על דורטמונד-באיירן

אימפריה עובדת

mario-goetze_ceacg9ykjf4nz1jhwmytjqye

כמה נקודות:

1. אני לא מתרשם מ-0-3. זה לא הפער. כי שני שערים הובקעו נגד דורטמונד תשושה שהייתה קרובה לשוויון. אני מתרשם מההשתלטות על המשחק כשהוא עדיין היה בשוויון.

2. כשגצה הבקיע זה המחיש לה סממן ברור של אימפריה. נדמה לי שכתבתי זאת על הכדורגל של דל בוסקה בנבחרת ספרד. אפס נקיפות מצפון במערכת.

3. קראתי מאמר מעניין על כך שטוני קרוס הוא עכשיו האיניאסטה של באיירן והוא השחקן החשוב ביותר בקישור שלה. אלא שקראתי ושמעתי דברים דומים על ריברי, מולר, רובן, שוויישטייגר ואפילו פה ושם מרטינז והשיבוץ החדש של פיליפ להם. וזה מה שכל כך מפחיד אצלם.

4. הם יודעים מה הם צריכים לעשות בכדי להדיח את ברצלונה ממעמדה כקונצנזוס כקבוצת המאה ה-21. הם צריכים כמה אליפויות אירופה רצופות. ואני חושב שיעשו זאת.

דו"ח משחק נגד אברטון (עמיחי)
עונת המלפפונים 24: על דוגמנים, מאמנים והמצאות

94 Comments

Yair 24 בנובמבר 2013

כמו שכתבת, קבוצה מפחידה, ולחשוב שטיאגו וגצה עוד עולים שם מהספסל.
לא יודע מי השחקן הכי חשוב בקישור אבל אני ממש נהנה לראות את מולר משחק

no propaganda 24 בנובמבר 2013

שווינשטייגר בנוקאאוט. טיאגו הוא מחליף סביר אבל לא באותה רמה.
האחרים כמה טובים שיהיו, לא יכולים לשחק טוב בתפקיד המנוע( לא מבין למה איניסטטה, כשצ'אבי הוא היה השחקן הכי חשוב בקישור שבארסה)

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

אולי בגלל שבשנים הגדולות צ'אבי אמנם היה המנהל של המשחק, אבל אנייסטה היה דוחף כל הזמן קדימה, היה לו פן התקפי יותר.

שלומי 8 24 בנובמבר 2013

מדהים לראות את רובן איזה שחקן אדיר כשהוא משחק קבוצתי, פשוט אי אפשר לעצור אותו.

זה לא ההבדל בין הקבוצות, אבל זה מראה שאיבוד ריכוז ולו ל2 דקות מול באריין, שווה ל 2 גולים.

הם לא טובים, הם הכי טובים.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

קלופ עבר כבר לטניס?

הבונדסליגה זו הליגה הכי סגורה באירופה בחמשת העונות הקרובות (לפחות) . תמו הימים שבאיירן תחלק שם אליפויות במתנה לקבוצות עם רבע או שליש תקציב ממנה.

כפי שצפיתי בתחילת העונה – אליפות בהליכה לבאיירן עם פער דו ספרתי.

אהד 24 בנובמבר 2013

אני רק מקווה שאנשים יפסיקו לבלבל את המוח על הבונדסליגה. הליגה הכי לא שוויונית בעולם, כולל הליגה הסקוטית שבלי ריינג'רס.

גל 24 בנובמבר 2013

הכמות כשרון שיש להם על הספסל לא הגיונית, לפני כמה זמן דיברתי עם חבר על האופציות שיש להם למערכים שונים עם השחקנים שברשותם, בלתי ניתנים לעצירה כרגע לטעמי. אני חושב שהדרך היחידה לעצור אותם היום זה משחק בודד שרונאלדו או מסי מגיעים ביכולת שיא ומציגים את משחק חייהם.

אגב, חשוב להגיד שבניגוד לגלאקטיקוס של ריאל בעבר, לצרות שבאיירן קונה גם כדי להחליש יריבות, הקבוצה מתפקדת טקטית בצואה יוצאת מהכלל, דוגמה מעולה להבדל בין שתי הקבוצות הוא מנדוקיץ׳, בהחלט לא מגדולי החלוצים באירופה, אבל הסיבה שהוא הדיח את גומז מההרכב ועוצר את באיירן מלקנות סקורר יותר טוב היא שהמשחק לחץ שלו פשוט תורם לקבוצה טקטית דבר שמתבטא בהרבה יותר מאשר גולים.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

ואגב, השחקן הכי חשוב בבארסה מאז עידן פפ ועד היום זה לא אינייסטה, גם לא צ'אבי אלא בוסקטס.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

לא מסכים.
חרחדה ביכולת של צ'אבי סיימה את עידן בארסה הגדולה. בוסקטס עדיין משחק כפי ששיחק קודם.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

רק ירידה ביכולת של צ'אבי? ומה עם פויול הפנסיונר? ופיקה הבלרינה? ואלבס שהפך לאייל משומר? יותר מדי חלקים שם גמרו את הסיפור בשנתיים האחרונות. בשיא של בארסה, לפחות לדעתי החלק הכי חשוב במכונה אחרי
מסי היה בוסקטס.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

הוא לא הכי חשוב, הוא הכי חסר תחליף אחרי מסי, פשוט מכוון שבמקרה של צ'אבי ואינייסטה יש לך את פאבגראס כמחליף ואצל בוסקטס, את סונג.

אם לברצלונה היה את חאבי מרטינז במקום סונג, הוא היה פחות קריטי, אם כי אני עדיין חושב שבוסקטס במיטבו הוא הקשר האחורי הטוב בעולם וחוסר הכשירות שלו ברגעים המכריעים בעונה שעברה הייתה קריטית.

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

אני מסכים איתך, (אני זוכר גם אמירה דומה של פפ שהובאה בתקשורת אבל אין לי מקום). בוסקטס הוא אחד השחקנים הכי פחות מוערכים בעולם, לפחות על הקהל הרחב. כולם אומרים שצ'אבי הוא הברומטר, ואני חושב שבוסקטס ברומטר ליכולת של ברסה לפחות כמוהו.
אם זה להרגיע את המשחק, לייצר סדר בשני הצדדים של המגרש ולהיות המוציא לפועל של הטקטיקה של ברסה במרכז המגרש

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

*אין לי ציטוט

עמית 24 בנובמבר 2013

בוסקטס הכי חשוב?
נראה לי שמסי יחלוק עליך.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

בעמדת הקישור…. זה בהתייחס למה שדורפן כתב בפוסט שאינייסטה השחקן הכי חשוב בקישור שלהם.

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

נו באמת :) אתה מבין למה התכוונתי. ביחס למי מחזיק את השיטה, מניע ודוחף אותה מאחור.
מסי יהיה הכי חשוב בכל קבוצה שישחק בה. (גם בבאיירן או בריאל או איפה שלא תרצה)

גיל 24 בנובמבר 2013

מה שיפה אצלם זה הקבוצתיות. בדיוק כמו שכתבת, כל פעם יש שחקן אחר מצטיין ואין בהכרח כוכב אחד שמנצח (תרתי משמע) על הקבוצה. זו ההוכחה הטובה ביותר שלא צריך שחקן בטופ 5 העולמי כדי ליצור קבוצת על.

יוסי מזרחי 24 בנובמבר 2013

זה נכון אם יש לך בהרכב חמישה שישה שבאים מתוך העשיריה הטובה בעולם בכל תפקיד והשאר, כולם מאיזור העשירון השני שלישי בעולם.

גיל 24 בנובמבר 2013

אם אתה מתכוון שחצי מהקבוצה מורכבת מטופ 10 בתפקיד שלהם אז אתה צודק. אבל כקבוצה, יש להם אולי 5-6 מהטופ 20-30.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

לדעתי אתה טועה בגדול.

אתה פשוט יוצא מההנחה שהשחקנים הטובים בעולם הם חלוצים וזאת הנחה שגויה.
לבאיירן יש את שתי המגנים הטובים בעולם( לאהם ואלאבה ), אתה טוען שואן פרסי למשך יותר טוב מהם. והחישוב שאתה עושה, זה משהו כמו הוא מבקיע יותר גולים ומבשל יותר אז הוא יותר טוב, אתה לא באמת בודק כמה הוא תורם לקבוצה בסה"כ.
בפועל שניהם יותר טובים מואן פרסי ויש לבאיירן גם את שווינשטייגר שטוב מואן פרסי וגם את ריברי.
בנוסף יש להם את רובן, מולר נויר ומנדזוקיץ שהם אותה רמה כמו ואן פרסי.

