סוצ׳י (פריצה לשידור) יש משהו בבריטים הללו

מה הכעיס את צופי הbeeb ?

Jenny_Jones,_British_Snowboarder_from_Olympics_2014

הבי.בי.סי פרסם שהגיעו אליו מאות מכתבי תלונה על שידור הסנואובורד ביום הראשון, כשג׳ני ג׳ונס הפכה לבריטית הראשונה אי פעם להשיג מדלייה בשלג – בתחרות הסלופסייד. מה הייתה התלונה? שצוות השידור באולפן חגג את נפילתן של מתחרות אחרות – נפילות שהביאו למדליה האולימפית ההיסטורית. הבי.בי.סי ניסה להסביר את זה בכך שחלק מצוות הפרשנות מקורב לג׳ונס. אבל לבסוף הרשת התנצלה על השידור הזה.

מתחסדים? לוזרים? מתנשאים? עילאיים? הם לא יודעים ששידור ספורט טוב מלא בצרחות והתלהמויות ווינרים ולוזרים ורגעים היסטוריים-היסטריים? ששדר אמור לצווח ולהיחנק אם המדינה שלו מנצחת? מה איתם עם הבריטים האלו?

אבל הנה משהו שכדאי לשקול: אולי הם סתם קצת יותר חכמים לגבי העניין הזה? כשמתייחסים כך לספורט הוא מפיג את המתחים בחיים ולא מוסיף עליהם. את אורגיות הלאומנות אפשר להשאיר מחוץ לאולפן האולימפי.

לא אוהב את המקום. אבל יש בהם משהו לפעמים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

21 Comments

ש. בן ד. 12 בפברואר 2014

איתך לחלוטין.

אתמול בתכנית הסיכום האולימפי בערוץ הספורט הראו את נפילת הזוג הבריטי "הציוני" אשר כשלו בתחרות ההחלקה "ואיפשרו" לזוג הישראלי לעבור אותם. חבל שמתעסקים בדברים האלה ולא ביכולת אבסולוטית אל מול יתר המתמודדים ועם גישה בריאה לספורט.

משה 12 בפברואר 2014

קוראים לזה תרבות ספורט. זה מתקשר באופן ישיר לטור של תבורי לפני כמה ימים.

ריצ'י מקאו 12 בפברואר 2014

קוראים לזה תרבות, נקודה.

סימנטוב 12 בפברואר 2014

נקודה.
(אם לא הייתי מסכים אותך הייתי ישר אומר: מה קרה לך, מאיפה הבאת את זה?…)

שלמה 12 בפברואר 2014

אין קשר לתרבות, לגיטימי שאוהד של קבוצהספורטאי ירצה בכשלונו של יריבו של המתמודד שאותו הוא אוהד.
רק לפני שבועיים מוריניו ייחל שסוארס יפצע ל-24 שעות (זה אמנם נאמר בצחוק אבל אני בטוח שהוא היה שמח מאוד אם הוא לא היה משחק נגדו).

מדובר בחוסר מקצוענות נטו, אתה מצפה משדרים לשמור על פאסון ולהעביר את השידור באופן אובייקטיבי גם אם הם אוהדים מתמודד כזה או אחר ורוצים בנצחונו של האחד ובכשלונו של האחר (שזה כשלעצמו לגיטימי ולא 'חוסר תרבות').

assaf 12 בפברואר 2014

כשגרתי בלונדון בזמן מלחמת עירק הייתי בשוק מאיך ש BBC מסקרים את המלחמה. כאילו הכוחות הבריטיים לא שייכים להם ומדובר על איזה מאבק רחוק במזרח התיכון. הם גם לא מעט ביקרו את הצבא.
משהו שבישראל אפשר רק לחלום עליו

שי 12 בפברואר 2014

לא בהכרח. זאת בעיה כשיש סטנדרטים מסוימים ועוברים עליהם, אבל כשאתה גר בפופיק של המזרח התיכון יותר פשוט וטוב כשהשדר הוא גם האוהד מספר 1. יש יותר מדי רגשות שמעורבים מלכתחילה ועדיף לא לדחוק אותם.

