הניצחון בוילה

90 דקות שלמות. סוף סוף

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

בפעם הראשונה העונה בליגה ראיתי את יונייטד משחקת מהדקה הראשונה לאחרונה. לא על תוצאה ולא בהתאם לתוצאה אלא פשוט משחקת. לפני המשחק חשבתי שפציעתו של רובין ואן פרסי היא ההזדמנות הגדולה של קגוואה והסתבר שההזדמנות הייתה של מישהו אחר: דני וולבק כחלוץ מרכזי אול-אאוט.

נדמה לי אגב שליונייטד מעולם לא היה חלוץ מרכזי מתוצרת בית. זו העמדה שגם מאט באזבי וגם אלכס פרגוסון מעולם לא היססו להוציא עליה כסף גדול. למשל: טיילור, לאו, קול, יורק, ואן ניסטלרוי, ברבטוב וגם ואן פרסי. אבל לגבי וולבק: זה לא משחק פריצה כי הוא כבר נתן משחק פריצה בברנבאו. הכל עניין של יציבות.

וולבק שיחק טוב כי היה לכדורגל שלו קונטקסט. עם ינוזאי באגף אחד, ואלנסיה בשני ורוני מאחריהם היה ליונייטד הרכב מאד חרוץ והלחץ על וילה היה רציף. ובסופו של דבר אני נוטה להגיד ששחקן המשחק היה ואלנסיה. כי הוא שיחק בתיאום נהדר גם עם  רפאל מאחריו.

הנה נתון מוזר – יונייטד ראשונה עם ארסנל בשערי חוץ ושלישית לארסנל וטוטנהאם בנקודות חוץ. תוסיפו לזה מאזן חוץ ללא הפסד באירופה. המשבר הוא בבית ונדמה לי שאני יודע את הסיבה: כי מהירות היא נשק קטלני הרבה יותר בחוץ. עכשיו אני כבר די בטוח שואלנסיה שחקן המשחק.

ולפני המשחק חשבתי ששינג'י קגאווה יהיה משמעותי:

Shinji-Kagawa-Wallpaper-HD-2013-6

כשצופים במנצ'סטר סיטי בטלוויזיה נדמה שהאליפות תהיה שלהם בהליכה. סיטי עדיין לא קבוצה מספיק פופולארית בכדי שאנשים יצפו במשחקיה הפחות חשובים. אז בכל משחק חשוב היא מוכיחה שהיא הטובה באנגליה אבל אני עדיין לא משוכנע שארסנל היא מת מהלך במקום הראשון. אם וונגר הוכיח משהו דווקא בשנים הרעות זה שהוא חוזר מתבוסות. זו דעתי על ה-3-6. חוץ מזה שזה היה פנטסטי ויש ליגה די פנטסטית.

ולענייני האלופה המתקשה להגן על תוארה. ואן פרסי בחוץ לחודש ימים אבל האמת היא שכרגע זה לא קריטי. מוייס חייב לייצב הרכב קבוע ועכשיו הוא יכול לשחק עם קגוואה מאחרי רוני ושני קיצונים וקישור מעובה. הבעיה המרכזית בהרכב הזה היא הצורך במבקיעים. ואחרי כל המאמצים והנדודים – כולל תחינות של מאמנו הקודם יורגן קלופ – שלבסוף הביאו את שינג'י קגוואה למקומו הרצוי – מאחרי חלוץ בודד – הוא צריך עכשיו לענות על השאלה: האם הוא מסוגל להבקיע מהעמדה הזו?

כי אם לא אז יש בעיה: מעמסת הבקעה גדולה על רוני. ולגבי רוני יש נתון מוזר – עונות ההבקעה הגדולות שלו הסתיימו בלי אליפות ליונייטד. יונייטד לא מקבלת כרגע שערים גם מהקיצונים ומהקישור. והכללת חלוץ נוסף מחזירה אותנו למצב של ויתור על קיצוני, או החלשת הקישור או הזזתו של קגאווה מהעמדה הרצויה לו.

כמובן שצריכים להיות רגישים תרבותית. אני לא יודע מה נהוג ביפן. אבל באנגליה נהוג שהחלוץ השני מבקיע. אז שיכבד את מנהגי המקום.

רק תביאו את הדרבי?
הימורי פוטבול שבוע 15

94 Comments

קורא 15 בדצמבר 2013

עושה רושם יותר ויותר שואן פרסי נרכש כדי לספק לפרגוסון אליפות אחת אחרונה וזו תהיה תרומתו האחרונה לקבוצה. שזו תרומה גדולה, אבל עדיין..

אריק 15 בדצמבר 2013

הפציעה של ון פרסי בהחלט חשודה… הפציעה של קאריק פוגעת ביונייטד הרבה יותר.

יוסי מזרחי 15 בדצמבר 2013

יש נקודות בחיים שכמות כסף במקרה של סיטי הופכת לאיכות.
הם מצויים עכשיו בשלב ב' שלאחר חילופים,קניות מכל הבא ליד, סינון, והשבחה של קרוב ל60 שחקנים שעברו שם מאז ימי הכוויתים/קאטרים או מי שיהיו, והם מחזיקים היום מסה איכותית בולטת.
לכן הם יהיו פקטור לכמה שנים קדימה.
לנו מצד שני יש תהליך החלמה (מאשליות) היערכות חדשה (לביטול מחדלים) וריכוז איכויות( במקום מבוגרים, מי שאחרי השיא, ומי שלא היה צריך להיות מלכתחילה).
זה ענין לשנה אחת לפחות ושם יבחן מוייז שהיה לו מזל לרשת את סיר אלכס ולא היה לו מזל לרשת את מה שהוריש לו סיר אלכס.
וכן, צריך לנצח היום.

