עוד תבוסה בסיאטל (שבוע שני של יומן האליפות של הניינרס)

אגרסיביות לא מרוסנת לא תנצח

sea

תבוסה היא תבוסה. אבל אם בעונה שעברה הניינרס לא היו במשחק לרגע היום הם היו בטווח התוצאה לחלק גדול מהמשחק. הסיבה הייתה אינטנסיביות ואגרסיביות.

העניין הוא שקל להביא קבוצת פוטבול לשחק באינטנסיביות ובאגרסיביות בעיקר מול יריב מרכזי ומר כל כך. השאלה היא האם אפשר לשחק באינטנסיביות ובריכוז. והתשובה הייתה שלילית. עבירות הפכו את המשחק ממשחק של טאצ'דאון ל-19-3. כשהניינרס איבדו דאון שלישי ו-28 בגלל עבירה אחרי המהלך רציתי לשבור את הטלוויזיה. ברגע האחרון שמתי לב שזה בכלל המחשב משדר את המשחק.

יותר ברצינות אני חושב שזו בעיה מסויימת אצל הרבאו. הוא מאמן לא רגוע וזה לפעמים מקרין על הקבוצה.

*

כשאנקואן בולדין חגג בשבוע שעבר הפרשנים דיברו על כך שלסיאטל יש קורנרים גדולים שהוא יתקשה מולם. בלי קרבטרי ומאניניגהם לקפרניק לא הייתה התקפת מסירה. התוצאה הייתה שלושה אינטרספשנס, סליחה ארבעה (התחלתי לכתוב לפני הסיום) אבל פה אני לא מודאג. עברו כבר הזמנים שהיה איזה חשש שהוא יתפרק מנטלית. היה לו משחק מאד קשה.

אבל מה שבאמת מדאיג אותי, וזה החל להדאיג כבר בשבוע שעבר, הוא משחק הריצה בשני הצדדים של הכדור.

יומן האליפות של הג'איינטס (2) - לפני המאנינג בול
נקודת האור הניהולית של הספורט הישראלי

23 Comments

גיל 16 בספטמבר 2013

תבוסה גדולה לניינרס והאנרגיות של סיאטל יכולים להפוך את הדרך לסופרבול לכל קבוצה אחרת כמעט בלתי אפשרי אם הם זוכים ביתרון ביתיות. הרצים של הניינרס רצו רק ל13 יארד ביחד! ואגב, זה "רק" 3 אינטרספשנס. היה עוד פאמבל.

מנחם לס 16 בספטמבר 2013

שום מאמן ושום בטיח. קפרניק היה הסיבה העקרית להפסד. היום הוא הראה מה שהוא: קוורטרבק צעיר חסר נסיון שרק הריצה עם כדור עשתה לו את זה עד עכשיו. ב-NFL לומדים להגיב על כל דבר. וכשהוא לא יכול היה לרוץ וחייב היה למסור הוא ניגלה בכל מערומיו: מסירות לא מדוייקות, ויותר גרוע – לא רואה שחקנים פנויים. סיאטל הרסה את הניינרס הערב הרבה בשמירה אישית בעיקר בסקונדרי.

גל דגון 16 בספטמבר 2013

איך זה יכול להיות? הוא הרי היה פיצ'ר בקולג'!

שי פרנסיסקו 16 בספטמבר 2013

הבעיה הרצינית הייתה העדר משחק הריצה. קפרניק היה התקפת הריצה. למעשה הוא היה כל ההתקפה. בולדין לא מצא אינץ' פנוי. ראית כמה מסירות הלכו למילר (FB)בחצי הראשון? מסכים שהיו לו כמה מסירות שהיו חייבות למצוא שחקן, אבל הרבה מהן היו בתנועה כשהוא רץ לכיוון החוץ וזורק לאותו SIDELINE. לשים את זה על ק"ק זה מוגזם. ההתקפה הזכירה לי ימים נוראים עם אלכס סמית, או טים ראטאי. מה שכן, יש לנו נמסיס חדש, שהולך להיות בסביבה הרבה זמן.