יותם מ 12 בפברואר 2014

ראיתי את השידור הזה.
אני חושב שמה שלי הכי בלט זה שמדובר בצעירים (שדר, פרשן ופרשנית) שכולם מעולם הסנואובורד והם הפכו את השידור לתוסס, לא שגרתי וחרגו מאוד מכללי הטקס. לעיתים – בלי קשר לעידוד בריטים או גילויי פטריוטיזם – הם שכחו איפה הם ועשו ממשי כיף.
וזה מעניין כי גם בצרפת יש תלונות רבות על צוות השידור: גברי, שוביניטסי, פטריוטי יתר על המידה, סקסיסטי (רוב השדרים בני 50-65). הצרפתים פעמים רבות באמת מגזימים בגילויי האהדה שלהם ומתעלמים בצורה גורפת ומגוחכת מיתר המתחרים (כשיש צרפתי). הם טועים כל כך הרבה וחוגגים בצורה קיצונית.

אופיר 12 בפברואר 2014

יש לכם הערב איזה משחק, לא?
או שבמסגרת מדיניות "הדגל הלבן" אין יותר פוסטים לקראת משחקים!
בכל מקרה, אם יש עוד קבוצה בליגה שאתם יכולים לנצח, זה אנחנו. גם אם בני יהודה ילבשו את החולצות של יונייטד, השחקנים שלנו יחרבנו במכנסיים.

סימנטוב 12 בפברואר 2014

הלו, בלי פסמיזם! תשאיר את זה לנו :)

זורק מילה 12 בפברואר 2014

מצחיק איך חצי שנה (רעה ככל שתהיה) גורמת לאוהדי יונייטד לפסימיות אז מה נגיד אנחנו, אוהדי ארסנל, שאוטוטו חווים עשור ללא תואר (לא אליפות, לא גביע, לא גביע הליגה, לא אירופה)??

זורק מילה 12 בפברואר 2014

נו,נגיד ויונייטד ינצחו,הפער בינהן ירד מ 14 נקודות ל 11 נקודות ;)

אריק האחר 12 בפברואר 2014

אם ננצח אתכם ( קשה לי להאמין)
נתרחק מהתחתית
מי חושב בימים קשים כאלו על צמרת

אופיר 12 בפברואר 2014

אחחח, גפן, אם וונגר היה קצת פחות בונקר ועקשן, העונה הזו היתה יכולה להיות בלתי נשכחת…

זורק מילה 12 בפברואר 2014

די מוזר לי שדווקא השנה ורק עכשיו התהפכת על ונגר… אני חותך אותו כבר שנים וגם על זה רק על שני הכובעים שהוא מחזיק – בתור מאמן הוא אדיר (אני יודע שאתה לא חושב כך) בתור מנג'ר הוא מזעזע.

דווקא השנה אין לי אליו תלונות, סוף סוף פתח את הארנק על אוזיל, בתקווה שזו רק הסנונית הראשונה.

גיל 12 בפברואר 2014

התחושה שלי היא ששדרנים הרבה פחות מקצוענים או מכופתרים באולימפיאדת החורף בהשוואה לכל אירוע ספורט אחר. שדרנים בכל מקום מתייחסים לאירועים יותר בקלילות והומור, אולי בגלל האופי של המשתתפים והתחרויות שנוטות להיות קרובות לאקסטרים ספורט.

זן נדיר 12 בפברואר 2014

כל אירוע ספורט אחר שלא משודר על ידי רשות השידור הישראלית אתה מתכוון.

Talo 12 בפברואר 2014

ועכשיו תחזור לפוסט שלך על שון וויט שיש בו לא מעט שמחה לאיד.
זה קורה לכולנו

omer 12 בפברואר 2014

אני רואה את השידורים באנגליה והצוות שמשדר את הסנובורד הוא נוראי. הרבה התרגשות וצעקנות בלי שום פרשנות אמיתית. אין שם מישהו מקצועי שמנתח ומסביר מה שרואים. מאד לא בריטי השידור זה.
ייאמר לזכותם שהם מעבירים בשידור ישיר את התחרויות על השלג ולא נותנים רק שעות של החלקה על הקרח…

א.ב 13 בפברואר 2014

לא סובל פרשנים שהם גם אוהדים, לראייה השמוק שמשדר את מכבי תל אביב בכדורסל ( שכחתי את שמו…)
והכי לא יפה זה ששמחים שמישהו אחר נופל.

יהודה 13 בפברואר 2014

ערב שני ברציפות שיש נציגים ישראלים בגמר אולימפי באחד מהמקצועות האולימפיים החשובים ביותר(לא קרלינג)וכל זה נשאר בשולי החדשות או כדברי קישהונט פרנץ:'והמשרוקית של השופט אפילו לא מוציאה מארש'
אגב, את מכבי מול באיירן כדורסל כמובן מביאים בשידור ישיר בערוץ 1.

Comments closed