לייק אחד גדול!

הדגל הישן של הדיפנס. הדגל הישן של הקבוצה

In כללי

Memphis_Grizzlies_b__97527.1350761950.1280.1280

למה לא מדברים מספיק על ממפיס? בגלל שהם תקועים בממפיס? אני לא חושב. בגלל שהדיון בכדורסל NBA נוטה להיות שטחי. למעשה הוא דיון בפנטזי ליג. זה תמיד "למה נתנו רכש שנותן 12 נקודות ו-6 אסיסטים והביאו רק פוורוורד של 9 נקודות ושבעה ריבאונדים באותו הכסף?"

גם עכשיו ידונו בשחרור של ג'יימס הארדן מאוקלהומה ליוסטון. תמיד דנים במץ' אפים וכמעט לעולם לא דנים בכל הדברים שהם ערך למושג קבוצה. לאו דווקא העניין האמפורפי של "רוח" אלא אפילו סגנון ושיטה. ואני יודע: אולי כי זה פחות חשוב בליגת המפלצות הזו.

אבל זו הסיבה שהליגה הזו לא מאד מרגשת אותי. אני גם לא משחק פנטזי ליג. אבל ממפיס כן. מניפה בגאון את דגל הדיפנס הישן! גרסת הקאבר של דטרויט הישנה. וגם שיקגו מרגשת, חשוב להגיד שגם שיקגו.

ואם דיברנו על קאבר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

71 Comments

חלפס 16 במאי 2013

היופי הוא שכשזה הולך זה כדורסל כל כך יותר מהנה ממה שרואים ב NBA במהלך העונה וזה גם פתאום נראה לא כל כך כוחות שאיבקה נראה כמו גבוה של נייר ליד רנדולף.

אלעד 16 במאי 2013

אתה יכול לחזור להתרגש. השנה חוץ מממפיס, יש את אינדיאנה, שיקגו, ס"א, ג"ס, דנבר, בכולן הערך הגדול יותר הוא הכימיה הקבוצתית, ולא סטטיסטיקה של שחקן זה או אחר.

רון 16 במאי 2013

אלעד, זה נכון אולי לגבי סאן אנטוניו ואינדיאנה.
אבל גולדן סטייט תקום ותיפול על יכולת קליעה (ושאר ירקות) של סטף קארי.

אלעד 16 במאי 2013

דווקא את 2 הניצחונות שלהם מול הספרס הם עשו לא ביום גדול שלו. ובכל מקרה תצוגות הקליעה שלו הן לא סוליסטיות, הן תוצאה של עבודה קבוצתית, חסימות כפולות וכו'. נראה לי שהכימיה שם היא בעלת משקל גדול יותר משחקן זה או אחר, גם אם מה שאני אומר מוריד קצת מערכו של קארי.

S&M 16 במאי 2013

ראיתי את המשחק הבוקר נגד אוקלהומה, וממש לא ראיתי הגנה. משתי הקבוצות. אין בכלל מה להשוות למה שקורה במזרח (שיקגו-מיאמי). מה שכן, גאסול תותח.

ויינר 16 במאי 2013

בתור אחד שמשחק פנטזי, אני יכול להגיד שאתה צודק במאה אחוז. כלל האנשים שאני משחק איתם, לא מעריכים בכלל הגנה , משוכנעים שהתקפה הרבה יותר חשובה למשחק, וכמובן שהיו בטוחים שהקליפרס ינצחו ללא תנאי את ממפיס (באותה דרך שבה הם שופטים שחקן כמו בלייק גריפין- מהדרים את יכולותיו ההתקפיות ומתעלמים מחוסר יכולותיו ההגנתיות).

ועם זאת, אוקלהומה עם ווסטברוק היא עדיין הקבוצה הטובה במערב. אבל כנראה שממפיס השנייה בטיבה.

ירושלמי 16 במאי 2013

בוא נראה קודם איך הם מסתדרים עם הספרס ואח"כ נכתיר אותם כקבוצה השניה במערב.

גיל 16 במאי 2013

ולמה לא מדברים על אינדיאנה גם? מחפשים את הכוכב הגדול, זה שעושה את ההיילייט בESPN. מבחינת הצופה האובייקטיבי חובב הכדורסל, הגמר הקלאסי יהיה בין ממפיס לאינדיאנה.

ודוראנט הזכיר היום את לברון הרע ומראה שיש לו עוד הרבה מה ללמוד. נכון שיש לו קצת נסיבות מקילות אבל 5-21?

דורפן 16 במאי 2013

לא מדברים על אינדיאנה כי זה לא חוכמה לנצח את הניקס.

איציק 16 במאי 2013

במשפט זה שמת מזה נקודה שחורה ענקית על בוסטון הזקנה והפצועה.
חוץ מזה, הכל נכון.

