יומן אליפות של הניקס. סוף הפארסה

אם צריך, למען הקבוצה, הוא יזרוק אפילו יותר

melo

בכל זאת קיוויתי. ההיסטוריה – ב-94 ו-95 הלכו הניקס של ריילי ויואינג לאינדיאנה בפיגור 2-3 ובשני המקרים ניצחו. פעם אחת ניצחו את השביעי ופעם אחת לא. כרמלו אנטוני אמר לפני המשחק "שייעשה כל מה שיידרש" כדי להציל את הניקס. ואז הוסיף "אפילו ששים נקודות". זה המסר של הקבוצה בהנהגתו בעתיד. אם ירגיש שצריך, הוא יזרוק אפילו יותר.

בגלל זה הצטערתי כל כך על עזיבתו של ג'רמי לין. לא כי לין רכז כזה יוצא דופן. אלא כי צפיתי בהרבה מהמשחקים ששיחק – והניקס פשוט חיפשו את המסירה הנוספת. וכל ערב היה קלע אחר שהוביל. הם נראו כמו קבוצת כדורסל. אלא שזה מבחינת אנטוני היה גרוע עוד יותר. לא רק לין עצמו אלא האפשרות שכל מיני שחקנים יתפסו ערב טוב ויקבלו זריקות.

ג'ייסון קיד לא תפס סדרה רעה. ג'ייסון קיד הוחתם כדי שלא יהיה יותר מדי טוב.

לילה באופרה
ליגת שוקי ההון - על מפרקים מסוגים שונים

80 Comments

שמעון כסאח 19 במאי 2013

הכל נכון, אבל מעבר לכל זה אולי אינדיאנה היא פשוט קבוצה טובה יותר?

דורפן 19 במאי 2013

ברור שהיא קבוצה יותר טובה.

ירושלמי 19 במאי 2013

אינדיאנה פשוט קבוצה.

ניינר 19 במאי 2013

הניקס שיחקו הלילה כדורסל כל כך טיפש שזה כאב בעיניים. וודסון עושה רושם של מאמן אינטיליגנטי, איך הקבוצה שלו משחקת כל כך טיפש?

גיל שלי 19 במאי 2013

כי כל ניסיון לשחק כדורסל אינטיליגנטי יותר מוריד את הביצועים של כרמלו. זו בחירתו של דולאן. וודסון התאים את השיטה האולטימטיבית לכישוריו של כרמלו, לא נראה לי שהניקס יגיעו ליותר מזה בתקופתו

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

כי זה החומר שיש לו בידיים. אנשים נוטים להפריז ביכולת ההשפעה של מאמן. אתה מנצח (או מפסיד) עם מה שיש לך

קיש 19 במאי 2013

התגובה הזו על המאמן מדהימה אותי כל פעם מחדש.
להגיד משפט כזה מעיד או על חוסר אינטילגנציה מוחלט או על חוסר הבנה מוחלט בספורט, ובכדורסל בפרט.
מה עוד צריך לקרות בשביל שאנשים כמוך יבינו שמה שעושה את ההבדל בין חבורת שחקנים טובה/מעולה/בינונית לבין קבוצה שממצה את הפוטנציאל שלה – הוא המאמן?!?!?!
כמובן שיש אין סוף דוגמאות לעניין הזה, כשאחת הבולטות שבהן, למרות הבנאליות שבה – היא פיל ג'קסון ושיקגו של ג'ורדן, והלייקרס של שאק-קובי-גאסול (כן, באותה נשימה).
מאמן מעולה לא חייב לבוא לידי ביטוי בשרטוט מהלך מדהים בטיים אאוט האחרון, אבל הוא תנאי הכרחי לנצחונות ואליפויות.
ברור שצריך בסוף שהשחקנים "פוט דה בול אין דה בסקט" – אבל לדעת למי לתת לשחק כמה ומתי, ואת מי לשים באיזו עמדה בשביל להגדיל את הסיכוי שהזריקה שלו תכנס – זו עבודת אימון, בין היתר.
בקיצור – גם אם מדובר במאמן אינטיליגנטי – וזו השיטה שהוא בחר – אז כנראה שהוא החליט לשים את הקריירה שלו בידיים של כרמלו – וזה מה שיצא. המאמן בנ.ב.א מוגבל בשליטה שלו על השחקנים שהוא מקבל – ולכן יכול להיות שהוא הוציא מהניקס את הכי טוב (בעיקר אם מסתכלים על האלטרנטיבות שלו… אמארה למשל…) שאפשר, אבל איפה שהוא יש הרגשה שלא. אולי תחת ג'קסון, למשל, כרמלו היה נראה אחרת…

תני 19 במאי 2013

יכול להיות שאתה צודק ואולי לא. אבל בחייאת קיש לפחות בפורום הזה תגיב רק לגופו של עניין לא לגופו של אדם.

קיש 19 במאי 2013

קראתי שוב את התגובה שלי, ומצטער, אבל לא מצאתי מה פה לגופו של אדם…

השורה התחתונה שלי היא שמאמן הוא תפקיד חשוב ביותר ומהותי בספורט, ובמיוחד בכדורסל. להגיד שמפריזים בחשיבות של המקצוע – היא אמירה בעיני פשוט לא אינטיליגנטית, וכזו שמעידה על חוסר הבנה.
התגובה שלמטה רק מחזקת את הנקודה הזו. חצי שיקגו נתנתה פייט יפה מאוד לאלופה (הנוכחית ולצערי שבדרך) – וכולם מהללים את המאמן.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

אתה זכאי לדעתך ואני לדעתי. זה לא אומר שצריך להתנסח ככה. אתה יכול גם להיות טועה, אתה יודע. לא סביר, אבל אפשרי.
הדוגמא של ג'קסון היא לטעמי הכי גרועה בעולם. בכל המקרים שבהם הוא לקח אליפות היה לו את השחקן הכי טוב בפלנטה בקבוצה. כן, מאמן יכול לשפר קבוצה, וזה מה שג'קסון עשה, אבל הוא לא יכול להפוך את כרמלו אנתוני ללברון ג'יימס, וזאת בדיוק הכוונה שלי.
ואם אתה רוצה דוגמא אז קח את דוק ריברס שנחשב מאמן כושל לגמרי בבוסטון עד שהפלא ופלא הביאו לו שני שחקני HOF והוא לקח אליפות. על כל דוגמא שתביא, אני יכול להביא לך אחת הפוכה.

