פלשתינה-א"י ספורטס ניוז ריפורט

המנדט עוד כאן!

In כללי

bp

זה התחיל מדיון פייסבוק קצר עם עזי דן. מתברר שהעיסוק האובססיבי בישראל בלידתו של אוהד אסטון וילה מובטל מביאה למסקנה שהציבור לא לגמרי שלם עם ההחלטה הנחפזת לסיים את המנדט הבריטי.

ואלו כותרות הספורט להבוקר אם המנדט לא היה מסתיים:

– אייזיק תשובה לא יתפטר מתפקידו כראש ועדת הסלקטורים של נבחרת הקריקט למרות הכשלונות האחרונים בזיממבבווה ופקיסטן. המשמעות היא שמעמדו של עופר כקפטן איתן. מר תשובה דחה את ההאשמות שאינטרסים עיסקיים מחבלים בפעילותו.

– אי שביעות רצון קלה מהחלטתו של הכדורגלן ביברס נתכו לנצל את אזרחותו הבריטית ולייצג את אנגליה. "התאחדות הכדורגל של פלשתינה-א"י מבינה את רצונו של מר נאתכו באתגרים חדשים, אבל מאוכזבת מעיתוי ההחלטה ערב ההכנות למשחקים מול לבנון ומצרים", נמסר בהודעה.

– קלוב הראגבי של אוקספורד הביע את אכזבתו שאחד מבוגריו, מאמן ישראל הצעירה גיא לוזון, השתמש בשפה לא נאותה לאחר תבוסת נבחרתו לצרפת הצעירה. "השפעת התוצאה על התנהגות ממלא תפקיד היא בניגוד לערכי המועדון", נמסר.

– הוועדה לבחינת מצב הספורט מסרה את המלצותיה לנציב סיר בנג'מין ניתאי. נקבע כי ההתרכזות במשחק הכדורסל עליה להפסק. ענפי כדורת הדשא ומרוצי היונים יזכו לתעדוף בכדי "לעודד את הציבור לפעילות תחת כיפת השמיים". באותו מעמד נמסר שליידי שרה ניתאי תמונה לפטרונית ועדת הספורט האולימפי.

– נציגו של הארכיבישופ מקנטרברי בישראל, סיר דייויד לאו, אומר שמירוצי סוסים וגמלים "הם חלק אינטגרלי מהתרבות שלנו כחלק מהקומונוולת'". הוא קרא למצוא דרך לקיים את מירוץ הרויאל-חיפה גם אם הוא נופל השנה ביום כיפור.

52 Comments

גיל שלי 25 ביולי 2013

ערוץ הBBC הישראלי מתמודד עם SKY על הזיכיון לשדור משחק השבת בליגה האזורית, המועמדות לאליפות השנה הן אבירי רמאללה, ותל אביב אלביונס

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

יפה. איך אתה מסביר שבניגוד לקונוליות בריטיות אחרות, הספורט הבריטי למעט הכדורגל לא תפס בארץ בכלל? הבריטים לא היו פה מספיק זמן?

גילעד 25 ביולי 2013

הסבר אלטרנטיבי – הספורט הבריטי משעמם פצצות?
הבריטים הסתובבו בכל רחבי המזרח התיכון וגם ביתר הסביבה לא בדיוק הלהיבו את ההמונים עם הספורט שלהם, יכול להיות שמשהו במנטליות המזרח תיכונית מסרב להיקשר לספורט הבריטי.

דורפן 25 ביולי 2013

לא ידוע לי על איזשהו ענף פופולארי בינלאומי שמקורו לא בבריטניה או ארצות הברית. או קיי – גם צרפת. אז זה לא ההסבר – כאמור מעולם לא היינו קולוניה ולא הייתה התיישבות בריטית – רק נוכחות צבאית לתקופה. דווקא האיטיות של הרבה ענפים בריטים הייתה יכולה להתאים לספורטאי הישראלי.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

מה הצרפתים המציאו? פטאנק?

דורפן 25 ביולי 2013

אני חושב שיש להם לפחות חלק נכבד בהמצאת הטניס. למרות שכמובן לא סיימו את המלאכה.

