התיקו בארסנל

יונייטד עמדה נכון אבל עדיין מאד חסרת בטחון

אני אחלק את הניתוח לשלושה חלקים. ואתייחס גם לארסנל.

יונייטד עמדה נכון על המגרש. שמרה על יציבות המערך כמעט לאורך כל המשחק. נטרלה קבוצה חזקה ממנה במשחק חוץ. לא הייתה הפקרות ולא הייתה רפיסות. שזה טוב יותר מבהרבה מאד משחקים לאחרונה. גם המאמץ היה טוב. ארסנל הפסידה בנושא הזה ואם הייתי אוהד שלה הייתי מאוכזב מכך שיונייטד הוציאה אותה כמעט לחלוטין מזרימת המשחק שלה במשחק כל כך קריטי.

בטחון אישי. לא ראיתי כמעט שום פעולה אישית מבריקה על סף הרחבה. חוץ מאולי ההכנה של רוני לואן פרסי שכמעט נגח שער. זה היה מאכזב ומעיד על חוסר בטחון גדול מאד. הקבוצה נוסעת לדובאי ונקווה כשתחזור נראה כמה צירופים שאתה מצפה לראות משחקים כשרוניים שכאלו. ארסנל עלתה על יונייטד בעניין הזה. איכשהו הרגשת שהם כן יכולים ליצור משהו.

התוצאה. יפה ליונייטד במצבה ולא טובה לארסנל כמובן.

red

מעולם לא אהבתי את המושג עונת בנייה, לדעתי לעולם אין להצהיר על כך, אבל כרגע עדיף לבנות. פשוט כי אין דבר טוב יותר לעשות עכשיו. 14 מחזורים ללא מתח מיוחד בהם צריכים לשחק מי שאמורים להיות חלק משלד הקבוצה בעונה הבאה. בעיקר מי שחדשים בקבוצה: ינוזאי, מאטה ופלאיני בעיקר.

בינתיים מוייס פרסם את ההרכב, קלברלי במקום פלטשר וואלנסיה במקום יאנג, לעומת ההרכב חסר הבטחון של שבת. אמון די גדול לדעתי יחסית לתפוקה. פלאיני נמצא על הספסל, כנראה לא כשיר עדיין ל-90 דקות, והוא דווקא נמצא במצב די נוח. כי גם אם אכזב במשחקים ששיחק עד שנפצע מה שהתרחש אחר כך היה גרוע יותר.

גם יונייטד וגם ארסנל צריכות לתת הצהרה אחרי שבת. אלא שבעוד שביונייטד זה יותר עניין מוראל-תדמיתי ארסנל ממש צריכה את הנקודות. הזדמנות לראות קבוצות גדולות אחרות מתמודדות עם המצב בו יונייטד הייתה בכל השנים האחרונות.

סוצ'י נופלת על השלג
תאטרון בובות - רינת אמיר

114 Comments

ניק 12 בפברואר 2014

לגבי ההרכב:
1- אחרי היום יצא שמאטה שיחק ב3 עמדות שונות ב4 משחקים.
2- מאז שמאטה הגיע יאנוזאי לא פתח ולו פעם אחת. בעוד העגלונים יאנג וולנסיה לא מפסיקים לקבל הזדמנויות. בהחלט הבעת אמון בילד.
3- שוב הפינג פונג הבלתי נגמר בקישור. קלברלי משחק בפנים משחק בחוץ.

מויס כנראה חושב שהוא משחק בפוטבול מנגר ושהוא יכול לרמות באמצע, לצאת בלי לשמור ולהתחיל מחדש….

זורק מילה 12 בפברואר 2014

סעמק שנינו כתבנו אותה הודעה….

ניק 12 בפברואר 2014

great minds….. :)

זורק מילה 12 בפברואר 2014

מאז הרכישה של מאטה, זנזורי שלכם רק מחמם את הספסל, ונכנס מחליף בסיום כל משחק. לא מבין את זה… ולנסיה או יאנג פותחים והכישרון הזה ירד קבוע לספסל, תמוה בלשון המעטה מבחינת מוייס.

Dick Van Shrinkle 12 בפברואר 2014

בינתיים הוא הכריע רק משחק אחד (נגד סנדרלנד שהיתה במקום האחרון) שזה חצי מהתרומה של קיקו מקדה. בינתיים זה רק רוח וצילצולים.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

זה לא משנה, הוא נותן יופי של עבודה שהוא משחק, ואין מצב שיאנג או ולנסיה עדיפים עליו. הוא טוב משניהם
משמעותית.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

המשחק הכי חשוב של ארסנל הוא נגד ליברפול בגביע בסופ"ש הקרוב. זה התואר הריאלי היחידי שהקבוצה הזו שווה. גם ליברפול אגב.

אני גם חושב שאתה נחמד מדי עם מוייס בכך שאתה כותב שהמשחק עבור יונייטד הוא רק לתדמית. הכסא של מוייס לא מתנדנד, הוא בוער. כל הפסד נוסף יכול ליצור משבר יותר גדול מקודמו. המאמן שלכם רגע לפני צונאמי,וגם סבא פרגי לא יעזור לו אם ימשיך סביב 54 אחוזי הצלחה בליגה.

סימנטוב 12 בפברואר 2014

אל תקח לי את זכות הפסמיזם (או לפחות לצחוק על המצב…)
לפחות זה :)

אסף THE KOP 12 בפברואר 2014

ארסנל תעלה עם הרכב משני.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

שתעלה עם הרכב משני מול באיירן.

מברוק על הניצחון ושלוש נקודות סופר חשובות.

אמיר המקורי 12 בפברואר 2014

רונן,

לבנות צריך כל הזמן לאורך הדרך ואז כמובן אין צורך להגיע למושג שנת בנייה כפי שאתה מציין.
אחת המעלות הגדולות של הסר הייתה היכולת לשדרג ולרענן את הסגל לאורך כל הדרך גם בעונות עם הצלחות מטאוריות וגם בעונות פחות טובות.
הסר בנה כחמש או שש קבוצות שונות והזרים תמיד דם חדש ואיכותי שעזר לשמר את האיכות והגמוניה.
המצב העכשווי הוא הוא יוצא הדופן,אלו היו העונות האחרונות בהן הסר כתוצאה מאילוצים שונים או גם סוג של הירדמות בשמירה פיספס ולא הזרים דם חדש ואיכותי והתוצאות היום בהתאם.
מעבר לכל הבעיות הידועות בחוליות ההגנה והקישור שיעברו רביזיה כללית בקיץ היה מוטב לו מויס היה מתחיל להציב שחקנים בעמדות הראויות.
ינואזי לבטח אחד משני השחקנים הטובים העונה יחד עם רוני יושב על הספסל כבר חודש,הבחור בריא בכושר וחוץ ממויס אף אחד לא מבין למה הוא לא במגרש.
קח לדוגמא את מאטה הבנאדם לא מראה 50% מהיכולת שהראה בצלסי מהסיבה הפשוטה שהוא מוצב באגף ימין במקום לנהל את המשחק מהאמצע.
השינוי צריך להתחיל מהדברים הבסיסיים!