אם ואן פרסי לא מתאים לך בתור דוגמא, אתה יכול לקחת את סוארז, זלאטן, קאבאני, אוזיל, בייל, ניימאר, אגוארו וכל מי שבא לך כמעט.(גם את רונאלדו ומסי, אני פשוט לא רוצה להיכנס לויכוח הזה ).

גיל 24 בנובמבר 2013

מאז ומעולם חלוצים וקשרים נחשבים להכי טובים בעולם, בצדק או לא. חלק מזה קשור ליכולת למדוד תפוקה שלהם בצורה טובה בעוד של שחקני הגנה יותר קשה. לאהם ואלבה אולי המגינים הטובים בעולם אבל זה לא הופך אותם לשחקנים הכי טובים. בעיניי, שחקן בטופ העולמי חייב להשפיע עמוקות על הקבוצה שלו ולהיות כוכב שם, בביירן אין סטארים בדרגה כזו.

היחידים מהשחקנים של ביירן שלדעתי כן ברמה עולמית זה שווינשטייגר ורובן, אבל הם נופלים לרונאלדו, מסי, סוארז ואוזיל.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

זה נכון שתמיד הייתה נטייה לשחקני התקפה אבל עכשיו היא מוגזמת.

למשל בקנבאואר נחשב לשחקן הכי טוב בעולם בתקופה מסויימת וזכה השני כדורי זהב וזה למרות שבאותה קבוצה שיחק גרד מולר אולי הסקורר הכי גדול בכל הזמנים.

עוד בשנות ה90 ידעו להעריך את זאמר והוא קיבל את כדור הזהב למרות שהיו הרבה מאוד חלוצים טובים.

לגבי להשפיע עמוקות:
אם תיקח עכשיו את מסי או רונאלדו ותשים אותם בבאיירן הם לא ישפיעו עמוקות על הקבוצה. למה? כי גם בלעדיהם הקבוצה מפרקת כל מה שזז. לפי קריטריון כזה ערן זהבי הוא שחקן בטופ העולמי וריבירי לא וזה רק כי לבאיירן יש מחליף טוב לריברי ולמכבי אין אחד טוב לערן זהבי.

בימינו כבר יש אפשרות לספור סטטיסטיקות יותר רציניות מאשר גולים ובישולים, הבעיה היא למכור את הסטטיסטיקות האלה להמונים.

לך תסביר לאנשים שריברי ואינייסטה שוברים לחץ בצורה יוצאת מן הכלל מה שמאפשר לקבוצות שלהם להתמודד מול ריאל ודורטמונד שהורגות בלחץ. או לך תסביר שחאבי מרטינז ממש טוב בהחלפת מגן שתוקף. אפילו את ה100 מסירות ב98 אחוז של צ'אבי שווינשטיגר ודומיהם התקשורת מתקשה מאוד למכור. אנשים אומרים כן זה יפה אבל מסי כבש צתד. אף אחד לא חושב על זה שבלי ה98 של צ'אבי לא היה לא צמד ולא נעליים ראה דוגמא גרמניה ארגנטינה ב2010.

אם ראית את המשחק של אלאבה אתמול, הבנאדם נמצא בכל מקום במגרש. הוא חסם את בלאצ'יקובסקי בהגנה לפחות 3-4 פעמים ובכל פעם אחרי שחזר מההתקפה ותרם שם.

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

תגובה מעולה

אבל מסי ורונאלדו משפיעים מאוד על באיירן ולו מפני שהעונה האירופית הזאת לא גמורה וחתומה סופית (לפחות בראש של חלק מאוהדי הכדורגל) רק כי יש עדיין כמה (כמוני) שמתפללים להתעלות של אחד מהם ביחד עם כל הקבוצה מול באיירן (אם וכאשר) כדי לייצר קצת כדורגל.

וכמובן, אם תיקח אחד מהם ותשים בבאיירן אפשר לסגור את הכדורגל ל-3 השנים הבאות. זה שהיא מכונה מדהימה זה לא אומר שהם לא ישדרגו אותה באופן קיצוני.

אבא'לה (גרבר) 24 בנובמבר 2013

* הכוונה קצת מתח בכדורגל

גיל 24 בנובמבר 2013

הנקודה היא שאם תוציא כל שחקן מבאיירן ההשפעה על המשחק לא תהיה כזו דרמטית כמו שאם תוציא את מסי, רונאלדו או איינסטה. זה ששחקן זה או אחר נתן משחק גדול אתמול לא אומר הרבה כי בכל משחק מישהו אחר מצטיין. וצ'אבי בהחלט נכנס אצלי להגדרה של שחקן על שמשפיע עמוקות על המשחק.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

מבחינת מאבק על ליגת האלופות, לבאיירן יש שני יתרונות גדולים:

1. עומק. ובעומק הכוונה היא לא רק לאיכות אינבידואלית. כפי שציינו פה, שחקן כמו מנדוקיץ׳ בריאל יגרום לבנזמה להיראות כמו ואן באסטן. ואן בויטן כזה, יגרום לפפה להיראות כמו מאלדיני. אפילו דנטה נראה בנבחרת פחות טוב מדוד לואיז שהוא אפילו לא שחקן הרכב קבוע בצ'לסי. אבל שהקבוצה מחוברת, הדברים הללו הרבה פחות בולטים וכל ממצה את היכולת שלו ויותר.

לברצלונה של גווארדיולה היה חיבור קבוצתי מאד חזק, אבל גם הייתה לה תלות מאד גדולה בשלושה-ארבעה שחקנים. לבאיירן אין שחקנים היסטוריים ברמה של מסי או אפילו צ'אבי ואנייסטה, אבל גם אין לה אותה תלות בבודדים. היא כמעט אדישה לפציעות.

2. לברצלונה היו תמיד קרבות צמודים עם ריאל בליגה, כך שהיא לא יכלה כמעט לעשות רוטציות והגיעה לחצאי הגמר עם הלשון בחוץ (דווקא למשחקי הגמר הם הגיעו יותר טריים, אחרי הבטחת אליפות ויכולת לתת לשחקנים מנוחה).

באיירן משחקים בליגה פחות עמוסה מלכתחילה- פחות משחקים, אין משחקי אמצע שבוע, פגרת חורף שהיא כמעט כמו פגרה לפני עונה חדשה. אם שוב הם יסגרו את הליגה אחרי חצי עונה ויוכלו לעשות רוטציות בלי הגבלה, (שוב) יהיה להם יתרון עצום על הקבוצות מספרד ואנגליה שם מאבק האליפות הרבה יותר צמוד.

ואחרי שכל זה נאמר, ליגת האלופות זה טורניר נוק אאוט ומשחק אחד גרוע (ראה ברצלונה בסאן סירו ב2010 או מילאן מול לה קורוניה ב2004) יכול לעלות לך באליפות, לא משנה כמה אתה דומיננטי לאורך העונה.

לא תמיד יהיה להם את המזל נגד קבוצות כל כך מוכות ופצועות כמו דורטמונד היום או ברצלונה בעונה שעברה. לתחושתי גם הסגנון של גוורדיולה יהיה יותר נוח להתמודדות בהשוואה לסגנון של היינקס, לפחות לקבוצות הספרדיות ולמוריניו.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

1. הזלזול במנדזוקיץ פשוט מצחיק, הבן אדם משחק מעולה, אתה לא תמצא עוד חלוץ 9 בעולם שמבצע את כמות העבודה שהוא עושה בלחץ על ההגנה. בבאירן כבר הבינו שזה יותר חשוב משערים ובגלל זה גומז עכשיו בפיורנטינה ומנדזוקיץ עדיין בבאיירן. אתה גם יכול לראות שלבאנדובסקי הוא גם חלוץ שעושה המון עבודה וזאת אחת הסיבות( אם כי לא היחידה ) שבאיירן כל כך רוצה אותו.
ואן בויטן בן 36, בלם רביעי, לא מבין למה אתה משווה אותו לפפה תשווה אותו לראול אלביול או מי שלא החליף אותו השנה בריאל.
זה שדנטה משחק פחות טוב בברזיל זה משום שברזיל לא משחקת לחץ ודנטה הוא שחקן שטוב בעיקר כשקבוצתו עושה לחץ. גם פיקה למשל הוא כזה וברגע שבארסה הפסיקה עם הלחץ הוא נראה הרבה פחות טוב.

