סאות'המפטון. הכוכבים נופלים

אין ליונייטד כוכבים מתפקדים

עוד משחק שיונייטד הייתה מוציאה ממנו יותר בעבר. אבל הלחץ גרם לה לאבד אותו.

נכון – סאות'המפטון לחצה והלחיצה. אבל 80 ומשהו דקות לא יצרה שום מצב הבקעה איכותי במיוחד. היה אחד כתוצאה מטעות. ווהשטחים שהשאירה מאחור בכדי ללחוץ גרמו למספר סביר של מצבים ליונייטד. זה היה צריך להיות מין משחק כזה שמאמן היריב מסכם "שיחקנו טוב אבל מול מנצ'סטר יונייטד אתה לא יכול להרשות לעצמך לתת להם מצבים כאלו". אלא שעכשיו מסתבר קבוצות יכולות להרשות לעצמן.

זה נגמר בטעות קשה בחילוף. אתה לא נוגע ברביעיית ההגנה ב-0-1 ומסיט פתאום את פיל ג'ונס לקישור. ומאבד משחק בו 4-5 משחקני יונייטד שיחקו משחק טוב. ומשחק האגפים לא שקוף כפי שהיה עם יאנג וואלנסיה ומגנים לא טבעיים. ויותר מכך – דווקא ההגנה שיחקה טוב.

אבל זה לא עוזר שכמה שחקנים משנה משחקים טוב (ינווזאי) אם מי ששיחקו לא טוב היו ווין רוני שאיבד הרבה כדורים באזורים קריטיים, פלאיני גם ורובין ואן פרסי גם. הם למיטב ידיעתי שלושת השחקנים היקרים בקבוצה, ששיחקו בתפקידים שהם אוהבים, וקיבלו הזדמנויות להשפיע. לואן פרסי ורוני היו שטחים עצומים לפעול בהם. והבעיה היא שאין להם מחליפים. הם יצטרכו להשתפר ומהר.

כמה בעיות דווקא נפתרו. הבעיה היא בכוכבים.

mn

זה נכתב לפני המשחק:

לא הייתה ממש סיבה לאופטימיות שקצת השתררה אחרי הניצחון על סנדרלנד. הקבוצה החלשה בליגה נכון לעכשיו, שאי-ניצחון מולה היה ממש קטסטרופה מבחינת הסיכוי לחזור במהירות לצמרת. ובהתאם יונייטד יכולה לתת לעצמה ציון רע מאד על הופעות ספטמבר, גם אם לוח המשחקים היה קשה. קשה להצביע בו על איזשהי תוצאות איכות – אולי חוץ מאשר מבמשחקי ליגת האלופות.

ייתכן שהאופטיציות קשורה קצת לעניין עדנן ינוזאי. לא יכולתו העתידית הבלתי ברורה של הילד אלא לכך שדייויד מוייס נוהג כאן לפי דרכה של מנצ'סטר יונייטד. דווקא בימי במשבר הוא מחליט "שאם מישהו טוב מספיק אז הוא מבוגר מספיק" ובוחר אותו בהרכב בכדי להביא תוצאות. את זה כל אוהד אוהב לראות מהמנג'ר.

עכשיו באים שלושה משחקי בית רצופים בשבוע – סאות'המפטון, סוסיאדד וסטוק – כשהאמת נחוצים שלושה ניצחונות בכדי לאתחל מחדש את העונה. בדרך כלל פגרה בינלאומית היא לא לא חדשות טובות ליונייטד וגם הפעם רובין ואן פרסי חוזר לא בריא לגמרי. אחרת החדשות היו טובות כי לפחות רוני וגם ואן פרסי כבשו במשחקים הללו. והם לפני הכל המפתח לעונה טובה.

*

בדיון בשאלה האם השוויוניות בפרמייר ליג נובעת מהחלשות החזקות או מהחזקות החלשות – סאות'המפטון היא דוגמא לאיך הכסף הגדול שיש בכל הפרמייר ליג יכול להביא לשיפור אמיתי אם הוא מנוהל נכון.

מנוהל נכון, כי הוא מנוהל במידה. ראשית, יש להם מנג'ר מעולה, מאוריציו פושטינו. ושנית המנג'ר הזה עושה התאמה מצויינת של הידע שלו לכדורגל אנגלי. דוגמא טובה היא השימוש בשני חלוצים שהוא די קריטי באנגליה. סאות'המפטון הייתה מצויינת באולד טראפורד כבר לפני שנה ולא הייתה ראויה להפסיד. ומאז ביצעה לפחות שלוש רכישות טובות – דניאל אוסוולדו, דייאן לוברן וויקטור ואניימה. אבל גם עובד עם הקיים – ריקי למברט.

טוב, לא ראיתי אותם יותר מתקצירי מץ' אוף דה דיי. אני מקווה לא לגלות היום עוד שחקנים טובים אצלם!

אחרי סגירת הגליון: ינוזאי חתם.

 

המשותף לאיליי מאנינג ונוחי דנקנר
התיקו בניוקאסל

110 Comments

גל 19 באוקטובר 2013

אני שם לב על עצמי ועוד הרבה אוהדי יונייטד חברים שמתגלה בעיה שהעונה על כל משחק שבשנים קודמות היה נאמר "משחק שחובה לנצח" אומרים "משחק לא קל בכלל".. מבחינתי זה קצת מראה על התערערות האמונה של האוהדים בגישת אנחנו יונייטד ואנחנו הכי טובים. יהיה בהחלט מעניין לראות אם באמת ננצח את השלושה ברצף האלה וזה יצא סה"כ 4 ברצף, אולי מויס יקבל כאפת אהבה מהאוהדים ואז הגישה תשתנה.

הנבל 19 באוקטובר 2013

תודה לאל שלא קרה פוגבה-2 ,ושהפעם נעשה משהו.
5 שנים יש לו כדי להוכיח כמה הוא חשוב.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

אני לא חושב שהרכש של סאות'המפטון מוצלח במיוחד. ביותר מ40 מיליון יורו אפשר היה להביא שחקנים הרבה יותר טובים (או במקרה של אוסבלדו, פחות סרטנים בחדר ההלבשה). וזה עוד לפני שמזכירים את הכישלון המהדהד עם גסטון רמירז מהעונה שעברה. אם תשיב לב, רוב השחקנים המוצלחים שלהם, הם שחקנים שכבר היו שם.
הכוח של סאות'המפטון הוא יותר בכך שהם בערך הקבוצה האנגלית הקטנה היחידה שיש לה יכולת אמיתית לייצר שחקנים.

