יומן אליפות של הניינרס (הדראפט) וגם דה באזר לקח הרבה בלוגים בדראפט

דה באזר עשה דראפט גדול. לגבי הניינרס נראה

er

ראשית, לפני שניגש לענייני הדראפט – יש לנו בדה באזר לא פחות משישה בלוגים חדשים ועוד כמה צפויים.

פאק דה אן אף אל – אלו בחירות הדראפט שלנו!

נחשון שוחט – בעיקר על ריצה – וחלקכם יכירו אותו ממועדון ארוחת הבוקר.

אייל סגל על שחמט. הספורט היחיד בו ישראל באמת באמת טובה.

עמית זילברבוש שמביא לפה את הבלוג שלו – שיימס ברמת. זה שיימס – לא שיימלס!

רועי סיני עם סיפורים סוציולוגים מרתקים מיציעי הכדורגל של גרמניה ואירופה. מי מכם אולי הכירו את הבלוג הקודם שלו – פוטבולגרפיה.

אלון רייכמן – שבעיקר עוסק בכדורסל אבל לא רק.

ושחר דמרי על ענף הMMA המזעזע!

וצפויים עוד בקרוב.
*

את ההפתעה הגדולה ביותר סיפקו הניינרס דווקא אחרי הדראפט. כשהחתימו מקרב הבלתי-נבחרים את השיאן הבריטי, פינאליסט אולימפי ואלוף אירופה עד גיל 23 בזריקת דיסקוס, לורנס אוקוייה. הוא מעולם לא שיחק פוטבול אבל היה שחקן ראגבי. והנה ההפתעה: הוא התקבל לפקולטה למשפטים של אוקספורד. אני מאד מאמין באנשים שהם בעליל לא בעלי כשרונות זניחים ומוטיבציות נמוכות.

יש לניינרס היסטוריה מפוארת של אתלטיקה. המקרה שאיכשהו יותר זכור הוא של ריינאלדו נהמייה, שמעולם לא הבריק בפוטבול, אבל היה אחד המשוכנים הטובים בהיסטוריה. אבל כוכב הרבה יותר גדול בניינרס היה מייקל קרטר, סגן האלוף האולימפי בכדור ברזל שנבחר שלוש פעמים לפרו-בול. אבל הרקע שלו בפוטבול היה מאד חזק – הוא שיחק בקבוצה בלתי מנוצחת של אס.אם.יו. אגב, הבת שלו השתתפה בכדור ברזל במשחקי בייג'ינג.

אגב אתלטיקה: קולין קפרניק אמר בחשבון הטוויטר שלו שהוא עובד חזק על מהירות. הוא מספר שעשה תשעה אינטרוולים של 150 מטר ב-18 שניות – ומעניין אותי לשמוע את דעתם של מומחי אתלטיקה על העניין הזה.

הנה ראיון עם אוקויה – וכשאתה רואה אותו מדבר אתה מבין שזה רעיון מעולה שמישהו כזה יסתובב בקבוצה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

חוץ מזה די כצפוי הניינרס סחרו בכמות המוגזמת של הבחירות שהיו ברשותם כדי להעלות בסדר הבחירה ולבחור בעיקר שחקני הגנה עם הבחירות הגבוהות. קצת הופתעתי שבסופו של דבר הסתפקו בבחירת סיבוב ראשון אחת בלבד. חשבתי שיארזו 2-4 בחירות לאיזה שחקן בלוקבסטר.

רוב הנבחרים הם לא החלטות קרדינליות אלא שיפורים. בחלקם יש רק מקום להרוויח – כמו הבחירה במרכוס לטימור, שהוא ראנינג בק של סיבוב ראשון שפשוט פצוע קשה, בסיבוב הרביעי. יגיע פתאום בריא לעונת 2014? כולם ישבחו את הניינרס שהאמינו בו. לא יגיע? איש לא יזכור זאת. גם הבחירה השניה – קורנליוס "טנק" קאראדין – הוא במקום זול יחסית בגלל פציעה. אבל שוב – הוא מגיע לעמדה בה יש שחקנים והניינרס בכלל החליפו בחירה גבוהה יותר עם טנסי – אז כנראה שלא היה ממש לחוצים על קאראדין.

