פולהאם. דגל לבן

התנאים היו מושלמים

אם דייויד מוייס יאבד את האמון של אלכס פרגוסון בסיום העונה – ועכשיו זה הופך לסביר יותר – יוכל להביט אל שני המשחקים האחרונים. נרכש כדורגלן ברמה עולמית ואפילו היה ניצחון קל במשחק הבכורה של מאטה. ואן פרסי ורוני חזרו ורובין ואן פרסי גם הבקיע בכל משחק מאז חזר. הקהל המשיך לתמוך בצורה נפלאה. היום הופיעה למשחק יריבה עלובה שמול הרכב מלא של מנצ׳סטר יונייטד נתנה לה את הכדור על סף הרחבה שלה למשחק שלם. בשום רגע אף אחד במנצ׳סטר יונייטד אפילו לא הודיע שלמוייס יש גיבוי. פשוט נתנו גיבוי. וייתכן מאד שעדיין נותנים. התנאים לאיתחול מחדש של העונה היו מושלמים.

והקבוצה שיחקה באופן מחריד. לא טקטית ולא טכנית ואפילו לא מוטיבציונית. פשוט בבטחון עצמי אפסי וברגליים רועדות.

*

לא הגיוני שיונייטד תסיים במקום הרביעי, אולי המסע באירופה יסתיים בצורה יחסית מכובדת (פייט טוב ברבע הגמר?) ומישהו שאל אותי איך אני מרגיש לגבי העניין הזה? האמת, פחות גרוע משנדמה. יונייטד היו בתוך מאבקי אליפות כל מחזור לשבע שנים. אם אין שנים שונות מאלו אז אין להישגים כאלו שום משמעות. אני גם יודע באיזו מהירות דברים משתנים. זה בעיקר מסקרן ומרתק מה שקורה. מין המחשה דרמטית לתפקיד הפסיכולוגיה בספורט. אם העונה הבאה תתחיל בשלושה ניצחונות כל המומנטום יכול להיות אחר. אפילו עם מוייס. אבל מעל העונה הזו מתנוסס דגל לבן.

וזה נכתב לפני המשחק:
vidic

אנדרסון נתן ראיון בפירנצה, לשם הוא מושאל כשדי ברור שיימכר בסיום ההשאלה, ואמר שהרבה שחקנים רוצים לעזוב את מנצ׳סטר יונייטד. הוא התלונן שהוא עצמו לא קיבל מספיק הזדמנויות מדייויד מוייס, ואני חושב שגם בין מקטגרי מוייס הלא מעטים אי שיתופו של אנדרסון היא לאו דווקא תלונה מרכזית, אבל אני מאמין שאנדרסון צודק. שהרבה שחקנים לא מוצאים את עצמם בסגל של מנצ׳סטר יונייטד כרגע שהוא ארוך מדי ונטול היררכיה.

דווקא עכשיו צריכה להיות בו היררכיה ברורה – רוני, מאטה, ואן פרסי צריכים לשחק תמיד. ינוזאי ודני וולבק גם צריכים לשחק כמעט תמיד ומוייס צריך להחליט לגבי נאני כשיבריא כי הוא כן טוב מספיק. אלא שמוייס ניסה יותר מדי פעמים העונה לשחק את האלכס פרגוסון. להפתיע בצוותים. לנסות לחלוב משהו מיאנג או ואלנסיה משהו שאין בהם. יש הבדל בין לקבל סגל ליד לבין לנהל שחקנים שהיית איתם עשור.

עכשיו וידיץ׳ הודיע שהוא עוזב בסוף השנה ובכך הוא עושה שירות גדול למוייס. מבהיר לו שאם לא יבנה סגל שלו אז לא תהיה לו קבוצה. ואם אני צריך לסמן את הכשלונות שלו הם יותר במקומות בהם נצמד למה שעשה אלכס פרגוסון ופחות במה שעשה. הדברים המעטים ששינה – התפקוד של וולבק וג׳ונס, חידוש האימון ברוני וההימור על ינוזאי – לאו דווקא נכשלו. כשנצמד יותר מדי לקיים דברים לא הצליחו לו. ואם מוייס אמר שוידיץ׳ ממשיך כשחקן רגיל וקפטן עד סוף העונה זו בהחלט הדרך שצריך להתייחס אליו. אבל אני לא בטוח כמה הוא צריך לשחק אם הוא לא ממשיך.

חלון ההעברות אמנם נסגר אבל רענון הסגל הוא גם החלטה מי לא שייך יותר. את האורוות צריך לנקות עכשיו כי אסור שהעניין הזה ייגרר אל תוך העונה הבא.

*

רנה מולנסטין, שנחשב למוכשר בעוזריו האחרונים של פרגוסון, מגיע כמנג׳ר פולהאם וזה מעלה שאלה כמה באמת רצה סגל האימון הקודם להמשיך עם מוייס.

להיטי הזהב של שנות התשעים
סוצ'י 2014 (4) - ביאתלון וסקי נורדי / רועי פרידמן

184 Comments

צ'לסקי 9 בפברואר 2014

וכמובן לתת את המושכות לניק פאוול הקפטן העתידי של יונייטד,לתת אמון לתאומים קין וליפריד זהאה

אריק האחר 9 בפברואר 2014

רונן
מתוך נקודת הנחה שכולם בריאים מה היא חולית ההגנה
הטובה ביותר כיום שיש ליונייטד להעמיד?

דורפן 9 בפברואר 2014

ג׳ונס, אבנס, רפאל ואברה. גם זה לא מבריק וכמעט לא מגובה. אבל הבעיה העיקרית היא לפניהם.

אריק האחר 9 בפברואר 2014

חושב בדיוק אותו דבר.
עמדת השוער סגורה .
אברה כנראה מסיים גם העונה אהבתי אותו
לאורך כל תקופתו ביונייטד בתור שחקן שנותן
הכול ולדעתי ( אין לי נתון רשמי) שיחק הכי הרבה
מבין כל שחקני ההגנה .
רפאל התקפית יותר טוב מאשר הגנתית.
גונס סומן תמיד כשחקן בקישור.
ואבנס היחידי אם נסיון .
חייבים להתחיל את הרענון מהחוליה הזאת.

מעיין אוהד מכבי 9 בפברואר 2014

ג'ונס הוא הסיפמטום הכי טוב להגנה של יונייטד. נדמה שהוא השחקן הכי טוב בכל אחת מחמש העמדות האחוריות (קשר אחורי, שני מגנים ושני בלמים).

בעיניי, ג'ונס הכי אפקטיבי כמגן ימני (בניגוד לסמולינג יש לו גם את הטכניקה לשחק שם), אבל מאחר שההגנה כל כך חלשה וכבדה, הוא נאלץ לשחק כבלם (וחבל כי הוא לא מספיק וורלד-קלאס כדי לשחק שם, בעיניי).

גם אם הציוות של רפאל כמגן וג'ונס כבלם בצד הימני מניח את הדעת, בצד השני יש ישימון גדול.
אבאנס הוא "שחקן פרגי" קלאסי, במובן זה שרק תחת מנג'ר כמו סיר אלכס הוא יכול להיות חלק מקבוצה אלופה (וגם אז זה היה ברוטציה). הוא שחקן חשוב ליונייטד, אפילו מאוד, אבל לא מישהו לבנות עליו לעמדת הבלם הפותח לשנים הבאות.

העזיבות של אברה, וידיץ' וככל הנראה גם פרדיננד (ואפילו אנדרסון) באמת עושות טוב למוייס, שכן הן יאפשרו לו לבצע את הרענון הכה נחוץ בסגל (ואני חוזר וחוזר שהבעיה היא בעיקר בהגנה).

יונייטד של השנים הבאות תתבסס על דה חאה, ג'ונס ורפאל בעורף, על רוני-ואן פרסי-מאטה-ינוזאי-וולבק (בצירופים כאלה ואחרים) בחלק הקדמי, ואז אפשר יהיה לראות מה תפיסת עולמו של מוייס לגבי מה שיקרה בחוליה המקשרת ביניהם (הימור שלי – קאריק ופלאייני כשני קשרים חזקים שכל תכליתם להחזיק את האמצע ולדחוף כדורים מהר לרביעייה הקדמית כדי שזו תחולל ניסים).

מתן 9 בפברואר 2014

אתה יכול להנחית את כריסטיאנו, מסי וריברי ועדיין נחטוף בצרורות כל עוד סמולינג בהרכב (מה גם שמוייס שם אותו בכל מיני מקומות מוזרים)

אביעד 9 בפברואר 2014

סתם בקטנה (כי זה לא סותר את הנאמר) – אנדרסון הכחיש בחשבון הטוויטר שלו את הראיון ההוא.
דבר שני, לא ברור לי איך משלבים תמיד את מאטה, רוני, ואן פרסי ואז כמעט תמיד את וולבק וינוזאי. אני רואה 4 מקומות התקפיים פנויים. הדרך היחידה בה השילוב למעלה יכול לקרות הוא אם רוני יורד למרכז הקישור. זה לא יקרה כי רוני הודיע שלא ישחק שם בדרך קבע.

wazza 9 בפברואר 2014

אביעד הקדמת אותי ואם באקסים עסקינן דג'מבה דג'מבה חתם בסט מירן

מעיין אוהד מכבי 9 בפברואר 2014

אביעד –
ברמה העקרונית אם ינוזאי ימשיך להתפתח באגף (הוא יכול לשחק באגף במערך של 4:3:3 בלי בעיה לדעתי, ב-4:4:2 זאת כבר שאלה קצת אחרת), אז אפשר לשחק עם ינוזאי בשמאל, ואן פרסי בחוד ורוני ומאטה מאחוריו (או להציב את רוני בימין במערך 4:3:3, או להציב את וולבק בימין).

קשה לי להגיד לך שאני מת על הרעיון של רביעייה קדמית כזאת שכוללת את רוני בימין (אחרי שהוא פרח באמצע) וינוזאי בשמאל ואת מאטה מאחורי ואן פרסי (אחרי שהוא הוכיח בצ'לסי שהגנתית הוא לא תורם יותר מדי בעמדה כזאת), אבל זאת אפשרות אחת.

אביעד 9 בפברואר 2014

מעיין, במערך 4-3-3 צריך 3 קשרים מרכזיים. מבין החמישייה שעליה רונן דיבר, רק רוני יכול לשחק במרכז הקישור וכאמור, הוא לא מוכן.
העיקרון נותר – קשה מספיק לשחק עם 4 מה-5 (לאור הצורך בחיפוי בהגנה). עם כל החמישה זה כבר כמעט בלתי אפשרי.

אריק 9 בפברואר 2014

כמה טוב שיש פולהאם בבית לפעמים…

wazza 9 בפברואר 2014

אריק אתה מסוגל להמר נגד יונייטד? פולהאם 12.5 בווינר

אריק 9 בפברואר 2014

הקבוצה הכי חלשה בליגה… פולהאם, כן?
נפרק אותם. 5 לפחות

D! בארץ הקודש 9 בפברואר 2014

אולי הייצ צריך ללכת על זה אריק

D! בארץ הקודש 9 בפברואר 2014

היית, היה צ"ל

אריק 9 בפברואר 2014

זה היה על גולים? כי לקו הרוחב הגענו הרבה יותר…

D! בארץ הקודש 9 בפברואר 2014

According to Opta, Manchester United attempted 39 crosses from open play in that half, of which six found a red shirt.

