יומן אליפות של הניינרס (13). הניצחון על סיאטל

בכדי לנצח בפלייאוף צריך להיות בו!

adam

אני אגנוב משפט שאמר פעם קייסי סטנג'ל יוגי ברה על סנדי קופקס בעונה בה קופקס עשה מאזן של 5-25 (וניצח את היאנקיז בסדרה העולמית):
אני מבין איך סיאטל ניצחו 11 משחקים, מה שאני לא מבין זה איך הם הפסידו 2. זו קבוצת פוטבול פנסטסטית לאורך ולרוחב והניינרס ניצחו היום בשיניים בבית את הקבוצה הטובה ביותר בפוטבול.

קפרניק הוביל דרייב קריטי בסיום המחצית הראשונה. הדרייב המנצח היה בעיקר של אדם סניידר, שקדח החור שעבר בו פרנק גור (חרוז יפה). אבל הצלילה של קפרניק לדאון ראשון, שגרמה לכך שלסיאטל לא יהיו 2 דקות אלא 20 שניות בכדי לנסות להחזיר שער שדה, הייתה מהלך מנצח. אם ראיתם את משחקי המחזור אולי שמתם לב שזה לא היה יום מוצלח במיוחד להשאיר זמן לקווטרבק היריב.

19-17 זה בדרך כלל ניצחון של הגנה ובועט שערי השדה שלך,אבל אני נותן את הניצחון הזה לקו ההתקפה. 163 יארדים על הקרקע. היו שני סאקס על קפרניק אבל הם נתנו לו לא מעט זמן לכמה מהלכים חשובים. במיוחד ביום בו היו להם פצועים.

אוהבים להשוות בין קפרניק לווילסון ואלו השני סנט שלי. קפרניק מהיר וחזק יותר. לקפרניק יש זרוע יותר חזקה (בכלל הוא גדולה הוא חזקה – אריאל גרייזס). אז למה ווילסון טוב ממנו העונה? כי ווילסון הוא קווטרבק עם תכנית משחק יותר מהודקת. אני לא מדבר על התכנית של ההתקפה כולה אלא על התכנית הפרטית.

קפרניק מחפש מסירה אבל אם הוא מתחיל לרוץ הוא מחוייב לריצה. ווילסון רץ לרוחב בכדי לקנות זמן למסירה. לכן לקפרניק אולי יש יותר מהלכים גדולים. אבל ווילסון הוא קווטרבק דאון ראשון טוב יותר. ותכנית המשחק של שתי הקבוצות בנוייה על פוזשן.

אבל היום היה יומם של הניינרס וקפרניק.

למשחק הזה יש חשיבות לסיכויי הפלייאוף של הניינרס.

לא, הוא לא נתן רמז לגבי אפשרות של הניינרס לנצח בסיאטל, זו עדיין תהיה הפתעה עצומה. אבל דבר אחד אני יודע: בכדי לנצח בפלייאוף צריך להיות בו!

אף פעם לא לבד
סיפור סבתא של הספורט הישראלי בתקופת האפרטהייד

16 Comments

גיל 9 בדצמבר 2013

זה היה משחק grinding טיפוסי של שתי קבוצות חזקות מאוד. הניינרס משחקים יותר מאוזן ואני חושב שהם מוכיחים שהם כן יכולים לנצח את סיאטל בסיאטל. סיאטל נתנו שבוע שעבר את משחק השיא שלהם העונה. זה משחק חד פעמי שהכל הולך כמו שצריך ואני בספק אם יוכלו לשחזר אותו שוב.

עומרי 9 בדצמבר 2013

קפרניק היה טוב מאוד היום והגנתית הצלחתם לעצור התקפה שהתחברה בחודש האחרון ליחידה מסוכנת מאוד.

בטווח המיידי וגם הארוך, וילסון עדיין משמעותית טוב ממנו. הוא הגיע לרמת תפקוד בפוקט וקבלת החלטות שמפרידה אותו מכל בני דורו. הוא פרו בולר השנה עם פרסונל בינוני-מינוס בתופסים (ועם לינץ המכונה).
קפרניק סבל מהפציעה של קרבטרי, אך נהנה משני שחקני עלית כמו דייויס ובולדין ולרוב לא מצליח לנצל אותם מספיק.

גיל 9 בדצמבר 2013

בולדין הוא לא שחקן עלית. הוא שחקן יציב שנותן תפוקה קבועה והשנה לא נותן פחות ממה שנתן שנה שעברה. לקפרניק לא היו את הכלים שהיו לוילסון עד עכשיו והיו הרבה פציעות בקבוצה שלא נתנו יציבות כמו שיש בסיאטל. אני לא יודע אם הוא יהיה טוב כמו וילסון אבל יש לו פוטנציאל אם הוא באמת יתחייב לשחק בפוקט יותר.

עומרי 9 בדצמבר 2013

אגב, אמרתי בני דורו – אבל התכוונתי חבריו לדראפט 2012 העמוס. קאם ניוטון, שצעיר ממנו בשנה דרך אגב, הוא הבחירה שלי מבין חבורת 2011-2012, כולל לאק. הוא יגיע מאוד רחוק.

רמי מורנל 9 בדצמבר 2013

האם שתיי קבוצות מאותו בית-כלומר ניינרס ואריזונה- יכולות לתפוס את שניי הווילד קארד באופן תאורטי ? או שיש מגבלה לשתיי עולות מבית ?

גיל 9 בדצמבר 2013

כן. אין מגבלה לויילד קארד.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2013

עד כמה שאני זוכר, המשפט בכותרת נאמר על בוב גיבסון ב-68 (עם ERA של 1 פחות או יותר, שבעקבותיו הונמך המאונד) – אבל יכול להיות שאני טועה.
בשורה על קפרניק נשמטה המילה זרוע וזה נשמע כמו קטע מהמערכון של איינשטיין ב"כבלים" – שזה דווקא לא רע בכלל..
לגבי הניינרס, גם אני לא ראיתי שום דבר הלילה שגורם לי לחשוב שהם מסוגלים לנצח בסיאטל, אבל כידוע לפלייאוף יש חוקים משלו

red sox 9 בדצמבר 2013

זה נאמר על קופקס.

דורפן 9 בדצמבר 2013

תיקנתי – אבל הכנסתי מחווה לכבלים

יריב 9 בדצמבר 2013

לפי ESPN, המשפט אכן נאמר על קופקס ב 1963. עם זאת, הם משייכים אותו ליוגי ברה.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Koufax#1963_season

shohat 9 בדצמבר 2013

אפרופו הדיוןנים בפוסטים אחרים על הטראש טוק/smack -מה תגידו על ריצ'ארד שרמן אתמול לפני הקיק-אוף? It's just a glorified practice… לא הצליח להם, אבל זה smack איכותי.

7even 9 בדצמבר 2013

שרמן אגומניאק ברמות קשות

שלום 11 בדצמבר 2013

+1

7even 9 בדצמבר 2013

יש עוד תקווה להיכנס לא כוויילד קארד

פאקו 9 בדצמבר 2013

בשביל שזה יקרה, סיאטל צריכים להפסיד שניים מבין הג'יאנטס בחוץ, ואריזונה וסנט לואיס בבית. בקיצור לא יקרה.

בני תבורי 9 בדצמבר 2013

גיל שלי ידאג שהג'אינטס ימותו בכבוד.

Comments closed