מנחם לס 16 בספטמבר 2013

עוד הערה לפני שהולכים לישון (כבר 1:20; המשחק עם ההפסקה הארוכה עשה ממנו עסק שלן איזה 4 שעות): יש לי רושם שלקפרניק אין הרבה UPSTAIRS. כל קוורטרבק רוקי לומד את ה-PLAYS ללא כל בעייה. יש עבור כך קיץ שלם. קולין צריך עדיין להסתכל על דף מודפס על זרועו? היו איתו בהתקפה 3 ו-4 רוקיס היום והם ידעו כל תרגיל שהוא קרא בע"פ ללא כל בעייה, אז שהוא כבר בשנתו השנייה עדיין יצטרך לקרוא תרגילים? כמי שהסתובב מספיק בין קבוצות ה-NFL אני יודע שזאת נחשבת השפלה. כנראה שלא איכפת לו.
גם הזקן החדש נותן לו מראה של מפגר, תסלחו לי.
לילה טוב

גיל 16 בספטמבר 2013

מנחם אתה מתכוון לupside. בלי קשר, זה רק משחק ושל שחקן שטרם שיחק עונה שלמה מלאה בליגה. גם לי יש ספקות לגביו אבל לא צריך לשפוט אותו לפי משחק בודד. נדבר בסוף העונה.

גל דגון 16 בספטמבר 2013

לא, הוא התכוון ל upstairs, אין הרבה בקודקוד, בעברית.

לא שאני מסכים עם הדולביוב, כן?

אלעד לוי 16 בספטמבר 2013

חכה כשתראה אותו בשבוע הבא בלי גבה, ואז נראה מה תגיד על המראה שלו…

שבוע שעבר ראינו משחק מסירה מצוין, השבוע זה בהחלט היה משחק נוראי, אבל לא צריך לשפוט אותו לפי משחק אחד.

שי פרנסיסקו 17 בספטמבר 2013

בדיוק עכשיו ראיתי את ביג בן מסתכל על הדף על היד. שחקן שזו עונתו העשירית, עם 2 טבעות… אני קונה עתיד כזה לקולין.

זורק מילה 16 בספטמבר 2013

לא כל שבוע תפגשו הגנה בדיחה כמו של הפקרס.

שי פרנסיסקו 16 בספטמבר 2013

למזלנו ההגנה של סיאטל אחת החזקות בליגה, אם לא הכי חזקה. עוד יותר למזלנו, סיאטל קבוצת חוץ לא מרשימה בכלל, במיוחד שהם צריכים לטוס לחוף המזרחי ולשחק מוקדם, אז לא הייתי בונה עליהם ליתרון ביתיות עד לסופרבול.

בני תבורי 16 בספטמבר 2013

אני רק רוצה להזכיר שהניינרס אכלו קש בסיאטל גם בעונה שעברה וסיאטל ראו את הסופרבול בהפסקה בגולף או בדיג. הארבו לעומת זאת, קצת מעצבן אותי עם המניירות שלו.

