חצי הכוס המלאה

מאטה נתן פרופורציות למצבה של יונייטד

hh

משהו שבכל זאת מטריד אותי – ביונייטד זה הרבה עידנים – החתמה גדולה לא הייתה מרכז העניינים. החתמות גדולות היו אבל לעולם לא תחושה שהחתמה היא גורלית לעתיד הקבוצה. והפעם זה אחרת.

אבל רכישה שמפזרת הרבה מאד ערפל. ראשית, לגבי אי כוונה של הבעלים של הקבוצה ״לעשות ארסנל״. להחליט שעדיף להרוויח קצת פחות ולהוציא הרבה פחות. שנית, לגבי פרופיל השחקן שדייויד מוייס מעניין בו. כל זה מבפנים.

מהחוץ ההחלטה של מאטה לבוא היא מאד מרגיעה. נכון שהיה נשאר בצ׳לסי אם הכל היה כשורה אבל הוא בטח לא נסחף אחרי תחזיות שחורות לגבי עתיד המועדון. כמי שסיים עם צ׳לסי במקום השישי הוא יודע באיזו מהירות דברים משתנים. הצטרפות שלו, החלמה לרוני וואן פרסי, ובמצב כזה פתאום אפשר להרוויח בחזרה את קגאווה ונאני וההתתפתחות של ינוזאי מואצת. ואז פלאיני הופך לחייל של מרכז שדה שמוסיף כמה גולים במצבים נייחים – ואת זה הוא מסוגל לעשות. ואז פתאום הרבה שחקנים ירצו להצטרף. תגובת שרשרת. מקצועית אני חושב שמה שעכשיו הכי נחוץ הוא דווקא מגן.

אופטימיות של אוהד? אני בהחלט מקבל ביקורת כזו. אבל יש לה לא פחות לגיטימיות מאשר תחושה שעבודה של 25 שנים תתמוסס כי החלפת מנג׳ר איקוני כאלכס פרגוסון התגלתה כקצת מסובכת. זה עניין של פרופורציות. וזה השירות הראשון שעשה חואן מאטה: נתן איזשהן פרופורציות לגודלה של יונייטד.

*

הצטערתי שנדאל הפסיד היום – הייתי קצת רדום בזמן המשחק כי ראיתי אותו אחרי טיסה לארצות הברית – אבל יופי של הישג לוורניקה. לא ניצל הגרלה. איש לא עשה עבורו את העבודה. ניצח את שני השחקנים הטובים בעולם. גם הוא עשוי להביא לשינוי מגמה. לתת לשחקנים ברמתו אמונה נגד הדיקטטורה ששררה בטניס בשנים האחרונות.

אני במצב רוח שאני מוכן לראות רק את חצי הכוס המלאה.

מלכת היופי או האופי
בידיים טובות - רינת אמיר

111 Comments

גיל 26 בינואר 2014

אני גם חושב שהניצחון של וורוניקה יכול לסמל שינוי מגמה. כל השחקנים הבכירים לא יציבים מסיבות שונות (גיל, פציעות או סתם לא יציבים) וזה נותן הזדמנות לשחקנים אחרים. מה שמעניין לגבי וורניקה זה שהוא לא איזה צעיר שלא סבל את נחת זרועם של הגווארדיה הוותיקה אלא מישהו שחי את כל התקופה הזו.

לגבי מנצ'סטר, מסכים לחלוטין. הקבוצה צריכה יותר יציבות ופחות היסטריה אבל הפוטנציאל קיים והוותיקים יכולים להוציא אותם מהבוץ. אני מצפה לחצי עונה הרבה יותר טובה.

אגב, משום מה כשלוחצים על שם של כותב כאן מגיעים למסך הראשי.

ניקו 27 בינואר 2014

בצד שמאל יש מלבן ודרכו תוכל להגיע לעמוד של הכותב הספציפי…

גיל 27 בינואר 2014

אני יודע אבל יותר נוח ללחוץ על השם למעלה. משום מה זה מוביל עכשיו לעמוד הכללי בחלק גדול מהמקרים.

חיימון 26 בינואר 2014

לרגע הייתי מעט מאוכזב, הרי יונייטד הגדולה לא צריכה שכירי חרב ורכש נוצץ שמערער את תדמית החיילים הלוחמים שהסר בנה במו ידיו. בכלל, היה מרגש אולי לראות את מויס מייצר מומנטום חיובי בכוחות עצמו ובכוחות הסגל הקיים, שאני מאמין גדול בכישרון שלו.. מה שבכל זאת מעודד אותי, הוא שמאטה נראה כבחור על הכיפק, שהוא שחקן עם קבלות אבל הוא גם ילד בן 25. מאטה תמיד היה בטופ שלוש שלי מחוץ ליונייטד, בעיקר בגלל מקצוענות, אישיות ומוסר עבודה גבוה (עם מולר ואינייסטה).האם הכדורגל הבלתי מתפשר שלו יכול להפוך אותו לאגדה אדומה למרות עבר מוצלח בכחול? גם חצי הכוס שאני מסכל עליה, מלאה..

rami 27 בינואר 2014

You got to be kidding , united broke the the transfer record more than any other team. They are a buying club. Get the facts right.

אביאל 26 בינואר 2014

רווח אדיר של יונייטד, עד עכשיו אני לא מאמין שמוריניו מכר אותו ועוד ליונייטד.

אופיר 26 בינואר 2014

מוריניו ניסח את זה יפה, משהו בסגנון של "אתה לא אומר למישהו שאתה אוהב, ושאכפת לך ממנו: 'מותר לך ללכת רק לרוסיה, או לאיטליה'".

מאטה השאיר מכתב כל כך יפה ומרגש לאוהדי צ'לסי, שאני תוהה איך ג'נטלמן כזה מצליח להעביר כל כך הרבה זמן עם כדורגלנים אהבלים, ערסים ותאבי בצע.

איציק 26 בינואר 2014

הסיבה היותר מתאימה, צ'לסי כבר שיחקה פעמים מול יוניטד, לעומת זאת יריבות אחרות לצמרת עוד צריכות לשחק נגדה. מוריניו מבין שהמעבר הזה יכול לקחת נקודות ליריבות ולכן זה טוב לצ'לסי. מוריניו מניח שיוניטד לא תסכן את צ'לסי אך יכולה לקלקל לאחרות, לכן זה טוב להם.

אופיר 26 בינואר 2014

נכון, אבל אפילו מוריניו – מאמן שמאז ומעולם תכנן רק לטווח הקצר – מבין שבעונה הבאה שתי הקבוצות תפגשנה שוב, ושהפעם יונייטד תהיה יריבה משמעותית בצמרת.

איציק 26 בינואר 2014

עד העונה הבאה הוא כבר יחשוב על משהו, תחילה הוא רוצה את האליפות השנה.

יוסי מזרחי 26 בינואר 2014

ואם נניח שיונייטד וצלסי יפגשו באירופה, מה תכתבו אז???
הענין לדעתי הלא מלומדת היא שמוריניו לא היה האיש המחליט כאן. הוא אחרי כל הרעש, מאמר הקבוצה ולא מנגר משום המבנה הניהולי בצלסי.
כנראה שהבינו שם שמאטה לא באמת בתכניות והערך הכספי שלו משמעותי, והם אחרי הכל לא יונייטד שהרשתה לעצמה להחזיק את ברבטוב שהיו עליו הצעות של 20 מליון (אחרי הכל אנחנו מסתמכים על עיתונות ואינטרנט)עד שערכו נשחק לחלוטין, בלי לקחת אותו בחשבון מקצועי.
כנראה שאמנולו החליט וההצעה היתה מתאימה ויותר מכך ולכן זה קרה.
מוריניו הוא ממזר לא קטן (אני מתכוון להחמיא לו)אבל לא כל יכול.ואחרי שזה קרה, למה לא לכבד את עצמו ואת מאטה ולשחרר הצהרות מחממות לב???
כאשר לבעיה יש יותר מפתרון אחד, הפתרון הפשוט הוא הנכון.

יוסי מזרחי 26 בינואר 2014

נסיון תגובה שלישי ואחרון, .

לכל חובבי הקונספירציות.
הפתרון או ההסבר למהלך הזה הוא ככל הנראה שהמילה האחרונה היא לא של מוריניו אלא של אמנולו,שוב כנראה. שאלו את מוריניו אם מאטה בתכניות באמת ולפי התשובה החליטו למכור.(לא כל קבוצה יכולה ליבש שחקן כמו שעשו לברבטוב עד שערכו הכלכלי נשחק לגמרי).
.
הרי גם מוריניו יודע שיש סיכוי לא רע, שהוא יפגש עם יונייטד באירופה, ומה תגידו אז???
.
ההחתמה מראה לנו שיש כסף ויש הבנה שצריך ויש רצון לבצע. לכן ההחתמה הבאה אם תבוא עוד בינואר תהיה חשובה לא פחות, ואני מתכוון ללוק שואו שיפתור את בעית המגן השמאלי אם וכאשר, וישאיר אותנו פעורי פה ומלאי ציפיות לקשר אחורי אמיתי שיבוא רק בקייץ.

