הניצחון על נוריץ' בגביע הליגה: השוואה בין ינוזאי לכריסטיאנו רונאלדו (בגילו)

אתה פשוט רוצה לראות את הכדור ברגליים שלו בכל אזור במגרש

aj

משחק די מהנה, שזה מאד חשוב במסגרת תהליך ההסתגלות של דייויד מוייס לקבוצה והקבוצה לדייויד מוייס, ופתאום כמה שחקנים מרימים את הראש – פיל ג'ונס והרננדז ואולי אפילו פאביו.

אבל באופן אישי לא יכולתי להסיר את העיניים מינוזאי. אני אומר לכם עכשיו: הסיכוי שהוא איזה one hit wonder קרוב לאפסי. יש סיכוי הרבה יותר טוב שיהיה אחד השחקנים הבולטים של דורו. הוא מצדיק השוואות לכריסטיאנו רונאלדו בגילו. אני מדגיש בגילו כי רונאלדו עשה את מה שלפעמים כשרונות שהשוו אותם לקרויף בצעירותם  שוכחים לעשות – והמשיך להתקדם ללא כל הפסקה אל תוך שנות העשרים שלו.

רונאלדו בן ה-18 היה סוס פרא. משפריץ כשרון לכל כוון אבל קצת מפוזר. מרגע שהכשרון נרתם אל תוך מערכת קבלת החלטות הגיונית התרחש השחקן שאתם רואים עכשיו. ינוזאי קצת הפוך מהבחינה הזו עד עכשיו. הכשרון יותר מעודן. הנון שלנט שלו כשהוא מתעתע במגן, או בועט בקצת פתאומיות, אישית מזכירים לי את לאודרופ. גם כן בגילו!

לעומת זאת הרציונל במשחקו והבגרות מרשימים הרבה יותר מרונאלדו של אז. היום ראינו אותו בשני האגפים אבל הוא נראה טבעי לחלוטין גם במרכז. הוא עושה הגנה ומה שמרשים עוד יותר לצעיר – הוא לחלוטין לא כופה עצמו על המשחק. היכולת שלו להפעיל מגן תוקף, להחליף אגף ולהעדיף לפעמים את הפשוט על המסובך – תאווה לעיניים! אתה פשוט רוצה לראות את הכדור ברגליים שלו בכל אזור במגרש.

ולא נשכח דבר אחר: הוא עושה את זה בקבוצה במשבר מסויים, עם מנג'ר חדש. והאמת הוא אחראי הרבה יותר מאחרים להפחתת מימדי המשבר הזה. כלומר גם חוסן נפשי יש לו.

ואן פרסי אמר השבוע שהוא עבד אולי עם שני שחקנים ברמה כזו בגילו. וכשהולנדי בכיר אומר את זה סימן מצויין – ממש מסקרן אותי מי לדעתו היה השני?

מה הבעיה במכבי ת"א?
מושגים של גבריות - טדי פסברג

93 Comments

גיא צ'לסקי 29 באוקטובר 2013

שחקן פשוט אוברייטד,נתן בקושי שני משחקים וכבר אנשים מרעיפים עליו שבחים,במקום לדמיין עד כמה הוא כשרוני שישלוף את ניק פאוול מויגאן הכשרון הגדול ביותר של יונייטד מאז ויין רוני!!!

תומר ש 29 באוקטובר 2013

הדריבל שלו מזכיר לי קצת (קצת!) את מסי.

דורפן 29 באוקטובר 2013

האמת שקצת גם את בניון. וגם הגוף הצנום. מה שמביא אותי לשאלה למה בישראל לא יכולים ללמד שחקן צנום לתת בעיטה נורמלית מ-25 מטר?

שפירא 30 באוקטובר 2013

א.קאקה. אף אחד לא רואה כמוני את קאקה?
ב. היחיד שבועט קבוע מחוץ לרחבה….

יוסי מזרחי 29 באוקטובר 2013

על ינוזאי אני מעדיף לקרא מאשר לכתוב ומה שאני קורא עושה לי טוב על הלב.

אני רוצה לכתוב כמה מילים על בטנר.
מה כל כך ממהרים להפטר ממנו? להיפטר,אני אומר כי אני רואה יותר מדי נכונות (על פי העיתונות) לקבל הצעות עבורו.
אברה לקראת סוף הדרך וגם אם ביינס יגיע, צריך מגן שמאלי שני ברמה טובה ומי מניח שאברה ירצה להיות שני בתור??
אני מקוה שציצריטו יקבל דקות משמעותיות הרבה יותר ממה שקיבל עד עכשיו, מפני שאם הוא יבקש ללכת,זו תהיה בכיה לדורות משהו בלתי נסלח.

בסך הכל משחק מעניין ודקות משחק לאלה שלא רואים מגרש הרבה זמן. יפה.

תומר ש 29 באוקטובר 2013

מסכים לגבי באטנר, ולגבי הכל בעצם

טל המנצ'סטרי 30 באוקטובר 2013

יוסי,

התקפית בוטנר נהדר, הגנתית הוא לא מגן מספיק טוב ואתמול ואולי באחת הפעמים הבודדות שנוריץ' סיכנו אותנו מהאגף, זה היה כשעברו אותו כמו מים ברחבה.
זה טבעי שבדרך כלל שחקן התקפה יעבור שחקן הגנה אבל עבודת ההגנה של בוטנר היתה עצלנית וכשהוא פשוט לא עמד ולא הכין את עצמו נכון וזה משהו שמאפיין אותו לא פעם ולא פעמיים.
לטעמי, הוא לא מספיק טוב עבור יונייטד ואני לא רואה אותו נשאר מעבר לעונה הזו.

סתמאחד 29 באוקטובר 2013

הפן האסתטי אף פעם לא היה הצד החזק ביונייטד ופתאום לראות שחקן כל כך אלגנטי (שמתאים יותר מכל לסגנון של ברצלונה עם תנועה נפלאה ללא כדור ומשחק של נגיעה בכדור) שכלל לא ברור מה התפקיד שלו במגרש כי הוא גם קיצוני (של טכניקה וחוכמה ופחות של מהירות – כל מה שולנסיה ונאני לא יהיו לעולם) אבל כאשר הוא מגיע למרכז המגרש יש לו תכונות של פליימייקר שמשחק כל הזמן לעומק ומנסה את המסירות שחותכות את ההגנה.
יפה לראות שהשחקנים הוותיקים ביונייטד מכירים בכישרון וביכולת שלו ומאפשרים לו להפוך לשחקן מאוד משמעותי.
אני קורא שבחים רבים על ניק פאוול כך שיהיה מרתק לראות בעתיד את שניהם משחקים יחדיו.

