שתי הערות על ברזיל-ספרד

טוב שזה סקולארי ולא דונגה

bra

1. ב-54 לימדו ההונגרים את העולם לשחק כדורגל. בין היתר – 2-4-4, מגן תוקף, פליימיקר מתחת לחלוצים. בתוך שנתיים עברו שני מאמנים הונגרים – מאנדי וגוטמן לאמן בברזיל. וכשברזיל הגיעה לגביע העולמי הבא עם טקטיקה מודרנית לכשרון שלה לא היה תשובה במשך עשור וחצי

אני לא רוצה לעשות יותר מדי מהתוצאה אתמול. אבל אנחנו חיים בתחושה של איזשהי תקופה בה גרמניה תוקפת את ההגמוניה הספרדית. אבל אם ברזיל תשתווה אליהן טקטית – היכולת האישית – ואני מדבר דווקא על אתלטיות יותר מטכניקה – יכולים להיות הבדל גדול.

 

2.במחצית המשחק של הולנד-ברזיל בפורט אליזבת' לא היה לי ספק שברזיל תהיה אלופת העולם. זה נראה כמו משחק בין ילדים לגברים. כמו NBA נגד מכללות. האתלטים המדהימים בהגנת ברזיל פשוט טאטאו את ההולנדים. התוצאה בסיום – 1-2 להולנד – לא הייתה קשורה לכלום. או קיי… אולי קצת קשורה לבעיה מנטלית אצל הברזילאים.

אבל אני עדיין סבור שגם הנבחרת של דונגה הייתה פייבוריטית מול ספרד ומעשית, לא תוצאתית, הולנד עשתה לספרד יותר בעיות משעשתה לברזיל.

ואני שמח על כך. כי דונגה הוא אפל ואצל סקולארי יש יותר נאמנות למורשת.

חלום
האם הכל אפשרי?

95 Comments

אריאל גרייזס 1 ביולי 2013

אתה לא היחיד שחשב ככה לגבי ברזיל. אבל אני חייב הסבר ל"דונגה הוא אפל"

דורפן 1 ביולי 2013

לא הביא את רונאלדיניו

ברוך שמילוביץ' 1 ביולי 2013

לא יכול היה לקרות דבר רע יותר לברזילאים מהזכייה של ברזיל. העם מרוצה, פיפ"א שוב ניצחה, אפשר להמשיך לשחרר תקציבים.

גיל שלי 1 ביולי 2013

אתה ממעיט בערך העם הברזילאי בלי שום הצדקה, הם מודעים פוליטית הרבה יותר מהאמריקאים שאתה ישוב בקרבם, שנותנים לNRA להמשיך ולהשליט את הטבח באמצעות הרובים, לאובמה להמשיך ולהנציח את העלוקה בצורת הבנקים להשקעות, ועוד…
הבעיה הברזילאית היא לא קיום המונדיאל, אלא השחיתות בברזיל, והם לא יניחו לשלטון עד שהשחיתות תוקל במעט, ושוב זה בניגוד לאמריקאים או לישראלים, לנו זורקים פתיונות זולים בהרבה מזכייה בגביע הקונפדרציות

גיא 3 ביולי 2013

סליחה ?
נותנים ל NRA להשליט טבח ? דמגוגיה בגרוש , באמת ? הגם אתה עם ה CNN ? (שאגב מודה שקציני מודיעין של צבא ארצות הברית יושבים בין עורכיו).

אתה מתכוון, לא נותנים לשלטון פסאודו קומינסטי להחרים מהם את כלי הנשק שמפקידים בידם תעודת ביטוח שבארצם הפוליטקאים ידעו שלא ניתן לעשות מה שנעשה באירופה, לעולם ?
או שכבודו מתיימר להיות חכם יותר ממייסדי החוקה האמריקאית. למי שלא מתאימה החוקה, יכול לחיות במדינות נהדרות אחרות. (אנגליה) שם חייל נשחט בצהרי היום, והשוחטים עוד מוצאים זמן כדי להתרברב מול מצלמות.

גיל 4 ביולי 2013

בתור מי שמתלונן על דמגוגיה אתה דמגוג לא קטן. מעבר לזה שאפשר להתנגד לחוקה גם בלי לרצות לגור במקום אחר כי זו מהות הדמוקרטיה ומה שנכתב לפני יותר מ200 שנה לא בהכרח מתאים להיום, אין שום דבר באיסורים על הנשק שמנסים לעשות שסותר את החוקה.

הפרשן 4 ביולי 2013

דרך אגב , להחרים מהם את כלי הנשק ? או שאתה צופה יותר מדי בפוקס ניוז או שאתה בכלל לא יודע על מה אתה מדבר , כל מה שהדמוקרטים רוצים זה לנהל דיון על הרשיונות לשאת כלי נשק , ומציעים בדיקות מסויימות לפני שנותנים כלי נשק לכל מטורלל שנכנס לחנות כלי נשק .

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

אתה כותב את הדברים כאילו השחקנים הברזילאים לא משחקים באירופה (מלבד ניימאר) ואנחנו לא מכירים את היכולת האמיתית שלהם, באופן כללי ובטח בהשוואה לספרדים.

הולק הוא הבלוף הכי גדול בכדורגל האירופי, פרד כשל בצרפת, אלבס ומרסלו הם שני חורים מהלכים וגוסטבו ואוסקר בקבוצות שלהם הם מחליפים של שחקני ספסל בספרד. מהקישור ומעלה, מלבד ניימאר, הברזלאים הם שחקנים הרבה פחות טובים מהספרדים. רואים את זה כאשר הם משחקים באותן ליגות, לעיתים באותן קבוצות.

אגב, אורגוואי הקשתה על ברזיל הרבה יותר מספרד שניצחה בקלות את אורגוואי. במילים אחרות, כדורגל לא עובד בצורה הזאת: כל משחק עומד בפני עצמו, כל משחק מתפתח אחרת, בכל משחק מושפע ממשתנים שונים (במקרה הזה למשל 120 שהספרדים שיחקו יומיים קודם).

כל זה לא אומר כמובן שברזיל היא לא מועמדת בכירה לזכייה במונדיאל ביתי, אבל בסך הכול של הדברים לא צריך לבנות תיאוריות על משחק אחד שהיה הרבה יותר חשוב לברזילאים.

md 1 ביולי 2013

פרד לא כשל בליון. להיפך הוא וז'וניניו עזרו לדומיננטיות של ליון בליגה הצרפתית וגם בפריחה האירופית. למיטב זכרוני הוא נפצע ומאז היה די קשה לו לחזור לעצמו.
מרסלו עלה לפחות 2 דרגות מלפני 3 שנים. הוא פשוט הקיצוני שמאלי הטוב ביותר היום, אולי חוץ מנעמי חזן. הוא היה אחד המצטיינים בטורניר. ריאל מדריד נחלשה מאוד מאז שהחליפה אותו בקונטראו.
לגבי אלבש אתה צודק- אבל בברזיל הוא משחק ב-2 רמות מעל יכולתו בבארסה. חוץ מזה לאו מורה של פלמנגו עוד יגיע במקומו.
פאוליניו מי? שיתק לחלוטין את הספרדים והאיטלקים ונתן מפגן אתלטי, טכני יוצא דופן- השחקן המצטיין של הטורניר.
גוסטבו אומנם מחליף אבל מתאים לנבחרת הזו כמו כפפה. אוסקר להזכירך הוא עדיין ילד וילד מוכשר מאוד.
ההגנה של ברזיל היא הטובה ביותר בעולם- סילבה+ לואיז+ ראמירז/גוסטבו+ פאוליניו מחפים על העליות של הקיצונים. הולק הוא באמת בזבוז של שחקן-נתונים פיזיים מושלמים, אבל שכל אין.
ניימאר הוא כוכב העתיד, ביחד עם לוקאס וברנארד ועל פאוליניו עוד ייפתחו ארנקים.
אני לא מבין מאיפה הזחיחות שלך, אבל בכל עמדה לברזיל שחקן טוב יותר ממקבילו בלה-רוחה, למעט אולי אינייסטה, שגדול על הנבחרת שלו בכמה רמות (השקר מתגלה: צאבי+ אינייסטה במיטבם -ברצלונה וספרד במיטבן. אם משהו במנוע הדו-ראשי הזה לא עובד ספרד היא נבחרת ליגה ד).
גם אני חשבתי שפרד לא מתאים ואכלתי את הכובע- מתאים ועוד איך מתאים. קבוצתי, לא אנוכי, משחק עבור הקבוצה, מפנה שטחים, מבקיע בחוט לקוף של מחט. 2 שערים של חלוץ ענק.
וניימאר הוא ניימאר- שועל ממזרי וחמקמק. ממצטייני הטורניר, אחרי פאוליניו שפשוט הראה שלטון במרכז המגרש ללא עוררין.
אני מסכים לגבי 2010- הנבחרת של דונגה טיאטה כל דבר שנקרה בדרכה. התקלה מול הולנד היא משהו לא מוסבר.
סקולארי בהחלט מצליח לשלב בין כדורגל טקטי לכדורגל ברזילאי קלאסי ואני מקווה שיהיה לו האומץ לוותר על הולק ואולי גם לתת לאוסק מידי פעם לראות ספסל, כי הוא לא דומיננטי כמו קאקה בתפקידו.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

התחלת לראות כדורגל אתמול במקרה? כי זו הפרספקטיבה של הניתוח שלך פחות או יותר.