גל דגון 16 במאי 2013

אולי זה נכון, אבל להיות מס' 1 בליגה בהורדת אחוזי הקליעה של היריבה, ובהורדת מס' הנקודות של היריבה ביחס למס' האחזקות זה כן חוכמה.

לאינדיאנה יש את ההגנה הטובה בליגה. או לפחות במזרח.

אלעד 16 במאי 2013

הגנה טובה = התקפות גרועות. רוב המשחקים של אינדיאנה היו נגד יריבות מהמזרח, אז זה לא באמת אינדיקציה למשהו.

גל דגון 16 במאי 2013

יש לNBA אתר חדש ומושקע של סטטיסטיקה מתקדמת. אתה יכול בעצמך לראות מה קרה להתקפות הטובות ביותר במערב נגד אינדיאנה. הנאגטס שקלעו 106.1 נק' בממוצע, קלעו נגדם 97. את יוסטון הם הורידו מ 106 ל 95. אוקלהומה וס"א דווקא הסתדרו איתם, וירדו רק בכנקודה וחצי מהממוצע, אבל את מיאמי הם הורידו גם כן ביותר מעשר נקודות.

יש לציין שממפיס השיגו תוצאות אפילו יותר טובות נגד אותן קבוצות, אבל אין מה לזלזל באינדיאנה רק כי הם במזרח. יש להם הגנה אימתנית.

אלעד 16 במאי 2013

אני לא איש של סטטיסטיקות, אז זה לא אומר לי הרבה. אל תשכח שאינדי קבוצת התקפה יחסית מוגבלת אז גם סגנון המשחק שהיא תנסה להכתיב הוא של סקור נמוך. וזה בסדר, זו קבוצה מאומנת להפליא. נראה אותם בסידרה של הטוב מ-7 מול קבוצת התקפה טובה באמת.

גל דגון 16 במאי 2013

קודם כל ניו יורק זו קבוצת התקפה בכלל לא רעה. אנחנו מתלוננים שהמשחק של כרמלו סוליסטי, אבל למעשה הכדורסל של הניקס בנוי על יצירת מיסמאצ'ים עבורו, וזה די אפקטיבי רוב הזמן.

ולגבי הכתבת סגנון משחק – בגלל זה התייחסתי לסטטיסטיקה של ניקוד ביחס לפוזשנים בתגובה הקודמת. כשמוציאים את קצב המשחק מהמשוואה על ידי נרמול – אינדיאנה מביאה את התוצאות הטובות בליגה.

לגבי ההתקפה – עושה רושם שדויין ווייד משחק עם פציעה, ולכן לברון יידרש למאמץ על-אנושי בשני צידי המגרש נגדם, כי את בוש הגבוהים שלהם הולכים לפרק. הבעיה שהוא מסוגל לזה.

אלעד 16 במאי 2013

הניקס הם קבוצת התקפה נוראית, ומאוד קל להגן עליהם כי הם צפויים ואיטיים. זה שהם יכולים מדי פעם לתפוס יד זה נכון, ואז אף קבוצה לא תוכל להם.

גל דגון 16 במאי 2013

עובדתית זה לא נכון. הניקס מעל הממוצע של הליגה בנקודות למשחק, ובמקום השלישי בנקודות לפוזשן. הכדורסל שלהם לא אסתטי, אבל בגדול הוא אפקטיבי.

הבעיה שלהם היא שהם קבוצת רגיולר סיזן מובהקת, בעוד שאינדיאנה בנויה טוב יותר לפוסט סיזן.

אלעד 16 במאי 2013

זה לא סתם שהם קבוצת רגולר סיסון טובה. בעונה הרגילה כשיש משחקים יום אחרי יום, אף אחד לא מגיע מוכן ספציפית ליריבה שמולו. בסיטואציה כזאת יש יתרון למשחק השכונתי של הניקס. כל אינדיבידואל עם יכולת אחד על אחד יכול לייצר נקודות. זה לא אומר שההתקפה טובה. בפלייאוף, כשיש התאמות ממשחק למשחק אתה מקבל תמונה יותר טובה כמה ההתקפה של הקבוצה מתפקדת. וזו של הניקס לא מתפקדת.

