דברים שלא קונים בכסף

מנצ'סטר סיטי זה כסף. וריאל זה קלאסה. כן, כן

money

אוהדי מנצ'סטר סיטי – לא ההנהלה -קנו מודעה בגאזטה דלה ספורט ובה הודו לרוברטו מנצ'יני. הם אולי לא יודעים שב500 מליון פאונד צריך לעבור את שלב הבתים בליגת האלופות ולהתחרות על בסיס עונתי ביונייטד. מה שהם יודעים שבא מאמן – ואמנם קיבל גיבוי כספי עצום – אבל הביא את הגביע הראשון ואת האליפות הראשונה אחרי יותר מדור.
אבל מנצ'סטר סיטי היא מועדון נובורישי. הכל שם כסף.

ריאל מדריד שוב שלחה השבוע שחקן – לואיס סוארז – להודיע לעולם שהוא עובר אליה. חוץ מעניין קטן: היא לא קנתה אותו מליברפול ואפילו לא סיכמה עם ליברפול על מחיר. ותודו שזה דבר שלא יכולתם לתאר לעצמכם שיקרה בריאל מדריד. יש שם איזשהי מזכירה רשלנית שהתפקיד שלה לשלוח הצעות מסודרות לקבוצות שריאל רוצה לקנות מהם שחקנים. אבל האי-מייל שלה מגיע לספאם והיא לא יודעת איך לתקן את הפאקס.

 

את הצד השני אנחנו רואים בדקות אלו ממש. הפרידה של מוריניו מריאל מדריד. תרבות גבוהה. תגידו כארמה? את הקלאסה של ריאל מדריד מנצ'סטר סיטי לא תצליח לקנות בכסף.

מי את הפועל ירושלים?
ג'יימס יקלע. תעצרו את האסלם

64 Comments

תומר חרוב 1 ביוני 2013

מה היה בפרידה של מוריניו מריאל?

כל הכבוד לאוהדים של הסיטי, זו באמת קלאסה.

עופר פרוסנר 1 ביוני 2013

האוהדים של ריאל שרקו לו בוז עצום. די מגעיל האמת

Udi 1 ביוני 2013

מי שראה את המשחק ראה שהאולטראס עודד את מוריניו וכל שאר הטרמפיסטים קיללו.

זורק מילה 1 ביוני 2013

ײהטרמפיסטיםײ הם הקהל השפוי של מדריד והוא מונה כתשעים אחוז מהקהל
שלהם, האולטראס של מדריד זה יציע אחד מאחורי השער.

מוריניו קיבל בדיוק את מה שמגיע לו.

אלעד 1 ביוני 2013

אני לא מאוהדי מוריניו, אבל זה באמת מגעיל.

אריק 1 ביוני 2013

מצד שני זאת עיתונות דרגה ז' שסןמכת על ה"פרשנות" של נדב יעקבי.
אפילו המייל היה מאוזן יותר:
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2334374/Jose-Mourinhos-Real-Madrid-beat-Osasuna-4-2-game-charge-Cristiano-Ronaldo-left-injury.html

אלעד 1 ביוני 2013

טוב, האמת שזו פעם הראשונה ששמעתי על המקרה (בלינק של ערוץ הספורט). לא הלכתי לחקור את אמיתות העניין. לא כזה מעניין אותי…

תוהה בדרכים 1 ביוני 2013

מה זאת אומרת "אפילו המייל"? העיתון הזה, כמו כל עיתונות הזבל באנגליה, מעריצה את האדמה שעליה מוריניו דורך. הסיבה שמוריניו כל כך אוהב את אנגליה היא ששם מעריצים אותו ובמקומות אחרים הרבה פחות.

אריק 1 ביוני 2013

אכן עניין מנחם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 1 ביוני 2013

ריאל מדריד טענה נגד מנצ'סטר סיטי שאין לה קלאסה? אני לא רואה איך ההשוואה רלוונטית.
ריאל מדריד עד כה תמיד קנתה שחקנים במחירים תחרותיים ששיקפו את ערך השחקן ולמעלה מכך, אני לא רואה שום סיבה להניח שדווקא במקרה של לואיס סוארז היא תחליט להתנהג כמו ברצלונה מקרה פברגאס.

kirma der faux 1 ביוני 2013

אני חושב שהטענה היא שכסף חדש או כסף ישן זה לא כל כך משנה,
התרבות החזירית שולטת וממשיכה לשלוט ללא שום רגולציה או קנה מידה.

סוארז ומנצ׳יני הם רק עוד סימפטומים למחלה שהיא הכסף הגדול שהופך לפני הכל.
הדבר העצוב עוד יותר לדעתי הוא שמדובר בסופו של חשבון בכסף שלנו, צרכני הספורט.

זורק מילה 1 ביוני 2013

צ"ל קארמה לא כארמה.