אביעד 12 בפברואר 2014

סבבה. מאטה ישחק באמצע. איפה ישחק רוני? הבנאדם הודיע שהוא מוכן לשחק רק בחוד.

אבישי 12 בפברואר 2014

לפעמים נדמה שגם אם היו קונים את מסי הוא היה מוצב באגף.

אביעד 12 בפברואר 2014

מאטה משחק באגף כי רוני באמצע.

סתמאחד 12 בפברואר 2014

אם רוצים לבנות בזמן שנותר עד סוף העונה אז מוטב שהבנאי יהיה כזה שפילוסופיית המשחק שלו תואמת את הכישורים הטכניים של שחקנים כמו מאטה,רוני,ואן פרסי,קגאווה,ינוזאי.
מיכאל לאודרופ לדוגמא.

south port 12 בפברואר 2014

יש אתר שבו ניתן להמר מתי רוני מקבל צהוב?

ליאב 12 בפברואר 2014

טוב, נכנעתי. לא מסוגל לראות את המשחק הזה. 35 הדקות המשעממות ביותר שראיתי הרבה זמן. מודה, לא צפיתי בכל משחקי היונייטד השנה, אך באלה שכן צפיתי אי אפשר שלא להבחין בכמה הכדורגל שהם משחקים חסר השראה, משעמם ובעיקר מדכא. לא ייאמן איזו צניחה יש ב-7 החודשים האחרונים בביטחון העצמי של השחקנים.

אני מתבייש עבור השחקנים על המגרש על היכולת שהם מציגים. יש כמה שחקנים בהרכב הזה שיכולים להיות בכל הרכב של קבוצה אחרת, אבל מנגד יש כמה מזעזעים שאי אפשר שלא לומר פעם נוספת כמה פרגוסון גאון במיצוי יכולת של שחקנים עם פוטנציאל בינוני מינוס. ולנסיה הזה חייב, אבל חייב לעוף מהקבוצה.

שי 12 בפברואר 2014

שצ'סני יהיה בחלומות של ואן פרסי הלילה.

ליאב 12 בפברואר 2014

אגב, שאלה שעולה לאחרונה: אנחנו כל הזמן כותבים לגבי הסבלנות הנדרשת למויס. האמת, שבלי קשר לזהותו, היונייטד הוא כבר לא אותו המועדון שקיבל את פרגוסון ב-1986. מה שהיה בכל תקופת פרגוסון (ולפני כן בעידן באזבי) זה בגדר היוצא מהכלל ודווקא בגלל זה, אם אכן העונה הזו תסתיים בקול ענות חלושה כמו שזה די ברור ורצף ההפסדים והיכולת הכושלת ימשיכו, לא בטוח שצריכה להיות סבלנות מעבר לעונה נוספת.

הנק' המרכזית להוכחת מה שכתבתי היא שמויס נמצא במועדון שמוכן להשקיע כסף. וכסף, מה לעשות, קובע ברוב המקרים את זהות המצליחות וזהות הנכשלות.

הקטע הכי עצוב לגבי מויס הוא שלא רק שהיונייטד ביכולת מזוויעה, אלא שגם שאברטון תחת מרטינז משחקת טוב יותר מתקופת מויס. נכון, יבואו ויגידו שהוא זה שהניח את היסודות, אבל עדיין מרטינז רק מוכיח כמה שיטות האימון (המאוד קשוחות) של מויס כבר לא מספיקות כדי להגיע להישגים.

הכדורגל של מויס לא חכם. אני מסתכל על היונייטד ורואה קבוצה לא מאומנת, התקפות שמתבססות על יכולת אישית בלבד והגנה בעייתית. אני מבין שהוא מנסה לעשות זעזוע וחילופי דורות, אבל אין אף אחד, אף אחד בסגל שלו שיכול להחליף את פרדיננד בהגנה.

אביעד 12 בפברואר 2014

מצטער, לא רואה הרבה שינוי ביכולת של אברטון השנה מאשתקד. בלי עסקת השאלה הזויה מצד צ'לסי שנתנה לאברטון את לוקאקו, הם היו מתחתינו.

ליאב 12 בפברואר 2014

תתעמק בסגנון הכדורגל, עזוב מיקום בטבלה (על אף שזה מוכיח יותר על יונייטד מאשר על אברטון).

אביעד 12 בפברואר 2014

גם בסגנון. אבל יותר מתאים לנראטיב לומר שמרטינז שיפר את אברטון.

עירן 13 בפברואר 2014

אז מה אומר, בעצם, אביעד, שהוא מאמן נהדר ומתאים לקבוצה ? זה מתיישב לך עם העובדות ורמת המשחק וכל ההתנהלות ?

אביעד 13 בפברואר 2014

אני אומר שיש ליקויים ויש בעיות. ויש במקביל נטייה לזרוק הכל על מוייס ובכדי לחזק את הטיעון שהוא הבעיה, יש נטייה לגמד את מה שעשה באברטון ולהאדיר את מרטינז. אם יש לך בעיה עם התפקוד של מוייס, אני מניח שאתה מסוגל להעלות אותה בלי להיות חייב לתקוף את העשור האחרון והדי מוצלח שלו באברטון.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

משחק אפס, תיקו אפס, שתי קבוצות תמוהות שדי מרוצות מנקודה (ארסנל הרבה פחות)

משחק מביך ברמות ליונייטד. לא מבין איך תיקו טוב להם במצבם, פשוט הזוי. מוייס חייב ללכת הביתה. אין לו שום דרך ושום שליטה בקבוצה.

תומר ש 12 בפברואר 2014

+100

אביעד 12 בפברואר 2014

במצב של יונייטד כרגע, תיקו אפס זו לא תוצאה רעה. זה מצב לא טוב ואסור היה להגיע לכך, אבל זה המצב. והנה דוגמא פשוטה – החילוף השלישי של היונייטד היה יאנג במקום ולנסיה. ממש לא חילוף הגנתי. מיד אחריו השחקנים פשוט הלכו אחורה. הפחד והלחץ שיחקו תפקיד מכריע.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

יונייטד לא מסתכלת על המקום הרביעי? לא מבין איך תיקו טוב להם שהם בפיגור תשע נקודות לפני שהמשחק החל. עכשיו יש להם פער רציני גם מליברפול וגם מטוטנהאם. המאמן הזה גמר לכם את הקבוצה. תבוסתן שמחפש תיקו במצבו זה תמוה בלשון המעטה.

לא יודע מה ראית, אני ראיתי את יונייטד משחקת תשעים דקות עם 9 שחקני שדה מאחורי הכדור, ובמגננה. מי ישמע מול מי הם שיחקו, כולה ארסנל.

הנה ליברפול מנצחת דקה תשעים, טוטנהאם ניצחה, איך תיקו עזר לכם היום?