2. לברצלונה לא היה שום תחרות מריאל עד 2012, ברצלונה הייתה משמעותית יותר טובה ולקחה את האליפויות ממש בקלות. לא יודע למה הסקת לפי עונה אחת שבה היה הפרש גבוה שדורטמונד א יתנו פייט, כאשר לפני כן דורטמונד לקחו שתי אליפויות.
מה שכן העונה היותר קצרה בגרמניה( 4 משחקים פחות ) אכן עוזר לגרמניות לבוא יותר טריות בחצי השני של העונה. זה יותר חשוב לדורטמונד שיש לה ביות בעומק מאשר לבאיירן. לבאיירן גם ככה יש שני הרכבים והם יכולים לעשות רוטציות.

3.לבארסה לא היה משחק רע בסן סירו, בארסה שיחקה את המשחק הרגיל שלה ואינטר היו יותר טובים. לדעתי האישית אלמלא ההרחקה של מוטה במשחק השני, הוא היה נגמר אותו דבר אבל זה כמובן סתם ספקולציות.

4. כתבתי את זה כבר בתגובות קודמות שלי. לבארסה היו חסרים פחות שחקני הרכב ראשון מאשר לבאיירן במשחק הראשון האליאנץ שנגמר 4:0 והסיפור כבר היה סגור לקראת השני. שגם בו הייתה חסרה לשתי הקבוצות אותה כמות שחקני הרכב ראשון.

5. אני מאוד מסכים איתך לגבי הקביעה האחרונה, באיירן הרבה יותר פגיעה השנה מבחינת סגנון. לא חושב שהיא פגיעה נגד בארסה אבל כן נגד ריאל וכמובן נגד דורטמונד, שאם הרכב מלא היא הקבוצה הכי בעייתית לבאיירן. גם צ'לסי יכולה להיות בעייתית כי הגנה מסודרת כמו שמוריניו יודע לעשות תמיד מהווה בעיה לקבוצות שדומיננטיות עם הכדור.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

1. אף אחד לא מזלזל מנדזוקיץ. כן טענתי שטכנית הוא שחקן מוגבל ולא גולר גדול (בוולסבורג הבקיע 20 שערים ב60 משחקים), שבקבוצה יותר אינדבידואלית כמו ריאל, המגבלות שלו היו בולטות הרבה יותר. כמו שטענת בעצמך, יותר משחקן גדול הוא פשוט מתאים לסגנון.

2. זה פשוט לא נכון עובדתית: הייתה תחרות קשה בשלוש השנים של גוואדיולה, או לפחות כזו שמנעה יכולת לעשות רוטציות. ב2012 הקלאסיקו המכריע של העונה היה בין שני משחקי חצי גמר האלופות. זה בלי פורפורציה בכלל לבאיירן בעונה שעברה.

3. ברצלונה שיחקה באותה עונה ארבעה משחקים מול אינטר. היא שלטה באופן מוחלט כמעט, בשבע מתוך שמונה מחציות. היה לה משחק רע מאד במילאנו שהושפע בין היתר מהנסיעה המפורסמת באוטובוס. נכון שגם אינטר מבחינתם נתנו משחק שיא ועל זה מגיע למוריניו קרדיט גדול. ואם תדבר איתי על ההרחקה של מוטה, אני אזכיר לך גול באופסייד של מילטו וגול חוקי של ברצלונה שנפסל.

4. מה שכתבת על ההעדרויות זה כמו האיש שטבע בברכה שהעומק הממוצע שלה הוא 30 סנטימטר: זה לא רק מספר החסרים אלא מי הם- ברצלונה עם מסי ובוסקטס (השחקן הכי חשוב שלה בפער ואולי השני הכי חסר תחליף) לא כשירים ובלי מרכז הגנה. זה שגומז שיחק במקום מאנצ'וקיץ ורובן במקום קרוס, בטח לא פגע בבאיירן. עובדה ששניהם הבקיעו.

בכושר של הקבוצות בעונה שעברה באיירן היו עוברים בכל מקרה, אבל בטוח זה לא היה נראה ככה.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

1. ריאל לא כזאת אינדיבידואלית כמו שאתה מנסה להראות. ריאל עושה אחלה לחץ ודווקא שחקן כמו מנדזוקיץ היה מאוד מתאים לסגנון כזה לדעתי. נכון הוא לא גולר אבל מי אמר שחלוץ צריך להיות גולר?

2.לא יודע איך אתה מגדיר תחרות אבל לדעתי לא הייתה. כל נקודה שנלקחה מבארסה בליגה באותן שנים ( כולל נקודות שנלקחו ע"י ריאל ) היו נס משמים, הקבוצות פשוט לא היו באותה רמה. לא אמרתי שב2012 לא הייתה תחרות. אמרתי שלפני לא הייתה תחרות.

3.שתי המשחקים הראשונים לא מעניינים מהבחינה הזאת. כי אינטר הייתה חלשה בהם וגם החשיבות שלהם הייתה פחות בהרבה. לגבי חצי הגמר אני לא מסכים איתך: אינטר הייתה עדיפה בכל המשחק הראשון וגם עד ההרחקה של מוטה. כשאני מדבר על ההרחקה של מוטה אני לא בא להגיד שהיא הייתה לא מוצדקת( למרות שזה נכון ) אלא בא להגיד שהיא שינתה את המשחק לטובת בארסה כך שמשחק שקול הפך לבונקר שכולנו זוכרים.

4.אתה יכול להגיד מה שבא לך אבל מבחינתי שחקן שמשחק 90 דקות הוא שחקן כשיר. זה שלבארסה יש ספסל חלש זה לא בעיה של באיירן ושוב רק שחקן אחד לא שיחק במשחק הראשון.

מבחינת התוצאה הסופית, אני חושב שה4:0 היה במקומו. ה3:0 במשחק השני באמת היה קצת מוגזם וברסה כנראה הייתה מוציאה תוצאה טובה יותר אם הייתה נלחמת. אבל צריך לשים לב שבאיירן לא עלתה עם ההרכב הכי חזק שלה למשחק.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

אני אתייחס לשלושת הסעיפים האחרונים שבהם פשוט לא דייקת ברמת העובדות.

2. בוודאי שהייתה תחרות קשה מאד- בין שתיהן. ב2010 ברצלונה לקחה אליפות ב3 הפרש, כאשר מחזור לסיום הייתה לה רק נקודה הפרש. כל זה מנע ממנה לעשות רוטציות כפי שבאיירן עשתה בעונה שעברה, מה שיצר מצב שהשחקנים שלה הגיעו סחוטים לשבים המכריעים של העונה.

אגב, אפילו ב2009, הקלאסיקו המכריע (ה6-2 המפורסם) היה בין שני משחקי חצי גמר האלופות, במצב של 4 הפרש בליגה.

3. בגלל המצב בבית, שני המשחקים הראשונים היו מכריעים מאד- לשתי הקבוצות. אינטר הייתה קרובה מאד לא להפיל לשלב הבא והבטיחה את העלייה רק בניצחון על קזאן מחזור האחרון.

ואתה פשוט טועה- גם לפני ההרחקה אינטר לא עברו את החצי. ואני לא כותב את זה בקטע שלילי או חיובי, זה היה הסגנון שלהם במשחק הזה.

4. מה שאתה כותב זו קלישאה- עובדתית הם לא היו כשירים ובחיים לא משחקים בהרכב אם לא היה מדובר בחצי גמר ליגת אלופות. עובדה שהם גם לא שיחקו בהרכב במשחקים אחרים באותה תקופה, לפני ואחרי המשחק הזה. זו כמובן לא אשמת באיירן, אבל זו עדיין המציאות.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

2. בארסה לא יכלה לעשות רוטציות כי הספסל שלה חלש מאוד ורוטציה ברמה שבאיירן עשתה היא לא סיכון אלא הפסד כמעט בטוח. תחרות לא הייתה כי אי אפשר היה לאבד נקודות כל עוד אתה לא משחק עם הנוער. זה שלא היו להם שחקנים חוץ מהנוער זה עניין אחר. ב2009 ריאל הייתה ברמה של ולנסיה וראו את זה טוב מאוד בקלאסיקו, בארסה לא הייתה עושה רוטציה במשחק הזה בגלל שיקולים פוליטיים ולא בגלל תחרות.

3. אני לא אומר שאינטר זרקו את המשחקים לפח אבל אף אחד מהמשחקים האלה לא היה לחיות או לחדול. זה נכון לכל משחקי שלב הבתים לא רק למשחקים הספציפיים האלה. נכון אינטר לא עברה את החצי אבל המתפרצת הקטלנית הייתה באויר לדעתי.