דורפן 29 באוקטובר 2013

הכי אלגנטי מאז ייספר אולסן

סתמאחד 29 באוקטובר 2013

נדמה לי שכבר ברור מי ילבש את החולצה מספר 7 בעונה הבאה והוא יהיה יורש ראוי לכל הגדולים שקדמו לו.

חיימון 29 באוקטובר 2013

אין סיבה להיות שמרנים: הילד אפקטיבי, הילד אנרגטי, טכני ואפילו מרגש. הילד מיוחד!

סימנטוב 29 באוקטובר 2013

מעתה אמור יוהאנוזאי (מלשון יוהאן-ווזאי)… העסק נראה כל כך קל כשהכדור ברגליו, קבלת ההחלטות שלו נהדרת, וראיית המשחק מרשימה במיוחד אכן "תאווה לעיניים!"
מילה טובה גם לדה חאה השנה יש את ההרגשה שבבעיטות לשער אין כניסה (בשער השני של סטוק לא האמנתי שהכדור נכנס לרגע הייתי בשוק).
עושה רושם שמוייס יוצא מהשוק הראשוני ומתחיל לסדר את השורות, יש סיבה לאופטימיות.
יש חדווה שמשחק של התאומים משמח לראות את פאביו חוגג

דני א. 29 באוקטובר 2013

מאז הקדם עונה במזרח הרחוק אני ממלמל מתוך שינה "ינוזאי" "ינוזאי". ההשוואה לרונאלדו לא מופרכת. ובאמת, רוצים שהכדור יגיע אליו ולראות מה הוא יעשה.
לי הוא קצת מזכיר את קאקא, אבל בכל מקרה, קשה לטעות: מדובר בילד מיוחד, שיכול להיות בין הטובים בדורו. אשרינו.

יוני 29 באוקטובר 2013

יאנוזאי ענק והלוואי שיגיע למקומות שנראה שהוא בדרך אליהם. אבל אני לא אשכח את המשחק הזה
http://www.youtube.com/watch?v=-IyXxoyyFr8

Yair 30 באוקטובר 2013

גם אני לא, בעיקר כי הייתי ביציע

דורפן 30 באוקטובר 2013

הופעת הבכורה של דג'מבה דג'מבה – איך אפשר לשכוח

Yair 30 באוקטובר 2013

So good they named him twice

אחרי המשחק נשארתי מחוץ לאיצטדיון וקיבלתי חתימות של רוי קין וטים הווארד. ואז הוא יצא, ספגטי בשיער וחולצה עם יותר גוונים של אדום וורוד משאי פעם אראה, מייד ידעתי שיש לנו ביד כוכב

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

באופן מוזר משהו, יונייטד משחקים הרבה יותר טוב בגביעים העונה. זה מוזר, כי זה לא רק שונה ממה שאפיין את הקבוצה של פרגוסון אלא גם ממה שאפיין את אברטון של מויס. לפעמים אפשר להסביר את זה בדינמיקה של משחק- גול מוקדם הזוי שאתה מבקיע נגד סוסיאדד לעומת גול מוקדם הזוי שאתה סופג נגד סטוק- אבל למשל נגד לברקוזן זה לא היה מצב. אולי בליגה הלחץ יותר גדול?

לגבי יונזאי, מוקדם מאד, בטח לגבי הנחה שהוא יהיה מהשחקנים הגדולים בדורו. רק בכדי לשים את הדברים בפורפורציה, לגבי רוני או ואן פרסי אפשר להתווכח אם הם מהשחקנים הגדולים בדורם והם עשו הרבה מאד.

zen 30 באוקטובר 2013

אשמח אם תיתן חמש דוגמאות לחלוצים מוכשרים מואן פרסי בגילאי 27-31. הבחור וורלד קלאס. שזה אומר מהטובים בדורו. לגבי ווין רוני- המכשול היחיד שעומד בפניו מלהיות אחד הגדולים בדורו הוא – ווין רוני.
אין עוררין על הכישרון, הטכניקה המושלמת ( ע״ע הבישול לפאביו היום, ועוד בסביבות ה8436865 בישולים, שערים ומהלכים). הבחור קצת דפוק, שזה מובן בהתחשב בעובדה שאחרי הכל הוא סקאוזר, וזה האפיל על ביצועיו לאורך השנתיים וקצת האחרונות. אבל הוא רק בן 28, ואם ישכיל להתרכז במקצוע שלו, השמיים הם הגבול.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

אני מבין את ההגדרה "מהגדולים בדרורו" כאחד מהגדולים באופן כללי, לא רק בתפקיד מסוים.

בהקשר הזה יש כמובן שתי שאלות:

1. מה זה "דור" בכדורגל: חמש, שש, שבע, עשר שנים?

2. מה זה "מהגדולים": אחד מהחמישה, מהעשרה, מהעשרים?

לעניות דעתי הלא קובעת, במצב הנוכחי, לא רוני ולא ואן פרסי הם (היסטורית, לא כיום או בעונה ספציפית אחרת) בין עשרת השחקנים הגדולים בעולם בגילאי 27-35. כמובן שזו לא משוואה מתמטית וכל אחד יכול לדרג שחקנים אחרת וכמובן שדברים יכולים להשתנות עד סיום הקריירה.

עומרי 30 באוקטובר 2013

דור בכדורגל זה 6-7 שנים. נניח זידאן הוא הגדול בדורו. אם רוצים להרחיב בעניינו אפשר לומר – אחד משלושת הגדולים ב-15 השנים האחרונות.