אביאל 26 בינואר 2014

ללא ספק, ההתנהגות של מאטה היא ברמה אחרת, זה רק מעצים את הכאב.

איציק 26 בינואר 2014

אם יש משהו עליו אני שמח, זה הניצחון של ואורינקה. רציתי שוויצרי אחר, אך גם זה הולך. נדאל התנהג לא ראוי בירידה לטיפול, אך גם זה לא הצליח לו. ואורינקא הוא בין הבודדים שהעוצמה של נדאל לא מפחידה (להבדיל מפדרר) ויכול להכות לא פחות חזק ממנו (גם הטכניקה לא רעה בכלל).

דניאל אחר 27 בינואר 2014

ממש גועל נפש, איך שנדאל לקח את פסק הזמן הרפואי שמתירים לו החוקים כשהיה פצוע. אין לו גבולות?

עידו 26 בינואר 2014

באשר לנדאל, היטיב לתאר זאת אלון עידן- http://www.haaretz.co.il/sport/opinions/.premium-1.2227132

משה 26 בינואר 2014

רומנטיזציה של הסיפור, זה עניין חזק אצל שמאלנים (אני יודע, אני כזה). האיש חשב שהוא יכול לנצח ולכן גם התנהג לא לעניין בטיפול שלו.

טל המנצ'סטרי 26 בינואר 2014

ההחתמה של מאטה אומרת כמה דברים, בראש ובראשונה למוייס יש את האשראי,תרתי משמע, כספי וגב מהגלייזרים להביא את השחקנים שהוא חפץ בהם, יש לו את הגב לבנות קבוצה משלו וזה לא יסתיים רק במאטה.
אם מישהו דואג לאיזה כדורגל מוייס מכוון אז ההחתמה של מאטה, סגנון שחקן שאין לנו כרגע בסגל, המשך נתינת ההזדמנויות לקאגווה למרות שזה מקפיד לבעוט אותן לעזעזל, הניסיון בקיץ האחרון להחתים שחקנים כמו פאבריגאס, טיאגו והררה בעצם אומרים הכל.
פאביו בדרך לעבור לקארדיף ואחרי שניסה להחתים ללא הצלחה את ביינס בקיץ והשמועות סביב שואו מסאות'המטון וככל הנראה אנחנו גם נראה יורש לאברה בקרוב.
זאהה בדרך להיות מושאל לקארדיף ולקבל דקות משחק לקראת העתיד והכי חשוב, אם מוייס הצליח לכוון את הבורג בראש של הפסיכי הראשי ורוני יחתום על חוזה חדש, הנה לכם עבודה חשובה שנעשית ע"י מוייס וכשלא צריך להיבהל גם שהעל הדשא דברים עדיין לא הולכים חלק.
לגבי נאני שרונן הזכיר, אני נשארתי עם אחוזים בודדים בלבד של אמונה כי זה יצליח לנו איתו ומעבר לתקופות קצרות שבהן הוא גם יציב וגם טוב.

Danny - Long Island 26 בינואר 2014

טל: נשמע משכנע ולכן אני מצטרף לדעתך בעניין הרכש וסוג השחקנים שמויס רוצה להביא. כנראה שמצב רוחי ישתפר והרצון לחזור ל Old Traford שוב בוער

wazza 26 בינואר 2014

טל, מה שאני מחכה לראות זה איך מויס יעמיד אותם על המגרש, אם הוא ימשיך לשחק עם שני וינגרים אז לא עשינו בזה כלום.

טל המנצ'סטרי 26 בינואר 2014

וואזה

בעונה שעברה ואולי ואולי דווקא כתוצאה מאילות ופחות מבחירה היו משחקים שבהם שיחקנו עם קיצוני קלאסי בצד אחד וזהו, זה עבד לא רע.
אין לי בעיה לראות שילוב דומה ומתוכנן שבו נדע לשלב כמה מהאפשרויות גם יחד.
מצד אחד אני מאוד אוהב ומאמין גם בסוס דוהר על הקו, מצד שני יש את הסגנון של קיצוני שמשחק דווקא בצד שנוגד את הרגל החזקה שלו ויודע לחתוך פנימה ואפשר גם לחפש ולשחק עם מאטה בסגנון דוד סילבה מסיטי וכפי שמייקל אואן חושב וכתב שמאטה יהיה עבורנו.

ארצי בן יעקוב 26 בינואר 2014

כל מילה בסלע
מאטה יהיה דוד סילבה של היוניטד
שחקן בעל חשיבות עצומה

ניקו 27 בינואר 2014

מאוד סקפטי לגבי לוק שואו, למרות האופוריה הכללית שיש אחרי- "אם החטמנו את מטה אז.." במחיר גבוה, כניראה כ 30 מ', הוא אוהד צ'לסי שרוף לפי מקורות אלה ואחרים ובאופן כללי ביקש מהקבוצה הנוכחית שלו לא למכור אותו.
אבל יש העיקר יש שינוי גישה במועדון והבינו שמוייס הוא לא פרגי ולא יכול להוציא אלופה מאוסף של שרברבים פלוס רוני וואן פארסי.
אגב יש לך מידע על מה שנכתב בתגובה 31?

עומרי 26 בינואר 2014

נראה אם ואוורינקה יצליח איפה שדל פוטרו נכשל ויגלה יציבות ברמות האלה לפחות לעונה הקרובה.

אני אופטימי לגבי הסיכוי של פדרר לגנוב עוד מייג'ור. נדאל ייקח את פאריז ועשוי להתפרק אחריה לשארית השנה. בלעדיו פדרר הראה חיוניות מאוד מעודדת.

עומרי 26 בינואר 2014

מאטה הוא בומבה של החתמה. הוא לפני שיאו, בריא וחבר כבוד בדור קשרים הטוב אי פעם של מדינה.
זו גם חשיבה מהסוג שהגיוני שמישהו כמו וודוורד יילך לפיה – אף פיננסייר עוד לא פוטר כי רכש מניות IBM

אופיר 26 בינואר 2014

לא הבנתי את כל הטענות של אוהדי יונייטד ברוח "אוי, ואם מאטה במרכז אז איפה רוני", "אוי, ואם רוני מקדימה אז מה עם ואן פרסי" וכו'.
הרי קיץ שלם מויס רדף אחרי פברגאס, ורואים מ-10000 ק"מ שמה שחסר לקבוצה שלכם זה יצירתיות התקפית, אז הנה: הבאתם את השחקן הנפלא הזה, ואין ספק שתהנו ממנו.

שי 26 בינואר 2014

מויס קיבל אישור להוציא סכום גדול כי הסגל במצב בעייתי והתחרות על אירופה קשה. אני לא חושב שיש פה ויתור על רווח.

אריק 26 בינואר 2014

העניין עם מאטה הוא הרבה יותר פשוט לדעתי.
כשיש לך הזדמנות להביא את מאטה אתה מביא את מאטה. לקח אוזיל ואחרים נלמד. הבנתי שגיל דיויד גיל לא גרינגוס) ואלכס היו מעורבים.
בעצם, זה מה שמעודד אותי. לקחים נלמדים, לקח פוגבה, אוזיל ווודוורד נלמדו. מאוד חשוב

אופיר 26 בינואר 2014

למי שרוצה לראות איך ג'נטלמן נפרד מהאוהדים שתמכו בו:

http://www.juanmata10.com/index.php?seccion=noticias&id=4102

אם רק לואן פרסי היה אלפית מהקלאסה הזו.

אסף THE KOP 26 בינואר 2014

My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die.

סימנטוב 26 בינואר 2014

INCONCEIVABLE!

matipool 26 בינואר 2014

ומי שרוצה לראות אבל לא מבין ספרדית ?

אופיר 26 בינואר 2014

הו, אני לא מבין ספרדית. אני קראתי את זה באנגלית, אבל כנראה שה-url לא משתנה בין השפות.

בכל מקרה, בוחרים בחלק העליון של האתר אנגלית, ומחפשים את הכתבה שהכותרת ששלה היא "I never forget: thanks, Chelsea!".

matipool 27 בינואר 2014

מרשים ביותר .
שחקן כזה אתה רוצה אצלך בקבוצה ( גם מההיבט המקצועי וגם מהיבט האישיות שלו ) .

ליאב 26 בינואר 2014

ההתחמה של מאטה מסמלת הודאה בכישלון ההחתמות בחלון ההעברות של הקיץ. מאטה הוא תשובה מאוחרת לאוזיל/ רויס וכו' ולמען האמת הוא תשובה די מפתיעה, במיוחד כיוון שלמרות שהיה המצטיין בשורות צ'לסי במהלך השנתיים האחרונות, בפועל הוא שחקן שקט. שקט במובן הזה שלא גרם להדים בתקשורת האנגלית וגם זה משהו, במיוחד לאור העובדה שיצטרך לנשוא על הגב את תו השחקן היקר ביותר בתולדות מנצ'סטר יונייטד.