אני גם לא בטוח שפוצ'טינו הוא כזה עילוי. לדעתי כ (עוד) תלמיד של ביאלסה הוא בעיקר מאמין בסגנון משחק- שהמאפיין המרכזי שלו הוא הלחץ האינטנסיבי והגבוה- שהאנגלים לא מורגלים אליו וקשה להם מאד להתמודד איתו, כפי שראינו במשחקים של יונייטד באירופה בשנים האחרונות.

אגב, אחד המאפיינים של סגנון כזה תובעני זו ירידה דרסטית ביכולת בחצי של העונה וסביר שזה גם מה שיקרה הפעם.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

"ירידה דראסטית חצי השני של העונה" כמובן.

מצד שני, כפי שכבר ציינתי, זה בדיוק סגנון המשחק שיונייטד מאד מתקשה מולו בשנים האחרונות.

no propaganda 20 באוקטובר 2013

דווקא מול ריאל בשנה שעברה הם היו מצוינים והפסידו בגלל שטות טיפשית של נאני, וריאל היא יחד עם דורטמונד הקבוצה שמשחקת את המסגנון הזה הכי טוב.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

ריאל לא משחקים בסגנון הזה. הסגנון של ביאלסה מתבסס על ניסיון לשלוט באמצע ולהחזיק יותר בכדור, בתוספת למשחק הלחץ. כידוע, גווארדיולה הוא עוד אחד מהתלמידים שלו. המשחק של ריאל לעומת זאת, מתבסס על מתפרצות ומעברים מהירים והם נראים פחות טוב ברגע שנותנים להם להחזיק בכדור.

הסגנון של ריאל הוא דווקא יעיל כנד הסגנון הזה, בגלל החללים הגדולים שהוא משאיר מאחור. אם אני לא טועה, המאזן שלהם מול אספניול של פוצ'טינו היה שבעה ניצחונות משבעה משחקים ומאזן שערים של 21-0. מול בילבאו של ביילאסה הוא היה ארבעה ניצחונות מארבעה משחקים ומאזן שערים של 15-2.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

ואני מניח שיש עוד אספקט בהתמודדות עם סגנון מסוים וזה הרגל: ככל שאתה מתמודד יותר עם סגנון מסוים, כך אתה נהיה מורגל אליו ויותר קל לך להתמודד עם האתגר שהוא מציב בפניך.

בספרד חלק גדול מהקבוצות הבינוניות-קטנות משחקות בסגנון הזה, באנגליה רק סאות'המפטון.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

אגב ינוזאי,

מבדיקה מהירה שעשיתי, נכון להיום, חיפוש על שמו בגוגל מביא יותר תוצאות מחיפוש על שמם של אינייסטה, ריברי, צ'אבי או מרקו רויס. כל זה על שחקן (מוכשר מאד ללא ספק) שנתן משחק אחד טוב מאד מול הקבוצה מהמקום האחרון.

תעשו עם האינפורמציה הזו מה שאתם רוצים, לדעתי היא בעיקר מעידה על העיתונות האנגלית והיעילות המדהימה של מכונת יחסי הציבור של יונייטד והפרמירליג.

רוקט 88.2 20 באוקטובר 2013

וואו ! אני המום !
קראתי את התגובה שלך ולא האמנתי. ניגשתי לבדוק ואני פשוט המום. יש לו פי 2 תוצאות מלזלאטן !!! פאקינג זלאטן !!!!
פי 10 תוצאות ממה שיש לנתניהו !!!!

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

ובמקרה הספציפי שלו- בגלל השם הייחודי- אתה יודע שאלו תוצאות שקשורות אליו ישירות. זה לא שקוראים לו "דוד סילבה" או ג'ו סמית".

יואב 20 באוקטובר 2013

נראה לי שזה קשור לעוצמתה של יונייטד כמותג ספורט.
זה משהו שמויס למשל, לא הפנים לגמרי. מה שאתה אומר כמנג׳ר יונייטד, זאת כותרת בכל פינה בגלובוס. כמאמן אברטון, זה אייטם חמישי באתרים ספציפיים.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

אין ספק שיונייטד היא מותג ספורט מחזקים בעולם, אבל זה לא מסביר תוצאות כאלו (בהשוואה לכוכבים הגדולים בכדורגל העולמי), ביחס לשחקן, מוכשר ככל שיהיה, שנתן משחק אחדד טוב מאד מול הקבוצה במקום האחרון.

האמת היא שהעיתונות האנגלית היא פשוט חסרת פורפורציות ובושה. ובגלל השפה, המסורת וההשפעה התרבותית, היא גם משפיעה על התקשורת במקומות אחרים. למשל ישראל. אני קראתי יותר כתבות (בתקשורת הספורט, לא בבלוגים של אוהדי יונייטד) על ינוזאי בשבועיים האחרונים מאשר על שחקן כמו מרקו רויס בשלוש שנים.

גל 19 באוקטובר 2013

אני לא בטוח כל כך לגבי הזלזול שלך ברכש שלהם, בוא לא נשכח שקבוצה בגודל של סאוטהמפטון לא יכולה למשוך שמות גדולים, אם היה להם 50 מיליון יורו לא אומר שהם יכלו לקנות את אוזיל. בסופו של דבר לקבוצות קטנות מאוד לא קל לעשות רכש איכותי בגלל איכות השחקנים שהן מושכות. אנחנו קצת רגילים לחשוב על 40 מיליון כ"כסף להביא את השחקן הזה והזה", זה לא המצב של קבוצות תחתית.

גל 19 באוקטובר 2013

הכוונה הייתה לתגובתו של תוהה בדרכים

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

נכון, אתה באמת לא יודע את מי הם היו יכולים להביא. מצד שני, למישהו כמו פוצ'טיני בטוח יש ידע וקשרים בדרום אמריקה להביא שחקנים שמהווים תמורה יותר טובה לכסף.

אני לא חושב ש15 מיליון יורו על נגר כמו וויינאמה או כמעט 40 מיליון על סרטן כמו אוסבלדו ובלוף כמו רמירז, זה רכש חכם במיוחד.

גל 19 באוקטובר 2013

רמירז היה על הנייר רכש ענק, נחשב כשרון גדול עד תחילת עונה שעברה. בלופים קורים וברור שזה אשמת המאמן שהביא אותו אבל קורה.
מעניין אם יכלו לנצל את הכסף להביא מישהו כמו פאוליניו למשל שטוטנהאם גנבו במחיר מציאה, כי לא בטוח ששחקן בקליבר שלו יסרב להגיע לקבוצת פרמייר ליג

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

לא מאמין שפאוליניו היה מגיע לקבוצה כמו סאוטהמפטון. טוטנהאם זו לא אחת הקבוצות הגדולות באירופה והם לא משחקים באלופות, אבל זה עדיין מועדון הרבה יותר גדול. עם זה, "מחיר מציאה" זו קצת הגזמה לקשר אחורי שעלה מעל 20 מיליון יורו. גוסטבו שהוא שחקן באותו מעמד, בערך באותו גיל ויותר מוכח באירופה, עלה הקיץ פחות.

