הן כבר החליטו

הן לא רוצות את הליגה הזו

In כללי

hhh

(ליחצו להגדלת הפערים)

קראתי היום בעיתון טור יפה מאד של סאל אמרגי על הקלאסיקו. מסתבר שהיו 2000 אנשים בקלאסיקו הראשון וזה מאד מרשים אותי. תחשבו – בלי היסטוריה, בלי עבר – השחקנים כל מיני בעלי מקצועות חופשיים בעיקר מאירופה – גספר עצמו כבש לבארסה – בטח ידעת על המשחק רק אם עברת ליד איזה לוח מודעות –  ועדיין 2000 איש! איזו תשוקה לכדורגל כבר ב-1902.

אבל אז ראיתי באדיבות עזי דן את הטבלה הזו. ואין לזה שום שם אחר מאשר מהלך של שני המועדונים הללו להשמיד את הכדורגל התחרותי במדינה שהיא היום מאגר הכשרון והיכולת הגדול באירופה וכנראה בעולם. כל כמה שנים הן יושבות לשולחן כדי לזרוק עצם. מעכבות את הדיונים. מביעות דאגה לכך ששחקני הקבוצות הקטנות לא קיבלו משכורתם. קצת כמו המשא ומתן במזרח התיכון. מחכות שיגדל דור שלא יבין שצריך להיות אחרת. שהיה פעם אחרת. שבחצי כסף או אפילו שליש כסף אפשר להתחרות כשיש לך המון כשרון.  אבל בעשירית כסף לא.

הטבלה הזו מלמדת דבר אחד: בשני המועדונים הללו כבר החליטו שמבחינתם צריכה להיות ליגה אירופאית. אגב – החלוקה הזו היא אחרי כמה מהלכים לתיקון.

59 Comments

אופיר 23 במרץ 2014

מזעזע.

אופיר 23 במרץ 2014

אני פשוט לא רוצה לחיות במחיצתם, בקרבתם, או בכפיפה אחת לאותה מערכת חוקים, של אנשים שחושבים שיש הצדקה לדבר כזה. אבל ישנם כאלה, הו, לא חסרים כאלה. וכמה מהם גם יגיבו לפוסט הזה.

אחד 23 במרץ 2014

אפשר הסבר מה זו הטבלה הזו? הספרדית שלי חלודה.

דורפן 23 במרץ 2014

כמה כסף כל קבוצה מקבלת מהטלוויזיה.

אחד 23 במרץ 2014

ולמה לברצלונה וריאל יש איזשהו משקל בהחלטה הזו? זו לא החלטה של ההתאחדות הספרדית?

דורפן 23 במרץ 2014

הן מסרבות ומטרפדות כל דיון בהסכם קיבוצי. להסכם קיבוצי – בכל מדינה – צריך הסכמה של הקבוצות. שר הספורט הספרדי (בעצם זה סגן שר אני חושב) מנסה לשנות את התמונה. נראה מה יצליח כי כידוע לרשויות פוליטיות לא קל להתערב בענייני כדורגל

יריב 23 במרץ 2014

ההתאחדות מארגנת את הליגה – היא לא יכולה להכניס לתקנון הליגה את השידור בחוזה שהיא ארגנה? לא שאני חושב שזה סביר שההתאחדות הספרדית תלך נגד ברצלונה וריאל, אבל מבחינה טכנית היא לא יכולה לעשות את זה? אני לא רואה סיבה שההתאחדות לא תוכל לעשות משהו כזה (אולי אופ"א תתנגד?). אם זה לא מוצא חן בעיניהן – שיעזבו את הליגה.

zork 23 במרץ 2014

זה כמו לשאול למה לתשובה או אריסון יש משקל בהחלטות של משרד האוצר

רן 23 במרץ 2014

בעלי המועדונים האחרים אשמים בזה.

לפעמים בחוסר ספורטיביות צריך להילחם באופן לא ספורטיבי.

פשוט לאורך כל העונה לא להתייצב למשחקים מול שתי הגורילות. או לעלות עם הנוער.
זה אולי יפגע בהכנסות הספציפיות מהמשחק עצמו, אבל תוך שנה הכל יסתדר.

אם ברצלונה וריאל מדריד יקיימו רק שני משחקי ליגה בעונה, הן די מהר יבינו שהעסק גמור, לא?

