מוריניו, ריאל

מה אתם אומרים? מנג'ר לא הצליח בריאל מדריד?

Mourinho_Madrid

כשמישהו יספר לי על המאמן שהצליח בריאל מדריד, וכתוצאה מכך ריאל מדריד התייחסה אליו בצורה מכובדת, אז אוכל להגיד שמוריניו נכשל בריאל. הוא הובא בגלל אובססיית ברצלונה וכנראה שהסיבה שהוא לא מסיים את הקדנציה שלו בהצלחה גדולה היא שהוא התרכז רק במשימת ברצלונה. ריאל מפטרת משני סוגי מאמנים: כאלו שנכשלו כי נכשלו, וכאלו שהצליחו כדי שלא יתחזקו מדי. מוריניו כנראה נשאר שלוש שנים כי קשה היה להחליט.

האם התנהגותו היוותה בעיה?

הוא לא התנהג בריאל בצורה שלא התנהג בה בשום מקום אחר. מנצ'סטר יונייטד למשל החליטה עכשיו שזה לא מתאים לה. העדיפה למנות מאמן בלי שום תואר למרות שמוריניו ביקש את התפקיד. אבל ריאל מדריד ידעה בדיוק מיהו מוריניו ומינתה אותו. בגלל ברצלונה. ושלא יספרו לי "שזה לא מתאים במועדון כמו ריאל מדריד". מוריניו הוא אולי מנוול איצטדיון. פלורנטינו פרז הוא מנוול כללי בהרבה.

אסכם גם את כל הטור שכתבתי בעיתון בשתי מלים (עיתונים לא מוכנים שתכתוב שתי מלים): "שיבנה קבוצה".

התקופה הזו בשנה
די לפולחן האישיות

105 Comments

מתי 21 במאי 2013

זאת דרישה לא ריאלית. איך אפשר לבנות קבוצה עם אברמוביץ'? לדעתי גם עם מוראטי אי אפשר. נשארו בכלל בכדורגל בעלים שלא מנסים להיות מנג'רים?

דון נאפולי 21 במאי 2013

איזי שרצקי.

אריאל גרייזס 21 במאי 2013

זה הכל מין בחישה על כלום. מוריניו רצה לעזוב כי זה סוג הטיפוס שלא מסוגל להישאר במקום אחד ולא מסוגל שלא להסתכסך עם כמה שחקנים או בעלים (מזכיר את פיני גרשון, בצורה מסוימת) ובריאל ידעו את זה אז הם שחררו אותו לפני שהוא הלך.
זה מוריניו, לטוב ולרע. כמו שאמרת, אתה יודע בדיוק מה תקבל

אביאל 21 במאי 2013

אריאל – על סמך מה הטענה שלך על סכסוכים מבוססת ? בפורטו הוא רב עם שחקן/בעלים ? לא. בצ'לסי הוא רב עם שחקנים ? לא, עם בעלים כן, אבל עם אברמוביץ' זה לא בעיה (תשאל את כל האחרים). באינטר הוא רב עם שחקניםבעלים ? לא. בריאל הוא רק עם קאסיס וראמוס (ובשנייה האחרונה עם פפה), עם בעלים ? לא.

קיש 21 במאי 2013

האמת, נכון מאוד.
מדריד הוא מועדון שאסור להיכשל בו, אבל גם אסור להצליח בו (כמאמן).
זה המועדון הכי גדול בעולם (אחד מהגדולים כמובן) שמתנהל כמו המועדון הכי קטן בעולם.
מאמנים פוטרו אחרי אליפויות, באמצע חוזה, כי היו אנמיים מדי, כי היו כוחניים מדי, כי הפסידו לבארסה, כי בדיוק התחלף נשיא, כי לא התחברו לקהל, כי התחברו יותר מדי לקהל, ובקיצור – אין סיבה בעולם שלא פוטר מאמן של מדריד.
מוריניו אולי חשב שאצלו זה יהיה אחרת, במדריד אולי חשבו שאצלם הוא יתנהג אחרת, אבל זה מלכתחילה היה רומן שנועד להתפוצץ…
מעניין למה יפטרו את המאמן הבא.

ליאור 21 במאי 2013

אהבתי את המשפט האחרון :)

קיש 21 במאי 2013

והערה למשפט הסיום (ולטור בעיתון…) – מוריניו דווקא בונה קבוצות. נכון, לא במובן הקלאסי, הוא לא מגדל שחקנים מהנוער וכו' וכו' – אבל הוא בהחלט בונה את הקבוצה שהוא רוצה (שכפול מדויק, למעשה, של הקבוצה שהוא רוצה… כבר שלוש פעמים) בעונה הראשונה, ומנצח איתה בעונה השנייה. עם עובדות קשה להתווכח. נכון, יש לו בד"כ תקציבים אדירים (ובמקרה של אינטר – העדר יריבות אמיתית גם עזרה לא מעט) אבל עדיין הוא יוצר ציוותים מדהימים.
הוא לא יכול לבנות קבוצה במובן הקלאסי, כי הוא לא יכול, מבחינת האופי שלו, להישאר יותר משנתיים-שלוש במקום אחד – גם מבחינתו וגם מבחינת המועדון.

ומפוטר בעונה השלישית 22 במאי 2013

ומפוטר בעונה השלישית

MCMANAMAN 21 במאי 2013

הוא לא בונה קבוצות. לא כל אחד יכול להיות פרגוסון.
מוריניו רודף תארים ואת זה הוא עושה טוב מאוד עד השנה.
לפי דעתי הבעיה שלו היא שהוא ניצב בפני מטרה כמעט בלתי אפשרית שהיא לא תואר – להוריד את ברצלונה מפסגת העולם
בעונה הראשונה שלו הוא למד בדרך הכואבת שזו מטרה קשה מאוד. בעונה השנייה הוא השיג את המטרה.
בעונה האחרונה הוא התעסק בשטויות וכל הסכסוך עם קסיאס וראמוס בסופו של דבר גבר על כל השאר.

קורא 21 במאי 2013

מסכים. השאלה היא למה הוא לא מסוגל להצליח במועדון יותר משנתיים?

אלל 21 במאי 2013

זה לא מדוייק.
כמו שראית ב20 שנה האחרונות.
חוץ מפפ שעשה הצלחה מיידית בכל שנה שלו בקבוצה עשה משהו יפה.
מאמנים אחרים וגדולים כמו שהיו.
בעונות הראשונות שלהם בכלל לא עשו כלום.
לפרגי לדוגמא לקח 6 שנים להביא אליפות אני חושב, ונגר הביא ב17 שנה 2 אליפויות.
אם תתן למוריניו 10 שנים. אז בעונה הבאה הוא היה מביא אליפות ואם לא בהבאה אז באחריה, ואת הצמפיונס הוא היה מביא גם בקצב דומה.
מה שפפ עשה דפק לכולם תחשיבה, זה משהו יוצא מן הכלל.
מוריניו לדעתי על דעת עצמו מעדיף לעבור ולעבור, זה סוג של אתגר שהוא מציב לעצמו.