אנחנו לא בשנות ה80 וזה שלשחקן יש שם ברזילאי לא הופך אותו ליותר טוב, בטח שאנחנו רואים אותו משחק באירופה ורואים על בסיס שבועי שהוא פחות טוב.

גוסטבו שחקן הרבה פחות טוב מחאבי מרטינז, אוסקר שחקן הרבה פחות ממאטה. אתה רואה את זה מכוון שהם משחקים באותה עמדה, באותה קבוצה. ואלו שני שחקני ספסל בספרד. למעשה אוסקר הרבה פחות טוב ממישהו כמו איסקו שהוא אפילו לא שחקן סגל נבחרת ספרד נכון להיום. פרד כן כשל באירופה ודוד לואיז בטח שחקן פחות מוכח ברמות הגבוהות ממישהו כמו ראמוס (למרות המשחק המצוין שלו אתמול). מרסלו חור הגנתי הרבה יותר גדול מאלבה שהוא די חור בעצמו. היתרון הברזילאי היחידי הוא בעמדה של תיאגו סילבה, ניימאר והמגן הימני (לפחות עד שהספרדים יעיפו את ארבלואה).

אתה בונה פה תיאוריה שלמה על משחק אחד ביתי בתנאים מושלמים עבור ברזיל בטורניר חסר חשיבות, כאילו שהוא משקף יותר יחסי כוחות מאשר יכולת לאורך עונה או בטורנירים חשובים גם למישהו מחוץ לברזיל. אין פה שום ענין של זחיחות, הרי לא כתבתי שספרד בוודאות תצליח יותר במונדיאל, כתבתי שנכון להיום יש לה שחקנים הרבה יותר טובים ומוכחים ברמות הגבוהות וזו עובדה. נכון להיום, מלבד ניימאר אין שחקן ברזילאי מהקישור ומעלה שנכנס לסגל של ספרד.

md 1 ביולי 2013

אולי חוץ מאינייסטה.
הגנה- אין מה להשוות בכלל. ההגנה של ברזיל סילבה/דאנטה/לואיז טובה יותר מכל ציוות של ספרד.

הקישור ההגנתי- בכל הכבוד לבוסקטס ולמה שהולך שם, ברזיל ברמה אחת מעל.
הקישור- אם צאבי היה במיטבו, ניחא. צאבי גמר את הסוס. ספרד בדרך לגמור את הסוס. גם שם, בהנחה וקאקה יחזור לעצמו ולוקאס/ברנארד או אמרסון השייח יחליפו את אוסקר, אני מבטיח לך שתהיה גם שם עדיפות.
פרד/ניימאר עולים על כל ציוות של וייה/טורס/פדרו.
היחיד שיכול אולי ללבוש חולצה בצהוב זה אינייסטה.
בכל עמדה ברזיל טובה יותר ומדובר גם בהרכב שהוא צעיר מאוד, בסגל שעוד לא הושלם.
מזלה הגדול של ספרד שלא פגשה את ברזיל בשנות ה-2000, כי אני חושב לעצמי שאם הנבחרת הבינונית ביותר של ברזיל נותנת 3:0 מוחץ בראש לנבחרת הכי טובה של ספרד, מה היה קורה אם קאפו וקרלוס היו על הקווים, רונאלדו וריבאלדו מקדימה ורונאלדיניו/קאקה מאחוריהם. זה היה נגמר כמו מול טהיטי?
אני סמוך ובטוח שגם ב-2010 הנבחרת של דונגה היתה מסיימת בתוצאה דומה מול ספרד. כמו שדורפן אמר: משחק שהיה אמור להיות תבוסה של 5:0 כואבת הופך ל 2:1 לא ברור.
נקודה למחשבה:
כמעט תמיד כשקבוצה מגיעה מול ברזיל כפייבוריטית או מייחסת לעצמה מעמד כזה היא מקבלת בראש חזק וכואב.
בקופה של 2004-5 ארגנטינה הגיעה עם מסי בראש מורם. סולקה עם 4:1 מוחץ. כך גם בקופה אמריקה וגם עם סגלים שלישיים ורביעים.
אני רואה כדורגל משנות ה-80, אבל אם שחקן משחק בצלסי זה לא אומר שהוא יותר טוב משחקן שמשחק בקרוזיירו.
זה שאנשים חושבים שהכדורגל זורח רק בישבן של בארסה או ריאל ולא מודעים לזה שישנם עשרות שחקנים נפלאים ומצויינים שמשחקים בברזיל.
אחר כך כשמגיע המונדיאל כולם מצפים שברזיל לא תצליח מול גרמניה/ספרד או איטליה, כי מי זה פאוליניו? איפה הוא בכלל משחק? ולאו מורה ולוקאס מורה? ואז חוטפים בראש ומגלים שהכדורגל לא זורח רק בישבן של האירופאים.

ויכסלפיש 1 ביולי 2013

אתה מתכוון ל-2007 ולא ל-2004, ונגמר 0:3 לברזיל של רוביניו וואגנר לאב ב-2004 ברזיל ניצחה בגמר בפנדלים ומסי היה רק בן 17 ולא שיחק

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

לא יכול להיות שאתה רציני.

הגנה: ראמוס יותר טוב מלואיז ואלבה ממרסלו. בשתי העמדות האחרות יש יתרון לברזיל. אין ספק שבהגנה יש יתרונות מסוימים לברזילאים, גם בעומק ואולי גם בסגנון שהוא יותר הגנתי מבחינת האוריינטציה הנגרית של מרכז השדה. רק שפה נגמרת ההשוואה.

אתה משווה ברצינות שחקן כמו פאוליניו שנתן משחק טוב בגביע הקונפדרציות לשחקנים בני גילו כמו בוסקטס ומרטינז שהיו שחקני מפתח בקבוצות שזכו בליגת האלופות (במקרה של בוסקטס גם במונדיאל ויורו). אתה מדבר על "שחקן גמור" ובונה את ההשוואה על כך שקאקא (שמעשית פרש מכדורגל ב2009 בערך) יחזור לעצמו. טוב שלא כתבת שגארינצ'ה יקום לתחיה וזהו. או שטענת שנימאר על בסיס היכולת שלו בטורניר הזה יותר טוב ממסי (למרות שגם זה בטח יגיע).

בוא נשוואה את ההרכב הברזילאי לספסל הספרדי מהקישור ומעלה:

על ניימאר אין מה לדבר. מרטינז יותר טוב מפאולניו או גוסטבו. כל שחקן קישור התקפי בספסל הספרדי יותר טוב מאוסקר. למעשה איסקו שלא בסגל יותר טוב ממנו. מאטה יותר טוב מהולק וסולדדו יותר טוב מפרד (כשחקן מועדונים). שחקן כמו ג'ו הוא מחליף ראשון לחלוצים בנבחרת הזו בזמן ששחקן כמו איסקו אפילו לא מוזמן לנבחרת הספרדית ושחקנים כמו מאטה (אחד משלושה-ארבעה השחקנים הטובים בפרמיירליג) וקאסורלה בקושים משחקים.

אני חוזר: אין שחקן ברזילאי מהקישור ומעלה מלבד ניימאר שנכנס לסגל הספרדי.

זה נפלא שאתה מעניק לברזיל את תואר אליפות העולם למשחקים שלא נערכו, אבל מה שלעשות שבאלו שכן נערכו היא נכשלת בשנים האחרונות. אתה יצרת טיעון שבו משחקים שלא נערכו משקפים יותר מזכיה רצופה בכל תואר אפשרי בשנים האחרונות. טיעון שבו משחק ביתי בגביע הקונפדרציות (מול נבחרת שיחקה 120 דקות יומיים קודם) הוא קנה מידה לגביע העולם. תהיה בריא.

זורק מילה 1 ביולי 2013

תוהה

חופשי הוא עף על עצמו חופשי.בשרשור של לוינטל הוא כתב ואני מצטט – "ההישגים של ניימאר נכון לגילו הם יותר טובים משל מסי בגילו דאז"

אולי כדאי להזכיר לו שמסי בגיל 20 סיים שנ י בבלון ד'אור ובגיל 21 (הגיל של ניימאר כיום) כבר זכה בבלון ד'אור וסחף בכיכובו את בארסה לטראבל ב 2009.

ואגב,ניימאר שחקן ענק,בדרך להיות אגדה בעצמו.מסי הוא לא,וגם לא יהיה.מסי יש רק אחד.

wazza 2 ביולי 2013

ואימרו אמן!

אריק 2 ביולי 2013

לא הבנתי. אז מי יותר טוב?

זורק מילה 2 ביולי 2013

פול פוגבה הכי טוב.

yaron 4 ביולי 2013

דבר איתי כשמסי יהיה אלוף עולם.

