יומן אליפות של הניינרס (11). ההבדל בין משבר לחולשה

סמנטיקה לקבוצת חלק עליון של הטבלה

ck

המשחק הזה, שצפיתי בו במעט איחור המחיש לי שהניינרס אינם במשבר!

"רגע, רגע – מה אתה עושה צחוק? אתה שופט על פי משחק בוושינגטון? הם בדיחה… אני שומע ברקע.

עניין סמנטי. משבר הוא בעיני מצב בו אנשים אינם מתפקדים כי הקבוצה מאבדת תצורה ובטחון ואת היכולת להוציא מעצמה את מה שהיא מסוגלת. ואז מגיעים הפסדים שאינם מחוייבים במציאות.

 זה לא המצב! הניינרס מפסידים לקבוצות טובות מהם. כשהם רואים יריב חלש יותר הם מנצחים ואפילו בקלות. כמו הערב. הם לא מפסידים לפסיכולוגיה הם מפסידים לפוטבול. ובעיני זה אגב סימן לסיכויים מאד נמוכים להצליח בפלייאוף אם יגיעו אליו. כי שם יהיו קבוצות טובות (מלבד המועדון שיהיה שם בגלל אליפות הבית של יריבתנו הערב).

הדבר היחיד שיש לומר: המצב לא כלאחר ייאוש. גם בשני ההפסדים האחרונים זה היה בפחות מטאצ'דאון. ההגנה אומרת להתקפה: תשתפרו במשהו ויהיה לנו סיכוי.

ארגנטינה: תמונת מצב (3) - עידו גבעון
בלאט - קח את הכסף וברח

28 Comments

אריאל גרייזס 26 בנובמבר 2013

הבעיה העיקרית של הניינרס, ממה שראיתי הלילה, וגם במשחקים קודמים, זאת התלות המוחלטת של קפרניק ברסיברים המובילים שלו – בולדין ודיוויס. כשהוא מצליח למצוא אותם, כמו הלילה, אז הדברים עובדים, אבל כשלא – הם בבעיה, כי הוא לא מצליח לעבור למטרה השלישית או הרביעית שלו (וגם קצת מוותר ומתחיל לרוץ, כמו שראינו במשחקים קודמים).
עדיין, ההגנה של הניינרס מצוינת ומפעילה הרבה לחץ על הק"ב היריב. לא יודע אם זה יספיק לפלייאוף, אבל זה דווקא לא רע לקבוצה הזאת שההתקפה מתקשה, זה מכריח את ההגנה לנצח משחקים, וזה חשוב מאוד בפלייאוף

Talo 26 בנובמבר 2013

הבעייה שלהם היא פשוט קפרניק בעצמו. אני חושב שכבר אפשר להגיד את זה בפה מלא. הוא פשוט לא ברמה של שאר מערכי הקבוצה הזאת ובעקר ההגנה. לא חושב שזה קשור לרסיבר כזה או אחר, קשה להאמין שזה יספיק לפליאוף.
היה אתמול משהו עצוב בלראות את שני הק״ב מתמודדים עם זה שהם לא כל כך גדולים כמו שסיפרו להם.

גיל 26 בנובמבר 2013

בוודאי שזה קשור לרסיברים שלו. תקרא מה פיטר קינג כתב אתמול. עד אתמול לקפרניק היו השנה 10 משחקים, בדיוק כמו 10 משחקים שנה שעברה. רק ששנה שעברה היה לו את קרבטרי, מאנינגהאם ומוס שביחד נתנו 94 תפיסות ל1300 יארדים. יותר מפי שתיים ההפרש ביארדים משנה שעברה. מאנינגהאם היחיד ששיחק השנה שני משחקים. כשקרבטרי יחזור דברים ישתפרו.

Talo 26 בנובמבר 2013

לא חייבים לקרוא פיטר קינג- אפשר פשוט לראות משחקים של הניינרס.
כל שאר הק״ב המועמדים לפליאוף לפחות דרגה אחת מעליו אפילו אחד, אלכס סמית

גיל 26 בנובמבר 2013

אלכס סמית, דרגה אחת מעליו, באיזה עולם בדיוק?

גיא זהר 26 בנובמבר 2013

השאלה אם אריזונה טובה יותר כרגע.נראה שבשבוע האחרון של העונה הולך להיות קרב ראש בראש על הכרטיס האחרון לפלייאוף.

משה 26 בנובמבר 2013

לא עודדת אותי עם ההבחנה הזו, משברים חולפים, חולשה נשארת(לפחות עד לשיפור הסגל).

