הניצחון על שחטאר

דווקא משחק משופר יותר ממחיש היכן נחוץ רכש

pas

מכיוון שיונייטד תפעל בשוק ההעברות נתתי יותר ממבט אחד בדאגלס קוסטה, שלא קרע הערב את יונייטד לגזרים בתצוגה של כדורגל מוחץ.

ולמה נזכרתי בו? כי הוא היה כשלון רכש של יונייטד. פרגוסון הציע עליו איזשהו סכום קטן מעשרה מליון. אבל בגלל שזה יונייטד הסוכן קפץ ואמר שזה מין כריסטיאנו רונאלדו חדש ופחות מעשרים מליון זו בדיחה. בסוף הוא עבר בשישה מליון לשחטאר, אבל אל תתרשמו מהכאילו עיסקה נמוכה. כשנמכרים שחקנים לשחטאר בסכום נמוך אז למישהו חצוני יש אחוזים בשחקן.  ובכל אופן – לא היה שום צורך לקפוץ ולשלם עשרים מליון עבורו.

ניצחון טוב כי שחטאר שלטה בפתיחה, הייתה צריכה יותר את המשחק, ויונייטד התעשתה והשתלטה על המשחק וניצחה לבסוף על פי מהלך הדברים של השעה האחרונה. לא איזה ניצחון מפואר אבל בהחלט נחוץ. ואם אפשר להסיק משהו מהדצמבר העגום הוא שמוייס יכול לראות איך המשבר משפיע על שחקנים. מי עצוב בפינה ומרחם על עצמו שהוא נמצא בקבוצה במשבר. ומי נעלב מכך שקבוצה כזו נמצאת במשבר. אומר כך: בוטנר, יאנג וקלברלי לא הרשימו אותי.

כשרוני, ינוזאי, קגאווה וואן פרסי נמצאים ביחד במגרש אז יש צירופים התקפיים טובים. ויותר ויותר החוסר במרכז השדה הופך ברור. העובדה שג'ונס מאד מועיל שם אין פירושה שג'ונס פתרון אלא שמי שיהיה הפתרון צריך להיות פיסי (וג'ונס שהוא נקודת אור השנה צריך להיות בלם).

התפקיד האחר בו הייתי קונה שחקן הוא מגן. מגן רגיל לא צריך – כי אברה ורפאל הם בסדר. צריך מגן שחוסך לך לפעמים קיצוני.

*

אם להיות הוגן: עסקאות הרכש המפוספסות של יונייטד היו בתפקידים הללו (למרות שנראה שרצה קשר מרכזי התקפי יותר). מוייס כנראה דווקא ידע מה חסר לו. עכשיו שנראה שהחליט שקגאווה ישחק מאחרי חלוצים נראה שהקישור הדפנסיבי הופך קריטי.

ולא לקנות את דאגלס קוסטה.

יומן סוף העונה של הג'איינטס
דברים שלמדנו בשבוע 14

29 Comments

גיל 10 בדצמבר 2013

ינואר ואז הקיץ יהיו אינדיקטורים טובים להצלחה העתידית של מויס. גם אני חושב שמויס מבין טוב מאוד מה הצרכים של יונייטד וגם ניסה להביא שחקנים אבל ההנהלה התרשלה או פשוט לא הלכה חזק על מי שרצתה בהנחה סבירה שמה שהיה שנה שעברה יכול להמשיך גם השנה. עכשיו שכולם מבינים שדרושים שינויים הם גם יעשו אותם.

מתן 10 בדצמבר 2013

ואני יוצא מהערב הזה עם אותה השאלה מהמשחק בלברקוזן: מי זאת הקבוצה הזאת ומה היא עשתה לנמושה מהפרמיירליג?

יאיר אלון 10 בדצמבר 2013

תשמע אני לא חושב ששיחקנו כ"כ טוב היום. פשוט ראינו אופי. הדבר שהכי חסר ליונייטד השנה.

גיל 11 בדצמבר 2013

באירופה יש גם יותר מזל כרגע. היה בקלות יכול להיות 2:0 לשחטאר במחצית.