משה 15 בדצמבר 2013

התיאור לגבי סיטי מדוייק. אני רואה את כל משחקי הצמרת שלה והיא עושה רושם שהיא בדרגה אחת מעל שאר הליגה, כולל צ'לסי עליה הימרו לפני תחילת העונה. להערכתי אחרי החזרה של קומפני הם גם יהיו יציבים יותר.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

על צ'לסי הימרו רק בגלל מוריניו. מבחינה מקצועית היה ברור מראש שזו קבוצה נטולת התקפה, עם מרכז שדה ובעייתי ועם הגנה פחות טובה מבעבר.

מצד שני, מה לעשות שבשיטת ליגה עדיף לנצח פעמיים 1-0 מאשר להבקיע שישיות בבית ומשחק לאחר מכן, לעשות תיקו בחוץ.

אני לא אתפלא אם צ'לסי עדיין ייקחו אליפות.

אביאל 15 בדצמבר 2013

דווקא במשחק העונה בסטמפורד ברידג׳, סיטי לא הראו עליונות על צ׳לסי. אמנם צ׳לסי גנבו את המשחק בתוספת הזמן, אבל סיטי הראתה את כוחה בעיקר בבית, בחוץ היא פישלה לא מעט.

בני תבורי 15 בדצמבר 2013

שלא לדבר על זה שכבר אתמול הוא שיחק…

צור שפי 15 בדצמבר 2013

ואיך שהוא שיחק, מפלצת הקומפני הזה.

אמיר המקורי 15 בדצמבר 2013

זהו שהיפני אינו הבעיה היחידה שלנו כפי שאולי יכול להצטייר.
כתב בחוכמה יוסי שלמויס היה מזל אבל גם חוסר מזל לקבל את הסגל הזה שגדולים ממני(בין הייתר קינו+שמייכל)כבר קבעו שאינו בסטנדרט של המועדון המפואר הזה.
למויס הייתה הזדמנות בקיץ אותה לא ניצל(לא ניכנס כרגע למי אשם יותר או פחות…),כעת יש לו כולל הקיץ הבא הזדמנות להטביע את חותמו ולהצהיר בפני כולם ובעיקר השחקנים מי בעל הבית החדש.
את זה עושים כך:
1.שחרור שחקנים שלא ראויים,כבר כתבתי פעמים רבות מיהם.
2.שחרור שחקנים שסיימו קריירה,היכל התהילה שלנו.
3.רכישה קטנה וסלקטיבית בחלון העברות ינואר 2013.
4.רכישה גדולה בקיץ.
5.העלאת שחקנים צעירים במידה ויש לסגל הבכיר ע"מ להכינם לעונות הבאות.

ק. 15 בדצמבר 2013

לסיטי שחקנים איכותיים ביותר (כמובן שהתוספת של נגראדו, נבאס ופרננדיניו היא שדרוג נאה…) –
אבל מה שסופסוף מביא להם כדורגל משובח זה מאמן מעולה, אחרי שנים עם מנצ'יני השמרן והבינוני שדאג להוציא מקבוצה של אגווארו, יא-יא ודוד סילבה את המינימום.

אחרי סוארס, ויותר מאוזיל (מעולה בפני עצמו) שמדברים עליו הרבה – קון אגווארו בעונה מעולה הוא שחקן ההתקפה הטוב בליגה עד כה.

אחד 15 בדצמבר 2013

סיטי קבוצה מפחידה. אם הם יוגרלו נגד ברצלונה או ריאל בשמינית אני בכלל לא בטוח שהספרדים הם אלה שיעלו לשלב הבא.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

סיטי קבוצה שמורכבת משחקני דרג ב' בליגה הספרדית. מינוס מכת פציעות קשה, גם מאתלטיקו אני מצפה לעבור אותם. הספרדים יודעים איך להתמודד עם שחקנים כאלה הרבה יותר מהאנגלים.

אופיר 15 בדצמבר 2013

הגזמת! אגווארו דרג ב'? יאיא דרג ב'? גם על נגרדו (שחקן נבחרת ספרד) אפשר להתווכח. גם בהרכב של בארסה יש שחקנים כמו פדרו.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

תיקנתי לגבי אגווארו. יא יא טורה היה בסך הכול מחליף בברצלונה (אם כי בסיטי הוא משחק בעמדה יותר קדמית).

השאלה היא מה זה "דרג ב": הכוונה שלי היא שמלבד אגווארו, אף אחד מהם לא היה שחקן שברצלונה או ריאל היו מביאות או שנחשב לאחד מעשרת-חמישה עשר השחקנים הטובים בליגה.

נגרדו, נבאס, סילבה, יא יא טורה, הם שחקנים נהדרים, אבל יותר מהכול, הסגנון האנגלי פשוט תפור עליהם.

no propaganda 15 בדצמבר 2013

מסכים לגבי נגרדו סילבה ונבאס וגם נאסרי באותה צלחת אבל טורה זה שונה. הוא משחק הרבה יותר טוב ממה שהוא היה בבארסה. כרגע הוא בין 15 הטובים העולם לא רק בליגה הספרדית. הוא גם השחקן הטוב ביותר בליגה האנגלית בניגוד לאגוארו שהוא עוד סקורר ממש טוב אבל לא יותר מזה. יש לסיטי גם את פרננדיניו שהוא שחקן מעולה, עוד אחד מאלה לא רואים את התרומה שלהם בגודל האמיתי שלה. ויש גם את קומפאני שהיה מקבל הרכב גם בבארסה וגם בריאל.

לגבי מי יעבור את מי במקרה של משחק ביניהם, לדעתי, סיטי יעברו את בארסה ויפסידו לריאל. לגבי אתלטיקו לא ברור עדיין אבל ייתכן שהם יותר טובים ממה שהם נראים, את זה נראה במשחק נגד בארסה בקרוב.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

– הסברתי מה המצב עם טורה. הוא משחק בתפקיד שונה וקדמי יותר, בסגנון כדורגל ובליגה שהרבה יותר מתאימה לו. הוא לא השתפר בגיל 28 (שבמונחים אפריקאים זה בטח 32).

– אגווארו הוא הרבה יתר מרק סקורר.

