כך נקנתה ריאל מדריד

בעיסקאות הענק פרז מסנדל את התהליך הכאילו דמוקרטי בריאל

In כללי

rm

היום כתבתי בעיתון על משהו שהטריד אותי. וזו העובדה שפלורנטינו פרס, שהוא בטוח לא איש טיפש, עושה לכאורה פעולה טפשית.

בכל פעם שריאל מדריד קונה שחקן בהמון כסף חוזר ועולה הסיפור "שהוא מחזיר את הרכישה בכספי החולצות שהוא מוכר". זה רחוק מאד מהמציאות גם לגבי רונאלדו או זידאן – אבל בוודאי לא קשור לגארת' בייל. אין לו ערך כלכלי מיוחד. הוא אפילו לא צל של בקהאם בעניין הזה. הוא אפילו לא אנגלי אלא וולשי מה שמוריד מאד את ערכו הכלכלי (אבל מגדיל את ערכו בעיני!).

מקצועית אנחנו יודעים. בייל הוא כמובן לא רונאלדו או זידאן. אפשר להבין גם את היוקרה ברכישת שחקנים מהענקים של דורם – יוקרתית ומקצועית. אבל אני משוכנע שאם היית נותן לאוהד 100 מליון יורו לקנות לקבוצתו שחקן כרצונו – זה כנראה לא היה בייל. ואם היית נותן את הכסף הזה למאמן שלך – גם הוא היה מוציא את הכסף אחרת.

אז למה הוא עושה את זה? הוא הרי איש כדורגל וגם איש שווק כדורגל מצויין.

 

וההבנה שלי שפלורנטינו פרס מבצע את העיסקאות הללו, בתדירות די קבועה של כמה שנים בכדי לקבע את שליטתו על ריאל מדריד. בעבר זרק פעם שהוא חושב שריאל מדריד אולי צריכה להפוך להיות חברה, שהמשמעות היא שמישהו יוכל לקנות אותה, ואני משער שחשב על קונה אפשרי.

אבל עד שזה יקרה הוא מסנדל את שלטונו בעיסקאות ענק. ברמה התדמיתית הוא יוצר ציפיה שריאל תשבור את שיא ההעברות. תראו איך אנשים חושבים "שזו המסורת של ריאל מדריד". שום מסורת כזו לא הייתה קיימת לפני פרס. היה אלפרדו די סטפנו והסיפור שם לא היה כסף. פושקש הוחתם בחינם, כל זה התרחש לפני 1960, ומי שקנו את רוב כוכבי העל ההיסטורים – למשל מראדונה וקרויף – היו בברצלונה. אבל עכשיו אם תשאל את האוהד ברחוב הוא יגיד "מאז ומתמיד ריאל רכשה את השחקנים הטובים בעולם".

מהצד היותר חשוב הוא מסנדל את הקבוצה בחובות לבנקים. והתוצאה של העניין הזה הייתה בבחירות האחרונות – איש לא הציב את מועמדותו מול פרס. כי תפקיד נשיא ריאל מדריד הפך לכזה שאתה חייב להביא הרבה מאד כסף מהבית בכדי להתמודד עליו. זה שונה אגב לברצלונה (שם אתה צריך כסף וקשרים לקמפיין אבל לא לניהול עצמו) ושונה לחלוטין מרוב הקבוצות גרמניות שם יש לאוהד ללא אמצעים כספיים דמיוניים (אני מניח שרובם כן אנשי עסקים מצליחים ברמה מקומית) סיכוי להתמנות למנהל או נשיא. אבל נשיא ריאל מדריד, למרות הכנסות המועדון, הופך לתפקיד למיליארדרים בלבד.

הבחירות האחרונות במועדון הזה בוטלו – פרס היה היחיד שהצליח לגייס 59 מליון יורו שנדרש כל מועמד להפקיד.

וכך הוא פותר לעצמו את הבעיה לפיה הוא לא יכול לקנות את ריאל מדריד. הוא פשוט מסנדל כל אפשרות למישהו אחר להשתלט עליוה. את הדרכים לעשות כסף בלי להיות הבעלים הרשמי, הוא בוודאי יודע. וכפי שציינתי, אני מקווה שהאירוניה הובנה, אם בייל היה עולה 50 מליון אולי הוא לא היה שווה את הכסף. 100 ומשהו מליון הוא בהחלט שווה.

63 Comments

אריק 4 באוגוסט 2013

יפה. אבל כן יש אקט שיווקי. ריאל תמיד בכותרות, תמיד מקושרת לטובים ביותר. ולכן על אף שכבר עשר שנים היא לא משיגה את מה שהיא רוצה הברנד רק עולה ועולה וכך גם כמות האוהדים.

קיש 4 באוגוסט 2013

כנראה פספסת את כל הכותרות והביקורות שכל העולם מספק בהקשר הזה. לכולם ברור שזה טירוף מוחלט לרכוש שחקן ב-100 מיליון ווטאבר, ואלו הן בהחלט לא כותרות טובות.
כבר נגמר העידן של כותרות הן טובות בכל מקרה. היום מערבבים את המצב החברתי-כלכלי העולמי גם בכדורגל, ובגלל זה אפילו כשאומרים שמסי ביקש לדון שוב בתנאי החוזה שלו – יש עליו ביקורת.