יניר 16 במאי 2013

הסיבה היא שרוב האנשים רואים תקצירים ובעיקר היי-לייטס.
ואז ניתן לחשוב שגריפין הוא שחקן ענק, שכרמלו הוא צלף מחונן ושקובי יותר טוב מג'ורדן.
כדורסל הוא ענף יותר מורכב ורב מימדי.
להבדיל מכדורגל, אגב

אסף כלשהו 16 במאי 2013

למה השורה האחרונה טובה? אתה לא יכול להסתפק בזה שכדורסל זה משחק מורכב, אתה חייב להוסיף את השני גרוש על כדורגל? רגשות הנחיתות האלו של כמה מאוהדי הכדורסל הם פשוט פאתטיים… תאהב כדורסל ותניח לאוהדי הכדורגל בשקט. אני אוהב כדורגל יותר מכדורסל, ולשנייה אני לא טוען שהוא משחק יותר מפותח או מורכב ממנו. אלו טענות ששמורות לאנשים שמשום מה קשה להם עם זה שיש ענף ספורט פופולארי יותר משלהם ומנסים לכפר על זה בהתנשאות מיותרת…
ואגב, כנראה שהדברים שהמתנשאים שאמרת על "רוב האנשים" בהקשר של כדורסל תקפים עליך בהקשר של הכדורגל. שחקנים כמו מסצ'ראנו, קאריק, בנדר, חאבי מרטינס, בוסקטס, אפילו פירלו וצ'אבי אלונסו- כמה אתה כבר רואה את האיכויות שלהם בהיילייטס?

ירושלמי 16 במאי 2013

אסף יש לך טעות בסיסית.
כשמשווים שחקני כדורגל אחד לשני ההשוואה נעשית כלפי אותה עמדה במגרש. אתה לא יכול להיות קשר אחורי שנותן 40 גולים בעונה כמו חלוץ, לכן טבעי שכדי שתחשב לטוב ביותר ישוו אותך לשחקנים טובים אחרים באותה העמדה.
לכן אתה שומע על שחקנים כמו צ'אבי הומלס קאריק פויול וטורה.

אמנם גם בכדורסל עושים השוואה בין שחקנים שמשחקים באותם עמדות, אולם השחקנים הטובים ביותר נבחנים גם ללא קשר לעמדותיהם על הפרקט, לך אפשר להתווכח עם קובי יותר טוב משאק או לברון טוב מוויד.
רוצה לומר, שבניגוד לכדורגל שם סופרים בעיקר שערים ובישולים (ולכן כמעט תמיד השחקן שכובש הכי הרבה הוא גם הכי טוב), בכדורסל מודדים את השחקן בהרבה פרמטרים, לכן להיות הקלע המוביל בליגה (גם אם בהפרש גדול) לא מבטיח לך MVP עונתי.
וזו גדולתו של הכדורסל לעומת הכדורגל. נכון שהשיטה הסטטיסטית לבחון את טיב השחקן אינה מושלמת (את מי מעניינות נקודות מדד) אבל חייבים לומר שההסתכלות הסטטיסטית (והניתוח שלה) מתקדמת יותר מורכבת יותר ומובילה על מקבילתה בענף הכדורגל, וזה כמובן תודות לכדורסל האמריקאי.

אסף כלשהו 16 במאי 2013

מצטער אבל אני לא מסכים.

גם בכדורגל יש דרכים רבות למדוד את תפוקת השחקנים, החל מכמות קילומטרים שרץ במשחק, דרך מסירות מדוייקות ולאילו שטחים, וגם אחוז חילוצי הכדור ועוד ועוד. זה שאין את המילה המפורשת "מדד" זה לא אומר שאין הרבה פרמטרים לפיהם מודדים שחקנים. ואני חושב שזה שאי אפשר להשוות בין חלוץ לבלם למשל רק מעיד על מורכבותו של משחק הכדורגל.

אגב, האמירה שלך לפיה השחקן שכבש הכי הרבה יהיה גם הכי טוב ממש לא נכונה תמיד. אמנם עכשיו אנו חוזים במסי ורונאלדו שכובשים המון, אבל בעבר השחקנים הכי טובים היו רונאלדיניו, זידאן ומראדונה, שאף אחד מהם לא היה מלך שערים, ועדיין לא היה ספק בעליונותם. שלא לדבר על שחקנים כמו פיפו אינזאגי שכובשים המון אבל לא נחשבים לגדולים ביותר (בלי להמעיט כלום מערכו של פיפו הנפלא).

נאנוס 16 במאי 2013

אני חושב שהנפילה של OKC אחרי הפציעה של ווסטברוק צריכה לגרום לנו להסתכלות אחרת,ביקורתית פחות,על ימי לברון בקליבלנד. קשה מאד לסופרסטאר אחד לבד.בעיקר אם אין לו מאמן (שיש לו גיבוי ו)שמתעקש על ערכים "מיושנים" כמו קבוצתיות והגנה.

גיל 16 במאי 2013

זה לא בר השוואה. לברון הוביל את קליבלנד פעמיים למאזן הטוב בליגה ונכשל בפלייאוף קשות בשנים ההן. אנחנו לא יודעים איך אוקלהומה הייתה משחק עונה שלמה בלי ווסטברוק והיא כנראה הייתה פחות טובה ממה שהייתה השנה ויותר טובה ממה שנראתה מאז הפציעה שלו. קשה לערוך התאמות בפלייאוף כששחקן כל כך מרכזי נפצע. מצד שני, קבוצות כמו שיקגו מראות רוח לחימה למופת ונראה שמבחינה פסיכולוגית לאוקלהומה עדיין אין את זה.