קורא 21 במאי 2013

זאת בדיוק הנקודה – הוא סוחט כל קבוצה למיקוד, יכולת, העולם נגדנו ומוטיבציית שיא במשך שנתיים, ולא מצליח למשוך עוד. משהו בשיטה שלו (לא סגור בדיוק מה) לא בנוי לטווח ארוך.
אין בעיה שלא ייקח תואר כל עונה, אבל כל האסטרטגיה הפסיכולוגית שלו שמביאה לשיאים, איפהשהו לא נותנת לעבור בשלום חוסר הצלחה זמני/נקודתי. האנטיתזה לפרגוסון בנושא הזה.

יניב - אדום עולה 21 במאי 2013

3 השנים שלו בריאל היו טובות בהרבה מ3 השנים שקדמו לו.
ורק עוד 3 שנים נדע אם הבאות יהיו טובות יותר.

כל עוד מסי משחק בברצלונה – ב3 שנים להשיג אליפות אחת ו3 חצאי גמר , לסיים בשיוויון את משחקי הקלאסיקו ועוד כמה כיבודים זה בסדר גמור ואף מוצלח.

ליאור 21 במאי 2013

אני עוד יכול איכשהו לתרץ בדרך ל"בסדר גמור", מוצלח…אפילו מוריניו הודה שהוא נכשל.

אדום עולה 21 במאי 2013

הוא דיבר על העונה האחרונה , אבל בעיקר חשב על הפוזה שהוא המיוחד והסטנדרטים שלו אחרים .
בליגה שיש בה ברצלונה ומסי , סגנות זה תרחיש ריאלי , וחצי גמר צמפיונס ובוודאי .

ליאור 21 במאי 2013

הוא דיבר על 3 השנים של מוריניו בריאל. סגנות וחצי גמר צ'מפיונס זה בסדר כשזה קורה בעונה הראשונה, אבל כשזה קורה ב-3 שנים, זה פשוט אנדראצ'יבריות מצידו של פרז לחשוב שזה מוצלח. במיוחד כשמדובר במועדון ענק כמו ריאל מדריד.

פראליה 21 במאי 2013

אם הבנתי אותך, מוריניו ביקש את התפקיד ביונייטד, כן..?

לא בטוח שמישהו יבנה יותר קבוצה מצ'לסי של 2004.

דורפן 21 במאי 2013

התהליך הזה נעצר. אני מתכוון לתהליך שכולל גם הכשרת שחקנים – לאו דווקא מנוער, אבל לא מצב בו לכל עמדה אתה זקוק ל-25 מליון יורו כדי לאייש אותה. פורטו היא אולי דוגמא יותר טובה.

baaaaaaa 21 במאי 2013

הוא התנהג בריאל בצורה שלא התנהג בה בשום מקום אחר? העין של טיטו וילאנובה טוענת אחרת. תמיד הערצתי את מוריניו כמאמן וגם די נהניתי מההתנהלות התקשורתית שלו, יש לי חיבה לא מוסברת למאמנים יהירים שלא סופרים אף אחד. אלא שבריאל הוא החליט להקצין את ההתנהגות שלו והביא אותה לרמה של ביזוי עצמי בתור בן אדם מבוגר. בשנה האחרונה זה כבר נהיה מביך.

מוריניו תמיד היה מאוהב בעצמו בזכות כישורי האימון שלו, ולדעתי בצדק – הוא מאמן דגול. לי נראה שככל שהתקדמה הקדנציה שלו בריאל, הוא החליט להתמקד יותר ויותר בנרקיסיזם תדמיתי, והקבוצה שלו החלה להיראות בהתאם. הרי קיימת אצל כל מאמן / שחקן נקודה שבה ההתנהלות התקשרותית מתחילה לנגוס ביכולות המקצועיות, זה טרייד-אוף בלתי נמנע. מה גם שבנקודה הזו יצירת קונפליקטים מפסיקה להיות אמצעי והופכת להיות מטרה, ומוריניו הדגים זאת היטב.

אביאל 21 במאי 2013

מצטרף לדברים של פראליה, זה קצת תמוה בעיני שמוריניו לא בונה קבוצות – מה עם השלד שמוריניו בנה בה ? צ'ך-טרי-אסיין-לאמפרד-דרוגבה והחיבור בינהם. תארים, מירוצי סוף עונה מרתקים וקבוצה שלקחה בסוף את ליגת האלופות דווקא בעונה הכי גרועה שלה בעשור האחרון.

האם לייצב את ארבלואה ולהפוך את מרסלו מחור ענקי בהגנה לשחקן מעולה (בעונה שעברה, השנה הוא היה פצוע רוב הזמן), לקחת שחקנים כמו קאדירה ואוזיל ששיחקו בקבוצות בינוניות ולבנות אותם להרבה שנים, לייצב את בנזמה (כבש פי 10 מאשר בעונה הראשונה לו עם פלגריני) ולחדד את רונאלדו, זה לא נקרא לבנות ?

תiמר 21 במאי 2013

לא

איתמר 22 במאי 2013

+200 מיליארד (לתגובה של תומר, כמובן).
כמה הגדרות כלליות. "לייצב את ארבלואה, לייצב את בנזמה, לחדד את רונאלדו". אפרו-אמריקאי פליז.

אופיר 22 במאי 2013

:-)

התשובה הנכונה היא תמיד הקצרה ביותר.
אביאל, שכחת עוד כמה קלישאות עמומות של מדעי החברה.

סימנטוב 21 במאי 2013

בקשר לבניית קבוצה לצערי המודל של מוריניו מתואם עם הזמנים מאחר ויש סיכויים קטנים לשחקנים לצלוח את המעבר מעבר מנוער קבוצה שנייה לקבוצה הראשונה ולא לכל קבוצה מתאים לבנות קבוצה ולהישאר מחוץ ממועדון החברים היוקרתי בשם "האלופות". קבוצות מעדיפות להתחמש מחדש ולא לבנות סגל לטווח רחוק.
שימשיך לו בדרכו וישרוף גשרים…

אריק החדש 21 במאי 2013

מרגע הודעת הפרישה של פרגוסון התפללתי רק לדבר אחד
רק לא מוריניו ביונייטד בבקשה.
כולם צודקים ברמה העקרונית בדעות שלהם על מוריניו למרות כול הויכוחים.
מאמן גדול.טקטיקן מזהיר. בונה לזמן קצר בכסף גדול. משאיר אדמה חרוכה .מוחצן.מרוכז בעצמו . בונה והורס שחקנים . יהיר. מעמיד את עצמו לפני השחקנים לטוב ולרע.יוצר פרובקציות כול הזמן והרשימה עוד ארוכה.
כל מי שלא אהב את פרגוסון שיעצום עניים וידמיין את מסלול ההתנהלות של מוריניו מקבוצה לקבוצה וינסה להשוות אותו לסר
אלכס פורגוסון ויבין את ההבדלים בקלות .
שיבושם לו ולכול קבוצה שחפצה בשרותו.
שיקח גם תארים.
לא אצלנו
תודה.