נניח, לדעתי, איברהימוביץ הוא השלישי המובחן של דורו אחרי מסי ורונאלדו. אני מחזיק בדעה הזו אינטואטיבית כבר תקופה, אך כעת אני קולט שהפער בינו למסי הוא באמת 6 שנים, כך שזה מסתדר כרונולוגית.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

השחקן השלישי בדורו זה צ'אבי ובמקרה הספציפי הזה אני אפילו לא חושב שזה ממש נתון לוויכוח לאור ההישגים שלו והמשמעות שלו בהשגה שלהם.

לעניות דעתי עשרה שחקנים שמקדימים את רוני בגילאי 27-35 לא כולל שוערים ושחקני הגנה (לא בהכרח לפי סדר): מסי, רונאלדו, צ'אבי, רונאלדיניו, קאקא, אינייסטה, זלטאן, ריברי, שווינשטייגר, פירלו. אני גם שם את וייה לפניו, בגלל המשמעות הגדולה בתארים של הספרד והעובדה שהוא משחקנים הבודדים שזכו בכול תואר בכדורגל וכשחקן מפתח בקבוצות שלו. לגבי רובן אפשר להתווכח.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

בעצם מסי לא נכנס ל"דורו" על פי ההגדרה הזו (רק בן 26).

עומרי 30 באוקטובר 2013

צ'אבי ראוי להיות מוזכר. היכולת של זלאטן לקחת 8 אליפויות ברצף ו-9 ב-10 שנים, ב-5 ליגות שונות, כאשר בכולן פרט לבארסה הוא השחקן המוביל היא לטעמי הישג אנדרייטד שמרמז על הדומיננטיות האדירה שלו.

27-35 זה טווח גדול מדי לדעתי, החפיפה בין תקופת הפריים של רונאלדיניו לזו של שווינשטיינגר למשל היא קטנה מדי ובעייתי לשים אותם באותו סל.
בלי קשר, אין דרך שרוני מתחת לריברי ושווינשטיינגר באיזשהי רשימה. אני גם לא חושב שהוא מתחת לפירלו, אבל על זה אפשר להתווכח.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

כן, אבל מלבד אותה אליפות בברצלונה ושתי אליפויות ביובה כשחקן צעיר, כול האליפויות הללו נלקחו ללא יריבה ראויה מהצמרת האירופאית: איטליה של תקופת הקאלצ'יפולי וצרפת אפילו לפני העלייה של מונאקו (שהיא בעצמה לא אחת הקבוצות החזקות באירופה). אי אפשר גם להתעלם מכך שהוא מעולם לא הבריק בליגת האלופות ושתי קבוצות שנפטרו ממנו הלכו לעונת שיא. עם כל הכבוד אתה לא יכול להשוות את זה למה שהשיג צ'אבי שהוא השחקן הכי מעוטר בהיסטוריה המודרנית של הכדורגל.

ובוודאי שאפשר לשים את שווינשטייגר לפני רוני . למה לא? הבן אדם שחקן מפתח בקבוצה שנתנה את אחת העונות הגדולות בהיסטוריה של הכדורגל והלב של נבחרת גרמניה. מה רוני השיג יותר ממנו? פירלו, כשחקן מפתח, זכה במונדיאל, שני גביע אלופות והוביל על גבו נבחרת לגמר יורו.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

ואגב, רונאלדיניו בסך הכל בן 33, רק ארבע שנים מבוגר משווינשטייגר (הוא צעיר מצ'אבי). הוא נתפס כהרבה יותר מבוגר מכוון שהשיא שלו היה לפני כל כך הרבה זמן.

עומרי 30 באוקטובר 2013

לא יודע מה זה "יריבה מהצמרת האירופית" – מילאן 2007, אלופת אירופה באותה שנה, זה מספיק טוב?

אלופת אירופה המכהנת אינטר, בעונת האליפות במילאן, זה מספיק טוב?

לקחת אליפות בליגות הבכירות זה תמיד קשה.

הצ'מפיונס היא עקב האכילס של זלאטן בדרך להשוואה למסי ורונאלדו (שלא מחזיקה מים). מול אחרים זה פחות מפריע.

צ'אבי ענק, אבל הוא לא מספר 1 בקבוצותיו. גם נבחרת ספרד היא אנסמבל מדהים. הוא רביעי אצלי, אחרי זלאטן.

edgecator 30 באוקטובר 2013

לומר שצ'אבי או פירלו טובים מרוני זה מאוד שרירותי, מחוץ לפלנטת מסי-רונאלדו הכל נתון לויכוח. השאלה היא מהם הפרמטרים שלך.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

מילאן של 2007 לא התחילה את העונה במינוס 8 נקודות? בכל מצב, קבצת ליגה גדולה היא מעולם לא הייתה. אינטר אולי הייתה אלופת אירופה מכהנת, אבל היא גם הייתה קבוצה די מפורקת באותה עונה.

זה לא קל, אבל שאתה פורט את זה, זה לא הישג גדול כפי שמציגים את זה, בטח שלוקחים בחשבון את הכישלון המתמשך שלו באלופות. יש עכשיו נטייה להאדיר את זלטאן (שבעבר היה קצת אנדרייטד) בעקבות כמה משחקים גדולים וכמה גולים באמת מדהימים, אבל שהעשן יתפזר והוא שוב יודח ברבע גמר האלופות העניין הזה יירגע. בפרספקטיבה היסטורית הוא לא קרוב להישגים של צ'אבי.

edgecator,

אני באמת לא מוצא שום קייס לטענה שרוני גדול מפירלו ובטח מצ'אבי. אני חושב שיש יותר קייס לטענה שצ'אבי גדול מרונאלדו.

עומרי 30 באוקטובר 2013

שוב, קבוצת ליגה גדולה היא הגדרה בעייתית… הדוגמאות למילאן ואינטר נועדו לשקף את חוזקת הליגה, שהוציאה מתוכה כמה אלופות אירופה בשנות הדומיננטיות של זלאטן.

9 אליפויות ב-10 שנים זה רצף שאין שום דרך לאסוף אותו במקריות. במיוחד כאשר הוא כלל גאולה של שלושה מועדונים (אינטר, מילאן, פ.ס.ז) משנות בצורת ארוכות.
לא סתם אני תמיד אומר שאם ליברפול באמת הייתה רוצה באמת לקחת תואר ב-9 השנים האחרונות היא הייתה מביאה את זלאטן.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

אני גם רוצה להסביר למה בדיוק אין לרוני קיס בדיון הזה:

1. האם הוא משתווה בהישגים? ברור שלא.