מתן 11 בדצמבר 2013

לא שיחקנו מדהים אבל כן נראינו כמו קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה. לא היה את הפאניקה שקיימת בליגה והקבוצה שיחקה בצורה די מסודרת. בואו נגיד שאם היינו משחקים ככה בליגה לא היינו רחוקים 9 נקודות מהקו האדום

גיל 11 בדצמבר 2013

אל תשכח שהם שיחקו כשהם יודעים שהתוצאה לא משנה אז זה בטח עוזר.

ירושלמי 11 בדצמבר 2013

זה יפה שאתה אומר "9 נקודות מהקו האדום" ולא "13 נקודות מהמקום הראשון".
זה אומר שהפנמתם שאתם קבוצה שצריכה להסתכל למטה במקום למעלה.

יוסי מזרחי 11 בדצמבר 2013

אתה יודע, מתן טעה בניסוח.
הוא התכוון למשהו אחר ממה שיצא לו.
ואתה, מה אתה צריך את מתן ? תגיד מה שאתה רוצה., דיבורים לא עולים כסף וכשהמציאות תראה לך אחרת, תגיד גם אתה שלא הובנת נכון. מכ'פת לך?

יאיר אלון 10 בדצמבר 2013

מסכים עם רב הדברים… בגדול פלאיני היה אמור להיות השחקן הפיזי החסר במרכז המגרש. כנראה שהוא התקפי מדי אז לא מתאים למלא את החסך של קשר אחורי ולא מספיק טוב התקפית כדי לנהל משחק (קגוואה באמצע עושה עבודה הרבה יותר טובה).

הדבר הראשון שצריך לעשות זה לתת לג'ונס ולינוזאי לשחק כי הם נקודות האור שלנו ושניהם מספיק צעירים לבנות עליהם.
הדבר השני זה לייצב רביעיית הגנה מה שיותר קבועה כדי להתחיל להינות לפחות מיציבות הגנתית. כמובן שבהקשר של הנקודה הקודת הרביעייה צריכה להיות בנויה סביב ג'ונס.
התקפית הייתי כן משחק כמה שיותר עם ואן פרסי, רוני וקגוואה למרות הבור או החולשה במרכז המגרש שציוות כזה יוצר. אנחנו חייבים שחקנים יצירתיים על הדשא והם היחידים הקבוצה ברמה של ווארלד קלאס.
ודבר אחרון ולא פחות חשוב זה לתת לגיגס לשחק בכל הזדמנות. בכל זאת האוהדים גם צריכים להינות.

תוהה בדרכים 11 בדצמבר 2013

דבר אחד אפשר להגיד לזכותה של יונייטד העונה: למרות הכושר הגרוע היא לא מקבלת בראש, מלבד המשחק מול סיטי בחוץ. בשאר המשחקים, גם אם הם לא שיחקו טוב, אי אפשר לטעון שהיריב היה עדיף. גם בשני הפסדים האחרונים בליגה, אברטון וניוקאסל היו בסך הכול הקבוצות הפחות טובות מבחינת מהלך משחק.

מה שחסר להם זו את המנטליות המנצחת לקחת את המשחקים האלה. מי יודע, אולי דווקא באירופה שיש פחות לחץ וציפיות הם יוכלו לעשות משהו עם הגרלה טובה וקצת מזל.

ניק 11 בדצמבר 2013

אם יונייטד תמנע מלקבל את דורמונדנאפולי ויובנטוס (בהנחה שיעלו), כל הגרלה אחרת תהיהי סהכ מאוד נוחה.. אז ככה שלרבע בהחלט אפשר להגיע- משם אלוהים גדול, אולי עד אז בכל מקרה הקבוצה קצת תתאפס על עצמה

ReDevil 11 בדצמבר 2013

בקשר לקוסטה, הוא מאוד דומה לנאני ואני לא חושב שאנחנו צריכים עכשיו עוד נאני. מה שצריך זה קשר מרכזי שיודע לנהל התקפות ולא רק לרוץ. אני אומר להכריח את סקולס לחזור שוב מהפרישה! זה הרכש הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות

edgecator 11 בדצמבר 2013

ג'ונס מצוין, כיף לראות היום ביונייטד שחקן לוחמני שהוא לא רוני. לא מסכים בכלל שהוא צריך לשחק בלם, הוא שחקן מאוד דינמי והעמדה הזו תגביל אותו. גם משחק הראש שלו לא מספיק טוב. אני חושב שעם קצת עבודה קשה על הליקויים ההתקפיים, אנחנו יכולים להרוויח קשר אחורי פנטסטי.