באלקה והרבאו יישפטו בעיקר על הבחירה הראשונה שלהם – אריק ריד מלואיזיאנה סטייט – כי הוא נכנס לעמדת הפרי-סייפטי שהתרוקנה עם עזיבתו של דאשון גולדסון, בסקונדרי שהוכה קשות בפלייאוף. לאריק ריד אסור להכשל. הוא כל סיפור הדראפט הזה.

הגרנד פרי והטורניר לזכר אליוכין - סיכום ביניים
אני מוטרד

39 Comments

גלן 28 באפריל 2013

דרפט מרתק ביותר בעיקר בגלל שאין בו איכות זועקת לשמיים.

לא יודע לגבי הניינרס- לא חושב שריד הוא מוכן NFL אבל נראה. בלי NT ? אני כבר רואה את קיפרניק וגור חוטפים יותר. מי יודע? לפעמים יש מכה אחת יותר מדי.

לגבי הליונס- סולידי אבל לא לטעמי. מילנר ה CB הכי טוב וחשבתי ששנה שעבר קברו אותנו שוב בסקונדרי. היה צריך לקחת אותו בראשון. השאר לא רע יחסית. בעיני הגטס הכי שיחקו אותה אבל זה הגטס כך שזה לא אומר דבר.

גלן 28 באפריל 2013

לא לקשר חס וחלילה את ה NT ל מכות. פשוט גם בליין של ההתקפה אין שום חדש.

אריאל גרייזס 28 באפריל 2013

יש פה תחושה של אכזבה מסוימת לגבי הדראפט של הניינרס, כי באמת היתה להם הזדמנות לעשות פה משהו יוצא דופן ולבנות קבוצה לשנים הבאות.
מצד שני, מדובר באמת בדראפט בינוני עד חלש והאמת היא שאף אחד לא יודע שום דבר. אולי מדובר בסייפטי מצוין ואולי הוא יהיה באסט. אז כל הערכה יום אחרי הדראפט היא מיותרת.
חוץ מזה שהדראפט של הפטס יהיה באסט. כמו תמיד

דורפן 28 באפריל 2013

אני לא יודע מה זה דראפט חלש. זה דראפט לא מבוסס קווטרבקים אז הוא פשוט מיסתורי יותר. יכולים להיות חמישה הול-אוף-פיימרים כמו שיכול להיות שאין בו כלום.

אריאל גרייזס 28 באפריל 2013

ברור שיכול להיות, אבל יש סיבות לחשוב ככה. זה לא רק שאין ק"בים – אין פוזישן פליירס. לא נבחר רץ בסיבוב הראשון וגם הרסיברים לא נראים אטרקטיביים במיוחד. כש-4 מתוך 5 הבחירות הראשונות הן אופנסיב ליין, אז זה ברור שמדובר בדראפט, בוא נגיד, לא מעניין.
בדרך כלל, דרך אגב, כשאומרים שדראפט הוא חלש, זה באמת מה שקורה. תסתכל על דראפט ה-NBA של שנה שעברה, למשל.

דורפן 28 באפריל 2013

דרפט האן.בי.איי הוא סיפור אחר לגמרי. יכולת החיזוי גבוהה – ובגדול קבוצות יכולות להסתדר בלי הדראפט להרבה שנים.

אריאל גרייזס 28 באפריל 2013

היי, אני הראשון להגיד שדראפט הוא אוברייטד בטירוף ואף אחד לא יודע כלום. מצד שני, אני לא זוכר הרבה זמן דראפט שכל כך לא עניין אותי. מעט מאוד שחקנים שנראו על פניו מעניינים. כשהק"ב הראשון שנלקח הוא מנואל, אתה יודע שבאמת מדובר בדראפט לא אטרקטיבי.

גלן 28 באפריל 2013

דורפן צודק. אין איזה פיגורות קולג'ים זוהרות אבל ככה לא בונים קבוצה.

גיל 28 באפריל 2013

אין פיגורות זוהרות כי כולם תמיד מדברים על ק"ב ורסיברים. אז אולי הוא לא נוצץ אבל יש בו איכות גבוהה שגולשת לסיבובים מאוחרים מה שאין בהרבה דראפטים. בקיצור, נראה עוד 3 שנים.