אתה בטח צריך להציע את זה לחברות ההימורים

קורא 9 בפברואר 2014

אותי יותר מטרידה העובדה שזה די ברור שיונייטד כבר לא תהיה בשנה הבאה בליגת האלופות כי היא לא מספיק טובה, ולא משנה מה היא תעשה. קשה להאמין שהיא תעבור את ליברפול.

אחד 9 בפברואר 2014

תמיד יש את האופציה שהם יעפילו על ידי זכיה.

נשמע מטורף,נכון, אבל גם לפני שנתיים אף אחד לא האמין שצ'לסי יזכו.

אחד 9 בפברואר 2014

קבלו ביטול. אם הם עוברים את אולימפיאקוס זה יהיה נס.

עילם 9 בפברואר 2014

ושוב יאנג פותח על חשבון ינוזאי. אתה משחק בבית נגד הקבוצה הכי גרועה בליגה. זה הזמן לעלות עם הרביעייה הקדמית הכי מוכשרת שלך. אם לא עכשו אז מתי? השמרנות, אוי השמרנות…

אריק 9 בפברואר 2014

השאלה היא מה ה10 שישחקו עם יאנג. שבוע אחרי שבוע בית וחוץ. הוא פשוט מגיע הרבה לקו הרוחב וזההעכשיו הקטע ביונייטד. להגיע יותר לקו הרוחב, השאר, גולים וזה, לא בשבילנו.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

האמת היא שעצרתי את נשימתי בציפיה לראיון (שאחר כך הוכחש)של אנדרסון שכן היה ברור לי שסוף סוף נגלה מה קרה שם ואיך הצליח סיר אלכס, אפילו הוא, להעלים כשרון כזה כמו של אנדרסון. אחר כך התעוררתי ולרווחתי ראיתי שהעולם ממשיך להסתובב על צירו.
.
אנדרסון הוא תעלומה בעני לא כי הוא נושא לדיון אלא שאני שואל את עצמי שוב ושוב איך הוא נשאר בסגל יותר מארבע שנים. גם ישב על משבצת וגם השתכר שלושה מליון לירות בשנה. תשובה לשאלה הזו ,לדעתי המאוד משוחדת -אין.
יכול הייתי להבין אם כי לא להסכים להחזרה של וותיקים מפרישה ולראות בעיניים כלות איך המהלך הזה מונע התחדשות וריענון, אבל לא הבנתי איך מתבזבז הרבה כסף על מי שברור היה לכל מי שמינימום שכל בראשו שאין לו עתיד ביונייטד.
וכל זה נכתב רק כי הוא מהווה הסבר מצוין לבעיה הקשה שיש למוייז: איך מחליפים שני בלמים וגם מגן שמאלי ולפחות קשר אחורי אחד וצריך גם קיצוני (או בשם המטומטם החדש, שחקן כנף), וזה בשוק מטורף שעלויות של קנדידטים מתאימים מסתובבות סביב למספר ארבעים, וכולם ביחד באותו חלון בקייץ הקרוב.
מסכנים האוהדים שר אז אריק אינשטיין בהקשר שונה.
אולי הפסד מסתמן של מקום בצמפיונס הבא וההפסד הכספי שיבוא אחריו, יזרה מלח על פצעי הבעלים האלה שגם ואולי רק בגללם אנחנו מצויים היכן שאנחנו.והם, המניוקים האלה בכלל לא מסכנים.

וכן, צריך לנצח את פולהאם, אבל זה סיפור אחר.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

מה שלושה? שלוש …

יעקב 9 בפברואר 2014

למה לא לנסות הרכב שונה ממהרכב שלא צלח את סטוק.
סקוטי עקשן.
הוא חושב שאם הוא יהיה עקשן יראה דימיון כלשהו לסר.

הלוואי הפסד היום שיקרב את הסוף שלו בקבוצה.

כשלון קולוסאלי בכל התחומים. אצל גונס וולבק הוא לא עשה כל שינוי גונס שיחק קש אחורי נגד ריאל וכך גם וולבק הועדף על רוני.

הדבר היחיד שהוא עשה זה לעלות את ינוזאי.

אבל למה לתת לו לשחק מול הקבוצה הקלה ביותר בוא נשמור אותו לארסנל.

כפי שהוא העלה את זאהה בהפסד מול ניוקסל… ובשאר המשחקים לא היה לו מקום ….אובדן עשתונות מוחלט.

תומר ש 9 בפברואר 2014

טוב שוידיץ' עוזב

יונתן פ. 9 בפברואר 2014

פשוט משחקים כדורגל שעבר מהעולם הזה לפני שנים. מרכז הקישור -> אגף -> הרמה -> הרחקה של ההגנה.

עם זה לא נגיע גם למקום השישי

edgecator 9 בפברואר 2014

יש כדורגל יותר חד-גוני ובזבזני מזה?

בר שושני 9 בפברואר 2014

ממש ככה. יש לך את רוני, שהוא שחקן טכני ואת ואן פרסי שהוא אמא של הטכניים בחוד. יש לך את מאטה שהוא אחלהבחלה שחקן טכני מאחוריהם. זו שלישיה התקפית עם יכולות כדורגל – כדורגל(!!!), לא הגבהות ונגיחות – שיש למעט מאוד קבוצות. שחק על הקרקע! בשם האלוהים. שחק כדורגל של תנועה. כולם עומדים.

ועוד כדור גובה, ועוד כדור גובה, ועוד כדור גובה, ועוד אחד.

זה עגום.

אבי 9 בפברואר 2014

כ"כ נכון.

Yair 9 בפברואר 2014

נראה שמויס בונה קבוצה סביב אשלי יאנג

א.לוי 9 בפברואר 2014

בדיחה…מויס צריך להודות שנכשל. גם אם יש צורך בניקוי אורוות מן הראוי שלא מויס יהיה זה שיוביל זאת.לא מגיע לו

מנחם 9 בפברואר 2014

46 הגבהות. וואו. נראה לי שמויס ידרבן אותם במחצית ובסוף המשחק הם יפרצו אל התחום התלת ספרתי.

עידוקוליס ליפשיץ 9 בפברואר 2014

משיחת סלון:
יונייטד כאילו מחפשים לשבור שיא החמצות למשחק/עונה

הם משחקים אולי משחק אחר, שבו המטרה זה לא לשים את הגול אלא להתקרב הכי הרבה ואז להחמיץ הכי קרוב. כמו קרוב לקיר עם גוגואים :)

cookie-monster 10 בפברואר 2014

" קרוב לקיר עם גוגואים" – הא! גדול
היו ימים….:)

ליאב 9 בפברואר 2014

מה יהיה היום? מה יהיה? כרטיס לליגת האלופות הם רוצים?
בקצב הזה יוצאים לפגרה בסוף פברואר כשהקבוצה תעוף מליגת האלופות ותהיה כבר בפיגור משמעותי מאחורי אברטון, טוטנהאם וליברפול.

בר שושני 9 בפברואר 2014

מעניין מתי מויס יבין שאין לו באמת פתרון למצב הזה ויודיע שהוא הולך הביתה. מעניין בעיקר כי אני תוהה אם הוא חושב שכל מה שצריך זה עוד קצת להגביה ויהיה בסדר.

בר שושני 9 בפברואר 2014

מה שמזכיר לי את הסצנה של החילוף ב"גמר אליפות העולם לפילוסופים, גרמניה נגד יוון", כשמרקס נכנס, והשדר תוהה:

And here's Marx! Let's see if he can put some life in this German attack!

Evidently not.

אריק 9 בפברואר 2014

מאמן גאון!! איזה חילופים!!

wazza 9 בפברואר 2014

כמה מילים לסיכום: בא לי למות!

אופיר 9 בפברואר 2014

אחרי ההשפלה אתמול מול ליברפול, איבדתי אפילו את הזכות להסתלבט עליכם.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

תסתכל בטבלה איפה אנחנו ואיפה הם, אני בטוח שתתמודד לרגע קט.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

תתמודד =תתעודד

אופיר 9 בפברואר 2014

מוזר, אני יודע, אבל הכי גרוע בעיני זה השפלה מול יריבות לצמרת.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

תראה…. את הקטע של הפער במיקום ובנקודות בין ארסנל ליונייטד חייבים לחגוג עד כלות הנשמה, כי יש לי הרגשה שבשנה הבאה המצב יחזור לקדמותו… אז בוא נחגוג כל עוד זה אפשרי ונתפלל שמוייס ימשיך לעמוד שם על הקוים.

אריק 9 בפברואר 2014

מגרש קשה. מגרש קשה. עוד שהיה באברטון היה קשה…

יריב ס. 9 בפברואר 2014

+1

סימנטוב 9 בפברואר 2014

+1

matipool 10 בפברואר 2014

כבר אז הוא היה סקפטי ?

זורק מילה 9 בפברואר 2014

מה יהיה הסוף עם הקבוצה הזו?

מאז המהפך בגמר צמפיונס שנת 99 לא ראיתי כאלה חגיגות של שחקני יונייטד שניה אחרי המהפך של קאריק, מדהים עד כמה הם בקבר.

ואז הגיע השער בפרגי טיים, רק שהשנה יונייטד היא זו שחוטפת בדקות הללו. שלא יגמר לעולם.

אוהבים אותך מוייס. ;)

איש 9 בפברואר 2014

אפשר לחתום על חוזה אימוץ עם פייזר. אולי משהו יזוז אצל חבורת האימפוטנטים אם יהיה כתוב להם ויאגרה על החולצות.

סתמאחד 9 בפברואר 2014

מויס הביתה ?
מה פתאום.
תנו לו עוד עונה.
מגיע לו.
אם יונייטד לא תשחק באירופה בעונה הבאה זה לפחות יפתור לה את הבעיה באשר למסע המשחקים בארצות הברית בקיץ.

גיל 9 בפברואר 2014

מויס צריך לקבל לפחות עוד עונה. היסטריה רק תוביל למצב גרוע הרבה יותר.

אריק 9 בפברואר 2014

עוד 6

אבי ש 9 בפברואר 2014

רק 6? פרגי אימן 26 שנה. לא הוגן לבחון את מויס בלי לתת לו הזדמנות שווה. נדבר ב-2039.

אריק 9 בפברואר 2014

כן צודק. טעות שלי.מסכן. קיבל קבוצה שלקחה את הליגה רק ב11 הפרש וקיבל בנתיים רק 70 מיליון פאונד לבזבוזים… צריך לתת לו זמן. קורבן!! אוהדי ההצלחות רוצים את ראשו!! והגענו לקן הרוחב כל כך הרבה פעמים. לא הוגן

גיל 9 בפברואר 2014

הוא לא צריך לקבל עוד 6 אלא לפחות שנתיים שבהם הוא יכול לעבוד ולא לשמוע אחרי כל משחק דרישות לפיטוריו.

edgecator 9 בפברואר 2014

גיל, אתה מסיק שכל מי רואה את הדברים בצורה שונה ממך היסטרי, וזה די מביך.