טל המנצ'סטרי 11 בדצמבר 2013

עדיף לפתח אותו כבלם כי הוא יכול להפוך להיות לבלם גדול מאשר קשר בינוני במקרה הטוב.
דיוויד מוייס מייעד אותו להיות בלם, הוא אמר זאת גם אתמול לאחר המשחק במסיבת העיתונאים כשנשאל לגביו.

אריק 11 בדצמבר 2013

כשמדברים על טווח ארוך זה ממש לא משנה מה מויס חושב

טל המנצ'סטרי 11 בדצמבר 2013

זו דעתך, אלה שהיו אתמול באולד טראפורד כנראה חושבים אחרת כששרו לו ללא הפסקה.

גלגלון 11 בדצמבר 2013

הקטע של אשלי יאנג לא ממש ברור,הוא ואנדרסון כבר נמצאים בפנתיאון הרכש המוזר והכושל של פרגי,מילא אנדרסון אבל יאנג נרכש בסכום מוטרף,אף פעם לא היה יותר משחקן אנגלי בינוני שבמקסימום מייצר הגבהה מיותרת ובלתי מדויקת לרחבה,המשחק האחרון שבו עשה משהו היה ב 8:2 מול ארסנל,לא מבין מדוע לא מוכרים את השחקנים הללו,כשהם בסגל הם אלטרנטיבה,אלטרנטיבה גרועה ומביישת.

אריק 11 בדצמבר 2013

סופסוף ניצחנו באולד טרפורד! עכשיו אני יודע איך הרגישו האוהדים של ניוקאסל… אכן מגרש קשה.

יוסי מזרחי 11 בדצמבר 2013

לתפיסתי עיקרי הדברים נכונים.
החוסר האמיתי הוא קשר אחורי.יותר מפעם אחת אמרתי שיונייטד צריכה להביא את אחד מחמשת הטובים בעולם לעמדה הזו.לא מישהו ש"יתאים" אלא אחד כזה שהצבתו בקישור האחורי תהפוך את ההגנה לטובה הרבה יותר עם מי שיש בה היום.
זה המפתח וגישה כזו תגרום לכל מי שישנו היום גם בחלק האחורי וגם מקדימה להיות טוב יותר. רק הפסקת הטיילת בחלק הזה תקפיץ אותנו מדרגה. ראו מה עושה שם גונס,והוא לא קשר אחורי קלאסי וההבדל ברור. אני מסכים עם ההנחה,שהצבתו במרכז ההגנה לדעתי יחד עם אוונס תאפשר לו להפוך לבלם מרכזי ברמה עולמית.לא פחות מכך.
אחר כך יבוא השלב השני, של הבאת מגן שמאלי כתחליף לאברה,שככל הנראה יסים השנה את שרותו בקבוצה שלנו, ולכן לא למהר לזרוק את בוטנר. קשר אחורי, הזזת גונס להגנה ומגן שמאלי שצריך גם הוא להיות ברמה של "לחסוך קיצוני" יחזירו אותנו להיות מה שהיינו, הביבט של פחד היריב להפגש עם יונייטד.
.
השלב השני המהותי הוא להפרד לשלום מכמה שחקנים כל אחד מסיבותיו הוא.
אנדרסון, ואולי גם יאנג. אחד באיחור של ארבע שנים והשני כי הוא לא השתלב ויש לו עדיין ערך כספי לצד ההכנסות. אסור במאמר מוסגר להשמיץ אותו כל כך, מותר לא להצליח להשתלב ביונייטד אבל לא צריך להפוך אותו לאוייב העם.
.
לגבי קאגווה צריך לשקול אם כדאי להחליף אותו בשחקן קישור קידמי, עם סוג כדורגל אחר. התפקיד המקורי שלו שבו הצטיין מאוייש על ידי אחד בשם רוני, ולא נכון לתקן דרך קילקול של משהו אחר שעובד טוב. בשני הצדדים יש כרגע את ינוזאי ואת זההא עם וולנסיה ועם נאני. נאני צריך להציל לעצמו את הקריירה, ויווצר צורך להביא מחליף ראוי.זה ענין לקייץ גם אם הוא יעזוב בינואר.
ואם זה יקרה, הליגה שלנו תתחיל בינואר.