S&M 2 ביוני 2013

אולי כארמה זה קארמה בערבית? :)

אבאלה 1 ביוני 2013

את האמת אלה שתי קבוצות בלי שום קלאסה.

שחקנים שוברי רגליים כמו דה יונג ופפה. אין שחקני בית כמעט. זורקים סכומי עתק בלי חשבון על שחקנים שלא שווים אותם.

שתי קבוצות שפשוט מגעילות אותי.

זורק מילה 1 ביוני 2013

איזה סיום עונה מדהים בליגה הספרדית.

סביליה מנצחת את ולנסיה שדורגה ערב המחזור במקום הרביעי,סוסיאדד שדורגה חמישית מנצחת בחוץ את לה קורוניה,מורידה אותה ליגה,ועוקפת בעצמה את ולנסיה ומסיימת רביעית מה שמוליך אותה למוקדמות הצ'מפיונס.

בתחתית גם סארגוסה שמפסידה בבית לאתלטיקו,ומיורקה (שמנצחת) יורדות ליגה ומצטרפות ללה קורוניה.מי שניצלת מירידה היא סלטה ויגו שמנצחת בבית את אספניול ומבטיחה לעצמה עוד עונה בליגה הראשונה.

עוד אופיר אחד 1 ביוני 2013

נשבר הלב לראות את האוהדים הנפלאים של דפורטיבו נשארים כולם באצטדיון וממשיכים לעודד גם אחרי ההפסד והירידה. אפשר רק לבכות ביחד איתם.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

באמת קהל מדהים. לה קורוניה הביאה השנה יותר קהל בממוצע מאשר בשנים הכי גדולות שלהם וזה עוד בתקופה של משבר כלכלי כל כך חריף.

במצב הכלכלי שלהם נפילה לליגה השנייה עלולה להיות ממש מכת מוות. אני מקווה שאמניקו אורטגה (הבעלים של "זארה" והאיש השלישי בעושרו בעולם שהוא בן העיר ואוהד הקבוצה) סוף סוף ישקיע שם או לפחות יציל אותם מקריסה מוחלטת. רק על הקהל המדהים מגיע להם.

צור שפי 2 ביוני 2013

אמאנסיו אורטגה

תוהה בדרכים 1 ביוני 2013

לגבי ההעברות, נכון שבתיאוריה צריך לסכם קודם עם הקבוצה המוכרת ורק אז עם השחקן. בפועל, ברור שקודם מסכמים עם השחקן. אתה חושב שליונייטד לא היה סיכום עם ואן פרסי לפני שהיא הגיעה להסכמה עם ארסנל על מחיר ההעברה? שבאיירן לא פנתה לגצה ואז סיכמה איתו, לפני שהיא הפעילה את סעיף השחרור שלו?

דורפן 2 ביוני 2013

קודם כל אינני יודע – בוודאי משיגים את הסכמת השחקן כדי לפנות למועדונו. אבל השיטה הבאמת מלוכלכת שלהם היא מה שהם עושים עכשיו: שורפים את הגשרים בין השחקן למועדונו. פומביות מכוונת. וגם אם קורים מקרים: אין מועדון שאפילו מתקרב לשמץ מהלכלוך של ריאל מדריד בשוק ההעברות.

באיירן הפעילה סעיף שחרור. ריאל מנסה לא לשלם את סעיף השחרור.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 2 ביוני 2013

על איזה בסיס של מקרי עבר אתה אומר את זה?
עובדתית ריאל תמיד משלמת את הסכומים הכי גבוהים על שחקנים בשוק, זאת לא התנהלות של הקבוצה הכי מכוערת בעולם. אתה רואה את מה שאתה רוצה לראות, מלבד העובדה שאין לך שום ידיעה על פנייה של ריאל מדריד לסוארז.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

מה הקשר? ריאל משלמת סכומים גבוהים כי היא קונה כוכבים גדולים, לא כי היא עושה טובה למישהו. שיש לה אפשרות- למשל במקרה אוזיל- היא מביאה שחקנים בסכום נמוך משמעותית מערך השוק שלהם.