תג המחיר שהוא סוחב על גבו לא פשוט בכלל, במיוחד לאור סדרת כשלונות (מפוארים ויחסיים) של שחקנים שנשאו בתואר הזה דוג' ברבטוב ו-ורון.

אני באמת ובתמים חושב שמהקבוצה הזו אפשר לעשות משהו, אפילו משהו היסטורי. השאלה היא האם מויס יכול לעשות זאת. אני רואה לנגד עיניי הגנה עם חילופי דורות – רכש דחוף באגף שמאל ובמרכז ההגנה.
בקישור – קאריק/פלטש + פלאייני, בצדדים קגאווה/ נאני ומאטה ולמעלה רוני ו-ואן פרסי. אם זו לא קבוצה גדולה, אז מי כן?

בסופו של יום, אם לומר את האמת – עונת 2013/14 היא בעיקר עונת פציעות בלתי סופית שהוכיחה משהו שהיה ידוע המון זמן: המחליפים של יונייטד לא ברמה גבוהה ועל מחליפים, פרגוסון אף פעם לא שילם יותר מדי.

והודה סנפירי 26 בינואר 2014

זה שצ'לסי שלחה ליונייטד כזה חבל הצלה, מפתיע בצורה יוצאת דופן. הם ידעו לקחת את ווילאן מטוטנהאם וכנראה את סאלח מליברפול. אולי לא בכוונה להחליש אותן, אבל בהחלט שיבשו להן תוכניות. עם כל הכבוד לסיטי, ולתקומה של ארסנל, יונייטד היריב הגדול ביותר של צ'לסי.

אם הסיבה לשחרור של מאטה, הייתה לתת לו דקות בקבוצה גדולה לפני המונדיאל- ייתכן שמוריניו ממש לא תופס ממויס וחושב שהוא לא יצליח להחזיר את הרכבת לפסים? כמובן שייתכן שהוא (גם) ממש לא תופס ממאטה. וקצת נותן אצבע משולשת לאוהדים של צ'לסי, שחשבו אחרת. הימור לא קטן שלו. זכותו. אבל הימור.

אם הסיבה להעברה תתברר הפייר פליי, זה כמעט העברה היסטורית. בפעם הראשונה שקבוצה ששייכת לשוגר דאדי מוכרת שחקן לקבוצה שהסברה אומרת שיש לה כסף "נקי" להוציא, כדי לאזן את הספרים. כמובן שהריכשה של מאטיץ' וסלאח בערך באותו מכיר מכירת מאטה, קצת מקשה על הטענה הזו.

יונייטד קנתה כאן מומנטום חיובי uזמן מהאוהדים. אקטיביות מראה שמנסים ושמחזקים. ומאטה, בין אם הוא מתאים לשיטה או לא, הוא השחקן הטוב ביותר שהיה בשוק. המשכיות לרכישה של ואן פרסי- שחקן מעולה- אם אפשר קונים. גם אם זה לא העמדה לה זקוקים. ואחרי קיץ מתסכל לקנות שחקנים מעולים בעמדות נכונות, כרגע צריך להחזיר את הרמה לקבוצה.

גם אם תהיה עוד החתמה בינואר, מויס יקבל עוד קיץ ובטח עוד החתמות בסדרי גודל שונים. ואז הוא ייבחן. למעשה יתחיל להיבחן, כי העונה הזו תהיה רשומה על הסגל הקודם שקיבל את הכבוד(הראוי) לנסות לשמור על התואר.

גלגלון 27 בינואר 2014

הכל נכון ובד בבד יש להיפרד ולדלל את הסגל מכמה שחקנים ,או בינוניים ומטה או כאילו שלא השתלבו במהלך השנים ו"תופסים" מקום של כאילו שיש להביא.

חברי הטוב משכבר הימים 26 בינואר 2014

בהחלט החתמה שמעוררת בי מן עליצות. אני לא זוכר מתי הייתי כל כך אופטימי ביחס לטווח הארוך מאז אותה הודעת פרישה של הבוס הגדול ביום ירושלים האחרון.

סתמאחד 26 בינואר 2014

כבר מהמשחק הקרוב מויס ייבחן ולא רק בהקשר של התוצאה אלא גם במבחן איכות הכדורגל.
אם גם אחרי ההחתמה של מאטה יונייטד תמשיך לשחק בכדורים ארוכים ורק דרך האגפים אז כל ההנחות שנותנים כאן למויס לא יעזרו.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2014

יש פה משהו מתחת לפני השטח. או שמוריניו באמת בונה על להגיע ליונייטד אחרי הכל, עוד שנתיים כזה, ומקווה שיזכרו לו שהוא נתן להם את מאטה, או (מה שאני מאמין בו יותר) שיש סיכום על מכירה של רוני לצ'לסי בקיץ ואז זה win-win של מוריניו – גם עזר ליונייטד מול המתחרות שלו לאליפות וגם יקבל חיזוק בקיץ.
אני פשוט מסרב להאמין שמאמן אינטרסנט כמו מוריניו ייתן סתם ככה שחקן מצוין לאחת היריבות הגדולות שלו.

אריק האחר 26 בינואר 2014

השערה הגיונית.
אלא אם כן רוני יחתום על חוזה משודרג
ולטווח ארוך דווקא בגלל ההחתמה של מאטה.
ואז לכאורה מורינו הפסיד פעמיים.
ימים יגידו.

איציק 26 בינואר 2014

מוריניו הרויח דם אם רוני לא יגיע. יוניטד לא במאבק לאליפות אך יכולה לקחת נקודות מהמתחרות. אם הוא יקח אליפות בגלל הנקודות שיוניטד תיקח, את שלו הוא עשה.

עומרי 26 בינואר 2014

מוריניו הוא מנג'ר ששחקנים מתים עליו כי הוא מקדם אותם, מסיט מהם אש, מגבש ומכבד אותם.
זה כוחו הגדול ביותר של המותג המקצועי שלו.
הוא לא יוביל למצב בו אחד מ-20 השחקנים בעלי שווי הוגן הגבוה בעולם, בריא ולקראת שיא הקריירה, יוקפא אצלו על הספסל עונות שלמות רק כי יש לו חוזה.
הוא לא יהרוס למאטה קריירה שהייתה בדרך להיות גדולה עד תחילת העונה הזו.
הוא יכול להסתכסך איתו, אבל הוא הוגן מספיק כדי לקבל עליו את המיליונים ולהמשיך הלאה.

אריאל גרייזס 27 בינואר 2014

הוא היה יכול למכור אותו לקבוצה מחוץ לאנגליה, אני משוכנע שהיו מספיק קופצים על המציאה

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

גם אני חשבתי ככה, אבל במחשבה שניה, לא בטוח שזה המצב.

הרי גם אחרי שצ'לסי מוכנה למכור, צריכים להתקיים פה שלושה תנאים:

1. השחקן מוכן לעבור לאותה קבוצה.

2. הקבוצה הקונה יכולה לשלם סכום העברה שלא יגרום לצ'לסי להיראות פראיירית.

3. הקבוצה יכולה לשלם משכורת שמתאימה לשחקן כמו מאטה.

לדוגמה, קבוצה כמו זניט יכולה לעמוד בשני התנאים האחרונים, לא בראשון. קבוצה כמו אתלטיקו, רק בראשון, בתנאים מסוימים אולי אולי בשלישי, בטח לא בשני. קבוצה כמו נאפולי, ספק אם יכולה לעמוד בתנאי השלישי והשני, אבל אני לא מאמין שמאטה ירצה לעבור לשם.

בלשון המעטה, אין הרבה אפשרויות שעומדות בשלושת התנאים.

גיל 26 בינואר 2014

בסוף יתברר שיש לו איזו פציעה שאף אחד לא ידע עליה.

משה 26 בינואר 2014

יונייטד עשתה בשכל. כנראה שהאפשרות היחידה לקנות שחקן באנגליה בלי שצ'לסי תחטוף אותו זה לקנות מצ'לסי עצמה. כנראה שיש להם מערך סקאוטינג חזק מאוד בעיתונות.

יוסי מזרחי 26 בינואר 2014

יש בעיה בהצגת התגובות?

תומר ש 26 בינואר 2014

אם אתה משתמש באדבלוק, אתה צריך לבטל אותו עבור דהבאזר.

