשובה היא שהניקס עושים הגנה וכדי להתקדם בפלייאוף, אתה חייב לעשות הגנה. זה מה שהיה חסר להם בשנים האחרונות ונראה שזה עבר להם. זה אולי הסיפור הכי גדול של הפלייאוף – הניקס שומרים!

אסף 27 באפריל 2013

בכנות, הלילה הסלטיקס היו כל כך גרועים בהתקפה שאי אפשר לתת יותר מידי קרדיט להגנה של הניקס. אולי לפריג'יוני שמשתטח על הפרקט בצורה שלא הולמת את גילו.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2013

אז טיסת החלל שלי, זה כולל ביקור בירח או רק בתחנת החלל?

דורפן 27 באפריל 2013

זה יהיה ביקור קצר אצל לברון

אריאל גרייזס 27 באפריל 2013

עד כמה שאני זוכר ההתערבות היתה על מעבר סיבוב בפלייאוף. ניצחון על לברון זה כבר טיול למאדים

אלעד 27 באפריל 2013

קודם ביקור אצל פול ג'ורג'…

המאמן 27 באפריל 2013

באנ.בי.איי הליגה ארוכה מדי, הסדרות ארוכות מדי וגם המשחק עצמו ארוך מדי לעזאזל!

גיל 27 באפריל 2013

ופתאום השיטות של פופוביץ' לשמור על השחקנים שלו נראות הגיוניות. שטרן צריך להחזיר לו את הכסף על הקנס שנתן לו כי לו יש את אחד הסגלים הבריאים ביותר בפלייאוף ומה שדאנקן עושה בגילו פשוט לא יאמן. איזה בית ספר הוא עושה בסדרה הזו לגאסול והווארד ואתמול הוליך את הספרס לתבוסה הגדולה ביותר אי פעם של הלייקרס בפלייאוף בבית. והיו עוד כאלו שחשבו שללייקרס טוב לקבל את הספרט או שבלי קובי הם ישתחררו וישחקו יותר קבוצתי.

מנחם לס 27 באפריל 2013

1. בהוקי קרח חזרו מדפיציט 0-3 במשחקים. זה יקרה גם בכדורסל.

2. מכל הפציעות שנגרמו, הפציעה היחידה שנגרמה ישירות בגלל עייפות חומר היא הפציעה של קובי. כל האחרות קרו כי בספורט נפצעים, וכמובן שככל שמשחקים יותר משחקים ישנו סכוי גדול יותר לפציעה. אם ישחקו 20 משחקים לעונה ייפצעו רבע מהפציעות שקורות ב-80 משחקים. את החשבון הזה כל אחד יודע.

3. אני לא מבין מה האובססיה שישנם לישראלים בקשר לשיפור הספורט האמריקאי. כאן בדהבאזר ישנן שתי משבצות בשורה הראשונה עם הצעות לאמריקאים איך לעשות דברים יותר טוב. עם כל הכבוד, הם מסתדרים די בסדר בלי העצות של מומחים מלבנטין; כולם עושים כסף; והפלייאוף השנה (למרות ההשפלה של הלייקרס) הוא ברייטינג הגבוה אי-פעם.

yaron 27 באפריל 2013

מנחם, כסף הם עושים, אבל העיניין והמתח ירדו.
גם כשגרתי בניו יורק ולראות אן בי איי לא היה כרוך בלילה לבן התחלתי לחפף פשוט כי השתעממתי.

מנחם לס 27 באפריל 2013

אם העניין בירידה, אז איך זה שרייטינג הטיווי בעלייה? (אתה הירון מהופס?)

דורפן 27 באפריל 2013

מנחם – לפי וויקיפדיה הרייטינג רחוק מהשיא (שהיה בימי ג'ורדן) אבל יש עליה מהשפל הגדול של 2007. http://en.wikipedia.org/wiki/National_Basketball_Association_Nielsen_ratings

אני לא יודע איך הם מדווחים על שיאים – אבל כנראה שתמיד יש דרך לדווח (אולי במצטבר – כי באמת הרחיבו את מספר המשחקים)….

הNBA משתנה כל הזמן – חלוקה לבתים, הרעיון להביא קבוצה לאירופה, הרחבת הסיבוב הראשון – אז כנראה שגם הם לא חושבים שהם הגיעו לשלמות.

המאמן 28 באפריל 2013

יש גם יותר מדי פסקי זמן… דייייי תנו לראות משחק!

מנחם לס 28 באפריל 2013

רונן, לשלמות אף פעם לא יגיעו.

yaron 28 באפריל 2013

הי מנחם, כן אני ירון מהופס :-)
אני אנסה להסביר, נניח שבעבר היית צופה בכל העונה הסדירה (לפחות משחקים של הקבוצה שלך) ובסדרות מלאות, מביוון שהליגה והפלייאוף היו קצרים יותר, ועכשיו אתה צופה באותו מס משחקים לשנה אבל לא מרגיש צורך "לא להחמיץ משחק". מה זה אומר לליגה? זה טוב או רע?
עכשיו נניח שבאופן כללי מס' הצופים עולה, אבל הם רואים חלק יחסי קטן יותר מהמשחקים.
מבין למה אני מתכוון שהעניין יורד?
אני בעבר צפיתי ב כ ל משחק של הניקס, ובהרבה מאוד סדרות גם של קבוצות אחרות.
בשנים האחרונות (עוד לפני שחזרתי לארץ) אני מחפף לאורך כל השנה, ובפלייאוף מתמקד בקבוצה שלי ועם השאר מחכה לגמרים איזוריים.

yaron 28 באפריל 2013

מנחם, עוד שאלה קטנה – מה תעשה אם הניקס מגיעים לגמר המזרח נגד מיאמי?

kirma der faux 27 באפריל 2013

טור הקדמה נפלא למהפך המופלא של בוסטון!