דורפן 23 במרץ 2014

אני נוטה להסכים. והמועדונים הבינוניים בייחוד – חלקם חשבו שייבנו מעולם של ״כל איש לעצמו״ ולא הבינו את הסכנה ב-2005.

גיל שלי 23 במרץ 2014

שתי הקבוצות מפגינות מחשבה לטווח קצר מאוד, מאחר והן לא באמת מאמינות בהקמת ליגה אירופית שתבוא על חשבון הליגות המקומיות, הן משמידות את הליגה המקומית, וכך גם את הסיכוי שלהן להחזיק בטופ לעוד הרבה מאוד שנים.
בסופו של יום הן ישקעו ביחד עם הליגה שלהן

דורפן 23 במרץ 2014

למה אתה חושב שהן לא מאמינות בליגה אירופאית? אני חושב שהן לפחות מאמינות במצב בו אפשר להרחיב את הצ׳מפיונס ל-20-25 משחקים, ולצמצם את הליגה המקומית ל-16 קבוצות. אולי לא רעיון רע – אבל גם אז צריך לחלק בהגינות את הכסף.

גיל שלי 23 במרץ 2014

זה סתם ניחוש שלי, אני פשוט לא רואה פעילות רצינית בעניין, אולי זה נעשה מאחורי הקלעים.

zork 23 במרץ 2014

איך בדיוק הן ישקעו?
כמו שמונופולים שוקעים בגלל חוסר תחרותיות? המצב בספרד אפילו יותר טוב מאשר ברוב המקומותש בהן קבוצה אחת או שתים משתלטת על העניינים, כי יש את בסיס הכישרון של אחת מאומות הספורט המרכזיות באירופה.

roei034 23 במרץ 2014

רעיון מעולה אפילו שווה להקטין ליגות מסוימות ל14 לדעתי ולהגדיל את הצמפיונס. למרות שזה יפגע עוד יותר בקטנות.

חיים הצהוב 23 במרץ 2014

מה הסכום שמקבלת קבוצת אמצע טבלה באיטלה, אנגליה וגרמניה?

דורפן 23 במרץ 2014

באנגליה שנה שעברה מקום ראשון 60, מקום אחרון 39 – והפער הוא קצת יותר ממליון פאונד למקום – כך שהאמצע נופל באזור ה-49-50. ובספרד חשוב לציין שזה לא לפי מיקום. זה פשוט ככה. אם אתלטיקו תסיים שניה זה לא ישנה את התמונה.

Gil - Zimbabwe 23 במרץ 2014

Dorphen please note – I read your opinion about the "Germans" if united will not pass Bayren this year I will pay the dinner in Brasil!! sign

matipool 23 במרץ 2014

חארות , זה מה שהן .
למרות שידעתי בגדול את העובדות , כשרואים את הטבלה מול העיניים זה מכה בך חזק .
יצא לי החשק לראות את המשחק הערב .

ריצ'י מקאו 23 במרץ 2014

והם עוד קוראים לזה ספורט…

Gil - Zimbabwe 23 במרץ 2014

They are clever and we not. they know that there is no future to the local lieges in EU so now they collecting money and when the EU liege will move on they will come rich and strong!!! its all business

דורפן 23 במרץ 2014

גיל – זו בדיוק הטענה למה הן עושות

שי 23 במרץ 2014

זה בידיים של הקבוצות הקטנות. הן הרוב והן צריכות לפעול בהתאם. הסיכוי היחיד שהדואופול יעשה משהו זה שבברצלונה יחשבו שאפשר לדחוף את ריאל אל סף הפשיטת רגל.

ארז (דא יונג) 23 במרץ 2014

השאלה היא האם הממשלה לא יכולה להפעיל רגולציה בעניין (נכון, יש להם עניינים בוערים אחרים על הפרק…). אני לא חושב שזה נופל תחת "התערבות ממשלות בהתאחדויות" – החטא הנורא שעליו משלמים בהרחקה מפיפ"א.

ד"א – גמפר, לא גספר. אחד הקים, השני כמעט החריב :)

אוהד 23 במרץ 2014

זורק מילה נא תגובתך…
לה מסייה עלק!!!!!

דורפן 23 במרץ 2014

אפשר להפסיק עם זה?