4.אם אתה לוקח כל שחקן דיברו לפני המשחק שאולי הוא לא יהיה כשיר ב100 איוז למשחק אז גם חצי מבאיירן היו פצועים. זה לא עובד ככה מי שלא כשיר לא משחק 90 דקות. דרך אגב עד עכשיו מסי עצמו ועוד אנשים מבארסה טוענים שמסי היה כשיר.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

1. מאיפה אתה מקריץ את ההנחה הזאת? הליגה הספרדית הייתה ונשארה חזקה מהגרמנית ואם ברצלונה לא הייתה משחקת בהרכבים חזקים היא לא הייתה זוכה באליפות.
בין היתר, חאבי מרטינז המהולל או אותם שחקנים שעכשיו מפרקים את טוטנהאם (כולל אגוארו), שיחקו באותן "קבוצות אחרות". ממש לא פשוט או מובן מאליו לנצח אותן בהרכבים לא מלאים, בטח שאתה יודע שכל הפסד נקודה יכול לעלות לך באליפות.

2. מסבירים לך שהיה 4 הפרש. אתה לא יכול לעלות למשחק חוץ במצב כזה בהרב חסר.

3. הסברתי לך שאינטר היו מאד קרובים להדחה: תיקו ביתי במשחק האחרון מול קאזאן והם היו בחוץ. ולא הייתה שום מתפרצת באוויר, הם לא התקרבו לשער בכלל.

4. אתה מנסה לשכנע את עצמך בכוח? מסי לא היה כשיר. מהסיבה הזאת הוא לא שיחק חודש לפני המשחק הזה (להוציא 30 דקות מול פ.ס.ג') ולא שיחק 90 דקות גם אחריו. אותו דבר בוסקטס. אתה לא יכול להשוות את זה לחיסורים של באיירן, שלפחות במקרה של קרוס מול רובן, רק חיזקו אותה. וזה לפני שמזכרים את החיסורים במרכז ההגנה.

שוב, באיירן היו כנראה עוברים בכל מקרה, אבל ברצלונה ששיחקה מול באיירן לא הייתה עוברת גם קבוצות הרבה פחות חזקות.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

1. לא אמרתי שום דבר על איזו ליגה חזקה יותר( למרות שאני לא מסכים איתך ). מה שאמרתי שיחסית לבארסה הליגה הייתה מאוד חלשה בדיוק כמו שעכשיו הליגה הגרמנית חלשה יותר מבאיירן.

2. זה תלוי איך נראה ההירכב החסר שלך. אם אתה צריך להכניס את סרג'י רוברטו וקואנקה לשחק אז כן אתה לא יכול. אם יש לך את רובן וגומז אז אתה יכול. אין מה לעשות אם אין לך עומק בכלל בקבוצה אז זה חיסרון בדיוק כמו אין לך שוער טוב או הגנה טובה.

3.אני זוכר בדיוק מה היה. ולדעתי האישית אלה עדיין לא משחקים של מאני טיים. דווקא המשחק האחרון מול קאזאן כן היה משחק של מאני טיים. אני חושב שכן הייתה מתפרצת באויר אבל זה עניין של נקודת מבט כנראה.

4.מי פה מנסה לשכניע את עצמו?
בוסקטס 90 דקות מול פסז ברבע הגמר השני. מסי אכן חזר מפציעה אבל היה כשיר ב100 אחוז לפי כל מה שנאמר ע"י בארסה וע"י מסי לפני ואחרי המשחק. אתה יכול לא לקבל את זה אבל תסלח לי אם אני כן אקבל את זה.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

1. "הליגה הייתה קטנה על ברצלונה" כי היא שיחקה עם השחקנים הטובים שלה, אם לא הייתה משחקת איתם היא לא הייתה קטנה עליה או לפחות היא הייתה מפסידה מספיק נקודות בכדי שזה יעלה לה באלופות.

באיירן לעומתה, הובילה בפער דו ספרתי את הטבלה ויכלה לתת לשחקנים מנוחה. אפילו ב2012, בין שני משחקי חצי הגמר בזמן שברצלונה וריאל התמודדו במשחק העונה, הליגה הגרמנית כבר הייתה גמורה ובאיירן יכלה לתת מנחה לשחקני ההרכב שלה.

2. אתה לא יכול לתת לרובן לשחק במקום מסי במשחק כי זו ירידה דרסטית ברמה שיכולה לעלות לך באליפות. מלבד פרגוסון, אף מאמן לא יעשה רוטציה במשחק עונה בחוץ, בפער כזה.

3. הם היו משחקים מכריעים מאד בגלל מצב הבית, כך שאין פה שום תירוץ שהם התייחסו אליהם לא ברצינות מלאה. ואין פה ענין של נקודת מבט, כי משום זווית ראיה הם לא עברו את החצי (שלא לדבר על בעטו לשער) גם לפני ההרחקה.

4. אתה חושב שזה מקרי שזה המשחק היחידי מאז הפציעה בפאריז ועד סיום העונה שבו מסי שיחק 90 דקות? שהוא לא שיחק בכלל חודש לפניו להוציא 30 דקות במצב נואש של הקבוצה? אתה חושב שזה מקרי שבוסקטס לא שיחק בליגה לפני המשחק הזה ואחריו ולא שיחק בכלל במשחק השני?

אם מסי היה כשיר במאה אחוז מה הפריע לו לשחק 90 דקות במשחקים הבאים? הרי מדובר על שחקן שהיה ידוע בזה שהוא משחק כל משחק ולעולם לא מוחלף.

בפעם המיליון, סביר שבאיירן היו עוברים בכל מקרה, אבל זה לא משנה את העובדה ששניהם לא היו כשירים ולא היו משחקים בהרכב אם לא היה מדובר במשחק כל כך מכריע.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

עוד שתי מילים על דורטמונד.

יש להם כדורגל, אבל לאורך עונה של תשעה חודשים פשוט חסר להם עומק.

אני מזכיר בשנות האליפות הם עפו בבית המוקדם באירופה ויכלו להתמקד רק בליגה. בעונה שעברה הם שיחקו נהדר באירופה, אבל סיימו 25 נקודות אחרי באיירן, פער מביך ממש (נכון שבאיירן קבוצה מאד חזקה, אבל 32 משחקים בעונה הם לא מולה).
ועזבו השוואה לקבוצות עם תקציבים של מדינות באפריקה, אין להם אפילו את העומק של אתלטיקו או ארסנל.

בנוסף, לתחושתי הם קצת נפלו ברכש העונה, לפחות ביחס לשנים קודמות. מחטריאן שחקן טוב, תחליף הולם לגצה הוא לא.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

הכוונה כמובן שיש להם כדורגל מצוין (לכתוב "שיש להם כדורגל", זה קצת אנדרסטיימנט).

גיסנו 24 בנובמבר 2013

באיירן פשוט מפחידה.

היכולת שלהם להתקיף בכל צורה אפשרית היא הדבר הכי מרשים אצלם. מתפרצות, הנעת כדור סבלנית, מהלכים אישיים רנדומליים, מהאמצע, מהאגפים, מקרוב ומרחוק – הם יכולים לעשות פשוט הכל.

אבל כמה שבאיירן גמישה והסגל עמוק, כמו שבסוף מצאו איך לעצור את בארסה – יבוא איזה מוריניו או תואם שלו וימצא איך לעצור גם אותם, ולו רק במפגש נוקאאוט יחיד.

אבל אם יש קבוצה שהייתי מהמר עליה שתהיה הראשונה לזכות בשני תארי צ'פיונס ברצף – זו באיירן הנוכחית.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

הם פחות מגוונים מהעונה שעברה- זה פשוט הסגנון של גווארדיולה שדוגל בהחזקת כדור כמעט בכל מחיר.

ולכן, כמו שהיה המצב תמיד נגד ברצלונה, הגול הראשון הוא מאד קריטי במשחקים מולם. כל עוד היריב יכול להחזיק תשעה ועשרה שחקנים מאחורי הכדור יהיה להם מאד קשה.

גם היום, בסך הכול הם היו הקבוצה הפחות טובה עד ה1-0.

