יומן אליפות של הניינרס (4): ניצחון בסיינט לואיס

אחרי הרבה זמן. דפנסיבה!

navorro_bowman_by_jay_hood-d4nu1is

סיינט לואיס עשתה ניצחון ותיקו מול הניינרס בעונה שעברה, כשהניינרס היו מעולים. אז להגיע לשם במשבר לא היה מצב אידיאלי. ועם ארבעה ימי מנוחה ההגנה איבדה שני הול-אוף-פיימרים בפוטנציה – אלדון סמית' ופטריק וויליס.

התגובה? ההגנה לא נתנה ריצה של יותר מארבעה  יארד עד עמוק בתוך הרבע הרביעי לפרוטוקול. עם משחק ענק של נווארו באומן בליינבקר הפנימי. הרגשתי גם שקו ההגנה שיחק יותר מאוזן בלי אלדון סמית'. אולי לפעמים הם יותר מדי עסוקים בסטטיסטיקת הSacks של סמית'?

ההתקפה לא נסקה אבל החזרה של וורנון דייויס קצת פתחה את האופציות ההתקפיות. וקפרניק לפעמים נתקע אבל כשהוא נכנס למומנטום ברבעים 2 ו-3 ההתקפה דרסה. היא גם נעזרה בהגנה נגד הריצה איומה של המתנגד.

ניצחון לפני עשרה ימי מנוחה.

בית דין של מטה
מכבי זה בחיפה? - אלעד לוי

27 Comments

גיל 27 בספטמבר 2013

רוג'ר גודל גורם נזק למותג של הNFL במשחקים הללו. הוא גם צבוע בקשר לבטיחות השחקנים. שחקנים בליגה לא מתאוששים תוך שלושה ימים והוא מעמיד אותם בסיכון. הרגע הכי מרגש במשחק היה הבעיטה החופשית בסוף החצי.

ופרנק גור שחזר לעצמו סוף סוף.

Yavor 27 בספטמבר 2013

למה לא מתאוששים תוך 3 ימים? זה לא מאמץ כל כך ארוך כמו כדורגל למשל, ושם יש משחקים כל שלושה ימים.

מסכים בקשר לשאר, זה סתם מיותר החמישי הזה.

גיל 27 בספטמבר 2013

העניין הוא לא כושר גופני אלא הגוף שכואב. שחקנים נפצעים כל שבוע ויש פציעות שצריך זמן להתאושש מהן. פטריק וויליס למשל לא שיחק ואולי כן היה משחק אם המשחק היה ביום ראשון. לא במקרה יום שני זה יום מנוחה מאימונים פיסיים כי שחקנים פשוט לא יכולים לזוז. כשיש שלושה ימים להתכונן פיסית ומבחינת תוכנית משחק, זה מאוד קשה.

תוהה בדרכים 27 בספטמבר 2013

אם המאמץ היה זהה לכדורגל, אני מניח שהיו משחקים יותר מ16 משחקי ליגה בעונה. אם האמריקאיים נוקטים במהלך שתוצאתו היא שהם מרווחים פחות כסף, תהיה בטוח שהוא הכרחי.

גיל 27 בספטמבר 2013

זו עוד צביעות של גודל שרוצה להגדיל את מספר המשחקים ל18.

דורפן 27 בספטמבר 2013

גיל – קצת מוגזם למתוח את קו הצביעות ב-16 או 18 משחקים. אם אתה צופה בפוטבול, כמוני, ומקבל את הענף הזה ב-16 משחקים אז אנחנו מקבלים אותו למרות הסיכון העצום בו לספורטאים. קשה להגיד שזו קרקע מוסרית מוצקת בהרבה מ-18 משחקים. יום חמישי זה באמת בולשיט