2. האם הוא היה שחקן יותר חשוב בפחות הישגים שהוא השיג? לא.

3. האם הוא הציג יכולת יותר גבוהה ויציבה על בסיס שבועי לאורך שנים? לא.

4. האם הוא היה יותר שחקן של משחקים גדולים? ממש לא.

5. האם יש לו הישג היסטורי כמו הפיכת נבחרת לוזרית לנבחרת המצליחה בהיסטוריה המודרנית? נו באמת. אני מזכיר שלפני עידן צ'אבי-רוני, ספרד ואנגליה נחשבו לנבחרת במעמד שווה ולוזריות באותה מידה.

6. הא רוני נמצא גבוה יותר בהיררכיה ההיסטורית של כל אחד מהם בתפקיד שלו? לא קרוב אפילו.

הדבר היחידי שבו רוני עדיף זה הבקעת שערים, אבל זה לא ממש רלבנטי לאור התפקידים שלהם. גיים, סט אנד מץ'.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

עומרי,

אינטר לא זכתה באליפות אירופה בשנים של זלטאן בליגה האיטלקית. היא זכתה בה אחרי שהוא עזב אותה. זה חלק מהעניין.

ההגדרה "אחרי שנות בצורת ארוכות", קצת מעוותת את המציאות מכוון שהיא מרמזת שהגעתו של זלטאן היוותה את המשתנה המכריע שלא בלבדי בסיום בצורת הזו. מה לעשות שבאינטר הוא זכה באליפות אחרי שיובה הורדה ליגה ומילאן התחילה את העונה במינוס שמונה נקודות ובצרפת לאחר שהמועדון שלו עבר השתלטות שייחים, מה שגרם לו להעמיד תקציב וסגל שגדול על הליגה שלו בכמה רמות.

עומרי 30 באוקטובר 2013

חלק מעלייתה של אינטר החל מ-2006 היה רכישתו של זלאטן, שמיד הפך לגיים צ'יינג'ר.

השייחים השתלטו על פסז ומיד הביאו את זלאטן ע"מ להתחיל לנצח מיד – וזה אכן עבד. סגל יקר זה נחמד, אבל יש מעט מאוד שחקנים שהבאה שלהם מבטיחה אליפות כמעט אינסטנט גם בצרפת. למעשה אני יכול לחשוב רק על עוד שניים כאלה בדור הנוכחי…

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

חלק גדול מעלייתה של אינטר התחיל מכך שהורידו את יובה ליגה ואינטר אספה מספר שחקני מפתח שלה שזלטאן הוא אחד מהם. להוציא את העונה עם ברצלונה שם הוא לא היה שחקן מרכזי, הוא מעולם לא הגיע אפילו לחצי גמר ליגת האלופות.

ואתה באמת חושב שבמידה ופאריז היו מביאים את ואן פרסי, סוארז או פלקאו הם לא היו לוקחים אליפות בצרפת עם היתרון העצום שיש להם שם ברמת סגל ותקציב?

עומרי 30 באוקטובר 2013

אולי כן ואולי לא. הם רצו אליפות מיידית ברמת ודאות גבוהה לכן הביאו את זלאטן, וזה הצליח.

אחד 30 באוקטובר 2013

בוודאי שרוני מתחת לריברי ושווינשטייגר,וגם מתחת לרובן, זו אפילו לא תחרות.

no propaganda 30 באוקטובר 2013

צ'אבי הוא השחקן הגדול בדורו. למסי אין שום הישג שצ'אבי אינו חלק מאוד גדול ממנו. השחקן השני הגדול בדור הזה הוא פירלו, מעפיל בהישגיו על מסי ורונאלדו. אם גרמניה יזכו במונדיאל ובאיירן בעוד ליגת אלופות אז שווינשטייגר יהיה השלישי אבל כד אז אפשר לאמר שזה מסי או רונאלדו או זלאטן אם בא לכם.

די כבר, להקדיש את הגולים על חשבון הכדורגל כשמדובר בשחקנים גדולים. המשחק המודרני מבוסס על קישור והקשרים צריכים לקבל את ההערכה הראויה. קבוצות עם קישור חזק והתקפה חלשה הרבה פעמים מצליחות מאוד לעומתן קבוצות עם קישור חלש והתקפה טובה לא מצליחות מאז 2002( לא הייתה אפילו הצלחה אחת מאז 2002).

גרבר 30 באוקטובר 2013

no propaganda

אם תארים הם המדד הבלעדי שלך
(ובשל כך פירלו הוא השחקן השני בטיבו של הדור)

אז אני ממש מצטער בשביל פלאטיני, פושקאש ושות' שלא גרפו מספיק תארים כדי להיחשב לחבר'ה הטובים ברשימה שלך.

zen 30 באוקטובר 2013

רוני סחב על גבו, אמנם בסיוע נדיב של כריסטיאנו, ועדיין, על גבו- קבוצה שאתה בעצמך טענת באחד הפוסטים פה שאף שחקן שלה לא שווה הרכב בברצלונה. פאקינג פארק ג׳י סונג נראה כמו לאמפרד כשהוא ליד רוני. אני לא חולק לרגע על הגדולה של צ׳אבי, בטח שלא על אינייסטה ( למרות ששניהם מאדריכלי הכדורגל המרגיז על הפלנטה) אבל להתעלם מהדומיננטיות של רוני זה או להיות ספניופיל( כמו אנגלופיל רק בספרד, כן?) או פשוט להודות בכך שאתה לא צופה בליגה האנגלית. מקובל ומקובל.
דרך אגב, דווקא כשרוני הוא לא הטופ סקורר של הקבוצה, הוא מגיע להישגים. שזה מה שהסר ניסה לעשות איתו, אבל הבחור דפוק, כמו שאמרתי…
ואני מבין שלא מצאת את החמישיה שלפני RVP. אני שמח שאתה מכיר בגדולתו.

zen 30 באוקטובר 2013

הפנייה מנוסחת בלשון יחיד אך פונה לתוהה בדרכים כמו גם לכולם.