גיל 9 בפברואר 2014

לא, מביך זה לעוות את הדברים שכתבתי. לא כתבתי שום דבר ממה שייחסת לי, מציע לך לקרוא שוב.

edgecator 9 בפברואר 2014

קשה מאוד שלא להבין משפט וחצי, ואפילו קשה יותר לעוות אותו. אתה מניח שפיטורין של מויס לפני העונה הבאה משמעותם היסטריה – זה משתמע בצורה ישירה ממה שכתבת.

גיל 9 בפברואר 2014

ולמרות זאת הצלחת לעשות את זה. אכן, לפטר אותו משמעו היסטריה. בין זה ובין המסקנה שכתבת אין קשר.

oz 9 בפברואר 2014

לפטר עובד כושל אחרי חצי שנה זה לא היסטריה זה ניהול נכון, אפילו אם האשמה לא היתה בו אלא בארגון או בהתאמה.
ומנג'ר שקיבל קבוצה אלופה עם 11 פור ו-70 מיליון פאונד כמו שכתבו למעלה, קבוצה ש-22 שנה לא ירדה ממקום שלישי בליגה, והופך אותה לקבוצת מרכז טבלה עם כדורגל בינוני מינוס, זה וואחד עובד כושל.
מילא אם היה מדובר בעובד עם רזומה פנטסטי, כוכב על שכל מה שעשה עד שהגיע לארגון היה סופר מדהים ורק ביונייטד נכשל – אז אולי היה אפשר להבין מי שמציע לתת לו קרדיט. אבל בנאדם שכל הקריירה שלו היה מאמן בינוני (במונחים של יונייטד), הגיע ליונייטד והביא תוצאות גרועות במשך חצי שנה – קיבל את הצ'אנס שלו ולא מגיע לו יותר קרדיט להמשיך. אם הוא כזה מאמן גדול שילך לאיזה סוונסי או סטוק, יצליח איתה ויחזור לקבוצה גדולה.

כמו קאטו שאמר "ואת קרתגו צריך להחריב" בכל משפט יש מעכשיו להגיד: "ואת מויס צריך לפטר".

גיל 10 בפברואר 2014

אוז, אתה חוזר על הפיקציה של אלופה עם 11 פור כאילו מדובר היה באיזו אלופה אימתנית ששיקה כדורגל עילאי והרסה את התחרות. בפועל, מדובר בנסיבות מסוימות שלא שוחזרו ושאין להן קשר קלוש למאמן. היריבות היו חלשות יותר, ואן פרסי בעונת שיא, וגם מאמן היסטורי. גם שנה שעברה מנצ'סטר לא שיחקה כדורגל גדול והשנה זה רק מחריף. שחקנים מזדקנים, יוצאים מכושר וגם למאמן יש אחריות לכך אבל אי אפשר להפיל הכל או אפילו הרוב עליו.

איך אפשר לומר על חצי שנה שנתנו לו הזדמנות? הוא עשה רק עכשיו את הרכישה המשמעותית הראשונה שלו ועוד מוקדם לראות עד כמה הוא מתאים. עוד שנה וחצי נדבר.

אריק 10 בפברואר 2014

ה11 נקודות זה פיקציה… חחח. אין גבול.

גיל 10 בפברואר 2014

זו אכן פיקציה. לא בזה שלא היה 11 פור אלא במחשבה שפער כזה אומר משהו על הפער אאמור להיות לקבוצה על קבוצות אחרות השנה. כאמור, התעלמות מגורמים אחרים שהשתנו לא עושה חסד עם מבקרי מויס.

אריק 10 בפברואר 2014

ליברפול פתחה מול ארסנל עם שוער הרבה פחות טוב ואם פלאנגן טורה וסיסוקו… ל15 קבוצות ליגה יש הגנה לפחות טובה כמו החברה האלה. אני יכול להסכים עם זה שצלסי וסיטי מחזיקות סגלים עדיפים… אבל מקום 7 ציליון נקודות פחות מארסנל ו9 פחות מליברפול? אתה חייבהלפתח מידה של ביקורת…

גיל 10 בפברואר 2014

מנצ'סטר לא משחקת טוב זו עובדה. השאלה היא עד כמה המאמן אשם. להפיל עליו את כל האשמה זה לא במקום. איפה כל אותם שחקנים אלופים שאתם מזכירים שלקחו את הליגה בהליכה? הם סתם ככה נעלמו רק בגלל המאמן?

גיל 9 בפברואר 2014

משחק ראי לכל העונה. אינספור החמצות ושני גולים שנותנים מתנה ליריב. ההגנה שלנו הכי גרועה בליגה.

גארי ביילי 9 בפברואר 2014

קשה, קשה
נראה שמוייס לא יוצא ממנטליות מרכז הטבלה שלו.
החגיגות בגול
ההסתפקות ביתרון שביר
הורדת הלחץ והזלזול? בדקות האחרונות.
אני לא אומר שהוא לא ישתנה אולי בהמשך, אבל כרגע נראה שהמועדון נדבק במנטליות אברטון ולא הפוך

הנבל 9 בפברואר 2014

אין מה להוסיף על מה שכבר נאמר על יונייטד השנה.

מה שכן ,אחרי השער השני שלנו הרגשתי שהשחקנים הורידו הילוך והתחילו לשחק רק בשביל להעביר את הזמן שנשאר ,כמו באותם ימים יפים כשהיה לנו את סקולס במגרש. אבל לצערנו סקולסי פרש. וכשלא לוחצים וכובשים , אתה מפסיד וסופג תיקו מגוחך בדקה ה94.

ניק 9 בפברואר 2014

1- הגולים הלא נגמרים בדקות האחרונות , השיאים הבלתי נגמרים של קבוצות שלא לקחו נקודות מעולם באולד טרפורד, החלטות השיפוט הקטנות שהולכות לרעתנו… דיוויד מויס הפך אותנו ללוזרים מוחלטים! אפשר לדבר על טקטיקה, רכש או חילופים אבל קארמה זה משהוא שאי אפשר לשנות, וגם מה שכן איכשהוא עובד למויס – לא באמת עובד
2- כשחושבים על זה מאטה הוא אחלה הוכחה לחוסר היכולת של מויס לנהל קבוצה בסדר גודל הזה. יש לנו שחקן שמשחק בעמדה שלא באמת קיימת (הקשר מאחורי החלוץ), ומויס הולך ושובר את שיא ההעברות בשביל עוד שחקן כזה. אז נכון שמאטה שחקן מעולה ומוכח והוא את המספרים שלו יתן בכל מקרה (הנה הוא כבר עם 3 בישולים ב3 משחקים) אבל עדיין – מויס הראה שהוא פשוט לא יודע מה הוא עושה! לקנות לשם הקנייה בלי שום ראייה לטווח ארוך
3- מה שמאוד עצוב בתיקו הזה זה שזה לא משנה כלום! להיות 9 או 7 הפרש מהמקום ה4, עם היכולת שלנו באמת לא משנה כבר.. אנחנו לא נהיהי בליגת האלופות בשנה הבאה. נקודה!

wazza 9 בפברואר 2014

אני לא מאמין שאני בכלל חושב על זה אבל התחלתי לקוות שהם יגיעו לארץ במסגרת הליגה האירופית או אינטרטוטו או… משהו.

תומר ש 9 בפברואר 2014

לדעתי גם ליגה אירופית לא תיהיה.

Danny - Long Island 9 בפברואר 2014

5 דקות אחרונות, הורדת לחץ. מויס לא זז, לא נכנס לטירוף! Ok, לך הבייתה, אין לך אופי להנהיג את יונייטד
מויס: מה יהיה עם כל הגבהות ה 50/50, עד מתי? זה לא עובד, אתה לא משנה, אנחנו עייפים, לך הבייתה

אופיר 9 בפברואר 2014

אפקט פרגוסון הוא פשוט בלתי נתפס. זה כאילו אין לשחקני יונייטד עבור מנ להתאמץ יותר.
אני לא יודע לגבי מוריניו, אבל כנראה שכשכזה ענק עוזב מועדון, חייבים להחליף אותו באדם בעל שיעור קומה.
בנאלי, אני יודע.

אריק 9 בפברואר 2014

אכן בנאלי. ממאי אני אומר צריך פרסונה. לא מישהו שנראה כאילו אראלה התקשרה אליו. מישהו שייכנס בטבעיות לחדר ההלבשה

אופיר 9 בפברואר 2014

אכן טענת כל הזמן, ומודה שחשבתי אחרת. ידעתי שהדברים יראו "אחרת" אצלכם אחרי פרגי, אבל את עוצמת הנפילה לא ניתן היה לשער.

אריק 9 בפברואר 2014

עם כל הכבוד לפרגי וברוך השם, לא חסר, עם מוריניו היינו אולי אפילו משתפרים… היה נכנס מודיע לכולם שזה ג'וב החלומות והולכים על כל התארים ולא היית מרגיש בדבר. זאת ההערכתי, לגבי מויס צדקתי אניהדי בטוח שגם לגבי מוריניו. לצערי לא נוכל לבדוק את זה.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

מוייס אשם לא קטן, זה ברור. הוא לא יודע מה לעשות עם השחקנים שיש לו. א-ב-ל השחקנים של יונייטד אשמים לא פחות, אם לא יותר ממוייס. גם בלי מאמן בכלל שחקני יונייטד אמורים להיראות טוב יותר, עם טיפלה יותר בטחון עצמי. כל הקטע של הגולים בפרגי טיים השנה לחובת יונייטד הם על השחקנים נטו. היום ואן פרסי החמיץכמו טירון ביתרון, בחלק ההגנתי בדקה 94.

ראבאק, יש שם שחקני נבחרת שמרוויחים כל אחד מה שבן אדם ממוצע מרוויח בכל ימי חייו. קצת אחריות אישית, קצת.

ושחקני הגנה שמפקירים דטחים

זורק מילה 9 בפברואר 2014

צ"ל – היום ואן פרסי החמיץ כמו טירון ביתרון, ושחקני הגנה מפקירים שטחים בדקה 94

אריק 9 בפברואר 2014

זורק. מויס לא אשם. הוא אפילו טוב. טוב לסיטי, טוב לצ'לסי, טוב לליברפול והכי חשוב בשבילך טוב לארסנל. בניגוד לשחקנים מארסנל, השחקנים האלו מקבלים ממני לפחות חנינה מכל אשמה אחרי שראיתי אותם זוכים בכל כך הרבה תארים. חנינה מוחלטת וגורפת. יש שני אשמים. אחד שאי אפשר להאשים כי גם לו יש חנינה מוחלטת ולכל החיים כולל עוד גלגול. נשאר אשם אחד ויחיד, חסר מושג, מוגבל, מיושן, ללא כריזמה וגם ללא כבוד עצמי, אילו היה לו היה מתפטר.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

אריק

מוייס אשם, אני כותב זאת כל פעם מחדש. רק בניגוד אליך, זה שאותם שחקנים הביאו אין סוף תארים לא פוטר אותם מאחריות אישית למצב של יונייטד השנה. רוצה לומר, אין קשר בין הדברים. שצריך לשבח אותם משבחים. שצריך לבקר אותם. מבקרים.