אהד 4 באוגוסט 2013

שיעור ראשון ביחסי ציבור זה שגם כותרת שלילית זה כותרת טובה.

יי 6 באוגוסט 2013

זו הבעיה שמגיעים רק לשיעור הראשון ולא לשאר הקורס.

ארז (דא יונג) 4 באוגוסט 2013

אני לא חושב שהדבר הזה יוכל להמשך עוד הרבה שנים. בשלב כלשהו יקום מישהו ויגיד שהמלך אולי לא עירום, אבל הוא לא לובש שום דבר מוצלח יותר ממועמדים אחרים.

ויותר מזה: בשנים האחרונות לאור המשבר בספרד נהיים פחות ופחות סבלניים כלפי שחיתויות, בזבזנות ורהבתנות. לחם ושעשועים הוא משהו שעובד כאשר הלחם זמין ומובטח, כי ההמונים לא ימשיכו לחיות רק על שעשועים, אפילו אם מדובר בריאל מדריד.

ש. בן ד. 4 באוגוסט 2013

דורפן,

כרגיל אתה ממשיך להיות היחיד (לפחות כרגע) שמביא את זווית נוספת של מה שקורה בעולם הספורט ולא מסתפק רק בהצגת הנתונים היבשים ובניתוח יבש של העלות (מחיר) מול התועלת.

תודה כרגיל.

אבו ראמי 4 באוגוסט 2013

והנה תהייה.
מי יפריע לשייח סעודיקטאריטזמני להיות חבר מועדון ובעוד כמה שנים לשים 60 מליון + להבטיח עוד 200 ולהדיח את פרס?
חוץ מזה שהרי יש מגבלה של קדנציות רצופות (חושב ש 2 )

שי 4 באוגוסט 2013

אני לא חושב שמישהו מפריע לכבוד השייח, פשוט הנטיה של בעלים כאלה היא לקחת קבוצות מהדרג השני ולהרים אותן. מצ'לסי ועד מונאקו, כל המועדונים שהפכו פתאום לאימפריות מזומנים לא ציפו לפני כן להתחרות ברמות אליהן הם מכוונים עכשיו.
וזה כל מה שכיף בצעצוע כזה. מה יש לעשות עם ריאל מדריד? להפוך אותה למועדון העשיר בעולם? למתמודדת קבועה על הזכיה באליפות ובצ'מפיונס? כשקונים מועדון כזה אפשר רק להיכשל ומי שלא אוהד שרוף מלכתחילה לא ייגע בזה.

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

אי אפשר לקנות את בארסה וריאל – הן קבוצות בבעלות 100% של האוהדים (כל אחת מהן כ 170 אלף אוהדים שהם למעשה בעלי הקבוצה) ולא שייכות לאף אדם או גוף פרטי,ולכן לשום שייח' או אוליגרך אין מה לחפש שם.

בתיאורייה שייח' או אוליגרך כלשהו יכול להירשם כחבר מן המניין אבל אין לו סיכוי לזכות בבחירות לנשיא של הקבוצה בבחירה בין אותם 170 אלף חברים.גם בארסה וגם ריאל מועדונים מאוד קנאים למי שינהל אותם ותמיד אבל תמיד מי שנבחר לכהן כנשיא הוא חבר ותיק מן המניין ובעל זיקה למועדון.

אגב,גם פרז נשיא ריאל וגם רוסיי נשיא בארסה מוגבלים למקס' שתי קדנציות רצופות,ככה שאין מצב אפילו שמישהו יכהן כנשיא של המועדון 30 שנה רצוף,סתם דוגמה.

XXX 5 באוגוסט 2013

someone bought Man United.

ראול 4 באוגוסט 2013

רונן, כל מה שכתבת זו תיאורית קונספירציה אחת גדולה שאין לה שום בסיס.

כאוהד ריאל אני מאוד שמח שפרס הוא הנשיא, וזה מהסיבה הפשוטה שלדעתי הוא עושה טוב לריאל. איני מכיר את פרס ברמה האישית, אבל מההתנהלות השוטפת שלו הרושם העיקרי שאני מקבל הוא שהאינטרס העיקרי של פרס הוא טובת המועדון. וגם אם קיימת סוג של רדיפת שלטון כפי שאתה מתאר, אז יופי, יש נשיא טוב שאין לו תחרות.

תקופת רמון קלדרון הייתה מהפחות טובות של ריאל ב-15 העונות האחרונות. לא רק שריאל נעצרה על בסיס קבוע בשמינית הגמר, אלא שהסגל שלה היה רחוק ביכולתו מכל סגל בנקודת זמן כלשהי בתקופת פרס. הכשלון בהבאת שחקנים (עיין ערך באלאק, שבצ'נקו) וההסתפקות בבינוניות (עיין ערך ואן דר וארט, סניידר) מדגישות את חשיבותו של פרס לריאל.

לדעתי, כל אחת מהרכישות הגדולות של פרס הייתה מוצדקת ביותר. בטח מהבחינה המקצועית (ולמרות מה שכתבת, גם הכלכלית).
אני מדבר כמובן רק על הרכישות הגדולות ביותר (פיגו, זידאן, קאקה, כריסטיאנו).
לדעתי (ואני מניח שגם לדעת קרוב ל-100% מאוהדי ריאל), כולן למעט קאקה היו רכישות נכונות גם בדיעבד (גם רכישת קאקה הייתה מוצדקת, אבל השחקן עצמו נכשל).
לדעתי, גם כעת, בייל הוא הרכישה הנכונה ביותר עבור ריאל. זה באויר כבר כמה עונות, ועכשיו הוא הזמן הנכון. כאוהד, אם היית נותן לי 100 יורו, הייתי מוציא אותו על בייל ולא על שום שחקן/ים אחר.