גלגלון 11 בדצמבר 2013

יוסי,כתבת יפה ונכון,תמהני בנוגע לנאני,למה כוונתך להציל את הקריירה של עצמו,האיש קיבל עשרות אם לא מאות הזדמנויות ובכל פעם בעט בדלי,לא נעים לומר,אולי יש לו איזו בעיה בראש,לא מדויק,לא חכם,תהליך קבלת החלטות שגוי,גם הוא צריך ללכת אבל איתוי מויס סגל לחמש שנים,שוב,ברגע שהוא בסגל,הוא אלטרנטיבה,אלטרנטיבה חלשה ולא מתאימה.

יוסי מזרחי 11 בדצמבר 2013

גלגלון.
בחרתי בניסוח עדין להגיד שנאני צריך גם הוא לעזוב את יונייטד, במקרה שלו,גם כדי להציל את מה שניתן להציל מהקרירה שלו.
.
והסגירה לחמש שנים היתה צעד כלכלי נכון,שאם לא כן, הוא היה חפשי כבר בינואר לסגור העברה ובסוף העונה בלי שום תמורה.
במצב החדש, הוא יחזיר לקופה הרבה מאוד כסף, כשיעבור.
הלואי שהיו נוהגים כך עם פוגבה למשל,לסגור אם אפשר לחמש שנים ואם ירצה אח"כ ללכת, יהיה לו ערך לקבוצה.

גלגלון 12 בדצמבר 2013

יוסי בקר טוב,
נותר רק לקוות שתימצא אותה הקבוצה שתרצה אותו…

קירקגור 11 בדצמבר 2013

אני מתפלא איך כולם לא מוטרדים מכך שיותר מדי שחקנים נראים אותו דבר, עם מוהוק-א-לה-היפסטרי אדיוטי שכזה. אני כבר לא מבדיל ואף מתעייף.

מתן 11 בדצמבר 2013

מבחינתי שכולם יעשו קעקועים על כל הגוף, יצבעו את השיער לוורוד ויסתפרו כמו האמשיק אם זה יעזור להם לשחק כדורגל

א.לוי 11 בדצמבר 2013

פיל ג'ונס חוטב עצים. שחקן בריטי קלאסי של האייטיז חזק מהר מתאבד כל כדורים אך חסר טכניקה אלגנטיות ויופי במשחק. אין שום סיבה להתלהב

יוסי מזרחי 11 בדצמבר 2013

טוב.

טל המנצ'סטרי 11 בדצמבר 2013

א.לוי

בהתחשב בעובדה שפיל ג'ונס בכלל בלם ובכל זאת מצליח להשפיע במרכז הקישור בצורה בולטת מעידה על הבעיה שיש ליונייטד בעמדת הקשרים אבל יחד עם זה מעידה על היותו שחקן סופר אינטליגנט ומגוון.
אין לו טכניקה או אלגנטיות של בונה משחק, מעמדה אחורית ועם הפנים למגרש כבלם, הוא בהחלט נוח יותר עם הכדור וכשיש לו משחק רגל לא רע בכלל.

אריק האחר 11 בדצמבר 2013

א. לוי.
כמעט כל מה שכתבתה נכון.
ולכן אני רוצה אותו בקבוצה שלי!!!!
אלגנטיות ויופי או במילים אחרות כשרון מולד
יש ליחידי סגולה .
לתת עבודה ואת הלב בכול משחק בשביל הקבוצה
יש גם למעטים.
ולאורך שנים הם משאירים חותם בקבוצה.

אריק האחר 11 בדצמבר 2013

טל
כל מילה .

Comments closed