MOBY 26 בינואר 2014

פיספוס נדאלי לזכייה של כל הגראנד סלאם כפול.
לא ראיתי.
שמעתי שוורניקה היה גדול על נאדאל. יופי שהטניס יחזור לימים שהפסד של הטופ פור לא יהווה הפתעה מרעישה.
יאללה לחימר.

matipool 27 בינואר 2014

נדאל שיחק עם פציעה מגבילה מאד .
הניצחון הגדול של ווארינקה היה בכלל על נובאק וזה סלל לו את הדרך לזכייה .
אל תבנה על תארי גראנד סלאם מחוץ לטופ 4 בתקופה הקרובה משתי סיבות :
1. נדאל בריא ונובאק ( בעיקר נובאק ) יזכו כנראה במרבית התארים בשנה / שנתיים הקרובות .
2. ווארינקה בעצמו הופך להיות חבר קבוע בטופ 4 .

גורביץ' 27 בינואר 2014

איזה הגזמה, היה גדול על נדאל..
כמו בכל זכייה בגראנדסלאם של מישהו שהוא לא ברמה של זכייה בגראנדסלאם, נוסף האלמנט של מזל ייחודי שמתחבר בזמן הנכוןוהמקום הנכון.
הניצחון שלו על דיוקו, הגיע אחרי איזה 12 הפסדים רצופים ועלייה מדורגת בצרות שהוא עשה לדיוקו, עד שסופסוף הוא זה התחבר לניצחון (חד פעמי לדעתי..)
מול נדאל, בכלל המצ' אפ שלו נוראי, לראייה איזה 13 הפסדים רצופים ואף מערכה שהוא לקח מרפא.
אבל עוד פעם, בזמן הנכון – פציעה של נדאל (ואני לא מתרץ, רק מסביר..) + הטירוף שהוא עלה לשחק בו, עזרו לו לנצח.
הוא לא הולך לשום מקום וורינקה, הוא בן 28, איכשהוא גם התחושה הייתה שהוא יותר מופתע משמח על הזכייה, לדעתי הזכייה זה התקרת זכוכית שלו.

יואב 26 בינואר 2014

פוסט נהדר. זאת הרוח.

אריק האדום 26 בינואר 2014

אני חושב שלתת לו את המספר 7 כבר בהתחלה זה מעט יומרני.
בקהאם ורונאלדו גם לא קיבלו את הכבוד הזה ישר.
אפילו אריק המלך לבש קודם את החולצה 10 (ואת 12 בבכורה נגד הסיטי) לפני שלבש את האייקון הכי גדול באולד-טראפורד (גדול יותר מסר-אלכס).
תנו לילד לקרוע כמה נעלים (ורשתות) ואז תעמיסו עליו את המספר האגדי הזה.
אגב, לא ברור לי למה רוני לא עבר ללבוש 7 אחרי שרונאלדו עזב…
בכל מקרה חואן טוב ליהודים…

תומר ש 27 בינואר 2014

אחרי מספר 7 הקודם מאטה הרבה יותר מראוי לחולצה.

כוכב עליון 27 בינואר 2014

רונאלדו ביונייטד ישר קיבל את הסיפרה 7. אם אתה מתבלבל עם 17 זה מנבחרת פורטוגל. קאנטונה מהר מאד קיבל את ה 7 ואפילו הזיז את קפטן רובסון מהמספר הזה (אגב, בעונה הראשונה שלו ביונייטד המספרים עדיין לא היו קבועים ,אלא מי ששיחק)

ארצי בן יעקוב 26 בינואר 2014

למוריניו יש הרבה מה להפסיד במידה ומאטה יצטין ביוניטד וכלום מה להרוויח במכירה שלו ,הצטינות של מאטה ביוניטד תעצבן את רומן אברמוביץ ,ואת אוהדי צ"לסי כמובן

לדעתי הסיבה היחידה שמוריניו עושה דבר כזה זו הוראה ישירה מבעל הבית רומן אברמוביץ
יש 3 השערות
1-שרוני יצטרף בשנה הבאה לצ"לסי ויש עיסקה
2- Fair Play
3-מוריניו רצה את נמניה מאטיץ' ואת סלאח., אברמוביץ שהחליט לקצץ בהוצאות אמר לו תמכור את מאטה ותקנה אותם

בכל מקרה הרבה נקודות הוא הפסיד אצל אוהדי צ"לסי

דורון (אחר) 26 בינואר 2014

אני פשוט מניח שאתה בניו יורק לשבוע לפחות, כולל גיחה לאזור ניו ג'רזי בראשון הבא, ולכן מצב הרוח החיובי.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

הרכישה של מאטה היא תוצאה של סיטואציה ייחודית שנוצרה: שחקן שהיה אחד ממצטייני הליגה בשנתיים האחרונות, מיובש על הספסל על ידי המנג'ר המאד חזק ופופולרי שלו, בשנת מונדיאל.

מאטה הבין שהמצב שלו בצ'לסי לא הולך להשתנות וכשחקן שזכה במונדיאל, יורו וליגת האלופות, להיות טרמפיסט במאבק האליפות של צ'לסי, פחות חשוב לו מסיכוי להילחם על מקום בסגל למונדיאל ולהיות שחקן מרכזי בקבוצה פחות מצליחה כרגע.

רק תבינו על מה מדובר פה: בהנחה שכולם בריאים והמקום של אינייסטה ופאברגאס מובטח, יש לך בקישור ההתקפי הספרדי תחרות על שניים-שלושה מקומות בסגל בין סילבה, מאטה, קוקה, איסקו, נבאס וקאסורלה. אולי גם טיאגו, אם הוא ייתן חצי עונה מצוינת בבאיירן. מאטה מלכתחילה הוא לא אחד מחביביו של דל בוסקה ובכדי שיהיה לו סיכוי הוא חייב לשחק ובקבוצה מספיק גדולה ומתוקשרת.

אני לא משוכנע שבלי ליגת אלופות יונייטד תוכל למשוך שחקנים אחרים בדרג הזה שלא נמצאים בסיטואציה כל כך ייחודית. יונייטד מלכתחילה נמצאת בפיגור מסוים מול מועדוני היעל האחרים במאבק על שמות גדולים מסיבות של מזג אוויר ולוקיישן, כך שגם בלי ליגת אלופות, בכלל יהיה מאד למשוך את הרויסים, הוידאלים והגונדגאנים.

גם אם הגלייזרים ישחררו כסף, זה לא שלקבוצות האחרות שמתחרות על השחקנים הללו, זה חסר.

בקיצקוץ, מקום בליגת האלופות הוא קריטי.

משה 27 בינואר 2014

אני לא מבין למה המקום של פברגאס מובטח. אם אני אוהד ספרד אני מעדיף כמעט כל אחד מהרשימה שציינת לפניו.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

לא נקטתי עמדה, ציינתי מה היא היררכיית הזימונים של דל בוסקה על פי ההיסטוריה הקרובה. וההיסטוריה הזו מראה שכל עוד הוא כשיר, פאברגאס הוא שחקן קבוע בסגל בעוד אלו שציינתי, לא. והיות שפאברגאס גם בעונה טובה מאד, אין שום סיכוי שהוא ישאר בחוץ.

אני גם לא מסכים שהוא פחות טוב מהשחקנים הללו. הסיטואציה שהוא נמצא בה כרגע היא שונה, במובן שהוא שחקן פחות מרכזי ולעיתים קרובות לא משחק בעמדה הטבעית שלו, בסגנון משחק אחר. באותה סיטואציה- שחקן מוביל בקבוצת צמרת באנגליה- הוא היה (לדעתי)יותר טוב ממאטה או סילבה.

אגב, למרות שהוא אולי שחקן פחות טוב מהאחרים, גם המקום של נבאס די מובטח לדעתי, פשוט מכוון שבסגנון משחק שלו (שחקן קו טבעי) הוא מביא משהו שונה מהשחקנים האחרים: סוג של פלן B עבור הספרדים.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

צריך גם לציין שהפעם ולהבדיל מהיורו, לספרדים יש הרבה חלוצים בכושר טוב: דייגו קוסטה, נגרדו, פדרו, וייה (פחות טוב משהוא היה בשיאו, אבל לפחות כשיר ועדיין נותן בממוצע גול בשני משחקים), יורנטה בעונה מצוינת ביובה. המשמעות של זה היא שכנראה לא נראה יותר הרכבים נטולי חלוצים, מה שמצמצם עוד את המספר המקומות הפנויים לקשרים.

no propaganda 27 בינואר 2014

מקומו של פאברגס אכן מובטח, אבל דווקא בגלל שכן נראה הרכב בלי חלוצים והוא יהיה הכביכול מדומה.
וייה חלש אבל כנראה יזומן בכל מקרה כי הוא שיחק בבארסה ורגיל לשחק עם צ'אבי שזה מאוד חשוב ברמת הנבחרת, פדרו יזומן מאותה הסיבה ודווקא בגלל זה אני לא בטוח שנבאס יזומן, כי הם על אותה העמדה.
סילבה יזומן בודאות וכנראה גם יהיה בהרכב אלא אם כן הוא יפצע שוב.
יש לי תחושה שטיאגו יזומן כי הוא היחיד שיכול להחליף את צ'אבי( לא ברמה אבל בתפקיד ), הוא היחיד שמשחק בדיוק על העמדה הזאת, ומצליח באופן סביר להחליף את שווייני. הוא אמנם חור בהגנה יחסית לתפקיד אבל בספרד זה פחות משמעותי כי הם משחקים עם שניים אחוריים חוץ מצ'אבי בניגוד לבאיירן.