אף אחד בעסק הזה לא קדוש. כמו שלא צריך להציג מצב לפיו רק ריאל מדברת עם שחקנים לפני סיכום על ההעברה שלהם, כך גם לא צריך להציג אותם כנדבנים שמתעקשים לשלם יותר ממה שהם חייבים. וצריך להיות סטיבי וונדר (או לחלוטין לא מעודכן) בשביל לא לראות את הקמפיינים שהם עושים כאשר הם רוצים להשיג שחקן (שהפעם יותר מופנה כלפי בייל מאש סוארז מה שגורם לי לחשוב שלא הוא ה-מטרה שלהם)

באיירן לא צריכה לשלם סכומים גבוהים (יחסית) כי יש לה מונופול בשוק הגרמני. קבוצות נובורישיות צריכות לשלם סכומים גבוהים במיוחד כי אין להן מה להציע לשחקנים חוץ מהאספקט הכללי. לריאל יש מעמד מיוחד בכדורגל העולמי שמאפשר לה להשיג שחקנים במחירים יותר נמוכים, או לפחות להשיג עמדת כוח במו"מ. והפניות הפומביות לשחקנים זו אחת הדרכים להשיג עמדת כוח כזאת. לגטימי ומכוער באותה מידה. כל אחד משחק לפי הקלפים שיש לו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 2 ביוני 2013

או שכן או שלא, בפועל הדיבורים בתקשורת לפעמים מגיעים גם כשאין שום עניין של קבוצה בשחקן כלשהו. לפעמים גם אם הקבוצה תפנה קודם כל למועדון זה כבר יכול לעורר את הרגש של השחקן ולגרום לו ללחוץ על המועדון, זאת גם אשמת ריאל? אני מניח שאת קורס הנשיכות ותורת הגזע נגד שחורים שעשו את סוארז מאוס באנגליה וכתוצאה מכך גם גרמו לו למאוס בליברפול מימן פלורנטינו פרז, עד כדי כך מתוחכמים הקודקודים של הבלאנקוס.
להביא שחקן כמו ססק בשני שליש ממחיר של שחקנים ברמה שלו אחרי כמה שנים של לחץ זה דבר שריאל לא עשתה לעולם, כשהיא רצתה את רונאלדו היא ידעה לשלם את הסכום שיונייטד רצתה בלי לדבר עם השחקן. כשקבוצה משלמת תמיד מחירי שוק עבור שחקנים זה מראה שההתנהלות שלה מול המועדונים תקינה, אחרת היא הייתה משלמת בפועל פחות.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

1. מי קובע מהם מחירי שוק?

2. פאברגאס עלה יותר מפי 2 מאוזיל, פי 2 ממרקו רויס, כמעט עשרה מיליון יותר ממאטה או סוארז, פי שמונה מגונדגאן, ואני יכול להביא עוד אינספור דוגמאות שיוכיחו שהמחיר שלו לא היה נמוך.

הנקודה היא שאין מחירון קבוע ומוסכם לשחקנים על פי היכולת שלהם. יש המון משתנים שונים שמשפיעים על המחיר. למשל- כמו במקרה פאברגאס- ששחקן מאד רוצה לעזוב, אבל רוצה להגיע רק לקבוצה אחת (מה שמונע "מלחמת הצעות"), המחיר שלו יושפע מזה. יש משתנים נוספים כמו גיל, זמן לסיום חוזה, ביי אאוט, הליגה ממנה הוא נרכש ועוד.

3. כמו שכתבתי לדורפן- אין מצב שאתה משלם על שחקן בלי שסיכמת אתו מראש. אתה חושב שקבוצות יעברו את כל התהליך המתיש של מו"מ מול הקבוצה המוכרת, רק בשביל לגלות שהשחקן בכלל לא מעונין לשחק אצלן או לא מסכים לתנאים הכספיים שמוצעים לו?

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

ואגב, ריאל דיברו בתקשורת על רונאלדו בלי סוף. המשפטים המפורסמים "אני לא אמכור להם אפילו וירוס" (פרגוסון) ו"זו עבדות מודרנית", מזכירים לך משהו? הם היו תגובה לפומביות של כל התהליך.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 2 ביוני 2013

אין שום פסול בלדבר עם התקשורת, בלי קשר לעובדה שקלדרון שהיה הנשיא של ריאל לא התנהל בצורה סבירה. כל עוד המועדון לא מדבר עם השחקן, לא שולח נציגים, זאת התנהלות תקינה. רונאלדו נתן את העונה הכי טובה שלו בין הקיץ הזה, כנראה שהעניין עצר איפשהו במשא ומתן בין המועדונים.
פברגאס עלה פי שמונה מגונדוגאן? אפשר גם להגיד שפי 100 מקגאווה כשעבר לדורטמונד, האם זה מחיר שהוא רלוונטי? מדובר בקשר הכי טוב בעולם, בשיא הקריירה, לשלם 35 מיליון בתשלומים זה מחיר מציאה. נכון שהוא רצה לעזוב, האם זה לא אחרי 3 שנים של שליחת שליחים (החולצה ששמו עליו בחגיגות הזכייה ביורו), והתעקשות של ברצלונה לא לשלם את המחיר שארסנל רצתה.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

אז עובדה שהוא לא "הקשר הכי טוב בעולם" ושחקנים יותר טובים ממנו או לפחות בסדר גודל שלו עלו פחות.