ליאור 21 במאי 2013

זה לא הוגן להשוות מישהו לפרגוסון…

אלברט פירות 21 במאי 2013

הדבר שהכי מדהים אותי בכל נושא מוריניו זה החוסר כבוד שיש לסגל שעמד לרשותו בברנבאו,סגל רחב עם תחרות בכל עמדה וכל מה שמדברים עליו זה הבעיות שלו בחדר הלבשה,אם הוא היה מוציא יותר מהסגל העמוק שהיה לו כל החרא בחדר ההלבשה לא היה צף.

אריק החדש 21 במאי 2013

תבין.
בטבע בטבע בסוף הכול צף.
זה מראה עליו יותר מאשר על השחקנים.

נחש רצינות 21 במאי 2013

שתי נקודות התייחסות:
– אחת, כלפי ריאל, שכמו שכבר נכתב פה – לא מסוגלת להחזיק מאמן לתקופה ארוכה באמת. סבלנות כלפי צוות מקצועי לאורך זמן זה המתכון הכי טוב להצלחה, וזה נכון לגבי כל הקבוצות. כשמנצ'סטר יונייטד לא זכתה באליפות אף אחד לא פקפק בהישארות של פרגי גם בעונה הבאה. נכון שזה מקרה חריג, אבל העיקרון הוא ממש לא חריג – סבלנות ואמונה לאורך זמן יביאו הישגים. אני חייב לציין את הפיטורים של פלגריני, ש"נכשל" בריאל, על אף ששבר את שיא נקודות הליגה שלה בכל הזמנים (מה לעשות שהוא נתקל באותה עונה בקבוצת הכדורגל הגדולה בהיסטוריה?)

– נקודה שניה, כלפי מוריניו, שבמקרה הספציפי הזה אני כן חושב שהיה צריך לעזוב. לא בגלל מחסור בהישגים (הוא אמר בשחצנות, אבל אמר נכון – מקום שני, גמר גביע וחצי גמר אלופות זה הישג מכובד עבור כל מאמן בכל מועדון), אלא בגלל היחס שלו כלפי השחקנים. אני לא באמת מכיר את מערכת היחסים שלו עם השחקנים פנים מול פנים, אבל מאמן שיוצא נגד השחקנים שלו בתקשורת באופן בוטה (בין השאר נגד הקפטן והסמל הכי גדול שיש היום במועדון) כנראה עדיף לו שיהיה במקום אחר.
מוריניו לא רוצה להישאר בריאל ועשה כל מה שאפשר לעשות כדי שיפטרו אותו.

ליאור 21 במאי 2013

מערכת היחסים הרבה יותר עמוקה ורצינית מ"לכלכך עליו בתקשורת". זה בטח עוד מקרה של ביצה ותרנגול, שפשוט הוכרע בכך שהביאו שוחט לתרנגול ורק הביצה, שכבר התפתחה לתרנגולת בעצמה, נשארה.

נחש רצינות 21 במאי 2013

חייב להודות שאיבדתי אותך בדרך (איפשהו באחת הביצים). בכל מקרה, ברור שזה יותר עמוק ורציני, אבל עצם זה שדברים יצאו החוצה (ע"י מוריניו עצמו) זה משהו ממש לא מקובל.

אריק 21 במאי 2013

מוריניו לא נכשל עם ריאל. ריאל היא שנכשלה עם מוריניו. להיות מנהל פורטוגזי של מועדון ספרדי זה עניין לא פשוט, מוריניו עמד באתגר בצורה סבירה. לדעתי הוא כן היה משתלב ביונייטד ומתנהג בהתאם. טעות, שלהערכתי ביונייטד ישלמו עליה.

ליאור 21 במאי 2013

אתה לא יודע מה יקרה בעתיד… אולי מוריניו כן יאמן את יונייטד בסוף.

תומר ש 21 במאי 2013

כל מילה רונן.

SIR AXEL 21 במאי 2013

בעונה האחרונה מוריניו התחרה מול פרז ב "מי יישבר ראשון" ויוותר על סכום השחרור שלו מהחוזה בריאל. הוא היה מפוטר קודם לכן אם זה לא היה יקר כל כך.

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

מוריניו היה פוגע ברפיוטיישן שלו בצורה כזאת בשביל כספי פיצויים שבסוף הוא לא קיבל בכל מקרה?

האמונה ביכולות האימון של מוריניו אצל חלק האנשים היא כל כך גדולה שגם כאשר הוא נכשל הם מחפשים לכך סיבות לא מקצועיות.

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

אין לי שמץ של מושג איך פלורנטינו פרז מתנהל בחייו האישיים או בעסקים שלו ואני מסכים שכנשיא ריאל היו לו בעבר החלטות בעיתיות. עם זאת, במקרה מוריניו ספציפית אני באמת לא מצליח להבין איפה יש פסול בהתנהגות שלו: מוריניו קיבל שלוש שנים בתפקיד, קיבל שקט (אני ספק אם היה בהיסטוריה מאמן של ריאל שפיגר ב18 הפרש בליגה ולא פוטר), כוח שלא היה לאף מאמן לפניו, המתנגדים לו סולקו, כל שחקן שהוא רצה הוא קיבל, התקציב הגדול בהיסטוריה של הכדורגל. איפה בדיוק הבעיה?
ועם כל הביקורת עליו, אני לא זוכר את פרז מתנהג באלימות כמו מוריניו או בחוסר כבוד כלפי יריבים.

האמת הפשוטה שמוריניו נכשל כי הוא פשוט לא עשה עבודת אימון מספיק טובה. זה לא הופך אותו למאמן כושל, זה כן מראה שהוא לא האל שחלק מהאנשים עשו ממנו.

ליאור 21 במאי 2013

או, כמו שלוינטל אמר, גם מוריניו עושה טעויות. "חצי מיוחד".

שלו 21 במאי 2013

אני לא זוכר למה דל בוסקה פוטר?

סוס זקן 21 במאי 2013

כי הוא שמן שלומפר לא ייצוגי.

אופיר 21 במאי 2013

שלומפר?? השפם שלו זה הדבר הכי מדוגם שראיתי!

אופיר 21 במאי 2013

שיישאר פעם אחת בצל, ייבנה את הקבוצה, ייתן את ההוראות, יבוא למסיבת העיתונאים, ייתן את התשובות ויקום למחרת בבוקר לאימון, בלי כל הדרמות, בלי "אני המיוחד, האחד והיחיד", בלי לגנוב לשחקנים שלו את ההצגה.