– אתלטיקו כבר שיחקו השנה שלושה משחקים מול ברצלונה וריאל.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

ואגב, לדעתי דווקא מול ריאל הסיכוי הכי טוב שלהם. לריאל יש שחקנים אדירים על הנייר, אבל בפועל היא קבוצה מאד לא מחוברת (כפי שאפשר היה לראות גם אתמול) שנראית רע בכמעט כל משחקי החוץ שלה.

ברצלונה (בהרכב מלא) משחקים באותו סגנון, רק עם שחקנים יותר טובים ומול אתלטיקו לא יהיה להם שטח להשחיל סיכה. מול קבוצה כאוטית כמו ריאל, יהיו להם מצבים ולא מעט דקות של שליטה.

ניק 15 בדצמבר 2013

לא מסכים…
סילבה הרבה הרבה יותר טוב ממודריץ ועדיין יותר טוב מאיסקו (למרות שזה בטח ישתנה עוד כמה שנים).
נגרדו יותר טוב מבנזמה.
סילבה ונגרדו יותר טובים מפדרו ואם לא נתחשב באוק-נוב האחרונים גם יותר טובים מסאנצז' .
נבאס הוא לא שחקן הרכב מובהק בסיטי, ובשביל שחקן כזה גם הספסל החיוור של ברסה היה לוקח אותו בלי לחשוב יותר מדי

לגבי האמרה שהם לא אחד מה15 שחקנים הטובים בליגה, אז כן, אבל רק בליגה של ריאל וברסה.. בליגה הספרדתית האחרת, זאת שאתה עדיין מכנה כטובה בעולם, הם בהחלט ב15 ואף ב5. גם באתלטיקו, שהיא אמנם קבוצה מעולה, אבל הרבה יותר קבוצה טובה מאשר שחקנים טובים, אם להסתכל אינדיבידואלית החברה ה"אנגלים" הרבה יותר טובים

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

סילבה לא יותר טוב מאיסקו וגם לא מקוקה מאתלטיקו מדריד. ובוודאי פחות מוכשר. הוא פשוט משחק באנגליה. זה כמו שפאברגאס נראה באנגליה אחד משלושת השחקנים הטובים בליגה ונראה הרבה פחות טוב בברצלונה.

מלבד העמדה של יא יא טורה לסיטי אין שום יתרון ברמת הרכב על אתלטיקו מדריד: לאתלטיקו יש שוער יותר טוב והגנה יותר טובה. קוקה וטוראן לא פחות טובים מסילבה ונאסרי התקפית ותורמים הרבה יותר להגנה וההתקפה שלהם לא פחות טובה.

ההבדל הוא שהשחקנים של סיטי יותר מתוקשרים מתוקף העובדה שהם משחקים באנגליה. תראה את נגרדו כדוגמה. מישהו התייחס אליו בכלל בזמן שהוא שיחק בסביליה?

no propaganda 15 בדצמבר 2013

נגרדו גם כיום שחקן חלש, מעבר לאנגליה לא ישנה זאת.
אבל להשמתש בטיעון של תראו הוא היה טוב באנגליה וולא טוב בספרד כי הליגה הספרדית טובה יותר זה מגוחך הינה חמש דוגמאות הפוכות:
פולאן – כישלון חרוץ במנצ'סטר, ענק בספרד
גראנרו – נחשב לשחקן טוב בספרד, לא קיבל אפילו הרכב בקפר
פאבלו הרננדז – היה אחד השחקנים הטובים של ולנסיה חלש מאוד בסוואנסי
סולדאדו – היה הכוכב של ולנסיה וממוצע מינוס בטוטנהם
מאטה – כוכב בולנסיה. יום כן כום לא יום למה לא באנגליה

גם אותו דוד סילבה היה הרבה יותר טוב בולנסיה מאשר בהוא בסיטי.

אני לא בא להגיד פה שום דבר על הליגות, אלא רק שהטיעון גרוע.

ודרך אגב לגבי פאברגאס, היה ברור שהוא לא מספיק טוב לבארסה עוד כששיחק בארסנלף הוא תמיד היה וגם עכשיו אוברייטד ברמות.

no propaganda 15 בדצמבר 2013

לגבי טורה. הוא השתפר ברגע שעבר, לדעתי היה אז בן 24. הוא אכן משחק בתפקיד קידמי יותר, מה שכנראה גרם לשיפור.

ניק 15 בדצמבר 2013

סילבה לא פחות טוב מקוקה וארדן, בטח לא בשיאו מול שניהם בשיאם.
לגבי נאסרי, אז פה אני איתך, הוא שחקן גרוע שחוץ מחודשיים גדולים בארסנל לא עשה כלום, והוא בן אדם עלוב נוסף לכל.
קצת לא פייר להשוות את סס של ארסנל לזה של ברסה. בארסנל הוא שיחק בעמדה אחת קבועה ושיחק באופן קבוע. בברסה מנסים למצוא לו עמדות מוזרות והוא אף פעם לא שיחק באופן רציף לאורך זמן.
בכל מקרה אם זאת הטענה שלך, אז אפשר לקחת את רונלדו כדוגמא הפוכה. רונלדו בשיאו הבקיע באנגליה חצי מהשערים שהוא מבקיע בספרד (מדבר על הליגה, לא על אירופה)באופן קבוע בכל עונה, זאת לא באמת אינדקציה.
אף אחד לא התייחס לנגרדו כמו שאף אחד לא מתייחס כמעט לשחקן שהוא לא של ברסה או ריאל. חוץ מדייגו קוסטה כמה שחקנים בספרד מתוקשרים כבר יש בספרד מחוץ לריאל וברסה?

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

נגרדו בטח לא שחקן חלש היום וגם לא היה שחקן חלש בסביליה. הוא היה גולר מצוין בסביליה והעונה בסיטי הוא אולי השחקן המצטיין מתחילת העונה אחרי אגווארו. הוא פשוט שיחק בקבוצה פחות מתוקשרת וגם לא היה הייפ מופרך סביבו (כפי שהיה סביב למאלה או יובטיץ).