אני מסביר לך שלא מתקיים מו"מ בין מועדונים לפני שהקבוצה שמעוניינת לרכוש כבר סיכמה עם השחקן, או לפחות דיברה איתו. שוב, אתה לא תיכנס לכל התהליך המתיש הזה, רק בכדי להיווכח בסופו שהשחקן בכלל לא מעונין לעבור.

ותהיה בטוח ששחקנים משפיעים אחד על השני בשיחות פרטיות. לא צריך את התקשורת בשביל זה. ששחקני נבחרת גדולה נפגשים, אתה חושב שהם לא משווים אחד עם השני את התנאים במועדונים שלהם או אפילו מנסים לשכנע חברים לעבור קבוצה?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 2 ביוני 2013

איך זאת בדיוק עובדה? המספרים שהוא הציג לאורך שנים בארסנל היו חסרי תקדים לקשרים, תוסיף לזה את התרומה שלו לנבחרת ספרד, אף שחקן ממי שהבאת לא התקרב לנתונים האלה, כולם היו כשרונות צעירים הרבה לפני השיא. בעולם שבו ניימאר שווה 50 מיליון, אלכסיס סאנצ'ז 37 מיליון, ססק שווה הרבה יותר ממה ששולם עליו (ועוד בתשלומים), הדוגמאות שהבאת מצביעות על מגמה מצדך ולא על הסתכלות אובייקטיבית של המציאות.
שחקנים משפיעים אחד על השני, אבל הם לעולם לא ישכנעו שחקן לעבור בלי לקבל הוראות מלמעלה. אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה שקבוצות מנהלות משא ומתן עם שחקנים לפני שהן מנהלות עם הקבוצות, לא רק שזה לא אתי, זה לא חוקי.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

– העובדות הן שפאברגאס משחק בברצלונה ואתה רואה שהוא אפילו לא אחד משלושת הקשרים הטובים בקבוצה שלו (לפחות לדעת שני מאמנים שלא העלו אותו בהרכב כקשר). המספרים שמאטה הציג השנה באנגליה לא נופלים משום דבר שפאברגאס עשה בתקופתו שם. אז אולי מאטה הוא בעצם הקשר הכי טוב בעולם? גם המספרים שקאסורלה עשה בעונה הראשונה שלו בארסנל לא שונים מהותית ממה שעשה שם פאברגאס.

"תרומתו לנבחרת ספרד"? הוא אפילו לא שחקן הרכב קבוע שם ושהוא משחק בהרכב זה לא כקשר.

– אתה חושב ברצינות שקבוצה ממנהלת מו"מ מול קבוצה אחרת במצב שהיא אפילו לא יודעת אם השחקן המדובר מעונין לשחק אצלה? שקודם סוגרים את המו"מ המתיש, שיכול להימשך שבועות ואפילו חודשים ורק אז מבררים אם היה לו בכלל טעם?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 2 ביוני 2013

והיום כמה מאטה יעלה? חוץ מזה שהמספרים זהים כאשר מאטה שיחק פי 1.5 משחקים, במסגרות פחות מאתגרות.
זה שססק לא משחק בהרכב ברצלונה באופן קבוע לא רלוונטי, מה שמשנה זה מי הוא היה כשנקנה. היה ברור שלברצלונה אין בו צורך, זה לא אומר שהם לא השיגו שחקן מהטובים בתפקידו (לדעתי הכי טוב) במחיר מציאה בזכות טקטיקות לא הוגנות.
ושוב, אני לא יודע. אני לא מניח שקבוצות עוברות על החוק.

cookie-monster 2 ביוני 2013

RM will have troubles with this one (burning the bridges between the player to it's current club)
for :
1. Liverpool fans are mad themselves over the English media and the witch hunt they do, possibly even more than Suarez himself.
bottom line – him saying he doesn't like to be treated this way, and that it came to a level of him wanting to leave to English mud, is very understandable

2. Liverpool fans know also that Suarez, well, is not the greatest brainiac in the lot. he came that way. he let himself get dragged to shit, and even that he dragged the club with him to some extent (and got a knock knock whos there bang on the head from teh club for it), he is what he is and we knew that about him before he set foot in the club.
bottom line: he could use another knock knock whos there talk.

3. we know he'll give everything on the pitch no matter what.

so RM has a lot to deal (clause or no clause) with and we'll see what happens.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

1. אתה מניח שסוארז רוצה לעזוב רק בגלל פנייה של ריאל מדריד אליו. אני מטיל ספק בהנחה הזו. אין מה לעשות, ליברפול מועדון ענק מבחינת היסטוריה, אבל בעידן הנוכחי קבוצות שלא משחקות בליגת אלופות ו / או לא מסוגלות לשלם משכורות שייחים / אוליגרכים לשחקנים, מתקשות לשמור עליהם. דורטמונד היא סגנית אלופת אירופה שמשחקת כל משחק ביתי מול 80 אלף צופם והיא לא מצליחה לשמור על השחקנים המרכזיים שלה.