קשה לחזות במדויק יכולת של שחקנים במעבר בין ליגות, אבל גם לפני שהוא בעט כדור באנגליה היה די ברור שהמחיר של רמירז מופרז לחלוטין. שחקנים כמהו יש לא מעט בדרום אמריקה ושאפשר להשיג בעלות נמוכה משמעותית. אותו דבר לגבי ווינאמה. נראה לך ששחקן מהליגה הסקוטית שכל תהילתו נבנתה על גול מקרן נגד ברצלונה, יעלה כמו גוסטבו ויותר מגרי מדל? קרלוס סאנצ'ס, שחקן באותו תפקיד ובמעמד הרבה יותר גבוה (שחקן הרכב קבוע בנבחרת קולומביה) עבר הקיץ בהעברה חופשית.

אריק 19 באוקטובר 2013

קאריק הוא השחקן הכי חשוב וגם הכי טוב בנתיים של יונייטד. הוא צריך שניים באמצע איתו כדי להתפנות לניהול היום מול ווניאמה ושנדרליין והלחץ ביאלסה סטייל. מקווה שכך יראה ההרכב היום. אם ון פרסי בחוץ, אשמח לראות את ינוזאי וקאגווה משלימים עם רוני שלישיה קדמית

red sox 19 באוקטובר 2013

בינתיים ניקאסל עולה עם 7 צרפתים בהרכב ומבקיעה גול 13 ברצף מרגלי שחקן צרפתי.
חידה לאוהדי מאן יונייטד: מי האנגלי האחרון להבקיע לזכות המגפייז?

גל 19 באוקטובר 2013

ניחוש פרוע: אוון?

דורפן 19 באוקטובר 2013

מן הסתם אלן סמית אם הוא קשור ליונייטד

red sox 19 באוקטובר 2013

תשובה הגיונית אלמלא מספר השערים שאתה, אני ואלן סמית' הבקענו לזכות ניוקאסל היה זהה.

v. persie 19 באוקטובר 2013

העצמי של אוונס שנה שעברה?

תמיר 19 באוקטובר 2013

ניראלי ג׳יימס פרץ׳ נגד יונייטד ב4-3 שנה שעברה

red sox 19 באוקטובר 2013

בהחלט פרץ'.
אוואנס הבקיע אחריו אבל הוא לא אנגלי.

מתן 19 באוקטובר 2013

אכן. ג'וני הוא צפון אירי. בריטי אך לא אנגלי

red sox 19 באוקטובר 2013

תשובה הגיונית, אלמלא מספר השערים שאני, אתה ואלן סמית' הבקענו לזכות ניוקאסל היה זהה.

אדם 19 באוקטובר 2013

למישהו יש לינק לSOPCAST?

אדם 19 באוקטובר 2013

תודה.
מעניין למה הם עדכנו את זה מאוחר, לא היה כשהמשחק התחיל שם.

שי רוז 20 באוקטובר 2013

AceStream עדיף על Sopcast?

קורא 19 באוקטובר 2013

יונייטד פשוט משחקת לא טוב, גם אם היא היתה מנצחת את המשחק היא נראית בפאניקה. אני לא רוצה לצאת בהכרזות מוקדמות על גורל העונה הזו, אבל זה נראה ממש לא טוב.

הנבל 19 באוקטובר 2013

ואז מוייס הכניס את גיגס , ויונייטד ניצחה את המשחק.

Ilan 19 באוקטובר 2013

הלו זה מויס לא פרגי…. אין הרבה מזל היום

Ilan 19 באוקטובר 2013

למה מוייס מכניס מגן בבית עשר דקות לסיום במקום מחזיק כדור…. נהיינו קבוצה של תיקו לעזאזל

אחד 19 באוקטובר 2013

להבקיע שער שיוויון/ניצחון בדקות הסיום זה בדרך כלל הקטע של יונייטד.

גיל 19 באוקטובר 2013

מנצ'סטר שיחקה לא רע לדעתי. היא לחצה רוב המשחק וגם לא הפסיקה ללחוץ אחרי היתרון, רק שהבעייה שלה שהיא לא מכריעה משחקים ואז חוטפת שער בדקות האחרונות שמחרב את הכל. וולבק לא בעניינים וגם רוני לא בכושר וזה משפיע התפוקה.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

וולבק זה אינייסטה האנגלי- מבקיע כמעט רק במשחקים גדולים. שזו תכונה יפה שאתה קשר ובעיתית כאשר אתה חלוץ.

גיל 19 באוקטובר 2013

הלוואי שהוא היה מזכיר במשהו את אינייסטה.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

מן הסתם כתבתי את זה בצחוק, אבל זה נכון שהוא מבקיע במשחקים גדולים, אבל המאזן הכללי שלו מחפיר לחלוץ בקבוצה כמו יונייטד. למה הוא מועדף על הרננדז בקביעות רק למויס הפתרונים.

אריק 19 באוקטובר 2013

מויס – שני דברים לזכותו – ינוזאי, ג'ונס כבלם.
לגנותו – פלאייני – WTF עוד משחק מזעזע, הבחור צריך להשתפר ומהר.
החלופים, אוי ואבוי – X3
שלושה בלמים כדי לשמור על תיקו… בבית… מול סאותהמפטון…

סתמאחד 19 באוקטובר 2013

כבר לא נדיר לראות קבוצה אנגלית (ולא מהגדולות) שהיא טכנית ומהירה יותר מיונייטד.
סאות׳המפטון היתה טובה יותר,שיחקה כדורגל נהדר ולבטח היתה ראויה לנקודה (אם לא לכל שלוש הנקודות) בזמן שמויס בחר להתגונן וביצע חילופים מוזרים ששידרו מסר מאוד ברור לשחקנים תוך ויתור על אופציות התקפיות.
ליונייטד לא היה מענה ללחץ האדיר של סאות׳המפטון על כל המגרש ובלט הפער בין המהירות שבה סאות׳המפטון יצאה להתקפות מעבר עם הצטרפות של שחקנים רבים ובין האיטיות שבה יונייטד יצאה להתקפות.
כאשר פלאיני שיחק נגד יונייטד במדי אברטון הוא נראה תמיד מאיים ומטריד ומסוכן.ביונייטד הוא שחקן סתמי ומיותר שיושב על המשבצת של קאריק ולא תורם דבר למשחק.פלאיני יוצר בעיה קשה מאוד שכן איך יוכל מויס להשאיר על הספסל את שחקן הרכש היחיד שהוא הביא ושנרכש בסכום גבוה ?
בשני המשחקים האחרונים ינוזאי הוא ללא ספק השחקן הטוב ביונייטד ואחד הבודדים שמייצר דברים מעניינים בהתקפה אבל מסתבר שזה לא מספיק.
רפאל מתחיל להמאס עלי.
וולבק לא היה חלוץ ולא יהיה חלוץ.