אביעד 12 בפברואר 2014

למה אתה חושב שמוייס חיפש תיקו? עד דקה 80 זה נראה כמו 2 קבוצות שקודם מחפשות לא להפסיד. אחרי המחזור הקודם, די ברור למה.
אגב, אתה לא חייב ללכת ישר לקיצוניות כל הזמן.לא כל פעם שמישהו עושה משהו שאתה לא מסכים איתו אז הוא הזוי ברמות, תבוסתן, תמוה וכו' :)

זורק מילה 12 בפברואר 2014

כתבתי למה לא לרצות להפסיד היום ליונייטד משמעו תבוסתנות והזוי, תסתכל על הטבלה אחרי המחזור אולי תבין.

אביעד 12 בפברואר 2014

או שתקבל את העובדה שייתכן ויש דעה אחרת לא פחות לגיטימית והגיונית.. תחשוב על זה ככה: כשמישהו נופל למטה, לא הגיוני שהוא ירצה לעצור את הנפילה לפני שיתחיל לחשוב על לטפס בחזרה? זה לא תבוסתני ולא הזוי, פשוט נקודת מבט אחרת.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

בטח שאני מקבל את דעתך, ודעות אחרות, זה לא אומר שאני צריך לחזור בי ממה שכתבתי.. זו דעתי,וזהו.

אריק 13 בפברואר 2014

זורק לא הבנת… מויס מאמן גדול וכל מה שהוא עושה נכון ויש לומר אמן.

אביעד 13 בפברואר 2014

אריק – בול מה שכתבתי. מילה במילה.
זורק – לא ביקשתי ממך לחזור בכלום. הערתי הערה על מוטיב חוזר לטעמי שאתה יכול לעשות איתו מה שבא לך, כולל לזרוק לפח :)

ניק 12 בפברואר 2014

זה פשוט לא משנה.. גם אם היינו מנצחים וליברפול הייתה מפסידה.. אנחנו לא נסיים ב4 הראשונים, גם אם לוזון יתמנה להיות יור ההתאחדות האנגלית ויקזז את הנקודות של ה5 קבוצות הראשונות…
ככה שהמצבו הזה של מויס לא קשור באמת למצב בטבלה… לעומת זאת לכבוד של הקבוצה ולתחת שלו זה אמור להיות קשור.. אבל עדיף ככה, בתכלס אין כזה הבדל בין מקום 6 ל9 מבחינת הקבוצה, אבל זה יכול להיות מכריע מבחינת מויס אז אני קונה את ה9 אם זה מה שיפטר אותו

זורק מילה 12 בפברואר 2014

ואגב ארסנל, יותר משהיא קרובה לאליפות השנה, היא קרובה לאבד את המקום בטופ 4. בסך הכל שש נקודות מהמקום החמישי, ועם איך שארסנל נראית בחודש האחרון, שש הפרש זה כלום.

ניק 12 בפברואר 2014

יונייטד עם ניצחון אחד על כל הקבוצות שבמקומות 1-9…

אולי פחות רלוונטי להיום, אבל האם התקופה הזאת זה לא הזמן המושלם לתת לגיגס לשחק?! במצב שלשחקנים רועדות הביצים גם כשהם בועטים את בעיטת הפתיחה האם לא רצוי וראוי לתת לאחד השחקנים הכי קולים בהיסטוריה לשחק קצת ולהרגיע את המצב?

Dick Van Shrinkle 12 בפברואר 2014

מסכים ב100%. גיגס עוד מעט הולך הביתה, צריך לנצל אותו כמה שיותר. עוד אחד שמויס גמר לו את הקריירה. טוב שהספיק לעשות משהו לפני שמנהל הנגריה הגיע.

גיל מזימבבואה 12 בפברואר 2014

ניצחנו 0:0…

תומר ש 12 בפברואר 2014

לדעתי הפסדנו 0:0

Dick Van Shrinkle 12 בפברואר 2014

פרקנו להם את הצורה 0:0 קטן.

matipool 12 בפברואר 2014

גיל – כאחד שידוע באהבתו והערכתו לסטיבי ג'י , ראית את הבישול שלו לסטארידג' הערב ? כמו שציינו פרשנינו – אם זה היה מסי , היו מדברים על זה שנה .
על הדרך גם פנדל סופר סופר קריטי בדקה ה- 90 . חזר להיות מלך ומצא את עצמו מחדש בחודש האחרון כמנהל משחק מאחורה .

גיל מזימבבואה 13 בפברואר 2014

Matipool,
תישמע אם אני צריך לבחור בשכונה שחקנים הוא השני אחרי פול סקולס,
לדעתי וגם לדעת הרבה מאמנים הפרשנים (בסתר) הןא היום השחקן הכי חשוב לכל קבוצה או ניבחרת.

אבי 12 בפברואר 2014

אף אחת מהן לא התאוששה.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

דורפן

התוצאה יפה ליונייטד במצבה ? נשגב מבינתי.

הפער שלכם ממקום 4 ומקום 5 צמח היום בעוד 2 נקודות משתי קבוצות. מתשע הפרש ושבע הפרש הפך ל 11 הפרש, ו 9 הפרש. יופי ליונייטד

העיקר שאתה ומוייס מרוצים….

גל 12 בפברואר 2014

יפה אמרת.

גל 12 בפברואר 2014

דורפן אתה חולה באופטימיות יותר. המשחק היה מזעזע, נכון שעמדנו בסדר בהגנה, אבל מול התקפה שנראתה לא בכושר ולתת לנו את הקרדיט על זה מצחיק קצת, כי אני חושב שההגנה שלנו הייתה בינונית מינוס ופשוט עמדה מול התקפה מאוד צפויה ולא מפתיעה.

והאבסורד הוא שההגנה עדיין הייתה החלק הטוב שלנו בקבוצה היום, קישור לא קיים היום, ואני לא מבין למה בדקה 70 לא לתת דקות לפלאייני שיותר גרוע מקאריק וקלברלי של העונה בכלל והיום בפרט, לא יכול להיות, וההתקפה פשוט גרועה. 11 נקודות ממקום רביעי, המצב רע.

אבישי 12 בפברואר 2014

מייאש.
מסכים עם רונן שיונייטד שיחקה טוב יחסית לעצמה בעונה האחרונה, אבל צריך להתפכח מהאשליה שיש מה להפסיד ולהתחיל לשחק על כל הקופה.

הנאמנות הפרימיטיבית העיוורת למשחק הקיצונים מתחילה להיות מגוחכת.
ההעדפה לבעוט כדורים למעלה על פני להחזיק בהם מפסיקה להיות רלוונטית.
וההבנה שבסיטואציה הזו משחק כמו היום זה הכי טוב שיש פשוט מייאשת.

איך אפשר לעכל/לקבל/לפרש משחק של קבוצה אלופה, שאף שחקן לא היה גרוע, ובכל זאת הקבוצה היתה כל כך אנמית?