דורפן 16 במאי 2013

קבוצה כמו שיקגו ממחישה למה מיאמי צריכה להיות מודאגת יותר מגמר מול ממפיס מאשר מול אוקלהומה.

גיא 16 במאי 2013

מיאמי כרגע עסוקה בלהיות מודאגת מאינדיאנה.

גיל 16 במאי 2013

לאינדיאנה אין סיכוי מול מיאמי. עם כל הכבוד להם, ניו יורק באמת לא מדד לכלום. גם בסדרה הקודמת הם התקשו מול אטלנטה. אולי הם ינצחו פעמיים.

גיל 16 במאי 2013

אכן, את אוקלהומה הם היו מביסים בקלות בדיוק כמו שנה שעברה.

איציק 16 במאי 2013

למה, ווסטברוק נפצע גם בקליבלנד?
קליבלנד רצה עם אותו ההרכב כמו בליגה הסדירה ונפלה עם אותו הרכב. זה לא דומה. פה היתה נפילה רצינית בזמן אמת.

נאנוס 16 במאי 2013

דורפן -בבקשה תסביר.
ראיתי רק את המשחק הראשון של שיקגו-מיאמי. אבל לפי התוצאה בסדרה נדמה,שזו בסך הכל היתה חלודה של מיאמי אחרי מנוחה ארוכה מדי.
רק סן אנטוניו, אולי- יכולה באמת להדאיג את מיאמי וגם זה לא בטוח

דורפן 16 במאי 2013

שהם מגיבים לא הכי טוב לפיזיות. שיקגו הייתה כל כך חסרה בסדרה הזו – בקושי היו חמישה להתלבש ואפילו אתמול דחפו את ההיט לקיר.

אלעד 16 במאי 2013

אכן, ההיט צריכים לקוות שהספרס ינצחו את ממפיס. יהיה להם קשה מול גאסול את רנדולף מתחת לסל. במהלך ההחתמות בקיץ כתבתי שכנראה מיאמי בונים על זה שלברון ישחק 5 עמדות במשחק אחד. אני לא אתפלא אם בסידרה כזאת הוא יידרש גם לשמור על רנדולף מדי פעם. מתישהו ייגמר לו הכוח, זה לא אנושי

בני תבורי 16 במאי 2013

בעל הבלוג Dead Head?
דיפנס שמיפנס, זו התרומה שלי:
http://www.youtube.com/watch?v=zy6wef7wUkU

גיא זהר 16 במאי 2013

איפה היה ריף המילטון כל הסדרה? לתיעודו הפתרונים. ומה עם המחלה המסתורית של לואל דנג? מה שמאוד יפה לראות זו אתה התקדמות העקבית של גאסול

גל דגון 16 במאי 2013

אני לא חושב שהבנתי את התגובה הזאת.

גיא זהר 16 במאי 2013

גל, אסביר לאט. חוסר השימוש של תיבודו בהמילטון שלמיטב ידיעתי היה כשיר בארבעת המשחקים תמוה, במיוחד ברוטציה הקצרה מאוד. מזכיר את דנטוני בפיניקס אחרי הפרובוקציה של הורי כשגיילן רוז על הספסל. הקבעון לפעמים משגע אותי. לגבי דנג זו סתם היתה תמיהה מה יש לו.
אני נפעם מההתקדמות העקבית של גאסול הצעיר, במיוחד כשאני זוכר את הוארסיה השמנמנה גמלונית שלו בצעירותו. מעטים השחקנים האירופאים שהתקדמו באן.בי.איי ולכן זה מעורר התפעלות, במיוחד הפעולות ההגנתיות שלו אתמול.

ירושלמי 16 במאי 2013

מאז הפציעה של דנג באטלר הוסט לעמדה 3 ועמדה 2 התפנתה.
בהתחלה תיבודו נתן כמה דקות לבלינלי ולריפ אבל הראשון פשוט השתלט על העמדה לחלוטין כשניצח את 2 המשחקים האחרונים נגד ברוקלין.
ריפ פשוט הוצא כמעט לחלוטין מהרוטציה. בכל זאת הוא בן 34 וכבר לא צעיר כמו פעם.

גיא זהר 16 במאי 2013

ועדיין מדובר בשחקן ענק, במיוחד שהרוטציה שלך כל כך קצרה. חבל. אתמול כל דקה ששיחק היתה רווח נקי.