גיל 28 באפריל 2013

כמה מילים ופרשנויות נשפכות על הדראפט בכל חור וכולן די מיותרות. אף אחד לא יודע מה יהיה אבל מה שבטוח הוא שבערך 50% מהשחקנים לא ישחקו בליגה עוד 3 שנים ושרוב השחקנים הטובים יגיעו מהבחירות בסיבוב הראשון (נייט סילבר עשה ניתוח על זה). כל האוהדים כל כך אופטימיים אחרי דראפטים כי לכל השחקנים יש כביכול רק אפסייד אבל רובם לא יממשו אותו. אבל העיקר הוא נותן תקווה לאנשים ותקווה זה דבר חשוב.

גלן 28 באפריל 2013

יפה- תקווה ומה להתעסק בו עד אפריל. ואז לדבר איתו עד לפרה-סיזון גיימס.

Walsh AKA 28 באפריל 2013

דראפט טוב של הניינרס, באופן שממשיך את הקו של השנתיים האחרונות. נראה כי האמונה ביכולות של צוות האימון להתאים ולסגל את השחקנים החדשים לשיטה לצד העומק הלא רע בסגל הם הקו המנחה. 2 עמדות היו חייבות לקבל בחירה: 1.הFS שלצורך זה גויס אריק רייד (שחקן מרשים שיוכל להשתלב די מייד לתפקיד ושם לא רע לסייפטי) 2. TE שיחליף את דילייני ווקר- לצורך זה גויס ואנס מקדונלד בסיבוב השני. בחירה לא רעה, היו עוד אופציות (זאק ארץ מסטנפורד שהתאמן תחת הארבואו), נדמה כי התפקיד שלו יהיה מוגבל יותר לחסימות וכו'.
חוצמזה – 3. טנק קארידין DE שיכול להיות פאס-ראשר ויוכל להשתלב לא רע (היתרון הוא שכיש לך עומק זה אפשרות טובה להכניס אותו לאט לאט- כשרון טוב שבגלל פציעות החליק מטה (והוא לא היחיד בבחירת הדראפט.
4. קווינטון פאטון WR- הרסיבר המהיר ביותר בדראפט (מזל שאל דיוויס הוא ז"ל אחרת פאטון האומלל היה נודד לצד השני של המפרץ) רסיבר גדול חזק וטוב שיכול להיות גניבה מעולה. הבעיה היא האם הוא יראה מגרש? עם הצוות של קרבטרי, מניננגהאם (?) בולדין החזרה של קייל ויליאמס והשנה השנייה של איי.ג'יי ג'נקינס (שלא ראה דשא בשנת הרוקי). הערכה שלי שכן (נדמה כי מננינגהאם יראה את הדלת.
5. מרקוס לטימור- האמת זה יכול להיות הגניבה של הדראפט ואולי (רק אולי ) המחליף של גור. מי שנחשב אולי כRB הטוב ביותר (לו היה בריא)בדראפט, מגיע לאחר שנה של החלמה בעקבות שנתיים רצופות של פציעות מסיימות עונה (ברכיים שמאל וימין). לטימור זה הוא השקעה סבירה לטווח הרחוק. גור, האנטר ולמייקל ג'יימס אמורים לסחוב את העונה. יש סיכוי לג'קפוט כאן.
הבעייה CB- זה שלא גוייס עוד אחד אומר שאוסומאה יחד עם הצוות הקיים שאכל קש בפלייאוף (עד עכשיו מחפשים אצ ג'קובי פורד) צריכים לעשות את העבודה מול NFC WEST חזק. האמת קיוויתי שהניינרס יראו יותר אומץ ויצמצמו מ 13 בחירות ל 7 ויקחו שחקנים יותר משמעותיים -כמו למשל קני ואקאריו הסייפטי מטקסס (סיבוב 1, 15) או ג'ונתן בנקס (סיבוב 2, 11)או דזמונד טרופאנט.
ALL IN ALL- GO NINERS ONE BETTER

גלן 28 באפריל 2013

אריאל- לא מסכים. היה אחלה דרפט ובודאי שמעניין. קודם כל כי עכבר דרפט שכל שבוע משווה אין סוף MOCK DRAFT, אני יכול להתענג על השונות בין הפרשנים אפילו ב10-20 בחירות ראשונות. לא זוכר כזה תוהו ובוהו וזה נפלא.
בהיבט האישי המישיגני- חיכיתי שרובינסון וקובאקס ייבחרו. לרובינסון הצליח (סבוב 5 טנסי) וישר נהייתי אוהד שלהם – אני מניח שהוא יהיה בספשל טימס אם בכלל.

אריאל גרייזס 28 באפריל 2013

רובינסון הלך לג'קסונוויל, לדעתי. בהצלחה עם זה..