הנקודה היא שמחוץ לברצלונה ריאל והיום אולי באיירן, דורטמונד ויובה, שחקנים שמשחקים באנגליה מקבלים הרבה יותר חשיפה, יחסיי ציבור והכרה ולכן הרבה פעמים נוצרת האשליה האופטית כאילו לקבוצות האנגליות יש שחקנים יותר טובים. תראה איך ניפחו שחקן כמו בנטקה אחרי עונה אחת טובה.

בגדול זה נכון שיש דוגמאות לשני הצדדים, אבל רק תיקון אחד: פבלו הרננדז לא היה אחד השחקנים הטובים בולנסיה. בשנתיים האחרונות הוא היה בדעיכה גדולה ונדחק לספסל למרות העזיבה של סילבה ומאטה.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

טורה היום בן 30 וחצי (נולד במאי 83). כלומר, הוא עבר בגיל 27 שבאפריקאית זה בטח 30.

ניק,

אני מסכים וזאת בדיוק הנקודה: באופן טבעי אולי, אנשים מעריכים יותר שחקנים שהם רואים יותר. ומכוון שלא רואים כמעט קבוצות מחוץ לברצלונה, ריאל וקצת באיירן ודורטמונד, אז מעריכים הרבה יותר שחקנים בליגה האנגלית.

אגב, לתופעה הזו יש תגובה נגד היפסטרית וזו הערכת יתר מטורפת לשחקנים שלא ראית אבל עם שמות שנשמעים סקסיים: למשל לאמלה שאלוהים יודע מה הוא עשה שמצדיק תג מחיר של 35 מיליון יורו.

רק נקודה אחת לגבי רונאלדו. המספרים שלו בליגת האלופות לא שונים מאשר בליגה (משהו כמו 45 שערים ב45 המשחקים האחרונים, עם פחות פנדלים) ומזה שאפשר להבין שאלו לא ההבדלים בין הליגות אלא ההתפתחות שלו כגולר ואולי גם הדרך שבה קבוצה מלאת כוכבים כמו ריאל עובדת עבורו.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

כמובן מלבד אגווארו.

הכוונה שלי היא שהמשחק האנגלי הפתוח, שרצים מרחבה לרחבה, תפור על השחקנים האלו וגורם לחלקם להיראות יותר טובים ממה שהם באמת. שהם ישחקו מול קבוצות יותר חזקות טקטית, זה יראה אחרת לגמרי.

אופיר 15 בדצמבר 2013

אני מסכים עם זה ב-100%, פרט לזה שיאיא, בסיטואציה מעט אחרת, היה נחטף על ידי הקבוצות האלה (או פשוט מקבל במה בברצלונה). אני בדעה שכבר כמה שנים רצוף הוא השחקן הטוב בפרמיירליג.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

יא יא טורה בסיטי משחק למעשה בעמדה של צ'אבי (באמצע עם קשר אחורי נוסף מאחוריו) בזמן שבברצלונה הוא שיחק כקשר אחורי יחיד. כקשר אחורי יחיד הוא לא מספיק אחראי, לא קורא מספיק טוב את המשחק הגנתית ועצלן מידי.

ושוב, יא יא טורה הוא שחקן שצריך שטח בשביל לנצל את הכוח המתפרץ והעוצמות הפיזיות הכמעט חסרות תחרות בכדורגל העולמי. במילים אחרות, הוא נולד עבור המשחק האנגלי. בברצלונה שמשחקים כמעט משחק שלם על 30 מטר משער היריב מול קבוצות שמחזיקות תשעה ועשרה שחקנים מאחורי הכדור, הרבה יותר קשה לו לבוא לידי ביטוי ולנצל את היתרונות שלו.

זה לא ענין של שחקן יותר טוב או פחות טוב, אלא איזה סגנון מתאים לך.

אהד 15 בדצמבר 2013

תוהה, נניח ואתה צודק (ואני ממש לא חושב כך). מדוע אתה חושב שהקבוצות הספרדיות הן שיכתיבו את סגנון המשחק מול הסיטי (בהנחה והן תיפגשנה) ולא להפך? אני יכול במיוחד לראות את ריאל נגררת לסגנון משחק כזה. בכלל, להגיד על קבוצה שחזרה במינכן מפיגור לניצחון "קבוצה ששחקניה הם דרג ב' בליגה הספרדית" זה לא קצת מוגזם?

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

– מכתבתי שריאל משחקים בסגנון דומה של ריצה מרחבה לרחבה ולכן המץ' אפ איתם הוא אולי היותר נוח עבורם.

– מה שכתבתי על השחקנים שלהם (מלבד אגווארו) זו לא השערה, אלא ציון המעמד שלהם בליגה הספרדית.

לסיטי יש מנג'ר שאימן עשר שנים בספרד ושישה-שבעה מבין שחקני השה בהרכב שהגיעו מהליגה הספרדית: זבלטה, דמיקליס, טורה, סילבה, נבאס, אגווארו ונגרדו. ההתייחסות שלי היא ליכולת ולמעמד שלהם בכדורגל הספרדי.

סיטי היא למעשה קבוצה ספרדית בפרמייירליג.

דניאל אחר 15 בדצמבר 2013

בהמשך לתוהה: וחשוב אולי יותר מכולם, מנהל ספורטיבי ספרדי (צ'יקי בגיריסטין)

no propaganda 15 בדצמבר 2013

ועוד משהו, אני לא מבין איך בתור אוהד מושבע של הספרדים אתה לא רואה עד כמה בארסה חלשה.סיטי יעברו אותם לא בגלל שהסיטי כאלה טובים אלא בגלל שלבארסה בקושי יש הרכב. צ'אבי ופויול כבר לא זזים ואין מחליפים נורמאליים, פיקה גם חלש מאוד ואפילו אינייסטה בירידה( שזה מאוד מצער ). לדעתי מכל הקבוצות שסיטי יכולה לקבל הם צריכים להתפלל לבארסה, עם האחרות יהיה הרבה יותר קשה.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

אתה מודע לזה שבמשחקים האחרונים ברצלונה משחקים בחצי הרכב (כולל מסי) וסיטי משחקים עם פאקיניג דמיקליס במרכז ההגנה, כן?