דניאל אחר 24 בנובמבר 2013

זה לא ממש מדוייק. לא צפיתי בבאיירן העונה הרבה, אבל אפילו רק על סמך המשחק הזה יש הבדלים משמעותיים בין באיירן של פפ לברסה שלו.
בעיקר – באיירן נוטה לשחק הרבה יותר כדורים ארוכים מאשר ברסה – היום, למשל, 103 מסירות ארוכות מתוך 612 סה"כ (זאת כמובן תגובה הגיונית ללחץ של דורטמונד, במיוחד מנדזוקיץ' ומולר מקדימה). וגם באופי ההתקפה – ברסה שיחקה כמעט אקלוסיבית דרך המרכז ואילו באיירן תוקפת בעיקר מהאגפים – היום 77% משני האגפים לעומת 23% מהמרכז (כל הנתונים מפה: http://goo.gl/sQoJxJ)
מהבחינות האלה באיירן הרבה יותר דומה לברסה עם כניסת גצה במקום מנג'וקיץ' – 9 מזוייף במקום חלוץ מטרה, ולמיטב זכרוני החל מהחילוף הזה היא החלה להשתלט על המשחק יותר.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

ברור שיש הבדלים שנובעים (כפי שציינת) מהדרך שבה היריב משחק וגם מהפרסונל שיש לך בקבוצה: בברצלונה השחקנים המרכזיים הם מסי צ'אבי ואיינסטה, כך שהמשחק הוא יותר דרך המרכז. בבאיירן הם רובן וריברי.

ועדיין, היינקס נגד ברצלונה וויתר על ניסיון להחזיק כדור- רק 33 אחוז במשחק בית- והתמקד במתפרצות ובעיקר כדורים נייחים, מכוון שהוא שזו נקודת התורפה של ברצלונה. אין מצב בעולם שגוארדיולה יגיע למשחק וויתר על ניסיון להחזיק כדור.

אני חושב שזה יהפוך א באיירן למץ' אפ יותר נוח (הכול חסי כמובן) לספרדיות או מוריניו. ראית כבר סימן לזה בגמר הסופרקאפ.

אחד 24 בנובמבר 2013

כנראה שבאיירן פשוט עוד לא התחברה בגמר הסופרקאפ.
כשרואים משחקים של צ'לסי בליגה האנגלית זה פשוט בלתי נתפס שבאיירן נקלעה לפיגור מול קבוצה כזאת.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

זה דווקא מאוד הגיוני. כי אלה בדיוק סוג הקבוצות שעושות בעיות לקבוצות דומיננטיות.

מנצ'סטר סיטי נניח שנראת טוב בליגה האנגלית לא יכולה להוות בעיה לבאיירן כי אין לה משחק המתפרצות הקטלני שיש לצ'לסי. כשמשחקים בליגה צ'לסי לא יכולה להתגונן מול אברטון ולכן לא יכולה להביא את היכולת הזאת לידי ביטוי אבל נגד באיירן זה הנשק הקטלני שלהם.

Fluttershy 24 בנובמבר 2013

אני ראיתי 5 דקות מהמשחק הזה, נכון שמדובר בקבוצות גדולות (במיוחד באיירן), שהן גם הקבוצות שהגיעו לגמר האלופות בעונה שעברה… אבל אני לא יודע, זה לא מעניין אותי מספיק, זה לא הכדורגל "שלנו". עברתי לראות את ווסטהאם נגד צ'לסי, נכון שווסטהאם קבוצה חלשה, וגם צ'לסי לא נתנו משחק גדול, אבל אני עדיין מעדיף לראות משחק כזה ולא את משחק העונה בגרמניה.

ש 24 בנובמבר 2013

מי זה אתם ומה הכדורגל שלכם?

S&M 24 בנובמבר 2013

מה שיפה בזיכרון האנושי, הוא שמתאפשר לנו לשכוח "מרצון" דברים שאנחנו לא רוצים לזכור.

אותם דברים ב-ד-י-ו-ק נאמרו על ברצלונה רק לפני שנתיים.

בעוד שנתיים תשכחו מה שאמרתם על באיירן, כי תהיה קבוצה "היסטורית" חדשה שעוד לא הייתה כמוהה וכו'.

לאט לכם, מוריניו עוד מאמן, למסי יש עוד כמה עונות ברגליים, ריאל ממשיכה לקנות הכל, לרובן יש רגלי חרסינה, לאירנים יהיה אטום ועוד ועוד. סבלנות.

גיל 24 בנובמבר 2013

אף אחד לא שכח את ברצלונה והיא נחשבת ובצדק לקבוצה הכי גדולה ב30 השנה האחרונות לפחות. אבל העובדה שבאיירן ריסקה אותה בצורה שעשתה מראה על שלב חדש באבולציה של המשחק. ברור כבר עכשיו שבאיירן אינה אפיזודה חולפת ותהיה חזקה מאוד כמה שנים טובות (בלי קשר לאם תזכה או לא באלופות). עוד נראה אם תבוא קבוצה חזקה יותר שתפרק אותה אבל בינתיים אפשר להינות ממה שיש.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

כמה אנשים שלא אוהדים קבוצות ספרדיות תומכים בטענה הזאת?

לפחות מילאן של סוף שנות השמונים טובה מבארסה וזה 23 שנה.

לדעתי האישית גם מילאן של 2003-2007 לא נופלת מבארסה. ובכלל יש הרבה דימיון ביניהן. ספרד מבוססת על בארסה זכתה במונדיאל 2010, איטליה מבוססת מילאן זכתה במונדיאל 2006. לבארסה היה את צ'אבי קשר האמצע הכי טוב של אותה תקופה, למילאן היה את פירלו קשר האמצע הכי טוב של אותה תקופה…

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

בחייאת חלאס עם השטויות הללו עם מילאן של שנות האלפיים. הקבוצה הזו אפילו לא אגדית ובטח לא היסטורית שאפילו לא שלטה בליגה שלה באותן שנים עם אליפות אחת באותן חמש עונות. גם ההשוואה לנבחרת הזויה, השלד של בארסה הביא גם שני יורו בנוסף למונדיאל ואותו שלד היה עם 6-7-8 שחקני. הרכב ראשון, למילאן היו 3 שחקני הרכב ראשון במונדיאל 2006 ץ

no propaganda 24 בנובמבר 2013

יורו 2008 דווקא לא היה בנוי על השלד של בארסה. היו בשיוק לשולה שחקנים פויול אינייסטה וצ'אבי. השיטה בכלל לא הייתה דומה לזאת של בארסה.

נבחרת ספרד של שניןם האלה זו נבחרת היסטורית בכל קנה מידה הרבה יותר מזאת של איטליה אבל לבארסה לא הייתה את הדומיננטיות של ספרד רק שתי ליגת אלופות ב-5 שנים מתוך שני גמרים. מילאן גם לקחה 2 ליגת אלופות ועוד הייתה בגמר עם הפסד הזוי לליברפול.
תארים מקומיים לא מראים על היסטוריות של קבוצה כי כל הקבוצות משתתפות בליגת האלופות כל שנה ושם זו הבמה האמיתית כיום.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

לברצלונה היו שלושה תארי אלופות בשש שנים. אתה שוכח את 2006.

הקטע עם מילאן באותה תקופה הוא שהיא הייתה קבוצת ליגה לא גדולה ולכן היא גם יכלה להתמקד באירופה. גרסה פחות קיצונית של ליברפול של בניטס.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

אתה לא יכול להיות קבוצה היסטורית ללא שליטה בליגה המקומית שלך תפסיק להביך את עצמך.

ײרקײ שתי זכיות בחמש שנים? קודם כל זה בארבע שנים כי אשתקד זה היה כבר ברור שהיא לא הקבוצה. הטובה ביבשת עוד לפני המפגש מול באיירן. מה שכן, מ 2009 ועד ל 2012 היא הייתה ביי פאר הקבוצה הטובה בעולם גם שלא זכתה באלופות, במפעל גביע כמו באלופות לא תמיד הקבוצה הטובה זוכה ראה צ'לסי 2012 שעברה גם את בארסה וגם את באיירן שאירחה את הגמר.

החמש שנים שלך שרירותיות רק כי קיבצת את זה לתקופה של מילאן בשנות האלפיים, על אותו משקל אני יכול לקחת את בארסה מ2006 ועד ל 2011 ושם יש לך שלוש זכיות באלופות, אני לא עושה זאת כמוך מכיוון שברור שזו הייתה קבוצה אחרת למרות שגם מהזכייה ב 06 יש לך את ואלדס, צאבי, אינייסטה, פויול ומסי.

בקיצור מילאן של שנות האלפיים לא דומה בכלום לבארסה של השנים האחרונות ורחוקה שנות אור מהקבוצה ההיסטורית של בארסה. כמובן שאתה רשאי להמשיך עם החלום שלך על קבוצה היסטורית של מילאן שפירפרו אותן באותן עונות בליגה המקומית.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

האם באיירן שך שנו השבעים הייתה היסטורית? אם אתה אומר שלא אז הויכוח נפסק כי ההגדרות שלנו להיסטורית שונות בצורה קיצונית. אם אתה מסכים שכן אז שים לב שבשנת 1975 וגם ב1976 באיירן לא לקחה אליפות.