רציני יותר ממה שיש פה 6 ביולי 2013

ב2009 מסי לא היה בגיל של נאיימר.. ומסי עם כל הכבוד, מעולם לא הצליח באיזה טורניר ברמת הנבחרת הבוגרת… או באיזו קבוצה שהיא לא ברצלונה (עם צאבי ואינייסטה), לא סתם דורשים ממנו הצלחה בנבחרת.. רק ככה הוא יוכיח שהוא הסיבה להצלחה של קבוצה ולא היא הסיבה להצלחה שלו..לנאיימר כבר בגיל 21 יש את זה..קופנדרציות זה לא מונדיאל אבל בטח יותר גדול מיורו וקופה.. משתתפות פה אלופות כל היבשות..ופיפא מזמן רוצה שהוא יהפוך לסוג של מונדיאל (המבנה של אלופת כל האלופות מכל היבשות-זה בעצם סוג של אליפות עולם לכל דבר)ברזיל כדי לזכות פה היתה צריכה לנצח בדרך 3 אלופות עולם, שאחת היא גם הנוכחית ואלופתת אירופה הנוכחית, אחת היא גם סגנית אלופת אירופה , ואחת גם אלופת דרום אמריקה..ונחזור לנאיימר בגיל 21 יש לו כבר שלוש אליפויות פאוליסטה(תדבר עד מחר על הליגה המחוזית הזאת-היא בטח יותר תחרותית מספרד(ולדעתי האישית גם יותר טובה, אבל זה עיניין של טעם), יש לו ליברטדורס..גם כאן בטח יותר תחרותי מהאלופות(שכבר שנים זה אותם 5 קבוצות)יש לו אליפות דרום אמריקה עד גיל 21 כשהוא כובש בכמויות שלא זכורות מימי רומריו, יש לו סופר קופה..ולא נדבר על זה שהוא שחקן מצטיין ברוב הטורנירים האלה…מסי היה בגיל של נאיימר בשנת 2007 , מה הוא לקח בדיוק????בשנת 2013 איפה מסי מצליח חוץ מהחממה של ברצלונה?? נאיימר בלי פציעות.. וקצת מזל יהיה גם גדול ממסי ואתה כדאי שתכין תכובעים שתאכל..

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

ואגב, ברזיל של 2002 בקושי ניצחה את תורכיה ואנגליה, כך שבראש היא לא הייתה נותנת לאף אחד והיא בעיקר היא צריכה להודות לשופטים שהדיחו את איטליה וספרד והקלו עליה את העבודה.

גיל 1 ביולי 2013

רואים אצל סקולארי שיטה ומשמעת אבל ההגנה שלהם לא בטופ העולמי לדעתי. יותר מדי פעמים מטיילים להם ברחבה ומגיעים למצבים, למזלם יש להם התקפה אדירה אבל לא יודע אם זה יספיק.

משה 1 ביולי 2013

דויד לואיז מזכיר לי את שמעון גרשון, הטכניקה, השקט והשליטה בכדור משכיחים שזהו בלם שבכל משחק נתון עושה טעות אחת גדולה לפחות, בעיני הוא אוברייטד. אני חושב שאם דל בוסקה(ואני לא בטוח שהוא האיש) יידע לקחת החלטות אמיצות בנבחרת(חאבי מרטינז, איסאקו ואולי אפילו מוראטה וטייאגו בתלות בעונות בקבוצות שלהם) הוא יצליח להעיר "ולהרעיב" את הנבחרת שלו עד המונדיאל.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

לפחות על הנייר, ההגנה שלהם יותר טובה מהתקפה, עם שחקנים שמשחקים כולם בטופ האירופאי. תחשוב על זה ששחקן כמו דנטה לא עלה שם בהרכב. דווקא ההתקפה די בעיתית- שחקנים כמו פרד או ג'ו לא אמורים להתקרב לסגל של נחרת ברזיל.

גיל 1 ביולי 2013

מה זה משנה השמות או איפה שהם משחקים? ההתקפה שלהם ייצרה כמעט 3 גולים למשחק ויכלה להבקיע הרבה יותר בעוד ההגנה שלהם הייתה די חדירה ורק בגלל אימפוטנטיות של יריבות לא ספגה יותר.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

במשחק הזה, שבו הם הבקיעו גול מוקדם, שיחקו על מתפרצות והיה להם הרבה יותר אנרגיה.

נגד אורוגוואי שם הם התמודדו מול צפיפות, הם כמעט לא הצליחו לייצר כלום.

גיל 1 ביולי 2013

גם במשחק הזה כשהם היו ביתרון משמעותי עדיין הספרדים הגיעו להזדמנויות כולל פנדל מוחמץ. טעויות כאלו בגביע העולם עלולות לעלות ביוקר.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

מקצועית, רואים שסקולרי בונה קבוצה על פי המודל של 2002: לא כזו שתשחק את הכדורגל של 82, אבל עם שני גרזנים באמצע ודגש על הגנה, מתוך הנחה שאם הם לא יספגו החלק ההתקפי יספק הברקה שתיים שיספיקו לניצחון.

ההבדל מ2002, שאז היה חלוץ ווינר אולטימטיבי כמו רונאלדו ושני גאונים כמו רונאלדיניו וריבלדו שסיפקו את הפעולות האישיות שיכריעו משחקים. אני לא בטוח שפרד הוא חלוץ שינצח לך גביע עולם ומלבד ניימאר חסר להם עוד שחקן שיספק הברקות בהתקפה- אוסקר והולק הם שני בלופים. אולי לוקאס מורה יכול להיות השחקן הזה כי הוא באמת כישרון ענק.

red sox 1 ביולי 2013

ב2002 השחקן הכי חשוב במערך של ברזיל היה השוער.
אני מתכוון לדייוויד סימאן כמובן.

פליקס 1 ביולי 2013

האם יכול להיות שאני היחיד שחושב שזהו הטורניר הכי מיותר בעולם ושהתוצאות שהושגו בו לרבות זכייתה של ברזיל לא אומרות דבר לגבי יכולת עתידית כלשהי של איזושהי נבחרת.. כמובן חוץ מנבחרת טהיטי המהוללת..

אבאלה 1 ביולי 2013

מאוד מיותר, אבל אתנחתא נעימה..

לדעתי דווקא יעיד על הירידה של ספרד שנובעת מכך שאין לה חלוץ שמראה על סימני חיים, וצ'אבי במצב לא טוב כבר משלבי סיום העונה..

זורק מילה 1 ביולי 2013

צ'אבי לא במצב טוב כבר שנתיים.הוא שחקן גמור כבר מזמן.
צ'אבי לא נתן משחק טוב מול יריבה איכותית במדי בארסה או במדי הנבחרת כבר שנתיים.אני מתכוון למשחק טוב בקלאסיקו או מול יריבה איכותית בצ'מפיונס ליג במדי בארסה או מול נבחרת טובה במדי ספרד.

וכאוהד בארסה הכי עצוב שטיאגו מחר או מחרתיים בורח לנו מהידיים שכבר מלפני שנה הוא טוב משמעותית מצ'אבי.מחדל ענק נוסף של הנהלת בארסה שתשלם עליו בעוד שנתיים או שלוש כפול ממה שהוא ימכר(כפי שקרה עם ססק) רק בכדי להחזיר אותו הביתה.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

ישנת במקרה בגמר היורו?

טיאגו לא שיחק משחק בוגרים משמעותי אחד בקריירה שלו, כך שאין לי מושג על מה הטיעון של מתבסס. הוא שחקן מאד מוכשר, אבל בין זה לבין הקביעה שלך המרחק גדול מאד.

זורק מילה 1 ביולי 2013

כן ידעתי שזה המשחק היחיד שמישהו יזכיר.אז אני חולק עליך גם במשחק הזה הוא לא כיכב,וגם אם כן,זה המשחק היחידי הטוב שהוא נתן במשך שנתיים מול קבוצה רצינית.

טיאגו כיום טוב ממנו משמעותית.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

אני רואה שמתפתחת פה שיטת דיון שמהותה קביעה חד משמעית של דברים שבפועל אין להם שום בסיס עובדתי.

בעולם המציאות, קביעה שפאוליניו יותר טוב ממרטינז או בוסקטס מופרכת כמו קביעה שטיאגו טוב מצ'אבי, במצב שבו הוא לא שיחק מעולם משחק בוגרים משמעותי ולפחות העונה גם לא הבריק במיוחד במשחקים הקטנים.

זורק מילה 1 ביולי 2013

מה שאתה מפספס שמצ'אבי נשאר רק השם,זהו.הוא שחקן גמור מת.

מכיוון שצ'אבי כן משחק בכל המשחקים החשובים,ובכולם ללא יוצא מן הכלל הוא חלש להחריד,אז כן אני אומר את זה בוודאות גמורה טיאגו עדיף ממנו כיום משמעותית,צ'אבי פשוט לא שווה כלום,הדבר היחיד שהוא עושה זה אין סוף מסירות סרק לרוחב.

וטיאגו השנה כן הבריק במשחקים שהוא שיחק,ועל מה שהוא עשה בטורניר בישראל אין צורך להרחיב.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

ואגב, במידה שהם באמת יאבדו את תיאגו, אני לא בטוח שהם ילכו עליו שוב, גם במידה והם ירצו לרכוש שחקן מרכז שדה. לדעת יותר סביר שהם ילכו על אוליבר טורס מאתלטיקו מדריד שגם יותר מוכשר וגם סביר להניח שיהיה יותר זול.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

תיאגו שיחק בטורניר עד גיל 21. בברצלונה העונה אני לא זוכר יכולת מרשימה שלו, אבל בכל מקרה הוא מעולם לא שיחק משחק בוגרים רציני. צ'אבי פחות טוב מלפני שנתיים עדיין עדיף בהרבה על תיאגו, הוא צריך לשחק פחות לאורך העונה בשביל להגיע יותר כשיר ועם יותר אנרגיה למשחקים הגדולים.