אריאל גרייזס 16 במאי 2013

הסיבה שלא מדברים על ממפיס ואינדיאנה היא שאין להם סופרסטאר אמיתי. וזאת ליגה של סופרסטארים, נרצה או לא. זאת גם הסיבה שאין להן סיכוי לקחת אליפות.
הקבוצה האחרונה שלקחה אליפות בלי סופרסטאר, כחושבים על זה (ובסופרסטאר אני מדבר על מישהו שהולך להול), היא דטרויט של 2004. ואם תלך אחורה אני באמת לא יודע איפה תמצא עוד קבוצה כזאת.
מה לעשות, זאת הליגה הזאת

אלעד 16 במאי 2013

השאלה היא למה זה ככה? למשל, יש שאומרים שגאסול הוא כיום הסנטר הטוב בליגה, אז למה ממפיס לא יכולים לזכות?
כי הוא לא "סופרסטאר" בהגדרה התקשורתית. מה זה אומר? כשהמשחק נהיה חם ומותח וצמוד, שחקנים כלברון ווייד (סתם לדוגמא, יש עוד) יקבלו לזכותם את כל השריקות הגבוליות. ומצד שני יוכלו להרביץ חופשי בהגנה. איך ייתכן ששחקן הגנה מצויין כלברון מסיים משחקים עם עבירה אחת?
זאת אומרת, כשאתה אומר שקבוצה חייבת סופרסטאר כדי לזכות, זה לא בגלל שהיא בהגדרה קבוצה טובה יותר, אלא בגלל שהיא זוכה לטובות הנאה הנובעות מכך שאחד משחקניה נתפס כסופרסטאר (שזאת הגדרה לגמרי סובייקטיבית).

אריאל גרייזס 16 במאי 2013

אני לא חושב שזה העניין. למרות שאוהדים אוהבים לבכות, קבוצות לא לוקחות אליפות, אלא במקרים נדירים, בגלל שגיאות שיפוט.
זה קורה כי המשחק ב-NBA הוא משחק של בידודים, של אחד על אחד. של לתת את הכדור לסופרסטאר שלך ולזוז הצידה. של רוטציה קבועה. קבוצות שאין להן את השחקן הזה מגיעות הרבה פעמים לדקות ההכרעה בלי הגדרה ברורה של מי לוקח את הכדור ומי מנצח את המשחק. וזה חסר להן.

אלעד 16 במאי 2013

אתה לא טועה במה שאתה אומר, אבל זה לא בהכרח סותר את מה שאני אומר. אני אגב לא טוען לשגיאות שיפוט, אלא יותר לשיפוט מגמתי. קח לדוגמא את הגמר של 2006, שדויין וייד נשלח לקו העונשין כל פעם ששחקן של דאלאס התעטש לידו. מנגד, כשקליבלנד של לברון הפסידה לאורלנדו, השיפוט היה כל-כך מגמתי לטובת קליבלנד (לא הרבה זוכרים את זה, אבל זו הסיבה שהסידרה לא נגמרה בסוויפ) ועדיין לא הספיק לקאבס כדי לנצח.
ה-נ.ב.א בשנים האחרונות פחות עובד על הבידודים האלה. בגלל זה כשאנשים אומרים שדטרויט היא האלופה היחידה לנצח בלי כוכב, אני ממהר להתנגד ולהעלות את השם של ס"א. נכון שיש להם 3 HOF, אבל המשחק שלהם אף פעם לא היה משחק של בידודים כמו שאתה מתאר, אלא משחק יותר דומה לזה של דטרויט, פשוט עם שחקנים יותר טובים.

איציק 16 במאי 2013

ממש לא מדוייק. אתה יכול לחזור לאליפות הראשונה (אם אני לא מתבלבל) של הליקרס כאשר שאק השתולל בהתקפה והרים מרפקים. השופטים נתנו לו להעיף אנשים בצורה בה כל אחד אחר היה מקבל עברת תוקף במיקרה הטוב, עברה במתכוון או עברה בילתי ספורטיבית. הוא עשה את זה לא פעם אחת ולא משחק אחד כי אם סדרת גמר שלמה. זו דוגמא בולטת ויש עוד כמובן. בתקופה של מג'יק ובירד זה היה פחות מכמה סיבות:
1. הליגה היתה קטנה יותר ולכן לכול קבוצה בגמר היו מספר כוכבים משמעותיים וכולם קיבלו כבוד. היום יש פחות כוכבים אז נותנים את הכבוד רק לו.
2. המדיה השפיע פחות ולא רצה אחרי ההי-ליטס של הכוכבים שהויום הם כסף מהלך ומצולם. הרשתות רוצות את הכוכבים על המגרש וזה מה שהליגה מספקת.
3. משתלב עם 2, הקהל בא לראות כוכבים, הליגה נותנת לו כוכבים, גם על חשבון ההגינות של המשחק.