גרבר 30 באוקטובר 2013

מרוב עצים לא רואים את היער…

למה שאני הולך להגיד עכשיו אין שום קשר לרציונל אבל אני פשוט לא מאמין שיש פה דיון רציני וחמור סבר בשאלה אם רוני או זלאטן (שחקנים מעולים בעיני, זלאטן ענק) גדולים מצ'אבי.

השאלה שצריכה להישאל היא פשוטה, והיא כזאת : בפרספקטיבה של זמן, למשל – עוד 10 שנים. מי ייזכר כמשפיע יותר
המשחק?
מי הניע או הוציא לפועל תהליכים ופילוסופיות שהשפיעו על נבחרות וקבוצות?
זה הכל.

בדקות יותר אפשר להשוות את זה למאבק על תואר המאמן הצעיר הגדול של הדור בין מוריניו לגווראדיולה לקלופ. מוריניו עשה דברים גדולים, גווארדיולה וקלופ לוקחים את הכדורגל למקומות חדשים.
במחווה להגל – אם פפ הוא תזה, ומוריניו הוא אנטי תזה, קלופ הוא סינטזה. ואני סמוך ובטוח שהוא יניף את האזניים הגדולות בסופו של דבר.

ד.א – טען מי שטען שהבעיה היא בראש של רוני. נו שווין. בדיוק כמו שהגדולה היא בראש של צ'אבי.

edgecator 30 באוקטובר 2013

גרבר, צ'אבי ייזכר בעיקר, אם כי לא רק, כחלק מברצלונה ונבחרת ספרד. קטונתי מלהוריד מגדולתו או מזו של אינייסטה, אבל הם ברגים במכונה המשומנת בהיסטוריה. אין חולק שהחשיבות שלהם לתפקוד של ברצלונה עצומה, וגם בבחינה אינדיבידואלית הם מבריקים בכל קנה מידה. אלא שבעיניי בלתי אפשרי להפריד בין ההשפעה שלהם על המשחק כל אחד כשלעצמו להשפעה של ברצלונה כקבוצה. צ'אבי, למשל, היה שחקן נהדר מאז ומתמיד, אבל החל להתפתח לאגדה שהוא היום בגיל מאוחר יחסית – וממש לא מופרך לטעון שלשינוי הדורות סביבו היה חלק לא מבוטל בכך. בקיצור, לעניות דעתי זו לכל הפחות שאלה של ביצה ותרנגולת (כמו לגבי כל שחקני ברצלונה).

רוני, לעומתם, הוא שחקן שהוכח כבר כי יכול לסחוב קבוצה לבדו.

גרבר 30 באוקטובר 2013

edgecator

1. מישהו היה צריך להניע את המכונה הזאת, לא? מישהו היה צריך להיות הנהג שלה. צ'אבי הוא כניראה הנהג הטוב בהיסטוריה

2. ולאן בדיוק רוני סחב את הקבוצה שלו לבד?
אני אומר זאת בכבוד – אתה סותר את עצמך בכך שאתה שולל את צ'אבי ובוחר ברוני ע"ס אותה הטענה, כי אם רוני הוכיח משהו זה שהוא כינור שני מצויין.

ושוב, בעיני צ'אבי הוא ממש לא כינור שני. צ'אבי הוא מנצח (וגם אנייסטה, במידה כלל לא מבוטלת)

בני 30 באוקטובר 2013

מה זה לאזאזל מכונה משומנת? צ'אבי הוא המכונה. כל הנעת הכדור המפחידה של ברצלונה היתה הוא. להשוות בין רוני לצ'אבי זה מופרך ברמה שלא תתואר.

גרבר 30 באוקטובר 2013

בני, אני חושב שמי שלא ראה את ברצלונה בגדולתה שבוע אחר שבוע אלא ב ניזון ממשחקים פה ושם ובעיקר מכתבות בעיתונים ומשיחות חבר'ה (ואני חושד שרוב האנגלופילים שלנו הם כאלה :) ) לא תופס שמי שנתן למסי את המקום להיות מסי זה צ'אבי.

וזה בדיוק מה שכתבתי למעלה – לנהל דיון כזה זה פשוט מופרך. ההיסטוריה תגיד את זה הרבה הרבה יותר טוב ממני.

אני זוכר שהשחקן האהוב עלי היה זידאן, עד שבאו הטריו הזה – צ'אבי אינייסטה ומסי

edgecator 30 באוקטובר 2013

קצת יומרני מצידך, שלא לומר מתנשא, להניח הנחות בנוגע להרגלי הצפייה של מי שלא שותף לעמדתך (פופולרית ככל שתהיה).

כמעט ומעולם לא נתקלתי בדיון על אחד מחברי אותו טריו אהוב עליך שבו לא נשמעו דיעות שונות לגבי תרומתו של מי מהם היא המשמעותית ביותר. זכותך לטעון שמדובר בצ'אבי, אבל זו לא יותר מדיעה. בעיניי קשה מאוד לפרק את האימפקט של ברצלונה להשפעות של גורמים יחידניים. אולי להוציא את מסי, כי הוא משחק בנבחרת אחרת.

אני לא טוען שרוני שחקן גדול מצ'אבי, אלא שיש פרמטרים נוספים להשוואה. גם לי ברור, ממש כמו לך, מה תגיד ההיסטוריה – ובמידה רבה של צדק. ועדיין, אני חושב שיהיה מדובר בעיוות חלקי של המציאות.

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

edgecator,

איפה בדיוק רוני הוכיח שהוא יכול לסחוב קבוצה לבדו? אנשים שוכחים פתאום מי היה המנג'ר שלו? שההגנה של יונייטד באותן שנים הייתה הטובה באירופה?

הדרך הכי טובה להמחיש את ההבדלים ביניהם היא זו: מאז תחילת שנות ה90, לכמה שחקני מרכז שדה יש קייס מול צ'אבי במאבק על מקום ההיסטורי?

את זידאן רוב האנשים ישימו לפניו, אבל יש פה קייס לשני הצדדים. השניים האחרים שיכולים להיות בדיון הם מתיאוס ואינייסטה שגם יותר צעיר ואולי יספיק להשיג עוד הישגים גדולים עד סיום הקריירה.