זורק מילה 1 ביולי 2013

תוהה

אני אשאל שוב – יכולת מרשימה של צ'אבי אתה כן זוכר בשנתיים האחרונות??? וכמה שצ'אבי גרוע בשנתיים האחרונות,מכאן צ'אבי רק הולך אחורה,בינואר הוא בן 34 והוא סחוט כמו לימון.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

מה לעשות שבמציאות הדברים הם הרבה יותר מורכבים מהדרך שבה אתה מציג אותם. ראה מקרה פירלו, שבשנים האחרונות שלו במילאן נראה הרבה יותר גרוע מצ'אבי של התקופה האחרונה ודרך מעבר ליובה, שוב חזר ליכולת שלו מהעבר.

ברור שהוא לא יחזור לשיא שלו וברור שהוא לא צריך לשחק פעמיים בשבוע, אבל במידה ויתנו מנוחה ברוב המשחקים ה"קטנים", יבנו הגנה שלא כל מצב נייח מולה הוא חצי גול והתקפה שבנויה רק על שחקן אחד, הוא יראה הרבה טוב.

בכל מקרה, בטוח שלטענה שלך על היתרון של תיאגו עליו, אין שום בסיס עובדתי מהסיבה הפשוטה שתיאגו מעולם לא שיחק דקות משמעותיות במשחק גדול.

זורק מילה 1 ביולי 2013

תוהה

זה לא חכמה להיות טוב מצ'אבי של השנתיים האחרונות.זהו אין לי יותר מה להוסיף בסוגייה זו כי אנחנו כבר ממחזרים את עצמנו.

ופירלו?לכל כלל יש יוצא מן הכלל.שם זה מתחיל ושם זה נגמר.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

אם צ'אבי של השנתיים האחרונות זה הכי גרוע שאתה מכיר, כנראה שאתה סובל מאובדן פרספקטיבה ופורפורציה. כנראה שאתה צריך איזה משחק שבו קבוצה לא תאיים על השער רק במצבים נייחים וכמה מתפרצות אלא תשב על השער של הקבוצה שלך משחק שלם, כדי להבין שלהחזיק בכדור 65-70 אחוז מהזמן במשחקי חוץ, זה לא מובן מאליו.

זורק מילה 1 ביולי 2013

בוא נעשה סדר

צ'אבי בראיה היסטורית שחקן ענק,אגדה.הרבה יותר גדול ממה שעושים ממנו באמת,לדוגמה אצלי הוא יותר טובה מזידאן למשל (כולם מוזמנים להשוות את התארים של שניהם בקבוצות ובנבחרת),יחד עם זאת אני חושב שאינייסטה טוב מצ'אבי גם בראייה היסטורית,למרות שרוב אנשי הכדורגל והאוהדים חושבים אחרת ממני.

ועכשיו לגבי כושרו הנוכחי,שאני כותב זה לא חכמה להיות טוב מצ'אבי כיום הכוונה לגבי מי שיושב בעמדה שלו בבארסה בספסל (ססק או טיאגו)

בשנתיים האחרונות צ'אבי לא שווה כלום,לא מתבייש לכתוב את זה,להיפך אני חושב שאתה בורח מהמציאות ונתלה בדברים לא רלוונטים כמו החזקת כדור של בארסה או של ספרד,והכוונה בלא רלוונטים היא לא שהחזקת כדור לא רלוונטית,אלא שבארסה וספרד היו מחזיקים באותו מספר אחוזים בכדור גם ללא צ'אבי של השנתיים האחרונות.עובדה שזה קורה במשחקים שהוא פצוע וזה קרה מספיק בשנתיים הללו.

מבטיח גם שמסי יהיה שחקן גמור אני הראשון שאכתוב זאת,כי זה לא יגרע את עונות השיא שלו,בדיוק כמו במקרה של צ'אבי כרגע.אני לא לוקח ממנו את העבר,הלא ממש רחוק שלו,אלא שם את המציאות העכשווית בפרופרציה המתאימה.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

אני לא זוכר משחק חוץ גדול בשנים האחרונות של ברצלונה או ספרד שבו צ'אבי לא שיחק. אולי אתה מכוון למשחק מול טהיטי?

אתה מתייחס ליכולת להחזיק כדור כנתון. היא ממש לא. אתה גם ממשיך לקבוע ששחקנים אחרים היו מתפקדים יותר טוב ממנו, כאשר אין לטענה הזו שום בסיס עובדתי.

לדעתי אחת הבעיות העיקריות עם צ'אבי היום הירידה במוביליות שלו שפוגעת ביכולת לבצע את המשחק הלחץ שגם כך נפגע כתוצאה ממוסר העבודה הירוד של מסי. וכאשר אתה משחק פוזשן פוטבול ולא לוחץ כמו שצריך, לקבוצה היריבה יש שטחים אין סופיים לנצל. שאתה מוסיף לזה את הירידה החדה יכולת האינדבידואלית בהגנה, אתה מקבל את בית הזנונים שהלך שם העונה. זו באמת בעיה שאי אפשר להתעלם ממנה.

זורק מילה 2 ביולי 2013

העובדה היחידה,והיא בלתי ניתנת לערעור על ידי אף אחד אחר בעולם הכדורגל,היא שצאבי כבר שנתיים חלש להחריד,בטח בסטנדרטים שלו.

אז גם אם אני אלך עם הקו שלך שאין שום הוכחה עובדתית שטיאגו טוב מצ'אבי כיום, זה עדיין לא יעשה את צ'אבי ואת היכולת המזעזעת שלו בשנתיים האחרונות,לשחקן טוב יותר או את היכולת המזעזעת שלו לטובה יותר.רוצה לומר,מכל הברבורים של שנינו יש עובדה אחת – צ'אבי כבר שנתיים מחריד.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

לא יודע מי זה "עולם הכדורגל" שאתה מדבר עליו.

יש הבדל בין טענה שהוא מגלה יכולת פחות טובה (עובדה שאי אפשר לחלוק עליה) לבין טענה שהוא מגלה "יכולת מחרידה". זו קיצוניות שפשוט לא מאפשרת לנהל דיון נורמלי. "יכולת מחרידה" זו הגדרה שמתאימה בקוש רב למרכז השדה של יונייטד שלא מצליח לשלוט באמצע מול קבוצות קטנות, לא לקבוצה שאפילו באיירן מינכן וריאל בבית (בצדק מוחלט מבחינתן) משחקות מולה על מתפרצות מתוך הנחה שזה ייתן להם סיכוי יותר טוב מאשר ניסיון לנצח את הקרב באמצע ולשלוט בכדור.

ואגב, אני חושב שטיאגו הוא די אוברייטד אצל לא מעט אוהדי ברצלונה. לא בפוטנציאל שלו (הגדול ללא ספק) כמו ביכולת שהוא הציג כאשר הוא קיבל הזדמנויות. וכאמור, זה לא היה משחקים גדולים או קשים במיוחד.

אבאלה 1 ביולי 2013

טיאגו יותר טוב מצ'אבי ?? קצת הגזמת..

כן, צ'אבי לא טוב לאחרונה כמו בעבר, אבל גם טיאגו לא מרשים במיוחד.

זורק מילה 1 ביולי 2013

אתה אוהד יונייטד לא?עודש יום יומיים הוא חתום אצלכם ובעוד כמה חודשים מהיום כולכם כאן (אוהדי יונייטד) תעופו על טיאגו.זכיתם בלוטו במחיר של נזיד עדשים.

אבאלה 1 ביולי 2013

אני אוהד יונייטד ואת האמת העדפתי שססק יגיע מאשר טיאגו..

ססק לדעתי הוא פשוט שחקן ענק.

אני מאוד בעד שטיאגו יבוא, הוא שחקן טוב, הוא פשוט עוד לא צ'אבי ולדעתי לא ממש קרוב.

אבל בהתחשב במצב הקישור הנוכחי של יונייטד שצורח לקצת יצירתיות הייתי מאוד שמח לקבל את טיאגו וגם שחקנים הרבה פחות טובים ממנו.

זורק מילה 1 ביולי 2013

גם יונייטד העדיפה את ססק,והייתה מוכנה לשבור את הבנק עבורו,אבל ססק לא רוצה בכלל לחשוב על עזיבה אז נשארתם עם טיאגו (שהוא לא פחות טוב מססק אגב) בפחות מחצי מחיר ממה שהייתם משלמים על ססק.
את

אתה מאוד תהנה מטיאגו,הוא יהיה סופרסטאר באנגליה כבר בעונתו הראשונה.רק תזכור שעוד שנתיים או שלוש הוא חוזר הביתה לבארסה :-)(בכפול כסף לפחות ממה שנמכר) .

אבאלה 1 ביולי 2013

מקווה שאתה צודק והוא באמת יהיה טוב בהתחשב בפיזיות שבאנגליה ובכך שביונייטד משחקים בעיקר עם קשרים ממש באמצע שצריכים לעשות המון הגנה.

בכל מקרה רק שלא ייצא ורון.

yaron 4 ביולי 2013

אם הקבוצות משחקות בשביל לזכות, אז למה הוא מיותר?

הטורניר הזה הוא הפתעה אדירה – טורניר שמטרתו העיקרית לחמם את האיצטדיונים ולבדוק את כל המערכות לפני הדבר האמיתי, סיפק כדורגל איכותי והרבה עיניין.