אלעד 16 במאי 2013

איציק, אני לא חושב שזה משהו מכוון, כלומר אין פה איזו קונספירציה של הליגה, אלא פשוט סטייט אוף מיינד. השופטים הם בני אדם, הם צרכני תקשורת, הם יודעים טוב מאוד מי זה קובי בראיינט ומה ההבדל בינו לבין טוני אלן, וגם אם הם לא מודעים לזה, השיפוט שלהם נוטה לטובת הכוכב.
אגב, זה לא רק ב-נ.ב.א, אפשר גם למצוא דוגמאות לכך בכדורגל העולמי, אבל אני לא רוצה להפוך את הפוסט הזה לפוסט של אוהדי ברצלונה…

איציק 16 במאי 2013

אתה צודק חלקית יש בזה נטיה סמויה ואנושית. מצד שני, אם זה לא היה מגמתי לחלוטין, אז השופטים האלו, שהם כנראה טובים מאוד, היו רואים את המשחקים, מנתחים ומתקנים את רוב הטעויות.
אני בעד שהליגות (כולל בכדורגל) ישמרו על הכוכבים. יש נתיה להיכנס בהם מצד היריב, ובילעדיהם יהיה משעמם בהרבה, אך יש הבדל בין הגנה עליהם לבין לתת להם יד כמעט חופשית לעשות מה שבא להם משני צידי המגרש.

איציק 16 במאי 2013

נכון מאוד ומצער מאוד כאחד.

c web 16 במאי 2013

אני מסכים עם אריאל ולעניין השיפוט אוסיף רק את סדרת הגמר מערב בין הקינגס ללייקרס

קיש 16 במאי 2013

לצערי הרב, אפשר להתלהב ממה שאתה אומר, אין ספק, וגם ממה שכותב המגיב הראשון לגבי שאר הקבוצות, זה יהיה נכון.
אבל השורה התחתונה היא שעונה שנייה ברציפות, פציעות משחקות תפקיד אקוטי בקביעת זהות האלופה, וזה מבאס.
לצערי העוד יותר רב, בתור מי שהמציא מחלות שונות ונסע חצי מדינה בשביל לקום בארבע בבוקר, ומאוחר יותר קיצר מסדרי בוקר לחיילים בשביל להספיק לרבע האחרון של הפיינלס – הליגה הזו באמת, אבל באמת, פשוט כבר לא עושה לי את זה.
אליפות בלי יריבות היא לא באמת אליפות. לא ייאמן כמה נמושות התגלו כמעט כל הקבוצות ה"גדולות" מהעונה הסדירה (בעיקר במערב, אבל לא רק – דנבר, קליפרס, ניקס)וכמה סלולה דרכה של מיאמי לאליפות.
לתומי חשבתי שיש קצת עניין אחרי שני המשחקים הראשונים בחצאי הגמר (כל הסדרות היו במצב של 1-1), והנה, שתי סדרות הסתיימו ב 4-1 מזעזע, השלישית תסתיים היום (למרות שהישועה, כנראה, לא תגיע מאינדיאנה…) ורק סדרה אחת לרפואה, עם פוטנציאל לגיים 7 (שבמקרה הזה דווקא, ובניגוד גמור לכל מה שאני מאמין – זה ממש גרוע!! לעייף עוד את חבורת הפנסיונרים מטקסס לפני סדרה מתישה נוספת מול ממפיס ואולי אחת נוספת מול הלברונס – לא בדיוק מה שיעזור להם…).
עצוב, מבאס, מתסכל. באמת קיוויתי שD.R יחזור בזמן . . .

7even 16 במאי 2013

ובתקופת השלטון של מייקל?אתה יודע, שיקאגו ממש התקשו כל הדרך ל-6 אליפויות. נשאר להם רק להחזיק את המטאטא כדי לנקות את שאריות ה "תחרות" שנתנו להם שאר הקבוצות. אולי למעט סדרה אחת או שניים.

ובקופת שלטונם המשותף של קובי ושאק בליגה? הרי האלופה הייה ידועה עוד לפני הטיפ אוף הראשון לעונה.

ועם הספרס? הרי כשבאמת התחשק להם הם לקחו אליפות בכל שנה אי זוגית.

בעולם מושלם – אין מועמדת בכירה בפלייאוף.
אנחנו לא בעולם מושלם.

אלעד 16 במאי 2013

ת'כלס, אנחנו כועסים על מיאמי על האיחוד שעשו שם. לא כעסנו ככה על שיקגו כשהם צירפו את רודמן לקבוצה שכבר היו בה ג'ורדן, פיפן, קוקוץ' ופיל ג'קסון, ושניצחה 72 משחקים בעונה הזו. זה היה הרבה יותר גרוע.