גיל 27 בספטמבר 2013

תראה, יש כאלו שאומרים שגם 16 זה מוגזם וצריך לחזור ל14 או 12. ברור שלא יבטלו משחקים אבל עוד שני משחקים זה בטח לא משהו טוב. אחד הפתרונות המוצעים אגב זה שכל שחקן יוכל לשחק רק 16 משחקים. זה פתרון גרוע ביותר לדעתי.

austaldo 27 בספטמבר 2013

מעבר למה שגיל אמר על התאוששות מפציעות, קבוצת פוטבול צריכה ללמוד את היריב ולהכין את התרגילים ואת הסכימות למישחק. בפוטבול ההכנה הזו מאוד חשובה זה לא כמו למשל בכדורגל שקבוצה אולי תשנה טיפה את המערך שלה אבל בעיקרון תשחק את המישחק שלה, זה לא שהיא צריכה להכין סטים של תרגילים בכדי לפצח הגנה מסויימת כשאותם תרגילים יהיו חסרי ערך לחלוטין נגד היריבה הבאה. הכנה של שלושה ימים פשוט לא מספיקה והתוצאה היא מישחקים גרועים בין קבוצות מפוזרות ולא מוכנות.

דורפן 27 בספטמבר 2013

יבור – המאמץ מטורף. אתה אולי רואה את המהלך שבעצם מבצעים בסוף – אבל כל השחקנים על המגרש מבצעים את המהלך שלהם בשלמות – גם אם הקבוצה לא בחרה בו.

למשל כל כל שחקן קו מתנגש 65 פעמים בשחקן קו בריון אחר, משהו דומה במאמץ לקרב סומו, ואם פעם אחת יפשל הקווטרבק שלו יהיה על הריצפה, או בצד השני – הקבוצה תחטוף טאצ'דאון.

כל קורנר בק מבצע ריצת כיסוי של בערך 50-60 מטר – 65 פעממים במשחק מול ווייד רסיבר עם מהירות של רץ אולימפי.

וכך הלאה. מאמץ כללי גדול מאד. ועוד לא נכנסנו לנושא הפציעות.

טל 28 בספטמבר 2013

ביום ראשון פוטבול הוא משחק מאוד בטוח.
בחייך, בוא נודה על האמת אנחנו נהנים מגלדיאטורים מודרניים אשר פוגעים בבריאותם כל משחק ומשחק, בטווח הקצר או הארוך.
יום חמישי מאז שהחל לא מתאפיין ביותר פציעות למיטב ידיעתי ( תקן אותי אם אני טועה) וכך גם משחקי יום א לקבוצות ששיחקו בMonday night.
וחוץ מזה אכן משחק משמים שהצטיין בבעיטה חופשית…

גיל 28 בספטמבר 2013

הטיעון שלך קצת דמגוגי. אני לא אמרתי שביום ראשון פוטבול הוא משחק מאוד בטוח אלא שהוא יותר בטוח ממשחק כל כמה ימים. אני לא יודע לגבי פציעות במשחק עצמו, אבל בוודאות פחות שחקנים יכולים לשחק בו בגלל שלא התאוששו מספיק מפציעות במשחק ביום ראשון כך שזה פוגע במשחק.

שי פרנסיסקו 27 בספטמבר 2013

לצערי קשה לי להתלהב מהמשחק. הראמס פשוט גרועים. אני מעודד מזה שגור קיבל את כל הנשיאות שלו, אבל במשחק שבו הובלנו כל הדרך כמעט זה לא חוכמה גדולה. בימים שצריך לזרוק ולזרוק, יש לנו בעיה. נקווה שההגנה תמשיך ככה עד שיחזרו קרבטרי ומאנינגהם, אחרת אנו עלולים לצאת מהמירוץ מוקדם מהצפוי.

דורפן 27 בספטמבר 2013

משפט אחד היה מאד אירוני "גור קיבל את הנשיאות שלו" (13 שנים מאוחר מדי?)

בני תבורי 27 בספטמבר 2013

שמעתי על אלדון סמית' המטומטם אבל פספסתי את פטריק וויליס. מה קרה אתו?