אפשר, באנלוגיה למה שרונן כתב, לקטלג את השחקנים שמוריניו משחרר לשני סוגים: כאלה שלא הצליחו וכאלה שהצליחו יותר מדי ואיימו להסיט ממנו את הפוקוס. כשהוא היה בצ'לסי זה היה כל הזמן מוריניו מוריניו, אבל כשאנצ'לוטי זכה בדאבל סופר-מרשים בעונה הראשונה שלו בקבוצה, אפשר היה סוף כל סוף לדבר על כמה דרוגבה ולמפארד גדולים.

אריק 21 במאי 2013

תקרא מה לאמפרד אומר עליו. הוא לא גונב את ההצגה הוא מושך את האש הרחק מהשחקנים. לפעמים הוא מגזים ויוצא מאוד חסר חן.

אופיר 21 במאי 2013

אריק, דייגו מיליטו בעונת שיא מבקיע בגמר ליגת האלופות צמד יפהפה מחצאי מצבים. עד היום לא שמעתי או קראתי מישהו שמדבר על העונה המדהימה ההיא של מיליטו או על הגדולה שלו במשחק הזה (פרט לשתי ההברקות ההן אינטר לא עשתה במשחק ההוא כלום), רק "מוריניו הביא לאינטר טרבל". איפה עוד ראית שקבוצה זוכה בטרבל ואף אחד לא מדבר על השחקנים?

אבאלה 21 במאי 2013

בצדק אף אחד לא מדבר על השחקנים. זו דוגמא נהדרת למה שמוריניו מוציא משחקנים שאין יותר מדי מה לדבר עליהם.

דייגו מיליטו תחת כל מאמן או קבוצה אחרת לא עשה כמעט כלום. סניידר, אותו דבר.

תכלס, אני כמעט לא זוכר מי שיחק שם, אבל אני כן זוכר שצורת המשחק הייתה פשוט מבריקה, וזה מוריניו! אטו כמגן שמאלי שעולה ותוקף, וזה עובד, מי עוד יכול לעשות דברים כאלה..

אבאלה 21 במאי 2013

בדיוק! הוא מושך אש מהשחקנים, שאגב בניסוח דומה זה מה שסקולס אמר שהיא התכונה הכי גדולה עבורו אצל פרגי.

wazza 21 במאי 2013

מזל טוב לויין וקולין רוני על הולדת בנם ונקווה (אני לפחות) שיישאר.

אחד שחושב אחרת 21 במאי 2013

ושוב,מוריניו הוא המאמן הטוב בהיסטוריה
הלב שלו הוא באנגליה,לא באיטליה או בספרד
הוא כנראה העדיף את יוניטד על צ"לסי מכיוון שהוא כבר נעקץ על ידי בעל הבית בצ"לסי,הוא רצה את היציבות של היוניטד
ביוניטד יקבלו אותו כיריב במקום מאמן הקבוצה
טעות קשה מאוד לדעתי

דורפן 21 במאי 2013

את זה אפשר לכתוב, אולי בצדק, רק רחוק ממנצ'סטר.

אם תעקוב קצת אחרי הלך הרוחות במנצ'סטר לא הייתה כמעט תמיכה במוריניו, למרות שהוא מוערך שם. מחנה האוהדים העולמי הרופף אולי רצה אותו אבל בבסיס הבית במנצ'סטר ההבנה בצורך במאמן נאמן ששומר על הצביון היא מוחלטת. אין שום רצון שהקבוצה תשתנה ותתחיל להשתתף במשחק הכסאות המוסיקלים למאמנים.

ואם אנשים מתלוננים על הגלובליזציה של הכדורגל, הנה יש לך קבוצה גדולה שנצמדת למסורת של האזור שלה. מביאים מאמן סקוטי. נותנים לו רבע מאה ולא דנים כל הזמן בעניין הזה.

הגישה יכולה להפסיד כמה תארים, אין ספק. אבל בסופו של דבר מרוויחה את התמיכה העצומה (שיש לה השלכות כלכליות).

אריק 21 במאי 2013

לא מבין איך היותו של מאמן סקוטי מהווה שיקול בהעסקתו. הלוואי ומויס יצליח ואני מבין את השיקול בהחתמתו אבל מועדון צריך להיות מספיק בטוח בעצמו ובמסורת שלו כדי לדעת שהמנג'ר יתאים את עצמו למועדון ולא להפך. לא חושב שמישהו אפילו לא מהגרעין הקשה שגדל 2 ק"מ מהמועדון כמו כמה מהכותבים פה (בניגוד לישראלים האלה מהגרעין העולמי הרופף שמגיבים כאן לפעמים) יקבלו רבע מאה של כשלונות שנתיים בלי תואר והוא עף סקוטי או לא, יש מותג לשמר ומניה לתחזק, אלו פני הדברים.

דורפן 21 במאי 2013

את הנקודה הראשונה פרגוסון נימק "גזענות"

לדברים כפי שאתה מתאר הם איך שאתה תופס את מה שקורה במנצ'סטר. אבל לפחות כיום אין להם הוכחות. אם ניקח את ליברפול – שעם כל השנאה מייצגת ערכים דומים – מאמנים קיבלו שם 5-6 שנים בלי להביא יותר מדי הישגים. אלו ערכי הכדורגל בכל האזור הזה. אפילו בין אוהדי סיטי יש עכשיו כעס שמנצ'יני פוטר למרות שהביא אליפות. לא כי הם חוששים שיבוא מאמן לא טוב. אלא שזה נתפס בעיניהם למשהו זול ובזוי לפטר מאמן עם אליפות ומקום שני. משהו שמבטא חוסר קלאס לעומת יונייטד. וזה מכאיב להם.

ההבנה הזו באה ממקום פשוט:
למה ריאל וברצלונה הם שני המועדונים של ספרד? כי הם מייצגים את הכוחות הפוליטיים העשירים ביותר. באיטליה – כי הם מייצגים את אצולת הכסף הגדולה ביותר.

למה ליברפול מועדון גדול מאברטון? כי שאנקלי עבד אצלה ולא אברטון. למה יונייטד גדולה מסיטי? באזבי עבד אצלה ולא בסיטי. למה יונייטד עברה את ליברפול? פרגוסון. למה האזור הזה מצליח בהרבה מבירמנגהאם ולונדון? מנג'רים יותר טובים ויציבות יותר גדולה. זה הכל.

לא יקבלו רבע מאה של כשלונות. אבל 3-5 שנים לעבוד המאמן יקבל. ובוא נקווה שהדברים לא יעמדו למבחן.