גיל 19 באוקטובר 2013

ינוזאי היה חלש מאוד היום ולא עשה הרבה. סאותהמפטון אולי החזיקה הרבה בכדור והגיעה קרוב לרחבה הרבה פעמים אבל חוץ מהגול לא הגיעה כמעט לשום מצב רציני. מנצ'סטר לעומת זאת בעטה פעמיים למשקוף והייתה יותר מסוכנת והייתה צריכה לגמור את המשחק מוקדם. בסך הכל היכולת מעודדת וההגנה התייצבה. התוצאה פשוט לא טובה מספיק.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

סאותהמפטון היא קבוצה הרבה פחות טכנית מיונייטד, ברוב העמדות, ברמת השחקן הבודד. מהסיבה הזו היא לא ייצרה מצבים בכלל ממשחק שדה למרות השליטה האופטית שלה במרכז השדה. מה שהיא כן, זו קבוצה יותר מאומנת ויותר בטוחה בעצמה שמשחקת כדורגל יותר מודרני מיונייטד.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

ניתוח נכון של המשחק.

הסגנון של סאות'המפטון מקשה על קבוצות לפתח משחק שוטף, אבל בגלל קו ההגנה הגבוה הוא אמור לאפשר מספיק הזדמנויות לקבוצה כמו יונייטד במשחק ביתי. ריאל מדריד של מוריניו הייתה תמיד מפרקת את אספניול של פוצ'טינו ובילבאו של ביאלסה, בדיוק על השטחים שנשארים מאחורי ההגנה והם אוכל עבור מוסרים כמו אוזיל ואלונסו ומסיימים כמו רונאלדו. יונייטד יצרה את המצבים, רק הייתה חסרה לה רגל מסיימת ואולי שחקן שיכול לתת עוד פס חכם.

יוסי מזרחי 19 באוקטובר 2013

אדיוט או פחדן או שניהם.
זה מה שראינו היום ממוייז.
.
דקה 60, היריב יוצא קדימה כדי להשוות, מוותר על הגנה,ונאני כבר עייף.מכל האפשרויות בעולם אתה מכניס את גיגס??? כשיש לך על הספסל את ציצריטו, ולבק ואת קאגווה?? בשביל מה הם שם? כדי לראות את גיגס? מה רצה מויס להשיג??
לא משנה, הוא לא קיבל כלום מהחילוף האומלל הזה,אלא מידה מסוימת של צדק שנעשה לסאות האמפטון ושאין בו מינימום של קריאת משחק. יש בו אולי עוד מרכיב בהחלטה של ציצריטו לברוח בינואר. על קאגוה אני כבר לא מדבר,רק חבל ששניהם תופשים מקום ברשימת המחליפים, (אולי גם כי אנדרסון לא זמין?? לך תדע).
.
גיגס.
זה מכמיר את הלב, לראות את סוף הקרירה שאין שניה לה בהרבה מובנים, וחבל שזה יהיה חלק מהזיכרון שישאר אחריו.
.
מותר לשמוט נקודות גם בבית וגם בדקה 95. זה חלק מהמשחק, אבל כך??
טיפש או פחדן?? היום שניהם יחד.

גיל 19 באוקטובר 2013

יוסי, אני מסכים שגיגס היה חילוף גרוע אבל צ'צ'יריטו בכושר גרוע ולא מבקיע גם במקסיקו כבר הרבה זמן. קאגווה צריך לקבל יותר דקות ובתור פותח. הוא דיבר השבוע שמאוד קשה לו לתרום מהספסל ואני יכול להבין אותו. הוא שחקן שצריך לשחק הרבה ולחזור לכושר.

יוסי מזרחי 19 באוקטובר 2013

גיל.
ציצריטו כמשל.
וחוץ מזה, הוא צריך לקבל דקות, גם אם כדי לחזור לעצמו, ואני זוכר הופעות שלו השנה שלא היו מי יודע מה שום דבר(כמו גיגס היום).
ובטח במשחק שמתפתח מצד לצד, עם שטחים ריקים אצל היריב זה הרי אוכל בשבילו.
אני רק מקוה שלא נתרושש לפני שנסיים לשלם שכר לימוד.

גיל 19 באוקטובר 2013

נכון, הוא גם צריך לשחק אבל זה לא קשור לשכר לימוד. גם פרגוסון היה טועה בחילופים ומכניס שחקנים באיחור. זו לא הבעייה לדעתי. בהרכב הקיים הם היו צריכים לנצח ורונן צודק שהתפוקה מהשחקנים הגדולים לא מספיקה. הם לא בכושר טוב וזו לא אשמת המאמן כנראה.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

חוץ מזה שם הרננדז חושך אז מה וולבק?
רק שלהבדיל, הרננדז לא מקבל הזדמנות לצאת מהכושר הרע שלו.

במקומו ובמקום קאגווה אני מבקש לעזוב בינואר מכוון שברור לחלוטין שמויס לא מחזיק מהם. זכותו? בוודאי. רק במצב כזה אין סיבה מבחינתם להישאר.

אריק 19 באוקטובר 2013

וזה כשאני מנסה להיות מאופק. אתה רואה את הגולים של ארסנל וזה פשוט כיף. איפה ההנאה, כולם בלחץ וזההופך לפאניקה כשהמאמן משדר שהוא בפחד

סתמאחד 19 באוקטובר 2013

סיפור האליפות כמובן גמור ויונייטד חייבת להתחיל להיות מודאגת מהפער שנפתח בינה ובין המקום הרביעי

גיל 19 באוקטובר 2013

סיפור האליפות לא גמור בכלל, מאיפה הבאת את זה?

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

גמור ! מקום בארבעת הגדולות זה ההישג הנשאף .
שנה אחת בלי זכיה אבל אם כרטיס לצמפיונס זה סביר , מחוץ לרביעיה וסיפורי ״גם לפרגי הלך קשה בשנים הראשונות״ יהיו לא רלוונטיים .

גיל 19 באוקטובר 2013

על סמך מה אתה קובע שזה גמור? הרבה קבוצות אלופות של פרגוסון התחילו את העונה חלש ואז צברו הרבה ניצחונות כשאחרות נפלו. יש עוד הרבה כדורגל לשחק בליגה.