שוב, מדובר על סגל שלם כמעט שהוא שחקני נבחרת. כולם ללא יוצא מהכלל מרוויחים בשנה יותר ממה שאזרח ממוצע ירוויח כל חייו. שיגלו קצת אחריות, בטח בעונה קשה, לא רק בעונות מוצלחות. כרגע כולם מתחבאים אחרי מוייס. אני מחכה לראשון שיעשה מעשה ויגיד אנחנו אשמים לא פחות מהחסר מושג שנמצא על הקווים.

אריק 9 בפברואר 2014

אני מציע ככה – בוא נביא מאמן שמתאים לארגון כמו יונייטד ואז נבחן אותם. מה לעשות קאגווה (מישהו זוכר אותו? האדיוט גומר אותו) ומאטנ לא שחקני אגף, יאנג הוא פשוט, סלח לי על הביטוי, זבל. מה אתה רוצה שישעשו. אומרים להם להגביה אז הם מגביהים. אלו שחקנים שאם מנגר טוב יכולים לקחת אליפות, והם עשו את זה, כמעט כל שנה.

זורק מילה 9 בפברואר 2014

כתבתי כבר ,שגם בלי מאמן בכלל או עם הקופאית מהסופר כמאמנת של יונייטד,יונייטד אמורים להיראות טוב יותר.

את יאנג וקאגווה פרגי רכש,וממה שאני זוכר – פרגי נתן ליאנג יותר דקות ממה שמוייס נותן לו,ופרגי ייבש את קאגווה לא פחות מהמאמן הנוכחי.

הביקורת שלי לשחקני יונייטד היא לכולם ללא יוצא מן הכלל,אבל בעיקר לוותיקים בינהם.פרדיננד-וידיץ'.קאריק,רוני,ואן פרסי(במשחקים ששיחק) : כולם ללא יוצא מן הכלל בורחים מאחריות השנה.אז כן, נכון,חלקם הרבה מעבר לשיא,אבל אני לא מדבר על יכולת הגנתית או התקפית שלהם,אלא על מחוייבות אישית למועדון ולסמל שלו,ומה לעשות שכולם ללא יוצא מן הכלל נעלמים השנה.פשוט נפקדים מהמגרש.

אז ברור,האחריות היא על מוייס,הוא המאמן (ולפחות נכון להיום הוא חסר מושג)והעומד בראש המערכת.אבל בוא לא ניתן לשחקנים לברוח מאחריות.הם אלה שבסופו של דבר נמצאים על המגרש,לא המאמן.מוייס לא החמיץ היום ביתרון כמו ואן פרסי הזחוח,ומוייס לא הפקיר את ההגנה בדקה 94,אלא שחקני הגנה וקישור תמוהים.

אריק האחר 9 בפברואר 2014

מה שאותי מדהים זה דווקא פולהאם
התקפה וחצי במחצית הראשונה וגול יפה
מחצית שניה התקפה אחת הדיפה וגול.
איזה קבוצה מדהימה בניצול מצבים פולהאם הזאת.
ועוד להתאושש ולחזור מפיגור.
פשוט לראות ולבכות .
לא רוצה לפתוח שוב את הדיון בעמדת המאמן אבל מה
שבטוח עם מוריניו לא היינו בחיים נראים כך.
ואני התנגדתי בצורה הכי ברורה נגדו ושמחתי בבחירת מוייס.

גארי ביילי 9 בפברואר 2014

ואין מה להתלהב גם מאחזקת הכדור והלחץ המדומה עד השוויון וההובלה.
80% אחזקה בכדור… 2.5 הזדמנויות אמיתיות. וזה עם רובין, ציצאריטו, מאטה ורוני על המגרש

ק. 10 בפברואר 2014

אריק2 – אתה אומר פולהאם עשו פרגוסון

ארצי בן יעקוב 9 בפברואר 2014

הרשו לי לשאול בכל רם את השאלה שכל אוהד כדורגל חושב עליה

מה היא האחריות המוסרית של פרגי אשר פעל להעדיף את מויס האפור על מוריניו האלוף?

אני חושב שהמינימום שעל פרגי לעשות הוא לפנות בראיון ציבורי להנהלה ולהודיע שהוא טעה בבחירה של מויס,
ושהוא מעונין להחליף את מויס עד סוף העונה,עד אז יהיה ליוניטד זמן למצוא מאמן שמתאים לרמה שלה
פרגי מגיע לכל משחק,פעיל בהנהלה כנראה בכוחו לפטר את מויס
אני מאמין שהחזרה של פרגי תיצב את הקבוצה ואולי תביא את המקום הרביעי,וגם תעניק הקלה למויס שנראה מתענה כמאמן היוניטד

חבל מאוד שפרגי יפרוש עם כתם שכזה על המורשת שלו

תומר ש 9 בפברואר 2014

אני חושב שמחובת מויס להתפטר.

גיל 9 בפברואר 2014

רונן, אני לא מסכים שהמשחק היה מחריד. אם מנצ'סטר הייתה מנצלת רבע מההזדמנויות שלהם זה היה נגמר בחמישייה למרות ההגנה המחרידה. האכזבה הכי גדולה שלי השנה היא מהשחקנים. חלקם הגדול פשוט משחק בחוסר ביטחון ובחוסר חשק ומשחקנים ברמה כזו, ועם רזומה כמו שלהם זה מביש. עם כל הדיונים על מויס אנשים שוכחים ששחקנים הם אלו שנמצאים על המגרש ולחלקם יש עונה פשוט גרועה. ממקצוענים שמקבלים כל כך הרבה כסף אני מצפה למלחמה הרבה יותר גדולה גם אם כל אחד מהם לא סובל את המאמן באופן אישי.

תומר ש 9 בפברואר 2014

השאלה למה זה קרה? איך אתה מסביר שכל כך הרבה שחקנים אלופים ומנוסים משחקים כל כך גרוע? שחקנים ששנה שעברה לקחו אליפות קלילה.

גיל 9 בפברואר 2014

יש הרבה סיבות לכך והמרכזית שבה היא עזיבה של מאמן מיתולוגי ששלט בצורה אבסולוטית במועדון. זה היה ברור שעזיבה שלו תוביל לירידה ברמה אבל ההנהלה שידרה כאילו העסקים כרגיל ואז כמה הפסדים ויכולת גרועה התחילו את כל הרינונים על זה שהמאמן לא מתאים וההשוואות הבלתי נמנעות לסר והלחץ רק גדל.

סתמאחד 9 בפברואר 2014

עם מוריניו כמחליף של המאמן המיתולוגי יונייטד היתה נמצאת במקום אחר לחלוטין וזו לא חוכמה בדיעבד

גיל 9 בפברואר 2014

זה ממש לא ברור וגם אם כן, הוא המאמן האחרון שהייתי רוצה לראות בקבוצה.

גארי ביילי 9 בפברואר 2014

איזה הזדמנויות ראית ?
שיטת המשחק מעקרת לגמרי, משחקים רק על הקיצונים.
הזדמנויות אמיתיות היו מעט מאוד

גיל 9 בפברואר 2014

השחקנים טיילו ברחבה עם הכדור כאילו היא הרחבה שלהם. היו לפחות 5-6 הזדמנויות מול השוער. אין קשר לאיך שיחקו או היו צריכים לשחק, בפועל, שחקנים חדים יותר היו שמים חמישייה.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

גיל, אני מעריך אותך ברצינות הכי גמורה על ההסתכלות האוביקטיבית שלך, על המציאות. באמת ובתמים.

גיל 9 בפברואר 2014

תודה יוסי. אני חושב שזה פשוט העידן שלנו היום. אנשים תמיד נטו לשפוט שחקנים וקבוצות על סמך המשחק האחרון או המשחקים האחרונים והמדיה החברתית רק מקצינה את התגובות הללו. אני מאמין שלהרבה אוהדי יונייטד יש סבלנות.

edgecator 9 בפברואר 2014

לגמרי. סתם מחץ התקפי לא מאורגן, שנובע ישירות מהמצ'אפ בין שחקני התקפה מעולים ושחקני הגנה לא טובים.

סימנטוב 9 בפברואר 2014

השחקנים אשמים? גם. אבל מה אם כך מה תפקידו של המאמן? לא רק כושר ורוטציה, אולי גם קצת טביעת אצבע, אולי להדריך את השחקנים על המשחק מה עושים כשהכדור לא ברגליך… המשחק שלנו נראה איום כשהשחקן עם הכדור אין לו מספיק אופציות מסירה. התנועה שבלונית, המשחק כל כך צפוי.

גיל 9 בפברואר 2014

אין ספק שגם למאמן יש חלק בזה והוא צריך להיות פסיכולוג טוב, אבל תראה את המשחק היום ולמעשה חלק גדול של המשחקים העונה. השחקנים מגיעים להרבה הזדמנויות ומחמיצים. הלחץ עליהם כנראה גדול מדי. אני לא מדבר על ההגנה שהיא באמת בושה וחרפה ושווה לפחות שער כל משחק. בהתקפה אני חושב שאנשים מגזימים. מלבד ההבקעה בפועל של שערים אני לא רואה הבדל גדול יותר משנה שעברה.

סימנטוב 9 בפברואר 2014

אין ספק שהשחקנים מתקשים בלי הצל המפקד של פרגוסון.
אנחנו למגיעים למצבים אבל בקושי רב, היחס בין אינטליגנציית המשחק לכישרון די ניכרת.

גיל 9 בפברואר 2014

היום הגיעו לדי הרבה מצבים שלא נוצלו. אני מסכים איתך שהיחס בין הכישרון לאינטליגנציית המשחק ניכרת אבל לרפיון אחרי שעולים ליתרון אין תירוצים.

oz 9 בפברואר 2014

"מלבד ההבקעה בפועל של שערים …"
בקיצור מלבד הספיגה של שערים שאתה מודה שהתדרדרה וההגנה היא בושה וחרפה, ומלבד הבקעה של שערים, אין שום הבדל מהעונה שעברה.
יודע מה, מסכים אתך לגמרי – בשאר הדברים, החשובים באמת (אותן חולצות, הרכב יחסית דומה וסקוטי עם מבטא בלתי מובן על הקווים) שמרנו על הרמה משנה שעברה.

ואת מויס צריך לפטר

גיל 9 בפברואר 2014

אבל זו בדיוק הנקודה. מה מויס אשם בזה שואן פרסי לא מבקיע מול השוער פעם אחר פעם?

עירן 9 בפברואר 2014

ומויס ממש עושה קסמים השנה, גיל. כרגיל, יש לך יכולת מופלאה להתמודד בדרכך המיוחדת עם העובדות.

גיל 9 בפברואר 2014

כרגיל, יש לך יכולת מופלאה לעוות את הדברים שכתבתי. שום דבר ממה שכתבתי לא מעוות שום עובדה.

תומר ש 9 בפברואר 2014

אריק, בימים עגומים שכאלה לפחות התגובות שלך פה מעלים חיוך על פני.

תומר ש 9 בפברואר 2014

מעלות צ"ל.