איציק 16 במאי 2013

זה ממש לא מדוייק.
1. על לבור כואסים יותר על הדרך מהמעשה עצמו.
2. גם המעשה די בעייתי אחרי ששנתיים היה עם המאזן הטוב בליגה, לא הצליח לכוכבים לבוא אליו ונאלץ לנדוד. זה אומר משהו גם עליו ויכולת המשיכה שלו של ככובים אחרים.
3. אתה שם הקבלה בין לבורן לבין רודמן. באמת, אחד השלים פאזל. שחקן מצויין, HOF, אבל עדיין לא באותה קטגוריית מישקל. אם ג'ורדן היה עובר לקבוצה של פיפן ועוד ביחד עם רודמן, זו היתה הקבלה. השלמות פאזל לשיפור עושים כל הזמן.
4. לא ידעתי שבאותה תקופה פיל ג'קסון שיחק :-) אני זוכר אותו מתרוצץ על הקוים, אבלו בתוך המגרש. גם למיאמי הגיע מאמן לא פחות מוערך מג'קסון שלפני איש הזן, ועוד עם ג'נראל מנג'ר שבעצמו אחראי לכמה טבעות (את ה-GM של שיקגו הערכנו רק בדיעוד).
5. גם הספירה המשותפת עד 8 טבעות היתה מגעילה, שלא נזכיר את ההצתננות של נוביצקי. תכלס, חבורה מאוד מוכשרת, אבל לא מאוד נחמדים או עם רגישות אנושית מצופה. ככה זה כשהליגה מצפה אותך בצמר גפן וכולם חושבים אותך לאתרוג. בסוף אתה מאמין שאתה אתרוג.

אלעד 16 במאי 2013

הכל טוב ויפה איציק, אבל החבורה שהתקבצה לה בשיקגו (ג'קסון כבר לא היה אלמוני, זה היה אחרי 3 זכיות) הייתה BY FAR מעבר לכל תחרות שהייתה באותה תקופה בליגה. מה גם שהליגה הייתה מאוד מדוללת באותם שנים. שחקנים כמו דונלד רויאל היו שחקני חמישייה לגיטימיים…
אין צורך לחזור ללמה אנחנו שונאים את לברון. רק עניתי לטענה שאין תחרותיות בליגה. לדעתי, באופן יחסי, התחרותיות עדיין קיימת ביחס לעונות אחרות

איציק 16 במאי 2013

מה שמפריע זו ההקבלה שעשיתה בין רודמן ללבורן. היא לא נכונה. כשהו הגיע, גקסון היה שם דבר שצמח בשיקאגו בתוך המערכת. כשהגיע בהתחלה הוא היה עוד מאמן שמקבל קבוצת NBA (עם השחקן הטוב ביותר ב-NBA). הוספת שחקן לפאזל זו תופעה קיימת ובריאה, למשל ת'ומסון הגיע ל-LA בדיוק על המשבצת החסרה, וכך גם רודמן. לבורן לא הובא למשבצת חסרה, הוא הגוף של בפאזל. אני גם חושב שהקבוצות ששיחקו מול שיקאגו במיזרח, באופן יחסי לא פחות חזקות מאלו שיש למיאמי, ויוטה או פיניקס נתנו פייט רציני בגמר הרבה יותר נושך ממה שהיה למיאמי בשנה שעברה.

אלעד 16 במאי 2013

עוד פעם, אני לא עושה הקבלה, סתם משווה בין חוזק הקבוצה יחסית לתחרות. פיניקס כבר לא הייתה חזקה אז. הייתה סיאטל בשנה אחת, ויוטה בשנתיים שאחרי, ולשתיהן היו המגרעות שלהן. אף אחת לא באמת איימה על שיקגו. אצל ג'ורדן זה תמיד נגמר ב-6, משום מה, אולי איזה עיסקה שהוא עשה עם סטרן להגדלת הכנסות :)

איציק 16 במאי 2013

הכנסות של מי, שלו או של סטרן ;)

תוהה בדרכים 16 במאי 2013

החבורה הזו לא "התקבצה" בבולס. כולם כבר היום שם, מלבד רודמן בגיל 35, שום קשר למה שקרה היום במיאמי.

והתחרות אז הייתה הרבה יותר חזקה מהיום, בטח במזרח.

אלעד 16 במאי 2013

וואו, אתם ממש מתעקשים לקחת למקום אחר את מה שאני אומר. אז רק למען הכיף:
ג'ורדן >= לברון
פיפן >= וייד
רודמן > בוש
ג'קסון > ספולסטרה
כל השאר 1996 <<<<<< כל השאר 2012

תוהה בדרכים 16 במאי 2013

מה הקשר? אפשר גם לטעון שהחמישייה שהייתה לאוקלהומה בעונה שעברה יותר מוכשרת מזו של היט. זה לא רלבנטי מכוון שזו חמישייה שנוצרה בצורה טבעית ולא כסןג של קרטל כמו במיאמי.