נשארנו עם 4 שחקנים: קוקה, איסקו, מאטה וקאסורלה וכנראה 2 מהם יזומנו ופה למאטה דווקא יש סיכוי סביר להיות ברירת המחדל כי קאסורלה תמיד היה בינוני והשנה הוא אפילו פחות טוב. קוקה אמנם משחק לא רע אבל לא נראה שהוא יכול לתרום משהו לנבחרת אפילו כמחליף. איסקו גם לא בעונה טובה יתר על המידה אבל היותו קשר כובש נותנת לא ייתרון ולדעתי יזומן.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

– פאברגאס שחקן קבוע בסגל כבר שנים, גם לפני שהספרדים חלמו לשחק עם ה"9 המדומה". זכותך לא להסכים עם זה, טבל זו עדיין עובדה.

– מלבד משחקים ספורים בשלב מוקדם שכנראה נועדו מלסנדל אותו מלשחק בברזיל, טיאגו מעולם לא זומן לסגל הספרדי. אני לא כותב שאין סיכוי שזה יקרה, אבל כרגע הוא לא בתמונה. ושאתה מדבר על מרכז השדה, יש לך גם בוסקטס, אלונסו וחאבי מרטינז.

– לקוקה אין מה לתרום? וייה חלש? קאסרולה תמיד היה בינוני? מאיפה אתה מקריץ את השטויות האלה? קוקה הוא אחד השחקנים הצעירים הטובים והבולטים באירופה שהפך לשחקן סגל קבוע עוד במשחקי ההכרעה במונדיאל. וייה מעבר לשיאו וקאסורלה לא בעונה גדולה, אבל שניהם שחקנים בטוחים בסגל של כל נבחרת שהיא לא ספרד.

– כתבתי כבר: נבאס, מאז שהוא התגבר על הבעיות שלו, מוזמן קבוע כמעט, בגלל תכונות שלו כשחקן שייחודיות בסגל הספרדי.

– מאטה? אם המונדיאל היה בעוד שבוע הוא לא היה מוזמן, אבל חצי עונה טובה בקבוצה כמו יונייטד יכולה לעשות הבדל גדול.

no propaganda 27 בינואר 2014

לגבי פאברגאס, אתה צודק שהוא היה מוזמן גם ככה אבל אז היה פחות תחרות על הסגל. אני גם לא אומר שהוא לא היה מוזמן אם היה יכול לשחק רק קשר, רק אמרתי שהעובדה שהוא יכול לשחק ב9 מדומה מבטיחה את בוודאות את מקומו בסגל אחרת היה סיכוי שלא יזמנו אות כמו את כל השאר.
לגבעי טיאגו, אולי אתה צודק והוא לא בתמונה. כל מה שאמרתי שלדעתי שווה לספרד לקחת אותו כי הוא בדיוק בתפקיד של צ'אבי, אלונסו גם יכול לשחק בתפקיד הזה. בוסקטס ומרטינז בפירוש לא. בהתחשב בעובדה שספרד משחקת עם שלישיה באמצע ובוסקטס ואלונסו גם ככה בהרכב, יש הגיון לזמן את טיאגו. אני בהחלט חושב שהוא שחקו די בינוני אבל הוא סוג של עוששה את העבודה בתפקיד מאוד מסויים שהאחרים לא יכולים לעשות.
לגבי קאסורלה. לא סתם בינוני הוא ההתגלמות של הבינוניות. אין קבוצה גדולה אחת באירופה שהייתה שמה אותו בהרכב. לא סתם הוא משחק בארסנל וגם שם עכשיו על הספסל. פשוט בינוני. לא היה בסגל של גרמניה איטליה וברזיל.
קוקה שחקן טוב, לא ידעתי שלדל בוסקה יש איזושהי העדפה כלפיו אבל אני עדיין בדעה שאין לו מה לתרום לקישור של ספרד. אין לו שום תכונה או יכולת שאמורה להכניס אותו לסגל על חשבון שחקן אחר.גם הוא לא היה נכנס בגרמניה ואיטליה וכנראה היה יושב על הספסל בברזיל.כן הוא אחד השחקנים הצעירים הטובים אבל זה לא אומר שהוא צריך להיות בסגל ספרד.
וייה חלש, השחקן הכי חלש בהרכב של אתלטיקו. לא כובש מספיק, לא רץ מספיק, פשוט חלש. לא יודע באיזה נבחרות הוא היה משחק כיום, כי בכללי יש מחסור בחלוצים אבל לפחות בארגנטינה, קולומביה וכנראה גם אורוגוואי והולנד הוא לא היה מקבל מקום.
לגבי נבאס לא יודע, ראיתי אתמול את פדרו משחק בצד שמאל אז אולי יש לו סיכוי אבל לדעתי הוא לא יהיה.
לגבי מאטה. גם בעונות שנחשבות לטובות של מאטה הוא בקושי נכלל בסגל של ספרד, אני עדיין חושב שהוא יכנס שוב במקום האחרון וייקבל כמה דקות אבל יותר כברירת מחדל.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

צר לי, אבל אתה פשוט כותב דברים מופרכים.

– קאסורלה לא היה נכנס לסגל של איטליה או ברזיל? אתה ראית במקרה איזה שחקנים נכנסים לסגלים של הנבחרות הללו שאתה חושב ששחקן שהיה השחקן המצטיין של ארסנל בעונה שעברה לא היה נכנס לסגל שלהן?

למלם כמו מונטוליבו הוא שחקן הרכב קבוע באיטליה והוא הרבה פחות טוב מקאסורלה. שחקן כמו דיאמנטי (פלופ של ווסטאהם) הוא שחקן סגל קבוע. אני שואל שוב, מאיפה את מקריץ הקביעות האלו?

לגרמנים יש כמובן יותר עומק, אבל גם יש ירידה חדה באיכות אחרי השחקן ה14-15 ולא צריכה להיות לו בעיה להיכנס. שחקנים בינוניים באמת כמו פודולסקי או שורלה הם שחקני סגל קבועים שם.

– מלבד פירלו בימים שממש נחה עליו הרוח, קוקה היה הקשר הטוב ביותר של איטליה במידה והוא היה איטלקי. גם לסגל הגרמני הוא היה נכנס בקלות. נכנסים לשם שחקנים בני 20 שהוכיחו הרבה פחות ממנו.

מה יש לו להוסיף לסגל הספרדי? העובדה שהוא שחקן מצוין, עם יותר פיזיות ותרומה להגנה משחקנים אחרים בעמדה שלו, עם יכולת הגבהת כדורים מהטובות באירופה.

– וייה הבקיע עשרה שערי ליגה העונה.

אתה מכיר במקרה את החלוצים שיש לקולומביה אחרי פלקאו או להולנד אחרי ואן פרסי? כי הם לא יותר טובים מוייה. אתה מודע לזה שחלוץ כמו סטואני הוא שחקן סגל קבוע באורוגוואי?

לארגנטינאים יש באמת עומק של חלוצים, אבל גם שם הוא עדיף על פלסיו.

no propaganda 27 בינואר 2014

לא יודע, מי קבע מי המצטיין(לדעתי קוסיילני היה הרבה יותר טוב ממנו) אבל ארסנל היא קבוצה בינונית וזה בדיוק מהות העניין, קסורלה הוא שחקן שמתאין לארסנל לא לקבוצות גדולות. אם נתת את מונטוליבו כדוגמא אז הם הם בדיוק באותה הרמה שחקנים בינוניים. קשרים איטלקים שעדיפים על קאסורלה: מרקיזיו, דה רוסי, פירלו, וראטי טיאגו מוטה, אקווילאני, פלורנצי. שורלה טוב פי כמה מקאסורלה, פודולסקי אכן בינוני( לא יותר מקאסורלה ) אבל לפחות יותר ורסאטילי uיכול לשחק חלוץ.
לגבי קוקה, שוב אין ויכוח שהוא טוב אבל זה נכון לגבי כל הרשימה חוץ מקאסורלה. הוא לא מספיק פיזי כדי שזה יהיה טיעון, מה גם שהוא לא משחק בתפקיד שבו נחוץ שחקן פיזי. לא יודע מה הוכיח קוקה אבל בטח שלא יותר מהשחקנים בני ה20 בנבחרת גרמניה כמו גצה, דראקסלר וגונדוגאן.
10 שערי ליגה בתור חלוץ 10 בקבוצה מובילה בליגה הספרדית זה מעט. לקולומביה יש את ג'קסון מרטינז ופרדי מונטרו מובילים יחד את מלכות השערים בפורטוגל, קארלוס באקה 9 שערי ליגה בסבליה שבסה"כ הבקיעה ב20 אחוז פחות שערים מאתלטיקו ומלך השערים בליגה הבלגית בשנה שעברה ואת אדריאן ראמוס, מלך השערים של הבונדסליגה כרגע, וגם חאמז רוגריגז הוא סוג של חלוץ למרות שהוא לא יכול היות 9 וגם הוא יותר טוב מוייה.
להולנד יש את הונטלאר, רובן, קויט כולם עדיפים על וייה.
לאורוגוואי יש את קאבאני וסוארז שטובים מוייה. את פורלן שהוא באותה הרמה. לסטואי יש 7 הופעות בנבחרת. אני לא יודע איך אתה מגדיר שחקן סגל קבוע אבל לדעתי 7 הופעות זה לא מספיק כדי להגדיר את זה. חוץ מזה אמרתי שבהולנד ואוורגוואי הוא גבולי.