לעומת זאת, כמה חלוצים יותר גדולים מרוני היו באותה תקופה? מסי, רונאלדו, ואן בסטן, רונאלדו פנומנו, רומאריו, בטיסטוטה, הנרי, שבצ'נקו, ראול ואילו רק המובנים מאליהם ולפני שנכנסתי לטירטוריה של דרוגבה, אטו, זלטאן, וייה.
אני לא בטוח אם אוהד אנגלי ממוצע שם את רוני לפני שירר, למפארד או ג'רארד. אני בטוח שאין אוהד יונייטד ששם אותו לפני סקולס.

גרבר 30 באוקטובר 2013

edgecator

ראשית אם פגעתי בך או אם נשמעה מדברי נימה של התנשאות אני מצר על כך. אין לי כוונה כזו אף פעם כשאני בא לפה להקשיב ולדבר.
(מה גם, שהוספתי סמיילי במיוחד כדי לשוות לדברי גוון של הומור. זה לא כזה מזיק, לנפק אמירות מחויכות מידי פעם לא? האינטונציה והדרך בה אומרים דברים הרי משפיעה לעיתים רבות לא פחות ואולי יותר מבחירת המילים)

חוץ מזה, אז אני אשאל ואתה תגיד : בתור אוהד כדורגל שהלחם והחמאה שלו הם הליגה האנגלית (אני מניח מדבריך) כמה משקים של ברסה יצא לך לראות בשנתיים-שלוש הגדולות ביותר שלה?

לבסוף – אני לא אמרתי שצ'אבי הוא המועדף עלי בטריו הזה. גם צ'אבי היה צריך את מסי כדי להפוך את מה שהוא. מוחות גדולים חושבים דומה ומפרים אחד את השני. אולי תבין את זה, אולי לא, אגיד זאת כך: מסי הוא הגדול ביותר בעיני, צ'אבי הוא המנהיג של הקבוצה הזאת, ואם אני הייתי בוחר להיות אחד מהטריו – הייתי בוחר באינייסטה.

וכל אחד מהם הרבה, הרבה יותר טוב מרוני.

ניק 30 באוקטובר 2013

מצטער אבל רוני לעולם לא הוכיח שהוא יכול לסחוב קבוצה לבד, ואני אוהד מנצסטר שרוף. השנים הגדולות של היונייטד היו עם רונלדו וטבס ואיתו כשהוא שיחק תפקיד משני לרונלדו (היה ממוקם באגף שמאל רוב הזמן).. בעונה שבה רונלדו עזב רוני נתן עונת שיא מבחינת כיבוש אבל לא זכינו בכלום… גם שנה שעברה אם לא ואן פרסי יונייטד לא הייתה מתקרבת לתואר..
רוני אמנם אולי השחקן הכי מגוון בעולם(יותר ממסי ורונלדו), אבל החוסר יציבות שלו היא בלתי נסבלת, הוא לא הוכיח לעולם שהוא יכול לסחוב קבוצה לבד והכי גרוע- שהסמל בשבילו שווה לתחת, ומבחינתו הוא כבר מזמן היה בקבוצה אחרת

edgecator 30 באוקטובר 2013

תוהה,

רוני שחקן מסוג שונה לחלוטין מאלו שהזכרת. הוא נופל מהם ברוב הפרמטרים הרלוונטיים לחלוץ כחלוץ, אבל יש לו איכויות רבות שלאף אחד מהם אין ושיותר ממפצות על כך, ושגם לא בהכרח מיתרגמות לסטטיסטיקה. לעולם לא תתפוס אותי טוען שבערכים אבסולוטים, רוני נמצא בשורה אחת עם ואן באסטן או רונאלדו – בכל זאת יש בי שמץ של אובייקטיביות – אבל ההשוואה הזו מוטה מטבעה לרעתו ולכן לא רלוונטית.

גרבר,

הסר דאגה, לא נפגעתי. הומור זה דבר מבורך. אודה ואתוודה שמעולם לא צפיתי בברצלונה בתדירות שבה צפיתי ביונייטד. זה מובן, ואני מניח שגם פועל לכיוון השני. עם זאת, מדובר במספיק משחקים כדי לגבש עמדה מבוססת ולגיטימית. מה גם שמשחקים מול אוסאסונה ואלמריה לא מלמדים אף אחד דברים שמשחקים מול ריאל וצ'לסי לא מלמדים – כמובן שההיפך הוא הנכון. אגב, מה שאמרת לגבי הטריו רק מחזק את הטענה שלי, אבל ניחא.

אחד 30 באוקטובר 2013

רוני שחקן אוברייטד, ואם הוא לא היה משחק בליגה האנגלית בכלל לא היית שומע עליו.

נקו 30 באוקטובר 2013

גם אני לא הצלחתי להוריד ממנו את העיניים.
אין מצב שהוא אוברייטד. לדעתי, הוא ברמה של ואן פרסי כרגע מבחינת הדומיננטיות. הוא משנה את מאזן הכוחות ברגע שהוא על המגרש, וכמו קשר מחונן, מגוון וחכם, הוא תענוג לצפיה.
מסכים לגמרי שהוא נועד לגדולות. (טפו)
אגב, בשידור בארץ, לחמן לא הפסיק להחמיא לצ'יצ'ריטו על תכונות חיוביות רבות שלו (כוח, מהירות, נחישות) – כי כולנו (מי זה כולנו?) מכירים רק את הדריבל שלו. הוא לא הפסיק לחזור על זה!
הרבה דברים טובים יש לאפון היקר הזה, אבל דריבל???

אבי 30 באוקטובר 2013

לחמן הוא בדיחה :-)
הוא גם אמר שלזאהה אין סיכוי להיות שחקן, ושאין לו שום יכולת הבקעה…
נסה לספור במשחק הבא כמה פעמים הוא מדבר על מסירה "לרחוק".

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

הקטע הכי גדול אצל לחמן שאתה ממש שומע אותו מגיע לאורגזמה כאשר הוא אומר את המילה "קונגולזי".

