ראפ, אלקטרו-בלקניות וקצת כדורסל

במוסיקה תרבות אחת מעשירה את האחרת. בספורט היא עלולה להכחיד

In כללי

rap

הייתי שלשום בפסטיבל מוסיקה מרהיב ביותר – פסטיבל EXIT על המצודה המשקיפה על הדנובה בעיר נובי סאד בסרביה – והאטרקציה העיקרית של הערב – שהיה הראשון מארבעה – היה סנופ דוג! סליחה. הוא כבר Snoop Lion Aka Snoop Dogg.

נחמד… אלפי סרבים ושאר בלקנים מתחברים לראפר אמריקאי. חשבתי על משהו עצוב: תנאי החיים שהזינו את הרוקנרול בימיו הגדולים, ואולי את הראפ וההיפ-הופ אחר כך, קיימים היום ביוגוסלביה לשעבר. אולי זו האנרגיה הנפלאה של הפסטיבל הזה. עם טוויסט קטן: אלפי בחורות שגם נראות יותר טוב ורוקדות לא פחות טוב מרקדניות הלווי של המוסיקאי הנודע- וגם על פי  מקורותי מבין המין הנשי שמוסרות שמצב הבחורים במקום היה לוהט פלוס – אנחנו מגיעים למצב פנדמוניאני-אקסטטיבילי– מהמילים pandemonium וגם ecstatic.

snoop

אבל אחר כך הלכתי לראות את קיריל דז'קובסקי. שעושה מוסיקה אלקטרו-בלקנית והוא שם ענק בבלקן. השילוב בין חשמל למוסיקה הוא נפלא – מה עוד שבסוף המופע של סנופ דוג הייתה מין מחווה חשמלית ליום הולדתו של ניקולה טסלה. ובנקודה הזו – כשבפסטיבל מוסיקה עושים מחוות טראנס קצרה ליום הולדתו של מדען החשמל כנראה הגדול שבהם – נזכרתי שמקום כמו הבלקן אין. לא רק בספורט, בהכל.

בכל אופן – אם הקהל במופע של סנופ דוג היה רקמה אנושית קצבית מוטרפת, אצל קיריל זה כבר היה מהפנט. ולפחות המקומיים שהיו איתי אמרו שבאמת הם רצו לראות את סנופ דוג כי "כמה הזדמנויות יש להם לראות אותו?” אבל קיריל זה בדם.

וזה אם תרצו כל ההבדל בין משהו איכותי משווק מצויין למשהו שורשי. לא שסנופ דוג הוא לא שורשי, אבל השורשים לא כאן.

 

kiril

 

*

את התחושה שקיבלתי דווקא מהקהל הרוקד במופע של קיריל לעומת זה של סנופ דוג אפשר להקביל כמובן לתחושה של כדורסל יוגוסלבי להופעתם של כדורסלנים ממדינות יוגוסלביה לשעבר בNBA. הריגוש בפטרוביץ-קוקוץ'-דיבאץ' בנבחרת אחת, או קבוצות כמו יוגופלסטיקה הגדולה או פרטיזן הגדולה או ציבונה הגדולה, גדול בהרבה מהריגוש שקיבלנו מהופעה הבאמת מכובדת של שלושת הכדורסלנים הללו בNBA.

רק שכדורסל הוא לא מוסיקה. יש תוצאה ואין לטעון בשום דרך או צורה שכדורסל יוגוסלבי הוא טוב מאמריקאי. אפשר לדון אם כל מיני אספקטים באימון או בקבוצתיות אולי טובים יותר, דווקא בגלל האילוץ להתמודד עם אתלטיות ויכולת עדיפה – זה נתון לדיון. אבל התוצאה הסופית לא. אחיו של סנופ דוג טובים בכדורסל מאחיו של קיריל.