קיש 19 במאי 2013

אין לי בעיה עם ריבוי דעות, ואני בהחלט לא מנכס לעצמי את האינטלגנציה המוחלטת.
העניין עם ג'קסון הוא לא האליפויות שהוא לקח, אלא מה השחקנים "הכי טובים בעולם" עשו בלעדיו.
פפ אמר לא מזמן שהוא ניסה להפוך את מסי לשחקן הכי טוב בעולם – ובסופו של דבר מסי הפך אותו לאחד המאמנים/מנג'רים הכי טובים בעולם – אבל זה כי פפ הוא צנוע בצורה יוצאת דופן וג'נטלמן.
ושוב – דוגמאות ספציפיות הן לא הנקודה (ד"א – האם ריברס נחשב מאמן כושל או שהקבוצה שלו לא הייתה מספיק טובה….?) אלא העניין שמאמן הוא מרכיב אקוטי בכל קבוצת ספורט, ויש לו תפקיד מכריע בהצלחתה. יש התעלויות, יש נפילות, יש אפילו עונות שלמות ב"פוקס" – אבל בסופו של דבר אין דבר כזה לקחת אליפות דרך הטלפון.
מי שלא מבין את זה פשוט לא מבין ספורט, ואני עומד מאחורי הדברים האלו שלי. זה מתבטא בהרבה מאוד דברים, לפעמים אולי גם מגזימים לצד השני – בחשיבות שלהם, אבל העובדה היא שחוץ מזריקות שלא נכנסות – אפשר לשים את האצבע בכל משחק כמעט, ובזמן אמת, על מהלכים של מאמנים שמנצחים ו/או מפסידים משחקים. חילופים, הגנות, מאצ'-אפים, טיים אאוטים ותרגילים בהתקפה – כולם דברים שמאמן מחליט עליהם ופעמים רבות משנים משחק. אחוזי קליעה – זה כמובן פחות (וגם – אם דוראנט משחק סדרה שלמה ממוצע של 45 דקות בערך – קצת יותר קשה לבוא אליו בטענות כשהוא מחטיא את הזריקה שיכולה לנצח את המשחק החמישי בסדרה… מצד שני כמובן שאם הוא היה משחק פחות – אולי לא היה בכלל משחק חמישי… אבל שוב – זה הכול החלטות של מאמן).
ומשה – בכוונה כתבתי את השמות כמו שכתבתי, ואני יודע טוב מאוד ששאק שיחק עם קובי, וקובי יותר מאוחר שיחק עם פאו. זו הייתה הכוונה, מצטער אם לא הבנת.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

אני חושב שאתה מפספס את הנקודה. הנקודה היא שאף מאמן לא יכול להפוך שחקן למשהו שהוא לא. ו-וודסון לא יכול להפוך את כרמלו למה שהוא לא (כלומר, מישהו שחושב על הקבוצה ולא על עצמו).
פיל ג'קסון ידע להוציא את המיטב מג'ורדן, שאקיל וקובי, אבל הוא לא הפך אותם לשחקנים אחרים.
טיבודו הוא דוגמא מצוינת למאמן שיודע להוציא את המיטב מהקבוצה שלו, הוא יודע מה שיש לו ביד ועשה עם זה עבודה מצוינת. לדעתי זה נכון גם לגבי וודסון – הוא הבין שאין לו ביד את מייקל ג'ורדן אז הוא התאים את הקבוצה למה שהיא יכולה להשיג. מי שחושב שעם חומר השחקנים הזה אפשר להשיג יותר ממה שהניקס השיגו חי באשליות.

ארתור 19 במאי 2013

אגב דוק ריברס היה מאמן העונה באורלנדו מג'יק לפני שהוא בא לבוסטון ככה שזאת גם לא דוגמא טובה.

ותרדו כבר ממלו, הוא לא לברון והוא לא דוראנט ולמרות שהוא לא מספיק טוב/מספיק מנהיג כדי לקחת אליפות אני לגמרי חושב שהוא אחד השחקנים הטובים שהיו בליגה בעשור האחרון

גיא זהר 19 במאי 2013

רק להזכיר, פיל ג'קסון ללא ג'ורדן הוביל את שיקגו למשחק שביעי נגד הניקס בחצי גמר המזרח.

משה 19 במאי 2013

מאחר ואתה מנכס לעצמך את האינטילגנציה המוחלטת לפחות תדייק בעובדות בסיסיות, גאסול ושאק מעולם לא שיחקו יחד בלייקרס.

דורפן 19 במאי 2013

קיש – מכיוון שיש כאן איזה מקרה של חוסר מודעות עצמית. תערוך לעצמך את המבחן הבא: האם ליד שולחן האוכל ביום שישי אתה נוהג להגיד לאנשים במשפחתך "שיש להם חוסר אינטיליגנציה מוחלט"

קיש 19 במאי 2013

ממממ, זו אפשרות. אפשרות נוספת היא פשוט לקרוא את מה שכתבתי, וזה לא מעיד על חוסר מודעות עצמית.
בתגובה שלך דורפן, לעומת זאת, יש כנראה חוסר בהבנת הנקרא. אה, כן, ו"קצת" התנשאות (שלא ברור מהיכן היא מגיעה, ועל מה היא מבוססת).
אולי אתה תערוך לעצמך מבחן קטן – האם ליד שולחן האוכל ביום שישי אתה נוהג לפנות לאנשים במשפחתך כלל, או שכולם צריכים לשבת ולהקשיב לדברי החוכמה שלך?