אריק 21 במאי 2013

הלוואי וזה לא יעמוד למבחן, לצערי אני סקפטי (למרות שU21 הוכיחו אתמול שיש דברים שהם בDNA). אני מכיר כמה אוהדי ליברפול שטוענים שסבלנות היתר שהמועדון גילה לפעמים כלפי המאמנים הורידה את המועדון למקומות נמוכים. התיאוריה שלי היא כזאת – רב אוהדי יונייטד היו מעדיפים להפסיד עם פרגי מלנצח עם מוריניו, רב אוהדי יונייטד גם מעדיפים לנצח עם מויס על לנצח עם מוריניו, אבל רב אוהדי יונייטד מעדיפים לנצח עם מוריניו על להפסיד עם מויס. הקשר הוא לא – הוא סקוטי – אז מגיע לו אותו יחס של סר אלכס. אני מקווה שלא נעמוד מול התרחיש האחרון הזמן יגיד, אבל אם משווים נטו את יכולת האימון, מויס מול מוריניו – זה לצערי לא כוחות. עם רק מויס היה מביא את אברטון לחצי גמר גביע אופא כמה שנים או אפילו מנצח את המפעל (או כל מפעל!) הייתי יותר אופטימי.

דורפן 21 במאי 2013

אריק – אני חושב שפרגוסון פרש בן 71 ולא בן 77 בין היתר בכדי להיות בעמדה לגבות את המנג'ר הבא. פרגוסון הוא דירקטור ואיש לא יעז לפטר את מוייס בניגוד להמלצתו לתקופה די ארוכה.

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

ליברפול זו דוגמה טובה?

להפך, ליברפול היא דוגמה שלא משנה כמה אתה גדול ודומיננטי בנקודת זמן מסוימת, כמה שנים לא טובות יכולות להכניס לסחרור שקשה לצאת ממנו.

מויס כמובן לא יבחן בסטנדרטים של ריאל מדריד, אבל אם יונייטד אפילו לא יהיו במאבק האליפות, אני לא בטוח שהוא יקבל עוד עונה. יונייטד לא יכולים להרשות לעצמם סיכון כזה ולו ממניעים כלכליים.

דורפן 21 במאי 2013

קודם כל כלכלית אי-מאבק אליפות לא מסכן אותם הרבה זמן. הם לא מרוויחים כסף מיידי מאליפות (כמובן שאם זה חוזר הרבה שנים אז תהיה שחיקה). אבדן מקום בליגת אלופות זה משהו אחר.

דורפן 21 במאי 2013

ויש עוד עניין כלכלי. וונגר הוא מנג'ר כלכלי טוב. להביא מנג'ר עם דרישות ענק לשחקנים – גם זה לא כלכלי.

הגלזרים אם יונייטד תכשל במגרש אבל תצליח בקופה ישמחו שיש כאן מאמן שפרגוסון החליט עליו. זה מה שהם משדרים מהיום הראשון: אנחנו מתעסקים בכסף ונותנים לאנשי הכדורגל לעבוד.

אל תשכח שאין להם כספים להוציא על שחקנים בכדי לגבות החלטות שלהם.

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

זו פגיעה קשה במותג שיש לה משמעויות כלכליות גדולות. יונייטד לא יכולה להרשות שיתייחסו אליה כמו שמתייחסים ארסנל היום- קבוצה נחמדה שאף אחד לא סופר במאבק האליפות. לדעתי אם המצב ילך לכיוון כזה דברים יחתכו מהר מאד. ואני לא חושב שזה דבר רע. להפך, המצב צריך להיבחן לגופו של ענין ולא על פי הלוגיקה שאם שני סקוטים החזיקו מעמד 25 שנה זה אומר שגם השלישי יצליח.

זה שלפטר מאמן מהר מידי זה דבר רע לא אומר שלתת הזדמנות של שש שנים למאמן כושל (לא מויס ספציפית, ברמה העקרונית), זה דבר טוב.

אבאלה 21 במאי 2013

זו באמת שאלה מעניינת – האם מויס ילך כבר אחרי עונה אם יונייטד לא יסיימו בשלישיה הראשונה, או לא יעלו לצ'מפיונס ..

אני חושב שלא

שלו 21 במאי 2013

השאלה אם ריאל לא תעבור עכשיו שמונה שנים את השמינית גמר הם יבינו.

דוד מירושלים 21 במאי 2013

אני חייב לצטט את הטקסט המדהים הזה שלך רונן:

http://debuzzer.sport5.co.il/dorfan/915

וזה מלפני 5 שנים.
מדהים

ליאור 21 במאי 2013

אני הסתכלתי על התגובות, ורק גיל ואביאל עדיין מגיבים באתר הזה – מעניין.

דורפן 21 במאי 2013

זה לא נכון – יש שם עוד לא מעט מגיבים שמגיבים גם כיום. לעתים בשינוי שם קל.

דודו- ריאל מדריד בהחלט עושה את חיי עיתונאי הספורט לקלים יותר. יש כמה טקסטים – בזמן רכישת שיא, בזמן קומבינה כלכלית עם השלטון, בזמן פיטורי מאמן, ובזמן של ריב בין הקפטן למנג'ר בגיבוי הנשיא – שפשוט אפשר להוציא מהבויידעם במין מחזוריות כזו.

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

דווקא מקרה שוסטר מוכיח כמה קרדיט מוריניו קיבל. שוסשטר לא שרד עונה אחת של פער גדול במאבק האליפות, מוריניו שרד שתיים כאלו. והוא עשה את זה עם קבוצה הרבה יותר יקרה וחזקה מזו שהייתה לשוסטר.

דורפן 21 במאי 2013

הוא שרד אחת בגלל שהוא מוריניו (בשניה הביא אליפות ועוד אחת לא שרד)

תוהה בדרכים 21 במאי 2013

שוסטר היה מפוטר כבר באמצע העונה הראשונה ובטח השלישית. מוריניו שרד את העונה הנוכחית במובן שהוא לפחות הגיע לסוף שלה.

דוד מירושלים 21 במאי 2013

ליאור, דווקא הייתי מגיב הרבה מאוד באותו זמן, אבל ריאל מדריד לא ממש מעניינת אותי אז לא הייתי מתייחס אליה.

ויכסלפיש 21 במאי 2013

גם אני מגיב לפעמים

שלו 21 במאי 2013

בשביל הפרוטוקול,כמו דוד מירושלים, הייתי שלו, רומא רק לצערי כבר לא ברומא, וריאל לא ממש מעניינת, אותי.

קורא אדוק 21 במאי 2013

לדעתי אני גם שם….

איפה הימים של הסיכום השבועי של הליגה האיטלקית של שלו רומא באחת התגובות

אביאל 22 במאי 2013

אכן סיכומים מעולים היו לשלו, מאז אני באמת ממשיך להתעניין ברומא על אף אהדתי ליובנטוס.

דורפן 22 במאי 2013

יוחזר שלו לרומא!

אבאלה 21 במאי 2013

1. דווקא נראה לי שבפורטו הוא די בנה קבוצה, אבל אני לא בטוח עד כמה הוא היה מעורב במחלקת הנוער וכו'..

2. הוא לא נכשל בריאל, הוא לקח לברסה אליפות שזה כבר הישג, הוא הצליח להוות להם יריב בקלאסיקו שעד אליו הם חטפו השפלה אחרי השפלה.