יוסי מזרחי 12 בפברואר 2014

הבמה שיייכת כרגיל למתלוננים הקבועים רואי השחורות וכל השאר, אלה שחושבים עדיין במונחי יונייטד ועוד 19.
מי מכם חשב באמת עם יד על הלב, שיונייטד לא תפסיד היום? הרי אחרי פולהאם, הרושם שנשאר כאן היה של חורבן הביית.
אז שוב, פרופורציות.
המשחק בעיקרו היה שקול. יתרון קטן ולא משמעותי לקבוצה שמתמודדת על האליפות והיא בעונת שיא ובבית. שויון בהזדמנויות הממשיות ושתי הצלות לכל שוער,חוץ מעוד כמה דברים יפים משני צידי המגרש.
בסך הכל, במצבנו זה בסדר ומי שצריך להצטער שלא ניצח זו ארסנל.
.
עונת בניה.
בשביל לבנות צריך חומרי בנין ואז מרכיבים את מה שמרכיבים.
אם יונייטד לא תעבור מהפכה בקייץ עם שלוש רכישות עיקריות שיהוו בסיס, לתוספת של אלה שישארו אין מה לבנות.
בניה זה גם הליכה על סיגנון, בחירת שיטה והתאמת רכש לעמדות מפתח. לכן, לדעתי בניה זה לא מונח מתאים.
נסיון לתת דקות ומשחקים לכמה שיהיו כאן בשנה הבאה זה בסדר אבל, יש עוד 14 מחזורים כולל משחקים בין המתמודדות על מקום רביעי ואולי אפילו על השלישי. עדיין מוקדם לקבוע מה יקרה וכל עוד יש סיכוי סביר להתברג ברביעיה, הגם שקשה לראות שזה קורה, צריך ללכת בכח המקסימלי שיש.

זורק מילה 12 בפברואר 2014

יש עוד 12 מחזורים, והיום סופית נגמר הסיפור שלכם עם טופ 4, לא רק מבחינת הניקוד וההפרש, אלא כי אפילו המאמן שלכם כבר לא מאמין.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

תיקון נכון .ועדיין.

עירן 13 בפברואר 2014

יוסי,

אני ממשיך לעקוב מהצד.

ממשיך להתפלא פליאה של ממש ליכולת שלך לנסות ולראות טוב בדברים שכמעט אין בהם טוב.

אז נכון שאתה מביע אהדה אמיתית ועמוקה – אבל לפעמים דווקא האהדה הזו אמורה לגרום לאוהד להצליח לראות את הרע.

מי שלא מכיר ברע, סופו שלא יצליח לתקנו.

לכן הקו הזה שלך מעורר אצלי פליאה כזו. הקבוצה משחקת כמו קבוצת אמצע טבלה בינונית לחלוטין, עם כדורגל מיושן להפליא, לא מתאים לשחקנים שמשחקים ולחלוטין איבדה את "רוח הקבוצה" ולכל אלו יש, לעניות דעתי, כתובת אחת בלבד.

מעניין עד מתי תוכל להמשיך בקו הזה. אני ממשיך לעקוב….

עירן 13 בפברואר 2014

אגב, גם רכש ב – 70 מלש"ח פאונד לא עזר לו.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

עירן.
ההבדל בין שנינו הוא כנראה בנסיון מצטבר ובסבלנות, הכל בלי להוריד מערך הדברים שאתה מעלה כאן.הכרה במציאות ויכולת לראות את הגורמים לה אובייקטיביים וסובייקטיביים וגם לגזור ממנה מסקנות היא תכונה מועילה.
אני מחכה לויכוח עניני על דברים שאמרתי, נניח טיעון מהותי על התזה שלי שהמשחק התנהל עם יתרון קטן של ארסנל, למשל טיעון נגד לכך שהסגל שלנו צריך ניעור יסודי, ועוד דברים כאלה.
וכשאתה כותב את הקטע האחרון שלך אתה מביע דעה אבל מתיחס לדברים כאילו הם היו נתונים מתימטיים מוכחים, וזה איך להגיד, קצת צולע.

גיל מזימבבואה 13 בפברואר 2014

יוסי ידידי הזקן, תעבור לפוסט של אחרי פולהאם, אני הייתי בטוח שננצח, אם ואן פרסי שם את הראשון, אנחנו 90 דקות בבונקר אבל לא מפסידים. תיקו במצבנו תוצאה מעולה ואני עדיין מאמין ב 4 הראשונות.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

גיל,
קראתי היום מה שלוינטל כתב בעלון של אדלסון. אצלו ההחמצה של ואן פרסי היתה מין אירוע משני, וההצלה של שצזני מנגיחה של ו ואן פרסי הוזכרה כדרך אגב, ואצלו היה בכלל בונקר ומה לא, רק שאני ראיתי משחק קצת שונה.
יש עוד 12 משחקים, וסיומת טובה היא לא איזה דמיון חולני של אוהד פאנט.

ארצי בן יעקוב 12 בפברואר 2014

1- הכי קשה להבין את ארסן וונגר,הוא משחק מול היוניטד שניצחה רק 2 מ 10 המשחקים האחרונים,שסופגת בכל משחק שער "בזמן מויס" שבקושי מחלצת נקודה בבית מול קבוצות תחתית ,רבאק לפחות תשחק עם 2 חלוצים בבית במחצית השניה
2-למה לא לעשות מעשה טוטנהם,לפטר את מויס ולמנות את גיגס או את רוי קין ?
3- כמו שהגליזרים הפתיעו את כולם והשקיעו במאטה,הם גם ישלחו את מויס הביתה בסוף העונה או לפני,לא נראה לי שפרגי יכול להחזיק אותו בקבוצה בניגוד לדעתם,כרגע הערך של היוניטד הוא בצניחה חופשית
4-רוי קין אמר לסקאי ספורט שהיוניטד צריכה כרגע לקנות 5-6 שחחקנים כי פרגי נרדם בשמירה
כמה שנים הוא חיכה לרגע הזה

אבו צ'יצ'ריטה 13 בפברואר 2014

מגננה יעילה מול קבוצה רכה ולחוצה, לא מעבר. גם זה משהו.
אמנם זה רק בדל שמועה, אבל דווח על קבאני כמטרה לקיץ. זה פתאום מאיר את רכש מאטה באור אחר – רוני לצרפת כחלק מעסקה שתביא את קבאני, ומאטה מתלבש לו על המשבצת. ואם אחרי משחק מול ארסנל אני מתעסק בזה, זה מעיד רבות על המשחק…

תומר ש 13 בפברואר 2014

זאת לא חוכמה לעשות בונקר ולשחק על תיקו, זה גם באברטון ידעו לעשות טוב. מויס לא מאמן עם מנטליות הדרושה בקבוצה כמו יונייטד. לא יודע לאמן התקפה וגם לא יודע לאמן הגנה בקבוצה שמתגוננת עם פחות מ-9 שחקנים.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

בונקר תומר??

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

+1

תומר ש 13 בפברואר 2014

זה מה שאני ראיתי, יוסי.
מה אתה ראית? (בלי ציניות)

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

תומר,
לך לתגובה 20 שלי. זה מה שראיתי (והיום שוב בשידור מוקלט.)