האם אייאקס של קרויף הייתה היסטורית? הפסידה את האליפות לפיינורד ב1971.

האם מילאן של סאקי הייתה היסטורית? הפסידה את האליפות גם ב1989 וגם ב1990

האם אינטר של 1963-1965? הייתה היסטורית? הפסידה אליפות ב1964

גם ליברפול ההיסטורית הפסידה אליפויות לפורסט ולוילה.

ולסיום גם ריאל של 1956-1960 בפסידה שתי אליפויות אחת לבארסה ואחת לבילבאו.

לפי שיטתך בארסה היא הקבוצה ההיסטורית היחידה בערך כי נראה לך שליגה מקומית חשובה יותר מליגת אלופות כשמדברים על קנה מידה היסטורי( לי זה נשמע הזוי ).

בקשר לשרירותיות: למילאן בכל השנים האלה היה את אותו המאמן, היא שיחקה באותה השיטה והיה להם את פירלו, גאטוסו, נסטה, מאלדיני קאפו סיידורף ואינזגי לאורך כל התקופה כולם שחקני הרכב ראשון. אם זאת לא תקופה אחת אז אני לא יודע מה כן.

בארסה של 2006 היא לא מאותה התקופה של בארסה 2009-2013. אני כן מחשיב את 2012 2013 לתקופה הזאת כי השיטה נשמרה וזאת סך הכל הייתה אותה הקבוצה חוץ מהמאמן שהיה העוזר של פפ. אם אתה מגיש שזאת הגזמה להחשיב לתקופה הזאת את העונה שעברה אני מוכן להתפשר על 2009 2012.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

על מה אתה מדבר לעזאזל?

ציינת את מילאן למשך חמש עונות שבהן הן לקחו אלופות בעונה הראשונה והאחרונה ואני מסביר לך שהליגה המקומית הם לא היו קרובים לשליטה עם אליפות אחת מתוך אותן חמש עונות, יותר מזה עם אליפות אחת בכל אותו העשור, אז איך הם קבוצה היסטורית שהליגה המקומית פירפרו אותם? איך? אתה יכול להמשיך בסך הכל אתה מביך רק את עצמך.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

אל תעוות את הדברים שלי, כתבתי שבכדי להיות קבוצה היסטורית צריך גם הצלחה בליגה המקומית ולמילאן לא הייתה כזו. יותר מזה הם שיחקו 8 שנים עם אותו מאמן, אותה שיטה ואותם שחקנים וסיימו עם אליפות אחת, אחת לעזאזל. בקבוצות האחרת שציינת אולי לא כולן זכו באותה שנה גם באלופות אבל לפחות לקחו יותר מאליפות אחת בתקופה חופפת של חמש שנים, זה רק מראה שהזכיה של מילאן בשני תארי אלופות באותן שנים היה הרבה מעבר למה שהקבוצה הזו שווה.

לפי הלוגיקה המעוותת שלך מספיק לצ'לסי עוד שוד אחד של צ'לסי באלופות באחת משלושת העונות הקרובות בכדי לקרוא לה קבוצה עם מעמד היסטורי. הזכיות אולי היסטוריות, הקבוצה לא, זה ההבדל.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

כל הקבוצות ההיסטוריות האחרות איבדו אליפויות חלקן אפילו את רב האליפויות בזמן היותן היסטוריות. אני לא מבין מה הקשר בכלל של שאר העשור לתקופה הזאת.

פשוט הקריטריון שלך להיסטורי הוא מה שבארסה עושה ככה אתה מגדיר היסטורי. אם בארסה לקחו אליפויות תוך כדי התקופה אז מי שלא לקח אינו היסטורי. וזה למרות שמילאן של סאקי גם לא לקחה וזאת הקבוצה האחרונה שלקחה שתי ליגות אלופות רצופות, משהו שבארסה ההיסטורית שלך לעשתה.

זה כמו שמסי הוא שחקן היסטורי למרות שלא ראה אפילו חצי גמר מונדיאל מימיו. לפני מסי מונדיאל היה קריטריון הכרחי, עכשיו פתאום זה לא כזה חשוב.

וברור שמגיע למסי כדור הזהב כי הוא שבר שיא של שערים בשנה קלנדרית( שאף אחד לא שמע עליו קודם ), זה הרי כל כך היסטורי למרות שהבן אדם שהחזיק בשיא הזה בכלל לא היה מודע לכך :)

אתה מביך את עצמך באהדה העיוורת שלך לבארסה וממציא קריטריונים תוך כדי. הכל על מנת להראות שבארסה היא היסטורית.

בוא נראה אותך נותן קריטריונים שלפיהם בארסה היסטורית ומילאן לא ותוך כדי כך שגם הקבוצות ההיסטוריות האחרות יעמדו בהם.

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

אני יותר ניטרלי מכל אחד אחר כאן.

אתה הבן אדם היחיד בעולם שחושב שמילאן של שנות האלפיים קבוצה היסטורית ולי יש אג'נדה הזוייה? תהיה בריא זה הכי חשוב.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

זה ממש לא נכון. אני פשוט לא חושב שבארסה גם לא קבוצה היסטורית וזה הבדל גדול.

ושוב אם תיתן קריטריונים הגיוניים אני מוכן להשתכנע

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

הסברתי לך כבר מה הקריטריונים, הצלחה משולבת באירופה ובליגה המקומית.

נתת טווח חמש שנים לאותה מילאן ובאותו חמש שנים בליגה המקומית היא הייתה עוד קבוצה אחת, לא הקבוצה בה' הידיעה. שוב, עוד שוד של צ'לסי השנה וגם אותה תעשה קבוצה היסטורית? תפסיק להסתכל רק על הגביע עצמו אלא על איך הקבוצה הייתה באותן שנים. בארסה בשנים שלה הייתה הקבוצה הכי טובה באירופה, הכי טובה ביי פאר. מילאן של שנות האלפיים לא רק שלא הייתה הכי בכירה באירופה היא גם לא הייתה הכי בכירה וטובה באיטליה.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

אם הבנתי נכון את הקריטריונים שלך אז מילאן של סאקי אינה היסטורית וגם באיירן של בקנבאואר גבולית מאוד.
בקשר למי היה הכי טוב ועוד ביי פאר זה סובייקטיבי.
לדעתי האישית הקבוצה הכי טובה לפי שני ב2009-2012:
2009:צ'לסי
2010:אינטר
2011:בארסה
2012:באיירן

אתה מן הסתם חולק עלי ואולי אפילו חושב שבארסה הייתה הטובה ביותר בכל השנים הללו שזה לגיטימי אבל אובייקטיבי זה לא בדיוק כמו מה שאני חושב.

לכן זכיות הן בדיוק מה שנוצן מבט יותר אובייקטיבי על הדברים.

דווקא במקרה של מילאן היייתי אומר:
2003:מילאן
2004:מילאן
2005:מילאן
2006:בארסה
2007:מילאן

לך אולי יש דעה אחרת אבל שוב חוץ מהזכיות אין לנו דרך אמיתית למדוד.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

בספורט דברים נקבעים על המגרש, אי אפשר לתרץ כל טענה מופרכת ב"זו דעתי האישית".

צ'לסי ב2009 סיימה שלישית באנגליה. אינטר ב2010 בקושי לקחה אליפות באיטליה עם בערך 80 נקודות מול קבוצה די בינונית של רומא והייתה בנחיתות מוחלטת מול ברצלונה בכמעט כל שלבי ההתמודדות מולה, להוציא מחצית אחת וקצת. באיירן ב2012 אפילו לא היו הקבוצה הטובה בגרמניה והפסידו 5-2 בגמר הגביע.

מילאן ב2003 סיימה מקום שלישי בפער גדול מצמרת האיטלקית, איך בדיוק היא הייתה הקבוצה הטובה ביותר?

מילאן של אנצ'לוטי הייתה בעיקר קבוצת גביע. העונה היחידה שבה היא באמת הייתה הקבוצה הטובה באירופה הייתה 2004, שבאופן פרדוכסלי דווקא הייתה העונה האירופית הפחות מוצלחת שלהם בגלל אותו משחק שחור בלה קורוניה (מה שקרה לברצלונה בסאן סירו).