3. מה שפגום מהיסוד בריאל זה שהשחקנים תמיד יותר גדולים מהמאמן, כלומר ממש אפריורי. הדוגמא ההפוכה היא כמובן יונייטד שבה סופרסטארים כמו בקהאם ורונאלדו לא מדגדגים את הקרסוליים של הסר. ככה אמורה להראות מונרכיה או קבוצת כדורגל.

לא משנה אם זה קסיאס או ראמוס או רונאלדו, כולם אמורים להיות כפופים אליו. ואם הם לא, הוא בצדק יכול לספסל אותם. מישהו יכול באמת לדמיין מצב שבגלל ששחקן כלשהו הוא עד כדי כך גדול פרגי לא יוכל לומר לו מה לעשות. ואם נראה לכם שכן, תחשבו על רוני יושב ביציע במשחק הפרידה של פרגי באולד טראפורד.

תוהה בדרכים 22 במאי 2013

בעיה עם טיעון 3 היא שריאל מדריד המצליח המועדון ביותר בהיסטוריה של כדורגל. אפילו בעידן פרגוסון הם זכו יותר פעמים מיונייטד בליגת האלופות. גם באיירן מינכן עם כל הפוזה הגרמנית, מחליפים מאמנים כמו גרביים והשנה הם הפרישו באמצע העונה את המאמן הכי מוצלח שלהם בעשור האחרון לטובת מישהו שיש לו יותר סטאר קוולטי. למרות שלא עשיתי סקר בנושא, אני בטוח שלא מעט אוהדי ברצלונה היו שמחים להעיף את וילנובה למרות האליפות, פשוט כי הוא לא מאמן מספיק טוב. על צ'לסי בעידן אברמוביץ' מיותר להרחיב את הדיבור.

אני לא כותב שהדרך של יונייטד היא לא נכונה באופן עקרוני, אני כותב שהיא אולי לא מתאימה לדרך ולאתוס של מועדונים אחרים ותרבויות כדורגל אחרות. העובדות מראות שיש עוד דרכים להצליח מלבד לתת למאמן כוח וזמן בלתי מוגבל.

תוהה בדרכים 22 במאי 2013

"המועדון המצליח ביותר" כמובן.

דורפן 22 במאי 2013

תוהה – זה לא בדיוק כך עם באיירן. פרגוסון לשם השוואה הוא גם אולי האנס (בחלק מהפונקציות שלו) וגם יופ היינקס. ואגב – יחסית לתקציב באיירן הכי לא מצליחה מהגדולות על פני השנים. כי לריאל יש את בארסה ובאיטליה יש שלוש עשירות. ובאנגליה שתייים .עשירות מיונייטד ושתיים קרובות. לבאיירן אין בכלל תחרות פיננסית בתוך גרמניה.

תוהה בדרכים 22 במאי 2013

נתתי את באיירן כדוגמה מכוון ששרבים רואים בה את המועדון שמנוהל הכי טוב באירופה. ועובדה שעם כל המקצוענות הגרמנית, האצבע על ההדק הפיטורים מאד קלה אצל ההנהלה שם.

הנקודה המרכזית היא זו: מאמן בקבוצת כדורגל הוא אמצעי ולא מטרה. המטרה של קבוצת כדורגל היא לא השגת יציבות בעמדת המאמן אלא לבנות את הקבוצה הטובה ביותר שניתן. ואם בכדי להשיג את המטרה הזו צריך להחליף את המאמן, אז זה מה שצריך לעשות.

אבאלה 22 במאי 2013

אני לא אומר שרק הדרך של יונייטד היא הנכונה. בוודאי שהחלפת מאמן כרונית יכולה להצליח יותר, ועובדה שבקבוצות מסוימות זה באמת מצליח.

מה שאני אומר זה שהמאמן חייב לקבל את כל הכוח, זה לא אפשרי שיש שחקנים שהמאמן לא יכול לומר להם מה לעשות כי הם עד כדי כך גדולים.

אני חושב שמה שמפיל את ריאל (אגב, כבר איזה 7 שנים או 9 שנים ברצף מלהגיע לגמר האלופות ולחצי עד למוריניו) זו העובדה שאין היררכיה מונרכית בריאה, ולאו דווקא החלפת המאמן הכרונית. אם כי גם זה נראה לי לא בריא לקבוצה.

זורק מילה 22 במאי 2013

אבאלה

ריאל לא הייתה בגמר צ'מפיונס מאז 2002,כלומר 11 שנה.

שימשיכו ככה :)

הנבל 21 במאי 2013

אני לא אתעמק הרבה כי יש לי מבחן מחר אבל כך:
מוריניו לא צריך לבנות קבוצה מאפס ,הוא מאמן סופרסטאר ,וזה מה שאתה מקבל כשאתה מחתים אותו. הוא מגיע כדי להביא את הקבוצה לשלמות ובתקופה קצרה.
בדיוק כמו הידניק בתקופה האחרונה (בצ'לסי ונבחרות אוסטרליה ודר. קוריאה.)
בשביל בניית קבוצה יש מאמנים כמו פלגריני ,קלופ ,פרגסון בזמנו וכו'

במונחים של שחקנים , הוא דומה לכריסטיאנו רונאלדו ,זידאן ,פיגו ,רונאלדו הברזילאי וזלאטן ומה שאתה רוצה ממנו זה שיהפוך לסוג של מסי ,אדריאנו וקאקה וכו' שחקנים שגדלו והצליחו רק במועדון אחד… אלו דרכים שונות והוא יכול לעשות תהילה גם בדרך האחרת

אביאל 22 במאי 2013

אופיר – אני מצטער אבל תהליך המחשבה שלך קצת לא מסתדר לי, מה עדיף דייגו מיליטו שבאמת אף אחד לא זוכר ? או שעדיף את ההוא שמוריניו הוציא ממנו את המקסימום שכבש ארבעה שערים שהביאו שלושה תארים ? גם מה זה בדיוק לא זוכר, אני זוכר, אתה זוכר ורוב הבלוג כאן זוכר, אם אתה מדבר על הכלל הם הספיקו כבר לשכוח את ברצלונה של רונאלידיניו-אטו-דקו תחת רייקארד.

אופיר 22 במאי 2013

אביאל, אין לי עניין לשמוע את דעתך על תהליך המחשבה שלי, או על הלוגיקה שלי (שעליה בחרת לכתוב בפעם הקודמת). אם תרצה נעמיד אותן למבחן מול שלך כשתבחר, ואני מבטיח לך שזה לא יחמיא לך.