אריאל – אתה כתבת שמפריזים ביכולת ההשפעה של מאמן – ואני אומר שזה פשוט לא נכון. כן, וודסון לא יכול להפוך את כרמלו ללברון – אבל אף אחד לא אמר שהוא צריך לעשות את זה. השאלה היא מה מאמן אחר (בהנחה שוודסון הוא לא מאמן שיהפוך לאגדה בחייו), מוצלח יותר, היה יכול לעשות עם אותו סגל. לדעתי, בטח שיותר טוב מחצי גמר מזרח, והפסד למרות יתרון ביתיות.
שוב ושוב ושוב ושוב – אני טוען בתוקף שתפקיד המאמן הוא במקרים רבים חשוב יותר מהשחקנים עצמם – ודוגמא נוספת היא מוריניו – שבשלושה מועדונים שונים לחלוטין בנה בדיוק את אותה קבוצה – עם שחקנים שונים (פרסונאלית כמובן) – וזכה באין סוף תארים (עזבו את הפיאסקו במדריד, כלומר את העונה האחרונה, זה כבר סיפור אחר – אבל עם כמות התארים שלו אי אפשר להתווכח).
משום מה, אתם נוטים להתעלם מהנקודה הזו, אולי כי היא לא מסתדרת עם טורים אחרים שנכתבו פה.
וזה עוד בלי להזכיר במילה את סר פרגי, שאין בכלל ספק שהוא היה הגורם המשמעותי ביותר בלפחות 2-3 אליפויות של הקבוצה שלו, בלי יותר מדי שחקני HOF…

רונן דורפן 19 במאי 2013

טוב,

אם תכתוב בצורה כזו תחסם. כי זה הבלוג שלי ואני עושה אותו להנאתי ואין לי בכלל צורך באלימות מילולית כאן.

במיוחד לא מצד אנשים שלא מזדהים בשמם ומעליבים אנשים שכן כותבים בשמם. אבל פחדנות תמיד הייתה זווג נאה לגסות רוח.

kush 19 במאי 2013

אנשים נוטים להפריז ביכולת ההשפעה של וודסון על הניקס.
מעטים מביעים ספק ביכולת ההשפעה של טיבודו בבולס.

עידן. 19 במאי 2013

למה לדבר על תיבודו שהחל כבר את חופשת הקיץ, כשאפשר לדבר על פרנק ווגל והעבודה המדהימה שהוא עשה באינדיאנה.

לראות את הקבוצה הזאת זה פשוט תענוג. קבוצה שיודעת שהיא לא תנצח אף אחד בזכות הכישרון שלה (גם לא את ניו יורק) ולכן מנצחת בכל יתר הפרמטרים.

קיש 19 במאי 2013

כמו שכתבתי למעלה – אין סוף לדוגמאות שאפשר להביא, ואשר כמובן מחזקות את הנקודה. מאמן טוב בוחר קודם כל את השחקנים שמתאימים לשיטה שהוא רוצה לשחק בה. בנ.ב.א זה פחות עובד – אז המאמן צריך להתאים את עצמו יותר לשחקנים שיש לו, ולהוציא מהם את הכי טוב שאפשר (לא את הכי טוב שהוא יכול – זו לא חכמה – את הכי טוב שאפשר להוציא מאוסף השחקנים שיש לו…).
זו גדולה של מאמן, וזה ההבדל בין מאמן מוצלח למאמן חלש.
בכל מקרה – אי אפשר להגיד (בצורה מוחלטת) שמאמן כתפקיד הוא לא משמעותי ולא חשוב – כי הוא כן. הוא מהותי להצלחה של הקבוצה.
זה יפה כמובן ובולט יותר בקבוצות "אפורות", אבל נכון באותה מידה בקבוצות הגדולות ביותר.

פרננדס 19 במאי 2013

העיקר שניצחתם אותנו באסיסיטים!!!
תמשיכו כך

גיל 19 במאי 2013

אני בספק אם קיד יכול להיות יותר טוב במצבו. כבר משחק עשירי ברציפות שלא קלע אפילו נקודה אחת! לדעתי הוא פורש.

עכשיו לפחות יהיו סדרות מעניינות מאוד עם 4 הקבוצות הקבוצתיות ביותר. אפשר יהיה לחזור להתרכז בכדורסל ולא באופרת סבון.

איציק 19 במאי 2013

אני חושב שעושים עוול לאנתוני לגבי משחק זה. במשחק זה הוא מסר שני אסיסטים וזה ממש המון מעל הממוצע שלו.

בעז 19 במאי 2013

כרמלו היה מעולה פרט לרבע הרביעי, שבו איבד שני איבודים מכריעים והחטיא כמה אין-אנד-אווטים. רק בזכותו (טוב, ובזכות שאמפרט) הניקס בכלל היו עדיין בתמונה אחרי שלושה רבעים. ג'יי אר סמית' האיום, שגם היום קלע באחוזים נוראיים והפעם גם הוסיף משחק הגנה שערורייתי, ומייק וודסון שהתעקש להמשיך לתת לו לשחק על חשבון שחקנים כמו פריג'יוני, שאמפרט וקופלנד שבברור היו הרבה יותר טובים לאורך הסידרה, הם האשמים העיקריים.

זו אופנה מוגזמת להאשים כל הפסד של הניקס בכך ש"כרמלו לא מוסר". הוא לא זרק זריקות מופרעות, והוא היחיד חוץ משאמפרט וקופלנד שקלע באחוזים טובים.

MOBY 19 במאי 2013

אבל איזו חסימה של שינוי מומנט.
הגנה!!!!