גלן 28 באפריל 2013

טעות שלי. אבל זה אותו דרק

גלן 28 באפריל 2013

WALSH – לאריק ריד היו כמה מ ה CB הכי טובים בקולגים – מת'יו המסומם וקלייבורן. בלעדהם הוא יהיה קצת בודד (וכבר השנה הוא היה פחות מרשים). לדעתי גם השנה הסקונדרי שלכם יאכל קש.

גלן 28 באפריל 2013

WALSH – לאריק ריד היו כמה מ ה CB הכי טובים בקולגים – מת'יו המסומם וקלייבורן. בלעדהם הוא יהיה קצת בודד (וכבר השנה הוא היה פחות מרשים). לדעתי גם השנה הסקונדרי שלכם יאכל קש.
ואגב ראיתי שבקרדינאלס מצפים שמת'יו ישחק FS ….

בני תבורי 28 באפריל 2013

גלן,
החולשה הגדולה של ריד על פי סרט של ESPN שסקר את הקריירה שלו בקולג', היא בתחום של תאקלים. הוא ככל הנראה "רך" מידי. האם לדעתך זה לא משהו שאפשר לעבוד עליו ולשפר?

גלן 28 באפריל 2013

בני אני לא בטוח שהוא עשוי מחומר של מנהיג כמו שהיה לכם. הוא מאד אגרסיבי אבל לא תמיד עם שכל. הנקודה היא שאני בספק אם הוא מוכן נפל. הארבו מאמין בו אבל יש לו נעליים ענקיות כבר לעונת הרוקי. תחושתי שזה גדול עליו. שהוא צריך להתבשל. מבטיח לאכול את הכובע. הארבו כבר גרם לי לאכול כמה

Walsh AKA 28 באפריל 2013

גלן-חשש כזה הבעתי. יכול להיות ששאר הבחירות של ה DE: כמו של טנק קארדין וגם של קווינטון דיאל יוכלו לעזור ברוטציה ובעיקר להקל מהעומס על ג'סטין סמית'. ככה שאם יגדל הלחץ על הQB היריב הקורנרס יהיו פחות חשופים.
חוצמזה, אני מאמין שהארבואו יוכל לסחוט מאוסומואה עונה אחת טובה

ניינר 28 באפריל 2013

מל קיפר מסכם יפה את הדראפט של הניינרס:
San Francisco 49ers: One of the best subplots of the draft was seeing what the San Francisco 49ers could do with all of their draft choices. After the season, they had 14. After trades for Anquan Boldin and Colt McCoy, the 49ers still had 13 picks. Surprisingly, the 49ers finished with 11, but they did well with those picks. When Jim Harbaugh was at Stanford, he might not have recruited the top classes out of high school, but he found the best players to fit his system. The 2013 draft had that Harbaugh feel to it. It won't win awards, but the class fit the 49ers' needs. The first-round pick made sense. Harbaugh tried to recruit safety Eric Reid to Stanford but lost him to LSU. Reid said he kept hearing from Harbaugh that he was coming to get him, and he sure did. The 49ers traded to the 18th pick to add him to a secondary that lost Dashon Goldson to Tampa Bay in free agency. The key to the draft, though, was defensive end Cornellius "Tank" Carradine. There was some thought the 49ers would trade up into the first round to get him. They didn't have to. He fell into the second round, and the 49ers wasted no time drafting him. Most people thought the 49ers wanted to draft a nose tackle after losing their top two to free agency. Turns out they didn't. They wanted a defensive end with some pass-rushing skills, someone they could groom to replace defensive end Justin Smith, who is entering the last year of the contract. The most interesting choice was running back Marcus Lattimore. He's Harbaugh's redshirt running back. Lattimore might have been the best back in the draft, but a knee injury dropped him into the fourth round. It might take him a year, but Lattimore has the talent eventually to replace Frank Gore, who is the heart and soul of the 49ers' running game. Adding Vance McDonald at tight end in the third round was ideal. He replaces Delanie Walker as the backup tight end with some pass-catching skills. The 49ers now have 10 draft choices in 2014, including extra picks in the third, fourth and seventh rounds.