לגופו של עניין, כשדורטמונד של קלופ (מאמן מוכשר ממוריניו שלא נזקק לתקציבי ענק או מסכת יח"צ) מצליחה, אתה רואה את השחקנים מקבלים את הכבוד הראוי להם: פתאום לבנדובסקי, הומלס ופישצ'ק הם כוכבים – אבל מי בכלל שמע עליהם לפני כן? זה בכלל לא משנה, הוא מבין שהבמה שייכת לשחקנים והוא מפנה אותה בלי לכפות את עצמו.
עם מוריניו זו תמיד אותה רטוריקה זולה: "השחקנים האלה לא עשו כלום לפני כן, זה הוא עשה אותם מה שהם".

חזי 22 במאי 2013

אתה יודע למה לא מכירים את קלופ? כי לא מסקרים את הליגה הגרמנית כמו שמסקרים את הליגה הספרדית. אני לא בטוח שקלופ מוכשר ממוריניו. מה שבטוח שיש לו הרבה פחות ניסיון. הם טיפוסים אחרים. אם קלופ היה צריך להתמודד עם קאסיאס "האל" לא בטוח שהוא היה מצליח לקחת אליפות מברצלונה. כלל לא בטוח שהוא היה מתמודד עם הלחץ של הנהלה של ריאל.

broflovski 22 במאי 2013

אופיר – אני אסתכן בתגובה עוקצנית ואווחה את דעתי.

לבנדובסקי, הומלס ופישצ'ק הם כוכבים היום כמו שסניידר ומיליטו היו כוכבים בשנה בה אינטר זכתה בטרבל. האם הקהל הרחב יראה בהם חלק מהטופ העולמי לאורך זמן? נדבר עוד כמה שנים. למפארד, טרי, דרוגבה ושות' היו כוכבים ענקיים במהלך תקופת מוריניו ונשארו כאלו גם לאחר שהוא עזב. זאת ללמדך שהם שחקנים מספיק טובים כדי לקבל את הקרדיט הראוי להם, בין אם תחת מוריניו ובין אם תחת מאמן אחר. סניידר ומיליטו – כנראה שלא.

אותה "רטוריקה זולה" נכונה הרבה יותר דווקא לדורטמונד וקלופ. מי היו לבנדובסקי, הומלס ופישצ'ק לפניו? כולם יודעים איזו עבודה מופלאה קלופ עשה עם השחקנים האלו וכולם מדברים על זה. שחקני אינטר, לעומתם, היו בעלי שם כשמוריניו הגיע לשם אבל לא התקרבו אפילו למשהו שדומה לטרבל (אם נשכח את האופורטוניזם של מנצ'יני אחרי הקאלצ'יופולי). אינטר הייתה קבוצה בצלמו של מוריניו עד כמה שקבוצת כדורגל יכולה להיות בצלמו של מאמן (יותר מצ'לסי ובטח שריאל), ולכן היה רק טבעי שהוא יקבל את רוב הקרדיט. את האליפות של רב"ש עם ק"ש, למשל, יהיה מצחיק לייחס בעיקר לאבוחצירה ודני עמוס, נכון?

אופיר 22 במאי 2013

אין בינינו מחלוקת על רוב הדברים.
בעיני ההבדל העיקרי ביניהם הוא לא חומר השחקנים שעמד לרשותם, אלא שאחד מגלומן חולה תקשורת שרוצה את הזרקורים עליו כל הזמן, ואילו השני מבין שזה לא תפקידו של המאמן.

התגובה שלך נכתבה בצורה מכובדת ובלי שום מימד אישי, למה שאני אגיב בעוקצנות?

broflovski 22 במאי 2013

מגלומניה היא מילה קצת גדולה, אחרי הכל מוריניו הוא אשף תקשורתי שיצר לעצמו תדמית מתוך מודעות מלאה. אני נוטה להסכים איתך לגבי תפקידו של המאמן, אבל מוריניו מבקש לשבור את המוסכמה הזו וזה לגמרי בסדר: שחקני כדורגל הם כבר מזמן לא רק שחקני כדורגל אלא חומר בידי התקשורת, ע"ע בקהאם והשוואות האופי בין רונאלדו ומסי. המגמה הזו מתפשטת גם אל המאמנים, ומוריניו מבקש להפוך את היוצרות. האם לשם כך הוא מקריב את השחקנים שלו? לאור הכמות הנכבדת של הכדורגלנים שמנשקת את האדמה עליה הוא דורך, הייתי אומר שלא. מה התקלקל בריאל מהבחינה הזו? אין לי מושג, אבל לטעמי הוא בהחלט הלך שם רחוק מדי.

אגב, גם קלופ קשקשן לא קטן.

זורק מילה 22 במאי 2013

אני רוצה להגיד רק שאני קורא כאן המון זמן בבלוג ושני המגיבים בשם – תוהה בדרכים,ואופיר, חייבים לקבל כאן בלוג משלהם באכסניה של זה באזר…כל הודעה שלהם ללקק את ההצבעות!

זורק מילה 22 במאי 2013

אצבעות*

יוני (המקורי, מפעם) 22 במאי 2013

הם במגעים על גובה מענק החתימה.

זורק מילה 22 במאי 2013

ובעניין עידן מוריניו במדריד אני אסכם בקצרה :

פורקה פורקה פורקה

יואב 22 במאי 2013

אני חושב שהמיוחד הכי רצה יונייטד. תשוקתו לעניין כבר תועדה מספיק ובמשך השנים האחרונות.
אני חושב שהאתוס של יונייטד ישאב אותו פנימה ומרצונו.
אני חושב שבסתר ליבו הוא מעריץ את המועדון.
אני משער שהסיבוב בספרד היה אולי ״להעביר״ זמן עד שפרגי פורש(אולי אפילו ברמת שיחות אישיות בניהם).
והטיימינג פוספס.
אבל אולי משרה בצלסי יכולה להשאיר את הדלת קצת פתוחה בניגוד למשרות אימון בסיטי או אצל ליברפול.

אין כאן הבעת דעה האם הוא טוב ליונייטד או לא(אם כי אני סבור שהוא היה עושה את ההתאמות הנדרשות על מנת להתמזג חלק לדנא, לאתוס, ליונייטד).

נאנוס 22 במאי 2013

מוריניו נכשל בריאל כי התעקש להביא לשם את מנטליות האנדרדוג והעולם כולו נגדנו שהצליחה לו בצ׳לסי ובאינטר. אבל האתוס הזה לא מתאים לריאל- מועדון,שרוצה להיות הכי גדול והכי זוהר ומוכר הכי הרבה חולצות בסין.
בריאל לא רצו להיות מזוהים עם כדורגל כוחני, שסמלו הוא פפה הדורך על שחקן יריב.. לא משנה אילו השגים זה הביא- זה אתוס של קב קטנות.
גם בעונה שבה ריאל זכתה באליפות- כולם עדיין דיברו על ברסה המקסימה וזה בלתי נסבל מבחינתם.
לא אובדן האליפות הוא הסיפור אלא איבוד האהדה העולמית. אני חושב שמבחינת אוהדי ריאל זה בסדר להפסיד לברסה. זה לא בסדר- להפסיד את הפאסון של ריאל הגדולה והאצילית.