יריב 25 ביולי 2013

אם יש להם, הוא צריך להיות די עתיק. הטניס התפתח באנגליה מאז המאה החמש-עשרה (אבל אולי לפני זה בצרפת).

austaldo 25 ביולי 2013

זלילה במשך שעות של ארוחה עם 15 מנות גורמה? הנפת דגלים לבנים?

מה שכן – פארקור שזה ספורט מגניב זו המצאה צרפתית.

אדם בן דוד 25 ביולי 2013

הוקי קרח הוא קנדי

דורפן 25 ביולי 2013

ומי בדיוק היו הקנדים בימים בהם הומצא ההוקי קרח? האינדיאנים המקומיים?

דורפן 25 ביולי 2013

אריאל – לא היינו מעולם קולוניה בריטית או מושבת כתר או כיוצא באלו. לא הייתה התיישבות בריטית בארץ, בסך הכל שלטון צבאי כמו שהיה בכמה מקומות אחרים. לא חושב שהייתה לבריטים כל כוונה להיות בישראל – לפחות עד שהיו מגלים כאן את הגז.

כדורגל הוא בכלל לא משחק של קולוניות – הוא משחק שהפיצו סוחרים בריטים ולראיה בקולוניות האמיתיות – אוסטרליה, ניו זילנד, הודו, הקאריבים, קנדה- הפופולאריות שלו לא גבוהה – לפחות עד שהמהגרים אחרים הביאו אותו. קולוניות אמיתיות משחקות ראגבי וקריקט.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

הגיוני. האמת, איזה אינטרס יש להם לבוא לפה בחום הזה.
יש רק בעיה אחת עם ההסבר הזה – הוא מוציא את הרוח מהמפרשים של הפוסט הזה..

דורפן 25 ביולי 2013

זה נכון…

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

דרך אגב, כדורגל לא פופולרי באוסטרליה?
http://www.youtube.com/watch?v=FGjTrF7bzfw

דורפן 25 ביולי 2013

פופולאריות גואה בדור הזה – אבל את זה הביאו המהגרים הלא בריטים. לאוסטרליה יש תדמית קצת מטעה – נדמה לי שמאז המלחמה היו לה יותר מהגרים איטלקים מבריטים. איטלקית היא השפה השניה הכי נפוצה בה. למעשה המעבר מספורטים בריטים של כדורגל הוא די סמלי לחברה האוסטרלית ולכן החלק הגזעני בחברה האנגלו סקסית שונא את המשחק

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

עזוב, זה היה סתם דרך להגניב את ליברפול פנימה. האמת, לא משנה איך תסביר את זה – אנגלים, איטלקים, איצטדיון מלא ב-95 אלף איש אוהדי ליברפול באוסטרליה הוא דבר די הזוי. בכל מלבורן יש כמה, 4 מיליון איש?

דורפן 25 ביולי 2013

לא ראיתי את הוידאו אבל שמעתי – כבר הפיצו בטעות שזה שיא קהל של ליברפול בכל הזמנים – האיגנורנטיות בכל אשר יילכו…

IDO 25 ביולי 2013

אריאל – ביום המנוחה שלפני יום ראשון היתה עוד קבוצה אנגלית בעיר הנמל סידני, גם היא עם חולצות אדומות 83 רבבות צופים באו לראות את וילפריד זאהה (אני מקווה שאני מבטא נכון..). ותושבי סידני יוצאים רק בשביל המארדי גראאא…

יריב 25 ביולי 2013

83 רבבות? זה 830,000. אני מנחש שהכוונה ל 83 אלף.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

עידו, ליברפול לא לקחה אליפות כבר יותר מ-20 שנה. אוהדי הצלחות יש בכל מקום, לקבוצה שסיימה במקום השביעי ולא רלוונטית כבר יותר מעשור להביא 95 אלף איש בפאקינג מלבורן, אני חושב שזה חתיכת הישג, עם כל הכבוד לווילפרד זאהה

דורפן 25 ביולי 2013

אריאל – רק לעשות צדק עם הקבוצה המארחת – היא בעצמה מביאה לפעמים 40 אלף למשחקי ליגה. עוד 50 אלף למשחק של ליברפול – פרוסת עוגה.