ופאלאסיו הרבה יותר טוב מוייה.

אופיר 27 בינואר 2014

אוקיי, פרופגנדה, ארסנל קבוצה בינונית.
כמה קבוצות "טובות" קיימות בעולם, אם ככה?

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

הדברים שאתה כותב הם כל כך מגוחכים..

– ארסנל קבוצה בינונית?? יחסית לטופ של הטופ האירופאי אולי, לא יחסית ל99 אחוז מהקבוצות בליגות הבכירות באירופה. היא קבוצה יותר טובה מלברקוזן או שאלקה, בטוח. גם מכל קבוצה באיטליה מלבד יובה.

מונטוליבו שחקן פחות טוב מקאסורלה וגם אתה מחשיב אותם לשחקנים באותה רמה, זו בדיוק הנקודה: מונטוליבו הוא שחקן הרכב באיטליה.

מרקיזיו או וראטי (בשלב הזה של הקריירה שלו) לא יותר טובים מקאסורלה ודה רוסי ומוטה (שגם לא יתר טוב ממנו) לא משחקים באותו תפקיד. אני מקווה שצחקת לגבי אקווילני.

נאמר זאת כך, אני בספק אם תמצא אוהד איטלקי אחד שהיה טוען שואלרו ביכולת שלו בפיורנטינה לא היה נכנס לסגל (אם לא להרכב) האיטלקי ובספרד הוא לא מתקרב לנבחרת.

– בוודאי שהעובדה שקוקה הוא יותר פיזי עם תרומה גדולה יותר להגנה היא טיעון: זה יתרון שלו על כל שחקן בתפקיד שלו בנבחרת. מוריניו וויתר על מאטה, בין היתר בגלל החולשה שלו באספקט הזה.

קוקה לא הוכיח יותר מהשחקנים שציינת, הוא בטח לא הוכיח פחות מדרקסלר למשל. ברור שהוא לא היה עולה בהרכב הגרמני במקום אוזיל, קרוס או גצה. גם לא טענתי את זה.

– ממתי גול בשני משחקים לחלוץ שמשחק בצד זה "מעט"? אתה רציני? מה זה "הרבה" על פי הלוגיקה שלך?

קויט (!) יותר טוב מוייה???? פלסיו "הרבה יותר טוב"? פורלאן "שווה לו" בשלב הזה של הקריירה שלו?

ואלו רק הדוגמאות הקיצוניות שגורמות לטענות כמו "הונטלר עדיף על וייה", להיראות הגיוניות.

אין לי מושג אם אתה באמת מאמין בזה, מתווכח לשם ויכוח או עושה פה סאטירה על דיוני כדורגל באינטרנט.

קויט יותר טוב מוייה..

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

גם לא הבנתי מה עושה את שורלה ל"הרבה יותר טוב מקאסורלה". הרי הוא שיחק בקבוצה פחות טובה מארסנל (לוגיקה שלך) ובקושי משחק בצ'לסי, למרות מצבת החלוצים הדי חלשה שלהם.

ואני בספק אם תמצא אוהד ארסנל אחד שיגדיר את קאסורלה ופודולסקי כשחקנים באותה רמה.

no propaganda 27 בינואר 2014

1. אכן יש בערך 10 קבוצות גדולות באירופה: צ'לסי, יונייטד. סיטי, באיירן, דורטמונד, פסז', יובה, בארסה, ריאל והעונה גם אתלטיקו( למרות שהם צריכים עדיין להוכיח את זה), תאכלס גם מילאן למרות העונה האיומה ובתנאי שהם יישתקמו שנה הבאה.
לא מבין איזה הישגים של ארסנל בשנים האחרונות מביאים אתכם למסקנה שהם עדיפים על שאלקה. ארסנל השתתפה יותר בליגת האלופות ואבל זה בעיקר משום שלגרמניה היו רק 3 נציגות ולאנגליה 4. מבחינת הישגים ארסנל עפה קבוע בשמינית הגמר, פעם אחת היו ברבע הגמר. שאלקה בהרבה פחות ניסיונות הגיעו לחצי.
לא יודע כמה משחקים של וראטי ראית אבל הוא לא סתם יותר טוב מקאסורלה, הוא יותר טוב כמעט מכל הסגל הספרדי, פשוט שחקן ענק.
אם תשאל כל אוהד איטלקי תדע שאקווילני יותר טוב מולרו שדרך אגב עוד אחד מהשחקנים שבינוניים שהם בדיוק כמו קאסורלה. איכשהו יצא שלקאסורלה יש יותר יחסי ציבור אבל הוא ממש לא יותר טוב.
העובדה שמונטוליבו משחק בהרכב תמיד הייתה תמוהה בעיני אבל אי אפשר לבסס על זה טיעון כי יש שחקנים יותר טובים שלא משחקים בהרכב.
לגבי קוקה הכל נכון, אבל ספרד היא נבחרת ייחודית מבובן הזה, הם לא משחקים עם שחקנים פיזיים בחלק ההתקפי בכלל.
ההבדל בין שורלה לקאסורלה הוא בדיוק בעובדה שהוא נקנה על ידי צ'לסי וקאסורלה ע"י ארסנל. שורלה לדעתי עוד ישחק הרבה בצ'לסי ועובדה שבינתיים מאטה ודה ברוין עזבו ושורלה נשאר. שורלה לא חלוץ בשום מצב, הוא קשר התקפי ולא משחק כי האזארד שמשחק בתפקיד שלו בעונה מצויינת.
וייה ממש לא חלוץ שמשחק בצד, ראיתי אתמול את המשחק של אתלטיקו והוא כמעט לא יוצא מהאמצע. פורלן וויה זה בדיוק אותו דבר חלוצים שפעם היו טובים ועכשיו חלשים למרות שיכולים להבריק. וכן קויט ופאלאסיו ועוד המון חלוצים הרבה יותר טובים מויה.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

– אני כותב על רמה נוכחית, לא גודל היסטורי של מועדון. ברור שמילאן מועדון יותר גדול מארסנל, אבל ברור לא פחות, שכיום ארסנל קבוצת כדורגל יותר טובה ממילאן. כנ"ל אינטר. האמת שלא בטוח שיובה קבוצה יותר טובה מארסנל. זה בטח לא מוכח אם אתה מסתכל על אירופה כאינדיקציה.

ארסנל היא ללא ספק אחת מ10-11 הקבוצות הטובות באירופה היום, לא הטופ של הטופ, אבל בטח לא "קבוצה בינונית".

– כן, ראיתי את וראטי מספיק פעמים, כולל ביורו הצעירות בארץ. הוא מוכשר ללא מספק. כרגע, הוא בטח לא "ענק" וספק אם שווה הרכב ראשון גם בנבחרת הצעירה של ספרד.

הנקודה היא שנורא קל לייצר הייפ מוגזם סביב שחקנים שאנשים לא רואים על בסיס שבועי. זה עבד נפלא עם למאלה. בפועל, אין שום בסיס לטענה שוראטי עדיף על טיאגו (למעשה די ברור שלא) וטיאגו לא נחשב למועמד מוביל להיכנס לסגל הספרדי כיום.

– זה ששני שחקנים שונים נמצאים מעבר לשיא, לא הופך אותם לשחקנים באותה רמה. וייה קצת מעבר לשיא, אבל עדיין שחקן טוב מאד, עם מספרים טובים וחשוב בקבוצה שמובילה את הליגה הספרדית. פורלאן לא כיכב בברזיל בעונה האחרונה והולך לשחק בליגה הסינית. אתה מבין את ההבדל?

וברגע שאתה ממשיך לטעון שדריק פאקינג קויט הוא שחקן יותר טוב מדויד וייה, אתה כמעט פוסל מראש כל טענה נוספת שלך.. זו טענה כל כך מופרכת שקשה לדעת מאיפה התחיל לתקוף אותה. אמא קויט לא הייתה טוענת דבר כזה.