גיל 27 בספטמבר 2013

הוא פצוע.

בני תבורי 27 בספטמבר 2013

תודה גיל

יאיר 27 בספטמבר 2013

המשחק הזה מספר יותר על כמה הראמס גרועים מאשר על הניינרס.
אלוהים כמה שאובר רייטד ג'ף פישר (בשנתיים האחרונות במיוחד הוא מפומפם ע"י פיטר קינג בSI) קבוצה עם הגנה נגד קריצה בזיונית, בלי RB ועם QB בינוני מינוס שמרוויח השנה פי2 מלאק, RG3, וילסון וקפרניק ביחד. לא יאמן שכל קח הרבה אנשים חשבו שהם יגיעו לפלייאוף.

בקשר לניינרס הם לקראת סוף הפתיחה הרצחנית שלהם (שבוע הבא מול יוסטון בבית) והאמת שאני די בסטוח שהם לקחו בחשבון שהם יצאו מ4 המשחקים הראשונים 2-2 רק לםפי דעית הם חשבו על הפסדים בסיאטל ואצל הראמס. בכל מקרה הניינרס עדיין נראים גרוע בהתקפה. ברבע השלישי היה רצץ של 3-4 פוזשנים של 3AND OUT . ומול קבוצות יותר טובות מהראמס ההגנה פשוט תקרוס בסוף. עדיין הפאניקה שהיהת הבשבוע הוצי האחרונים ומצב הבהלה שהגיעו אליו הוא מוגזם יש שם המוןן כישרון ובטוח בשביל להגיע לפלייאוף. צוות האימון צריך להרגע ולהפסיק להראות כמו דטרויט בכמות העברות והם מתחילים לאסוף ניצחונות (עד הביי יוסטון ואריזונה בבית, טנסי בחוץ וג'אגס בלונדון) ולהגיע לפלייאוף.
המשחק הכי חשוב אולי בקשר לסיכויים שלהם במשך העונה הוא המשחק ביום ראשון של סיאטל ביוסטון. די ברור שהניינרס לא רוצים לעבור בפלייאוף בסיאטל (בעצם אף אחד לא רוצה) ולכן הם צריכים לשמור על קצב איתם בדוויזן. אם הם מנצחים ביוסטון (שנראית מאוד בינונית השנה) יהיה לניינרס קשה לתפוס אותם בהמשך מפיגור של 2 משחקים.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 27 בספטמבר 2013

אוף איזו אנחת רווחה…פחדתי שתיגמר לנו העונה הלילה. באומן וגור מדהימים וגם קפרניק נראה טוב אחרי שני משחקי זוועות.
מסכנים הראמס. תקועים עם בראדפורד הבאסט. אני חושב שגם פישר הבין אתמול ששום דבר כבר לא ייצא מהטמבל הזה

אלעד לוי 27 בספטמבר 2013

אני דווקא חושב שקיפרניק לא נראה טוב במשחק הזה.
היו לו כמה פעמים שחקנים חופשיים לגמרי והוא לא מסר להם (פעם אחת זה אפילו נגמר בסאק).
התקפת הריצה נראתה מצוין, אבל לא בטוח שזה יספיק מול יוסטון.

אכן, הבעיטה במחצית הייתה הרגע של המשחק.

7even 27 בספטמבר 2013

חברים, אפשר להירגע.
אחרי משבר קטן, הדבר היחידי שחשוב הוא הניצחון.
ואם הוא בא בצורה זו או אחרת זה כבר פחות חשוב.
35 נקודות במשחק לא להיט….כל קבוצה בליגה קונה.