סימנטוב 13 בפברואר 2014

לצערי לא ראיתי את המשחק, במצבנו לשחק יפה זה מותרות שמח שיצאנו בסדר.
אתמול הייתה כתבה בוואלה אולי רכילותית ולא עובדתית על חיכוכים בין מוייס לואן פרסי על עומס באימונים, לא יודע כמה זה נכון ואם יש כאן שליחים שמנסים לתפוס טרמפ בכל אופן טענות על שיטות העבודה והמשחק קראתי כאן המון. אני ממש מתחבר לדברים של יוסי מזרחי שכותב שמגיע צ'אנס וצריך להיות הוגן עם מוייס לבנות את הקבוצה כפי שהוא חושב (אני סומך על הסר ואני בטוח שהוא מייעץ) אבל כנאה שמוייס באמת מיושן (כפי שאריק אומר מהיום הראשון) מה אם לא ניראה טוב בשנה הקרובה זה יהיה סוף העולם? לא יהיה נזק עצום? כן יהיה קשה לחזור לצמרת? ועוד איך.

בני מחדרה 13 בפברואר 2014

רונן,

לא מבין למה אתה לא כותב על הדבר הכי משמעותי שקרה במשחק הזה. דקה 92:30, חצי דקה לשריקה. הכדור אצלנו על סף הרחבה ובמקום לנסות לפרוץ קדימה ולמצח את המשחק הקבוצה לוקחת את הכדור אחורה על מנת להעביר את הזמן עד השריקה. על זה – לא נסלח למויס לעולם! הדבקת תבוסתנות, הסתפקות בתיקו, רק היה חסר שירקדו בעיגול האמצע בשריקת הסיום.

עירן 13 בפברואר 2014

+1 גדול

תומר ש 13 בפברואר 2014

לא יכולתי לנסח יותר טוב

אמיר המקורי 13 בפברואר 2014

שלושה שחקנים גדולים כל אחד ומעלותיו המוכחות אבל זה המשחק השלישי שלא מקבלים מהם כלום,רוני,ואן פרסי,מאטה משחקים על אותן המשבצות ותוקעים את שטף המשחק של היונייטד.
שום קריאטיביות אף לא מהלך חכם ששובר הגנה,כגודל הציפייה שהם הם יכולים לקחת את היונייטד למחוזות אחרים כך האכזבה.
כמובן שאי אפשר להתעלם מכך שיונייטד משחקת ללא קישור התקפי במרכז כי קאריק וקלברלי פשוט לא תורמים כלום בפן ההתקפי וכמובן שזה משפיע גם על השלישייה המוזכרת לעיל.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

אמיר, חלק מהסיפור של העונה הזו היא העובדה ששני אלה לא הצליחו לתת מה שהם יכולים ומה שציפו מהם, מאטה הגיע בזמן לא טוב.

אריק 13 בפברואר 2014

מי שחשב שמאטה ייתן יותר מקאגווה חי בלה לה לנד. הם לא מתאימים למאמן ולכן החתמת מאטה הזויה לחלוטין.

אמיר המקורי 13 בפברואר 2014

יוסי,

לגביי רוני אני לא מסכים איתך,לפחות עד לפני חודש את נפצע(זה קורה לו כבר הרבה עונות דווקא בתקופות המעולות שלו…)רוני היה מצויין והחזיק את היונייטד לבדו.
נשאלת השאלה האם השלושה האלו מסוגלים לחבר את היכולות המעולות הפרטניות שלהם למשהו משותף ועד עתה זה לא נראה טוב….
לעניין אחר,למרות שאני לא מאשים את מויס(יש לו לטעמי כ 25%)ולטעמי העונה הזו רשומה על ה"מחדלים" של הסר בשחרור שחקנים מאכזבים או כאלו שגמרו קריירה והבאה של טובים ואיכותיים במקומם אני כבר לא יכול לקרוא או לשמוע את "הבכיות" שלו על חוסר מזל או תירוצים שונים אחרים.
זה נשמע כל כך פאתטי וכל כך לא יונייטד!

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

אמיר.
התכונתי יותר לענין שיחד הם לא משכו אותנו כמו שרצינו.
.
ואת האמת , אני מבין את מוייז כשהוא מדבר על חוסר מזל.
זה אולי לא נעים ולא מה שהיינו מורגלים לשמוע, אבל זה נכון.

גל ד 13 בפברואר 2014

אותה לה לה לנד שבה מוריניו בפער של 12 נקודות בפסגה?

ניינר 13 בפברואר 2014

תוצאה מצויינת – COYS!

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2014

צריך להודות באמת – מאטה נראה רע מאז שהגיע ליונייטד. אולי זה חלודה מהספסל של צ'לסי ואולי מוריניו ידע למה הוא לא משחק איתו אבל עזבו את שיטת המשחק והכל, כמה פעמים הוא קיבל כדור על סף הרחבה ויצאה לו בעיטה עלובה לגמרי שאפילו למסגרת לא נכנסה.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

האמת היא כזו שיש לו שלושה בישולים ב 4 משחקים…

אריאל גרייזס 13 בפברואר 2014

ואני ראיתי את המשחקים האחרונים של היונייטד, לא רק הסתכלתי בסטטיסטיקה, והוא נראה רע ולא חד.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

גם אני ראיתי את המשחקים האחרונים של יונייטד, חלודה כן, רק טבעי.
פחות חד? כן ועדיין, שלושה בישולים.
כמובן שגם מתאקלם ולומד את השחקנים שלצידו והם אותו.
נראה רע? לא.

חכם בלילה 13 בפברואר 2014

אני מתחיל לחשוב שפרגי עבד על הגלייזרים (ועל כולנו) בגדול. הוא ידע שמויס לא מתאים, הוא ידע שהקבוצה תתרסק, ועכשיו הוא מחייך מתחת לשפם שאין לו. הרי אם לא ההמלצה של פרגי אין מצב בעולם שהיו מביאים ליונייטד דווקא את מויס. אפילו עם הרוח הגבית של פרגי זו נראתה בחירה תמוהה בעיני רבים.
ועכשיו תחשבו על זה: איך פרגי יוצא יותר גדול, אם אחריו מגיע מאמן מהשורה הראשונה (מוריניו למשל) ומתמודד על אליפות, או אם מגיע מאמן עם כדורגל מיושן ובלי יכולת להנהיג ולסחוף את הסגל המדולדל שפרגי השאיר אחריו ומוליך את היונייטד לעונה הכי גרועה שלה מאז שנות השמונים?

עובר אורח 13 בפברואר 2014

תעשה לי טובה. פרגוסון ממש לא צריך קונספירציות כאלה בשביל לצאת מאמן גדול. הוא כבר מאמן היסטורי.

אריק 13 בפברואר 2014

יוסי. יש שאומרים שיונייטד המועדון הגדול בעולם אחרים יגידו בארסה או ריאל, זה לא משנה. יונייטד היא אחד מ4 המועדונים הגדולים בעולם בבטחון מוסכם על כולם.
האם מויס בין עשרת המאמנים הטובים בעולם? ה20? ה100?
הוא אפילו לא נכנס לקטוגריה של 3 המאמנים הטובים בלאנקשייר!