7even 23 במרץ 2014

מסכים להכל למעט…
"קצת כמו המשא ומתן במזרח התיכון. מחכות שיגדל דור שלא יבין שצריך להיות אחרת. שהיה פעם אחרת"

מתח היה כאן אחרת?
זתומרת…מתי הערבים כן רצו אותנו פה?
מתי כשפלשתינאי ראה ילד ישראלי הוא לא חשב שצריך לרצוח אותו?

יריב 23 במרץ 2014

בראשית שנות השבעים, חברי קיבוץ כרם שלום היו הולכים לים בחוף העירוני של רפיח. היום זה לא נשמע מתקבל על הדעת, אבל פעם הדברים נראו אחרת.

the bird 23 במרץ 2014

היו הולכים לים כי פחדו מאיתנו פי 100 מאשר עכשיו…
עכשיו שולחים עלינו רקטות ואנחנו מפציצים בניינים ריקים.

יריב 23 במרץ 2014

לא ממש, היו הולכים לים כי היו יחסי שכנות ידידותיים באותה תקופה (בין התושבים). היו הולכים גם לחתונות ברפיח לעתים. בתזכורת הזו אני לא מנסה להטיל אחריות על השינוי במצב, אבל רוב הדור הצעיר היום באמת לא יודע שפעם המצב היה אחר.

ג'וג'וסיאן 25 במרץ 2014

קוסמים אנחנו. מפציצים בניינים ריקים ומתים מזה אנשים.

מייק 23 במרץ 2014

חברי הקיבוצים, והפלג אותו הם מייצגים, אחראים במידה מכרעת למצב הנוכחי. העובדה שירדו לחוף הים (המקסים, אגב) ברפיח וביקרו בחתונות מקומיות לא משנה את זה.

יריב 23 במרץ 2014

אשמח לדעת מהו התהליך שבו אתה חושב שהגענו משם לכאן, כך שאתה יודע מי אחראי למצב. כמו כן, אם אתה מזהה אחראים, אתה בוודאי יכול להציע תרחיש חלופי שבו לא היינו מגיעים לאן שהגענו, מהו התרחיש הזה?

מייק 27 במרץ 2014

מן הסתם, אני לא מתיימר "לדעת" מי אחראי או מה יכל להיות, אבל בתור התחלה אני יכול לשער שאם לא הנטייה האירופית-ציונית של השכבה שהכתיבה ומכתיבה את הטון במדינת ישראל, אז רוב האוכלוסיה היהודית הייתה דוברת ערבית באיזושהי רמה כיום, מה שהיה מאפשר מחשבה אמיתית על השתלבות שלנו במזרח התיכון. זה אולי הפספוס ההיסטורי הכי גדול שלנו, איך כל עולי ארצות ערב אולצו לשכוח את השפה שכל יתר האיזור מדבר.

לפחות בתחומים אחרים (תרבותיים והתנהגותיים) רואים התקרבות שלנו לעולם הערבי, וזה יכול להיות סימן מעודד לעתיד.

כסיפוביץ 23 במרץ 2014

גזען נשמה אתה!

7even 23 במרץ 2014

ואתה מה? נאור?

the bird 23 במרץ 2014

לא מבין אף פעם,
את הנטייה של הכותבים בפוסטים פה לשלב דעה פוליטית לספורט,
רק מעניין שהאלגוריות שלהם נוטות לכיוון מסויים

דורפן 23 במרץ 2014

האלגוריות שלי בהחלט קשורות לזה שיש לי השקפות עולם שמאליות. נמשיך מכאן

the bird 23 במרץ 2014

אז בהחלט מובן מאיפה המצאת את המשפט
"היה פעם אחת " בהקשר של המזרח התיכון

אם התכוונת למלכות דוד ושלמה אז זה נכון
או לזה שלא היה קיים מעולם עם פלשתיני אז גם זה נכון….

אבל בכל הקשר אחר אין לו שום קשר
לנושא הכתבה מלבד חיזיונות שווא

קורא 23 במרץ 2014

השאלה היא את מי באמת מעניינת הליגה הספרדית כרגע? אני זוכר שלפני חמש-שש שנים עוד צפיתי בעניין במשחקי ליגה של ברצלונה, היום אין סיכוי שזה יקרה, ובסופו של דבר זה פוגע גם בקבוצות האלה כי כשהמחלה הזו תחדור גם לאוהד הכדורגל הספרדי פתאום זכויות השידור יהיו שוות רבע ממה שהן שוות היום.