– על פי הלוגיה שלך, אני מבין סלאח יותר טוב מאוזיל, הרי צ'לסי קנו אותו. מה יהיה בעתיד אני לא יודע, נכון להיום שורלה הוכיח הרבה פחות מקאסורלה.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

בחישוב מהיר, קבוצות באירופה שיש להן קייס לטענה שהן טובות מארסנל (לא בהכרח שהן טובות יותר כעובדה בדיון, אלא כטענה סבירה):

שתיים באנגליה, שלוש בספרד, שתיים בגרמניה, אחת מאיטליה ואחת מצרפת.

רוצה לומר, במקרה הכי קיצוני לרעתה, ארסנל היא עדיין אחת מעשר הקבוצות הטובות באירופה היום.

אופיר 27 בינואר 2014

תוהה, אילו שתי קבוצות בגרמניה טובות מארסנל? באיירן ו-…? דורטמונד, הקבוצה שניצחנו במגרשה הביתי, שלא זוכרת כבר מה זה ניצחון ליגה? לברקוזן, הקבוצה הכי גרועה בליגת האלופות? שאלקה? גלאדבך?

איזו איטלקית טובה מארסנל? זו שלא מסוגלת לנצח בדנמרק ומודחת בבושת פנים בטורקיה? שהליגה המגוחכת שלה גורמת לה להיראות כמו אימפריה?

שתי אנגליות, שלוש ספרדיות וצרפתית אחת. זהו.

no propaganda 27 בינואר 2014

קשה להבין עד כמה וראטי גדול מהיורו, גם אני התרשמתי ממנו פה פחות מטיאגו אבל הנבחרות הצעירות הן קבוצות ברמה נחותה יחסית ואנחנו מדברים על שחקנים שהתפקיד שלהם זה להניע את המשחק. אני ראיתי המון משחקנים של וראטי בפסז' והוא שחקן ענק. הרבה יותר טוב מטיאגו כי הוא בניגוד לטיאגו עושה לחץ מצויין ולא חור בהגנה.

זה שקבוצה כלשהי נותנת חצי עונה פחות טובה( מנצ'סטר ) לא אומר שהיא נהייתה פחות טובה בראייה מערכתית. מנצ'סטר יותר טובה מארסנל גם אם היא משחקת העונה פחות טוב. ואני די בטוח שכל קבוצה בצ'מפיונס תעדיף לשחק מול ארסנל מאשר מול היונייטד. וגם מילאן שמאוד חלשה העונה עדיין קבוצה טובה מארסנל במובן ששחקנים גדולים כן ילכו לשם, הרבה יותר מאשר לארסנל.

אוזיל הוא לא דוגמא הבן אדם שיחק בריאל מדריד לפני שהוא הגיע לארסנל וגם בארסנל הוא אנומליה(כרכש). ואני לא אומר שכל מי שנקנה לצ'לסי אוטומטית טוב ממי שניקנה לארסנל, אני רק אומר שהוא צריך להיות בעל פוטנציאל להיות שחקן גדול בניגוד שלחקנים שנקנים לארסנל שיכולים להיות בינוניים בהחלט.

בקיצור, מה שאני אומר זה שארסנל היא ראש לשועלים.

אופיר,
ארסנל ניצחה גם את באיירן בחוץ בשנה שעברה אז מה?
אל תשכח שדורטמונד הייתה עם רביעית הגנה פצועה ובלי גונדוגאן במשחק הזה. וגם שדורטמונד ניצחה באנגליה.
ארסנל לא עברה את שמינית גמר ליגת האלופות כבר 3 שנים, מה זה אם לא בינוניות?
לא יודע למה החלטת שלברקוזן הקבוצה הכי חלשה בצ'מפיונס, הם אמנם לא קבוצה מצויינת אבל הם הרבה יותר קרובים לארסנל מאשר לבאיירן או בארסה.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

"קח דוגמה" כמובן.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

אופיר,

כתבתי קבוצות שיש להן קייס בדיון, לא קבוצות שהן יותר טובות כעובדה.

אם אתה אוהד ארסנל שהנושא יקר לליבו ורוצה לדקדק, אפשר לטעון שכעובדה רק באיירן, ברצלונה וריאל עדיפות (ובמקרה של ריאל, זה יותר הסגל הבאמת מפחיד שלהם מהיכולת שהם מציגים על בסיס שבועי).

כך את סיטי וצ'לסי כדוגמה. הרי משחקות עם ארסנל באותה ליגה שכמעט שני שליש ממנה כבר עבר ועובדה שארסנל היא הראשונה בטבלה. אבל בכל זאת סיטי משחקים (בממוצע, לא בכל משחק) כדורגל יותר טוב ויש להם סגל איכותי יותר. במקרה של צ'לסי יש תחושה שברגעים המכריעים, קבוצה של מוריניו תהיה יותר מסוכנת ויעילה מקבוצה של ונגר.

מצד שני, אלו לא עובדות.

המקרה של דורטמונד באמת מורכב, בגלל חוסר היכולת שלהם לתפקד בשתי מסגרות, והפגיעות שלהם לפציעות (עובדה שארסנל מחזיקה מעמד עם מכת פציעות לא פחות קשה). ועדיין ששתי הקבוצות בהרכב מלא, רוב מוחלט של מאמנים או אוהדים יריבים בליגת האלופות, היו מעדיפים לפגוש את ארסנל. ההגדרה הנכונה היא שמקסימום היכולת של דורטמונד יותר גבוהה.

תוהה בדרכים 27 בינואר 2014

"קח דוגמה" כמובן.

יוסי מזרחי 27 בינואר 2014

.

שלו 27 בינואר 2014

מחזור 21 בליגה האיטלקית הסתיים, אומנם באופן רשמי הליגה הרביעית בטיבה באירופה, למעשה כנראה השישית…
אם אסתכל על האופן והצפיות מהעונה של קבוצות מסוימות אז זה זמן טוב לסכום ביניים.
מבחינת מאבק האליפות ציפו שנאפולי תטריד את יובה בדרך לאליפות השלושים. חשבו שמילאן ואינטר יאבקו על הכרטיס השלישי לליגת האלופות ושהרומאיות אודינזה ופיורנטינה ינסו לזכות בכרטיס לליגה האירופית דרך הליגה.
בפועל יובה עברה פתיחת עונה צולעת כמעט ללא נזקים, ויצרה לעצמה פער כנראה בלתי ניתן לסגירה בשבעה עשר מחזורים, יחסית לעובדה שאין אף קבוצה שמצליחה מולה כאשר יובה מרוכזת. נאפולי סובלת מבעיה מרכזית נוספת לחזקת יובה, חוסר יציבות וכנראה גם החלשות קלה יחסית לעונה הקודמת. במילאנו נפתחה ההרשמה לבית האבות של אינטר (אחרי שזה של מילאן התמלא עד אפס מקום) ושתי הקבוצות כנראה ימצאו עצמן מחוץ לאירופה בעונה הבאה, מילאן כאקט של יאוש החליפה מאמן כדי אולי להצליח להשיג כרטיס דרך ליגת האלופות…
לאציו, הבלאגן חוגג, החליפו מאמן באחד שהיה שם כבר קודם, הקפטן מושהה על פרשיות שונות ובעצם כנראה העונה הקודמת קצת בלבלה אותם.
ברומא נפל דבר, ראשית יש כדורגל, שנית יש אולי לאחר הרבה שנים הגנה, יש חוליית קישור שאלוהים יודע איך יצליחו להחזיק לעונה הבאה, ויש שקט. ברומא היו חותמים היום על גביע עשירי ומקום שני,
אבל, היו חותמים אבל, מחכים רגע, כי אם יובה תסתבך, והיא לא, אבל אם…
רומא רוצה להיות שם כשזה יקרה.
יש תנאי גדול אחד והוא ניצחון באולימפיקו על יובה בהפרש גדול משלושה שערים, כי ההפרש הנראה הוא שש נקודות, האמתי הוא שש וחצי.
יותר מזה, קצב צבירת הנקודות של שתי הקבוצות הוא בלתי נתפס (בטח עבור רומא) לכן המחשבה שדווקא אצל יובה זה ייעצר ואילו של רומא ימשיך המחשבה היא קצת נאיבית.
אבל מהם אוהדי כדורגל אם לא קצת נאיביים.

ובעונה שרומא ומכבי רצות לאליפות, דווקא היונייטד מדירה שינה,
היונייטד וביתי הקטנה.

קורא 27 בינואר 2014

בעיניי זה רק מוכיח מה שחשבתי קודם, הגלייזרים מבינים שאובדן ליגת האלופות ליותר מעונה אחת הוא בעייתי והם לא מתכוונים להיהפך לליברפול.

יוני (המקורי, מפעם) 27 בינואר 2014

מהכרות איתך, עשית לי רע עם המילים האחרונות. מאחל רק בריאות ושיהיה טוב.

יוני (המקורי, מפעם) 27 בינואר 2014

הופנה לשלו

שלו 27 בינואר 2014

למה ?