הייתה נקודה בסוף המילניום שהיה נדמה לי שההשפעה של משחק הגבוהים היוגוסלבי על הליגה עתידה להיות אדירה. סקרמנטו בשיאה הייתה נקודה בה שתי התרבויות השתלבו. אבל שינוי החוקים בNBA – שנועד אולי במקורו דווקא להגביל ראפר אחר – Shaq Fu AKA Shaquille O'Neal – פעל לרעתם קצת. ואולי הכדורסל שלהם קצת דעך מעצמו – כי לקבוצות שלהם לא הייתה אפשרות אמיתית להתמודד עם הכסף הגדל בכדורסל אירופאי ובעיקר לא לשמור את השחקנים שלהם בבית לזמן מספיק.

br

 

העניין הוא כזה: עולם הכדורסל המודרני לא זקוק למשהו כמו שהיו פרטיזן ויוגופלסטיקה. הNBA טוב יותר ועדיף לו כלכלית משחק הגארדים האתלטי. היורוליג מנסה להתבסס כלכלית וזה יהיה ממש גרוע אם קבוצות מבלגרד או זגרב יהיו עדיפות על קבוצות מתל אביב או מוסקבה או ברצלונה. אם הייתה הגבלה על זרים ואפילו תקרת שכר זה היה אולי מתרחש.

נשארנו עם כדורסל הנבחרות. אבל אין לו משקל מספיק בכדי שנבחרת סרבית או קרואטית יהפכו ליחידה מגובשת מספיק. ולכן הכדורסל ההוא מת. אם לא ראיתם יוגוסלביה של 1990 או יוגופלסטיקה או דרזן – תנחומי הכנים.

הנה הם בגדולתם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

אני מוצא בכך יתרון למוסיקה על הספורט. מוסיקה היא לא אבולוציונית. בספורט תרבות אחת עלולה להשמיד את האחרת – לעתים ספורטיבית ולעתים כלכלית. במוסיקה זה הרבה יותר מתון.  משהו פחות כלכלי עדיין שורד בתוך סביבת הגידול שלו. לא כמשהו ארכאי אלא כמשהו מתפתח וההשפעות הן לא שעניין אחד מכחיד את השני. קיריל השתמש בזמר וזמרת שחורים – והזווג בין הבלקני והחשמלי – תענוג.

אמנם לא מEXIT 2013 אלא מ-2008. אבל גבירותי ורבותי: קיריל!!!!!!!!!!!!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

70 Comments

Amir A 13 ביולי 2013

אולי זה הגיל, אבל אני לא מצליח להבין את הפואנטה בללכת להופעה כדי לראות מישהו מבצע מוזיקה שמתאימה יותר להיות פס קול לאיזו סצינה בסרט פעולה מאשר משהו שעומד בפני עצמו. אבל זה רק אני.

זיק 13 ביולי 2013

זה הגיל :-)
תחשוב על העבר שלך בתור נער, אני די משוכנע שההורים שלך חשבו שנפלת על הראש כששמעו או ראו את מה שאהבת בזמנו.

דורפן 13 ביולי 2013

בדיוק מה שזיק אומר. הרבה זמן הרגשתי כמו אמיר – ואז הבנתי שזה מה שחשבו ההורים שלי על מה שאנחנו קוראים היום רוק קלאסי.

בני תבורי 13 ביולי 2013

לא דורפן, זה לא כל כך קל. ההורים שלנו התמודדו נגד מוזיקאים שניגנו על כלי נגינה, לא תכנתו מחשב להוציא קולות של. ומבלי לפגוע בקיריל, קפוץ לראות את הדג נחש או הבלקן ביט בוקס בהופעה.

D! בארץ הקודש 14 ביולי 2013

סוםסום – כבר המלצתי אצל בני פעם – לעירוב בלקני צועני משובח במיוחד. ועכשיו יוצא דיסק חדש

דניאל 13 ביולי 2013

בוא נראה כמה זמן ישרוד הרוק הקלאסי הזה והאם קטע מחשבי כלשהו יצרב בזכרון כיצירת אומנות כלשהי…
החוקיות המתוארת פה מגוחכת. בזמן שוברט המדהים היו מלחינים אפסים בוינה שהיו סופר פופולריים. הזמן נפנף אותם. ואותו גילו אחרי שמת. כנ"ל ואן גוך.

ולא שאין שימוש במחשב במוסיקה שאני כן מעריך – פורטיסהד, ביורק, פרודיג'י (חלק אומנותיים יותר, חלק בידוריים יותר).
אבל אנשים שעומדים מול מחשבים במרכז הבמה והם הדבר המרכזי בהופעה זה דבר שלנצח יהיה מגוחך, והזמן יראה את זה…

matipool 14 ביולי 2013

+1 לאמיר , בני ודניאל .
לא מבין את הסצינה הזו .