תוהה בדרכים 30 באוקטובר 2013

איך אומרים במקרה כזה? "זה מצחיק כי זה נכון".

סתמאחד 30 באוקטובר 2013

עוד קטע גדול אצל לחמן מגיע כאשר הוא מדבר על ״ה-ט-כ-נ-י-ק-ה״ של הבעיטה (בעיטת שוער,בעיטה סתמית לשער,בעיטת חופשית,קרן)

אבי 30 באוקטובר 2013

בל לא נשכח את הכ-ח והא-ת-ל-ט-י-ו-ת ;-)

Yair 30 באוקטובר 2013

"שחקן נמדד ביכולת ההבקעה שלו"

עומרי 30 באוקטובר 2013

ינוזאי נראה הרבה (הרבה!) יותר טוב מרונאלדו בעונתו הראשונה בה הפגין בעיקר יכולות של מישהו שעתיד להיות קיצוני מצוין, מעין קלאודיו לופז משופר. אבל לא אחד משני השחקנים הגדולים של 15 השנים הבאות.

אני מנחש שהשחקן השני שואן פרסי עבד איתו הוא פברגאס.

גרבר 30 באוקטובר 2013

אז לפי ההשוואות אוהדי מנצ'סטר צריכים להתכונן לעזיבה שלו או לריאל או לברסה? NICE

גיל 30 באוקטובר 2013

הוא פצצת אנרגיה שמכניס למנצ'סטר חיות שאין לה רוב הזמן. רק שיקבל הרבה דקות משחק אפילו אם הוא לא תמיד טוב. יהיה מעניין לראות אם באמת ההבטחה תתקיים.

טיל אוילנשפיגל 30 באוקטובר 2013

נגד סטוק בשלושים דקות, עצרו אותו שלוש פעמים בכרטיס צהוב. משחק לפני כן נגד סאות'המפטון, עצרו אותו פעמיים בכרטיס צהוב. משחק קדימה, אין ספק שיש בו משהו. בינתיים הכריע רק משחק אחד נגד הקבוצה הכי גרועה בליגה, פחות מקיקו מקדה.

עופר פרוסנר 30 באוקטובר 2013

בקשר לשחקן השני רונן – לא מתחייב על זה אבל כנראה שזה פברגאס.

אריק 30 באוקטובר 2013

מה שחשבתי. מאז פבריגס לא ראיתי כזה בן 18

אחד 30 באוקטובר 2013

השני הוא כמובן אריאן רובן.

red sox 30 באוקטובר 2013

ההשוואה לכריסטיאנו רונאלדו אכן במקומה. במיוחד סחיטת הפנדל באמצעות הצגה מגוכחת לחלוטין.

גרבר 30 באוקטובר 2013

אז התלמיד מתעלה על רבו, כי השבוע לרונאלדו הלך הרבה פחות טוב עם זה.

גיא צ'לסקי 30 באוקטובר 2013

ניק פאוול הוא הדבר הבא!!!

גרבר 30 באוקטובר 2013

הכי הכי אהבתי בכתבה, זה שבכותרת ה 'בגילו' בתוך סוגריים

יואב 30 באוקטובר 2013

מאד מאד מיוחד הילד הזה, כיאה למועדון המיוחד הזה.
בקשר לדיון שהתפתח על רוני, מעטים החלוצים(אם בכלל) שהוזכרו בהשוואות אליו ששווים 20 גולים ממוצע לעונה, כמו הוראת קבע בבנק, לטווח של תשע עונות. ומגיל 18. ולא נראה שהממוצע הולך לרדת.
ומיותר להרחיב על האקסטרות שלו ככדורגלן.

גרבר 30 באוקטובר 2013

אם מדברים על כדורגל, אני אוהב לבוא מהלב.
אבל אם מדברים על מספרים, בוא נסתכל.

לקחתי חלק מ"גדולי הדור" (בלי מסי ורונאלדו, כמובן) בגילאים של רוני פלוס מינוס, ובדקתי את שערי הליגה שלהם מעונת הפריצה ועד סוף עונת 12-13 (חוץ מאטו)

בקשר למספרים של רוני – העשרים גולים שדיברת עליהם, או שהם כוללים גולים בגביעים השונים, או שהם תחושת בטן לא מדויקת.
אם מדברים על ליגה אז המספרים יפים,אבל לא יוצאי דופן ובטח לא הטובים ביותר. אם זה מגיל 18? מגמת השיפור וההמשכיות חשובה יותר לדעתי מגיל הפריצה, אבל אכן – יש לזקוף את הגיל הצעיר לזכותו

המספרים לפניך :

רוני : (28, 04-05) 11, 16, 14, 12, 12, 26, 11, 27

וייה : (בן 32 , מעונת 2003-2004) 17 , 15, 25, 16, 18, 28, 21, 18, 3 (פציעה) , 21

גומז : ( בן 28 , מעונת 2004-5) 16, 0 (כמעט ולא שיחק) , 6, 14, 19, 24, 10, 28

היגוואין : ( בן 26 , מעונת 2006-7) 8, 22, 27, 10, 22, 16

איברה : (בן 32 , מעונת 02-03) 13, 13, 3 (שיחק 4), 16, 7, 15, 17, 25, 16, לא שיחק, 14, 28

אטו : (33, מעונת 02-03) 14, 17, 25, 26, 11 (שיחק 19), 16 (שיחק 18!), 30, 12, 21, (לא כולל רוסיה)

אגוארו (25, 07-08) 19, 17, 12, 20, 23, 12
ואן פרסי : (30, 06-07) 11, 7, 11, 9, 18, 30, 26

אביעד 30 באוקטובר 2013

20 גולים בוודאי כולל גביעים. להסתכל על ליגה בלבד לא מספר את כל הסיפור – רוטציה לאור עומס, המנהג של סר אלכס לשנות הרכבים וכו'.
עם זאת, לא בטוח שהתמונה שהצגת תשתנה אם נחשב גם גביעים. מה שנעלם מהתמונה שלך אלו האקסטרות. רוני בשיאו הוא הרבה יותר מרק חלוץ.
מה שאמרתי הרבה זה שאטו או וייה הם חלוצים טובים מרוני, אבל רוני שחקן טוב יותר.
הבעיה? "בשיאו". הבעיה היא בראש של רוני.