מנחם לס 1 ביולי 2013

הברזילאים יכולים להיות ברזילאים רק כשהם משחקים עם ברזילאים. ברזילאי אחד בקבוצת נגרים אירופאית, הוא הולך לנגר בעצמו. רק כשישנם 11 ברזילאים, הסמבה יכולה להתחיל כי הם מבינים אחד את השני – כולל השטויות שהם עושים.
דבר אחד מטריד אותי מעט בקשר אליהם (והם הקבוצה "שלי" מאז הייתי ילד בן 13 ובכיתי לילה שלם כשהם הפסידו לאורוגוואי): בניגוד למה שאתה כותב, הם ל-א אתלטים בכלל. מלבד הולק והמגן המרכזי הבלונדיני הם קטנים בגופם ונראים כמו חבורה של אנייסטה'ים וצ'אבי'ם . ניימאר? החולשה שלו היא איטיות יחסית בריצה ישרה. היו לו 2-3 פריצות שעם ריצה כמו ג'וזי אלטידור או אדי ג'ונסון האמריקאי0 היה 0-5.

yaron 4 ביולי 2013

סוף סוף תגובה של מישהו שמבין ומכיר את ברזיל :-)
גם אם ברזיל תחליט שהיא משחקת אך ורק עם שחקנים מהליגה המקומית היא עדיין מועמדת לזכייה בכל מונדיאל!

אבאלה 1 ביולי 2013

לדעתי מה שנראה הכי טוב בברזיל (חוץ מניימאר)זה צמד הבלמים.

ברור שלא היה להם אתגר מול טורס. אבל בלי קשר למשחק הזה סילבה הוא אחד מטובים בעולם, וגם לואיז הוא בלם קדמי נהדר.

לא זכורה לי ברזיל עם שני בלמים כאלה טובים.

אגב, חבל מאוד שלוקאס מאורה לא מקבל יותר קרדיט – שחקן אדיר, יכול להפוך לאחד הטובים באירופה, והיה הופך אם היה משחק תחת פרגי, כפי שכמעט קרה.

זורק מילה 1 ביולי 2013

סילבה לא אחד הבלמים הטובים בעולם אלא הבלם הכי טוב בעולם by far

ארצי בן יעקוב 1 ביולי 2013

למי יהיה אומץ להעיף צ"אבי,בוסקטס,פיקה,אבלואה
ולהקים ספרד חדשה ב 12 חודשים?

אבאלה 1 ביולי 2013

תכלס, נראה לי שיש אדם אחד עם האומץ הזה ושמו אראגונס.

אותו אחד שהיה לו האומץ לבעוט את ראול מהנבחרת ולקחת בלעדיו את היורו.

זורק מילה 1 ביולי 2013

בוסקטס לא צריך לעוף,פשוט דל בוסקה בטורניר הזה בניגוד לטורנירים הקודמים שיחק רק איתו כקשר דפנסיבי בודד שצ'אבי אלונסו נשאר בספרד בכלל.חאבי מרטינז היה צריך לשחק ביחד איתו אתמול בגמר והמשחק היה נראה שונה לחלוטין,אולי ברזיל עדיין הייתה מנצחת אבל החורים במרכז המגרש לא היו קרובים להתרחש וברזיל לא הייתה מגיעה כ"כ חופשי ל 16 של הספרדים.

צ'אבי,ארבלואה וטורס (איך אותו שכחת???) חייבים לעוף.אבל צ'אבי בוודאות לא יעוף,הוא השחקן הכי בטוח אצל דל בוסקה.לגבי ארבלואה יש סיכוי טוב שמונטויה יהיה המגן הימני במונדיאל כי אני מניח שגם דל בוסקה ראה אתמול מה שכולנו ראינו,אותו הדבר לגבי טורס כי סולדאדו כשיר ונגרדו שנשאר בספרד טובסים ממנו משמעותית.

ולא צריך ספרד חדשה.צריך שניים שלוש שינויים קוסמטיים,קצת פרופרציות,מספיק לראות מי ישב אתמול בספסל,מי נשאר בכלל בספסל ואיזה שחקנים יש להם בנבחרת הצעירה.

תוהה בדרכים 1 ביולי 2013

בוסקטס נתן עונה פחות טובה (בעיקר בגלל הפציעות) אבל בגדול הוא הקשר האחורי הכי טוב בעולם בשנים האחרונות ועד העונה היה השחקן הכי יציב של ספרד וברצלונה. אני יודע שההתחזויות שלו (שהוא די נגמל מהן) מעוררות אנטגונזים, אבל מי שלא מעריך את היכולת שלו ככדורגלן פשוט לא מבין כדורגל.

אבאלה 1 ביולי 2013

בוסקטס בהחלט יוצא מן הכלל, היחיד שאני יכול לחשוב עליו שטוב ממנו (וזה גם אולי) הוא צ'אבי אלונסו..

וזה רק מראה על כמות הכשרון העצומה שיש לספרד. גם הנבחרת הצעירה שמפוצצת בכשרונות וגם הכמות האדירה של שחקנים מהטופ שיש כמעט בכל עמדה חשובה.

רק לחשוב על כך שכל אחד מהשחקנים הבאים פותח בנבחרת אנגליה בלי היסוס : צ'אבי, אינייסטה, בוסקטס, פברגאס, אלונסו, מאטה, מרטינז, סילבה, קאסורלה

ולדעתי גם טיאגו ואיסקו יכולים לשחק בפותח של אנגליה

כל אלה הם רק הקשרים ! ובטח גם שכחתי מישהו..

זה כמעט לא משנה מי יישחק זה עדיין הקישור הטוב בעולם בהרבה.

maverick 2 ביולי 2013

בוסקטס הוא בורג חשוב במכונה מפלצתית שלא מתאים לאף מכונה אחרת. לא רואה אותו מביא ערך מוסף לקבוצה אחרת מלבד ברצלונה / ספרד. שחקנים כמו חאבי מרטינז, צ'אבי אלונסו ואפילו אלכס סונג בשיאו עושים את מה שהוא עושה ויותר.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

טענה מופרכת שהבסיס היחידי לה הוא שבוסקטס משחק בברצלונה (קבוצה ששחקני מפתח לא עוזבים אותה), להבדיל ממרטינז ששיחק בבילבאו או אלונסו ששיחק בסוסיאדד. במידה ובוסקטס היה משחק בקבוצה ששחקני מפתח עוזבים אותה, הוא היה מצטיין כמו מרטינז ויותר ומקבל הכרה כקשר האחורי הטוב בעולם.

מקווה שצחקת לגבי סונג.

זה מזכיר את הטענה על כך שמסי לא יכול היה להצליח מחוץ לברצלונה, בסגנון האנגלי הקשוח והמאיים. אתם מבינים? מאטה, אגווארו, טורה, סילבה, פאברגאס, קאסורלה, אפילו מיצ'ן, מצליחים אינדבידואלית באנגליה יותר מאשר בספרד, אבל מסי לא יצליח.

maverick 2 ביולי 2013

לגבי סונג – השנתיים האחרונות שלו בארסנל היו אדירות. חמק מתחת לרדאר, כי זו בכל זאת ארסנל של השנים האחרונות.

אני לא מאלו שטוענים שמסי לא יכול היה להצליח מחוץ לברצלונה. אבל אני לא מבין איך אפשר להתעלם מכמה שהחיבור הבלתי נתפס בין שחקנים ספציפיים שיצר את התופעה של ברצלונה תורם להאדרת שמם של כל אחד מאותם שחקנים כיחידים. כן, גם למסי. אלא שמסי הוא עילוי גם במנותק מהאלמנט הזה. בוסקטס? גם בתור קשר אחורי, ממש לא.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

תשאל אוהד ארסנל ממוצע, הוא יספר שסונג לא רע בהתקפה אבל חסר אחריות והבנת משחק בצד ההגנתי (שזה התפקיד שלו).

לגבי בוסקטס, מדובר בשחקן שבגיל 24 הוא אחד המעוטרים בהיסטוריה של הכדורגל, כשחקן מפתח בקבוצות שלו. הוא הושיב על הספסל שחקנים כמו יא יא טורה, מסצ'ארנו, חאבי מרטינז, אפילו את סונג המהולל.

הטענה על כך שהוא לא יצליח באותה מעדה מחוץ לברצלונה היא נוחה מכוון שהיא הרי לא תעמוד למבחן ולכן גם לא תופרך. בפועל ההנחה ששחקן כזה לא יצליח בזמן כל כך הרבה פחות טובים ממנו מצליחים היא לא רצינית.

maverick 2 ביולי 2013

ציון העובדה שהוא הושיב על הספסל שחקנים גדולים (איך אפשר לשחרר שחקן כמו יאיא טורה?), יחד עם ההתייחסות לעיטורים, נופלת בדיוק לנקודה עליה דיברתי. בעיניי מדובר בייצוג לאותה התעלמות כמעט בוטה מכך שבארסה היא הפרדיגמה לשלם שעולה על סך חלקיו. טענה נוחה? אולי, אבל זה לא הופך אותה לשגויה. העובדות היבשות לא מספרות בהכרח את כל הסיפור.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

איך אפשר לשחרר שחקן כמו טורה? אם יש לך שחקן יותר טוב ממנו ובוסקטס הוא כזה, כקשר הגנתי. אין לו את היכולת ההתקפיות של טורה, אבל ברצלונה לא צריכה את טורה בשביל היכולות ההתקפיות שלו.

בעיקרון אפשר לטעון הכול, בטח שהטענה לא תעמוד למבחן המציאות. לעניות דעתי, להיות שחקן כל כך מעוטר, כשחקן מפתח בקבוצה שלך זה אומר הרבה על היכולת שלו. אתה יודע, זה לא שהוא משחק כשחקן הגנה בקבוצה שכמעט לא תקפו(כמו פיקה), הוא משחק קשר בקבוצות שהכוח שלהן הוא מרכז שדה. מאמנים מהטופ העולמי מעדיפים אותו בקביעות על מהשחקנים מהטופ העולמי בתפקיד שלו, גם זה אומר משהו.