גיסנו 4 באוגוסט 2013

פיגו, זידאן, קאקה ורונאלדו נחשבו כל אחד בזמנו לאחד מהטופ 3 שחקנים המובילים בעולם. פיגו הגיע אחרי אליפויות בבארסה, זידאן אחרי שהוביל קבוצות ל 3 גמרים אירופאיים ברצף ועל הדרך גם לזכייה במונדיאל, קאקה זכה באליפויות איטליה ואירופה, ורונאלדו מאז 2008 נחשב לאחד משני השחקנים הטובים בעולם (הוא היה שם לפני מסי).

גארת' בייל שחקן העונה באנגליה. כבודו במקומו מונח. מכאן ועד לשלם מחיר גבוה יותר (במזומן + שחקנים) על מי שכשנקנה היה נחשב לשחקן הטוב בעולם, המרחק גדול.

אם על פברגאס, שהיה ענק באנגליה ושיחק בקבוצה שהופיעה בקביעות בליגת האלופות, שילמו בגיל דומה באזור ה 40 מליון יורו (ועזוב מה עשו איתו אח"כ זה לא רלוונטי) – אין סיבה שעל בייל ישולם פי 3.

אין סיבה שעל בייל ישלמו בטוטאל בערך פי 2 מעל מלך השערים של איטליה, או פי 2 מאשר על מקום 3 בטבלת מלך השערים בספרד (שזה אומר מעל כל מי שהוא לא מסי ורונאלדו), או פי 2 מחלוץ שההייפ סביבו אפילו יותר גדול כבר שנתיים ורק חיכו שינחת כבר באירופה.

שוכחים שריאל הוציאה כבר כ 70 מליון יורו על רכישה של שני שחקנים צעירים, מקומיים ומבטיחים, אבל זה עדיין 70 מליון יורו. מעניין אם יום אחד ההמון הזועם שמפגין נגד המצב הכלכלי בספרד יום אחד יקום על הברנבאו.

ראול 4 באוגוסט 2013

כולם נהיו פתאום יועצים כלכליים. יש מי שרוצה לקנות, יש מי שמוכן למכור, יש הסכמה על מחיר, נסגרת עסקה.
אם נוח לך לחשוב שפרס פוגע במצב הכלכלי בספרד, אז לך על זה.

על פי מה שזכור לי במדד האחרון על הקבוצות הרווחיות בעולם, מצבה של ריאל לא רע במיוחד.

בייל הוא שחקן שיכול לתרום לריאל. לדעתי האישית, יותר מכל שחקן אחר שלא משחק בריאל היום (אבל זו דעה אישית בלבד). הוא לא קרוב למעמד בהם היו זידאן/פיגו/כריסטיאנו/קאקה כשנקנו. אבל מה זה רלוונטי.
אם רוצים להפנות אצבע מאשימה, אז לדעתי היא צריכה להיות כלפי דניאל לוי. הוא מנצל את המצב (קבוצה שרוצה לקנות ושחקן שרוצה לעבור אליה) ע"מ לגזור קופון.
ה-70 מיליון שציינת הם לא רלוונטים. להערכתי, בנוסף לבייל, ריאל תוציא עוד כ-40 מיליון על חלוץ.

ניינר 4 באוגוסט 2013

אצבע מאשימה ללוי? מה הוא אשם? בא אידיוט שמוכן לשלם לו מחיר מופקע עבור סחורה שלא שווה את הכסף, מה אתה רוצה שהוא יגיד לו "שמע אחי פלורנטינו, בייל לא שווה כל כך הרבה, תביא כמה מיליונים פחות"? ככה גם אתה עושה עסקים?

גיסנו 4 באוגוסט 2013

תודה ניינר, הוצאת לי את המילים מהמקלדת…

ולראול:

ולא יודע, כשהקבוצה למרות היותה אחת המכניסות בעולם (המדד הוא רק על ההכנסות ללא קשר להוצאות) עדיין בגרעון של מאות מליוני יורו, נשענת על הלוואות ענק מהבנקים של המדינה וחובותיה, למרות ההכנסות האדירות, פשוט נמחקים ונעלמים מפעם לפעם (ואגב בברצלונה זה אותו סיפור, פשוט המצב הכלכלי ספציפית בקטלוניה הרבה פחות גרוע), אז כן, זה משפיע על הכלכלה הספרדית.

זוכר את הרעש שהיה פה כשרצו למחוק חוב לאחד הטייקונים (לא זוכר כבר איזה מהם)? אז דמיין חוב גדול פי 4-5 שנמחק באופן קבוע אחת לכמה שנים.

וקרוב לרבע מיליארד יורו על 4 שחקנים בקיץ אחד? נניח שחלק מתקזז עם העברה של היגוואין, עדיין, זה לא נראה לי תכנית רכש בריאה במיוחד. בטח לא כשחצי מהסכום על שחקן אחד.

