פתיחת עונת ה-NBA. חמש (בעצם שש) קבוצות שאני מייחל לכשלונן

אם אין לך משהו טוב להגיד. תגיד דברים לא טובים

boo

טוב, פתיחת עונה היא תמיד רגע של התרוממות רוח, של אחוות אוהדים, של התחדשות, מגדירה מחדש את האהבה שלנו למשחק. ולכן – חמש קבוצות שאני מייחל לכשלונן!

 

1. מיאמי. כי הם הגיעו לנקודה שמעמדת הכוח שלהם הם יוכלו להיות חכמים. אני מתכוון להחתמה של גרג אודן. היא לוקחת אותי כמעט שלושה עשורים לאחור. ביל וולטון היה שחקן עם יכולות אגדיות אבל גמור מניתוחי ברכיים. הסלטיקס היו יכולים להרשות לעצמם להמר עליו – וקיבלו עונה מרגשת כשחקן שישי.  בכלל ראוי לו לאדם שאם אינו אוהד האלופה לייחל לכשלונה.

2. יוסטון. כי מנהל אותה מומחה מאני-בול, גיק של מתמטיקה. הייתי לפני כשנה וחצי בכנס בו כל הגיקים הללו הסתכלו עליו בעינייים מעריצות. אני שונא מאניבול ואני שונא פנטזי.

3. בוסטון. כי יש פה מעשה נבלה. אמנם בניה מחדש סביב בראד סטיבנס הוא צעד אמביציוזי ראוי להערכה. אבל למועדון כמו הסלטיקס למחוק עונה ולמועדון כמו הסלטיקס לזרוק מישהו כמו פול פירס זו חרפה. ובכלל דני איינג' עשה יותר שטויות קולוסאליות בקריירה שלו כמנהל מאשר הבריק. להביא את גארנט וריי אלן כמעט בחינם זו הברקה בערך כמו להחתים את לברון. אבל מה קורה פה? אז אני מייחל לכשלונו של מועדון שהחליט להכשל?

4. אינדיאנה והנטס. טוב, אלו האוייבים הטבעיים של הניקס. האמת שתי קבוצות מרעננות, מגניבות, עובדות יפה. לחלוטין האנטי-תזה של הרפיסות המובנית של הניקס. שתיהן יאכילו את הניקס קש בשנים הקרובות. ולפרוטוקול אני מייחל לכשלונן. מה שאומר שבעצם אני רוצה בכשלון שש קבוצות.

5. הלייקרס.

59 Comments

גלעד 29 באוקטובר 2013

אני עדין מייחל לכשלון של הליקרס ב-2000-2002

דורפן 29 באוקטובר 2013

תתחיל עם ההאק-דה-שאק מוקדם יותר

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

אתה לא עושה "יומן אליפות של הניקס"?

הפספוס הכי גדול בNBA בשנים האחרונות זה האגו המנופח של הארדן שמכריח אותנו לצפות באליפויות של מיאמי. בת'נדר נבנתה קבוצה כמעט מושלמת בתנאים הנוכחיים בליגה ובדרך טבעית (בחירות דראפט). כל כך חבל.

נ.ב

איזה תכונות מאניבול יש לעומרי כספי?

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

והנטס היא לא קבוצה ש"עובדת יפה", היא קבוצת אוליגרך. אז נכון שבארצות הברית זה פחות קיצוני בהשוואה לאירופה בגלל חוקי ומבנה הליגה והעובדה שגם לאחרים יש הרבה כסף, אבל זו עדיין לא דוגמה טובה ל"בנייה נכונה" של קבוצה.

דורפן 29 באוקטובר 2013

אתה מסתכל על זה בצורה צרה – עצם הכנסת קבוצה לברוקלין – לשבירת הנושא של אוהדים לבנים וקבוצות שחורות – זה יפה

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

מישהו שלא אוהד יונייטד גם יכול לטעון שלקחת מועדון מוכה גורל ואכזבות כמו סיטי, עם קהל נאמן בצורה יוצאת דופן, שנמצא בצילו של מועדון ענק באותו עיר וללא סיכוי להתחרות בעתיד הנראה לעין ולתת לו תקווה, זה גם דבר חיובי.

בסופו של דבר הנטס משלמים הרבה מעל תקרת השכר, כי הבעלים מוכן ויכול להרשות את זה לעצמו.