למה שיצליח לנהל מועדון שגדול על מידותיו עשרות מונים?
8 נקודות מאחורי הספרס!! בעונה רעה שלהם!
שיפסיק להתבכיין וילמד מרוגרס. כן קונים לו לא קונים לות הגנה רעועה או לא, לא מקטר משחק על הצדדים החזקים של הקבוצה.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

אריק היקר, חיזקת את אי ההסכמות שבין שנינו.

edgecator 13 בפברואר 2014

עברתי על כמה נתונים מעניינים עבור מי שמלין על חוסר המזל לכאורה שנפל עלינו העונה (לא קשור למשחק אתמול, שהיה כלום ושום דבר). מסתבר שכל הקבוצות שנמצאות מעלינו בטבלה, כמו גם ניוקאסל, בועטות יותר לשער וגם למסגרת. במקביל, אנחנו מחזיקים יותר בכדור מרובן. אז עם השקר הזה, שיש כמה מגיבים שמכנים אותו "אובייקטיביות", אפשר לדעתי להפסיק. לא חוסר מזל ולא נעליים, סתם כדורגל בזבזני שמעקר את השחקנים ההתקפיים מיכולותיהם המוכחות, ומתבסס על מקריות והברקות חד-פעמיות.

העיקר שמויס מתעקש להזכיר לנו בכל משחק את אינשטיין וההגדרה שלו לטירוף.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

מכת פציעות כמו זו שמוייס התמודד ומתמודד איתה (היי, אתמול עוד פציעה וחילוף כפוי) זה נכנס בקטגוריה של חוסר מזל מבחינתך?

ניק 13 בפברואר 2014

מכת פציעות?! חוץ מהמשחק נגד סטוק לא היה מקרה אחד שקשר שיחק כמגן השנה בצורה כפויה (ולנסיה שיחק מגן ימני מבחירה).
אני זוכר משחק לפני כמה שנים בגרמניה שההגנה שלנו הורכבה מפלטשר, פארק, קאריק ואברה, כי כל השאר היו פצועים. זאת מכת פציעות.. 2 שחקנים שפצועים בכל פעם ממש לא נחשב כמכת פציעות מבחינתי.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

ואן פרסי, רוני, פלאייני, ג'ונס, וידיץ', רפאל, אוונס, וולבק,
בלי לחשוב יותר מדי ואם נבדוק אז אני בטוח שנמצא עוד אבל לכרגע, מספיק שחקנים עבורך שנעדרו העונה בגלל פציעות?
קל ככה לבנות יציבות?

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

שמעת את מוייס מתבכיין?
רודג'רס…נהדר שציינת אותו, הוא קיבל ומקבל זמן וסבלנות, הוא הביא לא מעט שחקני רכש בשנה וחצי שהוא נמצא בליברפול וכשהוא לא היה צריך להיכנס לנעליים הכי גדולות בכדורגל וכשמפלס הלחץ והציפיות באנפילד היא לא כמו זה שבאולד טראפורד ככה ש…נהדר שציינת אותו…

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

בכל עונה תיקו חוץ בארסנל זו לא תוצאה שצריך להיכנס בגללה לסוג של אבל, נכון, אנחנו צריכים כמה שיותר נקודות בשליש האחרון של העונה ואם חושבים לתת לעצמנו סיכוי להתקדם כמה שיותר גבוה (אישית, לא ויתרתי עדיין על מקום 4 ואפילו שעכשיו זה נשמע הזוי, אבל רק תחשבו איפה טוטנהאם היתה לפני מספר שבועות ובקצב איבוד הנקודות של כל קבוצות הצמרת, כולן, העונה דברים פתוחים יותר מתמיד)

המשחק אתמול הוא אולי תחילת עצירת הסחף, גם בגלל שלא ספגנו, גם בגלל הנקודה במשחק חוץ קשה בעיקר בגלל שהיתה תוכנית משחק ברורה שעבדה טיפ טופ. בטח הגנתית.
ארסנל בעטה פעמיים במחצית השנייה לעבר דה חאה שעצר יפה, היה עוד כדור שהורחק מהקו שלנו ע"י ולנסיה ממהלך נייח והיה עוד כדור רוחב מסוכן של צ'מברלין וזהו (ב 2 המשחקים העונה נגד ארסנל השארנו אותם על על אפס מצבים כמעט לשער ממשי) וזה ראוי לציון.
מהקישור ומעלה, אין ספק שאנחנו סובלים מביטחון קבוצתי ומשם אישי ירוד של שחקנים, פעולות פשוטות הופכות להיות למשימה קשה כשהרגליים כבדות, זה אנושי ברגעים שכאלה.
אם קאריק בדקה ה 92 מקבל כדור בחלק המגרש של ארסנל עם הזמנות לנסות ולעשות מהלך ועקיצה רגע לפני השריקה, עוצר ומוסר אחורה, זה בינגו הביטחון ומה השחקנים מרגישים, הפחד מעוד הפסד, הפחד מעוד שער ספיגה מיותר בדקה האחרונה ולמרות שבאותו רגע אתה מתפוצץ, לאחר מכן אני יכול להבין.
תוצאה חיובית ועוד כמה נקודות חיוביות שאפשר לקחת וגם מהמשחק אתמול ולנסות על זה לבנות עוד שכבה חיובית, ועוד אחת ועד שכבר יהיה אפשר להרים את הראש מעט יותר למעלה וללא פחד.

edgecator 13 בפברואר 2014

טל,

* מסכים איתך לגבי ההשוואה בין מויס לרוג'רס.

* לגבי חוסר המזל, אני התייחסתי לטענות של כמה מהמגיבים לגבי ניצול ההזדמנויות. מויס טוען שאנחנו מגיעים להמון מציבים, וזה פשוט לא נכון עובדתית. הוא עצמו תולה את זה, בין השאר, בחוסר מזל משווע. אלא שאנחנו לא מחמיצים בהכרח יותר מקבוצות אחרות, בעוד שלהן יש יותר הזדמנויות לניצול. ככה שאין פה שום עניין של מזל, פשוט אימפוטנציה יחסית ביצירת מצבים שבעיניי נובעת בהכרח משיטת משחק שנכפית על השחקנים. הבונוס במשחקים שבהם שחקו הוורלד קלאס שלנו מקורו ביכולת האינדיבידואלית שלהם. אפשר לראות את זה בחלק גדול מהשערים.