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

חחח להפנות אצבע מאשימה ללוי?עד כמה אוהדי ריאל יכולים להיות הזויים לפעמים…

לוי משרת את האינטרסים של טוטנהאם לא של ריאל…בטח שהוא ינצל את המצב על מנת לגזור קופון כמה שיותר גבוה על פרז הטיפש וריאל.רק חמור כמו פרז יציע מעל 100 מיליון על בייל.

ראול 4 באוגוסט 2013

בתור, התחלה, אין עדיין עיסקה, ומי יודע אם בסוף תהיה. אם בסוף העיסקה תתפוצץ, אז המפסיד העיקרי יהיה דניאל לוי. ריאל תסתדר גם בלי בייל, אבל ללוי לא תהיה עוד הזדמנות למכור אותו בכזה סכום.

הסיבה, לדעתי שעדיין אין עסקה, היא שריאל כן מנסים להוריד את הסכום (ולא כפי שרונן כתב, הם לא מעדיפים לשלם יותר).
הכוונה שלי להתנהלות של לוי, היא שיש כאן סוג של חוצפה לדרוש כזה תג מחיר. ריאל סימנו את בייל, והם ישימו כמעט כל סכום ע"מ להחתים אותו. לוי מנצל זאת בצורה שהיא על גבול החוצפה. בשבוע שעבר נטען שהוא דחה הצעה של 98 יורו.

גיסנו 4 באוגוסט 2013

לוי דרש, ריאל מוכנה לשלם, והעובדה היא שהסכום כנראה לא כזה מופרך כי עדיין מתנהל מו"מ סביב 100 מליון יורו. כי ריאל מוכנה לשלם.

אם הסכום באמת היה כ"כ הזוי, אז ברגע שלוי זרק לריאל "90 מליון יורו פלוס שחקנים" היו אומרים לו "בסדר גבר, נדבר קיץ הבא" והולכים בכל הכוח על לואיס סוארז, למשל. כל עוד ריאל ממשיכה להתדיין באזור הסכומים הללו, סימן שהיא מוכנה לשלם אותם, ודניאל לוי עושה בצדק שהוא מנסה למצוא את הגבול העליון ולמקסם את הרווחים שלו.

Moses 4 באוגוסט 2013

אני נמצא כרגע באנגליה עם המשפחה של האישה שכקצת מקורבים לספרס, והסיבה שאין עסקה כרגע, כך הרושם, היא שאריאל אינם מוכנים לשלם סכום גבוה במקומה אלא לשלם בתשלומים שהראשון ביניהם הוא בסביבות ה20-25£ מיליון. מה שיקשה על טוטנהם לקנות מחליפים.
דבר נוסף אני כמובן מסכים עם ניינר, שאצל לוי שלא היה מעוניין למכור מלכתחילה, במה להתבייש. אם ריאל כהרגלם, מתנהלים בנבזות כאשר הם מנסים לרכוש שחקנים( ראה מקרה מודריץ ובעצם כל שחקן מוביל שרכשו בשנים האחרונות) זכותו שללוי לדרוש כמה כסף שהוא רוצה.
רונן – כתבה מעניינת מהיום בגארדיאן שטוענת שאריאל, כספית נמצאת במצב הכי בריא מכל המועדונים הגדולים שנמצאים בחובות גדולים.

http://www.theguardian.com/football/2013/aug/03/real-madrid-uefa-financial-fair-play

אני לא מבין בזה אבל מעניין להשוות את ההתנהלות שלהם לזו של הבעלים האמריקאים של יונייטד וליברפול.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 באוגוסט 2013

שקר גס. ריאל לא פונים לשחקנים דרך התקשורת, משלמים מחירים גבוהים, אפילו מעל מחיר שוק, על כל שחקן שרכשו בשנים האחרונות.

תוהה בדרכים 4 באוגוסט 2013

ריאל לא פונים לשחקנים דרך התקשורת?? יש מצב שהיית מנותק מחשמל בחודשיים האחרונים ולא קראת / ראית/ שמעת את הקמפיין של פרס וזידאן להשפיע על בייל ("נולד לשחק בריאל מדריד")? שלא לדבר על השימוש שריאל עושים בעיתונים שלהם להעברת מסרים.

יותר מזה, אני די בטוח שאחת הסיבות המרכזיות לכך שלזידאן ניתן תפקיד רשמי ובכיר בקבוצה זו ההשפעה שיש לו על שחקנים בני 20-25 שריאל מנסה למשוך.

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

כאוהד ריאל אתה שמח שפרז הוא הנשיא? גם אוהדי בארסה שמחים כל עוד שפרז הוא הנשיא.מבחינת הישגיות פרז ב 11 שנים כנשיא,עם שתי קבוצות גלקטיות ומפוצצות בכסף הביא מעט מאוד תארים,אפשר אפילו לומר שמבחינת הישגים הוא כנראה הנשיא הכי פחות מעוטר בתולדות ריאל בטח בהתייחס לזמן כהונתו.

ב 11 השנים שלו כנשיא ריאל – 3 אליפויות,1 צ'מפיונס ,1 גביע ספרד =5 תארים סה"כ

באותן שנים שפרז מכהן כנשיא בארסה עשתה – 6 אליפויות,3 צ'מפיונס,2 גביע ספרד=11 תארים

שפרז ישאר נשיא ריאל :-)

אביאל 4 באוגוסט 2013

זורק – ריאל אכן לקחה את התארים שציינת, אבל ברצלונה בשתי הקנדציות של פרז לקחה – 5 אליפויות ו2 ואף גביע.