סימנטוב 9 בפברואר 2014

רנה מולנסטין בראיון אינטליגנטי, הגול של קאריק אחרי שהכדור פגע במגן, הם לא הגיעו למצב אמיתי הצלה אחת נהדרת של סטקלנבורג. הוא הרגיש נוח עם המשחק השבלוני של יונייטד. מויס בראיון לא ממש עובדתי יותר בקטע של הגיע לנו…
ההגנה של פולהאם יכלה להסתדר עם המשחק השבלוני של ההגהות עוד יומיים.

edgecator 9 בפברואר 2014

"they kept creating chances and crosses". עוקצני משהו.

סימנטוב 9 בפברואר 2014

מאיזה מערכון לקחת את זה? :)

אמיר המקורי 9 בפברואר 2014

דורפן כתב שאולי מויס יאבד את האמון של הסר בסוף העונה וילך הביתה, ואני שואל מדוע מלכתחילה קיבל את האמון?!
זה ייקח זמן אולי כמה שנים טובות אבל יום אחד כדרכו של עולם יצאו לאור ההתלבטויות והבחישות שסבבו סביב עזיבתו של הסר את המועדון והבחירה במחליפו.
אין לנו את הכלים לדעת אבל רק סוג של תחושות לא ברורות, מהן הסיבות שלא הגיע למשל אחד פפ גארדיולה איתו הסר נפגש בניו יורק כחצי שנה לפני הודעתו על עזיבתו את היונייטד זמן בו לגארדיולה לא הייתה קבוצה ורמיזה מהסר שהוא בדרכו החוצה והצעה רשמית הייתה מנחיתה אותו באולד טרפאורד.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

אולי, רק אולי כי הוא הבין טוב מאוד מה ישאר לו אחרי שסר אלכס יפרוש??? הרי טיפש הוא לא, ויונייטד היא פסגת החלומות אז מה הסיבה האמיתית???

אמיר המקורי 9 בפברואר 2014

יוסי – לפי הפורמט שאתה מציג כל המאמנים הבכירים היו מסרבים, כלומר נחרץ דיננו לעבוד עקב כך עם מאמנים בינוניים..?

edgecator 9 בפברואר 2014

קשה לי עם הרעיון של ניתוק העונה הזו מהצפי להמשך, ולו בגלל אותו אפקט פסיכולוגי. אני חושב שחוסר היכולת של מויס להתמודד עם המצב הנוכחי מעיד לא מעט על יכולותיו. אין ספק, התנאים קשים ואפילו מאוד. אבל האם אנחנו לא צריכים דמות שתדע לשלוט בסיטואציה במקום לתת לסיטואציה לשלוט בה? הרי זה האובדן הגדול מהפרישה של פרגוסון.

גיל מזימבבואה 9 בפברואר 2014

לא בא לי לכתוב כלום!!!
ננצח את ארסנל ונתחיל שושלת, הקשיבו לזקן!!

אריק האחר 9 בפברואר 2014

אין לי אומץ ויכולות נפשיות לחשוב על המשחק
נגד ארסנל.
אם להודות על האמת אני משקשק .

אמיר המקורי 9 בפברואר 2014

זהו שזה מביך אבל מה לעשות כבר לא מפתיע, אני בוודאי מאוכזב אבל כבר לא מופתע משום דבר שקורה כי גם למשחק מול סוגרת הטבלה אני עולה בידיעה שיש מצב שלא ננצח ומנגד במשחקים מול הגדולות אני מחזיק אצבעות שלא נובס.
אכן זמנים חדשים בטראפורד קשישא, כמה קשה היה לבנות ולתחזק וכמה קל לפרק את כל העסק בסך הכול בחצי עונה.
אבל ברור שזה הרבה יותר מורכב מכך ומה לעשות שהכתובת הייתה על הקיר הרבה זמן רק שכולם העדיפו לעצום עיניים ולא לקרוא אותה גם במנצסטר הרחוקה וגם כאן בבלוג.
יש כאן מספיק פוסטים מלפני שנתיים ושנה וגם חצי עונה אחורה בהם כתבתי שזו קבוצה שמיצתה את עצמה ולפחות חצי מהסגל חייב להיות משוחרר.
דיברתי על ההגנה שסיימה קריירה ועל המחליפים הלא ראויים שהביא הסר, נכתב רבות גם על חוליית הקישור החלשה התקפית וגם דפנסיבית
שלא מתאימה למועדון ענק עם יומרות לזכייה בכל תואר שקיים.
יש כאן כמה וכמה מגיבים שלא הבינו מהיכן מגיעה הביקורת הקשה ואיזה "כפוי טובה" כביכול כותב אותה, אבל…זה הכול היה מראייה מאוד מפוכחת של מה שאני שקורה על כר הדשא ללא קשר לאהדתי הטבעית והמושבעת את המועדון.
כן גם היום יהיה מי שיטיף לי אבל אין מה לעשות האמת צריכה להיאמר זה שבחר במויס וגם בנה את השושלת הגדולה הוא גם זה שטעה ולא רענן את הסגל בזמן והשאיר למחליף שלו קבוצה לא מספיק טובה וראויה לסטנדרטים שהוא עצמו קבע והרגיל את כולם.

עמיאם 9 בפברואר 2014

טעות אחת של מויס שהייתה משנה את המשחק-לפתוח עם יאנג ןלא עם ינוזאי שהוא כרגע השחקן הכי יעיל שיש לנו. כן יעיל.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

איזה יום מחורבן.
כתבתי שני עמודים והפסקת חשמל הצילה אתכם או אותי מלקרא את הדברים. ננסה שוב.
.
כשלא הולך אז זה לרוחב כל הסרט.
השנה כך נדמה, שהכל הולך הפוך וכנראה שלא נשיג כלום והחלק היחיד הטוב שבדברים הוא שהם יגמרו.
.
אני מגיב כאן די הרבה זמן. מי שמכיר אותי יודע שאני לא מטיף אונגליסטי לא פאנט ולא מתנשא. ולכן, אני מרשה לעצמי להגיד עכשיו שכשאני קורא את המגיבים היום, אני חושב שחלקם איבד פרופורציות ויש רושם של תחרות בין המקוננים, מי יהיה קיצוני יותר.
.
אבל מה, צריך תמיד לראות את כל התמונה ולהגיד את האמת. ומי שכותב כאן ואומר שיש כתובת אחת למפולת והיא מוייז , מספר לעצמו סיפורי סבתא ואני הכי עדין שאפשר.
מה שקורה לנו הוא שהקבוצה נחשפת במהותה האמיתית בלי חומת המגן שנתן לה אחד ששמו הוא סיר אלכס. הקבוצה נחשפת כאשר מה שיש בה ומה שאין בה הם תוצר ותוצאה של כמה שנים אחורה והיום אנחנו משלמים את המחיר.
יגידו שהסגל הזה לקח אליפות בהליכה. נכון, אלא שבעונה שעברה לא היתה לנו התמודדות מבחוץ מכל הסיבות המוכרות וזה הפך מהר מאוד למירוץ של רץ אחד.
הסגל הזה גם התבגר, נפצע נשחק וגם ירד בכושר, מה לעשות זה טבעי. לבעיות שהסגל הזה מכיל היום, לא הוכנו פתרונות לא בזמן ולא בכלל. את הסלט הזה אוכל מוייז שגם הוא לא נקי מטעויות אבל להפםוך אותו למרכז הצרות לבד?? קצת הגינות לא תזיק כאן.
.
כתב לו דורפן בסיכום המשחק ש"הונף דגל לבן".
בכבוד הראוי, זו עוד תגובה מוקצנת שעל פני האמפליטודה המאפיינת אמירות כאלה והשנה היו הרבה ומכל הכוונים.
מה שהיה היום הוא עוד משחק שבו היריב ניהל בונקר "מפואר",גנב גול הכי מקרי שאפשר לחשוב עליו והמשיך עד לפיצוח הבונקר הזה ולמהפך. בהמשך היה עוד סוג של איבוד לדעת שכלל גם קלות דעת וזילזול בצורך לדרוס את היריב כשאפשר,ושוב תוצאה מטריפה את הדעת.ואף מילה על מזל שהולך לפעמים עם הרעים.
לא שום אבן דרך בהידרדרות ולא בטיח. משהו אופיני לקבוצה חסרת מזל וחסרת בטחון. למוייז יש חלק נכבד בזה אבל מי שיסתכל לאחור ההיסטוריה הקרובה שלנו כוללת כמה מקרים כאלה ואפילו אחד חמור מאוד.

אני לא יודע מה יהיה עם מויז. אני בטוח שאם הוא יסיים את תפקידו בסוף העונה, זה יהיה ציון דרך בדרך לירידה מרמת הגדולות.זו תהיה בריחה ממציאות קשה שהוא הקטן בגורמים שהביאו אותה. חבל, אבל שנה רעה כזו, נותנת טעם לשנים טובות אחרות שהיו ושעוד יהיו ובנקודה הזו, ובה בלבד, אני מסכים עם דורפן.

סימנטוב 9 בפברואר 2014

הפסקה האחרונה חזקה!
בליבי אני מקווה שאתה צודק למרות התפקוד הלקוי כקבוצה וחוסר התכלית בכיוון השחקנים והמשחק הביטחון הנמוך, כן (בלי טיפה של ציניות) אני באמת מאמין שאתה צודק בראייה כללית. יחד עם זאת מה הקו האדום שלך יוסי?

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

סימנטוב.
הקו האדום שלי יגיע ברגע שאני אחשוב, שלמויז היתה הזדמנות הוגנה והוא לא הרים אותה.
ולא תהיה לי שניה של היסוס להגיד טעיתי אם אגיע למסקנה הזו.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

הוגנה צ.ל הוגנת

יעקב 9 בפברואר 2014

ברגע שמויס ההזוי אמר היום שמספר חודשים אין מזל!!אין מזל לקבוצה !! מספר חודשים .זה לא מספיק לגמור איתו.הוא כבר גדול על אברם גרנט

גיל 9 בפברואר 2014

יוסי, כרגיל בחודשים האחרונים אני מסכים עם כל מילה. אתה מנסח בצורה נפלאה את מה שאני חושב. החריגה מפרופורציות מאוד מאכזבת וזה בדיוק המתכון לחוסר הצלחה מתמשך. אם אנשים יגיבו ככה אחרי כל כמה הפסדים כשיבוא מאמן חדש, אז אף מאמן לא יקבל הזדמנות ראויה להצליח והקבוצה תדרדר מדחי לדחי. אנשים לא אוהבים כשאני כותב שהם אוהדי הצלחות אבל זה בדיוק מה שזה נראה. הכוונה שלי כשאני אומר את זה היא שהצלחה מתקבלת כמובנות מאליהן וכחלק ממה שקוראים באנגלית entitlement. כאילו אליפות רשומה בטאבו על יונייטד וזה מובן מאליו שהיא צריכה להיות אלופה או לפחות להאבק על האליפות כל שנה. ברגע שזה לא קורה יש תחושה של התפרקות טוטאלית והיסטריה כאילו מדובר באסון לדורות. כולה עונה אחת גרועה שיש לקבוצה. היו למנצ'סטר עשורים של חוסר הצלחה ולקבוצות רבות אחרות חוסר הצלחה דומה. לחשוב שכישלון מסוים יהרוס את הקבוצה זו מסקנה לא נכונה. יש מחזוריות בספורט ואיך שלא נסתכל על זה, תקופת פרגוסון היא החריג ולא הכלל. צריך להתרגל לזה שאנחנו לא הקבוצה היחידה בליגה, שגם אחרות משתפרות, ששחקנים יורדים בכושר או מבחינה פסיכולוגית פחות טובים, וגם שיש מאמנים ברמות שונות. קבוצה כמו יונייטד, אסור לה לדעתי שתדרדר למצב שהיא מחליפה מאמנים כמו גרביים. תנו למאמן קצת זמן לעבוד על הקבוצה ואז נבחן את התוצאות.