מעבר לכך, שגם שהטענה שלו שהוא רוצה לעזוב בגלל היחס התקשורתי אליו (גם אם לצורך הדיון אתה חושב שהיחס הזה מוצדק) זה לא משהו שאפשר לבטל.

2. הטענה היא שלסוארז אין סעיף שחרור.

3. לדעתי הפעלת סעיף שחרור של שחקן, נגד רצון הקבוצה הנוכחית (בחלק מקרים בלי להיכנס אפילו למו"מ עליו) זה מעשה ביריוני (גם אם חוקי), לפחות כל עוד הוא נעשה מול קבוצות כל כך נחותות ממך כלכלית.

שריאל עשו את זה לברצלונה עם פיגו אפשר היה לראות בזה סוג של שיחוק, מכוון שמדובר היה בשתי קבוצות באותו סדר גודל. שבאיירן עושה את זה לדורטמונד או בילבאו זה חוקי אבל מאד, מאד מכוער ובמקרה הפנים גרמני על גבול מונופול. עם כל הטענות נגד ריאל, הם לא התנהלו כך במקרים של אגווארו או פלקאו.

אמנון 2 ביוני 2013

כל זה לא היה נכון אם הם לא היו עושים את זה לרונאלדו ויונייטד. כשיונייטד הייתה קבוצה הרבה יותר מוצלחת מריאל.
הם משחקים על הדימוי התקשורתי של מועדון העל שהם בנו לעצמם, בלי הרבה קשר לתוצאות יש להגיד, בשביל לסכסך בין השחקן למועדון ולקחת אותו. מה שבאיירן עושה שונה ב-100 אחוזים, הם פשוט שולחים הצעה מסודרת לפי סעיף שחרור מוסכם, ממש כמו לקנות מוצר מחנות.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

אין שום דבר לא חוקי בלצאת לתקשורת ולהגיד שאתה מעונין בשחקן כזה או אחר. זה נכנס תחת קטגוריית ה"מכוער אבל חוקי", בדיוק כמו לשלם סעיף שחרור של שחקן מקבוצה נחותה ממך כלכלית נגד רצונה או לקחת שחקני נוער מקבוצה ממדינה אחרת תוך ניצול היכולת החוקית לשלם להם כמו מקצוענים. כל אחד משחק על נקודת הכוח שלו.

S&M 2 ביוני 2013

בוודאי שזה לא חוקי. ואני לא מדבר על המובן הפלילי אלא האזרחי.

זה נקרא "גרם הפרת חוזה". כאשר אתה גורם למישהו תחת חוזה להפר אותו – אתה מבצע עוולה אזרחית, ואפשר לתבוע אותך בגינה. בהנחה שאכן ריאל פנתה לסוארז והניעה אותו לעשות מה שעשה, היא התערבה במערכת החוזית שבין סוארז לליברפול, והביאה את סוארז להפר את החוזה שלו עם ליברפול.

תאמר, אבל ליברפול יכולה להתעקש ולא להתיר את החוזה, כך שלא ייפסק החוזה, ותצדק לכאורה. אבל זו טעות. כי גם כאן לא תצדק. השחקן מחויב עפ"י חוזה (אני מניח, וזה מה שצריך להיות כתוב בכל חוזה), להשתדל לתת את כולו למען הקבוצה, להיות חיובי מול האוהדים, ולתמוך במועדון בכל מצב. ואילו כאן שחקן יוצא ואומר – אני לא בעד המועדון, אני רוצה לעזוב, וכו'. משמע, הוא מפר את החוזה, גם אם מדובר רק בסעיפים "מינוריים" של השתדלות והשקעה. אבל האם לא לשם כך אתה מחתים שחקן, כדי שישתדל וישקיע?

לכן – ריאל לא רק מסריחה, היא גם לא חוקית. זו התנהגות בריונית ועבריינית (במובן האזרחי שלה, לא הפלילי).

וזה מעצבן במיוחד, כי הם הרי לא יקבלו אותו בחינם. למה שלא תפנו בצורה מסודרת כמו באיירן מינכן? הם לא למדו את הלקח שלימד אותם פרגוסון, שייבש אותם שנה-שנתיים והעלה את המחיר של רונאלדו? בגלל שאין סעיף שחרור, ליברפול חופשייה לדרוש כל סכום במו"מ, ובמקרה הכי גרוע יהיה סכסוך שאופ"א/פיפ"א תקבע את מחיר השחקן. וזה בטח לא יהיה בחינם.