אני גם לא מבין את הקשר הזה בין הצלחה של ברצלונה לעניין הנשיא בריאל מדריד, אני חושב שזה יותר קשור לדור שקם בברצלונה, לדרך ולשיטה ופחות לנשיא ריאל מדריד. גם בוא נחשוב אחרת, פרז נחשב לבזבזן רציני, אם היה במקומו נשיא שלא היה מביא את פיגו וזידאן או בימנו את רונאלדו וצ'אבי אלונסו, מה היה קורה אז ? אני מניח שלברצלונה היו עוד כמה אליפויות וגביע, ככה שאני לא מבין מה כל כך רע בפרז לפי הדברים שלך.

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

תבדוק שוב את הנתונים שלך – רק בזה שרשמת שלא הביאו שום גביע ספרד (זכו בגביע ב2009 וב 2012)בזמן כהונתו של פרז, אני כבר יודע שטעית.

ויודע מה תוציא את בארסה בכלל מהסיפור.לעולם לא תצליח לשכנע אותי שב 11 שנותיו של פרז בראשות ריאל, 5 תארים (מתוך 33 אפשריים) זה מספר ראוי.ובקדנציה הראשונה שלו בארסה ממש לא הייתה קרובה להיות בשיאה,קבוצות אחרות בספרד לקחו מריאל שלו תארי אליפות וגביע שבהרכב שלה שיחקו :קסיאס-קרלוס-פיגו-זידאן-בקהאם-רונלדו(האמיתי)-ראול והרשימה עוד ארוכה.

אביאל 4 באוגוסט 2013

צודק לגבי 2012, ברח לי מהראש, בקשר לגביע ב2008-9 הוא עדיין לא חזר להיות הנשיא, זו העונה של הטראבל של ברצלונה וקלדרון היה הנשיא.

בכל מקרה, זה שריאל-ברצלונה שולטות כיום בכדורגל הספרדי בלי שום סיכוי ליריבה אחרת להיות אלופה וגם עם מפעל גביע טיפשי שבו יש משחקי בית-חוץ (מנטרל כל הפתעה, למעט במשחק הגמר), לא אומר שהליגה הספרדית קודם לכן לא היתה תחרותית. בקנדציה הראשונה נבנתה קבוצת הגלאקטיקוס בדיוק כדי להוציא את ריאל מדריד מהמשבר שהיא היתה בו, גם בליגה (באופן יחסי) ובעיקר בזירה האירופית (12 שנה בלי ליגת האלופות). בכל מקרה, כמו שכתבתי הקשר שעשית בין זה שפרז באופן אישי אחראי לכך שריאל זכתה ב5 מתוך 33 תארים הוא פשוט לא ברור, יכול מאוד להיות שבלעדיו מספר התארים היה נמוך יותר.

S&M 4 באוגוסט 2013

למה בכלל מופקד הכסף ע"י המועמד? זה כמו הערבויות בבקרה התקציבית בישראל? פרס מממן את ריאל ב-59 מיליון יורו בכל עונה (או קדנציה?)? ומעבר לבחירות, בדירקטוריון יושבים אוהדים, או שהאוהדים באים לביטוי רק בבחירת היו"ר והדירקטורים מתמנים אחרת?

ניינר 4 באוגוסט 2013

קל מאד להיות לארג' ובזבזן כשזה לא כסף מהכיס שלך

נדב 4 באוגוסט 2013

תגיד את זה לאברמוביץ'

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

רק שכחת פרט אחד שמבטל למעשה את כל הפוסט – אחרי שתי קדנציות רצופות,שום נשיא בריאל,גם לא פרז,לא יכול להמשיך לכהונה שלישית רצופה.

כך שפרז השתלט כרגע על המועדון אבל בעוד 4 שנים מהיום הוא יפנה את הכסא,לפחות לקדנציה אחת.

קורא אדוק 4 באוגוסט 2013

יום אחד נשב לשיחה צפופה וסוף סוף תסביר לי מה עשתה לך אנגליה- האומה הלוזרית והאהובה שלי שהביאה לעולם את הביטלס,גאזה וריקוד הרובוט של פיטר קראוץ',שאתה שונא אותה כל כך…

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

לקחה "לו" את רונאלדו אולי?

קורא 4 באוגוסט 2013

ובינתיים, נראה שרוני עתיד לעבור לצ'לסי ולקחת את האליפות מהיונייטד במו רגליו. לא נעים, בתור אוהד יונייטד, אבל יש בי גם צד ששמח על זה.

ליבר 4 באוגוסט 2013

דבר ראשון , לא נראה לי שהדבר הראשון שמוייס יעשה יהיה לשבור לעצמו את המילה ולכן כנראה שרוני לא ימכר בקיץ.
דבר שני, אם רוני רוצה ללכת שיגיש בקשה רשמית ושילך לחפש קבוצה שתשלם עליו לפחות 50 מיליון ( פחות מחצי בייל נשמע הגיוני )

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2013

לא הייתי מוטרד אם היו עושים עם הכסף הזה משהו מועיל.
בינתיים יונייטד נראית כקריקטורה בשוק ההעברות. היום מדברים על שווינשטיגר, לזוזו מוסא מתזמרת רשות השידור עוד לא הגיעו.