בר שושני 9 בפברואר 2014

אני מאוד מכבד אותך – בין היתר בגלל הדברים שכתבת בעבר פה ושקראתי. אני פשוט חושב שאתה טועה. כן, מויס הוא לא ה-בעיה של יונייטד, אין ספק שהסגל הזדקן, שמלכתחילה היה מאוד חסר בעמדות קריטיות, שהלחץ שהוטל עליהם מהרגע שהסר עזב עצום, שפתיחת עונה קצת בינונית (בין היתר בגלל פציעות) הפכה לכדור שלג של לחץ.

ועדיין, אף אחד מהדברים האלה לא קשור לדרך שבה היונייטד משחקת. אני מצטער. העובדה שפרגי לא קנה מגן שמאלי לא הובילה את יונייטד להגביה את עצמה לדעת היום. העובדה שפרגי לא קנה קשר אמצע רציני לא הובילה את יונייטד להגביה את עצמה לדעת היום. העובדה שלא קנה בלם לא הביאה את יונייטד להגביה את עצמה למוות היום. את העובדה שיונייטד – עם שחקנים מאוד טכניים, כולל כשעל המגרש שיחקו ואן פרסי, רוני, מאטה ויאנוזיי – ארבעה שחקנים סופר-טכניים, הגביה את עצמה למוות היום אפשר לזקוף רק (!!) לגנות מויס. את העובדה שזה הפתרון היחיד של הקבוצה הזאת כבר שלושת-רבעי עונה אפשר לזקוף רק (!!) לגנות מויס. לא לגנות פרגי. לא לגנות הקשר החסר ולא לגנותה של חוליית ההגנה המזדקנת.

אין אף מאמן בעולם, חוץ מפרגוסון (ואולי אפילו לא הוא) שהיה עושה מטעמים מהקבוצה הזאת. אין אפשרות לעשות את זה. לא בלי אובר-הול של הקבוצה, השקעת כמה עשרות מליוני דולרים ברכש וזעזוע עמוק בשחקנים המובילים. מויס הוא לא זה שלא סוגר במצבים נייחים, הוא לא זה שלא סגר את בנט הערב, לא הוא גרם לזה שפולהאם היו צריכים להוביל 3-0 במחצית.

אבל הוא גרם לזה שהם היו בעמדה לעשות את זה. הוא הגורם שמוביל את הקו של הגבהות – שמהן קל מאוד לצאת למתפרצות. הוא זה שמסרב לשנות את הסגנון הזה, של 4-4-2 עם שני קיצונים, למרות שהסגל שלו בבירור לא מתאים לזה (אין מספיק איכות בווינגרים, מרכז שדה של שני שחקנים חלש מדי, קו הגנה איטי מאוד, ועוד ועוד). אני מצטער, זה פשוט לא מספיק טוב לרמות האלה, בלי קשר לפאניקה או למקום שבו יונייטד נמדדת ביחס להסטוריה. זה לא בושה להודות בזה שמויס כנראה פשוט לא שם. הוא מאמן נהדר אבל הכדורגל התקדם והוא קצת נשאר מאחור. הוא מאמן נהדר לקבוצה שמתאימה לו אבל לא מסוגל לעשות את ההתאמות בשביל להתמודד עם סגל שלא הוא בחר עם פינצטה – הוא לא מאמן מספיק טוב בשביל יונייטד.

סגל בינוני או לא, אנחנו בקצב לסיים מקום 7 השנה. הסגל שלנו הרבה יותר טוב ממקום 7. סגל עם רוני ו-ואן פרסי ויאנוזיי ודה-חאה וקאריק יותר טוב מזה. אנחנו 9 נקודות ממקום 4 ו-5 נקודות ממקום 9. מקום 9!

עירן 9 בפברואר 2014

++++1
אלו סתם עובדות, לא משהו שהאוהדים ה"אמיתיים" כאן, להבדיל מאריק ושאר אוהדי ההצלחות, יכול להתמודד איתן.

גיל 9 בפברואר 2014

אם הקבוצה לא הייתה סופגת שער בדקה האחרונה אז 90% ממה שנכתב כאן לא היה נכתב. עם כל ההגבהות מנצ'סטר עדיין הובילה 2:1 והייתה צריכה לנצח. רק שריפיון בהגנה ובעיקר וידיץ' שהוא מאוד חלש הרג אותה.

בר שושני 9 בפברואר 2014

נו, באמת, גיל בחייך. קודם כל, כל מה שכתבת הוא בהתעלם מהעובדה שקבוצה קצת פחות גרועה מפולהאם היתה שמה לנו שלושה שערים כבר במחצית. היא שמה אחד, אמנם, אבל היה לה עוד 1X1 עם השוער – למזלנו ריצ'ארדסון הוא סוכן חשאי – ועוד הצלה מדהימה של דה-חאה. אם היה 3-0 לפולהאם מה היית כותב? שלמויס אין סיכוי ושהוא מאמן מחורבן? לפעמים עדיף להתייחס למה שקרה ולא למה שאמור היה לקרות לדעתך.

אם יונייטד לא היתה סופגת את השער השני זה לא היה משנה מילימטר ממה שכתבתי. זה פשוט היה אומר שיונייטד ניצחה את המשחק, זה לא היה גורם למשחק שלה להיות חכם, מתאים לסוג השחקנים שהיו על הדשא, מעודכן ומתאים לצורה שבה משחקים היום כדורגל, מהנה, הגיוני ופרגמטי.

זה פשוט היה אומר שהיא ניצחה את הקבוצה מהמקום האחרון בליגה. 2-1. בבית. אחרי שפיגרה שעה ושיחקה כדורגל איום ונורא, אחרי שהצליחה להשוות רק בגלל בליץ בונזאי של שחקנים שמפחדים להפסיד, לא בגלל כדורגל גדול. ולא, אני מצטער, להגביה שוב ושוב זה לא כדורגל גדול. זה כדורגל נורא, והוא מעליב. הוא מעליב בעיקר לאור איכות השחקנים בשליש הקדמי של יונייטד.

פרגמטיות זה אחלה, וניצחון הוא הדבר הכי חשוב, אבל הבעיה של יונייטד העונה היא לא מה שקרה בעשר הדקות האחרונות במשחק הערב. זו בעיה שקיימת מתחילת השנה והיא לא עוזבת או אפילו נרגעת. אין סימני התקדמות. רק עשרות ציפורים מתות סביב האצטדיון מספרות את הזוועה.

גיל 9 בפברואר 2014

לא יודע אם קבוצה פחות גרועה הייתה שמה שלישייה. הם הגיעו למצב אחד טוב וניצלו אותה. קבוצה יותר טובה לא הייתה נותנת להם לשלוט ככה במגרש.

כדורגל לא צריך להיות גדול אלא יעיל. מנצ'סטר מגיעה להמון מצבים השנה (לא רק במשחק הזה) ואחוז הניצול שלהם מחפיר. הכדורגל יכול להיות מיושן אבל כמו שכתבת, בעיטות לציפורים לא שייכות לזה. זה משהו שאי אפשר להפיל על המאמן אלא רק בעקיפין. יש לשחקנים בעייה פסיכולוגית שהם משחקים טוב רק כשהם בפיגור ומרפים מייד כשהם מובילים. למאמן יש חלק בזה אבל אלו שחקנים מקצוענים, אלופים, שמקבלים המון כסף. אני מצפה מהם להרבה יותר בלי קשר לזהות המאמן.

בר שושני 9 בפברואר 2014

אז זהו, שאני פשוט לא מסכים. יונייטד יוצרת הזדמנויות סטטיסטית – תגביה את הכדור קוואדריליון פעמים לרחבה וסטטיסטית חייב לקרות משהו – אבל קודם כל, זה כדורגל מכוער, אבל זה עוד בסדר, אנחנו, כמו שכתב דורפן, כאן בשביל לנצח ומה'כפת לי איך – אבל זה קאונטר-פרודקאטיב. זה עוזר לקבוצות האחרות להגיע להזדמנויות (כי ההגנה שלך איטית והרחקות זה הדרך הכי זריזה להגיע לקצה השני של המגרש – זה קצת כמו לזרוק הרבה שלשות בכדורסל), וזה מנוגד למה שהשחקנים שלך טובים בו – אחרי ההחתמה של מאטה (הגדולה בהסטוריה של הקבוצה!) יש לך בעיקר שחקנים טכניים. אתה משחק בגובה – אתה מנטרל את היכולות של הקבוצה שלך ומשחק על הסטטיסטיקה.

וכשאתה משחק על הסטטיסטיקה, אז באמת אין הבדל בין הקבוצה מהמקום האחרון לאלופה, כי זה סטטיסטיקה – הטלות מטבע בכל פעם מחדש. במקום שתיבנה מהיכולת של השחקנים שלך, שבבירור טובים יותר מאלה של פולהאם, אתה נבנה מהטלות מטבע ויירוטי יונים. לא חכם במיוחד.

ופולהאם לא הגיעה "למצב אחד טוב". הם כבשו שני שערים והגיעו עוד פעמיים להזדמנות של 100% שער, אחד הלך בגלל שריצ'ארדסון עגל והשני בגלל שדהחאה הוא אח. הם, בקלות, ממש בקלות, היו יכולים להיות 3-0 תוך 30 דקות. בקלות אני מתכוון, אם אליניב ברדה היה במקום ריצ'ארדסון ודה חאה לא היה טופ-קלאס. מזל גדול שזה לא קרה.

גיל 9 בפברואר 2014

אני לא מסכים שזה לא אפקטיבי. ההבדל היום בין 2 גולים לחמישייה זה אך ורק החדות של השחקנים. הם הגיעו ל4-5 מצבים טובים עד טובים מאוד מול השער ופשוט פספסו ולא משנה מה הכדורגל שהוביל אותם לזה.

בר שושני 9 בפברואר 2014

כיוון שזה נראה עד כה כאילו מויס בצד שלך, אני מניח שיהיו לנו עוד 13 או משהו מחזורים מהנים כדי לראות אם יכול להיות שהמזל בצד של הקבוצה השניה מהלך עונה שלמה, ושהשחקנים כולם חלודים, כולל חלוצים מהטופ של אירופה כבר עשור בערך, או שזה משהו שקשור יותר לאיך והרבה פחות למזל או חלודה או לחץ.

אני מקווה שאתה צודק (גם אם מבחינת הנאה, יש תחרות עזה בין לראות משחק שלם של יונייטד לבין להכניס את היד לבלנדר לאט לאט).