דורפן 29 באוקטובר 2013

אני לא מבין בפנטזי. אבל בטח יש לו מדד ממוצע ל48 דקות חלקי המשכורת שלו טוב מ52.2 אחוזים מהשחקנים

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

בהקשר הזה, למה שונא "מאניבול"? או שב"שונא" אתה מתכוון לזה שאתה פשוט לא חושב שזה עובד?

דורפן 29 באוקטובר 2013

אני שונא את זה כי תרבותית זה נחות לעסוק בהשוואת השחקן למשכורת שלו – כשזה הופך למרכז הדיון.

זה עובד בספורטים מאד סטטיסטיים או עובד חלקית.

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

מזווית דיון של אוהדים זה באמת מעיק, בדיוק כמו אותם אוהדים שעושים חשבון להוצאות של הגלייזרים. מזווית של קבוצות נחותות כלכלית זו דרך להתמודד. השאלה היותר משמעותית פה הי האם זה בכלל עובד? בבייסבול התשובה היא כנראה כן (לפחות במידה מסוימת), בכדורגל בטוח לא. בNBA אולי בליגה הסדירה.

גל ד 29 באוקטובר 2013

זה הכרחי בענפים שיש בהם תקרת שכר.

אוהד מטס בירושלים 4 בנובמבר 2013

זה עובד בבייסבול וזה העיקר:)
וברצינות, נראה לי שאתה מפספס דבר או שניים. נכון שהספר נכתב על ידי כלכלן ושנקודת המוצא שלו היא כלכלית אבל מי שמבין בבייסבול רואה פה זווית רחבה יותר. בילי בין לא הביא לאוקלנד סתם שחקנים זולים. הוא הביא שחקנים בעלי תכונות התורמות להשגת ניצחון. הגדולה שלו היא שהוא זיהה את התכונות הללו כשאחרים לא ראו אותן. ופה נמצאת נקודת הזכות הגדולה של הספר בעיני: הוא מדגים כיצד הבנה טובה יותר של הספורט יכולה לחפות (לפחות חלקית) על היעדר משאבים.
גילוי נאות: הכותב הוא שחקן פנטזי בייסבול נלהב :)

עמית פרוסנר 29 באוקטובר 2013

אחוז גבוה מאוד לשלוש בנקודות מסוימות במגרש.
ליד הווארד והארדן, יש סיכוי סביר שנראה אותו זורק רק ממקומות מסוימים.

גל ד 29 באוקטובר 2013

התובנה העיקרית מהשנים האחרונות בNBA היא שהפילוסופיה הניהולית המצליחה בליגה היא ההפוכה לזו של ארסן ונגר. את הכסף משקיעים בכוכבים, ואת שאר השחקנים אוספים מן הגורן ומן היקב, ומנסים להתאים אותם ליכולות וצורת המשחק של הכוכבים. כספי שחקן שיכול לרווח את המשחק מעמדה 4, והוא זול, זהו פחות או יותר.

ואם לא היית פרובינציאלי מהסוג השלילי, שמנסה להמעיט מערכו של כל ישראלי בחו"ל רק בגלל שהוא ישראלי, היית שואל איזה תכונות מאניבול יש לג'רמי לין.

תוהה בדרכים 29 באוקטובר 2013

השוואה מופרכת. לין היה רכז NBA מצוין לחצי עונה ועוד עונה כרכז ליגה פותח טוב ולגטימי בקבוצה טובה. כספי מעולם לא היה יותר משחקן שולי בקבוצה חלשה.

ברור שעניין המוצא האתני והסיפור שמאחוריו מגדיל את ההייפ סביבו, אבל עדיין הבסיס הרבה יותר חזק מבמקרה כספי. וזה בכלל לא קשור לזה שכספי ישראלי. אני בטוח למשל שקטש או צ'מצ'י בשיאם היו יכולים להיות שחקני NBA טובים מאד. כספי אוברייטד בלי קשר לזהות המדינה שממנה הוא הגיע.

ראול 29 באוקטובר 2013

ברור שהבסיס של לין הרבה יותר חזק מאשר של כספי. אבל הוא גם עלה הרבה הרבה יותר. כך שיחסית לכסף, אפילו אם לא נכנסים לרזולוציות מניבוליות, זו רכישה סבירה – עוד לפני שמסתכלים על ההופעות הטובות של כספי במשחקי קדם העונה.

