בוקר עם הניינרס מחוץ ללונדון. בין הרבאו לפרגוסון

שחקנים? שלא יחשבו את עצמם

as

לפני כמה שבועות הריץ עורך חדשות בדנבר בדיחה מאד מצחיקה שלציטוטי טרום המשחק של שחקני הברונקוס במשחק מול ג'קסונוויל הצמיד את הכותרת

Broncos pretend Jaguars are good team

וכל שחקני הניינרס היום המשיכו בקו הזה. הם בדרך כלל השתמשו במנטרה "כשאתה רואה את הסרטים שלהם בוידאו אתה לא מבין למה אין להם ניצחונות".

שאלתי את ג'סטין סמית' אם הניינרס לא היה משתפרים לפני שלוש שנים אם אולי היה כבר פורש. הוא אמר שיש סיכוי טוב. ושקשה להרים את עצמך עם עונה אחרי עונה של הפסדים. אז עיתונאי אחר הוסיף על השאלה "מה לגבי המוטיבציה שלהם עכשיו במאזן 7-0."

הוא אמר שאין להם שום בעיה. במצב כזה כל שחקן שם יודע שהוא משחק על מקום העבודה שלו. להוכיח שהוא בכלל שייך לליגה הזו.

*

כל זה מקבל משמעות יותר רצינית כשמדברים עם מינדי באק שמסקרת את הניינרס מאז 1999. היא מסבירה את השיטות הפסיכולוגיות של הרבאו. "כל שחקן יודע שיש לו תחליף. לכן כל הכשרונות שכבר היו שם גם כבר בימי סינגלטרי ועוד לפני כן משחקים כמו שהם משחקים עכשיו." כל פרשה – נניח סמית'-קפרניק או סיפור אלדון סמית' רק מחזקים את הרוח. בגלל זה הקבוצה משחקת לא פעם יותר טוב דווקא כשחסר שחקן מרכזי – פטריק וויליס למשל. ועל אלדון סמית' לא מדברים למשל.

טוב – כל הדברים הללו לגבי הרבאו הם לא חדשים לי. אני פרגסוניסט ושמח לי בפינה כשאני שומע את הדברים הללו. ובינתיים בכל השערוריות וההעלבויות המצחיקות סביב הספר שלו אנשים מפספסים את המסר:

שחקנים? שלא יחשבו את עצמם.

15 Comments

גיל 25 באוקטובר 2013

ג'קסונוויל גרועה ואולי בדרך לעונה השנייה של 0-16. הם אפילו לא שמו ט"ד בשום משחק בית שלהם עדיין.

יורם אהרוני 25 באוקטובר 2013

לא יודע אם זה קשור, אבל שמתי לב פעם שבמספר קבוצות המתקראות מקצועניות בישראל, בכדורגל וגם בכדורסל, הבינו בהנהלות שאחרי אמצע העונה, אחרי תום מועד ההעברות, ממש לא חובה לשלם משכורות בזמן, אולי אפילו לא חובה לשלם בכלל. בשלב הזה של העונה השחקנים כבר חושבים על העונה הבאה ויתאמצו אפילו אם לא ישלמו להם. גם מענקים על נקודות ליגה הם מיותרים.

סימנטוב 25 באוקטובר 2013

על חשיפות סודות מ'מחדר ההלבשה' שחקנים נזרקו מהקבוצה ועכשיו מותר? מויס לא במצב שהוא יכול לשמור על האחדות ולצאת מול ההסר ולהגן על רוני. הסר טען שאין דרגות של נאמנות, אבל רק כשהוא בראשה?

דורפן 25 באוקטובר 2013

הוא עכשיו סופר…. חירות אמנותית :-)

אביעד 25 באוקטובר 2013

לרוני לא מגיעה הגנה. אגב, הוא עצמו חושב שהספר לטובתו.