גיל 9 בפברואר 2014

זה לא רק עניין של מזל אלא גם של לחץ. הלחץ על השחקנים גבוה מאוד, כמו שהוא גם אל מויס, ולכן אני חושב שצריך לתמוך בקבוצה ובמאמן כמה שניתן כדי להפחית את הלחץ במקום לדרוש את הפיטורים שלו מה שמשיג את ההפך.

בר שושני 9 בפברואר 2014

כתבתי לחץ עוד לפני שאתה כתבת את זה – אשרי המאמין (אשרי המאמן?).

אני חושב שלקרוא לפיטורי מויס אחרי 10 מחזורים זה מזעזע, ואחרי 20 זה מוקדם. אנחנו במחזור 25. זה לא נראה כאילו ישנה איזושהיא התקדמות באופן שבו הקבוצה משחקת. אין גרף שיפור. אין נקודה אחת שבה אני יכול לומר היום בפה מלא שאמנם היתה חלשה בתחילת השנה אבל הנה, התייצבנו. אתה יכול לנקוב בשמה של נקודה אחת – 70 מליון דולר ו-25 מחזורי משחקים אחרי תחילת השנה – שבה באמת אנחנו בסדר? התקפה? הגנה? קישור? עמידה טקטית? משחק לחץ? משהו?..

אז בנקודת הזמן הזו, אני חושב שצריך לתכנן את השנה הבאה, ובראש ובראשונה לנסות למצוא מאמן. הסגל שלנו לא אופטימלי אבל הוא לא עד כדי כך גרוע. ההגנה שלנו בינונית אבל לא איומה. ההתקפה שלנו נהדרת. הקישור שלנו סביר מאוד (בעיקר בחלק ההתקפי שלו), בטח לרמת הביניים של הליגה האנגלית. וזה לא שאנחנו כותשים את הקבוצות הקטנות והבינוניות וסובלים מנחת זרוען של הגדולות, כן. אנחנו מפסידים גם בקרבות מול הקטנות והבינוניות. אנחנו מפסידים, כמו שכתבתי, סטטיסטית, בלי קשר לשאלה מי משחק מולנו – פשוט שאלת הסתברות פשוטה של המקום אליו ההרחקה מההגבהה מגיעה – לשחקן שלנו או למתפרצת שלהם.

גיל 9 בפברואר 2014

זה עדיין מאוד מוקדם. הוא משחק עם הרכב מלא ומאטה רק במשחק השני שלו, כשהקבוצה לא נבנתה איך שהוא רצה. האם הוא מפיק את המקסימום מהקבוצה שיש לו? בוודאי שלא וברור שהקבוצה לא משחקת טוב, אבל בשילוב של גורמים קשה לדעת לכמה מזה הוא אחראי ישירות. אני דווקא חושב שכן יש שיפור בהתקפה, גם אם זה לא מתבטא בשערים אבל ההגנה הגרועה פשוט גומרת להם את המשחקים פעם אחר פעם. ינוזאי הוא שחקן שהוא קידם וזה לזכותו, כמו גם השארת רוני. קשה קצת לשפר קבוצה במערכת כל כך כאוטית כמו שהיא עכשיו ולכן המבחן האמיתי מבחינתי יהיה בשנה הבאה. אם הקבוצה תמשיך להיות גרועה אז כנראה שבאמת אין למאמן הזה תקנה.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

בר.
אני אשתמש דווקא במילים שלך.
קודם כל נסכים שהמשחק היום היה שבלוני וחסר מעוף, הרמות לרחבה וכו' על זה אין ויכוח.
גם על כך שזה בא ממויז אני יכול להסכים.
.
העובדה שלא קנינו(בזמן) מגן שמאלי בלם וקשר ולא בתקופת מוייז, היא הסיבה המרכזית לכך שאנחנו נראים היום רע כמו בחלומות הביעותים שלי. משם זה מתחיל והשאר פרושים ותוספות.
ובעונה הבאה התיק יעבור למוייז. אם הוא לא יביא ויעשה וישנה, לא תהיה לו תקומה.
אתה כותב שהוא לא ברמה הנדרשת, יתכן. זו אפשרות שקיימת אבל היא צריכה להבחן בתנאים הוגנים. מה שיש לו היום זה לא מאבק בתנאים שהוא שלט בהם ולכן מגיעה לו קצת תמיכה.
.
אתה יודע, אני לא מאמין על עצמי שאני אומר ש- אם לא צמפיונס, אני מעדיף בלי אירופה בכלל. אחד כי זה יעזור למטרה הראשונה שהיא הליגה ושניים כי זה יסביר לבעלים ולמנהלים שיש מחיר לשאננות והוא נמדד במליונים רבים מאוד.

בר שושני 9 בפברואר 2014

אני חושב שמאמן טוב מוצא פתרונות, ומאמן גדול לא צריך אותם. פרגוסון היה מאמן גדול: הוא לא היה צריך פתרונות, הוא היה כלכך גדול שהוא היה הפתרון. אבל מאמן טוב מוצא פתרון. אין קשר אמצע? אז משחקים עם מרכז שדה מעובה. הקיצונים בינוניים? אבל יש לנו אחלה חוד ושחקנים טכניים במרכז, זה לא שאנחנו נפסלים אוטומטית אם לא עולים עם שני שחקנים בכנפיים. קו הגנה איטי? גם לזה יש פתרונות טקטיים. הם יכולים להכשל (ואז מנסים פתרונות אחרים) או להצליח – אבל חייבים לנסות. עלה עם שלושה שחקנים במרכז המגרש. עלה עם שלושה בלמים. נסה לחץ על כל המגרש. נסה לשחק על מתפרצות. נסה משהו, בשם האלוהים, לא רק עוד הגבהות.

אני מצטער, בשלב הזה אני לא מאמן שמויס הוא אפילו מאמן טוב. הוא לא פרגמטי. הוא המהות של השבלונה. איזו בשורה חדשה נשא המשחק הזה (אנחנו מחזור 25!) לעומת המשחקים הראשונים של השנה? מה עבד במשחק הזה שהיה מקולקל במשחקים הראשונים? יש פה בגלל איזשהוא גרף התקדמות שמראה שמויס מוצא פתרונות? כי אם הוא לא מוצא פתרונות, אז הפתרון הוא כנראה לספק לו את הסגל של הסיטי, כי בכל סיטואציה אחרת הוא יהיה חייב למצוא פתרונות.

אני מקווה שאתה צודק – אני רוצה לגלות שטעיתי ושמויס נשאר ושהוא אחלה מאמן ושרק היינו צריכים למצוא את המגן השמאלי הזה. אני כבר לא מאמין שזה יקרה.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

אתה יודע בר שהיום המשחק השתנה לטובה ברבע השעה ששיחקו שני קיצוניים ברביעיה שלמעלה….

בר שושני 9 בפברואר 2014

שוב: זה לא שאסור לעלות עם שני קיצונים. זה לא שצריך לעלות עם שני קיצונים. זו אפשרות. אפשר כך ואפשר כך. כן, יונייטד נראתה יותר טוב עם יאנוזאי (שדרך אגב חותך הרבה יותר למרכז), אבל זו עוד שבלונה של מויס: הוא עולה עם יאנג ובערך בדקה ה-60 נזכר שהוא שחקן מחורבן למשעי ומעלה את יאנוזאי.

אני אשאל אחרת: האם יש לך איזושהיא תשובה לשאלה "למה" – מה היתה תכנית המשחק של יונייטד? כלומר, אתה באמת חושב שמויס שקל כלמני חלופות טקטיות, לגבי המקום שבו השחקנים ישחקו והזהות שלהם, לגבי תכנית המשחק האפשרית מול היתרונות היחסיים של פולהאם, והחליט לעלות עם יאנג בשמאל ולהגביה כמודוס ויונדי?

אני חושב שזה מה שהוא עשה אבל קשה לי להאמין שנעשה שם באמת תהליך של שיקול ומחשבה מעמיקה. אני מקווה שלא. כי אם לא, זה אומר שיש סיכוי שמשהו עוד ישתנה. אם הוא באמת שקל וחשב וזה מה שיצא לו… בוא בצור והטמן בעפר מפני פחד אדושם. בררררררררררר דה הורור. שואת יוחנן. קינת חנניה. זוועת אלוהים פרדס חנה-כרכור.

edgecator 9 בפברואר 2014

יוסי, אני כמובן מסכים איתך שמויס נכנס מלכתחילה לסיטואציה מאוד לא פשוטה. הבעיה בעיניי הוא שהוא נכנע לסיטואציה הזו ולא השכיל להפיק ממנה הרבה מעבר למינימום האפשרי. האם זה המנג'ר שיכול להצעיד אותנו לגדולות?

שמש 9 בפברואר 2014

יוסי, ניסוח נפלא ואני מסכים עם כל מילה שאמרת.
הסגל הזה מנוון כבר זמן רב, ואני זוכר, ובטחוני שגם אתם, מחציות מעופשות ביותר של אותם שחקנים עוד בימיו של הסר, שניצלו רק בזכות תרגיל "מייבש השיער" כזה או אחר שהעביר בהפסקה.
אם אותם שחקנים אלופים זקוקים לאותה פרסונה שתלטף אותם בכל שנייה על מנת שיוציאו מעצמם משהו, כנראה שמבחינה מנטלית הם לא באמת איכותיים (ברבאטוב הוא דוגמה מובהקת לכך).

מאחר ו"חומת המגן" שלנו הוסרה, כפי שיוסי ניסח נכון כ"כ, ולא סביר שנמצא כזאת בשוק, למעט מוריניו אולי (אני מניח שכולנו מסכימים שהוא הדבר האחרון שיונייטד צריכה), מה שבאמת צריך לקרות זה רענון ורכש שחקנים חדשים עם מנטליות שמתאימה ליונייטד, שחקנים כמו רוני, יאנוזאיי, צ'ציאריטו ואן פרסי ו… זהו, אין לנו עוד שחקנים כאלו. ואז כמובן נבחן את מוייס כמאמן אנושי, ולא כמאמן על אנושי כאלכס פרגוסון כפי שאנו שוגים לעשות עכשיו (הרי איזה עוד מלבדו היה מוציא מקבוצה עם שחקנים נחותים, חסרת מזל, מרובת פציעות וחסרת ביטחון טוטאלי בתוך כדור לחץ מתגלגל?)

אם יעבור את המבחן, אולי בעוד כמה שנים (לסר לקחו כמה שנים תמימות) יהפוך למאמן המתקרב לרמתו של הסר, היכול להוציא מים מהסלע, ולייצר יש מאין.

קורא 9 בפברואר 2014

פתאום זה הכה בי כשראיתי את הפרצוף שלו היום במשחקהואת הלחץ וחוסר האונים, יש רק מאמן אחד שאני זוכר עושה אותם פרצופים בגלל שהוא היה בתפקיד שגדול עליו – עודד קטש במכבי תל אביב.

אבי 9 בפברואר 2014

שברנו. אוף, התיקון האוטומטי.

גיל 9 בפברואר 2014

אני חושב שהסטטיסטיקה החשובה היא דווקא הבעיטות לשער. 31 בעיטות ורק שני גולים. ניצול מצבים עלוב.