אח"כ מתפלאים כמה אנטגוניזם מעוררת ריאל מדריד סתם כך. וזה פוגע בהם. אני לא משל לא אוהד לא אותם ולא את ברצלונה, ובחיים אני לא אקנה חולצה של ריאל לאחד הילדים, כי הם מגעילים. טוב, גם כי הצבע הלבן לא אטרקטיבי. ;-)

רן 2 ביוני 2013

ממש לא מדובר בגרם הפרת חוזה, פשוט כי אין פה שום הפרת חוזה.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

בהקשר ה"חוקי", לא כתבתי על פניה לשחקן שנמצא תחת חוזה בקבצה אחרת אלא על כל שאין שום דבר לא חוקי בלהתבטא פומבית על רצון להחתים שחקן מקבוצה אחרת.

ואתה טועה. באיירן לא "פנו בצורה מסודרת". הם פנו לגצה מאחורי הגב של דורטמונד ואחרי שהם הצליחו לשכנע אותו לעבור והגיעו איתו להסכם על הפרטים בחוזה, הם הפעילו את סעיף השחרור שלו.

זו הנקודה- אתה לא תיכנס למו"מ על שחקן בלי שדיברת איתו קודם והבנת שהוא מעונין לעבור. אתה לא תפעיל סעיף שחרור לפני שסיכמת כבר עם השחקן.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

ואגב, עובדה שהיינקס עצמו טען לאחר גמר האלופות, שלבאירן יש הסכם עם לבנדובסקי, למרות שהוא שחקן תחת חוזה בדורטמונד.

אדם 2 ביוני 2013

ואף מילה על עדר הצלמים שסבב סביב מוריניו?
הבנאדם גאון, משאיר אחריו תמונות שלא ישכחו מהר גם כשהוא עוזב בבוז. מדהים.

שלו 2 ביוני 2013

ריאל כנראה צריכה חמש שנים שלא ינצחו קלאסיקו,
שמונה שנים הדחה בשמינית רבע גמר ואולי עונה שתיים שיתחילו במוקדמות צ'מפיונס.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

ברור, הרי אין שום סיכוי שהיינקס או אנצ'לוטי יצליחו לשחזר את ההישגים של מוריניו העונה, עם תקציב של חצי מיליארד יורו וחיזוק של לפחות אחד מבין בייל / קבאני / סוארז.

שלו 2 ביוני 2013

תמשיך להסתכל על תוצאות,
אני על דרך וכולם מאושרים.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

הבעיה היחידה היא שמוריניו הוא מאמן של תוצאות מידיות. לא של "דרך" ולא של "בניה לטווח ארוך".

שלו 2 ביוני 2013

תסתכל על רשימת המאמנים שעברו שם מאז דל-בוסקה,
אף אחד לא הביא גביע אירופה,
אף אחד לא החזיק יותר מעונה,
אף אחד לא נפרד בקלאסה.
אפשר להגיד שזה מגיע למוריניו (אף על פי שזאת הקבוצה הראשונה שהכוכבים לא הסתדרו אתו), אבל הרשימה כל כך ארוכה (כולל דל בוסקה דרך אגב), של פרידות לא מכובדות.
שהחוסר כבוד ומכובדות הוא גם קצת של המועדון…
דרך אגב במדינה של יותר מ 20% אבטלה, מעניין איך הקבוצה של המלך מגייסת חצי מיליארד יורו תקציב לעונה.
ובמצב של צנע קצת צניעות לא הייתה מזיקה…

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

זה שמאמנים אחרים נכשלו, זה מצדיק את הכישלונות של מוריניו? אתה משווה אותו למאמנם כמו קירוש, שוסטר וחואנדה ראמוס? שלא לדבר על הפרט השולי שלאף אחד מהם לא היה סגל שמתקרב לזה שעמד לרשותו של מוריניו.

לגבי התקציב, למה 200 מיליון זה הגיוני וצנוע ו500 מיליון זה ראוותני מידי? למה משכורת עשרה מיליון זה לא מכובד בתקופה כזו וארבעה מיליון זה בסדר? זו סמנטיקה מופרכת, אלא אם אתה טוען שבמצב כזה צריך לסגור את הספורט המקצועני בכלל.
בשורה התחתונה, ריאל מייצרת את הכסף של עצמה, זה לא שהיא מקבלת אותו מאיזה שייח או אוליגרך שעדיף היה שישקיע אותו במקומות חיוניים יותר. אפילו כספים המושמצים של זכויות השידור אלו כספים שמשלמים בשביל לראות אותה ספציפית משחקת.