אני לא חוזה עתידות, אבל בהרכב מלא ברצלונה קבוצה הרבה יותר חזקה מסיטי.

עובר אורח 15 בדצמבר 2013

משהו קטן לתוהה בדרכים – כאחד שראה הרבה משחקים של יאיא טורה בברצלונה, אני זוכר שיחק טוב מאוד, והיה אהוב וחשוב בקבוצה. שנה אחת לא טובה (ביחד עם דחיקה שלו עי גווארדיולה לטובת בוסקטס בשם ערכי קידום צעירים שלאו דווקא קשורים ליכולתו של טורה), הספיקה בשביל שהוא יאמר שהוא רוצה לשחק יותר, וקיבל שחרור לסיטי.
בתור אוהד ברצלונה ממש לא הפתיע אותי שהוא משחק טוב מאוד בסיטי. תמיד ידעתי שיש לו את הכושר הזה, וגם בברצלונה ראיתי את זה, גם אם פחות בא לידי ביטוי התקפי אלא יותר מילא תפקידים של קשר גרזן, או בלם במקרים חריגים (גמר הצ'מפיונס…).

no propaganda 15 בדצמבר 2013

לברצלונה כבר אין הרכב מלא, זאת בדיוק הנקודה שלי גם עם מסי שזה שיפור ענק ללא כל ספק. כי אין בלמים בכלל והקישור בירידה. דמיקליס חלש, הואהיה חלש עוד בבאיירן אבל עדיין עדיף על בארטרה. ולסיטי יש גם את קומפאני זה בערך שבע רמות מעל פיקה בכושר הנוחכי.
וכמה שזה עצוב צ'אבי כבר לא טוב ואינייסטה בירידה וברסה איבדה את הייתרון שלה במקום הכי חשוב מרכז הקישור שם לסיטי יש את טורה ופרננדיניו.

דרך אגב פרננדיניו הוא התוספת המשמעותית היחידה של סיטי השנה אבל הוא שינה אותם בצורה קיצונית, סוף סוף יש להם קישור ברמה עולמית.

ולגבי נגרדו, כשאני אומר חלש אני לא מתכוון לחלש אוססונה אבל שחקן שמתאים לקבוצה בינונית כמו איביסביץ של שטוטגארט, גם הוא סקורר אבל בכדורגל של ימינו זה כבר לא שווה כל כך הרבה.תראה את מנדזוקיץ שהוא לא סקורר בכלל אבל כל כך הרבה יותר טוב מנגרדו ואיביסביץ. ולמה? כי לחץ איכותי עדיף על סקורר, אז הקשרים יבקיעו יותר כי יחטפו כדורים.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

יא יא טורה הוא שחקן נפלא, אבל הוא לא קשר אחורי נפלא: הוא לא אחראי מספיק, הוא לא קורא את המשחק הגנתית מספיק טוב, הוא די עצלן וחושב יותר מידי התקפה. ולמרות היכולות הפיזיות העצומות שלו, הוא לא ממש גרזן באופיו או סגנונו. בסיטי שמשחקת עם עוד קשר אחורי, זה פחות נדרש ממנו.

בהשוואה מול בוסקטס, אז ברור לבוסקטס אין את אותן יכולות התקפיות (כוח פריצה, כיבוש שערים), אבל כקשר אחורי הוא עדיף.

מובן מאליו שמבחינת ברצלונה, עדיף טורה על סונג או מאסצ'ראנו, אבל כפי שציינת בעצמך אין בזה שום הגיון מבחינתו לאור המעמד המקצועי והכלכלי שהוא קיבל בסיטי.

אהד 15 בדצמבר 2013

תוהה – מסכים איתך, רק לא ברור לי למה טרחת לציין שהם דרג ב'. אני דווקא חושב שרוב השחקנים שמנית היו בהרכב של ריאל וברסה. זאבלטה לדעתי עדיף על ארבלואה, דמיקליס היה יכול להשתלב בהגנה הנוכחית של ברסה, יא יא טורה היה תופס מקום בהרכב של שתי הקבוצות, ובדומה לו כך גם קון. סילבה לדעתי עדיף על אלכסיס והוא בהחלט עדיף על איסקו. נאבאס ונגרדו יכולים היו בקלות להשתלב ברוטציה של שתי הקבוצות הללו.
no propaganda – חלוץ צריך להבקיע. עזוב אותי מבאירן או מריאל (בנזמה מפנה שטחים בצורה נהדרת לקשרים מאחוריו). ברוב הקבוצות אין מספיק קשרים איכותיים שיכולים להעמיד 10-12 שערים לעונה ובכך לחפות על חוסר מחץ של חלוץ.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

זה לא הנושא, אז אני מעדיף לא להיכנס לדיון עמוק מידי, אבל אתה פשוט טועה.

מה זאת אומרת "אין הרכב"? יש שחקנים פצועים שיחזרו עד פברואר. דמיקלס ממש לא יותר טוב מברטרה וברצלונה במשחקים הכי גרועים שלה לא נראתה פגיעה הגנתית במשחק ביתי כמו סיטי אתמול. ובברצלונה לא משחקים בהבתקפה וולקוט וג'ירו אלא מסי וניימאר.

אינייסטה לא בירידה, הוא בינתיים בעונה פחות טובה, עם או בלי קשר לכל עינייני החוזה שלו. אין שום סיבה להניח שהוא לא יחזור לכושר הרגיל שלו ובטח במשחק גדול. צ'אבי פחות טוב מלפני שלוש-ארבע שנים, אבל הוא עדיין שחקן מצוין לא ביחס לעצמו בעבר, ובסך הכול מרכז השדה של ברצלונה יותר חזק מזה של סיטי. מה עוד שסיטי היא לא קבוצה שמפעילה לחץ מטורף על הכדור כמו דורטמונד או אתלטיקו מדריד.