גיא ד 29 באוקטובר 2013

"הדרך הטבעית" שהת'אנדר נבנו בא היא בדיוק זו שהוציאה את הארדן משם. הנ.ב.א מכוון שהכשרון יתחלק באופן שווה באופן כללי, זה עובד כל עוד מועדון רוצה להיות כלכלי. זה לא עובד כשיש אוליגרך שמוכן לשלם גם את הקנסות המגוכחים ביותר.

עומרי 29 באוקטובר 2013

אין שום דרך להאשים את הארדן במחדל, בשוד ההיסטורי שביצעה הנהלת OKC באוהדי הכדורסל באשר הם.
אגדיל ואוסיף שזה גובל בחוצפה של ממש! :)

אוקלהומה הייתה צריכה לשלם להארדן את מה שמגיע לו, ולספוג קצת מס בשביל אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה, פוטנציאלית.
בטח ובטח לאחר שהבעלים גנב אותה מסיאטל, שוק גדול יותר ועשיר הרבה יותר, מסיבות השמורות עימו (הוא יליד אוקלהומה).

אין שום סיבה לצפות מהארדן לוותר על 25-30 אחוז משכרו בשביל תאגיד קר שדחק אותו לפינה, רק שנה לאחר שווסטברוק קיבל מקס (היום ברור לנו שהם בדיוק באותה רמה, הארדן ידע כבר אז) ושכבוה אוברייטד כמו סרג' איב'ה קיבל 50 מיליון דולר.

התוצאה של הפיאסקו הזה, יחד עם פישול בכל דראפט מאז בחירתו של הארדן ב-2009 וההחתמה הגרועה של פרקינס הייתה צריכה להיות העזבה של סם פרסטי.

שניר 29 באוקטובר 2013

Hear hear

גיל 29 באוקטובר 2013

הארדן לא רצה להשאר ולא רצה לחתום על חוזה ארוך טווח. הוא רצה להיות שחקן מוביל במקום אחר וזו זכותו. אם לא היו עושים טרייד הוא היה עובר כשחקן חופשי בסוף השנה.

עומרי 29 באוקטובר 2013

לא ראינו שום אינדיקציות למה שאתה אומר. מעולם לא דובר על בעיית אגו בחדר ההלבשה שם.
הם סירבו להציע לוהצעה שהולמת את היכולות שלו.

גיל 29 באוקטובר 2013

מה אתה מדבר? כל הזמן דיברו על זה שהוא לא מרוצה מתפקיד השחקן השישי ורוצה תפקיד מרכזי יותר בקבוצה. באוקלהומה זה מעולם לא היה קורה ולכן הוא בחר לעבור לקבוצה שהוא יהיה השחקן המרכזי. מבחינת התאנדר הם צודקים. בשביל שחקן שישי לא צריך לשלם סכומים מטורפים כאלו.

תום 29 באוקטובר 2013

גיל, לפני הדראפט של 2009 הארדן יצר קשר עם פרסטי והבהיר לו שלא תהיה לו שום בעיה להיות בורג במערכת של OKC. ולאיזה עוד שחקן שישי היו את האחוזים הגבוהים ביותר ברבע הרביעי בליגה? הוא היה הפינישר של OKC, לא ווסטברוק ולא דורנט. הוא הסיבה למה OKC ניצחה את הספרס לפני שנתיים, אם הוא היה פצוע זה היה מסתיים בסוויפ של סן אנטוניו.

גיל 29 באוקטובר 2013

מה זה משנה מה הוא אמר ב2009? אנשים לא משנים את דעתם כשהם רואים מה קורה בפועל? ומה הקשר לזה שהוא השחקן השישי הכי טוב שיש? הוא שחקן צעיר שרוצה להרוויח יותר כסף ולהיות שחקן מרכזי שמוביל קבוצה ולא אופציה שלישית בקבוצה.

עומרי 30 באוקטובר 2013

גיל, תראה ביוטיוב את הראיון המשותף שנתנו לסימונס ותגיד לי אם ככה מדברים ונראים שניים שנפרדו בגלל ענייני אגו. הארדן קיבל נתח נאה מהתהילה בריצה ב-2012.אם OKC הייתה מציעה לו את ערך השוק שלו הוא לא היה נפרד מחבריו הטובים ומאפשרות לשושלת. הוא בחור חכם ודי מיוחד.