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

עזוב מורשות קרב . פער 10 בשלב כזה זה המון . אבל זה לא העיקר . מבנה התחרות השנה שונה .
יש לך נכון להיום 5-6 קבוצות טובות יותר ומוכשרות יותר .
כמעט כל משחק שני העונה יונייטד מגיעה בנחיתות . נחיתות אמיתית והיריבות מפחדות הרבה פחות .

ויש לך הגרלה מחורבנת . בדיוק כמו שהסיבוב הראשון התחיל קשה , ככה יתחיל השני .
יש סיכוי יותר מחצי שהעונה תיגמר מוקדם מהצפוי .

גיל 19 באוקטובר 2013

דווקא בגלל שיש הרבה קבוצות טובות השנה והליגה יותר מאוזנת, מנצ'סטר יכולה להרשות לעצמה פער כזה כי כל הגדולות ישמטו נקודות בשלב זה או אחר ואף אחת לא תברח. ואגב, המשחקים לא חוזרים על עצמם בסדר זהה בסיבוב השני כך שזה פחות בעייתי.

יואב 19 באוקטובר 2013

יונייטד יכולה ״להרשות״ לעצמה גם שנה ללא ליגת אלופות. היא אחת משלושה ארבעה מועדונים שיכולים.

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

יונייטד בוודאי , היא גם יכולה להרשות לעצמה לשלם ל2 מאמנים .

גיל 19 באוקטובר 2013

נכון. שנה אחת של בנייה לא תזיק בטווח הארוך.

יואב 19 באוקטובר 2013

יניב,
לא חושב שזה יקרה(ישלמו לשני מאמנים) ולא חושב שיש שש קבוצות מוכשרות יותר. לא הכישרון הוא הבעיה העיקרית כי אם הסדקים בלכידות, קבלת החלטות, קשיי הסתגלות של צוות חדש לגמרי ואולי קצת עייפות חומר.

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

כישרון ברמת קבוצה הוא לא רק פונקציה של סך הכישרון האישי . ברמת הכישרון האישי יונייטד עדיין מציגה מספר שחקנים שהם הטופ של המקצוע שלהם ברמת הליגה – בוודאי בחלוצים .
אבל צלסי וסיטי ואולי קצת ארסנל מציגות סגלים עמוקים יותר ולאחרות יש סגלים מאוזנים יותר .
אז כן יש פה בעיה של עומק וכשרון . מה שלא היה בעבר בקבוצות של פרגי שחזרו מהקבר .

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

לארסנל אין עומק בכלל. כלומר, יש להם שחקני משנה חליפיים, אבל הם מרחק פציעה של אוזיל מלחזור ליכולת של השנתיים האחרונות. צ'לסי לעומת זאת כמעט אדישה לחלוטין לפציעות.

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

ארסנל בנויה מאוד נכון לסיים בטופ ארבע.
אבל בואו ננסה 3 תסריטים

א- מויס מוצא את הנוסחה , מתחזק קצת בינואר ולוקח את הליגה -כמובן שממשיך ומקבל מנדט מלא לעצב יונייטד חדשה .
ב – מתייצב , מתחזק בינואר ומסיים בטופ ארבע . תסריט המשך דומה לראשון .
ג- מסיים מחוץ לרביעיה , מאבד המון מהלגיטימציה ולהערכתי לא ממשיך .

בעיני האליפות של שנה שעברה אפשרה את המינוי שלו , התחושה שסגל כזה שווה בכל מקרה רביעיה ובאמת שנה אחת בלי אליפות זו באמת ״שנת בנייה ״ .
מה שלא יהיה בינואר או שנה הבאה יונייטד צריכה לעשות הרבה שינויים בסגל ובהרכב הראשון ואני לא רואה את מויס בתסריט ג מקבל את המפתחות לשינוי כזה .

זה כל הויכוח , האם תסריט ג ריאלי ? להערכתי א לא ריאלי וג אם לא יהיה שינוי בינואר בהחלט כן .

סתמאחד 19 באוקטובר 2013

מותר לך להיות אופטימי ומותר לי לא לחיות בהכחשה

גיל 19 באוקטובר 2013

יפה שאתה מאשים אותי בהכחשה כשיש פחות מ10 נקודות ממקום ראשון ואנחנו רק באמצע אוקטובר. נראה לי שאתה בכוח מנסה לקבוע את העתיד.

סתמאחד 19 באוקטובר 2013

הפער האיכותי בין ארסנל ליונייטד גדול מפער הנקודות ביניהן
ארסנל (עם אוזיל שלא ממש עניין את מויס) היא אחת הקבוצות הטובות והמלהיבות באירופה
יונייטד עם מויס ופלאיני היא קבוצת אמצע טבלה טיפוסית בפרמיירליג

גיל 19 באוקטובר 2013

ראינו כבר לא מעט פעמים קבוצות מלהיבות שנראו בלתי עצירות שלא מגיעות לכלום בסוף. יש עונה ארוכה ומוקדם מאוד לקבוע מסמרות. לא קל לשחק כמו ברצלונה או באיירן לאורך זמן. ויונייטד עם סגל זהה או אפילו פחות טוב היא עדיין האלופה עד שיוכח אחרת.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

כן, רק שברצלונה ובאיירן לא משחקות בליגה האנגלית. גם לא יונייטד של רונאלדו או צ'לסי מהקדנציה הראשונה של מוריניו.

לארסנל אין יכולת לעשות את אחוז צבירת הנקודות של הקבוצות הללו, פשוט מכוון שהיא לא קרובה אליהן מבחינת כישרון אישי. אבל לאור העובדה שבעונה שעברה היא עשתה 73 נקודות, לא מופרך שהעונה עם אוזיל ושחקנים אחרים שנמצאים בכושר טוב יותר (ראמזי, זירו), שהיא תעשה 85 נקודות, שבפרמיירליג הנוכחית יכולות להספיק לאליפות. שוב זה לא בטוח וכושר של קבוצות משתנה לאורך עונה בתוספת למשתנים לא צופיים כמו פציעות, אבל זו בהחלט אפשרות סבירה.

מצד שני, לוח המשחקים של ארסנל עד עכשיו היה קל במיוחד. אפשר לטעון שלצ'לסי (יונייטד, טוטנהאם ואברטון בחוץ) היו שלושה משחקים יותר קשים מהמשחק הכי קשה של ארסנל, כך ששתי נקודות פיגור זה מצב מצוין מבחינתה. הגולים היו נהדרים, אבל לנצח 4-1 את נוריץ' בבית עם שני גולים בדקות האחרונות, זה לא הישג מטורף.