פישמן דוד 19 במאי 2013

כל הכבוד לכל המתאוננים ואוהדים את הקבוצה יומיים וחצי בערך.מה היה קורה אם הם היו מנצחים?מה כבר הייתם ממציאים אז?עבדכם הנאמן כברנמצא עם הקבוצה הזו כמעט 45 שנה ואתם עוד לא נולדתם שהם לקחו אליפויות.יש לניו יורק היום קבוצה שקולעת ועושה הגנה כמו שהיא לא עשתה כבר ב-15 שנים אחרונות.
אתם כולכם חבורה של בכיינים.אפילו הקוטר הכי גרוע בניו יורק לא
מגיע לרמתכם!!!

דורפן 19 במאי 2013

דוד – למרבה הצער אין אנשים שאוהדים את הניקס יומיים וחצי. קבוצתנו האהובה אינה מושכת אליה אוהדי הצלחות

בלינדר 19 במאי 2013

אני מכיר אחד שהתחיל לאהוד את הניקס בגלל אמרה סטודמאייר….I shit you not

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 19 במאי 2013

רונן – אבחנה מצויינת, שורשיך האנגלוסקסים ניכרים באנדרסטייטמנט המשובח (וגם שנות תמיכה בשיקגו קאבס שחידדו הומור עצמי). "מסיבה לא ברורה הניקס ממעטים למשוך אליהם אוהדי הצלחות" – צחקתי לעילא. דווקא על הרקע הזה, עם זאת – אני חושב שאתה מחמיר עם כרמלו עדכדי אובססיה קלילה. התיאוריה לגבי ג'ייסון קיד היא דוגמה לכך. אני נוטה להיות קרוב יותר לדוד פישמן בגישה

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

חזרנו לסיפור ג'רמי לין? אני עוד אדרוש את הטיסה שלי לחלל אם תמשיך..
הסיפור של הניקס הוא פשוט – היא קבוצה שבנויה על הגנה חזקה ועל היכולת של כרמלו וסמית' ליצר לעצמם מצבים בהתקפה. בפלייאוף זה לא מספיק טוב (בקטע ההתקפי) ושום לין לא היה עוזר פה. כדי שלין – או כל רכז מוצלח אחר (נגיד, כריס פול) יצליח שם, הם צריכים שינוי קונספציה. זה פשוט לא יעבוד עם הרוסטר שיש להם כרגע.

דורפן 19 במאי 2013

זה מה שאתה מתקשה להפנים. לין היה שינוי קונספציה. בוודאי שהוא לא נחוץ כדי להוציא אאוטים לאנטוני. אבל כשהוא שיחק פתאום נובאק קלע ופתאום ליאנרדי פילדס קלע ולפעמים הוא קלע. לין זה כדי לא לשחק על היכולת של כרמלו וסמית לייצר לעצמם מצבים.

אני זוכר שכל חכמי הפנטזי ליג קפצו על העניין שהוא לא שווה את הכסף. בסדר. אבל זה לא שמישהו הלך והביא רכז שכן שווה את הכסף. ואני אגיד לך עוד משהו: אני לא חושב שכריס פול יבוא לניקס. אני חושב ששחקנים ווינרים מתרחקים מהקלוב הזה.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

אני לא חושב שהיה שינוי קונספציה. היה מצב שנוצר ולדעתי היה נוצר עם כל רכז נורמלי אחר בתקופה שבה כרמלו לא משחק (שזה מתי שלין התחיל לפרוח. הפכו את לין לתקווה הלבנה (או האסייתית) הגדולה כי הוא פשוט היה האיש הנכון במקום הנכון.
הנקודה היא שב-NBA קבוצות בנויות מסביב לסופרסטארים שלהם והסופרסטאר של הניקס הוא כרמלו כרגע. וכל הפילוסופיה של הקבוצה בנויה סביבו. לכן, לא היה שום טעם להחתים את לין (שלא לדבר באמת שהכסף לא היה שווה את זה ושהם גם ככה מעל הקאפ לימיט לדעתי), כי הוא פשוט לא מתאים לפילוסופיה ההתקפית של המועדון כל עוד כרמלו שם.
אני מסכים איתך שפול לא יבוא – בדיוק מהסיבה הזאת.
מצד שני, אני חושב שיש פה קצת חוסר הגינות כלפי כרמלו. אנשים שוכחים איפה היו הניקס לפני שנתיים ושלוש. להגיע למקום השני במזרח, לנצח סדרת פלייאוף אחרי 15 שנה והכי חשוב – להחזיר את הניקס מלהיות בדיחה של הליגה ללגיטמיות – זה לא הולך ברגל.
נכון, הם לא מאיימים על האליפות, אבל בינינו אף אחד לא מאיים על האליפות של לברון בשנים הקרובות. חזרה ללגיטימיות זה משהו שאפשר לדעתי להסתפק בו בשלב הזה.

דורפן 19 במאי 2013

כשממפיס ואינדיאנה וגם סן אנטוניו בגמר האזורי אני לא בטוח שאין שינוי בקונצפט של הNBA.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

סתם תקופת מעבר, לדעתי. ווסטברוק פצוע ובלעדיו היית רואה את אוקלוהומה שם. המזרח חלש להחריד, גארנט ופירס בדרך לפנסיה ולברון אסף את שאר השחקנים הטובים במיאמי, אז קיבלנו אינדיאנה.
זה לא אומר כלום לדעתי

אלעד 19 במאי 2013

אני אופטימי. אני רואה יותר קבוצות בטופ שמשחקות כדורסל חיובי. אגב, גם מיאמי משחקת כדורסל חיובי. פשוט לא רואים את זה, כי אין להם בעיה להחליף גיר ולשחק אחד על אחד באותה אפקטיביות.