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

תוספת קטנה. מילאן ב2007, סיימה 28 נקודות פיגור מאינטר באיטליה, אם לא מחשיבים את הנקודות שהופחתו להם. אבל העיקר שהם היו הקבוצה הטובה באירופה באותה עונה.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

אני חושב שסוף סוף הגענו למשהו. לדעת שניכם להיות קבוצת ליגה טובה זה יותר מלהיות קבוצת גביע טובה. כאשר לדעתי זה בדיוק ההיפך.

בליגה אתה צריך להיות קונסיסטנטי ולא לשגות מול אוסאסונהפולהאםפרייבורג. בליגת האלופות אתה צריך לדעת לתת את המקסימום שלך ברגע הנכון.

בקשר ללהראות על המגרש אז על המגרש יש את מי שזכתה והיא הכי טובה אם אתה אומר שלא אז זה כבר די סובייקטיבי.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

רק חלק מהקבוצות שנתת (מילאן 2005, 2006), צ'לסי (מלבד גביע מקומי), באיירן 2012, גם לא זכו בכלום. ועל פי הלוגיקה הזו, למה ליברפול של בניטס היא לא קבוצה בכמעט אותו דרג?

גביע מוכרע על משחקים בודדים, זה הופך זכיה בו לפחות משקפת. וכל זה לפני שנכנסים למקרה הספציפי של כדורגל שבו אפשר להיות הרבה פחות טוב מיריב ועדיין לנצח.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

מצד שני לנצח את פרייבורג לא עושה אותך אפילו טיפ טיפה יותר טוב.
משחקים נגד קבוצות חלשות לא שמקפים את הכח האמיתי של הקבוצה

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

גבר (אתה מרשה לי לקרוא לך ככה נכון?)

אתה נהיה חלש מהודעה להודעה. ראשית, אתה שוב מעוות את דברי. לא כתבתי בשום מקום שאליפות חשובה יותר מליגת האלופות. כתבתי שקבוצות הופכות להיסטוריות שהתארים באלופות ובליגה מושגים במקביל.

ובהתייחס להודעות האחרונות שלך. אליפות מקומית כמעט תמיד לוקחת הקבוצה הכי חזקה בליגה באותה שנה נתונה בגלל השיטה. השיטה בליגה מבוססת על ריצת מרתון ושמירה על יציבות והישגיות לאורך שנה שלמה, זה בא בהתמודדות מול קבוצות חזקות בליגה ומול קבוצות חלשות. אתה לא מגיע לפער של עשרים נקודות רק כי שמטת נקודות מול קבוצות תחתית אלא כי גם עשית במכנסיים מול קבוצות הצמרת.
מצד שני, במפעל גביע, מפעל שהולך בשיטה של צמד משחקים ונוקאאוט, קרבות שמוכרעים בשערי חוץ לעתים ומשחק גמר יחיד הרבה פעמים לא הקבוצה הכי טובה זוכה ולעיתים גם קבוצות ביזיוניות כמו צ'לסי 2012 זוכות.

אז לסיכום, בשביל להיות קבוצה היסטורית צריכים להיות 3 מדדים
1)גביע אירופה, עדיף כמה
ק) הצלחה בליגה המקומית
3)להיות קבוצה טובה על המגרש בפועל, קבוצה כזו שכל היתר נרתעות ממנה והיא הקבוצה שצריכים לעבור בשביל להניף גביע

בארסה עמדה בכל הקריטריונים. תארים אירופאים, תארים בליגה המקומית, ובפועל על המגרש היא הייתה הקבוצה שצריכים לעבור אותה, למעשה באותן 4 שנים כל קבוצה שפגשה אותה החנתה אוטובוס ברחבה בשילוב עם 10 שחקנים מאחורי הכדור, לרוב הקבוצות זה ממש לא עבד, לאינטר וצ'לסי כן.

ביל סימונס כתב פעם, שבארסה של אותן שנים זו הקבוצה היחידה שהוא ראה אי פעם שכל משחק שהיא לא מנצחת (באותן שנים) זה כמו תאונת עבודה, ואני מסכים איתו. כל משחק של בארסה מול כל קבוצה אחרת באותן שנים נראה והרגיש ככה. העידן הזה נגמר אבל זה היה המצב. מילאן באמצע שנות האלפיים לא הייתה קרובה להיות כזו, תוהה כבר פירט לך בדיוק מה עשתה בזירה המקומית.

no propaganda 25 בנובמבר 2013

דבר ראשון כל הביל סימונס הרגיש או לא הרגיש, אלה דברים סוביקטיביים. לי יש 1000 שקל מהוינר על הזכיה של אינטר אז אני הרגשתי משהו אחר, זה משנה?

אתה שוב מתחמק מהעובדה שיש קבוצות היסטוריות שהצליחו הרבה פחות בליגה המקומית.

צ'לסי זו קבוצה שתמיד נרתעו ממנה ודווקא הקבוצות הגדולות והפייבוריטיות כמו בארסה ובאיירן. למה? כי הם יודעים להקשות מאוד על קבוצות שמחזיקות הרבה בכדור ולצאת למתפרצות קטלניות.

בקשר להצלחה בליגה המקומית. ברמה של הליגות של ימינו, אין או כמעט אין קבוצות חזקות בליגות האלה. זה עצוב אבל נכון. אתה יכול לראות את זה בכל אליפות בשנים האחרונות שכמות הנקודות שאבדה לקטנות בדרך כלל יותר גדולה מזאת שאבדה לגדולותבינוניות ולכן הטיעון שלך פשוט לא נכון. אתה מוזמן להמשיך להאמין בניצחונות על פרייבורג כמדד למשהו, אני אשאר עם ניצחונות על ברצלונה, ריאל, באיירן וכו'.

מתי 24 בנובמבר 2013

יובה כבר תטפל בהם. יש לה הרבה זמן ללמוד איך.

אחד 24 בנובמבר 2013

יודה של שנה שעברה לא יכלה להתמודד מולם?
אז שהקבוצה החיוורת שיש להם השנה תעשה זאת?

אחד 24 בנובמבר 2013

*יובה

אריאל גרייזס 24 בנובמבר 2013

וזה לפני שדיברנו על החזרה של ליברפול לליגת האלופות :-)

אחד 24 בנובמבר 2013

אני בטוח שאוהדי הקבוצות הגדולות באירופה לא יכולים לישון בלילה מרוב דאגה.

אריאל גרייזס 24 בנובמבר 2013

They should

תומר חרוב 24 בנובמבר 2013

הפערים לא משקפים בעיקר כי דורטמונד שיחקה בלי רביעיית ההגנה הקבועה שלה (תודה לפיפא על מחזור משחקי הידידות באמצע השבוע). זה לא משנה את העובדה שבאיירן הכי חזקה בעולם כרגע ונראית מושלמת אבל אף קבוצה לא הייתה מצליחה לעמוד מולה בתנאים שכאלו. (וזה בלי לדבר על גינדואן שפירק את באיירן בסופר קאפ הגרמני).

מתי 24 בנובמבר 2013

לברקוזן, רומא, אתלטיקו, ליל במידה מסוימת – כולן עושות דבר הירואי ומסתמן שזה פשוט לא יספיק. אני לא זוכר פתיחת עונה עם אחוזי הצלחה כאלה של כמעטכל המוליכות בליגות הגדולות. נניח אתלטיקו מנצחת עכשיו 90% מהמשחקים שנשארו – חושבים שברסה תנצח פחות?

אהד 24 בנובמבר 2013

מסכים, אבל תזכור שאמנם מצד אחד הן סובלות מכך שעונה כמעט מושלמת לא מספיקה להן, אבל מצד שני הן נהנות מליגות מאוד חלשות השנה. הליגה הספרדית מאוד נחלשה ממקום רביעי ומטה, ליל מההחלשות של בורדו וליון, לברקוזן (שאלקה, שטוטגרט, ברמן, המבורג). אני חושש שזה מה שהולך להיות מעכשיו – גם קבוצות דרג ב' בליגות שלהן שייהנו מעונה היסטורית לא הולכות לראות ברכה בעמלן בשל נוכחות האימפריות. אם זה המצב, אז מה הטעם? להיות הסגן של בר כוכבא?