אביב קליין 14 ביולי 2013

שטויות שנובעות מבורות וחוסר פתיחות לדברים חדשים. מוזיקה אלקטרונית על גלגוליה השונים קיימת משנות ה-'80 ויש לא מעט קלאסיקות בז'אנרים השונים – על רגל אחת: דאפט פאנק, פרודיג'י, שפונגל ועוד רבים וטובים. מוזיקה היא מוזיקה ואין שום הבדל אם היא נעשית בעזרת גיטרה, חצוצרה, כינור או סינתיסייזר.

דניאל 14 ביולי 2013

סינטי – כן.
אמצאים אלקטרוניים – כן.
הכל בסדר עם עצם השימוש במחשב.

כל עוד הוא משרת כלי נגינה אמיתיים.
אני באמת מאמין שמוסיקה שאדם עומד מול מחשב ו"יוצר" אותה לא מביאה שום בשורה אומנותית, ולא יזכרו שום אדם שאמד במרכז הבה מול מחשב ו"ניגן".

פרודיג'י עולים עם כלי נגינה ושרים – ולמרות החיבה אליהם יש משהו מוגבל האומנות הזאת לטעמי.
דאפט פאנק חביבים אבל זה פשוט מגוחך להגיע להופעה ולראות שני אנשים "מנגנים" על מחשבים זה ששומעים את זה לא אומר שזה מוסיקה. לטעמי זה לא משהו רע, זה חמוד, אבל אני לא קורא לזה נגינה.

אבל זה אני.

אהד 13 ביולי 2013

"העניין הוא כזה: עולם הכדורסל המודרני לא זקוק למשהו כמו שהיו פרטיזן ויוגופלסטיקה" – אתה טועה לחלוטין. הספורט הקבוצתי באירופה כבר בתהליכי גסיסה. הכדורסל האירופאי לא מעניין אף אחד, לא משום שהרמה לא מספיק טובה אלא משום שהפריסה לא מספיק רחבה, גם מבחינת מדינות וגם מבחינת ערים. פרטיזן וזלגריס (כמו ולנסיה, סלטיק וניוקאסל למשל בכדורגל) מייצגות את הקהילות והערים שלהן. בלעדיהן, הספורט ילך ויעניין פחות ופחות אנשים.
זיק – לגבי המוזיקה, זה לחלוטין האופי ולא הגיל. אני די צעיר ועדיין לא מבין מדוע אחי (שצעיר ממני בשנה) אוהב את הטראנסים האלו.

חוץ מזה, אחלה פוסט.

דורפן 13 ביולי 2013

אהד – לא זקוק לצרכיו. ספק אם בכדי למקסם את הכסף לא מספיק שיהיו אן.בי.איי וליגת אלופות מורחבת והיתר לא נחוץ. כמובן שתרבותית זה נחוץ מאד.

אהד 13 ביולי 2013

הראש אומר שאתה צודק, הלב עדיין מתקומם. בשנים האחרונות מצאתי את עצמי מנותק רגשית מהאלופות. משחק הגמר הגרמני היה למשל משחק אסתטי ומעניין, אבל מרגש הוא לא היה. כמובן שזה מתייחס גם לשנים שלפני כן. אני חושב שאני מדבר גם בשם אנשים נוספים: ליגת האלופות הפכה מדבר מרגש ואותנטי למעין הצגה יפה. כמובן, פחות עניין שווה פחות השקעה במוצר מצד האוהדים. כנ"ל גם לגבי הכדורסל. היורוליג מעולם לא עניינה אותי באמת (ראיתי כשיצא לי) כי לא הייתה לי פייבוריטית. אם למשל הפועל י-ם הייתה משתתפת שם, ברור שהייתי עוקב באדיקות וקונה כרטיסים. גם בנבא שם המשחק הוא פנייה לכמה שיותר שווקים.
ואגב, הערה אחרונה לגבי ליגת האלופות המורחבת, המון אנשים מדברים על הרעיון ועל פרישה של קבוצות מהליגות שלהן. אני מקווה שכמו שיש קבוצות אוהדים, כך תהיינה ליגות אוהדים שתנגוסנה בהכנסות של אותה ליגה חסרת נשמה.