שלו 2 ביוני 2013

אולי ההנהלה והבעלים נכשלו?
אולי הכסף הוא לא תמיד פתרון?
אני בספק אם ריאל יכולה לייצר לעצמה תקציב של חצי מיליארד המלך מדי פעם מחסה את הבור התקציבי וזה כבר כספי ציבור, אבל לא ממש אכפת לי..
הנקודה שהכסף לא קונה הכול.
הוא לא יכול להבטיח הצלחה
(אלא אם קונים את המשחקים עצמם דבר שבהיסטוריה של ריאל קרה פה ושם בדרך כזאת או אחרת)
שוסטר הביא להם אליפות וזרקו אותו,
גם את קאפלו הם זרקו (אחרי שלקח אליפות…)

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

לריאל יש הכנסות של מעל 512 מיליון יורו לשנה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League

שלו 2 ביוני 2013

מוריניו דרך אגב לא השיג פחות בממוצע מאף אחד ממאמני ריאל מאז דל בוסקה:
(2 אליפויות ב 6 שנים, מוריניו אחת משלוש.
2 סופר קופה בשש שנים, מוריניו אחד בשלוש
וגביע המלך שריאל לא זכתה הרבה זמן)

איתמר 2 ביוני 2013

פשוט מסכים, ריאל כבר כמה פעמים עשו את התרגיל המלוכלך הזה, הולכים לשחקן וככל הנראה אומרים לו שיגיד שהוא רוצה לעזוב – שיגרום לאוהדים לשנוא אותו ואז לקבוצה של השחקן אין ברירה אלה למכור אותו.
האמת גאוני, האמת שזה גם ממש מלוכלך…
נ.ב – מורניו קיבל את מה שמגיע לו

אופיר 2 ביוני 2013

באמת רספקט לאוהדים של סיטי. הרבה קלאסה.

דניאל אחר 2 ביוני 2013

אפרופו קלאסה – בברצלונה נפרדים מאבידל עם סרט פרידה מיוחד, בחולצת פרידה מיוחדת והמון נאומים מרגשים, ומאחורי הקלעים זורקים אותו החוצה למרות שהוא ביקש להישאר.
מי היה מאמין שנתגעגע ללפורטה.

תוהה בדרכים 2 ביוני 2013

מה הבעיה עם זה?

אם המסקנה של הצוות המקצועי היא שאבידל כבר לא יכול לשחק ברמות הגבוהות ולא יכול יותר להועיל לקבוצה ברמה המקצועית, אז למרות זאת צריכים להמשיך להחזיק אותו בסגל ולשלם לו משכורת מכובדת?

אם אני לא טועה, לא התירו את החוזה שלו, פשוט לא חידשו אותו. זו החלטה לגטימית לחלוטין. הוא לא איזה נזקק רעב ללחם.

דניאל אחר 2 ביוני 2013

ברמה הפורמלית זאת אכן החלטה לגיטימית.
אבל אחרי כל ה"יותר ממועדון" שברסה טוחנת בשנים האחרונות, היית מצפה להתנהגות קצת יותר יפה של המועדון כלפי מישהו שמועדון בעצמו הפך לסמל ל"ערכים המיוחדים" של ברסה.
ולפחות, אם כבר זורקים אותו אז שיחסכו מאיתנו את פסטיבל הפרידה הזה, זה רק מוסיף לטעם הלא נעים בפה.
וזה עוד לפני שהגענו לשאלה האם מקצועית לא חבל לוותר על שחקן מוכח, עם המון ניסיון ובלי אגו, שמוכן לעלות מהספסל. במיוחד כמו שההגנה של הקבוצה נראיתה השנה.

יוסי מזרחי 2 ביוני 2013

לגיטימי לחלוטין לא לחדש חוזה.
הפרידה שאירגנו לו היא הוכחה להערכה ולקרא לזה העמדת פנים זו העמדת פנים בפני עצמה.
החוזה הסתיים? תודה ולהתראות.
וצריך לזכור את התמיכה שהוא קיבל בזמן שהיה חולה כולל הארכת החוזה.

אופיר 2 ביוני 2013

מחזק את יוסי.

סיטואציה דומה לזו של קרבאליו, שאי אפשר לחשוד בו ביחסים רעים עם מוריניו. הראשון רצה להמשיך לשחק, השני הודיע לו בצער שהוא לא בתוכניות שלו, והצדדים נפרדו בלחיצת יד.

אנחנו תמיד מדברים על עלות ההעברה של שחקן, כשבהרבה מהמקרים השכר שלו מצטבר להוצאה גדולה יותר. גם קבוצות על מתנהלות תחת תקציב (למרות שלרוב הן חורגות ממנו).

זורק מילה 2 ביוני 2013

זהו שהוא לא מוכן לעלות מהספסל,הוא רוצה להיות שחקן פותח בהרכב והתבטא כך בעצמו.