אני מסכים שעונה הוא היה פחות טוב מבעונות קודמות, גם בהשפעת הפציעה (כמו מסי הוא שיחק לא כשיר במשחק הראשון מול באיירן ומול פ.ס.ג') ואולי מסיבות אחרות. אבל בסך הכול של השנים האחרונות, הוא הקשר האחורי הכי טוב בעולם.

maverick 2 ביולי 2013

מסכים לפחות שהוא קונסיסטנטי. אין ספק שלשמור על יכולת קונסיסטנטיות בקבוצה כמו ברצלונה זו בהחלט משימה לא פשוטה.

ועדיין, חאבי מרטינז עולה עליו בכל פרמטר. בילבאו נתנו עונה מופלאה והתרסקו לאחר העזיבה שלו (כמובן שהיו סיבות נוספות). היכולת של הבחור היא המרכיב ה*מרכזי* בהפיכתה של באיירן מקבוצה מעולה לקבוצה בלתי עצירה. זאת לעומת בוסקטס, שאת תרומתו קשה יותר לבחון במנותק מהייחודיות של ברצלונה כקבוצה. הבעיה היא שלמרטינז חסרות שנתיים נוספות של השתפשפות ברמות הגבוהות ביותר, ואין לי ספק שזה מרכיב נוסף בהעדפה של בוסקטס עליו בנבחרת.

עוד שנה-שנתיים נהיה חכמים יותר.

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

מרטינז ממש לא טוב יותר "בכל פרמטר". הוא גרזן יותר טוב מבוסקטס. למרות שהם דומים בגובה הוא שחקן יותר פיזי בנוכחות שלו במרכז השדה. מצד שני, בוסקטס קורא משחק טוב יותר והוא בוודאי שחקן הרבה יותר טכני מבחינת יכולת להניע כדור ולשלוט בו.

לא יודע, יש לי תחושה שאתה מושפע מזה שלמרטינז פשוט הייתה עונה יותר טובה ברמה האישית והקבוצתית. הדברים האלה הם לא כל כך עמוקים ומשתנים במהירות מעונה לעונה.

גם לא הבנתי במה "היחודייות של ברצלונה" שונה מזו של באיירן. לבאיירן אין חיבור שגורם לשלם להיות גדול מסך חלקיו? זה מקרי ששחקנים כמו ריברי ושווינשטייגר נותנים עונת שיא בשלב כל כך מאוחר של הקריירה שלהם? ששחקן שנחשב לגמור כמו רובן הופך אולי למצטיין של שלבי ההכרעה של ליגת האלופות? ששחקן אפור כמו מנג'וקיץ' נהיה שחקן מכריע בקבוצה כל כך מצליחה?

דווקא בראיה היסטורית לברצלונה יש שחקנים גדולים וטובים בהרבה. רוצה לומר, לקבוצות גדולות באמת יש חיבור קבוצתי חזק שמרטינז גם נהנה ממנו. אם כבר משווים, מרטינז מקבל הרבה יותר הגנתית במרכז השדה והסגנון של באיירן בכלל הוא פחות התקפי וחשוף.

maverick 2 ביולי 2013

כמובן שבאיירן כשלמה עולה על סך חלקיה, אך עד השנה לא היה ניתן לומר זאת עליה. כאמור, מרטינז הוא לא הגורם היחידי לשדרוג הזה אבל הוא בהחלט המרכזי. היכולת הגבוהה של שאר השחקנים לא מורידה מהתרומה שלו ליצירת החיבור, נהפוך הוא – היא עדות לחשיבותה. ברור שאין לו קשר ישיר למהפך, אם תרצה, של רובן, אבל כמו שאמרת: הגעה של אסופת שחקנים לשיא קבוצתי רק לאחר כמה שנים של משחק משותף לא יכולה להיות מקרית, ונדרש אותו "חיבור". במקרה של באיירן החיבור מקורו בשינויים שנעשו במעבר בין שתי העונות האחרונות, ובראשם ההגעה של מרטינז.

כל זה, כאמור, במובחן מבוסקטס, שהתרומה שלו לחיבור בברצלונה היא מעין שאלה של סיבה ומסובב. כך לגבי שחקני בארסה בכלל, גדולים אינדיבידואלית ככל שיהיו, וכך לגבי בוסקטס בפרט.

לא מכחיש שאני מתלהב מהשנה שהייתה למטרינז, ומתבסס בעיקר עליה (אם כי לא רק). לכן גם ציינתי שבעתיד הלא רחוק נהיה חכמים יותר לגביו.

אבאלה 2 ביולי 2013

אם יורשה לי להוסיף.. מה שבאמת מיוחד פה הוא שהדיון על הקשר ההגנתי הטוב בעולם אולי יוצר מחלוקת על הסדר, אבל כולם מסכימים ששלושתם ספרדים.

לדעתי בוסקטס עדיף כרגע בפותח בעיקר מכיוון שההבנה שלו את אינייסטה וצ'אבי עיוורת. גם אם נניח שמרטינז או אלונסו טובים יותר כל עוד צ'אבי פותח לדעתי גם בוסקטס צריך.

בהינתן התרחיש של איזושהי מהפיכה והוצאתו של צ'אבי מההרכב, אני אשמח לראות את מרטינז. הוא אכן גרזן יותר טוב, אבל לדעתי הוא גם קורא משחק מדהים, אני התרשמתי ממנו שהוא חכם בצורה לא רגילה. הוא אכן פחות טכני, בהרבה. אבל אני כקשר אחורי בנפשי פשוט מאוהב בו בשנתיים האחרונות.

גם באלונסו אני מאוהב כבר שנים, שבספרד יכולת אחת פנומנלית שלו יורדת לטמיון – הכדורים הארוכים כמובן. בהקשר של הנבחרת שמשחקת "טיקי טקה" באמצע הוא אולי האופציה שלישית בטיבה. אבל כשחקן בפני עצמו לדעתי הוא עולה על בוסקטס ועל מרטינז.

אבאלה 1 ביולי 2013

בין כל הדיבורים על כך שצ'אבי לא בשיאו ואין חלוץ ובוסקטס חלש, אנחנו שוכחים את האשם העיקרי.

פיקה ! לטעמי אחד השחקנים הכי אוברייטד שיצא לי לראות. רכב במשך שנים על העבודה של הקישור ההגנתי, אבידל, ופויול האגדי. פשוט בלם רע. שזוכה לקרדיט בעיני "מביני עניין" כמו ארבל או יעקובי.

אחד הבלופים הגדולים של הכדורגל.

סימנטוב 1 ביולי 2013

חוק לא כתוב לכל אוהד הוא שהשחקן הבא תמיד הכי סקסי (מי יותר ומי פחות).

הספרדים משחקים את הכדור רוצה לומר הכדור עובר בין השחקנים פחות מצבי אחד על אחד או מה שנקרא "טכניקה אישית" (עוד מילה סקסית) אינייסטה קוסם פדרו כמעט אבל לא ממש. היתר עובדים על תנועה בלי כדור בהתקפה ובהגנה (בעיקר כשמאבדים את הכדור). צריך להכיר בגדולת הדור הנוכחי שהסתיר את כל היתר בצילו בשנים אחרונות. לא חובב יותר מדי של הליגה הספרדית אבל הכדורגל שלהם לא תלוי בשפיץ של הנעל ויש להם חתיכת אינטליגנציית שמחק.

סקולרי מאמן טורנירים נפלא, השחקנים שלו מתגבשים ממשחק למשחק. הצטמררתי בהמנון שלהם כשהתזמורת הפסיקה לנגן (זאת שבתוך הרמקולים :) ) וכולם שרו ביחד.

בארסה!! 2 ביולי 2013

הגדולה של ברזיל כמובן מלבד סקולארי הייתה שהכוכבים שלהם ידעו להתעלות בענק. תיאגו סילבה היה שקט כהרגלו, דויד לואיז פשוט פנטסטי אחד הטובים בעולם וההצלה האדירה שלו הוכחה לזה (פלשבקים לסובוטיץ' בגמר הצמפיונס) אלבס היה נהדר קישור גרזני מצוין של גוסטאבו ופאוליניו, פרד סקורר נהדר שיודע להגיע למצבים ולנצל אותם וכמובן הדובדבן שבקצפת-ניימאר. טורניר מושלם ללא ספק המצטיין 4 גולים אדיריפ כל אחד יפה יותר מקודמו הלוואי בבארסה נראה אותו ככה. איטליה ואורוגוואי קראו תיגר עם נבחרות טובות שיכולות להפתיע במונדיאל וספרד פשוט גמורה. קסיאס לא במיטבו ארבלואה מתאים יותר לבאר שבע המתחדשת פיקה וראמוס בשיתוף פעולה מבחיל דווקא אלבה היה טוב יחסית (2 שערים מול ניגריה) בוסקטס חסר אונים צאבי עייף פדרו חלש סילבה ומאטה לא קיימים וגם טורס ממש לא מצדיק את מספר השערים שהוא כבש (4 מול טהיטי). אינייסטה היה טוב מאוד והנה ההרכב של הטורניר לדעתי:

סזאר-תצוגת שוערות גדולה
מאג'יו-משחקים נהדרים בעיקר מול ספרד
טיאגו סילבה-מלא ביטחון
דויד לואיז-נהדר
ג'ורדי אלבה-מהירות אדירה
לואיס גוסטאבו-שקט וטוב
פאוליניו-הפתעה ענקית
אינייסטה-נו באמת
אנטוניו קנדרבה-הכי הרשים בצד ימין
אדינסון קבאני-עם כל הכבוד לפרד שהיה נהדר קבאני אימת ההגנות
ניימאר-MVP, שערים ענקיים מהטל, בהגנות ,בישולים יפים.