גרבר 30 באוקטובר 2013

בנקודה הזאת אני איתך. אם אני בונה קבוצה, רוני משחק אצלי פקטור הרבה יותר משמעותי מ"רק" גולר.

ארצי בן יעקוב 30 באוקטובר 2013

הסחפות פרועה של בעל הבלוג אחרי 3-4 משחקים
לדעתי הסיכוי שינוזאי יהפוך לשחקן ברמה של רונאלדו הוא כ 2 %
התרשמתי מהמשחק של ווילפריד זאהה ,כל נגיעה זהב

גיל 30 באוקטובר 2013

יש לך קשיים בהבנת הנקרא. רונן לא כתב בשום מקום שהוא יהיה כמו רונאלדו אלא שבהשוואה אליו באותו הגיל הוא טוב כמוהו.

ארצי בן יעקוב 30 באוקטובר 2013

לא מקבל את ההערה שלך
שים לב למשפט
"יש סיכוי הרבה יותר טוב שיהיה אחד השחקנים הבולטים של דורו"

גיל 30 באוקטובר 2013

שוב, הוא מדבר על סיכויים לא על וודאות. ואכן יש באמת סיכוי מצוין לזה. על סמך מה בדיוק קבעת שזה יהיה רק סיכוי של 2%? זה סתם מספר שרירותי לחלוטין.

ארצי בן יעקוב 30 באוקטובר 2013

לא מזמן אמרו על הזאר מצ"לסי שהוא רונאלדו הבא ,על נאסרי שהוא זידאן הבא על רוביניו שהוא פלה הבא
וזה על סמך של עונות שלמות

גיל 30 באוקטובר 2013

מה שאתה אומר לא קשור בכלל ואתה שוב מעוות מה שנאמר. הוא לא אמר בשום מקום שהוא יהיה רונאלדו הבא, אלא שיש סיכוי טוב שיהיה אחד השחקנים הטובים בדורו ואכן הוא צודק.

ארצי בן יעקוב 30 באוקטובר 2013

יש לך בעיה בהבנת הנקרא חבוב

גיל 30 באוקטובר 2013

אני מבין שכבר נגמרו לך כל הניסיונות לעוות שעכשיו סתם עברת להעלבות?

ארצי בן יעקוב 31 באוקטובר 2013

סלח לי בבקשה
אבל הוויכוח הזה מטופש מידי כדי להמשיך בו
תהיה בריא

יואב 30 באוקטובר 2013

גרבר,
בכל המפעלים.
203 שערים ב-414 הופעות. בעונות-תשע עונות ושלושה חודשים.
זה לא רק הגיל הצעיר, זאת היציבות.
האמת היא שרוני זה באמת עניין של הלב, פחות של מספרים.

איתי 30 באוקטובר 2013

ואני אוסיף – לראות את רוני במגרש, חי, זה חוויה מאוד מאוד מיוחדת. זו חדשנות אמיתית לחוכמת כדורגל בעבור אלו (כולל אני) שצורכים את רוב הכדורגל שלהם על המרקע וחיים את השחקנים דרך המצלמה.
אין אפילו טעם לנסות להסביר, אלא רק להמליץ לקנות כרטיס ולהיווכח בכך.

ההשוואה לצ'אבי מיותרת – תפקידים שונים, קבוצות שונות, ליגות שונות ועוד הרבה פרמטרים אחרים.
בראיה היסטורית (שהיא הקובעת לדעת חלק מהמגיבים פה), אף אחד לא ינסה להשוות מי מהשניים היה יותר טוב. ולכן זה לא משנה.

גרבר 30 באוקטובר 2013

יואב ואיתי,
אני מסכים עם שניכם.
המספרים לא היו כדי להפחית מערכו של רוני אלא כדי לקבל פרספקטיבה על הגולרים של הדור. והוא אכן חי די יפה עם המספרים של השאר.
בנוסף,
רוני זה באמת הלב. אי אפשר לחלוק על זה.
אודה ואתוודה, לקבוצה שלי הוא אחד הראשונים שהייתי מביא.
אני אפילו זוכר שבגול שלו נגד ברצלונה (הקבוצה שאני אוהד) בגמר הצ'מפיונס, לא הבנתי איך – אבל שמחתי בשבילו. (ברור שיותר שמחתי מתוצאת הסיום)
בקשר להשוואה,
אני מסכים שלא חייב להשוות. אבל מה לעשות – זה כיף לעיתים, זה ספורט נחמד, ואנחנו אוהבים את זה.
אף אחד מאיתנו לא חייב לקבל את המסקנות של השני, ובכל זאת – זה ממש נחמד לשתף וחלוק מחשבות

כספרי 30 באוקטובר 2013

לא בדקתי לעומק (שווה בדיקה) אבל יש לי תחושה שהחלוץ הכי יציב בתווך הגילאים הזה בעונות האחרונות הוא רוברטו סולדאדו

אסף THE KOP 30 באוקטובר 2013

יכול להיות שואן פרסי התכוון לקיקו מקאדה ?

:-)

zen 30 באוקטובר 2013

אני בספק אם נפגשו בכלל…

אסף THE KOP 30 באוקטובר 2013

בטח שיחקו זה נגד זה מתישהו…

סימנטוב 30 באוקטובר 2013

אסיסטים ובישולים המדדים הגדולים לקביעת גדולת שחקנים וכו‘וכו' יאנוזאי הוא דוגמא טובה שזה לא רק זה. המהלכים שלו הרבה פעמים פורצים את ההגנה ומותירים שחקן לבישול במקרים האלה הוא נעלם סטטיסטיקה אבל הוא עשה את המהלך שהביא את הגול
http://m.youtube.com/watch?v=l_P5qgex-_o&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3Dl_P5qgex-_o

אריק 31 באוקטובר 2013

זה לא יכול היה לקרות לאף ילד בגן של הבת שלי (לצערי)
http://uk.eurosport.yahoo.com/video/kid-distraught-getting-barca-shirt-164700079.html

סימנטוב 31 באוקטובר 2013

הילד הזה בסדר!

Comments closed