גיל 30 באוקטובר 2013

לא יודע על איזה ראיון אתה מדבר אבל יש הבדל בין ערך השוק לערך האמיתי שלו. לשלם 80 מיליון דולר לשחקן שיש זה חסר היגיון. הם לא יכולים לתת חוזי מקסימום לו, לדוראנט ולווסטברוק בלי שמישהו יוותר. הם העדיפו להשקיע באיבקה בינתיים. יכול להיות שהם גם ראו את האימפונטיות בגמר נגד מיאמי והחליטו שזה לא שווה את זה. לגבי שושלת, גם איתו הם רחוקים מכזו. אני לא רואה שום שושלות בשנים הקרובות מלבד זו של מיאמי.

עומרי 30 באוקטובר 2013

בהחלט אפשר לשחק עם שלושתם בחמישייה, ואין לי ספק שברוקס היה עובר לזה בשלב כלשהו. ג'יונובילי הרוויח סכומים גבוהים כשחקן שישי..
כשיש לך אחד מ-20 השחקנים הטובים בליגה (באותו זמן) – אתה משלם לו ומשאיר אותו.

הנה הראיון http://www.youtube.com/watch?v=7aOF8kr_yzY

גיל 30 באוקטובר 2013

כלשהארדן תהיה האישיות של ג'ינובילי אז נדבר. אם היו משאירים אותו בסכומים שהוא רוצה היו צריכים לוותר על איבקה ולא היה להם שום מקום מתחת לתקרה. זה לא לברון, בוש ווייד שויתרו על כסף.

עומרי 30 באוקטובר 2013

כפי שטענתי בתחילת השרשור – איבקה הוא גבוה אוברייטד, שקיבל אמנם את מחיר השוק שלו – אבל העסקה עמו היוותה עצלנות מחשבתית ודחיינות של בעיות השכר העתידיות. פרסטי נכנע לחוסר הרציונאליות של שוק הגבוהים, במקום לקחת החלטה תכנונית מתבקשת ולחכות להארדן.

גיל 30 באוקטובר 2013

זה לא משנה עם הוא אוברייטד, הם חשבו שאיתו עדיף והאמת לא בטוח שהם טועים. אם ווסטברוק לא פצוע הם שווים לפחות גמר מערב. אי אפשר להכיל כנראה 3 שחקנים עם אגו בקבוצה אחת, במיוחד צעירים שרוצים כל אחד להיות הכוכב. מספיק יש את המתח בין ווסטברוק ודוראנט (במגרש, לא מחוצה לו).

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

הנקודה לטעמי היא פחות מי אשם (מתנצל בפני הארדן אם הוא נפגע), אלא השורה התחתונה: קבוצה שנבנתה ב"דרך הנכונה"- בחירות דראפט, התקדמות הדרגתית של קבוצה צעירה, נחלשה ולעומת זאת קבוצת קרטל כמו מיאמי מתחזקת.

ניימן 29 באוקטובר 2013

האגו המנופח של הארדן? העונה הקודמת הוכיחה שזה לא האגו שלו שהיה מנופח, אלא ההנהלה באוקלהומה שלא העריכה אותו מספיק (וגם הייתה קמצנית). אני נוהג בדיוק כמו הארדן והולך להוכיח עצמי איפה שנותנים לי.

שניר 29 באוקטובר 2013

טועה בדרכים , הארדן ביוסטון כי אוק היו צריכים להחליט , הוא או איבאקה.
אין פה שאלה של אגו , בנאדם רוצה ובצדק להשתכר ככוכב.
האחריות כולה מוטלת על הארגון.
(אגב אני לא בטוח שאם אני ההנהלה הייתי נוהג אחרת)

שניא 29 באוקטובר 2013

דווקא אינדיאנה , דורפן ?
הייתי מצפה שתהיה בעד קבוצות שבנויות בדיוק כדי לעצור את הלברוניזם.