Next…

אריאל גרייזס 27 בספטמבר 2013

מה שחשוב במשחק הזה מבחינת הניינרס, אני חושב, זה שההגנה הבינה שהיא צריכה להרתם למשימה של לנצח משחקים. אם זה ימשיך לקרות, הם יהיו בסדר

דורפן 27 בספטמבר 2013

לחלוטין נכון. כבר עשרה משחקים בערך – בעצם כל המשחקים מאז המשחק מול הפטריוטס בשנה שעברה – שבעה עאלק פרו-בולרים בהגנה חוטפים 30 למשחק והציבור מתעסק בקולין קפרניק.

נחשון שוחט 27 בספטמבר 2013

אם פרנק גור ישחק ככה, הכל יזרום. עניין של כמות האופציות, כי אי אפשר להגן נגד כולן. אז גם אם זה בעיקר לחובת/בזכות ההגנה של סיינט לואיס, הטוב מהמשחק הזה הוא ש – Frank Gore stepped up.

Yavor 27 בספטמבר 2013

תודה על ההבהרות. גם אני חשבתי שזה בעיקר בגלל פציעות ולא עניין של מאמץ פיזי. גורם לך לחשוב במה הם מלעיטים את השחקנים במהלך השבוע שבין משחק למשחק.

D! בארץ הקודש 27 בספטמבר 2013

הנה מין אופטופיק מעניין

http://img.gawkerassets.com/img/18r80t094bgctpng/ku-bigpic.png

Samir Zamfir 28 בספטמבר 2013

אני חושב שהניינרס ובמידה מסויימת גם הסיהוקס יצאו בשנה שעברה בתחושה שהQB שלהם הוא עלית כאן ועכשיו. כתוצאה מכך, הם הפכו לקבוצות מסירה. אבל הכוח של הניינרס בתקופה של אלכס סמית' היה הריצה של גור וההגנה. לתת לQB לזרוק ולתת מספרי דרו בריז/ארון רודג'רס הייתה הנחה קצת מוקדמת. הם לא צריכים לתת מספרים כאלה. בטח לא נגד הגנות חזקות.
הניינרס וההוקס בנו את הצלחת הQB שלהם על גבם של רציי העלית שלהם שעייפו את קויי ההגנה היריבים ונתנו לווילסון ולקאפרניק אוויר לסלאלומים הנהדרים שלהם.
קאפרניק הוביל את הניינרס עד לסופרבול כך שהוא קיבל(בצדק כנראה) יותר קרדיט. אבל נדמה שלהוביל קבוצה לאורך כל העונה זה סיפור אחר לגמרי.
ההוקס קיבלו שיעור כבר במחזור הראשון נגד הפנתרס, מה יכול קו הגנה בריא וחזק לעולל לווילסון. בהמשך המשחק, זה היה לינץ' שהתניע את הקבוצה. גם נגד הניינרס ווילסון החל בזריקות תחת לחץ שלא הגיעו ליעדם.
לא חושב שלאף יריבה אחרת ב NFC יש RB חזקים כמו גור ולינץ'. אולי ג'קסון בפלאקונס, אבל הוא נפצע ולאטלנטה אין הגנה. הבסיס הוא לייצר דקות של התקפה על ידי נשיאת הכדור ויצירת עוד ועוד דאונים ראשונים שיתנו להגנה לנוח.
וזה גם יהיה המפתח לנצחון נגד הטקסנאס בראשון. כשמר. וואט על ה1.96 שלו ינסה להגיע אל ווילסון. ווואט יודע להשתלט על משחקים. ואיך שקו ההגנה הפצוע/חלש נראה יש כאן סיכון גדול. ראינו את אלדון סמית' מגיע אל ווילסון יותר מדי פעמים. ווואט הוא מפלצת שכשהיא תופסת מומנטום קשה לעצור אותה מלאכול ככה שלינץ' לינץ' ולינץ'. גם טורבין צריך לקבל נשיאות. בכל שאר המאצ'פים, ההגנה כבר תסדר. משחק חשוב ביותר. אבל כך גם המשחק הבא נגד הקולטס. צריך לקחת אחד משתי המשחקים האלה.

Comments closed