גיל 26 בנובמבר 2013

הם לא רצים מספיק וזה ביזבוז משווע. הרד סקינס הם אחת מקבוצות ההגנה נגד הריצה הגרועות בליגה וזה לא בא לידי ביטוי. מה שכן, כשקרבטרי יחזור כנראה בשבוע הבא ויהיה מוכן לפלייאוף מצבם ישתפר מאוד. אני לא חושב שאפשר להמעיט בערך הרסיברים החסרים שלהם.

URLACHER 26 בנובמבר 2013

זה נראה כאילו הם די פירקו את הרדסקינס בעזרת משחק המסירה, לא יודע כמה זה חשוב לרוץ במצב כזה.
חוצמזה נמאס מהבכי על המחסור במטרות בשביל קאפרניק. בולדין הוא טופ 5 WR בליגה הזאת ולורנון דיוויס גם לא חסר בשביל TE.
בא נאמר ככה, סיאטל מסתדרת טוב מאוד עם גולדן טייט וסידני רייס…

גיל 26 בנובמבר 2013

בולדין הוא סוס מת והרייבנס כנראה ידעו למה נפטרו ממנו. ורנון דיוויס חשוב אבל הוא לבד לא יכול לעשות הכל.

גלעד פרידמן 26 בנובמבר 2013

אני לא מבין את ההתבכיינות של אוהדי הניינרס. אתם שוכחים שמדובר בקבוצת סופרבול שרוב חלקיה המרכזיים נשארו. קיבלתם באוף-סיזן את אחד הרסיברים הטובים בליגה. ההגנה עובדת מצויין, גם בשני ההפסדים האחרונים – שאגב היו צמודים מאוד, לשתיים מהקבוצות החזקות בליגה, ואחרי רצף של חמישה נצחונות מ-א-ו-ד משכנעים בהם המינימום נקודות שהניינרס שמו על הלוח היה 31. שניים מהנצחונות האלה היו על היריבות לבית, ואחד אחר היה נגד יוסטון שאז עוד לא נחשבה לנמושה של ה-AFC דרום (גם בלונדון, על הנמושה האמיתית של ה-AFC דרום, המטרתם 42 נקודות). מאזן של 6-2 נראה מצויין, במיוחד כשההגנה עובדת כמו שצריך והתקפת הריצה עובדת הרבה יותר טוב מהמצופה. ואז מגיעים שני הפסדים בהם החולשה של התקפת הריצה לא מצליחה לייצר ניצחון וישר אתם זועקים "משבר, משבר". הלו, חבר'ה?? הפסדתם בנקודה לקרוליינה (שבעצמה כבר עם שישה נצחונות רצופים) ובשער שדה של הרגע האחרון לניו אורלינס! איזה משבר ואיזה נעליים? והתקפת המסירה עבדה מצויין היום. זה הכל שאלה של חיבור. כשקראבטרי יחזור אתם תהיו אפילו יותר מפחידים. כדי שאריזונה תיקח לכם את המקום בווילד קארד הם יצטרכו א) לשחק מעבר ליכולת שלהם – לו"ז קשה מאוד להמשך ו-ב) כנראה גם לנצח אתכם במדבר.
CALM DOWN!!!

עובר אורח 26 בנובמבר 2013

בתור אחד שפיתח אהדה לניינרס, אני מודה שאני גם מהמתבכיינים. אתה צודק שהמצב לא נורא כל כך, אבל הציפיות היו להשתפר מהעונה שעברה וכרגע זה לא נראה ריאלי.
סביר שהניינרס יעלו לפלייאוף, אבל לא סביר שהם יעשו שם משהו רציני, וזו גם הנקודה של דורפן לדעתי.
אגב, מדהים החוזק של הNFC מערב. נראה לי שיש מצב טוב שכל הקבוצות שם יסיימו עם מאזן חיובי. אין אף נמושה, סנט לואיס ואריזונה לוהטות, ברור גם כמה הניינרס טובים (כשהכוונה בעיקר להגנה – רחמי על ר"ג3 עם מה שסמית וברוקס עשו לו) וזה בלי לדבר על הקבוצה שנראית הכי טוב העונה – סיאטל.

מנחם לס 26 בנובמבר 2013

4 בבוקר…השרת הישראלי שוב סגר לי את האתר…אורי החליט לא לעבוד יותר בענייני אתרים…קשיש בן 76 לא ישן כל הלילה בגלל איזה אתר HOOPS.CO.IL דפוק…כל הלילה מתעסק עם מציאת שרת אחר בישראל…מה שעזר היה הרבע האחרון של הניינרס.
קולין מסר טוב מאד אבל שלושת רבעי משחק רץ 4 יארדס עם הכדור. גריפין אכזבה איומה.