תומאס נוימן 19 במאי 2013

מהקלוב ומהכלוב…

איציק 19 במאי 2013

איזה קונספציה?
לניקס אין קונספציה, הם פשוט רדפו אחרי כל "סופרסטאר" שהיה פנוי ושמו שקי כסף. אנתוני היחיד שהרים את השקים, אז עכשיו הוא בניו-יורק. הם לא ניסו לבנות קבוצה שיהיה לה ציביון ולחפש מישהו שמתאים לציביון. הציביון נקבע על-ידי זה שירים את השק, פשוט, טיפשי, ולכן לא מצליח.
קבוצה שיש לה קונספציה עם אוריאנטציה לאליפות לא יורה לכול הכיווים ולא מחתימה את כרמלו. גם אם אין אף אחד, לא לוקחים את כרמלו, מורידים ראש, בונים צעירים, ממתינים לטרייד הבא שיתאים לקונספציה. הרי כרמלו בניקס גורם לכך שאף כוכב לא יחבור לניקס בגללו. אם זו קונספציה אז היא ממש, אבל ממש, גרועה.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

הקונספציה נבנתה אחרי שכרמלו הגיע, מן הסתם. ברור שקודם הם ניסו סתם להרים שחקנים. עדיין, הם במצב הרבה יותר טוב מאשר מה שהיה לפני כמה שנים

איציק 19 במאי 2013

זו הטעות, השחקנים צריכים להגיע בהתאם לקונספציה ולא להפך.

גיל שלי 19 במאי 2013

אם מאמן כמו ג'ורג' קארל לא הצליח להוציא משחק קבוצתי מקבוצה שכללה את כרמלו אנטוני, כנראה שאף מאמן לא מסוגל. זה ממש לא הצוות המסייע שקורס סביבו, הסיבתיות היא הפוכה.
לדעתי וודסון עשה עבודה מדהימה עם הניקס. הוא הבין מי זה כרמלו, בנה שיטה שתוציא את המקסימום האפשרי ממשחק עם כרמלו, הקבוצה הגיעה ל57 נצחונות ולסיבוב שני בפליאוף עם יתרון ביתיות.
הפציעה של אמרה רק מוכיחה את זה. אמרה בריא לא תרם לניקס ליד כרמלו יותר מאמרה בבגדים אזרחיים, להיפך, ולא בגלל אמרה.
אמרה ליד גלינארי והאחרים עד לדיבורים על הטרייד של כרמלו, תרם לקבוצה שיכולה היתה להתקדם יותר. הגירסה הנוכחית של הניקס מיצתה את המקסימום האפשרי.
עכשיו כל שנותר לאוהדי הניקס הוא למחזר קריאה נושנה
BEAT THE HEAT

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

מסכים במאה אחוז

אריק החדש 19 במאי 2013

לפעמים צריך למצות דיון שלם במשפט פשוט.
לא הקבוצה ולא הכוכב ברמה מספיק טובה כדי לעבור שלב!!!

ניר 19 במאי 2013

כמו שמישהו כתב אם הם היו מנצחים הייתם מהללים, אינדיאנה קבוצה טובה יותר – משחק קבוצתי והגנה מדהימה ואגרסיבית שמזכירה הגנות של שנות ה90.
כרמלו שחקן גדול ולוקח הרבה זריקות כי זה מה שמצפים ממנו כמו מדוארנט וקובי ולברון….גם לברון נעלם לפעמים ברבע אחרון, השאלה מי לידך, לניקס אין אף אחד ברמה הזאת, צ'נדלר נעלם בפליי אוף ג'יי אר סמית נשאר אותו שחקן שיכול לנצח או להרוג אותך ופלטון תפס יום חלש…לדעתי יצטרכו לעשות טרייד שיחזק את הריבאונד ולהחזיר את מלו לSF שאמפרט לSG …
להזכירכם גם יואינג נחשב ללוזר למרות שבארקלי ומלון גם לא זכו בכלום….הכל עניין של תדמית וספין
וגילוי נאות…אוהד את הקבוצה שנים ונוכחתי בהרבה משחקים כולל שנים של מנוינ שכללו שת שתי סדרות הגמר של שנות ה90….זאת הקבוצה שאוכלת את הלב ואם לא הייתה הניו יורק הכל היה שונה לטוב ולרע – חלק "מהמשחק"

איציק 19 במאי 2013

לפני שאתה מגיב, תסתכל על הסטטיסטיקות הנוספות של כל השמות אותן רשמת וזה יסכם היטב למה כרמלו בכלל לא נימצא איתם על אותו דף. נכון שסטטיסטיקות הן לא הכל אבל במקרה זה הן צועקות לשמים.

ניר 19 במאי 2013

ושוב..מי משחק לידם?? מה הסטטיסטיקה של דוארנט (שחקן ענק ואולי מספר 1) אחרי שווסטברוק נפצע? גם אותו ראית זורק בלי הכרה ומחטיא (וכן הוא יותר טוב מכרמלו…)

איציק 19 במאי 2013

ועדיין היו לו 6-7 אסיסטים למשחק, לכרמלו היו המשחק שני אסיסטים וזה פי 2 יותר מהמקסימום שלו בסידרה זו (פחות או יותר).

יריב 19 במאי 2013

ב 9 משחקים בלי ווסטברוק, הססטיסטיקה של דוראנט כוללת:
31.5 נקודות (46.1% מהשדה), 9.9 ריבאונדים, 6.2 אסיסטים, 1.3 חטיפות, 1.0 חטיפות, 4.4 איבודים ב 45 דקות למשחק.

martzianno 19 במאי 2013

סליחה, אבל אני לא ראיתי הגנה יוצאת דופן מהניקס.
היא אולי יוצאת דופן לשנים האחרונות אבל עדיין השחקנים של אינדיאננה טיילו בצבע עד לסל, פעם אחרי פעם.
לברון אפילו לא צריך להתקלח אחרי משחק עם הגנה כזאת.

בן 19 במאי 2013

נורא הצטערתי שלין אכן עזב. אבל העניין הוא שהניקס היא הקבוצה של כרמלו ולא משנה מי הרכז שלצדו – אם זה לין, ריי פלטון או קיד.