* התייחסת לחצי הדקה האחרונה ולנושא הבטחון של השחקנים. מה שהגדיר את הקבוצה במשך כל כך הרבה שנים היה הקילריות שלה. את החוסן המנטלי והרעב הזה לנצחון הם קיבלו מהמאמן, ועכשיו זה נעלם כליל. יותר מזה – המצב התהפך. אז נכון, התנאים קשים מאוד. אבל אני לא רוצה בקבוצה שלי מאמן שלא מסוגל להתמודד עם התנאים הנוכחיים, כי זה מעיד על יכולותיו להמשך.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

edgecator

לאורך העונה, אנחנו מגיעים לפחות מצבים מבעבר, במידה ניכרת
ועדיין היו גם משחקים, כמו נגד פולהאם במחזור הקודם שהגענו ללא מעט ולא כבשנו מספיק.
בוודאי שיש חלק לעובדה שאנחנו לא משחקים מספיק טוב (לא נכנס עכשיו לשיטה וכשלרוב אנחנו משחקים בדיוק באותו הסגנון מעונה שעברה) ואת זה אני מייחס בעיקר לכושר אישי של שחקנים, יותר מדי שחקנים שהעונה ירדו ברמה.
רפאל, קאריק, ואן פרסי, בעונה שעברה מהמצטיינים של יונייטד, והעונה?
בסופו של יום אתה יוצר את המזל של עצמך וכרגע אנחנו לא מייצרים אותו בצורה מספקת, רחוק מזה.

לגבי חצי הדקה האחרונה, התוצאות, ההפסדים, היכולת החלשה, קבוצתית ואישית שח שחקני מפתח, בוודאי שאלה פגעו בחוסן הקבוצתי וזה משהו שמוייס יצטרך להתמודד איתו אבל למה לפסול את היכולת שלו להחזיר את הקבוצה למצב בריא? את רוני למשל הוא "החזיר לחיים" העונה, בטח לעומת העונה שעברה, זה לא אומר משהו על היכולות שלו וגם במישור הזה? ובשביל להצליח, צריך לתת לו פרק זמן הוגן.

סימנטוב 13 בפברואר 2014

מה מביא לכושר ירוד? תוכנית אימונים? תירגולים? בניית קונספט? הבאת שחקנים לאותו עמוד בספר…

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

סימנטוב

בוא ניקח את קאריק למשל, בעונה שעברה ואחרי ואן פרסי, השחקן הכי טוב של יונייטד, קשר האמצע האנגלי הטוב בליגה.
הוא שכח לשחק כדורגל העונה? מוייס שינה לו את העמדה? החליף את כל השחקנים שלצידו?
לא, לא ולא,
כן יש עייפות, גם פיזית וכשהתבגר בעוד שנה, קשה יותר להמשיך ולשחק באופן קבוע ובקצב הזה. התאוששות שונה, ולא רק עייפות פיזית אלא גם כזו מנטלית, בטח אחרי שיא (והעונה הקודמת היתה הטובה ביותר שלו ביונייטד) ביטחון עצמי שנפגע.

סימנטוב 13 בפברואר 2014

מסכים זה טיבעי (אפשר לראות את חוסר הבטחון בראיון אחרי המשחק). אז אם כך מה תפקידו של המושך בחוטים? שלא יהיה ספק בליבי אני מאוד רוצה שיצליח.
יום חדש בהיסטוריה והסביבה השתנתה המודל שלנו מעולם לא היה לקנות שורה של שחקנים, בעונה הבאה נדבר על קבוצה בהתהוות.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

סימנטוב

האם השיפור ביכולת של וולבק זה לא משהו שאפשר לייחס באחוזים מסויימים וקרדיט גם לזה שמושך בחוטים? (מוייס דיבר על הוראה ואקסטרה אימונים לשחקן לגבי סיומת מול השער לאחר אימונים קבוצתי רגיל)
לכן, למטבע תמיד יש 2 צדדים
וכמו וולבק ככה נחכה לראות עבודה אישית עם אחרים ומשם גם קבוצתית.

סימנטוב 13 בפברואר 2014

נכון אבל זה המיקרו, וולבק הוא לא אלפא והפזל לא מחובר טוב. יש את וולבק ויש את קלברלי לא תמיד זה מצליח, הוא עובד טוב בפן האישי אבל כקבוצה זה עדיין לא זה אני מקווה שהוא לוקח נשימה עמוקה ומתגבש טוב יותר לעונה הבאה

edgecator 13 בפברואר 2014

בגדול אנחנו מסכימים, אני פשוט חושב שהחלק של מויס ביצירת הבעיה גדול הרבה יותר. שיטת המשחק לא זהה בעיניי, וגם אם הייתה – עובדתית היא לא מתאימה לסגל הנוכחי.

אני לא בהכרח פוסל את היכולת של מויס להבריא את הקבוצה, אבל חוסר היכולת שלו להתמודד עם הסיטואציה הנוכחית הוא, מטבע הדברים, אינדיקציה לכישורים שלו כמאמן. בינתיים זה נראה רע, הוא פשוט מפיק את המינימום האפשרי. אברטון? עבודה יפה ויציבה, אבל לא הייתה שם התעלות אמיתית וחשוב מכך – מעולם לא נדרשה שם התעלות אמיתית.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

edgecator

בגדול 4-4-2 עם ווינגרים קלאסיים בצדדים, מה שונה העונה הזו מהעונה שעברה בהקשר שיטת המשחק?
והשיטה הזו הביאה אליפות ורק בעונה שעברה ולכן אי אפשר להגיד שהיא לא מתאימה לסגל הנוכחי.

מה זה אינדיקציה לכישורים שלו כמאמן? הוא לא עשה כלום עד כה בקריירת האימון שלו?
האם חשבת שאולי פרגוסון סחט את כל המיץ וכשהסגל די מיצה את עצמו?
העבודה היפה באברטון כללה גם הגעה למקום רביעי ומוקדמות ליגת האלופות ובתקציב אפסי לעומת כל שאר קבוצות הצמרת, היא כללה גם לא מעט עונות שבהן אברטון חברה קבועה בחלק העליון של הטבלה, זה הולך ברגל? ועל מה מבוססת הקביעה שלך שמעולם לא נדרשה שם התעלות אמיתית.

edgecator 13 בפברואר 2014

טל, הייתי משחק איתך במנג'ר, אבל אסתפק בלטעון שהשחקנים הטובים ביותר שעומדים לרשותו של מויס מביאים את היכולות שלהם לביטוי מקסימלי בשיטת משחק X, בעוד שהוא מתעקש על שיטת משחק Y (ואחרי זה מתפלא מה לא עובד. כבר הזכרתי את אינשטיין).

מויס עשה באברטון מעל למצופה וזכה לשבחים, ובצדק גמור. אבל אברטון היא לא מנצ'סטר יונייטד, מפלס הלחץ והדרישות שונים בתכלית. עכשיו הוא בליגה של הגדולים, ובינתיים הידיים הרועדות. אני לא מוחק את הקדנציה שלו שם, פשוט חושב שצריכים להסתכל גם על הכאן והעכשיו. הצדקות כאלו ואחרות לאיך שהקבוצה נראית יש בשפע, השאלה היא עד כמה היינו צריכים לדבר עליהן בכלל עם מנג'ר אחר.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

edgecator

נמשיך לא להסכים על הכל ובשורה התחתונה, מוייס יישפט ולאחר שיבנה קבוצה משלו, לאחר שיביא שחקני רכש משלו, לאחר שיקבל זמן הוגן לבנות קבוצה מחדש על פי הדרך שלו.

גיל מזימבבואה 13 בפברואר 2014

האמת שחוסר המזל הכי גדול של מוייס היו המשחקים שהוא קיבל בפתיחת הליגה.