אשמח לתגובות

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

המחמאות לאיטליה, אורוגוואי, קבאני ואלבה נותנות לי תחושה שלא ראית המשחקים.

איטליה נתנה בכל הטורניר מחצית אחת טובה, אורגוואי היו בינוניים מינוס, קבאני מחריד חוץ מבמשחק האחרון ויפה שאלבה מבקיע, אבל בהגנה הוא חור ברמה מרסלואית כמעט. גם ברזיל הייתה רחוקה מלהבריק מלבד המשחק האחרון.

אהבתי את הגדרה של ארבלואה.

בארסה!! 2 ביולי 2013

זה לא שלא ראיתי את המשחקים החמאתי לשחקני איטליה ואורוגוואי מ2 סיבות.
1. אנשים שלא מבינים בכדורגל היו קופצים ואומרים שזה לא חכמה להרכיב הרכב רק מקבוצות הגמר כמו התגובות שהיו באתר אחרי גמר היורו צעירות אבל זאת הסיבה הפחות חשובה.
2. יש עמדות כמו קיצוני ומגן ימני שבהם עם כל הכבוד גם ספרד וגם ברזיל לא הדהימו (אלבס, ארבלואה, פדרו, הולק) ולכן בחרתי בשחקנים שהתאימו יותר ולדעתי כן נתנו טורניר טוב חשוב לציין שזה ביחס לרמה שהם משחקים בדרך כלל. יכולתי באמת להכניס את אלבס והולק להרכב או שחקנים ממקסיקו וטהיטי אבל בחרתי בשחקנים שלדעתי באמת היו טובים יותר בעמדות שלהם. אני אשמח לראות את ההרכב שלך לטורניר.

בארסה!! 2 ביולי 2013

בנוסף לכך בגביע הקונפדרציות די אפשרי לקבוע על פי משחק אחד כי זה לא ליגה של 38 מחזורים זה כולה 5 משחקים עד הגמר שה3 הראשונים לא חשובים כל כך.. אז בקשר למאגיו המשחק מול ספרד באמת היה זה שהכריע כי לא זכור לי איזה בישול מבריק של אלבס או משהו ממקסי פרירה, גול עצמי של אוצ'ידה ושלא נדבר על ארבלואה ומאגיו היחיד שבאמת הצליח לדכא את ה"התקפה" של ספרד לאורך המשחק וגם לעשות פריצות מצוינות על הקו ולהגיע ל2 מצבים טובים. בקשר לאלבה אתה בעצמך אמרת שהוא חור כמעט מרסלואי מה שאומר שהוא איכשהו סביר יותר ממנו. תוסיף לכך שהוא כבש פעמיים ואת זה לא עשה מגן אחר. בקשר לקבאני אולי פרד היה יותר טוב אבל גם הנבחרת שעמדה מאחוריו שדרך אגב נגד יפן איטליה ומקסיקו נראתה מצוין טובה בהרבה מזו שעמדה מאחורי קבאני. פרד חלוץ גדול אבל השערים שלו הובקעו ממצבים שחלוצים כמו מנדזוקיץ לבנדובסקי באלוטלי ושלא נדבר על איברה ופלקאו היו מבקיעים את כולם ואף יותר. השערים של קבאני באו מכלום.. שמינית מצב מול ברזיל וכדור חופשי מתווך רחוק מול איטליה. לדעתי חוץ ממסי ורונאלדו (לא חלוץ חוד) שני חלוצי החוד הטובים ביותר הם פלקאו וקבאני שאחריהם מגיעים ואן פרסי ואיברה כי אני מסתכל פחות על מספר השערים אלא יותר על הדרך שהם מובקעים לא נבדל של מטר מול בארסה בגול של זלאטן ברבע הגמר אלא שערים חכמים ואקרובטיים כמו של קבאני ופלקאו ושלא תחשוב שאני ממעיט בערכם של חלוצים אחרים להפך אני חושב שהשנה בניגוד ל2010 ו2011 שאז שלטו מיליטו ודרוגבה השנה יש הרבה יותר חלוצים אימתניים וזה דבר נהדר לכדורגל.

בהלם 6 ביולי 2013

מה הפתעה בפאוליניו מה???????. יאחתיכת חסר מושג בכדורגלללללללללללללללללללללללללללל הקשר האחורי הכי טוב בעולם הרבה לפני שהקופנדרציות התחיל…. ילד כאפות/אוהד הצלחות של בארסה.. תתעורר יש עוד כדורגל בעולם חוץ מריאל ובארסה המעפנות שלך…. אתה בכלל יודע מי אלופת העולם בכדוגל??? בארסה?? לאאאאאאאאאאאאאאאא ריאל? לאאאאאאאאאאאאאא…ביירן?? לאאאאאאאאאאא כןןןן קורינטיאנס של פאולינו..שכל כך הפתיעה אותך..אפס אם אתה לא מבין בכדורגל בבקשה אל תגיב..מטריפים אותי חמורים כמוך…ואני אומר לכלום, כל מי שטוען שהוא ""מבין בכדורגל עולמי" אם אתם לא מבינים בנוסף לליגת האלופות והליגה האנגלית / ספרדית גם בגביע הליברטדורס, ליגה ברזילאית.. אוטומטית אתם לא מבינים כדורגל עולמי.. אז תפסיקו להגיב.. תגיבו בפורומים של כדורגל אירופאי.. נמאס.. בברזיל לבד אני מוצא 100 שחקנים יותר טובים משיש באירופה.. יאלה..אירופה יותר עשירה , לא יותר מזהה…

ניינר 2 ביולי 2013

אני מסתכל על הטורניר מפרספקטיבה של אוהד בארסה וטוטנהאם:
מבסוט לאללה מהרכישות של ניימאר ופאוליניו
לא מבין מדוע צ'אבי בגילו צריך להיגרר לטורניר המיותר הזה במקום לנוח לקראת העונה האחרונה שלו בטופ
פיקה הוא אסון וחייבים להביא דחוף את את סילבה שהוא בלם על, ואם לא אותו אז בלם אחר כי פויול די גמור ואת הבלוף שנקרא פיקה ראה כל העולם, אשתו ושאקירה
גם אלבס קרוב לסיום הקריירה בטופ, מה שאומר שבארסה חייבים ליישר את ההגנה כי עם ההגנה הזו והשוער שיצא מנ-מניאק לא נגיע רחוק
את פרד הייתי מביא לספרס מחר בבוקר

קאם און יו ספרס, ויסקה אל בארסה!

בארסה!! 2 ביולי 2013

ויסקה אל בארסה!! ניימאר בהחלט רכש נפלא יהיה נהדר לראות אותו ואת מסי גורמים לארבלואה לאכול דשא ואת ראמוס מחמיץ מהנקודה. פיקה באמת אסון וחייבים להחליף אותו טיאגו סילבה נראה אופציה טובה אבל יהיה קשה מאוד לשחרר אותו מהמיליונרים של פריז ולכן אני חושב שצריך להתחיל במשא ומתן כדי להביא את דויד לואיז שנתן טורניר טוב ועונה גדולה בצלסי (9 שערים). צריך לחשוב על אלטרנטיבה לצאבי שמראה סימני עייפות ודועך מעונה לעונה.. בלם לעונה הבאה ומחשבות על מונטויה שיקבל יותר דקות בהחלט ייצבו מעט את ההגנה המאוד רעועה שראינו העונה מבארסה. טוטנהאם פגעו בול עם פאוליניו ושיהיה להם בהצלחה.. (אני פחות מתמקד בליגה האנגלית הכדורגל הספרדי מרתק אותי יותר)

הפרשן 2 ביולי 2013

איך יש פה כמה אנשים שמנתחים שההגנה של ברזיל לא באמת טובה , הם מדברים על כך שיש כדורים שמטיילים ברחבה וכו' , שאלבס ומרסלו חורים וכו' . אבל הם שוכחים דבר אחד תביאו לי את כל ההגנות של הנבחרות המובילות בעולם . ניקח את שתי הפייבורטיות של אירופה :

– גרמניה , עם שמלצר (החור הכי גדול בנבחרות הגדולות , ראינו טעימה במשחק השני מול ריאל) ובואטנג .

– ספרד , עם ארבלואה העגלה , פיקה שכבר שנתיים נראה כמו שחקן נוער , ואלבה החלש פיזית ושהוא לא גאון הגנה בלשון המעטה .

עוד כמה נבחרות :

– איטליה , עם בופון מעבר לשיא , שחקני הגנה נחמדים במקרה הטוב , די שליו , אבאטהמאג'יו , קייליניברצאליובונוצ'י , שכל פעם שהם משחקים נגד התקפות טובות שלא נמצאות בארץ המגף , הם נראים כמו סמרטוטים , וזה עוד עם קישור מעובה , נגד ספרד (שאין לה התקפה מדהימה) וברזיל היא ספגה רביעיות .

– ארגנטינה : יש צורך להרחיב ?

-הולנד : אין אף שחקן הגנה שמשחק במועדונים מהטופ האירופי .

פורטוגל : ההגנה אולי הכי יעילה מכל הקבוצות האלה וזה רק בגלל הפראיות שמפגינים פפה , ברונו אלבש וקונטראו . אבל גם צמד הבלמים הוא מעבר לשיאו .