גיל 19 באוקטובר 2013

שוב, "לא מופרך" זו אמירה חסרת רלוונטיות. מה שחשוב זה מה שקורה בפועל. בפועל ובליגה האנגלית, ראינו לא מעט קבוצות שפתחו בסערה ואחרי זה נחלשו מאוד ולהפך, כך שמאוד מוקדם לקבוע משהו במידה גבוהה של ביטחון.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

נו בסדר, אפשר לקבוע עכשיו ש"מה שקובע זה מה שקורה בפועל" ועל יד כך לבטל כל דיון באתר לגבי התרחשויות עתידיות.

אז כן, הכול יכול להיות, אבל שמסתכלים על הדברים בצורה רציונלית נראה סביר שהקבוצה הנוכחית של ארסנל תעשה יותר מ80 נקודות אם קבוצות פחות טובות שלה הגיעו בשנתיים האחרונות לאזור ה75.

גיל 20 באוקטובר 2013

אני לא יודע מה זה סביר. נקודות בשנה קודמת הן לא בהכרח מנבא טוב לעתיד כי ארסנל היא לא הקבוצה היחידה שהשתנתה לטובה. נראה שלפחות 2-3 קבוצות צמרות חזקות יותר משנה שעברה ואם תבחן כל אחת בנפרד אז סביר שהן תקחנה יותר נקודות רק שזה לא אפשרי שכולם יקחו יותר נקודות. מישהו (חוץ ממנצ'סטר) צריך גם הוא לרדת במספר הנקודות שלו.

no propaganda 20 באוקטובר 2013

אני לא מבין את ההתעלמות מההגרלה הקלה של ארסנל בתחילת העונה. ארסנל היא מקסימום מקום שלישי העונה עם אותן ה75 נקודות. פשוט צריך לחכות שארסנל תפסיד לצ'לסי ולסיטי והכל יחזור לקדמותו.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

עם אותו סגל בדיוק + חיזוק של שחקן כמו אוזיל (אולי השחקן הטוב בליגה) וכושר טוב יותר של שחקנים נוספים, נראה לי אופטימי מצד שונאי ארסנל להניח שהם יעשו את אותו מספר נקודות.

זה נכון שההגרלה שלהם הייתה מאד קלה עד עכשיו, אבל בהחלט רואים שיפור ברמת המשחק שלהם.

גיל 20 באוקטובר 2013

אני לא שונא את ארסנל. אני פשוט מצביע על משתנים נוספים שאתה מתעלם מהם וזה חיזוק של כל הקבוצות וחוסר היכולת לשמור על יכולת גבוהה לאורך עונה שלמה שזה המפתח לזכייה באליפות.

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

ארסנל בשנים קודמות, ביחס ליכולת שלהם, שמרו יפה על יכולת לאורך העונה ודווקא השתפרו בחלק השני שלה. בדרך הזאת הם הצליחו לסגור פערים לא קטנים מטוטנהאם ולהישאר בטופ 4. במילים אחרות, הסיבה שהם לא עשו מעל 80 נקודות היא לא חוסר יציבות, הם פשוט לא היו מספיק טובים. השנה אולי הם כן יהיו מספיק טובים.

שיפור בליגה? כרגע, מהטופ 6, הקבוצה היחידה שנראית יותר טוב מבעונה שעברה מבחינת יכולת זו ארסנל (ליברפול בתוצאות, אבל לא ביכולת).

גיל 20 באוקטובר 2013

יש הבדל משמעותי בין לשמור על היכולת של מקום רביעי, לבין הלחץ של להוביל את הטבלה. כאמור, הכל ספקולציות בשלב זה וחובת ההוכחה עליהם.

אמיר המקורי 19 באוקטובר 2013

זה היה באוויר לאורך כל המשחק ובעיקר בעשרים וחמש הדקות האחרונות, נקבל את השער מהקדושים!
כן רונן צודק הם לא הגיעו ליותר ממצב מסוכן אחד בו דה חאה טיפל היטב ועוד הדרדלה מהקרן,אבל…כשהכדור מסתובב יותר מידי באזור השש עשרה שלך אתה חי בדרך כלל זמן שאול.
אין לי את הסטטיסטיקה של המשחק אבל מתחושה זה נראה עד כמעט לא הגיוני שהיונייטד החזיקה פחות בכדור(למרות שייצרה את המצבים המסוכנים האמיתיים)שלא לדבר על יתרון מוחלט של האורחים בזכייה בכדורים אבודים בזכות שחקנים פיזיים שביטלו את קאריק ופלאיני.
לא היה מקום להכניס את סמולינג ע"ח חלוץ,לא היה צורך להחליף את נאני שיכול להחזיק כדור, החילופים המתבקשים היו בסביבות דקה 75+ להכניס את האפונה הקטנה יחד עם וואלבק במקום רוני וואן פרסי שהתעייפו.
סיכומים עושים בסוף העונה אבל עד עתה אכזבת העונה הוא הבלגי הגדול, איפה הוא ואיפה השחקן שגרם צרות ליונייטד בשנים האחרונות?
נעלמה הפיזיות, נעלם הדיוק במסירה, והאמת נראה שכושרו הגופני לא מתאים לשלב זה של העונה.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

פלאיני שעשה צרות ליונייטד שיחק בעמדה הרבה יותר קדמית שם הוא יכול לנצל את יתרון הגובה שלו.

פלאיני כקשר אחורי הוא שחקן טוב אבל לא ברמה שיעשה את ההבדל עבור יונייטד ופלאיני כשחקן התקפה הוא כזה שצריך לשחק בסגנון די פרימיטיבי בכדי לנצל את היתרונות שלו.

אריק 19 באוקטובר 2013

כתבתי פה ביולי פוסט ובו כתבתי משפט במשפט את מה שאמרת על פלאייני. קאבאי היה האיש שלי. הוא וקאריק ביחד זאת חגיגה.

אביעד 20 באוקטובר 2013

tאחרי הקיץ האחרון, שומר נפשו ירחק מקאבאי. הזלזול המוחלט בניוקאסל ואוהדיה, העובדה שברגע שהגיעה הצעה כלשהי הוא לא היה כשיר מנטלית לשחק. אם הוא בא ליונייטד ומשחק טוב, אחרי שנה יציעו לו ממונאקו או סן ז'רמן חוזה ענק והוא שוב יתחרפן.

red sox 19 באוקטובר 2013

"הבעיה היא בכוכבים". משפט קלאסי של סטיב מקלארן.