הלכתי פעם לאימוני פורמולה 1- לא למבחני זמן – והייתי אחד מ-178 אלף צופים

גיל 25 ביולי 2013

דורפן, אני פגשתי מישהו מניו זילנד והוא אמר לי שעם כל הכבוד לראגבי, כדורגל הוא הספורט הפופולארי ביותר שם וזה אפילו לא קרוב. רק בגלל שנבחרת מצליחה בענף ספורט כלשהו לא הופך בהכרח את התושבים לאוהדים.

דורפן 25 ביולי 2013

טוב- אז אני הייתי בניוזילנד ומה שאמרו לך זה קשקוש בפיתה.

Oded 26 ביולי 2013

+1
גם אני הייתי בניו זילנד

פי 1000 יותר ג'וני 26 ביולי 2013

מי שאמר לך את זה הוא בטח מהתקשורת שמסקרת את הענף העלוב הזה ובאמת גורמת לאנשים להאמין שמדובר בענף פופולרי. בניו זילנד וגם באוסטרליה ובפיג'י וקלדוניה החדשה ויתר האיים השם, הכדורסל זה הספורט הכי פופולרי.

יובל (אחר) 27 ביולי 2013

סיפור שסיפר לי אחי, מהטיול שלו בניו זילנד:
הוא נכנס לפאב ספורט. באחד המסכים שודר גם משחק כדורגל. אחי ניגש לאחד הסועדים ושאל אותו מי משחק נגד מי. הניו זילנדי שאל אותו אם זה ראגבי, וכשאחי אמר שלא אז הבחור הניו זילנדי הסביר לו בנימוס "then why the fuck should I care?"

אריק 25 ביולי 2013

מה שנקרא מהפח אל הפחת…

יוני (המקורי, מפעם) 25 ביולי 2013

לוזןן התקבל לאוקספורד על מלגה אקדמית?

דורפן 25 ביולי 2013

יש הטוענים על תרומה משמעותית של משפחתו – בעלי קבוצת קווינס פארק ריינג'רס

יוני (המקורי, מפעם) 25 ביולי 2013

QPR אכן קבוצה רקובה. וטל בן-חיים שיחק גם שם וגם אצל הדודים של לוזון, במציאות שבה המנדט חלף. עולם קטן.

איציק 25 ביולי 2013

הוא קיבל מלגה כחלק מפרויקט פרח :-)

fish & chips 25 ביולי 2013

מה עם סיר אברם ?

כמקורב למלכה , אני בטוח שהייתה לו יד בדבר , בעצם רגל ,
או לשון

תומאס נוימן 25 ביולי 2013

גדול.
the duke of petach tikva

סימנטוב 25 ביולי 2013

כן גדול

Oded 26 ביולי 2013

או תחת

כריסטי ברטו 25 ביולי 2013

את המורשת הכי חשובה של בריטניה לאנושות מתחילים רק עכשיו לראות ברחובות ירושלים- הפיש אנד צ'יפס!

דורפן 25 ביולי 2013

זו משימה סודית לחסל את היהודים

IDO 25 ביולי 2013

איך נתנו להם ללכת, איך????

גיל 25 ביולי 2013

ועדת חקירה הוקמה כדי לבחון איך למרות שפע שמש בארץ, לא יצא שום שחקן משמעותי בגולף. חוסר הסבלנות הידוע של המקומיים הוצע כהסבר אפשרי לתופעה.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2013

בוא נתחיל מזה שאין פה מסלול גולף. שלא לדבר על מים כדי להשקות אותו

יריב 25 ביולי 2013

אתה סתם אומר, יש בארץ מסלול גולף. מצד שני יש רק אחד והסיבה לזה היא באמת המים.

austaldo 25 ביולי 2013

אם לדייק אז יש בארץ מסלול וחצי

red sox 25 ביולי 2013

הסיבה לזה היא שמגרשי גולף שניים רק לבתי קברות במדד הבזבוז שטח/תועלת.
לצערנו, את כל מה שפנוי מהיעדר מגרשי גולף מילאו פה בבתי קברות.