מנחם לס 26 בנובמבר 2013

סגרו לי אותו בגלל איזה קוד ש="מנפח את הנפח" ולא יודעים איזה הוא, אז סגרו (פעם שלישית ואחרונה). זה סתם להסבר שלא יחשבו שלא שילמתי 100 ש"ח.

מנחם לס 26 בנובמבר 2013

טוב, בזמן שאני מחכה לתשובה מישראל, רק שתדעו שהלייקרס הדבילים החתימו את קובי ל-EXTENSION של 48.5 מיליון לשנתיים הבאות (2014-15, ו-2015-16).

אדם בן דוד 26 בנובמבר 2013

באמת דבילים

Yavor 26 בנובמבר 2013

Mel
After all the talk about the stronger eastern conference, they have there 12 teams (out of 15!!) with less than 0.500. In the west, there are 12 teams with 0.500 or more.
And before you start with the excuses, I checked the head-to-head record, and the west won 70% (!!) of the games. This means that an average western team has an equivalent 82-game record of 58:24, and the average eastern team – the opposite

מנחם לס 26 בנובמבר 2013

The East has the 2 best teams in the world.
MAKOM SHLISHI – LA'KLAVIM!

מנחם לס 26 בנובמבר 2013

לפייטון עוד לא היה משחק טוב אחד בקור של ממש. כבן לואיזיאנה הוא רגיל לחום וללחות; קור ממשי משתק אותו. בפברואר, בניו יורק, יקפאו לו הביצים כפי שלי קפאו כשעבדתי בשטיפת חלונות בגורדי שחקים בחורף של 1961, כשביום אחד בטמפרטורה של 20 מעלות (מינוס 6 צלזיוס) ורוח שגרמה לקור להרגיש כמו מינוס 20, כמעט בא לי לקפוץ למטה מקומה 24 ישר לזרועותיה החמימות של איזו צעירה שהלכה למטה עם מעיל פרווה. (שמים אותך על מבנה מיוחד מ-8 עד 12 ומ-1 עד 5. אין יוצא ואין בא. אתה חייב להשתין? אתה משתין ממקום עומדך. השתן ממילא מתאדה כנראה בדרכו למטה.

ניינר 26 בנובמבר 2013

המספר 10 באדום זה הק'ב ההוא מביילור שדיברו עליו כל כך הרבה?

7even 26 בנובמבר 2013

ניינרס סובלים מתסמין שנקרא הפסד בגמר – זה יכול להיות גמר הסופרבול, גמר האלופות או מה שזה לא יהיה
(נכון שהספרס לא כאלה אבל פופוביץ' לא מנהל קבוצות גרועות).

בכל מקרה – כל החלקים שצריכים לעבוד טוב בפלייאוף עובדים כרגע מצויין, ואני מעודד.
עם החזרה של קרבטרי תהיה עוד מטרה והמצב ישתפר עוד יותר.
אני מקווה שגור יחזור לעצמו כי חייבים אותו בפלייאוף אפילו יותר מעוד WR

7even 26 בנובמבר 2013

המשפט שנמחק לי משום מה:
ניינרס סובלים מתסמין שנקרא הפסד בגמר ולכן כולם מצפים מהם להגיע לזה שוב.

אח שלו 26 בנובמבר 2013

אני עם האבחון של גרייזס.
יחסית ליתר הקבוצות בליגה הניינרס במצב מצוין – יש להם בבירור הכי הרבה כישרון בליגה(שחקנים שהם טופ 3 בעמדה שלהם) משני צידי הכדור.
הבעיה האמיתית היחידה של הניינרס היא שקפרניק לא מתקדם מהר מספיק ב"קריאות" שלו. אם המטרה הראשונית שלו מכוסה הוא מתקשה לעבור למטרות אחרות. בגלל זה החשיבות של קרבטרי כל-כך גדולה, ובגלל זה הניינרס מתקשים נגד הגנות קשוחות שלא נותנות להתקפה זמן לנשום – הוא לא מצליח לשחרר מספיק מהר כדור ברגע שעושים ג'אם לרסיברים ולוחצים עליו. זו בעיה אמיתית, אבל לכל קבוצה אחרת יש בעיות משלה, ולא הייתי ממהר להמר נגד הניינרס בפלייאוף.