דניאל 13 ביולי 2013

הרגעים המרגשים והמותחים מגיעים בחצאי ורבעי הגמר. כך זה גם ביורו ובמונדיאל. ולא חסרות דוגמאות. "פעם ב" מבליח גמר מרגש כמו של ליברפול באיסטנבול למשל…

יואב בורוביץ' 13 ביולי 2013

הגענו למציאות שבה מוסיקה אכן מייצגת מקום ותרבות הרבה יותר טוב מספורט- במרבית המקרים. אלא שאצלנו בארץ, לא רק הספורט מחורבן. המוסיקה מחורבנת כמעט באותה מידה, וזה דווקא במדינה שהיטיבה ליצור מוסיקה בעבר. היום מוסיקה ישראלית כמעט לא מייצגת את ההוויה. כמובן שגם הספורט שלנו אינו מייצג את ההוויה המקומית, וכך מבחינה תרובותית הפכנו להיות מדינה דלה למדי.

אהד 13 ביולי 2013

הספורט מייצג יפה מאוד את החברה הישראלית. חברה בה כל דאלים גבר, שבה השתן עולה לראש מהר מאוד, שבה יש 2-3 קבוצות עשירות וכל השאר חיות מהשאריות, שבה המגזר הערבי מיוצג לא כראוי, שבה דווקא אלו שבאמת משקיעים ומתאמצים (ספורטאים אולימפיים) לא מקבלים את ההערכה הראויה, בה הפריפריה לא נספרת ושבה הנוער הפך למפונק ומעדיף לשחק באקס בוקס ולא לצאת למגרשים. כנ"ל (רק פחות) גם לגבי המוזיקה.

אסף THE KOP 13 ביולי 2013

בורוביץ,

רק מי שלא מכיר את הסצנה הישראלית העכשווית ו/או שאינו מקשיב לבני בלילות חמישי יכול לכתוב דברים שכל כך תלושים מהמציאות.

הנה דוגמית:

http://www.youtube.com/watch?v=BkGHy5kZqhs

כסיפוביץ 14 ביולי 2013

++1

D! בארץ הקודש 14 ביולי 2013

יואב,
אני לא ממש אוהב את רוב המוזיקה שעושים פה. סתם עניין של חיבור לסגנון.
אבל להגיד על זה מחורבן?? זה פשע.
ולכן לא אטרח כמו אסף להראות מעט מהאוצרות שיש פה היום.

matipool 14 ביולי 2013

לא צריך להחמיר יותר מדי עם בורו .
אני מניח שהוא התכוון לגל המזרחי הרדוד / המיינסטרים המשעמם של יוצאי כוכב נולד למינהם / יוצאי רימון בראשות קרן פלס ומירי מסיקה ששוטפים אותנו בעשור האחרון .
תשוו את הנ"ל עם מה שהלך כאן בשנות ה-90' . הבדל של יום ולילה .
ברור שיש פנינים ואוצרות אבל הם היוצאים מהכלל שלא מעידים על הכלל .

ניימן 15 ביולי 2013

אתה צודק שבשנות התשעים היה יותר טוב (ואי אפשר להאשים אותי בנוסטלגיה כי האזנתי לניינטיז רק במילניום הנוכחי). אבל זו תופעה שהולכת בכל העולם. גם בארה"ב פופ על גווניו השונים תופס יותר ממוזיקה איכותית.

מצד שני, למי איכפת? יש כל כך הרבה אלטרנטיבי מעולה שאפשר למצוא בקלות באינטרנט, קהילות תוססות ומוזיקה אדירה במרחק לחיצת כפתור. הסיבה שהרדיו משמיע זבל, בהכללה גסה, היא שהרבה חובבי מוזיקה לא צורכים מוזיקה דרך הרדיו יותר.

אביב קליין 14 ביולי 2013

עוד שטויות שנובעות מבורות. בישראל יש את אחת הסצינות האלקטרוניות החזקות בעולם. להקות מטאל ישראליות מופיעות על בסיס קבוע בפסטיבלים בינ"ל בחו"ל. יש אלפי הרכבים בכל הסגנונות ובכל צבעי הקשת – רוק, פאנק, רגאיי, היפ הופ, הכל. המיינסטרים בישראל לא משהו, אבל המיינסטרים לא משהו בכל מקום בעולם, אז אין לנו על מה להתלונן יותר מדי.
אולי אם תתעניין ותפסיק לחפש מוזיקה ישראלית מעניינת בגלגלצ תראה עד כמה אתה טועה.