חברי הטוב משכבר הימים 4 באוגוסט 2013

בתור אוהד יונייטד 10 שנים (מאז גיל 13), כל הסיטואציה הזאת נראית לי מאד מוזרה. כנראה שבלי משחקי המחשב (fifa, pes), לעולם לא הייתי מצליח להבין את המנטליות של ריאל בשוק ההעברות בשנים האחרונות.
ובעצם, זה אולי העונש ההכי גדול לכל אוהדי ריאל- כל עוד המצב הזה נמשך, הם לעולם לא יבינו מה זה לאהוד מועדון צמרת שמתנהל בצורה בריאה יחסית. אגב, גם ארסנל (לפחות לפני 5 שנים בערך) הבינו מה זה.
וברור שכל עוד בברנבאו יושבים כאלה חמורים, אלה שצריכים להתבייש הם אוהדי ריאל מדריד, ולא דניאל לוי.
לגבי התיאוריה הזאת- מה מונע ממועמדים אחרים לעלות על הסוס באותה שיטה? אין עוד אוהדים עם כסף מהבית, שמסוגלים לעשות את אותו הדבר? או שפרס הוא פשוט היחיד שיש לו את האומץ לנהוג ככה בפועל?
ושאלה נוספת- אני זוכר שפעם דורפן הסביר על מהלך שבו הגלייזרים העבירו את ההלוואה שהם קיבלו לרכישת יונייטד אל הקבוצה. מישהו יכול להסביר לי איך זה בדיוק עבד?

גיל שלי 4 באוגוסט 2013

הבנקים הספרדים הם הרוכשים של אגרות חוב ממשלת ספרד. יש להם גם התחיבויות של ריאל מדריד להחזיר את הכסף. הם נתנו הלוואות לרכישת בתים בספרד, בתים שעומדים ריקים כיום, ולא שווים פרוטה.
נראה לכם שהגרמנים ירשו לבנקים הספרדים להמשיך להעמיד את הכסף כדי להעלות מחירי שחקנים באירופה?
בקיץ הבא, לא ריאל מדריד ולא ברצלונה יהיו שחקניות בשוק ההעברות, אלא אם ריאל מדריד תהיה בבעלות גרמנית

אביאל 4 באוגוסט 2013

גיל – אומרים את זה כבר כמה שנים. ריאל מדריד היא חברה רווחית בשנים האחרונות, על אף המיתון, חברה שממשיכה לצמוח ולהגדיל רווחים בשנים האחרונות, מה גם שהיא מוסד ספרדי ותיק שקשור גם לשלטון וגם לבנקים, אני לא רואה הפסקה של המימון, מה גם שלאור הנתונים הפיננסים של הקבוצה היא לא בדיוק מסוכנת וכל כך לא בריאה כמו שאוהבים להציג אותה.

תוהה בדרכים 4 באוגוסט 2013

ריאל מדריד במצב כלכלי הרבה יותר טוב ממנצ'סטר יונייטד למשל- יש לה הכנסות הרבה יותר גבוהות, חובות נמוכים יותר והרבה יותר נכסים (כלומר שחקנים בעלי ערך בשוק) שהיא יכולה למכור במידת הצורך.
אני מסכים עם הרבה מהביקורת של דורפן על ההתנהלות שם ברמה המוסרית, אבל מבחינה כלכלית זו קבוצת הספורט (לא רק כדורגל) הכי עשירה בעולם מאלו שמתבססות על הכסף שלהן.

ובניגוד לדעה המקובלת ההוצאות שלהם נטו (רכישות – מכירות) על ההעברות בשנתיים האחרונות מאד נמוכות ובחלון הזה לפני ההעברה של בייל הן בערך לאפס. אנשים נוטים להתעלם מכך שהקיץ הם כבר מכרו שחקנים ביותר מ70 מיליון יורו: היגואין (37 מיליון), אלביול, קייחון ופדרו לאון (יחד בערך 30) 5-6 מיליון גזירת קופן על המכירות של נגרדו וסוללדו.

במילים אחרות, גם במידה והם יביאו את ביייל במאה מיליון יורו וימכרו את די מאריה ב30, ההוצאות שלהם נטו בשנתיים יהיו בערך 80 מיליון יורו. ממש לא הרבה לקבוצה בסדר גודל הזה.

דורפן 4 באוגוסט 2013

תוהה – המצב הכלכלי הטוב מבוסס על שני דברים. על חוזה השידור ששודד את הקבוצות הקטנות של ספרד ועל כך שמדי פעם שמאי המקרקעין של עיריית מדריד מחליט לרכוש מהקבוצה מגרש בפי עשרים מערכו. בלי שני אלו הכל היה הרבה פחות מעודד.

המצב הכלכלי של יונייטד מעולה, אבל של הבעלים שלה לא. במדריד נשדד ההליך הדמוקרטי על ידי בעל הון ובמנצ'סטר נרכשה קבוצה מהכנסותיה שלה במינוף שערורייתי.

תוהה בדרכים 4 באוגוסט 2013

– זה לא נכון. ההכנסות של ריאל מדריד בלי זכויות שידור בכלל יותר גבוהות מאלו של באיירן וכמעט שוות לאלו של יונייטד.