שניר 29 באוקטובר 2013

(שניר)

גיל שלי 29 באוקטובר 2013

אני מייחל לפשיטת רגל של דולן, אולי אז תהיה לניקס תקווה

איציק 29 באוקטובר 2013

5. אהבתי, כל מילה…
3. דני איינג', מה הבעייה שלו, תזכר מה עשה איזה תומאס. איינג' לא יכול להיות גרוע יותר. אבל על שיחרור ה"אמת" באמת שמגיע לו.

גיל 29 באוקטובר 2013

הכל אני מסכים חוץ מאינדיאנה. אם גריינג'ר יחזור לדעתי יש להם סיכוי סביר לעבור את מיאמי.

לגבי אודן, אני מאוד אוהב אותו וכל כך רציתי שיגיע לספרס. עכשיו הוא מאלץ אותי לייחל לכישלון. אז אני מקווה שהוא ישאר בריא רק שלא יתרום הרבה למיאמי.

עומרי 29 באוקטובר 2013

דורפן, דאריל מורי אכן הביא את בשורת הביג דאטה לליגה אבל איפה בדיוק המאניבול בלתת לדוויט הווארד חוזה סופר-מקס בזמן שכל הליגה צופה בך כמו שצופים מהצד בתאונת דרכים, רק שנה לאחר שנתת לג'רמי לין חוזה מופרך משלו?

לגבי פנטזי – קבל הזמנה רשמית לליגה שלי בשנה הבאה! (פנטזי פוטבול כמובן…)

עומרי 29 באוקטובר 2013

והניקס יסיימו רחוק יותר מברוקלין בפלייאוף.
מילה.

אלעד 29 באוקטובר 2013

עמרי, יש לך טעות דקדוקית. צריך להיות "…רחוק יותר…מהפלייאוף"

י 29 באוקטובר 2013

האמת, הייתי בטוח שהסעיף על דריל מורי ויוסטון היה סרקסטי.
להתייחס ל"מאניבול" כהשוואת שחקן למשכורת שלו זו ראייה שטחית למדי. מדובר בסה"כ בתובנה המבריקה שאם תיקח אנשים ממש חכמים שיאספו ויינתחו כל דבר מדיד לגבי השחקן והקבוצה יהיה לך יתרון על אנשים קצת פחות חכמים.
מורי ויוסטון לקחו את זה צעד מאוד מעניין קדימה בעונה האחרונה – הביא את קווין מקהייל ויחד איתו התאימו את שיטת המשחק לשחקנים והביאו שחקנים נוספים שמתאימים לשיטה (בקצרה מאוד: קצב מהיר, שלשות בעיקר מהפינות,חדירות לטבעת ואסור בשום אופן לזרוק מטווח בינוני). כספי מתאים לזה בהנחה שהשלשות ימשיכו להיכנס, והמחיר הזול שלו לא מזיק.

לגבי האם זה עובד זו שאלה טובה, אבל בינתיים מורי בנה קונטנדרית בלי לפרק את הקבוצה ובלי אף עונה בה לא התחרה על מקופ בפלייאוף, אז…

אבל כל טענותי הקטנוניות מתגמדות לעומת סעיף 5. אחת התובנות הנכונות והעמוקות שקראתי בזמן האחרון.

אריאל גרייזס 29 באוקטובר 2013

כשלון של הסלטיקס גם אני רוצה לראות. קולוסאלי. כזה שיביא להם את הבחירה הראשונה בדראפט

עמית פרוסנר 29 באוקטובר 2013

זה מתחיל מחר בלילה גרייזס. כל מי שיעיז להראות קצת כדורסל, חוץ מאולייניק, סאלינג'ר ובראדלי, ישלח אחר כבוד בטרייד.

אלון 29 באוקטובר 2013

אין מצב, אנדרו וויגינס בדרך לפילי.

גיל 29 באוקטובר 2013

זה הרי ברור שהוא יגיע לקבוצה מסריחה כמו הקינגס.

מוטי בננה 30 באוקטובר 2013

הוא בא לאורלנדו ואל תחשבו על זה אפילו

c web 30 באוקטובר 2013

הוא בא לאולימפיאקוס כדי להחליף את ספאנוליס…
מי יודע איך תתקדם העונה הזאת? בסוף הוא עוד יגיע ללייקרס :)

אסף 29 באוקטובר 2013

הנטס אוברייטד בטירוף.
הביאו בקיץ מאמן צעיר מידי ושחקנים זקנים מידי.
עם כל הכבוד לקיד, הוא צריך להתמודד, בעונה הראשונה שלו כמאמן, עם ערימת אגואים בראשות דרון "המפטר" וויליאמס. בהצלחה עם זה.
גארנט, פירס וטרי יספיקו לתרום במקרה הטוב עונה אחת משמעותית ( לדעתי אפילו זה לא ) , ואז פרוחרוב יצטרך לעשות קניות מחדש.