ת'כלס , הגנת ברזיל עדיפה ובהרבה על כל מי שהוזכר כאן . גם התקפית וגם הגנתית . יש לה את הבלם הטוב בעולם ללא עוררין (טיאגו סילבה) ועוד שני בלמים שזכו בתארים אירופיים השנה (דאנטה שנתן עונה מדהימה בבאיירן , ודויד לואיז שהראה שהוא שווה גם התקפית עם שערים מהסרטים) , צמד בלמים קשוח ומהיר ששולט גם באוויר וגם על הקרקע , וגם יכול להוביל כדור ולשלוח כדורים ארוכים מדוייקים . עם שניים מהמגנים התוקפים הטובים בעולם . למרות שאלבס חור בהגנה , בנבחרת הוא שם יותר דגש על הצד ההגנתי , ומרסלו הוא מזמן לא החור שהיה , ובכל זאת הוא מחפה על זה עם משחק ההתקפה המשובח שלו , מי שראה אותו כל המשחקים בגביע הקונפדרציות ראה כמה הוא ענק בהתקפה , והדובר הוא אוהד בארסה .

בארסה!! 2 ביולי 2013

צודק בכל מילה רק דבר אחד.. ההגנה של ברזיל עושה את העבודה שלה באופן מושלם ללא פאולים גסים ושולטת בגובה ומוציאה התקפות נהדר, שההגנה השנייה שציינת לטובה היא פורטוגל שלא כל כך נעים לראות את משחק ההגנה הפראי שלהם שעולה להם בכרטיסים רבים וחוץ מזה ברונו אלבש ופפה ממש לא מהירים ומבריקים כמו הבלמים הברזילאים.. מרסלו אמנם לא החור שהיה בהגנה אך אם משווים אותו לאלבה, מרסלו מאוד מאוזן במשחק בתקופה האחרונה ואלבה מתרוצץ מהגנה להתקפה תוקף מצוין עם המהירות האדירה שלו (מילאן, 2 מול ניגריה) ואיכשהו מחפה על חוסר הפיזיות במהירות שלו שמצילה אותו ממבוכות רבות בחלק ההגנתי. ברזיל בהחלט רביעית ההגנה השנייה בטיבה בתבל אחרי גבאי, בן חיים ,טיבי ורמי גרשון…. ממש לא……

wazza 2 ביולי 2013

איך יודעים שהתחיל החופש הגדול? חבר'ה תלכו לקייטנות צאו לשחק עם חברים, זה לא בריא להיות כל החופש מול המחשב

יוסי 2 ביולי 2013

1+

אריק 2 ביולי 2013

פספסתי משהו? זה היה גביע הקונפדרציות או גביע העולם? לא הבנתי. מהפך? ברזיל? יש שם דור נחמד לא יותר וניימאר שבהחלט יכול להיות אדיר אבל יכול גם שלא. להשוות אותם לספרד זה מעט מוגזם, חוץ מניימאר מי לו לא היה קל, נראה שנה הבאה, ותיאגו סילבה מי נכנס להרכב הספרדי, תוסיף דרך ושיטה מוגדרת ולדעתי ספרד עדיין ווי אהאד.

אריק 2 ביולי 2013

צ"ל – "שגם לו לא יהיה קל"

לאריק 6 ביולי 2013

זה בהגדרה לא גביע עולם אבל מעשית זה גביע עולם לכל דבר ועיניין… לטורניר מגיעות רק אלופות היבשות- בעצם הקבוצה הטובה מכל יבשת(מדרום אמריקה ואירופה הגיעו במקרה השתיים הכי טובות מה שהופך טטורניר לעוד יותר מעניין) ונפגשות ראש בראש בלי טורכיות ,יוניות, אירניות שמפריעות בדרך.. וכך בטורניר יחסית קצר אתה מקבל המון סופרקליסקות(ברזיל-אורגאווי, ברזיל-ספרד, ברזיל איטליה, ברזיל מקסיקו, איטליה -ספרד, איטליה-מקסיקו, ספרד-אורוגווי, פיפא מתה שהוא יהפוך למונדיאל מבחינה תקשורתית.. פיפא הגיע להבנה שמונדיאל 1 ל4 שנים זה קצת מידי.. והפתרון שנמצא או קופנדרציות, שזה אלופת עולם במתכונת אחרת(אלופת האלופות), הבעיה שבכדורגל צריך מסורת.. המפעל בקושי קיים.. עוד מאה שנה אולי שיהיה לו מסורת כמו המונדיאל אז החזון של פיפא התגשםםם

סימנטוב 2 ביולי 2013

אלבס הוכיח הקיץ שמקומו בברסה בזכות ולא בחסד, ברסה השתמשה בו טוב מאוד על הכנף ובעזרת הפריצות (חולם ושורוק) שלו ניימאר הצטרף

תוהה בדרכים 2 ביולי 2013

מעבר לירידה ביכולת שלו, הבעיה עם אלבס ברצלונה היום הוא השילוב שלו עם אלבה: ברמות הכי גבוהות אתה לא יכול לשחק עם שני מגינים התקפיים ונמוכים ולהתפלא שכל מצב נייח מולך הוא חצי גול.

ברצלונה תמיד נחשבה לקבוצה נמוכה בגלל קומתם הנמוכה של הכוכבים שלה, אבל בפועל, עד לפני שנתיים, תמיד היו לה בהרכב ארבעה-חמישה שחקנים של מטר ותשעים (+-) ואת פויול שהוא לא גבוה לעמדה שלו, אבל שחקן עם משחק ראש מצוין. היום יש לה רק שני שחקני שדה בהרכב מעל מטר שבעים וחמש. הכוח והחשיבות של שחקנים אבידל ופויול נבע דווקא מכך שהם היו שחקנים מאד לא "ברצלונאים" בסגנון שלהם וזה מה שייצר את האיזון שכל כך נחוץ לקבוצה. היום הוא לא קיים.

אלבס בשיאו אולי עדיף על אלבה, אבל בהפרש הגילאים ביניהם הוא זה שעדיף לוותר עליו.

נר הלילה 3 ביולי 2013

ואוו הדיון פה צפוף כמו ברזיל-אורוגוואי, תנו לנשום.
אני לקחתי מהטורניר הנחמד הזה כמה דברים.
1. האתגר האמיתי של ספרד היא איך לא להיות תלויים לגמרי בכושר של צ'אבי. וזה קשה כי הוא גאון וגם אל תספידו אותו.
2. אני אוהב את האנדרדוגים בתוך נבחרת איטליה- דיאמנטי וג'קאריני.
3. אורוגוואי מאוד חזקה. פיזית וגם מוכשרת. ברזיל-אורוגוואי היה משחק מפחיד כי הוא מנבא עתיד מדכא לכדורגל, תחושה שברמת הפיזיות והיכולת הזאת, צריך להוריד דחוף שני שחקנים מכל קבוצה כדי לייצר מרווחים.
4. השפם עוד לא מת! אולי עמיר פרץ עוד יהיה ראש ממשלה (הלוואי).

נר הלילה 3 ביולי 2013

ועוד שנים:
5. כמה שפויול חסר.
6. לאן נעלם מייקון?

ברסלוניסטה 3 ביולי 2013

איך אתה מעריך את סיכוייו של ניימאר להשתלב בבארסה?

wazza 4 ביולי 2013

דורפן אם יוצא לך עוד לעיין פה מה אם איזה מילה/פוסט על המינויים האחרונים אצלנו?

אריק 4 ביולי 2013

הוא מחכה למסיבת עיתונאים מחר…

Drazick 5 ביולי 2013

איפה ניתן לראות את חצאי הגמר בווימבלדון ברשת?

שובר שיוויון 6 ביולי 2013

עם כדורגל היה 100 נגד 100 לברזיל היה 16 מונדיאלים…
נבחרות אחרות יכולות ליצור גג 22 שחקנים ברמה, ברזיל יכולה ליצור 1000, אבל בסוף כדורגל זה 11 נגד 11 ככה שבהחלט אפשרי לנצח את ברזיל..גם את ברזיל הגדולה.. כל הקשקשנים פה.. לכו ללקק.. 10 אליפויות עולם לקבוצות כשהקבוצות מוכרות כל דבר שזז.. 5 מונדיאלים, 5 מונדיאלים עד גיל 21, 3 מונדיאלים עד גיל 17 שזה גם הכי הרבה)ברוב טורנירי הידידות שמשתתפות קבוצות ברזילאיות(בכל רמת גיל) ידה של ברזיל על העליונה.. נכון, בניגוד לקטרגל או כדורגל חופים שם ברזיל זוכה ב99 אחוז מהטורנירים, בכדורגל איצטדיונים לא כך הדבר .. אבל לא נשכח.. בכדורגל אפקט המזל יותר משמעותי(מובקע גול 1 ל.. עם בכלל), אפקט הקבוצתיות(למשל ספרד שמבוססת על כל שחקני ריאל ובארסה יהיה לה יתרון במשחק הקבוצתי (היה אמור להיות לה לפחות)על נבחרת כמו ברזיל ש11 השחקנים לא שיחקו ביחד מעולם), אבל כמה שתחפרו פה.. בספרד ובנבחרות אחרות יש שחקנים מצויינים,.. אבל בברזיל יש אלף כאלה, הבעיה שהישראלי נתקל בהם רק שהם בקבוצת צמרת באירופה..

Comments closed