URLACHER 14 ביולי 2013

אני לא חושב שאפשר לדבר על בורות כאשר מדובר במוסיקה
מוסיקה היא עניין של טעם. מה שבורו אוהב אולי מישהו אחר לא אוהב
לצורך העניין זה שבצפר נחשבים מוצלחים לא הופך אותם ללהקת מטאל טובה…
בעיניי כל פעם שמישהו מנסה להראות לי שכן יש פה מוזיקה ישראלית טובה זה תמיד איזה אמן אלטרנטיבי ששר שקט ומנגן ממוצע
זו לא המוסיקה שאני מחפש ואולי זה נכון גם לבורוביץ' ואחרים

אביב קליין 14 ביולי 2013

זה לא מה שבורוביץ' אמר – הוא אמר שהמוזיקה בארץ מחורבנת. וזה פשוט לא נכון. כל אמירה אומללה כזאת מעידה בעיקר על צרות מוחין של הכותב. בכל ז'אנר שהוא, בהתאם לכל טעם מוזיקלי שהוא, פועלות ומופיעות בישראל בין עשרות למאות להקות. הטענה כאילו אין פה מוזיקה היא מגוחכת.

שניר 13 ביולי 2013

יפה מאוד , נהניתי.

סוס זקן 13 ביולי 2013

+1

מנחם לס 13 ביולי 2013

הי דורפן. לונג טיים נו טוק.

הסיפור פשוט: בארה"ב – GOD BLESS AMERICA! – גם ספורט, גם מוסיקה, הכל הולך והכל מעניין (והכלכלה ניכנסה לתנופה אדירה).

אהד 13 ביולי 2013

גם בארה"ב הכסף השחית את האותנטיות. מוזיקת הבלוז והבלוגראס למשל לא יחזרו (כנראה) למה שהיו פעם.

מנחם לס 13 ביולי 2013

אז יש מוזיקות חדשות. ראפ, היפ הופ. אף פעם לא ניגמר פה. עכשיו ה-BEAT הקריבי חוזר למוסיקה האמריקאית.
אבל כשכתבתי ש-"הכל טוב פה" שכחתי על שחקני פוטבול מה-NFL שהם רוצחים.

מנחם לס 13 ביולי 2013

ה-BIT

כסיפוביץ 14 ביולי 2013

האמריקאים צריגים להגיד תודה לבריטים.
בלעדיהם הם לא היו יודעים מה לעשות עם מוזיקה והיו נשארים בטוויסט המזעזע

מנחם לס 13 ביולי 2013

(ומסכן גל מקל עם ההחתמה של מונטי)

דניאל 13 ביולי 2013

מה מסכן? מונה לא רכז

matipool 14 ביולי 2013

דווקא לא כל כך מסכן ונראה שאלוהי הכדורסל מסדר לו את הקלפים לא רע בכלל עם הפציעה של לארקין וביטול ההחתמה של האריס .

עזי 13 ביולי 2013

יוגוסלביה של שנות השבעים היתה עוד יותר גדולה, לא רק בגלל אליפויות אירופה רצופות על הראש של הסובייטים או אליפות עולם אלא בגלל הכדורסל. צוסיץ', דליבסיץ', דליפגיץ', קיצאנוביץ', סלבניץ', וראיץ'. איך אומרים איןדברים כאלו.

מנחם לס 13 ביולי 2013

יותר מדי "יץ'" לטעמי. אתה לא יכול להיות שחקן ברמה עולמית עם שם שמסתיים ב-"יץ'".

אסף THE KOP 13 ביולי 2013

דראז'ן פטרוביץ'.

משה 14 ביולי 2013

רק בשביל להעלים את הזחיחות השחצנית מהתגובות שלך : פיסטול פיט מרוויץ'.
אבל אני עם אסף בנוגע לפטרוביץ'.

עודד 13 ביולי 2013

לס – היית ונשארת גזען

D! בארץ הקודש 14 ביולי 2013

זה לא גזען – זה אמריקאי.

גלן 13 ביולי 2013

בורוביץ החלטתי לתפוס שתי ציפורים במכה. גם לתת לך שיר בנזונה וגם נראה לי שהוא מתטים להוויה שלך. וזה עוד לפני שדיברנו על האח הקטן. י ש בארץ מוזיקה מדהימה

http://shalomgad.bandcamp.com/track/–40

GIL 13 ביולי 2013

מס' 10 בשלשה בסוף- אוברדוביץ?

אריק 13 ביולי 2013

אוף טופיק. היה איזה דיבור על הילד הבלגי היום. מישהו ראה?