אבאלה 22 במאי 2013

אני לא חושב שבשנים שלפני מוריניו היתה אצילות כלשהי – יש השפלות בקאמפ נואו, ויש כשלונות צורמים באלופות

את שני הדברים האלו מוריניו הצליח לתקן, אבל בריאל כמו בריאל כמעט אין תרחיש שיעשה את אוהדיה מסופקים לגמרי – אולי אם ברסה תרד ליגה וריאל תזכה בטרבל.

יוחאי שטנצלר 22 במאי 2013

מוריניו היה מוריניו. אומרים שהוא היה רע לריאל, אבל בעצם ריאל הייתה רעה אליו. לפי מה שידוע לי בכל הקבוצות הקודמות שלו הוא רב עם כל העולם, אבל אף פעם לא עם השחקנים. זה השתנה בריאל שם חדר ההלבשה חזק מדי והבעלים אף פעם לא מפרגן. זה המועדון ששיחרר את דל בוסקה והיירו יום אחרי זכיה באליפות, המועדון שסימס לסלגדו שלא יבוא למחרת לאימון. לצערי הרב זה גם המועדון שאני אוהד. תמיד אמרתי שמוריניו הוא היחיד שיכול להתמודד עם בארסה הנוכחית ושאסור לפטר אותו. נראה איך יסתדרו בעונה הבאה

אביאל 22 במאי 2013

בדיוק.

אריק 22 במאי 2013

סקולסי השחצן, הוא סוג של מוריניו הפוך
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4936570/Paul-Scholes-Im-not-a-true-great.html

אביאל 22 במאי 2013

אופיר – לא היתה שום כוונה לפגיעה אישית, רק רציתי שתענה על השאלה הפשוטה מאוד לגבי הכדורגל והחיים בכלל ואני יחזור עליה – "מה עדיף דייגו מיליטו שבאמת אף אחד לא זוכר ? או שעדיף את ההוא שמוריניו הוציא ממנו את המקסימום שכבש ארבעה שערים שהביאו שלושה תארים ?"

אני גם לא מבין למה בדיוק חושב ששחקנים לא מקבלים את הכבוד הראוי להם ? את סניידר, מיליטו ואטו לא זוכרים מאותה עונה באינטר ? את הדוגמאות מצ'לסי אני צריך להזכיר ? גם זה לא מסתדר עם העובדה הפשוטה שתבקש אסוציאציה ראשונה שיגידו ריאל מדריד בימננו ורובם האנשים יגידו רונאלדו. האם בנזמה, דה מריה, אוזיל, קאסיס, ראמוס ופפה פחות מפורסמים ומקבלים תקשורת ממוריניו ? בתור צרכן ספורט אני חושב שלא וגם אם כן, תפקיד המאמן תמיד מושך יותר תשומת לב.

ובכלל הביקורת הזאת על תשומת הלב, האם פרגסון הוא לא יונייטד ויונייטד היא פרגסון ? מעל לכל שחקן ? למה שזה נוגע למוריניו זה שלילי ?

דורטמונד זו לא תגובה טובה לצערי, כי היא פשוט מחוץ למשוואה, איזה עוד מקרה כזה אתה זוכר של קבוצה עם שחקנים שרובם (למעט שניים-שלושה שסומנו מגיל צעיר) אלמוניים מציגה כזה כדורגל ומגיעה להישגים כאלה ? כל הקרדיט הולך לקלופ שגם במיינץ' עשה עבודה מעולה.

מוריניו בדרך שלו מגן על השחקנים שלו ועל זה אף אחד לא יכול להתווכח, ריאל עם קאסיס וראמוס היא המקרה היוצא דופן. כולנו שמענו וראינו את התגובות של השחקנים בפורטו, צ'לסי ואינטר לעזיבה שלו ועל היחסים עם השחקנים בתוך המועדונים השונים. הדוגמא המובהקת ביותר היתה העונה, שהיה סכסוך עם הקהל, כדי שלא ישרקו לשחקנים עם העליה לדשא, מוריניו יצא רבע שעה קודם ביקש שמי שרוצה להכניס לו יעשה את זה ויעודד שהשחקנים יעלו על המגרש, תראה לי עוד מאמן אחד שעושה את זה.

העובדות היבשות הן כאלה, אליפויות בפורטוגל, אנגליה, איטליה (טרבל היסטורי) וספרד, פעמיים זכייה בליגת האלופות, אחת עם אנדרדוג מובהק והשנייה עם קבוצה שחמישים שנה לא לקחה את הגביע הנכסף. חמש פעמים חצאי גמר באלופות, תראה לי עוד מאמן כזה באירופה בתקופה כזאת קצרה.

אופיר 22 במאי 2013

אביאל, אני מכבד (באמת!) את דעתך ואת דעתם של האחרים שאינם חולקים איתי את אותה הדעה לגבי מוריניו, אבל בסופו של דבר זה כנראה ענין אישיותי. מאז ומעולם העדפתי אנשים מטיפוס "הרוצח השקט", שנותנים לעבודה שלהם לדבר בעד עצמה ולא "תוקעים לכבוד עצמם בחצוצרה". אחרים מעדיפים את ה- Showmen שעושים גלים בתקשורת ונכנסים ראש בראש עם כולם, ולך גם יש את הסימפטיה אליו בגלל צ'לסי, ועל כך שהצליח לתרגם את הכסף של רומן להצלחה (לא תמיד טריויאלי, אני לא מזלזל).
כך שבסופו של דבר יהיה קשה לכל אחד מאיתנו להזיז את השני מעמדתו, וכנראה שגם לא צריך. ריבוי דעות הוא דבר מבורך.

אוהד נ. 22 במאי 2013

לבעייה של ריאל מדריד לא קוראים מוריניו. גם לא מועדון הכדורגל מברצלונה. מוריניו הוא לא יותר מאפיזודה חולפת במועדון שבדומה לערבים חי על תהילת העבר, והיום יש לו משקל עולמי רק בגלל כסף.
העובדה שמדברים היום על מוריניו היא בגלל שהוא מסך עשן של אחד, פלורנטינו פרז, שהשתלט על המועדון. יש בחירות ביוני, אבל כללי הבחירות שונו לא מזמן כך שרק מי שיש לו הון עצמי של כשבעים וחמישה מליון יורו, ועשרים שנות וותק כחבר מועדון יכול להתמודד.
מהמועדון השייך לאוהדים לא נשאר כבר הרבה, ומהאתוס שלו רק שיירים.
וכאן ההשוואה ליונייטד היא מאוד מאוד במקומה.

סימנטוב 22 במאי 2013

אופס… בריאן

סימנטוב 22 במאי 2013

זוכר בעיקר את ג'ימי (מהימים שהייתי גוזר כתבות ומדביק למחברת)

מוחמד זבידאת 23 במאי 2013

הוא כושי?

Comments closed