כל עוד אנתוני בקבוצה, הוא עושה את מה שהוא טוב בו – מפסיד סדרות פלייאוף. ולוודסון אין say בעניין.

עומרי 19 במאי 2013

הניקס הפסידו בשישה משחקים לקבוצה ששנה שעברה נראתה לרגע כמו מישהי שמסוגלת להדיח את מיאמי.

כמו שכתבו מעלי – הם התרוממו תוך שנתיים ל57 ניצחונות וללגיטימיות.

רק להזכיר – כרמלו כבר שיתף פעולה באופן מוצלח עם רכז דומיננטי, אחד בשם צ'ונסי בילאפס.

עם חומר השחקנים הנוכחי, כשטייסון בבירור בירידה והשאר הם career rollplayers

הקבוצה הגיעה להישגים יפים. ושנה הבאה הם בהחלט עשויים להשתפר.

גל דגון 19 במאי 2013

כרמלו שיחק כדורסל קבוצתי עם צ'ונסי בערך חצי עונה ואז עקץ את הצפרדע. בגלל זה שלחו אותו לניקס.

אסף 19 במאי 2013

לא נכון.
הם שיחקו יחד 3 שנים סה"כ, בהן הגיעו לגמר המערב ונתנו ללייקרס את הפייט הכי קשה בדרך לאליפות.
וגם לניקס הם עברו ביחד.

גל דגון 19 במאי 2013

צ'ונסי עבר לניקס באמצע עונת 08/09. בשארית העונה ההיא הים שיחקו כדורסל קבוצתי מאוד כשכרמלו מפגין מחוייבות שהוא מעולם לא הראה לפני כן, וזה באמת הביא אותם לגמר המערב.

ב09/10 כרמלו כבר חזר לסורו. הם שיחקו יחד, כן, אבל לא קבוצתי. כרמלו העמיד מספרים נהדרים אבל דנבר חזרו להיות מה שהיו לפני צ'ונסי – קבוצת סיבוב ראשון.

בעונה הבאה דנבר כבר חיפשו חבילה מתאימה בשבילו, היה ברור מתחילת העונה שהוא לא נשאר, וצ'ונסי היה חלק מהחבילה, אבל בעיקר כי הוא כבר לא היה רלוונטי לנאגטס.

אסף 20 במאי 2013

בילאפס עבר לדנבר 2 משחקים לתוך עונת 08/09.

אז בוא נראה:
בעונה הראשונה ביחד הם הביאו את דנבר לגמר האיזורי לראשונה מאז… לא יודע.
בעונה השלישית ביחד (10/11) הם תרמו לעליית הניקס לפלייאוף לראשונה מאז 2004.

נראה שהסתדרו לא כל כך רע ביחד, למרות הכל.

ועוד דבר: אני עוקב אחרי כרמלו מקרוב רק מאז שהוא בניו יורק, ואני יכול לומר לך שבעיית מחויבות אף פעם לא היתה לו.

בעז גלעד 19 במאי 2013

והעיקר שאנחנו שוב בגמר המזרח ושוב הניקס קיבלו בראש איזה כיף זה! הדבר היחיד שיהיה יותר כיף זה לתת בראש ללברון

הומר סימפסון 19 במאי 2013

עד כמה שחשבתי, לאור צפיה בכמה משחקים, שסגנון המשחק של כרמלו הוא לא פחות משערוריה (והימרתי על הפסד של הניקס בסדרה) הרי שצריך להודות בכמה עובדות:
א. בשני המשחקים האחרונים כרמלו שיפר משמעותית את איכות הזריקות שלו. חלק מהזריקות נקלעו לאחר תרגיל מסודר, רחמנא ליצלן.
ב. השיפוט היה בעייתי ובעיקר לרעת הניקס.
ג. בלי גבוה שמסוגל לשים את הכדור בסל, אין לניקס כל תקוה. צ'נדלר הוא פשוט בלוף אחד גדול.
ד. בלי רכז שמסוגל לשים את הכדור בסל, אין לניקס כל תקוה. פלטון לא מספיק מאמין בעצמו.
ד. הצעירים של הניקס הוכיחו שהם מסוגלים לשמור ולקלוע שלשות ולכן רכז סביר וגבוה סביר, יכולים לתת תקווה לניקס גם אם כרמלו ישאר.

אסף 19 במאי 2013

טוב, את כל ההשמצות על כרמלו אפשר היה לכתוב כבר אתמול. ממילא הן לא שייכות למה שקרה הלילה.
אנתוני היה ענק 3 רבעים ובינוני מינוס באחרון, מה שמסתכם למשחק מצוין שלו, כמו שהבטיח ( אגב, הוא אמר " 60 נקודות, 20 ריבאונד, מה שהקבוצה תצטרך" , אבל סיום המשפט הושמט בפוסט משיקולי עריכה ).

הניקס היו כנראה מנצחים אם היה מתקיים אחד מהתנאים הבאים:

1. צ'נדלר או מרטין היו מצליחים מידי פעם לבצע בוקס אאוט להיברט, או לפחות להשתוות לו במספר הריבאונדים מתחת לסל של ה-נ-י-ק-ס.

2. השיפוט היה מוטה לטובת אינדיאנה בצורה מעט מעודנת יותר, לא בבוטות כזו . 34-16 בעבירות לטובתם, 3 שחקני ניקס עם 6 עבירות ( ועוד אחד עם 5 ) לעומת אף שחקן בפייסרס עם יותר מ 3 , ועוד ביום שהניקס 100% מהקו. זה משהו שמכריע משחקים הרבה פחות צמודים מזה.

אלעד 19 במאי 2013

איך למשל שחקן כמו סטיב נובאק לא מקבל איזה 4 שלשות פנויות בערב, שמתוכם הוא קולע לפחות 2? אנשים מהללים את אנתוני כי הוא נתן את כולו, וזה נכון, אבל לא מבינים שכולו זה פשוט אף פעם לא בא במסגרת איזשהו מאמץ קבוצתי.