יורם אהרוני 28 באפריל 2013

אימון של 9 פעמים 150 על 18 שניות או מהר יותר הוא אימון של סבולת מהירות. מקובל אצל רצי 400 ואפילו רצי 800 מטר. חסר כאן כמובן נתון חשוב: זמן ההפסקה בין החזרות. גם האנשים שהוא התאמן איתם הם רצי 400 מ'. אני מניח שהיו איזה 5 דקות לפחות בין הריצות. זה לא ישפר לו את המהירות המרבית אבל אולי יאפשר לו לבצע יותר ספרינטים איכותיים במשחק אחד.

נחשון שוחט 28 באפריל 2013

כבוד. או קיי, אז נניח שהיו מצלמים אותי עם החולצה החדשה על הבמה הקטנה והיו שואלים אותי ככה כמה שאלות. הטקס הקבוע של הדראפט. בדרך כלל זה נשמע בערך ככה:
Q: Some of the people who know this game best say that perhaps you’re going to be a beautiful big guard. How do you feel about that?
A: Well hopefully that becomes true. I’m not looking forward to going in and trying to live up to everyone else’s expectations. I just want to go in and contribute the best way I could and I just look forward to whatever the coaches want.
(מי שמתקשה לנחש מאיפה אני גוזר ומדביק את זה מקבל פקטור שלילי של שלוש נקודות בכל החידונים של דורפן).
תודה על האמון, You know, ועל קבלת הפנים, you know, ונשתדל לעשות כיף.

נחשון שוחט 28 באפריל 2013

לגבי האימונים של קאפרניק, אין לי הרבה להוסיף על ההסבר של יורם. אני מניח שזו דוגמה לסוג אימון אחד מבין רבים שהוא מבצע. אני חושב שהלקח החשוב יותר הוא לא כמה המהירות שהוא מפגין מרשימה, או מהו בדיוק הרציונאל הפיסיולוגי של האימון שהוא מספר עליו, אלא שיעור כללי לגבי מה שעושה סופרסטאר באוף-סיזן. ומה שחקני כדורגל ישראלים לא עושים (מצוידים בתירוץ שהם צריכים להאיץ ל – 30מ' וחזרות של 150מ' יהרסו להם את המהירות, נו באמת). ג'ורדן נסע בקיץ לקרוע את התחת עם החברה' בצפון קרוליינה, קארל מאלון בילה את כל הפגרה בחדר הכושר, קאפרניק נוסע להתאמן עם רצי 200-400 (ועוד אלוף קפיצה לרוחק) באטלנטה. הם מבינים שאת המוכנות הפיסית הם צריכים לבנות לפני שהעונה מתחילה. יותר כח ומהירות, יותר עמידות, פחות סיכון להיפצע. רוב השחקנים שאתם רואים ב – NFL עשו אימונים כאלה לכל אורך תקופת בתיכון – רובם התחרו גם בנבחרת האתלטיקה, מן הסתם במקצועות הספרינט עד 400מ'. מעניין שדווקא קאפרניק לא התחרה בא"ק אלא בענפי כדור בלבד.

דורפן 28 באפריל 2013

הלקח שלי – וכתבתי על כך הרבה בשנה שעברה בהקשר האולימפי – הוא החשיבות של ענפי הבסיס – משקולות, התעמלות ואתלטיקה. אלו שלא מביאים קהל ורייטינג וכסף. אבל זו דוגמא כמה הענפים הללו (ובמקרה של פוטבול גם האבקות במכללות) כן מסייעים גם לענפים שכן עושים המון כסף

נחשון שוחט 28 באפריל 2013

מסכים לגמרי!

מנחם לס 28 באפריל 2013

רונן חברי, כאוהד הניינרס כדאי שתכיר את האתלט הגדול ביותר שאי-פעם שיחק עבורם – צ'ארלי בראון. כשהיה בתיכון הוא רץ באליפות קליפורניה לתיכוניים 100 יארדס ב-9.6 שניות, אז בשלוש עשיריות מהשיא העולמי. כמעט ללא אימונים, הוא הדף כדור ברזל 57' ו=10". אני יודע שזה בסביבות 18 מטרים. בתיכון הוא החל להתאגרף והיה לו 'קרב אימון' נגד ארצ'י מור שהיה אלוף העולם, ואלה שחזו בקרב טוענים שצ'ארלי ניצח. בגיל 18 הוא הוחתם על חוזה בייסבול עם סנט לואיס, אבל החליט לשחק פוטבול. הניינרס החתימו אותו כשהיה בן 19 לדפנסיב אנד, ובמשחק הראשון עשה 10 סאקים על הקוורטרבק האגדי בובי ליין, וגרם לט לאבד 67 מיארדס. הוא שיחק בהצלחה רבה בניינרס, אבל בסתר התאמן גם באגרוף שכנראה היתה אהבתו הראשונה. הוא החליט אחרי שנתיים לעשוב את הפוטבול ולהיכנס לאגרוף פול טיים. הוא ניצח את המועמד הראשון לתואר של מוחמד עלי, נינו וואלדס, וזכה לקרב נגד מוחמד עלי, שהוא הפסיד. מאז עקבותיו נעלמו לי, אבל לדעתי הוא היה האתלט מס' 1 לשחק אי-פעם בניינרס.