אני לא כותב שבמידה של מפגש אפשרי זה 80-20, אבל לברצלונה על הנייר יש סגל הרבה יותר חזק והיא פייבוריטית (בסיטי רק אגוארו וקומפני נכנסים להרכב של ברצלונה). האם זה מבטיח משהו? ברור שלא.

לגבי נגרדו, אני באמת מקבל רושם שאתה לא רואה משחקים. הוא הרבה יותר מרק סקורר. זה בדיוק היתרון שהוא מהווה עבור סיטי לעומת דזקו הפלגמט.

no propaganda 16 בדצמבר 2013

נראה לי ניחסנו אותן לשחק אחת מול השנייה :)

אופיר 15 בדצמבר 2013

אין מה לדבר, סיטי פתחו לנו את הצורה. נקווה שלא נכנס עכשיו ללופ רע (אחרי התיקו הדי-חלש מול אברטון וההפסד לנאפולי).

בני תבורי 15 בדצמבר 2013

אופיר,
התוצאה של אתמול מעידה רק על דבר אחד: סיטי וארסנל הן הקבוצות הטובות בליגה ביי פאר. מעבר לכך התוצאה די מבלבלת כי שמונה שערים אתמול היו מלאכת מחשבת התקפית של שתי הקבוצות וסיטי ניצחו כי על הזדמנויות לא מנוצלות אין ניקוד.

אופיר 15 בדצמבר 2013

בני, בכל פעם שאתה סופג 6 שערים אתה צריך להלקות את עצמך על זה, גם אם כבשת 17. קבוצה שרצה לאליפות לא סופגת שלישיה, ובטח לא שישיה (חוץ מיונייטד מודל 2000).

אחד 15 בדצמבר 2013

רק לפני שתי עונות יונייטד היו במרחק של 2 דקות מלקחת אליפות מסיטי, למרות שחטפה שישייה בבית מאותה סיטי.

אריק 15 בדצמבר 2013

ורמלן וקושייליני זה כל הסיפור. תקוו שישוב במהרה.

אריק 15 בדצמבר 2013

מה עם אברטון?

no propaganda 15 בדצמבר 2013

כשארסנל יפסידו לצ'לסי ויאבדו לטובתם את המקום הראשון אתה תדבר אחרת. ארסנל נמצאת איפה שהיא נמצאת בגלל שהגרךת המשחקים שלה עד עכשיו הייתה נוחה יחסית. דווקא יונייטד אמורה לשפר את מצבה בטבלה כי כבר שיחקה את כל המשחקים הקשים עד סוף הסיבוב.

ישיק 15 בדצמבר 2013

מסכים עם בני, אני מאוכזב מההפסד וסיטי הייתה ראויה לניצחון אבל פער 3 שערים לא משקף וארסנל שיחקה לא רע בכלל לפחות עד סביבות דקה 70. באמירויות התוצאה הייתה שונה, ואליפות לא לוקחים רק במשחקי בית.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 15 בדצמבר 2013

משחק ההתקפה של הסיטי היה אתמול תאווה לעיניים וגם יציאתו של אגוארו לא פגמה בשטף ההתקפה. הקישור והחוד של סיטי מפוצצים בכשרון ומאמן מצויין כמו פלגריני יוציא מהם את המיטב. מבחינתי זו המועמדת מס' 1 לאליפות ואני מעדיף אליפות של סיטי על פני אליפות של צ'לסי או ארסנל (ליברפול היא לא באמת קונטנדרית, אברטון מסוגלת להפתיע)

אריק 15 בדצמבר 2013

לגבי היום – COYS

אריק 15 בדצמבר 2013

פוסט מצויין! חבל רק שקאגווה לא בסגל ;(

איתמר 15 בדצמבר 2013

טוב, די פספסת עם קאגוואה…אבל תכתוב מהר משהו על פלטשר שנמצא על הספסל…אולי עוד תוכל לתקן את המחדל הזה ולא נחשוב שאיבדת את המודיעים שיש לך בהנהלה…:)

חיימון 15 בדצמבר 2013

פלטשר!

סתמאחד 15 בדצמבר 2013

פער השערים בין סיטי ליונייטד (25 לפני המשחק נגד וילה) הוא לא פחות ממדהים.
לאחר המשחק ונגר טען שסיטי לא היו טובים יותר משתי קבוצות טובות נוספות שנגדן שיחקה ארסנל העונה – אברטון וסאותהמפטון …

אלון 66 15 בדצמבר 2013

מישהו עם קישור יציב שהוא לא wiziwig?

wazza 15 בדצמבר 2013

מה הבעיה עם wiziwig?
אני רואה עם סופקאסט אחלה שידור

אלון 66 15 בדצמבר 2013

חסום בעבודה…

מתן 15 בדצמבר 2013

מצטער שאני עונה לך רק עכשיו אבל שיהיה לך לפעמים הבאות:
שתי אופציות- אחת זה livetv.ru/en שזה אתר שבדרך כלל נותן שידורים (גם אונליין וגם סופקאסט) באיכות טובה והאופציה השנייה (כי האתר הראשון לפעמים נותן לינקים לא טובים) זה hahasport.com
מקווה שעזרתי!

wazza 15 בדצמבר 2013

טוב עכשיו כבר מאוחר אבל הגיבוי שלי זה http://www.eplsite.com/

אבי 15 בדצמבר 2013

מישהו יודע מה העניין עם קגאווה? אפילו לא על הספסל.

אבי 15 בדצמבר 2013

וכמוהו גם צ'יצ'ריטו. השינוי ההתקפי הזמין: יאנג. וגם זאהה..