אסף 19 במאי 2013

מאמץ קבוצתי זה לא רק מסירות ( passes ). הנה, אינדיאנה מסרה פחות אסיסטים מניו יורק הלילה – זה אומר שלא היתה קבוצתית?
במאמץ קבוצתי כל אחד תורם מה שהוא יכול, וכרמלו יכול לתרום נקודות. אין יותר טוב מזה.

אלעד 19 במאי 2013

קבוצתיות זה סטייט אוף מיינד. קבוצתיות היא מדבקת. תראה את ממפיס, שיש לה חור שחור בפוטנציה כמו זאק רנדולף, ועדיין הנוכחות של שחקנים כמו מארק גאסול וטוני אלן גוברת.

אלעד 20 במאי 2013

לדעתי, יש כאן עוול לכרמלו. הבנאדם קלע 39 נקודות בקצת יותר מ-50% וב-42 דקות משחק, נגד קבוצת הגנה נפלאה, וגם לקח שבעה ריבאונדים. נכון, אם הוא היה מוסר עוד שלושה אסיסטים זה היה נפלא, אבל לא נראה לי נכון לבנות תיאוריה שלמה נגדו בגלל השלושה אסיסטים החסרים האלה. הממוצע שלו בפלייאוף העונה, אגב, הוא 29 נקודות – דומה לממוצע לאורך העונה הרגילה, כך שזה לא שהוא שבק. להזכירכם, קווין דוראנט לא הגיע גבוה יותר בפלייאוף העונה (אני לא בטוח שהצוות המסייע של הניקס כל כך הרבה יותר טוב מהצוות המסייע של אוקלהומה ללא ווסטברוק הפצוע). אז לא שכרמלו ברמה של דוראנט, אבל לחבוט בו ככה – גם לא מגיע לו.

דורפן 20 במאי 2013

אלעד – זה העניין, הוא לא שבק. המשחק הזה מוכיח שכל השיטה של קבוצה בנויה לחלוטין סופרסטאר ממש לא אגדי לא עובדת. כשהוא גרוע זה לא עובד, וגם כשהוא לא גרוע זה לא מספיק.

השאלה היא אחרת: האם היכולת שלו כל כך טוב בכדי לסלק כל איום על מעמדו ומספר הזריקות שלו בניקס?

התשובה בעיני ברורה.

אני ממילא לא אוהב את קונצפט "הצוות המסייע". אבל מובן לי שבמקרה של כוכב על אולי תופרים הכל לדמותו. אנטוני לא שם.

אלעד 20 במאי 2013

צריך להגדיר מה זה "לא עובדת". הגעה לחצי גמר המזרח וסיום במקום השני במזרח בעונה הסדירה, לאור הישגי השנים האחרונות, נטולות אנתוני, היא בעיני הצלחה. בהגדרה, רק קבוצה אחת מתוך השלושים יכולה לקחת אליפות (זה כמובן נכון בכל עונה, העונה אנחנו גם יודעים איך קוראים לקבוצה הזאת).
מה שניסיתי לומר הוא שגם אם היו שמים במקומו של אנתוני את דוראנט, שהוא בעיניי "סופרסטאר אגדי", אם להשתמש בביטוי שלך, לא בטוח שהניקס היו מגיעים הרבה יותר רחוק. כראיה לכך הזכרתי את ביצועי אוקלהומה בסדרה האחרונה.

דורפן 20 במאי 2013

בעיני זה לא עובדת ועם רג'ון רונדו גם לא היו עוברים את בוסטון. הניקס כקבוצת שוק גדול ואטרקטיביות לשחקנים היא קבוצה כושלת מאד. העניין הוא שיש בה התנגדות מובנית לכל קונצפט קבוצתי. שמעתי שוודסון נחשב מומחה לכדורסל של בידודים. כדורסל של בידודים מצליח למייקל ג'ורדן – וגם זה כשיש התקפת משולש כגיבוי.
מכיוון שהכל כסף אני הייתי רוצה סופרסטאר שדברים נבנים סביבו – פול, דנקן, גארנט (כמובן חלקם זקנים ולא רלוונטים). סופרסטאר שמשרתים אותו המינימום זה דוראנט, לברון או בראיינט

אסף 20 במאי 2013

קל לומר. אבל כמה סופרסטארים כאלה יש באמת?
פול לא השיג בקריירה שלו יותר מכרמלו. גם גארנט ( לפני שהחליט שקל יותר לקחת אליפות עם 3 HOF . וכלום לא נבנה סביבו, חוץ מטרייד ). אפילו דוראנט עוד צריך להוכיח שהוא יכול לסחוב לבד קבוצה לגמר.

אני מסכים עם הקביעה שג'ורדן בשיאו היה טוב מאנתוני. גם לברון.

ברור שעל הנייר שחקן כמו מלו הוא לא טוב מספיק כדי לקחת אליפות לבד. אבל אם מישהו יפצע, ומישהו אחר ישבוק, ומלו יתפוס את החודש של החיים שלו…אז יש שבריר של סיכוי.
הנה, זה עבד בשביל נוביצקי.

ונמאס כבר לשמוע "אם רונדו בריא". אם אמרה בריא, הניקס מתכוננים היום למשחק 1 נגד מיאמי.

דורפן 20 במאי 2013

בהעדר סופרסטאר כזה הייתי רוצה לראות קבוצה מאוזנת כמו בממפיס ואינדיאנה ולא קבוצת אדונים ומשרתים.

אגב – פחות מעניין סיכויי האליפות ויותר בעניין של מסורת. כזו הייתה הקבוצה בתקופת ריילי וואן גנדי. וכמובן בימי רד הולצמן

אסף 20 במאי 2013

אני לא חושב שזה עדיף.
בכנות, אתה מאמין שאינדיאנה חוזרת לגמר האיזורי עוד שנה? עוד שנתיים? גם לגבי ממפיס אני מסופק, למרות שהיא חזקה יותר.