ותהיה בעקבות התמונה:
על מה מלו חשב כשהוא עשה קעקוע של וורנר ברד'רס?

kirma der faux 27 באפריל 2013

ומי מתחיל לכתוב על החגיגה בסנוקר?

הצעה שלי: יומן אליפות של ג'אד טראמפ.
הילד גאון.

תומר ש 28 באפריל 2013

טראמפ תותח ואני אפילו מסמפט אותו אחרי שהעיף את התסרוקת אימו המכוערת שהיתה לו, אבל אין סיפור יותר גדול מאוסליבן שלוקח אליפות חמישית אחרי שנה של בטן גב…

מנחם לס 27 באפריל 2013

"היסטורית, יש רק דרך אחת בה ניו יורק מנצחת משחקי כדורסל. בכסאח."
רונן, מה השטויות הללו? הקבוצות של 1970 ו-1973 ההסטוריות היו הקבוצתיות והעדינות ביותר שהיו. וגם היום אין אף שחקן אלים בקבוצה. אפילו טייסון צ'נדלר לא מספיק אגרסיבי. הקבוצות "הכסאחיות" היחידות היו של ג'ון סטארקס, אנטוני מייסון, וצ'ארלס אוקלי, אבל אפילו הן לא ממש.

גיא 28 באפריל 2013

הקבוצה של יואינגֿֿֿֿ,סטראקס, מייסון, אוקלי, הרפר ושות' לא היו כסאח ? אוי למסכן שהיה נכנס לצבע בזמנו, בערך כמו להיכנס למכונה לשטיפת מכוניות.

yaron 28 באפריל 2013

אל תשכח את ואן גנדי… :-) זוכר איך הוא נתלה על מורנינג?

איציק 27 באפריל 2013

כיוון שההצאה להפסיק במצב 3-0 לא נשמעת לי הגיונית, ולחזור ל-5 משחקים לא נראה לי סביר אז אני מציע משהו מהפכני שלא נוסה בשום מקום עדיין:
1. לשחק את המשחק כארבעה רבעים של 10 דקות. זה יחסוך המון דקות ויקטין את השחיקה.
2. למען הגינות המשחק, כל קבוצה שיש לה פצועים, הקבוצה היריבה חייבת להושיב בצד שחקנים מקבילים בעלי חשיבות זהה. זה גם יהפוך את המשחק להוגן יותר, וגם יאפשר לשחקנים להתאושש מהפציעה בשקט כיוון שידעו שזה לא נותן יתרון ליריבה. רק תחשבו איזה סדרה שקולה יכלה להיות אם מוציאים לסאן-אנטוניו את ג'ינובילי. בנוסף, ג'ינוביל יוכל באותו הזמן להתאושש מהפציעה העתידית שלו.
כמובן שאף אחד לא יאמץ את ההצעה ההזויה מסעיף 1, על ההצעה מסעיף 2 לפחות הקבוצות עם השחקנים הפצועים יש סיכוי שיצביעו בעד :-)

מנחם לס 28 באפריל 2013

ההצעה השנייה הרבה יותר הזוייה מהראשונה, אבל שתיהן מצחיקות.

גיא 28 באפריל 2013

לטעמי האישי, כל הנושא של "סדרות" הוא בדיחה אחת גדולה (על חשבוננו). ההגיון של סיבוב ראשון של 5 משחקים היה עדיף בהרבה, אך עדיין עדיף פחות ממשחק אחד, לעזאזל.
מישהו מוכן להמר שהפלייאוף של ה NFL היה מושך כזה סיקור (פר משחק) אם גם שם היו משחקים סדרות ? . אולי מישהו יוכל להסביר לי איזושהו טעם היסטורי מנומק למשחקי סדרות (אולי ביוון העתיקה אסיפת העם התעקשה על הטוב מ 7 מאשר משחק אחד, לא יודע). עד שזה ינומק היטב, בסך הכל מדובר על חליבה של כסף מצרכנים, מכירת זמני פירסום, כרטיסים וכהנה וכהנה.

עודד 28 באפריל 2013

אתה באמת אוהד כדורסל? מה הטעם בסדרות?
מלבד העובדה הספורטיבית הפשוטה שכך ניתן להגיע להכרעה יותר טובה של מי הקבוצה הטובה יותר, סדרות מייצרות עניין, יריבות, דרמה על פני תקופה של שבוע-שבועיים ועוד המון סיבות שנראה לי מיותר לחזור עליהן כרגע כי התגובה שלך פשוט לא נראית לי הגיונית למישהו שהוא חובב כדורסל.

Comments closed