סימנטוב 13 בפברואר 2014

נכון מאוד

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

גיל

לא היה לוח משחקים קל בתחילת העונה אבל זה לא צריך להיות תירוץ.

גיל מזימבבואה 13 בפברואר 2014

לא תירוץ אבל עדיין. חוסר מזל למאמן חדש בקבוצה הכי גדולה בעולם. תאר לך שהיה מקבל קבוצות קצת יותר חלשות מנצח את 6 המשחקים הראשונים, בטחון ענק עבורו.

אריק 13 בפברואר 2014

כן, משחקים קלים כמו ווסט ברומיץ בבית…

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

צ'לסי בית, ליברפול וסיטי בחוץ מתוך חחמשת המשחקים הראשונים של העונה ועוד לפני המשחק נגד ווסט ברומיץ'…

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2014

זה לבטח היה יכול להקל אבל מצד שני, ניצחון על צ'לסי (והיינו טובים יותר בתיקו 0 באולד טראפורד) ולפחות נקודה באנפילד (היינו טובים יותר בהפסד שם 1-0) וזה יכול היה לתת דחיפה גדולה הרבה יותר מאשר ניצחונות על קריסטל פאלאס ונוריץ' לצורך הדוגמא אבל אני מקבל את הנקודה שלך, פתיחה נוחה יותר וניצחונות וגם על קבוצות קטנות יותר יכולים היו לגרום למומנטום חיובי בתחילת העונה ולהוריד איזה קוף מהגב של מנג'ר בתחילת דרכו בקבוצה.

מעיין אוהד מכבי 13 בפברואר 2014

תיארתי לעצמי שהעונה הזאת תהייה קשה ובעייתית אבל נפילה כל כך חדה שעושה רושם שתסתיים בעונה מחוץ לאירופה (אני אפילו לא מדבר על טופ-4) ובמכה קשה ליונייטד מבחינת הכנסות ללא ספק לא הייתה בתכנון.

אין ספק שהירושה שפרגי השאיר הייתה בעייתית אבל הייתי מוכן לחיות עם זה בשלום אם היה נראה שלמוייס יש חזון. כרגע לא ברור לי מה המערך ומה התכנון שלו. הוא קונה עוד ועוד שחקנים שמשחקים בעמדות דומות ומחזק את ההתקפה (שגם ככה חסרת מעוף, או ליתר דיוק יותר מדי מעוף מלשון העפת כדורים והגבהות חסרות כתובת), במקום לגבש חזון ולחזק את ההגנה שזועקת לשמיים (ואברה ווידיץ' עשו למוייס טובה שהחליטו לעזוב כי זה מחייב אותו לבנות מחדש את החוליה הבעייתית ביותר בקבוצה).

נראה שיונייטד מתקשה ליזום ונהנית יותר מהתפקיד הפאסיבי.
חומר השחקנים בחלק הקדמי, בשילוב עונה נפלאה של דה חאה, חייב להספיק למקום באירופה, אבל זה נראה רחוק מאוד כרגע.

אני חושב שיונייטד בכיוון הנכון לחזור להיות קבוצת מרכז טבלה שנאבקת על הטופ-4. זאת קבוצה שמוייס מתאים לאמן אבל זו לא היונייטד של עשרים וחמש השנים האחרונות.

בעונה הבאה, בלי קמפיין אירופי (כנראה) או בלי ליגת האלופות (כמעט בודאות), למוייס תהייה הזדמנות לבנות את הקבוצה ולהוכיח שיש לו את החומר שמתאים להוביל קבוצה להתמודדות על כל התארים. לצערי, כרגע זה ממש לא נראה שיש לו אפילו רעיון לגבי איך עושים את זה.

אגב, גם "מכת הפציעות" מעידה על זה. אצל פרגי לא היו כל כך הרבה פציעות כי הוא ידע איך לווסת ולחלק את העומס.

גיל 13 בפברואר 2014

לדעתי, ההבדל הכי גדול (מעבר למאמן כמובן) משנה שעברה הוא ואן פרסי. הכושר שלו שנה שעברה היה פנטסטי והוא זה שסגר את סיפור האליפות מוקדם. השנה הוא מחמיץ בלי סוף. משחק שני רצוף שהוא מחמיץ אחד על אחד מול השער בצורה לא אופיינית וכל העונה הוא פשוט לא חד. הוא לבדו שווה משהו כמו 10 נקודות שחסרות לנו למקום רביעי.

אריק האחר 13 בפברואר 2014

גיל אני מסכים איתך שאחת הבעיות היא ואן פרסי אבל לא מהסיבה שאתה צינתה
בעונה הקודמת הוא לא עבר שום פציעה והיה בכושר שיא.
העונה הפציעה הגיעה והוא היה מושבת בחלק הקריטי של העונה .
הוא חזר וחוץ מהמשחק אתמול שבו הוא לא כבש בשאר המשחקים הוא עשה את שלו.
אם תיקח את המשחקים שבהם שיחק כולל מספר ההזדמנויות שלא נוצלו ותשווה לשנה שעברה
תראה שהיחס כמעט ולא שונה.
שתי נקודות כלליות נוספות .
איפה וולבק במחזורים האחרונים. פציעה?
דווקא בתקופה כזאת לחוצה ובשתי המשחקים האחרונים גיגסי קשישא חסר לי.
נקודת האור ( בלי עין הרע!!) בתקופה הקשה הוא דה חאה .
קטלו אותו בהתחלה אבל השיפור שלו הוא בגרף עולה ללא הפסקה.
אולי צריך עוד סבלנות עם הבלגי והספרדי.

גיל 13 בפברואר 2014

דה חאה הוא הכי מסכן בכל הקבוצה. נותן תצוגות הרואיות שכמעט לא שמים לב אליהן.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2014

תאמין לי גיל, שמים לב.

מעיין אוהד מכבי 13 בפברואר 2014

דה חאה נקודת אור וימשיך להוות את הבסיס של החלק האחורי בשנים האחרונות (בתקווה שהגלייזרים לא ימכרו אותו לריאל או משהו כזה).

ואן פרסי הוא סיפור אבל בפני עצמו אלא כסימפטום לפציעות.

בעיניי הסוגיה המרכזית יותר היא האופי. יונייטד איבדו השנה 10-6 נקודות בדקה ה-90 (אני זוכר לפחות שלושה משחקים שספגנו בהם בתוספת הזמן – סאות'המפטון בית, קרדיף חוץ ופולהאם בית). עם הנקודות האלה ועוד קצת חדות של ואן פרסי המצב היה נראה יותר נורמלי אבל המכלול הזה פשוט מוזר מדי.

גיל 13 בפברואר 2014

מסכים. נראה שהשנה הייתה הסערה המושלמת שהכל לא הולך ולא מתפקד כמו שצריך ואין את הסר שירגיע. לא נורא, יש גם עונות כאלו.

אריק האחר 13 בפברואר 2014

ואפרופו גולים חסרים
מתי רוני שם גול בזמן האחרון?

Comments closed