ארצי בן יעקוב 19 באוקטובר 2013

אם אני בהנהלת היוניטד,אני מודיע מייד שאני מציע לאיניסטה חוזה ל 5 שנים בשכר של 20 מיליון יורו בשנה,הוא בן 28 הבחור
הוא יעשה ליוניטד מה שאוזיל עשה לארסנל או יא יא טורה עשה לסיטי
בארסה בחיים לא תציע לו את העיסקה הזו

יוסי מזרחי 19 באוקטובר 2013

אם אני בהנהלה,הייתי מציע לו 40 מליון לשנה,וחוזה לעשר שנים.
למה לא, זה לא עולה לי כלום לדבר שטויות.

ארצי בן יעקוב 19 באוקטובר 2013

יוניטד הופכת להיות ארסנל,רוצים להיות בצמרת העולמית בגרושים
זה לא עבד באירופה ב 3 שנים האחרונות ועכשיו זה לא עובד באנגליה
אז די כבר עם הסנוביות המטופשת
שחקנים טובים עולים כסף וליוניטד לא חסר

יואב 19 באוקטובר 2013

אני עדיין מתלבט האם מדובר בהתאמות שמויס צריך לעשות במועדון כמו יונייטד או שמדובר במשהו בסיסי יותר. בכל מקרה, הוא קיבל את הג׳וב הכי קשה בעולם.
כולנו זקוקים לעוד זמן.

תוהה בדרכים 19 באוקטובר 2013

הוא ממש לא קיבל את הג'וב הכי קשה בעולם. נכון, הנעליים של פרגוסון עצומות, אבל צריך לזכור שני דברים שמאזנים את זה:

1. באנגליה בכלל (מלבד צ'לסי) וביונייטד בפרט, יש תרבות של סבלנות גדולה מאד ביחס לעבודת המנג'ר. עצם העובדה שקיימת פה הנחת בסיס שמויס יקבל מינימום שנתיים בלי קשר לתוצאות, זה משהו בלתי נתפס עבור קבוצות מחוץ לאנגליה.

מויס בריאל מדריד היה מפוטר היום.

2. הציפיות ממויס הן לא כאלה גדולות. מקום בטופ 4 ורבע גמר ליגת אלופות יתקבלו בהבנה אצל רוב האהודים וזה בקבוצה שבעונה שעברה לקחה אליפות בפער דו ספרתי עם אותו סגל.

יואב 19 באוקטובר 2013

ממש לא מסכים איתך.
הציפיות מיונייטד הן לרוץ חזק.
הקושי הוא לאו דווקא חרב הפיטורים(כן או לא) אלא לייצר כדורגל טוב, לקדם את המועדון והקבוצה ולעשות את ההתאמות הנדרשות.
הקושי לא מתבטא בפבליסיטי של העניין(גם) אלא גם בעבודה היומיומית עם שחקנים שהתאמנו תחת הגדול מכולם.
זה וואחד הצל הגדול ביותר שיש.

יניב - אדום עולה 19 באוקטובר 2013

הצל זו לא הבעיה . הבעיה היא אבסולוטית בסגל לא מספיק טוב . זה הכל .
האליפות מסנוורת כי גם שנה שעברה ואן פרסי כיסה על הרבה בעיות . ופרגי כיסה על השאר .
הוא לא פרגי ואף אחד אחר לא . זה רק אומר שאין לו פריבילגיה לוותר על החיזוק שהיה צריך להגיע בקיץ . ומאחר ואין לי מקורות בהנהלה שם אני לא יודע מי אשם בזה . אבל בשורה התחתונה מאמנים משלמים מחירים על השורה התחתונה .

הוא קיבל יונייטד לא מספיק טובה בשנה מוזרה .
מוזרה כי פתאום ליברפול תחרותית ובארסנל קונים סופרסטאר .
טיימינג זה הרבה בחיים .

אם רוצים אותו באמת לשנים הקרובות בינואר יצטרכו לעזור לו . לעזור זה אומר להתחזק . להתחזק זה אומר לשלם .

קסיוס קליי 19 באוקטובר 2013

2 הבדלים בין אז להיום: 1. בעידן של פעם היה יותר זמן מכל הבחינות. אם פעם היו למאמן שנתיים היום יש לו חודשיים. ובכלל בעידן של ימינו בכל תחום יש פחות זמן להוכיח. לטובה או לרעה. 2. פרגי הרים קבוצה חלשה לאימפריה, היום מויס צריך לשמר אימפריה. ממש אין לו את הפרוווילגיה להפוך אותה לקבוצה רגילה.

אמיר המקורי 19 באוקטובר 2013

האמת שאני לא מקנא במויס(כן כן המשכורת בוודאי יפה…)שקיבל מצב נתון כמעט על גבול הבלתי אפשרי!!
אחד אלכס פרגוסון משאיר לו אחרי 26 שנה קבוצה אלופה שלקחה את הליגה בהליכה, מה עושים עם קבוצה כזו? מפרקים ? בונים מחדש? שומרים על הקיים..?
אכן דילמה אבל אני לא בנעליים של מויס…כאחד שרואה את היונייטד כבר מספיק שנים היה ברור לי כמו לרבים וטובים מאוהדיי היונייטד שהסר פשוט סחט מהסגל הזה יותר ממאה האחוזים שהיה לו לתת!
אז זהו שהבחירה הנכונה של מויס הייתה אמורה להיות מספר שתיים ,להתחיל בבנייה של היונייטד החדשה למחזור חיים חדש של כמה שנות תהילה חדשות כפי שעשה הסר מספר פעמים בחייו.
איך מתחילים? מההתחלה! קודם כל משחררים שחקנים שלא הוכיחו את עצמם ובקביעות בעונות האחרונות(אין צורך להזכיר שוב כולנו יודעים מי הם),אח"כ מטפלים באלו שמלכתחילה לא יכלו לאכזב כי לא היו ראויים כלל לחולצת היונייטד ולבסוף יוצאים לשוק ומביאים סחורה הראויה למועדון בסדר גודל הזה.
אז זהו שאת כל הדברים האלו (אם יקבל אמון)הוא יצטרך לעשות בקיץ הבא, חברים, העונה הזו גמורה! דבר אחד טוב מויס כן יכול להפיק ממנה והוא העלאת שחקנים נוספים ראויים מקבוצת הנוער כפי שבוצע עם ינוזאי.
ועוד קטנה לסיום, ע"מ לא להתפרק לגמרי ולנסות להשתבץ לליגת האלופות בעונה הבאה הייתי יוצא לשוק בינואר(למרות שהיסטורית זה לא שוק של שחקנים איכותיים)ומנסה להביא שחקן אחד לדוגמא סניידר לקישור הצולע שלנו.
אין לי ספק כי הצעה סבירה פלוס לגלטאסריי ולשחקן עצמו יכולים לסגור את העסקה,מה הוא עושה בתורכיה לעזאזל?!