לגבי הרמה, הרשה לי לגחך.

תוהה בדרכים 16 במאי 2013

ורק כדי להמחיש את הנקודה לגבי הרמה הכללית (בעיקר במזרח): ב96 שיחקה במזרח קבוצה אולי יותר מוכשרת ממיאמי היום (אם כי חסרת ניסיון)- אורלנדו של שאק ופני. היום משחקות שם חבורה של מועמדות לזכייה ביורוליג.

אסף 16 במאי 2013

רק הערה בעניין הכוכב, לממפיס יש אחד כזה,קוראים לו מארק גאסול והגיע הזמן להתחיל להתייחס אליו ככזה,החבילה השלמה שאתה דורש משחקן פנים הגנתית והתקפית (גיוון מדהים מבחינה התקפית)ובניגוד לרבים וטובים ראה ערך דוויט הווארד אצלו יש גם מוח

c web 16 במאי 2013

אם ויש מישהו שהוא כוכב וייקח את הזריקה האחרונה במשחק זה זאק רנדולף
אני חושב שאפילו מייק קונלי ייקח זריקה אחרונה לפני גאסול
מארק גאסול בהחלט הפך להיות אחד הסנטרים המוכשרים בליגה אבל הוא עדיין לא הכוכב של הקבוצה הזאת

איציק 16 במאי 2013

אתה מתבללבל בין איכות לכוכבות. בהוליווד יש המון שחקנים טובים, וכוכבים גרועים. עדיין הקהל רץ לראות את הכוכבים, כי הם יפיופים, מופיעים במדורי מה שלא יהייה וכו'. אותו דבר בכדורסל רק פחות בולט, אנתוני הוא כוכב, גאסול הוא איכות. לפעמים זה בא בייחד, לפעמים לא.

אלעד 16 במאי 2013

ראה התגובה שלי לאריאל. אף אחד בממפיס הוא לא כוכב במובן של לקבל "טובות הנאה" מהשופטים.

Talo 16 במאי 2013

גמר של ממפיס מול אינדיאנה מדיר שינה מעיניו של הסטרן. זה אסון שיווקי לליגה. זה לא מוכר. מחוץ לממפיס אף אחד לא יקנה גופיה של רנדולף בדיוק כמו שגופייה של ג׳ורג׳ לא ממש תמכר מחוץ לאינדיאנפוליס.
הליגה ושופטיה יעשו לא מעט כדי שזה לא יקרה. גם את התקשורת זה פחות מעניין.
ולעניין מיאמי ואינדיאנה- המאץ׳ אפ מול אינדיאנה הוא מורכב למיאמי לא פחות ואולי יותר מאשר מול ממפיס. לא בטוח בכלל שהם עוברים אותם ( מקווה שלא). צריך לזכור שמיאמי ניצחה חצי שיקגו לא בקלות,ושוויד לא פוגע וגם הברך שלו לא משהוא. לברון לבדו יתקשה מאוד מול אינדיאנה ובוש פשוט יקבל מכות מחבורת הבריונים הזאת.

סימנטוב 16 במאי 2013

קבל לייק מכאן

wazza 16 במאי 2013

דורפן אני מקווה שאתה מכין משהו ל 7 לב אדום, דייויד בקהאם פרש

גיל 16 במאי 2013

ואגב, אני כן חושב שזה קשור לכך שממפיס הם השוק הכי קטן בליגה. אם גאסול היה משחק בניו יורק או לוס אנג'לס הוא היה מקבל הרבה יותר כבוד ותשומת לב. אינדיאנה עוברת תחת הרדאר כי כולם מניחים שמיאמי יעברו אותם והמזרח חלש באופן כללי.

עומרי 18 במאי 2013

אתה בטוח לגבי ממפיס?
טנסי סטייט מכובדת ובמדינות השכנות לרוב אין קבוצות.

שארלוט לעומת זאת זו עיר של כמה מאות אלפי אנשים וגם סקרמנטו מזערית למרות שהיא נמצאת בקליפורניה.

יהודה 16 במאי 2013

3 שחקנים של ממפיס בחמישית ההגנה הראשונה והשניה.
אין קבוצה אחרת עם יותר מ 1.

עומרי 18 במאי 2013

הימרתי על ממפיס טרם הפלייאוף לגמר. קבוצות רבות עברו לסמול בול פשוט כי אין בנמצא גבוהים רבים שיכולים להשפיע על המשחק התקפית ולהביא אליפויות. רנדולף וגאסול מסוגלים לזה (בעולם בלי לברון).

וכן, הגנתית הם נהדרים – היו כאלה כבר בשנים קודמות ועוד צירפו את טיישון פרינס.

Comments closed