אסף THE KOP 13 ביולי 2013

אריק,

ילדים ובלגים זה נושא מאוד רגיש.
אם מישהו ראה, אני מקווה שהוא דיווח למי שצריך.

Yavor 13 ביולי 2013

נהדר!

סימנטוב 14 ביולי 2013

LOL

יוסי מזרחי 15 ביולי 2013

איזה גדול אתה.

סימנטוב 14 ביולי 2013

חתיכת כישרון יש לו ברגלים. שנה שעברה הוא עשה קפיצה אדירה, שיחק רוב הזמן כחלוץ בודד ושיחק מול בלמים גדולים ממנו ב3,4 שנים אתמול יכל קצת ללכת למקומות יותר טבעיים בשבילו ולמצוא שטחים.
הקליפ הזה מראה שהוא יכל גם ללכת לקרקס בתור להטוטן
http://www.youtube.com/watch?v=g8tUPhA-F1Q

ערן 13 ביולי 2013

היא משתנה. לא יודע איך אדם בוגר יכול לעשות טעות כזאת אם לא מחוסר הכרה והבנה של הנושא.

אגב
http://www.youtube.com/watch?v=FX3f4zCUM3c

מוזיקה אלקטרונית עם כלי נגינה. מה אתה אומר על זה Amir A?

יוסי 14 ביולי 2013

לא יודע.
בירד, וגם ג'ורדן, עשו דברים שנראים לי יפים מאלה.
יכול להיות שנדמה לי, אבל הכדורסל איטי מאוד?

יוני (המקורי, מפעם) 14 ביולי 2013

אם בירד וג'ורדן עשו דברים יפים מאלה, מצבם של היוגוסלבים טוב…

הכדורסל איטי כמו ששיחקו לפני 23 שנה… קשה להשוות להיום. אבל הקבוצתיות והחוכמה ודאי לא נופלים ממה שרואים היום.. אולי רק מהספרס או מהסלטיקס של 2007-2012.

יצא לי לראות את אליפות אירופה בשנת 95 ביוון. פאסולאס טחן את דיבאץ' בצבע ברבע הראשון, אבל דיבאץ לבד החזיר את יוגוסלביה להארכה וניצחון מול 20 אלף מטורפים.

אלעד 14 ביולי 2013

גם אם תסתכל על משחקים של הלייקרס והסלטיקס בשנןת ה-80, זה ייראה לך הילוך איטי. כן, אפילו השואו-טיים והמתפרצות של מג'יק את וורת'י. הכדורסל השתנה מהבחינה הזו.
אבל בסוף כל מה שצריך זה לשים את הכדור בטבעת בפחות מ-24 שניות (פעם זה היה 30 באירופה), וזה גם נחשב 2 נקודות.

דורפן 14 ביולי 2013

להגיד שכדורסל או כדורגל הם יותר טוב בגלל הפיסיות זו טעות. נכון – הכושר היום יותר טוב. היה לוקח בדיוק מחנה אימון אחד להביא את כולם לכושר כמו בימינו.

עומר 14 ביולי 2013

אני רוצה להוסיף המלצת צפייה לסרט של ESPN:
http://www.youtube.com/watch?v=zanji1I7Yd4
"Once Brothers" – מתוך 30 for 30
על השבר בין פטרוביץ' לדיבאץ' בעקבות המלחמה

אריק 14 ביולי 2013

איך אוסטרליה התדרדרו ככנה בקריקט???

אריק 14 ביולי 2013

רגע… בעצם… וואהו, עוד קצת

אריק 14 ביולי 2013

לאנץ'?????? עכשיו???????? מעניין למה הטסטים לא צוברים יותר פפולאריות… בתאבון! :)