זו טבלת ההכנסות: http://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League

תוריד 140 מיליון הכנסות מזכויות שידור מקומיות.

עם הכנסות קטנות בחצי מזכויות שידור הם עדיין היו הקבוצה עם ההכנסות הגבוהות בספורט העולמי (בהנחה שזה היה תקף גם לגבי ברצלונה), פשוט הם לא היו יכולים להחזיק באותו סגל גם את קאקא, גם את אלונסו, גם את מודיץ', גם את קדירה, גם את אוזיל, גם את איסקו, גם את יירמנדי וגם את בייל / די מאריה, על שניים וחצי תפקידים. שבמידה מסויימת זה רק מגדיל את החזירות שלהם, הרי זה לא משהו שקריטי עבורם כמו שזה קריטי עבור הקבוצות האיטלקיות.

– אתה צודק לגבי הנסיבות שהביאו את יונייטד למצב הנוכחי, אבל אני לא התעסקתי בנסיבות אלא בשורה התחתונה. וזו חלק מהפואנטה: פרס, מגלומן ככל שיהיה, הוא לפחות אוהד הקבוצה שבדרכו (אולי המעוותת) מנסה לעשות לה טוב. הגלייזרים באו בכדי לנצל את יונייטד ולעשות טוב לעצמם. כאוהד, ברור מה עדיף.

אביאל 4 באוגוסט 2013

גיסנו – אתה חייב להחליט משהו, אתה לא יכול להתלונן על ריאל שהיא רוצה לקנות שחקן הרבה מעבר לערך שלו ומצד שני לגונן על המוכר – שני הצדדים שותפים מלאים וכמו בכל עסקה בשוק פתוח ככה נקבעים המחירים. חשוב גם להוסיף לעובדות את המצב בשוק כיום, צ'לסי מתעניינת בפלאקו – מונאקו דוחפת 20 מיליון יותר, כנ"ל לגבי קבאני. כל עסקה היום מאוימת ע"י מונאקו, פ.ס.ז. והסיטי (בצ'לסי התמתנו קצת), ככה שלתת סכום כזה הוא גם צעד של הצגת שרירים מצד ריאל מדריד.

דורפן – שכחת שכבר העיפו את פרז בפעם הקודמת, בריאל העיפו נשיאים גדולים ממנו, אם הוא יעשה פאשלות בשתי העונות הקרובות ידאגו גם להעיף אותו. בנוגע לחוק שדורש סכום מסוים של כסף, בדיוק כמו שארגנו את החוק הזה בשביל פרז ככה גם ידאגו לשנות אותו בעת הצורך. אני דווקא חושב שפרז הגיע לקנדציה השניה עם הרבה יותר ניסיון וחכמה, הוא כבר לא עובד בשליפה כמו בקדנציה הקודמת ובטח בהשוואה לתקופת קלדרון.

גיסנו 4 באוגוסט 2013

אביאל, אני לא מבין איפה הסתירה.

דניאל לוי זרק מחיר, ריאל מספיק נאיבים/טיפשים/לחוצים כדי להסכים לזה, אז הוא מנסה להוציא מהם אפילו עוד,והם ממשיכים להשתתף במחול השדים הזה. מה שהוא עושה מצדו לגיטימי, זה שריאל לא שמה לטירוף הזה סוף עוד לפני שהוא התחיל נראה לי טיפשי. אני ממש לא רואה סתירה בין השניים.

הרי אם מישהו היה רוצה לקנות ממך מקרר שערכו האמיתי נניח 3000 ש"ח. ואתה היית זורק לו "המחיר הוא 15000". אז הוא היה מנסה להוריד אותך ל 11000 במקרה הגרוע (מבחינתך), לא היית מנסה להוציא ממנו כמה שיותר ובינך ובין עצמך חושב שהוא השתגע?

אביאל 4 באוגוסט 2013

אם נלך לפי אנלוגיית המקרר שלך, אם בסוף הייתי מוכר אותו לבחור ב11 אלף היו קוראים לי חמדן וגנב ובערך כל מה שאומרים על הצד השני בעסקה מנופחת. הנקודה שלי היתה שגם לצד השני יש מעורבות, זה קצת תמים להאשים את פרז שהוא מוכן לשלם 100 מיליון ולהוציא את דניאל לוי חלק מהמשוואה.

האם לדוגמא היית מתעצבן על מישהו שקונה בחוף הים פחית קולה ב20 שקל ? או שהיית כועס על המוכר ?

אהד 5 באוגוסט 2013

אם מישהו ליד מוכן למכור פחית RC קולה בחמישה שקלים בלבד, אז בוודאי שאני אכעס רק על הקונה.

סתמאחד 4 באוגוסט 2013

הגלייזרים לא יותר טובים
http://redrants.com/uniteds-pay-per-view-wont-pay-for-players/?

wazza 4 באוגוסט 2013

אני לא חושב שתשמע מדורפן דברים טובים על הגלייזרים

אהד 4 באוגוסט 2013

אגב, רק אני חושב שרכישת הקשר הבאסקי מסוסיאד, אחרי עונה אחת מוצלחת בלבד, ב35 מיליון יורו וכשיש את אלונסו בעמדה שלו זה לא פחות טיפשי? לא למדו מנורי שאהין כלום?