אופיר 23 במרץ 2014

אני זוכר את עצמי במוצ"ש צופה באופן יזום במשחקים של ולנסיה ולה-קורוניה. היום אני לא אעשה את זה גם במחיר של להתלות הפוך מהביצים.

D! בארץ הקודש 23 במרץ 2014

גם אני נטשתי את הליגה הזו לחלוטין אחרי שבשנות התשעים לא הייתי רואה פחות משני משחקים בשבוע.

שלו 23 במרץ 2014

השלב הבא אחרי ליגה אירופאית הוא השתלטות על זכויות השידור שם ויצירת חמש שש קבוצות אולטרה חזקות שיצטמצמו לשתיים שיחזיקו שלושה סטים של הרכבים וימנעו תחרות.
צריך למנוע ולהגביל קבוצות, לבדוק מהיכן מגיע הכסף, כמה מתוכו שחור, כמה בא מגורמים מפוקפקים, איזה חלק מגיע מחברות הימורים.
לא הבנתי עדיין איך חברת הימורים יכולה לתת ספונסרשייפ לתחרות ספורט, איך מאשרים לכסף שחור שמגיע מניצול או טרור או תמיכה בטרור משמש קבוצות ספורט.
בעצם ארגון שמקבל שוחד ממדינה ומחליט כתוצאה מזה שהיא ראויה לארח את תחרות הדגל שלו לא יכול להחליט אחרת.

the bird 23 במרץ 2014

זה פשוט טימטום של הקטנות
לא מובן איך הן לא מבינות את כוחו של הרוב/כוחם
מול 2 הגדולות.
ולכל אלו שהאמינו בתמימות של ברצלונה כקבוצה שמקדשת איזשהם ערכים
החסות של האמירויות,והטבלה כאן מנפצים כל מחשבה שכזו.

Yavor 23 במרץ 2014

How is it in Israel? Equal between all? Toda again

דורפן 23 במרץ 2014

בישראל כספי הטלוויזיה מתחלקים די שווה אבל העניין הוא כזה. התקציבים מספיק קטנים שהשקעה פרטית – שחר, גולדהאר, מטה את הכף. גם כספי הטלוויזיה קטנים לאומת הכנסות המגרש.

לאקטוש 23 במרץ 2014

מוזר המשך ההתעסקות בחוסר שיוויוניות או צדק כלשהו בכדורגל. יובנטוס, מועדון של מוריד מבט מבארסה או יונייטד, בטח לא בשנות התשעים, הורדה ליגה לפני פחות משמונה שנים כי קנתה שופטים. וגם מילאן חטפה…כל הליגה הזו, שהייתה הטובה/קשה בעולם לאורך המון שנים, התאדתה לה. בין אם מהפרשייה ההיא או המצב הכלכלי. אבל מכאן די קל לאבד אמון בכל הכדורגל ולהיות ציניים.

בגרמניה כולנו היפסטרים של השיוויון בחלוקת הכספים הטלוויזיונים. עד שבישיבה בטירה בווארית מחליט הקייזר שהשעון של סבא שלי יממן את רכישת גצה. ופוף אין ליגה גרמנית יותר. שאלקה מתקרבת 20 נקודות מהפסגה- מהר, לרכוש את דראקסלר לפני שהאליפות תברח!

ועל מוסר נדבר בפרק הבא: הרוסי המסתורי והחאפלה מאיתחאד- מי יעשוק יותר את בני עמו בכדי לרכוש את לוק שואו וישים קץ לכאב הראש בעניין המגן השמאלי. תודה לך סאות'המפטון על עונה נפלאה! מחכים לך בקיץ!

ככה זה האנגלים, כשזה נוגע לכסף שנכנס ממקור אחר, הם בת יענה מקצועית. בעיקר כשהצרפתים מפריז הבינו את הטריק ונכנסו עם שייחים משלהם. הכדורגל ממש נשאר במאה ה19.

רק טבעי שאם כך הם פני הדברים בכל אירופה, בספרד יהיה מלוכה דו ראשית שעושה פיפי מהמקפצה שבארמונות המאוד מפוארים שלה. ושזה יהיה כמובן חוקי ו"לטובת כולם". רק מגדיל את ההישג של אתלטיקו, לא?

אכן צריך ליגה אירופאית.