יוני (המקורי, מפעם) 27 בינואר 2014

ביתך הקטנה. זה לוקח אותי למקומות לא טובים. בקריאה שנייה היא סתם לא נותנת לישון…

שלו 27 בינואר 2014

בדיוק,
רציתי לומר שסה"כ הכל דבש…
יש פרופורציות בחיים ועונה רעה של היונייטד זה סביר לגמרי.

מעיין אוהד מכבי 27 בינואר 2014

המחשבות שלי על ההעברה של מאטה:
1. אכן מעידה שמוייס מקבל קרדיט מהבעלים (בעיקר אם יצליח להנחית בלם ומגן, שתי עמדות בהן החיזוק יותר קריטי לנו).

2. הגלייזרים פתחו את הכיס בעיקר עקב חשש שלא נסיים בטופ-4 לראשונה מאז לא יודע כמה שנים (ולראייה – מאטה לא יכול לשחק בצ'מפיונס).

3. ההגעה של מאטה היא איתות חריף בעיניי על עזיבה אפשרית של רוני. מתקשה לראות מערך בו שניהם ישחקו ביחד, בעיקר אם לוקחים בחשבון שלצידם צריך לפתוח אחד מבין וולבק/ואן פרסי/צ'יצ'ריטו.

4. רכש נוצץ והכל אבל חיזוק בעמדה שפחות נחוצה לנו בשלב זה. ההגנה המתבגרת והכבדה זועקת לחיזוק, בפרט עקב העזיבה הקרובה של אברה בקיץ וככל הנראה גם ריו (ואולי גם וידיץ').

אריק האחר 27 בינואר 2014

אני דווקא חושב שבהחתמת מאטה יש איתות
ברור שרוני ישאר.
רוני ופרסי בחוד יש שילוב יותר טוב מזה?

מעיין אוהד מכבי 27 בינואר 2014

נניח שרוני וואן פרסי ישחקו בחוד, ומאחוריהם מאטה.
אני ממשיך ומעריך ששניים מבין ולנסיה, ינוזאי, נאני ויאנג יאיישו את האגפים.

מי יחזיק את ההגנה השבירה גם ככה מול כל זה?
קאריק לבד לא יספיק. ג'ונס לבד לא יספיק.

נדב 27 בינואר 2014

יש אופציה של קישור אחורי מעובה ומגנים תוקפים.
אני חושב שמויס אוהב את האופציה הזאת, אבל כרגע אין ליונייטד את הכלים לזה

שדון אדום 27 בינואר 2014

מטה מספר 8
7 שמור לינוזאי

ניקו 27 בינואר 2014

לא עקבתי כל כך אחרי הסיפור של זהה ודאלי אבל פתאום הם שניהם צפים עכשיו אצל סולשיאר. את דאלי שיחררנו כמו כלום למולדה למרות שהוא הרוספקט הכי מדובר מנורבגיה. וזהה לא קיבל משחק נורמלי אצלינו.
אז מה קרה בדיוק מישהו מעודכן?

אלחנדרו קרפצ'יו 27 בינואר 2014

תמשיך לחזור על זה ואולי בסוף תשתכנע.
עבודה של 25 שנה התמוססה ביום אחד. על המשחק הראשון הוא הפסיד לנבחרת הפאבים של תאילנד ולא הצליח להעלות את הרמה מאז.

נדב 27 בינואר 2014

תיקון קטן, יש לומר חצי הכוס המלא (החצי הוא מלא ולא הכוס). הסתכלות על חצי הכוס המלאה יכולה אולי לרמוז על פסימיות (הכוס מלאה ואתה בוחר להסתכל רק על חצי…)

גוסטב מאהלר 27 בינואר 2014

בדרך למאטה.

אמיר המקורי 27 בינואר 2014

ההחתמה של הספרדי וההצהרה של מויס שיש עוד רכישות מאסיביות בקנה הינה הודאה שלו ושל המועדון כולו שהם נרדמו בשמירה ולא התכוננו כראוי לעונה!
כל החוליים בסגל אותם ראו אוהדי היונייטד(אלו שמבינים)מרחוק דרך מסך הטלוויזיה עוד בעונה שעברה זו שלפניה ותחילתה של הנוכחית נעלם מעיניי המקצוענים באולד טראפורד שאמורים היו לראות זאת מקרוב.
לא פחות ממדהים!

גיל 27 בינואר 2014

הם לא נרדמו בשמירה בכלל כי גם בקיץ הם רצו להחתים שחקנים בדיוק כמו היום, רק שהם לא התאמצו מספיק מכיוון שלא היה בוער להם אז. ההגיון שלהם ושל רבים היה שאין צורך בשינויים מהותיים מיידים כי בכל זאת מדובר עדיין באלופה. רק שפתיחת העונה הבהירה שדרוש שידוד מערכות מהיר יותר. לא נורא בכלל.

ליאב 27 בינואר 2014

אהבתי את הצניעות של מאטה בבחירת מס' 8 כחולצה שילבש. בשנים האחרונות מס' 7 הפך להיות לרועץ לכל השחקנים שהתיימרו ללבוש את המספר האייקוני אחרי רונאלדו – אואן נתן את משחק חייו בדרבי ואז חזר להיות הפצוע האנגלי ו-ולנסיה? אוי ולנסיה. אתה פשוט שחקן חלש. יש מצב שאם נשים את אייל משומר במקומו, התפוקה מאגף ימין של הקבוצה יהיה זהה.

הקונספירציה לגבי מאטה = רוני עובר לצ'לסי בקיץ די חלחלה אליי. חייב לומר שזו אופציה די מוחשית בהינתן עסקה שכשזו. למען האמת, אם מאטה יהיה קטליזטור בחצי השני של העונה, כבר לא בטוח שמעבר של רוני, שנה לפני סיום החוזה שלו, הוא לא המהלך הנבון עבור יונייטד.

מעניין אותי מה מתרחש מאחורי הקלעים לגבי רובין ואן פרסי. אין ספק שאם נזכרים בכל תקופתו בארסנל, פציעות היו מילה נרדפת לשחקן. איכשהו משהו לא מריח טוב ויש לי תחושה שהוא לא באמת מתלהב להישאר בקבוצה בעידן אחרי פרגוסון ואולי אפילו קצת מרגיש מרומה מזה שרצה לבוא לקבוצה של פרגוסון ובפועל הסיר פרש בתום העונה הראשונה של ואן פרסי בקבוצה.

אולה חוזר לאולד טראפורד. כיף לראות שחקנים מיתיים של יונייטד חוזרים לביקור כמנג'רים. אהבתי לראות את קין, על אף כל הטינופת שליוותה את עזיבתו, אבל אולה הוא בהחלט מטרה חד משמעית להנהלת המועדון במידה ועידן מויס יתברר ככישלון.

אריק האחר 27 בינואר 2014

ליאב
אני שואל את אותו שאלה לגבי ואן פרסי.
מה הפציעה שלו שמשביתה אותו כל כך
הרבה זמן.
יש איזה שהיא הודעה מתי הוא אמור לחזור
הוא פצוע תקופה ממש ארוכה.

אסף the kop 27 בינואר 2014

מה נסגר עם יוזאי ?
יוצא לדייט עם בחורה המבוגרת ממנו ב-7 שנים, ל"נאנדוס" (!), לארוחה של 18 פאונד והיא עוד זאת שאספה אותו ?

שילמד מרוני מה זאת קלאסה.

ניק 27 בינואר 2014

למד.. אחרת למה הלך עם מבוגרת?

wazza 27 בינואר 2014

והכי גרוע זה שהיא מליברפול

הנבל 27 בינואר 2014

מה שנקרא "בוגר אקדמיית הגלייזרים".
הם חינכו אותו טוב.

אסף THE KOP 27 בינואר 2014

סקאוזרית, מבוגרת… האם גם נפקנית וסבתא לעת מצוא ?
כי אם כן, יש מצב שאתם בהחלט מגדלים וורלד-קלאס אצלכם.

יוסי מזרחי 28 בינואר 2014

אסף.

אני רואה את זה אחרת….
בחורה, אמנם סקאוזרית, באמצע שנות העשרים, מישהי שכבר למדה משהו בחיים ועם רצון טוב ללמד ילדים מסכנים מהסביבה.
לך תדע לאן יתגלגלו הדברים.

אבי 27 בינואר 2014

אם מוייס לא יודע מראש על עזיבות קרובות (רוני, קגאווה), אז הרכישה הזאת מסמנת שינוי שיטת משחק. גם כיום, שחקן האגף הטוב ביותר, ינוזאי, הוא לא בדיוק קיצוני שרץ על הקווים. יהיה מעניין.

wazza 28 בינואר 2014

לפי הפרסומים רוני הולך לחתום על חוזה חדש ועידכנו אותו מראש על ההחתמה של מאטה ונקווה שאתה צודק

Comments closed