זורק מילה 4 באוגוסט 2013

יארמנדי עלה לריאל 39 מיליון לא 35

אביאל 4 באוגוסט 2013

אבל הוא ספרדי והוא צעיר וזה נורא נורא רומנטי, אז לא תשמע ביקורת על זה.

תוהה בדרכים 4 באוגוסט 2013

אני מסכים שבייל רחוק מלהיות בקהאם או רונאלדו מבחינה שיווקית. אני גם מסכים עם הדמגוגיה בעניין מכירת החולצות- הערך האמיתי של שחקן מהבחינה הזו, לא צריך להיבחן בכמה חולצות שלו מכרו, אלא בכמה חולצות הקבוצה בכלל מכרה אחרי ולפני הגעתו (הרי בזה שיקנו חולצה של בייל על חשבון חולצה של רונאלדו לא עשו כלום).

אני לא מסכים שהוא עד כדי כך לא שיווקי. עובדה שאנשי השיווק של של הפרמיירליג (אנשים שיודעים את העבודה) בחרו בו להיות הפנים של הליגה, בפיפ"א או בשיווק בארצות הברית. אז נכון שרונאלדו כבר לא משחק באנגליה וסוארז או רוני הם לא בדיוק הטיפוסים שתבחר בהם להיות הפנים של הליגה, אבל את ואן פרסי או אגווארו כן אפשר היה לבחור. בעיקר ואן פרסי שהוא גם כדורגלן מצוין, גם שחקן של יונייטד וגם בחור יפה. הם בחרו בבייל.

wazza 4 באוגוסט 2013

למה להעליב? רוני יותר יפה מבייל

תוהה בדרכים 4 באוגוסט 2013

אצל רוני זה גם האופי. ובמקרה הזה שני מינוסים לא יוצרים פלוס.

אתה יודע, אם אשתך מכוערת, לפחות שיהיה לה אופי טוב ושתהיה נאמנה.

יואב 4 באוגוסט 2013

רק תיקון קטן,
יונייטד הוא מועדון הספורט(לא הכדורגל) המוערך ביותר בעולם כבר כמה שנים.

יואב 4 באוגוסט 2013

נ.ב
תיקון טעות, איבדה את הבכורה השנה לריאל לאחר שנים בפיסגה.

אביאל 4 באוגוסט 2013

כנראה שפרז עושה עבודה טובה.

צור שפי 5 באוגוסט 2013

מסכן, שכחת לקחת את הכדורים?

יוסי מזרחי 5 באוגוסט 2013

אתה מבין איפה הטעות, צור??
בעצם העובדה שמגיבים להבלים כאלה.
בלי התיחסות זה ישאר בסטטוס של כלום, ועם תגובות זה משהו שראוי לדיון.

צור שפי 5 באוגוסט 2013

אתה צודק ואני טעיתי

wazza 5 באוגוסט 2013

דורפן או מישהו אחר, אפשר הסבר למה אנגליה ניצחה את האשס? הם ניצחו את השניים הראשונים והשלישי נגמר בתיקו, אז מה העניין?

אמנון 6 באוגוסט 2013

כמה מילים על תקופת קלדרון "הרעה":

1.אחריי 3 עונות ללא אליפות, קלדרון הביא שתיים רצופות. אגב, זה הישג שפרז לא שחזר, ושריאל השיגה בפעם האחרונה רק בעונות 89' ו-90'.

2.הוא בעיקר עצר את טירוף המאמנים שהיה בשנים של פרז. רק על זה מגיע לו אות אביר השלטון.

ולגביי שוק ההעברות-בתקופתו נקנו היגוואין,מרסלו,ופפה, שנשארו גם חלק מהשלד של מוריניו. בנוסף נרכשו הפרופסקטים גאריי וחאבי גריסיה, וקודמו כמה שחקנים מהנוער, כשהמשעותיים הם רובן דה לה רד וגרנארו. חוץ מזה הביאו את קנבארו רגע אחריי שהיה אלוף עולם ורגע לפני שזכה בבלון דוא'ר, את סניידר ורובן שהובילו כל אחד אחריי שעזבו את ריאל את קבוצותיהן לטרבלים. השחקנים "האפורים יותר" היו ואן דר וארט ורוד ואן ניסטלרוי, שבכל קונסטלציה הם לא מרשימים פחות מנניח אוזיל ובנזמה, לפחות בשעה בה נקנו.

קלדרון נפל בשני דברים. אחד, באמון גדול מידי ביכולותיו של שוסטר, שנתן עונה טובה בחטאפה וגם לקח אליפות ב-08', אבל זה באמת לא היה מספיק לאירופה. ושתיים, שבקיץ 09' הוא "בזבז רק" 31 מיליון על רכש, בתקופה שבה האנגליות שלטו ביד רמה.

אבל כל אוהד ריאל היה מת להצלחות כמו אצל קלדרון, ואם מוריניו במקרה היה נוחת בסנטיאגו ברנבאו ב-2007 קשה לי לראות מה היה יכול לעצור אותו.

ראול 14 באוגוסט 2013

רונן,
אני לא מבין את הטענה המרכזית שלך.
הרי כדי לבסס את שליטתו פרס היה יכול באותה מידה לקנות ב-100 מיליון יורו שני שחקנים שכל אחד מהם באמת שווה 50.

Comments closed