URLACHER 26 בנובמבר 2013

במידה וקראבטרי מגיע לפלייאוף בכושר של שנה שעברה אין שום סיבה תיאורטית שהם לא יחזרו לסופרבול.
לפי דעתי גם בלעדיו יש להם קבוצה שעל הנייר היא מספיק טובה(קראבטרי היה שנה שעברה, בולדין לא היה. זה מתקזז)
לא יודע אם זה המאמן, צוות האימון כולו, קאפרניק או משהו אחר אבל זה מרגיש שפשוט חסר לניינרס משהו השנה כדי לזכות
לא יודע אם סיאטל היא דווקא זו שיש לה משהו,אני עדיין מחכה לנפילה כלשהי של ווילסון, אבל אני מעדיף אותה, את דנבר או הסיינטס כזוכה

אח שלו 26 בנובמבר 2013

דנבר כזוכה? מילא תגיד כמשתתפת בסופרבול. אבל לזכות? בפברואר, במגרש פתוח בניו יורק? פייטון לא בדיוק אוהב לעלות לשחק עם סכין בין השיניים בקור, אתה יודע…

Samir Zamfir 26 בנובמבר 2013

השבוע ביי של ההוקס הפך לשבוע HIGH AND BYE מברנדון בראונר, הפרובול קורנר. בראונר כנראה סיים את הקריירה שלו בסיאטל, ההשעייה שלו היא לשנה והחוזה שלו נגמר בסופה.

ראיתי את סטיבן איי סמית' צועק היום בFIRST TAKE "גט אוף דה וויד!", אבל שהוא ינסה לעמוד בפיתויי וויד חוקי בשלל טעמים. צחקתי כשכבר החלו לקבוע שהפיזיות של ההוקס היא כתוצאה של סמים. לפני שגילו שמדובר בMJ. אז עכשיו זה עניין מוסרי.

גם וולטר ת'רמונד(השלישי) נתפס על וויד והורחק ל4 משחקים. ויש כאלה שאמרו ששתי ההשעיות האלה משוות את יחסי הכוחות בין הניינרס להוקס. בדיוק זמן להיזכר שמי שחיסל את הניינרס יחד עם שרמן וארל תומאס במשחק בסיאטל היה ג'רמי ליין שישחק במקום בראונר בתחילת העונה. לא בטוח שהוא פחות טוב ממנו. אבל הוא כן נמוך ממנו. גם ביירון מקסוול יכול לשחק בעמדה הזו. וגם הוא לא פחות טוב מבראונר.

הניצחון של הניינרס לא מלמד הרבה על הניינרס. רדסקינס קבוצה מפורקת מברך ועד ראש.

Avg. Joe 26 בנובמבר 2013

לאחר האנומליה מול הפאקרס במחזור 1 היריבות הבאות של הניינרס דווקא לא נבהלו מהמספרים של קאפ ובעצם הזמינו אותו לנצח לניינרס את המשחק באוויר ולמנוע ממנו לצאת ולרוץ. גם הייתה הסכמה ההגנית של וואשינגטון היום:: 8-9 מגינים במערך צפוף וכיסוי אחד על אחד מאחור. זה הצליח להם לעצור את הריצה ונכשל לחלוטין בשאר.
לניינרס היה משחק טוב מאוד לכולם כולל המאמנים והסטטיסטיקה. יש מצב שקור משפיע לטובה על הארבואים ולראיה הקריירה של ג׳ון. ההגנה כדרכה שיחקה טוב וזה אומר שהשבעה מקדימה היו מצויינים (ברוקס פשוט נפלא וגם נראה שאולדון סמית׳ חזר לפוקוס על סאקס ולא על שאכטות) והסקונדרי היה בסדר. מה שבלט בהתקפה, התחיל עם ההחזרות הטובות של למייקל ג׳יימס שכבר הרבה זמן היה צריך לקבל יותר הזדמנויות. אז ההתקפה קיבלה עמדות שדה מצוינות להתחיל מהם. העניין הנוסף הוא המשחק טוב של הOL ובעיקר של קאפ. וזאת אולי הבשורה הטובה להמשךהוא שיחק רגוע (כבר בהאדל) בסבלנות את האופציות, זרק כדורים טובים לבולדין ולדיוויס, מצא את מננינגהאם בסלאנטים ורץ לדאונים.

גלן 26 בנובמבר 2013

כשהייתי דיי ילד כזה 7-8 נדבקתי בטריביה, בהיסטוריה של הספורט. אף אחד לא הבין אותי.חשבו שאני מוזר. התביישתי! מחביא ספרים ועיתונים.
עד שיום אחד כתבו על אריק שהוא יודע פנומנלית על כל האולימפידות. וככה בקטן הוא שינה את חיי.

Comments closed