אביאל 10 בפברואר 2014

גיל – תתנחם, צ׳לסי בעטו 44 פעמים מול ווסטהאם ואפילו לא שער אחד.

גיל 10 בפברואר 2014

אכן, וזה רק מצביע על כך שצריך להזהר איך מסיקים מסקנות.

יעקב 9 בפברואר 2014

פשוט אברם מויס גרנט .

oz 9 בפברואר 2014

הלוואי. אברם גרנט בצ'לסי קיבל קבוצה מצויינת והמשיך איתה חצי שנה פחות או יותר באותה רמה והישגים (ואפילו כמעט הביא ליגת אלופות על הדרך), ז"א לא עשה שום דבר מיוחד אבל גם לא הרס.

LOVERPOOL 9 בפברואר 2014

הכדורגל שלכם פשוט תענוג לצפייה.
תמשיכו כך
:)

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

שמחת עניים….

אריאל גרייזס 9 בפברואר 2014

עניים? ראית את הקבוצה שלנו השנה?

סימנטוב 9 בפברואר 2014

אריאל אתה יודע שמחה לאיד היא שמחה של עניים (וברור שלא יכולת להתאפק, אחרת לא הייתה אתה…)

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

כן.
ועדיין זו שמחת עניים.
זה המקסימום שאתם יכולים בעונה הכי שחורה שלנו.

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

דבר אחד ברור לחלוטין
http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/pitchside-europe/manchester-united-cross-82-times-score-none-them-190244691.html

קבוצה שיכולה להעלות את רוני, מאטה, ואן פרסי, קאריק, ולפחות עוד שחקן טכני אחד בהרכב, לא יתכן שתגביה 82 פעם במשחק.זה טירוף מוחלט ושערורייה מדרגה ראשונה.
וכאן יש אשמה למויס, קשה לי להאמין שזה לא מכוון.

עירן 9 בפברואר 2014

די, נו, עמית, תפסיק.

גיל ויוסי יסבירו לך מייד שהמערכת והנסיבות אשמות במצב ומויס רק במקרה נקלע לשם. מאמן איכותי, עם תו תקן של כדורגל גדול בכל מקום שדרך, שנקלע שלא בטובתו לנסיבות קשות.

גיל 9 בפברואר 2014

מה זה משנה כמה פעמים הם הגביהו? בפועל, הם הגיעו להמון מצבים דרך ההגבהות הללו. זה שהם לא נוצלו לא קשור להגבהות.

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

אם יש לך שחקנים-למעשה כמעט כולם, שהכח שלהם מתבסס על משחק על הקרקע, ואתה מעדיף לשחק מהאוויר, אתה מקרקע את האיכויות שלהם.מהאוויר ,אין לך דאבל פס , אין לך משחק בתוך הרחבה, ואין לך הרבה דברים שמאטה יכול להוסיף.
מה עוד שעם כל כך הרבה הגבהות אתה גם חשוף למתפרצות. קבוצה עם התקפה מהירה הייתה מבקיעה היום ליונייטד רביעייה.יונייטד הייתה חשופה מאוד באגפים מאחורה.

גיל 9 בפברואר 2014

אבל הם הגיעו לרחבה בלי סוף והיו להם 31 בעיטות לשער! איך זה בדיוק קשור לכן או לא הגביהו כל המשחק? לגבי המתפרצות אתה צודק במידה מסוימת אבל אם הקבוצה הייתה שמה רביעייה כמו שהייתה צריכה ועל פי מהלך העניינים במגרש זה לא היה רלוונטי.

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

אולי אתה צודק. אולי הדרך הנכונה לשחק עם השחקנים של היונייטד בעיקר אחרי שהבאת שחקן סופר טכני בגובה 1.69 או משהו בסגנון בכמעט 40 מליון, זה באמת להגביה כל המשחק. יכול להיות שזה בהחלט מגדיל את הסיכוי של יונייטד לנצח.
גיל, אתה חושב שזו הדרך הנכונה?

גיל 9 בפברואר 2014

אני לא יודע מה הדרך הנכונה כרגע כי מויס בעיקר מאלתר. אני אדע יותר על הדרך כשתהיה לו טביעת אצבע על הקבוצה ועל השחקנים שהוא ירכוש ולדעתי זה יקרה רק בשנה הבאה.

Danny - Long Island 9 בפברואר 2014

כל כך נכון, וגם המון הגבהות מחורבנות. זה כדורגל פשוט לא מוצלח ולא נעים לצפייה

אודי 9 בפברואר 2014

ורק 18 מדויקות

גיל 9 בפברואר 2014

אכן, וזו אשמת מויס כמובן.

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

סליחה.לתת לאשלי יאנג לנהל את המשחק, כשיש על המגרש את מאטה ורוני, זו בהחלט אשמה של מויס. אין שום קשר לשנה הבאה, ואין שום קשר לשחקנים שהוא יביא.אפשר לחשוב שמויס מאתמול בענף ומעולם לא שמע עלה יכולות של מאטה.

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

נכון,רק 18

D! בארץ הקודש 10 בפברואר 2014

סרטון ענק קוקי.

מה שכן אני ממש לא מבין את השחקנים שלכם.
בסדר – מוייס אמר להגביע כל כדור שאפשר. זה אומר שחייבים? לא הבנתם בכדור ה-46 שאולי שווה לתת עוד שני פסים ולהגיע לתוך הרחבה?

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

אני מעדיף לא להיכנס לענייני פנים של יונייטד, כי אני קצת משוחד.אבל ליוסי וגם לגיל יש את הזכות לדעה גם היא שונה משלי, ובכל מקרה אני חושב שהנתון הזה הוא די חריג.

עירן 9 בפברואר 2014

לא ידעתי שהם זכאים לדעה אחרת באמת. עודף הרצינות שלכם כאן הוא קצת מצחיק כשלעצמו.

עמית פרוסנר 9 בפברואר 2014

עירן, אני חושב שלמויס יש אשמה באיך שיונייטד נראית, וגם אתה ככל הנראה חושב ככה. אז מה בדיוק הבעייה?

עירן 9 בפברואר 2014

זו לא הבעיה. הגבתי לך למעלה עם נסיון לקצת ציניות והגבת לי ברצינות תהומית. לזה כיוונתי.

שלו 9 בפברואר 2014

"היה רע לתפארת"
א.פן

יוסי מזרחי 9 בפברואר 2014

אתה יודע ודאי שהוא כתב את זה כחלק מהשיר שבו הוא מתנער מהקומוניזים…

אביאל 10 בפברואר 2014

הוא צדק בשני המקרים.

Z 9 בפברואר 2014

לדעתי האישית כל אוהד כדורגל אמיתי צריך לחוות שנים גרועות. אני מקבל בברכה את התסכול שאני עומד להרגיש בזמן הקרוב(?), אהבה אמיתית נבחנת בזמנים קשים רבותיי. אם ליברפול לא ירימו בזמן הזה את הראש – דיינו. מצידי שישאיר את רפאל ויאנג עד סוף הקריירה!

אריק 9 בפברואר 2014

בר. מילים כדורבנות. אני יכול לנוח.
ואף על פי כן נוע ינוע.

גוסטב מאהלר 10 בפברואר 2014

"הדברים המעטים ששינה…"?!
כבר במסע הקסם המסתורי שלו בקיץ, הקבוצה קצרה הפסדים לנבחרת הפאבים של תאילנד ולעוד קבוצות הזויות. כאשר העונה נפתחה, היחיד שהיה טוב – וויין רוני – כלל לא יצא למסע, אלא נשאר בבית.
"הדברים המעטים ששינה…"
למען השם הוא פיטר את כל צוות האימון ומאז מתפקד כמאמן ראשי בעצמו, יום יום, גשם או שמש, 5 שעות ביום – מעביר אימונים על הדשא.

"רנה מולנסטין… מגיע כמנג׳ר פולהאם וזה מעלה שאלה כמה באמת רצה סגל האימון הקודם להמשיך עם מוייס."?!
ימים ספורים בלבד לאחר שפוטר מולנסטין בראשית חודש יולי, הוא קיבל טלפון מחוס הידינק למלא את תפקיד המאמן באנז'י מחצ'קלה. מהון להון הבעלים של אנז'י משך בחוטי הארנק, נמכרו כל כוכבי הקבוצה, וגם מולנסטין פוטר. בנובמבר, לאחר שישב כשלושה חודשים בבית, מרטין יול הביא את מולנסטין לתפקיד המאמן בפולהאם, הקבוצה רשמה 5 הפסדים רצופים, יול פוטר, ומולנסטין קודם לעמדת המנג'ר.
טביעת האצבע ההרסנית של המיונז ניכרת על כל צעד ושעל של המועדון ושחקניו. אין אבן שהוא לא הפך ואין תלם שהוא לא חרש. התפקיד גדול עליו.

ומי שהיה צריך הוכחה שהפיטורים היהירים של מולנסטין היו טעות נוראית קיבל אותה היום עם ריבית דריבית.

vengeance is best served cold.

ק. 10 בפברואר 2014

יונייטד לא משחקת כדורגל טוב מאז שרונאלדו עזב אותה.
השנה גם ההגנה קרסה והמנטליות והווינריות שחיפו על הכדורגל האופורטוניסטי קרסו.
סגל כזה, על כל מגרעותיו, עדיין טוב על הנייר משל ליברפול וצריך להציג כדורגל איכותי.

matipool 10 בפברואר 2014

העניין הוא שעל הנייר שחקנים כמו סטרלינג , הנדרסון , פלאנגן וקוטיניו לא נחשבים ( אפילו סטארידג' לא מקבל את ההכרה שמגיעה לו ) .
מי שרואה אותם בחודשים האחרונים יודע שמדובר על שחקנים נפלאים וצעירים עם עתיד גדול .
אם אני הודג'סון , אני בונה את הבסיס של הרכב הנבחרת האנגלית למונדיאל על החמישייה של ליברפול ( סטיבי , הנדרסון , פלאנגן , סטרלינג וסטארידג' ) לאו דווקא כי הם הכי טובים אלא בגלל שאין תחליף לתיאום הקבוצתי . החמישייה הזו יחד עם רוני במקום סוארז , הארט , ביינס , 2 בלמים ( קאהיל , ג'ונס ) , ומילנר או טאונסנד יכולים להיות נבחרת לא רעה בכלל .

הבעייה האמיתית של ליברפול היא הסגל הקצר והלא עמוק בצורה כמעט מביכה .

cookie-monster 10 בפברואר 2014

The FA ‏@FA Feb 8
Team news in at Anfield. England's, Gerrard, Henderson, Sterling, Sturridge, & Flanagan all start for home side, Wilshere starts for Arsenal

זה מהטוויטר הרשמי של הFA

לפחות מישהו סופר אותם איפשהוא ? :

ק. 10 בפברואר 2014

אין לי איתך שום ויכוח (גם אוהד ליברפול), פשוט לא אוהב (ייתכן גם מתסכול) את הדרך שיונייטד משחקת ובעבר ניצחה כבר כמה שנים (ובעיקר הגישה במשחקי הכרעה).
ליברפול היא דוגמה לזה שעצם העובדה שליונייטד אין סגל כמו לסיטי לא מהווה תרוץ לכדורגל אפור.

Comments closed