צרפתי 19 באוקטובר 2013

מקובל עלי ויש לי סבלנות… ועדיין, להכניס בלם כדי לשמור על התוצאה, זה אנטי יונייטד ו'אלוהי הצדק הפואטי' העניש מיד!

מתן 19 באוקטובר 2013

מצטער להגיד אבל הגיע הזמן להודיע בצורה רשמית: זאת לא מנצ'סטר יונייטד!
הקבוצה הזאת תמיד נודעה בתור הקבוצה שיכולה לשחק גרוע במשך עונה שלמה ועדיין לקחת אליפות בהליכה כי תמיד מישהו יבקיע לה. העונה ההתקפה לא קיימת, הקישור אנמי עד כדי כאב(חוץ מקאריק שלפעמים מבריק פה ושם) וההגנה בפאניקה (וזה לא משנה מי משחק). המצב מדאיג ומשהו חייב להשתנות ומהר (אליפות כבר לא תהיה, אולי נצליח לגנוב גביע..)

אריק 19 באוקטובר 2013

ארסנל … סמי… אדיר!!
http://www.youtube.com/watch?v=7BpdNvSgjUY

D! בארץ הקודש 19 באוקטובר 2013

ענק

תומר ש 19 באוקטובר 2013

שער העונה

גיל מזימבבואה 19 באוקטובר 2013

השופט דפק אותנו…
דרוש שחקן אחד בקישור דוגמת סילבה שיעזור לקאריק והכל ישתנה. או לתת לקגוואה רצף.

טיל אוילנשפיגל 19 באוקטובר 2013

בא בנאדם, קיבל אלופה שהיא שילוב של ותיקים מנוסים וצעירים מוכשרים. פרגוסון השאיר אחריו עיי חורבות? בשום אופן לא. הוא העביר מועדון במצב מצוין. קיבלת רולס רויס? תתחיל לנסוע בנאדם! אבל מויס צריך להכניס למנוע חלקי סוסיתא שהוא מצא בצד הלא נכון של המרסי. הלו! יונייתד לא צריכה להתאים את עצמה אליך, הפוך גוטה הפוך, אף אחד לא יותר גדול מהמועדון.
את הקבוצה מהקום האחרון ניצחו בשיניים. הגיע קבוצה שהיא לא במקום האחרון, וזהו, לזה היכולת כבר לא מספיקה.

גיל 19 באוקטובר 2013

אני אומר לך מה הוא קיבל. הוא קיבל קבוצה אלופה שכנראה מיצתה את עצמה בהרכב הנוכחי והיה לה ערך מוסף בדמות מנג'ר אגדי. אנשים חושבים שזה מובן מאליו ששחקנים שהיו טובים בשנה קודמת יהיו טובים גם בשנה הנוכחית אבל זה לא עובד ככה. נכון, היה צריך לערוך רכש באל זה לא הצליח בינתיים ולא באשמת המאמן שלא רצה. לאט לאט הוא יבנה קבוצה בצלמו, ישחרר שחקנים ויחתים חדשים אבל זה לוקח זמן.

טיל אוילנשפיגל 20 באוקטובר 2013

צירוף מקרים מדהים שהקבוצה ממצה את עצמה בדיוק ביום שמחליפים מנג'ר.

גיל 20 באוקטובר 2013

זה בכלל לא צירוף מקרים ובטח לא מדהים. גם לפרגוסון היו שנים של אחרי אליפות שהוא לא הגיע לאותם הישגים. אתה ואחרים מתעלמים מזה שיש עוד קבוצות בליגה שהתחזקו כך שאם מנצ'סטר ללא שינוי בכלל, גם אז לא בטוח שהם היו משחזרים את שנה שעברה.

שלו 20 באוקטובר 2013

מי שלא רואה פיורנטינה – יובה לא מבין מה הוא מפסיד.

bb 20 באוקטובר 2013

וואו, פשוט לא הגיוני מה קרה שם!
יובנטוס ממשיכים לשקוע.

bb 20 באוקטובר 2013

מה שקרה*

תוהה בדרכים 20 באוקטובר 2013

מדהים לראות את רוסי ביכולת כזאת אחרי פציעות כל כך קשות. החלוץ האיטלקי הטוב ביותר. הוא תמיד היה אנדרייטד, לתחושתי לא מעט בגלל התקופה שלו ביונייטד שגרמה להרבה אנשים לא לראות בו באמת חלוץ מהרמה הגבוהה ביותר.

שלו 20 באוקטובר 2013

זה נראה כמו,
זה מרגיש כאילו,
בעצם למה לא?

Roma da scudetto!

בר שושני 20 באוקטובר 2013

יש ליונייטד בעיה עצומה, וזה שמדובר בקבוצה סופר-איטית בקישור. קאריק שחקן מאוד איטי. פאלייני אמנם גבוה אבל איטי. כששני שחקני הקישור המרכזי כל כך איטיים, קשה מאוד להתמודד עם לחץ, קשה מאוד לחלץ כדורים, קצה לאכוף את הקצב שלך..

המשחק הכי טוב של יונייטד השנה – בליגת האלופות נגד שחטיאר – כלל הרכב עם שלושה שחקני מרכז מגרש, כשלצד קאריק ופלאייני שיחק קלרברלי, שהוא לא שחקן גדול אבל דינאמי. אם אני יונייטד, אני לא קונה שחקן אגף (אני חושב שעם יאנוזאי ונאני, עם גיבוי של ולנסיה ויאנג, אנחנו בסדר – לא טוב, אבל בסדר) ולא שחקן מרכז הגנה – אחד מבין ג'ונס, סמולינג ואוואנס יכולים להספיק ליד וידה – אני קונה שחקן מרכז מגרש זריז.

בעצם, אני מביא את השחקן שהיינו צריכים להביא מלכתחילה – פאלייני הוא פשוט לא השחקן שאנחנו צריכים. הוא איטי מדי, וכמו שכתבו למעלה – מכריח שיטת משחק יחסית פרימיטיבית, ושלושה צעדים אחורה מהכיוון של הכדורגל העולמי בכלל, ששם דגש עצום על זריזות. את זה אין לנו כרגע, ולכן המשחק שלנו נראה כ"כ שבלוני, ולכן יאנוזאי, זריז להפליא עם הרגלים, נראה כמו הפתעה כל כך מרעענת עבורינו.

חבל על פאלייני. הוא לא פתר לנו שום בעיה, ורק חידד את זו שהיתה קיימת.

Comments closed