מייק 23 במרץ 2014

שאלה – ממתי זה ככה? בתקופות שולנסיה / אתלטיקו / דפו / בילבאו, היו מצוינות זה גם היה המצב ומדובר בהבלחות למרות השיטה, או שזה עניין חדש יחסית?

תודה מראש.

דורפן 23 במרץ 2014

הפערים היו קטנים בהרבה. אני זוכר כשואלנסיה של בניטז זכתה אמרו שיש לה רק חצי תקציב של ריאל. בטיס קנתה ב1998 את השחקן היקר בעולם – דנילסון

גיסנו 23 במרץ 2014

התמונה הזו היא רק חלק מהבעיה.

קבוצות כמו מלאגה ולה קורוניה מרוסקות כלכלית ומופעלות נגדן סנקציות מטעם הליגה ומטעם אופ"א כשיש אי סדרים כספיים ואי יכולת לעמוד בחובות.
כשריאל ובארסה פותחות גירעון של מאות מליוני יורו בחובות לבנקים ואשראי מוצאים דרכים לפריסת חוב והזנחת חלקים ממנו ואלוהים יודע איזה הסדרים כדי לא לפגוע בהן כלכלית יותר מדי.

אני די בטוח שקבוצה אחרת בספרד שהיו מגלים אצלה אי סדרים והעלמות מיסים כמו הסיפור של ניימאר בברצלונה – כבר הייתה מופנית כלאחר כבוד לליגה השנייה.

אני אוהד ברצלונה ברמה כזו או אחרת בערך מאז השלושער של רומאריו, אבל מה שקורה בליגה הספרדית בשנים האחרונות כבר די מגעיל אותי.

επτά 23 במרץ 2014

http://tifosobilanciato.it/en/2013/06/18/diritti-tv-in-europa-ecco-come-i-campionati-big-5-si-dividono-36-miliardi-di-euro/

טבלאות וגרפים של כל חמשת הליגות הגדולות למי שרוצה השוואה. יש גם פירוט לאיך החלוקה נעשית בכל אחת מהליגות.

אבי 24 במרץ 2014

תודה

רוני יעקוב 23 במרץ 2014

הפערים האילו הם מחדל אבל הכיסים העמוקים של צלסי וסיטי זה לא מחדל?
אתמול מול היוניטד ראינו את הכדוגל הכי עלוב באירופה שבוואסטהם מרימים כל כדור לרחבה,פשוט זוועה של כדורגל,אני לא ראיתי אף פעם בספרד או גרמניה בלגיה איטליה כדורגל כל כך נחות,גם אם התקציב הוא חצי משל וואסטהם
אם כסף הוא התרופה לא היו צריכות להיות קימות קבוצות כמו וואסטהם או סטוק

צור שפי 23 במרץ 2014

זה נורא אבל זה חלק ממגמה כלל עולמית של ריכוז ההון בידיים של מעטים והרעה הדרגתית אבל מתמדת בתנאי החיים של כל השאר.

matipool 24 במרץ 2014

עד שתבוא המהפכה .
כשיהיה מספיק רע למספיק אנשים יתחילו המהומות ותוהו ובוהו יהיה על פני הארץ .

סימנטוב 23 במרץ 2014

בהנחה שרבים בקטלוניה מעדיפים עצמאות לברסה חייבת ליגה אירופאית

יריב 23 במרץ 2014

אין התאמה מלאה בין מדינות להתאחדויות, כפי שאפשר לראות במקרה של בריטניה מצד אחד ושל מונאקו מצד שני.

zork 23 במרץ 2014

לכן אחד המעשים הכי רדיקליים שיכול היום אוהד לעשות הוא, "Support your local team"-כמו גם בכלכלה, בחברה ובתרבות אגב.

ולכן תרבות האולטראס על כל הסופר יודן ראט שלה עדיפה עשרות מונים מהמודרניציה הדוחה שבעלי ההון מעבירים את המשחק. וכל זה בחסות הויכוח האידיוטי בין כסף לגיטימי לכסף שלא לגיטימי…

אהד 24 במרץ 2014

מי שהנהיג את המאבק נגד חלוקת הכספים בספרד היה נשיא סביליה לשעבר, ללא הצלחה. בינתיים הוא כבר בכלא לדעתי. הבעיה היא שישנן עוד מספר קבוצות, בראשן ולנסיה שהיא השלישית בגודלה בספרד, שמעדיפות שהמצב כיום יישאר על כנו.

Comments closed