משה 14 ביולי 2013

איזה משחק מדהים.
מהמתח הפסקתי לעבוד ואני באינטרנטץ

יואב בורוביץ' 14 ביולי 2013

לכל המגיבים בנושא המוסיקה הישראלית של היום, ובכן, בגדול- המוסיקה בארץ מאוד לא טובה. לא רק כיוון שאין מספיק יוצרים מוסיקה פופולארית מוכשרים. אלא גם ואף בעיקר כי המוסיקה הישראלית בקושי מתכתבת עם המציאות הישראלית. מעט מדי שירים על המצב הכלכלי (המחורבן, עבור כל כך הרבה צעירים). מעט מדי שירים על הגזענות וצרות המוחין של ישראלים כה רבים. מעט מדי שירים על הכיבוש (באופן כללי, אנחנו לא מודעים למתרחש שעה מאיתנו ואין לנו כמעט כל גישה לחיי הפלשטינים ואפילו הערבים הישראלים, ולכן זה לא מפתיע שזה לא קיים גם במוסיקה).
בקיצור, המוסיקה הישראלית מעט מדי מקרינה ומפרשת את המציאות הישראלית. אפילו דבר אלמנטרי כמו היפ הופ או ראפ, שכן משקפת את התרבות הצעירה והשחורה של אמריקה אין כאן למשל במוסיקה המזרחית, שהיא בעיקר אספקיסטית וצינית. אפשר לומר שגם ההיפ הופ אסקפיסטי במובן מסוים כאשר הוא מתעסק לא מעט בסקס והחיים הטובים. אפילו לנושאים הללו אין מקום במוסיקה הישראלית.
בקיצור, אין כאן כמעט כלום במוסיקה- לא תכנים ולא איכות. וזה לא אומר שפה ושם אין יוצרים מעולים או שירים נפלאים. אבל הם כל כך מעטים.

אסף THE KOP 14 ביולי 2013

בורוביץ,

על איזה כיבוש אתה מדבר ?
על איזה מצב כלכלי מחורבן אתה מדבר ?

עושה רושם שאתה הוא זה שבקושי מתכתב עם המציאות הישראלית.

אסף THE KOP 14 ביולי 2013

ורק בכדי להוכיח שכן כותבים על "הכיבוש" הדמיוני שאתה מתייחס אליו או למצב הכלכלי הגרוע, הנה כמה דוגמאות:

http://www.youtube.com/watch?v=9IRQxEpUOMU

http://www.youtube.com/watch?v=3AoEvKYeXGo

http://www.youtube.com/watch?v=Hu1e1nBw9CI

http://www.youtube.com/watch?v=SGJjHjFXeH4

וסתם – לא קשור, אבל פשוט אחלה (נסה להשיג את המילים):

http://www.youtube.com/watch?v=IEdHqGxfNEg

יוסי מזרחי 15 ביולי 2013

אסף.
יש בעיה קשה עם מי שיש לו רק עדשה אחת במשקפיים, והיא רואה רק מה שנדמה לה שזו המציאות, ואם לא ברור לה אז תמיד יש את מי להאשים. מין בורוביציזים כזה.

משה 15 ביולי 2013

מבלי להיכנס לאספקטים הפוליטים, על איזה מוזיקת היפ הופ טובה אתה מדבר ? על הזבל שמייצרות עלק זמרות, עלק מוכשרות כמו ביונסה או אלישה קיז או על מוזיקה שמתעסקת בסקס ונצלנות מינית שמייצרים המקבילים הגברים.
אני אולי נשמע זקן אבל הזבל הקקופוני שיוצא מארה"ב במסווה של מוזיקה בשנים האחרונות לא ראוי למשמע אדם.

אסף THE KOP 15 ביולי 2013

+1

יואב בורוביץ' 14 ביולי 2013

ובנוגע לכדורסל הבלקני- פעם היה נפלא ורומנטי. היום- צל של עבר. פשוט חרפה מה שקרה שם לכדורסל בעשור-שניים האחרונים.

גיא זהר 14 ביולי 2013

כמו שכתבו לפניי, כמה מוזיקה ישראלית אתה מכיר? המיינסטרים בהחלט משעמם אבל מעולם לא היה פריחה במוזיקה הישראלית כמו היום שנגישה לכל אחד תודות לרשת. מומחים ממני יעידו.

גלן 14 ביולי 2013

הנה בורוביץ מרים שוב להנחתה תרבותית
http://shalomgad.bandcamp.com/track/–30

אסף THE KOP 15 ביולי 2013

דורפן/בני,

שלחתי אתמול תגובה עם קישואים ללפחות 4-5 שירים מהזמן האחרון "על המצב". שירים ואמנים שאני בספק אם בורוביץ בכלל מודע לקיומם.

אודה אם תאשרו אותה כי חוץ מהדוגמאות המפריכות את טענתו של בורביץ, הרי שגם מדובר באחלה מוסיקה.

אסף THE KOP 15 ביולי 2013

תודה.

מיכאל 19 ביולי 2013

גם בורוביץ מסתיים ב "יץ". מה יקרה אם נחבר את זה לתגובות של לס?

Comments closed