לקוח מרוצה 24 בנובמבר 2013

ניצחון וכובש השער הראשון מראים כמה תחרות המועדונים בגרמניה קטנה. בשלוש עונות האחרונות דורטמונד מאבדת כל שנה את שחקן השנה שלה או את גצה לבאיירן. שהין חזר וקגוואה אולי, אבל נראה שוב שהיא בדרך לאבד שניים לפחות, לבנדובסקי וגונדגאן או הומלס. מזכיר יותר את אייאקס שהייתה צריכה להתמודד עם פשיטה אירופאית על הילדים של ואן חאל. רק שהיא לפחות לא איבדה אותם לפיינורד או לPSV.
וצ'לסי לא איבדה את מאטה ועדיין הביאה 743 קשרים. וסיטי לא איבדה את אגאורו/סילבה/טורה ועדיין קנתה ב743 מיליון יורו. אפילו ארסנל רכשה קשר גרמני מריאל ולא איבדה את קאסורלה או את ווילשר.
ריאל לא תאבד שחקן לבארסה וההיפך. למרות ההפרשים הלא פייר של הליגה הספרדית, עדיין יש מאבק דו ראשי רציף. והשנה תלת ראשי, ואתלטיקו לא מועדון קטן בהרבה מדורטמונד.
דורטמונד מסוגלת לבנות קבוצות חזקות כל כמה שנים כי כנראה שעובדים שם נכון. אבל במצב הנוכחי לקבוצות נוסטלגיות כאלה יש תאריך תפוגה מאוד קצר. וחבל, כי היה לה פוטנציאל לתת פייט היסטורי לפייט ההיסטורי של באיירן. במקום לעמוד בצד למחוא כף ולהתפרק מנשקה בשקט.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

אני חושב שאתה ממעיט בערכה של דורטמונד. הם ייתנו פייט היסטורי אולי אפילו השנה( אם יינצחו את נאפולי ).

לדעתי דורטמונד לא ישחררו את הומלס וגונדוגאן השנה ורק לבאנדובסקי יעזוב.בקשר להומלס, אני אפילו לא בטוח שהוא ירצה לעזוב.

דורטמנד ידעה בינתיים להחלחף את קגווה וסאהין, עם גצה זה קצת יותר קשה אבל לדעתי הם יסתדרו בסוף, ויהיו מועמדים רציניים לקחת את ליגת האלופות לקראת סוף השנה.

אהד 24 בנובמבר 2013

ומה עם תחליף ללבנדובסקי? אתה רואה דבר כזה, כי אני לא!
גם אם הם יקחו את האלופות השנה, זה לא ישנה שבשנתיים הבאות הם רק ייחלשו לצערי.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

בשביל זה יש לדורטמונד את קלופ שיודע למצוא את השחקנים האלה.
שחקנים אפשריים שקל למצוא( לדעתי קלופ ימצא משהו יותר טוב ): דזקו,גומז, לוקאקו אולי מרטינז של פורטו.

אחד 24 בנובמבר 2013

אני רק מקווה שדורטמונד יתאוששו מהר. ביום שלישי הם חייבים ניצחון על נאפולי.

יוסי מזרחי 24 בנובמבר 2013

עוד פן במרקם האנושי. לא יורקים לצלחת…
זה לא אומר שהוא לא שמח ועלז.

שי 24 בנובמבר 2013

לא כל כך ברור לי איזה משחק ראיתם אבל דורטמונד בברור היית הקבוצה היותר טובה, פשוט פראיירים שלא יאומן, וכמובן שדווקא גצה זה שעקץ. איזה באסה!

אמנון 24 בנובמבר 2013

להיות הקבוצה הפחות טובה ועדיין לנצח 3-0 זה מאוד מרשים.
באיירן תכליתית, היא קבוצה שמתאימה לעידן ה-higlights והיוטיוב. גם אם ההרגשה הייתה שדורטמונד טובה יותר, לא רק שמירב ההזדמנויות הקטלניות היו לבווארים, גם התוצאה עצמה לא רעה כל כך…
בהתחשב בעובדה שבינתיים כל הקבוצות חוות נסיגה כזאת או אחרת ביכולת(אולי חוץ מארסנל), קשה לראות מי יכולה לעצור את באיירן. מה שיפה אצלה, שכל שחקן לא צריך להיות הכי טוב בעולם, אלא פשוט הכי מתאים לבאיירן. מנדז'וקיץ החלוץ שהכי מתאים עבורה, גם אם אגוארו טוב יותר. ריברי-רובן הכי מתאימים לה גם אם מסי ורונאלדו טובים יותר.

קורא אדוק 24 בנובמבר 2013

אני דווקא חושב שאם באיירן מינכן פוגשת את צ'לסי או יובנטוס קיים סיכוי גדול שיודחו. לא שזה זהה אבל רק לפני שנה וחצי בחצי גמר יורו איטליה העיפה את גרמניה שהייתה אז בשיא כושרה

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

יובנטוס עד היום שיחקן ארבעה משחקים בליגת האלופות. יש להם שלוש נקודות, אפס ניצחונות ומקום אחרון בבית. לא זכורה לי קבוצה שעשתה כל כך מעט באירופה וזכתה לכך הרבה הייפ. רוצה לומר, קודם שיעברו את הבית המוקדם ואז שיתעסקו בבאיירן. במצב הנוכחי, יש סיכוי זה יהיה מפגש שמינית הגמר.

כיום, אתלטיקו מדריד קבוצה יותר טובה מיובנטוס (לדעתי גם מריאל) ולא ראיתי שמישהו נותן לה סיכוי מול באיירן.

אחד 24 בנובמבר 2013

קודם שיובנטוס יעברו את קופנהגן וגלאטאסריי…
באיירן כבר פירקו את יובה שנה שעברה,ויובה השנה חלשה משמעותית מזו של שנה שעברה.

צ'לסי באמת קבוצה מסוכנת. לדעתי הקבוצה היחידה מחוץ לגרמניה/ספרד שיש לה סיכוי לזכות בצ'מפיונס.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

הסיכוי שנותנים לצ'לסי נובע כמעט אך ורק מעצם נוכחותו של מוריניו ומההנחה שבמשחק גדול ספציפי הוא יוכל למצוא פתרון גם מול קבוצה עדיפה מאד על הנייר. היכולת שצ'לסי מציגה עד היום, כמו הסגל שלה, לא שווים איום על זכיה בליגת האלופות.

אחד 24 בנובמבר 2013

ברור. בגלל זה אמרתי שהם קבוצה מסוכנת ולא קבוצה חזקה.
אם יש בעולם קבוצה שיכולה לנצח קבוצה טובה ממנה בהרבה זו צ'לסי.

אביאל 24 בנובמבר 2013

תוהה בדרכים – הנקודה בצ׳לסי, בטח עם מוריניו כרגע הוא במשחקים מהסוג הזה כמו מול באיירן.

צ׳לסי בסופר קאפ האירופית היא הקבוצה היחידה (למעט דורטמונד) שהצליחה לעצור את באיירן בשנתיים האחרונות ועשרים שניות פחות היא גם היתה לוקחת ממנה תואר.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

גם ולנסיה די עצרו אותם בעונה שעברה בבית המוקדם (במשחקים שהיו קובעים לבאיירן, בגלל הפסד לבוריסוב). ארסנל ניצחו אותם בחוץ ועפו רק על שערי חוץ.

מי שלא עצרו אותם זה ברצלונה ויובנטוס. ולפחות במקרה של ברצלונה, במצב שבו הם היו באותה נקודת זמן, הם היו מפסידים לריאל בערך באותה תוצאה (אולי היו מייצרים קצת יותר בהתקפה).

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

ואני כנראה דמיינתי שארסנל ניצחה את באיירן בחוץ שתיים אפס והייתה רחוקה שער אחד מלהדיח אותה שלמעשה באיירן עלתה לרבע בשל שערי חוץ.

צ'לסי התבנקרה כמו קבוצת תחתית מול באיירן בסופר קאפ ואותה באיירן בעטה מעל 40 בעיטות לשער של צ'לסי באותו משחק. רוצה לומר כמעט גנבתם עוד התמודדות הזויה כמו בחצי אלופות 2012 והגמר באותו שנה. לא כל יום פורים.

תוהה בדרכים 24 בנובמבר 2013

זה לא מדויק. באיירן בעטו הרבה יותר לשער, אבל להבדיל מגמר האלופות, אם תספור מצבים, לצ'לסי לא בהכרח היו פחות. הם בוודאי היו הקבוצה היותר מסוכנת עד ההרחקה (המוצדקת).

זורק מילה 24 בנובמבר 2013

לא יותר מסוכנת ובטח לא בוודאי. מצטער לא מסכים איתך בעניין הנ"ל.

רועי מ 24 בנובמבר 2013

באיירן בניגוד לריאל רוכשת מכל הבא ליד א ל בדיוק מה שהיא צריכה ולא בשביל למכור חולצות
מכונת כדורגל מדהימה.

Comments closed