אם לא תהיה שם התפרקות רצינית מידי, אני מאמין שיסיימו 5 במזרח.

עומרי 29 באוקטובר 2013

לגמרי

Amir A 29 באוקטובר 2013

דורפן, אם לא היית אוהד ניקס, באיזה מקום ברשימת הקבוצות שאתה שונא הם היו

דורפן 29 באוקטובר 2013

הרשימה שלי היא לא דרוג. אבל כמו מיאמי רק עלובים.

Duncan 29 באוקטובר 2013

מיאמי – ברור לכולם למה. החבורה שפשוט הצטרפה לקבוצה אחת זה עלוב. זה כמו שג'ורדן אחרי הרבה כשלונות (והיו לו הרבה כשלונות מול דטרויט והקאבס) יצטרף לדיויד רובינסון וקרל מלון.

אינדיאנה – מאד אוהב אותם. אוהב את ג'ורג' היל. בדיוק ההפיך משחקנים כמו אייברסון וכל אותם רכזים שחושבים זריקה קודם ושאר הקבוצה על ה@$ן שלהם. יכול לקלוע. לא מכריח את המשחק. שומר טוב. גריינג'ר לא יכול להיות אותו שחקן שהיה. אם יתן 12 נקודות מהספסל שיגידו תודה שם.

כספי ייתן עונת שיא. הסיבה פשוטה – הקבוצה הזאת רצה. הקבוצה הזאת מוסרת את הכדור והוא יעשה דברים שהוא יודע בניגוד למה שהיה בקאבס ששם עד שהוא קיבל את הכדורף; הוא ניסה דברים שהוא לא אמור לעשות

אדם בן דוד 29 באוקטובר 2013

מסכים עם הכל מלבד אינדיאנה שהם הדבר הכי מרגש שיש היום בליגה.
הם בנו את עצמם לאט לאט
וחוץ מזה – איך אפשר לא לאהוב את ווגל http://www.youtube.com/watch?v=4v5fndP7ELY
(החל משניה 20)

סימנטוב 29 באוקטובר 2013

נהדר! הוא בטח העלה את שוב אחרי של השנים הוא מאינדיאנה

c web 30 באוקטובר 2013

מי יודע איפה ג'ינובילי היה היום אם הוא היה מתנתק מדאנקן ופופוביץ'. יכול להיות שהיינו מדברים עליו בתור אחד הגדולים אי פעם ויכול להיות שהוא היה הופך לאחד הפלופים הגדולים
הארדן התנתק ויהיה מעניין לראות השנה האם מה שחסר לו זה רק הביג מן המתאים. יש שיאמרו הכי טוב שיש כרגע

גיל 30 באוקטובר 2013

פלופ הוא בטח לא היה כי בלי קשר לספרס הוא הצטיין באירופה ובנבחרת ארגנטינה. לדעתי הוא היה כוכב גדול יותר במקום אחר אבל כזה שפחות שמים לב אליו ועם פחות הישגים.

מתן 30 באוקטובר 2013

אותי מעניינת אוקלהומה סיטי (שאני גם בעד שתזכה). השאלה אם דוראנט ימשיך בהתפתחות המפלצתית שלו ואיך ווסטברוק יחזור מהפציעה (היום פורסם שיחזור כנראה עוד שבועיים) בשילוב עם ג'קסון כשחקן שישי ולאמב שיקבל לא מעט דקות בונים קו אחורי מפחיד אבל שוב הם נשארים בלי ביג מן נורמלי (פרקינס כבר מזמן לא פקטור רציני וקוליסון נחמד בתור אופציה מהספסל ולא יותר). אני מאמין שכל עוד כולם יישארו בריאים גמר זה מטרה ריאלית

רן הנרגן 31 באוקטובר 2013

שתי מילים. גולדן סטייט.

Comments closed