מנחם לס 28 באפריל 2013

כמובן שהיו אלופים אולימפיים ששיחקו לפחות 10 שנים ב-NFL כמו בובי הייס (זהב ב100 ב-1964 וב-4X100), ווילי גולט (הרץ האמריקאי מס' 1 באולימפיאדה 1980 שלא התקיימה אבל הוא זכה בזהב באליפותת העולם ב-100 בהלסינקי, והיה בעח השיא העולמי ב-100X4), וג'יימס ג'ט, הזהב ב-1988, וקופץ הרוחק שזכה בזהב והיה ווייד רסיבר בקליבלנד בראונס (ואחד הטובים בהסטוריה) בשנות ה-60 ששכחתי את שמו (מסתיים ב-"פורד"…)

דורפן 28 באפריל 2013

ווילי גולט לא זכה בזהב האישי – רק הקבוצתי. קרל לואיס זכה. והיה גם רון בראון שותף לזהב ושיא עולם של ארצות הברית בשליחים ב-1984. מה שמעניין שפעם בתכנית טלוויזיה גולט, בראון והרשל ווקר – שגם היה בעל מהירות עולמית – הפסידו לדריל גרין מהרדסקינס

מנחם לס 28 באפריל 2013

הוא לא זכה בזהב אישי, אבל זכה בתואר העולמי בהלסינקי באליפות העולם ל-100 (למיטב זכרוני). אפשר לבדוק אבל הפכתי למה זה עצלן.

דורפן 28 באפריל 2013

תיקון קטן- שמו צ'רלי פאואל. ידעתי עליו בהקשר האגרוף לא ידעתי שהיה כל כך טוב באתלטיקה.

אגב – קפרניק – בגובה 1.96 (כמו בולט) – הוא דוגמא לכך שבולט כנראה לא יכול לקרות בארצות הברית. כי לא סביר ספורטאי עם גובה או מהירות כאלו לא יגיע לאתלטיקה.

מנחם לס 28 באפריל 2013

נפל לי אסימון בקשר לקופץ הרוחק האולימפי שהיה אחד ה-ENDS או ווייד רסיברס הטובים ב-NFL: ווייטפילד. או מלפילד.

בני תבורי 28 באפריל 2013

מנחם,
נדמה לי שראיתי את ווילי גולט משחק באוניברסיטת טנסי, היתכן?

נחשון שוחט 28 באפריל 2013

שם נוסף: מייקל בייטס. ארד אולימפי ב – 200מ' ברצלונה 92. שיא אישי 20.01 שנ'. 5 פעמים בפרו-בול כ- KR (של הפנתרס בעיקר).

עופר פרוסנר 28 באפריל 2013

שום מילה על הבילס דורפן? (מודה לך בשקט)

D! בארץ הקודש 28 באפריל 2013

ברוכים הבאים כל הבלוגים החדשים
תענוג ותאווה לעיניים
כרגיל דה-באזר לא שוקט על השמרים וכמו הגדוליות ביותר מנסה להביא את כל הטוב למקום אחד.

יואב בורוביץ' 29 באפריל 2013

נהדר, הסיפור עם אוקויה.

דוד 9 בספטמבר 2014

אני ממליץ על הבלוג של אייל סגל. יכולת ניסוח גבוהה, הומור משעשע ומעודן, ידע מקיף כמעט בכל תחום (שלא לדבר על שחמט), וכתיבה ברמה גבוהה שמיטיבה לבאר בצורה פשטנית עניינים שחמטיים מסובכים עם שילוב של לוחות נוחים לשימוש. ובנוסף לכל האיש ערני ומגיב לכל שאלה/הערה חשובה

Comments closed