austaldo 25 ביולי 2013

לכבוד נתיני הממלכה הנאמנים בארץ הקודש והשורשים היהודיים של הנסיכה החליטו יורש העצר הנסיך וויליאם ורעייתו הנסיכה קייט לקרוא לבנם הבכור "דייויד". הנציב, סיר בנג'מין ניתאי הודיע ש"אזרחי הממלכה בארץ הקודש שמחים שבבוא היום שוב קינג דייויד ימלוך על ארץ ישראל"

שי פרנסיסקו 25 ביולי 2013

רק שנתיני הממלכה חושבים שבבוא היום, הם ילמדו מקינג דיוויד איך להרים כדור בתנועה…

D! בארץ הקודש 25 ביולי 2013

רונן, בהמשך למסר שלך לאריאל. בכל זאת האנגלים ישבו פה איזה זמן מה ומאחר וכדורגל הוא הספורט של הסוחרים היו צריכות להיות לפחות עדויות למשחקי ספורט אנגלים שהיו פופלאריים בקרב אנשי הצבא או האליטה השלטונית.
יכול להיות שרבים מהיהודים שהיגרו לכאן כבר הגיעו עם הכרות ואהבה גדולה יותר לכדורגל מארצות אירופה האחרות ולכן רק הוא נותר או התקבל?

דורפן 25 ביולי 2013

אין שום ספק שהיהודים המרכז אירופאים הביאו לארץ את הכדורגל. הבריטים, עד כמה שידוע לי, לא הקימו בארץ שכונות עם עם בתי ספר אנגלים ומועדוני ספורט אנגלים, שאלו המקומות בהם התפתחו הקריקט והראגבי בקולוניות הקלאסיות. אגב – לרוב כשבהתחלה קיים איסור על המקומיים לשחק אותם. שלושים שנות המנדט הם גם שלושים השנים האחרונות של האימפריה. שנות הזוהר של האימפריה, בהם הופצו הענפים הקולוניאליסטים, הם במאה ה-19. ברוב המאה ה-19 כדורגל היה כמעט זניח

D! בארץ הקודש 26 ביולי 2013

תודה…

יואב מקטמון 25 ביולי 2013

הדבר הכי טוב שהבריטים השאירו כאן, בהקשר הכדורגלני כמובן, הוא הסלנג, שלצערנו בחלקו נעלם:
להפריק (פועל) ופריקי (שם עצם), ליימן, קורנר, בק, אופסייד, פנדל, פאואל, גול, ומן הסתם יש נוספים שלא עולים לי לראש כרגע.

רועי פ 26 ביולי 2013

+1
וסיר בנג'מין ניתי, וליידי שארה ניתאי – ענק

יורם אהרוני 26 ביולי 2013

דומני שההשפעה היחידה של הבריטים על הספורט בפלשתינה הייתה על הכדורגל. זה אולי הענף היחיד בו התקיימה לפני הקמת המדינה ליגה בה השתתפו ביחד קבוצות מכבי, הפועל ובית"ר. בכל שאר הענפים, שכנראה לא עניינו מספיק את הבריטים, פעלו מערכות ספורט נפרדות של הפועל ומכבי. ספורטאי הפועל לא השתתפו במכביות לפני קום המדינה. דוד טבק טבק היה אלוף ישראל בריצת 100 מ' רק פעם אחת כי רוב הקריירה שלו ספורטאי הפועל לא השתתפו באליפות ישראל באתלטיקה, אלא רק באליפות הפועל. כפי שנאמר (שנים רבות אחר כך…) אנחנו מייצגים את הפועל ולא את ישראל…

צור שפי 26 ביולי 2013

אני חושב שבכדורגל נבחרות הבריטים הטביעו כאן חותם עמוק: הערכת יתר עצמית מנותקת מהמציאות שבעקבותיה התרסקות כואבת אל דשא המציאות. נכון שאצלם זה לרוב קורה בטורניר עצמו ואצלנו במוקדמות אבל זה ניואנס זניח, או שאולי בעצם זה מראה שהתלמיד עלה (כלומר ירד) על רבו. 

Comments closed