Samir Zamfir 16 בספטמבר 2013

מתחשק להתלהב ולהכתיר כתרים ולצאת בהצהרות. אבל עדיף שלא. ניצחון בדיווזיה. בבית. זה כל מה שזה. ניצחון שהוא חובה. ולמרות שכמובן צריך וידברו על הדרך, צריך לזכור שהיא ארוכה עד מאוד. אין טעם לדבר על הפלייאוף או ביתיות. בוודאי שזה משמעותי וקרוב להכרחי בשביל היעד הסופי.
לא בטוח שבמשחק כזה היינו מנצחים את הניינרס בחוץ. משחק די חלש של ווילסון. לא היה כאן נוקאואט מוחלט כמו במשחק הקודם. אלדון סמית' הגיע אליו וגרם לא לעשות לא מעט שטויות/לקבל סאק. גם ללינץ' היו לא מעט נישאות לא פרודוקטיביות. החסרון של אוקון היה כמובן משמעותי עבור קו ההתקפה, אבל אני לא בטוח אם היכולת לשמור על ווילסון נשמרת העונה.
צריך גם לזכור שלא לכל קבוצה יש את הקו הגנה שלניינרס יש. אולי ליוסטון(בעוד שבועיים).
מה שכן צריך לדבר עליו זה על ההחתמות בקיץ. כן, דיברו על בולדווין בניירס, בצדק. גם הניינרס היו צריכים אותו, וגם הוא נתן משחק אדיר נגד הפאקרס. היום הוא נעצר על 7 יארדים.
אצל ההוקס דיברו על פרסי הרווין. אולי הוא יהיה גדול, אבל הוא לא נחוץ. להתקפה של הסיהוקס יש כימיה טובה ביחד(למרות משחק שקט של התופסים. רייס היה לא טוב), לא בטוח שהם צריכים איזה איברהימוביץ' כזה.
ואולי כן, אבל מה שבטוח שהסיהוקס ידעו זה שצריך לחזק את קו ההגנה. הסיהוקס ידעו את זה כשלא הגיעו אל מאט ראיין בפלייאוף שעבר. צורפו שתי שחקנים- את אווריל שנתן מספרים טובים באין הגנה של הליונס ואת בנט שנתן עונה שעברה מצויינת עם הבאקנירס. שניהם נתנו הלילה המון אנרגיה, לחצו והפילו את קאפרניק כמה פעמים. גם ההגנה מהריצה הייתה תצוגה של כוח. לגרום לניינרז לשאול איפה גור היה, זה הצלחה בפני עצמה לקו הגנה חדש.
הלחץ על קאפרניק הביא את החטיפות. כולם היו על הלוח הזה. שרמן, תומאס וצ'אנסלר.ההגנה עובדת בשבילם. על כל טעות של הקוואטרבאק היריבה משלמת דרך הקו האחורי. משחק מצויין גם לרייט ולווגנר. בראונר- עוד מפלצת אחורית, אפילו לא שיחק.
אי אפשר להתעלם מרמות האלימות(החוקית) של ההגנה. גם הפעם נפצעו לניינרז שחקנים במפגש עם ההוקס. הפעם זה היה ורנון דוויס.
וזה בדיוק איך שהיינו רוצים לראות את ההוקס. סוף עונה שעברה היה התקפי וספקטקולרי עם המון ניקוד. אני מעדיף שידברו על ההגנה ושהיא תביא אותנו ליעד.
במשחק סלופי שכזה, עם המון דגלים ואיבודים, לצאת עם ניצחון מוראלי שכזה, זה לא דבר של מה בכך. עכשיו לשמור על המומנטום יהיה משימה לא פחות פשוטה מלהגיע אליו. כל העיניים עליהם.

omer 16 בספטמבר 2013

כל פעם שמגיעים לסיאטל זה אותו דבר, הקבוצה תפרקת.
הניינרס הגיעו עם תוכנית התקפית איומה ועם קפרניק לא מוכן ולא רגוע.
הם ראו שבוע שעבר שקפרניק יכול לעמוד בפוקט ולמצוא את הרסיברים שלו ובכל זאת החליטו שהפעם הוא ירוץ. בהרבה מהלכים היה לו רסיבר אחד על המגרש.
יש בעיות שנגררות משנה שעברה. ניהול שעון זה משהו שהארבו לא מסוגל לעשות כמו שצריך. הפליבוק הוא אובר-מתחכם מה שגורם לבלבול אצל ההתקפה לא פחות מבהגנה ולפנלטיס.
קפרניק היה לחוץ ובפעמים שהוא היה צריך למסור דאון פילד הוא לא ראה רסיברים פנויים. אנחנו כבר יודעים שקפרניק יודע למצוא את הרסיברים שלו ושיש לו את הדיוק במסירה לכן אני חושב שזו היתה יותר בעיה של הכנה למשחק הפעם.