N 15 בדצמבר 2013

בדרך לניצחון קל וחשוב

איתייייי 15 בדצמבר 2013

רונן,
זכורה לי העונה שבה יונייטד ניצחה את ליברפול בחוץ 2-1 מצמד של פורלאן.
זו עונה שיונייטד עשתה מהפך ולקחה אליפות עם הרכב זמני של מחליפים שהפך קבוע – גיגס (כבר אז אמרו שגמור), פורלאן (לא קיבל מספיק קרדיט על אותה העונה), סולשיאר, אוש'ה ועוד כמה. לא הייתה יותר מדי יכולת אבל המון מלחמה. העובדה שההרכב הנ"ל רץ תקופה ארוכה יחד (עם תמיכה מלאה של פרגי גם כשחזרו הפצועים) השפיעה מאוד על התוצאה הסופית. אגב, מצחיק אותי שאומרים שמכבי חיפה ניצחה את יונייטד עם הרכב של מחליפים – זו היה אותו הרכב שהביא את האליפות.

בקיצור – אני לא מדבר על אליפות כמובן, אלא הרכב קבע שיכול לקחת את הקבוצה קדימה ב-5-6 משחקים הקרובים שהם לא נגד המובילות של הליגה. ולהציב אותה במרחק סביר מהצמרת לקראת החודשים המכריעים. גם אם זה אומר להוציא אינטיליגנטים כמו קאגווה או יונזאי החוצה.

אלעד אחד 15 בדצמבר 2013

וולבק וקלברלי…, מה אנחנו באוגוסט 2011?

סתמאחד 15 בדצמבר 2013

חלק מהשחקנים נראו כמי שנלחמים על עתיד הקריירה שלהם ביונייטד ולפחות אחר הצהריים הם נתנו תשובה.
כבר ראינו את וולבק ואת ולנסיה מתעוררים למשחק או שניים ואז נעלמים למשך חודשים כך שכדאי להמתין למשחקים הבאים עם המסקנות.
וילה היתה חלשה אבל לא הייתי מגמד את הניצחון הקליל הזה שמצמצם את הפער אל המקום הרביעי וגם את פער שערי הזכות מהסיטי.
ינוזאי חזר להיות מקור להתרגשות בכל פעם שהכדור ברגליו.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

יש פה גם הרבה ענין של דינמקה של משחק. יונייטד שיחקו טוב נגד אברטון ולא שיחקו טוב נגד ניוקאסל, אבל עדיין היו עדיפים. היום היו פחות טובים ב20 הדקות הראשונות ויצאו מהן ביתרון 2-0. כדורגל, אתה יודע.

אורן 15 בדצמבר 2013

השדר האנגלי אמר בסוף שכאשר ג'ונס ואוונס שיחקו בלמים ביחד העונה הקבוצה לא הפיסדה, מישהו יכול לבדוק את זה, ולספר למוייס, אולי פה מתחיל לפתרון.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

סטטיסטיקות כאלו הרבה פעמים יכולות להטעות מכוון שבציוותים מסוימים אולי משתמשים במכוון במשחקים קלים יותר.

גל 16 בדצמבר 2013

זה נכון, אבל יונייטד ממשיכה להוכיח העונה שאין לנו מה שנקרא ״משחקים קלים״ יותר. הכל קשה

מתן 15 בדצמבר 2013

בסוף קגאווה בכלל לא היה בסגל..
יכולת לא מדהימה אבל בשלב הזה אי אפשר להתלונן אחרי ניצחון 3:0. ללא ספק הרגע החשוב במשחק זה הכניסה של פלטש (שאמנם עוד לא ממש בכושר אבל בהחלט הזכיר כמה הוא חסר במרכז המגרש) והעובדה שאפילו זאהה ראה דשא (ל4 דקות אבל גם זה משהו).

עוד שלושה ימים יש כבר משחק חוץ בסטוק ושלושה ימים אחריו מארחים את ווסטהאם. חובה לנצח את שניהם בשביל להגיע במצב סביר לבוקסינג דיי (האל, חוץ) שזה בדרך כלל מחזור שמאיר לנו פנים

גיל 15 בדצמבר 2013

ההבדל במשחק היום זו הנחישות והריכוז לאורך 90 דקות. עכשיו צריך לייצר יציבות בתוצאות.

יוסי מזרחי 15 בדצמבר 2013

הנוער לשלטון.

עובר אורח 15 בדצמבר 2013

לגבי סיטי, אני חייב להודות שאחת הסיבות שאני רוצה בטובתה היא פלגריני. פלגריני הוא מאמן מאוד אנדרייטד. עשה דברים מדהימים עם ויאריאל (חצי גמר צ'מפיונס, הודחו על חודו של שער) ומלאגה (דווקא השנה השניה שלו יותר מרשימה, שסגרו לו את הברז לרכישות, עזבו אותו שחקנים, והוא הביא את מאלאגה לעונה מצוינת ופסע מהדחה של דורטמונד). גם בריאל תמיד חשבתי שהוא לא נכשל. נכון שמוריניו זכה באליפות והוא לא, אבל הוא התמודד שוה בשוה עם בארסה בשיאה והשיג אם אני זוכר נכון 97 נקודות, תוך כדי התמודדות שוה מאוד בסופרקלאסיקו, אחרי שריאל היתה שטיח שלהם.
אחרי זה הגיע מוריניו, נכנע לאותה בארסה ללא תנאי בעונה הראשונה, ובעונה השניה הצליח לקחת אליפות, תוך כדי שהוא מנצל יכולת מאוד בינונית של בארסה בחצי השני של העונה ופציעה קשה של ויה.
בקיצור, פלאגריני מאמן מצוין, שראוי להיות בטופ, ואני שמח שהוא מממש את עצמו בסיטי, במקום האוברייטד המנופח מנצ'יני.

קירקגור 15 בדצמבר 2013

ואולי הבעיה בבית היא שסיר אלכס יושב כל פעם ביציע? קצת כמו לצאת לדייט במקום שבו היה הברמנית היא האקסית שלך…

גיל 15 בדצמבר 2013

גם לדעתי זה בעייה. הצל שלו גדול והוא יודע שכל משחק יראו תמונות שלו. בטח יש לו איזו טלביזיה 60 אינטש בבית או שילך לראות את המשחק באיזה פאב.