סתמאחד 25 באוקטובר 2013

צריך לקוות שכל נפגעי פרגוסון יתאחדו להוצאת ספר משותף שבו ייחשפו כל הדברים שפרגוסון הצליח לשמור בתוך חדר ההלבשה (כולל דברים שהוא אמר בהתקפי הזעם שלו על מאמנים ושחקנים שהם לכאורה ממקורביו ויוצאים בימים האחרונים להגנתו) מתוקף האימה שהוא הטיל על השחקנים (חלקם כיבדו אותו וחלקם פחדו ממנו.אף אחד כנראה לא אהב אותו).
אין ויכוח על כך שרוי קין היה חייב לעזוב את יונייטד אבל הצורך של פרגוסון לרמוס ולדרוך ולבזות את קין על רקע קריירת האימון הכושלת שלו מעידה עד כמה פרגוסון היה מנג׳ר גדול והינו איש קטן קטן שמניעים אנוכיים גורמים לו לפגוע באנשים שתרמו תרומה מכרעת להצלחותיו.
אני לצידו של קין וזו תגובתו :
http://youtu.be/VCp1LupQS3M
אוהדי ספורט זוכרים שחקנים (ומשחקים) ולא מאמנים.הזמן שיחלוף יעמעם את פרגוסון ויעצים את השחקנים שהביאו לו את התהילה.

אריק 25 באוקטובר 2013

מאוד לא אוהב את הספר וההתייחסות לכוכבי עבר או לליברפול. אבל פרגי ייזכר הרבה אחרי כל השחקנים שעברו אצלו

גיל 25 באוקטובר 2013

אני חושב שההתנהלות של פרגוסון מיותרת אחרי הפרישה. הוא כמובן רשאי לעשות הכל וכו' וכו', אבל רוב המאמנים הגדולים שפרשו נעלמו מהתודעה לזמן מסוים ונתנו למחליף שלהם זמן להשתלב. זה שהוא מגיע לכל משחק בית ועכשיו הספר, לא עוזר ללחץ של מויס.

אריק 25 באוקטובר 2013

זה אולי נסיון להוריד ממנו את הלחץ… אני באופן אישי לא ככ אוהב את סגירת החשבונות. קין והארגריבס שרפו את הגשרים אבל הם הסבו בעיקר קין הרבה אושר לאוהדים וזה לגמרי מיותר.

austaldo 25 באוקטובר 2013

האמת היא שהם צודקים – אין מישחקים קלים ב NFL.
אם דנוור היתה לוקחת שבוע חופש נגד דרעקסונוויל, המאמנים לא מכינים תכנית מישחק ברצינות, לא מתחקרים מה היריבה עושה ובאיזה הגנות ותרגילים היא משתמשת, בקיצור – קבוצה הכי טובה שתבוא לא מוכנה למישחק נגד קבוצה הכי חלשה רוב הסיכויים שהיא תחטוף.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 25 באוקטובר 2013

עדיין, היה עדיף אם הרבו היה עושה את מה שהוא עושה עם יותר קלאס. זה הניינרס, לא טמפה או ג'קסונויל.אגב, גם הסר הראה השבוע חוסר קלאס.

עורב סגול 25 באוקטובר 2013

הרבו עם קלאס נמצאים בחוף המזרחי

בני תבורי 25 באוקטובר 2013

מסכים

אח שלו 25 באוקטובר 2013

אני חושב שההקבלה בין הרבאו לפרגוסון היא יותר וישפול ט'ינקינג. בעיניי ההקבלה היותר אינטואיטיבית זה הרבאו למוריניו. לא שזה רע, כן? פשוט סגנון שונה. כמו שניינר ציין יפה פה, הרבאו חסר קלאס ואת כל השטיקים ההתבכיינויות והפרצופים מקבלים פחות טוב בפוטבול אמריקאי מאשר בכדורגל אירופאי.
לכך קשורה גם הדוגמה של אלדון סמית' שנתת: הרבאו נתן לסמית לעלות לשחק משחק שלם יום אחרי שסמית איבד את עצמו לדעת. אני לא בטוח דוגמה למה זה, אבל לא הייתי משתמש בסיפור אלדון כדוגמה חיובית.

דורפן 25 באוקטובר 2013

העולם לא מושלם. הוא חיכה שבוע לחתוך בעניין סמית'. אבל עכשיו זה חתוך. ויש בו משהו ממוריניו גם. או מפרגוסון של לפני שלושים שנה

Comments closed