מה שחשוב זה שלא צריך להגיע יותר למגרש הזה לפחות עד הפליאוף. בגלל זה המקום הראשון בבית זה הדבר הכי חשוב וזה לא יהיה קל כי יש הרבה דברים לשפר.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 16 בספטמבר 2013

נראה שהרבו הקרין מהלחץ שלו על השחקנים. הפסד נוראי למי שהולכת להיות הנמסיס שלנו לכמה שנים טובות (ועוד עם פיט קרול השנוא…). חייבים להחזיר להם באבי-אביהם בגומלין

שי פרנסיסקו 16 בספטמבר 2013

לוקח את ההפסד ככה… עדיף נוראי מאשר להפסיד בתוצאה נמוכה ולחשוב שהכל בסדר. וכמה אני מסכים עם ההערה על קרול… לראות אותו זורח מאושר על הקווים כאילו שהוא מקבל טבעת בסוף המשחק גרם לי לרצות להקיא את האוכל התאילנדי שהזמנתי. אז שיהיה לו יומולדת שמח. בקנדלסטיק הסיפור יהיה שונה לגמרי, במיוחד שיש סיכוי שעד אז קרבטרי ומאנינגהאם יחזרו.

עומרי 16 בספטמבר 2013

מרשואן לינץ' – לא עושים יותר רצים כאלה. איזה גיימר.

AKA WALSH 16 בספטמבר 2013

וואו וואו וואו
3 קריאות אזהרה לניינרס. לא שאסור להפסיד בסיאטל, דווקא מותר ועדיף מוקדם בעונה בשביל להבין שיש עוד הרבה עבודה.
שבוע שני רצוף שהניינרס משחקים משחקי פלייאוף בעונה הסדירה. האינטנסיביות של סיאטל פשוט גמרה עלינו. דרך-אגב זו המושרת של הניינרס ל NFC WEST, גם הראמס וגם אריזונה החדשה הם קבוצות פיזיות שבאות לעקור לך את האיברים עם או בלי הכדור.
אם להסתכל על הצדדים החיוביים, הניינרס דפקו על הדלת כמה פעמים לפני ש CK7 דפק את הניסיונות עם זריקות לא מוצלחות. פעם ראשונה אחרי חסימת הפאנט, מהלך די שקוף לדיוויס כשמרלון מור פנוי לגמרי. פעם שניה ברבע השלישי בפיגור 12:0 שוב התעלמות מפאטון ובולדין שהיו מבודדים בקצה האנד-זון…
ההגנב הייתה סבירה כראסל וילסון משלים 8 מסירות בסך הכל.
לגבי משחר הריצה של הניינרס, דבר שהיה חסר כבר בשבוע הראשון, הפך לקריטי בשבוע השני..זה מחבר אותי עם 2 הניסיונות של קאפ באנד-זון , יש מצב שהחסרון של דילייני ווקר משפיע על מערך החסימות לריצה נקווה שדווקא חזרתו של למייקל ג'יימס תוכל לעזור כי פרנק גור לא נראה מספיק טוב מה שבעצם משאיר את הכל לקאפ.
שבוע הבא אפשר להתאושש מול אינדי בבית בעוד שהסיהוקס יטרפו חיים את הג'אגס (וואלה חתלתולים). הראמס יאבקו מרה בקאובויס בעוד שאריזונה ינסו לעצור את בריס והסיאנטס בסופרדום.

רועי מ 16 בספטמבר 2013

טוב שלא התעוררתי.

סחבק 16 בספטמבר 2013

סוג של אוף טופיק.

פוטבול הוא לא כוס התה שלי, אבל זכור לי בשלהי העונה הקודמת דיון ער על זעזועי המוח שנגרמים לשחקנים – אולי זה יעניין אתכם:

http://www.upworthy.com/i-just-love-it-when-jerks-get-called-out-like-this-dirtbag-over-here-2

ירוק עולה! (אבל לא של הפאקרז, מה לי ולפאקרז)

הגאון מקלדרון 17 בספטמבר 2013

מישהו יודע איפה לעזאזל מוצאים תקצירים טובים למשחקים? נראה לי שהאתר הרשמי חסום לישראל…

נמרוד 17 בספטמבר 2013

Yahoo sports

7even 17 בספטמבר 2013

גם באפליקציה NFL Mobile

Comments closed