וכמו שתוהה כתב לך לא זורקים אותו,פשוט לא מאריכים לו את החוזה.ולמה שלא יעשו לו טקס פרידה יפה ומכובד???הרי בלי טקס מכובד אתה או מישהו אחר הייתם כותבים למה לא עשו לו טקס פרידה יפה…

רן 2 ביוני 2013

יש הבדל עצום בין ריאל לבין סיטי. אולי ריאל מתנהגת בצורה חזירית, אבל מדובר במועדון שהתפתח בצורה לגיטימית (ויסלחו לו מעוותי ההיסטוריה) וצבר את כוחו והונו לאורך השנים – ובכך הרוויח את ה"זכות" לעשות כן. סיטי? זו הייתה יכולה להיות לידס באותה מידה.

דורפן 2 ביוני 2013

האיחוד האירופאי לא שותף לתחושתך. לא – לא על התמיכה בימי פרנקו אלא על תמיכה לא חוקית של הממשלה כיום.

http://www.independent.co.uk/sport/football/european/exclusive-real-madrid-under-investigation-amid-allegations-of-illegal-state-aid-8557550.html

מה שכן רמאות שלטונית נראית יותר מכובדת

רן 2 ביוני 2013

מעניין, אבל לא הייתי מסיק מסקנות כשהמקרה עדיין נמצא בחקירה.

גם אם יש דברים בגו, מה שבהחלט יכול להיות, זה לא ממש משנה. אולי השימוש במילה "לגיטימית" קצת מטעה, אבל קבוצת כדורגל היא תאגיד, ובתאגיד כמו בתאגיד, רמאות מסוג כזה או אחר היא סטנדרט התנהגות כמעט הכרחי להשאת רווחים. ריאל פשוט הבינה את זה לפני כולם וטוב מכולם, ולכן היא גם המועדון הגדול והמצליח ביותר בהיסטוריה של הענף (ואני ממש לא אוהד, אגב). הנה, בכתבה עצמה מציינים שמועדונים אחרים נמצאים תחת חקירה דומה. האם מישהו רואה בלולנסיה ובאיינדהובן חזירים קפיטליסטיים?

אופיר 2 ביוני 2013

סלח לי, אבל אחרי כל מה שכתבת בפסקה השניה שלך, מה בדיוק ההבדל בין סיטי למדריד?

זה כמו שתגיד ש- "השייח'ים מקטאר הם נובורישים מחורבנים, לא כמו ארקדי גאיידמק שהוא איש עסקים ותיק ומכובד. אז נכון שהוא עשה את מרבית הונו מעסקאות נשק באפריקה ואלוהים יודע מה עוד, אבל לפחות הוא כבר הרבה שנים בעסק והתרגלנו אליו."

wazza 2 ביוני 2013

דורפן לא קראתי הכל אבל ראיתי שדובר שם על איזה בניין של העירייה מה שהזכיר לי שגם במנצ'סטר יש טענות דומות כנגד הסיטי

Yonatan 6 ביוני 2013

נתקלתי באתר שמשווה את הוצאות הקבוצות האנגליות על רכש שחקנים.
http://transferleague.co.uk/league-tables/transfer-league-table-last-five-seasons.html

ההשוואות די מעניינות ודי מפתיעות. למשל בחמש השנים האחרונות:
# Net Spend last 5 Years Purchased Gross Sold Nett Per Season

1 Manchester City £537,450,000 £147,300,000 £390,150,000 £78,030,000
2 Chelsea £326,800,000 £97,600,000 £229,200,000 £45,840,000
3 Stoke City £88,825,000 £8,650,000 £80,175,000 £16,035,000
4 Aston Villa £161,100,000 £89,350,000 £71,750,000 £14,350,000
5 Liverpool £260,650,000 £192,050,000 £68,600,000 £13,720,000
6 QPR £68,450,000 £850,000 £67,600,000 £13,520,000
7 Manchester United £184,850,000 £127,800,000 £57,050,000 £11,410,000
8 Sunderland £131,900,000 £89,700,000 £42,200,000 £8,440,000
9 West Ham £81,150,000 £54,800,000 £26,350,000 £5,270,000
10 Southampton £37,650,000 £14,600,000 £23,050,000 £4,610,000
11 Norwich City £17,050,000 £1,100,000 £15,950,000 £3,190,000
12 West Bromwich Albion £38,725,000 £26,310,000 £12,415,000 £2,483,000
15 Tottenham £207,200,000 £199,550,000 £7,650,000 £1,530,000
14 Fulham £42,550,000 £39,700,000 £2,850,000 £570,000
15 Swansea £27,980,000 £29,860,000 -£1,880,000 -£376,000
16 Wigan £47,100,000 £59,250,000 -£12,150,000 -£2,430,000
17 Everton £63,500,500 £75,816,000 -£12,315,500 -£2,463,100
18 Reading £11,300,000 £25,850,000 -£14,550,000 -£2,910,000
19 Newcastle £90,950,000 £117,050,000 -£26,100,000 -£5,220,000
20 Arsenal £145,700,000 £182,400,000 -£36,700,000 -£7,340,000

Comments closed