דווקא גולדן סטייט יכולה להתפתח טוב, כי יש שם שילוב בין קבוצתיות לבין שחקן גדול בפוטנציה. כמו שיקאגו עם רוז ואוקלהומה עם ווסטברוק, שנראה לי סביר מאוד שישארו בצמרת הגבוהה עוד מספר שנים.

חוץ מדטרויט כזו שבאה פעם ב 20 שנה, קבוצות שהחזיקו מעמד בצמרת היו תמיד בנויות סביב כוכב ( לפחות אחד ).

גיל 20 במאי 2013

למה שאינדיאנה לא תחזור לגמר עוד שנה? עם כל הפציעות שיש סביבם ומזרח חלש ועם החזרה של גריינג'ר הם יהיו שניים למיאמי, ואחרי שמיאמי תתפרק אחרי העונה הבאה הם יכולים גם להגיע לגמר.

אסף 20 במאי 2013

שיקאגו ומיאמי בבירור טובות מהם.הניקס והנטס באותה סביבה.
אני לא אומר שאין להם סיכוי, אבל לא הייתי שם על זה את הכסף שלי.

גיל 20 במאי 2013

שיקגו בלי רוז לא בבירור טובים מהם והנטס? זו חבורה של פרימדונות שלא תגיע לשום מקום. אי אפשר להבטיח כלום אבל יש להם סיכוי טוב לחזור לגמר.

אלעד (המקורי) 20 במאי 2013

אלעד, אתה לא בסדר. אני כבר שבועיים מעביר כאן את דיעותיי הרציונליות כנגד כרמלו, ואז אתה מגיע, באותו שם, וכותב הפוך? אנשים חושבים שאני סנילי.

גיל 20 במאי 2013

אלעד זה לא עובד כי הם היו צריכים לעבור לפחות את אינדיאנה שסיימו אחריהם בדירוג. מהבחינה הזו, הם כישלון. העניין הוא לא להחליף סופרסטאר אחד באחר אלא לראות איך אפשר לעבוד עם סופרסטאר לטובת הקבוצה. אם המספרים של כרמלו ירדו קצת, אבל לעומת זאת של שאר השחקנים יעלו בסך הכל יותר, אז זה עדיף לקבוצה אבל לא בא בחשבון מבחינת כרמלו.

ואוקלומה לא ברת השוואה. הם איבדו את השחקן השני הכי בכיר שלהם בפלייאוף ולא היה להם זמן להתכונן לשחק בלעדיו.

דורפן 20 במאי 2013

אלעד החדש – אכן, כבד את הכללים וקח לך שם חדש. אני מציע "אלעד חבר של מלו"

אלעד חבר של מלו 21 במאי 2013

גיל, אם יש קבוצה שהפסידה בפלייאוף לקבוצות שדורגו אחריה בעונה הסדירה, הרי זו סן אנטוניו האהודה עליך. אני בטוח שאתה לא מביא את זה כראיה נגד דנקן.
לגבי דוראנט, שנינו לא יודעים מה היה קורה אילו לאוקלהומה כן היה זמן להתכונן לפציעה של ווסטברוק. גם קשה לקבוע את יחסי הכוחות בין היריבות של ניו יורק ואוקלהומה. בכלל, בדיונים כאלה אי אפשר לבודד משתנים, להביא הוכחות ודאיות או לעשות השוואות מדעיות. בעיניי ההשוואה לאוקלהומה כן מלמדת משהו, אבל אין לי כמובן דרך להוכיח את זה.
אלעד האמיתי (למרות שגם אני אמיתי!): אני מתנצל מעומק הלב.

גיל 21 במאי 2013

למה לא? כשסן אנטוניו הפסידה לממפיס זה אכן היה כישלון חרוץ (גם בגלל פציעות אבל לא משנה). אכן קשה לדעת מה היה קורה אבל אני אומר שאינדיאנה במצב טוב לחזור לגמר המזרח בשנים הקרובות.

אלעד חבר של מלו 21 במאי 2013

זאת בעצם השאלה, גם לגיל וגם לרונן: אילו הניקס היו משאירים את לין בתחילת העונה, משחררים את כרמלו ומביאים בעודף שחקן שיחליף את כרמלו – האם גם אז הייתם מגדירים את הישגי העונה ככישלון?

דורפן 21 במאי 2013

השלב אליו הניקס הגיעו אינו הבעיה. כאמור ארבע קבוצות הגיעו רחוק יותר למרות שמבינת מאזן ויכולת כללים הניקס יותר באזור 7-10 בליגה.

לכדורסל של הניקס אין ערך מוסף משל עצמו מעבר לכוח האדם. ולכן אני מרגיש שהוא נמצא בתקרת זכוכית. הוספת שחקנים שתורמים איננה פשוטה – בגלל התנגדותו של אנטוני לשיטה יותר מאוזנת. למישהו כמו לין אין שום בעיה שיוסיפו עוד ועוד אופציות לקבוצה שהוא משחק בה.

אלעד חבר של מלו 21 במאי 2013

כלומר, שחקן קבוצתי ולא אנוכי שיחליף את כרמלו

אלעד 21 במאי 2013

הנה, מתחילים לדבר על ה"צוות המסייע" של כרמלו:
http://espn.go.com/new-york/nba/story/_/id/9297855/carmelo-anthony-new-york-knicks-needs-better-supporting-cast-jim-boeheim-syracuse-orange-says

מי המציא בכלל את המושג הזה? אם הייתי שחקן נ.ב.א – אחד מ-300 השחקנים הטובים בעולם, הייתי מאוד נעלב אם היו מגדירים אותי כ"צוות מסייע"

Comments closed