א.לוי 15 בדצמבר 2013

וולבאק?? גם תרנגול עיוור מוצא מדי פעם תולעת. וגם קונפה מוצאת מדי פעם חתיך שיעשה לה טובה

אריק 15 בדצמבר 2013

מה שסוארז עושה השנה בליברפול זה לא נתפס. בדרךמלעונה הגדולה של שחקן בהיסטוריה של הליגה. ועם מי…

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

דווקא היום רואים משחק מצוין של ליברפול כקבוצה. אולי לברנדון רוג'רס מגיע יותר קרדיט.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

כרגע זה פשוט נראה כמשחק בין שתי קבוצות מליגות שונות. המשחק הכי טוב שראיתי מליברפול בהרבה מאד זמן. או שטוטנהאם ממש גרועים.

אריק 15 בדצמבר 2013

מתי, תסתכל רגע הצידה.
תוהה, ששש אל תגלה… הסיבה שליברפול נראית טוב יותר היום היא בגלל משהו שהבנתי לפני שנים אבל הם מסרביפ לראות וטוב שכך.

תוהה בדרכים 15 בדצמבר 2013

סטיבן ג'רארד לא משחק?

אריק 15 בדצמבר 2013

נו מה

D! בארץ הקודש 15 בדצמבר 2013

חח אריק

אני עדיין לא בטוח, אבל אין ספק שהוא צריך לנוח יותר

matipool 16 בדצמבר 2013

ברור לכולם שסטיבי כבר לא אותו סטיבי 3-4 עונות ומנוחה + לעלות מהספסל מדי פעם לא יזיקו לו ולקבוצה .
במשחקים נגד קבוצות עם קישור מאד פיזי ודינמי – אולי באמת עדיף שיעלה כמחליף .
רק להבהרה – אבי נמני הוא לא .

אמיר המקורי 15 בדצמבר 2013

הנה כמה תובנות נוספות מהמשחק:

1.המשחק הראשון בו מויס מביס טקטית את היריב.
2.רפאל וולנסיה יכולים להיות שילוב מנצח, איני יודע האם ניתן להסיק מהיום לעתיד כי לא כל יום יהיה מגן יריב חלש כל כך.
3.כנראה שרוני יאלץ להקריב את עצמו(שוב)למען הקבוצה, הקישור עם רוני או בלעדיו מייצרים שתי קבוצות שונות בתכלית!
4.בעמדה הזו של הקשר/חלוץ מאחורי החלוץ המרכזי רוני ללא ספק בין חמשת הטובים ביבשת.
5.רוני יכול לשחק גם בצורה מושלמת בעמדה של קינו הגדול, כבר לפני שלוש עונות כתבתי שזה יהיה שיחוק ענק מצד הסר לתת לו את התפקיד.
אחד היחידים ביבשת שיש לו את התכונות להיות בעמדה הזו: אגרסיביות, חריצות, יצירתיות, מסירה מדודה, כיבוש שערים.
6.תשע קלאסי זו העמדה היחידה בה ולאבק יכול לתת ליונייטד ערך מוסף, נתוניו הפיזיולוגים באים לכדי מיצוי בטווח של עשרה מטרים מהשער.
לצערו יש לו שם מאבק עם ההולנדי.
7.כמה מרגש לראות את פלאטשר חוזר למגרש, פשוט גיבור!

wazza 15 בדצמבר 2013

לא הייתי ממהר להסיק מסקנות מהמשחק הזה, לא משחק גדול מצד יונייטד שתי טעויות של וילה הביאו לשני גולים, רפאל וולנסיה שיחקו כבר לא מעט משחקים ביחד ככה שזה לא משהו חדש, אני הייתי מחליף ביניהם פשוט.

תומר חרוב 15 בדצמבר 2013

אני מת על דני וולבק. בילדות הייתה לי תיאוריה שלשים בלם בתור חלוץ זו הברקה ודני וולבק הוא בערך הדבר הכי קרוב לזה. הוא מזכיר לי את אינזאגי, לאו דווקא ביכולת הכיבוש אלא במאמץ שהוא משקיע על המגרש.

אריק 15 בדצמבר 2013

הוא בעיקר מזכיר את הסקי…

גיל מזימבבואה 15 בדצמבר 2013

פלטשר זה כל הסיפור!!!

ארצי בן יעקוב 15 בדצמבר 2013

כל מי שראה את רוני בקישור היום מבין את המחדל שליוניטד אין קשר רציני כבר שנים
לפני שנה פרגי החליט לא לקנות את סנידר בגלל עוד 20 אלף פאונד בשבוע,איבוד המקום בליגת האלופות יעלה ליוניטד כ 100 מיליון יורו
ככה זה שבכדורגל רוצים לחסוך……….
תשאלו את ארסן וונגר

כוכב עליון 15 בדצמבר 2013

לא פחות מהנצחון, אני שמח שאת השערים כבשו וולבק וקלברלי שחקני הבית אחרי כל קיטונות הבוז שספגו משלל אוהדינו כאן..ופלטשר מרגש שוב. ודורפן, נראה לי שמרק יוז האחרון שעומד בקריטריונים..

תומר ש 15 בדצמבר 2013

+1

D! בארץ הקודש 15 בדצמבר 2013

"כמובן שצריכים להיות רגישים תרבותית. אני לא יודע מה נהוג ביפן. אבל באנגליה נהוג שהחלוץ השני מבקיע. אז שיכבד את מנהגי המקום"

אחד מטובים שלך רונן.

גורביץ' 15 בדצמבר 2013

מארק יוז – חלוץ בית של יונייטד

יאיר למפיון 15 בדצמבר 2013

מקום שמיני בליגה, נרוץ נתפוס נסיגה! נה נה נה נה יונייטד!

Comments closed